כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בלוג המרצים של עבודי קריאייטיב (קופירייטינג וארט-דיירקשן)

  בלוג המרצים של עבודי קריאייטיב (מגמת יח\"צ)
  ◄מבוא לתקשורת ויחסי ציבור ◄יחסי ציבור קריאטיביים ◄הכנת תכנית עבודה ◄כתיבת קומוניקט ◄עבודה מול עיתונאים ◄אתיקה וחוק בענף יחסי הציבור ◄ראיונות לתקשורת ומיומנויות פרזנטציה ◄ניהול מאבקים תקשורתיים ◄יחסי ציבור בעידן האינטרנט ◄אירועים יח\"צניים ◄ניהול משברים בתקשורת ועוד.

  ראש בראש POLITCLY DEATH MATCH

  10 תגובות   יום ראשון, 1/2/09, 15:13

     אז אחרי הניתוח המעמיק שהבאנו לכם על הקמפיין של אובאמה, הגיע הזמן לחזור הביתה.   בסדרת פוסטים אנחנו ננתח את המהלכים התקשורתיים והיחצ"נים של מערכת הבחירות בישראל

   
  תקנון התחרות  במשפט אחד: כל מתמודד רשאי / חייב לקרוע את יריבו. הכל כשר.  בשני משפטים: פוליטיקאי שלא יעשה כן, דינו: תבוסה בנוק אאוט על ידי יריבו והשפלה על ידינו, צוות השופטים ועל ידכם, הקהל.  התחרות מורכבת משלושה סבבים (עם אופציה להארכה במקרים צמודים במיוחד):  הסבב הראשון יתמקד בזבנג האחד של המסר. מסר חדשני, נכון, מעודכן ויצירתי שווה ערך לסנוקרת אחת חדה וכואבת.  הסבב השני יתייחס לנבחרת: חבורת המתמודדים שברקע. אלה שתומכים ומעודדים את נציגם בזירה. כמה הם מגובשים, בולטים ומספיקים להעביר את מגני השיניים או לעסות את העורף למתמודד שלהם בזמן.  הסבב השלישי כל כולו מוקדש לפעילות ברשת. נבחן רצף של מכות באתר המפלגה, בבלוג של המתמודד בזירה ובפעילות באתרי תוכן גולשים.  LET THE PARTY BEGIN!   


  עבודה VS קדימה     אהוד ("השועל") ברק, שועל קרבות ותיק שבאמצעות ספין/ לא ספין, הגדיל את תמיכתו בעקבות המבצע בעזה לעומת ציפי ("הרוקי") לבני שמחפשת לנשום אויר מחבורת המתמודדים הגברים שעושים הכל כדי להגביל אותה ולרמוס את תנופת ההתפתחות הפוליטית שלה. מהאיש והמעטפה אולמרט, דרך ביבי וכלי בברק.  האם היא תצליח בישורת להוכיח לכולם שהיא קורצה מחומר של מנצחים? או האם דינה לחזות בברק עוקף אותה בסיבוב ומתברג עמוק בתוך ספסל הקואליציה ומשאיר לציפי את הגלות באופוזיציה, בישיבה משותפת לצד ד"ר אחמד ("אתה לא נאמן!") טיבי?


   


  סיבוב ראשון
  המסר  ציפי לבני - מנהיגה אחרת.

   

  טוב נו, לפחות הטרמינולוגיה לא לוחמנית. אבל היא בטח לא שונה/ מחדשת/ מרגשת. אדלר.. אתה יכול יותר.  מה עם הנבחרת? (עזבו. שכחו מזה. לראות את קבוצת הפוליטיקאים המשופשפים כמו גם הדי מאוסים של קדימה לא עושים טוב לאף אחד). מה עם הצלחותיה שלה כשרת חוץ? (בטוח היו כאלה. בטוח) מה עם היותה אישה? (בעצם הטרמינולוגיה הלא לוחמנית כבר מסגירה את היותה אישה). טוב אנחנו תקועים. אבל מצד שני אנחנו לא מרוויחים כמו יועצי החווה של אריק. לבני הרוקי חשופה בזירה. נראה מה יריבה מסוגל לעולל  ציון: 6. הרבה בגלל הציפיות הלא ממומשות.     אהוד ברק - ברגע האמת ברק.  קמפיינרים יקרים, מה קרה? יצאתם עם סיסמאות שגררו גל של סאטירות אז החלטתם לסגת מהם? מה נאמר... לא מתמודדים. פחדנים.  מצד שני: הסיסמה החדשה קולעת בול בכל מצביעי מפא"י/ עבודה המתלבטים והנוטשים, לחזור חזרה הביתה.   מצד שלישי: לא אג'נדה, לא דרך, לא כיוון. אבל...  מצד רביעי: מי צריך דרך כשהמטרה המעשית היא להבטיח את מקומו כשר בטחון גם בקואליציה הבאה?  ציון: 8. לא מבריק, אבל יעיל ועושה את "העבודה"   


  סיבוב שני

  הנבחרת


  קדימה - כור היתוך פוליטי שמצליח בערך כמו שהוא מצליח בבתי ספר אינטגרטיביים. השעטנז לא עובד והאהבה ההדדית שם מקבילה לאהבת ציפי את אהוד (אולמרט או ברק. לבחירתכם).  גם הקמפיינרים הבינו את זה ולא ניסו אפילו להדביק את השורות ולפרגן בנבחרת מאוחדת ומצליחה. הניסיון לטשטש ולהציג את לבני כקדימה דווקא מהווה מהלך לא רע בכלל, למרות שהיא נותרת בודדה בזירה.  ציון: 9. לא בגלל הנבחרת. בגלל השרות (של הקמפיינרים).


   


  עבודה - מי היה מאמין? עד לפני מספר שבועות לנבחרת לא היה מניין ופתאום פואד יכול להסתובב כטווס בשווקים אחרי שהסקרים מראים שהוא בטוח בפנים. השועל ברק סידר להם קאמבק מרשים למרכז הזירה הפוליטית, בחסות מבצע עזה.  ולפרסונל עצמו: דווקא לא רע. תדמית נקייה ומגוון של תחומי התעסקות ועשייה: בוגי (האחר, לא אקס-הרמטכ"ל) הרצוג מזוהה עם רווחה ואופיר (מספר 2 כבר רשום על שמי) פינס מוביל את הטיקט הסביבתי, וילנאי בביטחון וכן הלאה.

  הצגה מאוזנת של הנבחרת לצד המנהיג יכולה לגרד עוד איזה מנדט מהפנסיונרים של התנועה הקיבוצית.  ציון: 9 סולדים מהראש? זה בסדר, כך גם הנבחרת שלו. הזירה שייכת גם להם.


   


  סיבוב שלישי
  הרשת

   


  קדימה - אתר פשוט, לא יומרני אך מעודכן. ו... יש אפילו משחק! והמשחק הולך ככה: אנא מכם גולשים יקרים, עזרו לכם ולמפלגת קדימה לגלות באתר את מצעה. אובאמה הצליח בין היתר באמצעות שקיפות מלאה לבוחר. כל מי שנכנס לאתר קיבל פירוט מלא על כוונותיו במגוון של נושאים. אצלנו משום מה המתמודדים פוחדים להיכנס לזירה עם הבגדים עליהם ומעדיפים להציג עצמם ערומים. לא מקובל עלינו.  הבלוג: אמנם סובל מבעיות טכניות קלות, אבל עם קצת סבלנות נגלה בלוג ברור, מתעדכן תדיר, מזמין ומעוצב.  ואל תחפשו להתעמק יותר מדי, גם שם המצע לא סדור ומפורט. אנחנו עדיין מחפשים אותו.  פעילות ברשתות חברתיות: זה דווקא יש בשפע. באתר מוצגות 6 רשתות פעילות. מעניין שקיימת פעילות ברשתות נוספות אחרות שמשום מה אינה מוצגת, מי לא נתקל בדיוקנה של המתמודדת כאן בקפה? כנראה שמנהלי האתר החליטו להשמיט עובדה זו. ניחא.  מדד פייסבוק: 4430 חברים בעמוד של המתמודדת שבנוי לעילא. שאפו !

     ציון 8: עם עוד קצת מאמץ ושקיפות וציפי "הרוקי" באמת תוכל להדמות לרוקי אחר שהלך עד הסוף ביבשת רחוקה.

     עבודה: הפתעה! ברק "השועל" מתגלה כסבא חביב שמזמין אותנו הגולשים להיכנס לאתר בצורה גמלונית וחביבה. רגע אחד! זה האיש שנכנס לתאי שירותים להרוג מחבלים ומרוקן את הרזרבות של חיל האוויר על עזה? לא יכול להיות.  ולאתר עצמו: עמוס, אך לא מאיים. תמהיל מאוזן של העומד בראש והנבחרת שמאחריו. המצע המוצג מפורט ונוח להתמצאות. זה עדיין לא הפירוט כמו באתר של המטאור האמריקאי, אבל ביחס ליריבה זה די והותר. כאלה אנחנו, נאלצים להסתפק במה שיש ולייחל ליום שבו נראה שינוי אמיתי בגישה לבוחר במצע לא רק מפורט, אלא גם אופרטיבי ותקציבי.  הבלוג: המה? אה כן... זה שבו הפוליטיקאים מעלים טקסטים אישיים ומפורטים לבוחר... טוב יש לנו אחד כזה. של נציגים מהספסלים האחוריים. כנראה שלבכירים במפלגה יש דברים יותר חשובים להתעסק בהם.  רשתות חברתיות: פעילות ב-5 רשתות בלבד. אבל הקפה בפנים!  מדד פייסבוק: 712 חברים בעמוד רזה ולא מעניין במיוחד. אבל מה זה משנה? הקפה בפנים!  ציון 8: המצע מעלה, הפעילות הרזה ברשתות מורידה.  מהלך הקרב:


  אהוד השועל נדחף על ידי חבריו לתוך הזירה. הם רוצים לראות דם (גם את שלו), מולו עומדת... אישה! ציפי "הרוקי" מסתכלת ימינה ושמאלה ומזהה את מופז מסיר את בגדי האימון לקראת הסבב של היום שאחרי הבחירות. נו טוב, חייבים להיחלץ מהמערכה, לא לספוג עוד מכות מיריבים שוביניסטים ובעיקר: לא להתייבש על ספסלי האופוזיציה.  הקרב מתחיל בכמה חבטות רציניות מצד "השועל" ברק. בוקר טוב ציפייהו ואדלר. נא לעשות שיעורי בית ולחזור עם מסר משכנע יותר. בסיבוב השני "הרוקי" מתאוששת ומחזירה מלחמה שערה. היא מעלימה את מופז בחדרי ההלבשה וברק תקוע עם נבחרת כישרונית אבל במפלגה הלא נכונה. הקרב ממשיך... הסיבוב השלישי מאופיין בחבטות הדדיות לכל עבר אך הקרב על הרשת נשאר מאוזן. אין מנצחים כאן בנוק אאוט וממתינים להחלטת השופטים.   


  החלטת השופטים: "השועל". בנקודות. הפרס: שר בטחון בממשלה הבאה (למה לא מופתעים?) לציפי "הרוקי" לבני אל תדאגו יתר על המידה. יהיה לה מספיק זמן ללקק את הפצעים על ספסלי האופוזיציה.   


  נקסט!

     *
  שופטי התחרות מצהירים בזאת שהם מנועים מלנקוט עמדה פוליטית ותמיכה אידיאולוגית במישהו מהמתמודדים. השיפוט חותר להיות מאוזן ובלתי תלוי


  ובמילים אחרות: על השופטים מוטלת החובה לקטול ככל הניתן את כל המתחרים.      


  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/2/09 23:01:

    

   מה אפשר לצפות ממנהל קמפיין שאומר: "אני כמו כריש שמריח את הדם במים, לפרק את ביבי... אני רוצה להוריד אותו לגמרי. הוא מדמם לנו במים. מה עושה כריש כשמישהו מדמם במים? תוקף. הורג אותו. אז בואו נהרוג אותו. נשים לו את הרגל פה (לוחץ בידו הימנית על עורק הצוואר) ונלחץ. את ביבי שונאים. יש פה הזדמנות לפרק לו את האימ-אמא של האמא שלו".

    אייל ערד, אתה מגלה כאן יכולת רטורית מדהימה. האם מדובר במכלול המילים והביטויים שאתה מכיר??

    המלצה אישית - שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו.

    

    אייל ערד כל כך כועס על ביבי, כנראה שמדובר בנקמה מתוקה לשרה נתניהו. כמו שאתם זוכרים שרה (האישה החזקה) בעטה בארד מהבית (המערכת מקווה שלפחות הוא קיבל רוגלך לדרך). נשים חזקות רוצות לידן גברים חזקים, ארד לא עמד בקריטריונים והיה מחלוצי הפליטים הנפלטים של שרה נתניה.

    

   ונסכם בשלושה משפטים של הגששים:

    "טעיתי, טעה, טעות, טועים, טעינו"  - חבל שביבי לא ביקש את הזכויות מהעבודה

   " מה היעד, מה המשימה, ומה עושים במקרה של חתונת אמת"

   "הכל זה כאילו, יעני ישראבלוף"

    

   "אתה הבנת את זה, ברוך???"קריצה

    

    

    

    

    

   מי משנן בלילות את הסרט "כל אנשי הקמפיין"..?

   קריצה

    

   נכון שלארד יש פה גדול (חלק מכותבי הבלוג ספגו זאת באופן אישי) ונכון שהקמפיין הוא כבר מזמן לא רק מקצועי (בן בית שהועף החוצה) אבל בל נזלזל ביכולותיו המקצועיות. בכל זאת, אם הבנאדם יודע להריץ (ובהצלחה רבה) פשיסט לבחירות ברומניה, הוא מסוגל להפוך את לבני לרלוונטית.

   .

   .

   אוף אנחנו לא מכירים בע"פ משפטים מהגשש.

   אבל אולי זה יתאים לסיפור: יש ששמעו את אייל ארד אומר  לביבי, רגע לפני שנטרקה הדלת בפניו:

   הגם אתה ברוטוס? (או שמא היה זה להפך?) רגוע

     2/2/09 16:08:

   צטט: בלוג המרצים 2009-02-02 14:24:22

   צטט: vivae 2009-02-02 14:12:29

   סיבוב ראשון - המסר

    

   השאלה הנשאלת היא מדוע בחרו מנהלי הקמפיין של לבני (אדלר חומסקי), לטשטש את הזהות המגדרית של לבני?

   מטאור אובמה ידע לנצל את "חולשותיו" כמועמד שחור. הוא הבין מהר מאוד את הפוטניצאל של מנהיגות שונה. לבני עדיין יכולה להציל את כבודה ולפנות לכח הנשי. אני בטוחה שיש לא מעט נשים שיצביעו עבורה מתוך מחוייבות נשית.

    

   בנוגע למשפט: " הטרמינולוגיה הלא לוחמנית מסגירה את היותה אישה" - ממש לא. מדובר באינטרפרטציה אישית שלכם.  

    

   והתשובה המתבקשת היא: אולי בישראל של 2009 אישה זו לא זהות מגדרית מנצחת?

   וכהמשך לכך: שיש לא מעט נשים שמחפשות עדיין דמות גברית חזקה בראש?

   ומצד שני: אולי התובנה הזו התאפשרה רק אצל קמפיינרים גברים לא צעירים?

    

   כך או כך, דמותה הנשית של לבני לא בולטת מספיק. אולי היום, בדיעבד (לאור הסקרים הלא מחמיאים) זו היתה טעות.

    

   ובנוגע לאינטרפרטציות שלנו: ברור. כל הטקסט הוא אינטרפרטציה אחת גדולה.

   אפילו זה שלשני המתמודדים יש סנטר כפול זו איטרפרטציה שלנו קריצה 

    

   מה אפשר לצפות ממנהל קמפיין שאומר: "אני כמו כריש שמריח את הדם במים, לפרק את ביבי... אני רוצה להוריד אותו לגמרי. הוא מדמם לנו במים. מה עושה כריש כשמישהו מדמם במים? תוקף. הורג אותו. אז בואו נהרוג אותו. נשים לו את הרגל פה (לוחץ בידו הימנית על עורק הצוואר) ונלחץ. את ביבי שונאים. יש פה הזדמנות לפרק לו את האימ-אמא של האמא שלו".

    אייל ערד, אתה מגלה כאן יכולת רטורית מדהימה. האם מדובר במכלול המילים והביטויים שאתה מכיר??

    המלצה אישית - שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו.

    

    אייל ערד כל כך כועס על ביבי, כנראה שמדובר בנקמה מתוקה לשרה נתניהו. כמו שאתם זוכרים שרה (האישה החזקה) בעטה בארד מהבית (המערכת מקווה שלפחות הוא קיבל רוגלך לדרך). נשים חזקות רוצות לידן גברים חזקים, ארד לא עמד בקריטריונים והיה מחלוצי הפליטים הנפלטים של שרה נתניה.

    

   ונסכם בשלושה משפטים של הגששים:

    "טעיתי, טעה, טעות, טועים, טעינו"  - חבל שביבי לא ביקש את הזכויות מהעבודה

   " מה היעד, מה המשימה, ומה עושים במקרה של חתונת אמת"

   "הכל זה כאילו, יעני ישראבלוף"

    

   "אתה הבנת את זה, ברוך???"קריצה

    

    

    

    

     2/2/09 14:24:

   צטט: vivae 2009-02-02 14:12:29

   סיבוב ראשון - המסר

    

   השאלה הנשאלת היא מדוע בחרו מנהלי הקמפיין של לבני (אדלר חומסקי), לטשטש את הזהות המגדרית של לבני?

   מטאור אובמה ידע לנצל את "חולשותיו" כמועמד שחור. הוא הבין מהר מאוד את הפוטניצאל של מנהיגות שונה. לבני עדיין יכולה להציל את כבודה ולפנות לכח הנשי. אני בטוחה שיש לא מעט נשים שיצביעו עבורה מתוך מחוייבות נשית.

    

   בנוגע למשפט: " הטרמינולוגיה הלא לוחמנית מסגירה את היותה אישה" - ממש לא. מדובר באינטרפרטציה אישית שלכם.  

    

   והתשובה המתבקשת היא: אולי בישראל של 2009 אישה זו לא זהות מגדרית מנצחת?

   וכהמשך לכך: שיש לא מעט נשים שמחפשות עדיין דמות גברית חזקה בראש?

   ומצד שני: אולי התובנה הזו התאפשרה רק אצל קמפיינרים גברים לא צעירים?

    

   כך או כך, דמותה הנשית של לבני לא בולטת מספיק. אולי היום, בדיעבד (לאור הסקרים הלא מחמיאים) זו היתה טעות.

    

   ובנוגע לאינטרפרטציות שלנו: ברור. כל הטקסט הוא אינטרפרטציה אחת גדולה.

   אפילו זה שלשני המתמודדים יש סנטר כפול זו איטרפרטציה שלנו קריצה 

     2/2/09 14:19:

   צטט: יובל אברמוביץ' 2009-02-02 01:08:01

   הלכתי ברחוב וראיתי על לוח מודעות אחד ענקי את ציפי ליבני כפול שלוש

   אחד בקמפיין שלה

   אחד בקמפיין של הליכוד

   ואחד בקמפיין של העבודה

   אין ספק, האישה עם נוכחות עצומה

   יאללה ציפי!

    

    


   יובל אתה רומז שהחלטת השופטים לא נכונה?

   וש... השופט הוא בן של יונה??

   חיוך

    

   השאלה היא לאן הנוכחות שלה תוביל אותה.

   לתומנו חשבנו שהשנאה היוקדת לביבי במערכת הפוליטית תקבור אותו פעם נוספת ואז הבנו שאין כזה דבר שנאה יוקדת בפוליטיקה והכל אפשרי. כך יצא של-2/3 מהמתמודדים המרכזיים יש עניין לקבור את ציפי דווקא.

    

   נראה אם נתבדה אחרת...

     2/2/09 14:12:

   סיבוב ראשון - המסר

    

   השאלה הנשאלת היא מדוע בחרו מנהלי הקמפיין של לבני (אדלר חומסקי), לטשטש את הזהות המגדרית של לבני?

   מטאור אובמה ידע לנצל את "חולשותיו" כמועמד שחור. הוא הבין מהר מאוד את הפוטניצאל של מנהיגות שונה. לבני עדיין יכולה להציל את כבודה ולפנות לכח הנשי. אני בטוחה שיש לא מעט נשים שיצביעו עבורה מתוך מחוייבות נשית.

    

   בנוגע למשפט: " הטרמינולוגיה הלא לוחמנית מסגירה את היותה אישה" - ממש לא. מדובר באינטרפרטציה אישית שלכם.  

     2/2/09 14:11:

   צטט: להטוט 2009-02-02 13:37:20


   אני בעד עצמי

   זה נחשב?

    

   "עזבו אתכם מהליכוד, העבודה משחררת"

    

   היי להטוט

   עצמך הכי נחשב

    

   ואת הליכוד נביא ממש בקרוב ראש בראש מול ישראל ביתנו

   יהיה מעניין

     2/2/09 13:37:


   אני בעד עצמי

   זה נחשב?

    

   "עזבו אתכם מהליכוד, העבודה משחררת"

   הלכתי ברחוב וראיתי על לוח מודעות אחד ענקי את ציפי ליבני כפול שלוש

   אחד בקמפיין שלה

   אחד בקמפיין של הליכוד

   ואחד בקמפיין של העבודה

   אין ספק, האישה עם נוכחות עצומה

   יאללה ציפי!

     1/2/09 19:08:

   צטט: אוסטרליה 2009-02-01 18:12:21


   לא זה ולא זה

   רק מרצ*

    

    


   היי אוסטרליה

    

   אל דאגה, בימים הקרובים נעלה את מרצ ראש בראש מול חדש

   וננתח את המהלכים התקשורתיים של שתי המפלגות

    

   ותודה על הכוכב חיוך

     1/2/09 18:12:


   לא זה ולא זה

   רק מרצ*

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   בלוג המרצים
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין