כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בלוג המרצים של עבודי קריאייטיב (קופירייטינג וארט-דיירקשן)

  בלוג המרצים של עבודי קריאייטיב (מגמת יח\"צ)
  ◄מבוא לתקשורת ויחסי ציבור ◄יחסי ציבור קריאטיביים ◄הכנת תכנית עבודה ◄כתיבת קומוניקט ◄עבודה מול עיתונאים ◄אתיקה וחוק בענף יחסי הציבור ◄ראיונות לתקשורת ומיומנויות פרזנטציה ◄ניהול מאבקים תקשורתיים ◄יחסי ציבור בעידן האינטרנט ◄אירועים יח\"צניים ◄ניהול משברים בתקשורת ועוד.

  ראיון עם מנהלת הקמפיין להצלת הילדה עמית קדוש - טל אלכסנדרוביץ'-שגב

  11 תגובות   יום שלישי, 27/1/09, 20:56

   

   

  אחרי יובל אברמוביץ' בראיון אישי חושפני ונאוה עינבר שאיפשרה לנו להציץ לעולמה המקצועי, הגענו לקרן אוחיון.

  קרן אוחיון היא מרצה לתקשורת ויחסי ציבור בעבודי קריאייטיב

  קרן בחרה להציג עצמה בדרך ייחודית ובמקום שאנחנו נראיין אותה, היא החליטה שהיא עושה את זה טוב יותר ובחרה לראיין את טל אלכסנדרוביץ'-שגב -גם היא מרצה בעבודי קריאייטיב, משמשת כמנכ"לית משותפת ב"בן חורין - אלכסנדרוביץ'" אסטרטגיה יישומית ותקשורת ובלוגרית ותיקה ומוערכת כאן בקפה.

   

  אלכסנדרוביץ'-שגב ניהלה את הקמפיין התקשורתי של מבצע דגימות מח העצם של עמותת

  "עזר מציון" ביד רמה, ברגישות ראויה לציון, ובהצלחה אדירה. איך היא עשתה את זה?

  הבמה שלה...

   

   

   

  תקציב היח"צ של עמותת "עזר מציון" טופל בעבר ב"ארד תקשורת", שבין השאר טיפלו בקמפיין הקודם של העמותה בו נאסף מספר שיא של דגימות שעמד על 30 אלף. בקמפיין הנוכחי, השיא נשבר וכמות הדגימות שנאספה - הוכפלה.  "עזר מציון הגיעו אלינו דרך המלצה של גורם מקצועי שמכיר את המשרד ויכולותיו. אני מניחה שלאחר שנים מאד ארוכות ומוצלחות בארד תקשורת חשו בעזר מציון שהגיע הזמן לרענן. אנו חושבים שארד תקשורת עשו עבודה מצויינת ובהחלט היינו צריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים. לגבי הבחירה בנו אני מניחה שעזר מציון ידעו שאנו משרד בעל הישגים מקצועיים רבים ובעל ערכים המתאימים לארגון".

  פרו בונו או ריטיינר?

  בניגוד למה שאולי ניתן היה לחשוב (עמותה, מטרה נעלה, הצלת חיי אדם וערכים נוספים), הקמפיין לא נוהל פרו בונו. במילים פשוטות: "עזר מציון" משלמים שכר טרחה למשרד "בן חורין - אלכסנדרוביץ'". "פרו בונו אינו מאפשר עבודה רצינית ואמיתית לאורך זמן", מסבירה אלכסנדרוביץ' את השקפתה על הנושא. "זו גם ההמלצה שלי לארגונים שרוצים להתקדם- תשקיעו כסף בשירות המקצועי הטוב ביותר- זה יחזיר עצמו בריבית דריבית".
  כשיצאו לדרך, אחרי למידת החומר ובניית התכנית האסטרטגית של שני בעלי המשרד (איתי בן חורין הוא השותף של אלכסנדרוביץ'), הם עבדו בשיתוף פעולה מלא עם ד"ר ברכה זיסר, מנהלת המאגר הלאומי למח עצם והצוות המקצועי של "עזר מציון", שהינם בעלי ניסיון עצום במבצעים כאלו, וכמובן עם המשפחות.

   


  חשוב לזכור שאין מדובר כאן בקמפיין רגיל. במרכז הקמפיין עמדו הילדים, ולאור מצבם הרפואי הקריטי, נכנס נתון נוסף למשוואה - הזמן. ואם לא די במגבלה הקשה של מחלת הילדים, נכנס גורם בלתי צפוי למשוואה - המלחמה בעזה. "הקמפיין כולו משלב תכנון ועד יום המבצע ארך חודש ימים בלבד. תוכנית היח"צ בחנה, בין היתר, את הקושי שלנו כאנשי תקשורת לרגש ולחדור לקהל בקמפיין כזה לאור העובדה שבעבר היו כבר לא מעט קמפיינים לנושא הזה, וניסינו לבנות פתרונות ליצור בולטות של הקמפיין הזה דווקא על רקע המלחמה בעזה, שמקשה על הכנסת אייטמים לתקשורת".

   

   

  במהלך הקמפיין אפשר היה להיתקל בפרסומים שונים של העמותה בכל פינה אפשרית באינטרנט. החתומה מעלה, למשל, קיבלה לפחות שישה אי מיילים מאנשים שונים, בנוסף להזמנות לקבוצה ייעודית בפייסבוק ועוד. אלכסנדרוביץ' מייצגת בעניין זה את הגישה החדשה יחסית של משרדי יחסי ציבור שמבינים שהעתיד כבר כאן, והוא נמצא ברשת. "חלק משמעותי מהתוכנית הוקדש לתחום האינטרנטי בהיבט ה - web2.0", מסכימה אלכסנדרוביץ'. "הפקנו שני סרטונים על עמית ועל דן וכן סרטון עם הרופא של עמית שמסביר את הצורך בתרומת מח עצם. במסגרת הקמפיין הופעלו מיילים ויראלים, סרטונים ויראליים, קבוצות בפייסבוק, כתיבה בבלוגים, מיניסייט, ניוזלטרים. ההצלחה ברשת היתה כ"כ חזקה והתבטאה בזה שביום המבצע עשרות אנשים ציינו בסטטוס שלהם בפייסבוק שהם הולכים לתרום דם או חזרו מתרומה או קראו לחבריהם לעשות זאת".

   

   

   

  אבל "כוכבי" הקמפיין בעל כורחם היו הילדים. כאן נדרש שיתוף פעולה עם ההורים.

  אלכסנדרוביץ': "משלב מאד מוקדם פעלנו מול ההורים של הילדים: יובל ונעמי קדוש ומירב נבו. המטרה הייתה הכנה לחשיפה התקשורתית וכמובן שכל אחד מן המעורבים קיבל את מסרי הקמפיין שהוכנו על ידנו, כדי שכל דוברי הקמפיין יעבירו את המסרים החשובים להנעה לפעולה. האישיות והטבעיות של המשפחות בהעברת המסר סייעה רבות ביצירת ההזדהות עם הסיפור. בשלב מסויים היה רצון לצאת כבר לתקשורת, אולם מנענו זאת כדי לייצר בליץ תקשורתי בעשרת הימים האחרונים לפני המבצע".
  גם המלחמה, כאמור, הפכה לפרמטר לא צפוי בקמפיין. יצירתיות וחשיבה בעלת מעוף הפכה את המלחמה מחסם הישגיות לגורם שגייס אותה לטובת הקמפיין.

  אלכסנדרוביץ': "במהלך הקמפיין ביצענו התאמה להלך התקשורתי של ימי המלחמה לשיבוץ תכנים מעולם הלחימה בעזה. יובל קדוש, אבא של עמית, הוא איש מילואים פעיל וכל הגדוד שלו התגייס למעשה לקמפיין, בצו 8 למען עמית, בנוסף היה גם אייטם על סדירניק מוקפץ מעזה לתרום מח עצם וכולי".

  הסיפור האנושי - כלי מנצח

   

  מה שהריץ בסופו של דבר 60 אלף איש לעמוד יפה ובסבלנות בתורים הארוכים לתרומת דגימת מח עצם, היה ללא ספק הסיפורים האנושיים של עמית, דן דן וסיוון. הכנת "פול" הסיפורים, בצד חומרים מקצועיים ואייטמים, היא אבן דרך בכל קמפיין תקשורתי מוצלח. ברגע שהמאגר מוכן ומלא בסיפורים טובים, יש ליועץ התקשורת שפע אפשרויות לתמרן בין כלי התקשורת השונים, עם חוקים גמישים הרבה יותר מבקמפיין רגיל. בלעדיות וראשוניות למשל. "חלק מן הכתבות והנושאים נסגרו מראש וחלק אחר תוך כדי האירועים", אומרת טל. "נושא מאגר מח העצם נוגע לעשרות חולי סרטן, שבתקווה יוכלו להנות מהמבצע הנוכחי. לאורך המבצע לא נתנו סיפורים בבלעדיות לאור העובדה שמדובר בנושא שמציל חיים, ודרך הראיה של מי היה ראשון אינה רלוונטית לנושא זה.

   

   

  הקדשנו חשיבות גם לשאת את המסרים המקצועיים של המאגר - למה נכון לתרום, מי יכול, כיצד התרומה מצילה חיים והראיונות עם ד"ר ברכה זיסר, מנהלת המאגר הלאומי למח עצם הובילו את המסר  החשוב הזה".

  תוך כדי כך היה צורך לשמור על המשפחות ועל הילדים. "את עמית ודן ניסינו לחשוף כמה שפחות ולהציג יותר את המשפחות. עשינו זאת גם כדי לא להתיש אותם, וגם השתדלנו לחשוף אותם לכמה שפחות אנשים בשל מצב המערכת החיסונית שלהם. סיוון צורפה למבצע כבר לאחר שיצאנו לדרך, ואביה נרתם למשימה בצורה חזקה וסייע אף הוא בראיונות ובהעברת המסרים.

  אין ספק שהאישיות של עמית קדוש ומשפחתה, ודן נבו ואימו היו חלק משמעותי בהנעה לפעולה. החשיפה בהקשר הזה אינה קלה ודרשה מהמשפחות והילדים להיחשף,  ומן הילדים, שנמצאים במצב רפואי לא פשוט,  לשתף פעולה בסבלנות שאינה מובנת מאליה. בהמשך היו כלי תקשורת שפנו ישירות להורים אבל הכל הופנה אלינו והסנכרון היה מצויין".
  גם נושא הפרסום, המודעות בעיתונים למשל, היה מסונכרן עם תכנית היח"צ, ובעצם שתי המדיות פעלו כמדיות משלימות, כשהקמפיין התקשורתי עלה כמה  ימים לפני הקמפיין הפרסומי ולמעשה הכתבות והאייטמים הכשירו את השטח לכך. אלכסנדרוביץ': "המטרה שלנו הייתה שהקמפיין התקשורתי יחשוף את הסיפורים ויגרום להזדהות ובקמפיין הפרסומי יוצג המידע הנגיש והחשוב להנעה לפעולה כמו מוקדי ההתרמה, המספר לתרומות וכו'. אין ספק שבמקרה הזה השניים השתלבו ויצרו עוצמה גדולה".

   


  וכך, הקמפיין המשולב יצא לדרך. עשרה ימים לפני המבצע הופיעה ידיעה גדולה בעמודי החדשות של ידיעות אחרונות ביום שישי (כלומר, בתפוצה המקסימלית של העיתון, ובעמודים שהם חלומו הרטוב של כל יח"צן) על התגייסות הגדוד של יובל קדוש. כעבור מספר ימים התפרסמה כתבת שער במוסף 24 שעות מאת סמדר שיר ובה ראיון עם משפחת קדוש. הבלוג של נעמי קדוש, אמא של עמית עלה ב ynet, מאמרי שאלות ותשובות על המאגר הופיעו באתר וואלה, עפר שלח ורביב דרוקר הקדישו לנושא כתבת יומן במהדורת החדשות של יום שישי בערוץ 10, וערוץ 1 סיקר את גדוד המילואים שהתגייס לנושא. ברדיו ג'ודי ניר מוזס, יעל דן וקרן נויבך הקדישו אייטמים נרחבים, וכמותם גם בתכניות הבוקר בערוצים 2 ו 10.
  ידיעות אחרונות אף הגדיל עשות שפרסם כתבה על סדירניק שהוקפץ מעזה לאחר שנמצא מתאים לתרומה, ויומיים אחרי המבצע (שוב בעמודי החדשות של יום שישי הנכספים) הופיעה ידיעה על  עידן עופר שתרם סכום משמעותי לסיוע בבדיקת הדגימות.

   


  גם הצד הכלכלי של המבצע לא קופח, ואייטמים שקשורים לתחום הכלכלי הופיעו בין השאר ב"דה מרקר", בצד ראיון אישי ב"מארקר וויק" עם ד"ר ברכה זיסר.
  רשימת המכולת של האייטמים עוד ארוכה אבל לא נשכח את הכתבות במהדורות החדשות בערוצים 2 ו 10 ואת הידיעות בעמודי החדשות של בוקר המבצע בשני העיתונים. כל אלה הריצו את התורמים לעמדות ההתרמה ברחבי הארץ.  
  חמש שעות בלבד, ביום המבצע עצמו,  עברו עד שהתברר לעמותת "עזר מציון" שהקמפיין הצליח מעבר למשוער, ועלה הצורך לסגור חלק ניכר מתחנות ההתרמה. למעשה, התחנות הבודדות שנותרו פתוחות היו בקניונים בערים המרכזיות בארץ. במהלך היום עצמו דיווחו אתרי האינטרנט השונים על הצלחת הקמפיין, ובלוגרים מובילים, ובראשם דבורית שרגל בבלוג הפופולארי שלה Velvet Underground

  דיווחו על החוויות האישיות שלהם ממוקדי ההתרמה.

   

   

  ב Ynet מצא הקמפיין מיקום מפתיע: במדור הרכילות. ד"ר אריק אלפר מ"הישרדות איי הפנינה" צולם נותן דגימה בקניון עזריאלי בתל אביב. בדיוק כשחשבנו שהנה, קמפיין מצליח בלי סלבס, קפץ סלב מתחיל למרכז התמונה. "את האייטם על אריק ראינו בynet, והוא היה אחד הבודדים שלא עבר דרכנו", מבהירה אלכסנדרוביץ'. "האייטם הזה מוכיח עד כמה הקמפיין הפך ל'קול' וכמה המקום הנכון להיות ברביעי האחרון היה לתרום מח עצם. אגב, סיפרו לנו מהתחנה שאריק ישב שם יום שלם ועשה עבודה מעולה.

   

   

  במהלך הקמפיין הייתה לנו שליטה מלאה על הנעשה והקפדנו לסנכרן את כל הפעילות. גם כאשר הפניות הועברו להורים מערכת היחסים עימם ושיתוף הפעולה מצידם הייתה מלאה. הם קיבלו דף מסרים לפני כל ראיונות ולאורך הדרך הם למדו לסמוך עלינו ולהעריך את שיקול הדעת המקצועי. ברור שזה איפשר למקסם את ההופעות, להעביר את המסרים ולהגיע לפיק התקשורתי בדיוק ברגע הנכון".

  אלכסנדרוביץ ושותפה, ביחד עם מנהלת התיק תמר שטרן, טיפלו בקמפיין, ואילו

  העובדים האחרים במשרד סייעו בגיבוי בימים הקריטיים. אגב, ביום המבצע עצמו כל העובדים יצאו לשעה על חשבון העבודה כדי לתת דגימת דם.

   


   

  היה כאן קמפיין יוצא מן הכלל שהתחבר לעם שאוהב להתגייס ולתרום, למטרה חשובה. האם את חושבת שקמפיין לעסק או למוצר טומן בחובו את אותו הפוטנציאל להצליח?
  "כן. אני חושבת שהלקח מהקמפיין האחרון דומה למה שקרה בארה"ב לפני כמה חודשים עם אובאמה היה: אם  הציבור  ירגיש שלפעולה שלו יש משמעות, תנגיש אותה בכדי למנוע מאמץ מיותר ותייצר קמפיין ממוקד וחזק- אפשר להניע גם לפעולות עסקיות".
  גם למשרד היח"צ עצמו הקמפיין עשה רק טוב. "ברמה האישית תחושת הסיפוק היא עצומה. לקחת את היכולות המקצועיות שלך וליצור מהן משהו שמסייע לנושא כ"כ חשוב. אין ספק שגם ברמת האגו נעים להיות חלק ממהלך כל כך מצליח, ואני מייחלת לכך שהמבצע הזה יביא פתרונות לכמה שיותר אנשים וכמובן לדן, סיון ועמית.

  אנחנו עובדים בצורה מצויינת עם לא מעט לקוחות ומול כל כלי התקשורת מדי יום, אבל אין ספק שמדובר באחד הקמפיינים המוצלחים בהשפעה על ציבור רחב. אני מקווה שגורמים שונים נחשפו ליכולות המקצועיות של המשרד ואנחנו תמיד שמחים לאתגרים נוספים".

   

   

  מכירים קמפיינים חברתיים דומים שהצליחו?

  זיהיתם מה צריך כדי להוביל קמפיין תקשורתי להצלחה?

  שתפו אותנו

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/2/09 10:29:

   צטט: יובל אברמוביץ' 2009-01-31 23:34:53


   מעניין חברים

    

    


   תודה רבה יובל

    

   ותודה גדולה לקרן אוחיון ולטל אלכסנדרוביץ' שגב

   על הראיון המוצלח והחשיפה לקמפיין המבורך

    

   שאפו!

    

    

     31/1/09 23:34:

   מעניין חברים
     31/1/09 15:09:

   צטט: בלוג המרצים 2009-01-28 16:59:35

   צטט: דסיקה 2009-01-28 16:33:17


   מדוע המדינה , כלומר משרד הבריאות אינו ממן את כל הקמפיין מתחילתו ועד סופו?

   ולעמית קדוש, הלוואי הלוואי אני מתפללת שימצא לך מח עצם מתאים.. ותבריאי במהרה.

   תודה לכם על הפרסום*

    

    

   שאלה טובה,

   התשובה נמצאת במחוזות אחרים: האם המדינה צריכה לקחת בעלות או אחריות מלאה על כל בעיות ומצוקות החברה הישראלית?

    

   בעת המודרנית התפתח בעולם המושג "חברה אזרחית" ובו פעילים ארגוני "המגזר השלישי" או מלכ"רים (מוסדות ללא כוונות רווח) וגם גופים מסחריים ששמו להם למטרה למלא אחר החללים החסרים שהמדינה לא יכולה או לא רוצה להתערב בהן, מסיבות שונות. חלקן כלכליות וחלקן קשורות לתפיסת המדינה את עצמה וליכולות ההתערבות שלה.

    

   שותפים לתפילתך.

    

   וזו מדינה סוציאלית...

   עדיף להיות עשיר ובריא

   מעני וחולה...

   מצטרפת לתפילות!

     28/1/09 22:59:

   צטט: דסיקה 2009-01-28 16:33:17


   מדוע המדינה , כלומר משרד הבריאות אינו ממן את כל הקמפיין מתחילתו ועד סופו?

   ולעמית קדוש, הלוואי הלוואי אני מתפללת שימצא לך מח עצם מתאים.. ותבריאי במהרה.

   תודה לכם על הפרסום*

    

    

   התשובה ממש פשוטה - אין תקציב.

   אנשים סובלים מכאבים ואף מסיימים את חייהם כי תרופות מסוימות לא נמצאות בסל.

    אז תקציב לקמפיין??

    

   המזל שאפשר לסמוך פה בארץ על טוב ליבם של אנשים, אם לא כך אף קמפיין לא היה מצליח.

   מצטרפת לתפילתך.

    

    

     28/1/09 16:59:

   צטט: דסיקה 2009-01-28 16:33:17


   מדוע המדינה , כלומר משרד הבריאות אינו ממן את כל הקמפיין מתחילתו ועד סופו?

   ולעמית קדוש, הלוואי הלוואי אני מתפללת שימצא לך מח עצם מתאים.. ותבריאי במהרה.

   תודה לכם על הפרסום*

    

    

   שאלה טובה,

   התשובה נמצאת במחוזות אחרים: האם המדינה צריכה לקחת בעלות או אחריות מלאה על כל בעיות ומצוקות החברה הישראלית?

    

   בעת המודרנית התפתח בעולם המושג "חברה אזרחית" ובו פעילים ארגוני "המגזר השלישי" או מלכ"רים (מוסדות ללא כוונות רווח) וגם גופים מסחריים ששמו להם למטרה למלא אחר החללים החסרים שהמדינה לא יכולה או לא רוצה להתערב בהן, מסיבות שונות. חלקן כלכליות וחלקן קשורות לתפיסת המדינה את עצמה וליכולות ההתערבות שלה.

    

   שותפים לתפילתך.

     28/1/09 16:33:


   מדוע המדינה , כלומר משרד הבריאות אינו ממן את כל הקמפיין מתחילתו ועד סופו?

   ולעמית קדוש, הלוואי הלוואי אני מתפללת שימצא לך מח עצם מתאים.. ותבריאי במהרה.

   תודה לכם על הפרסום*

     27/1/09 23:17:

   צטט: בת יונה 2009-01-27 22:22:09

   צטט: איירין 97 2009-01-27 21:38:15

   ואני חשבתי שהכל כ"כ אמיתי ואותנטי .ומה יעשה הילד הבא שזקוק.. ?

    

   ואולי הקמפיין הבא צריך להיות עבור חיוב  המדינה  להקמת  מאגר לאומי  למח עצם, רק השאלה מי יממן אז את

    

   הקמפיין  ?

    

   אל תתרשמי מהראיון, הנתינה והתרומה , ההתגייסות של האנשים הייתה כולה אמיתית .

    

   לא היה צורך בשום מסע פרסום גדול, כן היה צריך לתת דחיפה ולדעת להפיל את הקוביה של הדומינו במקום ובזמן הנכון, והכן האווירה של המלחמה וההתגייסות של העם למלחמה הייתה מנוף ונתנה דחיפה גדולה לא מודעת ולא מתוכננת כמובן לעשייה אישית ולתרומת דם למקרה האישי של מח העצם.

    

   לדעתי הזמן והמלחמה אפשרו לתהודה הגדולה להתרחש.

    

    

   רק מה , יש חברות פרסום שיודעות לפרסם אחרי ,את כל התהליך . על כן אל תרגישי מרומה או כועסת.

    

   האזרחים תרמו ממקום טוב ואמיתי ללא שום קשר לחברת הפרסום זו או אחרת.

    

   האתגר הבא הוא לגרום לאזרחים להתלכד למשימה גדולה גם ללא מלחמה ברקע .

    

    

   בעינינו אחד המרכיבים המרתקים בסיפור הזה מההיבט המקצועי, הוא איך לוקחים סיפור גדול בהרבה שמאפיל על הסיפור אותו אנו מעוניינים להעביר, ובמקום להכנס למערכת של תסכולים על הדומיננטיות של הסיפור הגדול, לנצל אותו דווקא לצרכים שלנו.

   הכוונה:

   סיפור המלחמה פרץ במקביל לצורך להעלות את הקמפיין המדובר. במקום לשבת בחיבוק ידיים ולהחליט שדבר לא יצליח להתמודד תקשורתית עם סיפור המלחמה, הצליח צוות היועצים התקשורתיים דווקא לרתום את המלחמה לצרכים שלהם ומצאו את אותם אנקדוטות- סיפורי משנה תקשורתיים, למנף את הקמפיין של הנחיצות שבתרומה.

    

   זה ממש לא מובן מאליו ועבורנו זה עוד ציון לשבח על קמפיין מוצלח במיוחד.

    

     27/1/09 23:12:

   צטט: איירין 97 2009-01-27 21:38:15

   ואני חשבתי שהכל כ"כ אמיתי ואותנטי .ומה יעשה הילד הבא שזקוק.. ?

    

   ואולי הקמפיין הבא צריך להיות עבור חיוב  המדינה  להקמת  מאגר לאומי  למח עצם, רק השאלה מי יממן אז את

    

   הקמפיין  ?

    

   איירין,

   שלא תטעי. הכל הוא אמיתי בסיפור הזה - סבלם של הילדים הוא אמיתי, ארגון עזר מציון שקם לעזור להם ובוחר בכלים התקשורתיים הנכונים לעשות זאת, אמיתי וההמונים שהתגייסו לעזור.

   זוהי תעודה של כבוד לעוסקים במלאכה, בין אם בתשלום ובין אם לא.

    

   בעיניינו, טוב שאנשי מקצוע אמונים על להעביר את המסר הנכון בצינורות התקשורתיים הטובים ביותר, אחרת המסר לא יעבור והתעודה לא תיווצר. וכמו שמנכ"ל העמותה עושה עבודת קודש בתשלום, אנו בגישה ששאר העוסקים במלאכה על הצד המקצועי שבה צריכים גם כן.

   היי סמוכה ובטוחה שהעבודה על קמפיין חברתי שכזה הינה מפרכת, סיזיפית וקשה ולבסוף הקרדיט ניתן לאלה שבפרונט ולעולם לא ליועצים שמאחרי הקלעים ואנו מצאנו לנכון לחשוף אותם ואת דרכי עבודתם.

    

   ואם נלך לשיטתך ומדינת ישראל תחליט על הנחיצות שבהקמת מאגר מח עצם ושהדרך הטובה והיעילה ביותר לעשות זאת היא באמצעות קמפיין תקשורתי, אדרבה. אנו מצפים מהמדינה שתשקיע כסף בקמפיין שכזה, בדומה לקמפיינים חברתיים אחרים, מוצלחים יותר או פחות (חיסכון במים, מאבק בתאונות הדרכים וכו')

    

   הלוואי וכל קמפיין חברתי היה מצליח בדומה לזה שהבאנו בפוסט.

     27/1/09 22:22:

   צטט: איירין 97 2009-01-27 21:38:15

   ואני חשבתי שהכל כ"כ אמיתי ואותנטי .ומה יעשה הילד הבא שזקוק.. ?

    

   ואולי הקמפיין הבא צריך להיות עבור חיוב  המדינה  להקמת  מאגר לאומי  למח עצם, רק השאלה מי יממן אז את

    

   הקמפיין  ?

    

   אל תתרשמי מהראיון, הנתינה והתרומה , ההתגייסות של האנשים הייתה כולה אמיתית .

    

   לא היה צורך בשום מסע פרסום גדול, כן היה צריך לתת דחיפה ולדעת להפיל את הקוביה של הדומינו במקום ובזמן הנכון, והכן האווירה של המלחמה וההתגייסות של העם למלחמה הייתה מנוף ונתנה דחיפה גדולה לא מודעת ולא מתוכננת כמובן לעשייה אישית ולתרומת דם למקרה האישי של מח העצם.

    

   לדעתי הזמן והמלחמה אפשרו לתהודה הגדולה להתרחש.

    

    

   רק מה , יש חברות פרסום שיודעות לפרסם אחרי ,את כל התהליך . על כן אל תרגישי מרומה או כועסת.

    

   האזרחים תרמו ממקום טוב ואמיתי ללא שום קשר לחברת הפרסום זו או אחרת.

    

   האתגר הבא הוא לגרום לאזרחים להתלכד למשימה גדולה גם ללא מלחמה ברקע .

    

     27/1/09 21:38:

   ואני חשבתי שהכל כ"כ אמיתי ואותנטי .ומה יעשה הילד הבא שזקוק.. ?

    

   ואולי הקמפיין הבא צריך להיות עבור חיוב  המדינה  להקמת  מאגר לאומי  למח עצם, רק השאלה מי יממן אז את

    

   הקמפיין  ?

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   בלוג המרצים
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין