כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בריאות

  מאמרי בריאות & תזונה - האם הדיאטניות קרובות להחליף את הפרסומת?

  0 תגובות   יום שלישי, 25/11/08, 15:50

  האם הדיאטניות קרובות להחליף את הפרסומת?

  מאת: רוית רם בר-דעה

  חברת "מותגים" ביצעה את הסקר המייצג בקרב 500 מרואיינים בוגרים בגילאי 18 ומעלה כדי לבדוק את מידת האמינות שמעניקים הצרכנים לתזונאים ודיאטנים בכל הקשור לרכישת מוצרים עם ערכים תזונתיים בעלי ערך בריאותי, דוגמת ברזל, סידן, ויטמינים, חיידקים ידידותיים וכדומה.

  הסקר שבוצע להזמנת קבוצת לניאדו תקשורת ויחסי ציבור, העוסקת בשיווק ממוקד (מיקרומרקטינג) בעולם הבריאות ואורח-חיים בריא, העלה שכשליש מהאוכלוסייה התייעץ עם תזונאים ודיאטנים בכל הקשור לרכישת מוצרים בעלי ערך תזונתי גבוה. יתר על כן, שיותר משני-שליש (69%) מהמבקרים אצל דיאטנים העידו כי במהלך המפגשים המליצו בפניהם הדיאטנים על רכישת מוצרים שכאלה. כוחן והשפעתן של התזונאים והדיאטנים בא לידי ביטוי בכך שקרוב למחצית (45%) ממקבלי ההמלצה לרכוש מוצרים בעלי ערך תזונתי גבוה אכן רכשו מוצרים שהתזונאים המליצו עליהם.

   

  "דיאטנים קליניים מקדמים ומעודדים את הסימון התזונתי על גבי מוצרי המזון המאפשר לציבור לקבל מידע על מרכיבי המזונות ועל הערכים התזונתיים שלהם," מספרת יעל דרור-סרוסי M.Sc, דיאטנית קלינית בכירה. "ככל שחברות יתנו מידע מפורט יותר, כך תגדל המודעות והאמון של צרכנים הדואגים לבריאותם, למראה החיצוני שלהם ולאלה המבקשים לשמור על אורח-חיים בריא עבורם ועבור משפחותיהם."

  למרות שאין הבדל גדול, נשים (35%) יושפעו יותר מהמלצה של דיאטנים ותזונאים קליניים מאשר גברים (31.4%.) כמו כן, בקרב האקדמאים, ניכרת השפעה רבה יותר: כ-44% מתוכם יעדיפו ויושפעו יותר מאיש מקצוע שיסביר על יתרונות המוצר בנקודת המכירה וכשליש מתוכם יסמכו על כתבה מקצועית בעיתון (שבה איש מקצוע ממליץ על מוצר בעל ערך תזונתי גבוה.)

  אבי פאר, מנכ"ל משותף במכון "מותגים," שערך את הסקר, מסבר כי "הנכונות לאמץ המלצות של דיאטנים נובע ממיצובם הייחודי כגורם מקצועי מחד ואובייקטיבי מאידך. אנשים מגיעים לגורמים אלה במטרה לקבל המלצה בעקבות בעיה בריאותית או רצון לשנות את הרגלי התזונה באופן שישפיע על אורח חיים בריא יותר ושההמלצה לא תהיה מושפעת משיקולים מסחריים. בהקשר הזה, ההתייחסות לדיאטנים הקליניים דומה להתייחסות שמגלים במחקרים שבוצעו לגבי היחס לרוקחים."

  "חברות המזון ותוספי התזונה שלא מעסיקות ו/או משתמשות בשירותי דיאטנים קליניים עלולות להפסיד חלק מנתח השוק המסחרי משום שדיאטנים קליניים מוסמכים מסוגלים לסייע בפיתוח מוצרים חדשים, שיפור מוצרים קיימים וסיוע בשיווקם," אומרת יעל דרור-סרוסי "למשל, דיאטנית קלינית מוסמכת מכירה היטב את דרישות השוק, את הערכים התזונתיים החשובים במצבי בריאות וחולי שונים, יש לה ידע וכלים לבחון את המוצר, את ערכו התזונתי והבריאותי ולתת מידע מקצועי ונרחב הרבה יותר מאשר בפרסומת וכמובן על סמך מחקרים עדכניים וממצאים מדעיים מובהקים. יחד עם זאת, ברור מעל לכל ספק שדיאטניות לא ישווקו כל דבר. היושר המקצועי של האנשים בתחום יובל לכך שרק מוצרים בעלי ערך תזונתי גבוה אמיתי יצליחו להוביל בשוק בו מתחרים מוצרים שמתחזים להיות בריאים, כשבפועל ערך הבריאותי שלהם נמוך מאד (אם בכלל) ושהם אף עלולים להזיק."

  עוד עולה מהסקר שלמעלה ממחצית מהציבור מאמין יותר ומושפע מהמלצה של גורם מקצועי ו/או כתבה מקצועית בעיתון (כתבה שמצורפת בה המלצה של איש מקצוע) מאשר לפרסומת בטלוויזיה או ברדיו. כשנשאלו הצרכנים מה ישפיע עליהם יותר ברכישת מוצר עם ערכים תזונתיים, מסרו 29% מהמרואיינים כי הם יושפעו במיוחד ממידע מקצועי על המוצר שיוצג במקום בולט על מדף בחנות שבה הם קונים בדרך-כלל. 23% מהנשאלים העידו כי הם יושפעו במיוחד מכתבה בעיתון שבה נבדקו התוצרים וניתנה המלצה על-ידי בעל מקצוע מוסמך. כמו-כן, 20% יושפעו במיוחד מהמלצה של איש מקצוע, דוגמת דיאטנית/תזונאית שיעמדו ליד המדף בחנות ויסבירו על יתרונות המוצר. לעומתם, העידו רק 11% כי הם יושפעו מפרסומת בטלוויזיה או ברדיו.

  "אמנם קיימת הטיה כלפי מטה באחוז המצהירים שיושפעו במיוחד מפרסומת והדבר נובע בגלל חוסר נכונות של מרואיינים להודות שהם מושפעים מפרסומות," אומר אבי פאר, "אבל הממצא לגבי ההשפעה של קידום המכירות החכם באמצעות איש מקצוע שיעמוד בנקודות המכירה – דורש התייחסות מצדם של משווקים להקצאת משאבים לשיווק פרסום וקידום המכירות שלהם."

  "שיטת השיווק חייבת להשתנות ולהתאים את עצמה לצרכים המשתנים של הצרכנים," מספרת רוית רם – בר-דעה, מנהלת היחידה קידום ושיווק אורח חיים בריא ב לניאדו תקשורת ויחסי ציבור. "השקעת כל משאבי השיווק, קידום המכירות והפרסום בצרכן הסופי, עלולה לעתים קרובות להיות משגה, מכיוון שיותר ויותר אנשים מסתמכים על גורמים מקצועיים לפני שהם מבצעים רכישה, במיוחד במוצרים שמשפיעים על בריאותם. יש לבחון במקביל עבודת יחסי-ציבור אשר יכולה לקדם כתבות ומאמרים מטעם אנשי מקצוע בתחום בכל סוגי ואמצעי התקשורת. המלצות המגיעות מדיאטניות ותזונאים קליניים מוסמכים, להבדיל מאמצעי פרסום, מיושמות בטווחי זמן ארוכים יותר ובעלי פוטנציאל השפעה מעבר למטופל עצמו."

  רוית רם בר-דעה מוסיפה ש"השימוש בדיאטנים או אנשי מקצוע עוזר בהעברת מסרים באופן שנתפס כאובייקטיבי יותר ומקרין על המוצר את המקצועיות של הדיאטן הקליני שמקדם אותו. שילוב אסטרטגי ונכון של מערך יחסי-ציבור ושיווק ממוקד באמצעות הקהלים המשפיעים על הצרכן הסופי – יכול להוביל להצלחה גדולה יותר מאשר הקצאת משאבים רבים עבור קמפיין פרסומי בטלוויזיה וברדיו."

  פרטים אודות מחבר המאמר:

  מנהלת מחלקת HWC במשרד לניאדו תקשורת ויחסי ציבור

  Health and Wellness Communication

  מיקרומרקט, שמאחוריה ניסיון רב שנים וידע מקצועי רחב, מציעה לך חבילת כלים שיווקיים המותאמים לקידום מכירות ולשיווק ממוקד של מוצרים ושירותים לאנשי מקצוע בתחום הבריאות ולשוחרי אורח חיים בריא.

  לצפייה בעלון מיקרומרקט: http://laniado.sweethome.co.il/files/micromarket/brochure_new.pdf

  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/20430/האם-הדיאטניות-קרובות-להחליף-את-הפרסומת

   

  תוספת שלי למאמר 

   בריאות היא לא דבר מובן מאליו, כושר גופני לקוי גורם לבריאות לקויה.  פעילות גופנית היא דרך מצויינת לשיפור איכות החיים והמצב הבריאותי .

   תזונה נכונה ודיאטה מתאימה  הם בעלי חשיבות מכרעת לבריאות תקינה. בדקו עצמכם במחשבון משקל, שיראה לכם את טווח המשקל הרצוי. ויתריע אם אתם בעודף משקל

  תפריט דיאטה מתאים יכיל את כל אבות המזון. אבות המזון הם מרכיבי המזון החיוניים בתפריט הדיאטה שלנו.  איש מקצוע, דיאטן הוא הכתובת לבנייה ולתיכנון תפריט דיאטה מתאים.

  יוגה היא פעילות גופנית מומלצת, מחקרים מראים שיוגה עשויה לסייע בהורדת לחץ דם 

  גם לתפריט דיאטה יש השפעה על רמת הכולסטרול, רצוי שאיש מקצוע יתאים לכם תפריט דיאטה אישי. תשקיעו היום בבריאות וההשקעה תחזיר את עצמה כפליים בעתיד.

   מאמן כושר אישי מבצע אימון  אישי להצלחה. התחילו עוד היום לבצע פעילות גופנית, אם קשה לכם אז מאמן כושר אישי הוא פתרון בכדי להניע את התהליך. מאמן כושר אישי הוא שותף מלא לדרך הכושר שלכם. אז איחולי  כושר בריאות ואושר ...

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   בריאות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין