כותרות TheMarker >
  ';
  0

  דמי חנוקה.

  463 תגובות   יום שלישי, 30/12/08, 02:53

  מישהו שוב מרח אותנו בשקר האומר ש'מלחמה תביא שלום'. היש אוקסימורון שדוף מזה ? אולי רק "זיונים מהצד מחזקים את הזוגיות" שעתיק ממנו אך במעט.

   

  חיילצ'יק אחד בקריה, חיבר בשגגה היתולית את הגו'יסטיק של משחק הבאולינג אל מערכות סימוני הלייזר הטרום פצצתיים, והוריד מסדר של שוטרים. אחחח... איזה בינגו זה היה ! כל ישראל התמלאה באגרופים קפוצים וזעקות "יש" השמורות בדרך כלל לסלים של שלוש, בשניות הסיום במשחקים הגורליים של 'מכבי'.


  כבר ביום הראשון לתקיפת עזה חדלה קשקשת הניו-אייג' ברשת, והקפה התמלא בפוסטים עם כותרות כמו 'יש !!!' ו'חלאס חמאס' ושאר תופיני לשון מבריקים, מלאים בשמחה לאד וגילת נקם, שנאמר: "לא ישא פוסט אל פוסט חרב ולא ילמדו עוד קבלה".


  אבל הכי מוזרים - הם הפלסטינאים האלה. יורים עליהם מאה טונות של פצצות ממטוסים, מורידים להם את תחנת הטלוויזיה והם ? עדיין לא נכנעים. להיפך - הם עוד יורים עלינו בחזרה ! מגלים יחס מזלזל למאמצנו הכנים לביצוע מטס יום-עצמאות קצר ואסתטי, עם נחיתה מושלמת על המזרון, בסגנון דוז פואה.

   

  יתרה מזו. בניגוד למתוכנן – נורו טילים מעזה אל מחוץ לרדיוס המוסכם. אל יבנה, אשקלון ואשדוד, כאילו לא הבינו שם את בסיס הרעיון, שאינו אלא: פסיביות מוחלטת לצד הכנת פיתות על מכסי מנוע של המרצדסים החדשים, עד שישתרר שקט מוחלט. רק אז, על מי ששרד לבקוע מבינות להריסות בידיים מורמות, בבקשת סליחה אבסולוטית.


  בתחילה עוד קוראים לזה 'מבצע', כמו 'מבצע הנחות', או 'מבצע התרמה' מגישים שאילתה בצינורות המקובלים אל המחשב המיוחד הנותן שמות רנדומאליים למבצעים (מבית הייצור של יוצרי המחשב הנותן שמות בסדר אלפבתי לסופות טורנדו) - מחשב הנמצא במרתפי האקדמיה ללשון העברית, סמוך ל'בור' שבקריה.


  המחשב רוחש ומחרקק בעוד לצידו מתקיימת התפילה לנס המילולי-הסתברותי, המזכה תמיד בשם שתמיד מתאים לחג היהודי הנחוג בעיתוי המלחמה הספציפי. התפילות האלה תמיד עובדות, הנה - יצא 'עופרת יצוקה', ובכך נמנעה מבוכה רבה, משם בלתי יאה כ'יציאת מצרים', או 'עת הזמיר'.


   שלב א' במלחמה הושלם. (אופס - כבר קוראים לזה מלחמה). 


  כשהעניינים מתחילים להסתבך, כשמתחילים לוחות הזמנים להתארך, כשהמטרות המעורפלות של ה'מבצע' (שהופך בהדרגה ל'מלחמה') לא מושגות, כשהפלולה של ברק מאיימת לבצבץ מעל האפידרמיס, כשהטיק של ביבי קם לתחייה, כשכמה חיילים עולים על מוקש - מכניסים את כוחות השריון, הצלפים, המסתערבים והמתיוונות. 


  האוטוסטרדות של עזה מתאימות בול לטנקים של צבא ההגנה (שגם הוא, הופך ברבות השנים ל'צבא ההתקפה'), מתוכם יצאו שיריונרים יפי בלורית ותואר, בעזרת הפרח המבצבץ מהקנה ינקשו ברפרוף על דלתות הבתים - יחפשו מבוקשים עם קסאם על הידיים ויבקשו דמי חנוקה.


  עד אתמול הובלנו 300:0 על הפלסטינאים. אבל ממה שנראה כמו הנחלת תבוסה קולוסלית, השתנה מעט מאזן הכוחות וכעת אנו מובילים רק 350:5, תוצאה הרבה פחות עגולה, פחות אסתטית.

   

   

   פרשני הנומרולגיה בקפה כבר יבארו את הסיבה.

   

  המטרה צבאית ברורה. לא תאוות נקמה או חיפוש הקלה מול שק אגרוף עזתי רופס, כשהבחירות ממשמשות ובאות. מדובר כאן בבנק מטרות של חוט-שערה, שחלילה לא יתפרש אחרת. אם תעוף משפחה עזתית לאלף עזאזל, סימן שבחרה לנפוש בדיוק במקום הלא נכון, בעיתוי כה חסר מז"ל.


  זה לא שיש כאן עבירה על אמנת ז'נבה הראשונה, השנייה, השלישית, או הרביעית, שישראל אינה חתומה על אף אחת מהן, להיפך. לפי הספר שלנו - הלא הוא ספר הספרים של דוקטור קתרוס - שתיית המים הסגולים הפכו אותנו לעם סגולה.

  ''

  שמות נוטים תמיד להיות הפוכים מהוויתם האמיתית, כפי ש'ענבי זעם' הביא לצימוקי פחד, 'שלום הגליל' הפך למלחמת לבנון - כך תהפוך, ככל הנראה 'עופרת יצוקה' ל'גומי מחורבש'. העיתוי יותר מדי נפלא: חנוכה-כריסטמס / בוש-אובאמה / בחירות-סילבסטר / ביבי-ברק - מכדי לפספס.

   

  פוליטיקאים יוצאים מזה בסדר, לאחר שמנקה אותם הוועדה שקום תקום, וגם את שמה - יקבע המחשב הרנדומאלי.


  אה, כן. ומשהו תמיד משתבש.


   עדכונים מהעתונות:

   מבצע "עופרת יצוקה": שתי ילדות פלשתינאיות נהרגו בתקיפת חיה"א באזור בית חאנון. הפלשתינאים מדווחים כי השתיים, אחיות בנות 4 ו-11 נהרגו לאחר שחיל האוויר הפציץ עגלה עם חמור שעברה בסמוך אליהן. (מתוך 'הארץ')


  לפחות 25 אחוזים מההרוגים הפלסטינים במבצע "עופרת יצוקה" הם אזרחים. כך נמסר היום (ד') מסוכנות הסיוע של האו"ם לפליטים הפלסטינים, אונר"א. ובר אונר"א, כריסטופר גאנס, אמר כי "לפחות 25 אחוזים מאלה שנהרגו הם אזרחים - וייתכן שהמספר הזה גבוה בהרבה". על פי גורמים רפואיים ברצועה, מאז החל המבצע ב-27 בדצמבר, נהרגו קרוב ל-400 פלסטינים, ו-1,900 נפצעו. לפחות 42 מההרוגים הם ילדים. (מתוך Ynet).


  מניין ההרוגים הפלשתינאים במבצע עופרת יצוקה הגיע היום לפחות ל-412 הרוגים. לפי דיווח של משרד הבריאות של החמאס שאושר בידי אונר"א, 37 ילדים ו-17 נשים נהרגו עד כה. (מתוך 'הארץ')


  הלחימה בעזה: 20 חיילים נפצעו, שניים קשההפעולה הקרקעית של צה"ל ברצועת עזה מתחילה לגבות מחיר: קצין וחיילשנפצעו קשה פונו לקבלת טיפול בבית החולים שיבא בתל-השומר. 11 נוספים, בהם שניים במצב בינוני, פונו לסורוקה. כל הפצועים - בפגיעת פצמ"ר ליד כוח גולני (מתוך Ynet).

   

  הנזק המוערך למבנים בעזה בעקבות התקיפות עומד על 228 מיליון שקל ביום והנזק הכולל לרצועה מוערך בכ-1.14 מיליארד שקל. הוא מציין כי אומדן הנזקים לא כולל נזק למטלטלין ולכלי רכב. כמו כן, הוא מסביר, "הסכום הזה לא כולל נזקים לתשתיות המים, הביוב, הכבישים, החשמל והגז" (מתוך Ynet).

   

  סמ"ר עמנואלוף, לוחם חטיבת גולני בן 22, נהרג בפיצוץ פצצת מרגמה בשכונת ג'בליה שבצפון הרצועה  (מתוך Ynet).

   

  המלחמה באיזור צפוף אוכלוסייה ממשיכה לגבות את חייהם של אזרחים פלסטינים גם הבוקר (יום ב'). מקורות פלסטינים ברצועה מסרו כי שבעה בני משפחת אבו עיישה בשאטי - אב, אם וחמישה מילדיהם - נהרגו במחנה הפליטים שאטי במערב העיר עזה. על-פי הדיווח הפלסטיני, פגז שירו ספינות חיל הים פגע ישירות בביתם וגרם להריגתם. מבית החולים שיפא נמסר, כי חלק מגופות בני המשפחה הגיעו חרוכות. טרם התקבלה תגובת צה"ל לדיווח הפלסטיני.(מתוך Ynet).


  קצין בצנחנים נהרג אמש, כנראה מירי בשוגג; שלושה לוחמים מחטיבת גולני נהרגו בתקרית אחרת (מתוך Ynet).

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (463)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/12/11 23:03:

   בס"ד

   תגובתי עם קישורים:

   הבעיה היא שהפלסטינים עקרונית לא מוכנים בשלום על יהודים אלא רק דבר כמו הודנה.
   הם מעוניינים בהשמדת כולנו כי יחסם ליהודים כיהודים והם לא מכירים בזכותה של ישראל להתקיים, וזה לא קשור להתנחלויות ולמתנחלים, כי השנאה ליהודים והרצחנות הערבית כלפיהם החלה לפני הקמת ההתנחלויות ואף לפני הקמת המדינה! בנוסף לאחר החלטת האו"ם על חלוקה למדינהיהודית ומדינה ערבית היהודים שמחו, אך הערבים התנגדו ורצו להשמיד את היישוב היהודי, ואז לא היו כלל התנחלויות…
   ואף הם התייחסו ל"הסכם" אוסלו שבמסגרתו ממשלת השמאל הקימה את הרשות ה"פלסטינית", כהסכם חודייבה שמשמעותו הוא הסכם שחותמים עליו כדי להפר אותו ואכן הם הוציאו מהשטחים שקיבלו לשליטה הביטחונית שלהם הרבה יותר טרור ממה שהיה כהם היו בשליטה ביטחונית ישראלית. כלומר הויתורים האלו לא קידמו את השלום אלא רק הביאו יותר טרור והרבה יותר טרור, ומיחסם לל"הסכם" עוד לפני החתימה ברור שהם לא מעונינים בשלום אתנו וכל ויתור רק יביא אותם ליותר פעולות טרור. לכאלה לא צריך לתת מדינה.

   ובכל מקרה אין כל הצדקה שהיא ל"מדינה פלסטינית"!
   מבחינה ביטחונית מדינה פלסטינית תהיה מדינת טרור כפי שהויתורים ב"הסכם" אוסלו רק החמירו את הטרור ולא קידמו את השלום, כי הם מעונינים בהשמדתנו (כן גם השמאלנים בכלל).
   מבחינה לאומית עניין הלאומיות הפלסטינית היא המצא ובדיה שהחלה לפני פחות ממאה שנים ונועדה לפגוע בהתיישבות היהודית בארץ, כפי שאמרו גם מנהיגי הערבים במשך השנים.
   מבחינה דתית-מוסלמית אין ערך אמתי לארץ ולירושלים באיסלאם וכל הטענות בעניין זה הן מאותה סיבה של הבדיה הלאומית שלהם. בקוראן, כתבי הדת של המוסלמים, כתוב כפי שכתוב בתנ"ך שהארץ הזו שייכת ליהודים ואין כל אזכור לארץ הזו כאדמה מוסלמית, ואין כל אזכור לירושלים בכל שם ערבי שהוא לעומת מאות רבות של אזכור העיר בתנ"ך.
   וכן מבחינה היסטורית העם היהודי חי בארץ כעם בארצו הרבה לפני שחשבו על ערבי ומוסלמי בארץ שההגירה הגדולה שלהם לארץ החלה רק בתחילת המאה ה-20 כדי להפריע להתיישבות היהודית בארץ.
   לכן מבחינה עובדתית ומציאותית דווקא טענות המתנחלים נכונות!

   ראו המאמר "הערבים בארץ ישראל – מקומיים או זרים?"
   http://hm-holyland.blogspot.com/ (המאמר דו-לשוני באנגלית ועברית כשהעברית אחרי האנגלית)

   וכן ראו על מנהיגים מוסלמיים התומך בבעלות היהודים על הארץ ובכלל זה ירושלים כולל הר הבית ותומך במתנחלים:
   http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=44450
   http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=44719

     26/12/11 23:00:
   בס"ד הבעיה היא שהפלסטינים עקרונית לא מוכנים לשלום עם יהודים אלא רק דבר כמו הודנה. הם מעוניינים בהשמדת כולנו כי יחסם ליהודים כיהודים והם לא מכירים בזכותה של ישראל להתקיים, וזה לא קשור להתנחלויות ולמתנחלים, כי השנאה ליהודים והרצחנות הערבית כלפיהם החלה לפני הקמת ההתנחלויות ואף לפני הקמת המדינה! בנוסף לאחר החלטת האו"ם על חלוקה למדינהיהודית ומדינה ערבית היהודים שמחו, אך הערבים התנגדו ורצו להשמיד את היישוב היהודי, ואז לא היו כלל התנחלויות… ואף הם התייחסו ל"הסכם" אוסלו שבמסגרתו ממשלת השמאל הקימה את הרשות ה"פלסטינית", כהסכם חודייבה שמשמעותו הוא הסכם שחותמים עליו כדי להפר אותו ואכן הם הוציאו מהשטחים שקיבלו לשליטה הביטחונית שלהם הרבה יותר טרור ממה שהיה כהם היו בשליטה ביטחונית ישראלית. כלומר הויתורים האלו לא קידמו את השלום אלא רק הביאו יותר טרור והרבה יותר טרור, ומיחסם לל"הסכם" עוד לפני החתימה ברור שהם לא מעונינים בשלום אתנו וכל ויתור רק יביא אותם ליותר פעולות טרור. לכאלה לא צריך לתת מדינה. ובכל מקרה אין כל הצדקה שהיא ל"מדינה פלסטינית"! מבחינה ביטחונית מדינה פלסטינית תהיה מדינת טרור כפי שהויתורים ב"הסכם" אוסלו רק החמירו את הטרור ולא קידמו את השלום, כי הם מעונינים בהשמדתנו (כן גם השמאלנים בכלל). מבחינה לאומית עניין הלאומיות הפלסטינית היא המצא ובדיה שהחלה לפני פחות ממאה שנים ונועדה לפגוע בהתיישבות היהודית בארץ, כפי שאמרו גם מנהיגי הערבים במשך השנים. מבחינה דתית-מוסלמית אין ערך אמתי לארץ ולירושלים באיסלאם וכל הטענות בעניין זה הן מאותה סיבה של הבדיה הלאומית שלהם. בקוראן, כתבי הדת של המוסלמים, כתוב כפי שכתוב בתנ"ך שהארץ הזו שייכת ליהודים ואין כל אזכור לארץ הזו כאדמה מוסלמית, ואין כל אזכור לירושלים בכל שם ערבי שהוא לעומת מאות רבות של אזכור העיר בתנ"ך. וכן מבחינה היסטורית העם היהודי חי בארץ כעם בארצו הרבה לפני שחשבו על ערבי ומוסלמי בארץ שההגירה הגדולה שלהם לארץ החלה רק בתחילת המאה ה-20 כדי להפריע להתיישבות היהודית בארץ. לכן מבחינה עובדתית ומציאותית דווקא טענות המתנחלים נכונות! ראו המאמר "הערבים בארץ ישראל – מקומיים או זרים?" http://hm-holyland.blogspot.com/ (המאמר דו-לשוני באנגלית ועברית כשהעברית אחרי האנגלית) וכן ראו על מנהיגים מוסלמיים התומך בבעלות היהודים על הארץ ובכלל זה ירושלים כולל הר הבית ותומך במתנחלים: http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=44450 http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=44719
     14/1/09 08:55:

   צטט: debysong 2009-01-13 17:07:57


   הפעם כן נכנסתי. אני מתחברת עם כל מילה!!!!

    לצערי, הפוסט הזה עדיין אקטואלי.

    

     13/1/09 17:07:

   הפעם כן נכנסתי. אני מתחברת עם כל מילה!!!!
     11/1/09 10:45:

   צטט: דליה וירצברג-רופא 2009-01-10 19:32:01


   לא מוותרת על הכבוד. ה-500 - שלי!

    פרס יקר-ערך יישלח לביתך.

    


   לא מוותרת על הכבוד. ה-500 - שלי!
     10/1/09 17:42:

   צטט: דליה וירצברג-רופא 2009-01-10 13:23:15

   נו, שיהיו כבר 500...

   נו כן - עוד אחת וזהו.

    

   נו, שיהיו כבר 500...
     7/1/09 15:16:

   צטט: fire bird 2009-01-07 15:03:55

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-07 14:39:01

   צטט: fire bird 2009-01-07 13:54:23

    

   אז אתה להגיד לנו מה? התקשיתי לאסוף את הפסקאות לפואנטה...

   ורגע, זיונים מהצד לא מחזקים את הזוגיות?

   אני לא יכול לסייע בהבנת הנקרא, לגבי זיונים מהצד - אני תמיד ממליץ צד שמאל.

    

   דווקא לא הרגשתי צורך בסיוע של הבנת הנקרא. אולי כן בהסקת מסקנות.

   התקשיתי להבין לאן רוחך נושבת, מעבר למילים כתובות היטב מתובלות ציניות ודימויים

   אי לכך ובהתאם לזאת נשאלה שאלה לגיטימית: מה רצית להגיד בזה? בד"כ אני דווקא מבינה אותך לא רע...

    תראי, יש כאן כמעט 500 תגובות בנוסף לפוסט עצמו - אולי תתאמצי קצת :-)

    

     7/1/09 15:03:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-07 14:39:01

   צטט: fire bird 2009-01-07 13:54:23

    

   אז אתה להגיד לנו מה? התקשיתי לאסוף את הפסקאות לפואנטה...

   ורגע, זיונים מהצד לא מחזקים את הזוגיות?

   אני לא יכול לסייע בהבנת הנקרא, לגבי זיונים מהצד - אני תמיד ממליץ צד שמאל.

    

   דווקא לא הרגשתי צורך בסיוע של הבנת הנקרא. אולי כן בהסקת מסקנות.

   התקשיתי להבין לאן רוחך נושבת, מעבר למילים כתובות היטב מתובלות ציניות ודימויים

   אי לכך ובהתאם לזאת נשאלה שאלה לגיטימית: מה רצית להגיד בזה? בד"כ אני דווקא מבינה אותך לא רע...

     7/1/09 14:39:

   צטט: fire bird 2009-01-07 13:54:23

    

   אז אתה להגיד לנו מה? התקשיתי לאסוף את הפסקאות לפואנטה...

   ורגע, זיונים מהצד לא מחזקים את הזוגיות?

   אני לא יכול לסייע בהבנת הנקרא, לגבי זיונים מהצד - אני תמיד ממליץ צד שמאל.

    

     7/1/09 13:54:

   אז אתה להגיד לנו מה? התקשיתי לאסוף את הפסקאות לפואנטה...

    

   ורגע, זיונים מהצד לא מחזקים את הזוגיות?

     6/1/09 23:14:

     

     6/1/09 17:15:

   צטט: דליה וירצברג-רופא 2009-01-06 17:00:44

   א-פרופו "הר של גופות" - הנה מה שלא מראים לנו.

    

   יגאל סרנה מראה לנו.

    

   א-פרופו "הר של גופות" - הנה מה שלא מראים לנו.
     6/1/09 13:49:

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-05 19:47:04

   יגאל,

    

   אם יד על הלב... גם אתה מהכתומים? :-)

    

   האם יצאת להפגין אז, נגד הפינוי של עזה?

    

   אתה באמת חשבת שצריך להשאר שם עוד שנים רבות? (הרי לא ממש הצלחנו להגיע להסכם לפנוי עזה במשך שנים רבות)

    

   האם באמת חשבת אז... שהמצב שלפני הפינוי, עדיף על היום שאחרי (למרות שהפינוי נעשה ללא הסכם)?

    

   חכמוב, או שאתה לא קורא מה אני כותב לך, או שאתה לא מרוכז. ראית את הסרט ? או שלא נוח לך לדבר על ההסכם שבגין הוביל עם סאדאת ? הייתי כמובן בעד הנסיגה, אך בלי הסדר היה ברור שלא תצמח מזה תועלת משמעותית, גם המבצע שהפך למלחמה ומתחיל לערום הר של גופות לא יועיל בדבר אם לא יהיה הסכם בחסות בינלאומית.

    

     5/1/09 19:47:

   יגאל,

    

   אם יד על הלב... גם אתה מהכתומים? :-)

    

   האם יצאת להפגין אז, נגד הפינוי של עזה?

    

   אתה באמת חשבת שצריך להשאר שם עוד שנים רבות? (הרי לא ממש הצלחנו להגיע להסכם לפנוי עזה במשך שנים רבות)

    

   האם באמת חשבת אז... שהמצב שלפני הפינוי, עדיף על היום שאחרי (למרות שהפינוי נעשה ללא הסכם)?

    

     5/1/09 17:59:

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-05 16:56:54

   צטט: מיא 2009-01-05 15:10:26

   כן, כמובן שכשאורי אבנרי ניהל את השיחות ההיסטוריות עם יאסר ערפאת קראו לו בוגד. וכשקרא לפינוי השטחים ולאוטונומיה קראו לו בוגד... ולפינוי עזה קראו לו בוגד... ולנסיגה מהגולן.... - והרי עשו את הכל, רק אחרי מלחמות ודם והרוגים לכוחותינו - כי זו כידוע מלחמת אין ברירה. פרס ישראל הייתי נותנת לאיש הזה ופרס מצעד האיוולת לכל ממשלות ישראל לדורותיהן.

    

   אין ברירה עאלק. 

    

   מיא

    

   אני מזדהה אם המשפט שלך (שהדגשתי) במידה רבה. לצערי, לא בורכנו במנהיגים שיכולים לעשות את ההבדל, הכל כך נדרש, בסיטואציה הסבוכה בה אנו חיים.

    


    

   בכל הקשור לדעותיו של אורי אבנרי

   אפשר להסתכל עליהן בדיעבד מבספר צורות

    

   אין ספק

   ש 80% - 90% מהעם שלך על מנהיגיו

   אימץ את מרבית הדעות החריגות שאורי אבנרי השמיע לפני 40-30 שנה

    

   לרבות

   שהפתרון היחיד לסכסוך המתמשך

   הוא הפסקת הכיבוש

   ו 2 מדינות לשני עמים

    

   מאידך

   למרות שזה הפך כמעט לקונסנזוס בעם שלך

   הסיכסוך רק מחריף והולך ומסתבך

    

   זה לא מעורר בך תהיות או ספקות (לא לגבי הדרך... אלא לגבי היכולת ליישם אותה?)


    

   לאורי אבנרי אכן קראו בוגד המון פעמים

   קראו לו בוגד כשהוא הציע לפנות את עזה

    

   שנוא נפשך, אריאל שרון, פינה את עזה

   וראי זה פלא

   במקום להמטיר עליו פרחים ממטירים עלינו טילים.

    

   גם אם לצד השני יש טענות קשות ואולי אף מוצדקות כלפינו

   האם התגובה שלהם נראית לך מידתית?

   האם העובדה שהטילים שמשוגרים אלינו הוברחו דרך מערות ומחילות, לא מעלים לך ספק בדבר ההגיון שעמד מאחורי הדרישה לפקח על מעבר רפיח באמצעות מצלמות?

   עם משאיות, ללא פיקוח, היה אפשר להעביר טילים שהיו מגיעים עד לשיעור הספינינג שלך

    


    

   ראשית: אריאל שרון, עשה שגיאה חמורה כשיצא מעזה - ללא הסדרת כל תנאים מול הצד השני או מול צד בינלאומי. שנית: עשיית מעשה רק לשם עשייתם, ללא כל תועלת ברורה - משמעותם בזבוז וחשיפה לסכנות מיותרות.

    

   מתוך הספר "האיש שהתיר את הרצועה – אריאל שרון וסיפור ההינתקות", מאת ד"ר נדיר צור.

    

   "... בפעולה זו נטש שרון את דרך הכוח, המאבק והכיבוש ובחר בדרך שבהיגיון קר הייתה אמורה להיטיב גם עם הפלסטינים. הוא יזם וביצע מהלך של נסיגה משטחים שהוחזקו בידי ישראל מאז 1967, שטחים שמעליהם רבצו כעננה שאלות משפטיות, מוסריות, מדיניות, ביטחוניות ודמוגרפיות".

    

   "הוא בחר בדרך המצמצמת את החיכוך המאיים בין שתי אוכלוסיות עוינות. אולם, על אף יתרונותיו לא היה זה מהלך מוסכם על הפלסטינים, ומהלך זה לא התיר את התלות הפלסטינית בתשתיות של ישראל, את המוטיבציה של קבוצות וארגונים פלסטינים לפגוע בישראל, את הקלות שבחדירת שוהים בלתי חוקיים ללב לבה של הארץ ואת הפיכתם של רבים מבני העם הפלסטיני לחוטבי עצים ושואבי מים בשירות קבלנים ישראלים. שרון אימץ מקצת מעיקרי משנתו של השמאל, שלא חדל מלראות בהתנחלויות מכשול לשלום ורעה חולה לחברה בישראל. שר ההיסטוריה בחר דווקא בשרון, אבי ההתנחלויות, להתעמת עם תוצאות מפעל ההתנחלות".

    

   הערה שלי: אריאל שרון התנגד תחילה לתוכנית אולם לבסוף, לאחר מסע שכנועים מצד מנחם בגין ומשה דיין, התרצה וצביע בעדה)

   כדאי לך לצפות במנהיג בעל שיעור קומה, אחד מנחם בגין מהליכוד - נואם בכנסת מול אנואר סאדאת, במסגרת הסכם השלום שמחזיק מעמד עד היום. חבל שאריאל שרון לא הקשיב באמת, איך עושים זאת נכון. 


     5/1/09 16:56:

   צטט: מיא 2009-01-05 15:10:26

   כן, כמובן שכשאורי אבנרי ניהל את השיחות ההיסטוריות עם יאסר ערפאת קראו לו בוגד. וכשקרא לפינוי השטחים ולאוטונומיה קראו לו בוגד... ולפינוי עזה קראו לו בוגד... ולנסיגה מהגולן.... - והרי עשו את הכל, רק אחרי מלחמות ודם והרוגים לכוחותינו - כי זו כידוע מלחמת אין ברירה. פרס ישראל הייתי נותנת לאיש הזה ופרס מצעד האיוולת לכל ממשלות ישראל לדורותיהן.

    

   אין ברירה עאלק. 

    

   מיא

    

   אני מזדהה אם המשפט שלך (שהדגשתי) במידה רבה.

    

   לצערי, לא בורכנו במנהיגים שיכולים לעשות את ההבדל, הכל כך נדרש, בסיטואציה הסבוכה בה אנו חיים.

    


    

   בכל הקשור לדעותיו של אורי אבנרי

   אפשר להסתכל עליהן בדיעבד מבספר צורות

    

   אין ספק

   ש 80% - 90% מהעם שלך על מנהיגיו

   אימץ את מרבית הדעות החריגות שאורי אבנרי השמיע לפני 40-30 שנה

    

   לרבות

   שהפתרון היחיד לסכסוך המתמשך

   הוא הפסקת הכיבוש

   ו 2 מדינות לשני עמים

    

   מאידך

   למרות שזה הפך כמעט לקונסנזוס בעם שלך

   הסיכסוך רק מחריף והולך ומסתבך

    

   זה לא מעורר בך תהיות או ספקות (לא לגבי הדרך... אלא לגבי היכולת ליישם אותה?)


    

   לאורי אבנרי אכן קראו בוגד המון פעמים

   קראו לו בוגד כשהוא הציע לפנות את עזה

    

   שנוא נפשך, אריאל שרון, פינה את עזה

   וראי זה פלא

   במקום להמטיר עליו פרחים ממטירים עלינו טילים.

    

   גם אם לצד השני יש טענות קשות ואולי אף מוצדקות כלפינו

   האם התגובה שלהם נראית לך מידתית?

   האם העובדה שהטילים שמשוגרים אלינו הוברחו דרך מערות ומחילות, לא מעלים לך ספק בדבר ההגיון שעמד מאחורי הדרישה לפקח על מעבר רפיח באמצעות מצלמות?

   עם משאיות, ללא פיקוח, היה אפשר להעביר טילים שהיו מגיעים עד לשיעור הספינינג שלך

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

     5/1/09 16:26:

   צטט: מיא 2009-01-05 14:03:34

   נקודה למחשבה: אתמול דיברו לראשונה בתיכון של הילדים שלי, תיכון עיוני  בתל אביב, כיתות ח' וי', על המלחמה. שני המחנכים - זאת של הקטן וזה של הגדול - הביעו דעות חד משמעיות נגדה ואמרו שעוד לא שמעו שבכוח משיגים שלום, וגם לא בנשק. שניהם חזרו מבית הספר ואמרו - אמא, המורים שלנו חושבים כמוך. והמורים לא התביישו להביע את דעתם - והם יודעים שכל הילדים יילכו ויספרו להוריהם - וזאת בשעה שיכול להיות שיש אחים או אפילו הורים מגויסים. אז אני רואה בזה סימן שלא הכל אבוד במדינה. בימיי מורים לא היו מרשים לעצמם להתבטא בצורה כזאת.  

    

   מיא את צודקת לשם שינוי :-)

   גם אני שמח שבמדינתנו מושמעות דעות מגוונות, לרבות הדעות שלך (גם אם הן מנוגדות לשלי)

    

   אני רק מהרהר מה היית כותבת אם המורים של הילדים שלך היו חושבים אחרת ותוקפים את העמדה שאת מציגה?

    

    

    

     5/1/09 15:16:

   צטט: מיא 2009-01-05 15:10:26

   כן, כמובן שכשאורי אבנרי ניהל את השיחות ההיסטוריות עם יאסר ערפאת קראו לו בוגד. וכשקרא לפינוי השטחים ולאוטונומיה קראו לו בוגד... ולפינוי עזה קראו לו בוגד... ולנסיגה מהגולן.... - והרי עשו את הכל, רק אחרי מלחמות ודם והרוגים לכוחותינו - כי זו כידוע מלחמת אין ברירה. פרס ישראל הייתי נותנת לאיש הזה ופרס מצעד האיוולת לכל ממשלות ישראל לדורותיהן.

    

   אין ברירה עאלק. 

    היה לי הכבוד לצעוד לידו ביום שבת, יחד עם עוד כמה אלפים. ראי משהו אופטימי ששלפתי מהארכיון.

    

     5/1/09 15:10:

   כן, כמובן שכשאורי אבנרי ניהל את השיחות ההיסטוריות עם יאסר ערפאת קראו לו בוגד. וכשקרא לפינוי השטחים ולאוטונומיה קראו לו בוגד... ולפינוי עזה קראו לו בוגד... ולנסיגה מהגולן.... - והרי עשו את הכל, רק אחרי מלחמות ודם והרוגים לכוחותינו - כי זו כידוע מלחמת אין ברירה. פרס ישראל הייתי נותנת לאיש הזה ופרס מצעד האיוולת לכל ממשלות ישראל לדורותיהן.

    

   אין ברירה עאלק. 

     5/1/09 14:38:

   צטט: מיא 2009-01-05 14:07:05

   אורי אבנרי, כרגיל, מתנסח הכי טוב מכולם ומנמק למה המלחמה הזאת פסולה, ותנו לא את הקרדיט שהאיש היה בין היחידים שראה את הנולד המזוויע וקרא להחזיר את השטחים מיד לאחר שנכבשו.

   מיא, נראה שאנחנו חברים באותו מועדון. האיש שאמר שצריך לדבר עם אש"ף, עוד בימים שאסור היה אפילו לומר "אש"ף" בקול רם. לו רק היו שומעים לו אז - לא היינו עומדים בשלולית בה אנחנו עומדים היום.

    

   הנה עיקרי דבריו : "ישראל הייתה צריכה להתגונן מפני הטילים שהטילו פחד על ישובי הדרום," מסבירים דוברי ישראל. הפלסטינים היו צריכים להגיב על הרג לוחמיהם בתוך הרצועה," מודיעים דוברי חמאס.

    

   האמת: הפסקת-האש התמוטטה - מפני שכלל לא התחילה. המרכיב המרכזי של הפסקת-אש ברצועת-עזה היה אמור להיות פתיחת המעברים. הם לא נפתחו אלא למשך כמה שעות פה ושם.

    

   המצור ביבשה, בים ובאוויר על מיליון וחצי בני-אדם הוא אקט של מלחמה, חמור מכל הפצצה או ירי טילים. הוא שיתק את החיים ברצועה: חיסל את מקורות הפרנסה, הביא מאות אלפים עד סף הרעב, הרס את פעולת בתי-החולים, מערכת החשמל והמים.מי שהחליט לסגור את המעברים - ולא חשוב מה היה התירוץ - ידע שלא תיתכן הפסקת-אש של ממש בתנאים אלה."

    

     5/1/09 14:28:

   צטט: מיא 2009-01-05 14:03:34

   נקודה למחשבה: אתמול דיברו לראשונה בתיכון של הילדים שלי, תיכון עיוני  בתל אביב, כיתות ח' וי', על המלחמה. שני המחנכים - זאת של הקטן וזה של הגדול - הביעו דעות חד משמעיות נגדה ואמרו שעוד לא שמעו שבכוח משיגים שלום, וגם לא בנשק. שניהם חזרו מבית הספר ואמרו - אמא, המורים שלנו חושבים כמוך. והמורים לא התביישו להביע את דעתם - והם יודעים שכל הילדים יילכו ויספרו להוריהם - וזאת בשעה שיכול להיות שיש אחים או אפילו הורים מגויסים. אז אני רואה בזה סימן שלא הכל אבוד במדינה. בימיי מורים לא היו מרשים לעצמם להתבטא בצורה כזאת.  

    ילדים - אם לא שטפו עדיין את מוח, יודעים שמלחמה זה פויה.

    

     5/1/09 14:26:

   צטט: שי-כהן 2009-01-05 13:57:22


   http://cafe.themarker.com/view.php?t=812230

   פוסט שלי- למה אני נגד המשך המלחמה

    

   וגם פרוייקט מעניין בעזרת גוגל Translate

    

   ישר כוח - חייבים להבין שזה בזבוז לכבות אש בדליים של דם...

    

    

     כשאגדל אני לא רוצה להיות כבאי 

     5/1/09 14:07:
   אורי אבנרי, כרגיל, מתנסח הכי טוב מכולם ומנמק למה המלחמה הזאת פסולה, ותנו לא את הקרדיט שהאיש היה בין היחידים שראה את הנולד המזוויע וקרא להחזיר את השטחים מיד לאחר שנכבשו.
     5/1/09 14:03:
   נקודה למחשבה: אתמול דיברו לראשונה בתיכון של הילדים שלי, תיכון עיוני  בתל אביב, כיתות ח' וי', על המלחמה. שני המחנכים - זאת של הקטן וזה של הגדול - הביעו דעות חד משמעיות נגדה ואמרו שעוד לא שמעו שבכוח משיגים שלום, וגם לא בנשק. שניהם חזרו מבית הספר ואמרו - אמא, המורים שלנו חושבים כמוך. והמורים לא התביישו להביע את דעתם - והם יודעים שכל הילדים יילכו ויספרו להוריהם - וזאת בשעה שיכול להיות שיש אחים או אפילו הורים מגויסים. אז אני רואה בזה סימן שלא הכל אבוד במדינה. בימיי מורים לא היו מרשים לעצמם להתבטא בצורה כזאת.  
     5/1/09 13:57:

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=812230

   פוסט שלי- למה אני נגד המשך המלחמה

    

   וגם פרוייקט מעניין בעזרת גוגל Translate

    

   ישר כוח - חייבים להבין שזה בזבוז לכבות אש בדליים של דם...

     5/1/09 13:54:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-05 12:27:59

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:02:31

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 11:41:58

    

    יגאל, האם לזה התכוונת?

    

   לא אני, אלא שישיפוש, המרבה להביע עצמה באופן חזותי - כנראה רצתה להביע את ראייתה, אולי הזדהותה עם הקמפיין האירופאי להסרת המצור על עזה. כללית - אני בעד הסרת המצור ובעד משא ומתן מיידי בתווך בינלאומי להפסקת הסבל, המוות - בשני הצדדים.

    

    

    

   אם קירות היו יכולים לדבר, הם היו אומרים: תפסיקו להילחם או שכולנו נגמור ככה.

     5/1/09 13:39:

   על מנת להיות מאוזנים בשיקוף המצב, יש כאן מכתב שקיבלתי במייל, העתקתי כפי שהוא.

   משפחת דניאלי תחת אש

    

   שלום לכולכם
    
   אנו משפחת דניאלי ואנו מתגוררים באשקלון.
   משפחה רגילה לחלוטין. אנונימית.
    
   אמא, אבא, ארבעה ילדים שובבים, ואפילו כלבה.
   לא עשירים, לא עניים
   חיים את חיינו כמו כולם.
   חיים בשכונת מגורים שקטה.
   עובדים, לומדים, משחקים, חוגגים ארועים, כועסים, שמחים.
   כמו כולם
    
   רק עוד פרט קטן.
    
   עלינו גם יורים
    
   מזה זמן מה הפלסטינאים משגרים לעברינו טילים.
    
   לא קרה משהו מיוחד, הרי זה התחיל לפני מבצע עופרת יצוקה
   גם לא משהו אישי - הם מפציצים שכונות מגורים באופן כללי.
    
   הם רוצים להרוג אותנו כי אנחנו אזרחים ישראלים
    
   אנחנו יודעים, כי דובריהם לא מסתירים זאת.
   אנחנו יודעים, כי כשהם הורגים בנו האזרחים - הם חוגגים.
    
   לא נלאה אתכם בשיגרת חיינו בעת זו. הטילים, הריצה עם האזעקה, הילדים המבוהלים. השינה המשותפת בממד, הפיצוצים. הנזק הכלכלי.
   נציין רק שאנו מקבלים זאת בהבנה.
   בימים שמדינת ישראל ועם ישראל מתגייסים להסיר מעלינו את האיום אנו נוטלים את חלקינו כאזרחים.
   המצב אפילו לא מתחיל לשחוק את כושר העמידה שלנו.
    
   אבל יש כמה דברים שמפריעים לנו.
   יש כמה דברים שמאוד מפריעים לנו.
    
   אנו צופים בתדהמה בהתחייסות של השמאל הקיצוני להגנה על חיינו.
   אנו מביטים בהשתאות בעמדות השינאה וההזדהות עם האוייב של ערביי ישראל.
    
   עמדות לכאורה הומניות ונאורות - אך שמורות רק למי שרוצה להרוג אותנו.
   אותנו - את משפחת דניאלי.
   כן, הכי אישי שיש. להרוג את משפחת דניאלי (שי, גלי, נמרוד, איתי, מיטב ויואב)
   הכי כללי שיש. להרוג את כולנו.
    
   כשהשמאל הקיצוני הישראלי ביחד עם ערביי ישראל כל כך רגישים לנזקיו של אוייבנו וכל כך אדישים לפשעיו, אי אפשר להתעלם מהאמת.
   כשכל עיקרון מוסרי מגוייס רק לטובת אזרחי האוייב, המסיכות מוסרות.
   הם לא הומנים ולא נאורים.
   הם שונאים אותנו
   כן, הכי אישי שיש. שונאים את משפחת דניאלי (שי, גלי, נמרוד, איתי, מיטב ויואב)
   הכי כללי שיש. שונאים את כולנו.
    
   אולי השמאל הישראלי שונא גם קצת את עצמו. אבל זה לא ממש משנה.
    
   זה לא היה מטריד אותנו כלכך אלמלא הבולטות שלהם בתקשורת, בפוליטיקה.
   זה לא היה מטריד אותנו אם  זה לא היה כלכך מסוכן
   מסוכן לנו אישית.
   מסוכן לנו כעם.
    
   אנו מצרפים קטע וידאו מחיינו הפרטיים מאוד.
   מסיבת יום ההולדת הראשונה של בננו הקטן.
   המסיבה התקיימה בביתנו כחודש לפני מבצע עופרת יצוקה.
   לפני שחיל האויר הפציץ ולפני שכוחותנו נכנסו.
    
   כשתצפו בו, אל תחשבו עלינו, תחשבו עליכם.
    
    
   ויש לנו בקשה.
   בפעם הבאה שמישהו נאור מטעם עצמו או פלסטינאי מטעם זהותו יתיצב מולכם כשהוא מחזיק בספרי המוסר ביד אחת ובחרב הצדק ביד השניה - דעו מה להשיב
    
    
   אלוהים
   שמור על חיילי צהל והסגר את אויבינו בידם.
   שמור עלינו.
   ברך אותנו בשלום.
    
    
   בברכה,
   משפחת דניאלי
    

   אני רוצה להוסיף שבאותה נשימה אני חושבת על משפחה מהצד השני של המתרס שמצבה מן הסתם הרבה יותר גרוע,

   ההבדל, שכמה שלי אכפת מהם ואני מרחמת עליהם ואם יכולתי, הייתי עוזרת להם, כפי שהייתי עוזרת לכל אדם, באוכל, מגן, וכל מה שיצטרכו - להנהגה שלהם ערכם כקליפת השום, כל השימוש בהם הוא למטרות הפצת תעמולה כשהם משמשים בשר תותחים - מירי תותחיהם ורוביהם בהרבה פעמים.

   אתה יכול לראות אותם מרימים ילד בוכה שלא נפגע אפילו אבל מתייפח (אולי נתנו לו סטירה דקה לפני) ואפילו לא מצליחים להסתיר את זוית החיוך על פניהם.

   הילד בטוח מסכן, אבל לא בגללנו..

    
    
    
    
     5/1/09 13:31:

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 13:22:48

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:44:12

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-05 12:27:59

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:02:31

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 11:41:58

    

    יגאל, האם לזה התכוונת?

    

   לא אני, אלא שישיפוש, המרבה להביע עצמה באופן חזותי - כנראה רצתה להביע את ראייתה, אולי הזדהותה עם הקמפיין האירופאי להסרת המצור על עזה. כללית - אני בעד הסרת המצור ובעד משא ומתן מיידי בתווך בינלאומי להפסקת הסבל, המוות - בשני הצדדים.

    

    כן, אני יודע שזה לא אתה. רק סקרן אותי לדעת אם אתה מזדהה עם הסלוגן, כי ברור לך שיש הבדל בין תמיכה בהסכם לבין הזדהות טוטאלית (ופסיכית משהו לטעמי) עם הצד השני.

    

    

    


   מכובדי- קשה לי לייחס לעצמי הזדהות טוטאלית עם החמאס- מאחר ואני מגנה חד משמעית  הרג אזרחים.

   הכוונה שלי היא כזאת: לא נשב בשקט ולא נחריש כאשר דם חפים , אלה שידעו את הצער  לפני שיהיה בהם חטא.

   בעיני,  צריך לדעת  מה קורה שם, באיזה מחירים המבצע הזה עולה לנו,  מוסרית, נפשית, ערכית.

   אין מקום לדעתי לצהלות המלחמה, לריקוד על הדם. ולפי כמות ההזמנות שקבלתי בפייסבוק לקבוצות בנוסח

   "אני בעד להפוך את עזה למגרש החניה במגרש  החנייה הגדול במזרח התיכון" / על כל מי שמצטרף לקבוצה צה"ל יהרוג ערבי"/תנו לצה"ל לכסח  - יש  הרבה  מהתופעות המכוערות האלה.

   והתופעות האלה- של גיזענות, פאשיזם, חוסר סבלנות,  פשוט דוחות ומסוכנות לנו לא פחות  מאשר לצד השני.

   ואני  חושבת שאסור להיכנע לדמוניזציה של האחר, לתאוות הדם - ולכן  גם אני עזה בלב, בשום פנים ואופן לא עם החמאס ואירגוני  הטרור. אני עם האזרחים, נשים, ילדים , זקנים, צעירים בדמי ימיהם- שלא בחרו להיוולד שם,

   ואלו שנשבו בידי האיסלאם הפונדמנטליסטי לפני  שקבלו הזדמנות להיחשף לדיעות אחרות.

    

    

    

   מקובל לחלוטין ואפילו יפה בעיניי.

     5/1/09 13:31:

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:44:12

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-05 12:27:59

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:02:31

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 11:41:58

    

    יגאל, האם לזה התכוונת?

    

   לא אני, אלא שישיפוש, המרבה להביע עצמה באופן חזותי - כנראה רצתה להביע את ראייתה, אולי הזדהותה עם הקמפיין האירופאי להסרת המצור על עזה. כללית - אני בעד הסרת המצור ובעד משא ומתן מיידי בתווך בינלאומי להפסקת הסבל, המוות - בשני הצדדים.

    

    כן, אני יודע שזה לא אתה. רק סקרן אותי לדעת אם אתה מזדהה עם הסלוגן, כי ברור לך שיש הבדל בין תמיכה בהסכם לבין הזדהות טוטאלית (ופסיכית משהו לטעמי) עם הצד השני.

    

   הנה באה שישיפוש להבהיר את כוונתה, חפש מעל תגובה זו. אינני מזדהה עם רבות מהתגובות כאן - אז מה ? חשוב שתשמע דעתה בכלל וביחס לפוסט בפרט. 'פסיכיות' כמו דברים רבים - זה רק עניין של השקפה, מה שמאחד את כולנו.

    

     5/1/09 13:22:

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:44:12

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-05 12:27:59

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:02:31

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 11:41:58

    

    יגאל, האם לזה התכוונת?

    

   לא אני, אלא שישיפוש, המרבה להביע עצמה באופן חזותי - כנראה רצתה להביע את ראייתה, אולי הזדהותה עם הקמפיין האירופאי להסרת המצור על עזה. כללית - אני בעד הסרת המצור ובעד משא ומתן מיידי בתווך בינלאומי להפסקת הסבל, המוות - בשני הצדדים.

    

    כן, אני יודע שזה לא אתה. רק סקרן אותי לדעת אם אתה מזדהה עם הסלוגן, כי ברור לך שיש הבדל בין תמיכה בהסכם לבין הזדהות טוטאלית (ופסיכית משהו לטעמי) עם הצד השני.

    

    

    


   מכובדי- קשה לי לייחס לעצמי הזדהות טוטאלית עם החמאס- מאחר ואני מגנה חד משמעית  הרג אזרחים.

   הכוונה שלי היא כזאת: לא נשב בשקט ולא נחריש כאשר דם חפים , אלה שידעו את הצער  לפני שיהיה בהם חטא.

   בעיני,  צריך לדעת  מה קורה שם, באיזה מחירים המבצע הזה עולה לנו,  מוסרית, נפשית, ערכית.

   אין מקום לדעתי לצהלות המלחמה, לריקוד על הדם. ולפי כמות ההזמנות שקבלתי בפייסבוק לקבוצות בנוסח

   "אני בעד להפוך את עזה למגרש החניה במגרש  החנייה הגדול במזרח התיכון" / על כל מי שמצטרף לקבוצה צה"ל יהרוג ערבי"/תנו לצה"ל לכסח  - יש  הרבה  מהתופעות המכוערות האלה.

   והתופעות האלה- של גיזענות, פאשיזם, חוסר סבלנות,  פשוט דוחות ומסוכנות לנו לא פחות  מאשר לצד השני.

   ואני  חושבת שאסור להיכנע לדמוניזציה של האחר, לתאוות הדם - ולכן  גם אני עזה בלב, בשום פנים ואופן לא עם החמאס ואירגוני  הטרור. אני עם האזרחים, נשים, ילדים , זקנים, צעירים בדמי ימיהם- שלא בחרו להיוולד שם,

   ואלו שנשבו בידי האיסלאם הפונדמנטליסטי לפני  שקבלו הזדמנות להיחשף לדיעות אחרות.

    

    

     5/1/09 13:04:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-03 07:27:57

   צטט: דיפלומט טו בשבט 2009-01-02 00:34:30


   יש לך פתרון מעשי אחר למצוקת החרדות המלווה שמונה שנים את תושבי שדרות

   ואף ערים אחרות.

   יפה להעביר ביקורת , ולקרוא תיגר , נוח אולי גם שאין חשש של ממש לנ הפגע או אולי גם אם יש

    

   מה אתה מציע?

    יש לך פתרון ?

    סביבון?

    משהו אחר פרקטי אמיץ ויצירתי די כדי להשיב שקט לאיזור..???

    יש לך ?

   אשמח לשמוע ואולי לתמוך.....

   לא צריך פתרון יצירתי, או איזה נס חנוכה. צריך להכיר בכמה דברים: שהם ואנחנו כאן. שילדים בני כל הלאומים נהיים נודניקים כשאין להם מה לאכול. שקבלת עצמאות היא דרכו של כל עם, שבכל הסכם יש צד בינלאומי שמגבה, שהרבה מאוד מהמשאבים שלנו צריכים להיות מושקעים בדברים אחרים.

   יש לכך הסכמה רחבה בציבור הישראלי מזה שנים .....,  ועדיין "הם יורים גם בסוסים" ותוך כדי כך מפריעים לנו מאוד לרקוד להשתתף  , ולצפות ב"מלחמת העולמות".... ומה עלינו לעשות עד אז?

    לפתוח את הדלתות לרווחה ולפרוס שטיח אדמדם שלא יראו חלילה את כתמי הדם שלנו בעת שנפרוש

    אותו לכבוד סעודת הטילים הידידותיים  האחרונה שמזמנים לנו 'מבקשי השלום' של החמאס????   

    אני מסופק......

     5/1/09 12:44:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-05 12:27:59

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:02:31

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 11:41:58

    

    יגאל, האם לזה התכוונת?

    

   לא אני, אלא שישיפוש, המרבה להביע עצמה באופן חזותי - כנראה רצתה להביע את ראייתה, אולי הזדהותה עם הקמפיין האירופאי להסרת המצור על עזה. כללית - אני בעד הסרת המצור ובעד משא ומתן מיידי בתווך בינלאומי להפסקת הסבל, המוות - בשני הצדדים.

    

    כן, אני יודע שזה לא אתה. רק סקרן אותי לדעת אם אתה מזדהה עם הסלוגן, כי ברור לך שיש הבדל בין תמיכה בהסכם לבין הזדהות טוטאלית (ופסיכית משהו לטעמי) עם הצד השני.

    

     5/1/09 12:27:

   צטט: haim*f 2009-01-05 12:02:31

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 11:41:58

    

    יגאל, האם לזה התכוונת?

    

   לא אני, אלא שישיפוש, המרבה להביע עצמה באופן חזותי - כנראה רצתה להביע את ראייתה, אולי הזדהותה עם הקמפיין האירופאי להסרת המצור על עזה. כללית - אני בעד הסרת המצור ובעד משא ומתן מיידי בתווך בינלאומי להפסקת הסבל, המוות - בשני הצדדים.

    

     5/1/09 12:02:

   צטט: שישיפוש 2009-01-05 11:41:58

    

    יגאל, האם לזה התכוונת?

    

     5/1/09 11:41:
     5/1/09 10:30:

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-05 09:28:12

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-04 19:39:16

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-04 14:56:42

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-03 15:28:41

   מיא, יגאל,

   שניכם מוזמנים לצפות בראיון ברשת אל ג'זירה, עם עו"ד גארי גראנט מומחה למשפט בינלאומי

    

    

   נו, יופי. אז מה עם זה ? מישהו אמר שהחמאס פועל באופן חוקי ? השאלות הן בכלל אחרות - 1.  כתישת האוכלוסייה מסביב לפעילי החמאס מוגזמת ? 2. האם המלחמה תקל על האוכלוסיה בדרום ? 3. האם זה פתרון שיעבוד לאורך זמן ? 4. האם שווה לסכן את חיילי צה"ל ולהוציא מיליארדים על מצב שבסופו בלאו הכי יהיה צורך במשא ומתן בינלאומי ?

    


    

   יגאל יקירי,

    

   תרשה לי להוסיף תגובה לשאלה מס' 1 שלך

   והפעם זו לא תשובה שלי, אלא של האיש המבוגר הכי צעיר שיש, שמעון פרס :-)

    

   "יש כאלה שאומרים שישראל מגיבה בצורה לא מידתית. ואני שואל: מה זה לא מידתית? צריך להפסיק רק חלק מהטילים? על כן המיזוג הנכון הוא בין שיקול הדעת שלא לפגוע בחפים מפשע לבין מה שדרוש כדי שהמטורפים הקיצוניים יבינו שאין להם שום סיכוי, ובמקביל ישלמו את המחיר על מעשיהם."

    

   "אנחנו לא רוצים להרוס את עזה ואפילו לא את החמאס, רק את הטרור. כשאני מסתכל על הילדים שלהם כואב לי הלב. הם משתמשים בהם כאמצעי לחימה, ולנו אין שום רצון לפגוע בחפים מפשע."    

   יגאל,

    

   אף אחד כאן לא מתווכח אם יכולת הכתיבה שלך

    

   אבל לא הצלחת להציג, לא בפוסט ולא בתגובות

   פתרון אחר,

   ישים,

   למערכה הנוכחית (מס'...), 

   בסיכסוך הכל כך מורכב הזה,

   שמעורבים בו רצונות לגיטימים של עם לחיות בחירות ובכבוד, לצד רצונות לא לגיטימים של חלק מהותי מהעם הזה, להשמיד את המדינה השכנה שלהם על אזרחיה (רוחות השמדה שמגיעם ממזרח...)

    

   אני עדיין מחכה בצפיה

   למשנה מנומקת

   שתסביר איך אתה כראש ממשלה

   היית מוביל אותנו, בסיטואציה הכל כך מורכבת... ולאיפה היינו מגיעים

    

   :-)

    

    

    

   אני לא מתיימר ואפילו ממש לא מעוניין להיות ראש ממשלה. מה לא ברור ? פתרון התקיפה הוא יקר מדי לכל הצדדים ובכל המובנים ולא יפתור משמעותית שום דבר. צריך לקצר את הדרך למשא ומתן ישיר בתווך בינלאומי מייד - לשם נגיע בסופו של דבר בכל מקרה. צפה בסרט הזה.

     5/1/09 10:24:

   צטט: jessielove 2009-01-04 17:29:28


   פוסט אמיץ. בראבו.

   עוד לא קראתי את כל התגובות אולם אני משערת שלצד המחמאות נשפכו עליך קיתונות לרוב.

     קיתונות, בטמפרטורה הנכונה - נעימות.

    

     5/1/09 10:21:


   כולם יודעים מה אנחנו לא רוצים -

   אף אחד לא רוצה מלחמה, לא רוצה לסכן את החיילים שלנו, לא רוצה להרוג את הילדים שלהם.

    

   יש לי שאלות שאני  לא בטוחה מה התשובות הנכונות להן -

   מהי הדרך הנכונה להשיג רגיעה עם גוף שלא מוכן לדבר/לשתף פעולה והולם בנו ללא רחם והרף ?

   איך עונים על הכרזת מלחמה שאולי לא הוכרזה אבל מתקיימת במציאות ?

    

   כשאני בדרכים ומישהו באוטו שלידי נוסע  בצורה מסוכנת, אני מתרחקת ממנו ומאטה כדי לא להיפגע.

   מה קורה אם שנינו נמצאים בכביש צר  ליד תהום והוא מנסה כל פעם מחדש לדרדר אותי עם ילדיי למטה, כשלי יש ג'יפ משוריין ולו יש טנדר מקרטע שבתוכו ליד הנהג נמצאת גם הסבתא שלו ?  

    

   והוא לא מתעייף ולא מפסיק לנסות, והוא גם לא ממש מתחשב בסבתא שלו (שצריכה פיפי כבר שעה וגם לא אכלה כלום יממה). יש לו מטרה אחת מול עיניו : לדרדר אותי לתהום.

    

   מה אתה מציע לי לעשות ? 

   לברוח ? להתמודד מולו בעצמי ? לקרוא בקשר לשוטרים של מדינה איקס שיעזרו לי ?

    

   אני מוכנה (ומצהירה על כך) להצטמצם ולאפשר לשנינו לנסוע בנחת אחד לצד השני,

   בשעה שהוא בברוטאליות לא מוכן לדבר/להקשיב ורק רואה את עצמו בדרך, בלעדיי.

    

   זה לא פשוט, זה מאוד מורכב, וכולנו סובלים ומתחלפים "בתפקידים" פעם נרדפים, פעם רודפים, בכל מצב אנחנו סובלים.

    

    

    

    

    

    

    

    

     5/1/09 09:28:

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-04 19:39:16

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-04 14:56:42

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-03 15:28:41

   מיא, יגאל,

   שניכם מוזמנים לצפות בראיון ברשת אל ג'זירה, עם עו"ד גארי גראנט מומחה למשפט בינלאומי

    

    

   נו, יופי. אז מה עם זה ? מישהו אמר שהחמאס פועל באופן חוקי ? השאלות הן בכלל אחרות - 1.  כתישת האוכלוסייה מסביב לפעילי החמאס מוגזמת ? 2. האם המלחמה תקל על האוכלוסיה בדרום ? 3. האם זה פתרון שיעבוד לאורך זמן ? 4. האם שווה לסכן את חיילי צה"ל ולהוציא מיליארדים על מצב שבסופו בלאו הכי יהיה צורך במשא ומתן בינלאומי ?

    


    

   יגאל יקירי,

    

   תרשה לי להוסיף תגובה לשאלה מס' 1 שלך

   והפעם זו לא תשובה שלי, אלא של האיש המבוגר הכי צעיר שיש, שמעון פרס :-)

    

   "יש כאלה שאומרים שישראל מגיבה בצורה לא מידתית. ואני שואל: מה זה לא מידתית? צריך להפסיק רק חלק מהטילים? על כן המיזוג הנכון הוא בין שיקול הדעת שלא לפגוע בחפים מפשע לבין מה שדרוש כדי שהמטורפים הקיצוניים יבינו שאין להם שום סיכוי, ובמקביל ישלמו את המחיר על מעשיהם."

    

   "אנחנו לא רוצים להרוס את עזה ואפילו לא את החמאס, רק את הטרור. כשאני מסתכל על הילדים שלהם כואב לי הלב. הם משתמשים בהם כאמצעי לחימה, ולנו אין שום רצון לפגוע בחפים מפשע."    

   יגאל,

    

   אף אחד כאן לא מתווכח אם יכולת הכתיבה שלך

    

   אבל לא הצלחת להציג, לא בפוסט ולא בתגובות

   פתרון אחר,

   ישים,

   למערכה הנוכחית (מס'...), 

   בסיכסוך הכל כך מורכב הזה,

   שמעורבים בו רצונות לגיטימים של עם לחיות בחירות ובכבוד, לצד רצונות לא לגיטימים של חלק מהותי מהעם הזה, להשמיד את המדינה השכנה שלהם על אזרחיה (רוחות השמדה שמגיעם ממזרח...)

    

   אני עדיין מחכה בצפיה

   למשנה מנומקת

   שתסביר איך אתה כראש ממשלה

   היית מוביל אותנו, בסיטואציה הכל כך מורכבת... ולאיפה היינו מגיעים

    

   :-)

    

    

    

   צטט: סאקורה 2008-12-30 09:37:56


   יגאל יקר !

   נקודת זכות אחת נזקפת לזכותך במאמרך הקצר

    והיא דווקא לטובת הרהיטות היידועה שלך שמצליחה להשכיח בי את הכעסים שעולים

   בכל פעם שהתוכן האמיתי של הטקסט מתעקל בי.

    

   אתה שמוטרד בכל יום האם הילד שלך סיים את הכריך בארוחת הצהריים ?או מה היא הדרך הנחמדה ביותר להעביר איתו אחר צהריים נעים ויצוק תוכן ?

   מסרב לראות את התמונה המציאותית שלי ושל ילדי בדרום הצחיח מכל הגיון.

   מזמן ... הכריכים העזובים אינם מצביעים על שביעות רצונם מממרח היום

    אלא על מצבם ותדירותם של  התרעות החרום בזמני ההפסקות בבית הספר.

    

   צבע אדום ולא של קטשופ נמרח להם בילקוטים ובחדרי הלב.

    

   בימי נערותי כמדריכה מורעלת בנוער העובד , כתבתי דומה .

   כשאני מנסה להיות הומנית ולהלחם בכוחות הרשע , בעיוורון ובאטימות הלב , הייתי קיצונית בוטה במילים ודיונים בעיקר.

   אבי שהיה ימני מובהק , ארסי וקיצוני לא היה פותח לי את דלת הבית אחרי שחזרתי מהפגנות מחאה , דרך התריס המוגף היה מבכה על ביתו הסוררת ועל דם אחיו שנישפך במלחמת יום כיפור הנוראה.

   למרות כל זאת היה לוקח אותי לאכול בקלאווה טריה בעזה הסמוכה , לעשות שבת אצל מוחמד יחד עם כל המשפחה .

   מי השמאלני מי הימני , דעתי אז התבלבלה (אחד בפה , אחד בלב ).

    

   היום אני מבינה את דבריו , את היכולת לרקום קשרים אישיים מבחירה מול האיום והמהות שלנו כעם ומדינה .

   ... למרות המראות הקשים של עופרת יצוקה (עוצמת עניים בתמונות הלא נכונות) וזוכרת את דנה שהתפוצצה לי מול הפרצוף יחד עם דיעותיה שלה ( גם היא דיברה כמותך) .

    למרות החרדה לשלום ילדי , חסרונו של בן זוגי שיצא לשרת את המדינה ואותך , הימים הארוכים בהם בני משפחתי נצלבת כמו במשחק מחשב ,( למדנו את מפת הדרום על בורייה בחישובי זמן וניווט איך לברוח מטווח הקסאם בהצלחה ).

    למרות ועל אף שאלונה שלי ששומעת עוד ועוד קולות נפץ ופצצה ממש לידה , לוחשת : פ'חדת ולא בגלל מפלצת שחלמה .

   אני מוקירה ומעריכה את מקבלי ההחלטות להתחלת מבצע עופרת יצוקה.

    

    עכשיו... שסוף , סוף עופרת יצוקה נחושה בעניו של ברק אני יודעת שאני לא לבד .

   למוחמד אמשיך לשלוח בגדים ואולי גם אהבה .

   עזבתי מזמן את ת-א, עם האוטובוסים המתפוצצים שלה, ועברתי לצפון הפסטורלי והשקט.

   אז דוד שלי התפוצץ דווקא בחיפה ולפני שנתיים וקצת היינו פה בצד של המופצצים. של העורף הנלחם.

    ואני תמיד נגד מלחמות. בעד קיום- של כולנו. בעד כל אדם באשר הוא. אבל לצערי, למרות שאני מסכינמ עם כל מילה של יגאל, המציאות שלנו כל כך מורכבת, שאני בעצם מסכימה עוד יותר עם  סאקורה.

    

     5/1/09 07:09:

   צטט: ruthisc 2009-01-04 10:46:58


   כמה עצוב.. אבל בינגו!!

   אתה רואה מה זה צריך מלחמה בכדי שהרוחניות תפוג לה מהקפה..

   לפחות לזמן מה!

   בשבילי קפה נטול רוחניות + 2 סוכר.

    

     4/1/09 22:12:

   צטט: אריןאחת 2009-01-04 09:29:52

   פוסט מצויין............הניתוח עוד יותר ממצויין...............

   ואולי לפי הבלוג שלי תחשוב שאני מהצד השני הקיצוני...............ואולי אני שם.

   אבל עדיין הפוסט הזה מעלה טיעונים שגם אני חושבת עליהם................ ואני חושבת שקשה למצוא פה צד שיהיה נכון ואת זה שנינו יודעים.

   שלום לא מביא לשלום ומלחמה לא מביאה לשלום..........

   ניסינו שלום הרבה זמן............. וניסינו מלחמות גם כן ולא עזר אלא רק גבו חיים ואף חטופים............

   מה עושים?

   המצב הנוכחי של המלחמה כרגע להגיד שאני אומרת "כיפאק היי"? לא יכולה בפה מלא להגיד..............

   להגיד שאני שמחה שאנחנו "מחזירים" להם? יכולה להגיד שכן.............. כי נמאס כבר רק לחטוף ולשתוק.

    להגיד שאני שמחה שהחיילים שלנו שם? ביניהם כמה מבני משפחתי הלוחמים בגולני.......... לא יכולה לשמוח מן הסתם.........

   מה כן אוכל להגיד בכל זאת?

   אני לא מהימין הקיצוני ולא מהשמאל הקיצוני........

   המצב הנוכחי מפחיד ביותר כי אין לדעת מה יהיה ולדעתי............. יהיה רע!!!

   אני לא מאמינה שלמדנו מנסיונות קודמים............... ואם אני טועה אהיה יותר ממאושרת לדעת שאני טועה........

   אז זה מה שאוכל כרגע להגיד.............להגיב...........

   ולמרות שדעתנו שונות אשמח להיות חברים...........

   עם ישראל אחים נכון?

   אם תרצה בשמחה............

   ארין

   בטח חברים, בשמחה :-)

     4/1/09 19:56:

   צטט: ב ה י ר 2009-01-03 22:23:40

    

   צודק! צריך לספוג עוד קסמים ולהמשיך לדבר ללמפה.

    עומק דברייך מאיר את המצב באור אחר לגמרי משהאירה הלמפה.

    

     4/1/09 19:39:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-04 14:56:42

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-03 15:28:41

   מיא, יגאל,

   שניכם מוזמנים לצפות בראיון ברשת אל ג'זירה, עם עו"ד גארי גראנט מומחה למשפט בינלאומי

    

    

   נו, יופי. אז מה עם זה ? מישהו אמר שהחמאס פועל באופן חוקי ? השאלות הן בכלל אחרות - 1.  כתישת האוכלוסייה מסביב לפעילי החמאס מוגזמת ? 2. האם המלחמה תקל על האוכלוסיה בדרום ? 3. האם זה פתרון שיעבוד לאורך זמן ? 4. האם שווה לסכן את חיילי צה"ל ולהוציא מיליארדים על מצב שבסופו בלאו הכי יהיה צורך במשא ומתן בינלאומי ?

    

   יגאל יקירי,

    

   1.

   מלחמה היתה מאז ומעולם דבר מזעזע. לצערנו הרב, המלחמה של ה"עידן המודרני" הפכה את העורף לחזית והפכה את המלחמה לדבר מזעזע ובזוי אף יותר. 

   אם החלטת לצאת למלחמה (ואנשים מוזרים כמוני חושבים שהמלחמה הזו מוצדקת) מוטב שתעשה ככל שביכולתך על מנת לא לפגוע באזרחים... אבל זו אשליה שניתן להלחם בלי לפגוע באזרחים.

    

   2. 

   המלחמה בצפון הקלה על תושבי הצפון... והרחיקה את החיזבאללה מהגדר...

   למרות זאת אני לא חושב שהשיקול היחיד שצריך לעמוד בפני המחליטים לצאת למערכה הזו הוא האם המלחמה תקל על תושבי הדרום

    

   3.

    אין לי מושג ירוק

    

   4.

   יגאל...

   ברור שלא שווה לסכן חיילים ובכלל כל ההוצאה המוזרה הזו על תקציב הבטחון במשך כל שנות קיום המדינה מיותרת... הרי בסופו של דבר יהיה צורך במשא ומתן בינלאומי... כמו זה שמתקיים מאז ומעולם...

   נו באמת... 

    

   ומה עם אזרחים?

   אפשר להשאיר אזרחים במשחק הרולטה האין סופי הזה... רק בגלל החשש שיהרגו חיילים?

    

   5. 6. 7. 8. 9. 10

    

   יגאל,

   גם לאנשי שמאל 

   שהפגינו שנים כנגד מלחמות

   שהפגינו שנים כנגד הכיבוש

   מותר 

   לתמוך במלחמה כל כך מוצדקת 

   כמו המלחמה הזו

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

     4/1/09 18:53:

   צטט: מיא 2009-01-03 20:57:48

   אני באמת אין לי כוח להתווכח. זו היתה טעות. טועים. טעינו. מה הטעם? אנחנו מתווכחים והם (הישראלים) כותשים. אני רואה בטלוויזיה את הכניסה הקרקעית.

   ובכן, חזרתי למוֹד הניהליסטי הרגיל שלי - ספורט, מניקור, חתולים, גברים, בתי קפה, עוגות גבינה, ים, מסאז'ים ופרפראות. היה נחמד ותודה על תשומת הלב. ניפגש בשש אחרי המלחמה - אז אני מתכוונת להעלות פוסט מצחיק במיוחד על הפסיכיאטר שלי.

   אדיוס (כי רק דיוס יוכל לעזור לנו) 

    A D I D A S

     4/1/09 18:37:

   צטט: צילום אמיתי 2009-01-03 20:18:45


   יגאל יקר,

    

   מחזק את ידיך, אך גם מציע לך לשמור מאמר זה (הכתוב נהדר) לפירסום במבצע הבא...

   לצערי לא נראה שמשהו הולך להשתנות כאן. הממשלות שלנו (כולן ללא יוצא מהכלל) עושות את כל השגיאות האפשריות, והצד השני מאפשר זאת בטיפשותו. ההבדל הוא שאנו אמורים להיות המבוגר האחראי בסיטואציה הזאת ולא להגיד כל הזמן: הוא התחיל...

    הוראות שימוש:  ניתן למחזר בעיתות מלחמה על פי הצורך, בהוראת רופא מומחה בלבד. למניעת טעויות: אנא הקפד על שינוי שם המבצע \ מלחמה \ מטרה \ רמטכ"ל \ בכירים. יש לשמור במקום קריר ויבש.

     4/1/09 17:29:


   פוסט אמיץ. בראבו.

   עוד לא קראתי את כל התגובות אולם אני משערת שלצד המחמאות נשפכו עליך קיתונות לרוב.

     4/1/09 16:14:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-04 14:49:46

   צטט: חץ עין נץ 2009-01-03 09:31:02

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-03 07:27:57

   לא צריך פתרון יצירתי, או איזה נס חנוכה. צריך להכיר בכמה דברים: שהם ואנחנו כאן. שילדים בני כל הלאומים נהיים נודניקים כשאין להם מה לאכול. שקבלת עצמאות היא דרכו של כל עם, שבכל הסכם יש צד בינלאומי שמגבה, שהרבה מאוד מהמשאבים שלנו צריכים להיות מושקעים בדברים אחרים.

    

   כמה פעמים תחזור על השקר הזה? יש להם עצמאות הם חיים בארץ משלהם, הם יכלו לקבל עצמאות כבר ב2000 העדיפו להרוג יהודים אולי אין את כל האדמות שהם רוצים, אבל  גם לנו לא.
   חיים בעזה כל מה שמעניין אותם זה להרוג יהודים מ י לא נותן להם עצמאות? מאיפה גבבת השקרים הזאת? אם היו מבקשים עצמאות יש פה יום רוב אדיר לתתת להם לחיות את חייהם. למה את מדבר על המשאבים שלנו? למה אתה לא מדבר עלה משאבים שלהם? אתה יודע כמה כסף העולם השקיע בהם עד היום? ואני לא מדבר על הכסף שסוהה ערפאת מחזיקה בשווץ....

   אה, נכון. אתה צודק. לפלסטינאים יש עצמאות. איך טעיתי בזה ? עכשיו הראית לי את האור: הם לא עניים או רעבים - הם פשוט מוציאים את כל הממון שלהם על סושי, תכשיטים, לימודים בפנימיות יוקרתיות בשוויץ, מכוניות, אייפונים ופלאזמות, שוכחים לקנות לעצמם מוצרי מזון בסיסיים.

    

   סליחה ברצועת עזה יש ריבון עצמאי. זה שהוא בורח לעשות מלחמה עם השכנים שלו זה בעיה שלו. כמו כן הפלשתינאים יכלו קלבל כבר עצמאות ב2000 (האמת היא שהרבה לפני זה) יותר חשוב היה להם להשקות אותנו במי ים המלח מאשר לקבל מדינה קצת פחות גדולה מהגודל שהם ביקשו....

   בקשר לסושי תכישטים פנימיות איפונים ופלאזמות אני מציע לך לבדוק את עצמך........בטח בקשר לילדה של ערפאת...גם עוד כמה. אבל באמת להמ אתה לא שואל איפה כל הכסףש אונרא קיבלה במשך 60 שנים? לאן הוא הלך? אין אף אוכלסית פליטים שקיבלה כל כךה רבה כסף (גם גדלה במשך השנים..)

    

     4/1/09 14:56:

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-03 15:28:41

   מיא, יגאל,

   שניכם מוזמנים לצפות בראיון ברשת אל ג'זירה, עם עו"ד גארי גראנט מומחה למשפט בינלאומי

    

    

   נו, יופי. אז מה עם זה ? מישהו אמר שהחמאס פועל באופן חוקי ? השאלות הן בכלל אחרות - האם כתישת האוכלוסייה מסביב לפעילי החמאס מוגזמת ? האם המלחמה תקל על האוכלוסיה בדרום ? האם זה פתרון שיעבוד לאורך זמן ? האם שווה לסכן את חיילי צה"ל ולהוציא מיליארדים על מצב שבסופו בלאו הכי יהיה צורך במשא ומתן בינלאומי ?

    

     4/1/09 14:49:

   צטט: חץ עין נץ 2009-01-03 09:31:02

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-03 07:27:57

   לא צריך פתרון יצירתי, או איזה נס חנוכה. צריך להכיר בכמה דברים: שהם ואנחנו כאן. שילדים בני כל הלאומים נהיים נודניקים כשאין להם מה לאכול. שקבלת עצמאות היא דרכו של כל עם, שבכל הסכם יש צד בינלאומי שמגבה, שהרבה מאוד מהמשאבים שלנו צריכים להיות מושקעים בדברים אחרים.

    

   כמה פעמים תחזור על השקר הזה? יש להם עצמאות הם חיים בארץ משלהם, הם יכלו לקבל עצמאות כבר ב2000 העדיפו להרוג יהודים אולי אין את כל האדמות שהם רוצים, אבל  גם לנו לא.
   חיים בעזה כל מה שמעניין אותם זה להרוג יהודים מ י לא נותן להם עצמאות? מאיפה גבבת השקרים הזאת? אם היו מבקשים עצמאות יש פה יום רוב אדיר לתתת להם לחיות את חייהם. למה את מדבר על המשאבים שלנו? למה אתה לא מדבר עלה משאבים שלהם? אתה יודע כמה כסף העולם השקיע בהם עד היום? ואני לא מדבר על הכסף שסוהה ערפאת מחזיקה בשווץ....

   אה, נכון. אתה צודק. לפלסטינאים יש עצמאות. איך טעיתי בזה ? עכשיו הראית לי את האור: הם לא עניים או רעבים - הם פשוט מוציאים את כל הממון שלהם על סושי, תכשיטים, לימודים בפנימיות יוקרתיות בשוויץ, מכוניות, אייפונים ופלאזמות, שוכחים לקנות לעצמם מוצרי מזון בסיסיים.

    

     4/1/09 14:45:

   צטט: lev ari 2009-01-03 09:14:05

   צטט: דניאל - 2008-12-30 07:59:00

   לצערי, הפעם אתה טועה.

    ותאמין לי שאני אומר את זה בתור איש שמאל והרבה שנים.

   ברגע שנגמרה ההפוגה, הם התחילו לירות.

   הם לא הפסיקו לרגע.

   השתן עלה להם לראש, לראשי החמאס.

   לפעמים, כשאין עם מי לדבר בצד השני, צריך לירות.

   מה נעשה? נשב ונמתין עד שימאס להם?

    

   פינינו את עזה.

   אין היום יישוב אחד שם.

   פינינו את אחרון החיילים שם.

   הם שולטים במצב בתוך השטח שלהם.

   כל עוד השילטון המתון היה שם, היה לך עם מי לדבר שם.

   אבל הייתה הפיכה צבאית.

   והחמאס לקח את השלטון בדרך הכוח.

    

   אז מה נעשה?

   נשב ונמתין והמתין לטוב ליבם?

   לפעמים צריך פשוט לעשות מעשה.

    

   מצטרפת לדניאל

   אין  "פצצה חכמה" ,אין "מלחמה צודקת"

   ומלחמת ה"אין ברירה" נכפתה עלינו

   יש הרבה איוולת בהיסטוריה

   לא קראנו נכון את המפה

   "השכנים בבניין המשותף" ממררים את חיינו,

   אז מה נעשה?

   נעבור דירה?

   נכנע לטרור?

   עצוב לי שכל אחד  ,בנוחיות שלו ,מתייפייף בסוגיות מוסר כאלו ואחרות

   שלום עושים בשפיות או שלא עושים בכלל....

   לא ניתן לחיות בשלום עם

    

    מה sעתך על פיסת ההיסטוריה הזו ? תראי מה ליכודניק חכם אחד אמר פעם, אמר ועשה.

    

     4/1/09 12:34:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-03 20:49:32

   צטט: moshe sidon 2009-01-02 13:56:59


   אני כרגיל מזנב כאן והפוסט עם התגובות שכבר חלקן לא קשורות אליו, הופך לשכונה ישראלית מעניינת.

    

   אני מאמין שיש לנו רק כוונה אחת, לשבור את הרוח של הנהגת החמא"ס, זה יקרה רק אם יהיה לחץ מהאזרחים. זה יגרום לשנאה עוד יותר גדולה כלפינו וכל הסכם שייחתם בינינו - גם אם יהיה במהותו - בסיס לאי לוחמה, הוא יישען על בסיס אמוציונאלי שיניע את התאיידותו תוך זמן קצר.

   ושוב

   ושוב וזה לא ייגמר לעולם.

    

   משה

   אשמח להעניק לך כוכב של טעם. אולי גם אפשר יהיה לראותץ אותו זורח כאן (:-

    "לשבור את רוח החמאס" בעזרת ירי ארטילרי על האוכלוסייה - זה פשע מלחמה.

    

   ממש לא נכון. שקר בדיה וכזב..

   מי שמחזיק כוחות צבאים בתוך אוכלוסיה אזרחית האוכלוסיה הזאת מאבדת את ההגנה שלה מכוח אמנת ג'נבה.שלא לדבר על התקפות של אמנת ג'נבה הרביעית ונסיבות כתיבתה...

    

   אבל אשאל אותך שאלה קטנה אתה יודע על עילות להרשיע ואו להתחיל חקירה נגד פשעי מלחמה שמבצע החמאס? או שלזרוק טילים על אזרחים זה בסדר אם הקובנות הם יהודים? ככה נגיד שאף חמאסניק לא יוכל להסתובב בעולם? כמו מילוסיבץ' או כמו דורון אלמוג? או שהפריבליגה ההזאת לצרוח פושעי מלחה זה טוב רק נגד יהודונים? זאת אומרת לירות בילדה של תחאול בתה חודשים זה מלחהמ  צודקת ולירות על אמא שלי בת ה77 שכלאוה במיטתה בדרום זה מלחמה צודקת אבל האישה של שההוא מהחמאס שנשארה איתו בבית זה פשע מלחמה?

    

     4/1/09 12:16:

   צטט: besh 2009-01-03 00:15:41


   כתבת יפה, חד ומדויק.

    

   אבל... רציתי לשאול מה לדעתך היינו צריכים לעשות? לשתוק?

    

   שב"ש

   לדבר דווקא - אבל במשא ומתן. ה'תגובה' הזו, היא מופרזת, פוגעת באוכלוסיה אזרחית והכי גרוע - רק מגבירה את ירי הטילים, וגם כשיסוגו משם, אחרי פצועים ואולי הרוגים - לפי איזה הגיון יובטח שיפסיקו לירות ? תראי מה ליכודניק חכם אחד אמר פעם - כאן.

    

     4/1/09 11:21:

   צטט: ifatsho 2009-01-02 19:25:05


   פוסט מעולה, כל הכבוד

    תגובה שעובדת טוב גם באינטונציה צינית :-)

    

     4/1/09 10:46:


   כמה עצוב.. אבל בינגו!!

   אתה רואה מה זה צריך מלחמה בכדי שהרוחניות תפוג לה מהקפה..

   לפחות לזמן מה!

     4/1/09 09:51:

   צטט: איל נבו 2009-01-02 18:26:35

    

   רק שני מבצעים בהיסטוריה של ישראל היו מוצלחים- מבצע אנטבה ומבצע סבתא.

   למה לא לומדים ומשנים את השם? אם אנחנו לא אוהבים מלחמה ומבצעים נוטים להכשל, למה לא לקרוא לזה למשל "חביצה"? אני חושב שזה מאד יתאים, היסטורית למציאות:

    

   חביצת קדש, חביצת ליטני, חביצת שלום הגליל, חביצת עופרת יצוקה וכו"

    

   תראה יופי של קטע חביצה היסטורי, המדגים איך אפילו ה'ליכוד' עלול לבצע משהו שפוי, שמביא שלום - כאן.

    

     4/1/09 09:46:

   צטט: איל נבו 2009-01-02 18:21:26

   צטט: מהירה ועצבנית 2008-12-30 06:23:20

   לך תגור שבוע בשדרות, או לחילוםיו בקרית שמונה של האייטיז, תחת הקטיושות. או בצפון של 2006 ואז תחזור ונראה מה תהיה דעתך בעניין. חוצמזה מלחמות כבר לא עושים בקיץ....

    אלו התגובות הכי אידיוטיות משתי סיבות עיקריות: 1. איך בדיוק איום טילים על הראש יכול לסייע לך לקרוא את התמונה הגאופוליטית ביתר בהירות? למה מישהו בשדרות יודע יותר איך לפתור את בעיית הקיום הישראלי-פלסטינאי מאשר מישהו בתל אביב, או בניו יורק לצורך העניין. 2. אם זה לא פתרון אז זה לא פתרון, לא משנה כמה מבאסת הבעיה

    

    קשה לעקור את המנטרות האלה מהמוחות הקטנים שמשננים ומשכפלים פרופגנדה. שלוש פעמים הייתי במרחק דקה מפיגועים בתל-אביב, זה נחשב ? זה עושה אותי מבין במצב ?

     4/1/09 09:29:

   פוסט מצויין............הניתוח עוד יותר ממצויין...............

   ואולי לפי הבלוג שלי תחשוב שאני מהצד השני הקיצוני...............ואולי אני שם.

   אבל עדיין הפוסט הזה מעלה טיעונים שגם אני חושבת עליהם................ ואני חושבת שקשה למצוא פה צד שיהיה נכון ואת זה שנינו יודעים.

   שלום לא מביא לשלום ומלחמה לא מביאה לשלום..........

   ניסינו שלום הרבה זמן............. וניסינו מלחמות גם כן ולא עזר אלא רק גבו חיים ואף חטופים............

   מה עושים?

   המצב הנוכחי של המלחמה כרגע להגיד שאני אומרת "כיפאק היי"? לא יכולה בפה מלא להגיד..............

   להגיד שאני שמחה שאנחנו "מחזירים" להם? יכולה להגיד שכן.............. כי נמאס כבר רק לחטוף ולשתוק.

    להגיד שאני שמחה שהחיילים שלנו שם? ביניהם כמה מבני משפחתי הלוחמים בגולני.......... לא יכולה לשמוח מן הסתם.........

   מה כן אוכל להגיד בכל זאת?

   אני לא מהימין הקיצוני ולא מהשמאל הקיצוני........

   המצב הנוכחי מפחיד ביותר כי אין לדעת מה יהיה ולדעתי............. יהיה רע!!!

   אני לא מאמינה שלמדנו מנסיונות קודמים............... ואם אני טועה אהיה יותר ממאושרת לדעת שאני טועה........

   אז זה מה שאוכל כרגע להגיד.............להגיב...........

   ולמרות שדעתנו שונות אשמח להיות חברים...........

   עם ישראל אחים נכון?

   אם תרצה בשמחה............

   ארין

     4/1/09 08:57:

   צטט: וידרא 2009-01-02 17:34:59

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:40:25

   צטט: dr. sela 2008-12-30 06:48:00

    

   הביקורת שלך נוקבת, רהוטה,

   מוגשת בחינניות לעילא.

   כדי להפוך אותה לביקורת בונה

   יש להציב אלטרנטיבה.

   מה אתה מציע?

    

   אם ברור לכולם שלאחר גמר מניין ההרוגים בשני הצדדים - לא יופסק הירי על ישראל, למה להכנס לשם מלכתחילה ?

   מסכימה עם כל מילה,גרתי שנים באזורי הקטיושות ושום מבצע לא הביא לשקט לטווח ארוך.

    לכי תסבירי את זה לאנשים שנהנים מ'הנקמה'. הרי אם לא נפציץ כדי שיחזירו לנו מאוחר יותר, איזו עילה תהיה לנו לתוקפנות של השנים הבאות ? צריך להשקיע בעתיד.

    

     4/1/09 07:40:

   צטט: מיא 2009-01-02 16:43:12

   את יודעת - אמת דיברתי

   בפוסט הזה אמת דיברת הרבה :-)

     3/1/09 22:23:

   צודק!

   צריך לספוג עוד קסמים ולהמשיך לדבר ללמפה.

     3/1/09 20:57:

   אני באמת אין לי כוח להתווכח. זו היתה טעות. טועים. טעינו. מה הטעם? אנחנו מתווכחים והם (הישראלים) כותשים. אני רואה בטלוויזיה את הכניסה הקרקעית.

    

   ובכן, חזרתי למוֹד הניהליסטי הרגיל שלי - ספורט, מניקור, חתולים, גברים, בתי קפה, עוגות גבינה, ים, מסאז'ים ופרפראות. היה נחמד ותודה על תשומת הלב. ניפגש בשש אחרי המלחמה - אז אני מתכוונת להעלות פוסט מצחיק במיוחד על הפסיכיאטר שלי.

    

   אדיוס (כי רק דיוס יוכל לעזור לנו) 

     3/1/09 20:53:

   צטט: גהנום לצופי ערוץ 2 2009-01-02 16:42:29


   מעניין וגדוש

    אולי סוף סוף הבנתי למה "גהנום לצופי ערוץ 2" - עכשיו הארטילריה יורה מרחוק על עזה, גם זה לפי "בנק המטרות" ?

    

     3/1/09 20:49:

   צטט: moshe sidon 2009-01-02 13:56:59


   אני כרגיל מזנב כאן והפוסט עם התגובות שכבר חלקן לא קשורות אליו, הופך לשכונה ישראלית מעניינת.

    

   אני מאמין שיש לנו רק כוונה אחת, לשבור את הרוח של הנהגת החמא"ס, זה יקרה רק אם יהיה לחץ מהאזרחים. זה יגרום לשנאה עוד יותר גדולה כלפינו וכל הסכם שייחתם בינינו - גם אם יהיה במהותו - בסיס לאי לוחמה, הוא יישען על בסיס אמוציונאלי שיניע את התאיידותו תוך זמן קצר.

   ושוב

   ושוב וזה לא ייגמר לעולם.

    

   משה

   אשמח להעניק לך כוכב של טעם. אולי גם אפשר יהיה לראותץ אותו זורח כאן (:-

    "לשבור את רוח החמאס" בעזרת ירי ארטילרי על האוכלוסייה - זה פשע מלחמה.

    

     3/1/09 20:18:


   יגאל יקר,

    

   מחזק את ידיך, אך גם מציע לך לשמור מאמר זה (הכתוב נהדר) לפירסום במבצע הבא...

   לצערי לא נראה שמשהו הולך להשתנות כאן. הממשלות שלנו (כולן ללא יוצא מהכלל) עושות את כל השגיאות האפשריות, והצד השני מאפשר זאת בטיפשותו. ההבדל הוא שאנו אמורים להיות המבוגר האחראי בסיטואציה הזאת ולא להגיד כל הזמן: הוא התחיל...

     3/1/09 15:04:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-03 07:27:57

   לא צריך פתרון יצירתי, או איזה נס חנוכה. צריך להכיר בכמה דברים: שהם ואנחנו כאן. שילדים בני כל הלאומים נהיים נודניקים כשאין להם מה לאכול. שקבלת עצמאות היא דרכו של כל עם, שבכל הסכם יש צד בינלאומי שמגבה, שהרבה מאוד מהמשאבים שלנו צריכים להיות מושקעים בדברים אחרים.

    

   אמן אמן אמן

    

   הלוואי שהיה אפשר לקחת את דברייך, כפי שהם וליישם אותם כפשוטם...

    

    


    

    

   יש רק בעיה קטנה

   בדרך ליישום פתרונות הקסם

    

   הצד שדורש את עצמאותו

   לא מוכן להכיר בזכותך לעצמאות

   או באופן חד יותר

   לא מוכן להכיר בזכותך לחיות כאן

    

       ועדיין,

    

   אני נמנה אם אילו שחושבים שצריכים להפוך כל אבן מדינית

   בדרך לפתרון היחיד האפשרי

   שהוא 2 מדינות 

   ל 2 עמים

       לצערי

   בדרך הארוכה שהלכנו

   ובזו שכנראה עוד נלך

   נצטרך לעיתים גם להלחם

   כדי לשמר על זכותנו הבסיסית

   לחיות כאן בעצמאות ... או שאולי יותר נכון לומר... לחיות.

    

       לצערי אני מתחיל להאמין

    

   שכן צריך

   נס חנוכה

   כדי שניתן יהיה לחיות כאן בשלום

   אנחנו במדינתנו

   והם

   במדינתם

    

    

    

     3/1/09 14:41:

   צטט: מיא 2009-01-03 12:47:14

   לא ידעתי שמדינת ישראל רואה עצמה באותה רמה מוסרית כמו מר ג'יהאד.

    

   ולכן אני מצהירה שוב שאני לא רוצה להיות חלק מזה.

    

   ולאלה שיאמרו לי שוב ללכת מכאן אומר שאין לי לאן ללכת.

    

   מיא היקרה,

    

   ואני אומר להפך...

   אל תלכי מכאן

   תבואי לכאן...

    

   לפי התגובות שלך 

   זה נראה שאת פשוט חייה במקום אחר

    


    

    

     3/1/09 14:41:

   צטט: מיא 2009-01-03 12:50:58

   זה לא יילך לכם. זה לא יילך להגיד - אבל הם התחילו. וגם הם עושים. והם יותר רשעים. אין סימטריה כאן. אתם לא מבינים? הם מזמן לא החזקים. אנחנו החזק. ואם הם רוצחים וחיות. אנחנו לא רוצים להיות רוצחי ילדים. לא רוצים. לא רוצים להיות נאצים. כי אם נהיה נאצים יקיץ הקץ על ההצדקה לקיומנו. עדיף לי כבר שיגרמו לי עוול מאשר לגרום עוול.  וכל זאת בזמן שמסמאים את עיניכם ומוכרים לכם את ההבל שאין פיתרון אחר מלבד פיתרון כוחני. ויש. פיתרון בינלאומי שאינו כוחני, בהתערבות זרה. אבל איש לא טורח על המאמץ הדיפלומטי הזה, שבוא יבוא בסוף, כי הוא הדרך היחידה. כי מדינות וארגונים לא מתקיימים היום בחלל הריק כמו בימי הביניים.

    

   מיא

    

   את יכולה בבקשה להגדיר מה זה חזק ומה זה חלש?

    


    

   על איזה פתרון בינלאומי את מדברת?

    


    

   למה את מניחה שכל מי שתומך במבצע, מתנגד לפתרונות מדיניים?

    

   אולי פספסת, אבל חלק ממבקרייך כאן בפוסט נמנים עם מה שמוגדר מחנה השמאל

    

    

    

     3/1/09 13:08:

   זה לוקסוס שאין לך. את רוצה אותו הוא נחמד אבל איננו. עכשיו צריך להחליט הילדים שלך ושלי או שלהם? מה את מחליטה?
   אני התחלתי את הויכוח הזה עם הסבא וסבתא רבא שלי שאספו אותם עם ילדיהם ונשיהם ב1942 בחצר ביתם באומסק הכריחו אותם לחפור בור קברו אותם עודם בחיים. זה הפתרונות הבין לאומים, ככה גם עבדו ברואנדה. אני ואת רקדנו והתלבטנו בקשר למאזטים של מנות פתיחה  איזה נסיעה לאן  ננפוש הקיץ ושמה רצחו מליון איש במאצ'אטה , כושים אומנם, אבל במאצ'אטה. התערבות בין לאומית זה טוב לחזקים לא לחלשים. אנחנו סליחה חלשים עם הרבה כוח. איך קישון אהב להגיד? סליחה שניצחנו. הוא ישב במרתף בבודפאסט שתה רסק עגבניות שלשוה שבועות אחרי שברח מהמחנה...

   אבל אני בכלל לא מבין איזה זכויות יש להם? אנחנו לא שווים הם בחרו באלימות כפתרון ועל כן יקבלו פיתרון אלים הם יכולים להפסיק את האלימות בשניה.... הם לא רוצים ...

     3/1/09 12:50:
   זה לא יילך לכם. זה לא יילך להגיד - אבל הם התחילו. וגם הם עושים. והם יותר רשעים. אין סימטריה כאן. אתם לא מבינים? הם מזמן לא החזקים. אנחנו החזק. ואם הם רוצחים וחיות. אנחנו לא רוצים להיות רוצחי ילדים. לא רוצים. לא רוצים להיות נאצים. כי אם נהיה נאצים יקיץ הקץ על ההצדקה לקיומנו. עדיף לי כבר שיגרמו לי עוול מאשר לגרום עוול.  וכל זאת בזמן שמסמאים את עיניכם ומוכרים לכם את ההבל שאין פיתרון אחר מלבד פיתרון כוחני. ויש. פיתרון בינלאומי שאינו כוחני, בהתערבות זרה. אבל איש לא טורח על המאמץ הדיפלומטי הזה, שבוא יבוא בסוף, כי הוא הדרך היחידה. כי מדינות וארגונים לא מתקיימים היום בחלל הריק כמו בימי הביניים.
     3/1/09 12:47:

   לא ידעתי שמדינת ישראל רואה עצמה באותה רמה מוסרית כמו מר ג'יהאד.

    

   ולכן אני מצהירה שוב שאני לא רוצה להיות חלק מזה.

    

   ולאלה שיאמרו לי שוב ללכת מכאן אומר שאין לי לאן ללכת.

     3/1/09 11:34:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-03 09:54:25

   צטט: ה----קדרית!!!!! 2009-01-02 07:27:35


   שקט שקט שקט

   הנה זה בא:

   אתמול "הורידו"  את ניזאר ריאן...כן?

    

   אופס....גם 11 מילדיו ואחת מנשותיו הלכו פייפן....

    

   נו מה עכשיו?

    

   11 ילדים - מגיל שנה עד 16 .

    

   -----------------

   אם זה לא הסוף של העולם הזה אז מה כן?

   אם זה לא הסוף ?אז מה בשם אלוהים  מה????!!!!!!!!

   זה מוצדק?זה בסדר?מי אנחנו?אנשים?חיות?חיות אדם?!!

   ---------------

   יהי זכרם ברוך .של אותם ילדים קטנים.אני עצובה.

   בעיני אנשים רבים, גם כמה מהמגיבים כאן - הילדים האלה הם פחות מדמות בסרט מצוייר.

    

   כמו מר ג'יהאד צלאח סלימאן אבו דאהר, תושב קרארה, בן 25, פעיל ארגון הטרור "הג'יהאד אסלאמי".  לוחם חופש ידוע הלה יום אחד בבוקר היה שמש בצהרים והוא החליט ללכת להלחם קצת לעצמאות הכל כך מגיעה לו ועל כן ארב למנחלת מסוכנת גברת חתואל שהיהת כזכור אומנם בחודש השמיני להריונה ועם ארבעת ילידה. מר ג'יהד לא הסתפק כזכור במארב אלא ניגש לרכב וידא את מותה של התינקות בת החודשים ה ממרחק של 20 ס"מ בראשץ זה מספיק קרטונאז בעבורך?

    

   הילדים הללו שמתים על עוון הוריהם הם אגב לא מתים פחות או יותר מזקנים בישראל שמתים מחסור בתרופות שמקורו בחסרון כיס. ואתה תגיד לי בקשה שזה מוסרי שימות זקן בתל אביב או צפת כי אין לו כסף לתרופות כי את הכסף השתמשו בו למנעית פגיעה באזרחים ברצועת עזה? ברור הרי שזה עולה המון כסף להיזהר מפגיע הבאזרחים חפים מפשע, לא נורא קצת ניצולי שואה ימותו בחסרון כיס כי הכסף היה דרוש למזל"ט שמטרתו לשמור את חייו של האבא של ההוא שרצח את הילדים של חתואל.....

     3/1/09 09:54:

   צטט: ה----קדרית!!!!! 2009-01-02 07:27:35


   שקט שקט שקט

   הנה זה בא:

   אתמול "הורידו"  את ניזאר ריאן...כן?

    

   אופס....גם 11 מילדיו ואחת מנשותיו הלכו פייפן....

    

   נו מה עכשיו?

    

   11 ילדים - מגיל שנה עד 16 .

    

   -----------------

   אם זה לא הסוף של העולם הזה אז מה כן?

   אם זה לא הסוף ?אז מה בשם אלוהים  מה????!!!!!!!!

   זה מוצדק?זה בסדר?מי אנחנו?אנשים?חיות?חיות אדם?!!

   ---------------

   יהי זכרם ברוך .של אותם ילדים קטנים.אני עצובה.

   בעיני אנשים רבים, גם כמה מהמגיבים כאן - הילדים האלה הם פחות מדמות בסרט מצוייר.

     3/1/09 09:31:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-03 07:27:57

   לא צריך פתרון יצירתי, או איזה נס חנוכה. צריך להכיר בכמה דברים: שהם ואנחנו כאן. שילדים בני כל הלאומים נהיים נודניקים כשאין להם מה לאכול. שקבלת עצמאות היא דרכו של כל עם, שבכל הסכם יש צד בינלאומי שמגבה, שהרבה מאוד מהמשאבים שלנו צריכים להיות מושקעים בדברים אחרים.

    

    

   כמה פעמים תחזור על השקר הזה? יש להם עצמאות הם חיים בארץ משלהם, הם יכלו לקבל עצמאות כבר ב2000 העדיפו להרוג יהודים אולי אין את כל האדמות שהם רוצים, אבל  גם לנו לא.
   חיים בעזה כל מה שמעניין אותם זה להרוג יהודים מ י לא נותן להם עצמאות? מאיפה גבבת השקרים הזאת? אם היו מבקשים עצמאות יש פה יום רוב אדיר לתתת להם לחיות את חייהם. למה את מדבר על המשאבים שלנו? למה אתה לא מדבר עלה משאבים שלהם? אתה יודע כמה כסף העולם השקיע בהם עד היום? ואני לא מדבר על הכסף שסוהה ערפאת מחזיקה בשווץ....
     3/1/09 09:19:

   צטט: רוזינק מוטי 2009-01-02 01:43:55

   מלך!

   אתה באמצע משחק מלחמה ?

    

     3/1/09 09:14:

   צטט: דניאל - 2008-12-30 07:59:00

   לצערי, הפעם אתה טועה.

    ותאמין לי שאני אומר את זה בתור איש שמאל והרבה שנים.

   ברגע שנגמרה ההפוגה, הם התחילו לירות.

   הם לא הפסיקו לרגע.

   השתן עלה להם לראש, לראשי החמאס.

   לפעמים, כשאין עם מי לדבר בצד השני, צריך לירות.

   מה נעשה? נשב ונמתין עד שימאס להם?

    

   פינינו את עזה.

   אין היום יישוב אחד שם.

   פינינו את אחרון החיילים שם.

   הם שולטים במצב בתוך השטח שלהם.

   כל עוד השילטון המתון היה שם, היה לך עם מי לדבר שם.

   אבל הייתה הפיכה צבאית.

   והחמאס לקח את השלטון בדרך הכוח.

    

   אז מה נעשה?

   נשב ונמתין והמתין לטוב ליבם?

   לפעמים צריך פשוט לעשות מעשה.

    

   מצטרפת לדניאל

   אין  "פצצה חכמה" ,אין "מלחמה צודקת"

   ומלחמת ה"אין ברירה" נכפתה עלינו

   יש הרבה איוולת בהיסטוריה

   לא קראנו נכון את המפה

   "השכנים בבניין המשותף" ממררים את חיינו,

   אז מה נעשה?

   נעבור דירה?

   נכנע לטרור?

   עצוב לי שכל אחד  ,בנוחיות שלו ,מתייפייף בסוגיות מוסר כאלו ואחרות

   שלום עושים בשפיות או שלא עושים בכלל....

   לא ניתן לחיות בשלום עם

    

     3/1/09 07:27:

   צטט: דיפלומט טו בשבט 2009-01-02 00:34:30


   יש לך פתרון מעשי אחר למצוקת החרדות המלווה שמונה שנים את תושבי שדרות

   ואף ערים אחרות.

   יפה להעביר ביקורת , ולקרוא תיגר , נוח אולי גם שאין חשש של ממש לנ הפגע או אולי גם אם יש

    

   מה אתה מציע?

    יש לך פתרון ?

    סביבון?

    משהו אחר פרקטי אמיץ ויצירתי די כדי להשיב שקט לאיזור..???

    יש לך ?

   אשמח לשמוע ואולי לתמוך.....

   לא צריך פתרון יצירתי, או איזה נס חנוכה. צריך להכיר בכמה דברים: שהם ואנחנו כאן. שילדים בני כל הלאומים נהיים נודניקים כשאין להם מה לאכול. שקבלת עצמאות היא דרכו של כל עם, שבכל הסכם יש צד בינלאומי שמגבה, שהרבה מאוד מהמשאבים שלנו צריכים להיות מושקעים בדברים אחרים.

     3/1/09 07:20:

   צטט: דני ססלר 2009-01-02 00:20:02

   ד.  למה הקטנת את הזר הקירגיזי שלי...?

   לא רציתי להתחרות במקור - מנהג חסידי, תפקסס  לי אישור ?

    

     3/1/09 06:38:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-01 08:59:38

   צטט: smartblond 2008-12-30 11:58:42

    

   יגאל

   כבר למדתי את הסגנון הציני שלך:)

   הכל נכון לפרטי פרטים

   המבצע יהפוך שוב למלחמה

   וזה טוב בסקרים

   ואנו פוגעים גם בחפים מפשע מאחר והם גרים ברצועה

   אבל אין מה לעשות

   כמה תושבי הדרום

   יכולים לספוג

   הגיע הזמן למבצע כלשהו באם עופרת יצוקה או גומי נשרף

   ולאחר תום המבצע החמאס כמובן לא יתקפל

   ויצוצו משגרים ומחילות חדשות ושוב

   חוזר חלילה.

   אנחנו במערכה שלא תגמר לעולם

   במלחמות את מנצחים

   שני הצדדים מפסידים

   וזה מה שקורה בפועל.

   אז ברק קיבל עלייה בסקרים

   אז מה זה אומר

   שהוא יהיה ראש הממשלה הבא

   ממש לא

   זה אומר שביבי יהיה כי רוב המדינה ימנית

   ושונאת ערבים באשר הם

    

    בדיוק בגלל זה - הגיע הזמן לשבור את מעגל הקס(א)מים.

    

    

   יגאל

   קשה עד בלתי אפשרי

   הותיקים שומרים

   על הכסאות שלהם חזק

   ואילו לצעירים עם רעיונות חדשים

   ואנרגיות חדשות

   והמון אמביציה

   לא נותנים להכנס

   ולהשפיע

   הגיע הזמן שהמנהיגים שלנו

   יפנו את הדרך לדור הצעיר יותר

   שיש לו תובנות חדשות

   והרבה יותר קרוב אלינו

   בדעות ובמחלוקות

     3/1/09 00:15:


   כתבת יפה, חד ומדויק.

    

   אבל... רציתי לשאול מה לדעתך היינו צריכים לעשות? לשתוק?

    

    

    

   שב"ש

     2/1/09 21:42:

   צטט: בריינס 2009-01-01 09:53:47

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-31 22:56:08

   צטט: בריינס 2008-12-30 10:49:48


   היציאה מגוש קטיף הוגדרה התנתקות

   הובטח לעוטף עזה שעם הטיל הראשון עזה נמחקת.

   אני בוודאי

   לא בעד למחוק את עזה.

   התנתקות לא היתה שם

   8 שנים אזרחים חיים בפחד קיומי, חרדות

   נראה אותך חושב (מעבר לפחד הקיומי ולדאגה לילדים ולמשפחה)

   10 פעמים אם ללכת לשירותים/מקלחת/לזיין

    ובכמה שניות תספיק לסיים לפני שיתחיל צבע אדום...

   מבצעים כאלה לא עושים כל יום וכשכבר התחלנו במשימה צריך לסיים

   וזה כולל את גלעד שליט!

    

    

   אז מה שאת אומרת זה שבעצם לגברים בדרום יש צידוק לגמור מהר ? בכל אופן, ה"מבצע" הזה שרק הולך ומסתבך מדי יום - לא יביא שום תועלת לרדיוס ה 30-20-10 וביומיים האחרונים אפילו 40 הקילומטרים - כי הממשלה הפחדנית אינה מעיזה לקחת יוזמות תווך להפסקת אש מצד מדינות אירופה ברצינות. לפעמים עדיף לגמור לאט.

    

    

   לשיטתך

   נזדכה על המפתחות

   נסגור את הבאסטה

   היה נחמד לשחק במדינה 60 שנה.

   נחזור להיות היהודי הנודד הגלותי.

   איזה יוזמות ממדינות אירופאיות? אלו שמכרו אותנו בעבור חבית נפט?

   שאיפשרו לרצוח ולחמוס אותנו? נזכרתי בכתבה שהיתה לא מזמן

   על בכיר איטלקי שפרש לגימלאות ומספר איך הם איפשרו לפת"ח לפעול חופשי על אדמת איטליה

   ולבצע ביהודי איטליה פיגועים 

   בתמורה לשקט (לשאר הדתות באיטליה...) שערפאת הבטיח להם, לאלה אתה מתכוון?

   לדבר דיברנו, נתנו אדמות קיבלנו חיי טרור.

   מצחיק שמנהיגי מדינות ערב מבינים ומקבלים

   את מה שאתה בכורסא המפנקת שלך לא רואה!

    

   @הכותבת הינה תושבת המרכז@

   מדהים איך אחרי המילה "לשיטתך" את מרשה לעצמך לתקוע כל כך הרבה דברים שלא אמרתי ולענות לעצמך.האדמות היחידות ש"נתנו" היו - סיני, ומאז יש לנו אוייבת אחת פחות. חבל שאת מסתכלת על המצב דרך הזווית הצרה של הסדרה "סופרנוס", מהכורסא הנזירית שלך.

     2/1/09 21:19:

   צטט: שני. ב 2008-12-31 21:46:27

   איזה יופי אתה כותב ,מעניין מה אתה עושה כרגע,בגשם, בקור, העז.

   מאה וכמב כוכבים,אחזת בקונספט! בשנינותך המדושנת והמשומנת הפכת לקונצנזוס

   כולם מרוצים,ואפשר לעשות לחיים!

   מעניין מה הם עושים עכשיו? סילבסטר?

   אני אגיד לך מה אני עושה עכשיו.

   אני שותקת. וממליצה לך להכנס בחום לפוסט שלי "דיסלקציה שבויה בקונספט"

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=802410

   אין לו לפוסט, ולו כוכב אחד!

   "למה התכוונתי? בדיוק לפוסטים מעין אלה.

   אבל הדוגמא לכך היא אתה וחבריך!

   מעט סולידריות לא תזיק לך..

   לתושבי הדרום, ולחיילינו ..

   חזירות, זה ממש לא שם המשחק.ולדמגוגיה אין מקום, זה מחניק,מקומם.

   (רק חסר לי שתצא לרחובות ותרים שלטים "חיילים תשתמטו"זו מלחמה לא צודקת,זו מניפולציה פולטית)

   ברור שגם את זה לא תעשה,הרי קר בחוץ)

    

    

    

    

   את טועה בכך שאין "לי ולחבריי" סולידריות לתושבי הדרום, זו שטות גמורה. זה כמו שאומר לך שבשנים שהתפוצצו במרכז תלאביב אוטובוסים ובתי קפה - מי שלא גר כאן או עסק בזה אין לו ולחבריו לא הייתה אמפטיה לחיי או לבעיה. לא יזיק לך לאמץ פרספקטיבה קצת יותר רחבה על פתרון אמיתי לבעיה במקום להתמקד ב"צומי" שקיבלת או לא מגוש דן. אולי אז גם יבוא מישהו לקרוא את הפוסט הנידח שלך, אם תצליחי לעניין.

    

     2/1/09 21:10:

   צטט: לגו 2008-12-31 18:03:05

    

   שתיים היקר,

   ברוח "הכניסה הקרקעית" (מה זה לעזאזל הביטויים האלה?!) : כל מילה בפוסט הזה -  פגז!

    

   וכמו כן, בתקווה שתקבל מזה השראה לפוסט הבא (אם מותר להזמין:), אני ממליצה לחשוב קצת על התנהלות התקשורת (השמאלנית כידוע) במלחמה גוליית הזאת: 

   אתר העין השביעית - מאמר מעולה של אורן פריסקו על כך ש"ילדים יש רק בישראל"

    ואתר קשב - על "פגיעה בול"

   דווקא בא לי לכתוב על משהו שלא קשור ל"מצב", כבר עשו ממני לוח מודעות וזירת התגוששות.

    

     2/1/09 20:01:

   צטט: ransom stark 2009-01-02 19:01:01


   6. “הפתרון יבוא מבחוץ, דרך בוררים חיצוניים ובלחץ בינלאומי”
   - לצערי, ארצות הברית ומדינות אירופה מהוות בשנים האחרונות חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון. בשל שיקולים משיקולים שונים ישראל זוכה לגיבוי גורף ואף נדחקת להמשיך את המצור על עזה ואת המלחמה בחמאס. לכן חשובה במיוחד התארגנות פוליטית מקומית, ישראלית ופלסטינית, שתקרא לשים סוף להפגזות ההדדיות, להרג, למצור, לחטיפות, ולנסיונות השווא להביא את הסכסוך להכרעה כוחנית. אם יהיה פתרון הוא יבוא מידינו שלנו ולא משום מושיע מבחוץ.
    

    

   מעניין מה הייתה דעתו של הח"כ כאשר ברה"מ הקומוניסטית הייתה חלק מהבעיה במזרח התיכון "משיקולים שונים" פעלה נגד אינטרסים ישראליים ובעד אינטרסים שלה  באמצעות גרורותיה באזור (שכנינו), שזכו לגיבוי גורף ואף נדחקו להמשיך את המצור המלחמה על ישראל".

   בקיצור תמיד הציפור מלמעלה (מעצמות) חירבנה על אלה שעל הענפים התחתונים(אנחנו)!

   הציפורים למעלה אולי מתחלפות, אנחנו נשארים כאן עם החרא...

     2/1/09 19:25:

   פוסט מעולה, כל הכבוד
     2/1/09 18:26:

   רק שני מבצעים בהיסטוריה של ישראל היו מוצלחים- מבצע אנטבה ומבצע סבתא.

   למה לא לומדים ומשנים את השם? אם אנחנו לא אוהבים מלחמה ומבצעים נוטים להכשל, למה לא לקרוא לזה למשל "חביצה"? אני חושב שזה מאד יתאים, היסטורית למציאות:

    

   חביצת קדש, חביצת ליטני, חביצת  שלום הגליל, חביצת עופרת יצוקה וכו"

    

     2/1/09 18:21:

   צטט: מהירה ועצבנית 2008-12-30 06:23:20

   לך תגור שבוע בשדרות, או לחילוםיו בקרית שמונה של האייטיז, תחת הקטיושות. או בצפון של 2006 ואז תחזור ונראה מה תהיה דעתך בעניין. חוצמזה מלחמות כבר לא עושים בקיץ....

    אלו התגובות הכי אידיוטיות משתי סיבות עיקריות: 1. איך בדיוק איום טילים על הראש יכול לסייע לך לקרוא את התמונה הגאופוליטית ביתר בהירות? למה מישהו בשדרות יודע יותר איך לפתור את בעיית הקיום הישראלי-פלסטינאי מאשר מישהו בתל אביב, או בניו יורק לצורך העניין. 2. אם זה לא פתרון אז זה לא פתרון, לא משנה כמה מבאסת הבעיה

    

     2/1/09 17:37:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-02 06:27:31

   רגע, רגע - אבל מה קרה בסוף ? (אל תיקח אותי ברצינות, אני יודע איפה זה ויקיפדיה).

    

    

   נו, אתה יודע קמה המדינה, ומאז בלאגן!

     2/1/09 17:34:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:40:25

   צטט: dr. sela 2008-12-30 06:48:00

    

   הביקורת שלך נוקבת, רהוטה,

   מוגשת בחינניות לעילא.

   כדי להפוך אותה לביקורת בונה

   יש להציב אלטרנטיבה.

   מה אתה מציע?

    

   אם ברור לכולם שלאחר גמר מניין ההרוגים בשני הצדדים - לא יופסק הירי על ישראל, למה להכנס לשם מלכתחילה ?

   מסכימה עם כל מילה,

   גרתי שנים באזורי הקטיושות

   ושום מבצע לא הביא לשקט לטווח ארוך.

     2/1/09 16:43:
   את יודעת - אמת דיברתי

   מעניין וגדוש
     2/1/09 16:34:

   מעתיקה את דברי מיא:

    

   יש לי סקופ אדיר בשבילך - אני הלכתי ללמוד כי רציתי ללמוד. לא להזדכות על התואר. ולא העתקתי כלום ולמדתי הכל בעצמי. ופרט למפקד ירום הודו מעולם לא נתקלתי במישהו שהעתיק את כל התואר שלו מא' ועד ת'. שלא הציע שום מטלה שעשה בעצמו - אלא ביקש את כל הסיכומים מכל השיעורים. ואתה יודע למה? כי כדי לקבל דרגות צריך להוציא תארים. ואין זמן לשטויות כאלה בצבא, ולא באמת רוצים שם ללמוד, הגנרלים, אלא רק להתקדם בסולם הדרגות. זה מעניין את התחת שלהם להשכיל ולדעת. וייאלה, נעתיק. זו תרבות החפיף שמאפיינת את כל המדינה וככה היא נראית. זה הפרצוף שלנו - סליחה, לא שלי. אני לא כזאת. ולא יעזור לך ברק. יש טוב ורע, יש נכון ולא נכון. וזה כואב לדעת וזה לא נעים לשמוע את האמת, אבל יש אמת. וזה לא אומר שמפקד חיל האוויר לשעבר הוא לא איש מקצוע טוב או כושל בהכרח - אבל זה אומר שהוא תחמן. וגם זה אומר שיחסים בינלאומיים הוא לא יודע. ושחזון מעבר לראייה הצרה של הצבא אין לו. כי זה מה שלמדנו שם.

    

   מיא,

    

   העתיק את כל התואר שלו מא' עד ב'?

   לא הציע שום מטלה שעשה בעצמו?

   אני מציעה לך להגיד ליגאל למחוק את התגובה שלך

   את יודעת ,לשון הרע...

     2/1/09 15:54:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-01 12:38:11

   צטט: נדב סגל 2008-12-30 15:39:25


   העיתוי יותר מדי נפלא: חנוכה-כריסטמס / בוש-אובאמה / בחירות-סילבסטר / ביבי-ברק - מכדי לפספס.

   פוליטיקאים יוצאים מזה בסדר.

   נכון,האנשים שמכתיבים לנו את סדר היום הם פוליטיקאים משופשפשים שבעיניי לא משנה מה יעשו ומה יגידו,הם נתפסים כשקרנים.

   קשה לי מאוד לתת אמון בפוליטיקאים.

   אבל שמת לב שפתאום יש הסכמה מוחלטת בין הפוליטיקאים של הליכוד העבודה קדימה ומרץ?

   איך זה יכול להיות? שפוליטיקאים מכל המחנות יתמכו פה אחד בצעד מסוים????

   כניראה שיש סיבה לכך.

   אז נכון,מלחמה זה דבר רע מאוד,ואדם שלא שואף לשלום ורוצה מלחמה,יש לו בעיה חמורה מאוד,וכדאי שיבדוק את עצמו.

   הלוואי ואפשר היה למנוע את המלחמה/פעולה הזאת.

   אבל לאחר 8 שנים שחלק מתושבי המדינה הזאת חיים תחת טילים,לאחר שפינינו את הצבא ואת המתנחלים מעזה,לאחר שהעברנו כספים לרשות הפלסטינאית שהועפה ונזרקה משםע"י ארגון טירור מוסלמי קיצוני שתפס את מקומה,לאחר הסכם רגיעה שהופר ולאחר מכן נגמר,לאחר הזהרות חוזרות ונשנות מטעם ישראל לחמאס,לאחר שהמשיכו ליפול הטילים והתווספו אליהם טילים יותאר משופרים וארוכי טווח שהכניסו למעגל איום הטילים ערים נוספות,,,מה עוד יכולנו לעשות??

   אני בתור אזרח במדינה הזאת,בתור אדם שחי מאומנות  ונושם אומנות אנטי מלחמות מובהק,שואל את עצמי,,אותך ואת הקוראים איזו אלטרנטיבה יש לנו???

   אם מישהו מכם ימצא דרך להפסיק את ירי הטילים על אזרחי המדינה  ללא מכה קשה וכואבת לארגון הטירור שהשתלט על עזה שיספר לי.

   אם לך יגאל יש אלטרנטיבה תספר לי ואני הראשון שיתייצב לצידך.

   אך לצערי הרב,אין אלטרנטיבה!!!

   ומכיון שאין אלטרנטיבה,בואו כולנו נהיה ריאליים,נפסיק אם האינסטינקט הטבעי הזה של למחות כל הזמן גם אם זה מוצדק וגם אם לא,נאחל /נתפלל(כל אחד בדרך שלו) שלא יהיו לנו הרוגים רבים במלחמה הזאת,ונתמוך לא בפוליטיקאים,אלא בתושבים שנמצאים במקלטים בפחד אך בשמחה מכך שסוף סוף מישהו מנסה לשנות את ה"שגרה" של 8 השנים האחרונות,ובחיילים שעומדים להלחם למען אותם תושבים.

   בכל העולם, לאורך כל ההיסטוריה, סכסוכים קשים נפתרו בסופו של דבר בהסכמים. רוצה להאריך את הדרך ולשלוח עוד חיילים למות ? אחלה. יש עוד מלא במלאי.

    

    

    


   נכון,בכל העולם סכסוכים קשים נפתרו בהסכמים,אני מסכים איתך.

   ההבדל הוא שכאן לא מדובר בסכסוך או במלחמה בין מדינות.

   מדובר כאן על ארגון טירור של מוסלמים קיצוניים שמטרתו למחוק את מדינת ישראל מהמפה ולהשמיד לחלוטין את "האויב הציוני"!!

   אותו ארגון טירור שמתעמר גם באזרחים הפלסטינאים!

   אם היה מדובר כאן על עוד סכסוך בוודאי שהסכם היה הפתרון,אך מכיון שמדובר בטרוריסטים חמומי מוח חסרי צלם אנוש,שבאים כביכול "בשליחותו של אללה" שכל מטרתם היא להשמיד אותנו,אין ספק שאנחנו צריכים להחליש אותם ולגרום להם להבין שירי הטילים על אזרחי המדינה לא מועיל להם אלא מזיק.

   בקשר ל"מלאי החיילים" אני חלק מאותו מלאי,ואם אני אקבל צו 8 אני אתייצב בשמחה ואסתכן במוות של עצמי על מנת להציל חיי אזרחים!!

   {אגב,מי שחושב שאני מתבטא בקיצוניות כשאני מכנה אותם חמומי מוח חסרי צלם אנוש,מוזמן לצפות  בלינק שבו רואים את חמומי המוח האלה משתמשים בברוטאליות בילדים, כמגן אנושי(לצערי הרב  הלינק דרך הפייסבוק ולכן לא כולם יוכלו לצפות בזה):

   http://www.facebook.com/home.php#/video/video.php?v=55104407537&oid=40737017223&ref=nf}

     2/1/09 15:41:

   צטט: מיא 2008-12-31 15:01:27

   ומי שחושב שהתכוונתי שצריך לפנות את החמאס בדרכי שלום - טועה. אי אפשר לדעתי להידבר עם החמאס. אני פשוט חושבת שהיה צריך לנטרל אותו ולפגוע בו אך ורק בשילוב גורמים בינלאומיים כמו רוסיה, מעצמות אירופה ומדינות ערב האחרות שחוששות גם הם מאיום איסלאמי על משטריהן. וכל זה היה צריך להיעשות מזמן, ובחשאי כמובן. וגם מהלך צבאי היה צריך להיות מהלך של ברית בינלאומית - והיו לכך תקדימים לכך בעולם. כי אחזור ואומר שזה כישלון של ישראל במיתוג של בעיית עזה כבעיה פרטית שלנו. אבל אצלנו אוהבים לדפוק את הראש בקיר ההבטון. כי באמת - מטוסים כבר נקנו מארה"ב, והמחיר כבר שולם. 

   ווי - אחותי ! יש מבצע ! קונים פצצת חצי טון עכשיו, ומקבלים מחירי מכירת חיסול: אחד מנהיג חמאס +  15 חללי בני משפחתו + פצועים קל + בניין קלפים + 4 כווני אווירון.

     2/1/09 15:35:

   צטט: oritall 2008-12-31 14:49:25

   המלצה על פוסט: http://cafe.themarker.com/view.php?t=335842

    

   הם שונאים אותנו, מבחינתם אנחנו כובש אכזר ועד שלא נצא מכאן, הם לא ירפו. הם לא מאמינים בשלום כיוון שאינם רוצים בו, מטרתם היא להעיף אותנו מכאן, אנחנו תקועים להם כמו עצם בגרון.

    

   מבצע שנועד למנוע ירי לעבר ישראל, הוא מבצע לגיטימי, ברור שהייתי מעדיפה לפתור את הבעיה בדרך של הידברות ... אך אין עם מי לדבר ואין על מה לדבר ... מבחינתם, מקומנו לא כאן.

    

   עצוב, אבל זה המצב. 

   ואנחנו לא באמת כובש אכזר ? הרסת אותי.

     2/1/09 15:00:

   צטט: מיא 2009-01-02 12:25:55

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-02 10:48:51

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-02 09:26:05

   צטט: מיא 2008-12-31 13:01:37


   ולמי שמזדרזים לרדת עליי אישית וכבר קראו לי צ'מברליין וכו' - בנוסף לאהבתי לאמנות, שהיא התחביב שלי, הלימודים הפורמליים שלי היו למעשה בכלכלה ובמדעי המדינה, ובנוסף למדתי מזרחנות ויחסים בינלאומיים. בלימודי התואר השני ישב לצדי איתן בן אליהו, לימים מפקד חיל האוויר, וללא ניד עפעף העתיק מאיתנו, התלמידים הצעירים, או שמא 'השלים', את כל המטלות. לא זכור לי שעשה משהו בעצמו. אז בכל מקרה אני ממש מרגישה שיש לי בסיס לנתח את כל מה שקורה כאן. הלימודים שלי כללו התעמקות בתולדותיהם של כל המשטרים הערביים באזור ביחסיהם עם ישראל. אני מוסיפה את זה רק למי שתהה איך אני מעזה לפתוח את פי הגדול גם כאן.

    מיא - בקשה. במקרה ואת מנהלת רישום של "פוסט כבקשתך" - ספרי על הסקופ הביזארי של מפקד חיל האוויר המעתיק שיעורים :-) אם לא, אנא רשמי ברשימת ה"טוסט כבקשתך" שאני אוהב את הטוסט שלי חרוך.

    

    

   פשששש... איזה סקופ

   לדעתי ראוי להוריד אותו לדרגת טוראי

    

   יגאל

   יש לי עוד סקופ עבורך

   גם אני העתקתי שעורים באוניברסיטה

   ... אז זהו... קפוט... ?

    

   יגאל/מיא,

   מה איתכם?

   העתקתם?

   עברתם פעם באדום?

    

    

    

   יש לי סקופ אדיר בשבילך - אני הלכתי ללמוד כי רציתי ללמוד. לא להזדכות על התואר. ולא העתקתי כלום ולמדתי הכל בעצמי. ופרט למפקד ירום הודו מעולם לא נתקלתי במישהו שהעתיק את כל התואר שלו מא' ועד ת'. שלא הציע שום מטלה שעשה בעצמו - אלא ביקש את כל הסיכומים מכל השיעורים. ואתה יודע למה? כי כדי לקבל דרגות צריך להוציא תארים. ואין זמן לשטויות כאלה בצבא, ולא באמת רוצים שם ללמוד, הגנרלים, אלא רק להתקדם בסולם הדרגות. זה מעניין את התחת שלהם להשכיל ולדעת. וייאלה, נעתיק. זו תרבות החפיף שמאפיינת את כל המדינה וככה היא נראית. זה הפרצוף שלנו - סליחה, לא שלי. אני לא כזאת. ולא יעזור לך ברק. יש טוב ורע, יש נכון ולא נכון. וזה כואב לדעת וזה לא נעים לשמוע את האמת, אבל יש אמת. וזה לא אומר שמפקד חיל האוויר לשעבר הוא לא איש מקצוע טוב או כושל בהכרח - אבל זה אומר שהוא תחמן. וגם זה אומר שיחסים בינלאומיים הוא לא יודע. ושחזון מעבר לראייה הצרה של הצבא אין לו. כי זה מה שלמדנו שם.

    

   מיא,

    

   וואלה, את צודקת,

    

   יש טוב ורע

   יש נכון ולא נכון

   ויש אמת... 1?

    

   תלוי את מי שואלים.

    

       מיא, את יודעת מה ההבדל הגדול בינינו?

    

    

   את יודעת את כל התשובות הנכונות

    

   ואני?

   אני לא מתבייש לומר שאני לא יודע את כל התשובות הנכונות

   ולא בטוח שיש בכלל תשובות נכונות

   אני לא בטוח שהאופציות שעומדות לפנינו ניתנות לחלוקה לטוב ורע.

   לעיתים כל האופציות גרועות/קשות וצריך לבחור את האופציה הפחות גרועה...

       הבדל נוסף שהצפת לי עם הסקופ שלך זה -

    

   שאת תותחית! ואני סתם סנילי...

    

   אני פשוט בשוק

   איך רכשת יכולות מרשימות כאלו?

   לנתח את האופי והיכולות, של אחד מ 100 +/- סטודנטים שלמדו איתך לפני 15 שנה 

    

   אני בקושי זוכר איך קראו לי לפני 15 שנה

    


    

     2/1/09 14:24:

   "אף חבר כנסת ממה שקרוי "השמאל הציוני" לא הסתייג בקול מפעולת צה"ל בעזה

    
   מי שטוענת שלא פחדה לעשות את הצעד, גם אם באורח פלא הוא לא נשמע לבסוף, היא חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) - אחת שדווקא ידועה ביכולת ההתמדה שלה לזעוק מעל כל בימה אפשרית. לא במקרה הזה, לטענתה. "מיום שישי אני מנסה להתראיין ברשת ב' ובגלי צה"ל ולא מצליחה להיכנס", מספרת גלאון, "יש לי דוברת, שכל יום מתקשרת ומבקשת להעלות אותי לשידור ולהעלות סוגיות מסוימות. בהתחלה, ביום שישי רציתי לדבר על מיצוי המהלכים המדיניים, ואחרי שהמבצע התחיל רציתי לדבר על מידתיות ועל הפסקת אש. נכון לרגע זה לא הוזמנתי".
    
   למה את חושבת שזה קורה?
    
   "כי כשהתותחים יורים אז אסור להעיר ולבקר"."
     2/1/09 13:56:


   אני כרגיל מזנב כאן והפוסט עם התגובות שכבר חלקן לא קשורות אליו, הופך לשכונה ישראלית מעניינת.

    

   אני מאמין שיש לנו רק כוונה אחת, לשבור את הרוח של הנהגת החמא"ס, זה יקרה רק אם יהיה לחץ מהאזרחים. זה יגרום לשנאה עוד יותר גדולה כלפינו וכל הסכם שייחתם בינינו - גם אם יהיה במהותו - בסיס לאי לוחמה, הוא יישען על בסיס אמוציונאלי שיניע את התאיידותו תוך זמן קצר.

   ושוב

   ושוב וזה לא ייגמר לעולם.

    

   משה

   אשמח להעניק לך כוכב של טעם. אולי גם אפשר יהיה לראותץ אותו זורח כאן (:-

     2/1/09 13:43:

   "מניין ההרוגים הפלשתינאים במבצע עופרת יצוקה הגיע אתמול ללפחות ל-412. לפי דיווח של משרד הבריאות של החמאס שאושר בידי אונר"א, 37 ילדים ו-17 נשים נהרגו עד כה."

    

   yes! yes!

    

   תן לי את זה חזק, עוד הרוגים, עוד ילדים, מה זה משנה הם פלסטינאים הרוגים - זה טוב!

    

   אהההההההההה!

     2/1/09 12:25:

   צטט: ברק חכמוב 2009-01-02 10:48:51

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-02 09:26:05

   צטט: מיא 2008-12-31 13:01:37


   ולמי שמזדרזים לרדת עליי אישית וכבר קראו לי צ'מברליין וכו' - בנוסף לאהבתי לאמנות, שהיא התחביב שלי, הלימודים הפורמליים שלי היו למעשה בכלכלה ובמדעי המדינה, ובנוסף למדתי מזרחנות ויחסים בינלאומיים. בלימודי התואר השני ישב לצדי איתן בן אליהו, לימים מפקד חיל האוויר, וללא ניד עפעף העתיק מאיתנו, התלמידים הצעירים, או שמא 'השלים', את כל המטלות. לא זכור לי שעשה משהו בעצמו. אז בכל מקרה אני ממש מרגישה שיש לי בסיס לנתח את כל מה שקורה כאן. הלימודים שלי כללו התעמקות בתולדותיהם של כל המשטרים הערביים באזור ביחסיהם עם ישראל. אני מוסיפה את זה רק למי שתהה איך אני מעזה לפתוח את פי הגדול גם כאן.

    מיא - בקשה. במקרה ואת מנהלת רישום של "פוסט כבקשתך" - ספרי על הסקופ הביזארי של מפקד חיל האוויר המעתיק שיעורים :-) אם לא, אנא רשמי ברשימת ה"טוסט כבקשתך" שאני אוהב את הטוסט שלי חרוך.

    

    

   פשששש... איזה סקופ

   לדעתי ראוי להוריד אותו לדרגת טוראי

    

   יגאל

   יש לי עוד סקופ עבורך

   גם אני העתקתי שעורים באוניברסיטה

   ... אז זהו... קפוט... ?

    

   יגאל/מיא,

   מה איתכם?

   העתקתם?

   עברתם פעם באדום?

    

    

    

   יש לי סקופ אדיר בשבילך - אני הלכתי ללמוד כי רציתי ללמוד. לא להזדכות על התואר. ולא העתקתי כלום ולמדתי הכל בעצמי. ופרט למפקד ירום הודו מעולם לא נתקלתי במישהו שהעתיק את כל התואר שלו מא' ועד ת'. שלא הציע שום מטלה שעשה בעצמו - אלא ביקש את כל הסיכומים מכל השיעורים. ואתה יודע למה? כי כדי לקבל דרגות צריך להוציא תארים. ואין זמן לשטויות כאלה בצבא, ולא באמת רוצים שם ללמוד, הגנרלים, אלא רק להתקדם בסולם הדרגות. זה מעניין את התחת שלהם להשכיל ולדעת. וייאלה, נעתיק. זו תרבות החפיף שמאפיינת את כל המדינה וככה היא נראית. זה הפרצוף שלנו - סליחה, לא שלי. אני לא כזאת. ולא יעזור לך ברק. יש טוב ורע, יש נכון ולא נכון. וזה כואב לדעת וזה לא נעים לשמוע את האמת, אבל יש אמת. וזה לא אומר שמפקד חיל האוויר לשעבר הוא לא איש מקצוע טוב או כושל בהכרח - אבל זה אומר שהוא תחמן. וגם זה אומר שיחסים בינלאומיים הוא לא יודע. ושחזון מעבר לראייה הצרה של הצבא אין לו. כי זה מה שלמדנו שם.

    

     2/1/09 12:17:

   צטט: ה----קדרית!!!!! 2009-01-02 07:27:35


   שקט שקט שקט

   הנה זה בא:

   אתמול "הורידו"  את ניזאר ריאן...כן?

    

   אופס....גם 11 מילדיו ואחת מנשותיו הלכו פייפן....

    

   נו מה עכשיו?

    

   11 ילדים - מגיל שנה עד 16 .

    

   -----------------

   אם זה לא הסוף של העולם הזה אז מה כן?

   אם זה לא הסוף ?אז מה בשם אלוהים  מה????!!!!!!!!

   זה מוצדק?זה בסדר?מי אנחנו?אנשים?חיות?חיות אדם?!!

   ---------------

   יהי זכרם ברוך .של אותם ילדים קטנים.אני עצובה.

    

   תעזבי, כולם רוצחים בפוטנציה. פשוט הקדמנו תרופה למכה ב-20 שנה.

     2/1/09 11:13:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-01 23:34:52

   צטט: בדלי 2008-12-31 07:50:30


   דנידין היתה אחלה סדרת ספרים, עם כל התמימות של אז, והיוהרה, אבל כילד היה כייף לקרוא

   לא אוהב מלחמות, לא אוהב לחימות, לא אוהב חפים מפשע שסובלים, ובמיוחד לא כאלה שהם מעמי שלי, שסובלים כבר 8 שנים סתם. זה שבמקביל סובלים גם שם חפים מפשע זה נכון. הם רק בחרו בחמאס למנהיגיהם, אז זה טיפה באשמת חלקם.

   חבל, חבל מאוד שכל זה קורה וממשיך לקרות בינינו לבינם.

   מנטרת "שמונה השנים" יצאה לי כבר מרוב החורים. הרי שמונה השנים המטרנו קמח וסוכר על בני עזה, היטינו את מימי הירדן כדי שישטפו את הביוב מרחובותיהם, בנינו להם קניונים עם 'פיצה האט', את כל תכולת סל התרופות שלחנו אליהם עם כיפה אדומה - והם ? אפילו טלפון בחג לא מרימים מהקבר.

    

   החוצפנים גם לא עונים לטלפון

    

    

    

    


    

     2/1/09 10:48:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-02 09:26:05

   צטט: מיא 2008-12-31 13:01:37


   ולמי שמזדרזים לרדת עליי אישית וכבר קראו לי צ'מברליין וכו' - בנוסף לאהבתי לאמנות, שהיא התחביב שלי, הלימודים הפורמליים שלי היו למעשה בכלכלה ובמדעי המדינה, ובנוסף למדתי מזרחנות ויחסים בינלאומיים. בלימודי התואר השני ישב לצדי איתן בן אליהו, לימים מפקד חיל האוויר, וללא ניד עפעף העתיק מאיתנו, התלמידים הצעירים, או שמא 'השלים', את כל המטלות. לא זכור לי שעשה משהו בעצמו. אז בכל מקרה אני ממש מרגישה שיש לי בסיס לנתח את כל מה שקורה כאן. הלימודים שלי כללו התעמקות בתולדותיהם של כל המשטרים הערביים באזור ביחסיהם עם ישראל. אני מוסיפה את זה רק למי שתהה איך אני מעזה לפתוח את פי הגדול גם כאן.

    מיא - בקשה. במקרה ואת מנהלת רישום של "פוסט כבקשתך" - ספרי על הסקופ הביזארי של מפקד חיל האוויר המעתיק שיעורים :-) אם לא, אנא רשמי ברשימת ה"טוסט כבקשתך" שאני אוהב את הטוסט שלי חרוך.

    

    

   פשששש... איזה סקופ

   לדעתי ראוי להוריד אותו לדרגת טוראי

    

   יגאל

   יש לי עוד סקופ עבורך

   גם אני העתקתי שעורים באוניברסיטה

   ... אז זהו... קפוט... ?

    

   יגאל/מיא,

   מה איתכם?

   העתקתם?

   עברתם פעם באדום?

    

    

     2/1/09 09:53:

   צטט: יעל001 2008-12-31 14:10:45


   יגאל יקר

   בזמן שהייתה "הודנה" כולם ידעו שהחמאס מתחמש וצה"ל מתכנן תוכניות למבצע גדול בעזה. אף אחד לא באמת רוצה לחשוב על דרך שתוביל לפתרון הסכסוך. החמאס רוצה להפגין שרירים וצה"ל כבר עשה תוכניות, לא חבל לבזבז? כולם יודעים שהמבצע לא יפתור כלום, רק יותר אזרחים ימותו בדרכים נוראיות. אין לי ספק שה"מבצע" יצא לדרך מיתוך אמוציות, מנותק לגמרי מכל הגיון. מישהו פעם אמר ששלום חרא  עדיף על כל מלחמה.

   הסטטיסטיקה אומרת כי רק 12% מאזרחי מדינת ישראל התנגדו מלכתחילה למבצע.

   יש איזה רגש פטריוטי-נקמני שעולה, בכל פעם שמכים בפלסטינאים. מצד אחד אפשר להבין את זה, אך בראייה לטווח ארוך - זהו רק תורנו במשחק הדמים, בו נחטוף חזרה וחוזר חלילה. כך לא שוברים את מעגל הקס(א)מים, אלא רק מלבים את האש. חיסולו של מנהיג החמאס על ילידו בני ביתו ומשפחתו אתמול - יביא מתישהו פיגוע מכוער ורב נפגעים, והמנהיג ? יוחלף באחר, משפחתו הנותרת .צטרף לנוקמים מצידם, נצא לפרסומות ומייד נשוב.

    

     2/1/09 09:31:

   צטט: טמבורין 2008-12-31 13:21:40

    

   הפוסט שלך מדויק ומעולה. 

   אני רוצה לשים את הלינק לפוסט שכתבתי היום אצלך. מקווה שזה בסדר איתך.

    

   זאת אינה שעת שפיות

    

    

    אני מבין שלא צלחה דרכך בהוספת טראקבק לפוסט, זה לא ממש עובד ....חבל. משום מה זה מצליח רק לאלה שדווקא הייתי רוצה שיכשלו.

    

     2/1/09 09:26:

   צטט: מיא 2008-12-31 13:01:37

   ועוד משהו (תמיד יש לי עוד משהו): תפסיקו לקנות את כל מה שהפוליטיקאים מוכרים לכם. לא במקרה רוב האינטלקטואלים בכל העולם נמצאים בשמאל. כי ידע, השכלה ולימודים גורמים לאדם לאבד את היכולת לקנות את כל השיט שמוכרים לו. ומה אתם חושבים, שבחודשים האחרונים עסק מישהו ממנהיגנו המהוללים בתכנון אסטרטגי ולא באיך לשמור על התחת שלו לקראת הבחירות? והעיתוי של המלחמה הזאת מקרי? יאללה, תפסיקו לחשוב כמו עדר ולהתייצב מאחורי 'המנהיגים', כי אין מנהיגים לעם הזה. רק חבורה של פוליטיקאים קטנים ונבובים, שמשחקים בהמוני החלכאים והנדכאים, פעם בדרום המופגז ופעם בצפון המופגז כמו פיונים קטנים וחסרי חשיבות על לוח שחמט.

    

   ואפרופו ידע והשכלה - כל מי שלמדו קצת על מבנה של ארגונים יודעים שארגונים פועלים בעיקר כדי לשמר את עצמם ולא למען שום מטרה אחרת. ומה אתם חושבים - צה"ל קנה את כל המטוסים היקרים ואת כל הפצצות ה'חכמות' ולא יחפש את ההזדמנות הראשונה לזרוק אותן על 'אויבנו'? אחרת למה הוא קיים? ומתחמש? ואת הסיפור שמדובר ב-300 'רוצחים' מי מכר לכם? בדקתם להם תעודות זהות? למי יש מונופול על המידע, תגידו? ומי יושב באולפן של ערוץ 10 בחמש אחר הצהריים? רגע, עודד בן עמי זה לא דובר צה"ל לשעבר? יאללה, תתחילו לחשוב. עובדים עליכם.

    

   ולא - אין לי פיתרון עכשיו אחרי שחונטה של פוליטיקאים עצלנים ומושחתים הכניסה מדינה לבוץ לקול מצהלותיו של עדר אידיוטים. באמת אין לי. אני פשוט אחזור על מה שאמרו אינספור אנשים לפניי ועל הלקח שנלמד בעולם מאז מלחמת וייטנאם: צבא סדיר - גדול וחזק ומתוחכם ככל שיהיה, לא יכול להכריע באופן צבאי לוחמי גרילה נחושים בשטח בנוי וצפוף באוכלוסייה אזרחית, בעיקר כשהוא זוכה לתמיכתה.   וזה לקח שחשבתי שנלמד גם בלבנון. 

    

   ולמי שמזדרזים לרדת עליי אישית וכבר קראו לי צ'מברליין וכו' - בנוסף לאהבתי לאמנות, שהיא התחביב שלי, הלימודים הפורמליים שלי היו למעשה בכלכלה ובמדעי המדינה, ובנוסף למדתי מזרחנות ויחסים בינלאומיים. בלימודי התואר השני ישב לצדי איתן בן אליהו, לימים מפקד חיל האוויר, וללא ניד עפעף העתיק מאיתנו, התלמידים הצעירים, או שמא 'השלים', את כל המטלות. לא זכור לי שעשה משהו בעצמו. אז בכל מקרה אני ממש מרגישה שיש לי בסיס לנתח את כל מה שקורה כאן. הלימודים שלי כללו התעמקות בתולדותיהם של כל המשטרים הערביים באזור ביחסיהם עם ישראל. אני מוסיפה את זה רק למי שתהה איך אני מעזה לפתוח את פי הגדול גם כאן.

    מיא - בקשה. במקרה ואת מנהלת רישום של "פוסט כבקשתך" - ספרי על הסקופ הביזארי של מפקד חיל האוויר המעתיק שיעורים :-) אם לא, אנא רשמי ברשימת ה"טוסט כבקשתך" שאני אוהב את הטוסט שלי חרוך.

    

     2/1/09 09:21:

   צטט: אל . 2008-12-31 12:45:45

   לינקולן אמר פעם, "אני מנצח את כל אויבי בכך שאני הופך אותם לידידי".

   מסביבי, אומרים לי שאני חולמת, שגישת 'תן את הלחי השניה' לא מתאימה כאן, שחצי הכוס הריקה מזמן התמלאה בשנאה וכעס ותאוות נקם.

   אומרים לי ואני מתעקשת.

   מתעקשת להאמין שאפשר גם אחרת, למרות שיקח זמן רב.

   דור, אולי שניים ייקח לנו ולצד השני, לחנך ולהושיט יד, מבלי לחכות לנשיכה.

    

   המבצע הזה - אני יכולה להבין אותו,  אך אינני יכולה לקבלו.

   מרגיש לי בפנים שמקבלי ההחלטות, לא נהגו מתוך הגיון טהור. נראה לי שכאן האמוציות היו חזקות מדי.

   אני לא מצליחה להבין מה נרוויח. ברור לי שנצא בהפסד. אולי לא בהפסד מלחמתי, אבל בהפסד זמן ורצון ויכולת להדברות מול אויב. אם אף אחד מהצדדים לא מרוויח, זו עיסקה רעה.

    

   אני לא מתממת. לא לפני זמן רב, ספגנו כאן בצפון את מיטב להיטי חיזבאללה ואני עדיין מבכה מותו של חבר. מכירה היטב את מנגינת הצפירות, מכירה היטב את תחושות התיעוב והתסכול והחרדה. 

   אבל המבצע הזה מיותר. והלוואי שמישהו יפסיק אתו בזמן, אחרי צהלות שמחת הניצחון ולפני שנבכה.

    

   "דבר אינו בהכרח נכון רק משום שמישהו מת למענו"  (אוסקר ווילד)

    

    

   יקירתי, כתמיד תגובה כנה, מנומקת, עם שני ציטוטים מובאות מעוררות מחשב. כפי שאמרת, בהעדר אשליות, מתוך ידיעת הכאב את מדברת על הזמן. הזמן הנדרש בכדי להגיע לנקודה שיש הצופים אותה מראש, נקודת האין-ברירה, הנקודה הבלתי נמנעת - בה הצדדים מבינים שיש להפסיק עם האלימות ולנסות לשרוד, תוך קבלת התנאים הקיימים בהם שני הצדדים בהמצאותם כאן, ברצון בשקט ובעתיד.

    

     2/1/09 07:27:

   שקט שקט שקט

   הנה זה בא:

   אתמול "הורידו"  את ניזאר ריאן...כן?

    

   אופס....גם 11 מילדיו ואחת מנשותיו הלכו פייפן....

    

   נו מה עכשיו?

    

   11 ילדים - מגיל שנה עד 16 .

    

   -----------------

   אם זה לא הסוף של העולם הזה אז מה כן?

   אם זה לא הסוף ?אז מה בשם אלוהים  מה????!!!!!!!!

   זה מוצדק?זה בסדר?מי אנחנו?אנשים?חיות?חיות אדם?!!

   ---------------

   יהי זכרם ברוך .של אותם ילדים קטנים.אני עצובה.

     2/1/09 07:05:

   צטט: נוח ומשתמש 2008-12-31 11:26:25


   ישבתי אתמול והקדשתי זמן לא מבוטל לקרוא את הדברים.

   עשו לי היגיון.

   ע'שו לי הגיון' זה אינגלוז עברי של Made sence ?

    

     2/1/09 07:02:

   צטט: אפרת ש. 2008-12-31 11:21:43

    

   זה לא כל כך פשוט והאשמה היא של שני הצדדים.
   החמאס מנסה לנצל את מומנטום הבחירות בישראל כדי ליצור
   פחד והסלמה וע"י כך להשפיע על תוצאות הבחירות ואצלינו
   מאותה סיבה "מראים שרירים".
   ההתקפה הזו עם ההצלחה הראשונית שלה הייתה אמורה לבוא
   לפני הרבה מאוד זמן כשרק התחילו לעוף רקטות מהצד הפלסטינאי.
   כרגע הצד הפלסטינאי נמצא בבלאגן גדול יותר מאי פעם.
   ישנה שנאה גדולה מאוד בינם לבין עצמם כשהגורם העיקרי
   לכך הוא החמאס. (לא שהענינים היו טובים יותר לפני כן)
   אי אפשר לצפות שנשב בשקט בזמן שנופלות רקטות על בתי
   אנשים חפים מפשע ולא על בסיסים צבאיים. ישנם גם חוקים במלחמה.
   זו גם לא האחריות שלנו שהחמאס (או כל הנהגה פלסטינאית)
   מזלזלת בחיי האנשים אותם היא מנהיגה ומנהלת את המלחמה מתוך
   בתיהם. לא קיים צבא בעולם שנלחם בצורה שצה"ל נלחם. כאשר
   הלחימה היא נגד מטרות "כירורגיות" ולא נגד אוכלוסיה. (כך שאנחנו
   בכל זאת לוקחים אחריות מסוימת על הזילזול של החמאס)
   אם זו הייתה ארצות הברית, עזה כבר מזמן הייתה מגרש חנייה.
   הבעיה שלנו היא שיש לנו נטייה להיסחפות (ראה מלחמת לבנון 1 ו-2)
   ואנחנו לא יודעים לעצור בזמן.
   הבעיה של הצד הפלסטינאי הוא שאי אפשר שנים לשבת ולרקוד
   על החתונה של אנחנו עם כבוש ומסכן ודופקים אותנו מבלי להראות
   שום נכונות לפתור את הבעיה מצד ההנהגה ושום נכונות מצד העם
   עצמו להיפטר מהנהגה שדואגת רק להחמרת המצב ושמה אותם
   כמטרות. ההבנה צריכה לבוא משני הצדדים:
   הצד הפלסטיאני: כל עוד שהעם עצמו יסרב להבין שבחירה ותמיכה
   בהנהגה קיצונית רק תחמיר את המצב ותחזיר אותם שנים אחורה
   שום דבר לא ישתנה.
   הצד הישראלי: כל עוד ההנהגה לא תקלוט שבמצב שאנשים
   חיים בשטחים מבחינתם (ולא בצדק) אין להם מה להפסיד והם
   ימשיכו באותה דרך, כי הם לא מסוגלים לראות מעבר להיום
   או מחר, שום דבר לא ישתנה.

   אפרת - הפתעת אותי, ולא לטובה. הבאת מקבץ מכובד של מינוחים מכובסים מבית היוצר של דובר צה"ל, איזה כירורגי איזה ? תקראי את המספרים. את חושבת שישראל מקיימת את האמור באחת מארבע אמנות ז'נווה ? שזו מלחמת אין ברירה ? יש לנו נטייה להסחפות - נו, באמת.

    

     2/1/09 06:54:

   צטט: דליה מ. 2008-12-31 10:26:27

    

   מורה ערבי מיפו מביה"ס בו אני עובדת נסע לבית לחם

   לכריסמס, יחד עם 3 מחבריו. שאלתי אותו היום

   איך היה והוא סיפר לי: אל תשאלי עצרו אותנו

   רעולי פנים, שדדו אותנו והיכו אותנו מכות נמרצות

   יצאנו בשן ועין הם איימו עלינו לא לחזור לשם שוב.

   עם אוייבים כאלה אין משחקים.

   וואו, מה-זה-עשית-עליי-רושם-עז, ערבים הם באמת חיות אדם ! אצל היהודים אין אונס בתוך המשפחה, שודדי זקנים אכזריים, סוחרי בנשים. באיזה לה-לה-לנד מושגי את חיה ?

     2/1/09 06:47:

   צטט: אורי אגיוף dlocation 2008-12-31 09:48:08


   כל מילה אמת ועכשיו יכנסו גם רגלי לעזה והתוצאה כבר לא תהיה כל כך מרשימה לטובתינו, זה יהיה כמו מכבי ברבע הגרוע שלה...כשהם הולכים ומצמצמים את הפור.

   די שייצאו משם. עשינו הרתעה, הראנו שאנחנו יותר חזקים, נקווה שהם ייקחו את ההפסקת אש. זה יהיה הדבר הנכון לשני הצדדים.

   מאז שהתחלת לקוות - עברו כמה ימים, ואנחנו עדיין מקווים - שכל השריון שעומד בפתחה של עזה לא ייכנס פנימה כדי להסתבך שם ולא למצוא חנייה על כחול לבן, שמעתי שהחנייה בעזה לטנקים זה קטע רע.

     2/1/09 06:44:

   צטט: תות מהוד השרון 2008-12-31 09:29:40

   כבר אמרו לפני: 'כשהתותחים רועמים - המוזות שותקות'.

   אני מחזקת את ידי צה"ל, הצבא המוסרי בעולם ואת אנשי הדרום.

   כוכב אדום לך!

    

   פחחח... "הצבא המוסרי בעולם" - תודה על האוקיסומורון שחיפשתי. הטילים המונחים שלנו נורא מנומסים, המעצרים שלנו מתבצעים באזיקי-ספוג, ההרעבה שלנו היא רק טיזר לקראת ארוחה דשנה, הילדים שאנחנו רוצחים מהאוויר הם רק ישנים תנומת מלאכים, הכוכב האדום שלך הוא רק מקהלה של הצבא הסובייטי.

    

     2/1/09 06:32:

   צטט: אשת 2008-12-31 09:29:13

    

   כן, מכשכשים בכלב. ו lose lose situation הוא גם סוג של תיקו כנראה.

   אז למה מובילי המלחמה הזו חושבים שהם ב win win ?

    

     2/1/09 06:27:

   צטט: avimedia 2008-12-31 08:40:42

   "מה איום, דמיוני ובלתי מתקבל על הדעת שאנו חופרים כאן חפירות ומודדים מסכות גז בגלל מריבה בארץ רחוקה ובין אנשים שאין אנו יודעים עליהם דבר... מלחמה היא דבר איום, ומן ההכרח שיהיה לנו ברור מאוד, בטרם נפתח בה, כי באמת עניינים גדולים הם המונחים על הכף". )צ'מברליין (1938) בנאום לאומה בו השתקפה סלידתו ממלחמה ורצונו למנוע אותה בכל מחיר(

    ברוח זו שלח היטלר לצ'מברליין מכתב נוסף בו הציע כינוסה של ועידה, לדיון במשבר שהעלו דרישותיו. בוועידה ישתתפו נציגי ארבע מעצמות - ראשי ממשלת בריטניה וצרפת, ה"דוצ'ה" האיטלקי מוסוליני, וה"פיהרר" הגרמני, היטלר.

   בשעות הקטנות של ליל ה-29-30 בספטמבר, חתמו הצדדים על הסכמי מינכן. לאחר החתימה על הסכמי מינכן, התעקש צ'מברליין להמשיך ולדון עם היטלר בעניינים הנוגעים לשלום העולם, והחתים אותו על פיסת נייר בה נאמר כי בריטניה וגרמניה מתחייבות שלא לצאת לעולם למלחמה זו כנגד רעותה.

    צ'מברליין שב ללונדון במטוס, ונשא נאום בפני קהל נלהב בשדה התעופה. כשהוא אוחז במטריה שחורה (שהפכה לסמל לכניעה המבישה, ולדימוי הוויזואלי המזוהה ביותר עם אישיותו של צ'מברליין עד ימינו אלו), הכריז את הכרזתו הידועה לשימצה כי הוא הביא לעולם "שלום בזמננו", ונופף בפיסת הנייר עליה חתם היטלר. ההסכם זכה לשבחים נלהבים הן בבריטניה והן בעולם. בין המשבחים היו האפיפיור פיוס האחד עשר, ראש ממשלת אירלנד אמון דה ולירה, ונשיא ארצות הברית פרנקלין דלנו רוזוולט. צ'מברליין זכה לשיאים של פופולריות מבית, והתקבל כמנצח אצל המלך ג'ורג' השישי.  (מתוך ויקיפדיה).

   רגע, רגע - אבל מה קרה בסוף ? (אל תיקח אותי ברצינות, אני יודע איפה זה ויקיפדיה).

    

     2/1/09 06:22:

   צטט: מיא 2008-12-31 08:24:02

    לגבי האין ברירה וגם לגבי מי יוציא אותנו מהבוץ:

   אני חושבת שמעולם לא היינו במצב טוב יותר - אנו מתעמתים לא עם מדינה כי עם ארגון טרור שמוגדר ככזה ומוחרם בכל העולם, כולל הפלשתינאים בגדה ושאר המשטרים במדינות ערב שחוששים מהפיכות במדינותיהם. זו לא בעיה פרטית שלנו ואסור להציג את הסכסוך כסימטרי - אנחנו מולם. זה פשוט כישלון הסברתי ומדיני ושל שיחות מאחורי הקלעים, כיוון שממשלת ישראל היתה צריכה מזמן להפיל את הבעיה הזאת על מדינות ערב/כוח רב לאומי, שינטרל את שלטון החמאס, ולא לחכות להסלמה הזאת. זה בלי קשר אם הוא מעוניין או לא. את הכוח עליו, כולל צבאי, היו צריכים להפעיל גורמים אחרים, לא אנחנו. היינו צריכים לשכנע את העולם שכיס המוגלה הזה ששמו עזה הוא בעיה עולמית ולא שלנו ולהסדיר את ההפיכה שם באמצעים חשאיים ולא במלחמה בסדר גודל כזה. וכל זאת מזמן.

   אני מצטערת, אבל גם אמרתי את זה מזמן לכל מי שהיה מוכן לשמוע. וזאת עסקה שהיינו צריכים לעשות עם כולם - לא עם החמאס. עם החמאס אין מה לדבר. אבל המנהיגים שלנו טיפשים וכוחניים מדיי למהלכים כאלה, ופרט לבודדים כמו בגין או רבין, מעולם לא הצטיינו בחזון. כמו שבהא, החבר הערבי שלי אמר לי עליהם, הערבים: "אנחנו סובלים כבר שנים מייצוג כושל בכל הרמות - מראשי מועצות ועד למנהיגי העולם הערבי", ככה בדיוק אני יכולה לומר גם עלינו. שנים אנחנו סובלים מייצוג כושל. תת ייצוג. תת רמה.

   אני טוענת כבר חודשים שזאת שערורייה שהממשלה מפקירה את אזרחיה ומאפשרת את ירי הקסאמים בדרום, ואני בטוחה שרק בגלל שזו אוכלוסייה חלשה - וכמובן שאם היה נופל טילונון אחד קטנטן על תל אביב היא מזמן היתה פותחת במגעים עם כל העולם שזה לא יקרה. רק שלא ימכרו לנו שזו מלחמה אכזרית על קיומנו. זה ממש לא אויב אכזר שקם להשמידנו. זה ארגון קיקיוני ומוקצה ומבודד בעולם שעשינו לו יחסי ציבור מצוינים בכך שזיהינו אותו עם כל העם הפלשתינאי.

   אבל תודי שהביטוי 'מלחמת קיום' מצלצל מצויין.

    

     2/1/09 02:47:

   צטט: דיפלומט טו בשבט 2009-01-02 00:34:30

   יש לך פתרון מעשי אחר למצוקת החרדות המלווה שמונה שנים את תושבי שדרות

   ואף ערים אחרות.

   יפה להעביר ביקורת , ולקרוא תיגר , נוח אולי גם שאין חשש של ממש לנ הפגע או אולי גם אם יש

   מה אתה מציע?

    יש לך פתרון ?

    סביבון?

    משהו אחר פרקטי אמיץ ויצירתי די כדי להשיב שקט לאיזור..???

    יש לך ?

   אשמח לשמוע ואולי לתמוך.....

   ל-ה-שמיד את כוולם. ויש לי רעיון (לא מקורי, אני מודה) איך

    

     2/1/09 01:43:
   מלך!
     2/1/09 00:34:


   יש לך פתרון מעשי אחר למצוקת החרדות המלווה שמונה שנים את תושבי שדרות

   ואף ערים אחרות.

   יפה להעביר ביקורת , ולקרוא תיגר , נוח אולי גם שאין חשש של ממש לנ הפגע או אולי גם אם יש

    

   מה אתה מציע?

    יש לך פתרון ?

    סביבון?

    משהו אחר פרקטי אמיץ ויצירתי די כדי להשיב שקט לאיזור..???

    יש לך ?

   אשמח לשמוע ואולי לתמוך.....

     2/1/09 00:20:
   ד.  למה הקטנת את הזר הקירגיזי שלי...?
     2/1/09 00:07:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-01 20:58:11

   צטט: דני ססלר 2008-12-30 20:38:38


   להלחם למען השלום, זה כמו לזיין למען הבתולים (רק יותר נעים)

   הפרחים לצהל, אלא מה

   ססלר, בזמן האחרון אתה רק קורא את השורה הראשונה בפוסטים, מנחש מה היתר פחות או יותר  ותוקע בהם איזה קיטש, או אנימציה מנצנצת כמיטב מסורת טוקמיניסטן עילית. ונשאלת השאלה - האם יש לך אהבה חדשה ?

   א.  קראתי הכל.

   ב.  אני אוהב קיטש

   ג.   היא לא חדשה, היא בת 44

    

     1/1/09 23:34:

   צטט: בדלי 2008-12-31 07:50:30


   דנידין היתה אחלה סדרת ספרים, עם כל התמימות של אז, והיוהרה, אבל כילד היה כייף לקרוא

   לא אוהב מלחמות, לא אוהב לחימות, לא אוהב חפים מפשע שסובלים, ובמיוחד לא כאלה שהם מעמי שלי, שסובלים כבר 8 שנים סתם. זה שבמקביל סובלים גם שם חפים מפשע זה נכון. הם רק בחרו בחמאס למנהיגיהם, אז זה טיפה באשמת חלקם.

   חבל, חבל מאוד שכל זה קורה וממשיך לקרות בינינו לבינם.

   מנטרת "שמונה השנים" יצאה לי כבר מרוב החורים. הרי שמונה השנים המטרנו קמח וסוכר על בני עזה, היטינו את מימי הירדן כדי שישטפו את הביוב מרחובותיהם, בנינו להם קניונים עם 'פיצה האט', את כל תכולת סל התרופות שלחנו אליהם עם כיפה אדומה - והם ? אפילו טלפון בחג לא מרימים מהקבר.

     1/1/09 22:50:

   צטט: ransom stark 2008-12-31 00:53:20

    

   "מנהיג הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר כי הוא מוכן לחתום על הסכם הפסקת אש ברצועת עזה בתמורה להפסקת התקיפות האוויריות והמצור הישראלי - כך הודיע היום (ב') משרד החוץ של סנגל, הנשיאה הנוכחית של ארגון הוועידה האיסלאמית בן 56 החברות."

   לא לא לא. זה לא מה שנחוץ לנו לשמוע. מה שצריך הבטחה לספק 2 טון פיתות לחדרי הישיבות של הקבינט הבטחוני (גלאט כושר) הבטחה לירות על ישראל רק לירות מצריות, ולחפור לנו מנהרות בכלוב הארנבים בספארי של רמת גן.

     1/1/09 22:41:

   צטט: עט להשכיר- ניצה צמרת 2008-12-31 00:16:35


   אין מדינה בעולם שהייתה מבליגה על ירי טילים על אזרחיה. במצב של אין ברירה, חשוב העיתוי, חשובה התוכנית וכל הזמן חשובים החיים. אבל כשמאורות ייצור נשק מוקמות בלב מרכזי אוכלוסייה ייפגעו גם אזרחים חפים מפשע.

   אין שלום במלחמה. אין ניצחון. במלחמה יש הלוויות ופצועים, שכול ויתמות. אין מדינה בעולם שעושה מלחמה בשמחה. זה לא מבצע, גם אם זה שמו, זו מלחמה. כאימא לחייל אני מתפללת שלא ייפגע, כאדם וכאימא אני מתפללת שאזרחים מבוגרים חפים מפשע וילדים לא ייפגעו.

   הדבר הכי עצוב הוא שהגלגל חוזר ויחזור ואין לנו ולהם מוצא.

   ניצה

   תקוותך נוגעת ללב, עצובה, כנה. חבל שהחלטות שהשלכותיהן עלולות להיות הרות אסון - נלקחות על ידי אותם אנשים הרוצים להתהדר בנצחונות במקום בפתרונות. על אף שזה אולי נראה אחרת - אני מחזיק אצבעות, יקירתי.

    

     1/1/09 22:35:

   צטט: מיכאל 1 2008-12-30 23:52:22

    

   צודק ידידי.

   לעיתים ציניות עוזרת "להמתיק" את המרירות.

   אבל אלה הם חיינו , נקָטר כמה שנקטר.

   על התנהלותם של הפוליטיקאים עוד יכתבו ספרים שלמים.

   נקוה לטוב ונחזיק אצבעות לחיילנו העושים במלאכה.

   ולכל תושבי הדרום:

   חזקו ואמצו !!

   הביטוי הקלישאי הזה "חיילנו העושים במלאכה" הומצא במכבסה של ג.נרל, בשנת 1984. מטרתו לכפות על הביטוי המלא "בשר התותחים ממיטב ילדינו המובחרים מועלים לעולה ונעקדים על ידי פוליטיקאים חמקמקים ותאבי שלטון הפוזלים לסקרים".

    

     1/1/09 22:27:

   צטט: גלית בן שמחון 2008-12-30 23:51:51

    

   יגאל, בדכ מאוד מעריכה את דברייך. מעדיפה שנבוא בהצעות מה עושים. עכשיו.

   טיל חלף באשדוד מעל לראש של אמא שלי של אבא שלי ושל שני האחים שלי.

   אני מאוד רוצה שזה יפסק ומייד. זאת המטרה של המבצע.רק זאת. להגן על עצמינו ולא לחסל ולא לעשות מלחמות סתם.

   לא מעניין אותי שום מטרות אחרות חוץ מלהגן על האנשים שאני הכי אוהבת בעולם.

   אז לא להכנס מראש, לעשות משא ומתן עם החאמס? נראה מאוחר מידי. לא יודעת כמה באמת נעשו מאמצים כנים, שונאת פוליטיקה ולא מאמינה לפוליטקאים.

   אני מציעה מייד באופן חד צדדי להפסיק אש, מצידינו. לתת זמן של מספר שעות לחאמס להפסיק אש מצידו.

   אם זה לא יעבוד אז אין ברירה, כשיורים עלינו , חייבים להגיב. אם זה יעבוד אז הרווחנו. פחות חיילים מתים, פחות בני משפחה ואזרחים משני הצדדים מתים. צריך למצוא דרך לחיות איתם אין לנו ברירה . אלו השכנים שלנו.

   איך. איך הצליחו להכניס בראשם של אנשים אינטילגנטיים, את הרעיון המשונה שה'מבצע' הזה יצליח להפסיקאת ירי טילי הקסאם שילדים יכולים להכין מגליל של נייר טואלט וקצת חוואייג' ? לעולם לא אצליח להבין. להגיב על ירי זה דבר אחד. אבל להוציא מיליארדים שאפשר היה להוציא על דברים הרבה יותר חיוניים - על כניסה לעזה ? זה כבר דבר אחר. אל תאמיני שמישהו באמת מנסה לפתור את הבעיה של משפחתך, צר לי.

     1/1/09 22:14:

   צטט: avimedia 2008-12-30 23:41:17

   ברכות יגאל,

   יש לך קוראים נאמנים בעזה!(את הטלוויזיה הפציצו אבל האינטרנט עוד עובד!)

   היום בחדשות הערב בטלוויזיה הישראלית הופיע דובר חמאס ופנה אל תושבי ישראל בציטוט מהפוסט שלך:

   המנהיגים בישראל עובדים עליכם! קבעו את "העיתוי לחנוכה-בחירות".

   ורמז לכולנו...

   הטילים נפלו שמונה שנים לפני "עופרת יצוקה", נופלים בזמן המבצע, ויפלו גם בעתיד...בעדה בעדה אשדוד...

   הוא הסביר גם עד מתי מצב זה ימשך:

   עד הפלסטיני האחרון או הטיל האחרון או הישראלי האחרון...

   יגאל,

   מי יגאל אותנו מהמצב?

   תפסת אותי. אתה יודע שזו תקופת מיתון, אני חייב למכור לכל מי שמוכן לקנות קצת טקסטים רדיקליים והם משלמים בשחור !

     1/1/09 22:10:

   צטט: פטשניק 2008-12-30 23:02:20


   טוב מאוד

   אלא שבין ארה"ב יש מאזן אימה

    

   כי שתיהן יודעות שאי אפשר לנצח

   הן מגיעות כמעט עד הקצה (ראה קובה ומשבר הטילים)

   ראה התערבותה של ברה"מ בנעשה בגיאורגיה והנסיגה שלה בחזרה

    

   אבל אצלינו צד אחד מוכן להקריב כל קורבן

   אלה כללי משחק אחרים

   צריך להמציא איקס מיקס דריקס אחר

    

   זה כמו משחק דמקה או שח

   בו לצד אחד יש אין סוף חיילים להקריב

   או לפחות יש לו חיילים מחוץ לשדה המשחק המקורי

    

   אז צריך לשנות את כללי המשחק

   וזה כולל השמדת כל החיילים שלו

    

   וכל הלוגיסטיקה שמאחוריהם

    

   ולצערינו יפלו בדרך גם לא מעט חיילים שלנו

   כאלה שלא מתוכננים ולא נכללים בכללי המשחק (כללים ?, מה זה ? ) המקוריים

    

   הפעם זה מלחמה אמיתית

   לא איקס מיקס דריקס, ולא סרט.

    

   יש לך רעיון אחר - שעדיין לא נוסה ?

   ויש לך פרטנר ליישם אותו איתו

   אתה יודע - יש פטנט מדהים אחד שנוסה כבר בכמה מקומות בעולם. קוראים לזה "גבול". גבול - הוא החיץ שיש בין שתי מדינות ואינו ניתן למעבר חופשי ללא פריצה או מעבר בשער קיים. זה אמנם רעיון אוונגרדי מאוד, אבל שווה לנסות להגדיר אחד כזה. אין גבול לחדשנות. 

     1/1/09 22:05:

   צטט: fresh 1 2008-12-30 21:34:49

    

   מעולה!!

   הצלחת לבטא את מה שאני לא מצליח להביע כראוי..

   מחמאה גדולה - כמעט כמו להצליח לבטא את ההיפך הגמור ממה שהטרולים שלי חושבים שהם חושבים.

    

     1/1/09 20:58:

   צטט: דני ססלר 2008-12-30 20:38:38


   להלחם למען השלום, זה כמו לזיין למען הבתולים (רק יותר נעים)

   הפרחים לצהל, אלא מה

   ססלר, בזמן האחרון אתה רק קורא את השורה הראשונה בפוסטים, מנחש מה היתר פחות או יותר  ותוקע בהם איזה קיטש, או אנימציה מנצנצת כמיטב מסורת טוקמיניסטן עילית. ונשאלת השאלה - האם יש לך אהבה חדשה ?

     1/1/09 20:54:

   צטט: אגדותונסיכות 2008-12-30 20:28:06

   I know it and you know it, but  I dont  live there anymore, and from where I am sitting

    

   IT AINT A PRETTY SIGHT AND SOUND , listening to the f-ing Europeans who have no clue about what it means to be surrounded by enemies,  

    

   TRASHING Israel, so I have to look at it from  a different prespective, my dear friend Igal, and as much I GET you, I find myslf in a embarassing position of defending Israeli policy  like a f--ing politician melukak 

    

   HANG IN THERE,

    

   Yours truely,

   The outsider... who does care

   Anat 

   חברייך האירופאים אינם צריכים "להבין" או "ללמוד" יותר מדי על הסכסוך, זה לא מסובך. ישראל המתוחכמת בעלת הצבא האולטרה-טכנולוגי עטורת צעצועי מלחמה הייטקים ומבהיקים - תוקפת עם נחשל המפעיל טילי-רוגטקה שעשויים מצינורות ומפרק להם את הצורה על ילדיהם.

    

     1/1/09 19:13:

   צטט: יעל פריאל 2008-12-30 19:53:22


   יגאל, אוכלוסייה אזרחית שנפגעת (והגיל לא ממש משנה במהות, רק יותר

   מחדד את תחושת הכאב והחמיצות ) צורמת תמיד בכל מקרה בין אם

   מדובר בילדה פלשתינאית ובין אם באשה ישראלית בת 36 אם לשלושה

   או כל מי שאיתרא מזלו, אבל מהי האלטרנטיבה שלך ?!

    

   ההתנהלות כאן לא הייתה כמי ששים אלי הרג, ההבלגה לאחר הירי

   אל ישובנו הייתה בהחלט בעלת מסר, מעבר למסרים המילוליים, שייחלו

   להמשך הפסקת האש, שהופרה טרם זמנה.

    

   אז אם יש לך הצעה חלופית, הייתי שמחה לשמוע, כי בחמאס לא עושה

   לפחות לי, רושם, שיש מי שמעוניין לשמוע ממך או מכל מי ששמעוניין

   בהמשך קיומנו כאן.  אז אין כאן בתגובה שלי כל צינייות, אלא שאלה

   אמיתית - אם אתה היום בדרג מקבלי ההחלטות, כיצד היית פותר את

   המצב העזתי-הזוועתי הזה, עליו שני הצדדים משלמים ועוד עתידים לשלם

   מחיר דמים ?  

    

   קודם כל עוצר את הזוועה הזו שעומדת לעלות במחיר מוות מיותר של חיילים ואזרחים נוספים, אם כי לא במספרים המזעזעים הנספרים בעזה - עשרות מתוכם ילדים. צריך לוותר אחת ולתמיד על הרעיון הפסיכי שאפשר לקיים מדינה תוך שליטה בעם אחר - אפילו אריאל שרון הספיק לרדת מהרעיון הדפוק הזה, רק מה - לא השכיל לעגן בהסכם את הנסיגה. דא ?ככה נפתרו סכסוכים קשים בכל העולם, לא המצאתי כלום.

    

     1/1/09 19:02:

   צטט: לאבלי 2008-12-30 19:37:33

    

   אני חושבת שכוח תמיד הגיב בעוד כוח ובמלחמה אין מנצחים ,אף פעם לא היו ,כל עוד סופרים גופות משני הצדדים. ברור שיש פה טיימינג וריח של בחירות .

   רשמת דברים שנכון מאוד לחשוב עליהם ולתת עליהם את הדעת .

   גם בלבנון וגם עכשיו - יש מדיניות ישראלית בלתי מוצהרת - של פגיעה באזרחים ובתשתיות כאמצעי לחץ. זה לא מוסרי וגם לא חוקי - אבל יש מספיק אנשים שיותר מעניינת אותם הנקמה במסווה כזה או אחר, וכמובן לשמור ואף לשפר את התוצאה המפוארת: 400:5. יש ביקורת מסויימת על זה שלנו יש רק מספר חד-ספרתי, אבל למה לפתוח פה לשטן ? טפי חמסה חמסה חמאסה.

     1/1/09 18:45:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-01 17:44:18

   צטט: aviram meir 2008-12-30 19:21:25

   הייתכן שיש קשר בין "מלחמת העולמות" (ששידורה הופסק אתמול),

   "הישרדות" ועופרת יצוקה? האם האיקס מיקס הוא לא אחר

   מ"איכס. sms" ??

    בכל מקרה יגאל רק לחדד את העניין:

   סקאדים נפלו על תל אביב (זוכר את ה"עריקים" של צ'יץ'?)

   פיגועים כמו שכתבת...

   טילים מצפון עד עפולה ובית שאן כמעט...

   לא יכול להיות שרק מי ששרק לידו טיל ורק הוא יכול להביע את דעתו

   אחרת מה? האין זה להפוך אוכלוסיה שלמה ללא רלוונטית?

   נורא קל להסחף לזה!!

   אגב לזו שכתבה שאחרי מלחמה יש פריחה - צודקת, כבר מגרד לי... 

    

   לשנינו יש כנראה פריחה מאותו אלרגנטיז, המרכיב המעקצץ בטיעוני הימניסטים. אבל אם יפול טיל על תל-אביב הם ירגישו, שם בפריפריה, הרבה יותר טוב - סוף סוף תהיה משמעות מובנת למונח התל-אביבי "פיצוציה" !

   זו הגרסה החדשה של "אם לא היית איזה מישהו בצבא אז את/ה לא מבינ/ה". זה כמו כשאני מדבר על השטחים, אז לפני שאני אומר מה עשיתי שם טוענים נגדי דברים מסויימים, שמתחלפים מהר מאוד כאשר אני מספר על שהותי במקומות האלה במסגרת השירות הצבאי הארור, כאילו שצריך להיות שם בשביל להבין את זה. מעניין איך זה אף פעם לא עובד הפוך - איך אנשים כאן כותבים אלפי מילים על עזה ואלפי מילים על הדיווחים הלא מאוזנים, כשאין להם מושג מה זה לחטוף 500 טון חומר נפץ על הראש, אבל זה כאמור בסדר.  תמיד כשאתה מגיע מהצד הלאומני אז הטיעונים שאתה טוען כנגד יפי הנפש - לא רלוונטיים. מה, אכפת לך מהילדים העזתים? מה אתה יפה נפש? אבל אותם אף אחד לא שואל - מה, אכפת לכם מילדים משדרות? מה אתם יפי נפש? כאילו שאפשר להשוות בכלל את מה שקרה בשדרות ל- 400 הרוגים (מתוכם כבר 40-50 ילדים) ו- 1700 פצועים. 

     1/1/09 17:44:

   צטט: aviram meir 2008-12-30 19:21:25

   הייתכן שיש קשר בין "מלחמת העולמות" (ששידורה הופסק אתמול),

   "הישרדות" ועופרת יצוקה? האם האיקס מיקס הוא לא אחר

   מ"איכס. sms" ??

    בכל מקרה יגאל רק לחדד את העניין:

   סקאדים נפלו על תל אביב (זוכר את ה"עריקים" של צ'יץ'?)

   פיגועים כמו שכתבת...

   טילים מצפון עד עפולה ובית שאן כמעט...

   לא יכול להיות שרק מי ששרק לידו טיל ורק הוא יכול להביע את דעתו

   אחרת מה? האין זה להפוך אוכלוסיה שלמה ללא רלוונטית?

   נורא קל להסחף לזה!!

   אגב לזו שכתבה שאחרי מלחמה יש פריחה - צודקת, כבר מגרד לי... 

    

   לשנינו יש כנראה פריחה מאותו אלרגנטיז, המרכיב המעקצץ בטיעוני הימניסטים. אבל אם יפול טיל על תל-אביב הם ירגישו, שם בפריפריה, הרבה יותר טוב - סוף סוף תהיה משמעות מובנת למונח התל-אביבי "פיצוציה" !

     1/1/09 17:36:

   צטט: maya e 2008-12-30 19:14:37


   קול קורא למשוררים, סופרים, אמנים, כותבים, פסלים, מוזיקאים, בלוגרים וכו' בעברית, ערבית ושפות שמיות אחרות לגליון מיוחד ובהול של מעין (וכתבי עת נוספים שירצו לתת שם וכתף חמימה) נגד המלחמה בעזה
   נשתדל שהגליון ייצא כבר מחר בערב, ה30 בדצמבר, בפורמט זירוקס
   אפשר לשלוח שירים, מאמרים, סיפורים ואיורים בשחור לבן, גם כאלה שפורסמו בפורמטים אחרים
   נשמח אם תשלחו חומרים כבר הערב או עד מחר (ה30 בחודש) בחמש אחר הצהריים

   אם תשלחו באיחור, לא נורא.


   אתם מוזמנים להעביר את קול הקורא למי שתרצו
   ותחשבו שיהיה מעוניין לכתוב


   כתובת למשלוח חומרים
   maayaned@gmail.com


   עיתון מעין באינטרנט
   www.MAAYANMAGAZINE.COM

   בדרך כלל אני לא מסכים שיעשו ממני לוח מודעות. במקרה הזה - עדכני אותי :-)

    

     1/1/09 17:17:

   צטט: מאיה בן-אמוץ 2008-12-30 18:55:28


   ואוו,

   אחזור להתעמק.

   השקעת ושאפו לך!

   נו - שבת אליי כבר עם השנורקל ?

    

     1/1/09 17:14:

   צטט: צליל מכוון 2008-12-30 18:50:10


   *

    

   #

     1/1/09 17:11:

   צטט: דגולת הכותרת 2008-12-30 18:35:21


   אה, ומשהו תמיד משתבש.

   כמה חד ומדויק. כמה עצוב. כמה כרוני. כמה ידוע מראש.

   הלואי ואני טועה - ואוכל את הכובע שלי קבל עם וקרציות ימניות - כי הפעולה תביא שלום טוטאלי ושקט בתוך יומיים.

     1/1/09 17:09:

   צטט: ברק חכמוב 2008-12-30 18:15:38

   יגאל יקירי,

    

   עזוב אותך ממשחקי מילים שנונות על משחקי מלחמה...

    

   אתה מוזמן לפרוס את משנתך,

   קח לרגע את ההגה,

   דמיין את עצמך מתרווח בכסא הנינוח של ראש הממשלה

   ו...?

    

   מה עושים???

    

   מעבירים את המסר "חדל" לכל החילות. מזמינים פיצה.

     1/1/09 15:51:

   צטט: deeppurple 2008-12-30 18:03:40

    

   ואללה אני רואה שכל 100 מצביעי מרצ התאספו כאן...

    

   למזלנו יש רק מיעוט כמוך שהביצים שלו רועדות מכל פיפס של פרשן בבי.בי.סי

   למזלנו יש לנו ביצים להכנס בחיות האדם שמסתופפים בעזה

   ורוצים פעם אחר פעם להרוג בשיטתיות עוד ישראלי ועוד ישראלי.

    

   קיבלת את ההתנתקות שלך...מה יצא...מה?

   תודה שטעית .. אתה מסוגל?

    

   או שאתה מסוגל רק לכתוב בציניות ובשנינות

   נגד...ונגד...ונגד...

    

   מתאר לעצמי שאין לך בן שמשרת עכשיו שם בגבול

   מתאר לעצמי שכל מה שמעניין אותך זה הקרואסון המרופד בקפה

   וגם לא ראיתי שאתה כותב מילה אחת שנונה על אלפי קאסאמים 

   של בני דודך המגרבצים בעזה... 

    

   אז אם כבר יושר...תכתוב שטעית.

   נו

   נראה אותך...

   נו...

   קדימה...

    

   (ותקבל ביקורת כמו גבר...ולא כמו בני דודך...) 

    

    

    

   תשמע, אתה ממש דמגוג מדרגה לא גבוהה. אריאל שרון לא עיגן את הנסיגה בשום הסכם, חבל שלא למד דבר ממנחם בגין האמיץ - שידע לסגת מסיני ולעגן הסכם עם מצרים שמחזיק כבר עשרות שנים. הסגנון שלך לא משו - עם כל תמונות העירום במקום מילים. הכי טוב שנעשה מה שמומלץ לעשות גם עם הפלסטינאים: אני פה - אתה שם.

    

     1/1/09 15:43:

   צטט: iditologia 2008-12-30 17:01:10


   שנון וחד כתער.
   כבר מהמטס הראשון שיצא להפגיז אפשר היה לחזות את הדמיון למלחמת לבנון השנייה כשהחל שם המבצע, בהתחלה כולם מפרגנים, ביום השביעי השאלות תתחלנה להישאל "מתי זה יסתיים?" וכשיתחילו את הפעולות הקרקעיות - העיתונאים המתלהבים שיסתובבו בין הרגליים לכוחותינו לאט-לאט יסיקו שהיה כאן מחדל והמשך הכרוניקה של ההלקאה העצמית ידוע מראש.

    

   חנוכה-כריסמס-תחילת שנה וברכותיה-ובחירות, הכל מתחבר טוב לעיתוי מצד הפוליטיקאים, אך לילדי הדרום כל עיתוי הוא נכון במקרה זה.

    

   ולכל משמיצי מלחמת לבנון השנייה - אי אפשר להתעלם משנתיים כמעט של שקט יחסי בצפון...

    

   במחלמה-כמו-במחלמה
   כל שנשאר לחסרי האונים משני הצדדים - הוא להתפלל

   כלומר - לדעתך מלחמת לבנון השנייה הייתה מבורכת וסתם הייתה ועדת חקירה שאכלה בביגלע על חשבון הציבור ? ועוד וינוגראד החצוף שעל שמו קראו את הטיל ?

    

     1/1/09 15:30:

   צטט: k.k 2008-12-30 16:52:40

    

   והפוסט שלך נראה בדיוק

   כמו בית קפה תל אביבי קשקשת  ענקית

   חסר לכם רק כמה קרואסונים ......אולי אז תרגעו

   עם שוקולד ... חמאה....או אולי סתם ריק מתוכן

    כמו כל הקשקוש הזה...

   ואת האשדודית שמסתובבת בביקיני בשינקין ואומרת "שיואו, שאני ימות" כשהיא רואה ברחוב את מיכל אמדורסקי ?

    

     1/1/09 15:24:

   צטט: נעמה x 2008-12-30 16:40:30

    

   איני מומחית לתרבות הערבית כלל וכלל אבל פעם כשלמדתי בקורס לערבית מדוברת, המורה לערבית הזכיר שהערבי נוהג לומר "המוות ולא ההשפלה" ותוותרו לי על התרגום כי זה לא העניין.

   אנחנו החזקים , הנבונים, בעלי הבית ואדוני הארץ ועלינו מוטלת האחריות להגיע להסכם בדרך זו או אחרת, או אחרת.

   תודה על אפשרות לנקוט עמדה גם אם אף אחד לא רואה אנחנו כאן לפחות רואים ומבינים יותר ממה שמעל פני השטח.

   ןלנו יש את "יהרג ואל יעבור", כל תרבות ומשפטיה הקאנוניים המטופשים. צריך להתעלות מעל למשחקי הכבוד של החז"לים, לשאוף להיות ישויות עצמאיות נפרדות.

    

     1/1/09 15:18:

   צטט: lilac g 2008-12-30 16:40:22

    

   מר שתיים היקר, הרשה לי לחלק את תגובתי לשלוש:

   א. כתבת חריף. אהבתי.

   ב. תיבלת היטב (בהומור). צחקתי.

   ג. גרמת לי הנאה. כיכבתי.

    

   תודה, הפוסט מיועד לאוהבי חריף. אפשר גם:

    

   ממיסים את המרגרינה שנותרה. מושחים ארבעה מעלי הסיגרים במעט מרגרינה ומניחים אותם זה על זה בכלי עגול חסיןחום שקוטרו קצת פחות מקוטר העלים. מניחים עליהם חצי מהתערובת ומכסים בשלושה עלים משוחים במרגרינה.מניחים עליהם את התערובת שנותרה ומכסים בעלים שנותרו, משוחים במרגרינה. מהדקים את קצות העלים על המלית כלפי מטה.

     1/1/09 15:12:

   צטט: דוריתו 2008-12-30 16:14:49


   תענוג צרוף לקרוא חיוך

    יש רבים שנהנו הרבה פחות ממך :-)

    

     1/1/09 14:49:

   צטט: joint 2008-12-30 16:09:13


   יגאל היקר

    

   כל שנותר לי זה לא להסכים איתך בכלל.

   לא רוצה להתנצח איתך אבל ממש לא מסכים איתך

    

   בכל מקרה

   שא ברכה

    

   שי

    זכותך.

    

     1/1/09 14:39:

   צטט: פיני1 2008-12-30 16:06:38

   אני סבור שבמקום להטיל מאות טונות של פצצות מהאויר היו צריכים להביא את עזית הכלבה הצנחנית.

    

    

   או לפחות את עותקי הסרט שיפיל את הפלסטינאים.

    

     1/1/09 14:24:

   צטט: dr. sela 2008-12-30 16:03:55

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:40:25

   צטט: dr. sela 2008-12-30 06:48:00

    

   הביקורת שלך נוקבת, רהוטה,

   מוגשת בחינניות לעילא.

   כדי להפוך אותה לביקורת בונה

   יש להציב אלטרנטיבה.

   מה אתה מציע?

    

   אם ברור לכולם שלאחר גמר מניין ההרוגים בשני הצדדים - לא יופסק הירי על ישראל, למה להכנס לשם מלכתחילה ?

   אז מה אתה מציע?

    

   בשום אופן לא להכנס לעזה, כהתחלה - מהלך שלא יביא לדבר מלבד מוות, הרס וגינויים. במקום - להסכים למשא ומתן בתווך אירופאי על הפסקת האש. להמשיך לדון על הסדר זמני לפרק זמן ארוך יותר. בהמשך להביא למשא ומתן על הסדר קבע. אה - ולהחזיר את "סמי וסוסו" לפריימטיים.

     1/1/09 14:08:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-01 12:18:32

    

   מי יודע?

    

   אם וצלב הבל הזמין את פרנק זאפה להיות יועץ ממשלת צ'כיה לענייני תרבות, מסחר ותיירות...

    

    אולי גם אצלנו יקרה נס ואולמרט-ביבי-ברק-ציפי יזמינו את יגאל שתיים לייעץ בענייני הספקה לשטחים של:

    

   " מתנות, תלושי קנייה, שישיות מים מינרלים, מחשב לכל ילד, קונדישונר לכל מוסטאש, מיטב מוצרי חלב העיזים והמיטב מעילית הבשר המיובא מארגנטינה, שירותים רפואיים מתקדמים ושירותים כימיים. "

    הרי שחקני קולנוע היו כבר נשיאים ומושלים! הבעיה שהם ישבו בענפים העליונים, לא בקומה שלנו...כך זאפה לא קיבל מינוי רשמי בצ'כיה וכנראה גם יגאל שתיים בישראל...

   אהבתי את הוויכוח הזה...חיוך

    

     1/1/09 13:10:

   צטט: קצת פריקית 2008-12-30 16:01:03


   כן.. כן... תמצתת הכל מסתבר חיוך

   אהבתי בעיקר את המשפחה העזתית

   המתעופפת שנפשה במקום הלא נכון קריצה

    יש להם את הנטייה המעצבנת הזו לרוץ מתחת לכל פצצה שמשגרים, הם פשוט לא לומים שזה תפקדים של אנשי החמאס.

    

     1/1/09 12:38:

   צטט: נדב סגל 2008-12-30 15:39:25


   העיתוי יותר מדי נפלא: חנוכה-כריסטמס / בוש-אובאמה / בחירות-סילבסטר / ביבי-ברק - מכדי לפספס.

   פוליטיקאים יוצאים מזה בסדר.

   נכון,האנשים שמכתיבים לנו את סדר היום הם פוליטיקאים משופשפשים שבעיניי לא משנה מה יעשו ומה יגידו,הם נתפסים כשקרנים.

   קשה לי מאוד לתת אמון בפוליטיקאים.

   אבל שמת לב שפתאום יש הסכמה מוחלטת בין הפוליטיקאים של הליכוד העבודה קדימה ומרץ?

   איך זה יכול להיות? שפוליטיקאים מכל המחנות יתמכו פה אחד בצעד מסוים????

   כניראה שיש סיבה לכך.

   אז נכון,מלחמה זה דבר רע מאוד,ואדם שלא שואף לשלום ורוצה מלחמה,יש לו בעיה חמורה מאוד,וכדאי שיבדוק את עצמו.

   הלוואי ואפשר היה למנוע את המלחמה/פעולה הזאת.

   אבל לאחר 8 שנים שחלק מתושבי המדינה הזאת חיים תחת טילים,לאחר שפינינו את הצבא ואת המתנחלים מעזה,לאחר שהעברנו כספים לרשות הפלסטינאית שהועפה ונזרקה משםע"י ארגון טירור מוסלמי קיצוני שתפס את מקומה,לאחר הסכם רגיעה שהופר ולאחר מכן נגמר,לאחר הזהרות חוזרות ונשנות מטעם ישראל לחמאס,לאחר שהמשיכו ליפול הטילים והתווספו אליהם טילים יותאר משופרים וארוכי טווח שהכניסו למעגל איום הטילים ערים נוספות,,,מה עוד יכולנו לעשות??

   אני בתור אזרח במדינה הזאת,בתור אדם שחי מאומנות  ונושם אומנות אנטי מלחמות מובהק,שואל את עצמי,,אותך ואת הקוראים איזו אלטרנטיבה יש לנו???

   אם מישהו מכם ימצא דרך להפסיק את ירי הטילים על אזרחי המדינה  ללא מכה קשה וכואבת לארגון הטירור שהשתלט על עזה שיספר לי.

   אם לך יגאל יש אלטרנטיבה תספר לי ואני הראשון שיתייצב לצידך.

   אך לצערי הרב,אין אלטרנטיבה!!!

   ומכיון שאין אלטרנטיבה,בואו כולנו נהיה ריאליים,נפסיק אם האינסטינקט הטבעי הזה של למחות כל הזמן גם אם זה מוצדק וגם אם לא,נאחל /נתפלל(כל אחד בדרך שלו) שלא יהיו לנו הרוגים רבים במלחמה הזאת,ונתמוך לא בפוליטיקאים,אלא בתושבים שנמצאים במקלטים בפחד אך בשמחה מכך שסוף סוף מישהו מנסה לשנות את ה"שגרה" של 8 השנים האחרונות,ובחיילים שעומדים להלחם למען אותם תושבים.

   בכל העולם, לאורך כל ההיסטוריה, סכסוכים קשים נפתרו בסופו של דבר בהסכמים. רוצה להאריך את הדרך ולשלוח עוד חיילים למות ? אחלה. יש עוד מלא במלאי.

    

     1/1/09 12:20:

   צטט: irisoded 2008-12-30 15:15:15


   צודק. שלום, חבר.

    זה היה מנהיג.

    

     1/1/09 12:18:

   צטט: pukonit 2008-12-30 14:55:47


   כל מילה שמסבירה את מיאוס המלחמות המחורבנות ומשחקי האגו, היא מדוייקת להפליא אצלך. ואני אומרת זאת במלוא הכנות.

   אך קיים חוסר איזון.

   אני באמת רוצה לשמוע מה יש לך לומר על שמונה!! שנים של חיים תחת קאסמים של תושבים בשדרות ועוטף עזה. מה עושים????!!!!

   הרי משני הצדדים ההרג הבלתי נסבל הזה, בא מחוסר יכולת להכיל את התסכול. איך פועלים מול תסכול, שמסרב לראות מעבר ורק צועק נקמה (גם אם לא על מה שקרה לי, אז על מה שקרה לכל השושלת אליה אני משתייך).

    

   תודה על מילותיך המדויקות והמחכימות

   עוד פעם מנטרת ה'שמונה' הזו ? אני מדבר על שמונה השנים בהן הפצצנו את עזה במתנות, תלושי קנייה, שישיות מים מינרלים, מחשב לכל ילד, קונדישונר לכל מוסטאש, מיטב מוצרי חלב העיזים והמיטב מעילית הבשר המיובא מארגנטינה, שירותים רפואיים מתקדמים ושירותים כימיים. מה לא ברור ? הם כפויי טובה - זה מה שהם !

    

     1/1/09 12:13:

   צטט: פוסט-ערס 2008-12-30 14:25:16


   פוסט מקסים וקולי כזה כזה,

    

   קבל מבזק,

   עדכון אחרון - 400 הרוגים ו 2000 פצועים

    לאט לאט הם נמוגים ומתפוגגים

   לא נצליח לחסל אותם ולא נמגר אותם אבל בהחלט נצמצם אותם קצת

   בכל זאת מיתון בכל העולם.

    

    

    זה מה שאומרים גם הצלפים הפלסטינים עליך, מחכים בכניסה לעזה.

    

     1/1/09 12:09:

   צטט: אלי למה 2008-12-30 13:45:44


   באמת, רציתי להזהיר את צה"ל.

   אני שמעתי שהעזתים יורקים למרחק, מוכטות כבדות ולא נעימות. זה מפחיד אותי משום ששמעתי שהם צלפים מעולים. שיזהרו שם.

   הסרטון שראינו כאן אף מגביר את דאגתי. כל בר דעת מבין שהבורא כועס מאוד והוא מסיר את אחריותו על עזה.

    אפשר היה לפתור הכל בתחרות מוחטות ידידותית לסביבה.

    

     1/1/09 11:53:

   צטט: michael-ballak 2008-12-30 13:43:56


   המטרה צבאית ברורה. לא תאוות נקמה או חיפוש הקלה מול שק אגרוף עזתי רופס,

   זהו משפט המפתח. איתו אני מסכים.

      

    זה לא משפט, אלא רק חלק ממנו, הדגמתמהי הוצאת דברים מהקשרם, להלן המשפט המלא:

   המטרה צבאית ברורה. לא תאוות נקמה או חיפוש הקלה מול שק אגרוף עזתי רופס, כשהבחירות ממשמשות

   ובאות. מדובר כאן בבנק מטרות של חוט-שערה, שחלילה לא יתפרש אחרת. אם תעוף משפחה עזתית לאלף

   עזאזל, סימן שבחרה לנפוש בדיוק במקום הלא נכון, בעיתוי כה חסר מז"ל.

    

     1/1/09 11:46:

   צטט: דרור האס 2008-12-30 13:34:33

    

   תשמע זה לא שהקסאמים התחילו מהמבצע ובטח לא בגלל סגירת המעברים (הם היו קודם למי שמתעקש) אבל יודע מה? קיבלתי את הביקורת. טעינו. (כן אני אתה ושאר העם שהחליט שזה מגניב להצביע קדימה בשביל שרון או הגמלאים כי זה מגניב)  תן רעיון קונקרטי איך למנוע מילד בנתיבות שדרות לחטוף קסאם לגן.

   די עם העמדת הילדים בחזית הטיעונים - כאילו בצד השני הילדים נהנים מדי יום מארוחות בוקר קונטיננטליות, מחשב לכל ילד + שיננית. הפתרון היחידי שקיים הוא הסכם בחסות בינלאומית, אם כי יש המפנטזים על חברה פלסטינאית כנועה, פאסיבית שאינה צורכת מים או מזון.

    

     1/1/09 11:41:

   צטט: יש ! 2008-12-30 13:06:57


   *

   הלוואי ויהיו ימים קלים יותר

   הכתיבה שלך נותנת המון חומר למחשבה !

   תודה חבר

    בינתיים 400 הרוגים בעזה ו 2,000 פצועים - יכול להיות שאנחנו מובילים ?

    

     1/1/09 11:26:

   צטט: דבינקה 2008-12-30 12:52:00


   מפחיד עד כמה זה מזכיר את תחילת מבצע ענבי זעם או איך שקרו לזה עם דרום לבנון

   גם שם היה לנו יתרון ראשון, גורם הפתעה, אבל למה זה הוביל כולנו יודעים.

   אבל בכל זאת נקווה שהמבצע מנוהל בידי אנשים אחראים יותר, ואל נשכח כי אין ברירה , האנשים בדרום סובלים כבר הרבה זמן אז מי אנו שנשפוט.

   העמדת הסבל של תושבי הדרום כנגד ה'פתרון' של פלישה - אינה הוגנת. אמצעי הירי של טילי הקסאם הוא אמצעי פרימיטיבי - צנורות חלולים המיוצרים באמצעים פשוטים, ומיוצרים בכל מקום. כדי לכפות עליהם את הפסקת הירי יש צורך בהחלטה מדינית בתווך גורם אירופאי, כלומר משא ומתן. חבל שהיוזמות נדחות על ידי הההנהגה הלוחמנית שגם עויינת פוליטית את ברק.

    

     1/1/09 11:23:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-31 19:27:53

   צטט: סיגל א.ש. 2008-12-30 10:09:58

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:40:25

   צטט: dr. sela 2008-12-30 06:48:00

    

   הביקורת שלך נוקבת, רהוטה,

   מוגשת בחינניות לעילא.

   כדי להפוך אותה לביקורת בונה

   יש להציב אלטרנטיבה.

   מה אתה מציע?

    

   אם ברור לכולם שלאחר גמר מניין ההרוגים בשני הצדדים - לא יופסק הירי על ישראל, למה להכנס לשם מלכתחילה ?

    

   יגאל יקר,

   למה אתה חושב שנכנסו לשם באמת ?

    

   אני בעד הידברות, בעד שלום, בעד התחשבות הדדית...

   מה קורה כשאין עם מי להידבר ?

   כשהם ממשיכים לטווח ולאיים על חיי תושבינו פיזית ועל שלוות חייהם הנפשית ?

   רוצה להאמין שהמלחמה הזו היא כורח ולא רצון מדומה של מישהו להראות כוח למישהו אחר.

   מרחמת על גלעד ובני משפחתו ועל ההרוגים הצפויים ובני משפחותיהם, משני הצדדים.

   רוצה שהמציאות הזו תשתנה ושיהיה לנו מזרח תיכון שליו, פורח ומשגשג.

   הלוואי שיהיו "רוצים" מספיק חזקים ואמיצים מהצד שלהם.

    

   זמן להתפכח.

   כל חיי חלמתי שנוכל באמצעות שיחה לבנות ולהיבנות ביחד, כמו אחת המגיבות, סאקורה, גם הייתי כל דקה פנוייה מכיתה ד' ועד יב' בנוער העובד והלומד, שזה אומר להיות בצד השמאלי של המפה הפוליטית, להיות מעורב ועם רצון כנה להגיע להסכמה ולשלום.

   תפיסת עולמי עדיין נותנת הזדמנות ראשונה להידברות, אבל היא התבגרה להבנה שיש לפעמים מצבים בהם חייבים להציב גבולות ברורים שאם עוברים אותם, יש לזה מחיר.

    

   והם עברו אותם, ולכן הם ולצערי גם אנחנו, נשלם את המחיר.

    

   אפילו אבו מאזן מאשים את בהתקפה של ישראל בעזה, מאשים אותם שלא עמדו בתנאי הרגיעה.

    

   כל זה טוב ויפה - אבל לא הבנתי איך המהלך הצבאי שאת החרפתו נראה מחר - יפתור את המצב.

    

    

   כנראה שלא יפתור, מן הסתם צריך למצוא את הדרך הנכונה לפתרון הסכסוך רב השנים.

    

   אתה יודע מה? במקום לחשוב מי צודק, מי חזק, מי "מנצח" בויכוח / במלחמה

   נראה לי שכדאי להתחיל לחשוב איך אפשר - בדרך חדשה, יצירתית, שונה,

   להגיע לרגיעה אמיתית שגם תחזיק מעמד.

    

   מה דעתך לפתוח פוסט סיעור מוחין בנושא?

    

   למה לא בעצם ? יש כאן אלפי אנשים כשרוניים, מלאי נסיון חיים מגוון. 

    

   אתה תופס את הכדור ? (-:

     1/1/09 11:17:

   צטט: smartblond 2008-12-30 12:37:26

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 12:33:19

   צטט: ilana shir 2008-12-30 07:11:51

    

   לפוליטיקאים תמיד מלחמה זה טוב.

   כל זמן שהם הקובעים...זה מה שיהיה ואני מדברת לא רק על הפוליטיקאים הישראלים, אצל הפלשתינאים זה בדיוק אותו הדבר.

   מלחמה זה מצויין לכלכלה, טוב לתעשיית הנשק והטבק, טוב לאימון החיילים, טוב להוצאת קיטור מהאזניים, טוב למורל הממורמרים במקלטים, טוב לרייטינג של מי שמכין כבר את חומרי התעמולה להצדקת ססמאות כמו "עם חזק עושה שלום" (עם חלש יורה לכל הכוונים), "ביבי יעשה שלום חזק" (ביבי ישב עם פייגלין לצ'ולנט בחברון) "ציפי לבני מנהיגה אחרת" (נאמנה לליכוד רק מבחוץ),

    

    

   יגאל

   מלחמה זה טוב לרייטינג של ערוץ 2 ו10

   כי הם טוחנים לנו את המוח עם השידורים והחזרה על כל נושא 20 פעם.

   ונכון העם שלנו רוצה שלום בסופו של דבר

   וזה בא על חשבוננו

   כי רק המנהיגים מרוויחים מכל הפופולאריות

    אולמרט זעם על ברק שהעז לדבר עם הצרפתים על יוזמה להפסקת האש, פויה ברק ! פויה הפסקת אש !

    

     1/1/09 10:04:

   צטט: יגאל שתיים 2009-01-01 08:05:44

   צטט: ברק חכמוב 2008-12-30 11:53:53

   יגאל יקירי,

    

   הרווחת את האדום * ביושר

    

   אני מניח שהבנת בעבר, שדעותי לגבי פתרון סופי לסכסוך, לא שונים מהותית משלך.

   ובכל זאת קשה לי להבין ולהתלהב מהפוסט הציני והמתחכם הזה.

    


    

   מלחמה זה הדבר הכי בזוי שיש!

   וכן, במלחמות אין מנצחים יש רק מפסידים

    

   ובכל זאת

   > אם חפץ חיים אתה

   > אם חפץ שלום אתה

    

   לעיתים אין ברירה אחרת :-(

    


    

   ראבק,

   אם יש לך רעיון גאוני

   איך להתמודד עם המצב בדרום (אחרי שיצאת מעזה, בצדק!),

   כזה שעדיין לא חשבו עליו,

   אתה מוזמן להציע אותו

    

   אשמח להזמין אותך לסושי ויין ברוטשילד

   או שאולי לאור המצב תסתפק בחמאסיה?

   כדי לעשות סיעור מוחות אינטלקטואלי 

   ולשוחח על פתרון פלא

   למצב המזורגג עימו אנו מתמודדים

    

    

   סושי בכלל הולך עם סאקה.

    

   חמאסייה...  הולך יותר טוב עם סאקה ועוד יותר טוב עם קקה

    

   יאללה, יגאל,

   תן פייט ותתחיל להציע מתווה פעולה קונקרטי...

   כדי שנוכל לכסח לך את הצורה :-)

    


    

   ועכשיו כנראה שלא נותרה ברירה

   נצטרך להפגש ברוטשילד לקרב פנים אל פנים :-)

    

   אני בכל מקרה מעדיף סושי עם יין 

     1/1/09 09:53:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-31 22:56:08

   צטט: בריינס 2008-12-30 10:49:48


   היציאה מגוש קטיף הוגדרה התנתקות

   הובטח לעוטף עזה שעם הטיל הראשון עזה נמחקת.

   אני בוודאי

   לא בעד למחוק את עזה.

   התנתקות לא היתה שם

   8 שנים אזרחים חיים בפחד קיומי, חרדות

   נראה אותך חושב (מעבר לפחד הקיומי ולדאגה לילדים ולמשפחה)

   10 פעמים אם ללכת לשירותים/מקלחת/לזיין

    ובכמה שניות תספיק לסיים לפני שיתחיל צבע אדום...

   מבצעים כאלה לא עושים כל יום וכשכבר התחלנו במשימה צריך לסיים

   וזה כולל את גלעד שליט!

    

    

   אז מה שאת אומרת זה שבעצם לגברים בדרום יש צידוק לגמור מהר ? בכל אופן, ה"מבצע" הזה שרק הולך ומסתבך מדי יום - לא יביא שום תועלת לרדיוס ה 30-20-10 וביומיים האחרונים אפילו 40 הקילומטרים - כי הממשלה הפחדנית אינה מעיזה לקחת יוזמות תווך להפסקת אש מצד מדינות אירופה ברצינות. לפעמים עדיף לגמור לאט.

    

    

   לשיטתך

   נזדכה על המפתחות

   נסגור את הבאסטה

   היה נחמד לשחק במדינה 60 שנה.

   נחזור להיות היהודי הנודד הגלותי.

   איזה יוזמות ממדינות אירופאיות? אלו שמכרו אותנו בעבור חבית נפט?

   שאיפשרו לרצוח ולחמוס אותנו? נזכרתי בכתבה שהיתה לא מזמן

   על בכיר איטלקי שפרש לגימלאות ומספר איך הם איפשרו לפת"ח לפעול חופשי על אדמת איטליה

   ולבצע ביהודי איטליה פיגועים 

   בתמורה לשקט (לשאר הדתות באיטליה...) שערפאת הבטיח להם, לאלה אתה מתכוון?

   לדבר דיברנו, נתנו אדמות קיבלנו חיי טרור.

   מצחיק שמנהיגי מדינות ערב מבינים ומקבלים

   את מה שאתה בכורסא המפנקת שלך לא רואה!

    

   @הכותבת הינה תושבת המרכז@

     1/1/09 09:17:

   צטט: tsunami... 2008-12-30 12:31:45


   אז כתבת מעולה ומדויק ומצויין וכולנו פה אחד מסכימים ומסכימות

   So what??? 

   לא שמעתי אפילו חריקת ברקס אחת ! 

    

   הממשלה צריכה לחרוק ברקסים, אבל אפילו ברקסים מיובאים נדחים על ידי השב"כ והקבינט, כי "התנאים עוד לא בשלים" לברקס.

    

    

     1/1/09 09:15:

   צטט: אני סי 2008-12-30 12:25:32

    

   מלחמה זה רע - אבל אין ברירה!!!

   המלחמה הזו קיימת כבר 7 שנים! מידי יום ביומו.. חד צדדית.

   ו.. כשאנחנו מגיבים סוף סוף אז? פתאום פרצה מלחמה? הקם להורגך השקם... ואנחנו ישנו זמן רב..

   אולי.. הלוואי שאכן שלום יבוא.. ואני מרשה לעצמי להיות אופטימית/פטאתית..

   עם ישראל נלחם מאז ונקווה שלא לעולם. יש תקווה. ויש דרכים רבות להגיע לשלום :)

   והדרך הנוכחית לפי דעתי היא קודם להחזיר בטחון לתושבי הדרום.. אח"כ נדבר על שלום.

   שלום יגאל :) יום חלום:)

   וכוכבית על המשחק שהוצאת מהבויידעם :) אני ניצחתי! סתםםםםםםםםם..

    אין ספק, את בחורה מיליטנטית. במה זה  מקדם את השקט ? עוד לא ראיתי.

    

    

     1/1/09 09:13:

   צטט: תמר הלוחמת בדרכים 2008-12-30 12:18:12

   דווקא אני חשבתי על שם ראוי יותר למלחמה: "הבה נרימה".

   נראה לי יותר טוב ומתאים לרוח החג.

    לא רע :-) אפשר גם "נס פח", "אבדה תקוותינו", "טוב למות" וגם "אם תרצו".

    

     1/1/09 09:09:

   צטט: נ.ב.א. 2008-12-30 12:14:52

    

   יגאל יקר,

   קוראת אותך מדי פעם..

   הכתיבה שלך מיוחדת

   כשרון ההבעה ייחודי..

   אני שיודעת שכול מהו

   אתה מבין שקוראות אותך אמהות שילדיהם

   נמצאים שם ? או בדרך.. או עם צו.. או יגויסו...

   אז מה אתה יכול לומר להן עכשיו?

   וכל מה שנאמר בשפה זו או אחרת - נכון

   לא מבטלת, אבל זה לא הזמן..

   ממילא כואב, חרדות ...זכרונות... ולמה עכשיו לזרות מלח על

   הפצעים?

    אמנם ערימת המלח שלי מוכנה כאן - רק הפצעים עוד לא מוכנים, בואי נהיה אופטימיים.

    

     1/1/09 09:06:

   צטט: דליה וירצברג-רופא 2008-12-30 12:08:30

   כן, ככה זה.

    

   אבל איך יוצאים מזה?

    

   מחליפים את העם?

    לפעמים נמה שזו האופציה האחרונה.

    

     1/1/09 09:04:

   צטט: daniela orvin 2008-12-30 11:58:53

    

   אתמול ראיתי חדשות בערוף 10. האנלוגיה לפרשנות של משחק כדורגל או כדורסל גם עלתה לי לראש.. ואכן כל העם הזה מריע כאילו קלעו ל3. ממש בושה. ובשדרות מחלקים סוכריות.. איזה יופי.

   מסכימה איתך שכלום לא יצא מזה, הכול חרטה ונאלץ שוב לראות את הממשלה מאלתרת כמו במלחמת לבנון השניה.

   וכבר נהרגו יותר מדי אנשים. משני הצדדים והממשלה תוקפנית ולא מסכימים שם לזוז מילימטר עכשיו מהעמדה התוקפנית

   ממש מייאש ועושה לי ככ רע. יללה יגאל עוברים לברלין?

    אני מאמץ לליבי את שגיאת ההקלדה החיננית שלך "ערוף 10" :-) בואי נשמור את הדרכונים השניים שלנו לשעת חירום.

    

     1/1/09 09:00:

   צטט: גילגול.. 2008-12-30 11:58:47

    

   כבר מזמן אמרתי שהקופירייטינג של הצבא לוקה אעפס.

   מה שהצבא והתקשורת שלנו צריכים זה שיווק טוב.

   "עופרת יצוקה".

   העיקר.... מה העיקר בעצם ?

    העיקר - לא לפחד כלל ? או שזה משהו עם כל העולם כולו ואיזה גשר.

    

     1/1/09 08:59:

   צטט: smartblond 2008-12-30 11:58:42

    

   יגאל

   כבר למדתי את הסגנון הציני שלך:)

   הכל נכון לפרטי פרטים

   המבצע יהפוך שוב למלחמה

   וזה טוב בסקרים

   ואנו פוגעים גם בחפים מפשע מאחר והם גרים ברצועה

   אבל אין מה לעשות

   כמה תושבי הדרום

   יכולים לספוג

   הגיע הזמן למבצע כלשהו באם עופרת יצוקה או גומי נשרף

   ולאחר תום המבצע החמאס כמובן לא יתקפל

   ויצוצו משגרים ומחילות חדשות ושוב

   חוזר חלילה.

   אנחנו במערכה שלא תגמר לעולם

   במלחמות את מנצחים

   שני הצדדים מפסידים

   וזה מה שקורה בפועל.

   אז ברק קיבל עלייה בסקרים

   אז מה זה אומר

   שהוא יהיה ראש הממשלה הבא

   ממש לא

   זה אומר שביבי יהיה כי רוב המדינה ימנית

   ושונאת ערבים באשר הם

    

    בדיוק בגלל זה - הגיע הזמן לשבור את מעגל הקס(א)מים.

    

     1/1/09 08:09:

   צטט: vbar 2008-12-30 11:55:11


   איקס מיקס דריקס...

   אבל..

   אם היו פועלים לפני חודש היית אומר את אותם דברים, אם היו פועלים אחרי הבחירות זה היה אולי כבר מאוחר מדי

   אולי לתת קרדיט פעם אחת שהמלך הוא לא ערום ומישהו בממשלה מנסה לעשות משהו כמו שצריך?

   יכול להיות דבר כזה?

   לא יודעת,

   אבל אם היית גר בשדרות או במקום חשוף אחר אולי החמלה שלך היתה קטנה יותר

   גם לי כואב על האנשים שמרוססים והם באמת חפים מפשע

   אם אפשר היה לעשות מלחמה ולהוקיע את הפאנטיים שנמצאים שם על גבי מסך וירטואלי זה היה נהדר

   עוד לא הגענו לזמן הזה.

    אני מקווה שאולי אנחנו עושים הפעם את הדבר הנכון

   תקרא לזה אופטימית, תקרא לזה נאיבית

   לא אכפת לי, אני רוצה לחשוב ולדעת שיש לנו מדינה חזקה והיא לא צריכה להתבייש להראות לעולם שהיא כזאת בשעת צורך שאני חושבת שהוא מספיק אמיתי.

    כי אין שם U turn.

     1/1/09 08:05:

   צטט: ברק חכמוב 2008-12-30 11:53:53

   יגאל יקירי,

    

   הרווחת את האדום * ביושר

    

   אני מניח שהבנת בעבר, שדעותי לגבי פתרון סופי לסכסוך, לא שונים מהותית משלך.

   ובכל זאת קשה לי להבין ולהתלהב מהפוסט הציני והמתחכם הזה.

    


    

   מלחמה זה הדבר הכי בזוי שיש!

   וכן, במלחמות אין מנצחים יש רק מפסידים

    

   ובכל זאת

   > אם חפץ חיים אתה

   > אם חפץ שלום אתה

    

   לעיתים אין ברירה אחרת :-(

    


    

   ראבק,

   אם יש לך רעיון גאוני

   איך להתמודד עם המצב בדרום (אחרי שיצאת מעזה, בצדק!),

   כזה שעדיין לא חשבו עליו,

   אתה מוזמן להציע אותו

    

   אשמח להזמין אותך לסושי ויין ברוטשילד

   או שאולי לאור המצב תסתפק בחמאסיה?

   כדי לעשות סיעור מוחות אינטלקטואלי 

   ולשוחח על פתרון פלא

   למצב המזורגג עימו אנו מתמודדים

    

    

   סושי בכלל הולך עם סאקה.

    

     1/1/09 08:01:

   צטט: haim*f 2008-12-30 11:50:51

    

   בעד התגובה של צה"ל עד עתה.

   נגד כניסה קרקעית. עכשיו הזמן להפסקת אש.

   אוקיי, עבר שבוע מאז תחילת התקפה, שנה התחלפה, שיירות הטנקים מחוץ לרצועה. מה תהיה הפקודה - - "אש" ? או "חדל אש" ?

     1/1/09 07:58:

   צטט: daaaag 2008-12-30 11:50:18

    

   תסריט ידוע מראש...... גומי מחורבש!!

   ולפי הפאטרן הקבוע

   בזוגיות החולנית..

   בעוד שנתיים או פחות

   נהיה חייבים עוד פעם להראות

   למי יש זין יותר גדול..

    

   והכאב גדול כל כך..

    

   יגאל..

   תודה שאתה כאן..

   טיפה פחות בודד לי.

   נראה מה יהיו התנאים להפסקת האש - אולי נגיע למצב של יחסים אפלטוניים עם הפלסטינאים.

    

     1/1/09 07:47:

   צטט: ורד אדום 2008-12-30 11:45:42

   תודה לך נהנתי כל הכבוד על השקעה.

   וחוץ מזה יא  וואלי איזו ציניות.

    

   YYY !

     1/1/09 07:45:

   צטט: רונית פרידמן 2008-12-30 11:42:21

   איזה עופרת ואיזה יצוקה. כפי שכתבת גומי מחורבש ודמי חנוקה זה בדיוק המצב.

   ובין חירבוש לחירטוט של מנהיגינו הדגולים, מי ש "נחנק " ומשלם את המחיר כמו תמיד-  חייל הבדיל.!!!

   אוהבת מאד לקרוא את הפוסטים שלך, מאד ממוקדים. 

    

   תודה רונית, שנה חדשה החלה היום - נקווה שזה לא יום שייזכר כיום בו התיכו לנו חיילים.

    

     1/1/09 07:43:

   צטט: nuni22 2008-12-30 11:35:48

   חזק מאד

   נכון מאד

   כואב מאד

    

    איך אהוד ברק אמר באנגלית."..ZAY SROW..." או בתרגום:

   THEY THROW

    

   אז למה אנחנו לא זורקים את המנהיגים שלנו.....!!!

   יס יס. איף זיי סרו דה קסאם און אס, ווי סרו דה גילט און דם.

    

     1/1/09 07:41:

   צטט: atreyu 2008-12-30 11:32:47


   אתה מדהים אתה מוכשר אתה ענק.

   ואני לא מתחנפת בחיים לאף אחד.

   נשבעת בזוהר.

   "מישהו שוב מרח אותנו בשקר האומר ש'מלחמה תביא שלום'. היש אוקסימורון שדוף מזה ? אולי "זיונים מהצד מחזקים את הזוגיות" העתיק ממנו, אך במעט." 

   מוכנה להעיד על טעותו.

   אוקיי - אם יהיה שימוע בעניין אוקסימורונים - תבואי להעיד ותשבעי על ספר הזוהר :-)

    

     1/1/09 07:38:

   צטט: aloshka 2008-12-30 11:22:13

   ואני אומרת - תעזבו את שירי הילדים ואת ח.נ. ביאליק.  למה עופרת יצוקה?

   למה לקלקל אסוציאציות חג נורמליות.  הל מחיילים בארץ, גם מילים של שירי ילדים!

   יכול היה להיות יותר גרוע - אם המחשב היה פולט "ילדי הגן" ומקשר לנצח את יהודה עמיחי.

    

     1/1/09 07:31:

   צטט: ענב גל 2008-12-30 11:19:02


   נפלא *

   אבל המצב לא משו.

    

     1/1/09 00:20:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:24:47

   צטט: yuv.xxx 2008-12-30 06:46:05


   מעולה !!

    

   ושאף אחד לא יגיד שלא אמרת !!

    

   לחיי וועדות החקירה שבדרך  :-(

   רק רגע עם וועדות החקירה - קודם כל צריך להסתבך טוב-טוב בעזה, לריב עם העולם ולהתקוטט מי אשם.

    

    

   לך זה ברור שזו שאלה של זמן, גם לי ...

     31/12/08 22:58:

   צטט: som40 2008-12-30 11:05:42


   אהבתי מאוד את המשחק.. אפילו חייך אותי.

   הסרטון חזק מאוד!

   אין ספק שבמלחמות אף אחד לא מנצח

   לצערי הגענו למצב העגום הזה

   שנקרא מלחמה,

   מול עם שלא הייתי מזלזלת בו בכלל

   ושגובה מאיתנו מחיר יקר.

   עדיין מאמינה בשיחות

   מאמינה בעובדה ששני מנהיגים ראויים

   יכולים להביא אותנו למקום אחר..

   מקום של הדברות וחיים אחד לצד השני.

    

   מאמינה

   שהאדם כאדם

   לא משנה אם הוא יהודי, ערבי או הודי

   רוצה לחיות בשקט ובשלווה

   רוצה חופש,

   רוצה להינות מהדברים הקטנים

   ואם יש לו אפשרות אז גם מהגדולים

   רוצה פשוט להיות.

   משום מה, דברים מקודשים כמו שלך - נחשבים היום בעיני אנשים רבים כהתייפיפות ונאיביות, וגם על זה חבל.

    

     31/12/08 22:56:

   צטט: בריינס 2008-12-30 10:49:48


   היציאה מגוש קטיף הוגדרה התנתקות

   הובטח לעוטף עזה שעם הטיל הראשון עזה נמחקת.

   אני בוודאי

   לא בעד למחוק את עזה.

   התנתקות לא היתה שם

   8 שנים אזרחים חיים בפחד קיומי, חרדות

   נראה אותך חושב (מעבר לפחד הקיומי ולדאגה לילדים ולמשפחה)

   10 פעמים אם ללכת לשירותים/מקלחת/לזיין

    ובכמה שניות תספיק לסיים לפני שיתחיל צבע אדום...

   מבצעים כאלה לא עושים כל יום וכשכבר התחלנו במשימה צריך לסיים

   וזה כולל את גלעד שליט!

    

    

   אז מה שאת אומרת זה שבעצם לגברים בדרום יש צידוק לגמור מהר ? בכל אופן, ה"מבצע" הזה שרק הולך ומסתבך מדי יום - לא יביא שום תועלת לרדיוס ה 30-20-10 וביומיים האחרונים אפילו 40 הקילומטרים - כי הממשלה הפחדנית אינה מעיזה לקחת יוזמות תווך להפסקת אש מצד מדינות אירופה ברצינות. לפעמים עדיף לגמור לאט.

    

     31/12/08 22:51:

   צטט: נטע net 2008-12-30 10:46:08


   אין מלחמות צודקות

   ואין מנצחים בקרבות הדמים

    

   מתי נלמד כבר מתי...

   כנראה שלומדים רק בדרך הכואבת, ולא מנסיונם של אחרים.

    

     31/12/08 22:40:

   צטט: יובז 2008-12-30 10:36:40

    

   יגאל,

   אני לא מסכים איתך. הפוסט היה ידוע מראש כבר עם המייל של האיקס-עיגול ו"משחקי מלחמה" של פעם.

   מלחמה זה רע. תמיד.

   לעתים זה הרע במיעוטו.

    

   אני רוצה הציע הצעה לך ולמגיבי הפוסט הזה

   (אשתי לא תאהב את זה, מאד לא)

   בוא ניסע דרומה. אנחנו שרחוקים מהטילים. נתחיל מיבנה ואשדוד ואשקלון ונגיע לנתיבות ולשדרות.

   יום אחד. חצי יום. כמה שעות. נביע הזדהות.

   נרגיש קצת ונשוחח על הכל.

    

   תגיד לי - כשהיו פיגועים כל הזמן בתל-אביב, עפו פה אוטובוסים ובתי-קפה - נראה לך שמישהו קרא לאנשים ש"מחוץ לטווח פיגועי האוטובוס" לבוא ולחוות קצת את הפחד בתל אביב ? להביע הזדהות ? רעיון אמפטי בתאוריה, אבל מה-זה-דפוק, למרות שאני יודע שכוונותיך הכי טובות שיש.

    

     31/12/08 22:36:

   צטט: jackpot 2008-12-30 10:31:43

   יגאל,

   הכנתי לך מיטה במקלט, תוכל רק לבחור היכן להשתכן, לפניך מס' ערים לבחירה:

   1. שדרות

   2. נתיבות

   3. אשקלון

   4. אשדוד

   5. באר שבע

   יתכן ותהיינה אופציות נוספות לבחירה.אולי גם באזור הצפון, מי יודע...

   הציוד הנידרש להביא:

   שום דבר מלבד מחשב נייד והמון מוטיבציה לכתיבת פוסטים.

   לשאר הדברים ידאגו לך ראשי הערים.

   הייתי שמחה לדעת באם האוירה בחדר האטום, למשמע קולות אזעקה ובכי ילדים, יגרום להשראה מחודשת.

   אבל אנא, נא להישאר לפחות שבוע, פחות מזה זה לא נחשב!

   יום נפלא!

   אה..וכוכב, כמעט שכחתי, מאז ומעולם אהבתי את סגנון הכתיבה שלך! (אוקסימורוני משהו, אך על מה שמגיע - מגיע!)

   *

    

   אני מבין שההצעה לסידורי הלינה האטקטיביים האלה במבצע עכשיו, עד גמר המלאי.

    

     31/12/08 22:31:

   צטט: דודה שושנה 2008-12-30 10:26:33

    

   אה כן עוד משו

   גם לעופרת יצוקה יש תאריך פג תוקף

   חייבים לחסל מלאי יוצאים במבצע..

    

    

     31/12/08 22:21:

   צטט: greenfairy 2008-12-30 10:25:09

    

   לא עם כל הדברים שכתובים כאן אני מסכימה ומזדהה,

   אך כתבת יפה וגרמת לחשוב עוד קצת.

    

   תודה

   מיי פלז'ר.

    

     31/12/08 21:46:

   איזה יופי אתה כותב ,מעניין מה אתה עושה כרגע,בגשם, בקור, העז.

   מאה וכמב כוכבים,אחזת בקונספט! בשנינותך המדושנת והמשומנת הפכת לקונצנזוס

   כולם מרוצים,ואפשר לעשות לחיים!

   מעניין מה הם עושים עכשיו? סילבסטר?

   אני אגיד לך מה אני עושה עכשיו.

   אני שותקת. וממליצה לך להכנס בחום לפוסט שלי "דיסלקציה שבויה בקונספט"

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=802410

   אין לו לפוסט, ולו כוכב אחד!

   "למה התכוונתי? בדיוק לפוסטים מעין אלה.

   אבל הדוגמא לכך היא אתה וחבריך!

   מעט סולידריות לא תזיק לך..

   לתושבי הדרום, ולחיילינו ..

   חזירות, זה ממש לא שם המשחק.ולדמגוגיה אין מקום, זה מחניק,מקומם.

   (רק חסר לי שתצא לרחובות ותרים שלטים "חיילים תשתמטו"זו מלחמה לא צודקת,זו מניפולציה פולטית)

   ברור שגם את זה לא תעשה,הרי קר בחוץ)

    

    

    

    

     31/12/08 21:43:

   צטט: ria 2008-12-30 10:19:19


   אזלו כוכביי

   ולא ברור לי מתי יתחדש המלאי או איך .

   ולמה אין אשראי כוכבים ?

    

   בכל אופן - פוסט מעולה כמו תמיד .

   אין לי ממש מה להוסיף .

   "כל מילה בסלע " ואפילו יותר .

    

   ולוואי ולא תתפתח מלחמה , אפילו קטנה

   ושתשקוט כבר הארץ

   לאיזה חמישים שנה .

    

    

   אולי יש שירות "פקס לכותל" או "סמס למשיח" שיכול להענות לך ? אני מצטרף.

     31/12/08 21:07:

   צטט: shoshan2 2008-12-30 10:18:26

    

   הייתי מעדיפה לשחק איקס עיגול ולא לקרוא את הפוסט המתבקש . איכשהו אם הדחקתי את הפחד ממה שעלול לקרות והדאגה לקרובים שנלחמים שם והחלחלה מאיך שזה נראה מה שקורה שם, עכשו אני ממש פוחדת גם מזה שזה עלול להגיע אלינו לצפון. אתמול  בערב נועם שליט אמר עם כל החרדה לבן שלו שמלחמה זו לא הדרך אך מודה שאני לא יודעת אם יש דרך אחרת אפשרית כעת. מדכא.. למרות הדברים הקשים תמשיך לכתוב...

   יש לי משפחה בצפון, שסבלה מההרפתקאה הקודמת בלבנון, שגם בה הצהירו גאוני הדור שזה "רק מבצע קטן להחזרת חיילים", והביאו על כל האיזור סבל ומוות שלא הזיז את המצב ולו במעט. החיזבאללה רק התחזק והשתקם - ועדיין - הגיע רגע המשא והמתן.

     31/12/08 21:03:

   צטט: צביקס 2008-12-30 10:17:01

   העולם מורכב

   ואני מבולבל

   הלואי שכולם הי מיישמים

   את הפתרון הנכון לדעתי

   http://malki.tripod.com/Who_M_I.html#terror

    

   היטבת להביע כרגיל..

   הלכתי וקראתי שם, ש"התרופה לטרור היא לב פתוח", הממ....לא משו.

     31/12/08 21:00:
   ובעיקר כל אחד מנסה לתקוע לשני לקראת הבחירות
     31/12/08 20:51:

   צטט: דורין 123 2008-12-30 10:16:57

   עצוב כמה שזה כואב,

   כואב כמה שזה עצוב,

   והעיקר שלכולם יהיו כיסויי תחת

    

   הבעיה היא שכל אחד מכסה את התחת של זה שלפניו..

    ואלא אם כן כולם עומדים במעגל - שניים נשארים עם תחת חשוף.

     31/12/08 20:05:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 17:55:14

   צטט: דניאל - 2008-12-30 07:59:00

   לצערי, הפעם אתה טועה.

    ותאמין לי שאני אומר את זה בתור איש שמאל והרבה שנים.

   ברגע שנגמרה ההפוגה, הם התחילו לירות.

   הם לא הפסיקו לרגע.

   השתן עלה להם לראש, לראשי החמאס.

   לפעמים, כשאין עם מי לדבר בצד השני, צריך לירות.

   מה נעשה? נשב ונמתין עד שימאס להם?

    

   פינינו את עזה.

   אין היום יישוב אחד שם.

   פינינו את אחרון החיילים שם.

   הם שולטים במצב בתוך השטח שלהם.

   כל עוד השילטון המתון היה שם, היה לך עם מי לדבר שם.

   אבל הייתה הפיכה צבאית.

   והחמאס לקח את השלטון בדרך הכוח.

    

   אז מה נעשה?

   נשב ונמתין והמתין לטוב ליבם?

   לפעמים צריך פשוט לעשות מעשה.

    

   ראשית: אריאל שרון, עשה שגיאה חמורה כשיצא מעזה - ללא הסדרת כל תנאים מול הצד השני או מול צד בינלאומי. שנית: עשיית מעשה רק לשם עשייתם, ללא כל תועלת ברורה - משמעותם בזבוז וחשיפה לסכנות מיותרות.

    

   מתוך הספר "האיש שהתיר את הרצועה – אריאל שרון וסיפור ההינתקות", מאת ד"ר נדיר צור.

    

   "... בפעולה זו נטש שרון את דרך הכוח, המאבק והכיבוש ובחר בדרך שבהיגיון קר הייתה אמורה להיטיב גם עם הפלסטינים. הוא יזם וביצע מהלך של נסיגה משטחים שהוחזקו בידי ישראל מאז 1967, שטחים שמעליהם רבצו כעננה שאלות משפטיות, מוסריות, מדיניות, ביטחוניות ודמוגרפיות".

    

   "הוא בחר בדרך המצמצמת את החיכוך המאיים בין שתי אוכלוסיות עוינות. אולם, על אף יתרונותיו לא היה זה מהלך מוסכם על הפלסטינים, ומהלך זה לא התיר את התלות הפלסטינית בתשתיות של ישראל, את המוטיבציה של קבוצות וארגונים פלסטינים לפגוע בישראל, את הקלות שבחדירת שוהים בלתי חוקיים ללב לבה של הארץ ואת הפיכתם של רבים מבני העם הפלסטיני לחוטבי עצים ושואבי מים בשירות קבלנים ישראלים. שרון אימץ מקצת מעיקרי משנתו של השמאל, שלא חדל מלראות בהתנחלויות מכשול לשלום ורעה חולה לחברה בישראל. שר ההיסטוריה בחר דווקא בשרון, אבי ההתנחלויות, להתעמת עם תוצאות מפעל ההתנחלות".

    

    

    מסכים עם כל מילה.

   אבל זה ממש לא עוזר לי במציאות העכשווית.

   אני אישית לא חושב ששלום יבוא בעקבות מלחמה.

   זה אף פעם לא קורה.

   אבל הפסקת אש ארוכת טווח, כן.

    

   שלום בא עם חינוך.

   צריך לעבור עוד דור שלם עד שיהיה בנינו

   לבין הפלסטינאים שלום אמת.

   הדור שלנו יכול רק להכין את הקרקע לכך.

    

   אני טוען שקיצונים, מכל מקום ודעה בקשת תמיד היוו סיכון.

   החל מימי מלחמת יהודה מול אשור, דרך המרד הגדול ברומאים, מרד בר-כוכבא

   ועד ימינו שלנו.

   קיצונים תמיד הובילו אותנו לדרך האבדון.

   ונגדם חייבים להילחם.

    

   אני אישית לא מוכן לכך שעיר תהיה מופגזת עשור שלם.

   לא מוכן שרגע אחרי שהפסקת אש מסתיימת צד אחד מתחיל לירות כאילו

   חייב להשתחרר מלחץ נוראי. היה לו כל כך קשה להחזיק את עצמו.

    

   חייבים לזכור שלטון חמאס הוא שילטון קיצוני שעלה בדרך של הפיכה צבאית כנגד השלטון הלגיטימי.

    

    

    

    

     31/12/08 19:27:

   צטט: סיגל א.ש. 2008-12-30 10:09:58

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:40:25

   צטט: dr. sela 2008-12-30 06:48:00

    

   הביקורת שלך נוקבת, רהוטה,

   מוגשת בחינניות לעילא.

   כדי להפוך אותה לביקורת בונה

   יש להציב אלטרנטיבה.

   מה אתה מציע?

    

   אם ברור לכולם שלאחר גמר מניין ההרוגים בשני הצדדים - לא יופסק הירי על ישראל, למה להכנס לשם מלכתחילה ?

    

   יגאל יקר,

   למה אתה חושב שנכנסו לשם באמת ?

    

   אני בעד הידברות, בעד שלום, בעד התחשבות הדדית...

   מה קורה כשאין עם מי להידבר ?

   כשהם ממשיכים לטווח ולאיים על חיי תושבינו פיזית ועל שלוות חייהם הנפשית ?

   רוצה להאמין שהמלחמה הזו היא כורח ולא רצון מדומה של מישהו להראות כוח למישהו אחר.

   מרחמת על גלעד ובני משפחתו ועל ההרוגים הצפויים ובני משפחותיהם, משני הצדדים.

   רוצה שהמציאות הזו תשתנה ושיהיה לנו מזרח תיכון שליו, פורח ומשגשג.

   הלוואי שיהיו "רוצים" מספיק חזקים ואמיצים מהצד שלהם.

    

   זמן להתפכח.

   כל חיי חלמתי שנוכל באמצעות שיחה לבנות ולהיבנות ביחד, כמו אחת המגיבות, סאקורה, גם הייתי כל דקה פנוייה מכיתה ד' ועד יב' בנוער העובד והלומד, שזה אומר להיות בצד השמאלי של המפה הפוליטית, להיות מעורב ועם רצון כנה להגיע להסכמה ולשלום.

   תפיסת עולמי עדיין נותנת הזדמנות ראשונה להידברות, אבל היא התבגרה להבנה שיש לפעמים מצבים בהם חייבים להציב גבולות ברורים שאם עוברים אותם, יש לזה מחיר.

    

   והם עברו אותם, ולכן הם ולצערי גם אנחנו, נשלם את המחיר.

    

   אפילו אבו מאזן מאשים את בהתקפה של ישראל בעזה, מאשים אותם שלא עמדו בתנאי הרגיעה.

    

   כל זה טוב ויפה - אבל לא הבנתי איך המהלך הצבאי שאת החרפתו נראה מחר - יפתור את המצב.

    

     31/12/08 19:07:

   צטט: tamarindi 2008-12-30 10:01:46

   חזק !!

    

   למרות שאפשר לחזק בעופרת יצוקה.... חחחחח

   מסתבר שהמילה "יצוקה" לא מוסיפה כבוד לעופרת - שהיא פשוט חרא של מתכת:

   "העופרת היא מתכת רעילה. השפעותיה כוללות נזקים לקצות העצבים, וכן לדם ולמוח.כאשר עופרת מתכתית מחוממת באוויר, נוצרים עליה גבישים בצבע צהבהב-אדום: זוהי חד תחמוצת העופרת או "ליתארג'". האבקה הזו מגיבה לחומץ (תגובת סתירה), והתוצאה היא חומר הנקרא "סוכר העופרת" (עופרת אצטט) שטעמו מתקתק".

     31/12/08 18:41:

   צטט: orna29 2008-12-30 10:00:52


   אומן והוגה דעות טוב אתה,

   אבל באמת, האם יש לך להציע אלטרנטיבה למה שקורה שם

   או למה שקרה ב- 8 השנים האחרונות או רק למתוח ביקורת צינית?

   מתי כולם יפנימו שאף פעם זה לא ייגמר בלי קשר למנהיגים.

   אף פעם לא נחייה בשלום אפילו שמאוד היינו רוצים - ותמיד נצטרך להיות

   בעמדת התקפה/הגנה כזו או אחרת

   לצערי

   כבר השלמתי עם העובדות

   ומקווה באמת שצהל לא יסתבך בכניסה למבוכים התת קרקעיים שלהם

    

    

   נו, המצב לא משהו הרבה בזכות בגלל דיעות כאלה, שבבסיסן נמצאת ההנחה המקסימה ש'ערבים אינם בני אדם' או משהו כזה. לעיתים העוורון כה גדול, שהוא אף משפיע על אותו חלק במוח האמון על הזכרון ארוך הטווח. אינך זוכרת כלום מ"שמונה השנים האחרונות"  ? (שהולך והופך לתירוץ הקלוש שכולם מדקלמים כמאנטרה) בהם ישראל רק שלחה לעזה קופסאות ממתקים וכמוסות אניטיביוטיקה והפלסטינאים החארות האלה אפילו לא טרחו לבוא לדואר לקחת את החבילה !!!

    

     31/12/08 18:12:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-31 14:55:18

   צטט: samuel423 2008-12-30 09:53:32


   כרגיל כתיבה משובחת.

   הגבתי לטרנטינו ונראה לי מתאים גם לפה...

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=802778

    

    

    ואתה מתעצל לעשות Copy שם ואחרי זה Paste פה ?

    

    

   שרי אדם אופטימי תמיד.

   לפעמים על מנת להחזיר את המערכת לשפיות ולאיזון צריך להכות וחזק.

   בד"כ זה מאפס ומחזיר למסלול הנכון למו"מ והסכם.

   אחווה ושלום רצוי להתחיל בתוכנו, לפני שפונים לשכנינו.

    

    

   אתה באמת חושב שהפתרון,

   להכות חזק לצורך איזון?

   הרי כל המכות האלה מפרות סיכוי לאיזון כלשהו.

   לחלק השני אני מסכים ביותר קלות,

   אין גם שלום בינינו.

    

    

   אם יש משהו שלמדתי בחיי הקצרים,

   זה לא להגיע למו"מ מתוך עמדת חולשה.

   להזכירך, לא אנחנו התחלנו בברדק ששם.

   ומה לעשות לפעמים נגמרים המילים והסוף להבלגה.

   אתה כעו"ד בטח מבין מה זה לייצג לקוח כאשר הדבר היחיד שהוא משדר זה חולשה.

   אני מקווה ומייחל שהמבצע הזה יגמר כמה שיותר מהר.

   אבל הפעם לשם שינוי הם אולי יתחילו להבין את הטעות שלהם.

   אני חולק עליך בנקודה "שכל המכות מפרות סיכוי לאיזון כלשהו"

   אם יש משהו שההסטוריה מלמדת אותנו כל פעם מחדש, זה לא לפחד להתעמת אם צריך.

   דוגמה קטנה, מלחמת וויאטנם שיחות השלום בפריז,

   ההפצצות הכבדות ביותר של האמריקאים על וויאטנאם נערכו בעת ובמקביל לשיחות השלום.

    

   יקירי,

   א. אני לא עו"ד אלא משפטן :)

   דבר שני צר לי אבל באמת לא נראה פתרון באופק כשאתה אומר

   הם התחילו וכו'.

   בנוסף, לא אמרתי שצריך לשבת בחיבוק ידיים

   ולרוב שיחות שלום מתקיימות במקביל למלחמה,

   או לקראת סופה.

   דיברתי בעיקר על פרופורציה

   ואין לנו כזו

   אנחנו או חלקנו עדיין מאמינים

   למיתוס המופרך הנקרא טוהר הנשק

   ועוד כל מני בולשיטים כאלה.

    

     31/12/08 18:03:

    

   שתיים היקר,

   ברוח "הכניסה הקרקעית" (מה זה לעזזל הביטויים האלה?!) : כל מילה בפוסט הזה -  פגז!

    

   וכמו כן, בתקווה שתקבל מזה השראה לפוסט הבא (אם מותר להזמין:), אני ממליצה לחשוב קצת על התנהלות התקשורת (השמאלנית כידוע) במלחמה גוליית הזאת: 

   אתר העין השביעית - מאמר מעולה של אורן פריסקו על כך ש"ילדים יש רק בישראל"

    ואתר קשב - על "פגיעה בול"

     31/12/08 17:56:

   צטט: מיא 2008-12-31 17:17:01

    

    נכון, גורמים גדולים מאיתנו כשלו מול הטרור הבינלאומי הפונדומנטליסטי העכשווי, וזו עוד סיבה לא ללכת עם הראש בקיר ולחשוב שאנחנו יותר חכמים וחזקים מכולם ושנצליח היכן שאחרים נכשלו - ולבטח לנסות את המהלכים האלה לפני ההתקפה רבתי. צרפת מציעה לתווך? בבקשה - יכולנו לרתום אותה ואת גרמניה ואיטליה ורוסיה למהלך חשאי גם קודם לכן. אבל לפי דעתי הלא משוחדת (ואני לא חושבת שיש סיבה לפקפק בכך) כל החבר'ה אצלנו היו עסוקים אך ורק בבחירות המתקרבות ולא בענייני מדיניות.

   האם זה באמת כך שהן כשלו מול הטרור העולמי?

   אולי הם יצרו אותו כחלק מהמשחק הגדול, (שאת תחשבי מה שאת חושבת בצורה בלתי משוחדת ומפקפקת)?

   אם אין היום ברה"מ, אמריקה נשארה מעצמה בודדה! החברה בעולם יתחילו לשאול שאלות לגבי ההגמוניה של הדוד סאם!

   לכן "טוב" שיש איום טרור (משהו וירטואלי מאיים ומפחיד שאי אפשר לשים עליו את האצבע) שאפשר לפעול גלובאלית למיגורו... להפציץ ללא הבחנה את מדבריות אפגניסטן ועירק, מאמץ הטובים "בנסיון" לפגוע ברוח רפאים ששמה בינלאדן (תוצר אמריקאי, ומי יצר את חמאס בשלטון?)... את חושבת שהאירופאים עושים יוזמות לבד? הם כולה ענף אחד מעלינו בהררכית הציפורים הנ"ל.

    

     31/12/08 17:19:

   צטט: ברק חכמוב 2008-12-31 15:36:00 

    אתה מוזמן לקרוא תגובה קודמת שלי - מה לדעתי היה צריך לעשות לפני המלחמה , במקום לצאת למלחמה (זה בקשר למקרה ההיפותטי של הגדה).

     31/12/08 17:17:

   צטט: avimedia 2008-12-31 17:02:11

   צטט: מיא 2008-12-31 15:01:27

   וגם מהלך צבאי היה צריך להיות מהלך של ברית בינלאומית - והיו לכך תקדימים לכך בעולם. כי אחזור ואומר שזה כישלון של ישראל במיתוג של בעיית עזה כבעיה פרטית שלנו.

    מאז קום המדינה אנו מצויים במהלך "צבאי ומהלך של ברית בינלאומית",

    דווקא הקמת המדינה הזאת עצמה היא פרי החלטה בינלאומית, ולא הייתי מזלזלת באפשרות הזאת. הרי בכך אנחנו נתלים כשאנחנו בכלל מדברים על הזכות שלנו כאן - לא בזכות ההיסטורית. נכון, גורמים גדולים מאיתנו כשלו מול הטרור הבינלאומי הפונדומנטליסטי העכשווי, וזו עוד סיבה לא ללכת עם הראש בקיר ולחשוב שאנחנו יותר חכמים וחזקים מכולם ושנצליח היכן שאחרים נכשלו - ולבטח לנסות את המהלכים האלה לפני ההתקפה רבתי. צרפת מציעה לתווך? בבקשה - יכולנו לרתום אותה ואת גרמניה ואיטליה ורוסיה למהלך חשאי גם קודם לכן. אבל לפי דעתי הלא משוחדת (ואני לא חושבת שיש סיבה לפקפק בכך) כל החבר'ה אצלנו היו עסוקים אך ורק בבחירות המתקרבות ולא בענייני מדיניות.

     31/12/08 17:11:

   צטט: deeppurple 2008-12-31 16:41:49

     

   והמסקנה שלי היא לשיטתך:

   אינטלקטואלים גם מצטלמים בעירום יותר מכל ימני מטומטם

   באתרים חברתיים  אם כך...

    רגע, אתה לא הטיפוס שמרייר על בלונדיניות? אני אפילו לא טורחת לצבוע, אז תעזוב, תעזוב. לא ראויה. לא כוסית. לא מידה 36, לא בת 20, אפילו לא 30. קשישה פאתטית, שעוד מעיזה בגילה לחשוף גוף מקומט. באמת לא בסדר. לא ראויה לך ולסטנדרטים הנעלים שלך, תעזוב, גם יותר מדיי אייקיו, תעזוב, תעזוב. השמאליות שלי היא בוטנים. הכל מקולקל אצלי מהיסוד. אשה בלי מי חמצן זה לא אשה, תאמין לי.

    

     31/12/08 17:02:

   צטט: מיא 2008-12-31 15:01:27

   וגם מהלך צבאי היה צריך להיות מהלך של ברית בינלאומית - והיו לכך תקדימים לכך בעולם. כי אחזור ואומר שזה כישלון של ישראל במיתוג של בעיית עזה כבעיה פרטית שלנו.

    מאז קום המדינה אנו מצויים במהלך "צבאי ומהלך של ברית בינלאומית", הכוחות הגלובליים משתנים מדי פעם, אבל את אני וגם שכנינו מעבר לגבול הם "שחקנים מחליפים" במשחק הגדול...

   אנחנו רק פיונים מבצעים, לא קודקודים מחליטים, "כוחנו" היחיד והמוגבל הוא לשרוד, ולחרבן על אלה שמתחתינו תוך התחמקות מהחרה שנופל מלמעלה. אפשר לשחק "בנדמה לי"-  לכתוב פוסטים שנשנה את העולם... (אין לכך כל משמעות אם זה המרכז, או  קיצוניים משמאל או מימין).

   מה שמותר לרוסיה בצ'צ'ניה וגרוזיה, לארה"ב ונאטו בעירק, אפגניסטן ויוגוסלביה ולסין בטיבט, לנו אסור כאן, כי זה מפריע למשחק של הגדולים וזרימת החרא (תרבות אנושיט). אולי זהו הטבע האנושי...


   אגב, הציור נכון גם במערכות קטנות יותר, ממדינה ועד לרמת הפרט.

     31/12/08 16:41:

   צטט: מיא 2008-12-31 13:01:37

   ועוד משהו (תמיד יש לי עוד משהו): תפסיקו לקנות את כל מה שהפוליטיקאים מוכרים לכם. לא במקרה רוב האינטלקטואלים בכל העולם נמצאים בשמאל. כי ידע, השכלה ולימודים גורמים לאדם לאבד את היכולת לקנות את כל השיט שמוכרים לו. ומה אתם חושבים, שבחודשים האחרונים עסק מישהו ממנהיגנו המהוללים בתכנון אסטרטגי ולא באיך לשמור על התחת שלו לקראת הבחירות? והעיתוי של המלחמה הזאת מקרי? יאללה, תפסיקו לחשוב כמו עדר ולהתייצב מאחורי 'המנהיגים', כי אין מנהיגים לעם הזה. רק חבורה של פוליטיקאים קטנים ונבובים, שמשחקים בהמוני החלכאים והנדכאים, פעם בדרום המופגז ופעם בצפון המופגז כמו פיונים קטנים וחסרי חשיבות על לוח שחמט.

    

   ואפרופו ידע והשכלה - כל מי שלמדו קצת על מבנה של ארגונים יודעים שארגונים פועלים בעיקר כדי לשמר את עצמם ולא למען שום מטרה אחרת. ומה אתם חושבים - צה"ל קנה את כל המטוסים היקרים ואת כל הפצצות ה'חכמות' ולא יחפש את ההזדמנות הראשונה לזרוק אותן על 'אויבנו'? אחרת למה הוא קיים? ומתחמש? ואת הסיפור שמדובר ב-300 'רוצחים' מי מכר לכם? בדקתם להם תעודות זהות? למי יש מונופול על המידע, תגידו? ומי יושב באולפן של ערוץ 10 בחמש אחר הצהריים? רגע, עודד בן עמי זה לא דובר צה"ל לשעבר? יאללה, תתחילו לחשוב. עובדים עליכם.

    

   ולא - אין לי פיתרון עכשיו אחרי שחונטה של פוליטיקאים עצלנים ומושחתים הכניסה מדינה לבוץ לקול מצהלותיו של עדר אידיוטים. באמת אין לי. אני פשוט אחזור על מה שאמרו אינספור אנשים לפניי ועל הלקח שנלמד בעולם מאז מלחמת וייטנאם: צבא סדיר - גדול וחזק ומתוחכם ככל שיהיה, לא יכול להכריע באופן צבאי לוחמי גרילה נחושים בשטח בנוי וצפוף באוכלוסייה אזרחית, בעיקר כשהוא זוכה לתמיכתה. וזה לקח שחשבתי שנלמד גם בלבנון.

    

   ולמי שמזדרזים לרדת עליי אישית וכבר קראו לי צ'מברליין וכו' - בנוסף לאהבתי לאמנות, שהיא התחביב שלי, הלימודים הפורמליים שלי היו למעשה בכלכלה ובמדעי המדינה, ובנוסף למדתי מזרחנות ויחסים בינלאומיים. בלימודי התואר השני ישב לצדי איתן בן אליהו, לימים מפקד חיל האוויר, וללא ניד עפעף העתיק מאיתנו, התלמידים הצעירים, או שמא 'השלים', את כל המטלות. לא זכור לי שעשה משהו בעצמו. אז בכל מקרה אני ממש מרגישה שיש לי בסיס לנתח את כל מה שקורה כאן. הלימודים שלי כללו התעמקות בתולדותיהם של כל המשטרים הערביים באזור ביחסיהם עם ישראל. אני מוסיפה את זה רק למי שתהה איך אני מעזה לפתוח את פי הגדול גם כאן.

    

   והמסקנה שלי היא לשיטתך:

   אינטלקטואלים גם מצטלמים בעירום יותר מכל ימני מטומטם

   באתרים חברתיים  אם כך...

     31/12/08 15:36:

   צטט: מיא 2008-12-31 13:01:37

   ועוד משהו (תמיד יש לי עוד משהו): תפסיקו לקנות את כל מה שהפוליטיקאים מוכרים לכם. לא במקרה רוב האינטלקטואלים בכל העולם נמצאים בשמאל. כי ידע, השכלה ולימודים גורמים לאדם לאבד את היכולת לקנות את כל השיט שמוכרים לו. ומה אתם חושבים, שבחודשים האחרונים עסק מישהו ממנהיגנו המהוללים בתכנון אסטרטגי ולא באיך לשמור על התחת שלו לקראת הבחירות? והעיתוי של המלחמה הזאת מקרי? יאללה, תפסיקו לחשוב כמו עדר ולהתייצב מאחורי 'המנהיגים', כי אין מנהיגים לעם הזה. רק חבורה של פוליטיקאים קטנים ונבובים, שמשחקים בהמוני החלכאים והנדכאים, פעם בדרום המופגז ופעם בצפון המופגז כמו פיונים קטנים וחסרי חשיבות על לוח שחמט.

    

   ואפרופו ידע והשכלה - כל מי שלמדו קצת על מבנה של ארגונים יודעים שארגונים פועלים בעיקר כדי לשמר את עצמם ולא למען שום מטרה אחרת. ומה אתם חושבים - צה"ל קנה את כל המטוסים היקרים ואת כל הפצצות ה'חכמות' ולא יחפש את ההזדמנות הראשונה לזרוק אותן על 'אויבנו'? אחרת למה הוא קיים? ומתחמש? ואת הסיפור שמדובר ב-300 'רוצחים' מי מכר לכם? בדקתם להם תעודות זהות? למי יש מונופול על המידע, תגידו? ומי יושב באולפן של ערוץ 10 בחמש אחר הצהריים? רגע, עודד בן עמי זה לא דובר צה"ל לשעבר? יאללה, תתחילו לחשוב. עובדים עליכם.

    

   ולא - אין לי פיתרון עכשיו אחרי שחונטה של פוליטיקאים עצלנים ומושחתים הכניסה מדינה לבוץ לקול מצהלותיו של עדר אידיוטים. באמת אין לי. אני פשוט אחזור על מה שאמרו אינספור אנשים לפניי ועל הלקח שנלמד בעולם מאז מלחמת וייטנאם: צבא סדיר - גדול וחזק ומתוחכם ככל שיהיה, לא יכול להכריע באופן צבאי לוחמי גרילה נחושים בשטח בנוי וצפוף באוכלוסייה אזרחית, בעיקר כשהוא זוכה לתמיכתה.   וזה לקח שחשבתי שנלמד גם בלבנון. 

    

   ולמי שמזדרזים לרדת עליי אישית וכבר קראו לי צ'מברליין וכו' - בנוסף לאהבתי לאמנות, שהיא התחביב שלי, הלימודים הפורמליים שלי היו למעשה בכלכלה ובמדעי המדינה, ובנוסף למדתי מזרחנות ויחסים בינלאומיים. בלימודי התואר השני ישב לצדי איתן בן אליהו, לימים מפקד חיל האוויר, וללא ניד עפעף העתיק מאיתנו, התלמידים הצעירים, או שמא 'השלים', את כל המטלות. לא זכור לי שעשה משהו בעצמו. אז בכל מקרה אני ממש מרגישה שיש לי בסיס לנתח את כל מה שקורה כאן. הלימודים שלי כללו התעמקות בתולדותיהם של כל המשטרים הערביים באזור ביחסיהם עם ישראל. אני מוסיפה את זה רק למי שתהה איך אני מעזה לפתוח את פי הגדול גם כאן.

   מיא היקרה והאינטלקטואלית,

    

   למרות שחלק מדעותי עשויות להיות משויכות לאותו מחנה שאליו את משוייכת,

   ההתנשאות האינטלקטואלית של חלק מאנשי השמאל, גורמת לי להטיל ספק בדבר היכולת האינטלקטואלית שלהם...

    


    

   גם אם יש ממש בתיזה שלך ושל יגאל, בנוגע לקשר אפשרי, בין עיתוי המלחמה לבחירות,

   אין בכך משום לשנות את העובדות הפשוטות

    

   > יצאנו מעזה

   > הארגון החמאסי שפועל (לדברייך) כדי לשמר את עצמו ולממש את האידאולגיה שלו (ההשמדה שלך ושל מדינת ישראל)... קנה פצצות זולות ולא חכמות וניצל את ההזדמנות הראשונה, כדי להתחיל להפטר מהמלאי.

    


    

   לצערינו הרב,

   מדובר בסיטואציה בה כל האלטרנטיבות לפעולה גרועות.

   אין דרך פלא (ישימה) שתפתור את הבעיה מחר בבוקר

    

   וכן, ככל הנראה לא ניתן להכריע את הצד השני, באופן צבאי,

   במגבלות המוסריות הקיימות בעולם כיום (ובצדק)

    

   אבל מכאן

   ועד למסקנה

   שלמדינה שהפכה לפח זבל של פצצות זולות ולא חכמות

   לא רשאית להגן על עצמה

   ולתקוף את המתקיף... הדרך ארוכה

       אשמח לשמוע את דעתך - - - 

    

   אם נפנה בעתיד את יהודה ושומרון

   ולמחרת יירו טילים זולים ולא חכמים, על ת"א

   האם גם אז לדעתך, אסור לנו

   להשתמש בפצצות היקרות והחכמות שלנו

   כדי להגן על עצמנו?

       היציאה למבצע/מלחמה 

   מוצדקת/נכונה. (נקודה)

    

   וכן, מלחמה זה דבר בזוי.

   וכן, במלחמה שני הצדדים מפסידים.

    

   נותר לי רק להתפלל

   שמי שמקבל את ההחלטות

   ינהל את המערכה הצבאית והמדינית

   באופן מושכל (אם כמה שפחות טעויות)

    


    

   לסיום, אני ממליץ לך לנסות להאזין לקולות שמושמעים לאחרונה ע"י "מזרחנים אמיתיים" (מצרים, ירדנים, סעודים)...

   ולא! הם לא אומרים אותם מאהבת ישראל!

   ולא! הם לא בצד שלנו!

   ובכל זאת מעניין להקשיב לדברים...

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

     31/12/08 15:02:

   צטט: שושוארז 2008-12-30 09:57:32

    

   מציאות של מריחה שלא מובילה לשום מקום....

          גלגל שחוזר על עצמו...ולא נגמר.....

   שוב עולה התחושה שאין פיתרון....

    בכל יום שעובר נראה שאתה יותר ויותר צודק.

    

     31/12/08 15:01:
   ומי שחושב שהתכוונתי שצריך לפנות את החמאס בדרכי שלום - טועה. אי אפשר לדעתי להידבר עם החמאס. אני פשוט חושבת שהיה צריך לנטרל אותו ולפגוע בו אך ורק בשילוב גורמים בינלאומיים כמו רוסיה, מעצמות אירופה ומדינות ערב האחרות שחוששות גם הם מאיום איסלאמי על משטריהן. וכל זה היה צריך להיעשות מזמן, ובחשאי כמובן. וגם מהלך צבאי היה צריך להיות מהלך של ברית בינלאומית - והיו לכך תקדימים לכך בעולם. כי אחזור ואומר שזה כישלון של ישראל במיתוג של בעיית עזה כבעיה פרטית שלנו. אבל אצלנו אוהבים לדפוק את הראש בקיר ההבטון. כי באמת - מטוסים כבר נקנו מארה"ב, והמחיר כבר שולם. 
     31/12/08 14:59:

   צטט: מיא 2008-12-30 09:54:37

    

   כמו כל המלחמות האחרונות - מתחילות כמבצע מגניב של שתי שניות וחצי בקונצנזוס מטורף של 99 אחוזים מהעם המטורף כולל מר"צ בתפקיד השמאל-צעצוע (אם מישהו ממכריי יצביע למפלגה המזדיינת והצבועה הזאת אני חונקת אותו במו ידיי המטופחות בטוב טעם), ובדיוק אחרי יומיים מבינים שזה חרא כמו כל המלחמות הקודמות, והקונצנזוס נשבר, והאחוזים מתחילים לרדת, ופתאום מתגלה בעצם אחרי שהימים חולפים שאיש לא תמך במלחמה הזאת מלכתחילה....

    

   ובאמת, לא בסדר מצד הפלשתינאים שהם לא נכנעים אחרי שהרגו להם מאות ופוצצו חמישה מסגדים ועשרות בניינים. לא בסדר. מישו כתב איפשהו באיזו תגובה בפוסט - אנחנו חייבים לנצח מהר ובאלגנטיות  - או משו כזה. אהה.

    

   ותזכיר לי יגאל - יש משפט כזה - במלחמות אין מנצחים, רק מפסידים. משום מה בישראל אפ פם לא זוכרים אותו לפני מלחמות. כל פם חושבים שהנה - זאת המלחמה האחרונה. אם כל המלחמות. נקרע להם ת'צורה. נזיין להם ת'אמא. אז יאללה. תזיינו. 

    

    

    

   אני חייב לחפש איזה מחקר או מאמר טוב על הקורלציה שבין הדרייב המיני

   לתוקפנות מלחמתית, בהקשר של אמהות ההמצאה.

    

     31/12/08 14:55:

   צטט: samuel423 2008-12-30 09:53:32


   כרגיל כתיבה משובחת.

   הגבתי לטרנטינו ונראה לי מתאים גם לפה...

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=802778

    

    

    ואתה מתעצל לעשות Copy שם ואחרי זה Paste פה ?

    

     31/12/08 14:49:

   המלצה על פוסט: http://cafe.themarker.com/view.php?t=335842

    

   הם שונאים אותנו, מבחינתם אנחנו כובש אכזר ועד שלא נצא מכאן, הם לא ירפו. הם לא מאמינים בשלום כיוון שאינם רוצים בו, מטרתם היא להעיף אותנו מכאן, אנחנו תקועים להם כמו עצם בגרון.

    

   מבצע שנועד למנוע ירי לעבר ישראל, הוא מבצע לגיטימי, ברור שהייתי מעדיפה לפתור את הבעיה בדרך של הידברות ... אך אין עם מי לדבר ואין על מה לדבר ... מבחינתם, מקומנו לא כאן.

    

   עצוב, אבל זה המצב. 

     31/12/08 14:39:

   צטט: דבל גלייזינג 2008-12-30 09:42:57

    

   באמת מה הם חושבים לעצמם הפוליטיקאים האלה

   אחרי 8 שנים של הזנחה והרס פנימי

   פתאום משנים כיוון אולמרט בנסיון אחרון מאבד את אסד

   אבל מצליח איכשהו לסנדל לנו את הכנרת בכישרון נדיר השמור ליחידים

   וברק שכבר ויתר על ירושליים מחליט להזכר

   במה שהוא יודע כן לעשות

   צודק עלי זה לא יעבוד תעמולת הבחירות הזאת

   (אם כי על עבודה צריך לשלם אפילו אם מדובר בפינוי זבל בעזה)

   משהו באמת השתבש לנו (שלא לומר התחרבש)

   הלואי והחייל ההוא מהקריה לא היה מחבר את הג'וי סטיק בטעות

   ואולמרט וברק היו נשארים כמו שהתרגלנו אליהם(מחרבים כל חלקה טובה

   תוך פליטת והפרחת הגיגים חדשים בעניני שלום בצעדי מחול ההתרפסות לערבים ולדעת

   הקהל הבינלאומית המוכרים וכל כך אוהבים עלינו)

   הלואי ונחזור לימים הנפלאים ההם

   מכבי היו משחקים  אותה ביורוליג

   זעקות היש יחזרו למקומם הטבעי והשמור להם (שלשות של דרק וחביריו)

   תחזור קשקשת הניו אייג' לרשת

   צבע אדום בחדשות יחזור להיות גימיק שיווקי של ערוץ 10

   החברה מעזה לא היו מתעצבנים ולא היו מרחיבים את טווח הירי לאשקלון ואשדוד...

   וממשיכים בטורניר רולטת הקסאם עם שדרות ואיזה כמה ישובים שם ככה

   על אש קטנה בלי שהתקשורת ופרשנים למיניהם היו צריכים לחטט רגליהם

   ולשדר לנו את הסאגה הזאת

   ואת האגרסיות שלנו היינו מפנים כמו תמיד כנגד אחינו מבית הסוררים

   המתעקשים לעצבן את הערבים ולהתיישב בארץ ובערים המקודשות להם ולאיסלם בכלל

   כמו ירושליים חברון יהודה ושומרון

   כמו גם (מתעקשים..אחינו הסוררים..)על איזה דת לא ברורה ואמונות מעצבנות

   הם בסך הכל בעצם בני עקיבע כאלה לא ממש מפחידים ולא באמת עושים טרור

   אויב הרבה יותר סימפטי ומתאים לנו ולמרחב הגוש דני האינטלקטואלי קוס(או)מופוליטי אומנותי שלנו

   צודק  מי צריך את כל זה

   הרכב מנצח לא מחליפים

   היה לנו טוב

   חבל... יש דברים שרק בדיעבד מבינים

   אך...יהודים..


    

    

    

    אני מבין שלא קראת עיתונים בשמונה השנים האחרונות, או יותר - בהן ישראל לא עשתה כל רע לתושבי עזה.

    

     31/12/08 14:25:

   צטט: ישות נצחית 2008-12-30 09:41:01

    

   הי,

   טוב התאגיד הכי גדול במדינה צריך להצדיק את קיומו...

   אבל אולי בעצם התאגיד צריך להוכיח שיש לו מדינה?

   מה שכותבים בעיתונים, בעיקר הכלכליים - אודות השפעתה החיובית של מלחמה על המרצת הכלכלה מפחיד, אבל יותר מפחיד מהצד הפלסטיני, לא שיוצא למיטב ידיעתי עיתון כלכלי שם. קצת תמיהות על תאגידים: כאן.

    

     31/12/08 14:10:


   יגאל יקר

   בזמן שהייתה "הודנה" כולם ידעו שהחמאס מתחמש וצה"ל מתכנן תוכניות למבצע גדול בעזה. אף אחד לא באמת רוצה לחשוב על דרך שתוביל לפתרון הסכסוך. החמאס רוצה להפגין שרירים וצה"ל כבר עשה תוכניות, לא חבל לבזבז? כולם יודעים שהמבצע לא יפתור כלום, רק יותר אזרחים ימותו בדרכים נוראיות. אין לי ספק שה"מבצע" יצא לדרך מיתוך אמוציות, מנותק לגמרי מכל הגיון. מישהו פעם אמר ששלום חרא  עדיף על כל מלחמה.

   הסטטיסטיקה אומרת כי רק 12% מאזרחי מדינת ישראל התנגדו מלכתחילה למבצע.

     31/12/08 14:08:

   צטט: מיא 2008-12-31 13:01:37

   ועוד משהו (תמיד יש לי עוד משהו): תפסיקו לקנות את כל מה שהפוליטיקאים מוכרים לכם. לא במקרה רוב האינטלקטואלים בכל העולם נמצאים בשמאל. כי ידע, השכלה ולימודים גורמים לאדם לאבד את היכולת לקנות את כל השיט שמוכרים לו.

   "כשהשמאל העכשווי מפציץ את המערכת הקפיטליסטית בדרישות שהיא  כמובן לעולם לא תוכל להיענות להן (תעסוקה  מלאה! שמירה על מדיניות הסעד והרווחה! מתן זכויות  מלאות למהגרים!), אזי ביסודו של דבר, השמאל משחק  במשחק של פרובוקציות היסטריות. זה כמו להציב בפני האדון תביעה  שאינו יכול  למלא אחריה, וכך לחשוף את  אין-האונות שלו. הבעייתיות העולה מאסטרטגיה  זו אינה שהמערכת  לא יכולה להיענות לדרישות אלה, אלא שאלה המכריזים השכם והערב על  אותן הדרישות אינם רוצים באמת לחזות  במימושן. למשל כשאנשי  אקדמיה "רדיקלים" דורשים  מתן זכויות  מלאות  למהגרים ופתיחת  גבולות בפניהם, האם הם מודעים לכך שהיישום המידי של הדרישות הללו יוביל, מסיבות ברורות, להצפת ארצות המערב המפותחות  במיליוני מהגרים? מצב עניינים שיעורר רתיעה  אלימה וגזענית  מצד מעמד  הפועלים ואשר  כתוצאה מכך יסכן  את מעמדם המיוחד  ורב-הפרבילגיות  של אותם  אנשי אקדמיה? כמובן שהם מודעים להשלכות אלה , אולם הם מסתמכים על  הידיעה  שלדרישותיהם לא יהיה מענה; בדרך זו הם יכולים להמשיך לדבוק  בצביעות במצפון הרדיקלי הנקי שלהם ובאותה  שעה להמשיך ליהנות ממעמד עתיר פריבילגיות"

   ("ברוכים הבאים למדבר של הממשי" סלבוי ז'יז'ק, רסלינג. עמ' 85).

    

     31/12/08 13:21:

    

   הפוסט שלך מדויק ומעולה. 

   אני רוצה לשים את הלינק לפוסט שכתבתי היום אצלך. מקווה שזה בסדר איתך.

    

   זאת אינה שעת שפיות

    

    

    

     31/12/08 13:01:

   ועוד משהו (תמיד יש לי עוד משהו): תפסיקו לקנות את כל מה שהפוליטיקאים מוכרים לכם. לא במקרה רוב האינטלקטואלים בכל העולם נמצאים בשמאל. כי ידע, השכלה ולימודים גורמים לאדם לאבד את היכולת לקנות את כל השיט שמוכרים לו. ומה אתם חושבים, שבחודשים האחרונים עסק מישהו ממנהיגנו המהוללים בתכנון אסטרטגי ולא באיך לשמור על התחת שלו לקראת הבחירות? והעיתוי של המלחמה הזאת מקרי? יאללה, תפסיקו לחשוב כמו עדר ולהתייצב מאחורי 'המנהיגים', כי אין מנהיגים לעם הזה. רק חבורה של פוליטיקאים קטנים ונבובים, שמשחקים בהמוני החלכאים והנדכאים, פעם בדרום המופגז ופעם בצפון המופגז כמו פיונים קטנים וחסרי חשיבות על לוח שחמט.

    

   ואפרופו ידע והשכלה - כל מי שלמדו קצת על מבנה של ארגונים יודעים שארגונים פועלים בעיקר כדי לשמר את עצמם ולא למען שום מטרה אחרת. ומה אתם חושבים - צה"ל קנה את כל המטוסים היקרים ואת כל הפצצות ה'חכמות' ולא יחפש את ההזדמנות הראשונה לזרוק אותן על 'אויבנו'? אחרת למה הוא קיים? ומתחמש? ואת הסיפור שמדובר ב-300 'רוצחים' מי מכר לכם? בדקתם להם תעודות זהות? למי יש מונופול על המידע, תגידו? ומי יושב באולפן של ערוץ 10 בחמש אחר הצהריים? רגע, עודד בן עמי זה לא דובר צה"ל לשעבר? יאללה, תתחילו לחשוב. עובדים עליכם.

    

   ולא - אין לי פיתרון עכשיו אחרי שחונטה של פוליטיקאים עצלנים ומושחתים הכניסה מדינה לבוץ לקול מצהלותיו של עדר אידיוטים. באמת אין לי. אני פשוט אחזור על מה שאמרו אינספור אנשים לפניי ועל הלקח שנלמד בעולם מאז מלחמת וייטנאם: צבא סדיר - גדול וחזק ומתוחכם ככל שיהיה, לא יכול להכריע באופן צבאי לוחמי גרילה נחושים בשטח בנוי וצפוף באוכלוסייה אזרחית, בעיקר כשהוא זוכה לתמיכתה.   וזה לקח שחשבתי שנלמד גם בלבנון. 

    

   ולמי שמזדרזים לרדת עליי אישית וכבר קראו לי צ'מברליין וכו' - בנוסף לאהבתי לאמנות, שהיא התחביב שלי, הלימודים הפורמליים שלי היו למעשה בכלכלה ובמדעי המדינה, ובנוסף למדתי מזרחנות ויחסים בינלאומיים. בלימודי התואר השני ישב לצדי איתן בן אליהו, לימים מפקד חיל האוויר, וללא ניד עפעף העתיק מאיתנו, התלמידים הצעירים, או שמא 'השלים', את כל המטלות. לא זכור לי שעשה משהו בעצמו. אז בכל מקרה אני ממש מרגישה שיש לי בסיס לנתח את כל מה שקורה כאן. הלימודים שלי כללו התעמקות בתולדותיהם של כל המשטרים הערביים באזור ביחסיהם עם ישראל. אני מוסיפה את זה רק למי שתהה איך אני מעזה לפתוח את פי הגדול גם כאן.

     31/12/08 12:45:

   לינקולן אמר פעם, "אני מנצח את כל אויבי בכך שאני הופך אותם לידידי".

   מסביבי, אומרים לי שאני חולמת, שגישת 'תן את הלחי השניה' לא מתאימה כאן, שחצי הכוס הריקה מזמן התמלאה בשנאה וכעס ותאוות נקם.

   אומרים לי ואני מתעקשת.

   מתעקשת להאמין שאפשר גם אחרת, למרות שיקח זמן רב.

   דור, אולי שניים ייקח לנו ולצד השני, לחנך ולהושיט יד, מבלי לחכות לנשיכה.

    

   המבצע הזה - אני יכולה להבין אותו,  אך אינני יכולה לקבלו.

   מרגיש לי בפנים שמקבלי ההחלטות, לא נהגו מתוך הגיון טהור. נראה לי שכאן האמוציות היו חזקות מדי.

   אני לא מצליחה להבין מה נרוויח. ברור לי שנצא בהפסד. אולי לא בהפסד מלחמתי, אבל בהפסד זמן ורצון ויכולת להדברות מול אויב. אם אף אחד מהצדדים לא מרוויח, זו עיסקה רעה.

    

   אני לא מתממת. לא לפני זמן רב, ספגנו כאן בצפון את מיטב להיטי חיזבאללה ואני עדיין מבכה מותו של חבר. מכירה היטב את מנגינת הצפירות, מכירה היטב את תחושות התיעוב והתסכול והחרדה. 

   אבל המבצע הזה מיותר. והלוואי שמישהו יפסיק אתו בזמן, אחרי צהלות שמחת הניצחון ולפני שנבכה.

    

   "דבר אינו בהכרח נכון רק משום שמישהו מת למענו"  (אוסקר ווילד)

    

    

     31/12/08 12:23:

   צטט: סאקורה 2008-12-30 09:37:56


   יגאל יקר !

   נקודת זכות אחת נזקפת לזכותך במאמרך הקצר

    והיא דווקא לטובת הרהיטות היידועה שלך שמצליחה להשכיח בי את הכעסים שעולים

   בכל פעם שהתוכן האמיתי של הטקסט מתעקל בי.

    

   אתה שמוטרד בכל יום האם הילד שלך סיים את הכריך בארוחת הצהריים ?או מה היא הדרך הנחמדה ביותר להעביר איתו אחר צהריים נעים ויצוק תוכן ?

   מסרב לראות את התמונה המציאותית שלי ושל ילדי בדרום הצחיח מכל הגיון.

   מזמן ... הכריכים העזובים אינם מצביעים על שביעות רצונם מממרח היום

    אלא על מצבם ותדירותם של  התרעות החרום בזמני ההפסקות בבית הספר.

    

   צבע אדום ולא של קטשופ נמרח להם בילקוטים ובחדרי הלב.

    

   בימי נערותי כמדריכה מורעלת בנוער העובד , כתבתי דומה .

   כשאני מנסה להיות הומנית ולהלחם בכוחות הרשע , בעיוורון ובאטימות הלב , הייתי קיצונית בוטה במילים ודיונים בעיקר.

   אבי שהיה ימני מובהק , ארסי וקיצוני לא היה פותח לי את דלת הבית אחרי שחזרתי מהפגנות מחאה , דרך התריס המוגף היה מבכה על ביתו הסוררת ועל דם אחיו שנישפך במלחמת יום כיפור הנוראה.

   למרות כל זאת היה לוקח אותי לאכול בקלאווה טריה בעזה הסמוכה , לעשות שבת אצל מוחמד יחד עם כל המשפחה .

   מי השמאלני מי הימני , דעתי אז התבלבלה (אחד בפה , אחד בלב ).

    

   היום אני מבינה את דבריו , את היכולת לרקום קשרים אישיים מבחירה מול האיום והמהות שלנו כעם ומדינה .

   ... למרות המראות הקשים של עופרת יצוקה (עוצמת עניים בתמונות הלא נכונות) וזוכרת את דנה שהתפוצצה לי מול הפרצוף יחד עם דיעותיה שלה ( גם היא דיברה כמותך) .

    למרות החרדה לשלום ילדי , חסרונו של בן זוגי שיצא לשרת את המדינה ואותך , הימים הארוכים בהם בני משפחתי נצלבת כמו במשחק מחשב ,( למדנו את מפת הדרום על בורייה בחישובי זמן וניווט איך לברוח מטווח הקסאם בהצלחה ).

    למרות ועל אף שאלונה שלי ששומעת עוד ועוד קולות נפץ ופצצה ממש לידה , לוחשת : פ'חדת ולא בגלל מפלצת שחלמה .

   אני מוקירה ומעריכה את מקבלי ההחלטות להתחלת מבצע עופרת יצוקה.

    

    עכשיו... שסוף , סוף עופרת יצוקה נחושה בעניו של ברק אני יודעת שאני לא לבד .

   למוחמד אמשיך לשלוח בגדים ואולי גם אהבה .

   ידידותך עם מוחמד יכולה לדעתי לרמז לך, שצדקת בעמדתך מול אביך וכאבו. מנסיונך את יודעת - שגם בצד השני גרים בני אדם הדואגים לילדיהם ולעתידם ורוצים עבורם בדיוק את מה שאנחנו רוצים. על המנהיגים משני הצדדים לעשות הכל ב- אפילו משך דורות עד שזה יושג, המלחמה הזו לא תשיג דבר בכוון הזה, מחזק את ידייך בקשרך הבלתי אמצעי והאנושי עם מוחמד.

    

     31/12/08 12:11:

   צטט: הפצת ספרים 2008-12-30 09:31:53

   חזק בכתיבה אסוציאטיבית.

    תודה על המחמאה הסגנונית, מה עם התייחסות לצד התכני ?

    

     31/12/08 11:41:

   צטט: loveboat 2008-12-30 09:30:31

    

   כל דבר מתחיל באיזה שהיא נקודה ונע מתוך מניעים

   אני לא מחזיקה מעצמי איזה ניו אייג'ית גדולה למרות שאני חושבת שהכל אבל הכל נכתב במקורות וההיסטוריה לצערינו ואני מציינת לצערינו חוזרת על הטעויות במקום ללמוד מהטעויות 

   וכבר אז ידעו את התשובות על כך  אין חדש תחת השמש 

   פוסט מושקע ביותר 

   תודה חברי היקר 

    קראתי את ההפנייה שלך - וסליחה, בדיוק לזה התכוונתי ב"קשקשת הניו-אייג".

    

     31/12/08 11:38:

   צטט: mzukan 2008-12-30 09:21:15

    

   יגאל קראתי את המאמר ואינני יכול למצוא בו דבר שאינו לגמרי הגיוני
   אבל יחד עם זאת , לא יתכן שארגון כלשהו , ובמקרה זה ארגון איסלאמי קיצוני ,

   שאינו מכיר בזכותנו כמדינה באופן גורף, ומכתיב את סדר יומה , באלימות  בציניות ,

   הדברים הגיעו גם לשיא השפלות שהיה מי שחיקה את יגאל(יש לכם אותו שם) כסמל לחייל הציוני הבכיין, וכל עזה רואים וצוחקים, וזה מזכיר אירגון בצד השני של המדינה שעשה מעשה שפלות דומה בחילופי שבויים  וגם הוא גילה סוג של התרברבהות חולנית של ספסרות בגויות חילינו, ואינני צריך להזכיר איך אותו חמאס זרק מהגגות מאנשי עמו,רק משום שלא היו חופפים בהשקפותיהם, ואיך השליכו את גופות שני החילים מחלון בנין המשטרה ברמאללה וגררו את גויותיהם ברחובות צוהלים משמחה, אז רק לשם הפרופורציות אני לא ראיתי קריאות של שמחה על השוטרים שנהרגכו בעזה, ובמלחמה כמו במלחמה קורות גם טעויות, אבל מי שרוקד עלך הדם ועל הגגות הם אלו האספסוף שטוף השנאה ששורף את דגלינו ברחובות

   מכה על חזהו וצועק פה אחד מוות לישראל החינוך שלהם חוצה גבולות , והוא חינוך של שנאה ללא גבול לכל אשר נודף ממנו זכר ליהודים , לא מזמן היה הפיגוע הזועתי במומבי על רקע סכסוך בין שתי מדינות שאין להם כל קשר לענין הסכסוך כאן בארץ ובכל אופן  בין המטרות המעדפות היה גם בנין חבד אז נראה לי שקצת בלבלת בין הצדדים ידידי, בכל מקרה המלחמה זה לא הדבר שנראה שיצאנו אליה בקולות ששון ושמחה

    אתה יודע, זו לא בעיה להביא רשימה נגדית של מעשי ישראל - מזוויעים לא פחות, כנראה פספסת את כוונתי האומרת שאין מנצחים במשחק הזה.

    

     31/12/08 11:36:

   צטט: אילה טל 2008-12-30 09:10:10

   מתוק שלי אני נאלצת שלא להסכים איתך הפעם

    כל עוד את קוראת לי ככה - זה בסדר.

    

     31/12/08 11:34:

   צטט: מוגזמת 2008-12-30 09:07:22

    

   מנהיג בעת חולשה

   תמיד יוצא למלחמה

    

   ולכל מי שנגד, בואו הצטרפו לכאן.

    איתך במאבקך הבלתי מוגזם בעליל !

    

     31/12/08 11:30:

   צטט: גורדי לצ'אנס 2008-12-30 09:05:26

   "מישהו שוב מרח אותנו בשקר האומר ש'מלחמה תביא שלום'. היש אוקסימורון שדוף מזה ?"

   צודק, ובאמת חבל שהאמריקנים נלחמו נגד גרמניה הנאצית, שאפילו לא תקפה אותה. היו צריכים להמשיך לתת להיטלר להשתלט על אירופה ולגמור את היהודים, וכך היינו חוסכים גם מחצית ממלחמת העולם השנייה וגם את המלחמות במזרח התיכון.

    

   ניחנת ביכולת נדירה של הבנת הנקרא. בעצם, גם ביכולת הביטוי וההקשר- גייסת לארגומנט שלך את מלחמת בעלות הברית בגרמניה הנאצית ואת היטלר, לא פחות.

    

     31/12/08 11:28:

   פתגם ערבי אומר משהו כמו "הכלב של השיח  חושב שהוא השיח".

    

   נדמה לי שזה המצב משני צידי הגבול...

    

   אנו עושי דברם של קולות אדונים גלובאליים ויקומיים.

    

   אפרופו :"כשהמוזה תופיע היא תמצא אותי עובד בסטודיו".

    הסטודיו במקלט? הסייברספייס מסתמן כמרחב מוגן יחיד (פוסט כאן עדיף על גראד שם).
     31/12/08 11:26:


   ישבתי אתמול והקדשתי זמן לא מבוטל לקרוא את הדברים.

   עשו לי היגיון.

     31/12/08 11:21:
   זה לא כל כך פשוט והאשמה היא של שני הצדדים.
   החמאס מנסה לנצל את מומנטום הבחירות בישראל כדי ליצור
   פחד והסלמה וע"י כך להשפיע על תוצאות הבחירות ואצלינו
   מאותה סיבה "מראים שרירים".
   ההתקפה הזו עם ההצלחה הראשונית שלה הייתה אמורה לבוא
   לפני הרבה מאוד זמן כשרק התחילו לעוף רקטות מהצד הפלסטינאי.
   כרגע הצד הפלסטינאי נמצא בבלאגן גדול יותר מאי פעם.
   ישנה שנאה גדולה מאוד בינם לבין עצמם כשהגורם העיקרי
   לכך הוא החמאס. (לא שהענינים היו טובים יותר לפני כן)
   אי אפשר לצפות שנשב בשקט בזמן שנופלות רקטות על בתי
   אנשים חפים מפשע ולא על בסיסים צבאיים. ישנם גם חוקים במלחמה.
   זו גם לא האחריות שלנו שהחמאס (או כל הנהגה פלסטינאית)
   מזלזלת בחיי האנשים אותם היא מנהיגה ומנהלת את המלחמה מתוך
   בתיהם. לא קיים צבא בעולם שנלחם בצורה שצה"ל נלחם. כאשר
   הלחימה היא נגד מטרות "כירורגיות" ולא נגד אוכלוסיה. (כך שאנחנו
   בכל זאת לוקחים אחריות מסוימת על הזילזול של החמאס)
   אם זו הייתה ארצות הברית, עזה כבר מזמן הייתה מגרש חנייה.
   הבעיה שלנו היא שיש לנו נטייה להיסחפות (ראה מלחמת לבנון 1 ו-2)
   ואנחנו לא יודעים לעצור בזמן.
   הבעיה של הצד הפלסטינאי הוא שאי אפשר שנים לשבת ולרקוד
   על החתונה של אנחנו עם כבוש ומסכן ודופקים אותנו מבלי להראות
   שום נכונות לפתור את הבעיה מצד ההנהגה ושום נכונות מצד העם
   עצמו להיפטר מהנהגה שדואגת רק להחמרת המצב ושמה אותם
   כמטרות. ההבנה צריכה לבוא משני הצדדים:
   הצד הפלסטיאני: כל עוד שהעם עצמו יסרב להבין שבחירה ותמיכה
   בהנהגה קיצונית רק תחמיר את המצב ותחזיר אותם שנים אחורה
   שום דבר לא ישתנה.
   הצד הישראלי: כל עוד ההנהגה לא תקלוט שבמצב שאנשים
   חיים בשטחים מבחינתם (ולא בצדק) אין להם מה להפסיד והם
   ימשיכו באותה דרך, כי הם לא מסוגלים לראות מעבר להיום
   או מחר, שום דבר לא ישתנה.

     31/12/08 11:06:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 14:29:42

   צטט: פיונת 2008-12-30 07:12:46


   ומה אני בקשתי

   שבשבת המחורבנת שהילדים שלי מגיעים הבייתה אחרי 10 ימים

   ועד שפעם בשלוש שבתות יוצא להם האחים להפגש ביניהם

   שיתנו לנו להנות מהמעט זמן

   ולא יקחו לי את שניהם באמצע השבת

   בגלל איזה מבצע שכבר מזמן לא מבצע...

    

   "את הגשם תן רק בעיתו.
   ובאביב פזר לנו פרחים.
   ותן לנו לשוב ולראותו.
   יותר מזה אנחנו לא צריכים."

    

   תודה לך

   פוסט מעולה *

   אם יש משהו שחסר - ללא שמץ של ציניות - זה אמהות שיספרו על שליחת ילדיהן לסכן את חייהם עבור גחמות בלתי מוצדקות של מנהיגים, תודה לך.

    

   יגאל ,

   אתמול בצהריים אחרי שקראתי את תגובתך לפיונת היא קוממה אותי עד מאוד,

   כתבתי לך תגובה רגשית שרק הורה יכול לכתוב כשהבן נמצא אי שם בסכנת חיים.

   אינני יחידה ,לא הראשונה ולא האחרונה ששלחה את בנה על ההגנת היקר ביותר לי אישית, זה המולדת ההיסטורית ופיסת האדמה היחידה עלי האדמות שהיא שלנו.

   ויכולה לספר לך שדבר היחיד שאנחנו מתפללים אליו בכל מעודנו , היא  החזרה של הבנים בריאים ושלמים הבייתה.

   מבלי להיכנס אל הפוליטיקה, היננו בראש וראשונה בני אדם, אימהות ואבות ששולחים את ילדינו עם לב דואב,למערכה המתמשכת על זכות קיומנו כאן...ומקווים בתוך תוכנו שזאת תיהיה הפעם האחרונה. 

   ההיסטוריה  לצערי הוכיחה לפני שישים שנה  שהפסיביות  וחוסר יכולת להתגונננות ומסירה של גורלנו  בידיו של עם אחר, עלתה לנו כמעט בהכחדה טוטלית.

   אינני מתווכחת על צדקתו של מבצע כזה או אחר , אך נדמה לי שהמבצע הנוכחי היגיע שמונה שנים מאוחר יותר  ואין צודק יותר ממנו בעיניי.

   כי אין שום תשובה ומענה  בעולם ,לאותו אם שאיבדה את  ילדיה בהתפוצצות טיל או ילדיה נשארו נכים לכל חייהם.

   אין מענה לה ולא יהיה לעולם.

   התגובה שלך אל פיונת התפרשה  כפגיעה במקום הכי כואב ביותר , ופגעה בבטן הרכה.

   אחרי שהחלפנו אתמול מיילים פרטיים והסברת את עצמך שהתגובה  לא נכתבה באופן ציני והבהרת את עמדותיך,הסכמנו בינינו שנתחיל את הידאלוג מתוך מקום אחר, לא ממקום שקדוש לנו ביותר,

   שזה  שלום ילדנו ודאגה האין סופית אליהם.

     31/12/08 11:04:

   צטט: סטריאה 2008-12-30 09:05:24


   נכון

    זו לא ססמתה של תנועת הצופים ?

    

     31/12/08 11:02:

   צטט: יגאל פישר 2008-12-30 09:03:05

    

   פוסט מילה מתאימה לפוסט זה.

   פוסט צי(ו)ני, מאת פוסט ציני, על פוסט ציונות.

   פוסט ריאליסט, פוסט מודרניסט, פוסט בטחוניסט

   פוסט פרו חיים

   העיקר פוסט

   אחרי, מעבר...

   מתקדם כביכול...

   הגיע הזמן להגן על עצמנו. בלי התייפיפות, בלי הצטדקות.

   הגנה עצמית טוטלית.ולגבי קלישאות אוקסימורון רציתי לציין שתיים :

   "קורבנות השלום"  (אוסלו) ואויבי השלום (ארגוני הסרוב- יש דבר כזה בכלל ?)

    

   היום אני בוחר לקחת את הצד שלנו בצורה בלתי מתפשרת

    

    אני מבין שאתה חושב ש"הצד שלנו" זה צד אחיד וברור.

    

     31/12/08 11:01:

   צטט: orenshani 2008-12-30 09:02:57

   לא אהבתי, יגאל. סליחה. תקבל כוכב אדום.

    

   לא אוהב את התגובות הפבלוביות האלה לכל מלחמה בכל מקרה.

    

   אני לא אוהב מלחמות אבל גם לא פציפיסט. אני חושב שלפעמים אין ברירה ואז חייבים להלחם - וכשזה קורה, יש לעשות זאת בצורה הכי מהירה ומקצועית. נראה לי שזה מה שקורה הפעם. רק חבל לי שלא עשו את זה קודם.

    הייתי בדף שלך - ראיתי שאתה מציע ברצינות למכור את עזה לסעודים או משהו, נו.

    

     31/12/08 10:48:

   צטט: halinka 2008-12-30 09:00:47

    

   יגאל, יודע מתי הכל ישתבש? כשהטנקים שלנו ידהרו לתוך הבוץ העזתי, אז הכל ישתבש!

   אין לנו מה לחפש שם בין הסימטאות של עזה ואם תשאל אותי, מי שהכניס אותנו לבוץ

   הזה זה בגין, עם הסכם השלום עם מצרים. הוא הייה חייב לכלול את מסירת עזה למצרים!

   לפני מלחמת ששת הימים עזה הייתה מצרים וכך היה צריך לנהל את המשא ומתן לשלום!

   אבל בגין בחר בדרך הקלה ואנחנו משלמים את המחיר כבר שנים רבות, לאורך כל האינטיפדות

   וכל היתר.

   לאה HALINKA

   למה את סבורה שהמצרים רוצים את עזה ? או שהפלסטינאים רוצים להיות חלק מעזה ? דווקא עכשיו שהשלטון הנבחר על ידי הפלסטינאים עזה הוא החמאס - מצרים אינה רוצה אפילו לחשוב על כך, משום שהחמאס הוא תוצר של "האחים המוסלמים" - אויב מוצהר של מצרים, שנאבק בחילוניותה ואף אחראי לרצח אנואר סאדאת. הסכם השלום והנסיגה שבגין הוביל היה אמיץ ומחזיק מעמד עד היום, פחות או יותר. חבל ששרון לא ידע לעגן את הנסיגה שהוביל בהסכם כלשהו.

    

     31/12/08 10:43:

   צטט: ליאת ד 2008-12-30 09:00:00


   חכמולוג שכמותך, אתה פשוט מקומם

   פלפולי מילים , להטוטנות מילולית אתה בטוח

   מרגיש מאד מוסרי, נאצל ורגיש.

   רק דבר אחד שכחת שאם אתה היית תחת מטר

   טילים יומיומי במשך חודשים כמו תושבי הדרום

   היית יוצא לרחוב ושר "הבה נגילה".

    אני מוחה על השימוש במילה "תחת" בדברייך, אבל מוחל לך על גודל הפונט והסגנון המתלהם.

    

     31/12/08 10:40:

   צטט: פרטנרית 2008-12-30 08:56:40


   קראתי וכאבתי את המציאות.

    אני קיבלתי מהקפה פוסטים  גם של אנשים שחושבים כמוך, וגם  של אנשים שתוהים, מבולבלים שהעלו את מורכבות הבעיה ואת השאלות המתלוות  ולא קיבלתי פוסט של בוא נסתער עליהם וכו. -

    זה רק אומר שאת לא ברשימת המכותבים שלהם, אולי תנסי את שיטת: יגעת ומצאת.

    

     31/12/08 10:26:

   מורה ערבי מיפו מביה"ס בו אני עובדת נסע לבית לחם

   לכריסמס, יחד עם 3 מחבריו. שאלתי אותו היום

   איך היה והוא סיפר לי: אל תשאלי עצרו אותנו

   רעולי פנים, שדדו אותנו והיכו אותנו מכות נמרצות

   יצאנו בשן ועין הם איימו עלינו לא לחזור לשם שוב.

   עם אוייבים כאלה אין משחקים.


   כל מילה אמת ועכשיו יכנסו גם רגלי לעזה והתוצאה כבר לא תהיה כל כך מרשימה לטובתינו, זה יהיה כמו מכבי ברבע הגרוע שלה...כשהם הולכים ומצמצמים את הפור.

   די שייצאו משם. עשינו הרתאה, הראנו שאנחנו יותר חזקים, נקווה שהם ייקחו את ההפסקת אש. זה יהיה הדבר הנכון לשני הצדדים.

     31/12/08 09:48:

   צטט: אלונציק 2008-12-30 08:45:06


   מעולה !!

    

   ושאף אחד לא יגיד שלא אמרת !!

    לחיי וועדות החקירה שבדרך    


    תגידי - אולי יש לך גם אנימציה של חסידה מביאה תינוק ?

    

     31/12/08 09:35:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 19:01:33

   צטט: פיצפיצלה 2008-12-30 08:11:21

    

   היי יגאל

   כמובן שמלחמה תביא קורבנות והפחד מהרשימות הכבדות של החללים זה הכי מפחיד בעולם ,

   ראיתי אמא בוכיה ביום שבת על בנה שהוקפץ לקרב ..

    

   " כבר שנתיים שיש לי את הפחד הנורא הזה  שהיום הזה יגיע .."ככה היא אמרה  רועדת ובוכה,

   ומצד שני הקטע של לחיות בטירוף הזה של הקסאמים והפחד של הילדים וההורים ,

   באזורים האלה ,ומה שלא תעשה אף פעם לא יראה טוב בכל מקרה ..יאוש וחוסר פתרון ,

   ממש חוזר שוב ושוב ..מצד אחד הרצון שדי כבר  ומצד שני רצון שדי כבר ...

   באמת ממש מצב מטורף ..אני כבר לא ממש יודעת , מה נכון ומה לא ...רק שיש לנו את קרב החיים

   הבלתי פוסק הזה ..ובאיזה מקום אולי רחוק , שמץ של אופטימיות ,שאולי פעם ...סוף סוף יהיה שלום .

    

    המילה 'שלום' נמאסה כבר על כולם מזמן, יצאה מהאופנה קומפליטלי.

    

    

    

   יכול להיות שהמילה "שלום "שיצאה מהאופנה וממש קלישאית וממש מיושנת ובלי האמונה הזאת והמטרה לעולם תהיה מלחמה ...ולא אכפת לי להיות לא אופנתית קומפליטלי  !!!!
     31/12/08 09:29:

   כבר אמרו לפני: 'כשהתותחים רועמים - המוזות שותקות'.

   אני מחזקת את ידי צה"ל, הצבא המוסרי בעולם ואת אנשי הדרום.

   כוכב אדום לך!

    

     31/12/08 09:29:

   צטט: צלילי הלב 2008-12-30 08:42:00

    

   כשתותחים רועמים יגאל,

   והבנים שם לוחמים או ממתינים בטנקים לפקודה,

   וחיי האזרחים בכל כך הרבה ישובים נראים כמו ברולטה הרוסית

   וסופרים אנדנדינו במי זה יפגע עכשיו

   אולי באיזה בית עם ילדים או גן או בית הספר או בית החולים

   לא רואה הצדקה לא לפוסט שכתוב בשנינות אבל תופס צד מאוד מסוים

   שאישית אני לא מזדהה איתו אבל מחבבת את העשייה שלך מאוד

   ולא רואה מזדהה עם ההתלהמות לא של ימין ולא של  השמאל הקיצוני.

   זה מפריעה לי, זה מיותר,

   לא כשבן שלי שם, לא כשילידי יכולים להיות קורבן הבא,

   אף אחד אינו אוהב מלחמות גם אלה שנדמה שכן,

   שמונה שנים תמימים שום דעת אינה יכולה לסבול  את הגורל של תושבי שדרות.

   ויכולה לומר שצר לי על האובדן בחיי האדם,

   אולי ניקח את הדוגמה מהפלסטינאים ונפסיק להלקות את עצמנו כבר

   ולא כל פעם שיורקים עלינו  נומר אמן ונשיר שיורד עלינו גשם ואנחנו אשמים

    

    

   אני לא סבור ש'כשהתותחים רועמים המוזות שותקות' - אלא להיפך, הן מופיעות וזה הזמן לעצור ולמחות לפני - שבמקרה הזה - תבוצע כניסה קרקעית שתביא לאבידות מיותרות נוספות בנפש. פיקאסו אמר פעם "כשהמוזה תופיע היא תמצא אותי עובד בסטודיו". המנטרה הזו של "שמונה השנים" אינה אלא ביטוי מכובס. בשמונה השנים האחרונות ישראל לא בדיוק 'ניקשה את ערוגת הירק שלה בנחת' במקום לעסוק בחיסולים מהאוויר, די להתממות ולצדקנות. לא כל ביקורת עצמית היא גם הלקאה-עצמית, אם לישראל מדיניות רצחנית ותוקפנית הרבה מעבר לנדרש בנסיבות של הגנה עצמית - אין להתפלא על ביקורת עצמית, אם כי קשה להודות בכך כשילדינו נשלחים למערכה (הראשונה, בינתיים).

    

     31/12/08 09:29:

   כן, מכשכשים בכלב.

   וlose lose situation הוא גם סוג של תיקו כנראה.

     31/12/08 09:19:

   צטט: ברוכצ'יק 2008-12-30 08:41:14

   ואני חשבתי שמלחמה זה טוב...

    

   :-) 

    אני מניח שאתה מתכוון לסרטון הזה שהעליתי של גרסת התלת-מיד ל'גרניקה' של פיקאסו :-)

    

     31/12/08 09:16:

   צטט: גיל בר-זהר 2008-12-30 08:30:21

   יגאל יקירי

   מעבר לגימור ללא דופי של הפוסט, האריזה הנוצצת וההגשה הנפלאה..

   מה אתה בדיוק רוצה?

   יש לך משהו להגיד? תגיד.

    

   גיל

    

    

    גיל, אתה הרי יודע שיש לי בעייה בהבעה בכתב, למה אתה דורך לי על היבלות ?

    

     31/12/08 08:52:

   צטט: דליה_54 2008-12-30 08:27:46

   יגאל אהבתי לקרא את כתיבתך

   את החשיבה האחרת להסתכל הפוך

   כי בחיים יש דואליות

   אין טוב בלי רע

   אין אור בלי חושך

   תמיד אני אוהבת להסתכל על מצבים משני הכיוונים

   התחושה שלי שמה שקורה היום בדרום קרה גם בצפון

   ועוד ועוד ...ושוב אני כואבת על כל הילדים הזקנים ובכלל על האנשים משני הצדדים

   ו נוסף על ההרגשה של הכאב מצטרפת הרגשת שעמום של כלום לא קורה -אף אחד לא יודע

   ומזמן העם מרגיש שאין רועה שיוביל (וזה משני הכיוונים )

   וגם אצלי הציניות צצה כשראיתי את השם שמנהיגנו בחרו "עופרת יצוקה "ועלתה השאלה האם גם פה המבצע יהפוך למלחמה ?

   גם כאן בקפה אנשים מדהימים אך לאיש אין תשובה מה באמת צריך להיות ..

   ובכל זאת לדעתי את התשובה יש לחפש בשאלה מדוע אנו כאן בארץ הזו דווקא ?מה תפקידנו בעולמנו כעם ?

   מה יחודנו ?

   יגאל תודה שהזמנת ואולי יש לך איזה קצה של תשובה ?

   קטונתי מלהביא פתרון קסם, אני לא מדינאי. מצד שני - הפתרון צריך להלמד ממאות סכסוכים דתיים-טריטוריאליים במקומות אחרים בעולם בכל העת החדשה. הפעלת כוח מצד מעצמות מול מיעוטים כבושים לא הביאה אף פעם לפתרון של השלמה, משום שהאדם באשר הוא - שואף לעצמאות וגם לזוטות כמו הבטחת עתיד ילדיו, כל אומה בתורה נאבקת עד שפיכות דמים עבור החירות הזו, במיוחד כשכבר אין מה להפסיד.

    

     31/12/08 08:49:

   צטט: מיא 2008-12-31 08:24:02

    לגבי האין ברירה וגם לגבי מי יוציא אותנו מהבוץ:

   אני חושבת שמעולם לא היינו במצב טוב יותר - אנו מתעמתים לא עם מדינה כי עם ארגון טרור שמוגדר ככזה ומוחרם בכל העולם, כולל הפלשתינאים בגדה ושאר המשטרים במדינות ערב שחוששים מהפיכות במדינותיהם. זו לא בעיה פרטית שלנו ואסור להציג את הסכסוך כסימטרי - אנחנו מולם. זה פשוט כישלון הסברתי ומדיני ושל שיחות מאחורי הקלעים, כיוון שממשלת ישראל היתה צריכה מזמן להפיל את הבעיה הזאת על מדינות ערב/כוח רב לאומי, שינטרל את שלטון החמאס, ולא לחכות להסלמה הזאת. זה בלי קשר אם הוא מעוניין או לא. את הכוח עליו, כולל צבאי, היו צריכים להפעיל גורמים אחרים, לא אנחנו. היינו צריכים לשכנע את העולם שכיס המוגלה הזה ששמו עזה הוא בעיה עולמית ולא שלנו ולהסדיר את ההפיכה שם באמצעים חשאיים ולא במלחמה בסדר גודל כזה. וכל זאת מזמן.

   אני מצטערת, אבל גם אמרתי את זה מזמן לכל מי שהיה מוכן לשמוע. וזאת עסקה שהיינו צריכים לעשות עם כולם - לא עם החמאס. עם החמאס אין מה לדבר. אבל המנהיגים שלנו טיפשים וכוחניים מדיי למהלכים כאלה, ופרט לבודדים כמו בגין או רבין, מעולם לא הצטיינו בחזון. כמו שבהא, החבר הערבי שלי אמר לי עליהם, הערבים: "אנחנו סובלים כבר שנים מייצוג כושל בכל הרמות - מראשי מועצות ועד למנהיגי העולם הערבי", ככה בדיוק אני יכולה לומר גם עלינו. שנים אנחנו סובלים מייצוג כושל. תת ייצוג. תת רמה.

   אני טוענת כבר חודשים שזאת שערורייה שהממשלה מפקירה את אזרחיה ומאפשרת את ירי הקסאמים בדרום, ואני בטוחה שרק בגלל שזו אוכלוסייה חלשה - וכמובן שאם היה נופל טילונון אחד קטנטן על תל אביב היא מזמן היתה פותחת במגעים עם כל העולם שזה לא יקרה. רק שלא ימכרו לנו שזו מלחמה אכזרית על קיומנו. זה ממש לא אויב אכזר שקם להשמידנו. זה ארגון קיקיוני ומוקצה ומבודד בעולם שעשינו לו יחסי ציבור מצוינים בכך שזיהינו אותו עם כל העם הפלשתינאי.

   פששששששששששש

   ידעתי שבסוף יצא ממך משהו טוב.

    

    

    

     31/12/08 08:40:

   "מה איום, דמיוני ובלתי מתקבל על הדעת שאנו חופרים כאן חפירות ומודדים מסכות גז בגלל מריבה בארץ רחוקה ובין אנשים שאין אנו יודעים עליהם דבר... מלחמה היא דבר איום, ומן ההכרח שיהיה לנו ברור מאוד, בטרם נפתח בה, כי באמת עניינים גדולים הם המונחים על הכף". )צ'מברליין (1938) בנאום לאומה בו השתקפה סלידתו ממלחמה ורצונו למנוע אותה בכל מחיר(

    ברוח זו שלח היטלר לצ'מברליין מכתב נוסף בו הציע כינוסה של ועידה, לדיון במשבר שהעלו דרישותיו. בוועידה ישתתפו נציגי ארבע מעצמות - ראשי ממשלת בריטניה וצרפת, ה"דוצ'ה" האיטלקי מוסוליני, וה"פיהרר" הגרמני, היטלר.

   בשעות הקטנות של ליל ה-29-30 בספטמבר, חתמו הצדדים על הסכמי מינכן. לאחר החתימה על הסכמי מינכן, התעקש צ'מברליין להמשיך ולדון עם היטלר בעניינים הנוגעים לשלום העולם, והחתים אותו על פיסת נייר בה נאמר כי בריטניה וגרמניה מתחייבות שלא לצאת לעולם למלחמה זו כנגד רעותה.

    צ'מברליין שב ללונדון במטוס, ונשא נאום בפני קהל נלהב בשדה התעופה. כשהוא אוחז במטריה שחורה (שהפכה לסמל לכניעה המבישה, ולדימוי הוויזואלי המזוהה ביותר עם אישיותו של צ'מברליין עד ימינו אלו), הכריז את הכרזתו הידועה לשימצה כי הוא הביא לעולם "שלום בזמננו", ונופף בפיסת הנייר עליה חתם היטלר. ההסכם זכה לשבחים נלהבים הן בבריטניה והן בעולם. בין המשבחים היו האפיפיור פיוס האחד עשר, ראש ממשלת אירלנד אמון דה ולירה, ונשיא ארצות הברית פרנקלין דלנו רוזוולט. צ'מברליין זכה לשיאים של פופולריות מבית, והתקבל כמנצח אצל המלך ג'ורג' השישי.  (מתוך ויקיפדיה).
     31/12/08 08:24:

    לגבי האין ברירה וגם לגבי מי יוציא אותנו מהבוץ:

    

   אני חושבת שמעולם לא היינו במצב טוב יותר - אנו מתעמתים לא עם מדינה כי עם ארגון טרור שמוגדר ככזה ומוחרם בכל העולם, כולל הפלשתינאים בגדה ושאר המשטרים במדינות ערב שחוששים מהפיכות במדינותיהם. זו לא בעיה פרטית שלנו ואסור להציג את הסכסוך כסימטרי - אנחנו מולם. זה פשוט כישלון הסברתי ומדיני ושל שיחות מאחורי הקלעים, כיוון שממשלת ישראל היתה צריכה מזמן להפיל את הבעיה הזאת על מדינות ערב/כוח רב לאומי, שינטרל את שלטון החמאס, ולא לחכות להסלמה הזאת. זה בלי קשר אם הוא מעוניין או לא. את הכוח עליו, כולל צבאי, היו צריכים להפעיל גורמים אחרים, לא אנחנו. היינו צריכים לשכנע את העולם שכיס המוגלה הזה ששמו עזה הוא בעיה עולמית ולא שלנו ולהסדיר את ההפיכה שם באמצעים חשאיים ולא במלחמה בסדר גודל כזה. וכל זאת מזמן.

    

   אני מצטערת, אבל גם אמרתי את זה מזמן לכל מי שהיה מוכן לשמוע. וזאת עסקה שהיינו צריכים לעשות עם כולם - לא עם החמאס. עם החמאס אין מה לדבר. אבל המנהיגים שלנו טיפשים וכוחניים מדיי למהלכים כאלה, ופרט לבודדים כמו בגין או רבין, מעולם לא הצטיינו בחזון. כמו שבהא, החבר הערבי שלי אמר לי עליהם, הערבים: "אנחנו סובלים כבר שנים מייצוג כושל בכל הרמות - מראשי מועצות ועד למנהיגי העולם הערבי", ככה בדיוק אני יכולה לומר גם עלינו. שנים אנחנו סובלים מייצוג כושל. תת ייצוג. תת רמה.

    

   אני טוענת כבר חודשים שזאת שערורייה שהממשלה מפקירה את אזרחיה ומאפשרת את ירי הקסאמים בדרום, ואני בטוחה שרק בגלל שזו אוכלוסייה חלשה - וכמובן שאם היה נופל טילונון אחד קטנטן על תל אביב היא מזמן היתה פותחת במגעים עם כל העולם שזה לא יקרה. רק שלא ימכרו לנו שזו מלחמה אכזרית על קיומנו. זה ממש לא אויב אכזר שקם להשמידנו. זה ארגון קיקיוני ומוקצה ומבודד בעולם שעשינו לו יחסי ציבור מצוינים בכך שזיהינו אותו עם כל העם הפלשתינאי.

     31/12/08 07:50:


   דנידין היתה אחלה סדרת ספרים, עם כל התמימות של אז, והיוהרה, אבל כילד היה כייף לקרוא

   לא אוהב מלחמות, לא אוהב לחימות, לא אוהב חפים מפשע שסובלים, ובמיוחד לא כאלה שהם מעמי שלי, שסובלים כבר 8 שנים סתם. זה שבמקביל סובלים גם שם חפים מפשע זה נכון. הם רק בחרו בחמאס למנהיגיהם, אז זה טיפה באשמת חלקם.

   חבל, חבל מאוד שכל זה קורה וממשיך לקרות בינינו לבינם.

     31/12/08 07:20:

   צטט: אדם ראשון 2008-12-30 08:27:08

   כתוב חד וחלק..

   יגאל.

   ומה הפתרון ????

            

                 X=O

   זו הנוסחא שאני מציע לשלום כולל באיזור:

    

     31/12/08 07:13:

   צטט: **life** 2008-12-30 08:26:50


   כל כך נכון..כל כך מכעיס

   מצחיק, גם מי שחושב שאין שמץ אמת בדבריי - כועס :-)

    

     31/12/08 05:12:

   כתוב יפה.

   (אבל עצוב נורא, לא ?)

     31/12/08 01:52:

   יוזמה מבורכת, חבל רק שאף אחד(כולל אותי) לא חשב לעשות גליון כזה ב8 שנים האחרונות נגד ירי הטילים על אזרחי מדינת ישראל.

    

    

    

   זה יותר סקסי ורומנטי לצאת נגד הכיבוש ו"אחינו הסובלים בעזה" .

   לא ראיתי פוסטים כאלה יפים ותומכים נגד העוני המתפשט , הגזענות בבתי ספר נגד אתיופים, על הילדים בשכונות העוני כולל שכונות ערביות שמסתובבים ללא מעש...אין שום דבר רומנטי בזה.

    גם לי חורה ההרג בעזה אבל מפריע לי יותר החגיגה ההדדית גם של אלו שקופצים על הניצחון כביכול מצד אחד  ומצד שני של לוחמי החירות  שישר מפגינים רק בכדי להפגין, המצב הוא נוראי גם ככה.

     31/12/08 01:10:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 19:37:05

   צטט: נגה איתן 2008-12-30 08:20:24

    

   למי שלוקח את יגאל כפשוטו ( אף פעם, אבל אף פעם אל תעשו את זה! בלתי החלטי  ) -

   ישראל חתומה על  כל ארבע אמנות ג'נבה ואישררה אותן, והיא מתמחה בהפרה של כללים מרכזיים בדין ההומניטארי הבינלאומי.

    

   נא לקחת אותי כפרשוטו !

    

    

    

   פרושטו עם פרמאזן?

    

   clause 51/7 of the Dec. 7, 1979 protocol declares: "The presence or movements of the civilian population or individual civilians shall not be used to render certain points or areas immune from military operations, in particular in attempts to shield military objectives from attacks or to shield, favor or impede military operations. The Parties to the conflict shall not direct the movement of the civilian population or individual civilians in order to attempt to shield military objectives from attacks or to shield military operations."

    

   בעברית עילגת מי שמפציץ את המחסן של הקאסמים שממוקם בתןך השכונה אינו עובר על אמנת ג'נבה. אבל מי ששם אותו שמה הוא דווקא כן.....

     31/12/08 00:53:
   "מנהיג הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר כי הוא מוכן לחתום על הסכם הפסקת אש ברצועת עזה בתמורה להפסקת התקיפות האוויריות והמצור הישראלי - כך הודיע היום (ב') משרד החוץ של סנגל, הנשיאה הנוכחית של ארגון הוועידה האיסלאמית בן 56 החברות."


   אין מדינה בעולם שהייתה מבליגה על ירי טילים על אזרחיה. במצב של אין ברירה, חשוב העיתוי, חשובה התוכנית וכל הזמן חשובים החיים. אבל כשמאורות ייצור נשק מוקמות בלב מרכזי אוכלוסייה ייפגעו גם אזרחים חפים מפשע.

   אין שלום במלחמה. אין ניצחון. במלחמה יש הלוויות ופצועים, שכול ויתמות. אין מדינה בעולם שעושה מלחמה בשמחה. זה לא מבצע, גם אם זה שמו, זו מלחמה. כאימא לחייל אני מתפללת שלא ייפגע, כאדם וכאימא אני מתפללת שאזרחים מבוגרים חפים מפשע וילדים לא ייפגעו.

   הדבר הכי עצוב הוא שהגלגל חוזר ויחזור ואין לנו ולהם מוצא.

   ניצה

     30/12/08 23:52:

   צודק ידידי.

   לעיתים ציניות עוזרת "להמתיק" את המרירות.

   אבל אלה הם חיינו , נקָטר כמה שנקטר.

   על התנהלותם של הפוליטיקאים עוד יכתבו ספרים שלמים.

   נקוה לטוב ונחזיק אצבעות לחיילנו העושים במלאכה.

   ולכל תושבי הדרום:

   חזקו ואמצו !!

     30/12/08 23:51:

   יגאל, בדכ מאוד מעריכה את דברייך. מעדיפה שנבוא בהצעות מה עושים. עכשיו.

   טיל חלף באשדוד מעל לראש של אמא שלי של אבא שלי ושל שני האחים שלי.

   אני מאוד רוצה שזה יפסק ומייד. זאת המטרה של המבצע.רק זאת. להגן על עצמינו ולא לחסל ולא לעשות מלחמות סתם.

   לא מעניין אותי שום מטרות אחרות חוץ מלהגן על האנשים שאני הכי אוהבת בעולם.

   אז לא להכנס מראש, לעשות משא ומתן עם החאמס? נראה מאוחר מידי. לא יודעת כמה באמת נעשו מאמצים כנים, שונאת פוליטיקה ולא מאמינה לפוליטקאים.

   אני מציעה מייד באופן חד צדדי להפסיק אש, מצידינו. לתת זמן של מספר שעות לחאמס להפסיק אש מצידו.

   אם זה לא יעבוד אז אין ברירה, כשיורים עלינו , חייבים להגיב. אם זה יעבוד אז הרווחנו. פחות חיילים מתים, פחות בני משפחה ואזרחים משני הצדדים מתים. צריך למצוא דרך לחיות איתם אין לנו ברירה . אלו השכנים שלנו.

     30/12/08 23:41:

   ברכות יגאל,

   יש לך קוראים נאמנים בעזה!(את הטלוויזיה הפציצו אבל האינטרנט עוד עובד!)

   היום בחדשות הערב בטלוויזיה הישראלית הופיע דובר חמאס ופנה אל תושבי ישראל בציטוט מהפוסט שלך:

   המנהיגים בישראל עובדים עליכם! קבעו את "העיתוי לחנוכה-בחירות".

   ורמז לכולנו...

   הטילים נפלו שמונה שנים לפני "עופרת יצוקה", נופלים בזמן המבצע, ויפלו גם בעתיד...בעדה בעדה אשדוד...

   הוא הסביר גם עד מתי מצב זה ימשך:

   עד הפלסטיני האחרון או הטיל האחרון או הישראלי האחרון...

   יגאל,

   מי יגאל אותנו מהמצב?

     30/12/08 23:02:

   טוב מאוד

   אלא שבין ארה"ב יש מאזן אימה

    

   כי שתיהן יודעות שאי אפשר לנצח

   הן מגיעות כמעט עד הקצה (ראה קובה ומשבר הטילים)

   ראה התערבותה של ברה"מ בנעשה בגיאורגיה והנסיגה שלה בחזרה

    

   אבל אצלינו צד אחד מוכן להקריב כל קורבן

   אלה כללי משחק אחרים

   צריך להמציא איקס מיקס דריקס אחר

    

   זה כמו משחק דמקה או שח

   בו לצד אחד יש אין סוף חיילים להקריב

   או לפחות יש לו חיילים מחוץ לשדה המשחק המקורי

    

   אז צריך לשנות את כללי המשחק

   וזה כולל השמדת כל החיילים שלו

    

   וכל הלוגיסטיקה שמאחוריהם

    

   ולצערינו יפלו בדרך גם לא מעט חיילים שלנו

   כאלה שלא מתוכננים ולא נכללים בכללי המשחק (כללים ?, מה זה ? ) המקוריים

    

   הפעם זה מלחמה אמיתית

   לא איקס מיקס דריקס, ולא סרט.

    

   יש לך רעיון אחר - שעדיין לא נוסה ?

   ויש לך פרטנר ליישם אותו איתו

     30/12/08 21:34:

   מעולה!!

   הצלחת לבטא את מה שאני לא מצליח להביע כראוי..

     30/12/08 21:01:

   צטט: malie123 2008-12-30 08:24:32

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 07:46:38

   צטט: פ ר י @@@ 2008-12-30 05:29:03

   באשר לתוכן יגאל , אני חשה מבולבלת .....

   עזבי תוכן - יש איקס מיקס דריקס.

    

   לא מבולבלת בכלל.

   אולי זה איקס מיקס דריקס.

   אבל אלטרנטיבה אחרת לאוכלוסיה מטווחת יש כאן?

    

   לא נראה לי.

   הפינוי היה טעות, לא כיל לא היה צריך פלפנות כי נעשה בצורה מטומטמת.

   (חברתית אסטרטגית ומדינית)

   כיום בעיניי אין דרך אחרת.

    

   אלא להגן על ילדים חפים מפשע שלנו.

   כואב לא אגיד שקל לראות ולשמוע מספרים.

   כתב משהו הפלולה והחשוד יצאו למלחמה.

   הוא גם צדק, ריח הסקרים העולים נמצא שם בשטח.

   אבל מעבר מה אתה מציע? 

    

   בזמן ה'מבצע' הסבל רק גובר, לאחריו, תוך זמן קצר - אין סיבה שהמצב לא יחזור לקדמותו. עד כמה שאולי קשה לך להאמין, כל בני האדם, וזה כולל את הפלסטינאים, רוצים בסופו של דבר תנאי חיים טובים, עצמאות, השכלה, פרנסה, עתיד. הדרך ארוכה, אך זו הדרך.

     30/12/08 20:56:

   צטט: גילי הבת 2008-12-30 08:23:00


   כתוב מושחז ומבריק!

   הפלולה המבצבצת (דימוי מצויין) הזכירה לי את "הטמבל" של ויסוצקי:

    

   "על הכסא הזה הרגיש פתאום בכח
   גבר עם ביצים אבל בלי מוח
   הוא גייס ת'אומה ושידר ת'סיסמא
   האידיוט הכריז מלחמה
   הצבא שלו כבש לו את הדרך
   לעבור לשבת על כיסא המלך"

    

   בכל שפה, מקום וזמן

   כולנו ממשיכים לשחק במשחקי מלחמה

   באנו חושך לגרש - לא?!

    

   ארקדי דוכין ב'טמבל' של ולדימיר ויסוצקי - היוטיוב כאן.

   מילים: ולדימיר ויסוצקי
   לחן: ולדימיר ויסוצקי
   גרסה עברית: יהונתן גפן

   היו היה אחד טוב לב אבל קצת טמבל
   אחד שכבר צבר הרבה שעות של סבל
   עד שיום אחד פגש במזל
   שהעיף אותו לארץ בחלל
   כן תבכה תשפוך פרצוף של עגל
   שהולך תמיד הפוך כזה מן טמבל

   טמבל, טמבל

   באמצע השדה פתאום ראה הטמבל
   כיסאות שלושה לכל כיסא יש דגל
   כיסא של אורחים כיסא של קצינים
   וכורסא רכה למלכים
   על הכיסא של האורחים ישב הטמבל
   בלי שום כיף כל כך עייף מרגיש באבל

   טמבל, טמבל

   הוא רק ישב לא הספיק להתרווח
   המשרתים מזגו חבית של יין לאורח
   אכל מהסיר שתה כמו חזיר
   והרגיש חזק כמו פר צעיר
   אחרי שהמטומטם שתה עוד ספל
   לכיסא של הקצין עבר הטמבל

   טמבל, טמבל

   על הכסא הזה הרגיש פתאום בכח
   גבר עם ביצים אבל בלי מוח
   הוא גייס ת'אומה ושידר ת'סיסמא
   האידיוט הכריז מלחמה
   הצבא שלו כבש לו את הדרך
   לעבור לשבת על כיסא המלך

   על הכסא המלך הוא דפק עם הרגליים
   בשמחת שלטון צרח עד השמיים
   תהיו אבירים תהיו חברים
   מילה אחת שלי אתם גמורים
   אפילו אלוהים נקשר בחבל
   הוא החזיק אותם ממש קצר הטמבל

   טמבל, טמבל

   אבל הטמבל איש טוב לב אכן נראה לו
   לחלק לעם את כל מה שהיה לו
   ואז הכיסא התנדנד כמו ערסל
   הטיפש התעלף ונפל
   הוא התעורר בערמה של קש וזבל
   בבגדים בהם נולד עירום וטמבל

     30/12/08 20:40:


   היותר נעים, שייך לחלק השני (אלא מה)

     30/12/08 20:38:


   להלחם למען השלום, זה כמו לזיין למען הבתולים (רק יותר נעים)

   הפרחים לצהל, אלא מה

     30/12/08 20:28:

   I know it and you know it, but  I dont  live there anymore, and from where I am sitting

    

   IT AINT A PRETTY SIGHT AND SOUND , listening to the f-ing Europeans who have no clue about what it means to be surrounded by enemies,  

    

   TRASHING Israel, so I have to look at it from  a different prespective, my dear friend Igal, and as much I GET you, I find myslf in a embarassing position of defending Israeli policy  like a f--ing politician melukak 

    

   HANG IN THERE,

    

   Yours truely,

   The outsider... who does care

   Anat 

     30/12/08 19:53:


   יגאל, אוכלוסייה אזרחית שנפגעת (והגיל לא ממש משנה במהות, רק יותר

   מחדד את תחושת הכאב והחמיצות ) צורמת תמיד בכל מקרה בין אם

   מדובר בילדה פלשתינאית ובין אם באשה ישראלית בת 36 אם לשלושה

   או כל מי שאיתרא מזלו, אבל מהי האלטרנטיבה שלך ?!

    

   ההתנהלות כאן לא הייתה כמי ששים אלי הרג, ההבלגה לאחר הירי

   אל ישובנו הייתה בהחלט בעלת מסר, מעבר למסרים המילוליים, שייחלו

   להמשך הפסקת האש, שהופרה טרם זמנה.

    

   אז אם יש לך הצעה חלופית, הייתי שמחה לשמוע, כי בחמאס לא עושה

   לפחות לי, רושם, שיש מי שמעוניין לשמוע ממך או מכל מי ששמעוניין

   בהמשך קיומנו כאן.  אז אין כאן בתגובה שלי כל צינייות, אלא שאלה

   אמיתית - אם אתה היום בדרג מקבלי ההחלטות, כיצד היית פותר את

   המצב העזתי-הזוועתי הזה, עליו שני הצדדים משלמים ועוד עתידים לשלם

   מחיר דמים ?  

    

     30/12/08 19:37:

   אני חושבת שכוח תמיד הגיב בעוד כוח ובמלחמה אין מנצחים ,אף פעם לא היו ,כל עוד סופרים גופות משני הצדדים.

   ברור שיש פה טיימינג וריח של בחירות .

   רשמת דברים שנכון מאוד לחשוב עליהם ולתת עליהם את הדעת .

     30/12/08 19:37:

   צטט: נגה איתן 2008-12-30 08:20:24

    

   למי שלוקח את יגאל כפשוטו ( אף פעם, אבל אף פעם אל תעשו את זה! בלתי החלטי  ) -

   ישראל חתומה על  כל ארבע אמנות ג'נבה ואישררה אותן, והיא מתמחה בהפרה של כללים מרכזיים בדין ההומניטארי הבינלאומי.

    

   נא לקחת אותי כפרשוטו !

    

     30/12/08 19:29:

   צטט: דבל גלייזינג 2008-12-30 09:42:57

   באמת מה הם חושבים לעצמם הפוליטיקאים האלה

   אחרי 8 שנים של הזנחה והרס פנימי

   פתאום משנים כיוון אולמרט בנסיון אחרון מאבד את אסד

   אבל מצליח איכשהו לסנדל לנו את הכנרת בכישרון נדיר השמור ליחידים

   וברק שכבר ויתר על ירושליים מחליט להזכר

   במה שהוא יודע כן לעשות

   צודק עלי זה לא יעבוד תעמולת הבחירות הזאת

   (אם כי על עבודה צריך לשלם אפילו אם מדובר בפינוי זבל בעזה)

   משהו באמת השתבש לנו (שלא לומר התחרבש)

   הלואי והחייל ההוא מהקריה לא היה מחבר את הג'וי סטיק בטעות

   ואולמרט וברק היו נשארים כמו שהתרגלנו אליהם(מחרבים כל חלקה טובה

   תוך פליטת והפרחת הגיגים חדשים בעניני שלום בצעדי מחול ההתרפסות לערבים ולדעת

   הקהל הבינלאומית המוכרים וכל כך אוהבים עלינו)

   הלואי ונחזור לימים הנפלאים ההם

   מכבי היו משחקים  אותה ביורוליג

   זעקות היש יחזרו למקומם הטבעי והשמור להם (שלשות של דרק וחביריו)

   תחזור קשקשת הניו אייג' לרשת

   צבע אדום בחדשות יחזור להיות גימיק שיווקי של ערוץ 10

   החברה מעזה לא היו מתעצבנים ולא היו מרחיבים את טווח הירי לאשקלון ואשדוד...

   וממשיכים בטורניר רולטת הקסאם עם שדרות ואיזה כמה ישובים שם ככה

   על אש קטנה בלי שהתקשורת ופרשנים למיניהם היו צריכים לחטט רגליהם

   ולשדר לנו את הסאגה הזאת

   ואת האגרסיות שלנו היינו מפנים כמו תמיד כנגד אחינו מבית הסוררים

   המתעקשים לעצבן את הערבים ולהתיישב בארץ ובערים המקודשות להם ולאיסלם בכלל

   כמו ירושליים חברון יהודה ושומרון

   כמו גם (מתעקשים..אחינו הסוררים..)על איזה דת לא ברורה ואמונות מעצבנות

   הם בסך הכל בעצם בני עקיבע כאלה לא ממש מפחידים ולא באמת עושים טרור

   אויב הרבה יותר סימפטי ומתאים לנו ולמרחב הגוש דני האינטלקטואלי קוס(או)מופוליטי אומנותי שלנו

   צודק  מי צריך את כל זה

   הרכב מנצח לא מחליפים

   היה לנו טוב

   חבל... יש דברים שרק בדיעבד מבינים

   אך...יהודים..

    

    

    

    

    

    

    

    

   ועוד דבר

   (סתם תירוץ להקפיץ את התגובה שלי

   שלא תאבד בקריאות הצהלה של כל המעריצות ש'ך

   אולי אצליח לסחוט תגובה בכל זאת)

   300-0

   או 350 -5

   זה יחס לא רע בכלל

   אתה אומר שהירי לא יפסק?

   זה רק בגלל יפי נפש כמו ...

   שמזילים דמעה על חפים מפשע עאלק

   בתנאי שהם ערבים כמובן

   וממהרים לסכן חיילים... בנינו..

   כדי לא לפגוע חלילה באזרחים התמימים

   אם זה היה תלוי בי הייתי מפגיז את אמ אמא שלהם

   על הקסאם הראשון שנפל בשטח פתוח

   בלי להניד עפעף

   ובלי להכניס אפילו חייל אחד

   ומעלה את היחס בלי חשבון 

   מעבר לזה אהבתי את עריכת הפוסט

   עם הלינקים המחכימים

   ולמה שתיים יגאל?

   עם כזאת כריזמה...

   לך על שלשה

    

     30/12/08 19:24:

   צטט: דני.ל 2008-12-30 08:18:24

    

   מבצע מעופרת יצוקה

   מבצע מעופרת יצוקה

    יודעים אתם לכבוד מה

   יודעים אתם לכבוד מה

   להוציא לעזתים את הנשמה.

    

   פרשנות כל אחד לשיטתו.

    

   לי ברורה הפרשנות

   נראה לי שליגאל גם

    להלחין ולנגן ממגאפונים של נ נח נחמ נחמד להיות כובש בכיכר העיר של טבריה - לאלתר.

    

     30/12/08 19:21:

   צטט: ה----קדרית!!!!! 2008-12-30 08:16:00


   אנחנו עוד נבכה.

   תמימות היא לחשוב עליהם במונחים של דם שכיף לשתות אותו.

   אנחנו עוד נבכה..

   כשיגיעו ארונות..לאט לאט.

   אני מקווה שאת טועה, בואי נהיה אופטימיים ונחשוב שתהיה הפסקת אש, חדל, חדל.

    

     30/12/08 19:21:

   הייתכן שיש קשר בין "מלחמת העולמות" (ששידורה הופסק אתמול),

   "הישרדות" ועופרת יצוקה? האם האיקס מיקס הוא לא אחר

   מ"איכס. sms" ??

    בכל מקרה יגאל רק לחדד את העניין:

   סקאדים נפלו על תל אביב (זוכר את ה"עריקים" של צ'יץ'?)

   פיגועים כמו שכתבת...

   טילים מצפון עד עפולה ובית שאן כמעט...

   לא יכול להיות שרק מי ששרק לידו טיל ורק הוא יכול להביע את דעתו

   אחרת מה? האין זה להפוך אוכלוסיה שלמה ללא רלוונטית?

   נורא קל להסחף לזה!!

   אגב לזו שכתבה שאחרי מלחמה יש פריחה - צודקת, כבר מגרד לי... 

    

     30/12/08 19:14:


   קול קורא למשוררים, סופרים, אמנים, כותבים, פסלים, מוזיקאים, בלוגרים וכו' בעברית, ערבית ושפות שמיות אחרות לגליון מיוחד ובהול של מעין (וכתבי עת נוספים שירצו לתת שם וכתף חמימה) נגד המלחמה בעזה
   נשתדל שהגליון ייצא כבר מחר בערב, ה30 בדצמבר, בפורמט זירוקס
   אפשר לשלוח שירים, מאמרים, סיפורים ואיורים בשחור לבן, גם כאלה שפורסמו בפורמטים אחרים
   נשמח אם תשלחו חומרים כבר הערב או עד מחר (ה30 בחודש) בחמש אחר הצהריים

   אם תשלחו באיחור, לא נורא.


   אתם מוזמנים להעביר את קול הקורא למי שתרצו
   ותחשבו שיהיה מעוניין לכתוב


   כתובת למשלוח חומרים
   maayaned@gmail.com


   עיתון מעין באינטרנט
   www.MAAYANMAGAZINE.COM

     30/12/08 19:12:

   צטט: אמירה10 2008-12-30 08:15:30


   אפשר לומר שזהו "מבצע אנחה"

   שכרגיל מתחיל בקול תרועה...

   אומרים שהעננים מתחילים להתפזר,

   ועכשיו ה"מציאות החדשה" זה משהו הרבה יותר ברור....

     

   שיפרתי את מיקום האנימציות - יותר הולם את המצב ככה :-)

    

     30/12/08 19:06:

   צטט: גי'נג'ר 2008-12-30 08:12:19


   כתבת מעולה מדויק ונכון *

    כל עוד חיל האוויר עושה סלטות באוויר ומראה מי "הגבר גבר" בשכונה וגויות של פלשתינים מוגשות קרות ברוטב דם קרוש - סימן ש"הכל בסדר": "העם" קיבל את ליטרת הדם שלו, הפוליטיקאים שוב עוטים מעילי רוח ומתראיינים חמורי סבר והשלום - הוא כמובן קרוב מאי פעם.

    

   אני נזכר עכשיו בבנו של הסופר דוד גרוסמן.

    

     30/12/08 19:01:

   צטט: פיצפיצלה 2008-12-30 08:11:21

    

   היי יגאל

   כמובן שמלחמה תביא קורבנות והפחד מהרשימות הכבדות של החללים זה הכי מפחיד בעולם ,

   ראיתי אמא בוכיה ביום שבת על בנה שהוקפץ לקרב ..

    

   " כבר שנתיים שיש לי את הפחד הנורא הזה  שהיום הזה יגיע .."ככה היא אמרה  רועדת ובוכה,

   ומצד שני הקטע של לחיות בטירוף הזה של הקסאמים והפחד של הילדים וההורים ,

   באזורים האלה ,ומה שלא תעשה אף פעם לא יראה טוב בכל מקרה ..יאוש וחוסר פתרון ,

   ממש חוזר שוב ושוב ..מצד אחד הרצון שדי כבר  ומצד שני רצון שדי כבר ...

   באמת ממש מצב מטורף ..אני כבר לא ממש יודעת , מה נכון ומה לא ...רק שיש לנו את קרב החיים

   הבלתי פוסק הזה ..ובאיזה מקום אולי רחוק , שמץ של אופטימיות ,שאולי פעם ...סוף סוף יהיה שלום .

    

    המילה 'שלום' נמאסה כבר על כולם מזמן, יצאה מהאופנה קומפליטלי.

    

     30/12/08 18:57:

   צטט: edidi 2008-12-30 08:08:13


   ותמיד.. תמיד משהו משתבש... גם כשהעיתוי ניראה מושלם מידי, מתאים מידי....

   שקט יורים .. הס.... מדממים....

   בוקר טוב יגאל.. בוקר טוב ישראל....

   קריצה שיהיה לכולנו יום חם ומקסים....

    

    היום היה בסדר, אולי כמה לוויות ברחובות, איזה חור בקיר, נפגעי בהלת. מה יהיה מחר ?

    

     30/12/08 18:55:


   ואוו,

   אחזור להתעמק.

   השקעת ושאפו לך!

     30/12/08 18:50:

   *
     30/12/08 18:46:

   צטט: הסנגור 2008-12-30 08:07:02


   דברים כדרבנות.

   ותמיד יש את הפסוקים שמתאימים למבצעים ולמלחמות:

   רק שרנו בחנוכה "לעת תכין מטבח" ויאללה - לצאת לאיזה טבח כי מזמן לא נתנו לצה"ל לנצח (רק התעללנו במיליון וחצי אזרחים במשך שנתיים).

   ובל נשכח את "כי מלאה הארץ חמס" שנאמר בפרשת המבול - ואנחנו הרי יודעים איך אלוהים פתר את הבעיה שם...

    

    יש לך אולי את הפסוק על תליית המן ובניו ? אני אלך להכין פופקורן ורעשנים.

    

     30/12/08 18:35:


   אה, ומשהו תמיד משתבש.

   כמה חד ומדויק. כמה עצוב. כמה כרוני. כמה ידוע מראש.

     30/12/08 18:24:

   צטט: איימי. 2008-12-30 08:05:20

    

   אוףףף עשיתי הפסקה מהחדשות בטלוויזיה,

   מהמראות והסיפורים הקשים.

   חשבתי שאני באה לשחק...

   אוףף איזה כבד אתה שכותב בכזו קלילות

   דברים שיוצאים ממני בכזה כובד ובילבול.

   יאללה, עשיתי X למעלה מימין, עכשיו תורך:)

    מותק - את מוזמנת להשאר כאן ורק לשחק אול דיי לונג - למחשב אין בעיה, הוא לא למד שאין מנצחים וגם לא אכפת לו.

    

     30/12/08 18:20:

   צטט: anatgal 2008-12-30 08:04:36

    

   אני לא לגמרי מסכימה איתך. אני חושבת שכן היינו צריכים להיכנס לשם, אבל כבר מזמן, ולא רק עכשיו.

   העיניין הוא שצריך באמת לעשות את זה בחוכמה כדי לפגוע בכמה שפחות אזרחים תמימים.

    

   בכל מקרה, יש משהו שאני לא מבינה, אולי משהו כאן יוכל להסביר (אבל במסר בבקשה, כדי שאני גם אראה...):

   המון פעמים רואים בחדשות כנסים שלהם ושיטחי אימונים. אנחנו יודעים בדיוק היכן נמצאים שטחי האימון האלו. אנחנו יודעים בדיוק מתי מתרחשים הכנסים האלו. אנחנו גם יודעים על הפגנות שהם עורכים נגדינו. למה, לעזאזל, במקום לצאת למלחמה ולנסות להרוג אחד אחד, לא הגענו בזמן של כנס/ אימון/ הפגנה והפצצנו את ההמונים? זה לא יעשה חיים קלים יותר. אי אפשר יהיה לומר אז שנהרגו חפים מפשע. למה אנחנו שמים רגל לעצמינו? למה אנחנו בוחרים בדרך הקשה?

   אני לא חושב שהפנמת את ההבנה - שהרג ביחידים, בתפזורת, בשעת שינה, בשורות, בטורים או במהלך שחייה צורנית בים של עזה - יכולה לפתור משהו. אולי תלכי ללונה פארק - יש שם מטווח ברווזים ואפשר להרוויח דובי !

    

     30/12/08 18:17:

   צטט: receiver 2008-12-30 08:01:16

   ראיתם שה"עבודה" (בעיניים) עלו בששה מנדטים. תגידו, זה לא סמלי, לא מזכיר לכם את מלחמת ששת הימים?

    זה כלל לא סמלי, זו אחת ממטרות ה'מבצע'.

    

     30/12/08 18:15:

   יגאל יקירי,

    

   עזוב אותך ממשחקי מילים שנונות על משחקי מלחמה...

    

   אתה מוזמן לפרוס את משנתך,

   קח לרגע את ההגה,

   דמיין את עצמך מתרווח בכסא הנינוח של ראש הממשלה

   ו...?

    

   מה עושים???

    

     30/12/08 18:15:

   צטט: receiver 2008-12-30 07:59:11

   ...ומה שהכי יפה, זו מכבסת המילים: "בנק מטרות" "מהלומה" עופרת יצוקה" (למה לא "נר לי דקיק"?). מדהים לגלות שיותר משמונים אחוזים מהאוכלוסיה תומכים ב"מלחמה", אבל יחד עם זה גם חושבים שהיא לא תשנה בכלל את המצב. יאללה, נקמה! אבל מה זה חשוב, העיקר שיש לנו חיל אוויר נפלא ובחורינו המצוינים מורידים שלוש מאות איש בשלוש דקות, חצי מתוכם אזרחים וילדים, ואפילו לא מרגישים רעד בכנף או איוושה בלב. גבר גבר.

    התגובה שלך באה לי טוב - אם כי אני מצטער על ששיכנתי אותך דווקא עם השכן מלמעלה, שצריך לעבוד קצת יותר על הבנת הנקרא יותר :-)

    

     30/12/08 18:03:

    

   ואללה אני רואה שכל 100 מצביעי מרצ התאספו כאן...

    

   למזלנו יש רק מיעוט כמוך שהביצים שלו רועדות מכל פיפס של פרשן בבי.בי.סי

   למזלנו יש לנו ביצים להכנס בחיות האדם שמסתופפים בעזה

   ורוצים פעם אחר פעם להרוג בשיטתיות עוד ישראלי ועוד ישראלי.

    

   קיבלת את ההתנתקות שלך...מה יצא...מה?

   תודה שטעית .. אתה מסוגל?

    

   או שאתה מסוגל רק לכתוב בציניות ובשנינות

   נגד...ונגד...ונגד...

    

   מתאר לעצמי שאין לך בן שמשרת עכשיו שם בגבול

   מתאר לעצמי שכל מה שמעניין אותך זה הקרואסון המרופד בקפה

   וגם לא ראיתי שאתה כותב מילה אחת שנונה על אלפי קאסאמים 

   של בני דודך המגרבצים בעזה... 

    

   אז אם כבר יושר...תכתוב שטעית.

   נו

   נראה אותך...

   נו...

   קדימה...

    

   (ותקבל ביקורת כמו גבר...ולא כמו בני דודך...) 

    

    

    

     30/12/08 18:03:

   צטט: פ ר י @@@ 2008-12-30 05:27:26

   ))))) מגניב (((((

    

    

   כמעט נסחפתי גם אני, עם אדום, מלא סוגריים, ציקצוקי לשון וציחקוקים.

   אבל בכלל לא מגניב בעיני מה שכתבת. בכלל לא.

    

   אני שומעת בכל רגע שאני מדליקה כאן טלויזיה, מלל אינסופי של יהודים/ישראלים חכמים לעילא ולעילא של-כ-ו-ל-ם, אבל לכולם יש דעות, פרושים, ניחושים ותרחישים. וכולם נורא חכמים. ואף אחד מהם לא חושב שסייג לחוכמה שתיקה.

   טוב, אני לא מתכוונת לשתיקה גורפת. אבל קצת. מין שתיקונת כזאת, ששמורה למצבים לא בהירים.

    

   אז גם אתה חכם.  ואני לעומת זאת לא הצלחתי להחכים.

    

    

     30/12/08 17:57:

   צטט: בריינס 2008-12-30 15:44:07

   צטט: irisoded 2008-12-30 15:15:15


   צודק. שלום, חבר.

   שלום, חבר.

   כה אמר רבין

   http://www.youtube.com/watch?v=WTtI7AnA-B8&eurl=http://www.bhol.co.il/forum/topic.asp?topic_id=2547585&forum_id=771

   תגובת השמאל מתבקשת

    

    

   בריינס. "שלום, חבר" - כבר מזמן הפך להיות מושאל לברכה, כשאת מגלה אדם הנוטה לחשוב כמוך. לעניין הלינק שהשארת כאן, אמר רבין (שביומיום הוא לא בדיוק האדם שאני מצטטת) שהליכוד מת מפחד מאפשרות שתהייה שלום. הייתי אומרת את זה גם על מפלגתו של רבין. אבל זאת את שהבאת את הלינק.

     30/12/08 17:55:

   צטט: דניאל - 2008-12-30 07:59:00

   לצערי, הפעם אתה טועה.

    ותאמין לי שאני אומר את זה בתור איש שמאל והרבה שנים.

   ברגע שנגמרה ההפוגה, הם התחילו לירות.

   הם לא הפסיקו לרגע.

   השתן עלה להם לראש, לראשי החמאס.

   לפעמים, כשאין עם מי לדבר בצד השני, צריך לירות.

   מה נעשה? נשב ונמתין עד שימאס להם?

    

   פינינו את עזה.

   אין היום יישוב אחד שם.

   פינינו את אחרון החיילים שם.

   הם שולטים במצב בתוך השטח שלהם.

   כל עוד השילטון המתון היה שם, היה לך עם מי לדבר שם.

   אבל הייתה הפיכה צבאית.

   והחמאס לקח את השלטון בדרך הכוח.

    

   אז מה נעשה?

   נשב ונמתין והמתין לטוב ליבם?

   לפעמים צריך פשוט לעשות מעשה.

    

   ראשית: אריאל שרון, עשה שגיאה חמורה כשיצא מעזה - ללא הסדרת כל תנאים מול הצד השני או מול צד בינלאומי. שנית: עשיית מעשה רק לשם עשייתם, ללא כל תועלת ברורה - משמעותם בזבוז וחשיפה לסכנות מיותרות.

    

   מתוך הספר "האיש שהתיר את הרצועה – אריאל שרון וסיפור ההינתקות", מאת ד"ר נדיר צור.

    

   "... בפעולה זו נטש שרון את דרך הכוח, המאבק והכיבוש ובחר בדרך שבהיגיון קר הייתה אמורה להיטיב גם עם הפלסטינים. הוא יזם וביצע מהלך של נסיגה משטחים שהוחזקו בידי ישראל מאז 1967, שטחים שמעליהם רבצו כעננה שאלות משפטיות, מוסריות, מדיניות, ביטחוניות ודמוגרפיות".

    

   "הוא בחר בדרך המצמצמת את החיכוך המאיים בין שתי אוכלוסיות עוינות. אולם, על אף יתרונותיו לא היה זה מהלך מוסכם על הפלסטינים, ומהלך זה לא התיר את התלות הפלסטינית בתשתיות של ישראל, את המוטיבציה של קבוצות וארגונים פלסטינים לפגוע בישראל, את הקלות שבחדירת שוהים בלתי חוקיים ללב לבה של הארץ ואת הפיכתם של רבים מבני העם הפלסטיני לחוטבי עצים ושואבי מים בשירות קבלנים ישראלים. שרון אימץ מקצת מעיקרי משנתו של השמאל, שלא חדל מלראות בהתנחלויות מכשול לשלום ורעה חולה לחברה בישראל. שר ההיסטוריה בחר דווקא בשרון, אבי ההתנחלויות, להתעמת עם תוצאות מפעל ההתנחלות".

    

    

     30/12/08 17:37:

   צטט: הכלzמני 2008-12-30 07:53:51

    יפה כתבת.

   ועכשיו, אחרי שכולם קבלו את האורגזמה שלהם  יש לעצור

    

    איזה אורגזמה, איזה  ? יש אנשים שכדי להגיע לאביונה חייבים לראות דם של ממש ויסורים מדממים, לא עוצרים באדום לייט. אורגזמה (בעברית: אֲבִיוֹנָה) היא פורקן מיני המתרחש אצל היונקים בכלל ואצל האדם בפרט. אורגזמה יכולה להתרחש במהלך ההזדווגות, במהלך אוננות ואצל גברים גם בזמן השינה (קרי לילה). אצל הזכר, האורגזמה מלווה בדרך כלל בפליטת זרע. בהפריה שמקורה ביחסי מין, זהו מקור תאי הזרע המגיע לחצוצרה בגוף הנקבה.האורגזמה מלווה בדרך כלל בתחושת עונג. אצל האדם, וגם אצל יונקים רבים אחרים, כמו דולפינים ובונובו, קיום מגע מיני מתקיים לא לצורכי רבייה בלבד, אלא גם לצורכי הנאה, שהאורגזמה היא שיאה.

    

    

     30/12/08 17:24:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 16:38:25

   צטט: simon von tifa 2008-12-30 07:42:29


   זו מלחמת ציפי וברק בביבי, האויב של שניהם...

   זה הצידוק האמיתי. הרקטות זה רק הכיסוי...

   אני מסכים איתך ידידי,  שזהו אחד הדברים שהניע את המלחמה הזו. רצונם של ברק ושל כל יושבי הקבינט לומר "פעלנו, ניסינו, אכפת לנו, אנחנו מנהיגים ראויים", ועל העם לומר להם כבר עכשיו - כשלתם, הוספתם חטא על פשע במלחמה עקרה מפתרונות, הוספתם הרג וכאב, ולא הזזתם אותנו מילימטר לרגיעה איזורית.

    

    

   יגאל

   אמנם לא נגרמה עדיין רגיעה

   אבל המבצע רק בחיתוליו

   עכשיו יכנסו הכוחות היבשתיים

   למבצע הרבה יותר מסוכן

   ואז נראה תוצאות

   קשות יותר

   וכואבות הן לנו ןהן להם

   נכון שזו מלחמה של המובילים החברתיים

   שבחרו לעשותה לפני הבחירות

   אבל דיי מספיק כמה אפשר לסבול

   הפעולה היתה בלתי נמנעת

   וגם זו שתבוא אחריה ואחריה

     30/12/08 17:23:

   צטט: מאיה מיס 2008-12-30 07:50:07


   יגאל נשמה

   אם לא שמת לב לשלטים זה

   מבצע 1+1

   רק היום!

    אבל זה כבר היום הרביעי ל'מבצע' - סמסי לי מתי יש ממש-מחירי-שחיטה, אוקיי ?

    

     30/12/08 17:16:

   צטט: אביב72 2008-12-30 07:46:32


   מלחמות, כבר לא קורות בחורף
   אפילו לנו קצת קר בשביל לשנוא
   מלחמות, כבר לא קורות בחורף
   אפילו לנו קצת קר בשביל לכבוש.

    


   ורגע אחרי החלל הראשון

   כבר אי אפשר אפילו להתבדח. :((

    מלחמות קורות כל הזמן, בכל מקום, בכל מזג אוויר, בעצם - המלחמות עצמן הן מזג האוויר.

    

     30/12/08 17:01:


   שנון וחד כתער.
   כבר מהמטס הראשון שיצא להפגיז אפשר היה לחזות את הדמיון למלחמת לבנון השנייה כשהחל שם המבצע, בהתחלה כולם מפרגנים, ביום השביעי השאלות תתחלנה להישאל "מתי זה יסתיים?" וכשיתחילו את הפעולות הקרקעיות - העיתונאים המתלהבים שיסתובבו בין הרגליים לכוחותינו לאט-לאט יסיקו שהיה כאן מחדל והמשך הכרוניקה של ההלקאה העצמית ידוע מראש.

    

   חנוכה-כריסמס-תחילת שנה וברכותיה-ובחירות, הכל מתחבר טוב לעיתוי מצד הפוליטיקאים, אך לילדי הדרום כל עיתוי הוא נכון במקרה זה.

    

   ולכל משמיצי מלחמת לבנון השנייה - אי אפשר להתעלם משנתיים כמעט של שקט יחסי בצפון...

    

   במחלמה-כמו-במחלמה
   כל שנשאר לחסרי האונים משני הצדדים - הוא להתפלל

     30/12/08 16:52:

   והפוסט שלך נראה בדיוק

   כמו בית קפה תל אביבי קשקשת  ענקית

   חסר לכם רק כמה קרואסונים ......אולי אז תרגעו

   עם שוקולד ... חמאה....או אולי סתם ריק מתוכן

    כמו כל הקשקוש הזה...

     30/12/08 16:48:

   צטט: אלת האש 2008-12-30 07:42:37


   אמרתי לך שאתה יוצא מן הכלל!?

   {כן..אמרתי}

   ו' יקרה - להיות מחוץ לכלל - פיטס מי לייק אה גלאב :-)

     30/12/08 16:40:

   איני מומחית לתרבות הערבית כלל וכלל אבל פעם כשלמדתי בקורס לערבית מדוברת, המורה לערבית הזכיר שהערבי נוהג לומר "המוות ולא ההשפלה" ותוותרו לי על התרגום כי זה לא העניין.

   אנחנו החזקים , הנבונים, בעלי הבית ואדוני הארץ ועלינו מוטלת האחריות להגיע להסכם בדרך זו או אחרת, או אחרת.

   תודה על אפשרות לנקוט עמדה גם אם אף אחד לא רואה אנחנו כאן לפחות רואים ומבינים יותר ממה שמעל פני השטח.

     30/12/08 16:40:

   מר שתיים היקר, הרשה לי לחלק את תגובתי לשלוש:

   א. כתבת חריף. אהבתי.

   ב. תיבלת היטב (בהומור). צחקתי.

   ג. גרמת לי הנאה. כיכבתי.

    

     30/12/08 16:38:

   צטט: simon von tifa 2008-12-30 07:42:29


   זו מלחמת ציפי וברק בביבי, האויב של שניהם...

   זה הצידוק האמיתי. הרקטות זה רק הכיסוי...

   אני מסכים איתך ידידי,  שזהו אחד הדברים שהניע את המלחמה הזו. רצונם של ברק ושל כל יושבי הקבינט לומר "פעלנו, ניסינו, אכפת לנו, אנחנו מנהיגים ראויים", ועל העם לומר להם כבר עכשיו - כשלתם, הוספתם חטא על פשע במלחמה עקרה מפתרונות, הוספתם הרג וכאב, ולא הזזתם אותנו מילימטר לרגיעה איזורית.

    

     30/12/08 16:34:

   צטט: the rowan 2008-12-30 07:36:26

    

   ההיסטוריה חוזרת

    

   זיכרון הציבור קצר 

    

   ויכולת התאוששות הפוליטיקה מהירה ..

    

   מתפללת שהפעם  לא נגיע לרשימות החיילים ..

    

    

   הדבר הוא בידינו, אולי לשם שינוי תצא המחאה לרחובות כנגד שפיכות הדמים, כנגד פעולה חסרת כל פרופורציה שלא תתקן דבר, כנגד שליחת החיילים אל סכנה בלתי נחוצה ?

    

     30/12/08 16:33:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 12:02:37

   צטט: עוד טיפ טיפה 2008-12-30 07:09:11


   חיכיתי יגאל

   חיכיתי שתסדר לי את המחשבות

   הדופק הפנימי שלי כלכך מתחבר למה שכתבת

   ואני יודעת שחמש ילדות שקורס עליהן ביתן והן מתות עכשיו

   זה מחיר יקר בשבילנו , כן בשבילנו , לא בשבילם

   הניה וחבריו לא סופרים אותן

   והנה עכשו , אמא לארבעה ילדים שנהרגה באשדוד

   וזו רק ההתחלה

   אבל מה כן אפשר לעשות???

   אין עם מי לדבר!!

   יש לנו אזרחים שסובלים וסובלים במשך שנים

   אני אישית הייתי מעדיפה שיפעלו בקסאם הראשון

   ולא יתנו לפלשתינאים (לחארות שבהם , כן?) להתרגל שזה בסדר.

    

   מזכיר לי את אותה פולניה שלא מאפשרת לאף אחד לעזור בעבודות הבית

   וכל החיים מתלוננת שקשה לה כי היא עושה הכל לבד

   בסוף היא תופסת מאהב ובורחת מהבית משאירה מקרר ריק וערימות כלים בכיור

   כן , זה אנחנו

   כל השנים אנחנו שותקים , מבקשים בשקט , יפה , מנסים בכל מיני דרכים

   והם בודקים את הגבולות שלנו , ראבק , כמה אפשר?

   בסוף , נעזוב שם ונשאיר ערימות של עפר לפנות

   אבל הכי כואב לי (לא רק , אבל הכי) שגם אצלנו יהיה הרבה מה לפנות

   ולא בטוח בכלל שכל המהלך הזה ישנה משהו ליותר מחודשיים וחצי

    

   המבצע הזה = חרא של מאהב , זיון קצר וחוזרים "הביתה" לכלים ולכביסות.

   אממה , אולי הוא עדיף כדי לאפשר למדינה הזו כמה חודשים של שקט שאחרי הסערה?

   לא יודעת

   תגיד לי אתה

    

   זאת אומרת - שאם, נניח, אין עם מי לדבר - אז מפגיזים אותו במאות טונות של חומרי נפץ מהאוויר הים והיבשה רק כדי לדובב אותו ? נשמע יעיל.

    

    

    

   וואוו , נשמע עוד יותר חרא

     30/12/08 16:28:

   צטט: ליאת z 2008-12-30 07:29:25


   חיילים על לוח משחק שמישהו אחר זורק בו את הקוביות.

    

   אה...ומשהו תמיד משתבש.

    לצערי, ה'משהו' הזה יהיה בכותרות בזמן הקרוב, החיילים והקוביות יתבוססו בדם, אך לא כן זורקי הקוביות.

    

     30/12/08 16:26:

   צטט: דודה שושנה 2008-12-30 07:27:25


   קונספירציה

   it is

   אבא שלי תמיד אומר שאחרי כל מלחמה ישנה פריחה ואני אומרת שטויות המצב יו נואו.

   הוא אמר גם תהיה מלחמה לפני חודשיים אמרתי שטויות איזה מלחמה עם מי?

   אלה הותיקים מכירים את הכרוניקה. הכל ידוע מראש.

   הזקנים, שבעי המלחמות - ברובם יודעים לומר שמלחמות הן תמצית האיוולת האנושית, בתחרות צפופה עם דת, טפשות, רוע, וארז טל.

    

     30/12/08 16:14:

   תענוג צרוף לקרוא חיוך
     30/12/08 16:13:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 16:08:50

   צטט: חגיגיתי 2008-12-30 07:19:00


   מסכימה אתך בהחלט

   כוכב

   השאלה היא על איזה כוכב חיים האנשים השולחים אנשים להרוג אנשים - בידיעה שלאחר ספירת הגוויות יחזור המצב לקדמותו - פחות או יותר. המיואשים החיים לא תנאים ימשיכו לעשות כל דבר כדי לזעוק, להלחם על עצמאותם כפי שעשתה כל אומה כבושה אחרת - כשאין עוד מה להפסיד.

    

   או שכן או שלא. דווקא עכשיו יכול להיות שיש להם מה להפסיד.

     30/12/08 16:12:

   צטט: דסיקה 2008-12-30 07:24:07


   יגאל, אי אפשר היה לתאר את זה טוב יותר ממך.

   עכשיו אני מבינה על מה ולמה יש עופרת יצוקה.

   תודה לך.

   כוכב אח"כ.

    צירפתי בפוסט לינק (או: ברשומה, קישור) המספר את פלאות הויקיפדיה על מתכת העופרת, הרעילה והבלתי יציבה.

    

     30/12/08 16:10:

   צטט: taltalbo 2008-12-30 07:21:19


   בדיוק

   אבל

   בדיוק

   ככה!

    יש מי שסבורים שאזכור דנידין הוא החלק החמור בדבריי :-)

    

     30/12/08 16:09:


   יגאל היקר

    

   כל שנותר לי זה לא להסכים איתך בכלל.

   לא רוצה להתנצח איתך אבל ממש לא מסכים איתך

    

   בכל מקרה

   שא ברכה

    

   שי

     30/12/08 16:08:

   צטט: חגיגיתי 2008-12-30 07:19:00


   מסכימה אתך בהחלט

   כוכב

   השאלה היא על איזה כוכב חיים האנשים השולחים אנשים להרוג אנשים - בידיעה שלאחר ספירת הגוויות יחזור המצב לקדמותו - פחות או יותר. המיואשים החיים לא תנאים ימשיכו לעשות כל דבר כדי לזעוק, להלחם על עצמאותם כפי שעשתה כל אומה כבושה אחרת - כשאין עוד מה להפסיד.

     30/12/08 16:06:
   אני סבור שבמקום להטיל מאות טונות של פצצות מהאויר היו צריכים להביא את עזית הכלבה הצנחנית.
     30/12/08 16:05:

   צטט: ERGA-ART 2008-12-30 07:17:01


   שיחקת אותה. מדוייק וככה על השולחן...

    אבל יש מי שהבין אותי לגמרי אחרת מאשר התכוונתי.

    

     30/12/08 16:03:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:40:25

   צטט: dr. sela 2008-12-30 06:48:00

    

   הביקורת שלך נוקבת, רהוטה,

   מוגשת בחינניות לעילא.

   כדי להפוך אותה לביקורת בונה

   יש להציב אלטרנטיבה.

   מה אתה מציע?

    

   אם ברור לכולם שלאחר גמר מניין ההרוגים בשני הצדדים - לא יופסק הירי על ישראל, למה להכנס לשם מלכתחילה ?

    

    

    

   אז מה אתה מציע?

    

     30/12/08 16:01:


   כן.. כן... תמצתת הכל מסתבר חיוך

   אהבתי בעיקר את המשפחה העזתית

   המתעופפת שנפשה במקום הלא נכון קריצה

     30/12/08 15:39:

   העיתוי יותר מדי נפלא: חנוכה-כריסטמס / בוש-אובאמה / בחירות-סילבסטר / ביבי-ברק - מכדי לפספס.

   פוליטיקאים יוצאים מזה בסדר.

   נכון,האנשים שמכתיבים לנו את סדר היום הם פוליטיקאים משופשפשים שבעיניי לא משנה מה יעשו ומה יגידו,הם נתפסים כשקרנים.

   קשה לי מאוד לתת אמון בפוליטיקאים.

   אבל שמת לב שפתאום יש הסכמה מוחלטת בין הפוליטיקאים של הליכוד העבודה קדימה ומרץ?

   \

   איך זה יכול להיות? שפוליטיקאים מכל המחנות יתמכו פה אחד בצעד מסוים????

   כניראה שיש סיבה לכך.

   אז נכון,מלחמה זה דבר רע מאוד,ואדם שלא שואף לשלום ורוצה מלחמה,יש לו בעיה חמורה מאוד,וכדאי שיבדוק את עצמו.

   הלוואי ואפשר היה למנוע את המלחמה/פעולה הזאת.

   אבל לאחר 8 שנים שחלק מתושבי המדינה הזאת חיים תחת טילים,לאחר שפינינו את הצבא ואת המתנחלים מעזה,לאחר שהעברנו כספים לרשות הפלסטינאית שהועפה ונזרקה משםע"י ארגון טירור מוסלמי קיצוני שתפס את מקומה,לאחר הסכם רגיעה שהופר ולאחר מכן נגמר,לאחר הזהרות חוזרות ונשנות מטעם ישראל לחמאס,לאחר שהמשיכו ליפול הטילים והתווספו אליהם טילים יותאר משופרים וארוכי טווח שהכניסו למעגל איום הטילים ערים נוספות,,,מה עוד יכולנו לעשות??

   אני בתור אזרח במדינה הזאת,בתור אדם שחי מאומנות  ונושם אומנות אנטי מלחמות מובהק,שואל את עצמי,,אותך ואת הקוראים איזו אלטרנטיבה יש לנו???

   אם מישהו מכם ימצא דרך להפסיק את ירי הטילים על אזרחי המדינה  ללא מכה קשה וכואבת לארגון הטירור שהשתלט על עזה שיספר לי.

   אם לך יגאל יש אלטרנטיבה תספר לי ואני הראשון שיתייצב לצידך.

   אך לצערי הרב,אין אלטרנטיבה!!!

   ומכיון שאין אלטרנטיבה,בואו כולנו נהיה ריאליים,נפסיק אם האינסטינקט הטבעי הזה של למחות כל הזמן גם אם זה מוצדק וגם אם לא,נאחל /נתפלל(כל אחד בדרך שלו) שלא יהיו לנו הרוגים רבים במלחמה הזאת,ונתמוך לא בפוליטיקאים,אלא בתושבים שנמצאים במקלטים בפחד אך בשמחה מכך שסוף סוף מישהו מנסה לשנות את ה"שגרה" של 8 השנים האחרונות,ובחיילים שעומדים להלחם למען אותם תושבים.

     30/12/08 15:15:

   צודק. שלום, חבר.
     30/12/08 15:11:


   אני מוטרד מהגיוס הלא צפוי של דנידנין למבצע הזה. לדעתי דנידין הינו מגיוס פברואר 1971 כלומר שנה לפני וזה אומר שאני צפוי ועלול ועשוי לקבל צו שמונה בכל דקה? עכשיו כבר ב82 היה קשה לצב"א למצא לי דגמ"ח במידה שלי ונאלצתי לכבוש את לבנון בשעטנז של בגדים אזרחים. שאני חושב על זה עכשיו אני דווקא לא רוצה להזדחל עכשיו לעזה לעשות להם ככהה וכההההה וככהההה והך וטראך עם הרגל של העקב לרוצץ את ראש הנחש! אני רוצה להיות בחיל אוויר וששששששששששששששששש טאראח! ולא חלילה בהנדסה כמו שהייתי ששמה עוד יכולים לשלוח אותי ממש לחדור אל לוע הארי! אני רוצה כמו דני דין!

    

   חוץ מזה אני מוחה בשמו של שר-ביטחונינו-הדגול-ירום-הוד-רמומות-ורמתכלינו-האהוב-המעוטר-והמכופתר-ומפרק-השעונים-פותר-התשבצים-מחבל-התחבולתים-ובעל-דירה-למכירה-לצלצל-לשמעון-מתווך-צמרת-הגליל-רק-אחרי-הצהרים-בן-6-ל7.

   היות ומהגיוס הבלתי צפוי והלא מתוכנן הזה יכול להעלותה רושם כי אזלו תחובולותיו של שר ביטחונינו המתוחבל שהוא נאלץ לפנות לטריקים זולים של דני דין בכדי למחוץ ולכרכש ולכרטש ולחרטש אתהאויב בעזרת טובי  בנינו והוא לא מצליח לעשות את זה לבד ויפה שעה אחת קודם (ההודעה תמסר למשפחות במועד המתאים (אין צורך להדחף יהה מספיק לכולם..)

    

     30/12/08 14:57:

   צטט: ליאת ד 2008-12-30 09:00:00


   חכמולוג שכמותך, אתה פשוט מקומם

   פלפולי מילים , להטוטנות מילולית אתה בטוח

   מרגיש מאד מוסרי, נאצל ורגיש.

   רק דבר אחד שכחת שאם אתה היית תחת מטר

   טילים יומיומי במשך חודשים כמו תושבי הדרום

   היית יוצא לרחוב ושר "הבה נגילה".

    תיקון קטן:

   8 שנים...

    

     30/12/08 14:55:


   כל מילה שמסבירה את מיאוס המלחמות המחורבנות ומשחקי האגו, היא מדוייקת להפליא אצלך. ואני אומרת זאת במלוא הכנות.

   אך קיים חוסר איזון.

   אני באמת רוצה לשמוע מה יש לך לומר על שמונה!! שנים של חיים תחת קאסמים של תושבים בשדרות ועוטף עזה. מה עושים????!!!!

   הרי משני הצדדים ההרג הבלתי נסבל הזה, בא מחוסר יכולת להכיל את התסכול. איך פועלים מול תסכול, שמסרב לראות מעבר ורק צועק נקמה (גם אם לא על מה שקרה לי, אז על מה שקרה לכל השושלת אליה אני משתייך).

    

   תודה על מילותיך המדויקות והמחכימות

     30/12/08 14:29:

   צטט: פיונת 2008-12-30 07:12:46


   ומה אני בקשתי

   שבשבת המחורבנת שהילדים שלי מגיעים הבייתה אחרי 10 ימים

   ועד שפעם בשלוש שבתות יוצא להם האחים להפגש ביניהם

   שיתנו לנו להנות מהמעט זמן

   ולא יקחו לי את שניהם באמצע השבת

   בגלל איזה מבצע שכבר מזמן לא מבצע...

    

   "את הגשם תן רק בעיתו.
   ובאביב פזר לנו פרחים.
   ותן לנו לשוב ולראותו.
   יותר מזה אנחנו לא צריכים."

    

   תודה לך

   פוסט מעולה *

   אם יש משהו שחסר - ללא שמץ של ציניות - זה אמהות שיספרו על שליחת ילדיהן לסכן את חייהם עבור גחמות בלתי מוצדקות של מנהיגים, תודה לך.

    

     30/12/08 14:27:
   "בעוד צה"ל ממשיך לתקוף ברצועת עזה, שוב גבה הבוקר (ב') הירי לעבר יישובי הדרום קורבנות בנפש: האני אל-מחדי בן 27 מהיישוב ערוער שבנגב נהרג ו-11 נוספים נפצעו בעקבות פגיעת רקטת גראד באתר בנייה באשקלון. המבנה בו פגעה הרקטה הינו מבנה לא מאוכלס וכל הנפגעים הינם פועלי בניין. זמן קצר אחרי הנפילה, בעוד העיתונאים וכוחות הביטחון עדיין בזירת האירוע, הופעלה אזעקה נוספת ונשמעו מספר פיצוצים ברחבי העיר. ארגון החזית העממית נטל את האחריות לירי.

    

   מנהל מחוז דרום של מד"א, יהודה שושן, סיפר כי בין הפצועים באתר הבנייה ישנם חמישה בני אדם שנפצעו באורח קשה ושישה נפגעים נוספים שנפצעו באורח קל. בנוסף נמצאים במקום חמישה נפגעי חרדה. כל הנפגעים פונו לבית החולים ברזילי באשקלון.

   תושבים רבים החלו להתאסף בזירת האירוע זמן קצר אחרי הנפילה. התושבים יצאו בקריאות שמחה על כך שההרוג הוא ערבי ולא יהודי, וקראו לצה"ל להמשיך בפעולה בעזה."

    

   מעניין כמה במדינה הזו ובקפה הזה מזדהים עם הצהלה הזו.

     30/12/08 14:25:


   פוסט מקסים וקולי כזה כזה,

    

   קבל מבזק,

   עדכון אחרון - 400 הרוגים ו 2000 פצועים

    לאט לאט הם נמוגים ומתפוגגים

   לא נצליח לחסל אותם ולא נמגר אותם אבל בהחלט נצמצם אותם קצת

   בכל זאת מיתון בכל העולם.

    

    

     30/12/08 13:45:


   באמת, רציתי להזהיר את צה"ל.

   אני שמעתי שהעזתים יורקים למרחק, מוכטות כבדות ולא נעימות. זה מפחיד אותי משום ששמעתי שהם צלפים מעולים. שיזהרו שם.

   הסרטון שראינו כאן אף מגביר את דאגתי. כל בר דעת מבין שהבורא כועס מאוד והוא מסיר את אחריותו על עזה.

     30/12/08 13:43:


   המטרה צבאית ברורה. לא תאוות נקמה או חיפוש הקלה מול שק אגרוף עזתי רופס,

   זהו משפט המפתח. איתו אני מסכים.

      

     30/12/08 13:36:

   ואני נזכרת שאמרו - אי אפשר לדבר עם החמאס, הנה תראו איזה קיצוניים הם.

   ואני אומרת - אז עם מי לדבר?

   לוקחים את הטמטום הזו - "שיכירו במדינת ישראל ורק אז נדבר איתם!", ומבינים

   שלא צריכים אותם להכיר בנו, (וכן, סופגים את פעולות האיבה שלהם, ומנסים מודיעינית

   למנוע אותם), ומדברים איתם. אם לא בישראל - בחו"ל ובשושו, בלי "להביך" אותם, כי יש לנו שם

   את גלעד שליט ועוד מעט יהיו עוד(חס וחלילה אבל יש לי תחושה). 

    

   מה הם רוצים?

   צבא, עצמאות, אוטונומיה, הגדרה עצמית אמיתית- לתת להם. גם ככה הם משיגים נשק מאיראן ומהחיזבאללה דרך המנהרות שישתקמו מהר מאוד אחרי העופרת היצוקה. אם אנחנו ניתן להם את הכוח הצבאי, לפחות נדע מה בדיוק יש להם. לבנות להם בית חולים, בתי ספר, לא רק כי זה ירגיע את המצפון שלנו אלא כי הם צריכים את זה, וכשאנשים מקבלים מה שהם צריכים ביום יום הם משנים את דעתם ומרגישים שיש להם מדינה. כמובן לא לתת כסף לראשי המדינה אלא לעגן את זה עם כוחות בינלאומיים. אפשרי. זה נעשה בקוסובו ברגע זה.

    

   מה המחיר?

   לחיות בפחד. יש להם צבא, הם מתחזקים, הם מתרבים, יש להם נשק, הם יקומו עלינו להורגנו.

   הא, סליחה - זה לא בדיוק מה שמפחיד אותנו עכשיו ותמיד?

   אולי כדאי כבר לפתור דברים לא מתוך פחד, אלא דעה צלולה מדינית-חוזית-כלכלית? אנחנו חייבים, כי עוד מעט ערביי ישראל מצטרפים אליהם, ובצדק. זה שיש להם תעודה כחולה לא אומר שהם לא אותו עם. ואם אני הייתי ערבייה הייתי חוברת אליהם, לא ברמת הטרור, אלא ברמת האידיאולוגיה. שהרי מדינת ישראל היא מדינה יהודית, שלא מפרידה דת ומדינה. איזה עתיד יש לערבי במקום כזה? אם לא נפתור את בעיית הלאום הפלשתינאי (גם אם אנחנו הגדרנו אותם), אנחנו נשלם גם על המיעוט הערבי בתוכנו, זה שיכול להיות הגשר לפלשתינאים ולתת לנו את התפקיד ההיסטורי שנועד לנו מלכתחילה - להסביר לעולם המערבי איך חיים עם האיסלם. על כל ההשלכות הקשות והמורכבות.  

    

   כמה כסף?

   כמה שארה"ב ומועצת הביטחון והאו"ם מוכנים לשים עליהם ועלינו כדי להשתיק אותנו ואת תותחינו. שהרי ידוע לכל שבבסיס כל ההסכמים הללו עומד כסף (אם בדמות תקציב פר- סאה או תמריצים כלכליים וכדומה) - שמגדיר לכל מדינה עד כמה כדאי לה להיות בעלת האינטרס עליו היא חתומה. ראו איזה "יופי" מצרים עומדת לימיננו. מובארק יודע מאיפה מגיע הכסף, כמה לא כדאי לו לתת לאחים המוסלמים (יחד עם נסראללה) להוביל אותו חזרה אל מערות העוני שמצרים התבוללה בהם לפני סעדאת. (לא שרוב המצרים על דלתת הנילוס חיים ברווחה, שמעמד האשה שווה שם יותר מדגדגנה הכרות וכו', אבל לפחות יש שם התפתחות, איטית אבל קיימת).  

    

   יושבים ועושים חוזה עם עורכי הדין הטובים ביותר (כמו בהסכמי קמפ דיויד מכל השנים)

   ומזיזים את העניין מדינית,

   כי צבאית זה פשוט לא עובד.

   הם חשים כלוחמי חופש, הם מהפכנים, הם גרילה, הם מעטים מול רבים.

   הם צ'ה גברה החדש - asta la muerte!!! 

    

   פתרון צבאי לא עובד עליהם, כשיש להם כזו אש.  

   לא עובד.

   לא עבד.

   אנחנו פשוט צריכים להבין שזה גם לא יעבוד.

    

   כמו תמיד אנחנו מייצרים עוד שנאה גם מצד העולם כלפינו.

   בדרך אחרת, מדינית (שבה אנחנו צריכים לבלוע המון צפרדעים ולספוג המון אבדות ששוב - אנחנו סופגים בכל מקרה) יש סיכוי לפתרון לשינוי, לחינוך מחדש ואולי גם לתמיכה עולמית סוף סוף.

    

   וכן, אני יפת נפש וחולמת.

   (סליחה על האורך, יגאל, הייתי חייבת להיות פרקטית, להראות שאפשר לחשוב מעשית ואחרת). 

    

     30/12/08 13:34:

   תשמע זה לא שהקסאמים התחילו מהמבצע ובטח לא בגלל סגירת המעברים (הם היו קודם למי שמתעקש)

   אבל יודע מה? קיבלתי את הביקורת. טעינו. (כן אני אתה ושאר העם שהחליט שזה מגניב להצביע קדימה בשביל שרון או הגמלאים כי זה מגניב)  תן רעיון קונקרטי איך למנוע מילד בנתיבות\שדרות לחטוף קסאם לגן.

     30/12/08 13:06:


   *

   הלוואי ויהיו ימים קלים יותר

   הכתיבה שלך נותנת המון חומר למחשבה !

   תודה חבר

     30/12/08 12:52:


   מפחיד עד כמה זה מזכיר את תחילת מבצע ענבי זעם או איך שקרו לזה עם דרום לבנון

   גם שם היה לנו יתרון ראשון, גורם הפתעה, אבל למה זה הוביל כולנו יודעיפ.

   אבל בכל זאת נקווה שהמבצע מנוהל בידי אנשים אחראים יותר, ואל נשכח כי אין ברירה , האנשים בדרום סובלים כבר הרבה זמן אז מי אנו שנשפוט.

     30/12/08 12:37:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 12:33:19

   צטט: ilana shir 2008-12-30 07:11:51

    

   לפוליטיקאים תמיד מלחמה זה טוב.

   כל זמן שהם הקובעים...זה מה שיהיה ואני מדברת לא רק על הפוליטיקאים הישראלים, אצל הפלשתינאים זה בדיוק אותו הדבר.

   מלחמה זה מצויין לכלכלה, טוב לתעשיית הנשק והטבק, טוב לאימון החיילים, טוב להוצאת קיטור מהאזניים, טוב למורל הממורמרים במקלטים, טוב לרייטינג של מי שמכין כבר את חומרי התעמולה להצדקת ססמאות כמו "עם חזק עושה שלום" (עם חלש יורה לכל הכוונים), "ביבי יעשה שלום חזק" (ביבי ישב עם פייגלין לצ'ולנט בחברון) "ציפי לבני מנהיגה אחרת" (נאמנה לליכוד רק מבחוץ),

    

    

   יגאל

   מלחמה זה טוב לרייטינג של ערוץ 2 ו10

   כי הם טוחנים לנו את המוח עם השידורים והחזרה על כל נושא 20 פעם.

   ונכון העם שלנו רוצה שלום בסופו של דבר

   וזה בא על חשבוננו

   כי רק המנהיגים מרוויחים מכל הפופולאריות

     30/12/08 12:33:

   צטט: ilana shir 2008-12-30 07:11:51

    

   לפוליטיקאים תמיד מלחמה זה טוב.

   כל זמן שהם הקובעים...זה מה שיהיה ואני מדברת לא רק על הפוליטיקאים הישראלים, אצל הפלשתינאים זה בדיוק אותו הדבר.

   מלחמה זה מצויין לכלכלה, טוב לתעשיית הנשק והטבק, טוב לאימון החיילים, טוב להוצאת קיטור מהאזניים, טוב למורל הממורמרים במקלטים, טוב לרייטינג של מי שמכין כבר את חומרי התעמולה להצדקת ססמאות כמו "עם חזק עושה שלום" (עם חלש יורה לכל הכוונים), "ביבי יעשה שלום חזק" (ביבי ישב עם פייגלין לצ'ולנט בחברון) "ציפי לבני מנהיגה אחרת" (נאמנה לליכוד רק מבחוץ),

    

     30/12/08 12:31:


   אז כתבת מעולה ומדויק ומצויין וכולנו פה אחד מסכימים ומסכימות

   So what??? 

   לא שמעתי אפילו חריקת ברקס אחת ! 

    

     30/12/08 12:31:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 11:59:07

   צטט: גאיה :) 2008-12-30 06:48:25


   "מישהו שוב מרח אותנו בשקר האומר ש'מלחמה תביא שלום'. היש אוקסימורון שדוף מזה ? אולי "זיונים

   מהצד מחזקים את הזוגיות" העתיק ממנו, אך במעט. "

   זה עשה לי את זה.

   לפעמים מספיק לי מעט ואני מרוצה :-)

    הלואי וגם ברק היה מסתפק במעט (מנדטים :-)

    

   יגאל אחת ושתיים לשלטון (בין חדרה לגדרה)!כי הוא היחיד שרואה את המציאות נכוחה..."זיוני שכל מחזקים את האינטלקט"

    

     30/12/08 12:26:

   צטט: יגאל שתיים 2008-12-30 09:24:47

   צטט: yuv.xxx 2008-12-30 06:46:05


   מעולה !!

    

   ושאף אחד לא יגיד שלא אמרת !!

    

   לחיי וועדות החקירה שבדרך  :-(

   רק רגע עם וועדות החקירה - קודם כל צריך להסתבך טוב-טוב בעזה, לריב עם העולם ולהתקוטט מי אשם.

    

    

   חכה לבאות ...  זו לא נבואה אלא פשוט תרגום בגוף הסרט למהלכים הצפויים מן הסתם להתרחש ............

     30/12/08 12:25:

   מלחמה זה רע - אבל אין ברירה!!!

   המלחמה הזו קיימת כבר 7 שנים! מידי יום ביומו.. חד צדדית.

   ו.. כשאנחנו מגיבים סוף סוף אז? פתאום פרצה מלחמה? הקם להורגך השקם... ואנחנו ישנו זמן רב..

   אולי.. הלוואי שאכן שלום יבוא.. ואני מרשה לעצמי להיות אופטימית/פטאתית..

   עם ישראל נלחם מאז ונקווה שלא לעולם. יש תקווה. ויש דרכים רבות להגיע לשלום :)

   והדרך הנוכחית לפי דעתי היא קודם להחזיר בטחון לתושבי הדרום.. אח"כ נדבר על שלום.

   שלום יגאל :) יום חלום:)

   וכוכבית על המשחק שהוצאת מהבויידעם :) אני ניצחתי! סתםםםםםםםםם..

   דווקא אני חשבתי על שם ראוי יותר למלחמה: "הבה נרימה".

   נראה לי יותר טוב ומתאים לרוח החג.

     30/12/08 12:14:

   יגאל יקר,

   קוראת אותך מדי פעם..

   הכתיבה שלך מיוחדת

   כשרון ההבעה ייחודי..

   אני שיודעת שכול מהו

   אתה מבין שקוראות אותך אמהות שילדיהם

   נמצאים שם ? או בדרך.. או עם צו.. או יגויסו...

   אז מה אתה יכול לומר להן עכשיו?

   וכל מה שנאמר בשפה זו או אחרת - נכון

   לא מבטלת, אבל זה לא הזמן..

   ממילא כואב, חרדות ...זכרונות... ולמה עכשיו לזרות מלח על

   הפצעים?

   כן, ככה זה.

    

   אבל איך יוצאים מזה?

    

   מחליפים את העם?

     30/12/08 12:02:

   צטט: עוד טיפ טיפה 2008-12-30 07:09:11


   חיכיתי יגאל

   חיכיתי שתסדר לי את המחשבות

   הדופק הפנימי שלי כלכך מתחבר למה שכתבת

   ואני יודעת שחמש ילדות שקורס עליהן ביתן והן מתות עכשיו

   זה מחיר יקר בשבילנו , כן בשבילנו , לא בשבילם

   הניה וחבריו לא סופרים אותן

   והנה עכשו , אמא לארבעה ילדים שנהרגה באשדוד

   וזו רק ההתחלה

   אבל מה כן אפשר לעשות???

   אין עם מי לדבר!!

   יש לנו אזרחים שסובלים וסובלים במשך שנים

   אני אישית הייתי מעדיפה שיפעלו בקסאם הראשון

   ולא יתנו לפלשתינאים (לחארות שבהם , כן?) להתרגל שזה בסדר.

    

   מזכיר לי את אותה פולניה שלא מאפשרת לאף אחד לעזור בעבודות הבית

   וכל החיים מתלוננת שקשה לה כי היא עושה הכל לבד

   בסוף היא תופסת מאהב ובורחת מהבית משאירה מקרר ריק וערימות כלים בכיור

   כן , זה אנחנו

   כל השנים אנחנו שותקים , מבקשים בשקט , יפה , מנסים בכל מיני דרכים

   והם בודקים את הגבולות שלנו , ראבק , כמה אפשר?

   בסוף , נעזוב שם ונשאיר ערימות של עפר לפנות

   אבל הכי כואב לי (לא רק , אבל הכי) שגם אצלנו יהיה הרבה מה לפנות

   ולא בטוח בכלל שכל המהלך הזה ישנה משהו ליותר מחודשיים וחצי

    

   המבצע הזה = חרא של מאהב , זיון קצר וחוזרים "הביתה" לכלים ולכביסות.

   אממה , אולי הוא עדיף כדי לאפשר למדינה הזו כמה חודשים של שקט שאחרי הסערה?

   לא יודעת

   תגיד לי אתה

    

   זאת אומרת - שאם, נניח, אין עם מי לדבר - אז מפגיזים אותו במאות טונות של חומרי נפץ מהאוויר הים והיבשה רק כדי לדובב אותו ? נשמע יעיל.

    

     30/12/08 12:00:

   צטט: ג''ייקוב 2008-12-30 07:06:46


   נהנתי לקרא הסתכלות קצת אחרת.

   מעניין מי יתן את הפקודה להכנס .....

   הפלולה "...   או   החשוד"

   *

    התשובה היא: שרה ביט-אחון, מכיר ?

    

     30/12/08 11:59:

   צטט: גאיה :) 2008-12-30 06:48:25


   "מישהו שוב מרח אותנו בשקר האומר ש'מלחמה תביא שלום'. היש אוקסימורון שדוף מזה ? אולי "זיונים

   מהצד מחזקים את הזוגיות" העתיק ממנו, אך במעט. "

   זה עשה לי את זה.

   לפעמים מספיק לי מעט ואני מרוצה :-)

    הלואי וגם ברק היה מסתפק במעט (מנדטים :-)

    

     30/12/08 11:58:

   אתמול ראיתי חדשות בערוף 10. האנלוגיה לפרשנות של משחק כדורגל או כדורסל גם עלתה לי לראש.. ואכן כל העם הזה מריע כאילו קלעו ל3. ממש בושה. ובשדרות מחלקים סוכריות.. איזה יופי.

   מסכימה איתך שכלום לא יצא מזה, הכול חרטה ונאלץ שוב לראות את הממשלה מאלתרת כמו במלחמת לבנון השניה.

   וכבר נהרגו יותר מדי אנשים. משני הצדדים והממשלה תוקפנית ולא מסכימים שם לזוז מילימטר עכשיו מהעמדה התוקפנית

   ממש מייאש ועושה לי ככ רע. יללה יגאל עוברים לברלין?

     30/12/08 11:58:

   כבר מזמן אמרתי שהקופירייטינג של הצבא לוקה אעפס.

   מה שהצבא והתקשורת שלנו צריכים זה שיווק טוב.

   "עופרת יצוקה".

   העיקר.... מה העיקר בעצם ?

     30/12/08 11:58:

   יגאל

   כבר למדתי את הסגנון הציני שלך:)

   הכל נכון לפרטי פרטים

   המבצע יהפוך שוב למלחמה

   וזה טוב בסקרים

   ואנו פוגעים גם בחפים מפשע מאחר והם גרים ברצועה

   אבל אין מה לעשות

   כמה תושבי הדרום

   יכולים לספוג

   הגיע הזמן למבצע כלשהו באם עופאת יצוקה או גומי נשרף

   ולאחר תום המבצע החמאס כמובן לא יתקפל

   ויצוצו משגרים ומחילות חדשות ושוב

   חוזר חלילה.

   אנחנו במערכה שלא תגמר לעולם

   במלחמות את מנצחים

   שני הצדדים מפסידים

   וזה מה שקורה בפועל.

   אז ברק קיבל עלייה בסקרים

   אז מה זה אומר

   שהוא יהיה ראש הממשלה הבא

   ממש לא

   זה אומר שביבי יהיה כי רוב המדינה ימנית

   ושונאת ערבים באשר הם

    

     30/12/08 11:55:

   איקס מיקס דריקס...

   אבל..

   אם היו פועלים לפני חודש היית אומר את אותם דברים, אם היו פועלים אחרי הבחירות זה היה אולי כבר מאוחר מדי

   אולי לתת קרדיט פעם אחת שהמלך הוא לא ערום ומישהו בממשלה מנסה לעשות משהו כמו שצריך?

   יכול להיות דבר כזה?

   לא יודעת,

   אבל אם היית גר בשדרות או במקום חשוף אחר אולי החמלה שלך היתה קטנה יותר

   גם לי כואב על האנשים שמרוססים והם באמת חפים מפשע

   אם אפשר היה לעשות מלחמה ולהוקיע את הפאנטיים שנמצאים שם על גבי מסך וירטואלי זה היה נהדר

   עוד לא הגענו לזמן הזה.

    אני מקווה שאולי אנחנו עושים הפעם את הדבר הנכון

   תקרא לזה אופטימית, תקרא לזה נאיבית

   לא אכפת לי, אני רוצה לחשוב ולדעת שיש לנו מדינה חזקה והיא לא צריכה להתבייש להראות לעולם שהיא כזאת בשעת צורך שאני חושבת שהוא מספיק אמיתי.

     30/12/08 11:53:

   יגאל יקירי,

    

   הרווחת את האדום * ביושר

    

   אני מניח שהבנת בעבר, שדעותי לגבי פתרון סופי לסכסוך, לא שונים מהותית משלך.

   ובכל זאת קשה לי להבין ולהתלהב מהפוסט הציני והמתחכם הזה.

    


    

   מלחמה זה הדבר הכי בזוי שיש!

   וכן, במלחמות אין מנצחים יש רק מפסידים

    

   ובכל זאת

   > אם חפץ חיים אתה

   > אם חפץ שלום אתה

    

   לעיתים אין ברירה אחרת :-(

    


    

   ראבק,

   אם יש לך רעיון גאוני

   איך להתמודד עם המצב בדרום (אחרי שיצאת מעזה, בצדק!),

   כזה שעדיין לא חשבו עליו,

   אתה מוזמן להציע אותו

    

   אשמח להזמין אותך לסושי ויין ברוטשילד

   או שאולי לאור המצב תסתפק בחמאסיה?

   כדי לעשות סיעור מוחות אינטלקטואלי 

   ולשוחח על פתרון פלא

   למצב המזורגג עימו אנו מתמודדים

    

    

    

    

    


    

    


    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

     30/12/08 11:50:

   בעד התגובה של צה"ל עד עתה.

   נגד כניסה קרקעית. עכשיו הזמן להפסקת אש.

     30/12/08 11:50:

   תסריט ידוע מראש...... גומי מחורבש!!

   ולפי הפאטרן הקבוע

   בזוגיות החולנית..

   בעוד שנתיים או פחות

   נהיה חייבים עוד פעם להראות

   למי יש זין יותר גדול..

    

   והכאב גדול כל כך..

    

   יגאל..

   תודה שאתה כאן..

   טיפה פחות בודד לי.

     30/12/08 11:45:

   תודה לך נהנתי כל הכבוד על השקעה.

   וחוץ מזה יא  וואלי איזו ציניות.

     30/12/08 11:42:

    איזה עופרת ואיזה יצוקה. כפי שכתבת גומי מחורבש ודמי חנוקה זה בדיוק המצב.

   ובין חירבוש לחירטוט של מנהיגינו הדגולים, מי ש "נחנק " ומשלם את המחיר כמו תמיד-  חייל הבדיל.!!!

   אוהבת מאד לקרוא את הפוסטים שלך, מאד ממוקדים. 

    

     30/12/08 11:35:

   חזק מאד

   נכון מאד

   כואב מאד

    

    איך אהוד ברק אמר באנגלית."..ZAY SROW..." או בתרגום:

   THEY THROW

    

   אז למה אנחנו לא זורקים את המנהיגים שלנו.....!!!

     30/12/08 11:32:


   אתה מדהים אתה מוכשר אתה ענק.

   ואני לא מתחנפת בחיים לאף אחד.

   נשבעת בזוהר.

   "מישהו שוב מרח אותנו בשקר האומר ש'מלחמה תביא שלום'. היש אוקסימורון שדוף מזה ? אולי "זיונים

   מהצד מחזקים את הזוגיות" העתיק ממנו, אך במעט." 

   מוכנה להעיד על טעותו.

     30/12/08 11:30:

   צטט: שלומית אינדיזיין 2008-12-30 09:38:11

   צטט: גורדי לצ'אנס 2008-12-30 09:34:35

   צטט: מוגזמת 2008-12-30 09:13:33

   צטט: גורדי לצ'אנס 2008-12-30 09:05:26

   "מישהו שוב מרח אותנו בשקר האומר ש'מלחמה תביא שלום'. היש אוקסימורון שדוף מזה ?"

   צודק, ובאמת חבל שהאמריקנים נלחמו נגד גרמניה הנאצית, שאפילו לא תקפה אותה. היו צריכים להמשיך לתת להיטלר להשתלט על אירופה ולגמור את היהודים, וכך היינו חוסכים גם מחצית ממלחמת העולם השנייה וגם את המלחמות במזרח התיכון.

    

   השוואות זה מעולה.

   זה רלוונטי

   זה תואם את זמני ההווה

   וזה מה שיפתור את הבעייה.

    

   ולמי שלא הבין, זה נאמר בציניות גמורה.

    

   לא הבנתי מה רצית לומר, מוגזמת, ולא ניסיתי לפתור שום בעיה. המשפט על האוקסימורון השדוף היה דמגוגיה כוללנית שאמורה להיות נכונה תמיד, ולכן הבהרתי שזאת בסך הכול לוליינות מילולית מקושקשת. מלחמות לעתים מביאות בעקבותיהן שלום (ולעתים לא), וזה נכון בכל התקופות. גם את יכולה לשבת בנוחות ולהגיב באינטרנט בזכות מלחמות צבא מדינתך, ומי יודע - אולי אפילו תושב אשדוד יזכה לפריבילגיה הזו שלך בזכות המלחמה הנוכחית.

    

    לא מבינה למה צריך להביא מלחמות אחרות כנקודת השוואה. 

   לא הבאתי אותן כנקודת השוואה. אנא קראי שוב את תגובתי.

    

     30/12/08 11:22:

   ואני אומרת - תעזבו את שירי הילדים ואת ח.נ. ביאליק.  למה עופרת יצוקה?