כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  "שלכם תמורת 20 שקלים"

  32 תגובות   יום שישי , 9/1/09, 20:53

  שלכם תמורת 20 שקלים

     

  את הידיעה המקורית ניתן לראות בלינק הרצ"ב בפי די אף

   

  http://www.f2h.co.il/356344665

    ידיעות אחרונות 24 שעות ,סיבוב הופעות" (7.1.2009, עמ' 6) דני ספקטור

  עשרות מוסדות תרבות מעניקים בימים אלה הנחות וכניסה בחינם לתושבי הדרום. אם, במקרה,מזדמן לכם איזה ביקור מזורז במרכז, הנה כמה מקומות שפותחים את שעריהם.."שלכם תמורת 20 שקלים".....אומרת הכותרת הכיתוב מתחת לתמונת גורי אריות ספארי רמת גן

    

  *     *     *     *     *

    

  מצטערת, אני לא אוהבת את זה.  אולי זו  סתם כותרת לא מוצלחת בעתונות, ואני במיעוט שזה צורם לה, וזה לא זמן רגיל, ולא צריך לשים לב לדברים כאלה ואולי...ואולי..אבל בינינו, אצלנו, מתי זה זמן רגיל?!   

   

  על זה בדיוק אני מדברת: בין אם זה זמן רגיל או לא – הסחף, שמתחיל ב: מילה לא במקום, ש: אומר, מביע, וגורר התייחסות ונורמות מסוימות ממילים למעשים, והתוצאה הסופית ה"לא נחמדה" שמתחילה בדיוק כך  

  סחף של מוסכמות ונורמות חסרות ערכים הומאניים ונאורות אנושית. משונה אם תחשבו על זה, האנושות כל כך התקדמה מבחינה טכנולוגית ועדיין בתחום הרוחני, ההומאני, לפעמים, היא פשוט הולכת אחורה.

   

  איך שלא יהיה, זה בודאי לא חינוכי, לא מוצג נכון ויפה, ולא משעשע.  עושה רושם, וכואב לומר זאת, שכל פעם שיש מצב בטחוני חמור, בעיה - עושים הנחות שלא עושים בד"כ - על חשבון אחרים, אחרים שאינם יכולים להגן על עצמם כמובן לא פיסית ולא מילולית.

   

  משהו בהתייחסות היסודית לדברים, לאנשים אחרים, ליצורים חיים לבעלי חיים משתנה במיוחד בזמנים כאלה, ולא לחיוב.  כאילו מצבים אלה גוררים טריגר ונותנים תירוץ  או צידוק לאנשים מסוימים, ולאחרים, שפתאום חושבים ומרגישים שמותר להם - לעשות מה שבדרך כלל לא עושים.  וכואב לומר, ועל זה אני מדברת – שזה עובר, אכן פעמים רבות מוותרים להם, ופוגעים בכך בחברה, בכל אחד מאתנו, ומגבירים את הסחף הזה.

   

  כל אחד מאתנו רגיש לדברים אחרים, אני לפגיעה בחסרי ישע מכולם בעלי החיים (כן, אלה שבסוף סולם העדיפויות של כולם, שעליהם אומרים "תעזרי או תתייחסי קודם כל לאנשים אח"כ אליהם..." ), אך אין זה משנה למה ולמי רגישים, משנה העיקרון.

   

  התקשורת מפמפמת עם כותרות, פעמים רבות בעלות אופי מזלזל בהם (בבע"ח), עם מסר לא חינוכי ולא חיובי חבוי כמו כאן, הרשויות אינן אוכפות החוק ומענישות על פגיעה בהם, וילדים ונוער גדלים עם התנהגות ונורמות של "מותר לי הוא רק חתול, לא קרה כלום, סתם הייתי עצבני, לא צריך לעשות מזה סיפור".

  הם הופכים לאנשים, חלקם עם התנהגות אלימה אם מילולית או פיסית, עם דפוס התנהגות פסול, שפוגעים בהמשך בחסרי ישע אחרים, בצורה זו או אחרת, אם אלה ילדים ותינוקות, נשים מוכות, זקנים שנשדדים ועוד....

   

  נכון, לא צריך להגזים, וכשהתותחים רועמים המוזות צריכות לשתוק, אבל אי אפשר להימנע מהמחשבה שבעצם זה כמו "סלמי"...פרוסה דקה ועוד אחת ועוד אחת, ולא מרגישים ב"סחף" הזה והגענו לסוף, לקווים אדומים.

   

  יש כאלה שלא נשארו להם לא מוסר ולא הומאניות ולא ערכים, כי אולי כך הם גדלו וזה מה שסופגים מהחברה סביב בצורה זו או אחרת. הם עוברים את הקו האדום ועל החוק, וכולם מזדעזעים מצקצקים שוב בלשון איך זה קורה ומאיפה זה בא ומתחיל....ואיפה הרשויות היו שלא עצרו זאת, ואוי אוי אוי...

   

  מקרים מזעזעים אחד אחרי השני, כשלכל אחד ממקרים אלה היו נסיבות "מקלות". כשיודעים את כל הסיפור מבינים איך ומאיפה זה הגיע לזה.  ועל זה אני מדברת, ככה זה מתחיל : בפרוסת הסלמי הראשונה כשאתה מוותר לעצמך, כשמרשה לעצמך "בגלל המצב". אז אולי אני מגזימה, אבל כדי להבהיר את הנקודה לפעמים צריך לעשות זאת.

   

  היום קראתי בעתון שמישהו עשה עבירת תנועה חמורה וכששוטר נתן לו דו"ח תירץ זאת וציפה שיוותרו לו וטען שזה "בגלל המצב".. 

  וכמה פעמים בכל הקשור לעבירות אלימות שומעים שאותו פושע מתרץ את הפגיעה בחסר הישע בו פגע ב"הייתי עצבני" "היא עצבנה אותי" "הייתי בלחץ בגלל שאין לי עבודה" וכו....ואלה לרוב, יוצאים בעונשים מגוחכים עם "נסיבות מקלות" או "בגלל מצבם"...

   

  איך שמתחיל מצב בטחוני חמור, מלחמה....יש גל נטישות בעלי חיים. בתקופה קודמת ננטשו כלבים בעודם קשורים בחצרות ללא מזון ומים ובבתים סגורים, ופעילים ועמותות נאלצו לסכן את עצמם לנסוע לצפון לעזור ולחלץ בעלי חיים וחילקו מזון ומים ברחובות.  כעת שוב, גל נטישות בדרום. ננטש קראתי אתמול היכן שהוא משק שלם עם בעלי חיים....וזהו...? זה כבר נהפך למותר? מקובל? נורמה?

   

  והנה הגעתי למה שהקפיץ לי את הפיוז, שלרוב זה הפרט השולי כאילו ביותר:   "שלכם תמורת 20 שקלים".....מה זה ?  בעלי חיים הם תפוחי אדמה? עגבניות או משהו שקונים בזול? שאפשר להתשמש להשתעשע ולזרוק? 

   

  פתאום, כיון שהמצב כך וצריך לשעשע ילדים ואנשים (שלבי אתם כל יום כל דקה אך אין זה קשור), אז מורידים ומוזילים ממישהו אחר? שאינו יכול להתגונן?  זה שעושים אותו כסחורה עובר לסוחר ישעשע יותר את מי שנמלטים מהפגזות?  בעיני זה מבזה גם את אלה וגם את אלה, יחס הזילות הזה לבעלי חיים.  

   

  פלא שאח"כ ילדים לומדים להתייחס אליהם כאל זבל? להתעמר בהם? ופשוט לא לראות אותם ואת הסבל שלהם?  הרי הם סופגים זאת מכל מקום, מהתקשורת, מההורים לפעמים, מגורמים שעושים "מבצעים" כאלה למענם...

   

  הרי אפשר את אותו דבר או דבר דומה לעשות פשוט אחרת, עם התחשבות, זה מאד פשוט, צריך רק להיות ערים לדברים ולחשוב אחרת. וזו הנקודה – לראות ולחשוב אחרת.

   גם ואולי במיוחד בימים לא קלים אלה של מצב בטחוני מתוח, בין היתר, לבד ממשאלות הלב של כולנו לביטחון ובריאות לכולם אני מבקשת ש: ישימו לב גם למילה הכתובה ואיך כותבים כותרות בעיתונותהוא שנאמר כבר: החיים ביד הלשון, ואכן זה כך, כי לפעמים כך זה מתחיל. אין זה מעולם לא היה, ולעולם לא יהיה תירוץ, זמן, או סיבה לזלזל ביצור חי אחר, בין בימות שלום או מלחמה, גם ובמיוחד אם הוא בעל חיים.  ומתי נמדד אדם ? מתי עומדים למבחן עקרונותיו? בשעת צרה.  בדיוק כמו חבר.  כך גם כאן לגבי הסחף המוסרי והעקרונות, הם נמדדים בשעת צרה ובשעת מצב בטחוני לא טוב.  
  דרג את התוכן:

   תגובות (27)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/1/09 19:40:
   בעלי חיים ידידותים ככל שיהיו לא אמורים להיות "מופע" או "אטרקציה"
   יישר כח!
     23/1/09 17:49:
   A friend in need is a friend in deed
     12/1/09 14:40:

   יותר מכל מה שהבאת כאן קורעת את ליבי תמונת הפיל המאולף , מה לכל הרוחות משעשע או מפליא בהשפלה הזו של בעלי החיים והאנשים שבאים, לו רק ידעו או זכרו כמוה הם עונו ברעב כדי לציית לכל התרגיחלים המטופשים

   לי זה מביא לבכות ממש לבכות ולא לצחוק....

     11/1/09 20:12:

   תודה לכולכם, ביחד, וכל אחד לחוד, למי שביקר וקרא, למי שהגיב- לכולם.

   למי מבינכם שהתייחסו לכתבה שהבאתי לדוגמא, לטריגר ש"הוציא" לי את זה "שלכם תמורת 20 שקלים" אני מבהירה, והזכרתי זאת בפוסט עצמו ש: 

   הכתבה והטריגר הם לשם דוגמא בלבד, לא צריך להתייחס אליהם מעבר לכך. הם אלה שהיו הטריגר עבורי, ולכן הבאתי זאת. כטריגר, לא יותר.

   ברור לי שיש דוגמאות חזקות או קולעות יותר, אך שוב, זה שולי, וטריגר בלבד.נושא הפוסט הוא ההתייחסות עצמה, הזילות בחיים של מישהו אחר, בסבלו, באי הנוחות הנגרמת לו, בצרכיו של החלש, בין אם זה בעל חיים או כל דבר אחר, ואפשר למצוא דוגמאות למכביר. כאן זה בעלי חיים, ואיך שזה גורם ב"שיטת הסלמי" לסחף מוסרי ערכי שמביא רעה חולה על כולנו, .

   שבוע טוב לכולם 

     11/1/09 18:42:


   דברים חשובים העלית כאן, ותודה על כך.

    

   הילדים של היום הינם המבוגרים של מחר, ולכן חשוב מאוד להשקיע בחינוך הדור הצעיר לאהבה ונתינת כבוד לבעלי חיים, טבע ואדם.  רק אז נראה שינוי משמעותי בכל מה שקשור להולכים על 4 במדינה הזו.

     11/1/09 18:13:


   רעיון הפוסט נכון

   נגד קרקסים

   נגד אנשים שנוטשים בעלי חיים

   נגד מתעללים

   אבל

   הטריגר שהבאת, בצורת פרסומת פוגעת, חלש.

   כל הכבוד על האיכפתיות.

    

     11/1/09 17:48:


   עם אהבתי הגדולה לחיות, גם אני לא מצאתי קשר בין פרסום שהבאת (שאולי לוקה בחסר) לתושבי הדרום לבין התעללות או הזנחה, שאלה נושאים חשובים, אבל נפרדים לגמרי, במקרה הזה.

   אם היו מפרסמים שמוכרים פיל ב-20 שקלים "עקב המצב", הייתי מרימה גבה.

   אבל לראות חיות כלואות (שזאת כבר נקודה בפני עצמה) בזול - אין זה שונה מכל יום אחר. העניין הרי הוא לא הכסף...

    

     11/1/09 14:30:


   אני חותמת על כל מילה.

   יש רגעים שנדמה שהברוטליות נהפכה למיין סטרים וכל מי שמתריע נהפך לנודניק טרחני.

   אני מעריצה אותך של תשומת הלב לפרטים האלה ושזה לא נגמר רק בתלונה חלושה אלא מופץ ומגיע אלינו.

   אוהבת אותך על כך!!!

   אלה.

     11/1/09 10:50:


   קשה לתפוס אעיך אדם יכול להשאיר כלב ברחוב מתוך תקווה עמומה שהעניינים יסתדרו,

   קודם כל בשביל הכלב שבעל הבית שלו זה כל עולמו, זאת טראומה, כמו של ילד שננטש ,

   הרגשות של הכלב חזקות לא פחות משל אדם ובתמימותו הוא מאמין שהאדם שמגדל אותו הוא נאמן לו,

   בדיוק כפי שהכלב נאמן לבעליו, מי שיודע מראש שבאילו שהם תנאים הוא עלול להפקיר את כלבו מוטב

   שלא יחזיק כלב

     11/1/09 10:34:

   גם אני שונאת התעעלות בבעלי חיים

   תודה

   כוכב

   הדר

     10/1/09 23:18:

   הגיבו  כבר  לפני  שלא  רואים  קשר

   זכותך  אגב  להתנגד  לכליאת  בעלי חיים  בגני  חיות  וסאפארים

    

   מבחינת  היזם שם  זה  הרי  מבצע שיווקי לכל  דבר...

   פירסום חינם

    

    

   שבוע נפלא

     :-)

    

     10/1/09 22:27:

   צטט: לילך ג 2009-01-10 01:38:32

   צטט: just_tsili דון קישוט 2009-01-10 00:56:07

   צטט: לילך ג 2009-01-09 23:01:38


   אני מסכימה במאה אחוז שיש בעיה עם יחס לבעלי חיים בזמן מלחמה

   שלא כל האנשים רואים בבעל החיים שלהם בן משפחה שתלוי בהם

   את יודעת לא כולם ראויים לגדל בעלי חיים

   גרוע מכך לא כולם ראויים לגדל ילדים

   אבל אבל

   הכתבה שהבאת מדברת על כניסה מוזלת למקומות בילוי לתושבי הדרום שבאים לבקר במרכז

   כניסה ב 20 ש"ח לראות אריות בספארי

   מה רע בכך?

   למה זה קשור לזילזול בבעלי חיים?

   אני אנסה להסביר למה זה זילזול.

   למה שומוזיאון לא פותח שעריו לציבור במחירי קרן ? הפחד מנגיעות וקילקול.

   אבל חיות הן חיות הן חיות ומה זה משנה יבואו יתנו במבה יזרקו ביסלי או לחמניות עם חביתה....דבר שאסור !

   יצעקו ירוצו ועוד, יפחידו אותן וזהו ילכו.

   אם כבר יש יוזמה ברוכה כזו היה שווה ללוותותה באיזשהו הסבר על חיות או פעילות כזו או אחרת

   ___________________________________________________________________________

   להבדיל או לא,

   כשגרתי בלוינשטיין היו מביאים בני נוער ואחמי"ם למיניהם כדי שיראו מה התאונות גורמות והפיגועים.

   תמיד היו מכניסים אותם לקומה טיפולית לתוך חדרי הטיפול עומדים ולוטשים עיניים.

   פעם נמאס לי ושאלתי איפה הבוטנים כדי שיזרקו לנו.........

   אם היית קוראת את הכתבה הסרוקה שצורפה בקישור לפוסט היית מבינה שגם הצגות ומוזאונים בירושלים בהנחה תמורת הצגת תעודת זהות של תושבי הדרום.

    

    

   להבדיל או לא,

   כשגרתי בלוינשטיין היו מביאים בני נוער ואחמי"ם למיניהם כדי שיראו מה התאונות גורמות והפיגועים.

   תמיד היו מכניסים אותם לקומה טיפולית לתוך חדרי הטיפול עומדים ולוטשים עיניים.

   פעם נמאס לי ושאלתי איפה הבוטנים כדי שיזרקו לנו.........

   את מה שכתבתי כאן את מצליחה להבין ? או גם זה בגדר לא נורא ?

     10/1/09 20:56:
   שונאת קרקסים
     10/1/09 20:25:


   קרקס זה מקום מאוד עצוב.

   תודה לך.

   אז אני לא מצקצקת ולא אומרת אוי אוי אוי.. אני מעדיפה לעשות רק השבוע אספתי 4 חתלתולות מבוייתות מפוחדות ומבועתות, וכלב נטוש.. לכולם מצאתי בית חם.. באשר לאותם בעלים אכזריים! שהחליטו לנטוש את בני משפחתם מאחור ולהשאיר אותם לרחמים של עוברי אורח בושו והכלמו! לאותם בעלי עסקים, לאותם אנשים שהחליטו לסבסד להוזיל או איך שתרצו לקרוא לזה את המחירים על מנת שתושבי הדרום יוכלו להנות מכמה שעות של שקט נפשי.. בבקשה בבקשה שימו שלט בכניסה לעסקים שלכם שלט בו אתם מגנים את נטישת בעלי החיים.. הסבירו כי אתם מקבלים בברכה את הבאים בשעריכם אך אל תפחיתו מחשיבות ההסברה כי אסור לנטוש בעל חיים.
     10/1/09 20:20:

   לא הולכת למופעים עם בעלי חיים

   לא הולכת לקרקס כבר מגיל צעיר

   סולדת מאנשים שנוטשים בעלי חיים מכל סיבה

   בעד לשמח את תושבי קו העימות!

     10/1/09 20:18:
   תודה
     10/1/09 20:08:

   התקשורת בארץ הופכת כל דבר קטן לטרגדיה שערוריתית. אין לזה לא טעם ולא ריח, והדבר היחיד שנוצר מכך הוא הקהיית החושים.

   לא כולם מזלזלים בחיות. נדמה לי שעשרים השקלים מתיחסים למחיר הכרטיס? (אי אפשר היה לראות את הידיעה). אולי צריך לברך על המצאותו של רצון טוב, גם אם הוא בא לידי ביטוי בדרך לא מוצלחת.

   כל יצור חי ראוי לכבוד וליחס הוגן, אדם חיה, צומח או דומם. אני חושבת שגם אם לא אצל כולם, אצל רובנו יש עדיין כבוד לעולם על כל אשר בו. נכון, אלו שאין בהם כבוד עושים יותר רעש וצועקים יותר חזק, אבל אנחנו הרוב, לא?

   הנה את, צועקת בחזרה, עם המון אכפתיות. ועל כך כל הכבוד.

     10/1/09 20:03:

   צער בעלי חיים.

   זה מה שיש לי להגיב בנדון.

   הבאת נוטשא חשוב ביותר.

   תודה לך על השיתוף.

   רפאלה*

     10/1/09 19:58:


   כל הכבוד לך על העלאת הנושא!

    

   נטישת בע"ח במלחמה, קרקס, שימוש בבע"ח לבידור- זה איכססס!

    

   תאמצו,תאמצו,תאמצו, כל מי שיכול!

   יש מאות חתולים וכלבים במכלאות המשוועים לבית חם!

    

    

     10/1/09 19:56:

   לא נותר לי אלא להסכים.
     10/1/09 10:18:


   בעניין ה "20" שקל , זה נראה יותר כמו פליטת קולמוס

   לא משהו שנעשה בכוונת זדון.

   לגבי כל השאר יש לי הרבה מה להגיד, זה מאוד מקומם איך בעיתות קשים נזרקים כל כך הרבה כלבים לרחוב

   לא מצליחה להבין את זה

   כלב זה חלק מהמשפחה ומי שלא מרגיש כך שלא יקח כלב מלכתחילה.

   גם כילדה לא אהבתי קירקסים זה תמיד נראה לי עצוב נורא , חיות בכלוב.

   תמיד אמרתי לילדים לא מוכנה לגדל שום חיה בכלוב.

   הלוואי והחמלה תגיע גם להתייחסות לבעלי החיים.

    

     10/1/09 01:38:

   צטט: just_tsili דון קישוט 2009-01-10 00:56:07

   צטט: לילך ג 2009-01-09 23:01:38


   אני מסכימה במאה אחוז שיש בעיה עם יחס לבעלי חיים בזמן מלחמה

   שלא כל האנשים רואים בבעל החיים שלהם בן משפחה שתלוי בהם

    

   את יודעת לא כולם ראויים לגדל בעלי חיים

   גרוע מכך לא כולם ראויים לגדל ילדים

    

   אבל אבל

   הכתבה שהבאת מדברת על כניסה מוזלת למקומות בילוי לתושבי הדרום שבאים לבקר במרכז

   כניסה ב 20 ש"ח לראות אריות בספארי

   מה רע בכך?

   למה זה קשור לזילזול בבעלי חיים?

   אני אנסה להסביר למה זה זילזול.

    

   למה שומוזיאון לא פותח שעריו לציבור במחירי קרן ? הפחד מנגיעות וקילקול.

   אבל חיות הן חיות הן חיות ומה זה משנה יבואו יתנו במבה יזרקו ביסלי או לחמניות עם חביתה....דבר שאסור !

   יצעקו ירוצו ועוד, יפחידו אותן וזהו ילכו.

   אם כבר יש יוזמה ברוכה כזו היה שווה ללוותותה באיזשהו הסבר על חיות או פעילות כזו או אחרת

    

   ___________________________________________________________________________

    

   להבדיל או לא,

   כשגרתי בלוינשטיין היו מביאים בני נוער ואחמי"ם למיניהם כדי שיראו מה התאונות גורמות והפיגועים.

   תמיד היו מכניסים אותם לקומה טיפולית לתוך חדרי הטיפול עומדים ולוטשים עיניים.

   פעם נמאס לי ושאלתי איפה הבוטנים כדי שיזרקו לנו.........

    

   אם היית קוראת את הכתבה הסרוקה שצורפה בקישור לפוסט היית מבינה שגם הצגות ומוזאונים בירושלים בהנחה תמורת הצגת תעודת זהות של תושבי הדרום.

    

     10/1/09 00:56:

   צטט: לילך ג 2009-01-09 23:01:38


   אני מסכימה במאה אחוז שיש בעיה עם יחס לבעלי חיים בזמן מלחמה

   שלא כל האנשים רואים בבעל החיים שלהם בן משפחה שתלוי בהם

    

   את יודעת לא כולם ראויים לגדל בעלי חיים

   גרוע מכך לא כולם ראויים לגדל ילדים

    

   אבל אבל

   הכתבה שהבאת מדברת על כניסה מוזלת למקומות בילוי לתושבי הדרום שבאים לבקר במרכז

   כניסה ב 20 ש"ח לראות אריות בספארי

   מה רע בכך?

   למה זה קשור לזילזול בבעלי חיים?

   אני אנסה להסביר למה זה זילזול.

    

   למה שומוזיאון לא פותח שעריו לציבור במחירי קרן ? הפחד מנגיעות וקילקול.

   אבל חיות הן חיות הן חיות ומה זה משנה יבואו יתנו במבה יזרקו ביסלי או לחמניות עם חביתה....דבר שאסור !

   יצעקו ירוצו ועוד, יפחידו אותן וזהו ילכו.

   אם כבר יש יוזמה ברוכה כזו היה שווה ללוותותה באיזשהו הסבר על חיות או פעילות כזו או אחרת

    

   ___________________________________________________________________________

    

   להבדיל או לא,

   כשגרתי בלוינשטיין היו מביאים בני נוער ואחמי"ם למיניהם כדי שיראו מה התאונות גורמות והפיגועים.

   תמיד היו מכניסים אותם לקומה טיפולית לתוך חדרי הטיפול עומדים ולוטשים עיניים.

   פעם נמאס לי ושאלתי איפה הבוטנים כדי שיזרקו לנו.........

    

     9/1/09 23:38:

   הכתבה רק דוגמא לאיך מתייחסים, הבאתי אותה כדוגמא בלבד, במיוחד הבאתי את איך שהיא מציגה את הדברים, לא המה חשוב כאן אלא האיך....

   "שלכם תמורת 20 שקלים...."

   אני מקווה שכעת אני ברורה יותר.

   הרי ברור במה מדובר כאן, אך צורת ההתבטאות הזו, שמעידה על יחס, התייחסות, ראיית דברים, מובילה לאט לאט לדברים אחרים, והיא אופיינית לא רק לגבי בעלי חיים אלא כללית, במיוחד הדברים חמורים כשמצב בטחוני חמור או בעת לחץ וצרה.

     9/1/09 23:01:


   אני מסכימה במאה אחוז שיש בעיה עם יחס לבעלי חיים בזמן מלחמה

   שלא כל האנשים רואים בבעל החיים שלהם בן משפחה שתלוי בהם

    

   את יודעת לא כולם ראויים לגדל בעלי חיים

   גרוע מכך לא כולם ראויים לגדל ילדים

    

   אבל אבל

   הכתבה שהבאת מדברת על כניסה מוזלת למקומות בילוי לתושבי הדרום שבאים לבקר במרכז

   כניסה ב 20 ש"ח לראות אריות בספארי

   מה רע בכך?

   למה זה קשור לזילזול בבעלי חיים?

     9/1/09 22:48:

   אממממ איפה כתבתי על ערכים וחינוך ?

   אע כן בכל מקום אפשרי

    

    

   יש כאן עיניים ציבורי ולא נראה לי שאפחד ירים את הכפפה כדי לשנות את המצב ואת דרך החשיבה בכלל

   ארכיון