כותרות TheMarker >
  ';

  להוכיח שאפשר אחרת

  ארכיון

  להקים את המחנה הלאומי הדמוקרטי בליכוד

  26 תגובות   יום רביעי, 10/12/08, 21:38
  מסקנות ראשונות מתוצאות הפריימריז:

   

  כשהגיעו התוצאות ומצאתי את עצמי במקום ה 16 ברשימת הליכוד, התאכזבתי. ציפיתי למקום גבוה יותר ברשימה, והיו גם סקרים מוקדמים בקרב כלל מתפקדי הליכוד  שבהם דורגתי הרבה יותר גבוה.

  אחת הסיבות המרכזיות לאחוז ההצבעה הנמוך הייתה התורים הארוכים שהשתרכו בקלפיות ברחבי הארץ רבים התייאשו וויתרו. היו שהאשימו את מערכת המחשוב אבל את המחשבים קל להאשים ממילא אין להם יכולת להגיב. לטעמי מערכת המחשוב עבדה היטב,  היא אפשרה לבוחר להצביע בכל קלפי בכל רחבי הארץ, וכך נחסכו  זמן יקר והוצאות נסיעה מציבור המצביעים.

  תהליך ההצבעה היה נפלא, ראיתי אלפי בני אדם מתמודדים בהצלחה בפעם הראשונה בחייהם עם אתגרי ההצבעה המקוונת באמצעות מסך מגע, המערכת הממוחשבת סיפקה תוצאות בתוך מספר דקות לאחר סגירת הקלפי האחרונה וחסכה שעות ארוכות של ספירה ידנית על ידי מאות  עובדי הקלפיות. ובנוסף, ראו זה פלא, הכל קבלו את התוצאות שסיפקה המערכת הממוחשבת ללא ערעור, מה שבדרך כלל לא קורה בהצבעות ידניות. לסיכום , חגיגה נהדרת  לדמוקרטיה הדיגיטלית.

  והתורים הארוכים ? אלה נגרמו בגלל מספר קטן מדי של עמדות הצבעה.  הטעות הזו שנבעה להערכתי משיקולים תקציביים הוכיחה שמי שחוסך במקומות הלא נכונים משלם אחר כך עשרות מונים באובדן שם טוב ובגרימת מפח נפש לרבבות בני אדם שעמדו ביחד רבבות שעות מבוזבזות בתורים.

  שעור ההצבעה הנמוך שיחק לידיהם של בעלי הקולות המאורגנים. את התופעה הזו לא היה אפשר לנבא בסקרים שבוצעו בקרב כלל מתפקדי הליכוד . הבוסים ששולטים בקולות המאורגנים על בסיס אידיאולוגי או על בסיס כלכלי, מסוגלים להכתיב למי שנתון למרותם רשימות הצבעה ולתבוע משמעת עיוורת. אלפי המצביעים המשועבדים לא רק שאינם מפעילים שיקול דעת אישי, אלא מתוך נאמנות לבוסים מתמידים יותר מאחרים לעמוד בתור להצביע ולהירשם על מנת לעמוד בנורמה של הקבוצה אליה הם משתייכים . בכל מערכת בחירות יש תופעות כאלו כשאחוז ההצבעה הכללי גבוה הן מאבדות משמעות מול הכרעת הרוב הגדול אבל כשמספר המצביעים קטן, מי שנתפס כלא רצוי בעיניהם של כמה בוסים ששלטו על אלפי קולות  הרגיש בנסיבות שנוצרו את התוצאות על בשרו .

   

    

  סיכום הישגי הקמפיין האינטרנטי

   

  במבט לאחור - יתכן ששגיתי כשבחרתי להתמקד בקמפיין אינטרנטי במערכת בחירות שבה מרבית בעלי זכות הבחירה אינם פעילים ברשת על בסיס יומי.

  קשה להתווכח עם התוצאות, ובכל אופן במסגרת מסע הבחירות האינטרנטי, רשמתי לזכותי מספר הישגים:

  גייסתי כ50 אלף שקלים ממאות תורמים, המסר שלי בדבר הצורך לנתק את התלות של פוליטיקאים מתרומות גדולות נקלט, ואני מקווה, שבעתיד אלפי תורמים קטנים יתפסו בעזרת רשת האינטרנט ויכולותיה את מקומם של התורמים הגדולים, ויחזקו את הדמוקרטיה.

   

  קיבלתי גם תגובות מבוחרים שגולשים באינטרנט ומשפחה או מכרים שלהם השפיעו עליהם להצביע עבורי כתוצאה מהקמפיין באינטרנט, וגם לאמצעי התקשורת חדרתי בתקופה האחרונה בעיקר בהקשר הזה אני שמח שהיה לי קמפיין עם מסר אני שמח.

    

  הפייגלינים

   

  הליכוד נרדם בשמירה , משה פייגלין אינו חלק מהמחנה הדמוקרטי במדינת ישראל. השקפת עולמו כוללת עקרונות שאינם עולים בקנה אחד עם תורת ז'בוטינסקי ובגין, ובכל אופן בחר בתבונה מבחינתו בליכוד כיעד שבאמצעותו יפיץ את תורתו.  הליכוד חטא בשתיקה ואפס מעשה נוכח הפעילות הארגונית הנמרצת של ארגון "מנהיגות  היהודית" בראשותו של פייגלין בתוך הליכוד . הליכוד לא פעל נגד ההתפקדות ההמונית של חברי הארגון הזה כחברי ליכוד, לא מנע בחירת  פעילים מרכזיים בארגון מנהיגות יהודית כחברי מוסדות ליכוד, כמו ועדת החוקה מזכירות מרכז ועוד, הוא לא מנע מהם להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת . הליכוד לא נקט באמצעים נגד ההשתלטות העויינת שהתרחשה בגלוי לעיני כל.

   

  למשה פייגלין ולחבריו יש זכות מלאה להאמין במה שהם מאמינים, וגם לפעול במסגרת החוק (בעבר פייגלין הורשע כשפעל בדרך בלתי חוקית לממש את האידיאולוגיה שלו ) להגשמת המצע הרעיוני שלהם, אבל מה שהם עושים בליכוד זו גניבת דעת . הם יודעים היטב שבעזרת 5000 או 10.000 תומכים הם אינם מסוגלים להכניס נציג לכנסת בבחירות הכלליות שבהם יש 4 מיליון בעלי זכות בחירה אבל מסוגלים ליותר מכך בבחירות המקדימות של מתפקדי הליכוד, שם משתתפים רק 50 אלף מצביעים . כמות כזו של תומכים קנאים בתוך הליכוד מסוגלת בעזרת מניפולציות שונות להכניס 2 נציגים לרשימה ולהשפיע על בחירת עוד עשרה -  כפי שארע הפעם .

   

  מספר פעמים בעבר התרעתי נגד העובדה שמדובר בהשתלטות עוינת מבפנים, אבל רבים בליכוד חששו לצאת נגד פייגלין . לימור לבנת, אחת שהעזה, שילמה על כך גם הפעם מחיר ואיבדה את הבכורה הנשית בליכוד לטובת מומלצת פייגלין ד"ר לאה נס. הייתי המועמד היחיד שהצטרף לאזהרות של נתניהו, ויצא במהלך מערכת הבחירות המקדימות בצורה חזיתית נגד פייגלין. אמרתי בגלוי שנתניהו צודק שמי שתומך בפייגלין עושה נזק גדול לליכוד. אבל איש מלבדי לא הצטרף, ופייגלין קיבל לגיטימיות בעיני רבים. היו גם ש"השתכנעו" בתהליך של  דיסוננס קוגניטיבי, לאחר שקבלו ממנו את ליטרת הבשר, שבעצם אין בו ובתורתו שום פסול ושהוא בעצם ליכודניק כשר למהדרין .

  כששאלו לדעתי בדבר הרחקת פייגלין מרשימת המועמדים, עניתי תוך נשיכת שפתיים שאין זו הדרך המתאימה. היה צריך לטפל באיש ובחבורתו באמצעים ארגוניים ומשפטיים כבר מזמן, אבל כל כך סמוך לבחירות, כאשר המועמדות שלו כבר אושרה, אין מה לעשות, אלא להמתין לפסק דינו של הבוחר.

  האמנתי בדמוקרטיה, אני מאמין בה גם עכשיו, סברתי ועדיין אני סבור, שמכוח האמונה הזו צריך לפעול על פי כללי משחק גם כשנופלות הכרעות שליליות לטעמך .  בדיוק ברגעים כאלו, צריך להיזהר מכל משמר מצעדים פוגעניים בלתי דמוקרטיים.  אסור לנצח את פייגלין בשיטותיו . לו היו מקבלים את עצתי היו מחייבים כל מועמד שנבחר לחזור ולחתום על התחייבות למלא בכנסת את שליחותו מטעם הליכוד על בסיס הכרה מלאה בעקרונות הדמוקרטיה והליכוד . לכל מי שיחתום ויתחייב כנדרש יש לתת אשראי שיפעל על פי התחייבותו, גם פייגלין אם יחזור ויתחייב להיות נציג הליכוד בכנסת ולא נציג של מנהיגות יהודית, זכאי לאשראי הזה. אם יפר את התחייבותו ניתן יהיה לפעול נגדו כמו נגד כל חבר אחר בסיעת הליכוד שמפר את תקנון הסיעה וחוקת הליכוד .

   

  מפייגלין אפשר גם ללמוד אני מעריך מאד את העבודה היסודית והדבקות במטרה שהוא מגלה וקורא לעצמי ולחברים רבים בליכוד להרים את הכפפה ולגבש את המחנה הדמוקרטי בליכוד, שישמור על צביונו של הליכוד כתנועה ציונית לאומית דמוקרטית ברוח חזונם ומורשתם של זאב זבוטינסקי ומנחם בגין .

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (26)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/12/08 08:43:


   כששרון פקד עשרות אלפי ערבים (מצביעי ליכוד מובהקים כידוע) לא זכור לי שהקמת צעקה על ההשתלטות העויינת שלו על המפלגה.

    

   כששרון ונתניהו פעלו נגד מצע הליכוד זה היה בסדר בעיניך.

    

   אם תבדוק לשם שינוי את מצע הליכוד ולא תסתפק בססמאות תגלה שפייגלין פועל על פי מצע הליכוד הרבה יותר מליכודניקים אחרים, כולל אתה. 

    

   כמו כן, פייגלין הצביע ליכוד מאז שהצטרף למפלגה וקרא לכל תומכיו להצביע ליכוד. על אם הצביעו או לא הוא כבר לא יכול לשלוט.    

     17/12/08 20:55:

   צטט: אופיר בן בוחר 2008-12-14 10:54:59

   מר איתן, שלום רב.
   ראשית, ברכות על מקומך ברשימה.
   שנית, במענה לדו שיח הנתנהל בפוסט זה, אני רוצה לשאול: האם אתה וחבריך במפלגה לא מסכימים שמתחיל שינוי רחב בגישת אוכלוסיית ערביי ישראל למדינה? לא הייתי ימני ואולי עדיין איני, אך אני דיי דואג להגדרה : בארץ ישראל קמה מדינה יהודית לעם היהודי...  . לדעתי, "מעניין" היה לראות מה היו תוצאות הבחירות עם פייגלין וחבריו. אני אגב מעדיף שמי שמגדיר את עצמו, ייתן בסיס ברור להגדרתו. או כמו שנאמר "בטוב, הרע והמכוער" : If you want to shoot, shoot, do not talk .
   בהצלחה לכולנו, אופיר.

   אכן בארץ ישראל הוקמה מדינה יהודית דמוקרטית ואנו מחוייבים לשמור על יהדותה ועל אופיה הדמוקרטי מי שרוצה לפגוע באופיה הדמוקרטי עלול לפגוע בעצם יכולתה להתקיים . לממשלת ישראל יש ראש ממשלה שר ביטחון שר לעניני בטחון פנים מערכת אכיפת חוק כל אלו מצווים להאבק נגד מי שרוצים לפגוע במדינה ובאזרחיה לתושבי ישראל ערבים ויהודים שמאלנים ויהודים דתיים וחילוניים שמורה זכות מלאה לשויון בפני החוק . יש אזרחים יהודיים שחולמים על חיסולה של המדינה יש ערבים רבים יותר שחולמים גם הם חלומות כאלו אין חוק נגד חלומות לעומת זאת מי שעושה מעשה נגד המדינה צריך להענש במגמה למנוע אותו מפגיעה ולהרתיע אחרים ! אני מקווה שנצליח לצמצם את מספרם של חורשי המזימות נגד המדינה בדרך של מתן שןיון זכויות לכל מי שממלאים חובותיהם למדינה והענשת מי שמפרים את החוק- אין כלים אחרים !

     17/12/08 20:44:

   צטט: levydor 2008-12-15 00:05:35

   כתבת "...השקפת עולמו כוללת עקרונות שאינם עולים בקנה אחד עם תורת ז'בוטינסקי ובגין,..."

    

   האם נתניהו ופעילותו בקדנציה הקודמת, תאמה לעקרונות של ז'בוטינסקי??

   אני מזכיר לך את נושא 5 הממ-ים עליהם נשאלת בעבר - חובתה של המדינה לספק לאזרחיה:

   מזון, מלבוש, מרפא, מדור ו...

    

    

   אגב:

   אני עדיין ממתין לתשובה לשאלה שהפניתי אליך:

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=754312

   שאלתי אותך על תקשורת דו צדדית ואז דירבנת אותי פעמיים להציג את ההצעה.

   כתבתי לך באותו יום, הודעה מודגשת ברקע תכלת שאי אפשר לפספס...

   פספסת, ואז  התנצלת, וביקשת שאכתוב שוב , והפנתי אותך לשאלה.

   והפריימריס נגמרו, ותשובה לשאלה שלי עדיין לא קיבלתי.

    

   לא עניתי לך ??? בעיצומם של ימי הפריימריס עזבתי את הקמפיין לענות לך בהרחבה רבה על התקשורת הדו צדדית ועל הקשיים לעשות זאת אם רוצים לענות במישרין ולא באמצעות עוזר או כותב צללים ...

   אנא חוזר לפוסט ולתגובות ואם חסר דבר מה אני כאן

   דרך אגב החידה או השאלה

   ומורה

    

     15/12/08 03:08:

   הליכוד נרדם בשמירה , משה פייגלין אינו חלק מהמחנה הדמוקרטי במדינת ישראל. השקפת עולמו כוללת עקרונות שאינם עולים בקנה אחד עם תורת ז'בוטינסקי ובגין,

   1.מחנה דמוקרטי?הבלים,הוא נבחר בצורה חוקית ודמוקרטית,בדיוק כמוך!

   2.השתלטות עוינת?-מה זה? עוין את מי?

   3.תורת ז'בוטינסקי-אל תהיה מגוחך,אולי אינך מכיר תורתו

   4.אתה אולי לא מתאים לליכוד בהשקפותיך,לך מתאים קדימה,או עבודה

   5.נדחקת למקום ה-16 משום שרוח קצת אחרת נושבת בליכוד והבוחרים יודעים את דעותיך

   6.למה אתם כה מודאגים מפייגלין? הרי הוא קטן,קיצוני ועוין-מי יתחשב בדעותיו? אך אם יש אמת במשנתו

     ויאמינו בו,אז אדרבה שיצליח

   7.אותי הפסדתם מזמן,אני מחפש מפלגה ימנית אמיתית!

     15/12/08 00:05:

   כתבת "...השקפת עולמו כוללת עקרונות שאינם עולים בקנה אחד עם תורת ז'בוטינסקי ובגין,..."

    

   האם נתניהו ופעילותו בקדנציה הקודמת, תאמה לעקרונות של ז'בוטינסקי??

   אני מזכיר לך את נושא 5 הממ-ים עליהם נשאלת בעבר - חובתה של המדינה לספק לאזרחיה:

   מזון, מלבוש, מרפא, מדור ו...

    

    

   אגב:

   אני עדיין ממתין לתשובה לשאלה שהפניתי אליך:

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=754312

   שאלתי אותך על תקשורת דו צדדית ואז דירבנת אותי פעמיים להציג את ההצעה.

   כתבתי לך באותו יום, הודעה מודגשת ברקע תכלת שאי אפשר לפספס...

   פספסת, ואז  התנצלת, וביקשת שאכתוב שוב , והפנתי אותך לשאלה.

   והפריימריס נגמרו, ותשובה לשאלה שלי עדיין לא קיבלתי.

    

     14/12/08 10:54:
   מר איתן, שלום רב.
   ראשית, ברכות על מקומך ברשימה.
   שנית, במענה לדו שיח הנתנהל בפוסט זה, אני רוצה לשאול: האם אתה וחבריך במפלגה לא מסכימים שמתחיל שינוי רחב בגישת אוכלוסיית ערביי ישראל למדינה? לא הייתי ימני ואולי עדיין איני, אך אני דיי דואג להגדרה : בארץ ישראל קמה מדינה יהודית לעם היהודי...  . לדעתי, "מעניין" היה לראות מה היו תוצאות הבחירות עם פייגלין וחבריו. אני אגב מעדיף שמי שמגדיר את עצמו, ייתן בסיס ברור להגדרתו. או כמו שנאמר "בטוב, הרע והמכוער" : If you want to shoot, shoot, do not talk .
   בהצלחה לכולנו, אופיר.
     14/12/08 08:06:

   צטט: עו"ד בן-צוק 2008-12-14 08:00:51

   הייתי מתקן כמה נקודות ניסוח וכתיבה, חבל שאין אפשרות עריכה לאחר המשלוח - כגון רעיון הכוונה ראיון. חיוך

     14/12/08 08:00:

   צטט: מיכאל איתן 2008-12-14 01:01:42

   הבעייה אינה בהגדרה יהודית ודמוקרטית אלא בפרשנות של הבטוי יהודית ודמוקרטית זו אינה שאלה משפטית אלא שאלה פוליטית וההכרעות בענינים פוליטיים צריכות ליפול בבית הנבחרים ולא בבתי המשפט . מדינת ישראל היא מדינה יהודית  מדינתו של העם היהודי ולכן אנו דוחים את הבטוי מדינת כל אזרחיה אבל כמדינה יהודית דמוקרטית אנו מחויביםלהעניק שויוון זכויות לאזרחי ישראל הלא יהודים בכפוף כמובן לחובתם לציית לחוק אנו מחוייבים גם לתת שרותי רישום נישואין לכל אזרח . אני מבין שאתה מתנגד לנישואין אזרחיים אבל מה יעשו אזרחים ישראלים שנולדו בישראל גדלו התגייסו לצבא ומלאו חובתם הלאומית ובשלב מסוים הם מבקשים להתחתן אבל לא ניתן כי אחד מבני הזוג בן לאב יהודי ואם לא יהודייה . כמובן שהמדינה אינה יכולה להכריז על יהדותו של  בן הזוג שאינו יהודי  אבל היא חייבת לתת לו שירות רישום נישואין . רוצה לומר שנישואין וגירושין של יהודים צריכים להשאר בסמכות הרבנות אבל במקרים שהרבנות מסרבת לקיים טקס קידושין צריך לאפשר רישום נישואין אזרחי למי שאינם יהודים על פי ההלכה . .

    

   מכובדי,

   יש לי הסכמה מלאה איתך כי המונח יהודית ודמוקרטית איננה שאלה משפטית, אלא שאלה פוליטית טהורה משום שמדובר בערכיה של מדינת ישראל והציבור על ידי נבחריו הוא שיקבע ולא בית המשפט העליון שכבר קבע לנו כמה ערכים שנוגדים להערכתי את תפיסת העולם הערכית הציבורית.

   כאשר אתה מדבר על שיוויון זכויות וחובות, אני דווקא מתחיל קודם עם שיוויון החובות ואחר כך מוכן לדבר על הזכויות. (בפילוסופיה של המשפט אל מול כל זכות עומדת חובה)

   אותי חינכו משחר נעורי לעשייה מקסימאלית למען המדינה כחובה, כגון: דגל, יום הזיכרון, יום השואה, הימנון, צבא מילואים ועוד. כל אלה הן חובות שאני מחיל על עצמי וכך כל משפחתי וחברי, אחרי כל אלה אני מרגיש שייך לכאן ורואה עצמי כאזרח סוג א'.

   יש אחרים למשל באונ' חיפה בגלל המוקרטיה ללא גבול, שהדגל שלהם מעל הקמפוס הוא דגל פלשתין, ההמנון שלהם הוא בילאדי בילאדי, ששלום צודק מבחינתם זה אחרי יפו רמלה, חיפה ועכו בשלטון פלשתינאי, שיום הזיכרון זה יום הנאקבה, ויום השואה הוא חבל שלא גמרו את כולנו, והם כבר מדברים על אוטונומיה תרבותית, מפעילים ממשלת צללים בדמות וועדות המעקב הערביות ואנו מנהלים איתם מו"מ ופשרות, הם לא מקבלים אותי כמדינה ולא כעם ואף בונים היסטוריה מפוברקת למען עצמם. הם בעיני סוג ב' של אזרחים ולהם לא אתן זכויות, אלא חובות מאסר ונידוי עד שיבינו וישנו דרכם לטובה.

   לעניין רישום נישואין לאלה שלא יהודים וכתבת מילאו חובתם ושירתו בצבא, אני משיב, שאין קשר בכלל בין המושגים המעורבבים האלה, מה הקשר בין צבא ויהדות?  כלום ! ולא זה הופך את האדם לבר זכות דתית אלא לכל היותר אזרחית בלבד.

   אותם 600 700 אלף שהגיעו לכאן בהיותם לא יהודים מתוקף חוק השבות הרע שלנו שהיה טוב בזמנו כתשובה לחוקי נירנברג עד דור שלישי, הם אלה שבגללם פתאום אנו רוצים לשנות את החוק, דבר שבטווח הארוך יעמיד להערכתי בסכנה גמורה את היהדות בסכנה ומזה גם את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

   מי שלא מתיישר בנורמות של מדינת ישראל שאין בה הפרדה מוחלטת בין דת ומדינה וזה מפריע לו, מוזמן לחזור למקום שמימנו בא, ולא יתהדר לי בשלוש שנות שירות כנהג בוס ובגללו נשנה את החוקים.

   ויש עוד ועוד שלא כאן המקום לפרטם, אבל אני משוכנע כי דברי ותפיסתי מובנים ולכן להערכתי לא יהיה נכון להקים מחנה כזה בליכוד שבסופו של יום עלול להביא לריסוקו.

   שמעתי פעם רעיון טלוויזיוני עם יעקב חזן ז"ל (בגיל 92) שאמר שאחד המחדלים הגדולים של התנועה הקיבוצית ואשר הביאו לריסוקה נבע מכך שלא חינכו את הנוער על ברכי המסורת היהודית - ראה לאן הקיבוצים הגיעו מרוב נאורות חדשנות ואובדן ערכי היהדות, ואתה רוצה זאת בחקיקה?

     14/12/08 01:01:

   צטט: עו"ד בן-צוק 2008-12-13 01:32:36

   צטט: מיכאל איתן 2008-12-12 02:59:02

   צטט: עו"ד בן-צוק 2008-12-11 18:03:29


   מכובדי,

   כחבר ליכוד אני נגד ההגדרה המחנה הדמוקרטי.

   למעלה מ 70 אחוז מבוחרי הליכוד הם מסורתיים ודתיים, ואל תשכח

   כי לפחות 7 מנדטים של ש"ס הם ציבור ליכודניקי ביסודו.

   לכן ההגדרה הנכונה צריכה להיות, המחנה היהודי ודמוקרטי

   בדיוק כמו שמופיע בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אפילו לא ההגדרה

   שניסה עוזי דיין להוביל יהודי - דמוקרטי.

   להערכתי רק הגדרה של מחנה דמוקרטי, זה מדינת כל אזרחיה, זה נישואין אזרחיים,

   ועוד שכאלה שרחוקים מאוד מדעתם של רוב חברי הליכוד.

   אל תבנה מחנה מר"ץ ימני בתוך הליכוד!

    

   ידידי הנכבד

   כל המביא דברים  בשם אומרם מביא ברכה לעולם.  חבל שלא הקפדת הפעם . האם הצעתי להקים מחנה דמוקרטי בליכוד או שמא בקשתי להקים את המחנה הלאומי הדמוקרטי בליכוד ? מדינת ישראל היא מדינתו הדמוקרטית של הלאום היהודי

   ובהקמת מחנה לאומי דמוקרטי בליכוד אנו מבקשים למצוא את האיזון הנכון בין יהדותה של המדינה לבין אופייה הדמוקרטי .

    

    

   מכובדי,

   אכן, ההגדרה המלאה והנכונה הינה "לאומי דמוקרטי".

   אני חושב שאין זה משנה לעניין שאני כתבתי כפי שהבנתי.

   בכל מקרה אני חושש מאוד לכל מה שקשור "למדינת העם היהודי",

   וכן לכל ריגרסיה לפרשנות לעייל על פי חוק היסוד "יהודית ודמוקרטית".

   יתכן שאני טועה, אשמח ללמוד יותר לעומק את הנושא

   לפי המצע שאני מניח שינתן.

   אני ככלל נגד מדינת כל אזרחיה, נגד נישואין אזרחיים ועוד מכל הרוח

   החדשה של בג"ץ לערכיה של מדינת ישראל.

   לעניין זה אני רואה את הליכוד בדומה לרפובליקנים בארה"ב.

    

   הבעייה אינה בהגדרה יהודית ודמוקרטית אלא בפרשנות של הבטוי יהודית ודמוקרטית זו אינה שאלה משפטית אלא שאלה פוליטית וההכרעות בענינים פוליטיים צריכות ליפול בבית הנבחרים ולא בבתי המשפט . מדינת ישראל היא מדינה יהודית  מדינתו של העם היהודי ולכן אנו דוחים את הבטוי מדינת כל אזרחיה אבל כמדינה יהודית דמוקרטית אנו מחויביםלהעניק שויוון זכויות לאזרחי ישראל הלא יהודים בכפוף כמובן לחובתם לציית לחוק אנו מחוייבים גם לתת שרותי רישום נישואין לכל אזרח . אני מבין שאתה מתנגד לנישואין אזרחיים אבל מה יעשו אזרחים ישראלים שנולדו בישראל גדלו התגייסו לצבא ומלאו חובתם הלאומית ובשלב מסוים הם מבקשים להתחתן אבל לא ניתן כי אחד מבני הזוג בן לאב יהודי ואם לא יהודייה . כמובן שהמדינה אינה יכולה להכריז על יהדותו של  בן הזוג שאינו יהודי  אבל היא חייבת לתת לו שירות רישום נישואין . רוצה לומר שנישואין וגירושין של יהודים צריכים להשאר בסמכות הרבנות אבל במקרים שהרבנות מסרבת לקיים טקס קידושין צריך לאפשר רישום נישואין אזרחי למי שאינם יהודים על פי ההלכה . .

     13/12/08 01:32:

   צטט: מיכאל איתן 2008-12-12 02:59:02

   צטט: עו"ד בן-צוק 2008-12-11 18:03:29


   מכובדי,

   כחבר ליכוד אני נגד ההגדרה המחנה הדמוקרטי.

   למעלה מ 70 אחוז מבוחרי הליכוד הם מסורתיים ודתיים, ואל תשכח

   כי לפחות 7 מנדטים של ש"ס הם ציבור ליכודניקי ביסודו.

   לכן ההגדרה הנכונה צריכה להיות, המחנה היהודי ודמוקרטי

   בדיוק כמו שמופיע בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אפילו לא ההגדרה

   שניסה עוזי דיין להוביל יהודי - דמוקרטי.

   להערכתי רק הגדרה של מחנה דמוקרטי, זה מדינת כל אזרחיה, זה נישואין אזרחיים,

   ועוד שכאלה שרחוקים מאוד מדעתם של רוב חברי הליכוד.

   אל תבנה מחנה מר"ץ ימני בתוך הליכוד!

    

   ידידי הנכבד

   כל המביא דברים  בשם אומרם מביא ברכה לעולם.  חבל שלא הקפדת הפעם . האם הצעתי להקים מחנה דמוקרטי בליכוד או שמא בקשתי להקים את המחנה הלאומי הדמוקרטי בליכוד ? מדינת ישראל היא מדינתו הדמוקרטית של הלאום היהודי

   ובהקמת מחנה לאומי דמוקרטי בליכוד אנו מבקשים למצוא את האיזון הנכון בין יהדותה של המדינה לבין אופייה הדמוקרטי .

    

    

   מכובדי,

   אכן, ההגדרה המלאה והנכונה הינה "לאומי דמוקרטי".

   אני חושב שאין זה משנה לעניין שאני כתבתי כפי שהבנתי.

   בכל מקרה אני חושש מאוד לכל מה שקשור "למדינת העם היהודי",

   וכן לכל ריגרסיה לפרשנות לעייל על פי חוק היסוד "יהודית ודמוקרטית".

   יתכן שאני טועה, אשמח ללמוד יותר לעומק את הנושא

   לפי המצע שאני מניח שינתן.

   אני ככלל נגד מדינת כל אזרחיה, נגד נישואין אזרחיים ועוד מכל הרוח

   החדשה של בג"ץ לערכיה של מדינת ישראל.

   לעניין זה אני רואה את הליכוד בדומה לרפובליקנים בארה"ב.

    

     12/12/08 02:59:

   צטט: עו"ד בן-צוק 2008-12-11 18:03:29


   מכובדי,

   כחבר ליכוד אני נגד ההגדרה המחנה הדמוקרטי.

   למעלה מ 70 אחוז מבוחרי הליכוד הם מסורתיים ודתיים, ואל תשכח

   כי לפחות 7 מנדטים של ש"ס הם ציבור ליכודניקי ביסודו.

   לכן ההגדרה הנכונה צריכה להיות, המחנה היהודי ודמוקרטי

   בדיוק כמו שמופיע בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אפילו לא ההגדרה

   שניסה עוזי דיין להוביל יהודי - דמוקרטי.

   להערכתי רק הגדרה של מחנה דמוקרטי, זה מדינת כל אזרחיה, זה נישואין אזרחיים,

   ועוד שכאלה שרחוקים מאוד מדעתם של רוב חברי הליכוד.

   אל תבנה מחנה מר"ץ ימני בתוך הליכוד!

    

   ידידי הנכבד

   כל המביא דברים  בשם אומרם מביא ברכה לעולם.  חבל שלא הקפדת הפעם . האם הצעתי להקים מחנה דמוקרטי בליכוד או שמא בקשתי להקים את המחנה הלאומי הדמוקרטי בליכוד ? מדינת ישראל היא מדינתו הדמוקרטית של הלאום היהודי

   ובהקמת מחנה לאומי דמוקרטי בליכוד אנו מבקשים למצוא את האיזון הנכון בין יהדותה של המדינה לבין אופייה הדמוקרטי .

     12/12/08 02:41:

   צטט: ro-e 2008-12-11 15:32:53

   למיקי איתן שלום ובהצלחה בקדנציה הבאה.

   יחד עם זאת מפריע לי מאוד העליהום על הפייגלינס.

    

   גם עם עמדתו ימנית מדינית  מזו של מרבית חברי הסיעה, הרי שהוא בסך הכל אחד, וכל העליהום רק מחזק אותו ומחליש את הליכוד כמחנה בפני הציבור.

    

   אמר לי פעם מישהו (אולי אבא שלי) שאם רוצים לשנות משהו - צריך ללכת דרך המרכז.

   וכך הוא נהג, ואני שמח גם על הצלחתו.

    

   אני משוכנע שתמצא בהמשך שיש מקום לאנשים חדורי אידיאולוגיה מיוחדת דוגמת מר פייגלין.

    

   מצד שני- דן מרידור כלל לא היה אצלי ברשימה - היה צריך להיות במרצ - אז רק בגלל שהוא פיגורה ציבורית לא יוצאים נגדו, ומקבלים שמאלן כמותו לליכוד. זו טעות של תרבות הרייטינג.

    

    

   דווקא פייגלין יכול לחזק הליכוד במנדט או שניים שמחפשים מוטיביים ציוניים יהודים במפלגה גדולה.

    

   יהיה טוב,

   תראה.

    

   בברכה,

    

   רועי יוגב

   השאלה העקרונית שעולה מהדיון בנושא פייגלין היא האם במסגרת הליכוד אנו מוכנים לתת במה ולקדם רעיונות השוללים את העקרונות הבסיסייים של הדמוקרטיה ? האם למועמד מטעם הליכוד מותר לומר על ראש הרשימה שיש לו גנים של אוטואנטישמיות ? העובדה שאנו נגררים לעמדות אנטי דמוקרטיות משולבות במשיחיות דתית זרה להשקפת עולמנו ומזיקה אלקטורלית . המאבק אינו על המנדטים מהימין אילו ממילא לא יכולים להצטרף אלא לממשלת ליכוד אבל אם נקצין ימינה נפסיד מנדטים לקדימה ואנו עלולים לאפשר להם להקים גוש חוסם שיחד עם המפלגות הערביות יוביל בשלב הראשון לסיכול הקמת ממשחלה בראשות נתניהו ובשלב השני להקמת ממשלת קדימה ש"ס ליברמן עבודה ואלי גם מרץ ... 

   רועי ידידי הזכרתי את הנימוק התועלתני אבל לא הוא העיקר איני מאמין שאתה רוצה לחיות במדינה היהודית האמונית הלא דמוקרטית שפייגלין מטיף לה אנחנו הליכודניקים מעולם לא תמכנו ברעיונות האילו מדוע שינצלו את הליכוד כפלטפורמה לקידומם ?

     11/12/08 18:03:


   מכובדי,

   כחבר ליכוד אני נגד ההגדרה המחנה הדמוקרטי.

   למעלה מ 70 אחוז מבוחרי הליכוד הם מסורתיים ודתיים, ואל תשכח

   כי לפחות 7 מנדטים של ש"ס הם ציבור ליכודניקי ביסודו.

   לכן ההגדרה הנכונה צריכה להיות, המחנה היהודי ודמוקרטי

   בדיוק כמו שמופיע בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אפילו לא ההגדרה

   שניסה עוזי דיין להוביל יהודי - דמוקרטי.

   להערכתי רק הגדרה של מחנה דמוקרטי, זה מדינת כל אזרחיה, זה נישואין אזרחיים,

   ועוד שכאלה שרחוקים מאוד מדעתם של רוב חברי הליכוד.

   אל תבנה מחנה מר"ץ ימני בתוך הליכוד!

     11/12/08 15:32:

   למיקי איתן שלום ובהצלחה בקדנציה הבאה.

   יחד עם זאת מפריע לי מאוד העליהום על הפייגלינס.

    

   גם עם עמדתו ימנית מדינית  מזו של מרבית חברי הסיעה, הרי שהוא בסך הכל אחד, וכל העליהום רק מחזק אותו ומחליש את הליכוד כמחנה בפני הציבור.

    

   אמר לי פעם מישהו (אולי אבא שלי) שאם רוצים לשנות משהו - צריך ללכת דרך המרכז.

   וכך הוא נהג, ואני שמח גם על הצלחתו.

    

   אני משוכנע שתמצא בהמשך שיש מקום לאנשים חדורי אידיאולוגיה מיוחדת דוגמת מר פייגלין.

    

   מצד שני- דן מרידור כלל לא היה אצלי ברשימה - היה צריך להיות במרצ - אז רק בגלל שהוא פיגורה ציבורית לא יוצאים נגדו, ומקבלים שמאלן כמותו לליכוד. זו טעות של תרבות הרייטינג.

    

    

   דווקא פייגלין יכול לחזק הליכוד במנדט או שניים שמחפשים מוטיביים ציוניים יהודים במפלגה גדולה.

    

   יהיה טוב,

   תראה.

    

   בברכה,

    

   רועי יוגב

     11/12/08 15:23:

   זה הכי קל להכפיש ולהגיד שאנשים הלכו להצביע בשביל "בוסים" ולא להגיד מי. אם אין לך הוכחה אין לך זכות להגיד להאשים. לא היתה לך הוכחה, ההית מזכיר שמות - מכאן אני מסיק שאין לך בסיס לטענות שלך. לי אישית אף אחד לא נתן רשימות או אמר למי להצביע.

   בכל אופן אני מרוצה מהרשימה שנבחרה במיוחד בגלל אופייה הימני.


   אם ההיתי יודע שתגיב בצורה כזאת לבחירה שעשו מתפקדי הליכוד, לא ההיתי מצביע לך.

     11/12/08 11:58:

   צטט: ofermargolin 2008-12-11 08:31:23

   שלום לך ואיחולי לך להמשך עבודה ופעילות מוצלחת כפי שנהגת לעשות עד כה-!
   כולנו שמחים שניבחרת במקום מכובד ובלי להיזדקק לקבלני הקולות ולעיסקאות מפוקפקות

   יושרך והגינותך בלטו כל השנים בכל פעילותך והראו לציבור שאפשר להתנהל גם ביושר-!.

   איני חבר ליכוד ובפעם האחרונה הצבעתי לתפנית שמאסה בשחיתות ובנורמות שהישתרשו.

   וגם מר עוזי דיין שהיצטרף לליכוד לא קיבל הערכה רבה למרות יושרתו ויכולותיו המועילות.

   ובכ"ז בהרכב הפותח בליכוד נמצאים כעת אנשים צעירים וראויים שלא נידבק בהם עדיין ריח

   והליכוד בהחלט מציג ניבחרת מכובדת שמקובלת על ציבור גדול שנפשו נקעה מהפוליטיקאים

   חלקים גדולים שהולכים וגדלים בציבור נמנעים מההצבעות וחושבים שממילא כולם/ן דומים.

   מבטיחים לבוחרים הרים וגבעות ומתכחשים בהמשך להבטחות וגם למצע שפירסמו ברבים-!

   והדרך היחידה לדעתי להמשיך ולנהל את המדינה היא: להיות ישרים עם עצמכם והבוחרים

   ואם מר פייגלין מצליח בעיקביות לשדרג את כוחו והשפעתו במחנה הליכוד וכפי שבעבר..

   השכילו לעשות זאת ניבחרים ומועמדים אחרים כמו: עומרי שרון,הבן של גנרל העבר

   ו/או/גם מר בני בגין הבן של, ו/או/גם אחרים/ות כמו עינבל גבריאלי וקשריה המשפחתיים

   והליכוד קידם אותם ו/או/גם אחרים למיקום גבוה ולמרות שאין להם ניסיון ו/או יכולות

   כאלו הם החיים ולעיתים התיקשורת והמומנטום והמצב מעלים לכותרות דמויות שבהמשך

   מיתגלות במלוא ערוותם ולא צריך את הילד שיגיד שהמלך עירום והממלכה בצרות !.

   אפשר לתת דוגמאות אחרות לידוענים כמר גאידמאק שחשבו שאולי יהיה ראש העיר י"ם

   ואפשר ורצוי לא לישכוח את צחי הנגבי,ציפי ליבני,מופז,ואח' שחצו את הגבולות וערקו-!

   ואולי חלקם עשו זאת באמת ממניעים של אמונה בצידקת הדרך,ולא לשם שררה וקידום.

   אבל: חברי הליכוד כ-100000 בוחרים פוטנציאלים,ולמרות חסרונות השיטה והמצביעים

   אמרו לפני כמה ימים את כל מה שהיה להם להגיד ! ואת התוצאות אתם צריכים להפנים !. 

    

    

    

   תודה, עופר.עוד בטרם קראתי את דבריך כתבתי תגובה לציונה, ראה לעיל. אני חושב שהיא עונה לחלק גדול מההערות שלך.

     11/12/08 11:55:

   צטט: cleopatra9 2008-12-11 01:09:40

   ראשית כל, מברוק על התברגותך ברשימת הליכוד, מקום 16 אינו רע כלל ועיקר, ולדעתי לא היה מקום לצפות למיקום גבוה הרבה יותר, למעשה בהתחשב במועמדים הנוספים היה סיכוי סביר יותר שתרד למיקום נמוך יותר...

    קח בחשבון שאת המקומות הראשונים תפסו נציגי הדור הצעיר שזה דבר חיובי כשלעצמו ורצוי ביותר ואך טבעי שהם ידחקו את הדור הותיק אחורה.

    

   לגבי פייגלין אני מסכימה שהוא זר לליכוד, השאלה היא איזה ליכוד, של אז או של היום? ואיזה ליכוד יש לנו כיום...?

   לפי התוצאות בהחלט יש לפייגלין מקום כבוד ברשימת הליכוד, מרבית הנבחרים הם למעשה ימין קיצוני, גם אם הם ירצו להתעטף באיצטלה של יונים... (די לראות ברשימה את השמות המופיעים בה: מומלצי פייגלין, מורדי הליכוד..)

   נכון לעכשיו, פייגלין אינו הבעיה של הליכוד אלא קודם כל הקו הקיצוני של רוב חברי הליכוד, כונתי שללא הצהרות ברורות בנוגע להסכמי שלום עם הפלסטינאים והסורים מפלגה זו תצטייר בציבור באור לא חיובי, בלשון המעטה.

   למזלו של הליכוד המצב המדיני הוא כה קשה (מבחינת הסיכויים לשלום אמת) לדעתי ואין סיכוי מעשי שזה יקרה בזמן הקרוב כך שהצבעה לליכוד תתפס כטבעית, אך זה יהיה רק באופן זמני, וכאמור ללא נקיטת יוזמה במישור המדיני הליכוד שוב יאבד מנדטים רבים, גם אם זה לא יקרה בבחירות הקרובות. אנשים לא ישכחו לליכוד...כמו בבחירות 92 כאשר שמיר ישב באפס מעשה...

    

   לגבי שיטת הבחירות למפלגות (פריימריז) נראה כי השיטה נכשלה, כל אדם יכול להכנס לכל מפלגה ללא קשר לדיעותיו האמיתיות, ואי אפשר למנוע התארגנות למען מטרה זו או אחרת גם אם זו אינה מתיישבת עם רעיונות המפלגה, לכן זו בעיה אמיתית. אך כבר נוסו שיטות רבות בעבר וכולן נכשלו. איני מציעה, חס וחלילה, חזרה למרכז הליכוד שהיה גרוע שבעתיים.

   אבל צריך להיות פתרון אחר, אולי פריימריז קשיח, כזה שיפשפש בציציותיו של כל חבר (איני בטוחה שזה בכלל רעיון טוב או ריאלי בכלל...)

   בכל אופן, היה משונה לראות בתמונות באינטרנט את ההמונים עומדים בתורים כאשר חלקם הגדול חובשי כיפות...מסופקני אם הם באמת מצביעי ליכוד בפועל...מה שנקרא פשיטת רגל מוסרית מוחלטת...

    

   ציונה

    

    

    

   שלום ציונה.

   אני מברך על התברגותם של נציגי הדור הצעיר בקדמת הרשימה, לא בגלל שיש יתרון לגיל, בפוליטיקה נראה לי שלנסיון יש יתרון גדול מאוד, אלא בגלל שמרביתם זכו למקומות האלו ביושר, בעבודה קשה, ובכשרון רב.

   אומרים שאין אדם מורה מתקנא בתלמידיו. חלק מהם לפחות ראו בי מורה דרך לעבודתם הפרלמנטרית, ואני שמח שעלו או יעלו על רבם.

   יחד עם זאת, אני מתכוון לפעול במהלך הקדנציה הזו, כאילו נבחרתי במקום הראשון, לנצל את הנסיון ואת המרץ, על מנת להמשיך במה שעשיתי ואני יודע לעשות במסגרת שליחותי הלאומית והתנועתית.

   אני מסכים שהליכוד הפך להיות לאלטרנטיבה המועדפת בין השאר, בגלל האכזבה מהמצע ברחוב הפלשתיני, מתוצאות ההתנתקות, ומהעובדה שסוריה אינה מציעה התנתקות מאיראן והחיזבאללה, ומוכיחה בכך שפניה אינם לשלום אמת.

   הליכוד לא ישלול מו"מ עם הפלשתינים והסורים, אבל הסף של דרישות הבטחון הליכודיות, יהיה יותר גבוה, שמטרתו למנוע חתימות על ניירות וויתורים מסוכנים מיותרים. כפי שאמרת, רוב הציבור מבין שבתנאים הנוכחים קשה למצוא פרטנר שמסוגל ללכת למהלך של שלום אמיתי, ולכן גם אין תמיכה לשלום אכזב. באשר לשיטת הבחירות, השיטה לא נכשלה, בכל שיטה יש באגים וכשלים כאלו או אחרים. שיטה אי אפשר לבחון באירוע חד פעמי, וכפי שציינתי בפוסטים הקודמים, הליכוד נרדם בשמירה לגבי בעיית פייגלין שהייתה צריכה להיפתר בדרכים ארגוניות ומשפטיות הרבה לפני תקופת הבחירות, וגם התקלות שגרמו לתורים הארוכים ולתוצאות שאינן מייצגות את כלל מתפקדי הליכוד, ניתן היה למנוע מראש. יש להמשיך בשיטה הזו. אם נפיק את הלקחים נצליח בשיטה הזו להשיג את התוצאה הטובה ביותר, או כמו שאמר צ'רצ'יל, שהדרך הדמוקרטית היא הפחות גרועה מכל האלטרנטיבות.

    

    

    

     11/12/08 11:37:

   צטט: emilie 2008-12-11 00:44:51


   אמיץ מאד מצידך לכתוב את הדברים הללו

   הרשימה של הליכוד על כל "כוכביה" היא בעייתית בעיני אבל נשאיר משהו לפוסט אחר

    

    

   תודה רבה על התגובה.
     11/12/08 11:35:

   המחנה הלאומי הדמוקרטי בליכוד כבר קיים. לא צריך להקים אותו. קוראים לו "קדימה" ועומדת בראשו ליכודניקית מתונה אמיתית מבית רביזיוניסטי של "שם ירבו משפע ואושר בן ערב, בן-נצרת ובני".. ציפי לבני הבינה אחרי שנים בליכוד שהסיסמא "רק הליכוד יכל" אינה תקפה עוד.

    

    חבל עליך. היית יכל להיות בעשרייה הראשונה בקדימה.

    

   צ'טירי

     11/12/08 11:32:

   צטט: semmelweis 2008-12-10 22:31:38


   First of all, I really appreciate your honest post, and you shouldnt be sad because it is still pretty high.

   With that said, Feiglin (or however he spells his name in english) used democratic manners in this recent primeries inorder to spread his undemocratic ideas. If the people from the Likud are looking for somebody to blame, they should just take a few steps to their bathroom and take a good look at the mirror.

   The reason why Mr. F got so high in your list is because nobody from the Likud really expleined what is his agenda, except for "No more talking with the palestinisns!". The Likud doesnt really plan on finishing the Israeli - Palestinian conflict.

    the Likud's only plan is - not to have a plan.

   to keep the settelments - Like Feiglin, to continue with the specific executions - like Feiglin, not to have peace talks with Suria - like Feiglin, etc. so why not to vote for him. he is colorfull, he is famous (writes for NRG, radio, etc), and he wears a yamakka, which is very important to most of the Likud voters.

   if the Likud would have said something clear, if the likud would have come with a specific plan in order tp finish the conflict, I am sure that Mr. Feiglin would have find his home somewhere else than the Likud.

    

    

   תודה סם.

   הליכוד כמפלגת מרכז ימין צריכה להכיל בתוכה בעלי דעות שונות ביחס לשאלות שונות. אתה מתייחס בעיקר לנושאי חוץ ובטחון, אבל מגוון דעות קיים גם בנושאים אחרים. בכל העולם יש תופעה שמפלגות מרכז ימין או מרכז שמאל, צריכות להתגונן מפני חדירה של גורמים חיצוניים משמאל ומימין שמנסים למנף עמדות קיצוניות שאינן קבילות בציבור הרחב, על ידי מיעוט קטן מאוד בציבור, אבל מיעוט שיש לו משמעות בתוך מפלגה, ואז כשהם הופכים להיות בעלי משמעות במפלגה, הם מסוגלים למנף את כוחם ולהשפיע על עמדות והרכב אישי של נציגי המפלגה, ולהעצים את כוחם מעל ומעבר לכוחו של הציבור הבלתי מאורגן של אוהדי המפלגות הגדולות האלו (מרכז ימין ומרכז שמאל). אין כאן המצאה ישראלית, זו תופעה ידועה, ראה גם לדוגמה את המאבק של בלייר, נגד קיצונים משמאל בזמן שלטונו, או לחילופין מועמדים קיצונים מאוד מימין שהתמודדו במפלגה הרפובליקנית בארצות הברית.

    

   הבעיה עם פייגלין ואנשיו אינה העובדה שהם מחזיקים בעמדות ימניות - זו זכותם. הבעיה היא שהם מקיימים מסגרת ארגונית חיצונית, הכוללת גיוסי כספים, הכנת קאדרים של בני נוער, ובזמן הבחירות כורתת בריתות שבינן לבין טובת הליכוד אין דבר וחצי דבר, אלא על פי מה שהם מבינים טובת הליכוד, הפיכתו לתלוי או נשלט על ידי הארגון החיצוני של מנהיגות יהודית. אילו הם היו מאמינים בדמוקרטיה אמיתית, הם היו נוהגים אחרת, אבל כאשר אתה קורא את החזון של פייגלין אתה מבין שהוא אינו מאמין במשטר הדמוקרטי, ואם יהיה לו כוח הוא יבטל את המשטר הדמוקרטי, או לפחות יפגע בו בצורה אנושה וינהיג משטר אחר על פי האידיאולוגיה שלו. כאן מתעוררת השאלה כיצד להיאבק בתופעה הזו? האם ארגון דמוקרטי כמו הליכוד צריך לכבד את העקרונות הדמוקרטים ולתת למי שחותר לפגוע בדמוקרטיה, ליהנות מיתרונותיה ומהאפשרויות שהיא מספקת לו לצבור עוד ועוד כוח? או שמא צריך להפעיל את העיקרון של הדמוקרטיה המתגוננת שאומר שהדמוקרטיה רשאית להטיל מגבלות ולשלול זכויות דמוקרטיות ממי שמטרתו לפגוע בה במהלך דרכו להנהגה, או לאחר שיגיע לשם. התשובה שלי כרגע היא שהליכוד אכן נרדם בשמירה, והיה צריך לנקוט באמצעים למנוע את ההשתלטות העוינת, אבל כרגע לאחר שנקבעו עובדות, ופייגלין וחלק מחבריו נבחרו, יש לכבד את ההליך, ואת כל החברים שהשתתפו בו, וכפי שהצעתי להיאבק בתופעה הזו בשיטות דמוקרטיות הוגנות. בסופו של דבר, אני מאמין שזו גם הדרך היעילה .

    

    

     11/12/08 11:17:

   צטט: בת יונה 2008-12-10 21:50:49


    "אבל מה שהם עושים בליכוד זו גניבת דעת . הם יודעים היטב שבעזרת 5000 או 10.000 תומכים הם אינם מסוגלים להכניס נציג לכנסת בבחירות הכלליות שבהם יש 4 מיליון בעלי זכות בחירה אבל מסוגלים ליותר מכך בבחירות המקדימות של מתפקדי הליכוד, שם משתתפים רק 50 אלף מצביעים "

    

   שאלה כנה, כפי שפתחת בכנות על האכזבה שלך מהמקום שקבלת , האם לא כל מתפקד חדש חושב שזו דרך קלה להגיע לכנסת? למה אצל פייגלין זו גנבת דעת ואצל שאר המתפקדים/ות החדשים שנכנסו לרשימה למקום ראלי זה לא נקרא גנבת דעת ?

    

    

   כאשר מגיע מתפקד בודד, ומקבל עליו את מצע הליכוד, ומתחיל לייצר לעצמו בסיס תמיכה על בסיס הנאמנות שלו מול הליכוד, אין כל בעיה. אבל, כאשר אדם שיש לו אידיאולוגיה שונה מהאידאולוגיה של הליכוד, ויש לו גם ארגון חיצוני שפועל מחוץ לליכוד, על בסיס אידיאולוגי שונה מזו של הליכוד, מדובר כבר בניצול הדמוקרטיה של הליכוד למטרות שאינן עולות בקנה אחד עם המטרות של הליכוד. ולכן, זו גניבת דעת.

   גניבת הדעת הזו באה לידי ביטוי כאשר הסתבר שביישובים קטנים שבהם התפקדו אנשי פייגלין, והצביעו בבחירות הפנימיות של הליכוד בהמוניהם, הליכוד בבחירות לכנסת, קיבל פחות קולות בצורה משמעותית ממספר המתפקדים שהשתתפו בבחירות הפנימיות למוסדות הליכוד. ללמדך שכאשר באה שאלת ההכרעה האידיאולוגית, אנשי פייגלין בחרו בגוף אחר לתמוך בו, ואילו כאשר באה שאלת קידום אנשיהם בתוך הליכוד, הם מתייצבים כחיילים נאמנים ותומכים בהחלטות הארגון שאליו הם שייכים.

    

    

     11/12/08 08:31:

   שלום לך ואיחולי לך להמשך עבודה ופעילות מוצלחת כפי שנהגת לעשות עד כה-!
   כולנו שמחים שניבחרת במקום מכובד ובלי להיזדקק לקבלני הקולות ולעיסקאות מפוקפקות

   יושרך והגינותך בלטו כל השנים בכל פעילותך והראו לציבור שאפשר להתנהל גם ביושר-!.

   איני חבר ליכוד ובפעם האחרונה הצבעתי לתפנית שמאסה בשחיתות ובנורמות שהישתרשו.

   וגם מר עוזי דיין שהיצטרף לליכוד לא קיבל הערכה רבה למרות יושרתו ויכולותיו המועילות.

   ובכ"ז בהרכב הפותח בליכוד נמצאים כעת אנשים צעירים וראויים שלא נידבק בהם עדיין ריח

   והליכוד בהחלט מציג ניבחרת מכובדת שמקובלת על ציבור גדול שנפשו נקעה מהפוליטיקאים

   חלקים גדולים שהולכים וגדלים בציבור נמנעים מההצבעות וחושבים שממילא כולם/ן דומים.

   מבטיחים לבוחרים הרים וגבעות ומתכחשים בהמשך להבטחות וגם למצע שפירסמו ברבים-!

   והדרך היחידה לדעתי להמשיך ולנהל את המדינה היא: להיות ישרים עם עצמכם והבוחרים

   ואם מר פייגלין מצליח בעיקביות לשדרג את כוחו והשפעתו במחנה הליכוד וכפי שבעבר..

   השכילו לעשות זאת ניבחרים ומועמדים אחרים כמו: עומרי שרון,הבן של גנרל העבר

   ו/או/גם מר בני בגין הבן של, ו/או/גם אחרים/ות כמו עינבל גבריאלי וקשריה המשפחתיים

   והליכוד קידם אותם ו/או/גם אחרים למיקום גבוה ולמרות שאין להם ניסיון ו/או יכולות

   כאלו הם החיים ולעיתים התיקשורת והמומנטום והמצב מעלים לכותרות דמויות שבהמשך

   מיתגלות במלוא ערוותם ולא צריך את הילד שיגיד שהמלך עירום והממלכה בצרות !.

   אפשר לתת דוגמאות אחרות לידוענים כמר גאידמאק שחשבו שאולי יהיה ראש העיר י"ם

   ואפשר ורצוי לא לישכוח את צחי הנגבי,ציפי ליבני,מופז,ואח' שחצו את הגבולות וערקו-!

   ואולי חלקם עשו זאת באמת ממניעים של אמונה בצידקת הדרך,ולא לשם שררה וקידום.

   אבל: חברי הליכוד כ-100000 בוחרים פוטנציאלים,ולמרות חסרונות השיטה והמצביעים

   אמרו לפני כמה ימים את כל מה שהיה להם להגיד ! ואת התוצאות אתם צריכים להפנים !. 

    

    

     11/12/08 01:09:

   ראשית כל, מברוק על התברגותך ברשימת הליכוד, מקום 16 אינו רע כלל ועיקר, ולדעתי לא היה מקום לצפות למיקום גבוה הרבה יותר, למעשה בהתחשב במועמדים הנוספים היה סיכוי סביר יותר שתרד למיקום נמוך יותר...

    קח בחשבון שאת המקומות הראשונים תפסו נציגי הדור הצעיר שזה דבר חיובי כשלעצמו ורצוי ביותר ואך טבעי שהם ידחקו את הדור הותיק אחורה.

    

   לגבי פייגלין אני מסכימה שהוא זר לליכוד, השאלה היא איזה ליכוד, של אז או של היום? ואיזה ליכוד יש לנו כיום...?

   לפי התוצאות בהחלט יש לפייגלין מקום כבוד ברשימת הליכוד, מרבית הנבחרים הם למעשה ימין קיצוני, גם אם הם ירצו להתעטף באיצטלה של יונים... (די לראות ברשימה את השמות המופיעים בה: מומלצי פייגלין, מורדי הליכוד..)

   נכון לעכשיו, פייגלין אינו הבעיה של הליכוד אלא קודם כל הקו הקיצוני של רוב חברי הליכוד, כונתי שללא הצהרות ברורות בנוגע להסכמי שלום עם הפלסטינאים והסורים מפלגה זו תצטייר בציבור באור לא חיובי, בלשון המעטה.

   למזלו של הליכוד המצב המדיני הוא כה קשה (מבחינת הסיכויים לשלום אמת) לדעתי ואין סיכוי מעשי שזה יקרה בזמן הקרוב כך שהצבעה לליכוד תתפס כטבעית, אך זה יהיה רק באופן זמני, וכאמור ללא נקיטת יוזמה במישור המדיני הליכוד שוב יאבד מנדטים רבים, גם אם זה לא יקרה בבחירות הקרובות. אנשים לא ישכחו לליכוד...כמו בבחירות 92 כאשר שמיר ישב באפס מעשה...

    

   לגבי שיטת הבחירות למפלגות (פריימריז) נראה כי השיטה נכשלה, כל אדם יכול להכנס לכל מפלגה ללא קשר לדיעותיו האמיתיות, ואי אפשר למנוע התארגנות למען מטרה זו או אחרת גם אם זו אינה מתיישבת עם רעיונות המפלגה, לכן זו בעיה אמיתית. אך כבר נוסו שיטות רבות בעבר וכולן נכשלו. איני מציעה, חס וחלילה, חזרה למרכז הליכוד שהיה גרוע שבעתיים.

   אבל צריך להיות פתרון אחר, אולי פריימריז קשיח, כזה שיפשפש בציציותיו של כל חבר (איני בטוחה שזה בכלל רעיון טוב או ריאלי בכלל...)

   בכל אופן, היה משונה לראות בתמונות באינטרנט את ההמונים עומדים בתורים כאשר חלקם הגדול חובשי כיפות...מסופקני אם הם באמת מצביעי ליכוד בפועל...מה שנקרא פשיטת רגל מוסרית מוחלטת...

    

   ציונה

    

    

     11/12/08 00:44:


   אמיץ מאד מצידך לכתוב את הדברים הללו

   הרשימה של הליכוד על כל "כוכביה" היא בעייתית בעיני אבל נשאיר משהו לפוסט אחר

     10/12/08 22:31:


   First of all, I really appreciate your honest post, and you shouldnt be sad because it is still pretty high.

   With that said, Feiglin (or however he spells his name in english) used democratic manners in this recent primeries inorder to spread his undemocratic ideas. If the people from the Likud are looking for somebody to blame, they should just take a few steps to their bathroom and take a good look at the mirror.

   The reason why Mr. F got so high in your list is because nobody from the Likud really expleined what is his agenda, except for "No more talking with the palestinisns!". The Likud doesnt really plan on finishing the Israeli - Palestinian conflict.

    the Likud's only plan is - not to have a plan.

   to keep the settelments - Like Feiglin, to continue with the specific executions - like Feiglin, not to have peace talks with Suria - like Feiglin, etc. so why not to vote for him. he is colorfull, he is famous (writes for NRG, radio, etc), and he wears a yamakka, which is very important to most of the Likud voters.

   if the Likud would have said something clear, if the likud would have come with a specific plan in order tp finish the conflict, I am sure that Mr. Feiglin would have find his home somewhere else than the Likud.

     10/12/08 21:50:


    "אבל מה שהם עושים בליכוד זו גניבת דעת . הם יודעים היטב שבעזרת 5000 או 10.000 תומכים הם אינם מסוגלים להכניס נציג לכנסת בבחירות הכלליות שבהם יש 4 מיליון בעלי זכות בחירה אבל מסוגלים ליותר מכך בבחירות המקדימות של מתפקדי הליכוד, שם משתתפים רק 50 אלף מצביעים "

    

   שאלה כנה, כפי שפתחת בכנות על האכזבה שלך מהמקום שקבלת , האם לא כל מתפקד חדש חושב שזו דרך קלה להגיע לכנסת? למה אצל פייגלין זו גנבת דעת ואצל שאר המתפקדים/ות החדשים שנכנסו לרשימה למקום ראלי זה לא נקרא גנבת דעת ?

    

    

   פרופיל

   מיכאל איתן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   היומן של מיכאל איתן בפליקר

   עדכונים וחדשות מהאתר של מיכאל איתן