כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  בחצר האחורית של משרדי הממשלה.

  26 תגובות   יום שבת, 22/11/08, 14:30

   

  ממש עכשיו, מוחים מאות עולים חדשים תושבי קיבוץ בית אלפא בטענה להתעלמות מצרכיהם הבסיסיים. הם הקימו אוהלים ויושבים מול משרדי הממשלה, בחצר האחורית של מקבלי ההחלטות.  כיצד ניתן לקיים אורך חיים נורמלי כאשר אין נגישות למרפאות, לביטוח לאומי,לבנק ואפילו למכולת בקיבוץ(בה הם כלל לא רצויים), בטנם מלאה גם על עובדי מרכז הקליטה שאינם עושים עבודתם נאמה, בלשון המעטה.


  יחד עם חברים נסענו אליהם מספר פעמים. העונה הקרה בפתח, אבל בבירה קר מאוד גם בסתיו הזה. מזג האוויר מקשה בעיקר על הילדים הקטנים: תלמידי בית-ספר ותינוקות השוהים באוהלים המאולתרים ארבעים יום וארבעים לילה בחוסר מעש. משפחות שלמות 'התמקמו' בחצר האחורית של משרדי הממשלה- אותם המשרדים החמימים שמבעד לחלונם ניתן להביט ~תוך כדי לגימה מספל התה ~ בזאטוטים המתרחצים בבוקר המקפיא של חודש נובמבר: משקה חם עבור הילדים 'הנצפים' דרך זכוכית החלון, הפך חלום רחוק. הצעירים הללו יחד עם הוריהם קופאים עד שד-עצמותיהם ואינם מרפים ולו לרגע- הם יודעים שהמאבק שלהם הוא צודק ונכון ואין הם מתכוונים לוותר על הזכויות האלמנטריות.

  ''

   

  אם לא די בכך,ראשי המחאה טענו כי קיבלו איומים פן יפגינו- הציעו להם לשבת בבית ולהמתין בסבלנות עד שימצא פתרון; אולם,מניסיונם עם גורמים רלוונטיים לקליטתם הם הבינו שאסור להם להיכנע 'לטרור ביורוקרטי'- רק בעזרת מחאה בלתי מתפשרת דרישותיהם יענו. אחד המפגינים מסביר: "לו היו מבקשים ממך לרכוש דירה, אבל ללא רשות לעבוד לרווחתך– קיומך בינתיים יתקבל מהביטוח הלאומי 2000  ₪ ובזה לדאוג למזון לבני הבית, לקנות להם בגדים לחורף – ולהישאר 'מובטל מאונס', והדבר היחיד המורשה לך הוא להתנוון תוך כדי הליך הגיור. לאחר כל זה, אתה לא היית יוצא להפגין?"

   

  נדמה כי המאבק הזה מעניין  רק של הקהילה האתיופית, אבל מעולם לא סברנו שאינני משתתפים בעצרות תמיכה בגלעד שליט,  מחסירים דעה על המצב הביטחוני בדרום הארץ – רק מפני שזה אינו עניין סקטוריאלי. והתקשורת? גם הם ברובם הדירו רגלם מסיפור שעשוי לתפוס כותרות. אפילו מחזיקי עטים שיש להם עניין חברתי שלא לומר כתבים לענייני אתיופים התעלמו מלסקר ברצינות את האירוע. הם פספסו ובגדול. ראוי לציין את האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה, היחידים התומכים במחאתם.

   

  לכל הירושלמים ולאלה המגיעים למקום – לכו תראו מה מתרחש בחצר האחורית של משרדי הממשלה, מי שבידו לסייע במקצת: ביגוד, שמיכות חמות, משחקים לילדים תבוא עליו הברכה.

   

   


  © ישראל אדנה יסמני

  דרג את התוכן: