כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 504 - The Little Prince

  29 תגובות   יום שישי , 6/2/09, 17:21


  **************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  **************************************************************************************************************

   שבת שלוסט לכל הקוראים!!!

   

  מוכנים לבחירות בשבוע הקרוב? למי אתם מאמינים יותר - לבן לינוס, או לצ'ארלס וידמור? האם יכול להיות שעבור שרלוט - כל הסיפור הזה פשוט גדול עליה? האם נזכה לראות סוף כל סוף את האיחוד הלאומי בין סוייר וקייט? ומה באשר לקמפיין של ג'ון לוק - לא סחבק, מנהיג? ביחרו והשפיעו - ידידיי! גורל האי כולו מונח על כתפיכם...

  ובאשר לפרק שלפנינו - הרי שהפעם עומדת במרכזו קייט. עכשיו - מה לעשות - כמה שקייט כל כך יפה וסקסית ומאממת (ואני מציע לכולכם לראות את הראיון הזה של אוונג'לין לילי עם קונאן אובראיין ולהבין למה היא ראויה לתואר: "היצור המושלם ביותר עלי אדמות") - הפרקים שלה נוטים להיות, pardon my French, יבשושיים ומעט-משעממים באותה מידה. נראה לי שזה גם מה שקרה לפרק שבו אנו עוסקים... אבל! וזה "אבל" גדול! למי זה בכלל איכפת, כשבזמן הזה ("בזמן הזה"?!?!) על האי קורים דברים כל כך מפתיעים, כל כך בלתי צפויים, כל כך גדולים ומרתקים!!!... בואו רק נאמר שאני לא זוכר מתי בפעם האחרונה שראיתי פרק של לוסט, התפשט לי חיוך כל כך רחב על הפנים, ממש מאוזן לאוזן, כמו שקרה לי בסוף של הפרק הזה... אבל למה להקדים את המאוחר?!

   

  יאללה, מתחילים!

   

  כמו בשני הפרקים הקודמים, גם הפרק הזה מתחיל לפני שלוש שנים, על סירת החילוץ של פני. ג'ק וקייט נפגשים על הסיפון, כשאהרון המנמנם נמצא בחיקה החם של קייט. ג'ק מפחד שהוא יתעורר, אבל קייט מרגיעה אותו ואומרת: "when he's out - he's out" (או, בתרגום לעברית: כשהוא ישן, גם אלוהים לא יצליח להעיר אותו). האם קייט נותנת לנו רמז עתידי לכך שאהרון יישאר מחוץ לאי, ולא יצטרף ליתר חברי השישייה?... קייט וג'ק מתכננים את סיפור השקר לפיו אהרון הוא בנה של קייט, וכשג'ק מנסה לגייס את קולה של קייט לתמיכה בקונספרציית השקר הכוללת שלו לגבי האי, קייט אומרת לו שהיא תמיד הייתה איתו. כל הג'ייטריות מדושנות מעונג; אי שם בזמן ובמרחב לסוייר נצבט הלב והוא אפילו לא מבין למה.

  אנחנו קופצים קדימה כמה שנים, וקייט נמצאת אצל סאן ומתכוננת לפגישה עם העו"ד שרוצה לקחת לה את הילד. אחרי שהיא עוזבת, סאן מקבלת חבילה מסתורית ובה תמונות של שני האנשים שנהיו היריבים המרים ביותר שלה - בן וג'ק - וגם... אקדח. וכולנו הרי יודעים מה קורה לאקדח שאנחנו רואים אותו במערכה הראשונה. עכשיו נותר לנו רק לתהות כלפי מי סאן מרגישה טינה עמוקה יותר - כלפי בן שאילולא הוא אנשי הספינה לא היו מגיעים בכלל אל האי ולא היו מובילים לטרגדיה שבסופה נספה ג'ין, או כלפי ג'ק שהחליט ברגע האחרון לוותר על ג'ין ולהמריא עם מי שנשאר על המסוק. את האקדח, כמו שאני מתאר לעצמי, סאן קיבלה מבן הברית החדש שלה - מיסטר ווידמור. תראו כמה טראגי הוא הגורל של סאן: כל חייה היא ניסתה לברוח מהצל של אביה, איש העסקים המושחת והרצחני, שלא בחל בשום אמצעי כדי להשיג את מטרותיו ונהג לחסל פיזית את היריבים שלו - ועכשיו היא הפכה להיות בדיוק כמותו (אגב, זה בדיוק גם מה שקרה לג'ק). וכך, ממש כמו ביאטריקס קידו מ"קיל ביל" - סאן מתכוננת לצאת אל מסע הנקמה הפרטי שלה.

   

  !!!Hello. My name is Sun Hwa Kwon. You killed my husband. Prepare to die

   

  קייט מגיעה למשרד של עורך הדין, ומבקשת לסגור איתו עיסקה: בתמורה לבדיקת הדם, היא מבקשת להיפגש עם הלקוח המסתורי שמטעמו הוא פועל. אבל עורך הדין חסר הלב מסרב להצעה, ומתרה בקייט שתתחיל להתרגל לעניין של העברת המשמורת על אהרון. מישהו מאוד מאוד מעוניין להפריד בין קייט ואהרון, או לחילופין לקחת את אהרון לחזקתו ולהוציא אותו משליטתה הנעימה-כל-כך של קייט. אבל מי זה?! ולאילו צרכים?! (נכון שפעם התרגלנו שעל שאלות שנשאלות בפרק אחד צריך לחכות שתי עונות וחצי בשביל לקבל תשובה? אז עכשיו נצטרך לחכות רק 40 דקות בערך...)

   

  על האי, כולם מסתודדים סביב שרלוט חסרת ההכרה ומנסים להבין מה קרה לה. פראדיי - הביבי נתניהו של הסדרה - מסביר לנו שמה ששרלוט חווה זה כנראה ג'ט לג ממש ממש גרוע, אחרי שהמוח שלה נכשל בקליטת המעברים החוזרים ונשנים בזמן. ג'ון מחליט שהמצב הזה חייב להיפסק לפני שאנשים אחרים יתחילו לפתח את אותם תסמינים ששרלוט מפתחת (תכף נראה שהוא צדק בכך), והוא מחליט לחזור אל הנקודה שממנה הכל התחיל - תחנת "הסחלב", שבה בן סובב את גלגל העץ העתיק וזרק את האי אל מחוץ לזמן. ג'ון לא ממש יודע מה הוא יעשה בתחנה ברגע שהוא יגיע אליה, אבל הוא מבין שכדי לעצור את האי הוא יצטרך לצאת ממנו ולהחזיר את כל מי שעזב אותו הביתה, גם אם הדבר יעלה לו בחייו.

   

  בזמן אחר, סעיד וג'ק נמצאים בבית החולים אחרי יותר מ-42 שעות שבהן סעיד היה מעולף. בזמן שאת ג'ק מנסים לגרש מהמקום בגלל חוסר כשירותו לשמש כרופא (מישהו אמר כריסטיאן שפרד?), סעיד מותקף על ידי אח קטלני שמנסה - כמו שני האנשים חסרי המזל הקודמים - להרדים אותו בעזרת חיצים. אבל הנינג'ה העיראקי לא משאיר לו הרבה סיכויים להצליח במשימה, ובזמן שהוא חונק אותו עם צינור העירוי שמחובר לו ליד(!!!), הוא שולף מהארנק של המתנקש המסתורי פתק שעליו רשומה כתובתה של קייט. האם היא תהיה הבאה בתור? לג'ק אין זמן לבזבז והוא הולך למצוא אותה ולשמור עליה, זאת בזמן שסעיד ובן (שהצטרף גם הוא לחבורה) הולכים לשחרר את הארלי שנמצא במעצר, שמח ומאושר (ככה לפחות נדמה לו). כולם קובעים להיפגש מאוחר יותר במרינה, ברציף מספר 23. אל תשכחו שגם דזמונד אמור בקרוב להגיע עם הספינה שלו ללוס אנג'לס, ואם תוסיפו לכך את העובדה שגם סאן מתכוננת במרץ רב למפגש שלה עם ג'ק ובן - הרי שכנראה הולכת להיות לנו פגישת איחוד מרתקת ביותר ברציף 23 ממש בזמן הקרוב.

   

  זה מה שקרה לבחור שניסה בפעם הקודמת להתעסק עם סעיד. ואז הידיים שלו היו עוד קשורות!!!

   

  פרק 119 ופרק 120 - ה-1 בנובמבר 2004, היום ה-41 על האי. לאחר שבון נפל מהמטוס הניגרי ונפצע קשה, ג'ון לוק חוזר אל פתח ההאץ' ומכה בו עד זוב דם. "למה זה קורה לי?" הוא שואל שוב ושוב. "זה מה שהייתי אמור לעשות, אז למה זה קרה לי?" לפתע, אלומת אור פורצת מחלון ההאץ' ומבליחה אל עבר השמיים השחורים. ג'ון ההמום מבין שכנראה מדובר בסימן. סימן שלמרות כל מה שקרה, מה שהוא עושה הוא מה שאמור להיעשות.

  ובזמן שבון מחזיר את נשמתו לבורא - אי שם במעבה היער נוצרים חיים חדשים: קלייר מביאה לאוויר העולם תינוק קטן וחמוד, כשהמיילדת שלה היא לא אחרת מאשר קייט.

   

  החבורה שלנו על האי הולכת לעבר החוף, כדי לשוט על גבי סירת הגומי לעבר "הסחלב". לפתע, הם רואים במרחק אלומת אור מסתורית שמגיעה מהג'ונגל אל עבר השמיים. ג'ון יודע בדיוק מאיפה וממתי היא מגיעה, אבל הוא מסרב ללכת לשם. מאוחר יותר, כשסוייר ישאל אותו למה הוא לא רצה לחזור ולפגוש את עצמו בעבר, ובכך לחסוך מעצמו כל כך הרבה כאב וסבל עתידיים - ג'ון יאמר לו שאילולא הכאב הזה, הוא לא היה מגיע למקום שבו הוא נמצא עכשיו. וכמה שהוא צודק - ללא תהליך הלמידה הארוך של ג'ון לוק, שבו הוא למד על עצמו ועל אמונתו, ושבמסגרתו הוא חווה לא פעם כפירה באמונה, בגידות, חוסר התמצאות בדרך ותחושת בידוד וניתוק מכל חבריו (שראו אותו לא פעם כמשוגע תמהוני) - לא היינו מקבלים את ג'ון לוק השלם, הבטוח בעצמו ובמי שהוא, המנהיג של האחרים, והאיש שלצורך הצלת האי מוכן לתת את חייו שלו עצמו. ג'ון לוק שליד ההאץ' היה אדם מבולבל, נואש וחסר דרך. ג'ון לוק של עכשיו יודע בדיוק לאן הוא הולך.

  סוייר שומע זעקות במרחק, והולך לבדוק מאיפה הן מגיעות. לעיניו המשתאות הוא חוזה ברגע לידתו של אהרון, ולא ברור ממה הוא יותר מתרגש: מהלידה של קלייר, הוא מעצם העובדה שהוא רואה את קייט - חיה, נושמת ומיילדת - באמצע הג'ונגל. מה שבטוח זה שהאיש מתגעגע אליה מאוד. הסקייטריות מזילות דמעה בסתר. הבזק אור קוטע את הרגע ההסטורי והמרגש הזה, ומשאיר את סוייר לבדו, עצוב ומבולבל.

   

  ג'ון של אז מגלה את האור. אחר כך הוא יבין שזה היה בסך הכל דזמונד שהדליק את האור בשירותים.

   

  כעבור זמן מה, החבורה מגיעה אל החוף ואל מה שנראה כמו המחנה שלהם. אבל הוא נטוש ושומם, סירת הגומי לא נראית באופק, ואפילו וינסנט הכלב השאיר את הרצועה שלו על החוף ונעלם. מה שכן נמצא זו סירת עץ עם בקבוקי מים של חברת התעופה ההודית "אג'ירה" בתוכה. במשך כל זמן הפגרה בין העונות, טפטפו לנו ברמזים שחברת התעופה הזו תהיה קשורה איכשהו לאבודים ולחזרה אל האי. האם מי שהגיעו בסירת העץ אל החוף, הם לא אחרים מאשר האושיאניק סיקס?! יש לי הרגשה שאנחנו נקבל את התשובה לכך בהמשך העונה. אבל בינתיים, ללוק ולחברים אין זמן לבזבז והם משאילים את הסירה כדי להגיע ל"סחלב", ובאותה הזדמנות לברוח מפני האורחים המסתוריים שהגיעו למחנה שלהם. זה לא עוזר להם יותר מדיי, כי פתאום באמצע הדרך נשמעות יריות, והם מגלים שסירת עץ נוספת דולקת בעקבותיהם. בזמן שמתפתח מירוץ קיאקים מטורף בין שני הצוותים (איפה קלגנוב כשצריך אותו), ג'ולייט מגלה כישורי צליפה לא רעים בכלל ופוגעת באחד מהאנשים שבסירה השנייה (יכול להיות שהיא בעצם פגעה באחד מ"שלנו"?! מופתע). בסופו של דבר, מה שמציל את האבודים שלנו בקרב (מיילס כבר ממש התחיל להתעייף) זה פלאש נוסף שמבזיק עליהם, ושולח אותם לזמן אחר ובלתי ידוע, בעיצומה של סערה מטורפת.

   

  ג'ק וקייט נפגשים ומחליטים לעקוב אחרי העורך דין, שאמר לקייט שהוא הולך להיפגש עם הלקוח המסתורי שלו מאוחר יותר. הם מגיעים למוטל, ושם מתברר להם שהעו"ד נפגש עם אמא של קלייר, הסבתא של אהרון. קייט חוששת שקרול ליטלטון יודעת את הסוד שלהם ומנסה להחזיר אליה את נכדה, אבל ג'ק מרגיע אותה ומנסה לשכנע אותה שתתן לו ללכת ולנסות לתקן את המצב - כי ג'ק אוהב כל כך לתקן דברים מקולקלים. כשג'ק חוזר מהסבתא, מתברר לקייט שהיא בכלל לא יודעת על אהרון ושהוא בכלל לא מעניין אותה - כל מה שהיא באה לעשות זה לקחת את כספי הפיצויים מחברת "אושיאניק". האם זהו מקרה בלבד שאותו עורך דין שמטפל באמא של קלייר, מטפל גם בלקוח שמנסה לקחת את אהרון מקייט? כמו שאנחנו כבר יודעים, בלוסט אין צירופי מקרים. מייד לאחר מכן אנחנו מגלים שכמו תמיד - The man behind the curtain הוא בן לינוס, שנפגש עם העו"ד במרתף של חניון. באותה הזדמנות, העו"ד מספר לבן ששחרורו של הארלי מתא המעצר הוא עניין של יום אחד בלבד - מה שמקרב את בן עוד יותר למטרתו הגדולה: להביא לאיחודם מחדש של כל חברי האושיאניק סיקס, ולחזור איתם אל האי.

   

  הבוקר עולה, וששת האנשים שעל סירת העץ מגיעים אל החוף. סוייר מספר לג'ולייט שהוא ראה את קייט רגע לפני שההבזק העיף אותה משם והיא שואלת אותו למה הוא לא ניגש אליה ואמר לה משהו. כמו לוק שמודע לדרך הארוכה אותה הוא עבר, ושלא היה רוצה לשנות בה דבר, גם סוייר עונה לג'ולייט ש"מה שהיה, היה". ההבדל בין לוק לסוייר, הוא שלוק מסתכל על מה שהוא עבר בראייה אופטימית - העבר שלו הפך אותו להיות אדם טוב יותר. סוייר, לעומת זאת, מסתכל על העבר שלו בראייה פסימית, ראייה של ייאוש והחמצה. הוא לא חושב שהוא יזכה לראות את קייט שוב אי פעם, והוא גם לא חושב שפעולה כלשהי שלו עכשיו שתוכל להשפיע על העבר באמת תיטיב איתו, ותשפר את גורלו. אני מאוד מקווה שסוייר ייצא מתחושת הייאוש והאדישות לגורל שהוא חש כרגע במהרה, כי אנחנו צריכים אותו עכשיו חיובי יותר מתמיד. זאת משום שאנחנו מגלים שבנוסף לכל הצרות, עכשיו גם ג'ולייט ומיילס התחילו לדמם מהאף, ומכאן זה רק יילך ויסתבך.

  בינתיים, שרלוט מגלה על החוף שרידים של תאונה כלשהי שהתרחשה עליו, וציוד עם כיתוב בצרפתית.

   

  פרק 413 - ה-30 בדצמבר 2004, היום ה-100 על האי. המסוק ועליו ג'ק, קייט, סעיד, הארלי ופרנק מגיע לספינה, אלא שאז מתברר להם שהיא נושאת עליה חומר נפץ שעומד ממש אוטוטו להטביע את כולם. סאן עם אהרון בידיה רצה להביא את ג'ין לסיפון העליון, אבל קייט עוצרת בעדה ואומרת לה שהיא תעשה את זה בזמן שהם יעלו למסוק. קייט לא מספיקה להגיע לג'ין מפני שג'ק עוצר אותה ואומר לה שלא נשאר להם זמן, ושהם חייבים להסתלק מהספינה. בזמן שהמסוק מתחיל להמריא, ג'ין פורץ החוצה ומנפנף בידיו לעברם. סאן צועקת לג'ק לחזור, אבל אז נשמע הפיצוץ.

  סירת גומי מיטלטלת לה בסערה בלב הים. שישה אנשים יושבים עליה, מנסים למצוא את דרכם בחשכה, ומדברים ביניהם בצרפתית. הם מבחינים בלוח עץ, שעליו שוכבת דמות בלתי מזוהה, חסרת הכרה. הצרפתים מתקרבים אל האיש ומושים אותו מן המים אל תוך הסירה.

  הם מסובבים אותו על גבו.

   

  זה ג'ין.

   

  "אני עוד חי, חי, חי! כן אני עוד חי!"

   

  שניה לפני שאנחנו חוזרים לדרמה הגדולה שעל האי, אנחנו מגיעים ללוס אנג'לס, לפגישה של כל הגיבורים שלנו במרינה. קייט מגלה באופן סופי שבן הוא זה שמנסה לקחת מידיה את אהרון, ובן טוען בפניה שאהרון הוא בכלל לא הבן שלה. בינתיים, אנחנו רואים את סאן במכונית (יחד עם אהרון הישן. הילד הזה אוהב לישון) אורבת לכולם, ומכינה את האקדח שלה... הולך להיות כאן פיצוץ בשבוע הבא.

   

  פרק 109 - ה-3 באוקטובר 2004, היום ה-12 על האי. סעיד מגלה כבל מסתורי על החוף, ופוסע בעקבותיו היישר לתוך מלכודת של אישה דוברת צרפתית בשם דניאל רוסו. היא מספרת לו שהיא הגיעה לאי לפני 16 שנה עם משלחת מחקר שכל חבריה מצאו את מותם בידי מחלה מסתורית, ושהיא היחידה מהם שנותרה בחיים. טוב, לא בדיוק היחידה, משום שגם הבת שלה - אלכס - שנולדה שבוע לאחר הגעתה לאי, נחטפה על ידי קבוצה מסתורית של אנשים. מאז ועד אותו היום רוסו מחפשת את הבת שלה, תוך שהיא שומרת על בדידותה ועל עצמאותה ונזהרת מכל מגע עם בני אנוש אחרים (מה שגורם לאיבוד חלקי או כולל של שפיותה, תלוי איך מסתכלים על זה).

  הבוקר מגיע על האי, ואנחנו מגלים את ג'ין חי! חי, חי, חי!!! איזה כיף!!!!! פייר, תמיד ידענו בלב שהוא לא באמת מת, ושאיכשהו הוא הצליח לשרוד את הפיצוץ הזה על הספינה, ועכשיו קיבלנו לכך אישור סופי ומוחלט!!! סאן המסכנה, בזמן שייתכן שהיא הולכת לרצוח את אחד מחבריה כתגובה למות בעלה, בכלל לא מודעת לעובדה שבעלה חי ונושם על האי!

  בזמן שג'ין מתאושש, החבורה הצרפתית מתחילה לתחקר אותו על מי הוא ומה הוא, ומה הוא בכלל עושה באמצע הים ואיך הוא הגיע לשם בכלל. ורק בחורה צעירה אחת נחמדה, בהריון מאוד מאוד מתקדם, נותנת לו מים לשתות, מדברת איתו בשפה שהוא מבין (לא, לא קוריאנית), מחייכת אליו ואומרת לו שהשם שלה הוא דניאל.

   

  דניאל רוסו.

   

  כשאמא באה הנה, יפה וצעירה

   

  אוי ג'ין המסכן!!!

   

  לא מספיק שהוא שכב על קרש עץ בים במשך כמה ימים, חצי מת...

  ולא מספיק שהוא איבד את אישתו שנעלמה לה עם המסוק וכל מי שהיה עליו...

  ולא מספיק שבכל אותו הזמן הוא חווה מול העיניים הבזקי אור משונים, ולא יודע בכלל שהוא עובר מזמן אחד לזמן אחר...

  ולא מספיק שעכשיו הוא תקוע על האי עם חבורה משונה דוברת צרפתית, בזמן שהוא בקושי יכול לדבר כמה מילים באנגלית...

  אז עכשיו מסתבר לו שהבחורה הצעירה שאיתה הוא מדבר היא בכלל רוסו!!!

  המבט על הפנים שלו באותו רגע היה שווה את הכל.

   

  איזה חיוך ענק שהיה לי על הפנים באותו רגע...

   

  כמה שאני אוהב את הסדרה הזאת...

   

   

   

  להתראות בשבוע הבא!!!

  דרג את התוכן:

   תגובות (29)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/2/09 12:59:

   צטט: מירי אומידי פולני 2009-02-10 11:43:56

   תענוג לקרא את ההבהרות שלך

    

   תענוג לקבל תגובה כזאת...

     10/2/09 12:58:

   צטט: איזמרגד 2009-02-10 10:53:18

   תודה לך על כל המידע.

   *

    

   תודה לך על הכוכב!

   תענוג לקרא את ההבהרות שלך
     10/2/09 10:53:

   תודה לך על כל המידע.

   *

     9/2/09 18:35:

   צטט: moonlight_shadow 2009-02-09 18:27:13


   צטט: yacobzon 2009-02-07 22:49:47

    

   איזה תענוג לקרוא את התגובות שלך!!!!! נשיקה

    

   אני שמח שאהבת את הפרק. בואי נגיד שאני לא יכול להגיד על אף פרק של אבודים שלא אהבתי אותו. אבל אני מרגיש שהסיפורים של קייט איכשהו תמיד מתפספסים. ושוב, כמו שאמרתי בפתיחה של הפוסט - מה שקרה בפרק הזה לאנשים שעל האי היה ע-נ-ק! ולכן גם אני מאוד אהבתי את הפרק הזה.

    

   בקשר ל"אישתו של הנוסע בזמן" - חברתנו גלית כתבה ביקורת מושקעת בדיוק על הספר הזה, שרק עשתה לי את החשק ללכת ולקנות אותו גם כן. נראה לי ש"אבודים" שואבת השראה לא קטנה מהסיפור הזה, בייחוד בכל מה שקשור ללאב-סטורי שבין דזמונד ופני (תקני אותי אם אני טועה, עדיין לא קראתי את הספר).

    

   אני דווקא מאוד אשמח לראות "היתקלויות" עם אבודים מהעבר, קודם כל כי זה רק יגביר את הדרמה, שנית בגלל שיהיה כיף להיזכר במאורעות מהעונות הקודמות, ושלישית כי זה ייתן לנו הזדמנות לראות שוב כמה מהדמויות שלא החזיקו איתנו מעמד... אני בכלל חושב שבניגוד למה שחשבתי בהתחלה על העונה החמישית - שהיא קצת מנותקת ושונה משאר העונות שקדמו לה - הרי שעכשיו מסתברת לי שהעונה הזאת היא העונה שהכי הרבה מתכתבת עם ארבע העונות שלפניה! אחרי הפרק הנוכחי, ממש עושה לי חשק לראות שוב את הפרק שבו סעיד פוגש לראשונה את רוסו, או את הפרק שבו קלייר יולדת (מאורעות שהתרחשו בעונה הראשונה, להזכירך!). ונראה לי שאנחנו עוד בכלל לא רואים את השיא של ההתכתבות הזאת עם העבר, ואיזה מזל שאנחנו רק בתחילתה של העונה...

    

   בקשר לטינה שסאן רוחשת לבן - אולי לא הבהרתי את עצמי, אבל לפי דעתי סאן מאשימה את בן בכך שהוא הביא את אנשי הספינה (קימי וחבריו) אל האי (אחרי הכל, הם באו במטרה ללכוד אותו). קימי מילכד את הספינה בחומר נפץ, שהתפוצץ בקול גדול אחרי שהוא חדל לנשום ("בזכותו" של בן, אגב), ושאר הסיפור ידוע.

    

   ובקשר לצ'ארלי ז"ל - אני רוצה להאמין ששום דבר לא מיותר. איך אומר לוק? "Everything happens for a reason". אם האי לא היה רוצה שצ'ארלי ימות, הוא לא היה מת. מאותה סיבה, כנראה שהאי גם "הניח" לג'ון למות בזמן שהוא היה מחוץ לאי. אם האי היה רוצה, הוא היה משאיר את ג'ון בחיים (כמו שהוא השאיר את מייקל בחיים בזמן שהוא ניסה להתאבד 15 פעם בפרק 408). לכן, שום דבר לא קורה בלי סיבה, צ'ארלי שלנו לא מת לשווא אלא השלים במותו תהליך ארוך, עגול ושלם שעבר עליו מאז שהגיע לאי בתור נרקומן אנוכי, ועד שסיים אותו בתור קדוש שמקריב את חייו לטובת האחרים.

    

   תודה על הביקור ותמיד כיף לקרוא אותך פה!!! צוחק

    

   את אשתו של הנוסע בזמן קראתי די מזמן (יחסית) ואני לא טובה בלזכור (אבל כן זוכרת שדי חיבבתי את הסיפור). מה שבעיקר מזכיר לי את הספר פה הוא חוסר היכולת הפיזית להתמודד עם הקפיצות בזמן, ההתמוטטויות שלהם... וכמובן- כל הקטע של הקפיצות בזמן... :)

   אחר כך אקרא את הביקורת על הספר. סיקרנת אותי עם זה.

    

   נראה לי שלא הסברתי את עצמי טוב.. גם אני אוהבת ונהנית מההיתקלויות של היום עם האבודים מהעבר. אני חושבת שזו אחת הדרכים היחידות להסביר לנו כל מני דברים ובגלל... זה יכול להיות מעניין גם כשזה לא פותר כלום. אני גם מקווה שזו תהיה דרך להכיר יותר את ליבי, שמסקרנת ומפחידה אותי ביותר.

   מה שלא נראה לי שבא לי שיקרה (וכמובן שמה שבא לי זה הפקטור פה... לשון בחוץ)זה שהם יתקשור עם עצמם מהעבר. כלומר, אין לי בעיה עם זה שסוייר של היום יראה את סוייר של פעם, רק שלא יתחיל לדבר איתו. כי זה רק יסבך... וחוץ מזה שנאי לא רואה ממש טעם כי הרי אי אפשר לשנות את מה שהיה (שאל את דז) וגם, כמו שציינת, כל דמות הגיעה לאן שהגיעה בגלל שפעלה כמו שפעלה. ואני אוהבת את מה שהם הגיעו אליו.

    

   אהההההה עכשיו הבנתי... התכוונת לספינה ולא לאושיאניק 815. הבנתית'ך. רק דבר לאט... קריצה

    

   ואני אוהבת את האבחנה שלך לגבי המוות של צ'ארלי. האמת שכבר שכתבתי ידעתי שזה לא מדוייק כי כלום לא קורה שם ללא סיבה. אבל לשנייה חוסר התוכלת של המוות שלו עברה בי והייתי חייבת להוציא תסכול...

    

   נו ובשביל מה את חושבת הבלוג הזה קיים?!

    

   להוצאת תסכולים כמובן!!!

    

   לשון בחוץ

     9/2/09 18:27:

   צטט: yacobzon 2009-02-07 22:49:47

    

   איזה תענוג לקרוא את התגובות שלך!!!!! נשיקה

    

   אני שמח שאהבת את הפרק. בואי נגיד שאני לא יכול להגיד על אף פרק של אבודים שלא אהבתי אותו. אבל אני מרגיש שהסיפורים של קייט איכשהו תמיד מתפספסים. ושוב, כמו שאמרתי בפתיחה של הפוסט - מה שקרה בפרק הזה לאנשים שעל האי היה ע-נ-ק! ולכן גם אני מאוד אהבתי את הפרק הזה.

    

   בקשר ל"אישתו של הנוסע בזמן" - חברתנו גלית כתבה ביקורת מושקעת בדיוק על הספר הזה, שרק עשתה לי את החשק ללכת ולקנות אותו גם כן. נראה לי ש"אבודים" שואבת השראה לא קטנה מהסיפור הזה, בייחוד בכל מה שקשור ללאב-סטורי שבין דזמונד ופני (תקני אותי אם אני טועה, עדיין לא קראתי את הספר).

    

   אני דווקא מאוד אשמח לראות "היתקלויות" עם אבודים מהעבר, קודם כל כי זה רק יגביר את הדרמה, שנית בגלל שיהיה כיף להיזכר במאורעות מהעונות הקודמות, ושלישית כי זה ייתן לנו הזדמנות לראות שוב כמה מהדמויות שלא החזיקו איתנו מעמד... אני בכלל חושב שבניגוד למה שחשבתי בהתחלה על העונה החמישית - שהיא קצת מנותקת ושונה משאר העונות שקדמו לה - הרי שעכשיו מסתברת לי שהעונה הזאת היא העונה שהכי הרבה מתכתבת עם ארבע העונות שלפניה! אחרי הפרק הנוכחי, ממש עושה לי חשק לראות שוב את הפרק שבו סעיד פוגש לראשונה את רוסו, או את הפרק שבו קלייר יולדת (מאורעות שהתרחשו בעונה הראשונה, להזכירך!). ונראה לי שאנחנו עוד בכלל לא רואים את השיא של ההתכתבות הזאת עם העבר, ואיזה מזל שאנחנו רק בתחילתה של העונה...

    

   בקשר לטינה שסאן רוחשת לבן - אולי לא הבהרתי את עצמי, אבל לפי דעתי סאן מאשימה את בן בכך שהוא הביא את אנשי הספינה (קימי וחבריו) אל האי (אחרי הכל, הם באו במטרה ללכוד אותו). קימי מילכד את הספינה בחומר נפץ, שהתפוצץ בקול גדול אחרי שהוא חדל לנשום ("בזכותו" של בן, אגב), ושאר הסיפור ידוע.

    

   ובקשר לצ'ארלי ז"ל - אני רוצה להאמין ששום דבר לא מיותר. איך אומר לוק? "Everything happens for a reason". אם האי לא היה רוצה שצ'ארלי ימות, הוא לא היה מת. מאותה סיבה, כנראה שהאי גם "הניח" לג'ון למות בזמן שהוא היה מחוץ לאי. אם האי היה רוצה, הוא היה משאיר את ג'ון בחיים (כמו שהוא השאיר את מייקל בחיים בזמן שהוא ניסה להתאבד 15 פעם בפרק 408). לכן, שום דבר לא קורה בלי סיבה, צ'ארלי שלנו לא מת לשווא אלא השלים במותו תהליך ארוך, עגול ושלם שעבר עליו מאז שהגיע לאי בתור נרקומן אנוכי, ועד שסיים אותו בתור קדוש שמקריב את חייו לטובת האחרים.

    

   תודה על הביקור ותמיד כיף לקרוא אותך פה!!! צוחק

    

   את אשתו של הנוסע בזמן קראתי די מזמן (יחסית) ואני לא טובה בלזכור (אבל כן זוכרת שדי חיבבתי את הסיפור). מה שבעיקר מזכיר לי את הספר פה הוא חוסר היכולת הפיזית להתמודד עם הקפיצות בזמן, ההתמוטטויות שלהם... וכמובן- כל הקטע של הקפיצות בזמן... :)

   אחר כך אקרא את הביקורת על הספר. סיקרנת אותי עם זה.

    

   נראה לי שלא הסברתי את עצמי טוב.. גם אני אוהבת ונהנית מההיתקלויות של היום עם האבודים מהעבר. אני חושבת שזו אחת הדרכים היחידות להסביר לנו כל מני דברים ובגלל... זה יכול להיות מעניין גם כשזה לא פותר כלום. אני גם מקווה שזו תהיה דרך להכיר יותר את ליבי, שמסקרנת ומפחידה אותי ביותר.

   מה שלא נראה לי שבא לי שיקרה (וכמובן שמה שבא לי זה הפקטור פה... לשון בחוץ)זה שהם יתקשור עם עצמם מהעבר. כלומר, אין לי בעיה עם זה שסוייר של היום יראה את סוייר של פעם, רק שלא יתחיל לדבר איתו. כי זה רק יסבך... וחוץ מזה שנאי לא רואה ממש טעם כי הרי אי אפשר לשנות את מה שהיה (שאל את דז) וגם, כמו שציינת, כל דמות הגיעה לאן שהגיעה בגלל שפעלה כמו שפעלה. ואני אוהבת את מה שהם הגיעו אליו.

    

   אהההההה עכשיו הבנתי... התכוונת לספינה ולא לאושיאניק 815. הבנתית'ך. רק דבר לאט... קריצה

    

   ואני אוהבת את האבחנה שלך לגבי המוות של צ'ארלי. האמת שכבר שכתבתי ידעתי שזה לא מדוייק כי כלום לא קורה שם ללא סיבה. אבל לשנייה חוסר התוכלת של המוות שלו עברה בי והייתי חייבת להוציא תסכול...

     9/2/09 09:38:

   צטט: איזמרגד 2009-02-09 01:55:19

   תודה לך שוב מכל הלב..על תגובתך לגבי שאלתי על ג'יקוב.

   רפאלה

    

   בכיף! צוחק

     9/2/09 01:55:

   תודה לך שוב מכל הלב..על תגובתך לגבי שאלתי על ג'יקוב.

   רפאלה

     7/2/09 22:49:

   צטט: moonlight_shadow 2009-02-07 22:19:37

   צוחק מופתע

   איזה כיף... גם פרק חדש וגם לבוא לפה לקרוא עליו. אין אין אין עלייך. מ-ע-ו-ל-ה

    

   מה שכן, כמעט תמיד שאתה כותב פה שהיה פרק משעמם מעט (רק במילים אחרות), זה דוקא על פרקים שאני אוהבת. אבל ככה זה אצלי, אני מאוהבת בדמויות (וככל שהן יותר ותיקות בסידרה, הנאמנות שלי אליהן גדולה יותר) אז אני פשוט שמחתי שכל מי שנשאר חי מהעונה הראשונה היה היום בפרק. אפילו הראו תמונה של קלייר.

   אחחחחחחחחחחחחח איזה כיף זה היה

   צחקתי בקול רם מסוייר וגם נצבט לי הלב ממנו

   פלטתי "אוווווווו" למה שאמרה היפה בנשים לג'ק שלי

   בן... בן המלך, ברור שהוא מתחמן את כולם ככה

   ג'ין... עד שלמד אנגלית הוא נתקל בצרפתים.

    

   כל הדם מהאף שם- מזכיר לי כל כך את "אשתו של הנוסע בזמן". אממממ כמובן שגם כל המסעות שלהם בזמן עושים את זה...

   באמת תהיתי מתי הם יתחילו להיתקל בעצמם בזמן עבר. די מקווה שזה לא ממש יקרה, כי הבלגן יגדל כל כך... אבל בעצם- איך אפשר לדעת איתם.

    

   אה- כתבת שבן אחראי להגעתם של האבודים אל האי ולכן אחראי למותו של ג'ין (בעייני סאן)- אם הבנתי אותך נכון... אבל לא בגללו הם התרסקו שם. זה היה דז, לא?

    

   וגם... צ'רלי מת כדי להוציא אותם משם.

   לוק ימות כדי שיחזרו

   די הופך את המוות של צ'רלי למיותר?

    

    

   איזה תענוג לקרוא את התגובות שלך!!!!! נשיקה

    

   אני שמח שאהבת את הפרק. בואי נגיד שאני לא יכול להגיד על אף פרק של אבודים שלא אהבתי אותו. אבל אני מרגיש שהסיפורים של קייט איכשהו תמיד מתפספסים. ושוב, כמו שאמרתי בפתיחה של הפוסט - מה שקרה בפרק הזה לאנשים שעל האי היה ע-נ-ק! ולכן גם אני מאוד אהבתי את הפרק הזה.

    

   בקשר ל"אישתו של הנוסע בזמן" - חברתנו גלית כתבה ביקורת מושקעת בדיוק על הספר הזה, שרק עשתה לי את החשק ללכת ולקנות אותו גם כן. נראה לי ש"אבודים" שואבת השראה לא קטנה מהסיפור הזה, בייחוד בכל מה שקשור ללאב-סטורי שבין דזמונד ופני (תקני אותי אם אני טועה, עדיין לא קראתי את הספר).

    

   אני דווקא מאוד אשמח לראות "היתקלויות" עם אבודים מהעבר, קודם כל כי זה רק יגביר את הדרמה, שנית בגלל שיהיה כיף להיזכר במאורעות מהעונות הקודמות, ושלישית כי זה ייתן לנו הזדמנות לראות שוב כמה מהדמויות שלא החזיקו איתנו מעמד... אני בכלל חושב שבניגוד למה שחשבתי בהתחלה על העונה החמישית - שהיא קצת מנותקת ושונה משאר העונות שקדמו לה - הרי שעכשיו מסתברת לי שהעונה הזאת היא העונה שהכי הרבה מתכתבת עם ארבע העונות שלפניה! אחרי הפרק הנוכחי, ממש עושה לי חשק לראות שוב את הפרק שבו סעיד פוגש לראשונה את רוסו, או את הפרק שבו קלייר יולדת (מאורעות שהתרחשו בעונה הראשונה, להזכירך!). ונראה לי שאנחנו עוד בכלל לא רואים את השיא של ההתכתבות הזאת עם העבר, ואיזה מזל שאנחנו רק בתחילתה של העונה...

    

   בקשר לטינה שסאן רוחשת לבן - אולי לא הבהרתי את עצמי, אבל לפי דעתי סאן מאשימה את בן בכך שהוא הביא את אנשי הספינה (קימי וחבריו) אל האי (אחרי הכל, הם באו במטרה ללכוד אותו). קימי מילכד את הספינה בחומר נפץ, שהתפוצץ בקול גדול אחרי שהוא חדל לנשום ("בזכותו" של בן, אגב), ושאר הסיפור ידוע.

    

   ובקשר לצ'ארלי ז"ל - אני רוצה להאמין ששום דבר לא מיותר. איך אומר לוק? "Everything happens for a reason". אם האי לא היה רוצה שצ'ארלי ימות, הוא לא היה מת. מאותה סיבה, כנראה שהאי גם "הניח" לג'ון למות בזמן שהוא היה מחוץ לאי. אם האי היה רוצה, הוא היה משאיר את ג'ון בחיים (כמו שהוא השאיר את מייקל בחיים בזמן שהוא ניסה להתאבד 15 פעם בפרק 408). לכן, שום דבר לא קורה בלי סיבה, צ'ארלי שלנו לא מת לשווא אלא השלים במותו תהליך ארוך, עגול ושלם שעבר עליו מאז שהגיע לאי בתור נרקומן אנוכי, ועד שסיים אותו בתור קדוש שמקריב את חייו לטובת האחרים.

    

   תודה על הביקור ותמיד כיף לקרוא אותך פה!!! צוחק

     7/2/09 22:19:

   צוחק מופתע

   איזה כיף... גם פרק חדש וגם לבוא לפה לקרוא עליו. אין אין אין עלייך. מ-ע-ו-ל-ה

    

   מה שכן, כמעט תמיד שאתה כותב פה שהיה פרק משעמם מעט (רק במילים אחרות), זה דוקא על פרקים שאני אוהבת. אבל ככה זה אצלי, אני מאוהבת בדמויות (וככל שהן יותר ותיקות בסידרה, הנאמנות שלי אליהן גדולה יותר) אז אני פשוט שמחתי שכל מי שנשאר חי מהעונה הראשונה היה היום בפרק. אפילו הראו תמונה של קלייר.

   אחחחחחחחחחחחחח איזה כיף זה היה

   צחקתי בקול רם מסוייר וגם נצבט לי הלב ממנו

   פלטתי "אוווווווו" למה שאמרה היפה בנשים לג'ק שלי

   בן... בן המלך, ברור שהוא מתחמן את כולם ככה

   ג'ין... עד שלמד אנגלית הוא נתקל בצרפתים.

    

   כל הדם מהאף שם- מזכיר לי כל כך את "אשתו של הנוסע בזמן". אממממ כמובן שגם כל המסעות שלהם בזמן עושים את זה...

   באמת תהיתי מתי הם יתחילו להיתקל בעצמם בזמן עבר. די מקווה שזה לא ממש יקרה, כי הבלגן יגדל כל כך... אבל בעצם- איך אפשר לדעת איתם.

    

   אה- כתבת שבן אחראי להגעתם של האבודים אל האי ולכן אחראי למותו של ג'ין (בעייני סאן)- אם הבנתי אותך נכון... אבל לא בגללו הם התרסקו שם. זה היה דז, לא?

    

   וגם... צ'רלי מת כדי להוציא אותם משם.

   לוק ימות כדי שיחזרו

   די הופך את המוות של צ'רלי למיותר?

    

     7/2/09 22:15:

   צטט: רפאלה 2009-02-07 20:56:57

   קראתי שוב את הכל...בשקיקה

   קראתי גם את תגובות החברים..

   ואוטוטוטו מתחיל הפרק הבא...

   עוד כחצי שעה...

   אני מתביישת לשאול..

   אבל הלך לי לאיבוד ...מי זה ג'ייקוב?

   בן וריצ'ארד מקבלים הוראות מג'ייקוב...

   וזה מה שלוק גם אמר..שג'ייקוב שלח אותו...

   יש לי חור בקטע הזה...

   ומה קורה עם צ'רלי?

   הוא טבע...את זה יודעים..אבל משום מה..עם האי הזה..

   לא אתפלא שהוא ישוב לחיים....

   אחלה שבאחלה שאתה כאן.

   הקפה בלעדייך לא היה קפה בכלל....

   להתראות בפרק הבא.

   רפאלה

    

   אווו, ג'ייקוב...

    

   ג'ייקוב הוא הבוס הגדול. האיש שנותן הוראות לבן, לריצ'ארד, ולג'ון לוק. ג'ייקוב הוא דמות מסתורית שלא ממש זכינו לראות אותה בבירור עד כה. פעם אחת שמענו את הקול שלו, בזמן שהוא ביקש מג'ון "לעזור לו". ג'ייקוב גר בבקתה עתיקה ומפחידה באמצע הג'ונגל, שנוהגת להעלם לה ולצוץ בכל מיני מקומות מפעם לפעם. מדיי פעם ג'ייקוב משתמש בשליחים כדי שידברו בשמו, כמו למשל כריסטיאן שפרד. הנה הדף של ג'ייקוב בלוסטפדיה, אם את רוצה להיזכר בעוד דברים עליו.

    

   בקשר לצ'ארלי, לצערנו הוא מת באופן סופי.  מה שלא מונע מבעדו לצוץ מדיי פעם בחזיונות של אבודים אחרים, או בפלאשבקים שלהם. את הארלי הוא אפילו בא לבקר על בסיס קבוע במוסד לחולי נפש בעונה הרביעית. ועכשיו, עם הקפיצות בזמן של האנשים על האי, ייתכן מאוד שנוכל לפגוש גם אותו בדיוק כמו שראינו בפרק האחרון את הלידה של קלייר מחדש.

    

   אל תתביישי לשאול שום דבר - בשביל זה אני פה! חיוך

    

     7/2/09 20:56:

   קראתי שוב את הכל...בשקיקה

   קראתי גם את תגובות החברים..

   ואוטוטוטו מתחיל הפרק הבא...

   עוד כחצי שעה...

   אני מתביישת לשאול..

   אבל הלך לי לאיבוד ...מי זה ג'ייקוב?

   בן וריצ'ארד מקבלים הוראות מג'ייקוב...

   וזה מה שלוק גם אמר..שג'ייקוב שלח אותו...

   יש לי חור בקטע הזה...

   ומה קורה עם צ'רלי?

   הוא טבע...את זה יודעים..אבל משום מה..עם האי הזה..

   לא אתפלא שהוא ישוב לחיים....

   אחלה שבאחלה שאתה כאן.

   הקפה בלעדייך לא היה קפה בכלל....

   להתראות בפרק הבא.

   רפאלה

    

     7/2/09 14:23:

   צטט: s.p.z 2009-02-07 13:43:39

   ירון,

   ראשית, ספוט מעולה כרגיל !!

   שנית, הסדרה מתחילה לקבל עומק!!  אני חוזר בי על כל מה שאמרתי לך אחרי שני הפרקים הראושנים...

    

   אבל יש דבר אחד שמטריד את מנוחתי...

   למה קוראים לג'טו לוק ג'רמי בנתאם ???

    

   האם בסופו של דבר כל חברי אושיאניק 6  יחזרו עוד העונה אל האי ??

   או שנצטרך לחכות לעונה הבאה.

   ולסיום, אולי אתה יודע האם באיזשהו שלב צ'ארלס וויטמור יצליח לחזור אלי האי? ואיך לעזעזל הוא בכלל עזב את האי ??

    

   תודה 

   תודה רבה!!! ידעתי שצריך טיפה'לה סבלנות כדי שנתחיל לקלוט את העסק בעונה הזאת, ואז זה ישתלם. ישתלם בגדול!

    

   למה לוק קרא לעצמו ג'רמי בנת'אם - יכול להיות בגלל שהוא מודאג מזה שאנשים מחוץ לאי מחפשים אותו, ולכן הוא שינה את השם. אל תשכח שבפינאלה של העונה הרביעית, סעיד רמז לזה שבנת'אם אלא התאבד (כפי שנכתב בעיתון שג'ק החזיק), אלא נרצח. יש לי הרגשה שאנחנו נגלה את התשובה לכך בעוד שני פרקים, בפרק שנקרא: " The Life and Death of Jeremy Bentham".

   נראה לי שכבר בעונה הזאת נחזה לראות את השישייה חוזרת אל האי, אם כי קיים סיכוי סביר ביותר (שגם יוצרי הסדרה התייחסו אליו) שלא כל החברים יחזרו (זוכר איך ה"רוח" של קלייר אסרה על קייט להביא את אהרון אל האי?...)

   ואיך ומתי ווידמור עזב את האי (והאם הוא יחזור אליו) - זאת עוד שאלת מיליון דולר, שכרגע אין לי מושג לגביה...

   כל מה שאני יודע זה שבפרק הקודם, מיילס אמר שלקח לווידמור 20 שנה למצוא את האי מחדש. מה שאומר שהוא עזב את האי מתישהו במחצית שנות השמונים, מן הסתם הרבה לפני שבן ליינוס התמנה להיות מנהיג האחרים.

   נחכה ונראה!

    

   צוחק

    

     7/2/09 14:15:

   צטט: צביה רובין-טקסטואלית 2009-02-07 12:57:02

   הפעם לא הצלחתי להתאפק....

   קראתי הכל...

   אבל ברפרוף, לא לעומק

   אין דבר, זה לא יקלקל לי.

   ממילא חשבתי שייתכן שבן הוא זה שעומד מאחורי עוה"ד - והכוונה שלו לגרום לקייט לחזור לאי

   (הכוונה שלו לגרום לה להרגיש לא בטוחה מחוץ לאי, כאילו היא חייבת לחזור לאי אחרת יקחו לה את אהרון)

   וממילא לא חשבתי שג'ין מת.

   יווווווווו...... יש לי עוד המווון שעות עד שאצפה בפרק..... אוף

   איזה כיף! יש גם עונג בציפייה.

   מה נעשה כשהסדרה תסתיים?????????

    

   טקסטואלית! שוב הכעסת אותי... מה יהיה?! קריצה סתם, אני צוחק.

    

   אני רואה שהחושים שלך חדים! את צופה את מהלכי הסדרה הרבה לפני שהם קורים... נו, אז תגידי לי מה את חושבת - מי זה ג'ייקוב?... סתם! אני לא רוצה לדעת!...

    

   ומה נעשה כשהסדרה תסתיים?! שששש... לא חושבים על זה... הדחקה, הדחקה... בלתי החלטי

     7/2/09 14:12:

   צטט: JOY 2009-02-07 12:39:52

   אני לא יודעת מה היה יותר טוב, הפרק או הפוסט!

   בחיי!

    

   חייבת לציין עובדה שהטרידה אותי לאורך כל שני הפרקים האחרונים-

   לסאן יש בת.

   כולנו יודעים שהיא יצאה מהאי בהריון,

   וזכור לי במיוחד אותו הפרק כשהארלי הגיע לבקר את סאן והחזיק את ג'י-און קוואן בידיו.

    

   לאן נעלמה הבת של סאן?

    

   השאלה המנחה הזו גרמה לי לחשוב שיכול להיות שהטינה שסאן נוטרת כלפי בן או ג'ק לא בהכרח קשורה לג'ין, אלא אולי לג'י-און. אולי משהו קרה לה? אולי מישהו לקח אותה ממנה, בדיוק כמו שמנסים לקחת מקייט את אהרון?

   אולי מסע הנקמה שלה הוא כפול? 

    

   אתם חייבים להודות שזה מוזר שהיא נמצאת בלוס אנג'לס אול ביי הרסלף ולא נראה שיש איזה ג'י-און קטנה בשטח. (תקנו אותי אם אני טועה, אבל אמא צעירה לא תצא למסע צלב עם בת בגיל 3 בבית....?) ובכלל נראה שסאן מרירה הרבה יותר מסתם אבל ורגשות נקם על ג'ין... 

    

   אז הנה! תאוריית הקונספירציה שלי. 

   תחשבו על זה :)

    

   ובינתיים- כוכב אדיר כי זה היה פוסט מ-ע-ו-ל-ה!

    

   נ"ב-

   דניאל רוסו רזתה המון לא? כנראה שהאי עושה טוב גם לגיזרה בנוסף לכל...!

    

    

    

   קודם כל - תודה כפפפפפרות, אבל נראה לי שאת מה זה מגזימה... ברור שהפרק יותר טוב!!! קריצה

    

   עכשיו, בקשר לתיאוריה שלך - אז היא מאוד מאוד מעניינת, אבל תרשי לי לנסות להפריך אותה...

   אם את זוכרת, בפרק הפינאלה של העונה הרביעית, בפלאשפורוורד של סאן, לפני שאנחנו רואים אותה נפגשת בלונדון עם צ'ארלס ווידמור ואומרת לו שיש לשניהם אינטרסים משותפים - רואים אותה משוחחת בטלפון עם האמא שלה בסיאול, ואפילו אומרת כמה מילים בקוריאנית לבת שלה. גם בפרק 402, כשקייט הגיעה לבקר את סאן במלון, סאן הראתה לה את התמונה של הילדה ולא נראתה מוטרדת או מודאגת במיוחד. לכן אני חושב שהילדה בסדר ונמצאת עם הסבתא בדרום קוריאה. מה שכן - מבחינתם של יוצרי הסדרה - אם הם היו נותנים לסאן לשבת בשקט בבית, לשחק את תפקיד "האמא הקטנה" והקדיש את החיים שלה אך ורק לטיפול בבתה - זה די היה "מחסל" את הדמות של סאן. לכן, כך לפי דעתי, הם בחרו בשיקול הקר של לעזוב את הילדה בשקט בבית, ולהניח לסאן לצאת למסע ונדטה (שבמהלכו היא תתחבר דווקא עם הבאד-גאיז של הסדרה) בשמו של בעלה המת (לכאורה) ג'ין.

   מה שכן מעניין לחשוב, כמו שהעליתי את זה בתגובה אחרת, זה איך בדיוק סאן תסכים לעזוב את הבת שלה ולחזור אל האי, מתוך ידיעה שהיא לא תוכל לצאת ממנו שוב. תחשבי גם על האירוניה: ג'ין היה מוכן לעשות הכל כדי שאישתו תצא מן האי ותלד בחוץ את הבת שלהם. עכשיו סאן יכולה לחזור אל האי ואל ג'ין - אבל בתמורה לכך היא תאלץ לוותר על בתה (לא נראה לי שג'ייקוב יהיה מעוניין שגם ג'י-יון הקטנה תצטרף למסע)... כך שבכל מקרה, עבור סאן מדובר ב-Lose-Lose situation - לוותר על הבעל, או לוותר על הילדה. אמרתי כבר שאני שמח שסוף סוף נותנים עומק לדמות הזאת?! חיוך

    

   ואחרון חביב, בקשר לדניאל - אל תשכחי שבזמן שהיא פגשה את ג'ין היא הייתה עם אלכס בבטן... חוצמזה ש-16 שנים של התחבאות בג'ונגל ובניית מלכודות מתוחכמות בטח לא גורמות להעלאה במשקל...

     7/2/09 13:43:

   ירון,

   ראשית, ספוט מעולה כרגיל !!

   שנית, הסדרה מתחילה לקבל עומק!!  אני חוזר בי על כל מה שאמרתי לך אחרי שני הפרקים הראושנים...

    

   אבל יש דבר אחד שמטריד את מנוחתי...

   למה קוראים לג'טו לוק ג'רמי בנתאם ???

    

   האם בסופו של דבר כל חברי אושיאניק 6  יחזרו עוד העונה אל האי ??

   או שנצטרך לחכות לעונה הבאה.

   ולסיום, אולי אתה יודע האם באיזשהו שלב צ'ארלס וויטמור יצליח לחזור אלי האי? ואיך לעזעזל הוא בכלל עזב את האי ??

    

   תודה 

   הפעם לא הצלחתי להתאפק....

   קראתי הכל...

   אבל ברפרוף, לא לעומק

   אין דבר, זה לא יקלקל לי.

   ממילא חשבתי שייתכן שבן הוא זה שעומד מאחורי עוה"ד - והכוונה שלו לגרום לקייט לחזור לאי

   (הכוונה שלו לגרום לה להרגיש לא בטוחה מחוץ לאי, כאילו היא חייבת לחזור לאי אחרת יקחו לה את אהרון)

   וממילא לא חשבתי שג'ין מת.

   יווווווווו...... יש לי עוד המווון שעות עד שאצפה בפרק..... אוף

   איזה כיף! יש גם עונג בציפייה.

   מה נעשה כשהסדרה תסתיים?????????

     7/2/09 12:39:

   אני לא יודעת מה היה יותר טוב, הפרק או הפוסט!

   בחיי!

    

   חייבת לציין עובדה שהטרידה אותי לאורך כל שני הפרקים האחרונים-

   לסאן יש בת.

   כולנו יודעים שהיא יצאה מהאי בהריון,

   וזכור לי במיוחד אותו הפרק כשהארלי הגיע לבקר את סאן והחזיק את ג'י-און קוואן בידיו.

    

   לאן נעלמה הבת של סאן?

    

   השאלה המנחה הזו גרמה לי לחשוב שיכול להיות שהטינה שסאן נוטרת כלפי בן או ג'ק לא בהכרח קשורה לג'ין, אלא אולי לג'י-און. אולי משהו קרה לה? אולי מישהו לקח אותה ממנה, בדיוק כמו שמנסים לקחת מקייט את אהרון?

   אולי מסע הנקמה שלה הוא כפול? 

    

   אתם חייבים להודות שזה מוזר שהיא נמצאת בלוס אנג'לס אול ביי הרסלף ולא נראה שיש איזה ג'י-און קטנה בשטח. (תקנו אותי אם אני טועה, אבל אמא צעירה לא תצא למסע צלב עם בת בגיל 3 בבית....?) ובכלל נראה שסאן מרירה הרבה יותר מסתם אבל ורגשות נקם על ג'ין... 

    

   אז הנה! תאוריית הקונספירציה שלי. 

   תחשבו על זה :)

    

   ובינתיים- כוכב אדיר כי זה היה פוסט מ-ע-ו-ל-ה!

    

   נ"ב-

   דניאל רוסו רזתה המון לא? כנראה שהאי עושה טוב גם לגיזרה בנוסף לכל...!

    

    

     7/2/09 12:39:

   צטט: white lightning 2009-02-07 12:29:40

   עוד משהו נחמד: השם של הספינה של רוסו היה Bésixdouze  או בשפה נורמלית B61, שהוא - נכון - השם של הכוכב של הנסיך הקטן The Little Prince
   ועוד משפט סויירי לתפארת:  Great, maybe they got a flight out of here to Vegas אחרי שמזהים את המים של חברת התעופה "אג'ירה"


    

   סחתיין עליך! חיוך

    

   עכשיו אנחנו גם רואים באופן ברור את הקישור לשם הפרק...

     7/2/09 12:30:

   Quote: white lightning 2009-02-07 12:29:40

   עוד משהו נחמד: השם של הספינה של רוסו היה Bésixdouze  או בשפה נורמלית B61, שהוא - נכון - השם של הכוכב של הנסיך הקטן The Little Prince
    
   ועוד משפט סויירי לתפארת:  Great, maybe they got a flight out of here to Vegas אחרי שמזהים את המים של חברת התעופה "אג'ירה"


    

    צ"ל B612

     7/2/09 12:29:
   עוד משהו נחמד: השם של הספינה של רוסו היה Bésixdouze  או בשפה נורמלית B61, שהוא - נכון - השם של הכוכב של הנסיך הקטן The Little Prince
    
   ועוד משפט סויירי לתפארת:  Great, maybe they got a flight out of here to Vegas אחרי שמזהים את המים של חברת התעופה "אג'ירה"


     7/2/09 12:11:

   צטט: Reututi 2009-02-07 12:01:48

   אוחחח הנחת שאתה גורם לי עם הפוסטים האלה... ממש תענוג!!! :)
   ולתגובתי בזמן קריאת הפוסט:
   "כולנו הרי יודעים מה קורה לאקדח שאנחנו רואים אותו במערכה הראשונה" - כשאני אמרתי את זה למי שראה איתי את הפרק קיבלתי כרית לראש והוראה להפסיק למלמל קלישאות, שמחה שאני לא היחידה.
   כמעט שהתאכזבתי הפרק מסוייר זועק לשמיים תודות לאלוהים, ככה הוא נהיה רכרוכי? אבל זה היה שווה את זה בשביל לראות אותו רטוב לגמרי :)
   איך ג'ין חי הנבלה?! חשבתי שהצלחתי להיפטר ממנו בעונה הקודמת... אבל לאאאאאאאאא! והאמת שזה די היה ברור שהצעירה היפה והלא משוגעת היא רוסו, אבל אתה צודק, המבט של ג'ין היה שווה הכל :)
   וכמו שאני מסיימת כל צפייה בפרק של אבודים: "הסדה הזאת לא נורמלית! WTF?!?!" מחכה לשבוע הבא :)

   *

   פששש...

   החלפת שם, החלפת תמונה (אובמה סטייל?)... סחתיין!

   הקטע עם סוייר שבהתחלה הוא אומר ש"time travel is a bitch", ואז בזמן ההבזק הוא אומר "thank you God", ושנייה לאחר מכן "I take that back" היה מעולה!!!

   ואני דווקא נורא שמח שג'ין חי!!! את לא מתה לראות איך ייראה האיחוד בינו לבין סאן?! (אם כי, צריך לשאול - מה יהיה עם התינוקת החדשה שלהם, שתישאר בבית, וכנראה שניהם לא יזכו לראות אותה עוד לעולם...)

    

   לא נורמלית הסדרה הזאת. אכן לא נורמלית.

    

   תודה נשששששמות!!! נשיקה

    

     7/2/09 12:08:

   צטט: עמיר 2009-02-07 09:20:30


   where is the rest of the dog

   ?

    

   נכון שזה משפט מעולה ?

   חיוך

    

   ענק צוחק

     7/2/09 12:07:

   צטט: *galit* 2009-02-07 02:24:49


   כפרה, תשמע, זה לא עסק ככה.

   אני יודעת שאתה כותב פוסטים מושקעים וכל זה ושבטח אתה צריך לצפות בפרק כמה פעמים לפני שאתה משחרר לאוויר העולם עוד פוסט מוצלח מבית היוצר שלך, אבל בכל זאת... כל היום חיכיתי לפוסט שלך כי בינינו, לא יכולה כבר לראות את הפרק בלי ליווי צמוד שלו. חיכיתי, חיכיתי, חיכיתי... וזהו, נגמר היום בלי שראיתי את הפרק.

   אני מבקשת, שבוע הבא לא יאוחר מיום שישי בבוקר!!!

    

   סתם. קח ת'זמן. כמה שאתה צריך. זה שווה את זה! פוסט מ-ע-ו-ל-ה.

   לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיך.

    

   שישי בבוקר?! מילא אם הייתי קופץ בזמן כמו לוק וסוייר, אז הייתי יכול לארגן איזה משהו... בואי נסגור על פוסט עד שבת בבוקר, אוקיי?... קריצה

    

   תודה נשמה, מת עלייך נשיקה

     7/2/09 12:05:

   צטט: רפאלה 2009-02-07 00:04:31

   אוי אוי..

   אני כבר הולכת להתענג על הפוסט שלך..

   קודם מככבת...מזל ששמרתי כוכב...

   תודה לך...תודה...ושוב תדה..

   * רפאלה..

   אולי עוד אשוב אחרי שאתעמק בחומר המשובח שהבאת..

   אני כל כך סקרנית..אז ביי בינתיים.

    

   תודה לך רפאלה! צוחק

     7/2/09 12:01:

   אוחחח הנחת שאתה גורם לי עם הפוסטים האלה... ממש תענוג!!! :)
   ולתגובתי בזמן קריאת הפוסט:
   "כולנו הרי יודעים מה קורה לאקדח שאנחנו רואים אותו במערכה הראשונה" - כשאני אמרתי את זה למי שראה איתי את הפרק קיבלתי כרית לראש והוראה להפסיק למלמל קלישאות, שמחה שאני לא היחידה.
   כמעט שהתאכזבתי הפרק מסוייר זועק לשמיים תודות לאלוהים, ככה הוא נהיה רכרוכי? אבל זה היה שווה את זה בשביל לראות אותו רטוב לגמרי :)
   איך ג'ין חי הנבלה?! חשבתי שהצלחתי להיפטר ממנו בעונה הקודמת... אבל לאאאאאאאאא! והאמת שזה די היה ברור שהצעירה היפה והלא משוגעת היא רוסו, אבל אתה צודק, המבט של ג'ין היה שווה הכל :)
   וכמו שאני מסיימת כל צפייה בפרק של אבודים: "הסדה הזאת לא נורמלית! WTF?!?!" מחכה לשבוע הבא :)

   *

     7/2/09 09:20:


   where is the rest of the dog

   ?

    

   נכון שזה משפט מעולה ?

   חיוך

     7/2/09 02:24:


   כפרה, תשמע, זה לא עסק ככה.

   אני יודעת שאתה כותב פוסטים מושקעים וכל זה ושבטח אתה צריך לצפות בפרק כמה פעמים לפני שאתה משחרר לאוויר העולם עוד פוסט מוצלח מבית היוצר שלך, אבל בכל זאת... כל היום חיכיתי לפוסט שלך כי בינינו, לא יכולה כבר לראות את הפרק בלי ליווי צמוד שלו. חיכיתי, חיכיתי, חיכיתי... וזהו, נגמר היום בלי שראיתי את הפרק.

   אני מבקשת, שבוע הבא לא יאוחר מיום שישי בבוקר!!!

    

   סתם. קח ת'זמן. כמה שאתה צריך. זה שווה את זה! פוסט מ-ע-ו-ל-ה.

   לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיך.

     7/2/09 00:04:

   אוי אוי..

   אני כבר הולכת להתענג על הפוסט שלך..

   קודם מככבת...מזל ששמרתי כוכב...

   תודה לך...תודה...ושוב תדה..

   * רפאלה..

   אולי עוד אשוב אחרי שאתעמק בחומר המשובח שהבאת..

   אני כל כך סקרנית..אז ביי בינתיים.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין