כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 503 - Jughead

  44 תגובות   יום שבת, 31/1/09, 02:09


  **************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  **************************************************************************************************************

  סופ"ש טוב לכולם!!!

   

  אחרי הבלבלות שהיו לנו בשבוע שעבר, עם כל הפיתולים בעלילה והמעברים בזמן, המון אנשים הרגישו שהקרקע קצת נשמטת להם מתחת לרגליים, ושאם עד עכשיו הם הסתפקו בלא להבין דברים "רגילים" שמתרחשים על האי (כמו פסלים עם ארבע אצבעות וספינה שעומדת לה באמצע הג'ונגל) - הם צריכים עכשיו גם להיות קלולסיים לגמרי לגבי השתלשלות האירועים כולה - על האי ומחוצה לו; בעבר, בהווה, בעתיד, ומחוץ לזמן. אבל נדמה לי שהפרק הנוכחי קצת מחזיר אותנו למסלול, קצת גורם לנו להתחיל להתרגל לכל הפלאשים המוזרים שתוקפים את ניצולי האי חדשות לבקרים, קצת-הרבה מקשר אותנו לדברים שונים שראינו בעבר ומציג אותם בקונטקסט נרחב יותר... כי ככה זה תמיד עם "אבודים". בדיוק כשאנחנו מתחילים להרגיש שהעסק מתחיל להסתבך פה קצת יותר מדיי, לוקחים אותנו צעד אחד אחורה ומסבירים לנו לאט לאט, ממש מאכילים אותנו בכפית. אז נניח לרגע לאושיאניק סיקס המתוסבכת עם עצמה אי שם ב-2008; ונניח לבן לינוס ותחבולותיו המסתוריות עם שליטי היקום; וגם נניח לדארמה אינישיאטיב עם סרטי ההדרכה שלה שרק הופכים אותנו למבולבלים יותר. בואו נתמקד לפרק אחד באיש אחד, שינסה לפשט את כל עולם ה"לוסט" עבורנו. האיש הזה הוא אחת הדמויות האהובות ביותר בין כל משתתפי הסדרה, וקוראים לו דזמונד.

   

   

  יאללה, מתחילים!

   

   

  הפרק שלנו מתחיל בלידה.

  שלושה תינוקות כבר נולדו לנו במהלך הסדרה: אהרון (לקלייר), גי'-יון (לסאן וג'ין), ועכשיו - גם פאפא דזי ומאמא פני חובקים את בנם בכורם, ועוד איזה שם הם בחרו להעניק לו (ספויילר לסוף הפרק!!!)צ'ארלי. אווווווווו... כמה מתוק מצידו של דזמונד. לא נשכח ולא נסלח! אחד הסימנים שמוכיחים שאני מעריץ "לוסט" פנאט, הוא עצם העובדה שהצלחתי לזהות את סאונד הבכי של התינוק מייד כשיצא לאוויר העולם - כאותו סאונד בכי שתמיד, אבל תמיד ליווה את אהרון הקטן כשהתחיל למרר בבכי. אם אתם לא מאמינים לי אתם מוזמנים לבדוק בעצמכם (לא שאני מאמין שתעשו את זה, כי אני בטוח ומשוכנע ששפיותכם גדולה משלי), אבל בכל זאת: לא הגיע זמן שאנשי הקול של הסדרה ימצאו לעצמם סוף סוף סאונד אחר לתינוקות בוכיים?... צ'ארלי הקטן הוא יורד-ים אמיתי, שגדל כל החיים שלו על הספינה של הוריו, ועכשיו כולם משייטים בדרך לאי הקסום בריטניה - המקום שממנו הגיעו הארי פוטר, פיטר פן ומיסטר בין. אבל דזמונד לא סתם ככה חוזר למולדתו כדי לחדש לעצמו את מלאי ה"מקקאצ'ן" - הוא בדרך למשימה מאוד מאוד חשובה, משימה שהוטלה עליו בדיעבד על-ידי דניאל פראדיי: למצוא את אמא שלו באוניברסיטת אוקספורד, כדי שהיא תעזור לו להציל את כולם על האי.

   

  צ'ארלי וחצי

   

  על האי, חמישים וארבע שנים מוקדם יותר, מפלסים את דרכם דניאל, שרלוט, מיילס ועוד כמה ניצולים בלתי מזוהים את דרכם בדרך למפגש עם סוייר וג'ולייט. אלא שמפגש מצער ובלתי מתוכנן עם מוקש מותיר רק את שלישיית המדענים בחיים, ומחסל את כל השאר. תמיד אהבתי איך שב"לוסט" נפטרים מכל אותם ספיחי התרסקות המטוס שליוו אותנו מאז העונה הראשונה. בתכל'ס - הם לא ממש מעניינים אף אחד. אז מה עושים איתם? או! כמה טוב שיש בשביל זה את ה"אחרים" שיטפלו במצב (הם או האנשים מהספינה או מפלצת העשן או כמה מקלות דינמיט או חיצי אש בוערים או סתם גלים גבוהים מדיי בים). ודרך אגב, מישהו ראה את רוז וברנרד? כנראה מישהו מלמעלה בכל זאת החליט לדאוג להם ולא לשלב אותם במסע הקטל הנוכחי - אחרי הכל רוז היא הייצוג הבלעדי כרגע על האי למגזר האפרו-אמריקני, ועכשיו עם הנשיא החדש בבית הלבן ממש לא כדאי להתעסק. אז את החבורה שלנו מקיפה פתאום חבורת האנשים העליזים של רובין הוד, חמושים בקשתות וחיצים ונראים קצת כמו גברים בגטקעס (מנומרים!), כשבראשם עומדת ילדונת בלונדינית שקצת מזכירה את אנה לוסיה של פעם (רק ליוצאי עדות אשכנז).

   

  דזמונד לעומת זאת מתכונן לרדת מהספינה שלו אל החוף, למרות שפני לא ממש מתלהבת מהעניין בלשון המעטה. צודקת! שמונה שנים היא חיכתה לו שיחזור, ועכשיו הוא הולך להעלם לה שוב?... היא גם מקשה עליו ושואלת שאלה הגיונית: אם דניאל אמר את מה שהוא אמר לך על האי, איך זה יכול להיות שלא זכרת את זה עד לפני יומיים? לדזי אין תשובה, אבל אני אומר סחתיין על עצם העלאת השאלה. דז מאוד נחוש לבצע את המשימה שלו, והוא מתייחס בביטול לחששות של פני שמתחלקים שווה בשווה בין אבא שלה, לבין החזרה אל האי. "למה שלכל הרוחות אני ארצה לחזור לשם?" שואל דז ברטוריות, וכולנו יודעים את התשובה לכך.

   

  עוד אחד שממש אוהב משימות הוא ג'ון לוק. ועכשיו יש לו, לסוייר ולג'ולייט שני שבויים - האנשים שלבושים כחיילים שניסו להרוג אותם בפרק הקודם. אה, והם גם דוברים לטינית שוטפת. סימן שהם... "אחרים"! (נקודה למחשבה: יכול להיות שהאחרים נמצאים על האי ממש ממש ממזמן? זאת אומרת, עוד מהתקופה שבה אנשים באמת נהגו לדבר בשפה הלטינית? ימי-הביניים, give ot take?...)

  גם מיילס שמובל כשבוי על-ידי הבלונדה וחבריה, מתחיל שוב לשמוע את המתים מדברים אליו, וקולט שהחיילים לכאורה שלבושים במדי הצבא האמריקאי הם לא ממש אותנטיים. אבל אז כולם מגיעים לפתחו של בסיס צבאי הממוקם אי שם בליבו של עמק ירוק ופורח - מחנה אוהלים שעתיד ביום מן הימים להפוך ל-barracks המפורסמים - מקום מושבם של "האחרים". עכשיו אתם מבינים למה ה-barracks (מגורים צבאיים) נקראים כמו שהם נקראים?! חכו, זאת רק ההתחלה...

   

  המחנה הוא ביתך - שמור עליו

   

  בינתיים, דזמונד נכנס בשערי האוניברסיטה ומנסה לברר פרטים על דניאל פראדיי, אבל לשווא. האיש נעלם כלא היה מכל מאגרי הנתונים, איש לא ראה, איש לא שמע. דז נוקט יוזמה ופורץ למעבדה הישנה של דניאל, רק כדי לגלות בה את הציוד המסתורי שנראה כמו מכשיר לייבוש שיער במספרות, ואת מבוך העכברים העתיק - מעלים אבק. לרוע(?) מזלו, תופס אותו אחד מאנשי האחזקה שקצת יותר יודע פרטים על פראדיי מהאחרים, ומרמז לנו שככל הנראה גם המדען הגמלוני מסתיר כמה שלדים עסיסיים בארון שלו.

   

  על האי - שלושת אנשי הספינה השבויים פוגשים את מי שמסתמן כמנהיג ה"אחרים" - ריצ'ארד אלפרט (הפתעה: הוא נראה אותו הדבר). ריצ'ארד מפיל עליהם פצצה כשהוא מספר להם שבאמת נפלה על האי פצצה, ולא סתם פצצה - פצצה גרעינית. היחיד שקם, מתעמת איתו ויוצא באומץ לנסות ולפתור את המצב הוא דניאל פראדיי. זוכרים את דניאל בהתחלה, כשרק הכרנו אותו בעונה הרביעית? איך הוא נראה לנו אז כל כך שברירי, לא החלטי וחסר עמוד שדרה באופן כללי? שלא לדבר על זה שמיילס רק ניסה להשתיק אותו בכל הזדמנות כדי שלא יחשוב אפילו לשתף פעולה עם ג'ק וחבריו. אבל עכשיו אנחנו רואים שדניאל התבגר, תפס אומץ, ואומר בגלוי את מה שיש לו לומר (כולל להגיד לשרלוט בפניה שהוא מאוהב בה... אוווווווווווווו). מה אני אגיד לכם - איזה מזל שיש לנו את פראדיי, ולו רק כדי שמישהו יוכל להסביר לנו בכל פעם מחדש מה זה הדברים הפיזיקליים המשונים שקורים לנו שם, על האי. וכיף לראות שגם הוא, כמו עוד המון דמויות שהכרנו בעבר בסדרה, עובר תהליך שמסמן ומציב אותו כ"מנהיג" של חבורת אנשי הספינה לשעבר, או לפחות של מה שנשאר ממנה.

   

  לא משנה מתי - אייליינר שחור מתחת לעיניים תמיד יישאר באופנה

   

  ובצד השני, ג'ולייט מצליחה לשכנע בדרכים דיפלומטיות את אחד משני השבויים לספר לה היכן נמצא המחנה שלהם. השבוי השני - צעיר בעל מבטא בריטי מעודן עם עיניים כחולות רושפות - לא ממש מתרצה משיתוף הפעולה, שובר את המפרקת של חברו, ובורח אל הג'ונגל. כשסוייר שואל את לוק למה הוא לא ירה בו, לוק עונה לו בטבעיות: "כי הוא אחד מאנשיי." אם מדברים על מישהו שנכנס כבר לתפקיד המנהיג...

   

  ובינתיים, מחוץ לאי, דזמונד ממשיך את החקירה שלו ומגיע לביתה של צעירה בשם תרזה ספנסר, אותה פראדיי הכיר בעבר. כנראה שדניאל שיחק לה עם הראש קצת יותר מדיי, כי הבחורה שוכבת במצב של קומה במיטה, ומדיי פעם חוזרת לגיל שלוש. מה שכן - דזמונד מגלה מידע חשוב ביותר: שלא אחר מאשר צ'ארלס וידמור הוא שעמד מאחורי הניסויים המדעיים של דניאל פראדיי, תמך בהם ומימן אותם. אולי ככה וידמור חשב שהוא יכול לחזור אל האי?... אנחנו עוד נשוב אליו.

   

  החייל הצעיר שברח מגיע בינתיים למחנה, ואומר לריצ'ארד שאין מצב שהאיש הזקן שתפס אותו מכיר את האי טוב יותר ממנו (טעות גדולה), כל זאת בזמן שלוק, סוייר וג'ולייט כבר מתמקמים בפינה נוחה בפאתי הבסיס. לוק מחליט ללכת ולהמשיך את השיחה שהיתה לו עם ריצ'ארד על איך להציל את האי, בזמן שסוייר וג'ולייט מחליטים לעקוב אחרי דניאל והבלונדינית שמובילה אותו באיומי רובה אל היער.

  כשדניאל מגיע אל היעד, הוא מבחין בטיל גרעיני ענק שאחמדיניג'אד היה רק מת להניח עליו את היד. אחרי שהוא גם מבין שהדבר הזה מתחיל לפלוט קרינה רדיואקטיבית, הוא מורה ל"אחרת" שאיתו לקבור את הפצצה עמוק עמוק מתחת לשכבת בטון או עופרת, ובדרך גם מתוודה בפניה על זה שהוא הגיע מהעתיד. עכשיו - זוכרים את ההאץ' מהעונה השנייה - "הברבור"? זוכרים שמתחת להאץ' היה מעבר, שהסתיים בקיר בטון גדול, שאף אחד לא ידע מה יש מאחוריו? סעיד אפילו אמר עליו שהפעם האחרונה שהוא ראה דבר שכזה, היתה בצ'רנוביל. יכול להיות שבעצם מה שהיה קבור כל אותו הזמן מאחורי קיר הבטון, מתחת ל"ברבור" - זו הפצצה הגרעינית?! יכול אולי להיות שהכפתור שעליו לחץ דזמונד כל 108 דקות נועד להציל את כולם מפני שחרור הלחץ של הפצצה?! איך הכל מתחיל להתחבר לנו עכשיו... (ועדיין לא סיימנו!)

   

  גם לנו יש האץ' בדימונה

   

  דזמונד פורץ בסערה לחדר של אויבו המושבע - צ'ארלס וידמור, כשבפיו שאלה אחת בלבד: איפה בעולם נמצאת מאמא פראדיי? לפני שוידמור נותן לו את התשובה, הוא רוצה לדעת האם פני בטוחה. ויש לו סיבה טובה מאוד לשאול את השאלה הזאת - בן לינוס מחפש אותה מאז שהבת שלו אלכס נרצחה. וידמור מגלה לדזמונד שאמא של פראדיי נמצאת בלוס אנג'לס - שבאופן מוזר זה גם המקום אליו התקבצו כל חברי האושיאניק סיקס בפרקים הקודמים. לפני שהוא עוזב, וידמור נותן לדז עצה אחת אחרונה - לחזור להסתתר איפה שהוא היה כל שלוש השנים האחרונות, ולעזוב את הסיפור הזה בשקט כי זה באמת משהו שגדול עליו. כנראה שהעצה הזו לא נופלת על אוזניים ערלות, משום שכשדזמונד חוזר לספינה שלו הוא משקר לפני ואומר לה שהוא לא מצא כלום. למרות שלכל אורך הפרק דז היה מאוד נחוש במשימה שלו, כשלנגד עיניו עמדה כל הזמן טובת חבריו על האי - לקראת הסוף אנחנו רואים שהוא מנסה לברוח מהייעוד שלו, בדיוק כמו בפעם ההיא כשהזקנה בחנות התכשיטים אמרה לו שהייעוד שלו יהיה להגיע לאי וללחוץ על כפתור, והוא סרב להאמין לה. אבל אין מה לעשות - ייעוד זה ייעוד - והפעם זוהי דווקא פני שמשכנעת את בעלה להמשיך במשימה שלו ולהיות נאמן לעצמו. וכך - כמו מרקו הקטן שחצה את האוקיינוס באוניה בדרך למצוא את אמא שלו - גם דזמונד יום מרים עוגן ושט לעבר חופיה הזהובים של לוס אנג'לס בדרך למצוא את האמא האבודה של דניאל.

   

  אנחנו חוזרים אל האי ואל ג'ון לוק, שמתייצב בלי פחד בלב המחנה של האחרים כאילו זה היה ביתו השני, ואומר לריצ'ארד אלפרט את שלוש מילות הקסם: "ג'ייקוב שלח אותי." את החייל הצעיר ממקודם זה לא ממש מעניין והוא מאיים עליו ברובה, אבל מייד אנחנו מגלים שזהו למעשה... צ'ארלס וידמור הצעיר! צ'ארלס וידמור היה אחד מה"אחרים"!!!

   

  זה הקטן - רשע גדול יהיה

   

  ג'ון מספר לריצ'ארד שבתור המנהיג העתידי של האחרים, הוא בא לשאול אותו איך הוא יכול לצאת מהאי, אבל ריצ'ארד קצת מסופק לגביו. בתגובה, ג'ון מציע לריצ'ארד ללכת ולפגוש אותו בעוד שנתיים, כשהוא יוולד. זוכרים את הביקור של ריצ'ארד בחדר היולדות בעונה הקודמת? זוכרים את המפגש של ריצ'ארד עם ג'ון הקטן, ואת המבחן שהוא ערך לו כדי לבחון אם הוא באמת המנהיג? (אגב, באותו מבחן היה בין כל החפצים גם המצפן - אותו מצפן שריצ'ארד העניק ללוק ושלוק החזיר עכשיו לריצ'ארד) רואים איך עכשיו הכל מסתדר לנו?! פשוט נפלא!!! ושאף אחד לא יגיד שאנחנו לא מתחילים לקבל תשובות על כל השאלות שנשאלו עד עכשיו, כן?!...

   

  לפני שג'ון מספיק לקבל מריצ'ארד את המידע החשוב, שוב האור הבוהק מופיע לנו מול העיניים, והאבודים שלנו מוצאים את עצמם בזמן אחר - קדום יותר. בלי האחרים, בלי ה-barracks, גם בלי הפצצה הגרעינית. אבל עבור שרלוט המעבר הזה היה כנראה מעבר אחד יותר מדיי. היא מתעלפת על הקרקע וכל הפנים שלה מתמלאים בדם.

  האם זהו סופה של המדענית המצודדת? האם פראדיי יוכל לתת לזה לקרות? האם מישהו יתחיל להתייחס מתישהו למיילס? האם לוק ימצא את התשובה? האם ג'ולייט תמצא לסוייר כינוי בלטינית? והאם סוייר ימצא את החולצה המקורית שלו?...

   

  להתראות בשבוע הבא!!!

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (44)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/2/09 14:01:

   צטט: JOY 2009-02-07 12:45:14

   אוי-ווי אני בפוסט הזה לגמרי באיחור!

    

   מלבד הלסת השמוטה שלי בעת הגילוי שהחייל הנודניק המעצבן הזה הוא צ'ארלס ווידמור (גם אז לא היה לו שום חן!)

    

   דניאל ממשיך ואומר לבחורה שליוותה אותו לפצצה שהיא מוכרת לו... האם יכול להיות שהיא אמו?!

    

   עם הכוכב אני אחזור ביום אחר (כי לצערי אי אפשר לככב פעמיים ביום..)

    

   שבוע טוב שיהיה! נשיקה

    

   חחחח... עדיף מאוחר מאשר.. קריצה

    

   נראה לי שהחיילת הבלונדינית - אלי היה שמה - הזכירה לו את הבחורה שהשתתפה בניסויים שלו - תרזה ספנסר... זאת בגלל שהוא אמר את זה מייד אחרי שהראו את הקטע של דזמונד שמבקר את אותה בחורה.

     7/2/09 12:45:

   אוי-ווי אני בפוסט הזה לגמרי באיחור!

    

   מלבד הלסת השמוטה שלי בעת הגילוי שהחייל הנודניק המעצבן הזה הוא צ'ארלס ווידמור (גם אז לא היה לו שום חן!)

    

   דניאל ממשיך ואומר לבחורה שליוותה אותו לפצצה שהיא מוכרת לו... האם יכול להיות שהיא אמו?!

    

   עם הכוכב אני אחזור ביום אחר (כי לצערי אי אפשר לככב פעמיים ביום..)

    

   שבוע טוב שיהיה! נשיקה

     6/2/09 23:55:

   צטט: טקס וילר 2009-02-06 23:47:34


   נפלא!

   ואלוהים ישמור

   אי, אתה זוכר את כל הדברים האלה????

    

   צוחקרגועאטום

     6/2/09 23:47:


   נפלא!

   ואלוהים ישמור

   אי, אתה זוכר את כל הדברים האלה????

     1/2/09 20:30:

   צטט: cthulhu 2009-02-01 20:24:24

   צטט: לירון פיין 2009-02-01 19:19:20

   צטט: yacobzon 2009-02-01 12:26:01

   צטט: cthulhu 2009-02-01 11:38:43

   עמדתי להזכיר את בבילון 5 גם כן.

   סופסוף מתחילים לראות כל מני קצוות מתחברים.

   אני רק מחכה להסבר כלשהו על המפלצת מהעשן ההיא, ממה היא עשויה, מה זה בכלל, וכו'.

    

   את שאלת מפלצת העשן יפתרו ממש לקראת הסוף, שזה אומר רק בשנה הבאה...

    

   בעיקרון מפלצת העשן עשויה מעשן.

    

    

   עשן שגורס אנשים, מעיף עצים באוויר ועושה רעשים מכאניים...

    

   וגם "מצלם" כל מיני אבודים, לפעמים...

     1/2/09 20:26:

   צטט: moonlight_shadow 2009-02-01 18:02:35


   מעולה אתה, מעולה

    

   מודה- כנראה לא הייתי ממש מרוכזת בפרק (איך הם חושבים לשמור על ריכוז שלי אם ג'ק לא מופיע??? בסתם...) ולא עשיתי המון הקשרים לשאלות שעלו עד עכשיו. טוב שיש אותך צוחק

   אני אחכה לשידור החוזר ביום שלישי ואהיה יותר מרוכזת- גם עם מה שאתה כתבת.

   כי משום מה הפרק לא השאיר אצלי רושם מיוחד, אבל אחרי קריאת הפוסט- אין ספק שהוא ענה על כמה דברים (ולא רק בילבל אותי יותר ויותר).

    

   ולמה אתה חושב שההבזק האחרון הביא אותם אל זמן מוקדם יותר?

    

   לא לא - את מעולה!

    

   ההבזק האחרון הביא את האבודים לזמן מוקדם יותר - פשוט כי המחנה הצבאי לא היה קיים שם יותר...

     1/2/09 20:25:

   צטט: cthulhu 2009-02-01 17:21:26

   צטט: yacobzon 2009-02-01 13:36:02

    

   איזה מזל שיש לך כוח רצון חזק!.... רגוע

    

   האמת היא שאין לי מושג מה ההבדל בין פצצה גרעינית לפצצת מימן... אבל תודה על התיקון! ועל הכוכב, כמובן...

   בקיצור נמרץ- פצצת אטום- בום גדול. פצצת מימן- בום עוד יותר גדול, או מאוד מאוד גדול, או בכזו עוצמה שמחלק את כדוה"א לכמה חלקים...

   יש כמה הבדלים, הבדל העיקרי שפצצת אטום עובדת על עקרון ביקוע גרעיני, ופצצת מימן עובדת על היתוך (השמש מייצרת חום ע"י היתוך גם כן- כמה אטומים מיסוד קל שמותכים לאטום יותר כבד ומשחררים אנרגיה תוך כדי).

   עוד הבדל משמעותי הוא שבפצצת מימן אין בעצם גבול עליון לאנרגיה, ומי שבונה אותה יכול בעצם לייצר פיצוץ גדול ככל שירצה (אם יש לו מספיק חומר להתיך).

   פצצות מימן בעצם כוללות פצצת אטום קטנה שדוחסת את החומר שגורם לתגובת השרשרת בפצצה.

    

    

   אתה בסדר אתה.

     1/2/09 20:24:

   צטט: לירון פיין 2009-02-01 19:19:20

   צטט: yacobzon 2009-02-01 12:26:01

   צטט: cthulhu 2009-02-01 11:38:43

   עמדתי להזכיר את בבילון 5 גם כן.

   סופסוף מתחילים לראות כל מני קצוות מתחברים.

   אני רק מחכה להסבר כלשהו על המפלצת מהעשן ההיא, ממה היא עשויה, מה זה בכלל, וכו'.

    

   את שאלת מפלצת העשן יפתרו ממש לקראת הסוף, שזה אומר רק בשנה הבאה...

    

   בעיקרון מפלצת העשן עשויה מעשן.

    

    

   עשן שגורס אנשים, מעיף עצים באוויר ועושה רעשים מכאניים...

     1/2/09 19:19:

   צטט: yacobzon 2009-02-01 12:26:01

   צטט: cthulhu 2009-02-01 11:38:43

   עמדתי להזכיר את בבילון 5 גם כן.

   סופסוף מתחילים לראות כל מני קצוות מתחברים.

   אני רק מחכה להסבר כלשהו על המפלצת מהעשן ההיא, ממה היא עשויה, מה זה בכלל, וכו'.

    

   את שאלת מפלצת העשן יפתרו ממש לקראת הסוף, שזה אומר רק בשנה הבאה...

    

   בעיקרון מפלצת העשן עשויה מעשן.

    

    

     1/2/09 18:02:


   מעולה אתה, מעולה

    

   מודה- כנראה לא הייתי ממש מרוכזת בפרק (איך הם חושבים לשמור על ריכוז שלי אם ג'ק לא מופיע??? בסתם...) ולא עשיתי המון הקשרים לשאלות שעלו עד עכשיו. טוב שיש אותך צוחק

   אני אחכה לשידור החוזר ביום שלישי ואהיה יותר מרוכזת- גם עם מה שאתה כתבת.

   כי משום מה הפרק לא השאיר אצלי רושם מיוחד, אבל אחרי קריאת הפוסט- אין ספק שהוא ענה על כמה דברים (ולא רק בילבל אותי יותר ויותר).

    

   ולמה אתה חושב שההבזק האחרון הביא אותם אל זמן מוקדם יותר?

     1/2/09 17:21:

   צטט: yacobzon 2009-02-01 13:36:02

    

   איזה מזל שיש לך כוח רצון חזק!.... רגוע

    

   האמת היא שאין לי מושג מה ההבדל בין פצצה גרעינית לפצצת מימן... אבל תודה על התיקון! ועל הכוכב, כמובן...

   בקיצור נמרץ- פצצת אטום- בום גדול. פצצת מימן- בום עוד יותר גדול, או מאוד מאוד גדול, או בכזו עוצמה שמחלק את כדוה"א לכמה חלקים...

   יש כמה הבדלים, הבדל העיקרי שפצצת אטום עובדת על עקרון ביקוע גרעיני, ופצצת מימן עובדת על היתוך (השמש מייצרת חום ע"י היתוך גם כן- כמה אטומים מיסוד קל שמותכים לאטום יותר כבד ומשחררים אנרגיה תוך כדי).

   עוד הבדל משמעותי הוא שבפצצת מימן אין בעצם גבול עליון לאנרגיה, ומי שבונה אותה יכול בעצם לייצר פיצוץ גדול ככל שירצה (אם יש לו מספיק חומר להתיך).

   פצצות מימן בעצם כוללות פצצת אטום קטנה שדוחסת את החומר שגורם לתגובת השרשרת בפצצה.

    

     1/2/09 13:36:

   צטט: צביה רובין-טקסטואלית 2009-02-01 13:24:23


   וווה וווה וווי ווווווה

   איזה פרק!!!!

   הצלחתי להתאפק ולא קראתי את הפוסט שלך עד עכשיו.

   כל הכבוד לי :-)

   זה לא היה קל...

    

   וכל הכבוד לך על פוסט נפלא כרגיל

   חבל שאי אפשר לככב יותר מפעם אחת

   היית מקבל צרור כוכבים :-)

    

   תיקון טעות קלה: פצצת מימן, לא פצצה אטומית.

   לא יכולה לחכות לפרק הבא ולפוסט הבא שלך :-)

    

   איזה מזל שיש לך כוח רצון חזק!.... רגוע

    

   האמת היא שאין לי מושג מה ההבדל בין פצצה גרעינית לפצצת מימן... אבל תודה על התיקון! ועל הכוכב, כמובן...


   וווה וווה וווי ווווווה

   איזה פרק!!!!

   הצלחתי להתאפק ולא קראתי את הפוסט שלך עד עכשיו.

   כל הכבוד לי :-)

   זה לא היה קל...

    

   וכל הכבוד לך על פוסט נפלא כרגיל

   חבל שאי אפשר לככב יותר מפעם אחת

   היית מקבל צרור כוכבים :-)

    

   תיקון טעות קלה: פצצת מימן, לא פצצה אטומית.

   לא יכולה לחכות לפרק הבא ולפוסט הבא שלך :-)

     1/2/09 12:26:

   צטט: cthulhu 2009-02-01 11:38:43

   עמדתי להזכיר את בבילון 5 גם כן.

   סופסוף מתחילים לראות כל מני קצוות מתחברים.

   אני רק מחכה להסבר כלשהו על המפלצת מהעשן ההיא, ממה היא עשויה, מה זה בכלל, וכו'.

    

   את שאלת מפלצת העשן יפתרו ממש לקראת הסוף, שזה אומר רק בשנה הבאה...

     1/2/09 11:38:

   עמדתי להזכיר את בבילון 5 גם כן.

   סופסוף מתחילים לראות כל מני קצוות מתחברים.

    

   אני רק מחכה להסבר כלשהו על המפלצת מהעשן ההיא, ממה היא עשויה, מה זה בכלל, וכו'.

     1/2/09 10:35:

   צטט: לירון פיין 2009-02-01 09:46:05

   בקרוב: הופעת אורח של דודו טופז באי, צורח "אין לי זמן". חמוש בשיער הדינמי של יאיר לפיד.

    

   ובנימה פחות רצינית: אין שום בעיות עם מסעות בזמן, אם התסריט כתוב היטב. וכאן, באבודינו ז"ל, התסריט כתוב בצורה מופתית הן במיקרו והן במאקרו. כל מי שזועקים שהסדרה מופרכת והיוצרים מנסים למצואפתרונות מתחת לאדמה, מתעלם מהעובדה שיש קטעים בעונה הזו שמתייחסים לרמזים בעונה אחת, ומעידים שיש כאן יצירה שלמה ועגולה בה נסגרו כל הפינות מראש.

    

   מזכיר לי קצת סדרת-על אחרות, שנכתבה באותה צורה: בבילון 5. גם שם, פרקים בעונות המאוחרות סגרו מעגלים שנפתחו בעונות הראשונות, וברור שלא היו יכולים להיכתב אם לא היתה שם מחשבה מראש על הכל כולל ה-כל.

    

   הלאה המלעיזים!

    

   (שלכם, ריצ'רד הקטן, נער הטלפטיה)

    

   מסכים איתך בכל מילה, נקודה ופסיק!

     1/2/09 09:46:

   בקרוב: הופעת אורח של דודו טופז באי, צורח "אין לי זמן". חמוש בשיער הדינמי של יאיר לפיד.

    

   ובנימה פחות רצינית: אין שום בעיות עם מסעות בזמן, אם התסריט כתוב היטב. וכאן, באבודינו ז"ל, התסריט כתוב בצורה מופתית הן במיקרו והן במאקרו. כל מי שזועקים שהסדרה מופרכת והיוצרים מנסים למצואפתרונות מתחת לאדמה, מתעלם מהעובדה שיש קטעים בעונה הזו שמתייחסים לרמזים בעונה אחת, ומעידים שיש כאן יצירה שלמה ועגולה בה נסגרו כל הפינות מראש.

    

   מזכיר לי קצת סדרת-על אחרות, שנכתבה באותה צורה: בבילון 5. גם שם, פרקים בעונות המאוחרות סגרו מעגלים שנפתחו בעונות הראשונות, וברור שלא היו יכולים להיכתב אם לא היתה שם מחשבה מראש על הכל כולל ה-כל.

    

   הלאה המלעיזים!

    

   (שלכם, ריצ'רד הקטן, נער הטלפטיה)

     1/2/09 09:37:

   צטט: מלכת האמבטיה 2009-02-01 08:23:31


   תודההההההההההה......

    

     1/2/09 08:23:

     31/1/09 23:47:

   צטט: plastilinit 2009-01-31 23:38:06

   צטט: yacobzon 2009-01-31 23:33:40

   צטט: plastilinit 2009-01-31 23:04:17

   צטט: yacobzon 2009-01-31 22:23:19

   צטט: plastilinit 2009-01-31 22:20:03

   ווואאאאאוווווו

   אכן, תשובות! ווידמור!!

    

   אבל לראשונה אני מעיזה לחלוק עליך, יקירי. לי דווקא נראה שהילד של דזמונד נקרא על שם ריצ'רד המקורי, ולא הוא עצמו.

   זה כי זה הגיוני שדזמונד יקרא ככה לבן שלו, אחרי שצ'ארלי הציל אותו, וגם כי אננו יודעים שלצ'ארלי יש אח גדול.

   וגם שצ'ארלי גדל במשפחה ענייה ומאוד נוצרית, בקיצור.. אני לא מאמינה שאני מעיזה לתקן אותך, אבל זה קורה!!!

    

   יקירתי, בלבלת אותי לגמרי... בלתי החלטי

    

   אגב, ישנה גם אפשרות סבירה ביותר שצ'ארלי הקטן נקרא על שם סבא שלו - צ'ארלס ווידמור. אבל אנחנו יודעים שאפילו הבת שלו לא ממש מחבבת אותו אחרי שהוא שלח ספינה שלמה לחסל את כל יושבי האי - אז לא עדיף לנו לחשוב שהוא קרוי על שם צ'ארלי פייס ז"ל?...

    

   אכן על שמו של פייס הוא קרוי, והוא לא הוא עצמו...

   למה בילבלתי אותך? 

    

   את רואה? גם פה בלבלת אותי!!!

    

   לא שניסיתי לרמוז שהרוח של צ'ארלי המקורי איכשהו התגלגלה לגוף של הילד... הם רק קראו לו על שמו של כוכב הרוק האגדי...

    

    

   אה.. אוקי, פשוט חשבתי בגלל התמונה- אז -היום- שכן חשבת ככה! 

   אחח :)

    פרק ענק, אגב. הוא כזה היה טוב, חיבר קצוות חוטים, שלא ממש הרגשנו שהאושיאניק סיקס נעלמו ממנו...

    

   הוקל לי.

    

   פרק לוסט קלאסי. ק-ל-א-ס-י!!!!!

     31/1/09 23:38:

   צטט: yacobzon 2009-01-31 23:33:40

   צטט: plastilinit 2009-01-31 23:04:17

   צטט: yacobzon 2009-01-31 22:23:19

   צטט: plastilinit 2009-01-31 22:20:03

   ווואאאאאוווווו

   אכן, תשובות! ווידמור!!

    

   אבל לראשונה אני מעיזה לחלוק עליך, יקירי. לי דווקא נראה שהילד של דזמונד נקרא על שם ריצ'רד המקורי, ולא הוא עצמו.

   זה כי זה הגיוני שדזמונד יקרא ככה לבן שלו, אחרי שצ'ארלי הציל אותו, וגם כי אננו יודעים שלצ'ארלי יש אח גדול.

   וגם שצ'ארלי גדל במשפחה ענייה ומאוד נוצרית, בקיצור.. אני לא מאמינה שאני מעיזה לתקן אותך, אבל זה קורה!!!

    

   יקירתי, בלבלת אותי לגמרי... בלתי החלטי

    

   אגב, ישנה גם אפשרות סבירה ביותר שצ'ארלי הקטן נקרא על שם סבא שלו - צ'ארלס ווידמור. אבל אנחנו יודעים שאפילו הבת שלו לא ממש מחבבת אותו אחרי שהוא שלח ספינה שלמה לחסל את כל יושבי האי - אז לא עדיף לנו לחשוב שהוא קרוי על שם צ'ארלי פייס ז"ל?...

    

   אכן על שמו של פייס הוא קרוי, והוא לא הוא עצמו...

   למה בילבלתי אותך? 

    

   את רואה? גם פה בלבלת אותי!!!

    

   לא שניסיתי לרמוז שהרוח של צ'ארלי המקורי איכשהו התגלגלה לגוף של הילד... הם רק קראו לו על שמו של כוכב הרוק האגדי...

    

    

   אה.. אוקי, פשוט חשבתי בגלל התמונה- אז -היום- שכן חשבת ככה! 

   אחח :)

    פרק ענק, אגב. הוא כזה היה טוב, חיבר קצוות חוטים, שלא ממש הרגשנו שהאושיאניק סיקס נעלמו ממנו...

     31/1/09 23:33:

   צטט: plastilinit 2009-01-31 23:04:17

   צטט: yacobzon 2009-01-31 22:23:19

   צטט: plastilinit 2009-01-31 22:20:03

   ווואאאאאוווווו

   אכן, תשובות! ווידמור!!

    

   אבל לראשונה אני מעיזה לחלוק עליך, יקירי. לי דווקא נראה שהילד של דזמונד נקרא על שם ריצ'רד המקורי, ולא הוא עצמו.

   זה כי זה הגיוני שדזמונד יקרא ככה לבן שלו, אחרי שצ'ארלי הציל אותו, וגם כי אננו יודעים שלצ'ארלי יש אח גדול.

   וגם שצ'ארלי גדל במשפחה ענייה ומאוד נוצרית, בקיצור.. אני לא מאמינה שאני מעיזה לתקן אותך, אבל זה קורה!!!

    

   יקירתי, בלבלת אותי לגמרי... בלתי החלטי

    

   אגב, ישנה גם אפשרות סבירה ביותר שצ'ארלי הקטן נקרא על שם סבא שלו - צ'ארלס ווידמור. אבל אנחנו יודעים שאפילו הבת שלו לא ממש מחבבת אותו אחרי שהוא שלח ספינה שלמה לחסל את כל יושבי האי - אז לא עדיף לנו לחשוב שהוא קרוי על שם צ'ארלי פייס ז"ל?...

    

   אכן על שמו של פייס הוא קרוי, והוא לא הוא עצמו...

   למה בילבלתי אותך? 

    

   את רואה? גם פה בלבלת אותי!!!

    

   לא שניסיתי לרמוז שהרוח של צ'ארלי המקורי איכשהו התגלגלה לגוף של הילד... הם רק קראו לו על שמו של כוכב הרוק האגדי...

     31/1/09 23:04:

   צטט: yacobzon 2009-01-31 22:23:19

   צטט: plastilinit 2009-01-31 22:20:03

   ווואאאאאוווווו

   אכן, תשובות! ווידמור!!

    

   אבל לראשונה אני מעיזה לחלוק עליך, יקירי. לי דווקא נראה שהילד של דזמונד נקרא על שם ריצ'רד המקורי, ולא הוא עצמו.

   זה כי זה הגיוני שדזמונד יקרא ככה לבן שלו, אחרי שצ'ארלי הציל אותו, וגם כי אננו יודעים שלצ'ארלי יש אח גדול.

   וגם שצ'ארלי גדל במשפחה ענייה ומאוד נוצרית, בקיצור.. אני לא מאמינה שאני מעיזה לתקן אותך, אבל זה קורה!!!

    

   יקירתי, בלבלת אותי לגמרי... בלתי החלטי

    

   אגב, ישנה גם אפשרות סבירה ביותר שצ'ארלי הקטן נקרא על שם סבא שלו - צ'ארלס ווידמור. אבל אנחנו יודעים שאפילו הבת שלו לא ממש מחבבת אותו אחרי שהוא שלח ספינה שלמה לחסל את כל יושבי האי - אז לא עדיף לנו לחשוב שהוא קרוי על שם צ'ארלי פייס ז"ל?...

    

   אכן על שמו של פייס הוא קרוי, והוא לא הוא עצמו...

   למה בילבלתי אותך? 

     31/1/09 22:23:

   צטט: plastilinit 2009-01-31 22:20:03

   ווואאאאאוווווו

   אכן, תשובות! ווידמור!!

    

   אבל לראשונה אני מעיזה לחלוק עליך, יקירי. לי דווקא נראה שהילד של דזמונד נקרא על שם ריצ'רד המקורי, ולא הוא עצמו.

   זה כי זה הגיוני שדזמונד יקרא ככה לבן שלו, אחרי שצ'ארלי הציל אותו, וגם כי אננו יודעים שלצ'ארלי יש אח גדול.

   וגם שצ'ארלי גדל במשפחה ענייה ומאוד נוצרית, בקיצור.. אני לא מאמינה שאני מעיזה לתקן אותך, אבל זה קורה!!!

    

   יקירתי, בלבלת אותי לגמרי... בלתי החלטי

    

   אגב, ישנה גם אפשרות סבירה ביותר שצ'ארלי הקטן נקרא על שם סבא שלו - צ'ארלס ווידמור. אבל אנחנו יודעים שאפילו הבת שלו לא ממש מחבבת אותו אחרי שהוא שלח ספינה שלמה לחסל את כל יושבי האי - אז לא עדיף לנו לחשוב שהוא קרוי על שם צ'ארלי פייס ז"ל?...

     31/1/09 22:20:

   ווואאאאאוווווו

   אכן, תשובות! ווידמור!!

    

   אבל לראשונה אני מעיזה לחלוק עליך, יקירי. לי דווקא נראה שהילד של דזמונד נקרא על שם ריצ'רד המקורי, ולא הוא עצמו.

   זה כי זה הגיוני שדזמונד יקרא ככה לבן שלו, אחרי שצ'ארלי הציל אותו, וגם כי אננו יודעים שלצ'ארלי יש אח גדול.

   וגם שצ'ארלי גדל במשפחה ענייה ומאוד נוצרית, בקיצור.. אני לא מאמינה שאני מעיזה לתקן אותך, אבל זה קורה!!!

     31/1/09 18:18:

   צטט: רפאלה 2009-01-31 17:04:18

   חזרתי עם כוכב...

   *

   רפאלה

   וכן מוסיפה לך גם


    

   צוחק

    

   תודה רבה רפאלה!!!

     31/1/09 17:04:

   חזרתי עם כוכב...

   *

   רפאלה

   וכן מוסיפה לך גם


     31/1/09 14:30:

   צטט: צביה רובין-טקסטואלית 2009-01-31 14:14:54


   בכוחות על אנושיים הצלחתי להתאפק ולא לקרוא.

   רק הסתכלתי בתמונות.

   למדתי המוווון!

   תמונות ספוילר LOL

   כוכב לכוכב!

    

   (נראה אם במשך היום אצליח להתאפק עד הלילה ולא לקרוא...

   צריכה לזכור מה קרה לחווה ולפנדורה הסקרניות :-) )

    

   שלא לדבר על מה שקרה לחתול... קריצה

    

   תודה על הכוכב!!!

     31/1/09 14:28:

   צטט: e.zaro 2009-01-31 12:53:46

   תענוג לקריאה כמעט כמו שזה תענוג לצפייה... למרות שאת הפרק הזה פחות חיבבתי, קשה לי שהפרק היה בלי האושיאניק סיקס ואני לא ממעריצי פאראדיי... מזל שסוייר היה בפרק :)

    

   תענוג לקרוא אותך... צוחק


   בכוחות על אנושיים הצלחתי להתאפק ולא לקרוא.

   רק הסתכלתי בתמונות.

   למדתי המוווון!

   תמונות ספוילר LOL

   כוכב לכוכב!

    

   (נראה אם במשך היום אצליח להתאפק עד הלילה ולא לקרוא...

   צריכה לזכור מה קרה לחווה ולפנדורה הסקרניות :-) )

     31/1/09 13:06:

   צטט: yacobzon 2009-01-31 12:47:34

   צטט: רפאלה 2009-01-31 11:41:27

   אופסססססססססססס...

   אין לי כוכבים בשעה זו...

   המלאי עוד לא התחדש..אז ..

   סליחה..אבל אשוב  עם נצנצץ..

   ורציתי שוב להודות לך על  פוסט מושקע...

   שבת שלום


    

   חן חן,

   על לא דבר,

   ושיהיה גם לך שבת שלום ומבורך!!!

   חיוך

   אכן..

   התכוונתי לריצ'ארד...

   תודה לתיקון.

    

     31/1/09 12:53:
   תענוג לקריאה כמעט כמו שזה תענוג לצפייה... למרות שאת הפרק הזה פחות חיבבתי, קשה לי שהפרק היה בלי האושיאניק סיקס ואני לא ממעריצי פאראדיי... מזל שסוייר היה בפרק :)
     31/1/09 12:47:

   צטט: רפאלה 2009-01-31 11:41:27

   אופסססססססססססס...

   אין לי כוכבים בשעה זו...

   המלאי עוד לא התחדש..אז ..

   סליחה..אבל אשוב  עם נצנצץ..

   ורציתי שוב להודות לך על  פוסט מושקע...

   שבת שלום


    

   חן חן,

   על לא דבר,

   ושיהיה גם לך שבת שלום ומבורך!!!

   חיוך

     31/1/09 12:46:

   צטט: רפאלה 2009-01-31 11:38:45

   ה"תקציר"  שלך על חה שנראה בפרק הבא..נפלא.

   היכולת שלך לשחזר הכל במדיוק עולה על כל דימיון.

   חסרים לי כמה חלקים...ועדיין אני לוטה בערפל..אבל למען הודות לך הכל מתבהר...

   פתאום צץ לי הרעיון שצ'ארלס...בעצם חי בכוכב לכת אחר...

   אולי הוא בכלל בחלל רוב הזמן ולכן לא מזדקן...

   עדיין אני סקרנית מי זה ג'ייקוב נותן ההוראות....תודה לך ....

   כמה אני אוהבת ושמחה שהכרתיך.

   רפאלה*

    

   נראה לי שהתבלבלת עם ריצ'ארד... תודה רבה על כל המחמאות! צוחק

     31/1/09 12:45:

   צטט: עמיר 2009-01-31 11:16:37


   מעולה, כהרגלך.

    

   נהניתי מהסיטואציה שמשכפלת את עצמה כעבור חמישים שנה -

   קודם, לוק מתפרץ למחנה, ודורש לפגוש את ריצ'ארד שמרגיע את השומר (וידמור).

   ואח"כ, דזמונד מתפרץ למשרד המלוקק של וידמור, שמרגיע את השומר.

    

    

    

   נחמד!!! לא חשבתי על זה...

     31/1/09 12:45:

   צטט: s.p.z 2009-01-31 10:48:22

   אני חייב להודות שהכל באמת מתחבר

   הפרק השלישי הוא אחד הפרקים היותר טובים של הסדרה ובוודאי טוב יותר משני הפרקים הראשונים

   למה ריצ'ארד לא מזדקן? האם הוא אולי חייזר ??? מישהו חשב על זה?

    

    

   אולי זה בהשפעת הסרט האחרון (והמאכזב) בסדרת אינדיאנה ג'ונס, אבל אני לא ממש לא אוהב שדוחפים לי פתאום חייזרים לעלילה. מקווה שבכל זאת נישאר רק בטווח של מסעות בזמן, ולא במסעות מעולמות אחרים...

    

   ואני מסכים איתך שהפרק הזה היה טוב יותר וברור יותר משני הפרקים שקדמו לו. אבל ככה זה עם דזי - אף פעם לא מאכזב!

     31/1/09 12:43:

   צטט: pb fan 2009-01-31 09:06:15


   אהבתי 2 דברים בפרק

   1 צ'ארלס וידמור (הגילוי על כך שהוא היה אחד מהאחרים בצעירותו)

   2 החלום של דזמונד (מבחינתי דזמונד היא הדמות הכי מעניינת בסדרה וככה זה תמיד היה

   מאז שהוא הגיע כל פרק שעסק בסיפור שלו היה מעניין)

    

    

   אני עדיין חושבת שכל סיפורי הזמן היא טעות גדולה שלצערי תפיל את אבודים (לא הייתה סדרה אחת שהצליחה לשרוד את חזרה בזמן ) יותר מדי פרדוקסים

    

   מקוה לטוב בשבוע הבא

   עבודה מעולה

    

    

   מסכים איתך לגבי דזמונד - אין מה לעשות: הבנאדם מקבל תמיד את הפרקים הכי שווים.

    

   לגבי המסע בזמן - נכון שזה גורם עלילתי מהותי שמשנה פתאום את העלילה, אבל אני בעד להמשיך ולזרום איתו, כי דווקא הוא יכול להביא אותנו למקומות מאוד מעניינים שקשורים בקשר ישיר לעונות הקודמות של הסדרה (שכלל לא עסקו במסע בזמן). שלוש דוגמאות לכך כבר יכולנו לראות בפרק הנוכחי. למעשה, נראה לי שללא המסע בזמן, זה יהיה בלתי אפשרי להסביר את רוב השאלות שהתעוררו במהלך הסדרה. אז נחכה ונראה...

    

   ולדעתי היו כמה סדרות ענקיות שעסקו במסע בזמן והצליחו יופי: "מנהרת הזמן", "זינוק לאתמול", וגם במידה מסויימת "גולשים בזמן", שמאוד מזכירה את מה שקורה לאנשים שלנו על האי (רק ששם נעו בין מימדים ולא בין זמנים שונים).

    

   תודה על הביקור!!! צוחק

     31/1/09 12:37:

   צטט: אלית מאיירת 2009-01-31 03:51:10

   וויטמור תמיד היה סנוב קטן ומעצבן....

   אגב

   האם זה הופך את לוק לבן 48 ?

   הוא נראה קצת יותר...

    

   המממ... בזה את צודקת.

   טוב, אולי אפשר לומר שהחיים הקשים שהיו לו קצת הזקינו אותו טרם הזמן... קריצה

     31/1/09 11:41:

   אופסססססססססססס...

   אין לי כוכבים בשעה זו...

   המלאי עוד לא התחדש..אז ..

   סליחה..אבל אשוב  עם נצנצץ..

   ורציתי שוב להודות לך על  פוסט מושקע...

   שבת שלום


     31/1/09 11:38:

   ה"תקציר"  שלך על חה שנראה בפרק הבא..נפלא.

   היכולת שלך לשחזר הכל במדיוק עולה על כל דימיון.

   חסרים לי כמה חלקים...ועדיין אני לוטה בערפל..אבל למען הודות לך הכל מתבהר...

   פתאום צץ לי הרעיון שצ'ארלס...בעצם חי בכוכב לכת אחר...

   אולי הוא בכלל בחלל רוב הזמן ולכן לא מזדקן...

   עדיין אני סקרנית מי זה ג'ייקוב נותן ההוראות....תודה לך ....

   כמה אני אוהבת ושמחה שהכרתיך.

   רפאלה*

     31/1/09 11:16:


   מעולה, כהרגלך.

    

   נהניתי מהסיטואציה שמשכפלת את עצמה כעבור חמישים שנה -

   קודם, לוק מתפרץ למחנה, ודורש לפגוש את ריצ'ארד שמרגיע את השומר (וידמור).

   ואח"כ, דזמונד מתפרץ למשרד המלוקק של וידמור, שמרגיע את השומר.

    

    

     31/1/09 10:48:

   אני חייב להודות שהכל באמת מתחבר

   הפרק השלישי הוא אחד הפרקים היותר טובים של הסדרה ובוודאי טוב יותר משני הפרקים הראשונים

   למה ריצ'ארד לא מזדקן? האם הוא אולי חייזר ??? מישהו חשב על זה?

    

     31/1/09 09:06:


   אהבתי 2 דברים בפרק

   1 צ'ארלס וידמור (הגילוי על כך שהוא היה אחד מהאחרים בצעירותו)

   2 החלום של דזמונד (מבחינתי דזמונד היא הדמות הכי מעניינת בסדרה וככה זה תמיד היה

   מאז שהוא הגיע כל פרק שעסק בסיפור שלו היה מעניין)

    

    

   אני עדיין חושבת שכל סיפורי הזמן היא טעות גדולה שלצערי תפיל את אבודים (לא הייתה סדרה אחת שהצליחה לשרוד את חזרה בזמן ) יותר מדי פרדוקסים

    

   מקוה לטוב בשבוע הבא

   עבודה מעולה

    

     31/1/09 03:51:

   וויטמור תמיד היה סנוב קטן ומעצבן....

   אגב

   האם זה הופך את לוק לבן 48 ?

   הוא נראה קצת יותר...

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין