כותרות TheMarker >
  ';

  הספרים שזכיתי להוציא

  ברית מילה המזוזה של הגוף

  4 תגובות   יום שישי , 23/1/09, 12:13


  ברית מילה היא המזוזה של הגוף
  אנו נמצאים בעיצומם של ימי השובבי"ם. ימים קדושים בהם עוסקים רבים וטובים מבני ישראל בתיקון העוון הידוע, בענין זה נדבר היום.
  שם שד"י הנכתב במזוזה בפתח הבית עינינו להרחיק את המזיקים מן הבית כמ"ש בזוה"ק (ח"ג ש': וז"ח רות קג:) וזת"ד: אדם שיש לו בפתחו השם הקדוש שד"י בורחים ממנו כל המזיקים. עכל"ל.
  כך גם איבר הברית הוא הפתח של הגוף ולכן גם בו חקוק השם שד"י כמ"ש הציוני (פרשת לך לך) וז"ל: דע כי שד"י הוא חותמו של הקדוש ברוך הוא וכאשר ראשו  של אדם ושתי זרועותיו זקופין למעלה נראית כדמות שי"ן וכאשר זרוע השמאל פשוט והימיני נח נראה כדמות ד' וברית מילה היא י' הרי שד"י. ולאומות אין להם ברית מילה וחסר היו"ד ומתגלה ש"ד. עכל"ל.
  והנה  שם שדי הוא המגרש ומכניע כל בחינת החיצונים הרצים אחר האדם לפגוע בו שעל כן הוא נרשם בכל בתי בני ישראל בפתחיהם שלא יקרב זר אל בתי ישראל והוא ראשי תיבות ש'ומר ד'לתות י'שראל ששומר פתחיהם שלא יכנס בהם ערל וטמא. והכל כי הוא אות וחותם המלך הנרשם בבשרנו שיהיו הכל מתפחדים ויראים מחותמו יתברך המורה שאנו עבדיו והוא
  אלהינו ואין לזר אתנו. ואולם זאת בתנאי שיהיה בשלימות שלא יפגום אות בריתו אחר כך בביאות האסורות חלילה או בהוצאת זרע לבטלה ח"ו במזיד או בשוגג כאשר מבואר בדברי האריז"ל ז"ל בפסוק (דברים ח', ד') "שמלתך לא בלתה מעליך ורגליך לא בצקה". כי הילד בעת שנימול. על ידי מצות המילה נותנים לו לבוש מן השמים להתלבש בו והוא לבוש אורה לנשמתו מאור קדושתו יתברך שיסייעו לעבודת בוראו. וזה הלבוש הוא מתקיים עליו כל עוד שאינו פוגם בבריתו. וכאשר הוא פוגם בבריתו נאבד מאתו הלבוש הזה וזהו "שִׂמְלָתְךָ לֹא בָלְתָה מֵעָלֶיךָ" זה השמלה הניתן לו בשעת המילה לא בלתה מעליך, ובאופן שרגלך לא בצקה, כי פגם הברית מכונה בלשון נקיה על שם הרגלים  וכל עוד שרגלך לא בצקה בחטא הזה לא יאבד הלבוש, ואם לאו ח"ו יאבד ממנו.
  וכותב הזוה"ק (ח"ג רל"ח ברע"מ) שהאות יו"ד משם שדי (דווקא) היא החוליה בשרשרת אשר ממנה מפחדים השדים והמזיקים ומיד שרואים אותה בפתח במזוזות הפתחים בורחים. עכ"ל.
  והיות והיו"ד (של שם שדי) היא ההארה המתגלית אחרי המילה, לכן דווקא היא המרתיעה את המזיקים.
  יוצא לנו מכאן כי הברית מילה היא המזוזה של הגוף, וכמו שהמזוזה מגינה על הבית כך הברית מגינה על הגוף.
  ולהרחיב השוואה זו בין המזוזה למילה כותב הזוה"ק (ח"ג רנח, ותיקו"ז תי' כ"ב סו.) וזת"ד: אותיות מזזות הם ממש ז"ז מו"ת (שהוא הס"א שנקרא מות שיזוז משם) ולכן (לפי שיש שם שדי גם בברית מילה) כל מי ששומר ברית מילה, שהוא חותם של הקב"ה, זז המות ממנו שהוא שן, יצה"ר, רע טמא, צפוני, מלאך המות. (נקט בששה שמות של השטן כנגד ששה צרופים של שם שדי ור"ל שתהיה לו שמירה מכל שש בחינותיו) ולא יתקרב אליו ולא ימות על ידו ומי שמשקר בברית מילה (דהיינו פוגם בו, ונקרא בלשון משקר כי זרע אמת הוא רק הנזרע למינו במקומו הראוי לו כמ"ש בישעיה (נז, ד) "עַל מִי תִּתְעַנָּגוּ עַל מִי תַּרְחִיבוּ פֶה תַּאֲרִיכוּ לָשׁוֹן הֲלוֹא אַתֶּם יִלְדֵי פֶשַׁע זֶרַע שָׁקֶר") הוא משקר בחותם המלאך שרשום בו שד"י מבחוץ והוי"ה מבפנים ומנין לנו (שרמוז שם הויה בברית מילה) מהכתוב הזה משמע: "מי יעלה לנו השמימה" ראשי תיבות - מילה, סופי תיבות - הויה, ובודאי מי שמשקר בברית מילה (ע"י שפוגם בה) מסתלקים ממנו הויה ושדי ושורה עליו שטן שהוא אל אחר. נחש (שהוא הס"מ זכר דקליפה) שורה במקום הויה מבפנים וכן סם המות (שהיא נוקבא דקליפה) שורה במקום שדי מבחוץ ועל איש כזה נאמר "את מקדש ה' (שהיא השכינה הקדושה) טמא". עכל"ל.

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     3/2/09 10:18:

      תודה על דברים יפים וחכמים !

      מדהים איך הכל מתואם ובנוי בדיקדוקיי דיקדוקים !

     25/1/09 15:43:

   בא בזמןחיוךשבוע טוב חודש טוב

   שבת שלום ומבורך

    

     23/1/09 14:10:


   תודה על הדברים החשובים

   לא את הכל אני מבינה..

   שמחתי להחכים,

   אם תוכל לפרט יותר על ראשי התיבות

   למי שאינה בקיאה בכל הכתבים.

   שבת שלום ומבורך

   מאסתר

   ואיל ששב מעזה הבייתה בריא ושלם ברוך ה'חיוך

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   הרב משה ארמוני
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין