כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בלוג המרצים של עבודי קריאייטיב (קופירייטינג וארט-דיירקשן)

  בלוג המרצים של עבודי קריאייטיב (מגמת יח\"צ)
  ◄מבוא לתקשורת ויחסי ציבור ◄יחסי ציבור קריאטיביים ◄הכנת תכנית עבודה ◄כתיבת קומוניקט ◄עבודה מול עיתונאים ◄אתיקה וחוק בענף יחסי הציבור ◄ראיונות לתקשורת ומיומנויות פרזנטציה ◄ניהול מאבקים תקשורתיים ◄יחסי ציבור בעידן האינטרנט ◄אירועים יח\"צניים ◄ניהול משברים בתקשורת ועוד.

  מרצ VS חד"ש Politicly Death Match - חלק שלישי

  5 תגובות   יום רביעי, 4/2/09, 14:24

  פוסט שלישי בסדרה Politicly Death Match

  מרצ VS חד"ש

   

  הצופים מתבקשים לפנות מבטם באופן חד שמאלה. עד כה התבוננו בשמות הלוהטים, כעת הבה ונהנה מדואל באזורים היותר צחיחים של הפוליטיקה הישראלית, מהטעם הפשוט שתמיד כיף לראות בני מיעוטים (בפוליטיקה הישראלית) רבים ביניהם על נזיד עדשים ועל מעט רלוונטיות במגמת חוסר רלוונטיות.

   

  ובחלק הצחיח של הטורניר שלנו עומדות שתי מפלגות בולטות (יחסית. הכל יחסי) הראשונה: מרצ. מפלגה חביבה, פרלמנטרים טובים, עוסקת בנושאים חברתיים חשובים שמרוכזים בגבולות הגזרה התל אביבית עם שלוחות בודדות מחוצה לה. מולה עומדת חד"ש שבניגוד לשמה, אצלה הכל בעיקר ישן ויש שיגידו מנותק מאחיזה במציאות. בבסיס התנועה המחשבה שזאב יכול לגור עם כבש ובא לציון גואל (מבלי שהציון ימשיך להגדיר עצמו ככזה).

   

  המאבק הוא בין מפלגה שרואה עצמה חלק אינטגרלי מהקונצנזוס ועדיין לא מבינה שהיא בשוליים משום שבמשך שנים לא קם לה ולשאר מפלגות השמאל רועה רוחני מתווה דרך בעל שיעור קומה ואידיאולוגיה ומולה מפלגה שהיא בעיקר אידיאולוגיה, אבל ללא תומכים.

  מי אמר שיהיה משעמם?

   

  סיבוב ראשון

  המסר

   

  מרצ - לא מתפשרים... מצטרפים / תומכים (וכן הלאה...)

   

  קודם כל מגיע לנו השופטים ציון לזכות על שבכלל איתרנו מסר. מילא מפלגה עם אידיאולוגיה מטושטשת, למה גם המסר צריך להיות כזה?

  ומילא מסר מטושטש... זו לא המפלגה שאמורה לייצג את השמאל הישראלי? לא מתפשרים(?!) פעם לימדו אותנו שהשמאל דווקא מוכן לפשרות. אבל זה היה מזמן.

  איך אמרו מלהיגי הימין: תפסיקו להגיד מה לא, תתחילו להגיד מה אתם כן. בספק אם מעבר לנחמדות ורצון טוב, הם בעצמם יודעים. לעמוס עוז הפתרונים.

   

  ציון: 5. העיקר הוסיפו את השם "התנועה החדשה" למפלגה שלא מחדשת בכלום. המסר מהבחינה הזו הוא סוג של מייצג נאמן. אבל הם נחמדים (עזבו אתכם רגע אחד מזהבה גלאון), ופרלמנטרים טובים ומגוונים. ניתן להם להמשיך לשלב הבא מבלי לפסול אותם כבר בסיבוב הראשון.

   

   

  חד"ש - בונים שמאל חדש

   

  דווקא חמודים אלה, המנותקים. אתם בונים שמאל חדש? אה. טוב לדעת. זה יוציא לגמרי את המלה 'שמאל' מהז'רגון של תושבי המדינה. אבל תמשיכו, זה מעניין. אולי יום אחד גם תגיעו עם הרעיונות שלכם מעבר לכפרים הערביים ולמסדרונות אוניברסיטת תל אביב.

  הבעיה הגדולה של החמודים האלה היא שבעיניי רוב הציבור הם לא רלוונטיים וזה עוד במקרה הטוב. האתגר הגדול שלהם הוא לההפך לכאלה מבלי לאמץ את ערכי הרוב הבסיסיים (מדינה יהודית ודמוקרטית) ועל רקע ההקצנה והיאוש הפוקד. אז אולי האלטרנטיבה אצלם קיימת אבל לא נראה שהמסר מסוגל להוביל קהלים גדולים אל עבר האלטרנטיבה המוצעת על ידם. אולי להבא מסר קצת יותר פופוליסטי. זה יכול לעזור.

   

  ציון: 7. אולי ייצא שם משהו מהבנייה. ואם ייצא, בטח הבנייה תהפך לבלתי חוקית.

   

   

   

   

  סיבוב שני

  הנבחרת

   

   

  שלא יהיה ספק. למרצ/ תנועה חדשה או וואטאבר, יופי של נבחרת. אחד אחד, כשלל צבעי הקשת:

  ג'ומס - אדום (איש התנועה הקיבוצית-סוציאליסטית), זהבה גלאון ואילן גילאון - כחול (על שם הצווארון וזכויות אזרח/ עובדים), ניצן הורביץ - ורוד (הקהילה) ומוסי רז - ירוק (סביבה)

   

  אז עם כזו נבחרת למה לעזאזל הקמפיינרים של המפלגה החליטו לשים דווקא את ג'ומס בפוזה בן גוריונית אופיינית - מביט אל האופק כשרעמתו הלבנה מתבדרת? אהה... הבנו... ג'ומס הוא איש של חזון (השד יודע איזה. חזון של להתנגד למלחמה, אבל לא בפה מלא? לדחוף להסכם שלום כולל עם ויתורים מפליגים אבל ללא קבלה של זכות השיבה? ולרצות במדינה שיוויונית אבל ששייכת בהגדרה רק לחלק מהאוכלוסיה?).

  הצעה: ותרו על המנהיג הבודד. כוחכם בזירה (אם קיים כזה) מקורו בנבחרת. STICK TO YOUR TEAM.

   

  ציון: 8. על הנבחרת, למרות הקמפיין.

   

  חדש ועוד איזו נבחרת. כזו ש-99% מהציבור היהודי פוחד ממנה ולא סומך על החיבוקים בין השותפים היהודים והערבים. כשבעזה אלה שלא נהרגים נשבעים להרוג ובישובי הדרום אלה ששומעים צלצולים באוזניים מריבוי האזעקות נשבעים להשמיע צלצולים כאלה לשכניהם ממערב לעולמי עד, האהבה במפלגה נראית כאחיזת עיניים אחת גדולה.

  ובכלל, איך אפשר להבין לאלה ששותפים (דומיננטיים) במפלגה דוברים בשפה שהיחיד שמבין אותה הוא ליברמן? ואם לרגע מקונן הספק שאולי באמת כוונתם טובה, באים פרסומים כאלה  ומבטלים הכל.

   

  אבל יש גם נבחרת. ולנבחרת יש זוית "יהודית" ולזוית היהודית קוראים דב חנין ודב חנין הוא מהפרלמנטרים הטובים שצצו כאן בשנים האחרונות (באובייקטיביות גמורה. גם יריביו מהימין יעידו כך) ואמנם המפלגה הקטנה ואמנם מדובר באדם אחד בלבד, אבל אין צורך ביותר. הוא מטיל צל ענק ומספק על כולם, בתנאי שמאמינים להם...

   

  ציון: 8 למרות החשדנות הבסיסית מהשני שליש ובגלל הערכה רבה לשליש הנותרים.

   

   

   

  סיבוב שלישי

  הרשת

  חבריי מרצ היקרים, מה יהיה הסוף? למה גם כשאתם כבר באים עם רוח חדשה היא יוצאת כל כך צולעת ומפוזרת כמו האתר שלכם ? הניסיון המעניין ליצור שם סוג של בלוקבסטר ענקי עם קרוסלת סרטים ולאחריה קישורים שונים דומה לביקור בעזה: אתה תמיד נכנס אבל לעולם מסתבך ולא מוצא את היציאה.

  דווקא פה הייתם שומרים על קו פשוט. זה היה עוזר לכם.

  מה שכן, הבלוקבאסטר הוא בלוג באסטר אמיתי. כו-לם כותבים וכותבים וכותבים. אפילו יועץ התקשורת כותב. ומה עם המנקה במשרדים? אבל אין תלונות. יישר כוח, להמשיך לכתוב. רק אם אפשר - בנושאים הבאמת קשים שהשמאל צריך להתמודד עמם (ראה לעיל). נמאס כבר לקרוא על שתי מדינות לשני עמים ועל זכויות שוות לטרנס-מטרו סקסואלים.

  הפעילות ברשתות החברתיות מניחה את הדעת בהחלט. פעילות עניפה ב-6 רשתות ובאמת אקטיבית. לא קיבלתם הזמנה מג'ומס לעוד מפגש בלוגרים/ מתלבטים באחת מהרשתות? כנראה שסטאטוס הפעילות שלכם באותן הרשתות לא מזהיר.

  מדד פייסבוק: 1188 חברים בעמוד צנוע ולא יומרני. מדי. קצת איזון חברים, בין האתר לעמוד בפייסבוק.

   

  ציון: 8 אולי תפסיקו לפטפט שם ותסירו את ספריית הוידאו הזו?

   

  אז בסדר, לסטייליסט שלכם יש טעם מזעזע במיוחד, מה פשר הטעם הערבי בשילובי צבעים של ירוק עם אדום? מקווים שהריהוט בבתים שלכם לא בשילוב דומה.

  אבל איזו גישה לחיים הוירטואליים.... אתר דל תקציב, לא מנופח ולא יומרני ומנגד, ברור, אפקטיבי, נוח ובעיקר: משדר מסר צעיר ו... חד"ש.

  מצע מפורט, תמהיל נכון של מידע כתוב, צילומים וקטעי וידאו (קולעים) ובטוב טעם.

  פעילות ברשתות חברתיות: חדש חדישים ומחודשים מגדילים לעשות ולא מסתפקים בלשלוח את עצמם לרשתות אלא בלהביא את הפעילים ברשתות אליהם. דמוקרטיה וירטואלית במיטבה. רק כמה חבל שהפשוט ביותר נסתר מהעין - כמעט בלתי אפשרי למצוא באתר של המפלגה מידע באילו רשתות אנשי המפלגה פעילים, אם בכלל (אנחנו איתרנו 2 רשתות, בלחץ).

   

  מדד פייסבוק: שוליים כמו בשוליים: 430 תומכים בעמוד המפלגה (נאה) ו-1574 חברים אצל דב חנין.

  יפה, במונחי מי שלא ממש רלוונטיים.

   

  ציון 9. רענן, מחדש, ברור וכיפי ואנחנו לא מדברים על יום הבחירות אלא על מפלגת שוליים בשמאל שמגדירה טוב יותר מכולם איך הופכים את הרשת לקהילה חברתית ידידותית. ח"ח.

  ועוד לא אמרנו כלום על סדרת הסרטונים המרעננים

   

   

   

  מהלך הקרב

   

  רוח מדברית חמה ויבשה נושבת מעל הזירה, שיח מערב-פרוע עגול מתגלגל במהירות לאורכה. שממה. בכוח מגיעים כמה צופים אידיאליסטים סקרנים לראות מה יהיה הסוף עם השמאל הזה.

  ובזירה... מהעבר האחד: "בן גוריון" ג'ומס, האיש והחזון (בגופו, לא במוחו) ומהעבר האחר: דב "החנון" חנין כשמאחריו נבחרת החברים מתוחזקים באיווט המתורגמן.

  הקרב מתחיל. ג'ומס מנסה להכות עם צד שמאל של הגוף אבל הוא נדמה להיות יותר כמו טרומפלדור. חנין אולי לא רלוונטי בחוץ אבל על הזירה נראה שהוא קליל ואלסטי מיריבו ומכה מכה שמאלית מתגרה בחזון של המתמודד מולו עם מסר חד יותר.

  סוף סיבוב ראשון. חד"ש. בנקודות.

  סיבוב שני... ג'ומס חושש. לא מיריבו אלא מהעדר אנשים בקהל. הוא קורא לשאר נבחרת דובוני אכפת-לי שלו שיחדיו יוצרים את שלל צבעי הקשת של עשייה חברתית. חנין המסנוור מחפש שותפים להחזיר מלחמה שערה והוא מוצא ספסלים ריקים. מתברר שחבריו הלכו לנחם אבלים מעבר לקו הירוק ואיווט עם טיל מונחה מדויק בעקבותם.

  סוף סיבוב שני: חנין בורח לפינה והסיבוב מסתיים ביתרון לג'ומס.

  הדו קרב ממשיך. אפשר לחתוך את המתח בעולם (הריק למחצה) בסכין.

  סיבוב שלישי:

  ג'ומס מפזר את הנבחרת ומייד מבצע סלטה באויר עם פליק פלאק לאחור, יחד עם צוקוארה ובצירוף מספרת במטרה להכות את יריבו מכה רשתית ניצחת. אבל השלומיאל נופל על הרעמה הלבנה המתבדרת מבלי להזיז שערה משערות ראשו של חנין. אאוצ'. בו בזמן שיריבו מתכנת את הזירה החדשה ומביא אותה לקהל שיושב בבית מנומנם מול הטלוויזיה. סנוקרת אינטרנטית מנצחת ליריב שמשמאל לשמאל הלא רלוונטי.

   

   

  גונג!

   

  החלטת השופטים: ניצחון בנוק אאוט לחד"ש. לא על הרלוונטיות, אלא על התעוזה והחדשנות. מהקהל נשמעת מחיאת כף עייפה ובודדה של איווט שמספיק לסמן את שני היריבים (ועוד כמה מזדנבים מהקהל) כ"לא נאמנים" הבאים של ישראל.

   

   

   

  תזכורת מאירועי הקרבות הקודמים         הליכוד VS ישראל ביתנו

                                                       

                                                            קדימה VS העבודה

   

   

  זהו בינתיים

  עייפנו מהקרבות

  עכשיו נשאר רק להצביע

  לא משנה מה הדיעה הפוליטית שלכם, חשוב מאוד ללכת ולהצביע .

   

  תנועת קודם קול אשר פועלת בין היתר בקפה דה מרקר

  למען הגדלת שיעור ההצבעה בבחירות לכנסת

  מפרסמת את הדברים הבאים:

  בתקופה האחרונה החלה מגמה חדשה ומדאיגה, המתפשטת בציבור כאש בשדה קוצים - ההחלטה לא להצביע בבחירות הכלליות. אחרי שהיינו עדים לאחוזי הצבעה נמוכים בבחירות המקומיות (בת"א - פחות מ-40%), בבחירות הקרובות צפויים אחוזי ההצבעה להגיע לשפל חסר תקדים. לשם המחשה - לפני כעשור, בבחירות 99עמד אחוז המצביעים על 78.7%. בחלוף עשור בלבד, קיימת אפשרות ממשית לירידה של כ-20%.

  אין טעם להרחיב את הדיבור על המשמעויות הדמוקרטיות של אי-הצבעה. ואולם, ראוי להזכיר שחלקים שלמים באוכלוסיה יקבלו כוח חסר תקדים בכנסת, ללא כל פרופורציה לכוחם ולחלקם האמיתי באוכלוסיה. המציאות הזאת התחילה להדאיג אותנו באופן אישי וביתר שאת כאשר כמה מחברינו, שתמיד היו מעורבים פוליטית, החלו גם למלמל את המנטרה "עזוב. אין למי. אין טעם".

   

  לפיכך, החלטנו לנסות ולהאבק בכוחנו המוגבל בתופעה המדאיגה הזאת: הפקת קמפיין ויראלי מרענן ובועט, שינסה להניע כמה שיותר אנשים בציבור הישראלי ויעודד אותם לחשוב קצת אחרת ולהצביע. הקמפיין כולו נסמך על רצונם הטוב של מתנדבים יקרים, שמבקשים לקחת חלק במערכה זו, קצרה אך חשובה מאין כמוה. בינתיים עלו שלושה סרטונים ובימים הקרובים יעלו סרטונים נוספים, ליוטיוב ולבלוג התומך.

  הבלוג ובו כל הסרטונים ומידע נוסף:
  http://israblog.nana10.co.il/kodem-kol

  עמוד הסרטונים ביוטיוב:
  http://www.youtube.com/user/2009vote

   

  ב-10 בפברואר בוחרים להצביע!

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/2/09 18:31:

   צטט: צביקה בשור 2009-02-05 01:01:22

   היי חברים,

    

   קודם כל תודה על המחמאות (אני ואיתי נאור מנהלים ביחד את קמפיין האינטרנט של חד"ש), שמח שאתם אוהבים.

    

   רק כמה הערות על דברים שכתבתם, ושדווקא כאיש פוליטי צרמו לי באזניים.

    

   קודם כל, חד"ש היא מפלגה סופר-רלוונטית. להגיד ששותפות יהודית-ערבית במדינה שהייאוש בה גורם לכהניזם לשגשג זה דבר לא רלוונטי נשמע לי קצת מצחיק.

    

   מה גם שחד"ש הולכת להוכיח בבחירות האלה שציבור יהודי גדול מאי פעם מבין את הרלוונטיות הזועקת שלה, ואת היכולת שלה לייצר כאן שמאל חדש, כזה שלא נאלם דום מול קריאות המלחמה והגזענות, כמו גם מול התפרקות המדינה מכל נכסינו המשותפים, והמכירה שלהם בגרושים לכמה משפחות. חד"ש לא הולכת להישאר מפלגה של 3 מנדטים. היא הולכת לגדול באופן מהותי כבר בבחירות האלה, ועד הבחירות הבאות אני כמעט יכול להבטיח לכם שהטון שלכם ישתנה. חד"ש, ישנה ככל שתהיה, היא צורך בציבוריות הישראלית, והיא גם תצליח להגיע לקהלים שצריכים אותה.

    

   אבל הדבר שבאמת הפריע לי זו ההתיחסות שלכם לשני חברי הכנסת הערבים של חד"ש, מוחמד ברכה (שהוא גם היו"ר של התנועה) וחנא סוייד, כאילו הם חטוטרת על גבה של התנועה. ברכה וסוייד הם פרלמנטרים מהמעולים שהיו בכנסת האחרונה. ברכה הוא מהמובילים בחקיקה חברתית, ועל פי מחקר מהאונ' העברית, הוא אחד מחמשת הח"כים שתרמו הכי הרבה לרווחתם של ילדים בישראל. הוא סוציאליסט אמיתי, שנאבק בתוכנית ויסקונסין והביא לצמצומה ושינויה, והתנגד לרפורמת בכר. חנא סוייד הוא ד"ר לתכנון עירוני, אחד מהמחוקקים הבולטים בכל הקשור לזכויות תכנון, ויחד עם דב חנין, מהבולטים שבחברי הכנסת הסביבתיים בכנסת האחרונה. שני פרלמנטרים מעולים. וגם מי שאחריהם ברשימה, כמו ד"ר עפו אגבריה הרופא מאום אל-פאחם, כמו עאידה תומא-סלימאן שהיא מנהיגה פמיניסטית מדהימה, וכמו נורית חג'אג' שהיא מנכ"לית הקשת הדמוקרטית המזרחית והיא קול שאין כמותו בכל הפוליטיקה הישראלית. אין מצב שהנבחרת שלנו פחות טובה משל מרצ. בכנסת האחרונה היינו טובים מהם בכל פרמטר לפיו מודדים פרלמנטרים. לא יפה לכם לפסול אנשים רק בגלל שהם ערבים. קצת גזעני.

    

   אגב, אם בא לכם, העלינו היום חוג בית של מוחמד ברכה מ"הירקון 70". בעברית. אני קצת הרבה משוחד, אבל לדעתי הוא נותן שם בראש.

    

   שוב תודה על המחמאות. תודה גם על ההערות (בקשר להיעדר לינקים לרשתות שאנחנו פועלים בהן - צודקים במאה אחוז). ועוד ניג'וס אחרון - ירוק-אדום זה שילוב צבעים מדהים.

    

    

   היי צביקה,

   תודה על הביקור ועוד יותר תודה על הביקורת שנכתבה. באיזשהו מקום ציפינו וייחלנו לזה, כלומר: לדיון ענייני על הקמפיין ומצב המפלגות המשתתפות.

   באומרנו "לא רלוונטיים" התכוונו למצבה של חד"ש בציבוריות הישראלית. כמפלגה לא ציונית היא ככל הנראה לעולם לא תשב בקואליציה ומאחר ורוב רובו המכריע של הציבור היהודי בישראל הוא גם ציוני, קשה להאמין שבזמן הנוכחי חד"ש תהפך למפלגת קונצנזוס או אפילו קרובה לכך.

   מרצ כן. חדש לא.

   מעניין אם נתבדה ונגלה אחרת עם היוודע תוצאות הבחירות.

   לדעתנו חד"ש פשוט לא מצליחה לפרוץ את תקרת הזכוכית המגבילה אותה והיא החובה שלה לשחוט פרות קדושות ומיתוסים לאומיים. אנחנו גם בספק אם היא מעוניינת בכך. לכן לדעתנו חד"ש היא מעצם טבעה מפלגת שוליים בקונסטלציה הנוכחית (ואנחנו לא אומרים זאת בהכרח לרעה).

    

   ובנוגע לנבחרת: לא יצאנו נגד איכות הח"כים הערביים כפרלמנטרים ולא פקפקנו בהיותם בני אדם מהשורה (ניחוח של גזענות? היכן?), הדגשנו כי עבור הקהל היהודי הם סוג של אניגמה בנוגע ליכולת לסמוך עליהם ושמירה על האינטרסים של הרוב (היהודי ציוני) והבאנו כדוגמא את הכתבה המצביעה על חשדנות זו.

   עוד קושי מרכזי של מפלגתך שהיא צריכה להתמודד איתו - לפרוץ את מחסום החשדנות והעוינות.

    

   ובנוגע לשילוב הצבעים... טוב נו. כאן אנחנו באמת חלוקים. אבל היי.. ניצחתם. אצלנו. אתם יכולים לצאת כבר במחולות...

     5/2/09 05:55:

   מר"צ
     5/2/09 01:01:

   היי חברים,

    

   קודם כל תודה על המחמאות (אני ואיתי נאור מנהלים ביחד את קמפיין האינטרנט של חד"ש), שמח שאתם אוהבים.

    

   רק כמה הערות על דברים שכתבתם, ושדווקא כאיש פוליטי צרמו לי באזניים.

    

   קודם כל, חד"ש היא מפלגה סופר-רלוונטית. להגיד ששותפות יהודית-ערבית במדינה שהייאוש בה גורם לכהניזם לשגשג זה דבר לא רלוונטי נשמע לי קצת מצחיק.

    

   מה גם שחד"ש הולכת להוכיח בבחירות האלה שציבור יהודי גדול מאי פעם מבין את הרלוונטיות הזועקת שלה, ואת היכולת שלה לייצר כאן שמאל חדש, כזה שלא נאלם דום מול קריאות המלחמה והגזענות, כמו גם מול התפרקות המדינה מכל נכסינו המשותפים, והמכירה שלהם בגרושים לכמה משפחות. חד"ש לא הולכת להישאר מפלגה של 3 מנדטים. היא הולכת לגדול באופן מהותי כבר בבחירות האלה, ועד הבחירות הבאות אני כמעט יכול להבטיח לכם שהטון שלכם ישתנה. חד"ש, ישנה ככל שתהיה, היא צורך בציבוריות הישראלית, והיא גם תצליח להגיע לקהלים שצריכים אותה.

    

   אבל הדבר שבאמת הפריע לי זו ההתיחסות שלכם לשני חברי הכנסת הערבים של חד"ש, מוחמד ברכה (שהוא גם היו"ר של התנועה) וחנא סוייד, כאילו הם חטוטרת על גבה של התנועה. ברכה וסוייד הם פרלמנטרים מהמעולים שהיו בכנסת האחרונה. ברכה הוא מהמובילים בחקיקה חברתית, ועל פי מחקר מהאונ' העברית, הוא אחד מחמשת הח"כים שתרמו הכי הרבה לרווחתם של ילדים בישראל. הוא סוציאליסט אמיתי, שנאבק בתוכנית ויסקונסין והביא לצמצומה ושינויה, והתנגד לרפורמת בכר. חנא סוייד הוא ד"ר לתכנון עירוני, אחד מהמחוקקים הבולטים בכל הקשור לזכויות תכנון, ויחד עם דב חנין, מהבולטים שבחברי הכנסת הסביבתיים בכנסת האחרונה. שני פרלמנטרים מעולים. וגם מי שאחריהם ברשימה, כמו ד"ר עפו אגבריה הרופא מאום אל-פאחם, כמו עאידה תומא-סלימאן שהיא מנהיגה פמיניסטית מדהימה, וכמו נורית חג'אג' שהיא מנכ"לית הקשת הדמוקרטית המזרחית והיא קול שאין כמותו בכל הפוליטיקה הישראלית. אין מצב שהנבחרת שלנו פחות טובה משל מרצ. בכנסת האחרונה היינו טובים מהם בכל פרמטר לפיו מודדים פרלמנטרים. לא יפה לכם לפסול אנשים רק בגלל שהם ערבים. קצת גזעני.

    

   אגב, אם בא לכם, העלינו היום חוג בית של מוחמד ברכה מ"הירקון 70". בעברית. אני קצת הרבה משוחד, אבל לדעתי הוא נותן שם בראש.

    

   שוב תודה על המחמאות. תודה גם על ההערות (בקשר להיעדר לינקים לרשתות שאנחנו פועלים בהן - צודקים במאה אחוז). ועוד ניג'וס אחרון - ירוק-אדום זה שילוב צבעים מדהים.

    

     4/2/09 19:34:

   הממ... לא שיש סיכוי שאי פעם אבחר בחד"ש (בכל זאת, אורי אורבך יכעס עלי... יגיד שאני לא "דתי נורמלי" או משהו כזהקריצה) אבל אני חייב לציין שהפעילות שלהם ברשת יפה, והאתר של הסרטונים יעל ונוח למשתמש. אשמח לראות גם "ראש בראש" של הקמפיינים של הבית היהודי VS האיחוד הלאומי... אורי אורבך מול כצ'לה... אוי, אבי געזונט...

   מצפה בכליון עיניים לקרב הבא...

   Bring 'em on!

   לשון בחוץ 

     4/2/09 17:25:

   בתשובה לשאלתכם:

   גם התוכן גם הצורה ממש לא נראים לי

   סורי

   יעקב

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   בלוג המרצים
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין