כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  מזמורי נבוכים

  הגיגים, חיוכים, שיתופים, יהדות ושירים.
  כל הזכויות שמורות (C)


  הבלוג אינו מתאים לסוחרי כוכבים.*


  * פוסט שווה כוכב? סַבַּבּס.
  לא דינדֶן לך בפעמון? בכיף לא לככב.
  בלי נקמות, בלי צ'יפוּרים רק עיוּן וציוּן.

  0

  במי אבחר השנה, ח"י מפלגות במצעד אישי.

  161 תגובות   יום חמישי, 5/2/09, 09:21

  מָאוֹס בָּרָע וּבָחוֹר בַּטּוֹב

  ספר ישעיה פרק ז פסוק טו

  לדעתי חובה על אמנים ואנשי רוח לרדת מהגדר ולגלות לציבור מה הם חושבים, לא לפחד, להיות דוגמא, להגיד אמירה. גם כשהציבור חרמן על חרמות ונידויים צריך להיות אמיץ ולהביא לו את האמת לפנים. אז הנה האמת שלי לבחירות 2009, אחרי שתקראו פוסט זה, המנעד הפוליטי שלי יהיה פרוס לפניכם כמניפת פילה מיניון ותוכלו לתקוע בי מזלגותיכם כאוות נפשכם.

   

   

   

  מצעד המפלגות

  מהמפלגה הדוחה ביותר ועד המפלגה שאני בוחר.

  במקום ה18

  עזמי השאיר בושה גדולה למפלגה הזאת.

  אלתג'מוע אלווטני אלדמוקרטי - בל"ד - ד

  עזמי בשארה נקניק אינטלקטואלי ממולא באופורטוניזם סכסכני.

  אני כועס עליו מאוד ולא בא לי להיות נבגד מבפנים על ידי חבריו.

   

   

  במקום ה17

  ברוך מרזל.

  האיחוד הלאומי - תקומה, התקווה, ארץ ישראל שלנו, מולדת - ט

  אני נגד כהניסטים ונגד אנטי ציוניים ובאיחוד הלאומי יש גם כאלה וגם כאלה.


  במקום ה16

  חמוד ורהוט, האם הוא מסוכן? לא נראה לי.

  הרשימה הערבית המאוחדת - התנועה הערבית להתחדשות - עם

  לא בא לי על לאומנות ערבית בישראל והקטע האיסלמי הקיצוני לא בא לי טוב במדינת היהודים. יאמר לזכותם שטיבי אדם חינני בעיני וטוב שיש אותו.

  במקום ה15


  עלה ירוק - קנ

  שובבים, אבל היו לנו כבר מספיק הזיות בעבר (להזכירכם: מזרח תיכון חדש, שתי גדות לירדן ועוד...) מצטער אחי, אני סחי.

  במקום ה14

  מיאו חתולה.

  ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן - ל

  לא אוהב מפלגות המבוססות על כעס, אני לא הולך לקלפי בשביל לשחרר קיטור. אני הולך כדי לבחור במפלגה הנכונה. אני בעד הבעד ונגד הנגד, לכן ישראל ביתנו לא משתלבת לי בדיאטה.

  זו מפלגה המיועדת למתגעגעים לאבא מכה. (למרות שכולם יודעים שבמעשים אביגדור לרוב יוצא מיאו חתולה). להגנתו אומר שהפעם יש לו נבחרת יחסית בסדר ושהמשטרה בחרו עיתוי מעניין מדי כדי לעשות ממנו עניין.

  במקום ה13

  גדעון רייכר הוא טוב!

  גיל - גמלאי ישראל לכנסת - זך

  מת על גדעון רייכר אבל אחרי קדנציה של פדיחות יקוששו הישישים מנדטים במקום אחר.

   


  במקום ה12

  איש רב זכויות.

  ישראל חזקה בראשות ד"ר אפרים סנה - חי

  אפרים סנה, אפרורי במידה. לא אהבתי את הספינאז' של הלוחם בעבריינאז'. לדעתי אין לו סיכוי ולמרות זאת מכוניתו של הסנה בוערת בעיתוי מעניין. איש איכותי שבחר בקו שלא באמת מתאים לו.

  במקום ה11

  הירוקים - למען ישראל ירוקה - רק

  לא יודע למה – לא נראה לי הויסנר הזה.

   

   

  במקום ה10

  הדוב חנין נראה קצת כמו פיל חנון.

  חד"ש החזית הדמוקרטית לשלום ושיוויון

  (המפלגה הקומוניסטית הישראלית וחוגי ציבור ערבים ויהודים) - ו

  חמודים אבל ממש, ממש לא ציוניים. לפי הבחנתי - דוב חנין אדם זהב טהור.

   

   

   

  במקום ה9

  אברהם רביץ ז

  יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה - ג

  חיים בחרדה למרות שהגלות נגמרה תודה לאל. טובי לב, אוהבי אדם (קצת מפחדים מספרדים). אני חיבבתי את ח"כ אברהם רביץ ז"ל איש חם וחכם.

   

   

  במקום ה8

  ג'ומס

  התנועה החדשה מרצ - מרצ

  מפלגה דתית מאוד בחילוניותה – כמעט כולם משדרים אותו הדבר, מגובים באינטלקטואלים

  שבלוניים, הם נראים כמו בג"צ, הומוגניים, חד צדדיים ומשעממים אבל עם כוונה טובה. אין סיכוי שארגיש שם בבית, כי זה בית מאוד עייף וסלקטיבי. אלק סובלניים, רק אלק. להגנתם אומר שתי מילים: אילן גילאון.

   

   

  במקום ה7

  זאת מנהיגה!

  דעם - מפלגת פועלים בראשות אסמא אגבארייה זחאלקה - ק

  אסמא אגבארייה זחאלקה מרשימה בעיני, אני מאמין לה, היא יודעת מה באמת חשוב בחיים, לוחמת חברתית אמיתית. אבל הייתי מאחל לה שתצטרף למפלגה גדולה, אם הכוח שלה יבוא ממנגנון חזק, היא תעשה המון צדק וחסד.

   

   

  במקום ה6

  קדימה - עם ציפי לבני לראשות הממשלה - כן

  ציפי ליבני נראית לי אחלה בנאדם אבל המפלגה הזאת קן צרעות. ספינת ספינים רעועה, להקיא מהם.

   

   

  במקום ה5

  הליכוד - אח"י בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה - מחל

  הם ינצחו למרות שהליכוד הוא ארוחה עתיקה ומחוממת, בקדנציה הזאת יהיה קשה לח"כים הטובים באמת להתבלט בליכוד. סער, שטייניץ וארדן – הצעירים הבשלים והנמרצים שעבדו קשה בקדנציה הקודמת סופם שיאפילו עליהם עסקנים גרועים ודמויות עבשות שעלו באוב המחל. אגב, ביבי לא מפחיד אותי מאוד, אני חושב שהוא יהיה בסדר בסך הכל אם יחזיקו אותו טוב טוב שלא יגזים. לפעמים הוא שוכח את עצמו בתוך שוונג של זחיחות ונהיה אשכרה אכזרי.

   

   

   

  במקום ה4

  התאחדות הספרדים העולמית שומרי תורה - שס

  מפלגה עם מנהיג רציני. המרן הרב עובדיה יוסף שליט"א הוא ענק תורני שמפעלותיו יחיו לדורות רבים, אנו החילוניים זכינו לשזוף בעיקר את צרימותיו כלפינו, מדובר באיש רוח עם נטיה לסטנדאפ עממי, הציבור הלא דתי מכיר רק את הדחקנות הדווקאית שלו, מי שתוהה עמוקות על קנקנו מגלה עולם ומלואו. חברי ש"ס? אני מסמפט אותם, אני בעד משפחות גדולות, השר אלי ישי בחור כארז, חבל שהם כאלה סקטוריאליים(מה עם איזה אינטגרציה גם לאשכנזים?), הלוואי והם היו פחות טוטאליים, מי ייתן והם ייגמלו מהמיסיונריוּת (מחזירים בתשובה זה כזה ניינטיז). לטובתם אזקוף את שר התקשורת הכי טוב שהיה כאן, אריאל אטיאס.

   

   

   

  במקום ה3

  איייהוד ברק

  העבודה בראשות אהוד ברק - אמת

  אני אמנם חבר מפלגה, אבל לא בא לי שיתברברו עוד פעם, הם כנראה עדיין לא בשלים לקול שלי, אני פשוט לא סוֹבֶּיִיל את אהוד ברק מימים ימימה, ואוסיף לכך את דעתי שהמבצע בעזה נוהל רע מאוד, השר ברק ניצח על קונצרט קולני ומזייף, ללא הפוגות חכמות ועם סיום רופס שאינו בעיתו, ברק ניצח על תזמורת מאומנת ומצוינת ובגללו היא ניגנה קונצרט מוזר שבסופו שתיקה נבוכה וקריאות בוז מימין ומשמאל אבל מי אני שאבקר את שר המלחמה, אני הרי אף פעם לא יריתי במישהו. אם כבר אלטרנטיבה עדיף לבחור במשהו שלא יזחל כמו כלבלב ללחך את העצם הביטחונית של ממשלת ביבי. להגנת מפלגת הבית שלי יש לי שתי מילים – שלי יחימוביץ' תותחית חברתית אמיתית!

   

   

  במקום ה2

  הרב הפרופ' דניאל הרשקוביץ

  הרב הפרופ' דניאל הרשקוביץהבית היהודי - מפד"ל החדשה - ב

  הבית היהודי – אני אוהב אותם – ירחמיאלים במידה – מצע חכם ומרשים - מתונים יחסית לשמרנים – אני אוהב את הסרוגים הנורמליים, הם גיבורים וטובים בעיני – גם אני רוצה דגשים יהודיים אבל משהו ממלכתי ולא פושטקי, משהו בדרך המלך ולא משהו שמדלג על הגבעות כעיזת סלעים עיוורת, אך אבוי! אללי! למפד"ל החדשה יש הסכם עודפים עם האיחוד הלאומי – שהם ביג נוֹ נוֹ בשבילי. להגנתם אציג את אורי אורבך הרטוריקן המשובח. אני מאמין לו.

   

   

   

   

   

   

  במקום הראשון!!!!

  התנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור וערן בן־ימיני - ה

  היססתי והיססתי והיום החלטתי שאני הולך על זה לגמרי - אני בוחר בתנועה הירוקה-מימד – כי הם טובים ויש להם קבלות, כי אני בעד יהדות חברתית, כי הרב מלכיאור הוא מחוקק נהדר ואיש ראוי וחרוץ, כי אני רוצה ישראל ירוקה, כי אני רוצה חינוך עם דגש יהודי ובלי כפיה דתית. אני בוחר בתנועה הירוקה-מימד כי אני רוצה לתמוך במי שישמור על הארץ הזאת וילחם נגד מי שהורס אותה. ככה אני, אני רוצה אופוזיציה אמיתית להתבהמות הכללית, אני רוצה אוויר נקי, מים צלולים, ים פתוח, טבע שמור, עיר מטופחת וסביבה נעימה. אני רוצה לתמוך במפלגה שאוהבת בני אדם ושואפת להיטיב עמם. אני רוצה מפלגה עם חמלה לחלש. אני רוצה מפלגה שתקרב לבבות, מפלגה שלא תתלהם ולא תעליב, מפלגה שלא תנפנף באיזה פתרון קסם, מפלגה שלא תשלוף גימיקים, מפלגה ללא כוכבים, מפלגה של אנשים איכותיים, מפלגה שתדבר על הערכים ולא רק על הערבים, מפלגה צנועה ועממית, מעט לפלפית אבל עם המון התכוונות נכונה. אני רוצה להצביע מתוך תקווה ולא מתוך כעס. אני מאמין בציונות שמכבדת את האדמה ולא שוכחת את האדם החי על אדמתו.

  מימד שואפת להחזיר את הפוקוס אל החיים שלנו כאן. נראה לי שווה.

  בינינו, בסוף ממילא ביבי יחמם לנו ארוחה משלשום בתור ממשלה "חזקה", אז בזמן שכולם ישחקו אותה "מדינאים" אני רוצה שיהיה לפחות משהו חי, טרי וזז באופוזיציה. המון חברים שלי נוטים להצביע למימד אבל מפחדים שהם לא יעברו את אחוז החסימה, לכל המהססים אני אומר – אל תהיו ספקולנטים, בחירות זה לא בורסה, יש כאן הזדמנות להפתיע בגדול, צאו מהמלכוד, תצביעו למה שאתם באמת רוצים ואל תהיו שפוטים של נביאי סקר, שלא נתעורר עם עוד נבואה רעה שהגשימה את עצמה. השנה כדאי שנשתחרר מהאנרגיות הרעות של כל המתימרים לחזות ולהתנבא ונצביע עם הלב. אם כל מהססי התנועה הירוקה-מימד יצביעו לפי נטיית ליבם, הם לא רק יעברו את אחוז החסימה הם גם יוסיפו על זה עוד מנדט או שניים, זאת תהיה הפתעה ירוקה ומצוינת, מתנה לעצמנו. בגלל כל אלה התנועה הירוקה-מימד היא מפלגה בשבילי – אני אתן להם יד ובמקום לבחור ברע במיעוטו אבחר בטוב, מגיע לי שיהיו לי נציגים נאמנים וקשובים בכנסת, מגיע לכולם. יאללה אני נותן להם את קולי כי רק כך נצליח להעביר אותם מעל אחוז החסימה הישר למרכז העשיה - המקום הטבעי שלהם. הם קרובים מאוד, צריך רק להאמין שזה אפשרי ולשים ה' בקלפי.

   

  וַיִּקְרַב אֵלָיו רַב הַחֹבֵל וַיֹּאמֶר לוֹ מַה לְּךָ נִרְדָּם

  קוּם קְרָא אֶל אֱלֹהֶיךָ אוּלַי יִתְעַשֵּׁת הָאֱלֹהִים לָנוּ וְלֹא נֹאבֵד:

  ספר יונה פרק א פסוק ו

   

   

   

   

  אגב

  זו רק דעתי הפרטית, לא פרסומת. אתם תצביעו מה שתצביעו העיקר שתצביעו.

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (153)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/8/09 13:04:


   אנו חולקים את אותה השקפת עולם פ.א.י

   אתה כותב נפלא

   והשיר האחרון שלך על הסבא ריגש אותי מאוד

   מדהים ומיוחד

   תבורך קובי

    

    

   צביקס

     21/2/09 14:21:

   גם אני הצבעתי התנועה הירוקה מימד ואני מבין איך מרגיש התינוק..
     18/2/09 23:46:

    עופר, אנסה להסביר את מחשבתי:

    

   1. אני חזרתי להצביע בבחירות אלה לאחר כ-2 או 3 מערכות שלא הצבעתי (כבר מתבלבלת - בפעם האחרונה היה ב-99 ולא הטרחתי את עצמי מאז). ולאור המצב סל השיקולים הוא כדלקמן:

    

   2. הרע במיעוטו - לא מחפשת יותר אידיאלים, אלא את הדבר הסביר.

    

   3. חושבת שמפלגות קטנות זה אסון במציאות של דמוקרטיה חסרת אחריות של ישראל. אנו חברה של זכויות ומדון: לכל אחד יש זכות לעשות מה שבא לו - גם אם זה פוגע באחרים. ודמוקרטיה זו אחריות גם לזולת  - מה שאנו מתעקשים לא לראות ולא למלא. כך, יש לנו אלף מפלגות קיקיוניות שכל אחת דוחפת את האג'נדה היפה והמוצדקת שלה - מאגדת את 100  תומכיה ומכניסה 3 ח"כים לכנסת. תכפיל את העיקרון פי כמה ותבין למה "גולדפרבים" למיניהם ורסיסים מאוכזבים של גימלאים מחזיקים את המפלגות ה"גדולות" בביצים ויש לנו כל שנה וחצי בחירות.

    

   4. לי נמאס מהדבר הזה. אני מוכנה להתפשר על הצדק והיופי - במקרה זה מימד-ירוק - כדי לקבל קצת יותר אורך רוח ומשילות. וכך, יש מצב שמישהוא שיכהן בתפקיד של שר התשתיות/תחבורה 4 שנים במקום שנה (עקב רוטציה עם רסיס סחטני) יקדם תחבורה ציבורית משופרת, ירים אצבע  בעד בנייה ירוקה או מענק לטכנולוגיה מתחדשת. אני כבר לא מבקשת שיהיה מאור הגולה ושהאג'נדה הירוקה תבער בעצמותיו. מבחינתי שיהיה ממוצע עם קצת מצפון והרבה בטחון תעסוקתי - כדי שנוכל להזיז משהו סוף-סוף.

    

   5. אני חושבת שאת הדברים שמימד-ירוק מאמינה בהם, לפחות בחלקם ניתן לקדם במסגרת של מפלגות גדולות. יש שם מספיק ח"כים שבכל זאת איכפת להם שמזיזים דברים - גדעון סער ואופיר פינס - בשליפה. ויש עוד מלא חדשים שנראים איכותיים שיכנסו.

    

   6. למימד-ירוק לא היה שום סיכוי להפוך אפילו למפלגה בינונית - נגיד 10 מנדטים. לכן, מראש היה ברור שמדובר בעוד רסיס - 2-3 מנדטים לכל היותר. וכפי שכבר אמרתי, לדעתי במציאות שלנו זה הרסני.

    

   7. תגיד, גם במקרה ומימד היתה עוברת את אחוז החסימה, למי היה יותר סיכוי לקדם נושאים אזרחיים כמו תחבורה בשבת ונישואים אזרחיים, לרב מלכיאור (עם כל חיבתי אליו) או לליברמן?  אתה יודע את התשובה, לא?

    

   8. היה יותר מדי מאותו הדבר: 3 ירוקים בהרכבים שונים. אפילו לערב ג'אז זה יכול להיות יותר מדי......

    

   9. בעית שיכחה מאוד  נפוצה בשמאל ואצל "מחבקי העצים" - אנו בארץ ישראל ולא דנמרק. לאנשים יש דברים שהם יותר בוערים מאג'נדה ירוקה. זה מצער, אך זה נכון. וההתעלמות של תנועות הנישה מזה פשוט מכה בהן כל פעם מחדש. וזה לא משנה שהקטע הסביבתי-חברתי הוא מאוד בוער ועכשיו!!!! כשיש לך 8 שנים של אינטיפאדה ומשבר כלכלי עולמי שמגיע גם אלינו, הדברים האחרים זזים הצידה. נכון, עוד פעם, כרגיל. פשוט תחשוב איך אתה עושה סדר עדיפויות בחיי היום-יום שלך ותבין שיש דברים לא מגיעים אלהים, למרות שהם מציקים. ואין לי תשובה יותר מושכלת לנקודה הזאת. זו פשוט עובדת חיים.

    

   זאת הסיבה שלא הצבעתי מימד-ירוק. אהבתי והזדהתי עם הרעיון, אך לא רציתי שקולי ילך לאיבוד. מבחינתי, גם הישג של אחוז החסימה  זה בזבוז לכל צורך פרקטי. ואם הייתי רוצה - הייתי נשארת בבית. אם בכל זאת הטרחתי, אז מעדיפה לתרום במשהו לקדנציה ארוכה יותר של הכנסת הנוכחית, וכך לתזוזה מנקודת האפס. מלחמות לצורך שיפור עמדות (ברק/עבודה) או זכייה בכתב אישום (אולמרט) לא נחשב.

    

   צטט: עופר 2009-02-14 13:56:54


   Janedoe יקרה, אנשים כמוך אני לא מבין. אהבו את התנועה הירוקה מימד, רצו שתיכנס לכנסת - אבל לא הצביעו בשבילה. אני לא מבין קו חשיבה שכזה. אם משהו מוצא חן בעיניך ואתה רוצה שהוא יצליח - אז תתמוך בו. אחרת זה נשמע כמו צביעות. ולענין רסיסי מפלגות - מה את בעצם אומרת, שאם יש מפלגה חדשה, איכותית, ישרה - כמו התנועה הירוקה מימד - שיש לה גם חזון נהדר והרכב אנושי מצויין - את אומרת, אם הבנתי אותך נכון, שאין לה זכות קיום כי היא לא גדולה מספיק. אז מה, להשאיר את הפוליטיקה למפלגות הגדולות שדרכן לא מוצאת חן בעינינו, שהשחיתו את הסביבה המים החינוך החברה - הרשימה ארוכה - זה מה שאת רוצה? אשמח להבין אותך. עופר

    

    

     14/2/09 13:56:

   Janedoe יקרה, אנשים כמוך אני לא מבין. אהבו את התנועה הירוקה מימד, רצו שתיכנס לכנסת - אבל לא הצביעו בשבילה. אני לא מבין קו חשיבה שכזה. אם משהו מוצא חן בעיניך ואתה רוצה שהוא יצליח - אז תתמוך בו. אחרת זה נשמע כמו צביעות. ולענין רסיסי מפלגות - מה את בעצם אומרת, שאם יש מפלגה חדשה, איכותית, ישרה - כמו התנועה הירוקה מימד - שיש לה גם חזון נהדר והרכב אנושי מצויין - את אומרת, אם הבנתי אותך נכון, שאין לה זכות קיום כי היא לא גדולה מספיק. אז מה, להשאיר את הפוליטיקה למפלגות הגדולות שדרכן לא מוצאת חן בעינינו, שהשחיתו את הסביבה המים החינוך החברה - הרשימה ארוכה - זה מה שאת רוצה? אשמח להבין אותך. עופר
     13/2/09 16:38:


   ואחרי שהשעשוע נגמר יש גם מדינה לנהל - מכתב פומבי לציפי לבני :

    

   ציפי יקרה, חבריי הקדימאים :


   אינכם מבינים שהפרטנזיות להפוך את קדימה למנהיגת השמאל זה נון סאנס ?

    

   מה לשאול, לזאביק, לרונית תירוש, לרוחמה, לעותני ולרבים אחרים - לרבות צחי - ולהנהגת השמאל ?

    

   כמה בולשיט עוד ישמע עד שתאומץ הדרך היחידה ההגיונית בנסיבות ?

    

   לכו לממשלה ואל תבלבלו את המוח ברעיונות עיוועים.

    

   הסחף של בוחרי שמאל ובעיקר בוחרות שמאל לקדימה הוא אירוע נדיר ולא יחזור על עצמו.

    

   אנחנו היינו ונישאר במרכז המפה הפוליטית והמרכז נמצא עכשיו ימינה מהיכן שהיה עד עכשיו.

    

   על קדימה לשמור על המרכז אחרת ביבי ישתלט על מרכז המפה ואנחנו כולנו עוד נבכה.

    

   תתעוררו כולכם ומהר.

    

   נתניהו ניצח בסיבוב הזה ואפשר לפעול בדרך שתשלב גם מיצוי ההישג הנוכחי של קדימה, גם אחריות לאומית וגם מקפצה להמשך.

    

   אני מכיר את הרעיון של לתת למדינה להתרסק עם ביבי במשך שנה, שנתיים ואז "לטרוף" את הקופה. רעיון מרושע שמבייש כל מי שמעלה אותו. מסוג רעיונות גוג ומגוג - שקודם יהיה רע כדי שאחר כך יהיה טוב.

    

   מי שמעלה את הרעיון הזה הוא לא קדימאי ("אחריות לאומית" כמעט והיה שמה של המפלגה !). מי שמעלה את הרעיון הזה "מאחל" לי "האזרח" לסבול כדי שקדימה תהנה בעתיד.

    

   זו חוצפה ועזות מצח. זו בגידה במדינת ישראל לצרכים מפלגתיים או אישיים.

    

   תתעוררו משוגעים ותרדו מהגג.

    

   אתם התחלקתם על השכל כולכם עם ה"פטנטים" שאתם רוקחים וממציאים כאילו אתם המדינה והמדינה זה אתם.

    

   לא אוכל להמשיך ולהיות קדימאי אם דרך הקומבינות של צחי תהיה הקוו המוביל את המפלגה. פשוט לא אוכל !

   וכמובן שמעמדי להשמיע דעה לא נמצא ב"שיאו" בקדימה נוכח עמדתי הפומבית בבחירות האלה.... אבל בכל זאת אחזור ואומר ואפילו אצעק וארעיד את עור התוף כדלקמן :

    

   ערב ניסיון הקמת הממשלה ע"י לבני בסיבוב הקודם הבעתי בפניה דעתי שהדבר לא יצלח ומוטב להגיע לתאריך מוסכם לבחירות בהסכמה עם אולמרט וללכת למתווה מוסכם. נשמעו מקרבתה קולות של הסכמה עם דעתי אבל הניסיון בוצע ונכשל וההמשך ידוע.

    

   בהמשך באו התנהגויות, החלטות ומינויים מאוד מאכזבים מטעמה ואילו לא היו הקמפיינרים מתעשתים ברגע האחרון ומנהלים קמפיין "ישורת אחרונה" מזהיר ואילו ציפי לא היתה מוציאה מעצמה "הכל" יום אתמול יכול היה להיראות אחרת.

    

   כעת משקדימה הציגה ניצחון אלקטוראלי וציפי יצאה "ווינרית" יש אכן (כדבריה) "שעת רצון". אלא ששעת הרצון מונחת בראש ובראשונה על כתפיה. צריך - מתוך ממלכתיות וריאל פוליטיק - להכיר בגוש החוסם של נתניהו. צריך לא להשתעשע ברעיונות רוטציה. צריך לקבוע את סדר היום ולמנף את ההצלחה נכון. מדינת ישראל זקוקה לממשלה מהר (תקציב, חמאס, איראן, משבר כלכלי וכו''). צריך לחסום ממשלת ימין צרה כדי לתת באמת סיכוי למדינה. לכן - עוד קודם שקולות החיילים משנים את פני התמונה וקודם שנתניהו "סוגר" קואליצית ימין - צריכה ציפי לקחת יוזמה מנהיגותית שלה ולהציע לנתניהו להקים ממשלה בראשותו בה היא תכהן כמ"מ (כמי שעומדת בראש הסיעה הגדולה) ושהקואליציה תכלול את הליכוד, קדימה, העבודה (שתיכפה להיכנס אליה ע"י דעת הקהל) וליברמן(כן, גם ליברמן שכידוע הוא פרגמטיסט ותומך בשתי מדינות לשני עמים ויש לו אג'נדה אזרחית תואמת את דעתנו שלנו - גם פרידמן !!! כן, גם פרידמן הוא חלק ממנה).

    

   זו ממשלה חילונית בעיקרה, עם ייצוג לימין הבטחוני, למרכז, ולשמאל החברתי ויש בה גם ייצוג לציונות הדתית המוטמעת בתוך המפלגות הנ"ל. זו קואליציה של בטחון עם סבירות לאופק מדיני, עם כללכלת שוק של הליכוד וקדימה ואחריות חברתית של העבודה, עם נכונות לשתי מדינות לשני עמים (כל 4 המפלגות), בלי צורך להעמיד במרכז הקמת הקואליציה את עניין הקצבאות (בלי ש"ס אמרתי....) ועם בסיס מוסכם של צורך בשינוי שיטת הממשל.

    

   הניסיונות להקים "גוש חוסם" לגוש החוסם של נתניהו לא נראה רציני, מוזיל את קדימה ואת ציפי עצמה וייגמר בכתמים על כנף הז''אקט הלבן שכן מי שנכנס לבוץ הזה נקי כבר לא ייצא.

    

   איך אומרים הגששים - תירצו תאכלו לא תירצו לא תאכלו.

    

   אני לא אוכל להיות חלק מחבורה שכל עניינה קומבינטוריקה, ספינים, חישובי תועלת אישיים או (כמו יגאל ידידי) חבורת אומרי "רק לא ביבי" כשכוונתם להגיד "רק ציפי" וכל היתר שילך לעזה אפילו חובת האחריות הלאומית לי "האזרח".

    

    

    

    

   יאיר אולמרט,
   אזרח ישראלי
   קדימאי

    

    

     13/2/09 10:53:

   צטט: dark rose 2009-02-12 23:48:03

   תמחקו את התגובה הקודמת שלי, אין סיכוי בכלל לשינוי כזה בארץ.

    

   דווקא יש, כי בסופו של דבר לא תהיה ברירה אחרת.

   מסיבות אנוכיות לגמרי, צריך לאמץ גישה אלטרואיסטית...

   ככל שיבינו את זה מוקדם יותר כן ייטב. נקווה שזה יובל לפני שנגיע לנקודת אל-חזור.

     12/2/09 23:48:
   תמחקו את התגובה הקודמת שלי, אין סיכוי בכלל לשינוי כזה בארץ.
     11/2/09 10:00:

   קובי,

    

   עכשיו, אחרי הבחירות, גילוי נאות - אני מאוד חיבבתי את התנועה הירוקה-מימד למרות שלא הצבעתי לה. אך קיוויתי שקריאתך ושכמוך תעזור לה להכנס לכנסת. אך תוצאות הבחירות מראות על דבר שכנראה מתחיל לחלחל בעם ישראל - התקבצות בתוך הגושים והתחלת קיצן של מפלגות רסיס - תופעה ברוכה בעיניי.

    

    

     10/2/09 11:43:

   מאוד התרגשתי לקרוא את המקום הראשון שלך.

   ההזייה הזאת שבשוליים, ה"אג'נדה הירוקה", הופכת למציאות. הקשר בין אויר-מים-ואדמה נקיים,

   ובין חינוך איכותי, צדק חברתי, בריאות ושפע כלכלי של כל אחד מאיתנו הולך ונעשה ברור יותר, להרבה יותר אנשים.

   העובדה שמפעלים מזהמים ממוקמים ליד אוכלוסיות חלשות (רמת חובב, למשל). התנערות הממשלה מעידכון תקני פליטה. בנית תחנה פחמית מזהמת באשקלון אחרי סירוב של שנים של רוב השרים להצעות חוק שמיעלות את השימוש באנרגיה (חשמל) במוסדות ממשלתיים. הצגת מתקני התפלה כ"פתרון קסם" שנתקע בשל הבירוקרטיה כאשר שימוש פשוט במים אפורים (ממרזבים, מהאמבטיה לניאגרה וכו') היה מונע את המשבר (החמור מאוד מאוד) שאנו נמצאים בו.

   בעיה. בשביל לחנך למיחזור מים או אשפה לא צריך שטח גדול, לא צריך לערב מיני נדלניסטים ואדריכלים ולבזבז רצועות חוף.. אז למה לעשות את זה? הרי צריך לשלם לבעלי ההון על עוד פרויקטים גרנדיוזים, (שלא נדבר על ארמון ראש הממשלה שעתיד להבנות), על חשבון מישהו? הרי יש תאגידי ענק שמרויחים מהטמנת פסולת, שמחלחלת למי התהום?

    למה לשנות את התקציבים האדירים אשר נשפכים על עידוד רכב פרטי וכבישים לעשירים בלבד במקום לשפר את התחבורה הציבורית, מה שמגדיל את התלות שלנו בנפט שמגיע ממדינות אויב, את זיהום האויר, את הפערים החברתיים (כי מי שלא יכול להתנייד כראוי לא יכול לעבוד, לא ללמוד, לא לבלות)... כאשר יש הזדמנות לעשות עוד ועוד עסקים, בין האליטוות שלנו לבין עצמן?

   זו צורת החשיבה כיום. ואלו רק דוגמאות בודדות.

    אם צורת החשיבה הזו תשתנה, ולו במעט, אם האדם יהיה במרכז שוב, לא כשולט אלא כשותף, כפרט בחברה ערה אכפתית ומודעת... אז עשינו משהו בבחירות האלה, ובעולם הלא וירטואלי בכלל.

    

   גם אני מצביעה התנועה הירוקה.

     10/2/09 09:21:

    

    מצביעים לקיים? מקבלים את הקיים. . .

   הגיע הזמן לקחת אחריות

   זה  נורא פשוט

    

    

     המצע  המלא   |   עיקרי המצע

   * למצע המלא של מפלגת אחריות בראשות יעקב חסדאי - אותיות נפ *

    

    

     10/2/09 00:41:

   אין כמוך קובי, אני חותם על כל מילה. פשוט הוצאת לי ת'מילים מהפה.

    

     9/2/09 21:59:


   אחיינו של אולמרט יצביע נתניהו
   יום שני, 9 בפברואר 2009, 18:41 מאת: מערכת וואלה! חדשות

   בראיון לוואלה! חדשות, אמר יאיר אולמרט כי החליט לתמוך בליכוד מפני שנתניהו הוא "היחיד שיכול להרכיב ממשלה רחבה"

   http://elections.walla.co.il/?w=/2668/1432892
     9/2/09 20:06:

   צטט: zick design studio 2009-02-08 10:02:27

   אנסה להתיחס לדרוג וגם קצת להחלטה שלי באופן אישי

   המפלגות so called חברתיות הראו כבר לאורך השנים שהן חסרות שיניים למעט אחת - ש"ס

   מעריך ומעריץ את מה שמפלגה זאת עושה עבור מגזר מצביעיה, חבל לי שאת מאמצי המפלגה הזאת אינני זוכה לראות מופנים כלפי כלל האוכלוסיה, אני מתכוון לנושא החינוך 

   הלוואי שגם בנותי היו לומדות בתנאים כמו הילדים במוסדות החינוך של ש"ס

   לגבי כל המפלגות הירוקות למיניהן, על מנת לקדם מצע "ירוק" כדאי שהוא לא יהיה  טרנד אופנתי אלא בעל ערכים והבנה מהו ירוק ומהי איכות סביבה , מה שאני לא רואה באף אחת מהמפלגות האלה... לצערי.

   דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שהצבעה למפלגה/רשימה קטנה צריכה להיות יותר טאקטית ומתוך מחשבה עם מי ישבו ועם מי לא. ולכן על מנת לחסום את גוש הימין שיחזק את ביבי, שאיננני רוצה לראותו עומד בראשות הממשלה שוב (הספיק לנו פעם אחת וגם היא הייתה יותר מידי)

   על מנת לחסום את ליברמן חייבים להצביע לאלטרנטיבה חזקה

   ולכן... הגיע הזמן שאשה תעמוד בראשות המדינה, נכון שקדימה היא מפלגה יחסית צעירה שרבות האיטריגות בה, ולכן היא גם לא תקבל את קולי אבל.... על מנת לחזק את הגוש הזה אני אצביע למר"צ מיכוון שזאת מפלגה שאני מאמין בערכיה והיא הוכיחה לי גם את שרידותה לאחר מפלה גדולה בבחירות הקודמות

   מאמין בגוף עם עמוד שידרה ועם יכולת שיקום ואת זה רק מר"צ עושה כרגע

   נהנתי לקרוא אותך כרגיל 

   צטט: zick design studio 2009-02-08 10:02:27

   אנסה להתיחס לדרוג וגם קצת להחלטה שלי באופן אישי

   המפלגות so called חברתיות הראו כבר לאורך השנים שהן חסרות שיניים למעט אחת - ש"ס

   מעריך ומעריץ את מה שמפלגה זאת עושה עבור מגזר מצביעיה, חבל לי שאת מאמצי המפלגה הזאת אינני זוכה לראות מופנים כלפי כלל האוכלוסיה, אני מתכוון לנושא החינוך 

   הלוואי שגם בנותי היו לומדות בתנאים כמו הילדים במוסדות החינוך של ש"ס

   לגבי כל המפלגות הירוקות למיניהן, על מנת לקדם מצע "ירוק" כדאי שהוא לא יהיה  טרנד אופנתי אלא בעל ערכים והבנה מהו ירוק ומהי איכות סביבה , מה שאני לא רואה באף אחת מהמפלגות האלה... לצערי.

   דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שהצבעה למפלגה/רשימה קטנה צריכה להיות יותר טאקטית ומתוך מחשבה עם מי ישבו ועם מי לא. ולכן על מנת לחסום את גוש הימין שיחזק את ביבי, שאיננני רוצה לראותו עומד בראשות הממשלה שוב (הספיק לנו פעם אחת וגם היא הייתה יותר מידי)

   על מנת לחסום את ליברמן חייבים להצביע לאלטרנטיבה חזקה

   ולכן... הגיע הזמן שאשה תעמוד בראשות המדינה, נכון שקדימה היא מפלגה יחסית צעירה שרבות האיטריגות בה, ולכן היא גם לא תקבל את קולי אבל.... על מנת לחזק את הגוש הזה אני אצביע למר"צ מיכוון שזאת מפלגה שאני מאמין בערכיה והיא הוכיחה לי גם את שרידותה לאחר מפלה גדולה בבחירות הקודמות

   מאמין בגוף עם עמוד שידרה ועם יכולת שיקום ואת זה רק מר"צ עושה כרגע

   נהנתי לקרוא אותך כרגיל 

    

   הי, מצטער שלא עניתי לפני כן, פשוט פספסתי.

   לא שקלתי את מרצ, כי היא נראית לי מפלגה נטולת נשמה. כאילו, לא הייתי רוצה להסתובב איתם והם לא היו רוצים להסתובב איתי, צפוניים כאלה, זה לא חבר'ה כמוני, ראיתי איך התייחסו לרן כהן. ואני מכיר גזענות נאורה וחמקמקת. בכל פעם שנתקלתי בהם הרגשתי "האחר".והסתובבתי עם חברים מש"ס והרגשתי חלק מהמשפחה, גם במימד אני מרגיש חלק מהמשפחה. אני אוהב מבטאים שונים, אני אוהב את הדניוּת של מלכיאור ואת הירחמיאליות הכללית, הבן ימיני הזה נראה ומדבר כמו אחלה בנאדם. זאת כנופיה שלא נודף ממנה ריח בורגני קשה כמו במרצ.

   גם כאילו הנאורות של מרץ היא כזאת תוצרת חוץ, לא נאורות יהודית, נאורות מערבית, אני לא כלול בזה. תוסיף לזה את א.ב. יהושע שקרא למצביעי הליכוד לפני הרבה שנים אספסוף, לא אסלח לו. לא אוהב את זה, הם ישראל הראשונה, מהחומר המתנשא של ברק, לא יכול להשתייך לדבר כזה.

   כמובן שיש להם כוונה טובה, אבל כשיש עצרת מרצ בכיכר, אני מרגיש כאילו אני במדינה זרה.

   יאפיות דוחה כזאת.

   לגבי העניין הירוק, אני חושב שהישגים של החברים במפלגת מימד הם הישגים מרשימים - תקרא באתר שלהם.

   לגבי המפלגות גדולות, באוצר אני לא חושב שבראון טוב מנתניהו. לדעתי הרכב הליכוד טוב בהרבה מההרכב של קדימה. ואין הבדל מהותי בינהם. מופז זה בוגי, בראון זה סילבן, דליה זה לימור וחיים רמון יש רק אחד - בקדימה. רוצה בוסא?

   כולם נראים כאילו באו מאותו בית ספר חוץ מפרידמן שנראה לי מעניין ואחר.

   תראה אחי הגן ילדים של הנגבי ורמון מתחת ללבני נראה לי בלתי נמנע. ויש לי תחושה שאין שלום בפתח, אז אם כבר אין שלום בוא נתארגן בתוך הבית לקראת תקופה טובה יותר. נסתכל פנימה, נרד קצת מהאובססיה שלנו עם הפלסטינים ונדאג לאזרחים שלנו.

   אני רוצה חינוך עם תוסף יהודי מהותי, כל המרכזיות לא יתנו לי זאת. אני רוצה חמלה לאזרח, כל הפוליטרוקים לא יתנו לי זאת. אני רוצה איכות חיים בכפר ובעיר, את מי זה יעניין? את פואד בן אליעזר העייף?

   שלוש הגדולות בנויות ככה: דובדבן דוחה בקצה מתחתיו קצפת של סְחְלֶה פוליטי ולמטה כמה ח"כים טובים, טריים וחרוצים. לא הייתי מזמין לעצמי מנה רקובה כזאת.

   אולי הייתי מרכיב משלושתן מפלגה אחת סבירה, אבל זה לא יקרה.

   ביבי או ליבני - כולם שרויים בחברה של פוליטיקאים ציניים בקץ דרכם. לא מפחד מאף אחד מהם. הם יעשו כלום בפיתה. כל המהפכים לא הביאו שינוי אמיתי. לא שרון ולא בגין, לא רבין ולא שמיר. תמיד אנחנו מתעסקים עם הפלסטינים שבחוץ במקום לדאוג לעזאזל לעצמנו. תראה, קדימה הליכוד והעבודה אחראים להתחמשות בצפון ובדרום, להתנתקות המקוללת, לזה שאין לנו מתקני התפלה של מים, לזה שאנחנו תלויים בנפט ערבי, שמערכת החינוך גרועה, שאין אוויר, שאין ים המלח, שאין שמיטת קרקע נורמלית, ששי פער חברתי מטורף, שאין שבתיות בשבת, שהטלוויזיה זבל, שהרדיו לא מאורגן טוב, שאין רכבות מוסדרות, שאין לנו תקווה להיות אלטרנטיבה חיובית לעולם, שהרבנות מיצגת רק את הדתיים הכי קיצוניים, שאנחנו מרוכזים בלהיות בינוניים ונורמליים תוך התרפסות בפני עמי העולם (מה עם השואה הארמנית? הא?).

   כל זה הליכוד, קדימה והעבודה. נמאס לי מזה.

   ונמאס לי לשמוע צפוניים חילוניים מיבבים בשם השכבות החלשות.

   אז מה דעתך?

   אולי במקום לבחור מדיניות דומה בשינוי תסרוקת (מה עדיף? קארה חום או הלוואה וחיסכון באפור?), כדאי לבחור מדיניות שונה לגמרי. משהו יהודי וחברתי, משהו שהישראליות הכוחנית והעבשה לא נגעה בו. לא בא לי על כל האלופים הנפוחים והפוליטיקאים נטולי השליחות שיזמזמו מתחת לביביליבני. גם אם ליבני טובה יותר, היא רוכבת על גלשן דפוק שנקרא קדימה, שישב עם ליברמן(אף אחד מהם לא פוסל אותו, אתה קולט?) וש"ס והליכוד ואהוד ברק ואייייכס!

   אני גם רוצה לאותת לכל הח"כים והשרים שאין להם חיים כבר שנים ולא מעיזים לתלות את המפתחות, שיש ציבור שנמאס לו מהם, שיש ציבור שרוצה ליצור כאן ולדאוג לחייו בארצו.

   קדימה

   העבודה

   הליכוד

   פירות רקובים, פירות נגועים ופירות יבשים מדי.

   אני מעדיף לצום

   או להביא לעצמי תפוח טרי וירוק ישר מהעץ

   התנועה הירוקה מימד.

    

    

    


   הנה לך תשובה באורך מלא.

    

     9/2/09 18:19:

   http://profile.ak.facebook.com/object3/957/115/l17969953529_8199.jpg
     9/2/09 15:59:


   אולמרט (ג'וניור)  ורבין (ג'וניור) מתאחדים סביב מנהיגותו של נתניהו. זה הפועל היוצא של עמדתי שלי ועמדתו של יובל רבין, בנו של יצחק רבין.

    

    

   זו תקווה אמיתית לאחדות ולמנהיגות סביבה ניתן להתלכד !!!

   הצבעה למימד - התנועה הירוקה היא בהחלט הצבעה ערכית ומכובדת אבל לדעתי חשובה לנו יציבות שלטונית, אחדות ושותפות גורל.

   לכן - אני יאיר אולמרט אצביע בבחירות הקרובות - לליכוד בראשות נתניהו .

   יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, קיים היום (שני) בתל אביב מסיבת עיתונאים משותפת עם יובל רבין, בנו של ראש הממשלה יצחק רבין. נתניהו אמר כי בחודשים האחרונים הוא קיים פגישות עם רבין והציג בפניו את תוכניתו להקים ממשלה רחבה. רבין הביע תמיכה במחוייבותו של נתניהו לממשלת אחדות - אך ציין כי בכל זאת לא יצביע לנתניהו.

    

    

    


   נתניהו פתח את מסיבת העיתונאים ואמר כי "אמרתי לרבין את מה שאני אומר לאזרחי ישראל. אני מתכוון לנצח מחר בבחירות ולהקים ממשלה עם כל המלפגות הציוניות שיצטרפו אלינו. אני מתחייב להקים ממשלת אחדות רחבה כדי לענות על האתגרים הביטחוניים והכלכליים".

   יובל רבין אמר כי "ההתחייבות שנתניהו נתן לאזרחי ישראל - זה הדבר שרציתי לשמוע, ברוח הדברים של אבי, שאין לנו מדינה ספייר"

   בתגובה, אמר רבין ....................כי  "אני לא רואה אופציה לממשלת מרכז שמאל חזקה. צריך להקים ממשלת אחדות לאור האתגרים העומדים לפנינו. נתניהו הוסיף כי "הגישה הזו מפלגת את העם. אין לנו לוקסוס לריבים ומחלוקות. אני מעריך את העובדה שיובל רבין הביע נכונות לקחת את התהום שהיתה פעורה בינינו ולסלק אותה".

   " זו לא היתה החלטה קלה וידעתי שהיא תגרור אחריה ביקורת קשה. אני לא רואה אופציה לממשלת שמאל. האי-יציבות השלטונית היא בעוכרינו. חייבים לחזור למצב של שני גושים, שמחליפים את השלטון ביניהם. אני אצביע עבודה, ואני מקווה שתקום פה ממשלת אחדות לאומית".


   "הציפיות של אבא שלנו מאיתנו היו תמיד שנהיה שלמים עם עצמנו. ואני שלם עם עצמי. זה לא קל, זה קשה מאוד. אבל יש מציאות, אני לא קבעתי אותה. אנחנו חייבים יציבות שלטונית", אמר רבין."

    

    

    

   ---------------------

    

   זה הוא לדעתי שחר אמיתי של יום חדש ותקווה אמיתית כאשר בגרנו כדי להבין שיאיר אולמרט מזה ויובל רבין מזה רואים את תמונת המצב נכוחה ומסוגלים לתת לנתניהו מהליכוד רוח גבית ולקבל את מנהיגותו.

    

   מקסמי שווא של "מנהיגות" מלאכותית אינם הפתרון.

    

   אחדות, שותפות גורל, כיבוד מנהיג גם אם ממחנה יריב זו התקווה וזו הבשורה.

    

   --------------------

    

   אין לי אלא להודות ליובל רבין שרק עשה את החלטתי להצביע לנתניהו, כדי להבטיח יציבות שלטונית , ליותר נחושה וכעת אני ללא ספק שלם עם עצמי לחלוטין.

    

   צריך לתת את הכוח לנתניהו מתוך תקווה וציפיה ואהבת הארץ והמדינה ואהבת האדם.

    

   רק לנתניהו יש את האופציה להקים ממשלה והוא יהיה - אני משוכנע - ראש הממשלה של כולנו. 

    

   אני מאמין שתקופת שלטונו השניה של נתניהו תהיה אופרה שונה לחלוטין מהראשונה. הוא מסוגל כיום להוביל לבטחון, לבטחון כלכלי ואפילו לשלום.

    

   ואם נפשפש בזכרוננו נזכר שהליכוד מסוגל להביא שלום.

    

   אז בנימין נתניהו  - אתה מקבל ממני את קולך !!!

    

     9/2/09 15:59:


   אווווווו

   ממש - ממש - רוצה להיות משעממת עם כוונה טובה.

   תן לי לחיות חיים איכותיים, לחוות איכות, מצידי אפילו יומיום(יכל להיות שעבורך זה משעמם)

   תן לי לדאוג לחלשים, תן לי להיות סובלנית, סבלנית. האמן לי זה לא מעייף. מעייפות המלחמות הבלתי פוסקות בין המפלגות, העדות, דתיים-חילוניים, ערבים-ישראלים, אשכנזים-ספרדים -דדדדדדדדדדדדדדדיייייייייייי

    

   אתם מעייפים

    

   תן לי להיות תושבת מדינה שפוייה!

    

   בה מדברים על גרניום, על קונצרטים, על תרבות, על החופשות הבאות, ואלו שהיו

    

   מה רע?

    

   משעמם לך?

    

   כך אותם את כל המפלגות. במתננננננננננה

    

     9/2/09 13:05:
   אני בחברה טובה
     9/2/09 12:35:

   קובי..היית קרוב..

    

   אני מצביע למפדל.....השנה..

   כי מטובים יש מעט....ואסור שיעלמו...

     9/2/09 10:53:
   קובי,
   חולקת עליך. מצבינו אכן רע אם אנו מפקפקים במוסריותם של מייסדי המדינה. יכול להיות שמצבינו הוא על הפנים בגלל הבדלה זו של מוסר של "פעם" לעומת מוסר של "היום". מוסר אמור להיות אוניברסלי ועל-זמני, לכן לא חושבת שהם היו יותר רעים מכל מטיפי הערכים המזוייפים של היום. ולו בגלל העובדה שבזכותם אנו פה כבר 60 שנה.
   ואני בדיעה שכן צריך בן גוריון כזה. תחשוב כמה שחיתות ועוגמת נפש היו נחסכים אם בראשינו היו עומדים אנשים we can look up to. במקום אופורטוניסטים נצחיים. אז כן, אני מתגעגעת אל כל אותה החבורה' - גם אם מהשפה והחוצה הרטוריקה שלהם היתה פחות תקינה פוליטית ומתיפיפת. אך מעשיהם ודוגמתם האישית מדברים בפני עצמם. וזה מה שקובע מבחינתי.

    

   שבוע טוב,

   אמרת מילים נכונות, העמדת אותי על טעותי, בן גוריון כפרה עליו, היה טוב לזמנו.

   כרגע נחוצים אנשים עם פחות דרייב ויותר מוסריות, אנשים עם פחות נחרצות ויותר יהדות.

    

   שינוח על משכבו בשלום בן גוריון הטוב.

    

    

     9/2/09 03:03:

   לקובי אוז, למדתי להכיר אותך דרך הספרים שלך "משה חוואטו והעורב" ו"עבריין צעצוע". לקח לי זמן לקלוט את הראש והכתיבה שלך, אבל מרגע שנפל האסימון, הוקסמתי. הלכתי שוב לשמוע את השירים שלך, והבנתי איך הם משתלבים בתפיסת העולם שפרשת בספריך: הומניסטית, אוהבת אדם, וסלחנית. (אני ממליץ לכולם לקרוא את הספרים). אתה אדם עם לב, רוח ונשמה.

   לכן, לא ממש התפלאתי לקרוא את התמיכה היפה שלך בתנועה הירוקה - מימד (גילוי נאות: אני חבר בתנועה). כלומר, ברגע הראשון הייתי עם פה פעור ועיניים קרועות לרווחה (להגנתי אומר שהטקסט מהמם), אבל אחר כך ירד לי האסימון, ברור שהוא יהיה איתנו. רבים האנשים שמרגע שהם לומדים להכיר אותנו (קחו חצי שעה עם כוס קפה והביטו באתר. www.tym.org.il), מבינים מה רבה העוצמה הטמונה בתנועה הירוקה - מימד. קובי אוז הוא טוב, בין טובים, שבוחרים בחזון של אנשי מעשה, שבוחרים במצויין, ובתקווה, ולא בפשרה ובבינוניות. כל מי שטרם הבין: התנועה הירוקה - מימד עוברת את אחוז החסימה, משקיפה עליו מלמעלה, כי עם כל התמיכה והאהבה והרוח הגבית - אי אפשר שיהיה אחרת.

   יום שלישי פעמיים כי טוב :)

   עופר

     9/2/09 01:53:


   אהבתי את צורת ההגשה ואפילו את השורה התחתונה.

    

   אחלה בחירה (למרות שאני נמצא במקום שונה).

    

   יש לי תחושה שמימד - המפלגה הירוקה היא הדבר הבא ולא על מנת להתפוגג כקודמותיה שהיו מפלגות אווירה לרגע.

    

    

   בהצלחה.

    

     9/2/09 01:05:

   אני מצביעה התנועה הירוקה מימד

   פעם ראשונה בחיים שלי שאני רואה רשימה מדהימה של אנשי מעשה ואמת!

     9/2/09 00:16:

    

    קבלו אותו... אחד הכוכבים הגדולים ביותר שידעה העיר ת"א   צוחק

    אני בוחר בו... רק לא בקדימה .

    

   http://www.chikchakjuk.com/Media/Uploads/juk1.html

     8/2/09 23:59:
   נחיה ונראה!
     8/2/09 23:23:

   leap of faith

   זה מה שנדרש מחרתיים.

   ספקנים או אנשי חזון? מה נהיה בעוד יומיים?

     8/2/09 23:18:

   צטט: יעקב אוז 2009-02-08 19:14:38

   צטט: aviev2 2009-02-08 18:42:34


   הי קובי

    

   קודם כל. כל הכבוד על הפוסט היפה והמנומק

    

   אלא שמאז ומעולם לא אהבו שאומנים מתערבים בפוליטיקה

    

   והיו כאלה שבסבלו מכך לא מעט.

    

   וזו באמת בעיה.. כשיש סתירה בהשקפת עולם היא בכלל לא נעימה

    

   אבל אתה עשית לך חיים קלים,בחרת מפלגת שוליים

    

   וכך גם נהנת מכל העולמות.

    

   נראה אותך ממליץ על ביבי או ליבני ,ברק או ליברמן

    

   ודאי היית חוטף כאן גם עגבניות רקובות..:)

    

   בבחירות הקודמות תמכתי בקולי קולות בעמיר פרץ, אתה אפילו לא זוכר את זה.

   עמיר איכזב אותי עם המון עזרה מאולמרט הזממן ומחלוץ המלא בעצמו.

    

   הפעם אני הולך עם חברה שיש להם עשיה וקבלות, קרא את רשימת החוקים שמלכיאור חוקק.

    

   תאמין לי אם הייתי חושב שאחד משלושת המועמדים טוב באופן משמעותי מחבריו הייתי אומר זאת.

   אך לצערי ביבי - אידאולוג חסר חמלה, ברק אטום ונבוב, וציפי היא עלה תאנה שמסתיר את רמון והנגבי ועוד ערימה של חלקלקונים, למה שמישהו ירצה להצביע לאחד מהשלושה הללו?

    

    

   ואללה אתה צודק... אם כי על לבני לא הוכחה אשמתה:) על מי שמאחוריה זה נכון בהחלט.

    

   אלא שהבעיה עם מפלגה קטנה היא אחוז החסימה ושהקולות ילכו למקום לא רצוי.

    

   וגם אם תעבור..לא יהיה לה משקל בקואליציה שתקום..

    

   חוץ מזה,עם על הכבוד למלכיאור,לא מכיר אותו כל כך

    

   אבל אתה יודה שקשה מאד למצוא היום צדיקים בסדום..:)

    

    

     8/2/09 22:42:

   צטט: איל ס 2009-02-08 21:40:37

   קובי, אני מת על הראש שלך ונהנה מהפוסט ומצורת המחשבה שלך.

   בתור סלב אתה לא פוחד לנקוט עמדה וזה מדליק.

   לכל אחד יש את המצעד שלו.

   מה שעצוב זה שבסופו של דבר, לא משנה מי יהיה בשלטון, הם יעשו מה שהם רוצים ולא מה שאנחנו רוצים וזה חבל.

   אגב, שניים מהמועמדים העיקריים לראשות הממשלה הם חברה שכבר הוכיחו בעליל שהם לא מסוגלים ולא ראויים להיות ראש ממשלה.

   אבל מה מונע מהם לרוץ שוב??

   אתה יודע שעל מנת להתקבל לעבודה בכל מיני מישרות שדורשות קצת מחשבה ויכולת מאלצים אותך לעבור כל מיני מבחני השמה ואינטליגנציה מתישים ואילו בשביל להיות סגן שר הביטחון או חלילה ראש ממשלה אינך נדרש לעבור שום מבחן ואפילו לא לסיים ד' כיתות.

   תקן אותי אם אני טועה.

   ...ובכל זאת, אני אצביע כי זו חובה וזכות וכדי לא לאפשר לאנשים הרעים באמת להגיע לשלטון.

    

    

    

   תודה אחי,

   אתה צודק והבעיה חמורה מכך, זה לא רק שהראשים לא מספיק טובים, גם כל מה שמסביב מפריע להם ולא עוזר. מפלגות שהיו סבבה לקמפיין הופכות להיות אמבוש למועמד שהם הריצו.

   בעיה גדולה לעבוד ביחד, ככה לא בונים להקה ובטח שלא ממשלה, פאדיחקה.

    ובתוך כל הכעס הזה אני רוצה להגיד שרוב המועמדים באמת מתכוונים לטוב, רק יוצא להם קצת עקום.

    

   ללא ספק הדור הזה של המנהיגים צריך להתכונן ללכת הביתה ולפנות מקום לדור חדש.

    

    

     8/2/09 22:04:

   קובי ...מעולה כתבת...(אבל לצערי לא שכנעת אותי...כי...השתכנעתי קודם..)

   קצת תפילה וזה יקרה...

     8/2/09 21:40:

   קובי, אני מת על הראש שלך ונהנה מהפוסט ומצורת המחשבה שלך.

   בתור סלב אתה לא פוחד לנקוט עמדה וזה מדליק.

   לכל אחד יש את המצעד שלו.

   מה שעצוב זה שבסופו של דבר, לא משנה מי יהיה בשלטון, הם יעשו מה שהם רוצים ולא מה שאנחנו רוצים וזה חבל.

   אגב, שניים מהמועמדים העיקריים לראשות הממשלה הם חברה שכבר הוכיחו בעליל שהם לא מסוגלים ולא ראויים להיות ראש ממשלה.

   אבל מה מונע מהם לרוץ שוב??

   אתה יודע שעל מנת להתקבל לעבודה בכל מיני מישרות שדורשות קצת מחשבה ויכולת מאלצים אותך לעבור כל מיני מבחני השמה ואינטליגנציה מתישים ואילו בשביל להיות סגן שר הביטחון או חלילה ראש ממשלה אינך נדרש לעבור שום מבחן ואפילו לא לסיים ד' כיתות.

   תקן אותי אם אני טועה.

   ...ובכל זאת, אני אצביע כי זו חובה וזכות וכדי לא לאפשר לאנשים הרעים באמת להגיע לשלטון.

    


   הסקטור שלנו האומנים לא מיוצג בכלל,

   טוב נו מה אתה עשית בשביל מדינה?

   מכל מקום אני אבחר בחברה האלה בגלל שאם אתה ושלמה בר שיקרים לי כל כך רוצים,

   אז מה בעצם איכפת לי? מלכיאור הוא אחלה,

   דודי

     8/2/09 21:17:


   הכל כבר נאמר בצורה יפה ודמוקרטית.

   שרק יצא טוב לשם שינוי מהבחירות הקרובות.

   חג ט"ו בשבט שמח

   נצחיה ברטיש

   http://www.buythewaytravel.net

    

     8/2/09 21:15:

   צטט: אליזבת השניה 2009-02-08 20:40:34

   יפה כתבת, נהניתי מכל מילה ושורה.

   גם אני חברה במפלגת העבודה וגם אני כנראה לא אצביע לתינוק המגודל שבראשה בימינו, אבל האמת, לא מוצאת כל כך טעם בהצבעה למפלגה שלא ברור אם תעבור את אחוז החסימה.

   בכל אופן מסכימה עם המסר הסופי שלך, העיקר שלא נהיה אדישים ושנצביע.

   מחכה לחלק ב'
   חיוך

    

   הם יעברו את אחוז החסימה, כל החברים שלי נסחפו בכך.

   7 אחוזים אמרו שאם היו יודעים שמימד יעברו את אחוז החסימה הם יצביעו להם,

   כלומר, זה תלוי בך ובי ובכל חברינו.

   אנשים כמו אהוד בנאי, אברי גלעד, ג'קי לוי ושלמה בר הביעו תמיכתם בגלוי.

   רק את חסרה לנו כדי להביא אותה בהפתעה מארץ הפלאות.

   אמונה בטוב וה' בקלפי.

     8/2/09 21:12:


   אתה תותח  :-)

   כל הכבוד על העוז. כל הכבוד על היוזמה והניתוח המעניין.

     8/2/09 20:40:

   יפה כתבת, נהניתי מכל מילה ושורה.

   גם אני חברה במפלגת העבודה וגם אני כנראה לא אצביע לתינוק המגודל שבראשה בימינו, אבל האמת, לא מוצאת כל כך טעם בהצבעה למפלגה שלא ברור אם תעבור את אחוז החסימה.

   בכל אופן מסכימה עם המסר הסופי שלך, העיקר שלא נהיה אדישים ושנצביע.

   מחכה לחלק ב'
   חיוך

     8/2/09 19:31:


   קובי... עזוב שטויות ...לשניה כמעט גרמת לי להרהורים...עד שהתחלתי לקרוא את המצע של המפלגה "מימד"

   שמאל לכל דבר . מצער מאוד . שמאל זאת לא דרך . היום כבר כולם יודעים זאת. לא נמאס לדרוך במקום?
   די לצביעות . פשוט נמאס . די לבחור במפלגות שיעלמו מהעולם תוך מס' חודשים (כמו שינוי וכל החרא הזה)

   מקווה שתנהג בהגיון ותבחר בדרך אמיתית שהחל מנהיג אמיתי בשם מנחם בגין . 
   פחות מעניין מי האנשים ,
   הדרך חשובה יותר מהכל . האנשים מתחלפים . הדרך לא . וזאת הדרך הנכונה.

    

    

   ! Voting For Benjamin Netanyahu, The Likud Party

     8/2/09 19:14:

   צטט: aviev2 2009-02-08 18:42:34


   הי קובי

    

   קודם כל. כל הכבוד על הפוסט היפה והמנומק

    

   אלא שמאז ומעולם לא אהבו שאומנים מתערבים בפוליטיקה

    

   והיו כאלה שבסבלו מכך לא מעט.

    

   וזו באמת בעיה.. כשיש סתירה בהשקפת עולם היא בכלל לא נעימה

    

   אבל אתה עשית לך חיים קלים,בחרת מפלגת שוליים

    

   וכך גם נהנת מכל העולמות.

    

   נראה אותך ממליץ על ביבי או ליבני ,ברק או ליברמן

    

   ודאי היית חוטף כאן גם עגבניות רקובות..:)

    

   בבחירות הקודמות תמכתי בקולי קולות בעמיר פרץ, אתה אפילו לא זוכר את זה.

   עמיר איכזב אותי עם המון עזרה מאולמרט הזממן ומחלוץ המלא בעצמו.

    

   הפעם אני הולך עם חברה שיש להם עשיה וקבלות, קרא את רשימת החוקים שמלכיאור חוקק.

    

   תאמין לי אם הייתי חושב שאחד משלושת המועמדים טוב באופן משמעותי מחבריו הייתי אומר זאת.

   אך לצערי ביבי - אידאולוג חסר חמלה, ברק אטום ונבוב, וציפי היא עלה תאנה שמסתיר את רמון והנגבי ועוד ערימה של חלקלקונים, למה שמישהו ירצה להצביע לאחד מהשלושה הללו?

    

     8/2/09 18:42:


   הי קובי

    

   קודם כל. כל הכבוד על הפוסט היפה והמנומק

    

   אלא שמאז ומעולם לא אהבו שאומנים מתערבים בפוליטיקה

    

   והיו כאלה שבסבלו מכך לא מעט.

    

   וזו באמת בעיה.. כשיש סתירה בהשקפת עולם היא בכלל לא נעימה

    

   אבל אתה עשית לך חיים קלים,בחרת מפלגת שוליים

    

   וכך גם נהנת מכל העולמות.

    

   נראה אותך ממליץ על ביבי או ליבני ,ברק או ליברמן

    

   ודאי היית חוטף כאן גם עגבניות רקובות..:)

     8/2/09 18:03:


   הי קובי,

   יפה ששיתפת אותנו בבחירתך...

   גם אני אשתף אותך בשלי...

   עד שיש לנו מועמדת ראויה ,

   אני לא מתכוונת לפספס את ההזדמנות לבחור בה.

   לא בגלל שהיא אשה , כי אם למרות היותה.

   המתקפה של ביבי עליה משדרת פניקה...

   מימד, יכולה להיות בהחלט שותפה ראויה בהרכבת

   הממשלה הבאה ברשות ציפי ליבני

     8/2/09 17:53:
   הרב מלכיאור עושה את העבודה, אני חושב שאם כבר לנסות להשפיע אז מלכיאור הוא בחירה מצויינת.
     8/2/09 17:32:
   הרעיון מקסים, לא נראה לי שברמה הפוליטית אני הולכת אחריך, כי נראה לי שזה קול שילך לאיבוד.
     8/2/09 16:56:


   קובי, כל הכבוד.

   גם אני עדיין בהתלבטות עם בכלל להצביע, כל הכבוד שעברת על כל המפלגות והקדשת מזמנך לחיוב ולשלילה.

   מתאים לך לכתוב על זה גם שיר, הוא יהיה יותר מתומצט וגם קליט, אז אולי אוכל ביתר הגיון ושיקול דעת לשים פתק בקלפי.

    

   בהצלחה.

     8/2/09 15:50:

   לא בישביל להתחןחן אבל היות ואני עד הרגע לא החלטתי ....אז יש משהו בדבריך.
     8/2/09 15:37:

   הרב מלכיאור - צדיק במובן החברתי, הפוליטי (כמה שאפשר לייחס צדיקות לתחום זה) - פרלמנטר מצטיין. אוהב אדם ומחובר לשורשים. לשם השקיפות אנחנו שותפים וחברים כבר מעל לעשר שנים - וזה רק נותן משקל יתר לקביעות הללו.

   לצדו נבחרת של אנשים איכותיים - שיודעים גם לעבוד. וגם להם קבלות רבות.

   אז מה  צריך יותר? מה?

   מי שהחליט - החליט. יבורך.

    - מי שצף - הגיע הזמן לרדת לקרקע הבטוחה של התנועה הירוקה - מימד. אחוז החסימה? זה בידנו הלא כך? אם נבחר נכון 'אחוז החסימה' - מלמעלה הוא נראה מצחיק.  

     8/2/09 15:33:


   הי קובי,

   כל מה שיש לי לומר זה די לנו ממפלגות קטנות שהורסות לנו את הפוליטיקה

   הבחירה צריכה להיות בין 2-3 מפלגות גדולות שמציגות דרך ברורה

   הפוליטיקה בארץ היא בלתי נסבלת בגלל ריבוי המפלגות

   והצבעות אופנתיות שנותנות למפלגות קטנות ולא חשובות להכנס לכנסת

    

    אך מה שלא יהיה נאלץ לבחור בין נבלה לטרפה

   אסף

     8/2/09 14:50:

   ראשית, כתמיד- מאוד נהנתי לקרוא!

   אוהבת את דרכך המיוחדת להציג נושאים שונים. רגוע

   לא מיקמתי באותו סדר את המפלגות, אבל ישנם מספר קווי דימיון חיוך *

     8/2/09 14:47:


   עבודה יפה.

   כמו רבים אחרים אני עדיין קול צף

   בפוסט הזה גרמת ל לחשיבה מחודשת

   תודה !!

    

     8/2/09 14:33:

   אני מצביעה למפלגת הנכים וקוראת לכולם לעשות כמוני.
     8/2/09 14:27:

   עשרות אלפי אזרחים ישארו בבית ביום ג'.מה אתם עושים נגד התופעה?

   עזרו לנו להוציא אותם מאדישותם. הפיצו את הקמפיין של "קודם קול!" לעידוד ההצבעה.

   זה הבלוג ובו כל הסרטונים ( 6 בינתיים) ומידע נוסף, כולל הסרטון המדובר בהשתתפות כוכבי הקפה:

    

   http://israblog.nana10.co.il/kodem-kol

    כדי שב-10 בפברואר נתעורר כולנו למציאות שפוייה יותר, צודקת יותר ודמוקרטית יותר.

    

   ב-10 בפברואר בוחרים להצביע!
     8/2/09 14:18:

   אוקיי, קראתי...

   חן חן לך על הבעת דעתך ..

    

   ממקומי המרחף כאחת שטומנת את ראשה בחול ..(לא רואה כמעט טלויזיה ובכלל לא חדשות)  נתת לי סקירה קצרה על המועמדים לבחירה ואף נתקלתי במפלגה שלא ידעתי בקיומה.. (זו שאתה שמת במקום הראשון..) 

   מבלי לקרוא את התגובות שמלפני אין לי ספק שישנם כאלה כועסות , מתחנחנות, מעניינות , מתנגדות ומגנות.. כי כזהו העם שלנו כל אחד ודעתו הנוקבת.

   אין לי מה לאמר כנגד או בעד.

    

   פשוט תודה , אולי בכ"ז יומיים לפני אגבש איזוהי דעה.

    

   שבוע טוב ומבורך, אמן ולבנו ישמח.

    

   *

    

     8/2/09 14:12:


   היי קובי!

   בזכות הפוסט המדהים המושקע והמסביר כל כך בדייקנות את האני מאמין שלך.....

   גרמת לי לעצור ולחשוב ביתר שאת על" מימד"אתה עושה להם שירות אדיר....

   תבורך על תשומת הלב והאיכפתיות...

   תמו"ש

     8/2/09 14:11:


   תודה על התובנות שהבאת. אני מתנצל על כמה תגובות לא נאותות. ובדיוק על זה כתבתי אתמול את הפוסט "עשרת הדיברות של הקפה".

     8/2/09 14:05:

   כל הכבוד חופית!

    

   נדמה לי שאת מערבבת בין התנועה הירוקה מימד לשילוב ההזוי של ניצולי השואה ופליטי עלה ירוק,

   זה משהו אחר לגמרי.

     8/2/09 13:21:


   היי קובי,

   קראתי ונהנתי. אולי לא תמיד הסכמתי אבל הקשבתי.

   אני מתפלאה איך אתה לא מגנה את שלל השטויות שהרב עובדיה מפיץ למאמיניו. מחלק ברכות והבטחות שווא על לגבי "כרטיסים" בטוחים לגן עדן. לא משפיל כמה הוא בז לאינטיליגנציה של ההולכים אחריו?

   אני דווקא אצביע מפד"ל. אני לא דתיה וגם לא מסורתית אבל אני אצביע בעד אנשים שלא דבק בהם רבב זה או אחר. לא אכלו ארוחות חינם, לא טסו במחלקה ראשונה על חשבון מאפיונר ולא הטרידו או פגעו בגופה ובכבודה של אישה. כן כן החנונים האלה...

   הצלחת להבין מה מלכיאור רוצה? אשרך. קנביס רפואי אפשר להשיג גם בלי להצביע למיקס המשונה הזה ירוקים-מימד.

   יום טוב,

   חופית

     8/2/09 13:06:

   תעשה חוושבים לרגע ידידי. מה יקרה אם הפוליטיקאים יתחילו לדרג את האמנים, לא חושב שתרגישו טוב.? רוצה לומר, כל העדפות, הדרוגים וכל מה שקשור לפוליטיקה בכלל לא מעניין אותי. ממילא זה לא ישנה את דעתו של אף אחד, בכל מקרה אוהב את החומרים שלך.

   רק טוב והרבה חג שמח והמשך שבוע נפלא

     8/2/09 12:23:


   היי קובי

    

   הופענו יחד בטלויזיה בעבר הרחוק

   לא התיחסת  לפוסט שלי (ואני לא שולחת הרבה)

    

   אבל

    

   אני מתרשמת מבקיאותך העמוקה במצב!

   אני טמבלית מוחלטת בכל מה שקשור בפוליטיקה....

    

   אז

    

   אתרום את חלקי הצנוע וההומוריסטי (מעבר לכוכב שקיבלת) - נא לפתוח רמקולים :(הגשש החיור ברקע)

    

   http://www.wonder-tree.com/uni-humor46.htm

    

   בברכת אהבה והצלחה לכל עם ישראל!

    

   אושר לין

    

    

    

    


   קובי

   פוסט מדהים!!!

   אין ספק שמלכיאור הוא אדם מדהים, כנה, אמיתי, אכפתי ורגיש

   נעזרתי בו רבות בוועדת החינוך בכנסת.

   מאחלת להם בהצלחה

   חשוב שיהיו אנשים ישרים כמו מלכיאור בין מחליטי ההחלטות.

     8/2/09 11:26:

   צטט: bosmati 2009-02-08 11:17:54

   קובי שלום

   שמחה שמתאפשר לי לכתוב אצלך

   שאני במצוקה גדולה

   לא יודעת למי להצביע  ובמי לבחור !

   נדרתי נדר שאם אלך לבחור אבחר

   גלעד שליט אם עדין לא ישוב לביתו .

   לא ברור לי ממעשה זה שאעשה מי ירוויח ?

   רוצה להצביע  לאדם שינהל את מערכת החינוך במדינת היהודים

   דרך הקיבה ! דרך ערכי התורה ! דרך אומנות ויצירה !

   רוצה לבחור באדם שיבנה בחודשיים - שלושה , מבני " הסעדה  " מכובדים בכל בתי הספר !!!

   הסעדה בבתי ספר וגנים תייצר כר נירחב למקורות פרנסה לאזרחים .

   רוצה להצביע לאדם שיחוקק חוק לא לתת לתלמידים שיעורי בית !!!

   ילדים צריכים ללמוד רק ערכים ולא להכביד על הוריהם בעזרה בשיעורי בית

   כשחוזרים מבית הספר . מעט שיעורי בית , מעט , רק כדי ללמדם למלא משימות יש לבצע

   בבית הספר !


   רוצה להצביע לאדם שיעודד ילודה במשפחות יהודיות !

    

   רוצה להצביע ולבחור באדם שיחוקק חוקים סוציאלים מטיבים

   לכל השכבות החלשות . מתן קיצבה מכובדת שמאפשרת גם נסיעה לנופש

   פעם בשנה  . קיצבה בגובה שכר מינימום !

    

   רוצה לבחור באדם שיעשה פינות האכלה לבעלי חיים חסרי ישע ,

   רוצה להצביע לאדם שיחוקק חוק שמחייב "  בחינם " סירוס ועיקור לכלבים וחתולים !!!

    

   רוצה לבחור באדם שיחוקק חוק שכל " חיילי צהל בסדיר " ירוויחו שכר מינימום לחודש !!!

    

   רוצה לבחור ולהצביע לאדם שיחוקק חוק אי מתן זכויות ביטוח לאומי לערביי ישראל " אלא אם מקבלים על עצמם חוק שירות לאומי " !

    

   קובי היקר הפעם אני מצפה לתשובה !

   וכוכב לשבוע נפלא *

   אני איתך בכל משאלותיך.

   הכי קרוב שמצאתי זה התנועה הירוקה-מימד. להצביע בשבילם זה להצביע לצדק חברתי וחיים טובים.

   אבל אולי כדאי להתחיל לחשוב בעתיד על גוף פוליטי שיתן מענה לכל משאלותינו.

   בינתיים קראי את שני המצעים שהכי אהבתי:

   התנועה הירוקה מימד:

   http://hayeruka-meimad.org.il/vision

   הבית היהודי:

   http://www.111.org.il/מצע-המפלגה.htm

    

   וזאת:

    

     8/2/09 11:22:

   (: קודם כל אהבתי את מצעד המפלגות.

    

   מימד נראים אחלה ובאמת מתוקים. האמת גרמת לי לחשוב פעם שנייה למי אצביע אבל... הם באמת לצערי לא יעברו את אחוז החסימה וחבל על הקול.

    

   מי שבאמת לא רוצה שביבי יהיה ראש הממשלה חייב לדעתי להצביע לציפי. לא מת על המפלגה שלה האמת (צחי הנגבי, בראון, מופז) אבל הכל עדיף על ביבי , הליכוד וליברמן.

    

   בכלל, הבחירות כאן צריכות להיות נשיאותיות כמו בארה"ב כי הן אישיות לחלוטין. אנשים לא מצביעים לנבחרת של המפלגה כמו פעם אלא לאדם העומד בראש. ובוא נודה על האמת, אחרי פרס כבר לא יהיה פה נשיא ראוי. הוא השיא. אחריו צריך לבטל את מוסד הנשיאות הייצוגי בלבד.

    

   בכל מקרה, שיהיה לנו פה טוב. זה העיקר.

     8/2/09 11:17:

   קובי שלום

   שמחה שמתאפשר לי לכתוב אצלך

   שאני במצוקה גדולה

   לא יודעת למי להצביע  ובמי לבחור !

   נדרתי נדר שאם אלך לבחור אבחר

   גלעד שליט אם עדין לא ישוב לביתו .

   לא ברור לי ממעשה זה שאעשה מי ירוויח ?

   רוצה להצביע  לאדם שינהל את מערכת החינוך במדינת היהודים

   דרך הקיבה ! דרך ערכי התורה ! דרך אומנות ויצירה !

   רוצה לבחור באדם שיבנה בחודשיים - שלושה , מבני " הסעדה  " מכובדים בכל בתי הספר !!!

   הסעדה בבתי ספר וגנים תייצר כר נירחב למקורות פרנסה לאזרחים .

   רוצה להצביע לאדם שיחוקק חוק לא לתת לתלמידים שיעורי בית !!!

   ילדים צריכים ללמוד רק ערכים ולא להכביד על הוריהם בעזרה בשיעורי בית

   כשחוזרים מבית הספר . מעט שיעורי בית , מעט , רק כדי ללמדם למלא משימות יש לבצע

   בבית הספר !


   רוצה להצביע לאדם שיעודד ילודה במשפחות יהודיות !

    

   רוצה להצביע ולבחור באדם שיחוקק חוקים סוציאלים מטיבים

   לכל השכבות החלשות . מתן קיצבה מכובדת שמאפשרת גם נסיעה לנופש

   פעם בשנה  . קיצבה בגובה שכר מינימום !

    

   רוצה לבחור באדם שיעשה פינות האכלה לבעלי חיים חסרי ישע ,

   רוצה להצביע לאדם שיחוקק חוק שמחייב "  בחינם " סירוס ועיקור לכלבים וחתולים !!!

    

   רוצה לבחור באדם שיחוקק חוק שכל " חיילי צהל בסדיר " ירוויחו שכר מינימום לחודש !!!

    

   רוצה לבחור ולהצביע לאדם שיחוקק חוק אי מתן זכויות ביטוח לאומי לערביי ישראל " אלא אם מקבלים על עצמם חוק שירות לאומי " !

    

   קובי היקר הפעם אני מצפה לתשובה !

   וכוכב לשבוע נפלא *

     8/2/09 10:53:

   תודה לך על הסקירה הנרחבת

   על המידע שהבתא על כל מפלגה ומפלגה

   אכן אני חושב שהעם זקוק עכשיו יותר מתמיד למלפלגה שתפעל גם בתחום החברתי

   החברה זקוקה לעזרה ואולי הפעם תגיע הישועה

     8/2/09 10:34:

   צטט: tuktuk 2009-02-08 10:25:56

   צטט: יעקב אוז 2009-02-08 09:59:27

   צטט: tuktuk 2009-02-08 09:47:38

   זהו דירוג הכי פלצני שראיתי

   מה זה

   אתה סותר עצמך 

   מנסה להיות יפי נפש

   מגניב לתוכו את הדיעות שלך מהבית

   ולבסוף

   אונס אותנו באיזה שהיא פשרה בין 

   יהדות למרץ הדבר הכי פלצני שיש

   הדירוג שלך מצביע עד כמה נבובה מתוכן כל החברה

    

    

    

   זו רק דעתי,

   יש בי סתירות, אני לא מכחיש אבל האם אפשר לחיות במזה"ת ללא סתירות פנימיות?

   דעותי מהבית נמצאות כאן בריש גלי ואני לא מגניב אותן אני מביע אותן (כן, גם אמא שלי תצביע התנועה הירוקה), אני לא אונס אף אחד לחשוב כלום ומימד איננה פשרה.

   הדירוג שלי אינו מצביע על נביבות החברה, רוב האנשים חושבים אחרת ממני (ליכוד,קדימה,עבודה,שס,ליברמן), לשיטתך הדירוג שלי מצביע על נביבותי הפרטית בלבד ויכול להיות שאני אכן נבוב, אבל לפחות אני גלוי.

   למי אתה מצביע?

    

    ראשית הרשה לי להתנצל

   איני מנסה להעמיס עליך דברים שלא נאמרו על ידי

   להלן שתי הבהרות

   אני אמנתי כי הינך אדם ישר עם המון יושרה חברתית בעיקר

   (קראתי דברים אחרים שאמרת)

   כמו כן אני הבנתי כי הינך מעוניין לחיות במדינה יהודית ודמוקרטית

   (אתה מעיד שהינך פלורליסט יהודי)

   כאדם ישר אין מקום למעשה להציג את המום של האחר

   (למרות שחלקם בעלי מום (פוליטי) לא אצביע עליו ואומר שפלוני נכה (פוליטית))

   עכשיו כאחד שמאמין במדינה יהודית פלורליסטית (לפי עדותך) איך ניתן להציג בכלל את כל אלו שטוענים כי ישראל אינה מדינה יהודית (זה שולל יותר מחמש רשימות בפוסט)

   ולכן נראה לי כי הוצעה לי הצגה ולפיכך התגובה 

   ואני מתנצל אם פגעתי או טעיתי בהבנה..

   עכשיו לעצם הבחירה שלי

   אני בוחר אך ורק במי שאני מאמין כי הוא יכול להביא למשמעות החשובה בעיני

   וזוהי רק ציפי לבני

   ראשית אני מכיר אותה היטב ויודע את תכונותיה האישיות המעולות (חוכמה, יושרה, הבנה, מנהיגות, יכולת) 

   שנית הנבחרת של קדימה בצורתה הנוכחית עדיפה על פני נבחרת הכוכבים הכבויים של ביבי עם החזירות הקפיטליסטית שהנהיג הוא והליכוד החל משנת 1996 ועד היום (ומרבית הרעות החולות של החברה נובעות מגישה זו של ביבי והליכוד)

   דבר שלישי ציפי לבני היא אימא ואין לה טיפה של מצ'ואיסטיות גברית (כמו להרוג את כולם בשביל כבוד לכאורה למשל,  ועוד) כאימא היא עדיפה ותמיד שלטון מטריאכלי עדיף על שלטון פטריאכלי ...

    לכן אצביע ציפי לבני וקדימה

   ואקווה כי היא תרכיב את הממשלה יחד עם מפלגת העבודה והליכוד כשותפים זוטרים יותר... 

    

    

    

   בהצלחה, אני גם מסמפט אותה. מימד יעזרו לה לעשות דברים טובים ולהמנע מהרעים.

    

     8/2/09 10:25:

   צטט: יעקב אוז 2009-02-08 09:59:27

   צטט: tuktuk 2009-02-08 09:47:38

   זהו דירוג הכי פלצני שראיתי

   מה זה

   אתה סותר עצמך 

   מנסה להיות יפי נפש

   מגניב לתוכו את הדיעות שלך מהבית

   ולבסוף

   אונס אותנו באיזה שהיא פשרה בין 

   יהדות למרץ הדבר הכי פלצני שיש

   הדירוג שלך מצביע עד כמה נבובה מתוכן כל החברה

    

    

    

   זו רק דעתי,

   יש בי סתירות, אני לא מכחיש אבל האם אפשר לחיות במזה"ת ללא סתירות פנימיות?

   דעותי מהבית נמצאות כאן בריש גלי ואני לא מגניב אותן אני מביע אותן (כן, גם אמא שלי תצביע התנועה הירוקה), אני לא אונס אף אחד לחשוב כלום ומימד איננה פשרה.

   הדירוג שלי אינו מצביע על נביבות החברה, רוב האנשים חושבים אחרת ממני (ליכוד,קדימה,עבודה,שס,ליברמן), לשיטתך הדירוג שלי מצביע על נביבותי הפרטית בלבד ויכול להיות שאני אכן נבוב, אבל לפחות אני גלוי.

   למי אתה מצביע?

    

    ראשית הרשה לי להתנצל

   איני מנסה להעמיס עליך דברים שלא נאמרו על ידי

   להלן שתי הבהרות

   אני אמנתי כי הינך אדם ישר עם המון יושרה חברתית בעיקר

   (קראתי דברים אחרים שאמרת)

   כמו כן אני הבנתי כי הינך מעוניין לחיות במדינה יהודית ודמוקרטית

   (אתה מעיד שהינך פלורליסט יהודי)

   כאדם ישר אין מקום למעשה להציג את המום של האחר

   (למרות שחלקם בעלי מום (פוליטי) לא אצביע עליו ואומר שפלוני נכה (פוליטית))

   עכשיו כאחד שמאמין במדינה יהודית פלורליסטית (לפי עדותך) איך ניתן להציג בכלל את כל אלו שטוענים כי ישראל אינה מדינה יהודית (זה שולל יותר מחמש רשימות בפוסט)

   ולכן נראה לי כי הוצעה לי הצגה ולפיכך התגובה 

   ואני מתנצל אם פגעתי או טעיתי בהבנה..

   עכשיו לעצם הבחירה שלי

   אני בוחר אך ורק במי שאני מאמין כי הוא יכול להביא למשמעות החשובה בעיני

   וזוהי רק ציפי לבני

   ראשית אני מכיר אותה היטב ויודע את תכונותיה האישיות המעולות (חוכמה, יושרה, הבנה, מנהיגות, יכולת) 

   שנית הנבחרת של קדימה בצורתה הנוכחית עדיפה על פני נבחרת הכוכבים הכבויים של ביבי עם החזירות הקפיטליסטית שהנהיג הוא והליכוד החל משנת 1996 ועד היום (ומרבית הרעות החולות של החברה נובעות מגישה זו של ביבי והליכוד)

   דבר שלישי ציפי לבני היא אימא ואין לה טיפה של מצ'ואיסטיות גברית (כמו להרוג את כולם בשביל כבוד לכאורה למשל,  ועוד) כאימא היא עדיפה ותמיד שלטון מטריאכלי עדיף על שלטון פטריאכלי ...

    לכן אצביע ציפי לבני וקדימה

   ואקווה כי היא תרכיב את הממשלה יחד עם מפלגת העבודה והליכוד כשותפים זוטרים יותר... 

    

    

     8/2/09 10:10:

   קובי

   שכחת את משה דואק

   בעל האמירה האלמותית:

   נוער, נוער, נוער

   או שלא.....

     8/2/09 10:02:

   אנסה להתיחס לדרוג וגם קצת להחלטה שלי באופן אישי

   המפלגות so called חברתיות הראו כבר לאורך השנים שהן חסרות שיניים למעט אחת - ש"ס

   מעריך ומעריץ את מה שמפלגה זאת עושה עבור מגזר מצביעיה, חבל לי שאת מאמצי המפלגה הזאת אינני זוכה לראות מופנים כלפי כלל האוכלוסיה, אני מתכוון לנושא החינוך 

   הלוואי שגם בנותי היו לומדות בתנאים כמו הילדים במוסדות החינוך של ש"ס

   לגבי כל המפלגות הירוקות למיניהן, על מנת לקדם מצע "ירוק" כדאי שהוא לא יהיה  טרנד אופנתי אלא בעל ערכים והבנה מהו ירוק ומהי איכות סביבה , מה שאני לא רואה באף אחת מהמפלגות האלה... לצערי.

   דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שהצבעה למפלגה/רשימה קטנה צריכה להיות יותר טאקטית ומתוך מחשבה עם מי ישבו ועם מי לא. ולכן על מנת לחסום את גוש הימין שיחזק את ביבי, שאיננני רוצה לראותו עומד בראשות הממשלה שוב (הספיק לנו פעם אחת וגם היא הייתה יותר מידי)

   על מנת לחסום את ליברמן חייבים להצביע לאלטרנטיבה חזקה

   ולכן... הגיע הזמן שאשה תעמוד בראשות המדינה, נכון שקדימה היא מפלגה יחסית צעירה שרבות האיטריגות בה, ולכן היא גם לא תקבל את קולי אבל.... על מנת לחזק את הגוש הזה אני אצביע למר"צ מיכוון שזאת מפלגה שאני מאמין בערכיה והיא הוכיחה לי גם את שרידותה לאחר מפלה גדולה בבחירות הקודמות

   מאמין בגוף עם עמוד שידרה ועם יכולת שיקום ואת זה רק מר"צ עושה כרגע

   נהנתי לקרוא אותך כרגיל 

     8/2/09 09:59:

   קראתי

   כולל התגובות

   והגעתי למסקנה עצובה

   אף אחד לא רואה את העיקר

   כולם מתלבטים על הטפל

   ובחירה בין הטפל לטפל היא מקור הבעיה שלנו...

   חייבים כאן החלטה

   אנו מדינה יהודית וציונית

   אם כן אז כן אם לא אז לא

   אי אפשר לעשות פשרה 

   בין מדינה ציונית למדינת כל תושביה במסווה ציוני כמו מרץ ושאר המפלגות הקיצוניות באמת 

   דבר נוסף,

   אנחנו רוצים כאן משהו חברתי ולא קפיטליזם חזירי 

   אם כן אז כן אם לא אז אין מקום לאף מפלגה החורתת על הדגלה בין בגלוי ובין בסמוי את המשך הכיבוש הקפיטליסטי של 18 המשפחות השלטות במשק.. אוצרות המדינה שייכות לכולם..

   לבסוף

   אם אנחנו מדינה  במצור מקפת אויבים

   אם כן אז כן אם לא אז לא

   ואם כו, אין מקום לשום פשרה עם אף אחד מהאויבים שלנו 

   כל מה שהוצג בפוסט אלו מפלגות נישה

   מעניין אותם רק נושא אחד

   ברק תפקיד, ביבי כבוד, והשאר כל אחד נישה אזיטורית שלא מענינת את תושבי עיירות הפיתוח שהם העם שלי

   (ולא פלסטינאים על כל צורותיהם שהם עדין להערכתי מהיותי מדינה יהודית אורחים בחסד כאן)

   מה שנותר לי להמליץ אם יורשה לי

   אסור להצביע בפתק לבן זה דבילי 

   תצאו כולם כולם כולם 

   להצביע לא חשוב מה העיקר להצביע למאן דהוא לא לפתק לבן

    

    

    

     8/2/09 09:59:

   צטט: tuktuk 2009-02-08 09:47:38

   זהו דירוג הכי פלצני שראיתי

   מה זה

   אתה סותר עצמך 

   מנסה להיות יפי נפש

   מגניב לתוכו את הדיעות שלך מהבית

   ולבסוף

   אונס אותנו באיזה שהיא פשרה בין 

   יהדות למרץ הדבר הכי פלצני שיש

   הדירוג שלך מצביע עד כמה נבובה מתוכן כל החברה

    

    

    

   זו רק דעתי,

   יש בי סתירות, אני לא מכחיש אבל האם אפשר לחיות במזה"ת ללא סתירות פנימיות?

   דעותי מהבית נמצאות כאן בריש גלי ואני לא מגניב אותן אני מביע אותן (כן, גם אמא שלי תצביע התנועה הירוקה), אני לא אונס אף אחד לחשוב כלום ומימד איננה פשרה.

   הדירוג שלי אינו מצביע על נביבות החברה, רוב האנשים חושבים אחרת ממני (ליכוד,קדימה,עבודה,שס,ליברמן), לשיטתך הדירוג שלי מצביע על נביבותי הפרטית בלבד ויכול להיות שאני אכן נבוב, אבל לפחות אני גלוי.

   למי אתה מצביע?

     8/2/09 09:56:
   יפה : ))
     8/2/09 09:56:

    

    

    

   ירוקים זה אחלה, בכלל ירוק זה אחלה...

   אבל, לפני שנעשה לנו כאן קצת ירוק בעיניים, צריך טיפול דחוף, קודם כל, באיזה כפתור אדום שאיזה גמד(ניג'אד) מכין לנו, ובאיזה ירוק אחר שהג'יהאד אצלו הוא כבר מזמן לא רעיון בר-חלוף, אלא יישות חיה ונושמת.

    

   קשה, קשה להסתכל לאמת בעיניים.

   הפנטזיות לא מרפות.

     8/2/09 09:53:

   משה

   לידידי המלומדים

   אנו חיים את תקופת החושך,

   עם ישראל איננו מסוגל להציב מנהיג,

   כל ההיתקותתות היא על אחיזה בקופת המדינה,

   אומללות לשמה .!!!

   "אין צדיק אחד בסדום,"

   אנו חיים בתקופה המנוהלת ע"י חבורה מושחתת,

   כאשר קופת המדינה ניתנת לאדם שיודע,

    על מצפונו,

   כי אינו מתאים לתפקיד שר האוצר,

   מר. הירשזון לא ידע שיש דופי בפעלוליו,

   וטוב להזכיר לכל פוליטקאי מתחיל,

   לבדוק עצמו היטב ,טרם יציע עצמו לשרות הציבור,

   כי תמיד יש עוד מישהוא שיודע, והוא ינקום.!!!

   זה אפילו מותר על פי התורה ,

   ויהודים שומעים לתורה מתי שנוח להם.

   .

   "יום דין ,יום דיין, יום שילם, ויום נקם,"

   .

   צר לי על כל האומללים הללו,

   שמרמים את העם הזה מדיי יום ביומו.

   קודם שולחים ידם לקופת המדינה ,

   ולאחר מכן מתפתלים בטלוויזה כדי להסביר לכוווווולם,

   כאשר הרדיפה היא אחרי ממון ,

   יש הרבה מאוד שותפים למרוץ ובמערך כזה ,

   יש חממה פוריה למשפחות הפשע,

   הכל ניתן לקנות בכסף,

   פעם היו כאן פושעים אמיתיים ,

   כאלו שגם ידעו לילחום וגם לשמור על הבית,

   היום כוווולם שומרים על ביתם ,

   פעם מצאת תרנגולת ,הבאת לחברה לעשות קומזיץ,

   היום אפילו בצופים אין קומזיץ ,נעלם מן העולם.

   אין היום אפילו מנהיג אחד שהעם מאמין בו ,

   ואין משה שינתץ את לוחות החוקה.

   ואין חוקה, יש הפקר פטרושקה,

   מערכת כזו איננה מסוגלת להציב מנהיג,

   היא עקרה!!!

   ולצערי

   "עם ללא רועה"

     8/2/09 09:47:

   זהו דירוג הכי פלצני שראיתי

   מה זה

   אתה סותר עצמך 

   מנסה להיות יפי נפש

   מגניב לתוכו את הדיעות שלך מהבית

   ולבסוף

   אונס אותנו באיזה שהיא פשרה בין 

   יהדות למרץ הדבר הכי פלצני שיש

   הדירוג שלך מצביע עד כמה נבובה מתוכן כל החברה

    

    

     8/2/09 09:47:


   גדול!!

    

     8/2/09 09:44:

   לא משנה מה תבחרו

   לא משנה מהם הנימוקים הרציונאלייים שלכם

   ולא משנה מה את חושבים שצריך להיות

   ולא משנה כלום

   העיקר

   ללכת לבחור

   כמה שיותר

   כמה שמצריך  הדבר מאמץ

   חייבים חייבים

   זוהי חובתנו ולא זכותנו

   ללכת לקלפי ו...

   לבחור

     8/2/09 09:42:


   איזה יופי

   ריגשת אותי (צמרמורת דמעות וכו')

   אנו חולקים את אותו רגש תקוה ומצביעים לתנועה הירוקה מימד

    

   תודה לך ובהצלחה לכולנו

    

     8/2/09 09:00:


   היי קובי

   אם תקרא היטב מצעי מפלגות תראה שליברמן הרבה יותר כהניסט מאחרים. הוא הופך אותנו למדינה פאשיסטית נוסח איטליה של שנות מוסוליני. חוץ מזה כשר בממשלת אולמרט הכושלת- לא עשה כלום. לחמם כסא ולקבל רכב, נהג ואינספור כיבודים זה לא קרדיט עשייתי.

   לגבי ש"ס- גזענות ואפליה מותרת לספרדים שומרי מצוות???

   הרבה תמימות בבחירות שלך, אבל, כל הכבוד על ההכרה החשובה בגילוי לב ומעורבות.

     8/2/09 07:34:

   צטט: וודקה 2009-02-07 22:56:25

   צטט: יעקב אוז 2009-02-07 19:50:06

   צטט: נמישקה 2009-02-07 19:33:15

    אבל לצערי הם לא התנערו מאוסף החוליגנים שמתחבאים ימינה מהם וימינה מליברמן, לא רק שלא התנערו, יש להם הסכם עודפים עם מחביאי הכהניסטים הללו.

    ולכן לא היה ואין ספק בליבי שמימד עדיפה עשרות מונים על הרע במיעוטו של הבית היהודי, היא לוקחת אותם בהליכה כמעט בכל הסעיפים.

    

   כנראה שטעיתי בתגובתי הראשונה.

   השתכנעתי.

   השתכנעתי בעיקר בגלל רוב התגובות, שמטרת המאמר היא תעמולה וחבל, התחלת כל כך יפה.

   ואגב, לא נעים לי לסנגר על הבית היהודי מאחר ואני לא מצביעה להם, אבל יש לי תחושה שכאן בקפה אין להם כ"כ נציגים.  כל מי שהיה עוקב או מעיין קצת יותר לעומק היה מבין שאחת הסיבות העיקריות לפילוג בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי היתה התנערות מה"חוליגנים", כמו גם עקרונות התנועה (ממלכתיות על כל המשתמע מכך) שלא וויתרו עליהם עד היום וגם לא יוותרו עליהם לא משנה עם מי יישבו, או עם מי יחתמו על הסכם עודפים (אני בספק אם הסכם עודפים עם מפלגה אחרת {מלבד מימד} היה מניח את דעתך) ו... "לוקחת אותם בהליכה כמעט בכל הסעיפים"? אני לתומי הסקתי מהמאמר שיש בעיקר סעיף אחד (הסכם עודפים) וחצי (ירוק).

   למרות שאני מבינה את החשש מאחוז החסימה, דירבון ההצבעה למימד הופך בימים האחרונים לטרנד בניחוח הגמלאים.

    

   כל הסכם עודפים היה מניח את דעתי מלבד עם מפלגות שנראות לי מסוכנות, בל"ד והאיחוד הלאומי נראות לי מסוכנות.

    

   ו...כן הטרנד מתרחש.

     8/2/09 07:07:

   מתוך אתר עבודה שחורה: פעילי סביבה נגד מפלגת הירוקים בראשות פאר ויסנר

   פעילי הסביבה החתומים על עצומה זו, מאמינים שמפלגת הירוקים נשלטת ע”י פאר ויסנר באופן לא דמוקרטי, לא מייצגת את המאבק למען הסביבה, הישגיה דלים מאוד, והיא מנכסת לעצמה השגים סביבתיים לא לה

   בין החתומים על העצומה:

   יוסף תמיר - מייסד “חיים וסביבה”, ארגון הגג של ארגוני הסביבה; ד”ר יוחאי כרמל - יו”ר האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי איכות הסביבה; פרופ’ אבנר דה-שליט - ראש החוג למדעי המדינה, אונ’ העברית ועוד.

   לקריאת העצומה

    

   מובא כמידע לכל אותם השואלים מדוע התנועה הירוקה - מימד לא מתאחדת עם 'הירוקים'

    

     8/2/09 03:16:


   יעקב

   אני מאוד אוהבת ומעריכה את כל מה שכתבת

   הקדשת מזמנך לנושא חשוב הזקוק לעוד מידע ועידכונים.

   מילותיך בהחלט עוזרות ומחדדות

   ואני מתחילה לחשוב ברצינות על הצבעה

   אני לא סגורה לגבי החלטה במי לבחור -

   אבל אנסה לבדוק ולאמת כמה שיותר פרטים ביומיים הקרובים.

   תודה חיוך

     7/2/09 23:54:

   בחירה נבונה, אהבתי!

     7/2/09 23:26:


   אמנם הייתי מדרג אחרת.

   אבל הבחירה הסופית שלי זהה לשלך...

     7/2/09 22:56:

   לדעתי יש כמה נקודות שיש לשקול לפני שמצביעים לירוקה-מימד

   ראשית,  הרבה ממה שמתהדרים במצע שלהם כמובילים\יוזמים -הכוונה להצעות חוק חברתיות או ירוקות הביא דב חנין יחד עם מלכיאור. זאת כלל לא מוזכר בשום מקום.

   בנוסף, הם עשויים לשבת עם כל אחד בקוליציה.למשל בעיני הדבר בעייתי.

   חבל לי שלא התאחדו עם מרץ או מפלגה אחרת לטעמם. מקטין את הסיכוי לעבור את אחוז החסימה.

     7/2/09 22:56:

   צטט: יעקב אוז 2009-02-07 19:50:06

   צטט: נמישקה 2009-02-07 19:33:15

    אבל לצערי הם לא התנערו מאוסף החוליגנים שמתחבאים ימינה מהם וימינה מליברמן, לא רק שלא התנערו, יש להם הסכם עודפים עם מחביאי הכהניסטים הללו.

    ולכן לא היה ואין ספק בליבי שמימד עדיפה עשרות מונים על הרע במיעוטו של הבית היהודי, היא לוקחת אותם בהליכה כמעט בכל הסעיפים.

    

   כנראה שטעיתי בתגובתי הראשונה.

   השתכנעתי.

   השתכנעתי בעיקר בגלל רוב התגובות, שמטרת המאמר היא תעמולה וחבל, התחלת כל כך יפה.

   ואגב, לא נעים לי לסנגר על הבית היהודי מאחר ואני לא מצביעה להם, אבל יש לי תחושה שכאן בקפה אין להם כ"כ נציגים.  כל מי שהיה עוקב או מעיין קצת יותר לעומק היה מבין שאחת הסיבות העיקריות לפילוג בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי היתה התנערות מה"חוליגנים", כמו גם עקרונות התנועה (ממלכתיות על כל המשתמע מכך) שלא וויתרו עליהם עד היום וגם לא יוותרו עליהם לא משנה עם מי יישבו, או עם מי יחתמו על הסכם עודפים (אני בספק אם הסכם עודפים עם מפלגה אחרת {מלבד מימד} היה מניח את דעתך) ו... "לוקחת אותם בהליכה כמעט בכל הסעיפים"? אני לתומי הסקתי מהמאמר שיש בעיקר סעיף אחד (הסכם עודפים) וחצי (ירוק).

   למרות שאני מבינה את החשש מאחוז החסימה, דירבון ההצבעה למימד הופך בימים האחרונים לטרנד בניחוח הגמלאים.

     7/2/09 22:08:


   יפה קובי..

   גם אני ערכתי השוואת פוליטיקאים..

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=873172

     7/2/09 19:57:

   צטט: חנן הראל 2009-02-06 18:44:18

   הרוס על המילים שלך

    

   אני אצביע למרץ. לא אוהב דתיים חביבים כאלו של בוא תעשה שבת ואנחנו יהדות לא בכפייה. כולם בעניי אותו דבר. מסיונרים. אלו בישרפו אתכם בגיהנום, בפיאות ולבוש של ליצן (אמנון יצחק)ו אלו בחליפה, מילים יפות וירוקות ומבטא אמריקאי (מלכיאור) אך בעניי כולם דתיים חשוכים עובדי אלילים (טוב רק אל אחד).

   מאז שיש לי זכות הצבעה אני מצביעה למרצ

   העניין הוא שכשמתבגרים מבינים שגם אם הלעיטו אותי כל השנים

   ב-"כל הדתיים אותו דבר"

   אתה מבין כמה עצוב זה?

   לקח לי שנים להאמין

   שיכול להיות שיש דתיים חובשי כיפה שחושבים כמוני:

   - אנטי כפייה דתית

   - פלורליסטים

   - משכילים

   - מעודדים סביבה

   -מעודדים הפרדת דת מהמדינה

   -אנטי גזעניים

   או במילים אחרות- אני!

    

   אני מכירה את מיכאל מלכיאור ברמה אישית

   אם היית הולך וחוקר אודותיו לעומק

   ולא שולף את המשפטים הטמועים בך מימים ימינה

   אולי היית מאמין שאפשר גם אחרת.

   מלכיאור נולד בדנמרק ולא באמריקה.

   הוא בן לדורות שלמים של רבנים ציוניים

   שוחחתי עמו פעמים רבות ופעם אחת לא ניסה להגיד לי או למשפחתי- "בואי תעשי שבת"

   הוא מבין שאני חילונית גמורה, אתאסיטית קיצונית והוא מכבד את זה כמו שאני אותו.

   אבל הדבר שהכי משכנע אותי אצלו הוא שהוא איש עשייה

   ואני מעדיפה שהנציג שלי גם יעבוד בכנסת ויעביר חוקים

   ולא רק יגרבץ ויעסוק בפוליטיקות לביתו

    

     7/2/09 19:50:

   צטט: נמישקה 2009-02-07 19:33:15

   אחלה של דירוג רק שאני לא מבינה איך המפד"ל במקום השני .ואיך במקום הראשון מימד הם  כמעט נוגדות אחת את השניה.

    

    

   ""

    

   לטעמי, אנחנו לא קרובים להסדר מדיני כלשהו ולכן הנושא הפלסטיני/התנחלויות לא דורש את הכרעתי המיידית. אז כל הימניוּת המפד"לית לא רלוונטית. זה זמן להתחזק מבפנים, כדי להתכונן לעתיד, אני מניח שבשנים הקרובות לא תבוא לנו הצעה טובה באמת ממושל עוצמתי ואחראי של כל העם הפלסטיני (בינתיים אין כזה). המפד"ל רוצה להכניס דיינים עם כיפה סרוגה לבתי הדין הרבניים - זה יהיה מבורך לכולם, זה יחזק מתינות הלכתית, המפד"ל רוצה לחזק קצת חינוך יהודי בבתי הספר ולעודד חרדים לתרום מעצמם למדינה ולהשתלב ואני גם בעד זה. בנוסף לכך מפד"ל חזקה תסמן שציבור הסרוגים לא הולך עם נוער הגבעות (איחוד לאומי) וזה מסר טוב של מתינות יחסית.

   הח"כים שהם מציעים נראים לי חרוצים, רהוטים ולטובת החברה והמדינה - הנוער הסרוג הוא במרכז של עשיה חברתית נפלאה בפריפריה. חשבתי שזה זמן טוב לטפוח להם על השכם ולהגיד שאוהבים אותם. אבל לצערי הם לא התנערו מאוסף החוליגנים שמתחבאים ימינה מהם וימינה מליברמן, לא רק שלא התנערו, יש להם הסכם עודפים עם מחביאי הכהניסטים הללו.

    

    ולכן לא היה ואין ספק בליבי שמימד עדיפה עשרות מונים על הרע במיעוטו של הבית היהודי, היא לוקחת אותם בהליכה כמעט בכל הסעיפים. עכשיו צריך רק לגרום לכך שהטובים הללו ייכנסו.

     7/2/09 19:33:

   אחלה של דירוג רק שאני לא מבינה איך המפד"ל במקום השני .ואיך במקום הראשון מימד הם  כמעט נוגדות אחת את השניה.

    

    

   ""

     7/2/09 19:12:

   צטט: קרין אלדאה 2009-02-07 19:02:25


   אנחנו בערך באותה דעה. :-)

   אבל אני עדיין מתלבטת.

    

   התלבטתי עד שהחלטתי להחליט ולהתבלט.

   הם יעברו את אחוז החסימה אם את תתמכי בהם בקול רם ותיידעי את קוראי בלוגך המרובים (חמסה חמסה) . זה בידיך, נבואה טובה שתגשים את עצמה בעזרתך או נבואה רעה שתתממש בגלל שלא העזת. אז הנה, הכל על גבך. קראי את המצע, למדי על האנשים שלהם ומה שתחליטי, כל מה שתחליטי תתקשרי עם העולם שמסביבך, כל המדינה הזאת יושבת על הגדר וזה רע מאוד, זאת גדר תייל וכדאי שנבחר צד.

     7/2/09 19:02:


   אנחנו בערך באותה דעה. :-)

   אבל אני עדיין מתלבטת.

     7/2/09 18:28:


   תודה קובי,

    

   על ההיחשפות האמיצה ועל בהירות החשיבה והדירוג. נוסך השראה.

    

   ובחירתך משובחת.

    

   השיקול הבסיסי של כל בוחר חייב להתחיל בגדולה או קטנה - האם אני בוחר ראש ממשלה או חברי כנסת?

    

   אם נואשת מהיכולת להשפיע על מי יהיה ראש הממשלה  ואינך רוצה לבחור את הרע במיעוטו, לא נותר אלא לשאול את עצמך מיהו הטוב בעיניך ולבחור בו. (בהנחה שכל המועמדים להרכיב לממשלה אינם ראויים בעיניך).

    

   גם לי נראה שהתנועה הירוקה הם הטובים ביותר - גם מניעיהם ומטרותיהם ובעיקר איכות האנשים שם (חלקם הכרתי אישית).

    

   גם אני מודאג מחוסר ניסיונם הפוליטי, אבל מעריך אותם מאד על העשייה רבת השנים אל מול כוחות פוליטיים, ועוד יותר על הנכונות לקפוץ לתוך הקלחת הפוליטית.

    

   הם הכי ראויים בעיניי לקבל את קולו של כל מי שאינו מוכן לבחור את אחת מהגדולות.

    

   תודה לך.

     7/2/09 18:15:

   צטט: יעקב אוז 2009-02-07 18:14:12

   צטט: צפל 2009-02-07 09:16:26


   "לדעתי חובה על אמנים ואנשי רוח לרדת מהגדר ולגלות לציבור מה הם חושבים"

    אנשי רוח יש רק בתחנה המטאורולוגית, חוץ מכמה אמנים שעושים הרבה רוח (או שהיחצ"נים שלהם עושים במקומם)

   הבל הבלים אמר קוהלת.

    היחצן יחצן, הלוביסט תחמן והמחוקק הרים את ידו ואישר את חוק ההסדרים (מיסודם של נערי האוצר)  שביטל את חוקיו.

   ורק איל ההון גיחך בלישכתו כשהרוויח או הפסיד כמה מליונים.........

   אתנה הבנת את זה ברוך.

   רוח טובה יכולה להניע מפרשיות גדולות וכסף יכול להטביע אותן.

   יש מקום לאנשי רוח שיסמנו את הכיוון.

   רק תבוסתנים מסמנים את כולם כציניים, אני לא חושב כך ופגשתי המון פוליטיקאים, רובם אנשים טובים שרוצים לעשות טוב לפעמים בדרכים שגויות.

    

     7/2/09 18:11:

   צטט: janedo 2009-02-06 15:47:25

   קובי,

   לא כדאי להחזיר את בן גוריון לזמננו. הוא יסבול מדה-לגיטימציה פראית כימני מדי ו"כהניסט". מפא"י של אז י= מין פרוע של היום. הו, וגם לא דמוקרטית ומושחתת, בגלל הועדה המסדרת והפתקים. מזכיר מישהוא?

    

   שבוע טוב,

   אמרת מילים נכונות, העמדת אותי על טעותי, בן גוריון כפרה עליו, היה טוב לזמנו.

   כרגע נחוצים אנשים עם פחות דרייב ויותר מוסריות, אנשים עם פחות נחרצות ויותר יהדות.

    

   שינוח על משכבו בשלום בן גוריון הטוב.

     7/2/09 15:20:


   מימד זאת פנטזיה ירוקה ונחמדה אך לא יותר מכך . אין לה דרך אמיתית .

    

   הימין הוא הדרך האמיתית , לאחר שיקולים רבים הגעתי למסקנה שאסור שלבני או ברק יכהנו כראשי ממשלה

   לבני חסרת נסיון היא עדיין צעירה ויש לה הרבה מה ללמוד , לא אתן לה לעשות זאת על חשבוני . וכדאי שגם

   אתם לא .

   לגבי ברק...שימשיך להיות שר בטחון . יותר מזה אין לו . הוא לא מנהיג . העם צריך מנהיג ולא איש צבא .

   כמו בעסקים כך בפוליטיקה . יש להחליף את המנכ"ל וחבריו ולשנות דרך.

    

   שבת שלום 

    

   Voting For Benjamin Netanyahu, The Likud Party

    

    

    

    

    

    

     7/2/09 14:43:

   אין ספק כי התנועה הירוקה מימ"ד היא הדרך

    

     7/2/09 13:56:

   צטט: orenshani 2009-02-07 09:10:06

   צטט: alondvd 2009-02-06 08:03:45


   Orenshani  : כל בחירות זו עת לפרגמטיקה וכל בחירות מדרדרות אותנו יותר ויותר נמוך. איזו עוד סיבה ריאל-פוליטית נותרה לי לבחור באחת מהמפלגות הותיקות? שיאכזבו שוב? שימשיכו עם המדונים והסכסוכים הפנימיים? שימשיכו להיאבק על כסא?

   לא בשבילי – אני מכיר מלפני ומלפנים את המתמודדים ברשימת התנועה הירוקה מימד – אני יודע שאלו אנשים שלא יתפשרו בשבילי ובשבילך – אלו אנשים שכסף וחברות לוביסטים לא יכולות לקנות אותם מכיוון שהם באים עם אידיאולגויה נחרצת!

    

    

    

    אשרי המאמין....

    

    ידידי, זו לא אמונה, זו עובדה.

   לא רק סטודנטים שעמדו בהתנדבות עם ערן  בנימיני בהפגנות נגד מפעל מזהם או כנגד תחנה פחמית יודע מי באמת האיש הזה. לא רק אנשים שעובדים לילות כימים מול גורמים משפטיים בשיתוף עם אדם טבע ודין שהקים אלון טל יודעים איזה על אדם מדובר.

   אין לי ספק, שאם ההצעה לחבירה עם מרצ שעלתה לפני כחודשיים הייתה עוברת, אלון וערן היו נעלמים בנבכי הפוליטיק - אולי נכנסים לכנסת, אולי לא - אולי משפיעים, אולי לא, סביר להניח שהם היו נסחפים במערבולת הפוליטית התוך מפלגתית חסרת עמוד השדרה אליה אנשים טובים ורבים ניסו להכנס ורובן יצאו סחוטים וחסרי מוטיבציה.

   אבל כאשר אתה מקים מפלגה, נטולה מאינטרסים, שבאה להמשיך את העשייה החוץ-פרלמנטרית הנפלאה של כל האנשים שנמצאים שם, אתה יכול להשיג דריסת רגל אזרחית שבאמת מייצגת את הציבור ובאמת נלחמת בשבילו.

   אמונה? אין לזה קשר.  חד משמעית אני יודע שהם יצליחו.

     7/2/09 12:27:

    

    *

   וחוץ מזה, אהבתי את הגישה. וגם המלצתי על הפוסט במספר מקומות. למשל:

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=871878

   וגם

   http://www.bsh.co.il/forums/ShowMessage2.asp?id=1339109

     7/2/09 09:53:

   קובי יקירי,

   אני בקיאה (שבא לי להקיא) בכל הפרשנויות על כל המפלגות,

   ומבין כל תילי התילים שלהן, המילים הקצרות שלך על כל אחת מהמועמדות הנעבכיות הן הקולעות והמחודדות ביותר!!!

   לגמרי

   מגיע

   כוכב...

     7/2/09 09:16:


   "לדעתי חובה על אמנים ואנשי רוח לרדת מהגדר ולגלות לציבור מה הם חושבים"

    אנשי רוח יש רק בתחנה המטאורולוגית, חוץ מכמה אמנים שעושים הרבה רוח (או שהיחצ"נים שלהם עושים במקומם)

   הבל הבלים אמר קוהלת.

    היחצן יחצן, הלוביסט תחמן והמחוקק הרים את ידו ואישר את חוק ההסדרים (מיסודם של נערי האוצר)  שביטל את חוקיו.

   ורק איל ההון גיחך בלישכתו כשהרוויח או הפסיד כמה מליונים.........

   אתנה הבנת את זה ברוך.

     7/2/09 09:10:

   צטט: alondvd 2009-02-06 08:03:45


   Orenshani  : כל בחירות זו עת לפרגמטיקה וכל בחירות מדרדרות אותנו יותר ויותר נמוך. איזו עוד סיבה ריאל-פוליטית נותרה לי לבחור באחת מהמפלגות הותיקות? שיאכזבו שוב? שימשיכו עם המדונים והסכסוכים הפנימיים? שימשיכו להיאבק על כסא?

   לא בשבילי – אני מכיר מלפני ומלפנים את המתמודדים ברשימת התנועה הירוקה מימד – אני יודע שאלו אנשים שלא יתפשרו בשבילי ובשבילך – אלו אנשים שכסף וחברות לוביסטים לא יכולות לקנות אותם מכיוון שהם באים עם אידיאולגויה נחרצת!

    

    

    

    אשרי המאמין....

     7/2/09 08:03:

   שאפו על האומץ להביע דעתך כך ברבים !

   הגיע הזמן שנתחיל לטפל בדברים אחרים

   ולא רק ביטחון

   אם נמשיך כך, לא יהיה כדור שעליו נוכל לריב

     7/2/09 00:18:


   חנן הראל -

   הרב מלכיאור דני, לא אמריקאי.

   בכל אופן, התנועה הירוקה-מימד תומכת בנישואין אזרחיים ובתחבורה ציבורית בשבת ובצמצום כוחו של הממסד הרבני, כך שהחששות שלך די מופרכים.

    

     6/2/09 23:45:

   אם נתעלם מסדר הדירוג, זו הפעם הראשונה שאני מסכים עם כל כך הרבה הגיגים פוליטיים של מישהו אחר...

    

     6/2/09 23:36:

   איזה פוסט יפה ושנון.

   גם אני עם התנועה הירוקה מימד!  "ה" בקלפי!!

     6/2/09 19:33:


   מסכים עם כל מילה ומילה.....

   הפעם הזאת היא הפעם הראשונה בה אני מצביע לאיזושהי מפלגה בלב שלם!

   "התנועה הירוקה - מימד" לכנסת.

   אמן ואמן (ואני חילוני גמור)...

   שבת שלום

     6/2/09 18:58:

   האמת - הפתעת אותי. יפה מאוד. ותודה שאתה משתף (מחכה לראות אם עוד אחרים יעשו כמוך).

   הייתי משתפת גם - אבל אני עדיין מתלבטת. התנועה הירוקה בהחלט באה בחשבון.

     6/2/09 18:44:

   הרוס על המילים שלך

    

   אני אצביע למרץ. לא אוהב דתיים חביבים כאלו של בוא תעשה שבת ואנחנו יהדות לא בכפייה. כולם בעניי אותו דבר. מסיונרים. אלו בישרפו אתכם בגיהנום, בפיאות ולבוש של ליצן (אמנון יצחק)ו אלו בחליפה, מילים יפות וירוקות ומבטא אמריקאי (מלכיאור) אך בעניי כולם דתיים חשוכים עובדי אלילים (טוב רק אל אחד).

     6/2/09 16:57:

   ברוך הבא. כל קול חשוב. תביא גם חברים, קרובים, סבתות רבות וכו' :-)

    

   ולגבי ויסנר - חוש ריח מפותח לך. באתר הזה איגדו את כל הסיבות למה אתה צודק. 

   http://green1.freehostia.com/

     6/2/09 15:47:

   קובי,

    

   לא כדאי להחזיר את בן גוריון לזמננו. הוא יסבול מדה-לגיטימציה פראית כימני מדי ו"כהניסט". מפא"י של אז י= מין פרוע של היום. הו, וגם לא דמוקרטית ומושחתת, בגלל הועדה המסדרת והפתקים. מזכיר מישהוא?

     6/2/09 15:46:

   בדיוק כמו שכתבת-העיקר

   להצביע ולשבור את תקרת

   הזכוכית של האדישות המסתמנת

   בקהלים רחבים.

    

   אני לא אצביע מימד אמנם,אבל אין ספק שאנשיה

   איכותיים ומאחל להם שייכנסו לכנסת ובגדול למרות פיצול הירוקים

   למיניהם.

   *

     6/2/09 15:28:

   צטט: ט.גרקו 2009-02-06 12:45:46

   צטט: יעקב אוז 2009-02-06 11:56:57

   צטט: ט.גרקו 2009-02-06 11:09:17


   טעות צורמת צרבע בעיניי עד דמעה,

   לכן הייתי מוכרח לתת תיקון קל

   ואף לנסות ולעשות סדר במסולף.

   משום מה קובי, שמת תמונה של ברוך מרזל

   בפסקת דעתך על האיחוד הלאומי,

   מה שאין הוא נכון, ואף שגוי.

   (אך לא באשמתך ידידי..)

    

   ברוך מרזל, בכהן בראש מפלגת -

   חזית יהודית לאומית.

   נכון ועתה הוא הקים מפלגה נוספת

   בשם "ארץ ישראל שלנו", יחד עם ד"ר מיכאל בן ארי,

   אשר מוזגה לתוך האיחוד הלאומי.

   אך אין לטעות, ד"ר מיכאל בן ארי הוא זה

   שנכנס אל תוך המפלגה, ולא ברוך מרזל,

   אשר כלל לא מוצב ברשימת האיחוד הלאומי.

    

   לגבי ה'לא ציונים' שבדברייך, זהו דבר

   אשר לא הוגן לומר.

   אותם אנשים אשר מוגדרים לא ציוניום,

   הם אלו שהוטבע בהם המינוח "הימין פוסט ציונים"

   (אם לעשות חסד עם ההיסטוריה, שם זה

   נלקח דווקא, במפתיע, ממפלגות שמאל רדיקליות

   כגון: תנועת "מצפן") וכיום הם עומדים

   על כ-5000 איש במספר, אך אסור

   ולא נכון לעשות הבל לכלל אוכלוסיות המתנחלים

   כי הם לחלוטין דוגלים בדברים שונים מהם,

   למשל - אותם אלו, היו אחראים על הפראות

   שהראו לא מזמן סביב בבית החום

   (לראיה: בית השלום, בית המריבה. איש איש בהשקפותיו)

   ובראשם עומדים אנשים קיצוניים כגון: איתמר בן-גביר ונועם פדרמן.

    

   אנשים בדומה ל-

   יעקב כ"ץ (כצל'ה), יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי,

   אשר שירת בצנחנים מלחמה יום הכיפורים,

   וניפצע בעורך אנוש (נקרע לשנים אם לדייק)

   תחת פיקוד חברו הקרוב ביותר אז, אריק שרון.

   לא יכול להיחשד בהיותו לא ציוני.

    

   או דוגמא נוספת,

   אריה אלדד, מקום שלישי במפת האיחוד הלאומי,

   אשר שירת כקצין הרפואה הראשי של צה"ל,

   לא יכול להיחשד בהיותו לא ציוני.

    

   אגב, קובי, יש לי שאלה אלייך,

   איך זה ששזרת את האיחוד הלאומי

   והבית היהודי כל כך הרחוקות אחת מהשניה,

   על היות ובסיבוב הבחירות הקודם,

   הן חלקו יחד תא מפלגתי משותף בשם -

   "האיחוד הלאומי-מפד"ל".

    

   היו עוד מספר טעויות כאלו ואחרות,

   אך כבר התחלתי להרגיש טרחן ביני ובין עצמי,

   על כל אופן אני חייב להשתתף איתך בשני דברים.

   1- התנועה הירוקה מימד בהחלט בחירה יפה.

   כמוך, אני מסכים שהרב מלכיאור בהחלט נחוץ למדינה מבין יושבי הכנסת.

   2- גם אני כמוך, חבר מפלגת העבודה, אך מוכרח להודות

   שהשנה לא אצביע להם. עדיין מתלבט :)

    

   יוזמה נחמדה מאוד,

   מצטער אם הכבדתי במילים.

    

   שבת שלום.

   שאהבה תנסוק בליבך

   ושלום ישכון על גג ביתך.

    

   בעיני יש גבולות גזרה שמעבר להם אינני הולך, פוסט ציונים מהימין ומהשמאל אינם כלולים באפשרויות הבחירה שלי. האיחוד הלאומי היא בעיני מפלגה צורמת, היא לוקחת אנשים טובים ומושיבה לידם קיצוניים מפחידים, שמתי את ברוך מרזל בתמונה, כי הוא מסמל את הפרצוף המוכר של הקיצוניות הזאת (מיכאל בן ארי הוא כהניסט אבל פניו פחות מוכרים) ויש אחד וולפא שממש שומר נפשו ירחק ממנו. המפלגה הזאת קטנה אבל מתוניה הם עלה תאנה לקיצוניה.

   כצל'ה ואריה אלדד הרהוט היו צריכים להראות למגזימנים את הדרך החוצה. מבחינתי אסור להצביע להם ובגלל הסכם העודפים שיש להם עם הבית היהודי, פסלתי אף את המפלגה המעניינת הזו. אין סיכוי שאני אצביע אפילו לא בעקיפין בשביל כהניסט כמו שאין סיכוי שאצביע בשביל איש החזית העממית הפלסטינאית. אין לי בעיה עם ימין נורמלי, יש לי מחלוקות אבל אני חושב שהם בגבולות הטעם הטוב. כשמתחילים עם סרבנויות מימין ומשמאל, מרד במלכות וגוזמאות אידאולוגיות כמו מדינה כל אזרחיה או מהצד השני עליונות הגזע היהודי אני מקבל חררה ומוחק אותם מהרשימה בטיפקס.

    

    

    

   בזה אתה צודקת לחלוטין,

   אף-על-פי שלדעתי ליברמן חותר הרבה יותר לכהנאיזם

   מאשר האיחוד הלאומי, והוא אפילו לא "נשען" על שום

   אלמנט דתי.

    

   בקיצור, ידידי, אתה מסכים איתי, בתור מערכניק תועה בדרכו

   שצריך להעיר את דוד בן גוריון ?

   :)

    

    

   תשמע אחי, מה שמפחיד בליברמן זה העיניים והזקן. ליברמן רק מברבר והמפלגה שלו לא מאמינה במה שהוא אומר, כל פעם שהיה לו צ'אנס לעשות משהו, הוא העדיף לשבת לבטח על כיסא המיניסטר ולא לעשות גלים. אני לא חושב שאפשר לזכור משהו טוב או רע מכהונתו כשר לעניינים אסטרטגיים.הוא פופוליסט שגולש על פחד וכעס עממי, פעם מול החרדים, אח"כ מול הפשע ועכשיו הוא עבר עם הציבור לכעוס על הערבים. אני לא מפחד ממנו, הוא אופורטוניסט, לעומתו האיחוד הלאומי הם אידאולוגים כוחניים ומסוכנים, אני מכבד אותם וחושש מחלק מהם.

    

   יוחזר בן גוריון ומיד! הגידו כן לזקן!!!!!

    

     6/2/09 15:18:

   עמית,

   התסריט שלי בכיכובה של מפלגת העבודה הוא כזה:

   הם יקבלו כמה מנדטים שיקבלו. ברק ירוץ לתיק הביטחון (זה לא איש שימתין באופוזיציה - הוא יתייבש שם לגמרי, גם ברוורמן יתקשה להמתין עוד קדנציה - איש רב יכולות כמוהו צריך תפקיד ביצועי) - שלי יחימוביץ' ושאר הערכיים לא יסכימו עם כך והעבודה תתפצל.

   זה אסון בלתי נמנע - אני מכיר את הסכינים הארוכות שמחכות לאהוד אחרי שישיג שני מנדטים פחות מעמיר פרץ. כלומר אתה שם קול כדי שהם יריבו ביניהם.

   אני חושב שקול למימד יכול להיות קול שייצור לנו מפלגה חדשה וירוקה עם פליטים מהעבודה וממרץ ואינשאללה גם מקדימה (גם קדימה תתרסק, אני לא מאמין שמופז יתן לליבני 100 מאה ימי חסד).

    

   אם אהבת את ניהול המלחמה, תצביע ברק לסרט המשך ושאלוהים יעזור לנו.

   אם גם לך זה נראה מקרטע מבחינת הניהול וההישגים אז חובה עליך להצביע למפלגה שתהיה אופוזיציה חזקה מול ביבי, שתצעק בקולי קולות כל פעם שהוא ינסה למכור אותנו לעשירים.

     6/2/09 15:01:

   טוב, אני הייתי מדרג אחרת כמובן אבל אתך בראשונות.

   אני אצביע עבודה למרות שאני מסכים מאוד לגבי ברק, כי אני לא יכול להשאיר את החברים שלנו שם בלי תמיכה.

   הירוקה - מימד באמת ראויה ואני מקווה שהיא תלמד להיות יותר חברתית - סוציאליסטית.

   נו שויין.

    

     6/2/09 13:13:

   צטט: day trader 2009-02-06 04:07:14

   צטט: ירמי עמיר 2009-02-06 03:20:30

    

   אין ולא צריך להיות קשר בין דת ופוליטיקה כי הקשר הזה משחית את הדת ואת הפוליטיקה. ולכן הבחירה שלך בבית היהודי במקום גבוה היא תמוהה.    

    

    

    נשמע לך הגיוני ? לא צריך להיות קשר בין דת ופוליטיקה ?  

    בלי דת לא תהיה פוליטיקה ולא תהיה מדינה . 

    

    נשמע קיצוני ? נשמע מפחיד ? מצויין . הגיע הזמן להזכיר קצת לאנשים שהם יהודים .

    לשמחתי הרבה יותר ויותר אנשים בשנים האחרונות מתקרבים לדת . וטוב שכך .

    ולכן יש מקום רב בבחירה בבית היהודי.  זאת אופציה נפלאה אם כי יקח זמן עד שהעם יפנים זאת... כנראה

    נצטרך לעבור כאן עוד כמה תהליכים עד שנבין שהכל בידי שמיים.

    

    אגב...אינני דתי וסליחה שאני מתנצל..פשוט יש אנשים שזה מפחיד אותם :)

    

    שבת שלום

    

    

    

   ירמי צודק במאה אחוז

   וגם אני תמהה על הדירוג של קובי

   אבל בשורה התחתונה קובי הולך להצביע עבור אדם פלורליסט יוצא דופן

   אנטי גזעני שאגב אינו מערבב בין דת למדינה בכלל

   וזה מה שחשוב בעיני כרגע.

     6/2/09 12:44:
   אחזור לעיין ביתר כובד ראש (אם יש דבר כזה אצלי) בינתיים אני טס לשדרות רוטשילד ,התנועה הירוקה תהיה שם אבל יותר חשוב חברים שלי   iD Music" ...מתקלטים :- )
     6/2/09 11:56:

   צטט: ט.גרקו 2009-02-06 11:09:17


   טעות צורמת צרבע בעיניי עד דמעה,

   לכן הייתי מוכרח לתת תיקון קל

   ואף לנסות ולעשות סדר במסולף.

   משום מה קובי, שמת תמונה של ברוך מרזל

   בפסקת דעתך על האיחוד הלאומי,

   מה שאין הוא נכון, ואף שגוי.

   (אך לא באשמתך ידידי..)

    

   ברוך מרזל, בכהן בראש מפלגת -

   חזית יהודית לאומית.

   נכון ועתה הוא הקים מפלגה נוספת

   בשם "ארץ ישראל שלנו", יחד עם ד"ר מיכאל בן ארי,

   אשר מוזגה לתוך האיחוד הלאומי.

   אך אין לטעות, ד"ר מיכאל בן ארי הוא זה

   שנכנס אל תוך המפלגה, ולא ברוך מרזל,

   אשר כלל לא מוצב ברשימת האיחוד הלאומי.

    

   לגבי ה'לא ציונים' שבדברייך, זהו דבר

   אשר לא הוגן לומר.

   אותם אנשים אשר מוגדרים לא ציוניום,

   הם אלו שהוטבע בהם המינוח "הימין פוסט ציונים"

   (אם לעשות חסד עם ההיסטוריה, שם זה

   נלקח דווקא, במפתיע, ממפלגות שמאל רדיקליות

   כגון: תנועת "מצפן") וכיום הם עומדים

   על כ-5000 איש במספר, אך אסור

   ולא נכון לעשות הבל לכלל אוכלוסיות המתנחלים

   כי הם לחלוטין דוגלים בדברים שונים מהם,

   למשל - אותם אלו, היו אחראים על הפראות

   שהראו לא מזמן סביב בבית החום

   (לראיה: בית השלום, בית המריבה. איש איש בהשקפותיו)

   ובראשם עומדים אנשים קיצוניים כגון: איתמר בן-גביר ונועם פדרמן.

    

   אנשים בדומה ל-

   יעקב כ"ץ (כצל'ה), יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי,

   אשר שירת בצנחנים מלחמה יום הכיפורים,

   וניפצע בעורך אנוש (נקרע לשנים אם לדייק)

   תחת פיקוד חברו הקרוב ביותר אז, אריק שרון.

   לא יכול להיחשד בהיותו לא ציוני.

    

   או דוגמא נוספת,

   אריה אלדד, מקום שלישי במפת האיחוד הלאומי,

   אשר שירת כקצין הרפואה הראשי של צה"ל,

   לא יכול להיחשד בהיותו לא ציוני.

    

   אגב, קובי, יש לי שאלה אלייך,

   איך זה ששזרת את האיחוד הלאומי

   והבית היהודי כל כך הרחוקות אחת מהשניה,

   על היות ובסיבוב הבחירות הקודם,

   הן חלקו יחד תא מפלגתי משותף בשם -

   "האיחוד הלאומי-מפד"ל".

    

   היו עוד מספר טעויות כאלו ואחרות,

   אך כבר התחלתי להרגיש טרחן ביני ובין עצמי,

   על כל אופן אני חייב להשתתף איתך בשני דברים.

   1- התנועה הירוקה מימד בהחלט בחירה יפה.

   כמוך, אני מסכים שהרב מלכיאור בהחלט נחוץ למדינה מבין יושבי הכנסת.

   2- גם אני כמוך, חבר מפלגת העבודה, אך מוכרח להודות

   שהשנה לא אצביע להם. עדיין מתלבט :)

    

   יוזמה נחמדה מאוד,

   מצטער אם הכבדתי במילים.

    

   שבת שלום.

   שאהבה תנסוק בליבך

   ושלום ישכון על גג ביתך.

    

   בעיני יש גבולות גזרה שמעבר להם אינני הולך, פוסט ציונים מהימין ומהשמאל אינם כלולים באפשרויות הבחירה שלי. האיחוד הלאומי היא בעיני מפלגה צורמת, היא לוקחת אנשים טובים ומושיבה לידם קיצוניים מפחידים, שמתי את ברוך מרזל בתמונה, כי הוא מסמל את הפרצוף המוכר של הקיצוניות הזאת (מיכאל בן ארי הוא כהניסט אבל פניו פחות מוכרים) ויש אחד וולפא שממש שומר נפשו ירחק ממנו. המפלגה הזאת קטנה אבל מתוניה הם עלה תאנה לקיצוניה.

   כצל'ה ואריה אלדד הרהוט היו צריכים להראות למגזימנים את הדרך החוצה. מבחינתי אסור להצביע להם ובגלל הסכם העודפים שיש להם עם הבית היהודי, פסלתי אף את המפלגה המעניינת הזו. אין סיכוי שאני אצביע אפילו לא בעקיפין בשביל כהניסט כמו שאין סיכוי שאצביע בשביל איש החזית העממית הפלסטינאית. אין לי בעיה עם ימין נורמלי, יש לי מחלוקות אבל אני חושב שהם בגבולות הטעם הטוב. כשמתחילים עם סרבנויות מימין ומשמאל, מרד במלכות וגוזמאות אידאולוגיות כמו מדינה כל אזרחיה או מהצד השני עליונות הגזע היהודי אני מקבל חררה ומוחק אותם מהרשימה בטיפקס.

    

     6/2/09 10:57:
    

   alondvd כתבתי שהסיבה שלשמה מימד הוקמה על סף איוד לא בגלל האיחוד עם התנועה הירוקה, אלא בגלל תהליכים שקרו במימד בשנים האחרונות, חבל שחלק לא קטן מהמצביעים מכיר בעיקר בהווה (האיחוד עם הירוקים והקבלות החברתיות) ושוכח שהתנועה קיימת כבר זמן מה. בצד ההישגים החברתיים החשובים של מלכיאור (שכמו שציינתי עומדים בשורה אחת עם הישגים של עוד כמה חכ"ים ממפלגות אחרות) יש עוד כמה דברים שיש להתייחס אליהם לפני שמכניסים פתק אידאולוגי למעטפה.

     6/2/09 09:35:


    

    

   אם לא הצבעתם תשתקו

   אתם לא ראויים לחיות במדינה דמוקרטית!


     6/2/09 09:34:

   אחלה פוסט.

    

   גם אני עם התנועה הירוקה מימד. חייב אבל להגיד שצריך להגיד מילה טובה לרב גפני על העשייה הסביבתית שלו. 

    

   לכל מי שאומר שצריך מפלגה גדולה - בעשור האחרון דווקא המפלגות הגדולות (ש"ס, עבודה, ליכוד, קדימה) הן אלו שדאגו לחוסר יציבות. ובכלל חוסר יציבות שלטונית לא נובע מהיות מפלגה קטנה או גדולה - ש"ס לא הפכה יותר ממלכתית בגלל היותה גדולה יותר - אלא בגלל היות המפלגה סקטוראילית ומושחתת - כזו שהדילים לחברים בה חשובים יותר מאשר מטרות המפלגה המוצהרות. 

    

   המפלגות הגדולות הקיימות מדרדרות את המדינה לתהום. חייבים להחליף אותן, ותי"מ זה אחלה דרך להתחיל בזה. 

    

    

     6/2/09 08:16:


   בתנועה הירוקה מימד יש אנשים באמת נפלאים, אבל יש חשש יותר מסביר שהם לא יעברו את אחוז החסימה ובכך קולך יבוזבז ויילך לימין הקיצוני... כמי שאוהב את שדרות חשוב שתדע מיהי המפלגה היחידה שדאגה לעשות פעולת תמיכה בשדרות אחרי תום המלחמה - התנועה החדשה מרצ מחתה השבוע ביום שלישי על החלטת הממשלה בביטול קו הרכבת בין שדרות לבאר-שבע!

    

   מרצ מציגה נבחרת נפלאה (חילונית, אבל לא שונאת דת ובטח שלא חרדים, אפילו מקום 8 אצלנו היא חרדיה - ד"ר צביה גרינפילד) שמטפלת שבנושאים החשובים לכולנו - חינוך, חברה וסביבה וגם שלום...

    

   בבחירות האלו מצביעים לתנועה החדשה מרצ!

     6/2/09 08:03:

   וודקה : את כותבת שהסיבה שלשמה מימד הוקמה נבלעה לה בתוך האיחוד ואני טוען להפך – האיחוד הזה רק מחזק את הערכים עליהם היא מושתת – אני בא מהכיוון השני, הירוק ואני רואה כיצד הדעות משני הצדדים מתיישבות באופן כל כך טבעי ויוצרות את השלם שגדול מסכום חלקיו – יש פה סיכוי אמיתי לשינוי של התפיסה הציבורית את הפוליטיקה – לא ח"כ אחד בולט במפלגה – אלא מפלגה שלמה שחלק נרחב מהעם יכול להזדהות עימה.

   אגב, אני מוכן לחתום לך על שטר ערבות – תנקבי בסכום – עסקנים לא תמצאי במפלגה שבה יש כמה מאות (ואולי אלפי) מתנדבים שעושים לילות כימים.

   Orenshani  : כל בחירות זו עת לפרגמטיקה וכל בחירות מדרדרות אותנו יותר ויותר נמוך. איזו עוד סיבה ריאל-פוליטית נותרה לי לבחור באחת מהמפלגות הותיקות? שיאכזבו שוב? שימשיכו עם המדונים והסכסוכים הפנימיים? שימשיכו להיאבק על כסא?

   לא בשבילי – אני מכיר מלפני ומלפנים את המתמודדים ברשימת התנועה הירוקה מימד – אני יודע שאלו אנשים שלא יתפשרו בשבילי ובשבילך – אלו אנשים שכסף וחברות לוביסטים לא יכולות לקנות אותם מכיוון שהם באים עם אידיאולגויה נחרצת!

    

    

     6/2/09 07:14:

   כל הכבוד על האומץ ועל קריאת הכיוון.

   משמחת אותי מאוד הקריאה לבחור בדבר הטוב, הנכון, באמת מגיע לנו להפסיק לבחור ברע במיעוטו.

   גם אני (כמו רוב הבלוגרים ראו בבלוג אפלטון שעשה סקר בלוגרים) תומך בתנועה הירוקה מימד, ה'.

     6/2/09 06:17:

   קובי,

    

   אחרי שישנתי על זה (לא כל כך טוב אפעס...), החלטתי שלמרות שההמלצה שלך מאוד נגעה לליבי, אני עדיין חושב שעדיף להצביע לאחת מארבע המפלגות הגדולות (ומי שקורא את הבלוג שלי יכול להבין לבד לאיזה מהן אני לא אצביע).

    

   האג'נדה של הירוקים טובה ונכונה והרב מלכיאור איש מקסים, אבל זו עת הפרגמטיזם והרע במיעוטו. זו דעתי, ושוב פעם, בלי לגרוע מזה שאני מסכים כמעט עם כל מה שכתבת בפוסט.

     6/2/09 05:35:

   מלכיאור ח"כ טוב, יש לו קבלות חברתיות והוא פרלמנטר חרוץ, אבל לא מלכיאור ולא התנועה הנוכחית מבטאים את הרוח המקורית שבשמה הוקמה מימד ושאת שמה וערכיה הם נושאים עד היום.


   מימד במקור הוקמה כרעיון מעולה, מפלגת מרכז, שנועדה לגשר בין עמדות שונות, דתיים לחילונים, שמאל ימין, קו תורני מתון ודאגה לחברה כולה. היום נשארו רק המסרים החברתיים, כל השאר קרוב להתאיידות יחד עם חלק מהאנשים החשובים שהקימו את מימד (הרב עמיטל, הרב יהודה גלעד, יהודה בן-מאיר, ד"ר דני טרופר, חיים ריפל)

    


   קבלות חברתיות משמעותיות ותעודות חריצות יש גם לשלי יחימוביץ', חיים אורון, גדעון סער וזבולון אורלב.
   קבלות ירוקות משמעותיות יש גם למשה גפני, אופיר פינס,ארדן, טרטמן, וחנין.
    
   כך שמה שנשאר על פיך הוא ש (אקצין טיפה כדי להבהיר):

   1. החלטת שמימד ציונים יותר מאחרים.
   2. אין "דמויות עבשות" רק טריות מה"ירקן".
   3. הם נראים לך בניגוד לאלה שלא.
   4. הם לא ניהלו את המבצע בעזה ולרובם אין יותר מדי היסטוריה שאפשר לא לסבויל.
   5. הם לא מיסיונרים לדעתך (בעניין הדתי אסכים בעניין הפוליטי אפשר להתווכח בעיקר לאור השינויים המשמעותיים בתנועה בשנים האחרונות)
   6. הם סובלניים באמת ולא אלק (ראה 5 )
   7. לדעתך הם לא אפרוריים (הירוק, הירוק הזה מבלבל)

   8. לא עשו פדיחות (זו האמת סיבה די טובה, אבל חלק מ5 תקף גם כאן)
   9. פדחתם לא מכוסה אך ורק בכיפה (סיבה לא רעה, אם כי אפשר להתווכח עד כמה הכיפה הנוכחית מייצגת עונדי כיפה אחרים)
   10. אין עסקנים...? (אפשר שטר ערבות על כך?)
   11. הנבחרת לדעתך יותר מ"יחסית בסדר", לא מבוססת על כעס ואני אוסיף לא מבוססת על שנאה (גם סיבה טובה)
   12. לא הזויים ולא אופורטוניסטים (לא סגורה על זה ב%100 ,שוב סעיף 5 )
   13. הם טובים למערכת העיכול ולא גורמים לך לבחילה (עם מערכות עיכול אני לא מתווכחת, רק מקווה שהמזון הרוחני נלעס היטב)

   *מכל הסיבות הבאמת טובות שנותרו עובדתית (לא סובייקטיבית), אפשר ללקט עוד כמה מפלגות שעומדות בקריטריונים.
    
   14.לאסמא אגבארייה-זחאלקה המלצת לעבור למפלגה גדולה, המלצה זהה למימד והתנועה הירוקה/מלכיאור לא באה בחשבון משום...? (ולא רק מבחינת מנדטים)

    

   רק מציינת שאני לא מפקפקת בכנותך.

     6/2/09 05:13:


   קובי כל הכבוד על הכנות ועל היוזמה

   בהחלט אתה אחד מהיוצרים האהובים עלי...

    

   אני עדיין קול צף... אני באופן אישי די אבדתי את האמון שלי בפוליטיקה הנוכחית ובשיטת הבחירות.

    

   כאחד שמשתייך למגזר מיוחד שנפגע מאוד מחוק ההשתלות החדש, אני התחייבתי לעצמי להאבק בדבר בכל דרך אפשרית.

   ולצערי רק אם מישהו מהמכובדים ששלחתי לו את זעקתי יטרח לענות אני אשקול ללכת להצביע.

    

   אני ממש לא רוצה ללכת להצביע רק בשביל שהאחר לא ייבחר...

    

    

     6/2/09 04:07:

   צטט: ירמי עמיר 2009-02-06 03:20:30

    

   אין ולא צריך להיות קשר בין דת ופוליטיקה כי הקשר הזה משחית את הדת ואת הפוליטיקה. ולכן הבחירה שלך בבית היהודי במקום גבוה היא תמוהה.    

    

    

    נשמע לך הגיוני ? לא צריך להיות קשר בין דת ופוליטיקה ?  

    בלי דת לא תהיה פוליטיקה ולא תהיה מדינה . 

    

    נשמע קיצוני ? נשמע מפחיד ? מצויין . הגיע הזמן להזכיר קצת לאנשים שהם יהודים .

    לשמחתי הרבה יותר ויותר אנשים בשנים האחרונות מתקרבים לדת . וטוב שכך .

    ולכן יש מקום רב בבחירה בבית היהודי.  זאת אופציה נפלאה אם כי יקח זמן עד שהעם יפנים זאת... כנראה

    נצטרך לעבור כאן עוד כמה תהליכים עד שנבין שהכל בידי שמיים.

    

    אגב...אינני דתי וסליחה שאני מתנצל..פשוט יש אנשים שזה מפחיד אותם :)

    

    שבת שלום

    

    


   אני מסכים שאמנים ומובילי דעת קהל צריכים לחשוף את עמדותיהן הפוליטיות, אבל צריך להבין במי בוחרים ולמה. הניתוח שלך את ש"ס למשל, גובל בחוסר הבנה. שכחת שזו מפלגה גזענית, פופוליסטית, שמנצלת את העוני ואת האמונה הדתית לעשיית רווחים פוליטיים ולשחיתויות.

   אין ולא צריך להיות קשר בין דת ופוליטיקה כי הקשר הזה משחית את הדת ואת הפוליטיקה. ולכן הבחירה שלך בבית היהודי במקום גבוה היא תמוהה.  

   בחרת במפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה ומבחינתך לא לקחת סיכון כי כולם מסכימים עם עמדותיה.

    

     6/2/09 02:17:


   לא מדובשו ולא מעוקצו:))

    

   אף אחד מאלה אינו ראוי להוביל את ממששלת ישראל, אני לא מאמינה שכולם באמת

   מקיימים את ההבטחות שלהם, אלא דואגים לעצמם באופן אישי, פרסום כסף ואהדה.

    

   משיח כבר כאן.

     6/2/09 01:53:


   גם לדעתי (שהתגבשה לאחר שיחה ארוכה עם חבר טוב, חובב טבע וירוק בטירוף) - אתה צודק!

   לטענתו הם הכי לא פוליטיקאים ובאמת חשוב להם לשנות את המצב (אגב הוא מכיר אישית כמה מהרשימה ומעיד שאלו אנשים זהב...)

   חוץ מזה שבל תשחיט זאת אחת המצוות החשובות לדעתי ואיפה נחיה אם לא על כדור הארץ.

   המצב כל כך אנוש שעד שנצליח לסדר את כל הקונפליקטים ביננו לבין עצמנו וביננו לבין כל האחרים לא יהיה איפה לחיות...

   אני איתך!

    

     6/2/09 01:48:
   אשריך!
     6/2/09 01:26:

   חזק וברוך,

    

   גם אצלי התנועה הירוקה-מימד הצליחה להזיז את מפדל למקום השני.

    

   כולנו נפסיק להתחבא מתחת איזה קו ונצביע לאנשים הכי טובים ואמתיים - מלכיאור, בן ימיני וכל השאר. אמן ואמן.

     6/2/09 00:56:

   אחלה קובי

    

   זה הדירוג שלי

   1.מרצ

   2. התנועה הירוקה-מימד

   3. המשך הדירוג שלך

   בצער רב אני חייב לומר שחבל מאד שמרץ והתנועה הירוקה לא מצאו לנכון להתפשר בנושא המיקומים ברשימה המשותפת,וכן לא הולכים ביחד..ככה כוחם היה גדל ב3-4 מנדטים לפחות ולהשפיע יותר...

   אלא מה?יהודים תמיד חייבים לריב גם כשהם באותו ראש...

     5/2/09 23:50:


   הי, בדיוק אותם אנשים עומדים אצלי למסדר.

   רק בסדר שונה.

     5/2/09 23:44:

   קובי,

    

   מצד אחד אתה מאוד צודק וקל להזדהות איתך ועם בחירתך. מצד שני, בחירתך היא תמצית בעיית המשילות במדינה שלנו - התפזרות הקולות לצדדים - גם אם ממניעים הכי נכונים וצודקים. מה שנקרא - הדרך לגהנום סלולה כוונות טובות. כך יוצא שכנראה גם בבחירות האלה לא תהיה הכרעה סבירה ואנו נמשיך בתסריט בלהות של סחטנות קואליציונית וחוסר יציבות. ובחירות חדשות בעוד שנתיים.

    

   הבעיה היא שאנו פוגעים בעצמינו חזור ושנה, כי לא מסוגלים לייצר יציבות שתטפל ברצינות בכל הבעיות שלנו. אפילו בטחוניות (שלא נדבר על כל האחרות).

    

   אני עוד לא יודעת אם אלך להצביע בבחירות. אם כן, זה יהיה למפלגה גדולה. אני לא משלה את עצמי ולא מחפשת ערכים נשגבים. אך אם בבחירתי אוכל לתרום בקצת לחיזוק המשילות במדינה שלנו - גם זה הישג, לא?

    

   אתה לא רוצה לחשוב מחדש?

     5/2/09 23:06:


   תמיד אהבתי אותך קובי,

   עכשיו גם הרשמת אותי..

   תודה!

     5/2/09 21:54:

   לא הבנתי, למי אתה מצביע? לשון בחוץ
     5/2/09 21:43:

   קובי איש יקר ונפלא,

    

   הפתעת אותי (שוב) ורגשת אותי (בפעם המי יודע כמה)

    

   וגם כמעט שכנעת.

    

   לא יודע... אולי?

     5/2/09 20:47:
   חזק וברוך כבוד הרב והח"כ.
     5/2/09 20:38:

   קובי ידידי,
   מודה לך על הדברים

   אני מתחייב

   להמשיך ולפעול

   לקידום הערכים

   בהם אני מאמין

   למען עתיד ילדינו

     5/2/09 19:43:

   דודו יקר, אתה מזמין לנו עוד מאותו תבשיל מיותר.

   אם כבר אתה מטריח עצמך לקלפי, עדיף שתעשה משהו שישפר את הפרצוף המיובל והעסקני של הכנסת. מימד יכולים להביא משב רוח רענן, אבל כל מה שתשים יהיה טוב יותר מכלום.

   פתק לבן הוא גם קצת ליברמן, לא חבל?

     5/2/09 19:38:

   קובייייייייייייייייייייייייי!!!!!!!!!!!!!!

   כל הכבוד!

   שמחה

   תרשה לי להוסיף עוד נתון אחד ששכנע אותי

   כשבדקתי וערכתי מחקר משל עצמי.

   העובדה שמלכיאור הוא אדם עובד ולא "זיין שכל"(סליחה על הצרפתית שלי)

   הבנאדם היחידי שהוכיח שהוא בכנסת כדי לעבוד ולא כדי להסתכל על התקרה

   ולעסוק בפוליטיקות מלוכלכות

   הוא העביר כמות אדירה של חוקים והוא אחד הפרלמנטרים היותר חרוצים שיש.

   הוא רוצה בעתיד טוב יותר ויש לו תפיסה חינוכית אמיתית

   הוא שואף לפלורליזים והוא אנטי-גזעני

   אני כחילונית טהורה שהצבעתי מרצ כל חיי

   הולכת הפעם לשים את הפתק לתנועה הירוקה מימד

   פה אגב ניתן למצוא פירוט על כל העשייה האמיתית שלו - http://hayeruka-meimad.org.il/vision

     5/2/09 19:09:

   מאז שאני זוכר את עצמי הייתי אדם פוליטי. צר לי לומר שהאמון שלי במערכת הפוליטית הנוכחית התרסקה לגמרי.

   למרות שלא סופרים את הפתקים האלה, הפעם אשלשל אחד לבן אחד

    

     5/2/09 18:59:

   יאללה בכיף, מי שרוצה להביא דירוג קונטרה לזה, שיפנק!

     5/2/09 18:57:
   ועכשיו שנדרג אנחנו את ה"מצעד"?
     5/2/09 16:33:

   איך אתה אוהב למתוח אותי

   יא אלללה

   מתי? מתי יבוא ההמשך?

     5/2/09 16:09:

   זה לא משנה במי תבחר כשהאמון שלך בפוליטיקאים שואף לאפס...

   בכל מקרה יש תחושה חזקה שצריך

   וזה הכרחי...

    

   אני ביום הבחירות  לא בארץ , רק בגלל שיש סיכוי קטן שברק יחפש אותי.

     5/2/09 15:31:

   צטט: עדנה כהן קדוש 2009-02-05 14:15:36


   בהחלט הייתי אומרת לא רק להטיף לנו מוסר כל הזמן. הבנו שהרבה אמנים (במיוחד 2 סופרים...) הם בשמאל- אז הייתי אומרת- תצטרפו למפלגה! קדימה תתחילו לעשות ולא רק לדבר! קדימה, תרוצו, תתמודדו, תעזרו, תחוקקו. נראה באמת כמה אתם טובים במעשים ולא רק בדיבורים. ובכלל הייתי אומרת להם גם- תרדו קצת אל העם, תלמדו מרם אורן.... כשפונים אליכם- סנובים!!! תענו!!!

    

   כל הכבוד קובי על הפוסט הזה. מקווה שנראה את ההמשך בקרוב.

   אני חושבת שהבעת העמדה בצורה גלויה היא עשיה בפני עצמה בעיקר כשמדובר באיש ציבור. 

   קובי לשלטון :-)
     5/2/09 14:22:

   עוד הוכחה ליכולת המופלאה של קובי אוז לייצג את המיינסטרים הישראלי.

    

   פעם אם היו שואלים אותי מה ישראלי בעיניי הייתי אומר "הגשש החיוור". היום אני אגיד, "קובי אוז".

    

   (איזה חנפן אני! פה של כסף )

    

   אני כבר מחכה בקוצר רוח לראות את המשך הדרוג.

     5/2/09 14:15:

   בהחלט הייתי אומרת לא רק להטיף לנו מוסר כל הזמן. הבנו שהרבה אמנים (במיוחד 2 סופרים...) הם בשמאל- אז הייתי אומרת- תצטרפו למפלגה! קדימה תתחילו לעשות ולא רק לדבר! קדימה, תרוצו, תתמודדו, תעזרו, תחוקקו. נראה באמת כמה אתם טובים במעשים ולא רק בדיבורים. ובכלל הייתי אומרת להם גם- תרדו קצת אל העם, תלמדו מרם אורן.... כשפונים אליכם- סנובים!!! תענו!!!
     5/2/09 12:56:

   טוב מאוד, תמונות יפות, באמת הגיע הזמן שאמני ישראל יגידו משהו על הבחירות. ואיזה מעצבן זה שזה בשני חלקים. אבל נראה לי דווקא יותר טוב ככה. בינתיים נחשוב ונסתקרן.
     5/2/09 12:51:

   חלק ב' יתפרסם ב 11 לחודש?
     5/2/09 12:09:
   רוצים חלק ב'!


   אני נגד כהניסטים ונגד אנטי ציוניים ובאיחוד הלאומי יש גם כאלה וגם כאלה

   ואצל ליברמן לא? מופתע

   ארכיון

   פרופיל

   יעקב אוז
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין