כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תולעת מכרסמת.

  בימים האחרונים אני חווה אש בוערת בעצמותי, תחושה עילאית של שליחות סוחפת הרבה מעבר לכל מה שחוויתי מאז פתחנו את העיתון לפני כ 5 שנים.הידיעה שהפעם אנו עומדים לשנות את חייהם של אלפי אנשים מקצה לקצה, באמצעות סדרת מאמרים שתלמד אותם כיצד אחרי 5 שנים עבודה בישראל הם יכולים להגיע לקרן של 48,000$.

  הוכחות של בטון יצוק ע"י נבואות בניגוד לכללי ההיגיון

  60 תגובות   יום שישי , 21/11/08, 13:44
    לכל מי שנמאס מכל הקיטש הדביק, הסנטמינטלי, והסכריני של ההבל המהביל והאינפנטילי של פוסטים שמדברים ללא סוף ולא אומרים שום דבר משמעותי. הנה לכם פוסט שיטלטל אותכם משלוותכם האתיאסטית בתנאי שתקראו אותו בעיון . הפוסט הזה הוא פטיש של 5 קג', המנפץ לרסיסים ובקעים, כרעם ביום בהיר,  את כל התהיות והפיקפוקים.   

  אני מבטיח לכם הבטחה בומבסטית, שניתן להוכיח שהאמת פשוטה וצלולה כמימי נהר בשוויץ עם שלל הוכחות של בטון יצוק, ובסיום קריאת הפוסט תיווכחו שכל טענות ההבל של התועים ומטעים הן עורבא פרח עכורים יותר מימי הירקון.

   

  הדת היהודית מגובה בהרבה מאוד הוכחות חד משמעיות לכן עבור היהודי הדתי, המושג להאמין זה לא רק להרגיש שהדת היא אמת, ולא רק לקוות ולא רק לחשוב וגם לא רק לדמיין, אלא מעל הכל לדעת. ידיעה ברורה המגובה בהרבה מאוד הוכחות חד משמעיות במספר רבדים. " וידעת היום והשיבות אל לבבך".

    

  היום נתייחס רק לרובד אחד של ההוכחות.

    

  בתורה יש מאות נבואות. חלקן לאחרית הימים, וחלקן בלשון לא ברורה שניתן לפרש אותם למספר פרושים סותרים. אבל בתוך מאות הנבואות יש עשרות שהן במילים פשוטות שלא ניתן להתפלפל איתן עם האצבע.

     כדי שנוכל לתפסו את השור בקרניו ולהוכיח באמצעות הנבואות, באופן חד משמעי,

  זה רק אם יתקיימו מספר תנאים :

    1. הוכחה ברורה שהן נכתבו לפני המאורעות.

  2. יש נבואות שגם אדם חכם ולא נביא יכל לחזות זאת מראש- נבואות כאלו אף שהן נכתבו  מראש הן לא בעצם הוכחות שמוכיחות שמאחורי הקלעים יש משגיח להיסטוריה של העולם. כדי שהנבואות יהיו הוכחות חד משמעיות צריך שהנבואות יהיו בלתי הגיונית בעלעיל, בניגוד לכל החוקים שאנו מכירים. בניגוד לחוקי ההיסטוריה של שאר העמים, בניגוד לכל חוקי הכלכלה, ההגיון ןאפילו בניגוד לחוקי הטבע. שאף אדם נורמלי עלי אדמות לא היה חושב לנבא דבר כזה אלא אם כן הוא מטורף לגמרי. 

   

  3. שכל הנבואות המטורפות הללו יתגשמו אחת לאחת. מספיק אם נמצא נבואה אחת שהיתה חייבת להתגשם ולא התגשמה, הרי אותו בורא אין לו יכולת שליטה מוחלטת לראות אחרית מראשית. אע'"פ ש99% מנבואתיו יתקיימו, מספיק אחת שהייתה חייבת להתקיים ולא התקיימה הרי היא סותרת את כל הבניין.

    

  עכשיו בואו נפתח את התנך ואוכיח לכם שנקודת ההנחה הזו הופכת כבמטה קסם, לנקודת מוצא עם הוכחות בטון יצוק בילד אין.

      

  1. כולנו יודעים שאת התורה תרגמו ליוונית לפני 2,200 שנה, לכן לא יכול להיות שהיא נכתבה מאוחר יותר.

    2. נתחיל צעד צעד מהקל אל הכבד. כך כתוב בתורה שלכל הדיעות נכתבה לפחות לפני 2,200 שנה:   

  והפיצך ה' בכל העמים... מקצה הארץ ועד קצה הארץ" (דברים כ"ח, ס"ד).

   

  אי אפשר היה לחזות מראש שעם ישראל יתפזר בעולם כולו. אין זו הדרך הטבעית, הרגילה. עמים אחרים שגלו, השתקעו בדרך כלל באחת הארצות ולא נפוצו יותר. גם היהודים היו יכולים באופן עקרוני להשתקע בארץ אחת ולא להתפזר לכל קצוות תבל.

    

   "ובגויים ההם לא תרגיע, ולא יהיה מנוח לכף רגלך" (דברים כ"ח, ס"ה). מאז גלו ישראל מעל אדמתם, לא מצאו מרגוע לנפשם ומנוח לכף רגלם. כל אחת מהארצות שגלו אליה, שימשה להם כאכסניה זמנית בלבד. כעבור תקופה הם נאלצו לנטוש אותה ולחפש מקום מקלט אחר - אם כפליטי חרב, הנסים מחמת הגזרות והרדיפות, ואם משום שהגויים גזרו עליהם גזרות גירוש, ושילחום מארצם.

   

  ההיסטוריה היהודית גדושה גזרות גירוש. מלבד הגירושים הגדולים והמפורסמים מספרד ומפורטוגל, גורשו היהודים גם מאנגליה, מצרפת, מגרמניה, מליטא, מסיציליה, מדרום איטליה, מבוהמיה, מוינה ועוד. אם אירע שהיתה ליהודים תקופה ממושכת של רגיעה באחת הארצות, והיה נדמה להם שסוף סוף מצאו מקום מנוחה ומרגוע בגלותם - היתה זו אשליית שווא. קללת התוכחה רדפה אחריהם, ולפתע באה רוח סופה וסער, עקרה אותם ממקומם, ושוב נאלצו ליטול לידם את מקל הנדודים ולתור לעצמם מקום מקלט חדש. הנבואה: "ולא יהיה מנוח לכף רגלך" (דברים כ"ח, ס"ה) התקיימה בשלמות כה רבה, עד שהמושג 'היהודי הנודד' הפך לסמל המבטא יותר מכל את אורח חייו של העם היהודי בגלותו הארוכה.

   

  זוהי תופעה שאין לה אח ורע במשפחת העמים. עמים אחרים שגלו מארצם, השתקעו במרוצת הדורות בארצות גלותם, והתערו במקומם החדש. העם היהודי הוא היחיד שלא מצא מנוח לכף רגלו. הוא היחיד שנדד בכל דור ודור בנתיבות ימים ועל פני יבשות.

   

  לאורך הגלות הוקז דמו של עם ישראל. החרב שהורקה אחר עם ישראל בצאתו לגלות, לא שבה לנדנה. נאמר בתורה: "והריקותי אחריכם חרב, ואבדתם בגויים, ואכלה אתכם ארץ אויביכם" (ויקרא כ"ו, ל"ג, ל"ח). לדאבון לב, נבואה זו התקיימה במלואה.

   

  היהודים נושלו ממעמדם, ונלקחו מהם כל הזכויות האזרחיות. הוטלו עליהם מסים כבדים וארנונות, נגזר עליהם לשבת בגיטאות, ללבוש בגדים מיוחדים ולשאת אות קלון (טלאי צהוב) על בגדיהם. נגזרו עליהם גזרות גירוש וגזרות שמד, רציחות וטביחות. לדעת מומחי דמוגרפיה, עשוי היה עם ישראל למנות כיום מאות מיליוני אלמלא ההשמדה שאכלה בו בכל פה. וראה זה פלא! למרות כללי הדמוגרפיה המקובלים, התאמתו דברי התורה: "ונשארתם מתי מספר בגויים אשר ינהג ה' אתכם שמה" (דברים ד', כ"ז).

   

  היהודי הושם בגלות תמיד ללעג ולקלס. בתיאורים האנטישמיים הוא היה מושא לצחוק ולהתעללות, בדיוק כפי שנאמר בתורה: "והיית... למשל ולשנינה בכל העמים אשר ינהגך ה' שמה" (דברים כ"ח, ל"ז). היהודי הפך לסמל ההשפלה בקרב כל העמים שהוא גלה לארצם. מעניין לציין את דברי רש"י, המפרש: "לשנינה - לשון ושננתם, ידברו בך". האין בכך נבואה מפורשת על מה שעתיד לקרות לעמנו במרוצת השנים?! צא ובדוק, כמה כותרות ראשיות בעתונות העולם עוסקות ב'בעיית היהודים', כמה מישיבות מועצת הביטחון של האו"ם התמקדו סביבה! רוב רובם של הדברים נגדולים בהיסטוריה התחילו ביהודים. דתות, מהפכות, פוליטקה, כלכלה, אומנות.

   

  האם זה מקרה? מי יכול היה לחזות זאת מראש? אין עם בעולם בסדר הגודל של עם ישראל, שהכל עוסקים בו, מדברים עליו והוא מהווה מטרד עולמי קבוע.

   בד בבד עם הנבואות על אודות הגורל המר הצפוי לעם ישראל בגלות, ניתנו לו גם מספר הבטחות מעודדות. הן נסכו מעט נוחם בכוס יגונו של העם. הבטחות אלו אינן ניתנות לחיזוי מראש, ולמרות זאת הן התקיימו במלואן. נציין חלק מהן:

   

  לפי כללי ההיסטוריה צריך היה העם היהודי להיעלם מן האופק זה מכבר. והנה, למרות כל זאת נשאר עמנו חי וקיים. עמים אחרים, גדולים, חזקים ומבוססים נעלמו זה מכבר מעל בימת ההיסטוריה, וראה זה פלא, רק עמנו, שסבל ותלאות היו מנת חלקו, נותר קיים. דבר זה נכתב בתורה באופן מפורש: "ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים... לכלותם להפר בריתי אתם" (ויקרא כ"ו, מ"ד). גם בארץ אויביהם, כאשר יקויים בהם: "ואכלה אתכם ארץ אויביכם", (ויקרא כ"ו, ל"ח), לא ייכחד העם. הוא יישאר קטן, ומספרו לא יהיה רב, כמובא בתורה עצמה: "ונשארתם מתי מספר בגויים" (דברים ד', כ"ז), אולם למרות זאת קיומו כעם מובטח לעד. "כה אמר ה', נותן שמש לאור יומם, חוקת ירח וכוכבים... אם ימישו החוקים האלו מלפני, נאום ה', גם זרע ישראל ישבתו מהיות גוי לפני כל הימים'" (ירמיהו ל"א, ל"ד-ל"ה). הקיום הקבוע של גרמי השמים מהווה דוגמה לנצחיותו של עם ישראל. הבטחה זו חוזרת ונשנית פעמים רבות בתנ"ך, והמציאות העכשווית מוכיחה את קיומה.

     

  בנוסף, הובטח לנו שהתורה עתידה להישאר בגדר תורת חיים של עם ישראל לעולם. וכך נאמר בתורה: "כי לא תישכח מפי זרעו,  הרי זו הבטחה שאין התורה משתכחת מזרעם לגמרי" (דברים ל"א, כ"א, ורש"י שם). זוהי תופעה בלתי טבעית לחלוטין לגבי עם שחי שנים כה רבות בקרב עמים אחרים. עמים רבים ניסו להחדיר לעמנו תרבויות שונות הן בדרכי נועם והן במקל חובלים. עמנו נאבק בהן וניצח. אין לתופעה זו הסבר רציונאלי, חוץ מהעובדה שהקב"ה קיים על ידי כך את בריתו ואת הבטחתו לעם: "'ואני זאת בריתי', אמר ה', ... 'דברי אשר שמתי בפיך, לא ימושו מפיך ומפי זרעך ומפי זרע זרעך', אמר ה', 'מעתה ועד עולם'" (ישעיהו נ"ט, כ"א).

   

  עכשיו שימו לב לאחד הדברים הכי מדהימים שקרו בהיסטוריה ואף אחד לא מדבר על זה:

   

  ארץ ישראל שומרת אמונים לעם ישראל בלבד. הארץ, שהיתה מיושבת בעבר הרחוק במיליוני תושבים, נשארה שוממה במשך קרוב לאלפיים שנות הגלות. יוונים ורומאים רבים התיישבו בארץ בזמן הכיבוש הרומאי. בסוף ימי הבית השני היה בארץ יישוב גדול של נכרים, אולם הוא החזיק מעמד, רק כל עוד היה בארץ ישראל גם יישוב יהודי גדול.

   

  בתקופה מאוחרת יותר הפכה הארץ להיות קדושה לכל הדתות, הן לנוצרים והן למוסלמים. נערכו אליה מסעות מיוחדים במינם - מסעי הצלב, מאות אלפי איש נסעו מארצם כדי לכבוש ארץ רחוקה ושוממה, רק מחמת קדושתה בעיניהם.  נו מה קרה, מישהו הצליח ליישב אותה לאורך שנים? שים לב על מה אנו מדברים, ארץ, אדמה, חול ועפר, ואף אחד לא מצליח ליישב אותה עד שחזרו היהודים והתחילו לגדל תפוזים בגודל של כדור.

   

  לא רק שקרה דבר כזה בלתי הגיוני לחלוטין , שאדמה חומר, תשמור אמונים לבעלה אהוב נעוריה, כמו שכתב משה יואל סלומון מהשיר של אריק איינשטיין, אלא זה נובא מראש?? האם דבר כזה אכן אפשרי ?

   

  תחשוב בהגיון מי הטיפש שיתנבא על דבר כזה אם הוא אינו בטוח שזה אכן יקרה? ומי יכול להיות בטוח שזה יקרא מלבד מי שהמפתחות בידיו " ורואה אחרית מראשית".

   

  ואם כל זה לא מספיק קח את הפצצה המתקתקת הבאה שמפרקת את המוח לאלפי חלקיקים של סימני שאלה ותהיה, :

     

  התורה הזהירה את ישראל, שאם יעזבו את התורה, הם יגלו מארצם, והארץ תיהפך לשממה. "והשימותי אני את הארץ... והיתה ארצכם שממה ועריכם יהיו חרבה" (ויקרא כ"ו, ל"ב-ל"ג).: "ושממו עליה אויביכם היושבים בה" (ויקרא כ"ו, ל"ב), מבאר הרמב"ן: "היא בשורה טובה מבשרת בכל הגלויות, שאין ארצנו מקבלת את אויבינו".

   

  ארץ ישראל החלה שוב לפרוח. לאחר השממה, ההרס והחורבן, שהיו מנת חלקה במשך אלפי שנים, אנו רואים בעינינו את פריחתה. גם פרט זה נצפה אלפי שנים מראש, ונכתב בתנ"ך: "ואתם, הרי ישראל, ענפכם תתנו, ופריכם תשאו לעמי ישראל, כי קרבו לבוא" (יחזקאל ל"ו, ח').

   

  אכן, נבואה זו התקיימה במלואה. ארץ ישראל היא הארץ היחידה בתבל שהיתה מיושבת בתקופה העתיקה בצפיפות גדולה, והיתה נודעת בפוריותה, עד שנקראה 'ארץ זבת חלב ודבש', ולאחר החורבן הפכה בקיצוניות מדהימה לשממה ולמדבר. גם על ארצות אחרות עברו מלחמות וחורבנות, גם להן היו עליות וירידות, אולם אף לא באחת מהן אירע מהפך כה קיצוני.

   משה יואל סלומון, ממיסדי פ"ת, כתב:           עוןר אשר טחו עיניו מראות, או אכזר, אשר יקשיח לבבו לאמר: כי לא יד השם        פעלה כל אלה. הלא עיננו הרואות, כי ארצנו זאת, בכל הימים אשר עברו עליה,           מיום בניה יצאוה,לא הסירה בגדי אלמנותה, ושמלת אבלותה           לא החליפה,לא הטיבה פניה ולא קרעה בפוך עיניה. לא תתן לזרים כוחה ותנובתה לנוכרים. וכגורל בניה נדחי פזוריה, אשר בגויים לא ירגיעו, ומנוחה לא ימצאו-כן גורלה וכן מנת חלקה.           אחת דיבר אלו-הים ושנים זו שמענו:           ושממו עליה אוייבכם"(ויקרא כו           ובגויים לא תרגיע"(דברים כה.    הלאה :

  עם ישראל זכה להבטחה אלוקית, שלעולם לא תישכח ממנו תורת ישראל, כפי שנאמר בנביא: "'ואני זאת בריתי אותם', אמר ה', 'רוחי אשר עליך, ודברי אשר שמתי בפיך, לא ימושו מפיך ומפי זרעך ומפי זרע זרעך', אמר ה', 'מעתה ועד עולם'" (ישעיהו נ"ט, כ"א).

    

  הבטחה זו, ראויה לתשומת לב מיוחדת. היא התקיימה בצורה מעוררת השתאות. במשך כל הדורות קמו עלינו עמים רבים וניסו להשכיח את התורה ולעקור אותה מאיתנו ח"ו. צרות החורבן, הגלויות שגלה העם מארץ לארץ וגזירות השמד שניתכו עליו לאורך דורות רבים. זאת, היו קשורות בקשר ישיר להתנכלות לתורה. זאת, מלבד מסיתים ומדיחים מבית ומחוץ.

   

  אלו פעלו ללא לאות וללא רחם במטרה להשכיח תורה מישראל. ובכל זאת, למרות הכל, מול כולם "קמה התורה וגם ניצבה", ואף בדורנו אלפים ורבבות מישראל עוסקים בה.

   

  לאורך תקופות שונות נשרו חלקים גדולים מעם ישראל. רבים התרחקו מהתורה ומשמירת המצוות והסכנה שחלילה עם ישראל לא ימשיך לדבוק בתורת ישראל, נראתה מוחשית. מי יכול היה לחזות מראש ולערוב לכך, שכל הנסיונות ייכשלו, והקשר בין עם ישראל לתורת ישראל ישאר קיים לעד, ועד ימינו אנו ימשיכו רבבות מישראל להגות בתורה?

    

  . אנשים 'ריאליים' צפו לפני עשרות שנים בלבד, שהיהודים הדתיים ייעלמו מן האופק בתוך תקופה קצרה יחסית. אומרים שבן גוריון ויתר לחזון איש בויכוח המפורסם על העגלה המלאה והריקה בגלל שהוא סבר שבמילא עוד דור שתיים כולם כבר יתפקרו. ויהודים שומרי תורה ומצוות לנחלת ההיסטוריה.

   

  והנה, תחזית זו התבדתה כליל. לא זו בלבד שלא התמעטו ספסלים בבתי המדרש, אלא גם בניהם של אותם ריאליסטים, שחזו את היעלמותם המוחלטת של היהודים הדתיים, הצטרפו בחלקם למעגל שומרי המצוות. תופעה מפתיעה זו, מופיעה במפורש בתורה:

   

   הנביא עמוס (ח', י"א): "הנה ימים באים', נאום ה' אלוקים, 'והשלחתי רעב בארץ, לא רעב ללחם ולא צמא למים, כי אם לשמוע את דבר ה'".

    

  ואם כל זה לא מספיק בוא נמשיך הלאה:

    

  הגאולה:

   

  נבואות רבות הזהירו והתריעו, שהתוצאה של עזיבת התורה תהיה גלות קשה ומרה. אולם בד בבד עם נבואות אלו התנבאו הנביאים, כי גם לגלות ולסבל יבוא קץ ביום מן הימים. בנבואות רבות קיימת התייחסות למאורעות העתידים להתרחש בתקופה שלפני בוא הגאולה.

   "ושב ה' אלוקיך את שבותך וריחמך, ושב וקיבצך מכל העמים... והביאך ה' אלוקיך אל הארץ אשר ירשו אבותיך וירשתה, והיטבך והרבך מאבותיך... כי ישוב ה' לשוש עליך לטוב כאשר שש על אבותיך."(דברים ל')  

  בנקודה זו יש לדורנו מעלה שלא היתה קיימת בדורות הקודמים. בעבר היה צורך באמונה חזקה כדי לצפות כל רגע להתגשמות נבואות הגאולה. אף אדם סביר המתבוננן במתרחש במבט ריאלי ומפוכח, לא הבחין בסימנים מעודדים. לעומת זאת, בימינו כולנו עדים להתגשמותן המופלאה של הנבואות אודות התקופה שלפני בוא הגאולה, וזאת בדרכים שאיש לא היה יכול לצפות מראש.

   

   לדוגמא, היש הסבר רציונלי לעובדה, שגרמניה ובעלות בריתה כבשו במלחמת העולם השנייה ארצות כה רבות, ונעצרו דווקא בשערי ארץ-ישראל? והכשלון בקרב עם מונטגומרי היה הראשון שבו הגרמנים הובסו ומיד שבוע אח"כ הם נחלו את התבוסה בליננגרד, ובאותה תקופה גם הפריצה בנורמדי והביאה את הגרמנים לקריסה מוחלטת.

    

  זאת ועוד, כיצד ניתן להבין את העובדה, שלאחר השואה הנוראה, שהכחידה שליש מעמנו, התקבצה השארית הדוויה דווקא בארץ ישראל? איש לא היה מסוגל לחזות תופעות אלו מראש. ההשגחה העליונה היא שטוותה תופעות מופלאות אלו, ולפיכך היא גם יכלה להודיע עליהן מראש על ידי הנביאים: "ובהר ציון תהיה פליטה, והיה קודש" (עובדיה א', י"ז).

    

  הלאה: ההיסטוריה היחודית:

   

  מקובל אצל כל ההיסטוריונים שדברי הימים של עם ישראל הינם מיוחדים במינם. מיום היותו לעם ועד לתקופתנו, דרכו של עמנו רצופה בשרשרת של מאורעות מפליאים, הנוגדים את ההיגיון ואת המהלך ההיסטורי השגרתי. הכללים, המקובלים בתולדותיהם של עמים אחרים, אינם תקפים כאשר מדובר בהיסטוריה של עם ישראל.

   

  בלעם אמר בנבואתו על ישראל: "הן עם לבדד ישכון, ובגוים לא יתחשב" (במדבר כ"ג, ט'). דברים אלו, שנכתבו בתורה לפני כשלושת אלפים שנה, מאפיינים את עם ישראל לאורך כל שנות ההיסטוריה שלו. מסלול קורותיו של עם ישראל אינו מקביל למסלול קורותיו של כל עם אחר. עובדה מפליאה היא, שעם ישראל נמצא תמיד במרכז המאורעות, וההיסטוריה העולמית קשורה בו וסובבת סביבו. מאורעות רבים וחשובים בקנה מידה עולמי, התרחשו בגללו, וזאת ללא כל יחס לגודלו ולעוצמתו. הן הצלחותיו של עם ישראל בעת רצון, והן נפילתו בעת הסתר פנים, חורגות מכל המקובל בהיסטוריה של עמים אחרים.

   

  כאשר סוקרים את קורות עם ישראל, מבחינים שמתוך מעטה הסתר הפנים, העוטה את ההיסטוריה האנושית, עולה ומבצבצת יד ה'. הנסים והנפלאות המאפיינים את דרכו המיוחדת של העם מכריזים בהכרזה חד משמעית כי אלו הם קורותיו של עם הזוכה להשגחה פרטית מיוחדת מאת הבורא.

   

  חידה אפופת מסתורין מעסיקה את ההיסטוריונים, את החוקרים, את הסופרים ואת הוגי הדעות מאז שנות קדם.

   

  ההיסטוריה זורמת בקצב מואץ. העולם מתקדם ומשתנה – תרבויות פורחות, מתנוונות ונכחדות; אימפריות קמות, צוברות עוצמה ושוקעות; עמים חדשים עולים על בימת ההיסטוריה, משחקים תפקיד מזערי או ראשי ונמוגים אל ערפילי הזמן:

   

  למרות הכל, עם אחד אינו משתנה, אינו נעלם, אינו נכחד. הוא ניצב , מזדקר לעין, מתעקש לרשום את שמו בכל אחד מדפי ההיסטוריה, הוא אינו בן תמותה. זהו העם היהודי!

    

  סרוק את נבכי ההיסטוריה, חפש בין גווילי הזמן, האם תמצא עם קטן ונרדף ששרד לאורך דורות רבים כל כך? כל לאום שפרח, נבל בבוא עתו. כל אומה שזרחה כשמש בצהריים, שקעה במחשכי הלילה. שבטים שהסתתרו בפינות נידחות של העולם, שרדו כל זמן שציוויליזציה אחרת לא הגיעה אליהם. אולם מה נותר לאחר שנחשפו להשפעות זרות?

    

  העם היהודי, למרות פיזורו הרב, על אף היותו מעורב בחיי היומיום של תרבויות רבות עוצמה, על אף הסכנות, האסונות, הפגיעות וניסיונות ההשמדה – ממשיך להתקיים. הוא הוכה, הוא הוספד, והוא קם לתחייה מבין המתים.

    

  קחו מספר דוגמאות מגדולי עולם:

   "המצרים, הבבלים והפרסים עלו, ומילאו את העולם בשאון, הדר ויפעה, עד שהועם הזוהר, והם שקעו, בלו ועברו מן העולם. היוונים והרומאים הלכו בעקבותיהם. עוררו רעש עצום ונעלמו. עמים אחרים הופיעו, נשאו ברמה את לפידם לזמן מה, אך לבסוף הוא נשרף באש של עצמו, ועתה הם יושבים בצל או אינם קיימים עוד. היהודי ראה את כולם, והביס את כולם. היום הוא אותו יהודי שהיה מאז ומעולם. אינו מראה סימני שקיעה ולא תשישות של זקנה. כישוריו לא נפגעו וערנותו לא קהתה. כולם בעולם בני תמותה חוץ מהיהודים. כל הכוחות חולפים, אך הוא נשאר. מהו סוד נצחיותו?"(הסופר האמריקאי מרק טווין)  

  מעבר לזמן

  "אינני יכול לשפוט את העם היהודי על פי הכללים המקובלים של ההיסטוריה האנושית. העם היהודי הוא משהוא מעבר לזמן".

  (הפילוסוף הצרפתי ז'אן-פול סארטר)

   
  מנפץ תאוריות
  "לפי הקריטריון המטריאליסטי והפוזיטיבי, צריכה הייתה אומה זו לעבור מזמן מן העולם. קיומה הוא תופעה מיסתורית ומופלאה, המעידה כי חיי אומה זו מתנהלים בכוח גזרה קדומה".(הפילוסוף הרוסי  ניקולאי ברדייב)  
  בניגוד להיגיון ההיסטורי
  "עם זה התגבר על שורה מדהימה של צרות ופגעים, שלפי דרך הטבע אי אפשר לעמוד בהם. קיום ממושך זה, בניגוד להיגיון ההיסטורי, הוא דבר מופלא ביותר ומצריך הסבר".              (הסופר האמריקאי הרמן ווק)  
  הוא לא הבין
  "מוצא אני עם מיוחד בקרן זווית של העולם. נבדל מכל שאר גויי הארץ, העתיק מכולם. עם שקורותיו קדמו במאות שנים רבות לקורות התרבויות העתיקות ביותר... עובדת קיומו של עם זה מתמיהה אותי". (הפילוסוף והמתמטיקאי  הצרפתי בלז פסקל)    מדי שנה בשנה, בליל הסדר, אנו קוראים את ה'הגדה של פסח', ומודים לה' על שמירתו התמידית:"ברוך שומר הבטחתו לישראל, ברוך הוא... והיא (ההבטחה) שעמדה לאבותינו ולנו. שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו, אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, והקב"ה מצילנו מידם".    הסופר הרוסי לב טולסטוי . בלא שידע, חזר מלה במלה כמעט על מלות ה'הגדה':

  "היהודי הוא סמל הנצחיות. הוא, שהשחיטות והעינויים לא יכלו להשמידו, שאש האינקוויזיציה או חרבה לא יכלו למחותו מעל פני האדמה. הוא, שהיה הראשון שפרסם את דברי האלוקים, הוא שהיה זמן כה רב שומר הנבואה, ומסר אותה ליתר האנושות – אומה כזאת אינה יכולה לכלות. היהודי הוא נצחי, סמל הנצחיות".

    אמר אדריאנוס, קיסר רומי, לרבי יהושע בן חנניה:"גדולה היא הכבשה שעומדת בין שבעים זאבים".ענהו ר' יהושע: "גדול הוא הרועה שמצילה".(מדרש אסתר   "מוזר – אין עם בהיסטוריה של המזרח, שיש לו היסטוריה מוזרה יותר מאשר ליהודים.מוזר יותר, שהדת העתיקה של היהודים המשיכה להתקיים, בעוד כל הדתות של כל הגזעים העתיקים בתקופה הטרום-נוצרית נעלמו.    מוזר עוד יותר, שהדתות 'החיות' של העולם, כולן בניות על רעיונות שנלקחו מהיהודים. הבעיה איננה אפוא מה קרה, אלא מדוע זה קרה כך? למה ממשיך גזע זה להתקיים? מדוע חיה היהדות? לא נוכל לתת תשובה לשאלות אלה... פה הייחוד היהודי".(ההסטוריון ט"ר גלובר)   ואם על זה לא היה מספיק קבלו את הנוק אוט הבא: וכך כותבת התורה כיצד אפשר להבחין בין נביא אמת לבין נביא שקר? כתוב, "וכי תאמר בלבבך איכה נדע את הדבר אשר לא דיברו ה'"? מהו סימן ההיכר של נביא השקר המתיימר לדבר בשם ה' ולא הוסמך לכך? התורה מספקת לנו מבחן פשוט: "אשר ידבר הנביא בשם ה' ולא יהיה הדבר ולא יבוא, הוא הדבר אשר לא דיברו ה'".    אם יתקיימו דברי הנביא, סימן וראיה שהוא נביא אמת, אם לא יתקיימו דברי הנביא, משמע שהוא נביא שקר. ושימו לב טוב, מספיק שנבואה אחת שהייתה חייבת להתגשם ולא התגשמה, על פי קנה המידה של התורה, זאת תורת שקר.  איזה בן אנוש יתחייב שכל נבואותיו הבלתי הגיוניות בעלעיל יקיימו לאורך ההיסטוריה אחת לאחת?  הדבר המדהים מכל הוא שאם תקח את התנך ותחרוש אותו לאורכו ורוחבו, לא תמצא נבואה אחת שהייתה חייבת להתקיים ולא התגשמה.  מאות נבואות, מתוכן עשרות לא הגיוניות ובשפה חד משמעית וברורה, וכולן , אחת לאחת מתרחשות לנגד עינינו, וככל שההסטוריה נמשכת, מתחנה לתחנה עוד נבואה לא הגיונית מתגשמת ועוד נבואה.   האם זה מיקרה? מי באמת מאמין באמונות טפלות  באמונה עיוורת.  הדת היהודית היא דת תובענית מאוד, מאוד לא נוחה, שבה האדם צריך לשלוט על יצריו בהתאם להלכה. זו מלחמה יום יומית כנגד התאוות, האגו, העצלנות ושאר המידות הרעות שיש בנו. היא לא הייתה משתמרת לאורך ההיסטוריה ע"י מאות מיליוני יהודים ללא הם היו בטוחים חד משמעית שהיא אמת. ושהעולם הזה הוא רק האמצעי, 100 שנה מול הנצח הרי הם פחות מטיפה בים. שבתוך כל ההבל והשקר הגדול בעולם הזה יש משמעות נצחית לעולם הזה. שלא נשלחנו לעולם כדי למלא תאוות גופנו ולהתפגר בבוא יומנו ככל בשר חי עלי אדמות, אלא נשלחנו לעולם ההבל כדי לזקק ולטהר את הנשמה שאביך שבשמים הפיח בך בצאתך מרחם אמך, ולהחזירה למקור מחצבתה ברה וצחה כביום שהיא נשלחה לבשר.  כתובה בתורה בפרשת שופטים "כי השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים". ושואלים המפרשים למה כפלה התורה את הדבר בשני לשונות "יעוור עיני חכמים" ו"יסלף דברי צדיקים". ומתרצים המפרשים שהוא מפני שכאשר הדיין לוקח שוחד שתי טעויות קורות לו: גם את המציאות הוא לא רואה נכון וגם את ההלכות השייכות למציאות הוא לא רואה נכון.  

  וכך בענייננו רוב בני אדם כשבאים לדון על האמונה הם משוחדים לצד של הכפייה, מפני שהם יודעים שאם יחליטו על נכונות האמונה יש דברים בחיים שלהם שהם יצטרכו לשנות ולפעמים קשה להם השינוי. לכן הם מעקמים את שכלם מלראות את האמת. והעצה לזה היא שהבן אדם יפריד בדעתו את הדברים ויחליט: עכשיו אני רוצה תחילה לדון באופן מופשט האם יש בורא לעולם בלי להתחשב במה שאם תהיה ההכרעה שיש בורא לעולם אני צריך לשנות דברים שקשה לי לשנותם. כשאדם יחשוב בצורה כזו הוא יגיע למסקנא האמיתית.


  תהיה אמיתי עם עצמך, אם כל מה שהתורה הייתה דורשת ממך היה שני דברים קלים. הראשון, כל שבת בבוקר להתפלל חמש דקות והשני כל שבת בצהריים למשך חמש דקות לא להדליק אש וזהו. מה אז היית אומר על הראיות לאמונה ?
    

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (58)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/4/10 16:39:

   צטט: יוסי איתן 2010-04-26 14:47:03

   לא הבנתי, את מה לקרוא

    כן נשמה, זאת בדיוק הבעיה.

    

     26/4/10 14:47:
   לא הבנתי, את מה לקרוא
     26/4/10 12:28:

   צטט: יוסי איתן 2009-12-20 14:01:46

   ירמיהו ברנובר פרופסור למגנטו- הידרודינמיקה אוני' בן גוריון, באר שבע בשאלה של דת ומדע, פועל חוק פסיכולוגי האומר, שככל שהאדם יודע פחות בדת, בפוליטיקה ובמדע, הוא ידבר על הנושא ביתר ביטחון של יודע כל...

    בדיוק!

   ותקרא את מה שאתה כותב בעצמך לפני הפוסט הפוסט הבא...

    

     28/12/09 11:53:
   צטט: יוסי איתן 2009-12-27 23:36:32

   אתם כל הזמן אומרים מה לא, אולי יואיל כבודו פעם אחת להסביר לעמי ארצות כמוני מה כן האובלוציה?

    

   תגידי, אז על מה אתה מברבר כל כך הרבה, אם אין לך מושג מה זה אבולוציה? זה היציקת בטון שלך והפטיש חמש קילו שלך? איך אתה מתיימר לסתור משהו שאתה לא יודע מהו ברמה הבסיסית אפילו?

    

   אתה רוצה לדעת מה זה אבולוציה? תקרא בויקיפדיה, תחפש בגוגל, לך לספרייה וקח ספר על אבולוציה. זה ממש לא מסובך. לפחות את הבסיס תבין.

    

   אבל אתה לא מבין משהו עקרוני אחד. מדע זה לא אמת מוחלטת, כמו שהדת מתיימרת להיות. מדע זה ההסברים שלנו, בני האדם, לתופעות לפי הידע שיש בידנו. ככל שמצטבר יותר ידע, כך ההסברים שלנו מדויקים יותר. זה הכל.

    

   פעם בני אדם לא הבינו מה זה ברק, אז הם חשבו שיש אל שזורק ברקים. האם בגלל שהם לא ידעו מה זה ברק ההסבר שיש אל שזורק ברקים נכון?

    

   בדיוק אותו הדבר היום. זה שיש עוד כמה חורים בתיאוריית האבולוציה, לא אומר שלא ימצאו הסברים מניחים את הדעת בעתיד. יכול להיות שידע חדש יראה שחלק מהתיאוריה שגוי. אז יתקנו לפי הידע החדש. בדיוק כפי שתורת היחסות של איינשטיין הכניסה תיקונים בחוקי ניוטון, וכפי שמכניקת הקוונטים הכניסה תיקונים בתורת היחסות. ככה פועל המדע, כי המדע הוא אנושי.

    

   אם על כל דבר שאנחנו לא מבינים היינו אומרים "אלוהים", אז כנראה שעד היום היינו יושבים במערות...

   (אני לא בטוח אם זה היה כל כך רע, אבל זה כבר דיון נפרד)

    

     27/12/09 23:50:

    

   בוא נחשוב ביחד: החלק המוחץ של המדענים בעולם רואה בתאורית האבולוציה כבעלת בסיס מדעי מוצק. מנגד, עומד "גאון הדור" מנחם בן, המדען הראשי במכון המחקר הידוע "האח הגדול". למי כדאי להאמין? הממממ.......

   כל מה שכתבת מלא בסילופים וחצאי אמיתות. הישרדות החזקים? שטות גמורה! דארווין דיבר על הישרדות המתאימים!

   וכיצד מפתחות בקטריות עמידות לאנטיביוטיקה אם לא בתהליך אבולוציוני? או שמא הדמון יהווה יורד מהשמיים מתרדמתו האינסופית ומשנה את המטען הגנטי שלהן?

   ומדוע קיים דמיון גנטי אדיר בין כל בעלי החיים ע"פ כדור הארץ?

   וכיצד התפתחו תתי מינים באיים מבודדים? מדוע הדמון יהווה לא ברא כמה דובי קואלה או קנגורו בישראל, ניגריה או שבדיה?

   הטקסט והטיעונים שאתה מעלה מגוכחים להחריד!

   נ.ב. - אם היה לך ולו שמץ של רקע מדעי היית מבין מדוע אנו מתייחסים לתאורית האבולוציה בתור תאוריה (בדיוק כפי שאנחנו מתייחסים לתאורית הכבידה של ניוטון בתור תאוריה). אם המילה תאוריה לא מספיק חזקה עבורך, אנא בדוק את נכונות תאוריית הכבידה ע"י קפיצה ממקום גבוה (באופן אירוני גם תוכיח בדרך זו את נכונות האבולוציה והסרת הגנים שלך מהמאגר האנושי).

     27/12/09 23:36:

   צטט: ארנב בלי שעון 2009-12-27 22:18:10

   צטט: יוסי איתן 2009-12-25 00:51:00

   ובאמת,  איך אפשר בכלל להתחיל לשמוע את השטויות הדארוויניסטיות בנוסח: "הזיקית פיתחה תכונה להחליף צבעים כדי להסתתר בצמחיה". זו היא, הזיקית עצמה, שפיתחה את התכונה הזאת?! וואלה? יודעת לפתח תכונות משוכללות כל כך הזיקית הקטנה הזאת? וזה לא אלוהים, אתם אומרים? ואם כן, איך היא עשתה את זה?! האם היא חדרה לתוך הגנים של עצמה ושינתה אותם? האם הטווס עצמו החליט על הצבעוניות המופלאה של זנב הטווס המפואר שלו? הרי אלה שטויות נוראות, אבל הדארוויניסט מדבר, כפי שדארוויניסט מדבר  וחושב , והעולם מטומטם ושומע. מה אפשר לעשות. הפילוסוף שופנהאואר, גם הוא בן דורו של דארווין, טען כי העובדה שבני אדם מוכנים להאמין באבולוציה מעידה בעיקר על רמת החשיבה הירודה של הדור. ומאז, כידוע, הדור רק הולך ופוחת.  

    

   תשפוכת המלל שלך מוכיחה דבר אחד, אתה לא מבין דבר וחצי דבר באבולוציה. התיאור המגוחך לעיל אינו תיאור של אבולוציה אלא עיוותים של מיסיונרים נוצרים שאומצו בחום על-ידי המסיונרים היהודים, ובראשם הליצן אמנון יצחק.

    

   אבל אני יכול להבין אתכם, אחרי שניגפתם בכל החזיתות, תורת האבולוציה היא הבריקדה האחרונה שלכם, ואתם נלחמים נגדה בחמת זעם קדוש. זה לא יעזור לכם.

    

   לא יעזור, כי גם אם הייתם מצליחים להוכיח באיזושהי דרך מופלאה שתורת האבולוציה שגויה מיסודה, זה עדיין לא מוכיח את נכונות האגדה הנחמדה שלכם על בריאת העולם בידי זקן עצבני ובלתי נראה שיושב בשמיים. זה רק היה אומר שתורת האבולוציה שגויה. זהו.

    

   אתם כל הזמן אומרים מה לא, אולי יואיל כבודו פעם אחת להסביר לעמי ארצות כמוני מה כן האובלוציה?

     27/12/09 22:18:

   צטט: יוסי איתן 2009-12-25 00:51:00

   ובאמת,  איך אפשר בכלל להתחיל לשמוע את השטויות הדארוויניסטיות בנוסח: "הזיקית פיתחה תכונה להחליף צבעים כדי להסתתר בצמחיה". זו היא, הזיקית עצמה, שפיתחה את התכונה הזאת?! וואלה? יודעת לפתח תכונות משוכללות כל כך הזיקית הקטנה הזאת? וזה לא אלוהים, אתם אומרים? ואם כן, איך היא עשתה את זה?! האם היא חדרה לתוך הגנים של עצמה ושינתה אותם? האם הטווס עצמו החליט על הצבעוניות המופלאה של זנב הטווס המפואר שלו? הרי אלה שטויות נוראות, אבל הדארוויניסט מדבר, כפי שדארוויניסט מדבר  וחושב , והעולם מטומטם ושומע. מה אפשר לעשות. הפילוסוף שופנהאואר, גם הוא בן דורו של דארווין, טען כי העובדה שבני אדם מוכנים להאמין באבולוציה מעידה בעיקר על רמת החשיבה הירודה של הדור. ומאז, כידוע, הדור רק הולך ופוחת.  

    

   תשפוכת המלל שלך מוכיחה דבר אחד, אתה לא מבין דבר וחצי דבר באבולוציה. התיאור המגוחך לעיל אינו תיאור של אבולוציה אלא עיוותים של מיסיונרים נוצרים שאומצו בחום על-ידי המסיונרים היהודים, ובראשם הליצן אמנון יצחק.

    

   אבל אני יכול להבין אתכם, אחרי שניגפתם בכל החזיתות, תורת האבולוציה היא הבריקדה האחרונה שלכם, ואתם נלחמים נגדה בחמת זעם קדוש. זה לא יעזור לכם.

    

   לא יעזור, כי גם אם הייתם מצליחים להוכיח באיזושהי דרך מופלאה שתורת האבולוציה שגויה מיסודה, זה עדיין לא מוכיח את נכונות האגדה הנחמדה שלכם על בריאת העולם בידי זקן עצבני ובלתי נראה שיושב בשמיים. זה רק היה אומר שתורת האבולוציה שגויה. זהו.

     27/12/09 14:11:

   צטט: Ezer 2009-12-25 22:43:51


   מעניין ומאלף !

   בר אוריין.

    

   אכן כן במיוחד אם קוראים גם את הפוסט הבא:

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=579732

    

     25/12/09 22:43:


   מעניין ומאלף !

   בר אוריין.

     25/12/09 00:51:

   עוד אחד בנוגע לאבולוציה הפעם מנחם בן: 

    

   כבר דיברתי על זה לא אחת, ובכל זאת, תמיד שווה להסביר שוב מדוע מדובר באחד הטימטומים הגדולים ביותר בתולדות האנושות., ומדוע מה שקרוי מה שקרוי "תיאוריית האוולוציה" איננו עומד בשום מבחן של היגיון מינימלי.  אגב, כל מי שיקרא את "מוצא המינים" של דארווין (ואני קראתי חלקים נרחבים מתוכו) יבין שדארווין עצמו מתייחס לכל תיאוריית האבולוציה שלו כאל תיאוריה בלבד. רק שוטים ובערים חושבים שמדובר באמת מדעית מוכחת כביכול. כי הרי אין לדארוויניזם אפילו בדל הוכחה,

    

   איך כתב פעם פנחס שדה באחד משיריו: "אין ואף לא ייתכן מיקרה./מזרע תמר לא תצמח שעורה". 

     

    איך אפשר בכלל לראות את כל היופי האמנותי וההנדסי הפלאי לגמרי של העולם ולחשוב "שאף אחד לא עשה את זה, שזה נוצר מעצמו"? תסתכלו על הדג הפלאי. על הכיבשה הפלאית. על הפיל הפלאי, האריה הפלאי, הכלב הפלאי, הפרפר הפלאי , הדוכיפת הפלאית. ככה במיקרה,  "בהשפעת תנאי הסביבה" (שמש, גשם, קור, חום, זה הכול בערך), נוצרו כל היצורים המדהימים האלה?! מעצמו נוצר  כל השיכלול ההנדסי והאמנותי המדהים בלי גבול הזה?!  ההשקפה הדארוויניסטית האוולוציונית הזאת היא נחותה כל כך, חשוכה כל כך, שאין טעם לדבר עליה . נכון שרוב העולם האקדמי ה"נאור" נוטה להאמין בדארוויניזם המטומטם הזה (משום שלא התחיל לרגע לחשוב עליו מחדש, והוא ממשיך להתבונן במיקרוסקופים שלו בדמיון הגנטי בין היצירים השונים, כאילו שזה אומר משהו) , אבל זוהי רק הוכחה למידת החושך הגדול המתקיימת ב"נאורות" הזו כביכול.

       וכבר העירו בעניין זה הערות מבריקות אנשים שונים. הסאטיריקן האנגלי הגדול יונתן סוויפט, מחבר "מסעי גוליבר", אמר פעם, עוד לפני דארווין, כשהתיאוריות האוולוציוניות רק התחילו להלך בעולם : "אני מוכן להאמין שהעולם הוא צירוף מקרי של אטומים בערך כמו שאני מוכן להאמין שהמאמר הגאוני ביותר הוא צירוף מקרי של מילים". אין תגובה מוחצת מזו לתיאוריה הדארוויניסטית.

    

   כדי להבין כמה מטורפת ודבילית  היא התיאוריה הדארוויניסטית - שאת עיקריה כולנו מכירים - לא צריך להיות מדען. אולי להיפך: צריך להיות לא מדען, כדי לחשוב מחוץ לקיבעון של המוסד האוניברסיטאי הסגור. די לפקוח את העיניים ולהתבונן בעולם, וגם לחשוב קצת, לחשוב באמת, על הכול, מחדש, דבר שרוב בני האדם לא נוהגים לעשות, משום שהם סומכים על המדענים שיעשו את זה במקומם. אלא שגם המדענים בימינו לא ממש מתורגלים במחשבה מחדש  (מאחר שכל אחד מהם עוסק, בדרך כלל, במיקטע מדעי זעיר אחד, ולכן איננו מתחיל אפילו לחשוב מחדש על התמונה השלמה).  זה לא כבר התפרסמה בעיתונות ידיעה ועל פיה אף לא אחד מן הסטודנטים במחלקה לביולוגיה ולתורת האוולוציה באוניברסיטאות האמריקאיות שנבחנו בסקר, לא קרא את כתביו של דארווין עצמו.  אבל אנחנו דווקא נעשה בדיוק את זה , ובמלאת 150 שנה להופעתו , נחזור  לספר המקורי של הוגה רעיון האבולוציה, "מוצא המינים" לכאורה, ספר האמור לכאורה להיות מדעי ומוכח, והנה למרבה הפלא הוא מלא ניחושים, השערות וסברות (שדארווין עצמו מגדירם כניחושים, השערות וסברות), מופרכים על פי ההגיון הישר במידה בל-תיאמן.

    

      ואכן, זו ההפתעה הראשונה הצפוייה למי שקורא ב"מוצא המינים": כמעט כל הנחותיו המדעיות של דארווין מסוייגות על ידו עצמו במילים כגון "ייתכן", "אולי", "יכול להיות", "סביר להניח ש" וכו'. כלומר, לא מדובר בכלל בעובדות מוצקות אלא בנסיון לפרשן את מראות המציאות ולהבין אותם בדרך מסויימת (וילדותית להפליא). לכן, ברור שמדובר, גם מבחינת דארווין עצמו, בתיאורייה בלבד, ניחוש ולא יותר, ולמען האמת, ניחוש בלתי-אינטליגנטי להפליא,  למרות שהדיוטות מן השורה נוטים להאמין שמדובר בתורה מוכחת.

     : אם לדוגמא האדם נוצר מתוך הקוף - איך זה שבין הקוף המפותח ביותר לבין האדם הנחות ביותר אין אינספור דרגות ביניים? (כמו בסרט אנימציה ,שבו בין הישתנות מינימלית אחת להישתנות מינימלית שנייה, במהלך כמה שניות עשויים להיות כמה עשרות או מאות ציורי ביניים!). איפה דרגות הביניים האינסופיות הללו?

    

   ואם אכן, לפי תורת מוצא המינים (שבכותרת המישנה שלה היא מוגדרת כ "השארת גזעים מחוננים במלחמת החיים") , המפותחים יותר והמחוננים יותר שורדים, ואילו הנחותים יותר והחלשים יותר נעלמים - איך זה שהעולם מלא ביצורים "חלשים" ו"נחותים" מכל הסוגים - פרפרים, חלזונות, תולעים? לכל אלה אין שום תשובה ממשית אצל דארווין, כי לא יכולה להיות לכך כל תשובה ממשית. כי כל תיאוריית ההישרדות שלו נולדה בהבל. תמיד אפשר למצוא סיבות לשרידותם או להיכחדותם של מינים (הרי יש מינים הנכחדים גם היום מחמת תנאי הסביבה) , אבל אין לכך כל קשר לתיאוריית "המלחמה בין המינים" ול"חזק יותר מנצח", כי רוב בעלי חיים לא נתונים בכלל למשחק מלחמה כלשהו. עם מי בדיוק נלחם הפרפר? 

    

   אבל באמת, כדי לעמוד על מלוא אווילותה של תורת דארווין, צריך להפסיק להתווכח עם אין-ספור ההשערות האינסופיות שלו באינספור עניינים בוטניים וזואולוגיים וביולוגיים (וכאמור, מדובר תמיד בהשערות תיאורטיות בלבד, על פי הודאת המחבר). צריך פשוט להתבונן בעולם עצמו, ביופי האלוהי של העולם, בהנדסה הפילאית של כל תא בעולם החומר. איך אפשר להאמין שכל זה נוצר מעצמו, בתהליך הדרגתי עיוור? הרי באמת כל תא בעולם החי וכל אטום הוא מנגנון הנדסי משוכלל באורח מדהים. פרוטונים, נויטרונים, אלקטרונים, ולאחרונה גם ריבוזומים. והכול פועל בשיכלול הנדסי, שהמדענים רק יכולים לנסות ולתאר חלק ממנו. בוודאי לא לחקות אותו. והרי כל חיה וכל פרח בטבע הם מעשה אמנות אלוהי בשיכלולו. באמת, איך אפשר להסתכל ביפהפיות של הנמר או של הכלנית ולחשוב שהדברים האלה נוצרו מעצמם, בתהליך שהושפע מתנאי הסביבה? האם מישהו היה מוכן להאמין ,למשל, כי גלגל מרכבה אחד משנת 4000 לפני הספירה , נניח, הפך פשוט למרצדס במהלך הדורות, בלי שאיזשהו מהנדס או טכנאי התערב בתהליך?  סתם ככה, גלגל הפך למרצדס בתהליך אבולוציוני, בלי מגע יד אדם. בהשפעת השמש והרוח והקרניים האולטרא-סגוליות. הייתם מאמינים?

     

      אז איך זה שבני אדם רבים כל כך בולעים תיאוריה שוטה כל כך? כי  למי שאיננו מאמין באלוהים, אין מסתמא תשובה אחרת.  כי אם אין אלוהים, מי צייר את הכלנית והנמר? מי הינדס כל תא בגוף? תשובה זמנית, מתאימה למטומטמים בלבד: "זה ככה, נוצר מעצמו, לאט לאט, במשך מיליארדי שנה". אה, עכשיו הכול ברור. 

    

   ובאמת,  איך אפשר בכלל להתחיל לשמוע את השטויות הדארוויניסטיות בנוסח: "הזיקית פיתחה תכונה להחליף צבעים כדי להסתתר בצמחיה". זו היא, הזיקית עצמה, שפיתחה את התכונה הזאת?! וואלה? יודעת לפתח תכונות משוכללות כל כך הזיקית הקטנה הזאת? וזה לא אלוהים, אתם אומרים? ואם כן, איך היא עשתה את זה?! האם היא חדרה לתוך הגנים של עצמה ושינתה אותם? האם הטווס עצמו החליט על הצבעוניות המופלאה של זנב הטווס המפואר שלו? הרי אלה שטויות נוראות, אבל הדארוויניסט מדבר, כפי שדארוויניסט מדבר  וחושב , והעולם מטומטם ושומע. מה אפשר לעשות. הפילוסוף שופנהאואר, גם הוא בן דורו של דארווין, טען כי העובדה שבני אדם מוכנים להאמין באבולוציה מעידה בעיקר על רמת החשיבה הירודה של הדור. ומאז, כידוע, הדור רק הולך ופוחת.

    ואני אומר לכם: גם אם העולם היה קיים לא 5 מיליארד שנה כביכול, כדעת המדע המתחלפת חדשות לבקרים,  אלא 500 מיליארד שנה, עדיין לא היה יכול להיווצר עלה כותרת אחד של פרח אחד, "מעצמו".  גם שום טווס לא עסק מעולם בתכנון  יפעת הנוצות שלו, ממש כשם שאף אחד מאיתנו לא תיכנן את צבע עיניו.        
     25/12/09 00:30:
   בקשר לאובלציה במיוחד בשבילך, מאיר אריאל בשיר "מה חדש במדע: 

   ועוד על פי המדעים

    נוצרו העולם והחיים

    

   בשל נסיבות ותנאים

    

   שנתהוו מן הסתם.

    

   מן הסתם, מה זאת אומרת?

    

   שהתרחשו בשרשרת

    

   שלא מתחילה או נגמרת

    

   אקראית, מאז ומעולם...

     

   נגיד: סתם שוטטו להם כמה חוקים,

    

   כמה חוקי טבע זרוקים.

    

   איך הם הגיעו לכאן בכלל?

    

   סתם שוטטו להם בחלל.

     

   והנה עולה ממש לקראתם


   עוד קבוצת חוקי טבע, גם כן סתם,

    

   ואם כבר אז התחברו הקבוצות

    

   והיו פיצוצים וניצוצות...

     

   ...כך סתם פגש חלבון את חלבון

    

   בחום היפה, באור הנכון

    

   ומהם יצא חלבון עם כישרון...

    

   נו, והתכשיט כבר יודע לעשות חשבון!

      
     24/12/09 11:24:

   צטט: great white shark 2009-12-23 14:07:59

    

   גם אם כל מה שהתורה הייתה דורשת ממני אז 10 שניות בשנה הייתי מסרב בתוקף! כי אני גם לא קורא הורוסקופים ולא הולך לקריאה בקפה, כף היד או תנוך האוזן.

    

   ההקבלה לארנק, שעון ושאר ירקות מראה שאתה לא באמת מבין את תאורית האבולוציה והתפתחות המינים ע"פ כדור הארץ.

    

   כפי שכתבתי לפני כן, הנקודה בה למדענים אין הוכחות חותכות בשלב זה היא כיצד בדיוק הפך חומר אנאורגני לאורגני - קרי, היווצרות החיים ע"פ כדור הארץ.

    

   לעומת זאת, לחלק הארי והמוחץ של המדענים בעולם אין ולו שמץ קל של ספק שהתקיימה אבולוציה. שמוצא בני האדם מאב קדמון לנו וחלק ממשפחת הקופים (לדוגמה, שימפנזה) ושהברירה הטבעית היא תאוריה ותורה שרירה, קיימת ומוכחת מעל כל ספק ולו הקל שבקלים.

    

   מה אפשר לומר על התנ"ך? על סיפורים וניסים מופלאים שמאז שהתרחשו (כביוכול) לא התייקמו שוב. שאותו "אלוהים" שהיה בקשר יומי עם בני ישראל (הר סיני, עמוד האש לפני המחנה, וכו' וכו') לא מראה יותר את פניו.

    

   אתה, ידידי, בוחר להאמין בפנטסטי ובמה שקל. בדיוק כמו שרבים האמינו שהארץ היא שטוחה או שהשמש מקיפה את כדור הארץ.

   כי ככה זה ניראה כשמסתכלים על זה אך בדיקה מדעית מראה בדיוק את ההפך!

    

    אם במקום להתפלסף איתי בסיסמאות של ממבו ג'מבו שכבר טחנו אפו ולעסו אותן, הפעם לשם שינוי תקרא את התגובה בעיון. אני מבטיח לך שגם אתה תראה שהאמת פשוטה וצלולה כמימי נהר בשוויץ עם שלל הוכחות של בטון יצוק, ומולן הניסיונות המביכים של התועים ומטעים לשוב וללעוס כמעלה גירה, בוקה ומבלוקה  של טענות הבל עכורים יותר מימי הירקון.

     תנס לרגע לחשוב מחוץ לקופסא הצינית ולחשוב בהגיון:בכל פרט ועצם בבריאה מגוף האדם עד מליארדי מילארדים של כוכבים יש חוקיות וחכמה אין סופית. כדבריו של איינשטיין ( ציטוט חופשי) : " הבורא לא שיחק בקוביות כשברא את העולם".    

   לכן לפי שאנו מדברים על קומה שביעית, שכל כולה עומדת על רסיסים של כרעי תרנגולת, תלאים תלאים של שקרים, בוא נדבר על קומה ראשונה ואשאל אותך מספר שאלות התופסות את השור בקרניו,:

     איך אתה מסביר את זה שמכל הדתות בעולם רק התנך לא חוסך מאיתנו כלום, וחושף לנו את אבותינו במלוא מערומיהם ?

   איך אתה מסביר ששאר הדתות החלו מטענה של התגלות אלוהית ליחיד או ליחידים מייסדי הדת, שאליהן נוספו סיפורים על ניסים שנעשו בנוכחות מספר לא גדול של אנשים, ומכאן ואילך הדת התפשטה במשך השנים. ורק היהדות מתחילה ממעמד המוני של התגלות אלוהית אל העם כולו מיליוני בני אדם . שראו ושמעו במו אוזניהם את אלוהים שמתגלה לעם מעל פסגת הר סיני?

    

   כשמעמיקים בראייה זו רגע אחד יותר ארוך, מבט אחד יותר עמוק, הזו מבינים שהיא פטיש של 5 קג', ולמה?

    

   בוא ניקח את נקודת ההנחה שלך שלא היה מעמד כזה, ואיזה אדם החליט לכתוב תורה ומנסה לתת אותה לעם שלם כדי שיקיימו אותה.

   דמיין את הדבר הבא: אדם בא אלינו עם ספר חוקים וסיפורים שהוא כתב, ביניהם, ציווים תובענים מאוד מהאדם ובחלקם לא הגיונים, ללכת עם מרובעים על הראש, חוטים בבגדים,   ועוד כל מיני "מצוות" שהוא המציא כיד דמיונו הטובה, והוא אומר לנו: לא רק שעכשיו אתם מקבלים את כל מה שכתוב בספר הזה, ומקבלים עונשים כבדים מאוד כמו עונש מות על חילול שבת, אלא אתם גם צריכים לקבל שהייתם כרגע במעמד נשגב והאלוקים נגלה אליכם עם קולות וברקים והוא נתן לכם את הספר שאני מחזיק עכשיו, ועוד אתם צריכים לספר את זה לבניכם ושאף אחד לא יקום ויערער חס ושלום.

    

   גם כדי "להשתיל" סיפור כזה צריך לשכנע מיליוני אנשים שהיו במעמד שלא היו בו מעולם , האם נראה לך הגיוני להצליח לשכנע עם שלם שהיו באירוע שלא היה בכלל?

    

   בנוסף לכך באותו ספר כתוב שהוא הציל והוציא את האנשים שהוא מציג להם את הספר ואומר להם "אתם זוכרים שהוצאתי אתכם ממצרים נכון? , אתם זוכרים שעשיתי 10 מכות נכון? אני גם מבקש שתספרו לבנים שלכם שעשיתם לכם את הדברים האלה"

    

   תפתח בתורה ותראה את הכתוב:

    

   " אתם ראיתם כי מן השמיים דיברתי עמכם" (שמות כ, יט).

    

   " אתם ראיתם את כל אשר עשה ד' לעיניכם" (דברים טז, ט).

    

   " אתם ניצבים היום כולכם" (דברים טז, ט)

    

   ואם תשאל: ואולי נתינת התורה היתה מאוחרת יותר, שנניח בא אדם 1000 שנה לאחר מכן ומביא לעם את התורה ואומר להם הנה היתה לכם תורה והיא אבדה ונשתכחה מכם ועכשיו אני בא אליכם ומספר לכם מה היה עם אבותיכם, אז בואו תתחילו לקיים מצוות.

    

   תשובה: היה העם היהודי שואל את "מביא" התורה: "היכן היתה התורה הזאת אתמול? איך יתכן שלא ראינו אותה קודם לכן? מדוע אבותינו ואבות אבותינו לא ספרו לנו מעולם עליה?"

    

   מה היה ממציא התורה עונה?

   אם היה אומר: שאכן התורה נכתבה אלף שנים קודם לכן, אך התורה אבדה, והוא גילה אותה. היו אומרים לו:

   ראשית, כיצד יתכן שאירוע מרעיש ארץ כזה, כהתגלות אלוקים לאומה שלימה, ישכח???

    ושנית, לא רק שבלתי אפשרי שדת ואומה תשכח את חווית היסוד שלה, אלא בתורה עצמה שהוא מגיש להם כתוב שהתורה לא תשכח לעולם!!! שנאמר:

    

   "והיה כי תמצאן אותו רעות רבות וצרות, וענתה השירה הזאת לפניו לעד, כי לא תשכח מפי זרעו" (דברים לא,כא).

     

   אם באמת התורה נשכחה, היתה בכך הכחשת הטענה של כתיבה אלוקית. אם אלוקים כתב את התורה איך יתכן שקביעותיו הוכחו כשקר? ודאי לא היו מקבלים אותה, ולא היתה הופכת להיסטוריה מקובלת.

      זה פטיש של 5 קג', המנפצ לרסיסים ובקעים את כל התהיות והפיקפוקים כי אתה מבין שאתה נמצא במלכודת של סתירות, שכל סתירה יוצרת תהום בלתי אפשרי לגשר עליו בשכל הישר אלא אם כן תודה שהתורה אמת.  

   ואם כל זה לא מספיק קח את הפצצה המתקתקת הבאה שמפרקת את המוח לאלפי חלקיקים של סימני שאלה ותהיה, :

      

   איך תסביר את הדבר המדהים הוא , שה"משתיל" בעצמו כותב ב"תורתו" שלעולם לא יוכל אף אחד להמציא ולהשתיל מעמד כמעמד הר סיני.

    

   וכך כתוב בתורה: "הנהיה כדבר הגדול הזה, או הנשמע כמוהו, השמע על קול אלוקים מדבר מתוך האש כאשר שמעת אתה ויחי", דברים ד`

    

   ואם הוא בעצמו "משתיל" את מעמד הר סיני ומצליח בכך, איך יוכל להבטיח שלעולם לא יצליח אף אחד אחר להמציא סיפור כזה?

    

   ואם כל זה לא מספיק בוא נמשיך הלאה:

    

   תאר לך שראש ממשלתנו יעשה מסיבת עיתונאים ויבקש מכל העם שנתחיל לחגוג מידי שנה את נצחונו על החייזרים שחדרו לארצינו, כולם יגידו לו, איפה החייזרים ואיפה הנצחון?

    

   לכן לא שייך להתחיל להכניס לעם שלם חג כזיכרון על משהו שכלל לא היה.

    

   חגי ישראל זה אותו רעיון:

    

   הפעם הראשונה שחגגנו את פורים הוא שנה לאחר נס פורים.

    

   הפעם הראשונה שחגגנו את נס חנוכה הוא שנה לאחר מציאת פח השמן והניצחון על היוונים.

    

   הפעם הראשונה שחגגנו את חג פסח הוא שנה לאחר שיצאנו ממצרים, הפעם הראשונה שחגגנו את חג שבועות – חג מתן תורה- הוא שנה לאחר שקיבלנו את התורה מאת הבורא.

    

   לכן חגי ישראל עצמם מעידים לנו על מתן תורה ועל ניסי יציאת מצרים.

    

   אני, מקיים את אותן מצוות, כיון שאבי קיימן כל חייו, והרי לא מדובר בהנהגות שלפתע אי שם באמצע חייו החל לנהוג לפיהן... והוא עשה כן מאותה סיבה עצמה - שאביו קיים. אין בעיה להמשיך זיכרונות, אבל אין אפשרות להתחיל בהם אם לא זוכרים אותם בפועל, אנו נוהגים בכל אותם מנהגים "לזכר" כיון שאבותינו נהגו כן ואנו אוחזים מנהג אבותינו בידנו, אבותינו נהגו כן כי ראו את אבותיהם נוהגים בהם, וכן הלאה.

    ואם כל זה לא מספיק בוא נמשיך הלאה  הנבואות:   תסכים איתי שאם תרגמו את התורה ליוונית לפני 2,200 שנה, לא יכול להיות שהיא נכתבה מאוחר יותר. 

   וכך כתוב בתורה שלכל הדיעות נכתבה לפחות לפני 2,200 שנה:

     

   והפיצך ה' בכל העמים... מקצה הארץ ועד קצה הארץ" (דברים כ"ח, ס"ד).

    

   איך אתה מסביר שהתורה חזתה מראש שעם ישראל יתפזר בעולם כולו. אין זו הדרך הטבעית, הרגילה. עמים אחרים שגלו, השתקעו בדרך כלל באחת הארצות ולא נפוצו יותר. למה דווקא  היהודים התפזרו לכל קצוות תבל?

     

   איך אתה מסביר את הנבואה כאשר יקויים בהם: "ואכלה אתכם ארץ אויביכם", (ויקרא כ"ו, ל"ח), לא ייכחד העם. הוא יישאר קטן, ומספרו לא יהיה רב, שכמעט כל מקום שהגיעו אליו יהודים, מנת חלקם היתה השמדה, רציחות וטביחות. לדעת מומחי דמוגרפיה, עשוי היה עם ישראל למנות כיום מאות מיליוני איש , אלמלא ההשמדה שאכלה בו בכל פה. וראה זה פלא! למרות כללי הדמוגרפיה המקובלים, התאמתו דברי התורה: "ונשארתם מתי מספר בגויים אשר ינהג ה' אתכם שמה" (דברים ד', כ"ז).

    עמים אחרים, גדולים, חזקים ומבוססים נעלמו מעל בימת ההיסטוריה, ו"במקרה" ראה זה פלא, רק עמנו, שסבל ותלאות היו מנת חלקו, נותר קיים. דבר זה נכתב בתורה באופן מפורש: "ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים... לכלותם להפר בריתי אתם" (ויקרא כ"ו, מ"ד). אולם למרות זאת קיומו כעם מובטח לעד. "כה אמר ה', נותן שמש לאור יומם, חוקת ירח וכוכבים... אם ימישו החוקים האלו מלפני, נאום ה', גם זרע ישראל ישבתו מהיות גוי לפני כל הימים'  

   בנוסף, הובטח לנו שהתורה עתידה להישאר בגדר תורת חיים של עם ישראל לעולם. וכך נאמר בתורה: "כי לא תישכח מפי זרעו,  הרי זו הבטחה שאין התורה משתכחת מזרעם לגמרי" (דברים ל"א, כ"א, ורש"י שם). זוהי תופעה בלתי טבעית לחלוטין לגבי עם שחי שנים כה רבות בקרב עמים אחרים. עמים רבים ניסו להחדיר לעמנו תרבויות שונות הן בדרכי נועם והן במקל חובלים. עמנו נאבק בהן וניצח. ככל שתחשוב על ההיסטוריה היהודית באופן רציונלי כך תבין שאין לתופעה זו הסבר רציונאלי, חוץ מהעובדה שהקב"ה קיים על ידי כך את בריתו ואת הבטחתו לעם: "'ואני זאת בריתי', אמר ה', ... 'דברי אשר שמתי בפיך, לא ימושו מפיך ומפי זרעך ומפי זרע זרעך', אמר ה', 'מעתה ועד עולם'" (ישעיהו נ"ט, כ"א).

    

   עכשיו שים לב לאחד הדברים הכי מדהימים שקרו בהיסטוריה ואף אחד לא מדבר על זה:

    

   ארץ ישראל שומרת אמונים לעם ישראל בלבד. הארץ, שהיתה מיושבת בעבר הרחוק במיליוני תושבים, נשארה שוממה במשך קרוב לאלפיים שנות הגלות. יוונים ורומאים רבים התיישבו בארץ בזמן הכיבוש הרומאי. בסוף ימי הבית השני היה בארץ יישוב גדול של נכרים, אולם הוא החזיק מעמד, רק כל עוד היה בארץ ישראל גם יישוב יהודי גדול.

    

   בתקופה מאוחרת יותר הפכה הארץ להיות קדושה לכל הדתות, הן לנוצרים והן למוסלמים. נערכו אליה מסעות מיוחדים במינם - מסעי הצלב, מאות אלפי איש נסעו מארצם כדי לכבוש ארץ רחוקה ושוממה, רק מחמת קדושתה בעיניהם.  נו מה קרה מישהו הצליח ליישב אותה לאורך שנים? שים לב על מה אנו מדברים, ארץ, אדמה, חול ועפר, ואף אחד לא מצליח ליישב אותה עד שחזרו היהודים והתחילו לגדל תפוזים בגודל של כדור.

    

   לא רק שקרה דבר כזה בלתי הגיוני לחלוטין , שאדמה חומר, תשמור אמונים לבעלה אהוב נעוריה, כמו שכתב משה יואל סלומון מהשיר של אריק איינשטיין, אלא זה נובא מראש?? האם דבר כזה אכן אפשרי ? האם זה מיקרה קורה הכל יכול לקרות?

    

   תחשוב בהגיון מי הטיפש שיתנבא על דבר כזה אם הוא אינו בטוח שזה אכן יקרה? ומי יכול להיות בטוח שזה יקרא מלבד מי שהמפתחות בידיו " ורואה אחרית מראשית".

    התורה הזהירה את ישראל, שאם יעזבו את התורה, הם יגלו מארצם, והארץ תיהפך לשממה. "והשימותי אני את הארץ... והיתה ארצכם שממה ועריכם יהיו חרבה" (ויקרא כ"ו, ל"ב-ל"ג).: "ושממו עליה אויביכם היושבים בה" (ויקרא כ"ו, ל"ב), מבאר הרמב"ן: "היא בשורה טובה מבשרת בכל הגלויות, שאין ארצנו מקבלת את אויבינו".

    

   והאיש הישר  שאינו מחפש סברות סרק ופלפולי הבל ושווא לתרץ דרכיו בכל מיני סיסמאות של ממבו ג'מבו, חייב להודות על האמת. מי כאן דובר אמת? מי חצי אמת? ומי משקר שקר מושלם?
     23/12/09 14:07:

    

   גם אם כל מה שהתורה הייתה דורשת ממני אז 10 שניות בשנה הייתי מסרב בתוקף! כי אני גם לא קורא הורוסקופים ולא הולך לקריאה בקפה, כף היד או תנוך האוזן.

    

   ההקבלה לארנק, שעון ושאר ירקות מראה שאתה לא באמת מבין את תאורית האבולוציה והתפתחות המינים ע"פ כדור הארץ.

    

   כפי שכתבתי לפני כן, הנקודה בה למדענים אין הוכחות חותכות בשלב זה היא כיצד בדיוק הפך חומר אנאורגני לאורגני - קרי, היווצרות החיים ע"פ כדור הארץ.

    

   לעומת זאת, לחלק הארי והמוחץ של המדענים בעולם אין ולו שמץ קל של ספק שהתקיימה אבולוציה. שמוצא בני האדם מאב קדמון לנו וחלק ממשפחת הקופים (לדוגמה, שימפנזה) ושהברירה הטבעית היא תאוריה ותורה שרירה, קיימת ומוכחת מעל כל ספק ולו הקל שבקלים.

    

   מה אפשר לומר על התנ"ך? על סיפורים וניסים מופלאים שמאז שהתרחשו (כביוכול) לא התייקמו שוב. שאותו "אלוהים" שהיה בקשר יומי עם בני ישראל (הר סיני, עמוד האש לפני המחנה, וכו' וכו') לא מראה יותר את פניו.

    

   אתה, ידידי, בוחר להאמין בפנטסטי ובמה שקל. בדיוק כמו שרבים האמינו שהארץ היא שטוחה או שהשמש מקיפה את כדור הארץ.

   כי ככה זה ניראה כשמסתכלים על זה אך בדיקה מדעית מראה בדיוק את ההפך!

     23/12/09 13:46:

   מתנצל על הצומי.בוא נבדוק מי מאיתנו מאמין באמונות טפלות  באמונה עיוורת.מבוסס על קטע מתוך מכתבו של הרב יעקב עדס ליצפאן:לדוגמא אדם מצא ברחוב ארנק מלא בכסף וחפצי ערך ולקחו לעצמו. עצרוהו השלטונות בתביעה של גניבה, שלא השיב את האבידה. אם יטען להגנתו שלדעתו הארנק וכל תכולתו נעשו מעצמם ואתה היית החוקר האם היית מאמין לו? על אחת כמה וכמה שעולם כזה פלאי לא יכול להיווצר לבד.כתובה בתורה בפרשת שופטים "כי השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים". ושואלים המפרשים למה כפלה התורה את הדבר בשני לשונות "יעוור עיני חכמים" ו"יסלף דברי צדיקים". ומתרצים המפרשים שהוא מפני שכאשר הדיין לוקח שוחד שתי טעויות קורות לו: גם את המציאות הוא לא רואה נכון וגם את ההלכות השייכות למציאות הוא לא רואה נכון. וכך בענייננו רוב בני אדם כשבאים לדון על האמונה הם משוחדים לצד של הכפייה, מפני שהם יודעים שאם יחליטו על נכונות האמונה יש דברים בחיים שלהם שהם יצטרכו לשנות ולפעמים קשה להם השינוי. לכן הם מעקמים את שכלם מלראות את האמת. והעצה לזה היא שהבן אדם יפריד בדעתו את הדברים ויחליט: עכשיו אני רוצה תחילה לדון באופן מופשט האם יש בורא לעולם בלי להתחשב במה שאם תהיה ההכרעה שיש בורא לעולם אני צריך לשנות דברים שקשה לי לשנותם. כשאדם יחשוב בצורה כזו הוא יגיע למסקנא האמיתית.

   תהיה אמיתי עם עצמך, אם כל מה שהתורה הייתה דורשת ממך היה שני דברים קלים. הראשון, כל שבת בבוקר להתפלל חמש דקות והשני כל שבת בצהריים למשך חמש דקות לא להדליק אש וזהו. מה אז היית אומר על הראיות לאמונה ?
     
     23/12/09 01:36:

    

   אני לא מחפש "צומי" (תשומת לב); וזאת בדיוק הסיבה שאני לא משתמש בשמי ותמונתי. אתה מקבל ממני נטו דעה עם מינימום אגו.

    

    

   הסיבה שהדיון עקר בעיני היא מכיוון שאתה מאמין באגדות וסיפורי עם (תנ"ך / תורה). כל הטיעונים שלך מבלי יוצא מן הכלל מבוססים על כך. אם אנו מוציאים את "אלוהים" מהמשוואה לא נותר לך דבר. וזה דיי עצוב, לומר לך את האמת.

    

    

   אם יש אלוהים, ועל כך אני בספק, אז הוא בוודאי שונה מהמתכונת הדתית/יהודית. הוא יותר האלוהים של שפינוזה ואינשטיין, כפי שהם תפסו אותו.

    

    

   עצור לרגע קט וחשוב - אתה באמת מאמין שלו היה אלוהים קיים הוא היה מתענין במה אכל מר פלוני אלמוני שבמקרה נולד לאמא יהודיה? או אם הוא הניח תפילין? או אם הוא זכר להודות לאותו אל גדול על כך שהוא בכלל התעורר הבוקר? זה נשמע אנושי להחריד! וכפי שאתה כתבת מעל, יחי ההבדל בין חומר לבין יישות רוחנית שקיימת מאז ומעולם ועד אין קץ.

    

    

   שוב, אני לא מאמין בקיומה של יישות כזאת (אם יש, היא מוזמנת להציג את עצמה בפני 7 מליארד בני אדם). אך אם הייתה יישות כזאת, השרימפ שאכלתי אתמול בערב לא היה מענין אותה - וזאת הרשה לי להבטיח לך!

    

     22/12/09 13:42:

   התאכזבתי לשמוע שאתה חושב שהדיון עקר, כי לרגע הייתה לי תקוה שאתה שואל על מנת לשמוע ולא סתם לקנטר. ועכשיו שכך, קשה לי שלא לתמוה עליך.אתה משחית את זמנך היקר בקפה לכל ציוץ שמישהו מצייץ,  באין סוף תגובות שחוזרות על אותה מנטרה, וכשאני שולח לך ראיות המוכיחים את אמיתותה של התורה, ושיטלטלו אותך משלוותך האתיאיסטית.  אתה כותב לי שהדיון הוא עקר.ואני חייב לומר לך שלמסתכל מהצד זה נראה כאילו אין לך שוב דבר ממשי וחשוב בחיים להתעסק בו מלבד ההתנצחות המייגעת באתר כדי להראות לאנשים שאתה צודק וחכם . בשביל מה? בשביל עוד שני קוראים ומיליגרם צומי. כשאני רק חושב על כל האנרגיות והזמן היקר שאתה מבזבז על כך אני תמה על הבחירה שאתה בוחר לעשות עם הזמן. במקום להקשיב להוכחות שיכולות לשנות את חייך מקצה לקצה בעולם הזה ובעיקר לעולם הבא, לגלות את כל היופי שיש בהוכחות שלא ניתנות להפרכה, ולגלות שיש בורא שחופש כל חדרי בטן, ובכל רגע אתה יכול לדבר איתו, והוא מקשיב לך, ולחוות את החוויה הכי גדולה שיכולה להיות בעולם הזה, וזה הדבקות בו, חוויה רוחנית שמביאה להתעלות ששום סם או מדיטציה לא יכולים להשתוות אליה. במקום זה אתה מכלה את זמנך בהבל מוחלט. אני אומר לך את הדברים לא מיוהרה ולא על מנת לקנטר, אלא דווקא בגלל שאני מרגיש הערכה רבה אליך. וחבל על נשמתך הגדולה שהופכת להיות שפחה לכל ההבל המהביל.  למה כל כך אכפת לנו מאיזו מולקולה במוח של מישהו אחר,  שאין לה שום צורה ומשקל ובלי שום ממשות. לרגע אנשים חושבים עליך וכעבור רגע על אחר. מה יוסיף לך ומה יתן לך שלרגע אחד עוד מישהו חושב עליך וכעבור רגע על אחר?האם זה יותר חשוב לך מאשר לגלות שיש עולם הבא, שהוא נצח נצחים, ושבכל מצוה שאתה עושה בעולם הזה אתה זוכה לשכר אין סופי. בכל דקה אתה יכול להרוויח מאה מילארד דולר, כמו שאורי זוהר מספר באחת ההרצאות, שאם יתנו לו את כל ההון של ביל גייטס בתנאי שיום אחד הוא לא יניח תפילין, הוא יוותר על המאה מילארד דולר. כי השכר לעולם הנצח שווה הרבה יותר ממילארד מילארד." עבדי הזמן עבדי עבדים הם" אמר המשורר אבן יהודה.   
     21/12/09 17:48:


   הדיון הזה עקר. לא כתבת שום דבר משכנע. אתה משתמש בציטוטים מאותם ספרים שאותם אני מסרב לקבל. אתה משתמש בגימטריה (בת ערך לקריאה בקפה, אסטרולוגיה, קריאה בכף יד וכו'). אתה מסרב ותסרב בתוקף לראות את האמת שכן היא תזעזע את אמות הסיפין של עולמך. הרי בלי האל והנבואות וכו' לא תמצא טעם לחייך. וגם אם אביא לך את כל ההוכחות שבעולם שהאבולוציה מבוססת ביותר, שהרוב המוחץ של המדענים בעולם מקבלים את התאוריה (מה שאגב נכון) ושחלק נכבד ביותר מהתנ"ך מלא בסתירות, אי-דיוקים וחצאי אמיתות (שאגב, ניתן גם למצוא בברית החדשה, בקוראן, במיתולוגיות וכו') ועוד כהנה וכהנה אתה תדבוק באבסולוטיזם הפונדמנטליסטי של הדת.

   אני מוכן לבחון את נכונותה של תאוריית האבולוציה על בסיס יומי (אם מחר בבוקר תוצג תאוריה מדעית הולמת יותר אשמח לוותר על האבולוציה). אך אתה לא תוכל לעשות זאת עם התנ"ך ויהי מה.

     21/12/09 17:21:

     21/12/09 17:10:

   יקירי, בתקווה שאתה שואל על מנת לשמוע תשובות ולא סתם לקנטר ולהראות שגם אתה בחכמולוגים העקרים המקשקשים בבצים בלי סוף ולעולם לא שופכים למחבת. אז אם כן  הנה סוף סוף אתה מתחיל לדבר, אז בוא נראה מה אתה אומר. לגבי שאלותיך. 1. ואיך אינך שואל מה פירוש לברוא חושך. הרי חושך זה מציאות של העדר. כשאין אור במילא יש חושך. אלא בהכרח אתה חייב לומר כפירושו של רש"י: ראהו [את האור] שאינו כדאי להשתמש בו רשעים, והבדילו לצדיקים לעתיד לבוא " (רש"י .)כדי להבין את המשמעות האמיתית של האור הגנוז יש אין ספור ספרים שמסבירים זאת ברבדים עמוקים מאוד של עומק אחר עומק.  2. לידיעתך נח הכניס מהבהמה הטמאה שנים מכל מין ומין הבהמה הטהורה 7 מכל מין. מה המטרה לכך שמין הבהמה הטהורה הוא הכניס 7 מכל מין? אם אתה רוצה לקרוא יותר על משמעות של הקורבנות כנס:http://torah.in/he/?p=5457  3זה נשמע ילדותי למי שגאוותו מעבירה אותו על דעתו. האם אתה באמת מעלה על דעתך שטיפה סרוחה כמונו יכולים להבין עד דק את חכמת ה'. וזאת עוד מבלי לפתוח בספרי החכמים לנסות להבין תשובות. הגימטריא של המילה אדם היא 45 כמו המילה " מה". כי המהות של האדם היא לשאול. והשאלות אין סופיות. ככל שאתה מבין יותר, יש יותר שאלות. אבל השאלה מאיזה זווית השאלות. מלמעלה למטה שאנחנו המוגבלים נשפוט את חוכמתו של הבורא, או בלמטה למעלה בענווה. כפי שאומר הרמב"ם: " לו ידעתיו הייתיו".  ואם תשאל הכיצד אתה מצפה שאוריד את הראש כלפי דבר שמלכתחילה איני מאמין בו. אין לו לאדם אלה מה שאינו רואות ושכלו מבין? אומר לך שהסדר צריך להיות אחר. הבורא נתן לנו מספיק כלים בכמה רובדים כדי להבין שהתורה אמת. רק אחרי שאני מתייחס לבסיס הזה ויודע שהתורה היא אמת אני יכול להמשיך לחקור את שאר הפרטים הלא מובנים לי בתורה. אבל זווית הראיה היא כאמור אחרת. מלמטה למעלה. לכן לפי שאנו מדברים על קומה שביעית, בוא נדבר על קומה ראשונה. ובוא אשאל אותך מספר שאלות: תסכים איתי שאם תרגמו את התורה ליוונית לפני 2,200 שנה, לא יכול להיות שהיא נכתבה מאוחר יותר. וכך כתוב בתורה שלכל הדיעות נכתבה לפחות לפני 2,200 שנה:  והפיצך ה' בכל העמים... מקצה הארץ ועד קצה הארץ" (דברים כ"ח, ס"ד). איך אתה מסביר שהתורה חזתה מראש שעם ישראל יתפזר בעולם כולו. אין זו הדרך הטבעית, הרגילה. עמים אחרים שגלו, השתקעו בדרך כלל באחת הארצות ולא נפוצו יותר. למה דווקא  היהודים התפזרו לכל קצוות תבל? איך אתה מסביר את הנבואה כאשר יקויים בהם: "ואכלה אתכם ארץ אויביכם", (ויקרא כ"ו, ל"ח), לא ייכחד העם. הוא יישאר קטן, ומספרו לא יהיה רב, שכמעט כל מקום שהגיעו אליו יהודים, מנת חלקם היתה השמדה, רציחות וטביחות. לדעת מומחי דמוגרפיה, עשוי היה עם ישראל למנות כיום מאות מיליוני איש , אלמלא ההשמדה שאכלה בו בכל פה. וראה זה פלא! למרות כללי הדמוגרפיה המקובלים, התאמתו דברי התורה: "ונשארתם מתי מספר בגויים אשר ינהג ה' אתכם שמה" (דברים ד', כ"ז). לפי כללי ההיסטוריה צריך היה העם היהודי להיעלם מן האופק זה מכבר. והנה, למרות כל זאת נשאר עמנו חי וקיים. עמים אחרים, גדולים, חזקים ומבוססים נעלמו זה מכבר מעל בימת ההיסטוריה, וראה זה פלא, רק עמנו, שסבל ותלאות היו מנת חלקו, נותר קיים. דבר זה נכתב בתורה באופן מפורש: "ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים... לכלותם להפר בריתי אתם" (ויקרא כ"ו, מ"ד). אולם למרות זאת קיומו כעם מובטח לעד. "כה אמר ה', נותן שמש לאור יומם, חוקת ירח וכוכבים... אם ימישו החוקים האלו מלפני, נאום ה', גם זרע ישראל ישבתו מהיות גוי לפני כל הימים' בנוסף, הובטח לנו שהתורה עתידה להישאר בגדר תורת חיים של עם ישראל לעולם. וכך נאמר בתורה: "כי לא תישכח מפי זרעו,  הרי זו הבטחה שאין התורה משתכחת מזרעם לגמרי" (דברים ל"א, כ"א, ורש"י שם). זוהי תופעה בלתי טבעית לחלוטין לגבי עם שחי שנים כה רבות בקרב עמים אחרים. עמים רבים ניסו להחדיר לעמנו תרבויות שונות הן בדרכי נועם והן במקל חובלים. עמנו נאבק בהן וניצח. אין לתופעה זו הסבר רציונאלי, חוץ מהעובדה שהקב"ה קיים על ידי כך את בריתו ואת הבטחתו לעם: "'ואני זאת בריתי', אמר ה', ... 'דברי אשר שמתי בפיך, לא ימושו מפיך ומפי זרעך ומפי זרע זרעך', אמר ה', 'מעתה ועד עולם'" (ישעיהו נ"ט, כ"א).עכשיו שים לב לאחד הדברים הכי מדהימים שקרו בהיסטוריה ואף אחד לא מדבר על זה:ארץ ישראל שומרת אמונים לעם ישראל בלבד. הארץ, שהיתה מיושבת בעבר הרחוק במיליוני תושבים, נשארה שוממה במשך קרוב לאלפיים שנות הגלות. יוונים ורומאים רבים התיישבו בארץ בזמן הכיבוש הרומאי. בסוף ימי הבית השני היה בארץ יישוב גדול של נכרים, אולם הוא החזיק מעמד, רק כל עוד היה בארץ ישראל גם יישוב יהודי גדול. בתקופה מאוחרת יותר הפכה הארץ להיות קדושה לכל הדתות, הן לנוצרים והן למוסלמים. נערכו אליה מסעות מיוחדים במינם - מסעי הצלב, מאות אלפי איש נסעו מארצם כדי לכבוש ארץ רחוקה ושוממה, רק מחמת קדושתה בעיניהם. למותר לציין, שנסיונות האחזותם בה לא החזיקו מעמד זמן רב.  הקב"ה הבטיח לאברהם אבינו, שארץ ישראל תהיה שייכת לזרעו לעולם. וכך נאמר בתורה: "כי כל הארץ אשר אתה רואה, לך אתננה ולזרעך עד עולם" (בראשית י"ג, ט"ו). אמנם התורה הזהירה את ישראל, שאם יעזבו את התורה, הם יגלו מארצם, והארץ תיהפך לשממה. "והשימותי אני את הארץ... והיתה ארצכם שממה ועריכם יהיו חרבה" (ויקרא כ"ו, ל"ב-ל"ג). ואכן, נבואה זו התקיימה במלואה. ארץ ישראל היא הארץ היחידה בתבל שהיתה מיושבת בתקופה העתיקה בצפיפות גדולה, והיתה נודעת בפוריותה, עד שנקראה 'ארץ זבת חלב ודבש', ולאחר החורבן הפכה בקיצוניות מדהימה לשממה ולמדבר. גם על ארצות אחרות עברו מלחמות וחורבנות, גם להן היו עליות וירידות, אולם אף לא באחת מהן אירע מהפך כה קיצוניאולם נוספה כאן הבטחה שגם במצב זה הארץ תישאר של ישראל, ולא יהיה ביכולת הגויים לרשת אותה ולשבת בה ישיבת קבע. על הפסוק בתורה: "ושממו עליה אויביכם היושבים בה" (ויקרא כ"ו, ל"ב), מבאר הרמב"ן: "היא בשורה טובה מבשרת בכל הגלויות, שאין ארצנו מקבלת את אויבינו".  יש עוד הרבה הוכחות אבל בוא נתחיל לשמוע את תשובותיך.
     21/12/09 15:29:

   כמה דוגמאות קטנות לחוסר הגיון בתנ"ך ונקודות נוספות:

    

   1. אלוהים בורא את האור ביום הראשון... אבל את המאורות (שמש / ירח) ביום הרביעי. ידוע לכל בר-דעת שהירח הוא לא "מאור" בפני עצמו. הוא בסה"כ מחזיר את אור השמש.

    

    

   2. כשנוח יוצא מהתיבה הדבר הראשון שהוא עושה זה להקריב מספר זבחים לאלוהים (בע"ח מובחרים). מהיכן בע"ח בדיוק? אם מהתיבה, מדוע טרח להציל אותם מהמבול - רק בשביל להקריבם?

    

    

   3. אלוהים מתרגז, מעניש וסולח לעם ישראל שוב ושוב ושוב בסיפורי התנ"ך. זה נשמע ילדותי להחריד.

    

    

   4. אחרי שקין רוצח את הבל הוא מודאג שהעם יעניש אותו על מעשיו (ועל כן אלוהים נותן בו אות קין, ע"מ שלא ייפגעו בו). מהיכן צץ בדיוק העם? הריי באותו זמן היו רק אדם, חווה, קין והבל. מהיכן הגיע עם שלם פתאום?

    

    

   5. אלוהים מעניש את בוני מגדל בבל על כך שניסו להגיע לשמים. אבל אין לו שום בעיה אם שליחת טילים ומעבורות לחלל, וגשושים שכבר הגיעו למאדים וחצו את גבולות מערכת השמש?

    

    

   6. מהיכן הגיעו שלדים של מאות סוגים שונים של בע"ח שנכחדו אם העולם קיים פחות מ- 6000 שנים?

    

    

   7. אלוהים מרגיש צורך עז להוכיח לשטן שהוא טועה (ממש כמו ילד קטן) אז הוא מאפשר לו לקחת אדם ישר ותמים (איוב) ולהרוג את כל בני משפחתו ולקחת את כל מה שיש לו.

    

    

   8. אלוהים נותן לאדם זכות בחירה חופשית אך יוצר מערכת של חוקים ועונשים שם תחרוג מהם תיכרת מעם ישראל, ייסקלו אותך באבנים וכו' וכו'. אם כבר נתת לאדם זכות בחירה חופשית, קבל את העובדה שהם אולי יעדיפו שלא לעבוד אותך (אלוהים). אם זה לא מוצא חן בעינייך, צור רובוטים בפעם הבאה, לא בני אדם.

    

    

   9. הזהות הגנטית בין בני אדם לשימפנזים היא 98%. אם זה לא מעיד על אב קדמון משותף, אני לא יודע מה כן.

    

    

   10. לוט רוצה להגן על המלאכים הבאים לסדום ע"מ למצוא צדיק. כיצד הוא מציע לפייס את דעתם של אנשי העיר המתדפקים על ביתו ורוצים לשים יד על המלאכים? הוא מציע להם את בנותיו (לאונס קבוצתי). אם זה אדם צדיק, לא פלא שסדום חרבה וחבל שהוא לא נחרב עמם.

    

    

   11. אלוהים שולח את משה להוציא את בניו ממצרים אך במקביל מקשה את לב פרעה ע"מ לסבך את העניינים.

    

    

   12. בעשרת הדיברות אלוהים מצווה לא תרצח. בהמשך הוא גם מדגיש בפני בני ישראל שזאת מערכת החוקים שלו ושאל להם להוסיף או לגרוע מילה ממנה. ובהמשך? הוא מוצא מאות דרכים לשלוח את בניו לבצע מעשה רצח (ורצח עם) בשמו.

    

    

   כל זה ממש רק על קצה המזלג ובלי בכלל להתאמץ! התנ"ך מלא בהם!

    

    

     21/12/09 13:31:

   צטט: great white shark 2009-12-21 13:14:54

   צטט: יוסי איתן 2009-12-20 18:07:35

   צטט: great white shark 2009-12-20 15:05:57

   הטיעונים שאתה מעלה נשחקו עד דק וכבר ניתנו עשרות הסברים מדעיים.

   אם האדם לא יכול היה להיווצר בצורה אבולוציונית מכיוון שהוא מורכב ביותר (ע"פ אנלוגית השעון שהבאת), מי אם כן ייצר את אלוהים (שהרי הוא מורכב עוד יותר מהאדם)....

    

    

   יחי ההבדל הענק בין ישות רוחנית אין סופית וכל יכולה, לבין חומר שיברא את עצמו.

    

   איזה נוח זה כשיש ספר עם תשובות אבסולוטיות להכל ושלא מצריך יותר מדיי חשיבה עצמית.

   רק תן לי להבין טוב: יש למדע הוכחות חותכות מפה ועד הודעה חדשה לקיומה של אבולוציה (אין ספק בכך - הספק הוא אולי בהיווצרות החומרים האורגניים הראשונים, אך זה דיון נפרד) וכל מה שיש לך זה ספר שנכתב לפני כמה אלפי שנים, שמלא בסתירות, חצאי אמיתות ונתונים בלתי הגיוניים בעליל.

   הממ... בוא נחשוב טוב מה יותר מתקבל על הדעת.

    

   אם זה היה כמו שאתה אומר היית מסכים לחלוטין, אבל זה בדיוק הפוך. מי שעונה על אוטומט מבין שנינו זה דווקא אתה. במקום להתייחס לגופן של טענותי אתה מפריח סיסמאות , ואני לא מוצא את המלט שיחבר בין האבנים בין כל הסיסמאות.במקום ששוב אצטט את טענותיי אנא תקרא אותן ותתייחס אליהן.ובוא נראה אותך מוצא סתירה בתורה שלא ניתן ליישב אותה, או נתון אחד בלתי הגיוני שנמצא בתורה. או נבואה אחת שהייתה חייבת להתגשם ולא התקיימה. ולעומת זאת תקרא את כל הנבואות הלא הגיוניות שנכתבו מראש והתרחשו אחת לאחת.

    

     21/12/09 13:14:

   צטט: יוסי איתן 2009-12-20 18:07:35

   צטט: great white shark 2009-12-20 15:05:57

   הטיעונים שאתה מעלה נשחקו עד דק וכבר ניתנו עשרות הסברים מדעיים.

   אם האדם לא יכול היה להיווצר בצורה אבולוציונית מכיוון שהוא מורכב ביותר (ע"פ אנלוגית השעון שהבאת), מי אם כן ייצר את אלוהים (שהרי הוא מורכב עוד יותר מהאדם)....

    

    

   יחי ההבדל הענק בין ישות רוחנית אין סופית וכל יכולה, לבין חומר שיברא את עצמו.

    

   איזה נוח זה כשיש ספר עם תשובות אבסולוטיות להכל ושלא מצריך יותר מדיי חשיבה עצמית.

   רק תן לי להבין טוב: יש למדע הוכחות חותכות מפה ועד הודעה חדשה לקיומה של אבולוציה (אין ספק בכך - הספק הוא אולי בהיווצרות החומרים האורגניים הראשונים, אך זה דיון נפרד) וכל מה שיש לך זה ספר שנכתב לפני כמה אלפי שנים, שמלא בסתירות, חצאי אמיתות ונתונים בלתי הגיוניים בעליל.

   הממ... בוא נחשוב טוב מה יותר מתקבל על הדעת.

     20/12/09 18:07:

   צטט: great white shark 2009-12-20 15:05:57

   הטיעונים שאתה מעלה נשחקו עד דק וכבר ניתנו עשרות הסברים מדעיים.

   אם האדם לא יכול היה להיווצר בצורה אבולוציונית מכיוון שהוא מורכב ביותר (ע"פ אנלוגית השעון שהבאת), מי אם כן ייצר את אלוהים (שהרי הוא מורכב עוד יותר מהאדם)....

    

    

   יחי ההבדל הענק בין ישות רוחנית אין סופית וכל יכולה, לבין חומר שיברא את עצמו.
     20/12/09 15:08:

   צטט: יוסי איתן 2009-12-20 14:01:46

   ירמיהו ברנובר פרופסור למגנטו- הידרודינמיקה אוני' בן גוריון, באר שבע בשאלה של דת ומדע, פועל חוק פסיכולוגי האומר, שככל שהאדם יודע פחות בדת, בפוליטיקה ובמדע, הוא ידבר על הנושא ביתר ביטחון של יודע כל... ואכן, ככל שאלימות התוקף את התורה בשם הנימוק המדעי, גוברת, כן אתה יכול להיות בטוח, שהקשר הישיר שלו למדע ראוי לשמו, רופף ביותר. במקרה הטוב, תהיינה ידיעותיו במדע, ידיעות של תלמיד בית ספר תיכון...

    

   מתנצל לאכזב אותך - ההשכלה האקדמאית שלי היא מדעית.

     20/12/09 15:05:

   הטיעונים שאתה מעלה נשחקו עד דק וכבר ניתנו עשרות הסברים מדעיים.

   אם האדם לא יכול היה להיווצר בצורה אבולוציונית מכיוון שהוא מורכב ביותר (ע"פ אנלוגית השעון שהבאת), מי אם כן ייצר את אלוהים (שהרי הוא מורכב עוד יותר מהאדם)....

     20/12/09 14:01:
   ירמיהו ברנובר פרופסור למגנטו- הידרודינמיקה אוני' בן גוריון, באר שבע בשאלה של דת ומדע, פועל חוק פסיכולוגי האומר, שככל שהאדם יודע פחות בדת, בפוליטיקה ובמדע, הוא ידבר על הנושא ביתר ביטחון של יודע כל... ואכן, ככל שאלימות התוקף את התורה בשם הנימוק המדעי, גוברת, כן אתה יכול להיות בטוח, שהקשר הישיר שלו למדע ראוי לשמו, רופף ביותר. במקרה הטוב, תהיינה ידיעותיו במדע, ידיעות של תלמיד בית ספר תיכון...
     20/12/09 13:45:

   גם אם לפי דברך רק 90 אחוז מהמדענים מאמינים בתאוריית האבולציה, הרי זה כבר מוכיח שאין הוכחה לאמיתותה ובכך היא שונה מתאוריית הכבידה של ניוטן, הניתנת להוכחה.

   אנו רואים לפנינו עולם בעל שתי תכונות בולטות: רבגוניות מדהימה - מאות אלפי מינים שונים של בעלי חיים וצמחים, ויחד עם זאת סדר מופלא- חלוקה ברורה לקבוצות מינים בעלי דמיון במספר מסוים של תכונות, ובעלי תכונות אופייניות וקבועות למין. התכונה השנייה המופלאה היא קיום תכליתיות ברורה בעולם. כל המרכיבים השונים של בעלי החיים וכל אופני פעולתם מכוונים בצורה בולטת לתכלית מסוימת (למשל, קיום הפרט וקיום המשך המין).

   המדען מחפש הסבר לחוקי הטבע ולהרמוניה המופלאה שביניהם, אולם בטבע עצמו לא נמצא שום הסבר לחוקיות שבטבע. ברור הוא שהטבע מציית לחוקים, ועובדה זו היא הבסיס של המדע. אולם, מדען רצני שעוסק כל הזמן בחוקים, צריך לשאול את עצמו: מי קבע את החוקים? האם הם אקראיים? הרי זה לא יתכן! חוק הוא אנטי-תזה לאקראיות! והנה, אפילו תורתו של דרווין, תורת ההתפתחות – ה''אבולוציה'', שמנסה להסביר את נפלאות הבריאה שנוצרו ב''מקרה'', וללא כל יד מכוונת, גם היא מבססת את התיאוריה שלה על חוקים.
   תורת האבולוציה, שפורסמה על ידי דרווין לפני כ- 150 שנה, גורסת שכל עולם החי המוכר לנו, נוצר במקרה על ידי סידרה של טעויות או תאונות, בזמן העברת התורשה מדור לדור. לתיאוריה זו, שרווחה מאוד בקרב המדענים והציבור הרחב בעבר, קמו מתנגדים רבים בין המדענים בדורנו, ולמעשה היא התרסקה על רקע הגילויים האחרונים של המדע, כמו שהופרכו תיאוריות אחרות.
   הקושי העיקרי של האדם החושב, הנתקל במכונה מופלאה, הפועלת בהרמוניה ובצורה מורכבת להפליא לתכלית מסוימת, הוא להסביר כיצד נוצרה מכונה מופלאה זו. אילו האמריקאי הראשון, אשר דרך על הירח, היה מוצא לפניו מכונה פשוטה יחסית- שעון (אשר בו כל חלק בנוי בצורה המתאימה לשאר החלקים, וכולם יחד פועלים לתכלית מסוימת- סיבוב המנגנון במחזוריות קבועה), האם היה אומר: מה נפלא מכשיר זה שנוצר מעצמו לפי חוקי הטבע?! השומע קונצ'רטו לפסנתר האם היה אומר: יצירה כבירה זו נוצרה עי חתול אשר קיפץ על פסנתר ולחץ על המנענעים לפי סדר מקרי כלשהו! האם קבוצת קופים אשר אולפו להפעיל מכונת כתיבה יכולים במשך מיליוני שנים להדפיס במקרה את התנך בין שאר יצירותיהם חסרת המשמעות?! והנה באה השערת האבולוציה ואומרת כי כל עולם החי המוכר לנו נוצר במקרה עי סדרה של טעויות או תאונות בזמן העברת התורשה מדור לדור.
    השערת ההתפתחות היא רק לבוש מודרני להשקפה שהעולם נוצר במקרה בלי שום כוח מתכנן ומכוון, וכבר ענה להם ר' עקיבא: ... כשם שהבית מעיד על הבנאי, העולם מעיד על בוראו. ובלבוש מתמטי מודרני: גם חסידי השערת ההתפתחות מודים כי הסיכוי שאותה מולקולה שהתחילה את התהליך, נוצרה במקרה, הוא אחד מתוך 252 10 שהוא מספר בן מאתיים חמישים ושניים אפסים! סיכוי זה, עם כל אפסיותו שאינה ניתנת לביטוי, הוא רק הסיכוי שנוצרה החוליה המשוערת הראשונה, וממנה אל היווצרות האדם עוד רב המרחק פי כמה מאשר עד אליה. 
   גם אם כל העובדות האחרות המחזקות את השערת ההתפתחות, לפי טענה חסידיה, היו נכונות ומוכחות (דבר הרחוק מהמציאות) גם אז הייתה ניצבת עדיין השאלה מה מידת הסבירות של השערה זו.

   וכדי לחזק את הטענה האחרונה, עלינו להבהיר כי השערת ההתפתחות אינה פותרת את הבעיה: מה יצר את החיים, אלא רק מתרגמת את השאלה לצורה אחרת: מי יצר את האטום הראשון? והיום ידוע לנו כי האטום הפשוט ביותר הוא עדיין כה מסובך עד שקצר שכל האדם, בשלב זה, להבינו. על נקודה זו עמד פרופ' קריק, חתן פרס נובל, אשר בזמנו תרם תרומה מכרעת לביסוס השערת ההתפתחות על תופעת המוטאציות. בפרסום חדשני הוא מסביר כי הגיע למסקנות שלא ניתן להסביר את התפתחות החיים על כדור הארץ לפי השערת ההתפתחות בתנאים המקובלים, והוא מציע רעיון של הזרעה אוניברסאלית- לפיה מקור החיים הוא ביצורים מכוכב אחר אשר שלחו זרעים של חיים לכדור הארץ. מעניין שהוא מתעלם מכך שהוא מעביר את הבעיה שלב נוסף קדימה: מי ברא את היצורים באותו כוכב דמיוני? בגלל מגבלותיו של המדע, אין המדע יכול וגם לא יוכל לתת תשובה לשאלות מסוג זה.

     20/12/09 12:56:

   צטט: יוסי איתן 2009-12-20 10:35:43

   צטט: great white shark 2009-12-19 15:35:57


   אין לך מושג עד כמה מעציבה אותי העובדה שבעידן הנוכחי של המין האנושי - עידן של מדע, ידע, השכלה, טכנולוגיה וכו' - בני אדם מתנהגים כסומים באפלה; כילדים קטנים היראים מקול הרעם או מהבזק הברק. ובמקום להעריך את מקומנו בשרשרת אבולוציונית מדהימה, ששמה בכיס הקטן כל אגדה שאתה מוצא בתנ"ך (שלך, שלהם, הכל אותו חרטה), אתה טומן ראשך בחול ומעדיף להאמין לסיפורי ילדים, לחצאי אמיתות, לנבואות שניתן לפרשן במאות דרכים (ע"פ מצב הרוח או מצב השלטון).

   אם הדת היהודית היא סיפור הצלחה מדוע יש כ- 14 מיליון יהודים לעומת מליארד מוסלמים, מליארד הינדים, מליארד נוצרים וכו'? מדוע האל שלך מעביר את עמו הנבחר במסכת ייסורים לאורך הדורות? אם האלוהים שלך יציב, שריר וקיים, מדוע שלא יחזור על מעשה מתן תורה, קבל 7 מליארד צופים? אני מבטיח לך התגיירות המונית ושלום עולמי בתוך 48 שעות.

   ייתרה מזאת - גם אם היית מצליח להוכיח את קיומו של האל, יש לי דבר אחד לומר לו - נכשלת בגדול יא עיוני. לך תחזור לבי"ס לאלוהות ותרים טלפון כשתסיים את הלימודים בהצלחה הפעם.

   אבל האל הדמיוני שלך לא כתב שום דבר. גם לא שלח שליח. לא מלאך ולא שרף. האל שלך הוא המצאה אנושית גרידא, בדיוק כמו שלהם (אללה, יהווה, השילוש הקדוש, וחבריהם להלוצינציה ההמונית). יעידו על כך כל הטעויות שניתן למצוא בטקסטים התנכ"יים - גם בברית הישנה, למען הסר כל ספק.

   אני מסכים עם משפט אחד בתנ"ך - הכל הבל הבלים! אופיום להמונים. שכחו לספר לך שסנטה קלאוס לא קיים (שלהם, שלנו, הכל אותו חרטה, כבר אמרנו?)

   עצוב עצוב עצוב...

   הרבה זמן כבר לא ראיתי כל כך הרבה שטויות במשפט אחד ועוד עם כה הרבה ביטחון לבעלות על הידע.

   האבולציה היא תאוריה שרוב המדענים בזים ומלגלגים עליה, ובקרוב אאריך בנושא בפוסט ב"נ.

   הנבואות כתובות בשפה ברורה וחד משמעית. :

   והפיצך ה' בכל העמים... מקצה הארץ ועד קצה הארץ" (דברים כ"ח, ס"ד).

   "ונשארתם מתי מספר בגויים אשר ינהג ה' אתכם שמה" (דברים ד', כ"ז).


   : "כי לא תישכח מפי זרעו,  הרי זו הבטחה שאין התורה משתכחת מזרעם לגמרי" (דברים ל"א, כ"א,

    

   תאורית האבולוציה של דארווין היא תאורה בדיוק כפי שתאורית הכבידה של נויטון היא תאוריה (אבל אם אתה לא מאמין, אתה מוזמן לטפס לבנין גבוה באיזור מגוריך ולהוכיח לכולנו שאנו טועים).

   על קצה המזלג, מה שיפה במדע הוא שתאוריה נחשבת כמדעית רק אם גם ניתן להפריכה (בין היתר). עד היום אף אחד - אף לא אחד - הצליח להפריך את תאורית האבולוציה באמצעות תאוריה מדעית חלופית (אני לא מתייחס לממבו-ג'מבו שאתה מאמין בו שכולנו נוצרנו מאדם וחווה).

   החלק הנכבד (בוודאות מעל 90%) של המדענים (קרי, אנשי מדע, לא דת ובריאתנים סהרורים) מקבלים את תאורית האבולוציה כהסבר מדעי משכנע ומבוסס לקיום החיים ע"פ כדור הארץ. ייתרה מזאת, כל בר-דעת עם השכלה בסיסית במדע (לא בספר בראשית) יכול להיווכח עד כמה התאוריה נכונה (פיזיולוגיה, מורפולוגיה וגנטיקה של מינים שונים). הטיעונים שלך לא מחזיקים מים (ואפילו גז מימן הם היו מתקשים להחזיק).

   ספר התנ"ך (סיפורים ואגדות לא רעים, אם נתייחס אליהם בהתאם) מכיל כ"כ הרבה סתירות ואי-דיוקים שפשוט קשה שלא לגחך לקוראם. על כל משפט שאומר א' ניתן למצוא משפט שסותר אותו.

   רוצה דוגמה אחת? נח מעלה שנים שנים מכל בע"ח לתיבתו. אחרי המבול לא נותר דבר בעולם. מה עושה נח ברגע שהמבול מסתיים והוא יוצא מהתיבה? הבה נבדוק בכתוב: "וַיִּבֶן נֹחַ מִזְבֵּחַ, לַיהוָה; וַיִּקַּח מִכֹּל הַבְּהֵמָה הַטְּהֹרָה, וּמִכֹּל הָעוֹף הַטָּהוֹר, וַיַּעַל עֹלֹת, בַּמִּזְבֵּחַ.". והריי לכם הכחדה המונית של בע"ח. ומה תגובתו של אלוהים?

   נבדוק שוב: "וַיָּרַח יְהוָה, אֶת-רֵיחַ הַנִּיחֹחַ, וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-לִבּוֹ לֹא-אֹסִף לְקַלֵּל עוֹד אֶת-הָאֲדָמָה בַּעֲבוּר הָאָדָם..." - כלומר האלוהים המגוכך שלך נרגע רק כשהוא מריח מנגל. כניראה את הערסים אלוהים ברא בדמותו.

   והחלק האבסורדי ביותר? סיפור המבול מופיע בגירסאות שונות עוד לפני גירסת התנ"ך (ראה ערך: אגדת גילגמש השומרי. או דאוקליון ופירה במיתולוגיה היוונית).

   זאת דוגמה אחת בודדה. אין ולו פרק אחד בתנ"ך בו לא ניתן למצוא סתירות וטעויות למכביר. אבל אתה תמשיך בשלך ותאמין בסיפורי עם ואגדות האחים גרים ולא בתאוריות מדעיות ברורות ומוכחות מעבר לכל ספק.

   כפי שכבר כתבתי: עצוב עצוב עצוב.

     20/12/09 10:35:

   צטט: great white shark 2009-12-19 15:35:57


   אין לך מושג עד כמה מעציבה אותי העובדה שבעידן הנוכחי של המין האנושי - עידן של מדע, ידע, השכלה, טכנולוגיה וכו' - בני אדם מתנהגים כסומים באפלה; כילדים קטנים היראים מקול הרעם או מהבזק הברק. ובמקום להעריך את מקומנו בשרשרת אבולוציונית מדהימה, ששמה בכיס הקטן כל אגדה שאתה מוצא בתנ"ך (שלך, שלהם, הכל אותו חרטה), אתה טומן ראשך בחול ומעדיף להאמין לסיפורי ילדים, לחצאי אמיתות, לנבואות שניתן לפרשן במאות דרכים (ע"פ מצב הרוח או מצב השלטון).

   אם הדת היהודית היא סיפור הצלחה מדוע יש כ- 14 מיליון יהודים לעומת מליארד מוסלמים, מליארד הינדים, מליארד נוצרים וכו'? מדוע האל שלך מעביר את עמו הנבחר במסכת ייסורים לאורך הדורות? אם האלוהים שלך יציב, שריר וקיים, מדוע שלא יחזור על מעשה מתן תורה, קבל 7 מליארד צופים? אני מבטיח לך התגיירות המונית ושלום עולמי בתוך 48 שעות.

   ייתרה מזאת - גם אם היית מצליח להוכיח את קיומו של האל, יש לי דבר אחד לומר לו - נכשלת בגדול יא עיוני. לך תחזור לבי"ס לאלוהות ותרים טלפון כשתסיים את הלימודים בהצלחה הפעם.

   אבל האל הדמיוני שלך לא כתב שום דבר. גם לא שלח שליח. לא מלאך ולא שרף. האל שלך הוא המצאה אנושית גרידא, בדיוק כמו שלהם (אללה, יהווה, השילוש הקדוש, וחבריהם להלוצינציה ההמונית). יעידו על כך כל הטעויות שניתן למצוא בטקסטים התנכ"יים - גם בברית הישנה, למען הסר כל ספק.

   אני מסכים עם משפט אחד בתנ"ך - הכל הבל הבלים! אופיום להמונים. שכחו לספר לך שסנטה קלאוס לא קיים (שלהם, שלנו, הכל אותו חרטה, כבר אמרנו?)

   עצוב עצוב עצוב...

   הרבה זמן כבר לא ראיתי כל כך הרבה שטויות במשפט אחד ועוד עם כה הרבה ביטחון לבעלות על הידע.

   האבולציה היא תאוריה שרוב המדענים בזים ומלגלגים עליה, ובקרוב אאריך בנושא בפוסט ב"נ.

   הנבואות כתובות בשפה ברורה וחד משמעית. :

   והפיצך ה' בכל העמים... מקצה הארץ ועד קצה הארץ" (דברים כ"ח, ס"ד).

   "ונשארתם מתי מספר בגויים אשר ינהג ה' אתכם שמה" (דברים ד', כ"ז).


   : "כי לא תישכח מפי זרעו,  הרי זו הבטחה שאין התורה משתכחת מזרעם לגמרי" (דברים ל"א, כ"א,

     19/12/09 15:35:


   אין לך מושג עד כמה מעציבה אותי העובדה שבעידן הנוכחי של המין האנושי - עידן של מדע, ידע, השכלה, טכנולוגיה וכו' - בני אדם מתנהגים כסומים באפלה; כילדים קטנים היראים מקול הרעם או מהבזק הברק. ובמקום להעריך את מקומנו בשרשרת אבולוציונית מדהימה, ששמה בכיס הקטן כל אגדה שאתה מוצא בתנ"ך (שלך, שלהם, הכל אותו חרטה), אתה טומן ראשך בחול ומעדיף להאמין לסיפורי ילדים, לחצאי אמיתות, לנבואות שניתן לפרשן במאות דרכים (ע"פ מצב הרוח או מצב השלטון).

   אם הדת היהודית היא סיפור הצלחה מדוע יש כ- 14 מיליון יהודים לעומת מליארד מוסלמים, מליארד הינדים, מליארד נוצרים וכו'? מדוע האל שלך מעביר את עמו הנבחר במסכת ייסורים לאורך הדורות? אם האלוהים שלך יציב, שריר וקיים, מדוע שלא יחזור על מעשה מתן תורה, קבל 7 מליארד צופים? אני מבטיח לך התגיירות המונית ושלום עולמי בתוך 48 שעות.

   ייתרה מזאת - גם אם היית מצליח להוכיח את קיומו של האל, יש לי דבר אחד לומר לו - נכשלת בגדול יא עיוני. לך תחזור לבי"ס לאלוהות ותרים טלפון כשתסיים את הלימודים בהצלחה הפעם.

   אבל האל הדמיוני שלך לא כתב שום דבר. גם לא שלח שליח. לא מלאך ולא שרף. האל שלך הוא המצאה אנושית גרידא, בדיוק כמו שלהם (אללה, יהווה, השילוש הקדוש, וחבריהם להלוצינציה ההמונית). יעידו על כך כל הטעויות שניתן למצוא בטקסטים התנכ"יים - גם בברית הישנה, למען הסר כל ספק.

   אני מסכים עם משפט אחד בתנ"ך - הכל הבל הבלים! אופיום להמונים. שכחו לספר לך שסנטה קלאוס לא קיים (שלהם, שלנו, הכל אותו חרטה, כבר אמרנו?)

   עצוב עצוב עצוב...

     18/12/09 11:55:

   צטט: pigasus 2009-12-17 22:22:12

   צטט: יוסי איתן 2009-12-17 18:09:38

   צטט: pigasus 2009-12-14 00:50:53

   גם נוסטרדמוס ניבא הרבה דברים (כולל מלחמת עולם) ורוב נבואותיו התגשמו, הוא הייה נוצרי כידוע

    

    

    

   יקירי,

   שוב ושוב אני חוזר ומדגיש, נביא שקר על פי התורה זה גם אחד שכל נבואותיו היו נכונות מלבד אחת, בתנאי כמובן שהוא מנבא בשם ה'. מספיק נבואה אחת שתברר כשקר כדי שהוא יהיה יהיה נביא שקר.לכן אם תבדוק את "נבואתיו" של נוסטרדמוס תמצא הרבה תחזיות שלא התגשמו.

   תבדוק את התורה, ואני מבטחיך שלא תמצא נבואה אחת שהייתה חייבת להתגשם ולא התגשמה. אפילו לא אחת.

    

   אתה מתכוון ל:  נבואה אחת שהתפרסמה ולא התגשמה.

    

    

   לא הבנתי מה אתה מתכוון

     17/12/09 22:22:

   צטט: יוסי איתן 2009-12-17 18:09:38

   צטט: pigasus 2009-12-14 00:50:53

   גם נוסטרדמוס ניבא הרבה דברים (כולל מלחמת עולם) ורוב נבואותיו התגשמו, הוא הייה נוצרי כידוע

    

    

    

   יקירי,

   שוב ושוב אני חוזר ומדגיש, נביא שקר על פי התורה זה גם אחד שכל נבואותיו היו נכונות מלבד אחת, בתנאי כמובן שהוא מנבא בשם ה'. מספיק נבואה אחת שתברר כשקר כדי שהוא יהיה יהיה נביא שקר.לכן אם תבדוק את "נבואתיו" של נוסטרדמוס תמצא הרבה תחזיות שלא התגשמו.

   תבדוק את התורה, ואני מבטחיך שלא תמצא נבואה אחת שהייתה חייבת להתגשם ולא התגשמה. אפילו לא אחת.

    

   אתה מתכוון ל:  נבואה אחת שהתפרסמה ולא התגשמה.

    

     17/12/09 18:09:

   צטט: pigasus 2009-12-14 00:50:53

   גם נוסטרדמוס ניבא הרבה דברים (כולל מלחמת עולם) ורוב נבואותיו התגשמו, הוא הייה נוצרי כידוע

    

    

    

   יקירי,

   שוב ושוב אני חוזר ומדגיש, נביא שקר על פי התורה זה גם אחד שכל נבואותיו היו נכונות מלבד אחת, בתנאי כמובן שהוא מנבא בשם ה'. מספיק נבואה אחת שתברר כשקר כדי שהוא יהיה יהיה נביא שקר.לכן אם תבדוק את "נבואתיו" של נוסטרדמוס תמצא הרבה תחזיות שלא התגשמו.

   תבדוק את התורה, ואני מבטחיך שלא תמצא נבואה אחת שהייתה חייבת להתגשם ולא התגשמה. אפילו לא אחת.

     14/12/09 00:50:

   גם נוסטרדמוס ניבא הרבה דברים (כולל מלחמת עולם) ורוב נבואותיו התגשמו, הוא הייה נוצרי כידוע

    

     14/12/09 00:46:


   מאז שחרב בית המקדש ניתנה הנבואה לשוטים.

   בקיצור, הטפה מסיונרית.

    

     13/12/09 12:59:

   צטט: great white shark 2009-12-10 11:40:41

   כשבני אדם כותבים ספר ומתנבאים על מאות אלפי דברים, חזקה עליהם שנבואה או שתיים תהיינה נכונות.

    

    

   יקירי, אתה מדבר כאילו כלל לא קראת את הפוסט.

    

   זה לא רק שאלו לא נבואה או שתיים, אלא הרבה יותר, ובנוסף מדובר בנבואות שהן נגד ההיגיון ושום אדם לא היה "מנבא" כאלה דברים לא הגיונים על דעת עצמו. כגון שארץ זבת חלב ודבש, שהייתה קדושה לכל הדתות ושניסו לכובשה וליושבה ואף אחד לא יצליח והארץ תהיה שוממה כל זמן שעם ישראל לא ישובו אליה, והיא תשמור אמונים כאשה המתאבלת לבעלה רק לעם ישראל.

   והכי חשוב: מספיק שנבואה אחת הייתה חייבת להתקיים ולא התקיימה, הרי היהדות אומרת שזה נביא שקר. אם תהפוך את כל התנך מאחורה וקדימה לא תמצא נבואה אחת שהייתה חייבת להתקיים והתבררה כשקרית.

   עשה לעצמך ותקרא את הפוסט הזה שוב. אמנם הוא ארוך, אבל הוא יכול לשנות את חייך.

    

     10/12/09 11:40:

   כשבני אדם כותבים ספר ומתנבאים על מאות אלפי דברים, חזקה עליהם שנבואה או שתיים תהיינה נכונות.

     20/11/09 10:03:
    תגובתך יכולה לשמש נושא למחקר מאוד מעניין, עד כמה אנשים שבויים באמונתם ממשיכים לטמון את ראשם באדמה, אפילו שמוכיחים להם בסידרה של 20 – 30 שאלות שאמונתם היא הבל מוחלט ברמת הבדיחה הכי גדולה בהיסטוריה, ובכ'ז בנחישות נואשת, המגדירה מחדש את מימדי המושג בת יענה, הם מתעלמים מהשאלות הקטלניות. אם אתה טוען שהמורה לנצרות לא מתאים והפורמט לא מאפשר, אז אדרבה בוא נראה אותך כן מתמודד עם השאלות עניינית שכל אחד מהן כבטון יצוק. ועשה לנו טובה, אל תתחיל שוב עם כל הבוקה ומבלוקה  של רגשות סובייקטיביות, עכורים יותר מימי הירקון, כפי שהנוצרים בדר"כ עושים כשהם ניצבים בפני שאלות שאין להם מענה. " אתה חייב להאמין במושיע, האמונה היא מעל השכל. אם אתה לא מאמין, משהו באישיות שלך דפוק מהותית, ולא תזכה לחיי נצח".  רק תחשוב על הרעיון הזה, שכל מי שמאמין במושיע, גם אם במעשיו הוא רוצח וסדיסט, האמונה בנצח יביאו אותו לחיי נצח, ובו בזמן שצדיקים אמיתיים, שכל מעשיהם חסד בקדושה ובטהרה לא יזכו לחיי נצח, רק בגלל שהם לא " זכו" להאמין במושיע, למרות שזו אמונה אווילית בניגוד לשכל ובניגוד לתורה.  איך אתה מסביר את הבורות ועם הארציות המדהימה של כותבי האוונגליון שנחשפת בויכוח. הרי הם לא ידעו עובדות פשוטות שכל ילד בכיתה ב' יודע אותן. כמו שמערת המכפילה נמצאת בשכם ולא בחברון ושאברהם קנה אותה  מחמור ולא מעפרון, ושיעקוב ומשפחתו ירדו 75 נפש למצרים ולא  70.ואם הברית החדשה היא אכן הבשורה מה', הכיצד ניתן לעלות על הדעת, שה' יכתוב בספר השני עובדות שסותרות את מה שהוא כתב בספר הראשון. וכי מה ה' לא זוכר מה כתב בספר הראשון. זה ה' הגדול והנורא שאתה מאמין בו?  איך אתה מסביר שבנצרות יש 150,000 גרסאות של הטקסט, וביהדות יש רק שתי טעויות לא משמעותיות. 1.    ויהי חיי נח. או ויהיו חיי נח.2.    פצוע דכא או פצוע דכה. איך אתה מסביר את הנתון המדהים הזה? ואל תשכח שאת התנך כתבו 1300 שנה לפני הברית החדשה, והטקסט הוא פי 3, והעם היהודי היה מפוזר בכל רחבי העולם בכל מיני קהילות קטנות, ולמרות הכל רק 2 גרסאות לעומת 150,000 בנצרות? 

   והכי חשוב, אם הנצרות היא אמת, למה היא ניתנה במעמד אדם אחד ללא עדים, כשה' כבר הראה לנו שהדרך שלו להוריד את התורה היא במעמד שכל העם נוכחים. במה שונה הנצרות מהאיסלם, בודהיזם וכל שאר הדתות שהתחילו במעמד אחד. הרשה לי להפנות אותך לפוסט שמסביר את ההוכחה המוחצת שבמעמד הר סיני לעומת כל שאר הדתות.

     http://cafe.themarker.com/view.php?t=579732  יש עוד הרבה מאוד שאלות שכל אחת מהן היא פטיש על הראש, אבל בוא נראה אותך נענה לאתגר ועונה רק על השאלות המעטות ששאלתי. בוא נתווכח אתה ואני בפורמט הזה ונראה מי אומר אמת שלמה מי אומר חצי אמת ומי משקר שקר משולם. בוא נראה אותך מסוגל להתמודד עניינית עם הטענות הללו.  בנוגע לאימרתו של מרק טווין, ברור שסוד הישרדותו המופלא והניסי של העם היהודי, למרות כל הפוגרמים והאינקווזציות שהנוצרים טבחו בהם לאורך ההיסטוריה, אין להם אח ורע בשום עם אחרת. ולמרות שאימפריות נפלו ולא נותן מהן זכר, העם היהודי הקטן והמושפל הנמצא בגלות ונתון לחסדי הגויים השונאים אותו, ממשיך לשרוד. וכי מישהו ניסה לטעון שזו לא השגחה של ה'.  
     20/11/09 03:28:

   יוסי, שוב ניסחפת והפעם עוד יותר מקודם...

    '' מכה גלים... מהפכה אמונית... בפעם הראשונה בהסטוריה...'' וכו'

   נו, אז כן אני מוכה בקצת גלים – גלי צחוק, על רב שיורה לכל עבר וגם פה ושם מסלף את הכתובים (''Renewed covenant'' במקום New Covenant כמו שאומרים הכתובים. ’’ברית חדשה.. לא כברית...’’  להבדיל מברית מחודשת או אחדש את בריתי)               

   ועל אדם (לא כומר) שלא ממש מתאים לסיטואציות כאלה, ועל פורמט שמראש לא ממש מאפשר להתייחס ברצינות לנושא.

    

   אבל גם אתה לא התייחסת למה שהערתי לך מלבד להגיד שהציטות הוא של מרק טווין (אם כי אני משער מעצם העובדה

   שהשתמשת בו, אתה מאמץ את דבריו או לפחות מסכים או לא שולל).

   ושלחת אותי לראות איזה עימות יו טיובי, ’’ויכוח מהמם’’ ... אז אני ממש לא המום אבל גם לא מאוכזב

   כי למען האמת לא ממש ציפיתי להתייחסות עניינית. אל תיקח את זה יותר מידי אישי, זה פשוט די נדיר 

   למצוא אנשים שמעיזים לחשוב בעצמם ולתקשר מעבר למסורת ולמה שהורגלנו ולומדנו לחשוב ולהאמין.

   כן גם אני הייתי כזה.

    

   אז אם בכל זאת יעניין אותך פעם לבדוק, אולי היהדות הרבנית לא בדיוק תואמת את היהדות התנכית, וכל שקיבלנו ולומדנו

   ע''י 'החכמים' ו'המלומדים' ו'בעלי הסמכות', פשוט לקחנו כמובן מאליו בלי לשאול יותר מדי, כי מי אנחנו...  ואולי פה ושם הוחלף

   דבר אלוהים בדבר רב כזה או אחר, או במסורת בני אדם...    אני כאן.

    

   תמיד בכבוד ואהבה.

   עודד
     19/11/09 17:33:

   צטט: ישוע חי 2009-11-19 10:08:18

   יוסי יקר,

   אכן עבודה יסודית עשית כאן.

   בכללי מאוד, עם חלק גדול של אמירותיך אני מסכים – 

   התורה, והתנ’’ך כולו דבר אלוהים חיים וכל הנבואות שאמורות היו להתקיים, אכן התקיימו

   ויש עוד נבואות רבות שלא אמורות להתקיים עדיין אך תתקיימנה בעתיד (הקרוב מאוד לדעתי)

   וזה שעם ישראל הוא לא עם רגיל וההסטוריה שלו היא ייחודית למדי, גם על זה אין לי ספק.

   אך עם כל זאת ניראה לי שפה ושם קצת נשחפת – בעיקר ברוממך את העם היהודי והתורה כאחראים 

   להשרדותו של העם על אדמתו.

   רק דוגמה אחת, ואני לא בטוח אם זו אמירה שלך או שאתה מצטט את מרק טויין בכל אופן ניראה שאתה

   מאמץ את האמירה : 

    

   היהודי ראה את כולם, והביס את כולם. היום הוא אותו יהודי שהיה מאז ומעולם. אינו מראה סימני שקיעה ולא תשישות של זקנה. כישוריו לא נפגעו וערנותו לא קהתה. כולם בעולם בני תמותה חוץ מהיהודים. כל הכוחות חולפים, אך הוא נשאר. מהו סוד נצחיותו?

    

   לעניות דעתי, אתה נותן הרבה יותר מדי קרדיט ליהודי ממה שמגיע לו.

   היהודי עצמו לא עשה דבר שניתן ליחסו לסוד נצחיותו.

   סוד נצחיותו של העם היהודי כנגד כל הסיכויים הוא אלוהים בכבודו ובעצמו ובזכות אהבתו את עמו והבטחתו לאבותינו.

    

   ’’ כי עם קדוש אתה לה' אלוהיך בך בחר ה' להיות לו לעם סגלה מכל העמים... לא מרבכם מכל העמים חשק ה’ בכם ויבחר בכם כי אתם המעט מכל העמים: כי מאהבת ה’ אתכם ומשמרו את השבועה אשר נשבע לאבותיכם הוציא ה' אתכם ביד חזקה ויפדך...’'

   (דברים ז' פסוקים 8,7,6 )

    

   בנוסף יוסי, ברוממך את התורה אתה גם ’קצת' חוטא לכתובים כאשר אתה מייחס פסוק מסויים לתורה בזמן שה'משורר'

   כלל לא התכוון ליחסו לתורה  (תקרא שנית את הפרק כולו ותראה).  למה אני מתכוון?

    אתה כותב:

   ’’בנוסף, הובטח לנו שהתורה עתידה להישאר בגדר תורת חיים של עם ישראל לעולם. וכך נאמר בתורה: "כי לא תישכח מפי זרעו,  הרי זו הבטחה שאין התורה משתכחת מזרעם לגמרי" (דברים ל"א, כ"א, ורש"י שם).’’

   וגם:

     ''התורה לא תישכח:עם ישראל זכה להבטחה אלוקית, שלעולם לא תישכח ממנו תורת ישראל, כפי שנאמר בפסוק: "והיה כי תמצאנה אותו רעות רבות וצרות, וענתה השירה הזאת לפניו לעד, כי לא תשכח מפי זרעו" (דברים ל"א, כ"א).''

   איני יודע, אולי שאבת את הרעיון מרש''י אך ברור 'לכל מי שעיניו בראשו' ש''כי לא תשכח מפי זרעו'' לא מתייחס לתורה אלא

   לשירה בפרק ל''ב  שתשמש לה' כעדות כנגד בני ישראל על כל הרעה שהם עומדים לעשות אחרי מות משה והרעות שה’ יביא עליהם כתגובה.    ולכן הוא אומר: ... וכשתמצאנה אותו כל הרעות והצרות האלה, תזכרו את השירה הזאת שנתתי לכם ותבינו מאיפה זה בא לכם. 

   זוהי למעשה, לפחות בחלקה, שירת תוחכה כנגד עם ישראל שאלוהים מבטיח למשה שהם יפרו את בריתו ויפנו לאלוהים אחרים.  

   אני בטוח שאם השירה הזאת הייתה נכתבת ע''י מישהו אחר שלא בתנ''ך מזמן היינו שומעים את הצעקה: אנטישמי!!!

   'דור עקש ופתלתל... עם נבל ולא חכם... דור תהפוכות המה... גוי אבד עצות המה ואין בהם תבונה...  וכו'... (מתוך דברים ל''ב)

    

   אז כפי שאתה רואה, יוסי, אין לנו יותר מדי במה להתגאות, אלא באלוהינו. (וחשוב גם ליחס את דבריו למקומם).

    

   עכשיו, אם בנבואות אנו דנים, אז נבואות יש לא רק בתורה אלא גם בספרי הנביאים (ובעוד כמה מקומות בתנ''ך)

   ובאותו הקשר שה’ מבטיח למשה שעם ישראל יפר את בריתו אתם (דברים ל''א פסוק 16 ) ובתגובה יעזוב ה' אותם ויסתר פניו מהם (אם כי לא לעד) (בפסוק  17 )  מבטיח ה'  תרופה/ פתרון לבעית הברית המופרת בנבואה מדהימה לא פחות בספר ירמיה: 

    

   ''הנה ימים באים נאם ה' וכרתי את בית ישראל ואת בית יהודה ברית חדשה: לא כברית אשר כרתי את אבותם ביום החזיקי בידם להוציאם מארץ מצרים אשר המה הפרו את בריתי ואנכי בעלתי בם נאם ה'...’’    (ירמיה ל''א פסוק 30 )

    

   יוסי ידידי, מקווה שיהיה לך האומץ להסתכל גם על נבואה זו ולראות שגם היא התגשמה, אם כי עדיין לא במלואה לפני כ–2000 שנה

   בישוע. 

   וכדי שלא תחשוב שזהו איזה רעיון נוצרי ועבודה זרה ראה עוד נבואה אפילו עוד יותר מדהימה בישעיה פרק נ’’ג (כולו) ושאל את עצמך: למי התכוון המשורר?

   אשמח להמשיך את הדיון בהזדמנות אם יש לך עניין בנושא.

   בכבוד ואהבה.

    

   הציטוט שהבאת הוא של מרק טווין.

    

   בקשר לברית החדשה של ירמיהו הרשה לי להפנות אותך לויכוח ביו טויב בין רב לכומר שיכה גלים באינטרנט, מתחיל לחולל מהפכה אמונית לאלפי הנוצרים שצופים בו.  בתוך 3 שעות מגלים שהאמת פשוטה וצלולה כמימי נהר בשוויץ עם שלל הוכחות של בטון יצוק, ומולן הניסיונות המביכים של הכומר לשוב וללעוס כמעלה גירה, בוקה ומבלוקה  של רגשות סובייקטיביות, עכורים יותר מימי הירקון.  בפעם הראשונה בהיסטוריה שכל נוצרי ברחבי העולם יכול לראות ולשמוע, ויכוח מהמם בין רב חכם לכומר, שיכול לומר את דבריו כשווה בין שווים ללא כחל ושרק. זה ויכוח שיכה גלים כי כל נוצרי שיראה אותו ירגיש שהקרקע היציבה שהוא עומד עליה עשרות שנים, נשמטת במחי יד מתחת רגליו. 

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=1136574

    

    

     19/11/09 10:08:

   יוסי יקר,

   אכן עבודה יסודית עשית כאן.

   בכללי מאוד, עם חלק גדול של אמירותיך אני מסכים – 

   התורה, והתנ’’ך כולו דבר אלוהים חיים וכל הנבואות שאמורות היו להתקיים, אכן התקיימו

   ויש עוד נבואות רבות שלא אמורות להתקיים עדיין אך תתקיימנה בעתיד (הקרוב מאוד לדעתי)

   וזה שעם ישראל הוא לא עם רגיל וההסטוריה שלו היא ייחודית למדי, גם על זה אין לי ספק.

   אך עם כל זאת ניראה לי שפה ושם קצת נשחפת – בעיקר ברוממך את העם היהודי והתורה כאחראים 

   להשרדותו של העם על אדמתו.

   רק דוגמה אחת, ואני לא בטוח אם זו אמירה שלך או שאתה מצטט את מרק טויין בכל אופן ניראה שאתה

   מאמץ את האמירה : 

    

   היהודי ראה את כולם, והביס את כולם. היום הוא אותו יהודי שהיה מאז ומעולם. אינו מראה סימני שקיעה ולא תשישות של זקנה. כישוריו לא נפגעו וערנותו לא קהתה. כולם בעולם בני תמותה חוץ מהיהודים. כל הכוחות חולפים, אך הוא נשאר. מהו סוד נצחיותו?

    

   לעניות דעתי, אתה נותן הרבה יותר מדי קרדיט ליהודי ממה שמגיע לו.

   היהודי עצמו לא עשה דבר שניתן ליחסו לסוד נצחיותו.

   סוד נצחיותו של העם היהודי כנגד כל הסיכויים הוא אלוהים בכבודו ובעצמו ובזכות אהבתו את עמו והבטחתו לאבותינו.

    

   ’’ כי עם קדוש אתה לה' אלוהיך בך בחר ה' להיות לו לעם סגלה מכל העמים... לא מרבכם מכל העמים חשק ה’ בכם ויבחר בכם כי אתם המעט מכל העמים: כי מאהבת ה’ אתכם ומשמרו את השבועה אשר נשבע לאבותיכם הוציא ה' אתכם ביד חזקה ויפדך...’'

   (דברים ז' פסוקים 8,7,6 )

    

   בנוסף יוסי, ברוממך את התורה אתה גם ’קצת' חוטא לכתובים כאשר אתה מייחס פסוק מסויים לתורה בזמן שה'משורר'

   כלל לא התכוון ליחסו לתורה  (תקרא שנית את הפרק כולו ותראה).  למה אני מתכוון?

    אתה כותב:

   ’’בנוסף, הובטח לנו שהתורה עתידה להישאר בגדר תורת חיים של עם ישראל לעולם. וכך נאמר בתורה: "כי לא תישכח מפי זרעו,  הרי זו הבטחה שאין התורה משתכחת מזרעם לגמרי" (דברים ל"א, כ"א, ורש"י שם).’’

    

   וגם:

     ''התורה לא תישכח:עם ישראל זכה להבטחה אלוקית, שלעולם לא תישכח ממנו תורת ישראל, כפי שנאמר בפסוק: "והיה כי תמצאנה אותו רעות רבות וצרות, וענתה השירה הזאת לפניו לעד, כי לא תשכח מפי זרעו" (דברים ל"א, כ"א).''

    

   איני יודע, אולי שאבת את הרעיון מרש''י אך ברור 'לכל מי שעיניו בראשו' ש''כי לא תשכח מפי זרעו'' לא מתייחס לתורה אלא

   לשירה בפרק ל''ב  שתשמש לה' כעדות כנגד בני ישראל על כל הרעה שהם עומדים לעשות אחרי מות משה והרעות שה’ יביא עליהם כתגובה.    ולכן הוא אומר: ... וכשתמצאנה אותו כל הרעות והצרות האלה, תזכרו את השירה הזאת שנתתי לכם ותבינו מאיפה זה בא לכם. 

   זוהי למעשה, לפחות בחלקה, שירת תוחכה כנגד עם ישראל שאלוהים מבטיח למשה שהם יפרו את בריתו ויפנו לאלוהים אחרים.  

   אני בטוח שאם השירה הזאת הייתה נכתבת ע''י מישהו אחר שלא בתנ''ך מזמן היינו שומעים את הצעקה: אנטישמי!!!

   'דור עקש ופתלתל... עם נבל ולא חכם... דור תהפוכות המה... גוי אבד עצות המה ואין בהם תבונה...  וכו'... (מתוך דברים ל''ב)

    

   אז כפי שאתה רואה, יוסי, אין לנו יותר מדי במה להתגאות, אלא באלוהינו. (וחשוב גם ליחס את דבריו למקומם).

    

   עכשיו, אם בנבואות אנו דנים, אז נבואות יש לא רק בתורה אלא גם בספרי הנביאים (ובעוד כמה מקומות בתנ''ך)

   ובאותו הקשר שה’ מבטיח למשה שעם ישראל יפר את בריתו אתם (דברים ל''א פסוק 16 ) ובתגובה יעזוב ה' אותם ויסתר פניו מהם (אם כי לא לעד) (בפסוק  17 )  מבטיח ה'  תרופה/ פתרון לבעית הברית המופרת בנבואה מדהימה לא פחות בספר ירמיה: 

    

   ''הנה ימים באים נאם ה' וכרתי את בית ישראל ואת בית יהודה ברית חדשה: לא כברית אשר כרתי את אבותם ביום החזיקי בידם להוציאם מארץ מצרים אשר המה הפרו את בריתי ואנכי בעלתי בם נאם ה'...’’    (ירמיה ל''א פסוק 30 )

    

   יוסי ידידי, מקווה שיהיה לך האומץ להסתכל גם על נבואה זו ולראות שגם היא התגשמה, אם כי עדיין לא במלואה לפני כ–2000 שנה

   בישוע. 

   וכדי שלא תחשוב שזהו איזה רעיון נוצרי ועבודה זרה ראה עוד נבואה אפילו עוד יותר מדהימה בישעיה פרק נ’’ג (כולו) ושאל את עצמך: למי התכוון המשורר?

   אשמח להמשיך את הדיון בהזדמנות אם יש לך עניין בנושא.

   בכבוד ואהבה.
     18/11/09 18:17:

   בראשית פרק א, היום השישי:

   כו וַיֹּאמֶר האדם נַעֲשֶׂה אֱלֹהִים בְּצַלְמֵנוּ כִּדְמוּתֵנוּ...

   כז וַיִּבְרָא הָאָדָם אֶת-אֱלֹהִים בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם הָאָדָם בָּרָא אֹתוֹ...

     17/7/09 12:38:

   צטט: להתחיל מבראשית 2008-11-25 13:57:38


   שלום לך,

    

   1 - "נביאי האמת אינם מגידי עתידות. הם מציגים דרישה למציאות אנושית ומכוונים את האדם כלפיה. זאת ניסחו תוספות במאמר נפלא: "אין נביא מתנבא אלא מה שראוי להיות (יבמ' נ')" מספרו של ישעיהו ליבוביץ "רציתי לשאול אותך פרופ' ליבוביץ, עמ 262.

    

   2- אם הסקת בכל זאת שיש איזו יישות עליונה שקובעת את ההיסטוריה, יש בעיה אחת: כל חובשי הכיפות מן הקטנה המלוכסנת על הראש ועד המגבעת הגבוהה לומדים ומקיימים אך ורק את מה שנכתב בתלמוד שנכתב בידי אדם ואשר לא פעם ולא פעמיים, אלא מספר רב של פעמים מחייב את המאמין ב'מצווה' השונה מזו שנכתבה בתורה שבכתב. התלמוד כפי שאתה יודע היא יצירה אנושית כמו כל יצירה אנושית אחרת שנכתבה על ידי 'חכמים' עד המאה ה5 לספירה ושידיעותיהם איך לומר קטנות משלנו היום.

    

   אני חושבת שכאדם שמתחזק עליך ללמוד נתונים חשובים וודאי לא מאגודת 'ערכים' שהם מומחים להדגיש את מה שיקנה את האדם החילוני- שמראש חסר ידע בסיסי וללא כלים להתמודד עמם. כנס ללינק הזה בדבר נבואה http://www.daatemet.org.il/questions/index.cfm?MESSAGEID=1396 זהו אתר השייך ל 'דעת אמת' www.daatemet.org.il ותקבל שם מידע מלא ועולם מרתק של אדם שהיה בקהילה החרדית ראש כולל ופוסק הלכה. תלמד מהם הפלפולים בישיבות, תשאל שאלות ותקבל תשובות הולמות. יש מאמרים למכביר שיערערו את ה'אמת' שמטביעים בך עמותת 'ערכים'.    

    

    

   את ירון ידען אני מכיר מישיבת אור שמח. והרבה שנים לפני שירון ידען חזר בשאלה אני עשיתי זאת. וכשאני קורא את דבריו ומקשיב להרצאותיו, אני יכול לזהות הרבה שקר וצביעות בדבריו, מה שאנשים תמימים כמוך שלא מכירים את עוצמתה של התורה ולא עברו את התהליך שירון ואני עברנו, לא יכולים כלל לעלות על דעתכם.

    

   יש סיפור של תלמיד של החפץ החיים שברבות הימיים התפקר ופגש את רבו ושאל אותו קושיות על אמונה. כשהוא סיים, אמר לו הח"ח:

   אם אלו באמת היו קושיות הייתי עונה לך. אבל כל הקושיות שלך הם תירוצים.

    

   ובתשובתו מססתרת אמת פסיכולוגית עמוקה ביותר שרק אנשים שחוו את התהליך של החזרה בתשובה, בתוך תוכם, מבלי שאף אחד יידע, יודעים עד כמה היא נכונה.

    

   להיות מחוייב לקיום מצוות, זה לא דבר קל ולא נוח. היצר הרע הוא מאוד מתוחכם, והתאוות בוערות כמו אש, ומביאות את האדם שיודע בוודאות שהתורה היא אמת להתכחש לה. ואז חשוב לאדם הזה להראות לעצמו ולאחרים שהוא איש אמת. הוא לא מאלה הפחותים בעם שתאוות זולות מעבירות אותו על דעתו. הוא איש אמת. העשוי ללא חת. שבא להראות לעולם שכל מה שהאמינו גדולי עולם כמו רשי ורמבם וכו' זה שקר וטעות. ורק מי שלמד גמרא, כמו ירון, יכול להבין את מלוא גדולתם.

    

   וכדי להוכיח שהוא איש אמת הוא משתמש ללא סוף בטיעוניים שקריים, כשהוא יודע בתוכו שהוא משקר.

    

   כפי שרמי ידען מסלף את ההיסטוריה שלו, מציג את עצמו כראש כולל ת"ח, אחד מגדולי הפוסקים, ועוד שקרים רבים שהוכחו בכל המשפטיים הרביים שהוא הורשע בהם.

   ואני כאחד שיודע לקרוא בין השורות, מזהה עוד שקריים רבים בדבריו, שבית המשפט לא יכול לגלות.

    

   ולכן היום, אני מודה לה' שזיכה אותי להבין, שהכל שקר והבל הבליים. וחבל להחליף את העולם הבא הנצחי, עבור ריגושיים זמניים, חזיון תעתועים שנמוג, שלא משאירים אחריהם כולם חוץ מהד של זיכרון. ובטח שלא להחליף את האמת הנצחית, כדי להראות לתמימים כמוך שהוא חכם ידען ועשוי ללא חת.

    

   עומק השפל הכי גדול זה אדם שיודע שיש אמת נצחית ומתכחש לה עבור חיזיון תעתועים שנמוג.

    

   אני שמח שלהבדיל מירון ידען, אני ביני לביני הודתי לעצמי שהתורה היא אמת, גם אחרי שחזרתי בשאלה, ומעולם לא טענתי אחרת. רק שאש הנעורים והיצרים לא מצאתי את עצמי יכול לחיות כבול בתוך המסגרת הנוקשה הזו. והיום אני מבין איזו טעות חמורה עשיתי וגם איזה מחיר עצום שילמתי על כך.

     17/7/09 12:12:

   צטט: רמי68 2008-11-23 19:24:06

   צטט: יוסי איתן 2008-11-23 14:14:50

   צטט: רמי68 2008-11-23 13:26:34


   וווווווואאאאאאאאאווווווווווו!!!

   שתהיה לי בריא...איזו סבלנות(של סופר)יש לך! לכתוב את כל המשנה הזו!

   ולאחר כל המאמר הזה...האם אתה ,יוסי,מאמין בחלק מהדברים הכתובים?

    

   הנבואות הללו הן מההוכחות הכי חזקות שהתורה היא אמת. ואני ב"ה אכן מאמין שהתורה היא אמת. ומאמין עבורי זה לא אני חושב, או אני מרגיש או אני מקווה, או אני מדמיין.אני מאמין זה אני יודע באין ספור הוכחות ובמספר רבדים שהתורה היא אמת מוחלטת. ובהמשך אפרט על עוד הוכחות רבות נוספות.

   והפלא הגדול בכל נושא הנבואות שאף אחד לא מדבר על זה. הרי כל אדם שחי על האדמה הזו, חייב לדעת את ההיסטוריה היחודית של עם ישראל ובמקביל של ארץ ישראל, כפי שכותבים מרק טווין ויואל משה סלומון.שהארץ כמו אלמנה נאמנה חיכתנה 2000 שנה לשובנו ורק אז פרחה שממתה.

    

   יוסי,בשבילי כל הנבואות הללו הן עניין של מזל.

   בדיוק כמו שיוסי איתן ינבא משהו כיום, יכתוב על כך היכן שהוא, ובעוד מספר דורות מישהו ימצא את הכתב ויראה שצדקת!

   הרי לא כל מה שכתוב בתנך אכן קרה!!!(מי מוזמן להתווכח על כך?)

   הרי אתה לא מאמין שמקל,מוט,קרש,או אלה...יכולים בהנפת יד לחצות ים (או אפילו אמבטיה)ל 2 ?

   ויש עוד ועוד דוגמאות...כולל עניין הזוחלים שיוצאים ממקל.

   נראה לי(ובלי לפגוע ברגשות המאמינים)שמי שכתב על הנושאים הללו בתנך...לעס משהו לא חוקי.

   ולגבי ההיסטוריה היחודית של עם ישראל...לכל עם יש היסטוריה יחודית (כולל העם של חברתי הפיליפינית).

   וכדאי שכבר כיום נתחיל להשתנות כדי שבעוד המון שנים לא יזכירו אותנו כלא אנושיים,אגואיסטים,גזענים,והשד יודע מה עוד.

    

    

   כל מה שקרה בתנ"ך אכן קרה וכל הנבואות שהיו חייבים להתקיים אכן התגשמו אחת לאחת ולכן לא תוכל למצוא נבואה אחת שהייתה חייבת להתקיים ולא התקיימה. יש אמנם הרבה נבואות שעדיין לא הגיע זמנן, אבל אם תמצא נבואה אחת שהייתה חייבת להתגשם ולא התגשמה, בקנה מידה של התורה, זו תורת שקר, שהרי נאמר על נביא שקר שמספיק נבואה אחת שלו שהייתה חייבת להתקיים ולא התגשמה הרי זה נביא שקר.

    

   מי שיכול לעשות מזרע עץ ומטיפה סרוחה אדם, ומי שברא את הים והסלע, יכול גם לחצות את הים ולהוציא מים מסלע ללא כל מאמץ.

    

   זה שלכל עם כמו לכל אדם יש היסטוריה יחודית, לא דומה כלל להיסוטריה של העם היהודי, שהוא יחודי בפלאיותו מאותם נימוקים הכתובים לעיל.

     25/11/08 16:48:


   בע"ה

   "אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמיים...."

   ..נקודה..!!!!!!!!!!!!!!!!*****

    

    

   ברוך תהיה..*

     25/11/08 13:57:


   שלום לך,

    

   1 - "נביאי האמת אינם מגידי עתידות. הם מציגים דרישה למציאות אנושית ומכוונים את האדם כלפיה. זאת ניסחו תוספות במאמר נפלא: "אין נביא מתנבא אלא מה שראוי להיות (יבמ' נ')" מספרו של ישעיהו ליבוביץ "רציתי לשאול אותך פרופ' ליבוביץ, עמ 262.

    

   2- אם הסקת בכל זאת שיש איזו יישות עליונה שקובעת את ההיסטוריה, יש בעיה אחת: כל חובשי הכיפות מן הקטנה המלוכסנת על הראש ועד המגבעת הגבוהה לומדים ומקיימים אך ורק את מה שנכתב בתלמוד שנכתב בידי אדם ואשר לא פעם ולא פעמיים, אלא מספר רב של פעמים מחייב את המאמין ב'מצווה' השונה מזו שנכתבה בתורה שבכתב. התלמוד כפי שאתה יודע היא יצירה אנושית כמו כל יצירה אנושית אחרת שנכתבה על ידי 'חכמים' עד המאה ה5 לספירה ושידיעותיהם איך לומר קטנות משלנו היום.

    

   אני חושבת שכאדם שמתחזק עליך ללמוד נתונים חשובים וודאי לא מאגודת 'ערכים' שהם מומחים להדגיש את מה שיקנה את האדם החילוני- שמראש חסר ידע בסיסי וללא כלים להתמודד עמם. כנס ללינק הזה בדבר נבואה http://www.daatemet.org.il/questions/index.cfm?MESSAGEID=1396 זהו אתר השייך ל 'דעת אמת' www.daatemet.org.il ותקבל שם מידע מלא ועולם מרתק של אדם שהיה בקהילה החרדית ראש כולל ופוסק הלכה. תלמד מהם הפלפולים בישיבות, תשאל שאלות ותקבל תשובות הולמות. יש מאמרים למכביר שיערערו את ה'אמת' שמטביעים בך עמותת 'ערכים'.    

     23/11/08 19:24:

   צטט: יוסי איתן 2008-11-23 14:14:50

   צטט: רמי68 2008-11-23 13:26:34


   וווווווואאאאאאאאאווווווווווו!!!

   שתהיה לי בריא...איזו סבלנות(של סופר)יש לך! לכתוב את כל המשנה הזו!

   ולאחר כל המאמר הזה...האם אתה ,יוסי,מאמין בחלק מהדברים הכתובים?

    

   הנבואות הללו הן מההוכחות הכי חזקות שהתורה היא אמת. ואני ב"ה אכן מאמין שהתורה היא אמת. ומאמין עבורי זה לא אני חושב, או אני מרגיש או אני מקווה, או אני מדמיין.אני מאמין זה אני יודע באין ספור הוכחות ובמספר רבדים שהתורה היא אמת מוחלטת. ובהמשך אפרט על עוד הוכחות רבות נוספות.

   והפלא הגדול בכל נושא הנבואות שאף אחד לא מדבר על זה. הרי כל אדם שחי על האדמה הזו, חייב לדעת את ההיסטוריה היחודית של עם ישראל ובמקביל של ארץ ישראל, כפי שכותבים מרק טווין ויואל משה סלומון.שהארץ כמו אלמנה נאמנה חיכתנה 2000 שנה לשובנו ורק אז פרחה שממתה.

    

   יוסי,בשבילי כל הנבואות הללו הן עניין של מזל.

   בדיוק כמו שיוסי איתן ינבא משהו כיום, יכתוב על כך היכן שהוא, ובעוד מספר דורות מישהו ימצא את הכתב ויראה שצדקת!

   הרי לא כל מה שכתוב בתנך אכן קרה!!!(מי מוזמן להתווכח על כך?)

   הרי אתה לא מאמין שמקל,מוט,קרש,או אלה...יכולים בהנפת יד לחצות ים (או אפילו אמבטיה)ל 2 ?

   ויש עוד ועוד דוגמאות...כולל עניין הזוחלים שיוצאים ממקל.

   נראה לי(ובלי לפגוע ברגשות המאמינים)שמי שכתב על הנושאים הללו בתנך...לעס משהו לא חוקי.

   ולגבי ההיסטוריה היחודית של עם ישראל...לכל עם יש היסטוריה יחודית (כולל העם של חברתי הפיליפינית).

   וכדאי שכבר כיום נתחיל להשתנות כדי שבעוד המון שנים לא יזכירו אותנו כלא אנושיים,אגואיסטים,גזענים,והשד יודע מה עוד.

    

     23/11/08 13:26:


   וווווווואאאאאאאאאווווווווווו!!!

   שתהיה לי בריא...איזו סבלנות(של סופר)יש לך! לכתוב את כל המשנה הזו!

   ולאחר כל המאמר הזה...האם אתה ,יוסי,מאמין בחלק מהדברים הכתובים?

     23/11/08 13:06:

   צטט: mikiasi 2008-11-22 20:05:02


   תודה לך. זה לא פוסט זה ספרון שלם אך מעניין

   אם כי יש לי כמהמחלוקות אך בגלל אורכו של הטקסט

   לא אכנס לזה עכשיו מציע לך לחלק את הפוסט ל- 7 נושאים

   ואז אפשר לנהל דיון על כל מקטע בצורה עניינית.

   בכל אופן פוסט חשוב מאוד *

    

    אכן הפוסט ארוך, אבל בכ"ז אני חושב שלא כדאי לחלק אותו, כי אם זו הייתה נבואה אחת או שתיים, היה אומר הקורא שזו יד המקרה. אבל כשרואים את רצף הנבואות מבינים שזו לא יד המקרה אלא יד ה' שצופה אחרית מראשית.

   ובכך עוצמתה של התורה, כפי שהרמבם אומר:  נביא שקר הוא אדם שניבא הרבה נבואות ומספיק שאחת מהן לא התקיימה.

     23/11/08 12:54:
    

   לכל מי שהכעסתי אותו אני מתנצל, שהטרדתי אותו משלוותו האליטיסטית במקום  שאטלטל אותו משלוותו האתיאיסטית. בתמימותי הרבה חשבתי שיעניין אתכם לדעת שההיסטוריה הייחודית והלא הגיונית של עם ישראל נחזתה מראש אחת לאחת וניכתבה לכל הפחות לפני 2200 שנה, ( בזמן שתירגמו את התורה ליוונית, אע"פ שבפועל נבואות אלו נכתבו לפני 3300 שנה).

    האם זה לא מהמם שהתורה הייתה מוכנה להסתכן ולכתוב מראש את כל הקורות של עם ישראל במשך ההיסטוריה, דברים שהם לא הגיונים בכלל, ובכ"ז כולם התרחשו. 
     22/11/08 20:05:


   תודה לך. זה לא פוסט זה ספרון שלם אך מעניין

   אם כי יש לי כמהמחלוקות אך בגלל אורכו של הטקסט

   לא אכנס לזה עכשיו מציע לך לחלק את הפוסט ל- 7 נושאים

   ואז אפשר לנהל דיון על כל מקטע בצורה עניינית.

   בכל אופן פוסט חשוב מאוד *

     22/11/08 19:52:


   בע"ה

    

    

   תתעדכן בבקשה....

    

    

    http://cafe.themarker.com/view.php?t=352274

    

    

   דברים מפיו של חכם בתורה.....

    

    

   מומלץ מאוד....!!!!

    

   ה' יאיר את עיניך בע"ה...

    

   ברוך תהיה.

    

     22/11/08 19:49:

     22/11/08 19:46:

     21/11/08 18:59:

   איכס.

     21/11/08 17:28:


   תעשה לי טובה, אל תפנה אלי עם כל הבולשיט הזה.

   אין סיכוי בעולם שאקרא את נבואות הזעם.

     21/11/08 15:06:
   תודה לשבת ברוכה
     21/11/08 15:06:

   את הכוכב האדום אתה קיבלת מאחר ואתה לא מכבד את בקשותיהם של כותבי הבלוגים השונים ,לצורך העניין,רצוני שלי- שאני כותבת לא לשלוח אליי לינקים עם כתבים ללא היכרות קודמת . לא טרחת אפילו לקרוא זאת ולכבד אותי.

   על כן לא אטרח לקרוא את הפוסט המדובר .מבחינתי התוכן לא מומלץ, לנסות לדחוף בכוח את משנתך לעולם לא ישכנע אותי בדבר.

   שבת שלום

   ארכיון

   פרופיל

   יוסי איתן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין