כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  מועצת משתמשים לאומית לשרותי תקשורת

  8 תגובות   יום שבת, 21/7/07, 11:58

  הוועדה המיעצת לשרותי התקשורת בפס רחב שהוקמה על ידי הממשלה העבירה ליו"ר בזק שלמה נחמה מסר ברור: הוועדה המיעצת מביעה את דאגתה העמוקה מהיכולת של  חברת בזק  לעמוד בדרישות השוק לשנת 2012. הוועדה הודיעה כי לבזק, לממשלה ולרגולטור יש שנתיים על מנת לתת פתרונות פס רחב לאזרחי ישראל, בטרם תתחיל הדרדרות בכושר התחרותי של המדינה.

   התסריט הדמיוני המובא כאן מתרחש עכשיו באנגליה. כתוצאה מהלחצים הציבוריים הודיע יו"ר חברת BT באנגליה סיר כריסטופר בלאנד, על תכנית לפריסת  הסיבים האופטיים עד ארון הרחוב הקרוב ביותר לבית, ועל תכנית לספק לאזרחי אנגליה פס רחב סופר מהיר של 50 מגה, בהשקעה נוספת של 8 מיליארד דולר. כבר עתה מתכננת BT לשלש את רוחב הפס מ 8 מגה ל 24 מגה בהשקעה של 20 מיליארד דולר על ידי הקמת שדרה מקיפה של סיבים

  אופטיים ויישום טכנולוגיית הדור השני של ה ADSL  .

  הדאגה של מדינות אירופה מהתרחבות יישום הפס הרחב הסופר מהיר במדינות אסיה ובעיקר ביפן ובקוריאה ובמתרחש בארה"ב מוצאת את ביטויה בשורת פעילויות נמרצת במדינות האיחוד האירופי ובעיקר בצרפת, אנגליה,  איטליה , הולנד ומדינות סקנדינביה.

  שר התקשורת לומד מהר, אבל לא מהר מספיק על מנת להדביק את הפיגור הטכנולוגי בתחום הפס הרחב הקיים בישראל. השר  כבר אינו מדבר סרה באינטרנט ובטכנולוגיה מודרנית, אבל מלחמת השליחות שלו על הנהגת צנזורה באינטרנט, תגזול ממנו משאבים רבים וזמן  וסופה לדרדר אותנו גם טכנולוגית.   

  ראוי היה להקים מיד מועצה לאומית  של משתמשים בשרותי תקשורת, שתקבע ותמליץ על עתיד הפס הרחב במדינת ישראל, בטרם הפיגור שלנו בתחום ישפיע על תחומים רחבים של החברה הישראלית ויפגע בכושר התחרות הבטחוני ,הכלכלי והחברתי של המדינה.  

  דרג את התוכן: