כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 501 - Because You Left

  29 תגובות   יום שישי , 23/1/09, 15:35


  ************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  ************************************************************************************************************

  לא האמנתי שזה יקרה לי.

  אני - שועלוסט קרבות ותיק, שכבר חשב שראה את הכל והבין את הכל - מוצא את עצמי שוב ושוב יושב אתמול אל מול מסך המחשב, בוהה בנעשה בעיני עגל פעורות, ומבין שעוד לא למדתי כלום. שפעם נוספת יוצרי הסדרה הביאו לי - ולכולנו - אותה, בהפוכה. ושמסתבר שבכל הנוגע לקלפים שהם מסתירים מתחת לשרוול - יש להם שם כמה ג'וקרים שהולכים להמם את כולנו. אז חשבתי שהייתי מוכן לעונה החמישית כמו שצריך. חשבתי שאחרי ארבע עונות אני כבר יכול להעריך לאן העלילה אמורה לזרום, ובאילו דרכים.

   

  אז חשבתי.

   

  אבל קודם כל, לפני שאני מתחיל לסקור את הפרק הראשון - מילה קטנה.

  בטח שמתם לב שהעונה החדשה לא דומה לשום דבר אחר שהכרנו עד כה בסדרה. נראה לי שמה שיוצרי הסדרה מבקשים לומר לנו זה: תשכחו מכל מה שהתרגלתם אליו עד עכשיו. יש חוקים חדשים במשחק. זה מתחיל בפתיחה הארוכה ביותר אי פעם, שנמשכה יותר מעשר דקות תמימות, עד שזכינו לחזות מחדש באות הסדרה האהוב. זה ממשיך בכך שמעכשיו פלאשבקים ופלאשפורוורדים - אאוט, פלאשים לאי - אין. מה שמוביל לשינוי הגדול מכל בסדרה, לפי דעתי: מעתה והלאה הפרקים לא יתמקדו בדמות מסויימת. מה שהורגלנו אליו עד עכשיו - שבמרכז כל פרק עומדת דמות אחת ואליה אנו נחשפים דרך הפלאשבקים/פלשאפורוורדים שלה - נגמר. הקפיצה לעבר או לעתיד המלווה תמיד באותו סאונד "וווווווווווש" מוכר, הופכת עתה לקפיצה אל האי שאנחנו כל כך אוהבים, ולקורותיהם של האנשים שנשארו עליו. מחוץ לאי, העלילה כולה קפצה שלוש שנים קדימה, אבל על האי - בעיניהם של סוייר, לוק וג'ולייט - הזמן הוא אותו "זמן לוסט" שהכרנו מהעונות הקודמות, כשרק לפני רגע המסוק המריא מהאי וספינת המשא התפוצצה לה בקול רעש גדול. הזמן. קצת אירוני לומר שהזמן נשאר קבוע בשבילם. אבל לזה עוד נגיע בהמשך.

  מה שאני מנסה לומר ב"מילה הקטנה" הזאת שכבר די גדלה מעבר לפרופורציות שלה, זה שאנחנו נחשפים בעונה הנוכחית לשינויים מאוד מאוד גדולים בסדרה, שאני בטוח שחלק מהמעריצים יתקשו מאוד לקבל. מעבר לעלילה ההולכת-ומסתבכת (לוסט תמיד הצטיינה בפיתולים עלילתיים) ולתחושה של - איך לומר את זה במילים עדינות - כאוס מוחלט, יש הרגשה שכמה חוקים מאוד בסיסיים של הסדרה פשוט התאיידו להם באוויר. אני בטוח שיהיו אנשים שיכעסו על כך, די בצדק - מבחינתם, ויטענו שהסדרה נהרסה. לאותם אנשים אני אגיד: Give Lost a Chance. נכון שזה אחר ושונה ממה שהכרנו עד כה, אבל "אבודים" היא עדיין הדבר המרתק ביותר שקיים כרגע על מסך הטלוויזיה. אולי דווקא עכשיו היא מרתקת יותר מתמיד. הגדולה של "אבודים" היא בכך שהיא ממציאה את עצמה בכל פעם מחדש, וכמו שהיא ידעה בעבר להוביל אותנו בכל פעם מחדש לפסגות חדשות - אני בטוח שהיא תעשה את זה גם עכשיו. ולכל מיני חכמולוגים שטוענים שדעתם של יוצרי הסדרה השתבשה עליהם, שהם כבר מזמן לא יודעים איך ולאן לנווט את הסדרה, ושעכשיו הם מנסים "לקפוץ מעל לכריש" - אני רק אומר: ל"אבודים" יש התחלה, אמצע, וסוף - וכולם היו ידועים וברורים לג'יי ג'יי אברהמס וחבריו מהיום הראשון שבו הם כתבו את התסריט. רמזים קטנים שנשתלו עוד בעונה הראשונה הולכים ומתבהרים היום, ובסופו של דבר הפאזל כולו יושלם לכדי תמונה אחת גדולה וברורה. אם להמשיך במטאפורת הפאזל, ייתכן שאנחנו קצת מרגישים כמו מישהו שחשב שהוא בונה פאזל של ג'ירפה, ופתאום גילה שהפאזל הוא בכלל של גן-חיות שלם... ולכן - לכל צופי ומעריצי הסדרה - לאוהבים ולכועסים, לנאמנים ולאלה שחשים נבגדים, למבולבלים ולמבינים - אני אומר: הישארו עימנו... יש למה לחכות - זה בטוח!

   

  ועכשיו.... אחרי כל החפירות,

   

  (סטא-גדגדגדגדגד-דאם)

   

  יאללה, מתחילים!!!

   

  הגורל קורא לנו...

   

   

  בהתחלה הייתי בטוח שהאסייתית שהתעוררה מהשינה זו סאן. "מי זה שוכב שם לידה, זה ג'ין?! והתינוק בלול, זו התינוקת שנולדה בעונה שעברה?! אבל זה ההאץ' שם, לא?! מה הם עושים שם?! איפה אנחנו בכלל?! מתי אנחנו בכלל?!" לא סאן ולא נעליים. בסה"כ אישתו של דקטור מרווין קנדל/מארק וויקמונד/אדגר האלווקס/פייר צ'אנג (בנאדם, אתה חייב להתקבע על שם) שמעירה אותו להרגיע את התינוק. שמתם לב להתכתבות עם פתיחת העונה השנייה? דמות זרה שאנחנו לכאורה לא מכירים ולא רואים את הפנים שלה, מתעוררת מהשינה, שמה תקליט בפטיפון, הולכת להתקלח, מתכוננת ליום חדש... עד שהיא מקבלת את הבום לפרצוף. במקרה שלנו - דוקטור קנדל מתבשר על כך שהעבודות בתחנת ה"סחלב" הגיעו למבוי סתום, בגלל חדר מסתורי שממיס את לאנשי דארמה את המקדחות. קנדל מסביר לאחד העובדים בפרץ פתאומי וספונטני של מסירת מידע-בעל-ערך-רב (שכ"כ לא אופייני ללוסט), שאותו חדר הוא מקור לאנרגיה בלתי נדלית שיכולה להשפיע על הזמן. יחד עם זאת, אי אפשר סתם ככה לחזור בזמן ולהעיף את דן מנו על ההתחלה, כי יש חוקים שאסור לעבור עליהם. וכשמדובר ב"אבודים", כולנו כבר יודעים שאמירה כזאת היא פשוט כמו לשים סדין אדום בפני השור. אבל לפתע - את מי אנחנו רואים שמה במנהרה? לא אחר מאשר ידידנו משכבר הימים, חובב עכברי המעבדה דניאל פראדיי. מה הוא עושה שם?! ומתי אנחנו נמצאים, בכלל?...

   

  שלוש שנים קדימה, כך אומרת הכיתובית. ואנחנו חוזרים לג'ק ולבן בדיוק במקום שעזבנו אותם לפני שמונה חודשים, על יד ארון המתים של ג'ון לוק. ג'ק מתחיל את העונה החמישית בתחתית החבית (תרתי משמע, תזכרו שהאיש הפך לאלכוהוליסט). הוא מבין שכל הדברים הרעים שעברו עליו ועל חבריו - על האי ומחוצה לו - קרו אך ורק בגללו: בגלל ההחלטה שלו, בגלל שיקול הדעת שלו, בגלל מנהיגותו שהתבררה בדיעבד ככושלת - "בגלל שעזבת", כמו שניסח את זה בן בצורה כל כך חד משמעית. ג'ק שפרד עזב לא רק את האי, הוא השאיר מאחור גם את עצמו. האדם הגדול הזה שפעם כולם היו נושאים את עיניהם לעברו בהערצה ומחכים למוצא פיו, הוא עכשיו שבר כלי, שלא נשארו לו חברים יותר, כדבריו. הבשורה החיובית היא, שמפה אפשר רק לטפס. והצעד הראשון הוא לאחד מחדש את ה"אושיאניק סיקס", בדרך חזרה אל האי.

   

  היי - לפחות הזקן ירד!

   

  גם ג'ון לוק נשאר בדיוק במקום בו עזבנו אותו. המקום הוא אותו מקום, אבל איפה כולם?! ג'ון המסכן - אחרי שסוף סוף הוא התמנה למנהיג הבלתי מעורער של האחרים - מגלה פתאום שכולם נעלמו לו, והוא נשאר בודד לגמרי, אי שם בג'ונגל. סוייר לפחות לא לבד. הוא עם ג'ולייט, והנה מגיעים גם רוז וברנרד, ושרלוט ומיילס, ואפילו דניאל חוזר עם סירת הגומי שלו. אבל כולם מגלים שחוץ מהם - לא נותר זכר לשום דבר אחר שהם הכירו על האי. המחנה נעלם, אוסף השימורים של הדארמה (כולל חטיפי ה"אפולו" וה-Dharma Initiative Salad Dressing Ranch Composite שהארלי אוהב כך כך) התפייד, וה"סטאש" של סוייר - הו, "הסטאש" - שסוייר עבד כל כך קשה למענו, עם בקבוקי הוויסקי ועלוני הפורנו והערכות לבדיקת הריון - כולו עורבא פרח. אפילו חולצה לא נשארה לו ללבוש, לסוייר (להשאיר את סוייר בלי חולצה למשך כל אורך הפרק הראשון - טריק גאוני של יוצרי הסדרה להשאיר את הצופות המושבעות קרוב קרוב למסך). ובכל אופן - פראדיי הוא זה שמסביר לאבודינו את פשר ההעלמות המסתורית: הבית שלכם לא קיים, כי עדיין לא בניתם אותו. אההה, אז למה לא אמרת קודם.

   

  קייט, לעומת זאת, מאוד מאוד מאושרת בביתה. נראה שהיא נכנסה יפה לתפקיד האם המגוננת, ומתרגלת הורות למופת עם הילד הבלונדיני החמוד (שבכלל לא שייך לה, כן?) אהרון. כשאהרון צופה בסרט המצוייר בטלוויזיה, קייט אומרת לו משפט חשוב שיכול להתברר כרמז גדול לגבי ההמשך: "אם הוא ייכנס למנהרה, הוא לא יוכל לחזור הביתה לעולם." Keep that in mind. האידיליה המשפחתית נסדקת כששני עורכי דין מטעמו של לקוח מסתורי מבקשים מקייט להוכיח אמהות על בנה. קייט ממהרת להיפטר מהם, וחוזרת לעשות את הדבר שהיא הכי טובה בו (חוץ מלנהל שתי מערכות יחסים מורכבות ומתוסבכות בו זמנית): לברוח.

   

  לא לשכוח לסגור את כל התריסים והחלונות

   

  בחזרה על האי, לסוייר מתחיל להימאס כל עניין ה"מה לעזאזל הולך פה" (אפשר להבין אותו, אחרי יותר ממאה ימים על האי), והוא רוצה תשובות מדניאל עכשיו. אחרי שדניאל מתחיל להתברבר קצת וסוייר מביא לו אותה בסטירה (כמו שבאן קי מון קורא לזה: "שימוש מופרז בכוח"), דניאל מתחיל לדבר אנגלית מובנת ומסביר לו שהאי נשאר במקום, זה רק האבודים שנעים להם בזמן הלוך ושוב. בינתיים, ג'ון לוק כמעט שנדרס על ידי לא אחר מהמטוס הניגרי - כן כן, אותו מטוס שגילינו כבר בעונה הראשונה, עם אחיו של מיסטר אקו עליו, ועשרות פסלי הבתולה הקדושה בשביל צ'ארלי (הוא לא השתמש!!!). הפעם אין ללוק את בון שיעשה בשבילו את העבודה השחורה והוא מטפס בעצמו לכיוון המטוס, אבל סופג מטח בלתי צפוי של יריות מכיוונו של - לא אחר מאשר האחר-שתמיד-חוזר - אית'ן רום. שנייה לפני שאית'ן סוגר חשבון עם מי שייקח בעתיד(?!) חלק בחיסולו, אור לבן מציף את האי, ושוב כולם קופצים בזמן.

   

  אנחנו קופצים שלוש שנים קדימה, ופוגשים את סאן שעברה עכשיו לשחק במגרש של הגדולים, וכורתת בריתות עם צ'ארלס וידמור מתוך אינטרס משותף להרוג את בן. דרך ארוכה עברה סאן מאז הימים שבהם היא תפקדה בתור הרעייה השקטה והצייתנית של ג'ין... אבל זכרו של ג'ין לא נותן לה מנוח, והיא חייבת לנקום את מותו. בינתיים, אצל הארלי וסעיד, שבפרק הבא הולכים להעביר ביחד הרבה זמן איכות, יש רק אקשן ובלאגנים. סעיד מתפקד בתור סוג של ג'ק באוור, שאמור בו זמנית גם להגן על הארלי, גם לחסל שני אנשים רעים (אחד מהם בסגנון של "הנסיך הפרסי" - בנפילה על להבות מושחזים של סכינים), וגם להשתדל לא לאבד את ההכרה אחרי שחץ מורעל פגע בו. ממש "מרגל עם שיטות של נינג'ה", כמו שיקרא לו הארלי בפרק 502. לפני כן, סעיד מזהיר את הארלי שאם אי פעם הוא יפגוש את בן - שיעשה כמעשה ג'ורג' קוסטנזה בדיוק את ההפך ממה שהוא אומר לו. את העצה הידידותית הזאת הארלי יצטרך ליישם מהר מכפי שנדמה לו.

   

  עירא-קילר

   

  סוייר, ג'ולייט, דניאל, שרלוט ודן מגיעים אל ההאץ' ההרוס, וסוייר מחליט שנשבר לו ושהוא חוזר לחוף. ואנחנו כל כך מבינים אותו - מה הבנאדם בסך הכל רוצה, אם לא לשבת לו בשקט בתוך האוהל שלו, בלי שכל מיני פלאשים מסנוורים יבהיקו לו מול העיניים כל עשר דקות. הוא חושב שאולי יש סיכוי שהוא יוכל לפגוש שוב את חבריו, טוב נו - על מי אנחנו עובדים - את קייט, ולהזהיר אותה שלא תעלה על המסוק. אבל דניאל שב ומסביר לסוייר שאין טעם לעשות את כל זה, כי אי אפשר לשנות את העבר וכי מה שקרה - קרה. אז איך בכל זאת אפשר לעצור את הרכבת שדים הזאת שכולם נקלעו אליה? קאט של המצלמה ומעבר לג'ון לוק, ששוכב לו פצוע לבד, בחושך, ליד שרידי המטוס הניגרי, כשפתאום - הנה קצת אור בקצה המנהרה - מופיע לו ריצ'ארד אלפרט הישן והטוב. ג'ון שואל את שאלת השאלות: ""When am I?" וריצ'ארד עונה לו שאין זמן, שהדרך היחידה להציל את האי מכל מה שקורה לו היא להחזיר את כל החברים שעזבו אותו אליו, ושלשם כך - וכאן ריצ'ארד מבשר לג'ון את אותה הבשורה שצ'ארלי זכה לשמוע מפיו של דזמונד בעונה השלישית - ג'ון יהיה חייב למות.

   

  והנה שוב קפיצה בזמן, והפעם לזמן שבו ההאץ' אפילו לא התגלה. הפיוז של סוייר עדיין קצר, והוא הולך להקים לעצמו את ה"סטאש" מחדש בעזרת המצרכים שנמצאים במחסן של דזמונד. אבל דניאל מצנן לו את ההתלהבות ואומר שזה לא יעבוד ושזה לא יכול להתקיים בכלל, כי סוייר ודזמונד עדיין לא נפגשו. אם זה לא קרה - זה לא יכול לקרות, ואת העבר אי אפשר לשנות. רגע לפני שכולם חוזרים לחוף, דניאל שם לב ששרלוט אהובתו מתחילה לדמם מהאף. כנראה שהקפיצות האלה בזמן משפיעים עליה לא טוב במיוחד, והיא תהיה חייבת במהרה למצוא את "הקבוע" שלה... דניאל, בכל אופן, לא מבזבז זמן, ותוך כדי זה שהוא סותר את הדברים שהוא אמר רק לפני רגע - הוא מנסה לפגוש את "הקבוע" הפרטי שלו - דזמונד, שמתחרפן מכל החוליגנים האלה שדופקים לו על הדלת כאילו אין מחר. רגע לפני שהוא נעלם שוב, דניאל מספיק לומר לדזמונד שהוא מיוחד (דהה, כאילו שלא ידענו את זה לפני כן), שחוקי הפעולה-במרחב-הזמן לא חלים עליו, ושהוא היחיד שיוכל לעזור לחבריו. לשם כך, הוא צריך לחזור לאוקספורד, ולמצוא את אימו.

   

  שלוש שנים אחר כך, זה בדיוק מה שדזמונד עושה.

   

  "חלמתי הרגע שאני תקוע שלוש שנים על סירה בלב ים!!! אוי לא, זה לא חלום!!!...."

   

  To Be Continued...

  דרג את התוכן:

   תגובות (29)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/1/09 18:21:

   צטט: moonlight_shadow 2009-01-31 15:45:47


   מי מתלונן?? מי??????????????

   סתם... הרבה מתלוננים

   אבל אני, מה כ'פת לי? אני שמחה שהם חזרו...

    

   ת'אמת? מבינה את ההתמרמרויות ואת התלונות .

   והקפיצות האלה בזמן רק שיגעו אותי.

   כי אני יודעת שלא אבין המון דברים (גם אם הם יהיו ה"פתרון הגדול")

   ויותר מזה- זה רק מעלה עוד ועוד שאלות.

   אבל....

   איזה כיף שהם חזרו? אני אוהבת את האנשים שם וזה מספיק לי.

   אבל מבחינתי יש עוד הרבה מעבר-

   הסיפור- עדיין מרתק אותי

   הצחיקו אותי רבות החבר'ה (בעיקר בעיקר סוייר, הרלי ובן)

   וג'ק.... אחחחחחחחחחח עם או בלי זקן. העיקר שג'ק.

    

   אבל שנייה- בפרק ה"תזכורת"

   לא דיברו על ליבי (ואני מסרבת בתוקף להתעלמות ממנה. היא הכירה יותר מדי דמויות מהחיים שלפני האי)

   ומייקל? הוא באמת מת? כי אם אני זוכרת נכון- העלו ספק בנוגע למותו של ג'ין?

   הממממממ כבר שכחתי את כל מה שרציתי להגיד פה. חייבת להצליח לשמור על הקצב..

    

   אבל היי.... יש!!! הם חזרו!!!!! צוחק

    

   נכון - הם חזרו!!!!! צוחק ואל דאגה, אני בטוח שהעניינים יילכו ויתבהרו.

    

   בקשר לליבי, יש לי הרגשה שאנחנו נשוב ונראה אותה. יכול להיות שגם היא היתה קשורה לאישה הזקנה שפגשה את דזמונד ואת בן? אולי היא בכלל שליחה מטעמו של צ'ארלס ווידמור? ואולי, רחמנא ליצלן, היא בכלל "אחרת" לשעבר?...

   ובקשר למייקל - נראה לי שבאופן סופי הוא מת. אם כי לא כך הדבר לגבי ג'ין... קריצה

     31/1/09 15:45:


   מי מתלונן?? מי??????????????

   סתם... הרבה מתלוננים

   אבל אני, מה כ'פת לי? אני שמחה שהם חזרו...

    

   ת'אמת? מבינה את ההתמרמרויות ואת התלונות .

   והקפיצות האלה בזמן רק שיגעו אותי.

   כי אני יודעת שלא אבין המון דברים (גם אם הם יהיו ה"פתרון הגדול")

   ויותר מזה- זה רק מעלה עוד ועוד שאלות.

   אבל....

   איזה כיף שהם חזרו? אני אוהבת את האנשים שם וזה מספיק לי.

   אבל מבחינתי יש עוד הרבה מעבר-

   הסיפור- עדיין מרתק אותי

   הצחיקו אותי רבות החבר'ה (בעיקר בעיקר סוייר, הרלי ובן)

   וג'ק.... אחחחחחחחחחח עם או בלי זקן. העיקר שג'ק.

    

   אבל שנייה- בפרק ה"תזכורת"

   לא דיברו על ליבי (ואני מסרבת בתוקף להתעלמות ממנה. היא הכירה יותר מדי דמויות מהחיים שלפני האי)

   ומייקל? הוא באמת מת? כי אם אני זוכרת נכון- העלו ספק בנוגע למותו של ג'ין?

   הממממממ כבר שכחתי את כל מה שרציתי להגיד פה. חייבת להצליח לשמור על הקצב..

    

   אבל היי.... יש!!! הם חזרו!!!!! צוחק

     29/1/09 18:37:

   צטט: yacobzon 2009-01-25 19:01:01

   צטט: אודידו 2009-01-25 18:27:25


   תפסיק לראות במחשב ותתחיל לראות כמו בנאדם!

   זה לא מכובד!

    

    

   בשבת בערב אני רואה כמו בנאדם!

    

   (זה דווקא כן מכובד)

    

   זה דווקא    לא מכובד.

    

    

    

    

     27/1/09 23:02:

   צטט: JOY 2009-01-27 22:44:27

   צטט: yacobzon 2009-01-26 00:23:50

   צטט: JOY 2009-01-25 23:57:55

   יש! יש!

   חזר לוסט ועמו הפוסט! של לוסט!

   ווהו!

    

   איזה פרק הא?!

    

   איזו פתיחה, 

   מתעורר מהשינה, משמעי מוזיקה בפטיפון,

   כמעט רציתי לראות שם את דזי דז הכוכב...

    

   פרק מדהים.

   מסע בזמן.

   מי אמר סיי פיי ולא קיבל ;-)

    

   פלאש לניצולי אושאניק וחברים בזמן אמת

   פלאש לנותרי אושיאניק וחברים על האי

    

   הקפיצות בזמן,

   כל כמה זמן הן חוזרות?

   האם הן רנדומליות?

   איך ניתן לשלוט עליהן?

   האם זה אומר שכולם נידונים לחלות במחלת המעבר בזמן?

    

   איזה פרק!!!

   איזה ג'ק :) דווקא אהבתי את הזקן..!

    

   אייייייייייזה אושרה!!!

    

   צוחק

    

   אני כל הזמן חושב לעצמי בראש על עוד ועוד דברים שהאנשים על האי יכולים לפגוש בקפיצות בזמן שלהם - תאמיני לי, זה הולך להיות מטורף. מטורף!!!

    

   כוווווווווווווווווולם הולכים לחזור באיזשהי סיטואציה.

   כל המתים.

   אחחחחח...

   i'm going to see dead people

   אדיר :-)

    

   וחוצמזה,

   שיהיה מטורף?  אני אוהבת מטורף! 

    

    

    

     27/1/09 22:44:

   צטט: yacobzon 2009-01-26 00:23:50

   צטט: JOY 2009-01-25 23:57:55

   יש! יש!

   חזר לוסט ועמו הפוסט! של לוסט!

   ווהו!

    

   איזה פרק הא?!

    

   איזו פתיחה, 

   מתעורר מהשינה, משמעי מוזיקה בפטיפון,

   כמעט רציתי לראות שם את דזי דז הכוכב...

    

   פרק מדהים.

   מסע בזמן.

   מי אמר סיי פיי ולא קיבל ;-)

    

   פלאש לניצולי אושאניק וחברים בזמן אמת

   פלאש לנותרי אושיאניק וחברים על האי

    

   הקפיצות בזמן,

   כל כמה זמן הן חוזרות?

   האם הן רנדומליות?

   איך ניתן לשלוט עליהן?

   האם זה אומר שכולם נידונים לחלות במחלת המעבר בזמן?

    

   איזה פרק!!!

   איזה ג'ק :) דווקא אהבתי את הזקן..!

    

   אייייייייייזה אושרה!!!

    

   צוחק

    

   אני כל הזמן חושב לעצמי בראש על עוד ועוד דברים שהאנשים על האי יכולים לפגוש בקפיצות בזמן שלהם - תאמיני לי, זה הולך להיות מטורף. מטורף!!!

    

   כוווווווווווווווווולם הולכים לחזור באיזשהי סיטואציה.

   כל המתים.

   אחחחחח...

   i'm going to see dead people

   אדיר :-)

    

   וחוצמזה,

   שיהיה מטורף?  אני אוהבת מטורף! 

    

    

     26/1/09 16:05:

   צטט: plastilinit 2009-01-26 14:18:40

   אהההההההההה

   בשבת בערב, בט-ל-ו-י-ז-י-ה (ממש נוסטלגיה, לראות דברים בטלויזיה ולא במחשב...) ראיתי 3 פרקים של לוסט!!! ממש מנת יתר לוריד, אחרי צום ממושך כל כך.. וואו.

   אני רצה לקרוא מה כתבת על הפרק השני ולנסות לעכל...

   תודה!

    

   הכי כיף להרגיע ככה את הקריז...

     26/1/09 14:18:

   אהההההההההה

   בשבת בערב, בט-ל-ו-י-ז-י-ה (ממש נוסטלגיה, לראות דברים בטלויזיה ולא במחשב...) ראיתי 3 פרקים של לוסט!!! ממש מנת יתר לוריד, אחרי צום ממושך כל כך.. וואו.

   אני רצה לקרוא מה כתבת על הפרק השני ולנסות לעכל...

   תודה!

     26/1/09 00:23:

   צטט: JOY 2009-01-25 23:57:55

   יש! יש!

   חזר לוסט ועמו הפוסט! של לוסט!

   ווהו!

    

   איזה פרק הא?!

    

   איזו פתיחה, 

   מתעורר מהשינה, משמעי מוזיקה בפטיפון,

   כמעט רציתי לראות שם את דזי דז הכוכב...

    

   פרק מדהים.

   מסע בזמן.

   מי אמר סיי פיי ולא קיבל ;-)

    

   פלאש לניצולי אושאניק וחברים בזמן אמת

   פלאש לנותרי אושיאניק וחברים על האי

    

   הקפיצות בזמן,

   כל כמה זמן הן חוזרות?

   האם הן רנדומליות?

   איך ניתן לשלוט עליהן?

   האם זה אומר שכולם נידונים לחלות במחלת המעבר בזמן?

    

   איזה פרק!!!

   איזה ג'ק :) דווקא אהבתי את הזקן..!

    

   אייייייייייזה אושרה!!!

    

   צוחק

    

   אני כל הזמן חושב לעצמי בראש על עוד ועוד דברים שהאנשים על האי יכולים לפגוש בקפיצות בזמן שלהם - תאמיני לי, זה הולך להיות מטורף. מטורף!!!

     25/1/09 23:57:

   יש! יש!

   חזר לוסט ועמו הפוסט! של לוסט!

   ווהו!

    

   איזה פרק הא?!

    

   איזו פתיחה, 

   מתעורר מהשינה, משמעי מוזיקה בפטיפון,

   כמעט רציתי לראות שם את דזי דז הכוכב...

    

   פרק מדהים.

   מסע בזמן.

   מי אמר סיי פיי ולא קיבל ;-)

    

   פלאש לניצולי אושאניק וחברים בזמן אמת

   פלאש לנותרי אושיאניק וחברים על האי

    

   הקפיצות בזמן,

   כל כמה זמן הן חוזרות?

   האם הן רנדומליות?

   איך ניתן לשלוט עליהן?

   האם זה אומר שכולם נידונים לחלות במחלת המעבר בזמן?

    

   איזה פרק!!!

   איזה ג'ק :) דווקא אהבתי את הזקן..!

     25/1/09 19:01:

   צטט: אודידו 2009-01-25 18:27:25


   תפסיק לראות במחשב ותתחיל לראות כמו בנאדם!

   זה לא מכובד!

    

    

   בשבת בערב אני רואה כמו בנאדם!

    

   (זה דווקא כן מכובד)

     25/1/09 18:27:


   תפסיק לראות במחשב ותתחיל לראות כמו בנאדם!

   זה לא מכובד!

     24/1/09 18:03:

   צטט: יוגבר 2009-01-24 17:56:32

   ירוניאן,

   קבל כוכב על העונה החדשה בכל זאת ראיתי אותך סופר את ימים/שעות/שניות עד התחלתה

    

   לגבי הפוסט- בניגוד לצביה הצלחתי להתאפק ולא לקרוא עד שאני אראה את שני הפרקים

    

   אני מודה שאני מחכה לפוסטים שלך לא פחות מלפרקים- ה-ת-מ-כ-ר-ת-י!!

    

    

    

    

    

   חן חן יוגביניאן!

    

   תגיד לצביה שגם אני התמכרתי לבראוניז שלה!!! לשון בחוץ

     24/1/09 18:02:

   צטט: s.p.z 2009-01-24 15:36:40

   מקווה שהפרקים הבאים יגלו לנו קצת יותר

    

   אתה יכול להיות בטוח בזה. חיוך

     24/1/09 18:01:

   צטט: e.zaro 2009-01-24 13:01:31

   דבר ראשון אני שמחה שחזרה הסדרה גם בגלל שחזרו הפוסטים השבועיים שלך :)
   די להתחנופויות!!!
   אני לא מבינה מאיפה הביקורת של מעריצי לוסט, אני מאוד נהנתי מהסיפתח של העונה ומטריפת הקלפים, עשה לי נעים בלבלב :)
   גם אני אמרתי לשותפי לצפייה שההתחלה של העונה הזאת מאוד מזכירה את ההתחלה של עונה 2!!!! להשאיר את סוייר בלי חולצה רוב הפרק הראשון היה תענוג, רק על זה מגיע ליוצרים פרס מפעל חיים! אחחח, הקטע עם המטוס של אח של אקו עשה לי פלאשבקים לבון... לרגע חשבתי לעצמי שאולי יחזירו את בון באיזשהו תירוץ... אבל לא :( עצוב עצוב....
   בכל מקרה הפרק הראשון השאיר אותי עם לסת  למטה וכמה שמחתי שיש כבר פרק 502 בתנור... את הכוכב אתה מקבל על הפוסט הזה, בעיה שלך שחילקת את שני הפרקים לשני פוסטים!!!
   הולכת לפוסט השני...

   ארררג!

    

   קודם כל תודה על ההתחנפויות לשון בחוץ

    

   ואני שמח שאהבת את הטוויסט שסידרו לנו העונה, אני פשוט מבין גם את אלה שקצת קשה להם לעכל אותו. ובכל מקרה - אני בטוח שבסופו של דבר הכל יובן.

    

   ובקשר לבון - חכי חכי, יש עוד עונה שלמה...

     24/1/09 17:56:

   ירוניאן,

   קבל כוכב על העונה החדשה בכל זאת ראיתי אותך סופר את ימים/שעות/שניות עד התחלתה

    

   לגבי הפוסט- בניגוד לצביה הצלחתי להתאפק ולא לקרוא עד שאני אראה את שני הפרקים

    

   אני מודה שאני מחכה לפוסטים שלך לא פחות מלפרקים- ה-ת-מ-כ-ר-ת-י!!

    

    

    

    

     24/1/09 15:36:

   מקווה שהפרקים הבאים יגלו לנו קצת יותר

     24/1/09 13:01:
   דבר ראשון אני שמחה שחזרה הסדרה גם בגלל שחזרו הפוסטים השבועיים שלך :)
   די להתחנופויות!!!
   אני לא מבינה מאיפה הביקורת של מעריצי לוסט, אני מאוד נהנתי מהסיפתח של העונה ומטריפת הקלפים, עשה לי נעים בלבלב :)
   גם אני אמרתי לשותפי לצפייה שההתחלה של העונה הזאת מאוד מזכירה את ההתחלה של עונה 2!!!! להשאיר את סוייר בלי חולצה רוב הפרק הראשון היה תענוג, רק על זה מגיע ליוצרים פרס מפעל חיים! אחחח, הקטע עם המטוס של אח של אקו עשה לי פלאשבקים לבון... לרגע חשבתי לעצמי שאולי יחזירו את בון באיזשהו תירוץ... אבל לא :( עצוב עצוב....
   בכל מקרה הפרק הראשון השאיר אותי עם לסת  למטה וכמה שמחתי שיש כבר פרק 502 בתנור... את הכוכב אתה מקבל על הפוסט הזה, בעיה שלך שחילקת את שני הפרקים לשני פוסטים!!!
   הולכת לפוסט השני...

   ארררג!
     24/1/09 12:15:

   צטט: אלית מאיירת 2009-01-24 10:39:16

   אני לא מבינה למה דזמונד מיוחד.

   כי הוא היה בהאטץ' בזמן שהכל זז ?

   יובל אומר- כי הוא זה שפוצץ את ההאטץ'.

   אני יודעת שהוא מטייל לו בזמנים

   אבל זה הכל מתחיל מזה- לא ;.?

    

   תיאוריה יפה! לפי דעתי דזמונד מיוחד עוד לפני שהוא סובב את המפתח בהאץ'. אחרי הכל, כבר בעונה השלישית ראינו את גברת הוקינג מתגלה דווקא אליו, ואומרת לו שיש לו ייעוד מסויים. אולי כבר אז היא ידעה שדזמונד הוא בנאדם מיוחד. אגב, לדעתי דזמונד הוא מיוחד בדיוק כמו שג'ון לוק הוא מיוחד, להזכירך - מאז שהוא היה ילד ביקרו אותו כל מיני אנשים שונים ומשונים ש"סימנו" אותו בתור אדם עם ייעוד גדול.

    

   ובכל אופן, בלי קשר להכל, אני בטוח שפני חושבת שדזמונד שלה הוא הכי מיוחד בעולם קריצה

     24/1/09 12:10:

   צטט: קרין אלדאה 2009-01-24 10:19:48

   ירוני,

   קודם כל לינקים בבקשה לשלוח לי.

   ושנית, זוכר את מה שדיברנו על קהילת טלוויזיה? פליז עשה זאת במהרה.....

    

    

    

   הלינקים כבר בדרך אלייך חיוך

     24/1/09 12:10:

   צטט: pb fan 2009-01-24 08:27:02

   ידעתי שאפשר לסמוך עליך

   ראיתי את שתי הפרקים ביום חמישי לצערי התאכזבתי נורא מהם

    כל העניין של המעבר בזמן

   הולך להתחיל לסבך עניינים

   מקוה לראות שפרק 3 יהיה טוב יותר

    

    

   חיוך

    

   מהניסיון שלי, בצפייה השניה בפרק תמיד מבינים יותר. אני מודה שבהתחלה גם לי כל העניין הזה של מעבר איטנסיבי בזמן היה קשה לעיכול, אבל אני בטוח ומשוכנע שתוך פרק-שניים כבר נתרגל לזה, ונוכל לראות דברים מגניבים לאללה שקורים לאבודים שלנו אל האי...

     24/1/09 12:07:

   צטט: רפאלה 2009-01-23 23:42:39

   ואווווווווווו.

   הופנתי לפוסט הזה ע"י צביה ואני לא מצטערת לחלקיק שניה..

   אוי..כמה אני שמחה..

   איזה יופי של פוסט על לוסט.

   תודה תודה..

   אני חוששת שמא הפסדתי משהו...

   מכל מקום תודה על התזכורת.

   רפאלה

    

   תודה רבה!!!  צוחק

    

   איזה כיף - חבר מביא חבר...

    

   ברוכה הבאה, ואל תדאגי - מעכשיו תקבלי תזכורות ממני כל שבוע...

     24/1/09 10:39:

   אני לא מבינה למה דזמונד מיוחד.

   כי הוא היה בהאטץ' בזמן שהכל זז ?

   יובל אומר- כי הוא זה שפוצץ את ההאטץ'.

   אני יודעת שהוא מטייל לו בזמנים

   אבל זה הכל מתחיל מזה- לא ;.?

     24/1/09 10:19:

   ירוני,

   קודם כל לינקים בבקשה לשלוח לי.

   ושנית, זוכר את מה שדיברנו על קהילת טלוויזיה? פליז עשה זאת במהרה.....

    

    

     24/1/09 08:27:

   ידעתי שאפשר לסמוך עליך

   ראיתי את שתי הפרקים ביום חמישי לצערי התאכזבתי נורא מהם

    כל העניין של המעבר בזמן

   הולך להתחיל לסבך עניינים

   מקוה לראות שפרק 3 יהיה טוב יותר

    

     23/1/09 23:42:

   ואווווווווווו.

   הופנתי לפוסט הזה ע"י צביה ואני לא מצטערת לחלקיק שניה..

   אוי..כמה אני שמחה..

   איזה יופי של פוסט על לוסט.

   תודה תודה..

   אני חוששת שמא הפסדתי משהו...

   מכל מקום תודה על התזכורת.

   רפאלה

   בדיוק

   חשבתי לעצמי שממילא יש 2 פרקים שבוודאי מאוווווד דחוסים ומלאי פרטים שצריך להבין

   אז זה רק יכול לעזור

   בוודאי לא יקלקל

   ותודה :-)

     23/1/09 18:25:

   צטט: צביה רובין-טקסטואלית 2009-01-23 17:04:02

   השפעת האי פגה...

   לא התאפקתי...

   אני רק בת חווה...

   כן, אכלתי מהתפוח!

   כן, קראתי הכללללל

   אבל רק פעם אחת. ופעם אחת לא מספיקה כדי להבין ולזכור.

   אז אקרא שוב מחר כמה פעמים, אחרי שאצפה בפרקים.

   איזו סדרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   חבל כל כך שהיא תסתיים מתישהו...

    

   מופתע

    

   אוי לא!!!

    

   האזהרה האדומה שלי לא הועילה!... קריצה

    

   נו טוב, כולנו בני אדם ולכולנו יש חולשות... חיוך מקווה ובעצם די בטוח שהקריאה לא הרסה לך את חווית הצפייה בפרק (כי הלא כשרואים את זה בעיניים זה משהו שונה לחלוטין, לא ככה?). לא נורא, השנה יש לך רק יומיים לחכות לפרק מהרגע שהוא משוחרר לאוויר העולם...

    

   שבת שלום שתהיה לך צביה, ואני כל כך כל כך שמח לחזור ולקרוא את התגובות שלך!!!

   השפעת האי פגה...

   לא התאפקתי...

   אני רק בת חווה...

   כן, אכלתי מהתפוח!

   כן, קראתי הכללללל

   אבל רק פעם אחת. ופעם אחת לא מספיקה כדי להבין ולזכור.

   אז אקרא שוב מחר כמה פעמים, אחרי שאצפה בפרקים.

   איזו סדרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   חבל כל כך שהיא תסתיים מתישהו...

   לא בא לי להתחיל להסתבך עם כל ההורדות, אז אני רואה בקצב של HOT3

   I CAN'T WATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    

   העתקתי לעצמי את כל הפוסט שלך (כרגיל)

   וקראתי בעיון מה שכתבת עד "יאללה, מתחילים!!!

   הסתכלתי בכותרות מתחת לתמונות, והסתכלתי בתמונות

   ובכוחות ממש על אנושיים הצלחתי להתגבר ולא לקרוא מעבר לזה.

   אולי האי נתן לי כוחות מיוחדים ועל אנושיים כאלה?

   ודע לך, שאני אישה סקרנית ביותר... מאוווד סקרנית.

   אבל לא רוצה לקלקל לעצמי.

   מספיק שקראתי שוב ושוב מה שכתבת ורמזת בפתיחה ולמדתי המון.

   וגם התמונות אומרות הרבה. וגם הכותרות שלך.

   אוףףףףףףףףףף נוווווווווווווווווווו

   איזה כיף!!!

    

   ותראה את זה, ושים לב לאיזכור בסוף

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=848950

    

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין