כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  כובע לקרנפיזם.

  264 תגובות   יום ראשון, 8/2/09, 12:04

  קשה היה לעצב כובעים לקרנפיות מגונדרות. קשה היה לאבחן אנגינה פקטוריס בשקדי לוען של הבהמות שבקושי התכנסו מאחורי הפרגוד בקליניקה, שיער גבן לא סמר למגע הסטטוסקופ הקר של דוקטור זיגברט, הכובעים נטו להשמט מבין אזני הקרנפיות.


  זיגברט היה אזרח נאמן שלחם בשם מדינתו בחיל הרגלים וחזר בתום המלחמה לביתו. לא היה בו, למראית עין דבר שאפשר היה להצביע עליו כעל שונה מיתר החוזרים משדה הקרב. הוא סיים את לימודי הרפואה ופתח קליניקה פרטית, רופא ילדים. זוגתו, אלזה - ניהלה חנות כובעים במרכז העיר. בין לקוחותיה היו כל הגברות המגונדרות של העיר.


  זיגברט ואלזה שילמו מיסים בזמן.


  אבל זיגברט ואלזה החלו להרגיש שונים כאשר נפוצה השמועה לגבי הספק בנאמנותם. לא הועילה המדליה מהמלחמה, תשלום המיסים, השכנות הטובה. הטובים שבחבריהם החלו להתרחק מהם, אלזה החלה להרגיש שלא בנוח בחזרות המקהלה. מספר הפציינטים במרפאה של זיגברט התמעטו מדי חודש, פחות כובעים נרכשו על ידי מגונדרות מהדרגה הראשונה.


  אזרחים נאמנים, הניחו שזהו רק גל פטריוטיזם חולף, תנועה אופנתית מתלהמת והזויה שלא תשרוד זמן רב במקום תרבותי. אך בהדרגה המצב רק החמיר, הקרנפיזם עלה ועלה, עוד ועוד קרנפים החלו להופיע בכל מקום - במקום אנשים.


  על המדרכות לא היה עוד מקום ללכת בחופשיות, שעטת קרנפים אילצה את זיגברט לרדת אל הכביש פעמים אחר פעם בדרכו הביתה, כאילו לא היה די בהשפלת מבטו ארצה, אל הריצוף העתיק של המדרכות בכל פעם שנקב את מבטו עיני קרנף בוחנות.


  המחשבה על הגירה מארצם עלתה מדי ערב לאחר ארוחת הערב, התינוקת אוולין כבר ישנה בחדר הסמוך שינה מדרגה שנייה. נאמנותם הוטלה בספק בשל השתייכותם האתנית, מבלי שעשו דבר. זיגברט ואלזה הפכו לאזרחים מדרגה שנייה.


  רק כאשר נשלל מזיגברט - על פי החוק החדש - רשיון הרופא הממוסגר שנשא את דיוקנו של היפוקרטס, הבין כי לא נותרה להם עוד ברירה. בכסף המועט שנותר מחסכונותיהם נסע למדינה שכנה שסירבה להתיר להם להגר אליה. כך נותרה רק אפשרות אחת - זיגברט יפליג לבדו לדודו שמעבר לים ומשם ישלח את המסמכים שיאפשרו את הגירת אשתו אלזה ואוולין הקטנה והוריו מהארץ המקורנפת.


  מכל מכתביו של סבי זיגברט שנשלחו מההפלגה ההיא, ונגזרו מאוחר יותר על ידי סבתי אלזה לרבעים - אני מביא מארכיונה של אמי את מכתב הפרידה של זיגברט ממולדתו, שנשלח מהפלגה בקיץ 1933 (על צידו הראשון של רבע-מכתב זה כתבתי לפני שנתיים - כאן.)

   

   

  תרגום חופשי: "ובכן, הלילה אני נפרד מאירופה. אני יכול לומר שבליבי אני מאושר. יבשת זו לא העניקה לנו מזל גדול. אני נוסע מלא תקווה דרך האוקינוס לכוון עתידנו, לקראת חיים חדשים ואיתם התחייבויות חדשות. אני חופשי מכל דיכוי ומצב רוחי מרומם. שוב אני אותו אדם עליז שהייתי, לא אתן עוד לאיש לרמוס אותי. במחשבה זו אומר לך שוב - נתראה במהרה, נהיה מאושרים. מחבק אותך ומנשק אותך, בעלך האב הגאה לילדתנו, זיגברט".


  מעט לאחר שהגיע המכתב לידיה של אלזה, הגיע לאזניו של הדוד פריץ, ששימש בבית הכנסת  - שמועה בקרנפית: עומדת להתקיים הפגנת כוח של החולצות החומות בוילהלמסדורף. ללא היסוס נוסף, אסף הדוד פריץ את אלזה והתינוקת ואת הוריו של זיגברט למקום מסתור. למחרת, כשחזר הדוד לדירה הסתבר שהפורעים בזזו הכל. לא נשאר דבר. הם נותרו במסתור עד שהגיעו המסמכים שאיפשרו להם להמלט, משאירים מאחור שישה דורות של נאמנות, משפחה וחברים רבים שלא יראו עוד.


  מקור המונח 'התקרנפות' הוא מחזהו של אז'ן יונסקו, 'קרנפים'.


  המחזה מ-1958, נכתב בהשפעת תיאטרון האבסורד, על רקע מלחמת העולם השנייה. יונסקו ראה את הנאצים כמפלצות, וכך גם פשיסטים נוספים, כגון בניטו מוסוליני, קולקטיביסטיים כגון יוסיף סטלין, וגם אנשים כוחניים אחרים, כנפוליאון.


  יונסקו ראה בקרנף חיה המקבילה לאותה "מפלצת" כוחנית ופשיסטית, בגלל כוחו הרב של הקרנף, וגם בגלל נטייתו להיות בעדרים.


  קרנפים שואפים לשלול את אזרחותו של מי שאינו די נאמן דיו למדינה, שהרי המדינה מעל הכל. איך בוחן שלטון קרנפים את מידת נאמנותם של אזרחים ? לפי אורך הקרן.

   

  מי שלא עלתה קרנו - יהפוך לאזרח סוג ב, מסומן, מבודד, מוקע מרשימות הזכאות לבקשת מלגות באוניברסיטאות, מההרשמה לגני הילדים, מהזכאות לביטוח לאומי, מצומצמים בטריטוריה צרה, לומדים רק במוסדותיהם, לא קונים עוד ממוצריהם, אינם זכאים לבחור או להבחר.  מסומנים בתעודות הזהות שלהם, או על דש הבגד.


  קונפורמיוּת, (בעברית: תואמנות), או 'קרנפיזם' - הם ביטוי הליכה בתלם, סתגלנות, שינוי בהתנהגות ובאמונות אינדיבידואלים בהתאם לנורמות או כללים המונהגים בחברה או בקבוצה.קבלת המרות של נורמות חברתיות, המושגות על ידי אמצעי פיקוח גלויים וסמויים כאחד וכתוצאה מלחץ חברתי אמיתי או מדומה על היחיד בחסות הכלל.


  קרנפיסט (או תואמן) פירושו חלש אופי, מזדנב אחרי אחרים - "שוחה עם הזרם". בספרות הסוציולוגית נהוג למיין את הקרנפיזם ל-3 רמות:

  אחת: היענות - קרנפיזם המתרחש ללא אמונה כנה במעשים.
  שתיים:  צייתנות - קרנפיזם הבא לידי ביטוי בהיענות להוראה מפורשת.
  שלוש: קבלה - קרנפיזם המתקיים מתוך אמונה שלמה במעשים שהקבוצה שכנעה לבצע.


  הפסיכולוג החברתי הרברט קלמן הבחין בשלושה סוגי תהליכים המתרחשים אצל הנתון להשפעה חברתית:

  אחד: התרצות - הסכמת הקרנפיסט לקבל דעת המשפיע כדי לזכות בתגמול או כדי להימנע מעונש.
  שניים: הזדהות - רצון הקרנפיסט להדמות למנהיג.
  שלושה: הפנמה - רצון הקרנפיסט להיות צודק ומציאותי, כשהתגמול הוא פנימי.

   

  אלמנטים מהמחזה 'קרנפים' של אז'ן יונסקו:


  העדר חשיבה עצמית - המחזה מראה את החברה כשוללת החשיבה העצמית, והפיכתם של האנשים ליצורים שאינם יכולים לחשוב. העובדה כי דמויות רבות עשו זאת מרצונן (מר פרפר, בוטאר, דודאר ודייזי), מראה כי החברה פעמים רבות גורמת לאנשים לוותר מרצונם על החשיבה העצמית, על מנת להיטמע בחברה. בכך, ישנה גם ביקורת על הפשיזם.

  כוחניות - דרך נוספת של המחזה להעביר ביקורת על הפשיזם, היא הביקורת על הכוחניות. בדומה לתנועות פשיסטיות שונות, שנתנו למצטרפים אליהם כוח לפגוע באנשים הסובבים אותם, כך גם דמויות המחזה: כאשר ז'אן הופך לקרנף, הוא מעוניין לרמוס את ברנז'ה, ועדרי הקרנפים מכריחים את התושבים שנשארים אנושיים לסור מדרכם, ובכך מהווים את השולטים בעיירה.

  עיסוק בטפל במקום בעיקר - פעמים רבות נראים ויכוחים חסרי תוחלת. לדוגמה, כאשר עובר הקרנף השני, הוויכוח עוסק מהר מאוד בשאלה לאיזה קרנף יש שתי קרניים ולאיזה אחד, במקום להתעסק בשאלה כיצד הגיעו ומה יש לעשות בעניין.

  ריקנותן של המילים - המחזה עוסק בכך שהמילים כבר אינן משמשות לתקשורת, אלא שתוכנן ריק. לדוגמה, כאשר עוברים הקרנפים, ישנו שימוש בקלישאה "רק זה חסר לנו", השגור בפי האומרים זאת, ללא חשיבה מוקדמת.


  אם ליברמן אינו גזען אלים ומסוכן, אני קרנף. במקום 'זרים החוצה' שהיה תפוס, או 'יודן ראוס' שהיה בממתינה - סומנו המיועדים לשלילת אזרחות 'דוברי השפה הערבית', ממשיך את ראשית דרכו בתנועת "כך".


  בבחירות האלה בוחרים עבור מפלגה שמצהירה את התנגדותה לגזענות. לפני שיהיה מאוחר.

  דרג את התוכן:

   תגובות (249)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/2/09 22:31:

   צטט: אינדיאנית בהפרעה 2009-02-27 15:21:32

    

   ראבק.. עד שעלה לי הפוסט. איזה אורך.

   *

   ועכשיו  חשבון נפש לא?

   *

   תראי, זה אך ורק תלוי ברוחב הפס שלך (אבל זה לא תופס לגבי חשבון הנפש :-)

   ראבק.. עד שעלה לי הפוסט. איזה אורך.

   *

   ועכשיו  חשבון נפש לא?

   *

     27/2/09 12:52:

   צטט: shai.h 2009-02-27 12:06:18


   השילוב אצלך בין הידע הקונקרטי והכללי, החקירה הבלשנית, יכולת הקישוריות והשליטה במדיום האינטרנטי, מעוררים בי פליאה והשתאות!

    תודה, זה מה שחברה שלי אומרת לי.. מוזמן תמיד לנבור כאוות נפשך :-)

     27/2/09 12:06:


   השילוב אצלך בין הידע הקונקרטי והכללי, החקירה הבלשנית, יכולת הקישוריות והשליטה במדיום האינטרנטי, מעוררים בי פליאה והשתאות!

     25/2/09 12:30:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-25 09:59:21

   צטט: ria 2009-02-24 21:16:14


   פוסט מעולה , כרגיל .

    

   לשמחתי , ישראל נראית כסוואנה ממוצעת ויש בה עוד כמה חיות חוץ מקרנפים .

    

   ***

    

   פתחתי את דלת החברות בקפה בפני ליברמן לפניי כמה זמן , כפי שתמיד עשיתי במקרים של אישיו בלתי מובן .

    

   להבין .

    

   ***

    

   היו פעמים בהן הצלחתי יותר . מודה .

    

    

    

   אני מניח שאת יודעת שלא מדובר אלא בלוביסטים בתשלום שפעלו באינטרנט הישראלי כולו למטרת תעמולת בחירות. מעכשיו חברך הוירטואלי ליברמן - אינו עונה, אינו מה להבין, כדי להבין אישיו אנא אכלי 1 ק"ג קשיו.

    

    

   אתה מניח נכון .

   ועוצר אותי בשריקה מאתגרת .

   מבקש יפה שאסיר כפפות ואגיב לפוסט כמו ... אהה ... אנטלקטואל אמיתי אולי ?

    

   מוותרת על הקשיו . תודה . זה משמין . ומקילו מקיאים . נראה לי .

   חברי הוירטואלי ליברמן אכן וירטואלי ומאוד לא חברי .

   לא חברי ולא חבר שלי .

    

   הגדר " חבר " בקפה .

   הגדר חבר בכלל .

   יש לי כאלה , מעט .

    

   ובעניין הפוסט .

   אני מוצאת את עצמי מסכימה אתך , כמעט עם כל מילה .

   ונהנית מהדרך בה אתה מציג את הדברים .

   ומכיוון שהפוסטים שלך מעמיקים וממצים , לא נותר לי אלא להנהן בראש , לצעוק בראוו ולמחוא כפיים .

   באופן וירטואלי , כמובן .

    

   סנסירילי יורס .

   רונית

     25/2/09 12:05:

   צטט: אישון 2009-02-25 11:53:56

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-18 22:18:10

   צטט: אישון 2009-02-18 20:55:54


   פוליטית זה לא משנה מי מ-עדר הקרנפיזמוס נמצא או בוחר. כולם מקשיבים לחמור הרפובליקני או לנשר הדמוקרטי ואם לא הם הופכים לפוליטיקאי כאפות. גם שרון אמר בזמנו "דברים שרואים מכאן לא רואים משם ".
   חברתית זה מה שחשוב ויכול להיות שמבחינת נישואים אזרחיים ליברמן יעשה מה שמרץ לא הצליחו לעשות.הכל כאן הפוך.

   ידידי, כנראה נוח לך להסתכל על עליית מפלגה ימין-קיצונית בישראל כמי שתעשה מהפך במשהו הקשור לזוגיות. אבל זה בערך כמו לומר על תת-תזונה שהיא סוג של דיאטה.

   יקירי, ,תמתין ותראה איך דברים מוזרים קורים במדינתנו הקטנה.

   בקשר לגזענות , אני - כפי שאתה יודע מהחיים האמיתים- עוטה עור שחום וגדלתי בשלוש ארצות:ישראל ,גרמניה וצרפת.

   אין לך מושג עד כמה שהמדינה הזו גזענית גם כלפי יהודים וכמה קשה להיות יהודי בפריז..

   ואם יש לך מושג למה אתה לא כותב על זה ? זה לא מספיק סקסי ?

   עברנו את לה-פן נעבור גם את זה.ליברמן לא ישנה כלום במרקם החברתי ואני עסוק מידי בלחימה החברתית שלי נגד גזענות ישראלית מקומית (ראה גם את עבודתי האמנותית בנושא היהודים האתיופים).


    

   אם אתה אכן "עסוק מידי בלחימה החברתית שלי נגד גזענות ישראלית מקומית" כפי שאה מעיד על עצמך - אתה אמור היות בראש המתנגדים לליברמן, לא ? אלא אם כן אתה עסוק מדי בשביל זה.

     25/2/09 11:53:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-18 22:18:10

   צטט: אישון 2009-02-18 20:55:54


   פוליטית זה לא משנה מי מ-עדר הקרנפיזמוס נמצא או בוחר. כולם מקשיבים לחמור הרפובליקני או לנשר הדמוקרטי ואם לא הם הופכים לפוליטיקאי כאפות. גם שרון אמר בזמנו "דברים שרואים מכאן לא רואים משם ".
   חברתית זה מה שחשוב ויכול להיות שמבחינת נישואים אזרחיים ליברמן יעשה מה שמרץ לא הצליחו לעשות.הכל כאן הפוך.

   ידידי, כנראה נוח לך להסתכל על עליית מפלגה ימין-קיצונית בישראל כמי שתעשה מהפך במשהו הקשור לזוגיות. אבל זה בערך כמו לומר על תת-תזונה שהיא סוג של דיאטה.

   יקירי, ,תמתין ותראה איך דברים מוזרים קורים במדינתנו הקטנה.

   בקשר לגזענות , אני - כפי שאתה יודע מהחיים האמיתים- עוטה עור שחום וגדלתי בשלוש ארצות:ישראל ,גרמניה וצרפת.

   אין לך מושג עד כמה שהמדינה הזו גזענית גם כלפי יהודים וכמה קשה להיות יהודי בפריז..

   ואם יש לך מושג למה אתה לא כותב על זה ? זה לא מספיק סקסי ?

   עברנו את לה-פן נעבור גם את זה.ליברמן לא ישנה כלום במרקם החברתי ואני עסוק מידי בלחימה החברתית שלי נגד גזענות ישראלית מקומית (ראה גם את עבודתי האמנותית בנושא היהודים האתיופים).


    

     25/2/09 09:59:

   צטט: ria 2009-02-24 21:16:14


   פוסט מעולה , כרגיל .

    

   לשמחתי , ישראל נראית כסוואנה ממוצעת ויש בה עוד כמה חיות חוץ מקרנפים .

    

   ***

    

   פתחתי את דלת החברות בקפה בפני ליברמן לפניי כמה זמן , כפי שתמיד עשיתי במקרים של אישיו בלתי מובן .

    

   להבין .

    

   ***

    

   היו פעמים בהן הצלחתי יותר . מודה .

    

    

    

   אני מניח שאת יודעת שלא מדובר אלא בלוביסטים בתשלום שפעלו באינטרנט הישראלי כולו למטרת תעמולת בחירות. מעכשיו חברך הוירטואלי ליברמן - אינו עונה, אינו מה להבין, כדי להבין אישיו אנא אכלי 1 ק"ג קשיו.

    

     24/2/09 21:16:


   פוסט מעולה , כרגיל .

    

   לשמחתי , ישראל נראית כסוואנה ממוצעת ויש בה עוד כמה חיות חוץ מקרנפים .

    

   ***

    

   פתחתי את דלת החברות בקפה בפני ליברמן לפניי כמה זמן , כפי שתמיד עשיתי במקרים של אישיו בלתי מובן .

    

   להבין .

    

   ***

    

   היו פעמים בהן הצלחתי יותר . מודה .

    

    

    

    

    

    

    

    

     24/2/09 16:51:

   צטט: toolie 2009-02-24 16:07:54

    

   מזכיר לי

   בלי חרות ומק"י

    

   וברצינות

   בלי ליברמן ופרידמן'S  (הכלכלן והמשפטן) 

    

    

    ללכת בלי להרגיש בלי, אין עשן בלי אש.

     24/2/09 16:34:

   צטט: taltalbo 2009-02-21 20:05:31

   צטט: alfasin 2009-02-19 12:44:59

   אז הוא היה חבר בכך לפני 30 שנה.

   וכשאתה היית צעיר לא היית קצת יותר קיצוני בדיעותיך ?

   אפילו על פשע פלילי יש חוק התיישנות של 7 שנים, אם אינני טועה.

   זה ניהיה תחביב של התקשורת לחפור לאנשים בעבר ולשלוף עיזים.

   אין מישהו שאי אפשר למצוא עליו משהו.

   אותי יותר מעניין למצוא משהו רלוונטי מהשנים האחרונות.

    

   לשים את התמונה של ליברמן ליד כהנא ולומר שהם דומים (בעיקר בגלל הזקן) זאת דמגוגיה זולה בפעולה.

   מה גם שליברמן בעד נישואים אזרחיים - משהו שאני דיי בטוח שכהנא לא היה ממש בעדו...

    

    

   קצת???????????

   הצחקת אותי!

   הלו הלו להתעורר

   אל נא תאכל את הלוקש שליברמן מאכיל אותך כדי לגנוב קולות מהקונצנזוס

   הידעת ? מפלגת 'כך' והכהנאצי שבראשה הציעו הצעת חוק בכנסת: "אזרח מדינת ישראל יכול להיות רק בן העם היהודי". לפי הצעתו, לא-יהודי שיקבל את מרות היהודים ויסכים לשלם מס ולוותר על זכותו לכהן בכל תפקיד שררה לא ייחשב לאזרח אלא ל"גר תושב". חוק נוסף, למניעת התבוללות, גזר עונש מאסר על יהודי וערבייה או ערבי ויהודייה שיבואו במגע מיני או בקשר נישואין". 

     24/2/09 16:07:

   מזכיר לי

   בלי חרות ומק"י

    

   וברצינות

   בלי ליברמן ופרידמן'S  (הכלכלן והמשפטן) 

    

    

     21/2/09 20:05:

   צטט: alfasin 2009-02-19 12:44:59

   אז הוא היה חבר בכך לפני 30 שנה.

   וכשאתה היית צעיר לא היית קצת יותר קיצוני בדיעותיך ?

   אפילו על פשע פלילי יש חוק התיישנות של 7 שנים, אם אינני טועה.

   זה ניהיה תחביב של התקשורת לחפור לאנשים בעבר ולשלוף עיזים.

   אין מישהו שאי אפשר למצוא עליו משהו.

   אותי יותר מעניין למצוא משהו רלוונטי מהשנים האחרונות.

    

   לשים את התמונה של ליברמן ליד כהנא ולומר שהם דומים (בעיקר בגלל הזקן) זאת דמגוגיה זולה בפעולה.

   מה גם שליברמן בעד נישואים אזרחיים - משהו שאני דיי בטוח שכהנא לא היה ממש בעדו...

    

    

   קצת???????????

   הצחקת אותי!

   הלו הלו להתעורר

   אל נא תאכל את הלוקש שליברמן מאכיל אותך כדי לגנוב קולות מהקונצנזוס

     21/2/09 08:18:

   צטט: מיכל* 2009-02-20 22:26:30

   למה לא?

   לחיפה הם הגיעו

   תודה - אבל תמסרי להם שבפעם אחרת.

     20/2/09 22:26:

   למה לא?

   לחפה הם הגיעו

     20/2/09 20:43:

   צטט: מיכל* 2009-02-20 18:01:47

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-20 14:53:05

   צטט: מיכל* 2009-02-20 09:23:17

    

    הייתי אתמול במפגש עם "לוחמים לשלום".

   לוחמים קרביים: ישראלים ופלסטינים (רמאללה, ג'נין. לא מעזה. עדיין), שרוצים לעורר קודם כל את השמאל, ולדבר ולהפגש ולהזכיר שמדובר באנשים. להבהיר שאלימות מביאה רק יותר אלימות.

   אנשים ששמו בצד את הטינה והפחד, מצד אחד, ואת ה"אני צודק", מצד שני.

   כמה הזדמנויות יש לנו להפגש עם אנשים משם? (לא מדברת על ערבים ישראלים שאיתם אני יושבת לקפה כל יום, בהדר).

   מעניין לך?

   ישראל הקצינה הימן - או הימינה הקצן.  ישראל צריכה לעבור מהפך גדול מאוד בתפיסתה את האחר. זה כנראה כולל את המעבר לאופוזיציה צרה צרורה, לרבות האסונות שתביא עלינו הליברמניה.

    

    

    ישראל צריכה, ישראל אולי

   שאלתי אותך. מעניין לך לפגוש אותם?

   עם כל הכבוד, לא. הרי הם לא יבואו לתל-אביב :-)

     20/2/09 18:01:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-20 14:53:05

   צטט: מיכל* 2009-02-20 09:23:17

    

    הייתי אתמול במפגש עם "לוחמים לשלום".

   לוחמים קרביים: ישראלים ופלסטינים (רמאללה, ג'נין. לא מעזה. עדיין), שרוצים לעורר קודם כל את השמאל, ולדבר ולהפגש ולהזכיר שמדובר באנשים. להבהיר שאלימות מביאה רק יותר אלימות.

   אנשים ששמו בצד את הטינה והפחד, מצד אחד, ואת ה"אני צודק", מצד שני.

   כמה הזדמנויות יש לנו להפגש עם אנשים משם? (לא מדברת על ערבים ישראלים שאיתם אני יושבת לקפה כל יום, בהדר).

   מעניין לך?

   ישראל הקצינה הימן - או הימינה הקצן.  ישראל צריכה לעבור מהפך גדול מאוד בתפיסתה את האחר. זה כנראה כולל את המעבר לאופוזיציה צרה צרורה, לרבות האסונות שתביא עלינו הליברמניה.

    

    

    ישראל צריכה, ישראל אולי

   שאלתי אותך. מעניין לך לפגוש אותם?

     20/2/09 14:53:

   צטט: מיכל* 2009-02-20 09:23:17

    

    הייתי אתמול במפגש עם "לוחמים לשלום".

   לוחמים קרביים: ישראלים ופלסטינים (רמאללה, ג'נין. לא מעזה. עדיין), שרוצים לעורר קודם כל את השמאל, ולדבר ולהפגש ולהזכיר שמדובר באנשים. להבהיר שאלימות מביאה רק יותר אלימות.

   אנשים ששמו בצד את הטינה והפחד, מצד אחד, ואת ה"אני צודק", מצד שני.

   כמה הזדמנויות יש לנו להפגש עם אנשים משם? (לא מדברת על ערבים ישראלים שאיתם אני יושבת לקפה כל יום, בהדר).

   מעניין לך?

   ישראל הקצינה הימן - או הימינה הקצן.  ישראל צריכה לעבור מהפך גדול מאוד בתפיסתה את האחר. זה כנראה כולל את המעבר לאופוזיציה צרה צרורה, לרבות האסונות שתביא עלינו הליברמניה.

    

     20/2/09 09:23:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-14 19:12:12

   צטט: מיכל* 2009-02-14 19:05:38

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-14 18:23:54

   צטט: מיכל* 2009-02-14 17:51:01

   כתבת מצויין וחשוב הפוסט.

   חשוב מאוד.

   ברמת העיקרון כל הרמת ראש של פאשיזם ודורסנות צריך לצלצל לנו חזק על השולחן

   ובכל זאת חשוב לי לציין שיש הבדל בין שני המצבים (גרמניה של שנות ה-30 וישראל של שנות האלפיים).

   גם כי לערבים מעולם לא היה שוויון הזדמנויות כאן וגם לא שוויון חובות.

   ברור שיש הבדלים רבים ואין חפיפה מלאה. אבל תסמיני התעוררות הפשיזם תמיד זהים: האצבע המאשימה והשואלת 'מיהו נאמן', ססמאות בגנות המיעוט, סימונו, הגדרתו כאשם, כפחות זכויות, עד הגדרתו בחוק כסוג ב'.ההמשך יבוא.

    

    

   סוג ב' הם היו כאן תמיד.

   עכשיו אני שומעת אנשים אומרים "מה הבעיה שלהם? לא טוב להם, שיעברו לעזה" כל כך פשוט.

    

   כן, ה"הם" - מה הבעיה שלהם ? גם אם ליברמן לא יקבל את משרד התחבורה, יש מספיק ידע גרמני כדי להיות אדיבים מספיק ולספק רכבות וואן-ווי - במחלקה שנייה כמובן - לכל אלה שעדיף שילכו לעזה, הנחות לשמאלנים.

    

    הייתי אתמול במפגש עם "לוחמים לשלום".

   לוחמים קרביים: ישראלים ופלסטינים (רמאללה, ג'נין. לא מעזה. עדיין), שרוצים לעורר קודם כל את השמאל, ולדבר ולהפגש ולהזכיר שמדובר באנשים. להבהיר שאלימות מביאה רק יותר אלימות.

   אנשים ששמו בצד את הטינה והפחד, מצד אחד, ואת ה"אני צודק", מצד שני.

   כמה הזדמנויות יש לנו להפגש עם אנשים משם? (לא מדברת על ערבים ישראלים שאיתם אני יושבת לקפה כל יום, בהדר).

   מעניין לך?

     19/2/09 21:35:

   צטט: alfasin 2009-02-19 18:42:47

   אני מגיב פה רק כדי שתראה שהתייחסתי אליך מספיק ברצינות וחזרתי כדי לקרוא את התגובה שלך.

   לצערי אתה לא התייחסת מספיק ברצינות לבקשה שלי להיות קונקרטי עם הטענות שלך ולא להגרר להאשמות דמגוגיות וססמאות ריקות וחבל שכך - דווקא אתה ניראה לי בחור אינטיליגנטי ששווה להתווכח איתו.

    

   כל טוב

   ניר

   באמת צר לי שלא עמדתי בציפיותיך.

     19/2/09 18:42:

   אני מגיב פה רק כדי שתראה שהתייחסתי אליך מספיק ברצינות וחזרתי כדי לקרוא את התגובה שלך.

   לצערי אתה לא התייחסת מספיק ברצינות לבקשה שלי להיות קונקרטי עם הטענות שלך ולא להגרר להאשמות דמגוגיות וססמאות ריקות וחבל שכך - דווקא אתה ניראה לי בחור אינטיליגנטי ששווה להתווכח איתו.

    

   כל טוב

   ניר

     19/2/09 17:57:

   צטט: alfasin 2009-02-19 15:49:57

    

    

   התיישנות אינה חלה על ביוגרפיה של אדם. ליברמן היה גזען ונותר גזען ואינו מסתיר זאת כלל. הוא מעוניין, למקרה שלא קראת את הפוסט - להפלות את הערבים ולהפכם לאזרחים סוג ב' על פי חוק. אמנם התמקדת בהלצת הדמיון שבגידול זקן, אבל מדובר בגידול אידיאולוגי.

   מפלגתו של ליברמן מבוססת כל-כולה על גזענות צרופה - הדרישה לשלול את האזרחות הישראלית מאלה "שאינם נאמנים". כלומר: האזרחים הערבים המהווים 20% מהציבור בישראל. בכל מקום אחר היה מצע כזה נקרא 'פאשיסטי', רק בלי מרכאות. אין בעולם המערבי כולו מפלגה גדולה שהייתה מעזה להציג דרישה שכזו בפומבי. אפילו הניאו-פאשיסטים בשווייץ ובהולנד הרוצים לגרש זרים, לא מעיזים להציע לשלול את אזרחותם של בני-המקום.

   כאשר צורף יורג היידר לממשלת אוסטריה - החזירה ישראל את שגרירה מווינה כאות מחאה. אבל בהשוואה לליברמן, היידר היה ליברל, וכך גם ז'אן-מארי לה-פן.

   אם אתה רוצה משהו עדכני - הרי לך כותרת מהבוקר: "צמרת אגף החקירות של המשטרה התייצבה אמש (יום ד') אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וביקשה ממנו לחקור באזהרה את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בפרשת החשדות להלבנת הון והעלמות מס. קרוב לוודאי שמזוז ייאשר לחקור את ליברמן. החקירה תתבצע בשבועיים הקרובים"

    

    למה לענות קודם ?

   1. ה"כלומר" שלך הוא שוב אינטרפטציה שלך למצע ולא הדברים כמו שהם.

   המצע גורס שאם אזרח מצהיר שהוא אינו נאמן למדינה - אזרחותו עלולה להישלל.

   אתה מפרש שהכוונה היא רק לערבים. אני מפרש את זה ש"כל מי שלא עושה צבא וממלא אחר שאר חובותיו כאזרח" - הכוונה היא אליו. מבחינתי גם חרדי במאה שערים שאינו עושה צבא ולא מתנדב בשירות לאומי - אין שום סיבה שבעולם שיקבל קיצבאות מביטוח לאומי או כל שירות רפואי או אחר שהמדינה מספקת על חשבוני כמשלם מיסים. נישמע לך לא הגיוני ?

   2. בקשר לכל הפרשיות האלה, אתה באמת מאמין שיש שחר לפרשיה משנת 2000 שצצה בשבוע של הבחירות. זה רציני בערך כמו הפרשיה ש"מצאו" לאולמרט יומיים אחרי שהתגלה שהוא התחיל שיחות עם אסד על רמת הגולן. מצאו כלי ניגוח חדש בפוליטיקה - כל אחד שרוצים לתקוע לו טריז בגלגלים - מוצאים איזה הזוי על תרופות פסיכיאטריות שיטען שהוא ראה אותך לפני 15 שנה לוקח ממישהו מעטפה. לא משנה שאחרי חודש חודשיים יסגרו את התיק - האפקט כבר נעשה בזמן הפירסום.

   ועל זה נאמר - הציבור מטומטם ועל זה הציבור משלם.

   השתכנעתי. אלפי המגנים את ליברמן בכל רחבי המדיה פשוט אינם רואים טוב, או שהם פשוט שמאלנים-שונאי -ישראל מכדי לחשוב ישר. לא רק שאיווט אינו פסישט או גזען - הוא איש טוב מעשים וישר דרך המעביר זקנות את מעבר החצייה תדיר. ההאשמות כי הוא מסית כנגד חלקים שלמים מהאוכלוסיה פשוט שקריים. ליברמן הוא גדול הדמוקרטים, הוא שואף לשגשוג ולשוויון. ברור שמעולם לא מעל בכספים באמצעות חברת הקש שהקימה בתו  - נהפוך הוא - את כל המיליונים שהועברו לכיסו כנגד רצונו - תרם לאלפי עניים ונזקקים ואף מימן ציור מעברי חצייה חדשים ברחבי ההתנחלויות. המשטרה סתם נטפלת ומנג'סת לו מסיבות פוליטיות. איווט ליברמן מועמד לפרס נובל לשלום לשנת 2010, וכן לפרס הליגה בגלובלית לשוויון וצדק.

    

     19/2/09 15:49:

    

    

   התיישנות אינה חלה על ביוגרפיה של אדם. ליברמן היה גזען ונותר גזען ואינו מסתיר זאת כלל. הוא מעוניין, למקרה שלא קראת את הפוסט - להפלות את הערבים ולהפכם לאזרחים סוג ב' על פי חוק. אמנם התמקדת בהלצת הדמיון שבגידול זקן, אבל מדובר בגידול אידיאולוגי.

    

   מפלגתו של ליברמן מבוססת כל-כולה על גזענות צרופה - הדרישה לשלול את האזרחות הישראלית מאלה "שאינם נאמנים". כלומר: האזרחים הערבים המהווים 20% מהציבור בישראל. בכל מקום אחר היה מצע כזה נקרא 'פאשיסטי', רק בלי מרכאות. אין בעולם המערבי כולו מפלגה גדולה שהייתה מעזה להציג דרישה שכזו בפומבי. אפילו הניאו-פאשיסטים בשווייץ ובהולנד הרוצים לגרש זרים, לא מעיזים להציע לשלול את אזרחותם של בני-המקום.

    

   כאשר צורף יורג היידר לממשלת אוסטריה - החזירה ישראל את שגרירה מווינה כאות מחאה. אבל בהשוואה לליברמן, היידר היה ליברל, וכך גם ז'אן-מארי לה-פן.

    

   אם אתה רוצה משהו עדכני - הרי לך כותרת מהבוקר: "צמרת אגף החקירות של המשטרה התייצבה אמש (יום ד') אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וביקשה ממנו לחקור באזהרה את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בפרשת החשדות להלבנת הון והעלמות מס. קרוב לוודאי שמזוז ייאשר לחקור את ליברמן. החקירה תתבצע בשבועיים הקרובים"

    

    

    למה לענות קודם ?

   1. ה"כלומר" שלך הוא שוב אינטרפטציה שלך למצע ולא הדברים כמו שהם.

   המצע גורס שאם אזרח מצהיר שהוא אינו נאמן למדינה - אזרחותו עלולה להישלל.

   אתה מפרש שהכוונה היא רק לערבים. אני מפרש את זה ש"כל מי שלא עושה צבא וממלא אחר שאר חובותיו כאזרח" - הכוונה היא אליו. מבחינתי גם חרדי במאה שערים שאינו עושה צבא ולא מתנדב בשירות לאומי - אין שום סיבה שבעולם שיקבל קיצבאות מביטוח לאומי או כל שירות רפואי או אחר שהמדינה מספקת על חשבוני כמשלם מיסים. נישמע לך לא הגיוני ?

   2. בקשר לכל הפרשיות האלה, אתה באמת מאמין שיש שחר לפרשיה משנת 2000 שצצה בשבוע של הבחירות. זה רציני בערך כמו הפרשיה ש"מצאו" לאולמרט יומיים אחרי שהתגלה שהוא התחיל שיחות עם אסד על רמת הגולן. מצאו כלי ניגוח חדש בפוליטיקה - כל אחד שרוצים לתקוע לו טריז בגלגלים - מוצאים איזה הזוי על תרופות פסיכיאטריות שיטען שהוא ראה אותך לפני 15 שנה לוקח ממישהו מעטפה. לא משנה שאחרי חודש חודשיים יסגרו את התיק - האפקט כבר נעשה בזמן הפירסום.

   ועל זה נאמר - הציבור מטומטם ועל זה הציבור משלם.

     19/2/09 13:08:

   צטט: alfasin 2009-02-19 12:44:59

    

   אז הוא היה חבר בכך לפני 30 שנה.

   וכשאתה היית צעיר לא היית קצת יותר קיצוני בדיעותיך ?

   אפילו על פשע פלילי יש חוק התיישנות של 7 שנים, אם אינני טועה.

   זה ניהיה תחביב של התקשורת לחפור לאנשים בעבר ולשלוף עיזים.

   אין מישהו שאי אפשר למצוא עליו משהו.

   אותי יותר מעניין למצוא משהו רלוונטי מהשנים האחרונות.

    

   לשים את התמונה של ליברמן ליד כהנא ולומר שהם דומים (בעיקר בגלל הזקן) זאת דמגוגיה זולה בפעולה.

   מה גם שליברמן בעד נישואים אזרחיים - משהו שאני דיי בטוח שכהנא לא היה ממש בעדו...

    

   התיישנות אינה חלה על ביוגרפיה של אדם. ליברמן היה גזען ונותר גזען ואינו מסתיר זאת כלל. הוא מעוניין, למקרה שלא קראת את הפוסט - להפלות את הערבים ולהפכם לאזרחים סוג ב' על פי חוק. אמנם התמקדת בהלצת הדמיון שבגידול זקן, אבל מדובר בגידול אידיאולוגי.

    

   מפלגתו של ליברמן מבוססת כל-כולה על גזענות צרופה - הדרישה לשלול את האזרחות הישראלית מאלה "שאינם נאמנים". כלומר: האזרחים הערבים המהווים 20% מהציבור בישראל. בכל מקום אחר היה מצע כזה נקרא 'פאשיסטי', רק בלי מרכאות. אין בעולם המערבי כולו מפלגה גדולה שהייתה מעזה להציג דרישה שכזו בפומבי. אפילו הניאו-פאשיסטים בשווייץ ובהולנד הרוצים לגרש זרים, לא מעיזים להציע לשלול את אזרחותם של בני-המקום.

    

   כאשר צורף יורג היידר לממשלת אוסטריה - החזירה ישראל את שגרירה מווינה כאות מחאה. אבל בהשוואה לליברמן, היידר היה ליברל, וכך גם ז'אן-מארי לה-פן.

    

   אם אתה רוצה משהו עדכני - הרי לך כותרת מהבוקר: "צמרת אגף החקירות של המשטרה התייצבה אמש (יום ד') אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וביקשה ממנו לחקור באזהרה את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בפרשת החשדות להלבנת הון והעלמות מס. קרוב לוודאי שמזוז ייאשר לחקור את ליברמן. החקירה תתבצע בשבועיים הקרובים"

    

     19/2/09 12:44:

   אז הוא היה חבר בכך לפני 30 שנה.

   וכשאתה היית צעיר לא היית קצת יותר קיצוני בדיעותיך ?

   אפילו על פשע פלילי יש חוק התיישנות של 7 שנים, אם אינני טועה.

   זה ניהיה תחביב של התקשורת לחפור לאנשים בעבר ולשלוף עיזים.

   אין מישהו שאי אפשר למצוא עליו משהו.

   אותי יותר מעניין למצוא משהו רלוונטי מהשנים האחרונות.

    

   לשים את התמונה של ליברמן ליד כהנא ולומר שהם דומים (בעיקר בגלל הזקן) זאת דמגוגיה זולה בפעולה.

   מה גם שליברמן בעד נישואים אזרחיים - משהו שאני דיי בטוח שכהנא לא היה ממש בעדו...

    

     19/2/09 07:13:

   צטט: alfasin 2009-02-19 02:59:11

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 08:48:44

   צטט: simon von tifa 2009-02-08 21:01:53


   ליברמן=כהנא

   ליברמן מימין.

   הופרדו בלידתם.

    

    

    

    זאת סתם דמגוגיה זולה !

   לא דמגוגיה ובטח לא זולה -  אלא דווקא דברים מבוססים. למקור ההשוואה בין שני הגזענים יש יותר מסיבה ביוגרפית של דמיון פיזי - בכתבה המקסימה הזו.

    

     19/2/09 03:05:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 14:21:46

   צטט: רחל נפרסטק 2009-02-08 14:13:25

   נתת כאן נאום ארוך על התקרנפות. וזה יפה מאוד.

   בסוף צירפת את ליברמן מבלי לתת נימוק אחד מדוע הוא גזען בעיניך.

    

   מה שאני שמעתי מתשדירי הבחירות הוא שמי שאינו מוכן להצהיר שהוא נאמן למדינה - לא יקבל ממנה זכויות.

    

   זה לא אמור רק לגבי דוברי השפה הערבית.

    

   יש להניח שעל הצהרתו זו לא תחלוק כשמדובר בחרדים או במתנחלים "לא עלינו".

    

   מי שמוציא אדם מכלל ישראל מבלי לתת לכך נימוק - הוא בעיני גזען.

   אני מבין שסיפורם של סבי וסבתי לא הזיז לך, כמו הרצאה משעממת. את צודקת: אני כאן הגזען, ולא מי שקרא מעל במת הכנסת להוציא להורג את חברי הכנסת הערבים, לשלול את תעודת הזהות שלהם. יש לי אפילו רעיון לטרנספר את כל הערבים לים ברכבת סיוע אווירי.

    


    


   בלינק שצירפת ליברמן קורא לשפוט בוגדים (כאלה שיוצרים קשר עם האויב ויתכן שאף מעבירים לו אינפורמציה הפוגעת בביטחון המדינה, ראה ערך עזמי בשארה) כמו אנשים ששיתפו פעולה עם הנאצים, ואני מצטט:

    

    "אנחנו דרשנו שבקווי היסוד יהיה כתוב מפורשות - כל אותם מסיתים ומשתפי פעולה עם הטרור שיושבים בבית הזה - שישאו בכל העונש. כל אלה שממשיכים להיפגש חופשי עם חמאס, ועם חיזבאללה, ונוסעים חדשות לבקרים ללבנון. אלה שרק לפני יומיים הכריזו על יום העצמאות של מדינת ישראל כעל יום הנכבה והרימו דגלים שחורים. יש פקודת הטרור, לפי פקודת הטרור יש למצות את הדין עם כל משתפי הפעולה"

    

    כל שאר הרעיונות של הוצאה להורג, שלילת אזרחות וטרנספר לים הם כבר רעיונות מקוריים שלך.

   רוצה לספר לנו משהו ?


   לי באופן אישי נימאסה ההשתלחות של השמאל בכל איש ימין שלא מוצא חן בעיניכם.

   יש לך ביקורת ? תן אותה בצורה לגיטימית.

   אל תמציא לי דברים שליברמן אמר- קח את המצע של המפלגה שלו, ותראה לי סעיף (בציטוט מדוייק) שלא ניראה לך, ואז תתן נימוק ראוי. כשתעשה את זה - המקום הזה יהפוך לבמה ראויה לויכוח.

   עד אז, אתה ושכמותיך עושים בדיוק את מה שהם יוצאים כנגדו: תעמולה דמגוגית ריקה ומשתלחת שנישענת על סיסמאות חסרות משמעות כמו: "רק לא ליברמן".

   אז אולי באמת תסביר לי ברצינות למה לא ?

    

   אפילו שכבר היו בחירות. ולא, לא הצבעתי לליברמן ועדין זה מקומם אותי - מותר לי ?

     19/2/09 02:59:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 08:48:44

   צטט: simon von tifa 2009-02-08 21:01:53


   ליברמן=כהנא

   ליברמן מימין.

   הופרדו בלידתם.

    

    

    

    זאת סתם דמגוגיה זולה !

     18/2/09 22:18:

   צטט: אישון 2009-02-18 20:55:54


   פוליטית זה לא משנה מי מ-עדר הקרנפיזמוס נמצא או בוחר. כולם מקשיבים לחמור הרפובליקני או לנשר הדמוקרטי ואם לא הם הופכים לפוליטיקאי כאפות. גם שרון אמר בזמנו "דברים שרואים מכאן לא רואים משם ".
   חברתית זה מה שחשוב ויכול להיות שמבחינת נישואים אזרחיים ליברמן יעשה מה שמרץ לא הצליחו לעשות.הכל כאן הפוך.

   ידידי, כנראה נוח לך להסתכל על עליית מפלגה ימין-קיצונית בישראל כמי שתעשה מהפך במשהו הקשור לזוגיות. אבל זה בערך כמו לומר על תת-תזונה שהיא סוג של דיאטה.

     18/2/09 20:55:

   פוליטית זה לא משנה מי מ-עדר הקרנפיזמוס נמצא או בוחר. כולם מקשיבים לחמור הרפובליקני או לנשר הדמוקרטי ואם לא הם הופכים לפוליטיקאי כאפות. גם שרון אמר בזמנו "דברים שרואים מכאן לא רואים משם ".
   חברתית זה מה שחשוב ויכול להיות שמבחינת נישואים אזרחיים ליברמן יעשה מה שמרץ לא הצליחו לעשות.הכל כאן הפוך.
     14/2/09 19:12:

   צטט: מיכל* 2009-02-14 19:05:38

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-14 18:23:54

   צטט: מיכל* 2009-02-14 17:51:01

   כתבת מצויין וחשוב הפוסט.

   חשוב מאוד.

   ברמת העיקרון כל הרמת ראש של פאשיזם ודורסנות צריך לצלצל לנו חזק על השולחן

   ובכל זאת חשוב לי לציין שיש הבדל בין שני המצבים (גרמניה של שנות ה-30 וישראל של שנות האלפיים).

   גם כי לערבים מעולם לא היה שוויון הזדמנויות כאן וגם לא שוויון חובות.

   ברור שיש הבדלים רבים ואין חפיפה מלאה. אבל תסמיני התעוררות הפשיזם תמיד זהים: האצבע המאשימה והשואלת 'מיהו נאמן', ססמאות בגנות המיעוט, סימונו, הגדרתו כאשם, כפחות זכויות, עד הגדרתו בחוק כסוג ב'.ההמשך יבוא.

    

    

   סוג ב' הם היו כאן תמיד.

   עכשיו אני שומעת אנשים אומרים "מה הבעיה שלהם? לא טוב להם, שיעברו לעזה" כל כך פשוט.

    

   כן, ה"הם" - מה הבעיה שלהם ? גם אם ליברמן לא יקבל את משרד התחבורה, יש מספיק ידע גרמני כדי להיות אדיבים מספיק ולספק רכבות וואן-ווי - במחלקה שנייה כמובן - לכל אלה שעדיף שילכו לעזה, הנחות לשמאלנים.

     14/2/09 19:05:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-14 18:23:54

   צטט: מיכל* 2009-02-14 17:51:01

   כתבת מצויין וחשוב הפוסט.

   חשוב מאוד.

   ברמת העיקרון כל הרמת ראש של פאשיזם ודורסנות צריך לצלצל לנו חזק על השולחן

   ובכל זאת חשוב לי לציין שיש הבדל בין שני המצבים (גרמניה של שנות ה-30 וישראל של שנות האלפיים).

   גם כי לערבים מעולם לא היה שוויון הזדמנויות כאן וגם לא שוויון חובות.

   ברור שיש הבדלים רבים ואין חפיפה מלאה. אבל תסמיני התעוררות הפשיזם תמיד זהים: האצבע המאשימה והשואלת 'מיהו נאמן', ססמאות בגנות המיעוט, סימונו, הגדרתו כאשם, כפחות זכויות, עד הגדרתו בחוק כסוג ב'.ההמשך יבוא.

    

    

   סוג ב' הם היו כאן תמיד.

   עכשיו אני שומעת אנשים אומרים "מה הבעיה שלהם? לא טוב להם, שיעברו לעזה" כל כך פשוט.

    

     14/2/09 18:23:

   צטט: מיכל* 2009-02-14 17:51:01

   כתבת מצויין וחשוב הפוסט.

   חשוב מאוד.

   ברמת העיקרון כל הרמת ראש של פאשיזם ודורסנות צריך לצלצל לנו חזק על השולחן

   ובכל זאת חשוב לי לציין שיש הבדל בין שני המצבים (גרמניה של שנות ה-30 וישראל של שנות האלפיים).

   גם כי לערבים מעולם לא היה שוויון הזדמנויות כאן וגם לא שוויון חובות.

   ברור שיש הבדלים רבים ואין חפיפה מלאה. אבל תסמיני התעוררות הפשיזם תמיד זהים: האצבע המאשימה והשואלת 'מיהו נאמן', ססמאות בגנות המיעוט, סימונו, הגדרתו כאשם, כפחות זכויות, עד הגדרתו בחוק כסוג ב'.ההמשך יבוא.

    

     14/2/09 17:51:

   כתבת מצויין וחשוב הפוסט.

   חשוב מאוד.

   ברמת העיקרון כל הרמת ראש של פאשיזם ודורסנות צריך לצלצל לנו חזק על השולחן

   ובכל זאת חשוב לי לציין שיש הבדל בין שני המצבים (גרמניה של שנות ה-30 וישראל של שנות האלפיים).

   גם כי לערבים מעולם לא היה שוויון הזדמנויות כאן וגם לא שוויון חובות.

     14/2/09 10:23:

   צטט: זאב כספי 2009-02-13 20:54:15


   ראשית : הערכה לסגנון הכתיבה , שאפו .

   וזאת , מבלי בהכרח להסכים לתוכן .

   וגם , תיזכורת ,

   העליה הראשונה הרשמית לארץ ,"בפרוץ" הציונות המעשית ,

   היתה באוניה "תטיס"  בשנת  1865

   ולארץ הגיעו דרך לבנון ולכן התיישבו בצפון , ראש פינה , יסוד המעלה,

   אנחנו שוכחים (או שלא יודעים ) מה בדיוק היה פה לפני 100 שנה +.

   זה דיון נפרד , ואחר לחלוטין  .

   וגם , לא אכנס לדיון " פוליטי" בסגנון , שמאל ימין, שמאל,

   אבל , מה שבאמת מקומם זו הנקודה הבאה :

   הייתי באמת רוצה לראות ולשמוע  ,

   על פרלמנט אחד בעולם , רק אחד ,

   שיושבים בו נבחרי ציבור , שמרשים לעצמם לירוק על מדינתם

    לחבור עם אויביה ועוד , בכזאת בוטות ושנאה

   וזאת , מבלי שייעצרו ו/או שיישלמו את המחיר ?

   תנו לי דוגמא בבקשה , רק פרלמנט אחד, בעולם כולו !

    מה כבר ביקשתי ?

   נ.ב.

   מה אתם  חושבים , עאזמי בשארה סתם ברח ,

   כי מה , מתנכלים לו ?

   נו באמת, תרגיע. סביר להניח שבכל הפרלמנטים בעולם יושבים כל מיני בוגדים בעמם, מרגלים וגם סתם שפיונים מזן פשוט - כאלה שגויסו על ידי מדינת אוייב ומקבלים כסף, או יותר נכון הפקדה בשוויץ, או כל חודש גזיר אחד נוסף מהנגטיב בו צולמו עם שלוש נערות ליווי במלון 'קופה קובנה'.

    

   החברים שלי במוסד לא השתכנעו לטובת טוקבק זה לנקוב בשמות ספציפיים של פולארדים שאנחנו מעסיקים, אז אסתפק בלהזכיר את פרשת פרופיומו שחשק בכריסטין קילר הסובייטית הלוהטת. קרא גם על זאב אבני, אלכסנדר יולין, ישראל בר  ובכלל, הדף הזה יעניין אותך.

   ברור שישראל אינה מפעילה מרגליםאו בוגדים כאלה בתוך כל מיני ממשלות, ישראל מוסרית מכדי מכדי לשלם כסף או לסחוט באיומים מלשנים - לא, מה פתאום, ריגול זה רק האחרים. 

     13/2/09 20:54:


   ראשית : הערכה לסגנון הכתיבה , שאפו .

   וזאת , מבלי בהכרח להסכים לתוכן .

   וגם , תיזכורת ,

   העליה הראשונה הרשמית לארץ ,"בפרוץ" הציונות המעשית ,

   היתה באוניה "תטיס"  בשנת  1865

   ולארץ הגיעו דרך לבנון ולכן התיישבו בצפון , ראש פינה , יסוד המעלה,

   אנחנו שוכחים (או שלא יודעים ) מה בדיוק היה פה לפני 100 שנה +.

   זה דיון נפרד , ואחר לחלוטין  .

   וגם , לא אכנס לדיון " פוליטי" בסגנון , שמאל ימין, שמאל,

   אבל , מה שבאמת מקומם זו הנקודה הבאה :

   הייתי באמת רוצה לראות ולשמוע  ,

   על פרלמנט אחד בעולם , רק אחד ,

   שיושבים בו נבחרי ציבור , שמרשים לעצמם לירוק על מדינתם

    לחבור עם אויביה ועוד , בכזאת בוטות ושנאה

   וזאת , מבלי שייעצרו ו/או שיישלמו את המחיר ?

   תנו לי דוגמא בבקשה , רק פרלמנט אחד, בעולם כולו !

    מה כבר ביקשתי ?

   נ.ב.

   מה אתם  חושבים , עאזמי בשארה סתם ברח ,

   כי מה , מתנכלים לו ?

     12/2/09 10:47:

   צטט: רוקדת עם הרוח 2009-02-11 19:24:14


   ניסינו, באמת שניסינו - ובסוף קיבלנו 3%!!!! בלבד מקולות הבוחרים.

    

   זאת מדינה של קרנפים.

    

   ולמרבה הצער הם לא יקראו את הפוסט שלך, וגם אם יקראו לא יבינו את האנלוגיה.

    

   הענקתי לך את הכוכב שמגיע בהחלט.

    

    

    הפוסט הזה נכתב בגלל תנועת העדר ימינה, משום שחששתי ששיקולים כמו "ליבני כנגד ביבי" יביאו זליגה החוצה מ'מרצ' ל'חד"ש' ו'קדימה' - וישיאירו מיעוט קולות כנגד הימין הקיצוני העולה, שעתיד למרר את חיינו.

    

     11/2/09 21:06:

   צטט: נעמית 2009-02-11 19:55:46

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-11 15:18:33

   צטט: נעמית 2009-02-11 08:26:36

   סוג של אנטי קליימקס.

   השקט שאחרי הסערה. תרתי.

   כולם הפסידו בגדול.

   אה, אבל אפשר סוף סוף לבדוק את המימרה הידועה:

   אין שמאל. אין פיגועים.

   הפוסט הזה, שנכתב לפני הבחירות - נכתב בשל הידיעה הברורה שיש ריצה אל הימין וימינה ממנו. רבים חשבו שזו העת להצביע לבני כנגד ביבי ובתמורה יקבלו ליברמן חזק, דא. שתיקתה של  מרצ  כנגד המלחמה החלישה רבים מאמונה בשוויון וזכויות הפרט, עמעמה עוד יותר את שנכתב בטקסט המכונן של 'מגילת העצמאות'. על כן אני עצוב ביום, אך לא מופתע כלל. לגבי פיגועים או פעילויות טרור אחרות - האמיני לי, בוא יבואו - ללא קשר לדמגוגיות הגורסות כאילו איזה שהוא צד פוליטי אשר בשלטון - אשם בהם.

    

    כמובן שהאמירה הזאת נאמרה באירוניה כואבת. נדמה לי שזו אחת מהסיסמאות שרצו בקמפיין 96 כשפרס הפסיד לנתניהו, ברור לי שעלית הימין רק מגבירה את הסיכוי לפיגועים. אגב, גל הפיגועים הרצחני שלפני בחירות 96 נעשה אחרי חיסול סלאח שחאדה נדמה לי. מרצ אגב לא שתקה לגבי המלחמה, אבל היא נקטה עמדה מובהקת שהמלחמה היתה צריכה להיעשות עד שלב מסוים.

    

    

   ערדליים
   זעקתה המינורית של  מרצ , או יותר נכון - הבלתי נשמעת, כנגד המלחמה, הייתה כמו אס.אמ.אס מנשדד למשטרה. זה עלה ביוקר. אבל בטווח הארוך סטירות מביאות לשיקום. אחרי הזוועה החוקתית והבטחונית שתתחולל בישראל - יגיע גל חדש של שמאל צעיר ומושחז יותר, עם אוכף וערדליים למידות קרנפים.

    

     11/2/09 19:55:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-11 15:18:33

   צטט: נעמית 2009-02-11 08:26:36

   סוג של אנטי קליימקס.

   השקט שאחרי הסערה. תרתי.

   כולם הפסידו בגדול.

   אה, אבל אפשר סוף סוף לבדוק את המימרה הידועה:

   אין שמאל. אין פיגועים.

   הפוסט הזה, שנכתב לפני הבחירות - נכתב בשל הידיעה הברורה שיש ריצה אל הימין וימינה ממנו. רבים חשבו שזו העת להצביע לבני כנגד ביבי ובתמורה יקבלו ליברמן חזק, דא. שתיקתה של  מרצ  כנגד המלחמה החלישה רבים מאמונה בשוויון וזכויות הפרט, עמעמה עוד יותר את שנכתב בטקסט המכונן של 'מגילת העצמאות'. על כן אני עצוב ביום, אך לא מופתע כלל. לגבי פיגועים או פעילויות טרור אחרות - האמיני לי, בוא יבואו - ללא קשר לדמגוגיות הגורסות כאילו איזה שהוא צד פוליטי אשר בשלטון - אשם בהם.

    

    כמובן שהאמירה הזאת נאמרה באירוניה כואבת. נדמה לי שזו אחת מהסיסמאות שרצו בקמפיין 96 כשפרס הפסיד לנתניהו, ברור לי שעלית הימין רק מגבירה את הסיכוי לפיגועים. אגב, גל הפיגועים הרצחני שלפני בחירות 96 נעשה אחרי חיסול סלאח שחאדה נדמה לי. מרצ אגב לא שתקה לגבי המלחמה, אבל היא נקטה עמדה מובהקת שהמלחמה היתה צריכה להיעשות עד שלב מסוים.

     11/2/09 19:24:


   ניסינו, באמת שניסינו - ובסוף קיבלנו 3%!!!! בלבד מקולות הבוחרים.

    

   זאת מדינה של קרנפים.

    

   ולמרבה הצער הם לא יקראו את הפוסט שלך, וגם אם יקראו לא יבינו את האנלוגיה.

    

   הענקתי לך את הכוכב שמגיע בהחלט.

    

    

     11/2/09 18:01:

    סלבוי ז'יז'ק ב "ברוכים הבאים למדבר של הממשי"  (רסלינג) כותב:

    

     "כשהשמאל העכשווי מפציץ את המערכת הקפיטליסטית בדרישות שהיא  כמובן לעולם לא תוכל להיענות להן (תעסוקה  מלאה! שמירה על מדיניות הסעד והרווחה! מתן זכויות  מלאות למהגרים!), אזי ביסודו של דבר, השמאל משחק  במשחק של פרובוקציות היסטריות. זה כמו להציב בפני האדון תביעה  שאינו יכול  למלא אחריה, וכך לחשוף את  אין-האונות שלו.

   הבעייתיות העולה מאסטרטגיה  זו אינה שהמערכת  לא יכולה להיענות לדרישות אלה, אלא שאלה המכריזים השכם והערב על  אותן הדרישות אינם רוצים באמת לחזות  במימושן. למשל כשאנשי  אקדמיה "רדיקלים" דורשים  מתן זכויות  מלאות  למהגרים ופתיחת  גבולות בפניהם, האם הם מודעים לכך שהיישום המידי של הדרישות הללו יוביל, מסיבות ברורות, להצפת ארצות המערב המפותחות  במיליוני מהגרים? מצב עניינים שיעורר רתיעה  אלימה וגזענית  מצד מעמד  הפועלים ואשר  כתוצאה מכך יסכן  את מעמדם המיוחד ורב-הפרבילגיות  של אותם  אנשי אקדמיה? כמובן שהם מודעים להשלכות אלה , אולם הם מסתמכים על  הידיעה  שלדרישותיהם לא יהיה מענה; בדרך זו הם יכולים להמשיך לדבוק בצביעות במצפון הרדיקלי הנקי שלהם ובאותה  שעה להמשיך ליהנות ממעמד עתיר פריבילגיות" .

   הוא מביא לדוגמה את ההגירה מקובה לארה"ב , בה נשלחו עבריינים ולא רצויים מסוגים שונים ... או כפי שדרשו הסטודנטים בפריז במרד 1968 "הבה נהיה ריאליסטים, נדרוש את הבלתי אפשרי".

    

   Rebecca Horn, Kiss of the Rhinoceros, 1989. Stell, aluminum, and motor, 250 x 250x28

     11/2/09 15:18:

   צטט: נעמית 2009-02-11 08:26:36

   סוג של אנטי קליימקס.

   השקט שאחרי הסערה. תרתי.

   כולם הפסידו בגדול.

   אה, אבל אפשר סוף סוף לבדוק את המימרה הידועה:

   אין שמאל. אין פיגועים.

   הפוסט הזה, שנכתב לפני הבחירות - נכתב בשל הידיעה הברורה שיש ריצה אל הימין וימינה ממנו. רבים חשבו שזו העת להצביע לבני כנגד ביבי ובתמורה יקבלו ליברמן חזק, דא. שתיקתה של  מרצ  כנגד המלחמה החלישה רבים מאמונה בשוויון וזכויות הפרט, עמעמה עוד יותר את שנכתב בטקסט המכונן של 'מגילת העצמאות'. על כן אני עצוב ביום, אך לא מופתע כלל. לגבי פיגועים או פעילויות טרור אחרות - האמיני לי, בוא יבואו - ללא קשר לדמגוגיות הגורסות כאילו איזה שהוא צד פוליטי אשר בשלטון - אשם בהם.

     11/2/09 15:10:

   צטט: חייצוק 2009-02-10 17:22:27

    

   הכתיבה על הסבא הייתה ייפה ומעניינת.אצלך זה הסבא,ואצלי זה סיפור דומה על הורי שברחו מגרמנייה ב1933 לפלשתינה.גם הורי אשתי שחיו בקאסל-גרמניה דורות רבים,ברחו ב1933 ארצה.

   הסיפור על הקרנפים מעניין גם הוא,ועשית עבודה יפה על המושג להתקרנף.

   אבל, ההתלהמות נגד ליברמן אינה נכונה,אינה צודקת,ואין שום מקום לכנותו פשיסט מפני ש:

   1.פשיזם לא יכל להיות במדינת ישראל מפני שהוא מנוגד לאופי היהודי והישראלי.אנו עם שאוהב לדבר, שאוהב ביקורת,ויש בו אלפי דעות מנוגדות.האופי שלנו: דמוקרטייה פרלמנטרית.פשיזם דוגלת במשטר טוטליטארי דיקטטורי.מוסוליני באיטלייה,ופרנקו בספרד הם שהמציאו את הפאשיזם. הפאשיזם דוגל בסמכות בלתי מוגבלת למנהיג

                 הפאשיזם לא מוכן לתת ייצוג בשלטון לאינדיבידואל,אלא רק לתאגידים,לגורמים מקצועיים,שזה בניגוד מוחלט לדמוקרטייה פרלמנטרית.

   איפה ליברמן ואיפה הפשיזם?

   מדוע אתה לא בודק מה קרה פתאום שהאיש אמור לקבל 19-21 מנדטים?

   פתאום כל הפשיסטים מצביעים ליברמן???

   אני לא מצביע ליברמן.אני הצבעתי כבר הבוקר ל"כן: ציפ ליבני,אבל ליברמן מתחזק מפני ש:

   הציבור התאכזב משלטון שישב

    בשקט 8 שנים כשקאסמים נופלים יום יום על תושבי הדרום.אין מדינה בעולם שהיתה מסכימה לזאת.

   מחבלים ממזרח ירושליים,ושכונותיה שהרגו יהודים בישראל שר הבטחון

   שרצה להרוס את בית המחבלים פחד מה יגיד היועץ המשפטי.

   הוריו של אותו רוצח שמצהירים תמיכה מלאה בבנם, מקבלים מביטוח לאומי קיצבאות.ח"כ שערק לסורייה,ועזר לחיזבאללה נגדינו עדיין מקבל קיצבה כח"כ. יש גבול למה שדמוקרטיה נותנת.דמוקרטיה זה לא אנרכייה.

   ליברמן הייה מנכ"ל משרד ראש הממשלה של נתנייהו כשזה זכה לראשונה להיבחר כראש ממשלה.הוא עשה עבודה טובה אז.

   אום אל פאחם הפכה להיות עיר חמאסית.ראיד סלאח שהייה ראש עיר,ומנהיג האיסלאם הקיצוני מצהיר כל הזמן ללא שום חשש הצהרות אנטי ישראליות קיצוניות.מי שנלחם מבפנים נגד מדינת ישראל צריך השלטון הדמוקרטי למצוא דרכים איך למנוע זאת.זה לא אומר שכל האזרחים הערבים הם מרגלים ומחבלים.יש ביניהם רבים וטובים שנהנים

   מהדמוקרטיה בארץ.

   הציבור שנוהר לליברמן רצה מישהו שיסביר לערביי ישראל שאל להם לרקוד על הגגות כשנופים טילים על אזרחי ישראל.

   חייצוק

    ידידי,ראשית פ איני מסכים שיש מקומות בהם פשיזם אינו אפשרי, הוא תמיד אפשרי. שנית: כתבתי על נטייה עדרית, זרם חדש התופס תאוצה מלמטה ולפי תוצאות הבחירות אתה יכול לראות בעצמך - המגמה היא ימין וימינה. כאשר אתה אומר שהאמירה הגורפת כלפי נאמנותם של אזרחי ישראל הערבים שווי הזכויות, בינתיים, אתה לנעשה מסכים שיש כאן שיפוט גורף וקולקטיווי, הפניית אצבע מאשימה כלפי ציבור שלם על בסיס אתני. דבר אחרון: הצער על ירי הקסאמים ופעולות הטרור הוא רב, אל תחשוב שאני מצדד בכך חלילה. אלא מה: יש להפסיק את מעגל הדמים, ואת פירות ה"ענישה"בעזה ו"לימוד הלקח" עוד נראה בעתיד.

    

     11/2/09 14:42:

   צטט: ((אליהו)) 2009-02-10 16:58:40


   תגיד, לא נמאס לך מהפופוליזם הזול הזה,מה אם קריאותייך לתרבות ותוכן,

   אתה ממחזר את הדברים שכבר שמענו  באסתטיקה אך לא בחוכמה.

   אני לא בעד מרץ או בעד ליברמן, אני בעד. בשביל. למען.

   אני בוחר להיות בעד. ולא נגד.

   הגזענות שאתה מדבר עליה, וההצהרה שאתה מחפש שתצא נגדה,

   שניהם נמצאות באותו דלי מסריח, זה בתחתית הדלי וזה צף על הקצה.

   הגזענות הפשוטה למעשה נמצאת גם בחדרים במסדרונות ובאולמות מרץ,

   כמו שהיא נמצאת אצל כולנו.

   לכן בקשתי, חדל כבר מהפופ אינטלגנציה הזאת, עבור לתוכן אמיתי.

    

   נ.ב.

    

   לפי ויקיפדיה - ג'מוסים חיים ומתים בעדר.

   אם זה פופוליזם זול, אני שמח שאתה בין קוראיו. אם הגעת בטעות - אנה בצע סיבוב פרסה. אם בחרת להתבטא - מאחר ומדובר כאן בטקסטים בעל ערך אסתטי בלבד - אנא הקפד לאיית נכונה: "עם" ולא "אם", "קריאותיך" ולא "קריאותייך", "מרצ" ולא "מרץ" וכדומה. תוכן אמיתי תמצא בפוסטים אחרים - פה שולטת הרדידות. 

    

     11/2/09 14:37:

   צטט: AviTell 2009-02-10 16:20:49

   שתיים, אני מודה. התקרנפתי, במידה מסויימת, מתונה, אבל אחר כך כבר לא, ואז חוזר חלילה. זה לא שאני התקרנפתי, זה שכל העולם סביב החל נע על צירו והתגמד. לעומתי. אז הבחנתי שאני מתבונן בו במשקפיים המעוותות. אלה שחלקנו פעם ביחד. עכשיו כבר לא. (ותודה על היותך ארכיב אנושי מופלא לאוצרות שבחלקם כך נדמה לי, קיימת פיסת חיי) (איך לכל הרוחות מככבים?)

    

   כרומני רב-תרבותי ועתיר ספרים, עלו כאן כמה נושאים: ראשית לגבי שמו הפרטי של יונסקו. שנית לגבי איכויותיהם הפנומאליות של הממליגה והצ'ורבה ממטבחה של אמך. אנא השלם לי את הפרטים הללו ובתמורה אזכיר לך מה הקשר בין ריקודי-עם לשעת אפס, טיול-שנתי ודג הטונה.

     11/2/09 13:48:

   צטט: ליריתוש 2009-02-10 12:38:02


   כן, אני מאבחנת לפי הקרן - רואה שלמדתי? - שהפוסט מעניין, מרתק, משכיל ביותר.

   ותודה לאורי כרמל שהפנה אותי לכאן, אז אני מקווה שקרנו תעלה... :-) 

    

    קרנו של הציבור עלתה היום :-) ברוכים הבאים לשמורת השמאל. 

     11/2/09 12:59:

   צטט: סופי בנימין 2009-02-10 09:34:04


   תודה. סיפקת לי הרבה חומר למחשבה.

    

   התופעה הזו חוזרת ונשנית בכל כך הרבה היבטים בחיים...

   רק השבוע נתקלתי בה- במלוא עוצמתה, במקום עבודתי,

   כשדעתי לא היתה "דעת הרוב"

   ומצאתי עצמי מחפשת דרכים להישאר "דמוקרטית" מחד -

   היינו - לכבד את דעת הרוב - הכל כך שונה משלי -

   ומאידך - למצוא את אופן הביטוי הנכון עבורי, על מנת

   שאוכל לחיות בצורה טובה עם מצפוני - ...

    

   לא פשוט - הריקוד הזה.

    הריקוד הלא-פשוט הזה, חשוב שיישמר - גם כשאת המיעוט של המיעוט.

     11/2/09 10:02:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-11 08:02:09

   צטט: יאיר לוינסון 2009-02-10 08:40:09

    תודה שהזמנת אותי לקרוא את זה.חשוב בימים אלה...

    מקווה שנתת את קולך לצימוק תחזיות האימה: ליברמן 20. נאלץ להתמודד עם ליברמן 15.

    

    

    

   אני הצבעתי.
     11/2/09 09:00:

   צטט: אור נוגה 2009-02-10 09:18:08


   פוסט מדהים, חשוב ונחוץ,

   כתבת אותו מהמקום הכי נכון לנו בימים אלה.... ההיסטוריה.

   לצערי העם הזה כנראה לוקה בתסמונת השכחה....

   לוקה בראיה למרחק....

   ופה, בקפה, אולי המקום לציין, גם כשהגבתי בקול שפוי, בפוסטים מסויימים,

   להתלהמות ולתסמונת העדר אחרי ליברמן...

   קיבלתי תגובות שמביישות אותי, כאחת מהעם הזה....

   המילה אנושיות - אינה קיימת במילון הקרנפיזם....

   אור נוגה

    נון-קרנפיזם היא תכונה נדרשת בימים אלה, הקימי לך עדר נאמן משלך - לעמוד כנגד שעטת העדר.

    

     11/2/09 08:26:

   סוג של אנטי קליימקס.

   השקט שאחרי הסערה. תרתי.

   כולם הפסידו בגדול.

   אה, אבל אפשר סוף סוף לבדוק את המימרה הידועה:

   אין שמאל. אין פיגועים.

     11/2/09 08:02:

   צטט: יאיר לוינסון 2009-02-10 08:40:09

    תודה שהזמנת אותי לקרוא את זה.חשוב בימים אלה...

    מקווה שנתת את קולך לצימוק תחזיות האימה: ליברמן 20. נאלץ להתמודד עם ליברמן 15.

    

     10/2/09 23:50:

    

   מדויק וחד. תודה.

    

   חיוךמיכל

     10/2/09 19:05:

   צטט: יו-חנן 2009-02-10 08:15:26

    

   כתוב נפלא

   תודה

   יו-חנן

   משחח עם הלא-מודע

    

   נראה שלא כולם חושבים כ"ך :-)

    

     10/2/09 18:33:

   צטט: נעמית 2009-02-10 08:13:01


   כמו גם לשייך את הימין לאיזה מיעוט מקופח שצריך אומץ להשמיע קול

   להזכירך מדינת ישראל נשלטת על ידי הימין למעט שנים ספורות

   זה שלושים שנה, הבחירות הללו הן בחירות שבהן גוש הימין הוא גוש שולט.

    נעמית, הסיכוי לעמוד על אי הדיוקים והסטיות בטקסט הנ"ל משולה למציאת מחט בערימת שחת. שיצביעו ליברמן, הם בעד לשלול מאזרחי המדינה את האזרחות על פי שיוך אתני.

     10/2/09 18:30:

   צטט: יאיר, ניו יורק 2009-02-10 01:42:42


   יגאל שתיים

   ברור לי שלא אתה תשתכנע ולא 99 אחוז המגיבים כאן שכל כך מעריצים את 'האומץ' ו'הנונקונפורמיזם' שלך,

   ובכל זאת אנסה...

   יוג'ין יונסקו התנגד לכל התקרנפות. הפשיסטית כמו השמאלנית. ולמעשה, ככל שהתבגר, הוא הלך והגדיר עצמו יותר ויותר דווקא כאיש ימין...

   בימינו הוא היה מגדיר את עצמו, אני משער, כאחד מהניאו קונסרבטיבים שאתה כה מתעב, מן הסתם 

   .

   תראה כאן, קטע ממאמר עליו:Ionesco has always remained astray from the "herd." A staunch anti-conformist, he sees the individual artist, and not politics, as the vehicle for genuine social change. He remains resolutely opposed to politically "committed" theatre and, since 1960, has proclaimed himself a "right-winged anarchist" critical of any form of government whatsoever, especially of the disciplined structure of a socialist society.  

   אם אתה לא בטוח שלא בילפתי, הנה הלינק:

   http://www.thecrimson.com/article.aspx?ref=120717 

   והקונפורמיזם הכמעט מוחלט בין מגיביך כאן, דומה,  הוא דוגמא פנטסטית למה שיונסקו כל כך סלד ממנו... 

   ובאשר לאחוז היחיד של המגיבים שהעיז להשמיע קול אחר -  הלא הוא המגיב הנועז dral שאפו בחור!!!

   לפי הדיקציה שניכם כנראה שייכים לאותו קורס קריאה מהירה בהתכתבות, אקסטרני.

     10/2/09 18:10:

   צטט: drall 2009-02-10 01:16:32

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 23:01:34

   אם אתה מכיר את ליברמן כל כך טוב

   אתה בטח יודע שהוא היה חבר בתנועת "כך",

   שהוא גזען אלים ונראה בערך "כך":

    

   מה שכן - אמסור למחזאי יונסקו ז"ל ולויקיפדיה

   על אבחנותיך הזואולוגיות.

    

    

   לפני הרבה מאוד שנים הייתי חבר "רצ". מאז החכמתי. לא הייתי רוצה שמישהו יזכור לחובתי את מה שחשבתי בתקופה כל כל נשכחת ולא רלוונטית בחיי.

   גם לליברמן צריך לתת את הקרדיט המינימאלי הזה , גם אם הוא היה חבר "כך". יכול להיות שהוא התבגר והוא לבטח החכים.

    

   נראה לי שליברמן נראה כמו שהוא נראה בגלל סיבות גנטיות, ולהאשים מישהו במשהו בגלל הגנים שלו זו בדיוק גזענות , במובן המיידי שלה.

    

   יש לו אישה נפלאה וילדים מקסימים והבית שלהם מלא באהבה.

    

   אה , יונסקו.

    

   אם תשיג אותו , תספר לו שהקרנף הוא חיה מתבודדת ובדרך כלל תוקפת את בני מינה כשהם מתקרבים אליה. בשום אופן היא לא חיה בעדרים אבל יש לה אינסטינקט מעניין.

   קרנפים יתקפו זה את זה תמיד למעט במקרה שהם יורדים לנהר לשתות. אז מתקיימת איזו אנומליה בהתנהגות שלהם והם יניחו אחד לשני לשתות בשלום.

    בויקיפדיה כמובן יודעים את זה. 

    

    

    

    

   טרם נתקלתי בהבנת נקרא מפרספקטיבה כה צרה. איש לא טען דבר לגבי חזותו של ליברמן, אם כי זה המקום לציין שהוא יפה-תואר. גם את יונסקו אתה בוחן דרך מגדיר פרפרים דה-לה-מישלן 1995 המיושן. מאידך אני מאמין לך שאתה מבין בקרנפים - לא נותר לי אלא לקוות שכילית את זמנך כאן ולא מצאת את תעודת הזהות.

     10/2/09 18:05:

   צטט: החיידק הידידותי 2009-02-10 01:12:10

   צטט: udi.s 2009-02-08 12:51:53

   ליברמן פשיסט, תפיסת עולמו והדמגוגיה שלו, פשיסטים.
   מה שכן מפליא אותי הוא שתומכיו, אלו מבין יוצאי חבר העמים ה"רוסים"  ה"משכילים" תומכים למעשה באותה השיטה ובאותה הדמגוגיה שדיכאה אותם, אך הפעם בתפקיד המדכאים.
   כמו ילד מוכה שהופך להיות הורה מכה.
   אלו לא קרנפים, אלו גזענים אידיוטים פשוטים. 

   מוזר שאידיוט מנסה לאבחן אידיוטים ,

   לא זכור לי שהיהודים המדוכאים ברוסיה שיגרו טילים על מוסקבה או ביצעו פיגועי התאבדות או קראו להשמדה של רוסה וזריקתה לים .

   אותו כנ"ל לגבי היהודים ברמניה .

   אין לנו ארץ אחרת ,

   אבל אם האידיוטיזם השמאלני יתפשט וישזור עצמו עם הפלסתינאים , אז נוכל לשיר :

   " אין לנו ארץ "

    

   הלו הלו, חיידק ידידותי לא תוקף באגרסיביות ישר בפנים. קודם פותח במחול פריחה, אחר כך בטחול  גירוי, פעמי דלקת הקרום, ניצני זיהום האשך, התפשטות הנמק בכליות, ניחוח ירקת הגאודה, רק אחר כך - הגראנד פינאלה. ככה אתה מסמן את עצמך מייד כימניסט רדיקל ובוזקים עליך אניטיביוטיקת 'דרך ארץ'.

    

     10/2/09 17:36:

   צטט: פיצפיצלה 2009-02-10 00:27:23


   היי יגאל
   השקעת הרבה מחשבה ויש צדק רב בדבריך ...ליברמן מאד קיצוני ועונה על הצורך של הנקמות של אנשים קיצונים ..מכירה את המחזה הזה ..ואני במילא מרצ ככה שמבחינתי  אתה יכול להיות רגוע , למרות שאני מכירה כמה שחופשי מתכננים להצביע ליברמן .. מאד מפתיע ומוזר בעיניי . גם לא ממש אמין בעיניי .. ציפ

   יאללה - לילה אחרון עם אמא. ממחר אנחנו קמים לעולם מוגדר בספארי מגודר, יחד עם כל הבלתי-נאמנים שלא שרים שיר הלל בהצדעה לליברמן-כהנא-איווט-עיוות לנו ת'אנושיות.

    

     10/2/09 17:32:

   צטט: פנטום האופרה 2009-02-10 00:04:48

   בתחילה חשבתי שזה שחזור של הפוסט הנ"ל
   ושאלתי את עצמי האם עד הבוקר יהיה לי קרנף?

   ובכלל - האם יתכן שכולם התקרנפו...?

   ואז התחלתי לקרוא בשקיקה את המכתב של סבך

   ונזכרתי שכבר מספר אנשים אמרו שהם מצביעים ליברמן

   ואני - אני בכלל לא יודעת איפה זה בי"ס גבריאלי...

   אני בטוח שבינתיים איזה קרנף טוב לב לקח אותך על גבו עד הקלפי, פתקי  מרצ  מבצבצים מאזניו + והשלמת את המלאכה. תודה שזכרת את עד הבוקר יהיה לך קרנף :-)

    

     10/2/09 17:22:

   הכתיבה על הסבא הייתה ייפה ומעניינת.אצלך זה הסבא,ואצלי זה סיפור דומה על הורי שברחו מגרמנייה ב1933 לפלשתינה.גם הורי אשתי שחיו בקאסל-גרמניה דורות רבים,ברחו ב1933 ארצה.

   הסיפור על הקרנפים מעניין גם הוא,ועשית עבודה יפה על המושג להתקרנף.

   אבל, ההתלהמות נגד ליברמן אינה נכונה,אינה צודקת,ואין שום מקום לכנותו פשיסט מפני ש:

   1.פשיזם לא יכל להיות במדינת ישראל מפני שהוא מנוגד לאופי היהודי והישראלי.אנו עם שאוהב לדבר, שאוהב ביקורת,ויש בו אלפי דעות מנוגדות.האופי שלנו: דמוקרטייה פרלמנטרית.פשיזם דוגלת במשטר טוטליטארי דיקטטורי.מוסוליני באיטלייה,ופרנקו בספרד הם שהמציאו את הפאשיזם. הפאשיזם דוגל בסמכות בלתי מוגבלת למנהיג

                 הפאשיזם לא מוכן לתת ייצוג בשלטון לאינדיבידואל,אלא רק לתאגידים,לגורמים מקצועיים,שזה בניגוד מוחלט לדמוקרטייה פרלמנטרית.

   איפה ליברמן ואיפה הפשיזם?

   מדוע אתה לא בודק מה קרה פתאום שהאיש אמור לקבל 19-21 מנדטים?

   פתאום כל הפשיסטים מצביעים ליברמן???

   אני לא מצביע ליברמן.אני הצבעתי כבר הבוקר ל"כן: ציפ ליבני,אבל ליברמן מתחזק מפני ש:

   הציבור התאכזב משלטון שישב

    בשקט 8 שנים כשקאסמים נופלים יום יום על תושבי הדרום.אין מדינה בעולם שהיתה מסכימה לזאת.

   מחבלים ממזרח ירושליים,ושכונותיה שהרגו יהודים בישראל שר הבטחון

   שרצה להרוס את בית המחבלים פחד מה יגיד היועץ המשפטי.

   הוריו של אותו רוצח שמצהירים תמיכה מלאה בבנם, מקבלים מביטוח לאומי קיצבאות.ח"כ שערק לסורייה,ועזר לחיזבאללה נגדינו עדיין מקבל קיצבה כח"כ. יש גבול למה שדמוקרטיה נותנת.דמוקרטיה זה לא אנרכייה.

   ליברמן הייה מנכ"ל משרד ראש הממשלה של נתנייהו כשזה זכה לראשונה להיבחר כראש ממשלה.הוא עשה עבודה טובה אז.

   אום אל פאחם הפכה להיות עיר חמאסית.ראיד סלאח שהייה ראש עיר,ומנהיג האיסלאם הקיצוני מצהיר כל הזמן ללא שום חשש הצהרות אנטי ישראליות קיצוניות.מי שנלחם מבפנים נגד מדינת ישראל צריך השלטון הדמוקרטי למצוא דרכים איך למנוע זאת.זה לא אומר שכל האזרחים הערבים הם מרגלים ומחבלים.יש ביניהם רבים וטובים שנהנים

   מהדמוקרטיה בארץ.

   הציבור שנוהר לליברמן רצה מישהו שיסביר לערביי ישראל שאל להם לרקוד על הגגות כשנופים טילים על אזרחי ישראל.

   חייצוק

     10/2/09 16:58:


   תגיד, לא נמאס לך מהפופוליזם הזול הזה,מה אם קריאותייך לתרבות ותוכן,

   אתה ממחזר את הדברים שכבר שמענו  באסתטיקה אך לא בחוכמה.

   אני לא בעד מרץ או בעד ליברמן, אני בעד. בשביל. למען.

   אני בוחר להיות בעד. ולא נגד.

   הגזענות שאתה מדבר עליה, וההצהרה שאתה מחפש שתצא נגדה,

   שניהם נמצאות באותו דלי מסריח, זה בתחתית הדלי וזה צף על הקצה.

   הגזענות הפשוטה למעשה נמצאת גם בחדרים במסדרונות ובאולמות מרץ,

   כמו שהיא נמצאת אצל כולנו.

   לכן בקשתי, חדל כבר מהפופ אינטלגנציה הזאת, עבור לתוכן אמיתי.

    

   נ.ב.

    

   לפי ויקיפדיה - ג'מוסים חיים ומתים בעדר.

     10/2/09 16:20:

   שתיים, אני מודה. התקרנפתי, במידה מסויימת, מתונה, אבל אחר כך כבר לא, ואז חוזר חלילה. זה לא שאני התקרנפתי, זה שכל העולם סביב החל נע על צירו והתגמד. לעומתי. אז הבחנתי שאני מתבונן בו במשקפיים המעוותות. אלה שחלקנו פעם ביחד. עכשיו כבר לא. (ותודה על היותך ארכיב אנושי מופלא לאוצרות שבחלקם כך נדמה לי, קיימת פיסת חיי) (איך לכל הרוחות מככבים?)

    

     10/2/09 16:12:

   צטט: אורי כרמל 2009-02-09 23:45:38

   פוסט מעולה.

   כחה. אני מעדכן את שלי ומוסיף את שלך כהמלצה

   *

   אורי

    שמחתי להכיר, למרות התקרית בגבול הצפון :-) אין נפגעים לכוחותינו.

     10/2/09 15:27:

   צטט: drall 2009-02-09 23:33:23

   צטט: ברק חכמוב 2009-02-09 12:52:33

   צטט: drall 2009-02-09 02:22:37


   בניגוד אלייך,

   אני לא מכיר את ליברמן

   אבל זה לא מונע ממני, להתבסס על מוצא פיו

   ולקבוע נחרצות

   האיש הזה, מסוכן, מאודדדדדד מסוכן, לך, לי ולכל עם ישראל!

   ולא... לא בגלל שדעותיו ימניות!

    

   ישראל ביתנו, על מנהיגה והתמיכה לה היא צפויה לקבל, מסוכנת לעתידה של מדינתנו, יותר מתנועת כך!

    


    

   הקמפיין (הגזעני) שהוא מנהל, נגד ערביי ישראל, בצירוף התמיכה הרחבה הצפויה (לצער כולנו) בבחירות הקרובות...

   עשוי ליצור תגובת שרשרת לא נשלטת,

   שאת פירותיה, נקצור כולנו בעוד כמה שנים.

   ואחר כך הוא עוד יאמר... אמרתי לכם

    


    

   יש לנו מספיק חזיתות מבחוץ

   אתה מעוניין לפתוח חזית נוספת מבית?

    

    



   לערביי ישראל,

    

   צריך להושיט יד מחבקת!

   ולא לנסות לדחוק אותם, עוד יותר לשוליים...

    


    

   לא צריך להיות גאון גדול, כדי להבין שמצבם של ערביי ישראל מורכב ורגיש.

   איך אתה היית מגיב עם קרובי המשפחה שלך היו מותקפים, נפגעים ונהרגים ע"י המדינה שלך?

    

   ושלא תבין אותי לא נכון...

   תמכתי במלחמה האחרונה והשמעתי את דעתי "בקול" כאן, בבלוג של יגאל.

    

    


    

    

   קרנף? או דורבן? ... בעדרים או בבודדים... למי אכפת,

   העיקר לא ליברמן!

    

   ליברמן מסוכן לישראלים

   ממש, כמו

   שהחמאס מסוכן לפלשתינאיים

    

   אני לא מאמין לליברמן.

   אילו הייתי מאמין לו , הייתי מחווה דעה על התעמולה שלו.

   אבל מכיוון שאני לגמרי לא מאמין לו,

   אני סבור שמה שהוא אומר , הוא אומר לצורכי הבחירות ואין לו כוונה לעשות עם זה כלום אחר כך.

    

   ועוד דבר .

   לגבי הערבים, בלי קשר לליברמן הם מתנהגים רע מאוד.

    

   צריך לתת להם בראש. צריך ללמד אותם לקח.

   לא באופן דראסטי,

   אלא בצורה כאילו דמוקרטית.

    

   פסילת המפלגות הלאומניות שלהם וחיוב כולל בשבועת נאמנות , יכול להיות רעיון מצויין.

   וזה לא משהו שליברמן המציא, בליכוד דיברו על זה כבר לפני 15 שנה.

   זאת אומרת שליברמן גם שקרן, אוקיי. אבל אתה עדיין חושב כמוהו - שיש לשלול את זכותם של ערבים ישראלים. ומה זה בדיוק "לתת להם בראש בצורה כאילו דמוקרטית" ? אהבתי את ה"כאילו".לסבא וסבתא שלי שללו את האזרחות כחוק, שדדו אותם ואתמשפחתם כחוק, רצחו אותם ושלחו אותם ברכבות לפי החוק. אבל אתה לא ממש קראת - היית עסוק בלחפש שגיאות באפיון התנהגות הקרנפים.

    

     10/2/09 15:16:

   צטט: יהודית ש 2009-02-09 23:23:15

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 14:17:33

   צטט: דניאל - 2009-02-08 14:06:03

   כרגיל, עונג לקרוא אותך.

    

    גם ליברמן חושב שזה יהיה עונג לקרוע אותי :-) 

    לי יהיה התענוג לקרוע אותו.........

    

    תראי לו מה זה בקלפי.

     10/2/09 13:43:

   צטט: דני ססלר 2009-02-09 23:19:43


   ליברמן הוא גזען, שצריכים להוציא אותו מחוץ לחברה הישראלית. לפחות הפוליטית

    

   (אגב, קוראים לו יוג'ין יונקו)

    

   אולי יש לך איזה מתכון בריא לקדירת קרנפים בציר בקר ?

    

   בכל אופן, לגבי סוגיית שמו של יונסקו: על עטיפת הספר רשום אוג'ן.

   בויקיפדיה גורסים: אז'ן.

   לרומנים הפתרונים להכרזת אונסקו.

    

     10/2/09 13:12:

   צטט: מייקי35 2009-02-09 19:55:53

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 18:08:31

   צטט: פ ר י @@@ 2009-02-09 00:12:08

   יופי של פוסט יגאל ... כולם מקורנפים , מתקרנפים , ומתקרפנים . לא מאמינה באף אחד , לא בוטחת באף אחד , שונאת את המתקתקות של כולם לפני הבחירות , שלאחרייהם איש לא שם עלייך . האבסורד הוא שאנחנו נותנים להם את האישור לעשות בסופו של דבר מה הם רוצים , ולא לשם המטרה שבחרנו בהם .

    אבל תנסי  מרצ  רק עוד פעם אחת ?

    

   אני הייתי בטוחה שאני מצביעה מרצ, ועכשיו מישהו אמר לי שבכך, אני נותנת את הקול שלי בעצם לביבי.

   אז מה? להצביע את ברירת המחדל?

    

   מי שאמר לך דבר הזוי שכזה - כנראה שנגמרו לו טיעוני הסרק-סרק. ביבי ישב עם ליברמן בכיף ויצחקקו על אנשים כמוני וכמוך מאחורי הגב. רק   מרצ  תדאג לאיזון בין ציונות אמיתית לגזענות אתנית. בין זכויות האדם באשר הוא ובין זכויות הכהניסט החשוד בפלילים. רק  מרצ . היום.

    

     10/2/09 12:38:


   כן, אני מאבחנת לפי הקרן - רואה שלמדתי? - שהפוסט מעניין, מרתק, משכיל ביותר.

   ותודה לאורי כרמל שהפנה אותי לכאן, אז אני מקווה שקרנו תעלה... :-) 

    

     10/2/09 12:36:

   צטט: נעמית 2009-02-09 18:55:39

    

   שוקלת אם בכלל לפתוח טלוויזיה בעשר בערב,

   ולראות את החגיגה במטות של ליברמן וביבי בלתי החלטי

    אולי תנומי לך עוד לילה אחרון בעולם של אתמול - וקומי לשחר של יום חדש, צהבהב.

     10/2/09 12:31:

   צטט: דליה וירצברג-רופא 2009-02-09 18:52:41

   אותי שכנעת!

   [לא חוכמה. הגעתי משוכנעת]

    בדרך שכנעתי כמה משוכנעים, אך גם כמה וכמה צפים ומתנדנדים.

     10/2/09 12:12:

   צטט: wonders 2009-02-09 16:22:49

    

   כוכב עבור הפינה התרבותית.

   מבחינה פוליטית אני חושבת שאתה מייחס יחוס ייתר לליברמן

   הוא לא ממש זאב, הוא יותר סוג של אטרקציה.

   זאת כשלעצמה סיבה טובה להזיז אותו לשוליים,

   אבל לחשוב שהוא ממש יכול לעשות כאן מהפכה פאשיסטית

   זה להחמיא לו על יכולות שאין לו.

   כרגע הוא קיבל קצת חשיפה זמנית מתקשורת מתלהמת ולא יותר מזה

   תיכף זה יעבור והמטחנה הישראלית תוציא לו את החשק לשלוט עלינו.

   הלוואי ומדובר בתופעה שולית ולא במפלגה השלישית בגודלה בישראל - נראה זאת היום בלילה בתוצאות המדגם - ומחר בבוקר, במציאות החדשה.

    

     10/2/09 11:47:

   צטט: דניאל - 2009-02-09 15:19:09

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 14:17:33

   צטט: דניאל - 2009-02-08 14:06:03

   כרגיל, עונג לקרוא אותך.

    

    גם ליברמן חושב שזה יהיה עונג לקרוע אותי :-) 

    

   ידידי,

   בשנה הבאה הרי אהיה מחובר למיטת ברזל מחושמלת.

   שומר לך מקום לידי.

    

    

   במקרה שלי לא יהיה צורך בעינויים - אני מראש מודה שדרכו של ליברמן אינה דרכי, שפירסמתי פשקווילים נגדו ונגד המפלגה, אפילו לא ישאלו אותי אם אני רוצה לכסות את העיניים בסמרטוט, אולי ישליכו אותי ממטוס.

    

     10/2/09 11:17:

   צטט: ערסאל 2009-02-09 14:44:57


   והבעיה העיקרית, שגם אחרי הסרת הקרן, צריך לעשות השתלה של איבר, אלא שבשלב זה של חיינו, אין מספיק ידע, לבצע את הפרוצדורה.

    

   על הפן הזה של ההתקרנפות, שהוא לא רק תהליך של גלגול, אלה משהו גנטי, לא חשב אפילו אונסקו.

   מצד שני, יונסקו ידע לכתוב היטב על השינויים החברתיים שהובילו לפשיזם, להפיכת הגזענות לחוקית, לאיבוד השפה, איבוד צלם-אנוש ועל כן המחזה כל כך אוניברסלי ותמיד אקטואלי.

    

     10/2/09 10:25:

   צטט: ערסאל 2009-02-09 14:24:59

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 23:01:12

   צטט: ערסאל 2009-02-08 17:16:15


   ליברמן יורשע ויעזוב אותנו.

    

   זה יקרה, כי תאוותו לכסף, גדולה מתאוותו לכוח, (למזלנו).

    כמיליון כסילים שמצביעים עבורו, לצערי, יישארו אתנו.

   הלוואי שיורשע ויעזוב אותנו באמא'שלו, כמו שהיה עם אמא של "הרב" כהנא. למיליון שיארו איתנו ניתן הרבה שיעורי בית באזרחות. 

    

   אתה אופטימי.

    

   אנשים לא עושים היסטוריה.

    

   היסטוריה עושה את אנשים.

    

   הרוב של כהנא היה מיעוט זניח.

    

   הכסילים של ליברמן, מתקרבים למסה הקריטית.

    

   הם יהיו כאן, וינהרו אחרי האידיוט החדש, שימכור להם כמה קלישאות ופתרונות קסם, שהם הדבר היחיד, שמסוגל לחדור את הקרן.

    

   אתה חושב שיש מספיק כירורגים, להסיר את הקרן?

    

    

    כל כירורג יומר לך היום - שקרנם של הפציינטים עלתה פלאות לאחרונה.

     10/2/09 09:59:

   צטט: manta ray 2009-02-09 13:09:19

    

   מעבר לתוכן המרתק ומעורר המחשבה, אני מעריכה את היכולת שלך להעלות פוסטים ברמה גבוהה כל-כך, שבודאי דורשים הרבה מאוד הכנה.

   תודה !

    

    תודה לך. בדרך כלל אני לא מתכונן הרבה במיוחד, במקרה הזה - הכנת הפריימים לסרטון גזלה זמן הכנה.

     10/2/09 09:52:

   צטט: מייקי35 2009-02-09 10:45:10

    

   תודה על פוסט מצויין!!!

   מרשה לעצמי לשלוח אותו לכל המתקרנפים החדשים.

    

    

   שיסתכלו לך טוב-טוב בעיניים.

    

     10/2/09 09:46:

   צטט: sari di 2009-02-09 10:30:09

    

   כתבת מדהים.

   איני יישות פוליטית..ועדיין צפה לי.

   (נו ברור שלא ליברמן ומאסתי בגנרלים ...מי נשאר?)

    

    אל תצופי -  מרצ  אינם מיליטנטייםֿ אפשר לסלוח להם שלא זעקו חזק מספיק כנגד המלחמה.

    

     10/2/09 09:34:


   תודה. סיפקת לי הרבה חומר למחשבה.

    

   התופעה הזו חוזרת ונשנית בכל כך הרבה היבטים בחיים...

   רק השבוע נתקלתי בה- במלוא עוצמתה, במקום עבודתי,

   כשדעתי לא היתה "דעת הרוב"

   ומצאתי עצמי מחפשת דרכים להישאר "דמוקרטית" מחד -

   היינו - לכבד את דעת הרוב - הכל כך שונה משלי -

   ומאידך - למצוא את אופן הביטוי הנכון עבורי, על מנת

   שאוכל לחיות בצורה טובה עם מצפוני - ...

    

   לא פשוט - הריקוד הזה.

     10/2/09 09:18:


   פוסט מדהים, חשוב ונחוץ,

   כתבת אותו מהמקום הכי נכון לנו בימים אלה.... ההיסטוריה.

   לצערי העם הזה כנראה לוקה בתסמונת השכחה....

   לוקה בראיה למרחק....

   ופה, בקפה, אולי המקום לציין, גם כשהגבתי בקול שפוי, בפוסטים מסויימים,

   להתלהמות ולתסמונת העדר אחרי ליברמן...

   קיבלתי תגובות שמביישות אותי, כאחת מהעם הזה....

   המילה אנושיות - אינה קיימת במילון הקרנפיזם....

   אור נוגה

     10/2/09 08:51:

   צטט: מכשפה עם נ' בסוף 2009-02-09 10:25:20

   שאפו!

   מכשפה עם נ' בסוף - והכובע - עם שפיץ בסוף ?

    

     10/2/09 08:40:
   תודה שהזמנת אותי לקרוא את זה.חשוב בימים אלה...
     10/2/09 08:23:

   צטט: קנולר 2009-02-09 09:26:22

   פוסט מעולה, אפילו שאני לא בטוחה במאה אחוז שההקבלה תואמת. העם הגרמני לא היה באיום על חייו מצד היהודים, ולא היה מיעוט יוצא ופן בסביבתו הטבעית. אנלוגיה אחת אני כן יכולה לקחת. סבך ראה את הכתובת על הקיר ועשה מעשה. אנחנו לא רואים את הכתובת ולא מסיקים את המסקנה המתבקשת - לעזוב את הארץ. (רבים רק התחילו להוציא אזרחויות כפולות).

   מה זה 'הקבלה תואמת' - לא מדובר במציאת פיצול בזמן, עולמות מקבילים. מדובר על היום בו מתחילים לבדוק את נאמנותך, למדוד את התאמתך - לפסול אותה מסיבות אתניות. לדעת הגרמנים היהודים חיבלו בכלכלתה ודיללו את טוהר הגזע, וואטאבר. טעית גם בבחינת ההתאמה לגבי עזיבת הארץ שלא מתאימה כאן - מכיוון שהעזיבה הייתה, בסופו של מסע - אל המולדת..

    

     10/2/09 08:15:

   כתוב נפלא

   תודה

   יו-חנן

   משחח עם הלא-מודע

    

     10/2/09 08:13:


   כמו גם לשייך את הימין לאיזה מיעוט מקופח שצריך אומץ להשמיע קול

   להזכירך מדינת ישראל נשלטת על ידי הימין למעט שנים ספורות

   זה שלושים שנה, הבחירות הללו הן בחירות שבהן גוש הימין הוא גוש שולט.

     10/2/09 08:11:

   צטט: יאיר, ניו יורק 2009-02-10 01:42:42


   יגאל שתיים

   ברור לי שלא אתה תשתכנע ולא 99 אחוז המגיבים כאן שכל כך מעריצים את 'האומץ' ו'הנונקונפורמיזם' שלך,

   ובכל זאת אנסה...

   יוג'ין יונסקו התנגד לכל התקרנפות. הפשיסטית כמו השמאלנית. ולמעשה, ככל שהתבגר, הוא הלך והגדיר עצמו יותר ויותר דווקא כאיש ימין...

   בימינו הוא היה מגדיר את עצמו, אני משער, כאחד מהניאו קונסרבטיבים שאתה כה מתעב, מן הסתם 

   .

   תראה כאן, קטע ממאמר עליו:Ionesco has always remained astray from the "herd." A staunch anti-conformist, he sees the individual artist, and not politics, as the vehicle for genuine social change. He remains resolutely opposed to politically "committed" theatre and, since 1960, has proclaimed himself a "right-winged anarchist" critical of any form of government whatsoever, especially of the disciplined structure of a socialist society.  

   אם אתה לא בטוח שלא בילפתי, הנה הלינק:

   http://www.thecrimson.com/article.aspx?ref=120717 

   והקונפורמיזם הכמעט מוחלט בין מגיביך כאן, דומה,  הוא דוגמא פנטסטית למה שיונסקו כל כך סלד ממנו... 

   ובאשר לאחוז היחיד של המגיבים שהעיז להשמיע קול אחר -  הלא הוא המגיב הנועז dral שאפו בחור!!!

    

    

   לא חוכמה להתנגד בסוף שנות השישים ל"מבנה הדיסציפלינרי של החברה הסוציאליסטית" . כזכור לך הימים ימי פוסט סטאלין ומה שהוא סימל עבור המערב, לא נראה לי שיש קשר בין הרעיון הסוציאליסטי למבנה שלו כפי שהתממש בחברה הטוטליטרית הסטלינסטית.

   כיום לשייך סוציאליזם למבנים הללו זה נראה לי מיושן. הטוטליטריזם וחוסר הדמוקרטיה שהרעיונות של ליברמן מבטאים הרבה יותר רלוונטיים.

     10/2/09 08:10:

   צטט: הקדרית 2009-02-09 09:10:15


   מעולה!

   זה היום - תצביעי !

     10/2/09 08:07:

   צטט: נעמית 2009-02-09 09:02:33


   http://www.youtube.com/watch?v=jz1o2gxFlMQ

   הלינק האבסולוטי לכל מי שרצה לראות במו עינייו, שליברמן יצא מתנועת "כך".

     10/2/09 01:42:

   יגאל שתיים

   ברור לי שלא אתה תשתכנע ולא 99 אחוז המגיבים כאן שכל כך מעריצים את 'האומץ' ו'הנונקונפורמיזם' שלך,

   ובכל זאת אנסה...

   יוג'ין יונסקו התנגד לכל התקרנפות. הפשיסטית כמו השמאלנית. ולמעשה, ככל שהתבגר, הוא הלך והגדיר עצמו יותר ויותר דווקא כאיש ימין...

   בימינו הוא היה מגדיר את עצמו, אני משער, כאחד מהניאו קונסרבטיבים שאתה כה מתעב, מן הסתם 

   .

   תראה כאן, קטע ממאמר עליו:Ionesco has always remained astray from the "herd." A staunch anti-conformist, he sees the individual artist, and not politics, as the vehicle for genuine social change. He remains resolutely opposed to politically "committed" theatre and, since 1960, has proclaimed himself a "right-winged anarchist" critical of any form of government whatsoever, especially of the disciplined structure of a socialist society.  

   אם אתה לא בטוח שלא בילפתי, הנה הלינק:

   http://www.thecrimson.com/article.aspx?ref=120717 

   והקונפורמיזם הכמעט מוחלט בין מגיביך כאן, דומה,  הוא דוגמא פנטסטית למה שיונסקו כל כך סלד ממנו... 

   ובאשר לאחוז היחיד של המגיבים שהעיז להשמיע קול אחר -  הלא הוא המגיב הנועז dral שאפו בחור!!!
     10/2/09 01:16:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 23:01:34

   אם אתה מכיר את ליברמן כל כך טוב

   אתה בטח יודע שהוא היה חבר בתנועת "כך",

   שהוא גזען אלים ונראה בערך "כך":

    

   מה שכן - אמסור למחזאי יונסקו ז"ל ולויקיפדיה

   על אבחנותיך הזואולוגיות.

    

    

   לפני הרבה מאוד שנים הייתי חבר "רצ". מאז החכמתי. לא הייתי רוצה שמישהו יזכור לחובתי את מה שחשבתי בתקופה כל כל נשכחת ולא רלוונטית בחיי.

   גם לליברמן צריך לתת את הקרדיט המינימאלי הזה , גם אם הוא היה חבר "כך". יכול להיות שהוא התבגר והוא לבטח החכים.

    

   נראה לי שליברמן נראה כמו שהוא נראה בגלל סיבות גנטיות, ולהאשים מישהו במשהו בגלל הגנים שלו זו בדיוק גזענות , במובן המיידי שלה.

    

   יש לו אישה נפלאה וילדים מקסימים והבית שלהם מלא באהבה.

    

   אה , יונסקו.

    

   אם תשיג אותו , תספר לו שהקרנף הוא חיה מתבודדת ובדרך כלל תוקפת את בני מינה כשהם מתקרבים אליה. בשום אופן היא לא חיה בעדרים אבל יש לה אינסטינקט מעניין.

   קרנפים יתקפו זה את זה תמיד למעט במקרה שהם יורדים לנהר לשתות. אז מתקיימת איזו אנומליה בהתנהגות שלהם והם יניחו אחד לשני לשתות בשלום.

    בויקיפדיה כמובן יודעים את זה. 

    

    

     

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   צטט: udi.s 2009-02-08 12:51:53

   ליברמן פשיסט, תפיסת עולמו והדמגוגיה שלו, פשיסטים.
   מה שכן מפליא אותי הוא שתומכיו, אלו מבין יוצאי חבר העמים ה"רוסים"  ה"משכילים" תומכים למעשה באותה השיטה ובאותה הדמגוגיה שדיכאה אותם, אך הפעם בתפקיד המדכאים.
   כמו ילד מוכה שהופך להיות הורה מכה.
   אלו לא קרנפים, אלו גזענים אידיוטים פשוטים. 

   מוזר שאידיוט מנסה לאבחן אידיוטים ,

   לא זכור לי שהיהודים המדוכאים ברוסיה שיגרו טילים על מוסקבה או ביצעו פיגועי התאבדות או קראו להשמדה של רוסה וזריקתה לים .

   אותו כנ"ל לגבי היהודים ברמניה .

   אין לנו ארץ אחרת ,

   אבל אם האידיוטיזם השמאלני יתפשט וישזור עצמו עם הפלסתינאים , אז נוכל לשיר :

   " אין לנו ארץ "

    

     10/2/09 00:27:

   היי יגאל
   השקעת הרבה מחשבה ויש צדק רב בדבריך ...ליברמן מאד קיצוני ועונה על המורך של הנקמות של אנשים קיצונים ..מכירה את המחזה הזה ..ואני במילא מרץ ככה שמבחינתי  אתה יכול להיות רגוע , למרות שאני מכירה כמה שחופשי מתכננים להצביע ליברמן .. מאד מפתיע ומוזר בעיניי . גם לא ממש אמין בעיניי .. ציפ
     10/2/09 00:04:

   בתחילה חשבתי שזה שחזור של הפוסט הנ"ל
   ושאלתי את עצמי האם עד הבוקר יהיה לי קרנף?

   ובכלל - האם יתכן שכולם התקרנפו...?

   ואז התחלתי לקרוא בשקיקה את המכתב של סבך

   ונזכרתי שכבר מספר אנשים אמרו שהם מצביעים ליברמן

   ואני - אני בכלל לא יודעת איפה זה בי"ס גבריאלי...

     9/2/09 23:45:

   פוסט מעולה.

   כחה. אני מעדכן את שלי ומוסיף את שלך כהמלצה

   *

   אורי

     9/2/09 23:33:

   צטט: ברק חכמוב 2009-02-09 12:52:33

   צטט: drall 2009-02-09 02:22:37


   בניגוד אלייך,

   אני לא מכיר את ליברמן

   אבל זה לא מונע ממני, להתבסס על מוצא פיו

   ולקבוע נחרצות

   האיש הזה, מסוכן, מאודדדדדד מסוכן, לך, לי ולכל עם ישראל!

   ולא... לא בגלל שדעותיו ימניות!

    

   ישראל ביתנו, על מנהיגה והתמיכה לה היא צפויה לקבל, מסוכנת לעתידה של מדינתנו, יותר מתנועת כך!

    


    

   הקמפיין (הגזעני) שהוא מנהל, נגד ערביי ישראל, בצירוף התמיכה הרחבה הצפויה (לצער כולנו) בבחירות הקרובות...

   עשוי ליצור תגובת שרשרת לא נשלטת,

   שאת פירותיה, נקצור כולנו בעוד כמה שנים.

   ואחר כך הוא עוד יאמר... אמרתי לכם

    


    

   יש לנו מספיק חזיתות מבחוץ

   אתה מעוניין לפתוח חזית נוספת מבית?

    

    



   לערביי ישראל,

    

   צריך להושיט יד מחבקת!

   ולא לנסות לדחוק אותם, עוד יותר לשוליים...

    


    

   לא צריך להיות גאון גדול, כדי להבין שמצבם של ערביי ישראל מורכב ורגיש.

   איך אתה היית מגיב עם קרובי המשפחה שלך היו מותקפים, נפגעים ונהרגים ע"י המדינה שלך?

    

   ושלא תבין אותי לא נכון...

   תמכתי במלחמה האחרונה והשמעתי את דעתי "בקול" כאן, בבלוג של יגאל.

    

    


    

    

   קרנף? או דורבן? ... בעדרים או בבודדים... למי אכפת,

   העיקר לא ליברמן!

    

   ליברמן מסוכן לישראלים

   ממש, כמו

   שהחמאס מסוכן לפלשתינאיים

    

   אני לא מאמין לליברמן.

   אילו הייתי מאמין לו , הייתי מחווה דעה על התעמולה שלו.

   אבל מכיוון שאני לגמרי לא מאמין לו,

   אני סבור שמה שהוא אומר , הוא אומר לצורכי הבחירות ואין לו כוונה לעשות עם זה כלום אחר כך.

    

   ועוד דבר .

   לגבי הערבים, בלי קשר לליברמן הם מתנהגים רע מאוד.

    

   צריך לתת להם בראש. צריך ללמד אותם לקח.

   לא באופן דראסטי,

   אלא בצורה כאילו דמוקרטית.

    

   פסילת המפלגות הלאומניות שלהם וחיוב כולל בשבועת נאמנות , יכול להיות רעיון מצויין.

   וזה לא משהו שליברמן המציא, בליכוד דיברו על זה כבר לפני 15 שנה.

     9/2/09 23:25:

   צטט: דני ססלר 2009-02-09 23:24:35

   צטט: דני ססלר 2009-02-09 23:19:43


   ליברמן הוא גזען, שצריכים להוציא אותו מחוץ לחברה הישראלית. לפחות הפוליטית

    

   (אגב, קוראים לו יוג'ין יונקו)

   יוג'ין יוסנקו

   יונסקו... פאק

    

     9/2/09 23:23:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 14:17:33

   צטט: דניאל - 2009-02-08 14:06:03

   כרגיל, עונג לקרוא אותך.

    

    גם ליברמן חושב שזה יהיה עונג לקרוע אותי :-) 

    לי יהיה התענוג לקרוע אותו.........

    

     9/2/09 23:19:


   ליברמן הוא גזען, שצריכים להוציא אותו מחוץ לחברה הישראלית. לפחות הפוליטית

    

   (אגב, קוראים לו יוג'ין יונקו)

     9/2/09 23:03:

   צטט: נעמית 2009-02-09 06:57:21

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 00:26:11

   צטט: נעמית 2009-02-08 18:40:14


   בימים האחרונים אני חושבת איך זה שהעליה הרוסית שכל כך סבלה מחוסר הדמוקרטיה

   בחרה להביע את כעסה כלפי גוש השמאל, לזהות את מפלגת העבודה והשמאל עם הקומוניזם

   אבל כן להזדהות עם מגמות פשיסטיות בגוש הימין.

   זה גם מכניס בי פסימיות אדירה לגבי גורלנו כאן, לא משנה מה יקרה עם ליברמן האיש

   העובדה שכל כך הרבה אנשים מזדהים איתו כאן, העובדה שכהנא בזמנו קיבל שני מנדטים

   ואילו הוא במקום השלישי בסקרים.

   העובדה שיש פה גוש חרדי גדול שרק הולך וגדל שמצביע לימין.

   גורמת לי לחשוב שלא רחוק היום והמדינה הדו לאומית שתצמח כאן, תהיה מדינת אפרטהייד

   רשמית, או שתהיה מדינה שתרכז לאומנות דתית ערבית ויהודית.

   ומה יקרה למיעוט שרוצה לחיות בדמוקרטיה מערבית?

   לא יודעת.

    

   סליחה על הגופנים הגדולים, אני לא נוהגת לצעוק ברשת, אבל צאו להצביע ביום שלישי, גם אם יהיה גשם, גם אם תהיה סערה, ורק לא ליברמן. רק לא ליברמן!!!!!! כל קול חשוב כאן.

    

    

   למרות הכל מוקדם להיות פסימיים. שמעתי שיש מקום שפוי אחד בארץ - תל-אביב שמו, נבקש להכריז עליו כשמורת טבע.

    

    

   אני לא ממש סגורה על זה שתל אביב מצביעה לשמאל, בתוך ת"א יש כמה טריטוריות שמאלניות, ללא ספק, אבל לא בדקתי את אחוזי ההצבעה בת"א, לדעתי גם בת"א יש רוב לימין.

   תהיה אפשרות אינטרנטית לבדוק את זה, מקסימום - ישנו את מסלולי האופניים למסלולי דהירה.

     9/2/09 23:01:

   צטט: drall 2009-02-09 02:22:37


   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 00:56:22


   אם ליברמן אינו גזען אלים ומסוכן, אני קרנף. במקום 'זרים החוצה' שהיה תפוס, או 'יודן ראוס' שהיה בממתינה - סומנו המיועדים לשלילת אזרחות 'דוברי השפה הערבית'.


    

   בתור אחד שמכיר את ליברמן הרבה יותר טוב ממך, אני חייב לציין שאין לי מושג מה הוא באמת.

   אבל לפחות עליך אני יכול להגיד שאתה לא קרנף , אלא סתם עוד עוד מתלהם שמאלני שכותב דברים מאוד לא מדויקים , לדוגמא , קרנפים, לא חיים בעדרים.

    

   ואני חושב שאם אנשים ידייקו יותר , במקום לחרטט שטויות , יהיה לנו עולם הרבה יותר נעים , עם "ישראל ביתנו" או בלעדיה.

   אם אתה מכיר את ליברמן כל כך טוב

   אתה בטח יודע שהוא היה חבר בתנועת "כך",

   שהוא גזען אלים ונראה בערך "כך":

    

   מה שכן - אמסור למחזאי יונסקו ז"ל ולויקיפדיה

   על אבחנותיך הזואולוגיות.

    

    

     9/2/09 22:32:

   צטט: בהא 2009-02-09 00:56:22

    

   תאמת אני לא בא בטענות לאבגדור ליברמן.הרי אבגדור ליברמן לא עשה תוכנית  חינוכית לבוחרים  לשנאת הערבים, פשוט הם היו נמצאים ואחוזם הולך וגדל. בא אחד ואמר (אבגדור ליברמן ) אני אייצג אותכם בכנסת  וזיהו!

   מי אחראי על זה, אלו האחראים על החינוך בבית ובמערכת החינוך . מה הבעיה לעשות מחקרים לגבי עמדות המגזר היהודי  במיוחד הצערים למיעוט הערבי , אם זה היה באמת מדאיג  או חשוב  לכולם  השנאה השוררת בתוך  החברה  המגוונת בארץ , היו פועלים  למניעה ולא  בתוכניות כיבוי שרפות , זה מה שזרעה ממשלות ישראל , משרד החינוך  העליה הרוסית ששקבלה  טאבו אלוהי מהשמיים שיש להם זכות להיות פה והערבים לא. 

   מי נתן להם הטאבו זה לא ממשלת ישראל !! כולכם אשמים  ..

   אני לא פוחד  , מקסימום נהיה בעוד  מחנה פליטים שכן למדינת ישראל , וכולם יודעים מה יוצא ממחנות הפליטים .

   אחי, תרגיע. בוא איתי לאיזה חומוס טוב ביפו, נדבר אחרי הבחירות מה עושים. אם הצבעת - אני מקווה שלא בחרת בחרטא.

     9/2/09 21:04:

   צטט: אלי למה 2009-02-09 00:54:02


   לאומנות היא שריד של יצר פרימיטיבי.

   אם רק תחסיר את האות הראשונה במשפט שכתבת - תקבל תובנה מעניינת על עולם האמנות.

     9/2/09 19:55:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 18:08:31

   צטט: פ ר י @@@ 2009-02-09 00:12:08

   יופי של פוסט יגאל ... כולם מקורנפים , מתקרנפים , ומתקרפנים . לא מאמינה באף אחד , לא בוטחת באף אחד , שונאת את המתקתקות של כולם לפני הבחירות , שלאחרייהם איש לא שם עלייך . האבסורד הוא שאנחנו נותנים להם את האישור לעשות בסופו של דבר מה הם רוצים , ולא לשם המטרה שבחרנו בהם .

    אבל תנסי  מרצ  רק עוד פעם אחת ?

    

   אני הייתי בטוחה שאני מצביעה מרצ, ועכשיו מישהו אמר לי שבכך, אני נותנת את הקול שלי בעצם לביבי.

   אז מה? להצביע את ברירת המחדל?

    

     9/2/09 18:59:

   צטט: עוז מרדכי 2009-02-09 00:17:53


   פוסט מרתק

   שבוע טוב

    

   תודה. הי - יש לך שם כמו של ישוב וותיק או מפלגה יציבה :-)

     9/2/09 18:55:

   שוקלת אם בכלל לפתוח טלוויזיה בעשר בערב,

   ולראות את החגיגה במטות של ליברמן וביבי בלתי החלטי

   אותי שכנעת!

   [לא חוכמה. הגעתי משוכנעת]

     9/2/09 18:52:

   צטט: nomik 2009-02-09 00:12:29

   אני מרגישה שההתקרנפות של כולנו נמשכת כבר הרבה זמן

   (אולי מאז רצח רבין)
   ולצערי גם הצבעה נכונה ביום שלישי לא תעזור...

    

   אנחנו צריכים להחזיק מעמד - במדינה המקורנפת שלנו.

    

     9/2/09 18:08:

   צטט: פ ר י @@@ 2009-02-09 00:12:08

   יופי של פוסט יגאל ... כולם מקורנפים , מתקרנפים , ומתקרפנים . לא מאמינה באף אחד , לא בוטחת באף אחד , שונאת את המתקתקות של כולם לפני הבחירות , שלאחרייהם איש לא שם עלייך . האבסורד הוא שאנחנו נותנים להם את האישור לעשות בסופו של דבר מה הם רוצים , ולא לשם המטרה שבחרנו בהם .

    אבל תנסי  מרצ  רק עוד פעם אחת ?

    

     9/2/09 16:46:

   צטט: ברביבר 2009-02-08 23:52:00

   !!!

    הבנתי. פרשת דרייפוס ?

     9/2/09 16:22:

   כוכב עבור הפינה התרבותית.

   מבחינה פוליטית אני חושבת שאתה מייחס יחוס ייתר לליברמן

   הוא לא ממש זאב, הוא יותר סוגשל אטרקציה.

   זאת כשלעצמה סיבה טובה להזיז אותו לשוליים,

   אבל לחשוב שהוא ממש יכול לעשות כאן מהפכה פאשיסטית

   זה להחמיא לו על יכולות שאין לו.

   כרגע הוא קיבל קצת חשיפה זמנית מתקשורת מתלהמת ולא יותר מזה

   תיכף זה יעבור והמטחנה הישראלית תוציא לו את החשק לשלוט עלינו.

     9/2/09 16:11:

   צטט: א י ל ה 2009-02-08 23:42:38


   אני מ-פ-ח-ד-י-ם!

    

   הייליברמן הזה הוא כל כך מפחיד ומסוכן, שרק העובדה שלא כל העם קם ומזדעק וקורא לזרוק אותו מכאן ויפה חצי שעה קודם, היא מפחידה ומסוכנת יותר.

    

   יפה טענת.

    

    

   לפעמים צריך לשרוד הכשת נחש כדי לקבל נסיוב, לחלות ב Clostridium tetani כדי לקבל חיסון, לחיות על ליברמן כדי לקבל גט.

    

     9/2/09 15:55:

   צטט: בילib 2009-02-08 23:19:30

   טוב כל מה שאני יגיד כאן לא יעזור...........

   הפכתי לקרנף !! והשארתי כוכב!!

    מבחינתי זה בסדר, רק מחצת לעצמך את העכבר.

    

    

     9/2/09 15:19:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 14:17:33

   צטט: דניאל - 2009-02-08 14:06:03

   כרגיל, עונג לקרוא אותך.

    

    גם ליברמן חושב שזה יהיה עונג לקרוע אותי :-) 

    

   ידידי,

   בשנה הבאה הרי אהיה מחובר למיטת ברזל מחושמלת.

   שומר לך מקום לידי.

    

    

     9/2/09 14:44:


   והבעיה העיקרית, שגם אחרי הסרת הקרן, צריך לעשות השתלה של איבר, אלא שבשלב זה של חיינו, אין מספיק ידע, לבצע את הפרוצדורה.

    

   על הפן הזה של ההתקרנפות, שהוא לא רק תהליך של גלגול, אלה משהו גנטי, לא חשב אפילו אונסקו.

     9/2/09 14:24:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 23:01:12

   צטט: ערסאל 2009-02-08 17:16:15


   ליברמן יורשע ויעזוב אותנו.

    

   זה יקרה, כי תאוותו לכסף, גדולה מתאוותו לכוח, (למזלנו).

    כמיליון כסילים שמצביעים עבורו, לצערי, יישארו אתנו.

   הלוואי שיורשע ויעזוב אותנו באמא'שלו, כמו שהיה עם אמא של "הרב" כהנא. למיליון שיארו איתנו ניתן הרבה שיעורי בית באזרחות. 

    

   אתה אופטימי.

    

   אנשים לא עושים היסטוריה.

    

   היסטוריה עושה את אנשים.

    

   הרוב של כהנא היה מיעוט זניח.

    

   הכסילים של ליברמן, מתקרבים למסה הקריטית.

    

   הם יהיו כאן, וינהרו אחרי האידיוט החדש, שימכור להם כמה קלישאות ופתרונות קסם, שהם הדבר היחיד, שמסוגל לחדור את הקרן.

    

   אתה חושב שיש מספיק כירורגים, להסיר את הקרן?

    

    

     9/2/09 14:13:

   צטט: daaaag 2009-02-08 23:13:58

   איך בוחן שלטון קרנפים את מידת נאמנותם של אזרחים ? לפי אורך הקרן.

    

   ולי אין קרן...

   לכן בגאווה רבה אהיה אזרחית סוג ב'...

    

   לא "נאמנה" לפי משנתך, ליברמן...

                  מה תעשה לי?.. גירוש אולי?.. אפשר לבחור לאן?...

    

   תאכל את הקרן לתיאבון.. אני אמשיך לאכול עלי בייבי ירוקים...בתל אביב.

    יבוא יום שליברמן ישכור לו משרדים באמצע שדרות רוטשילד, תזכרי מה אני אומר.

     9/2/09 14:05:

   צטט: ליאת z 2009-02-08 22:41:02


   למזלנו,דינה של מפלגה זו ידועה כמו אחיותיה, פרחי העונה - שחיתות, בלבול, נלעגות ועילגות של אנשים לידם הפוליטיקאים הקיימים נראים כמו מציאות אמיתיות 

    כמובן שזה בדיוק הפוך. המבולגנים האלה לומדים להיות מסודרים וממשיכים לשגע את המערכת.

     9/2/09 13:58:

   צטט: zoharhe 2009-02-08 22:35:37

   יגאל ,כמה חבל שרוב האנשים הם "קרנפחדנים"

   שזה שילוב של קרנפים ,נפחנים..ונפחדים.

    

   אכן, בעיה מגדרית קשה.

     9/2/09 13:29:

   צטט: מנעולן בעיר 2009-02-08 22:10:36

    

   פוסט מעולה.

    _____________

   מנעולן בעיר

    תגיד, כמנעולן בעיר - אתה יכול בזמן שאתה בקלפי להחליף כמה פתקי ליברמן לפתקי מרצ ?

     9/2/09 13:09:

   מעבר לתוכן המרתק ומעורר המחשבה, אני מעריכה את היכולת שלך להעלות פוסטים ברמה גבוהה כל-כך, שבודאי דורשים הרבה מאוד הכנה.

   תודה !

    

     9/2/09 12:52:

   צטט: drall 2009-02-09 02:22:37


   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 00:56:22


   אם ליברמן אינו גזען אלים ומסוכן, אני קרנף. במקום 'זרים החוצה' שהיה תפוס, או 'יודן ראוס' שהיה בממתינה - סומנו המיועדים לשלילת אזרחות 'דוברי השפה הערבית'.


    

   בתור אחד שמכיר את ליברמן הרבה יותר טוב ממך, אני חייב לציין שאין לי מושג מה הוא באמת.

   אבל לפחות עליך אני יכול להגיד שאתה לא קרנף , אלא סתם עוד עוד מתלהם שמאלני שכותב דברים מאוד לא מדויקים , לדוגמא , קרנפים, לא חיים בעדרים.

    

   ואני חושב שאם אנשים ידייקו יותר , במקום לחרטט שטויות , יהיה לנו עולם הרבה יותר נעים , עם "ישראל ביתנו" או בלעדיה.

    

   בניגוד אלייך,

   אני לא מכיר את ליברמן

   אבל זה לא מונע ממני, להתבסס על מוצא פיו

   ולקבוע נחרצות

   האיש הזה, מסוכן, מאודדדדדד מסוכן, לך, לי ולכל עם ישראל!

   ולא... לא בגלל שדעותיו ימניות!

    

   ישראל ביתנו, על מנהיגה והתמיכה לה היא צפויה לקבל, מסוכנת לעתידה של מדינתנו, יותר מתנועת כך!

    


    

   הקמפיין (הגזעני) שהוא מנהל, נגד ערביי ישראל, בצירוף התמיכה הרחבה הצפויה (לצער כולנו) בבחירות הקרובות...

   עשוי ליצור תגובת שרשרת לא נשלטת,

   שאת פירותיה, נקצור כולנו בעוד כמה שנים.

   ואחר כך הוא עוד יאמר... אמרתי לכם

    


    

   יש לנו מספיק חזיתות מבחוץ

   אתה מעוניין לפתוח חזית נוספת מבית?

    

    



   לערביי ישראל,

    

   צריך להושיט יד מחבקת!

   ולא לנסות לדחוק אותם, עוד יותר לשוליים...

    


    

   לא צריך להיות גאון גדול, כדי להבין שמצבם של ערביי ישראל מורכב ורגיש.

   איך אתה היית מגיב עם קרובי המשפחה שלך היו מותקפים, נפגעים ונהרגים ע"י המדינה שלך?

    

   ושלא תבין אותי לא נכון...

   תמכתי במלחמה האחרונה והשמעתי את דעתי "בקול" כאן, בבלוג של יגאל.

    

    


    

    

   קרנף? או דורבן? ... בעדרים או בבודדים... למי אכפת,

   העיקר לא ליברמן!

    

   ליברמן מסוכן לישראלים

   ממש, כמו

   שהחמאס מסוכן לפלשתינאיים

     9/2/09 12:23:

   צטט: johny field 2009-02-08 21:57:47


   תגובתי כאן

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=876673

    אכן - מסתבר שליברמן היה בתנועת 'כך' - ראה: כאן.

     9/2/09 10:45:

   תודה על פוסט מצויין!!!

   מרשה לעצמי לשלוח אותו לכל המתקרנפים החדשים.

    

     9/2/09 10:30:

   כתבת מדהים.

   איני יישות פוליטית..ועדיין צפה לי.

   (נו ברור שלא ליברמן ומאסתי בגנרלים ...מי נשאר?)

    

   שאפו!
     9/2/09 09:50:

   צטט: מיה תרזה 2009-02-08 21:45:50

   שאפו.

   מקוה שג'ומס יזכה להוכיח את עצמו בתוך הקואליציה...

    

   הסיכויים קלושים - אבל בעיני זה כלל לא חשוב. מרצ  חזקה תצביע בכל מקרה נכון בנושאים החשובים, כפי שנהגה תמיד. נהגה של שולמית אלוני סיפר לי.

    

     9/2/09 09:32:

   צטט: רות.מ 2009-02-08 21:44:52

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 21:25:14

    ואחרי זה - תגיע כבר לשדרוטשילד ? להזכירך - סיכמנו על סושי-טחינה מוקפץ בקינואה און דה רוקס.

    

    יגאל

   ההכב הנ"ל הזוי

   רק מכיוון שלא הרשו לי אני לא אומר איחס על אוכל

   יחי השבים לחביתה ליד קוטג'

    

   את בירנבוים בנחלת בנימין 33 ביקרת ?

   יש לי שם שולחן בימי תל-אביב

    בינתיים השאיפות הקולינאריות שלי השתנו - אני שואף למרק צ'ורבה מעשה ידיה של מיא :-)

     9/2/09 09:26:
   פוסט מעולה, אפילו שאני לא בטוחה במאה אחוז שההקבלה תואמת. העם הגרמני לא היה באיום על חייו מצד היהודים, ולא היה מיעוט יוצא ופן בסביבתו הטבעית. אנלוגיה אחת אני כן יכולה לקחת. סבך ראה את הכתובת על הקיר ועשה מעשה. אנחנו לא רואים את הכתובת ולא מסיקים את המסקנה המתבקשת - לעזוב את הארץ. (רבים רק התחילו להוציא אזרחויות כפולות).
     9/2/09 09:22:

   צטט: עדנה ויסלר 2009-02-08 21:10:02

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 19:34:11

   צטט: עדנה ויסלר 2009-02-08 16:07:11

   מפגה?

    המממ... התכוונת ל'מפלגה' בלי האות ל' ? או ל'מפגע' בלי קריצת ה- ע' ?

   קודם כל התכוונתי להצחיק.. וגם התכוונתי למה שאתה כתבת...המממ...

   ("בבחירות האלה בוחרים עבור מפגה שמצהירה את התנגדותה לגזענות. לפני שיהיה מאוחר.") 

   אבל, אם מדברים על יונסקו, אז מכיוון שלמדתי במגמת תיאטרון, אני יודעת לצטט בע"פ משפט אחד שאני  מאוד אוהבת מ'קרנפים' והוא: "הביטי חביבתי, מה את רוצה שאעשה, הרי את רואה כמה אני מתכוונת ללכת לקראתך מבלי שאדע אפילו מי את." ...אה..לא..סליחה..זה מתוך 'נעורי ורדהל'ה' של חנוך לוין. סליחה. התכוונתי ל "פליטות-פה אינן אלא דבר שאדם דוחק לתת-הכרתו." כן. זה בטוח מזה.

    

    ...אל תאמרי לעולם 'פליטות פה' לגבר, אנחנו מאבדים את הריכוז. מתוך 'קרנפים': "האדם העליון הוא זה הממלא את חובתו." אבל יש גם את 'הזמרת הקירחת': "הניסיון מלמדנו כי כשאנו מצפים לצלצול בדלתנו, איש אינו מגיע אלינו."

    

     9/2/09 09:10:

   מעולה!
     9/2/09 08:48:

   צטט: simon von tifa 2009-02-08 21:01:53


   ליברמן=כהנא

   ליברמן מימין.

   הופרדו בלידתם.

    

    

     9/2/09 07:50:

   צטט: מיכאל 1 2009-02-08 20:12:02


   יגאל,

   פוסט מצוין וחשוב.

   אני חושב שעכשיו כבר מאוחר מדי למנוע את ההתקרנפות שתבוא לידי ביטוי בבחירות אלה.

   נראה לי שזו עובדה קיימת , ונשלם עליה מחיר. מקוה שלא מחיר כואב מדיי.

   פאשיזם בישראל זו רעה חולה שלא נבריא ממנה.

   חוזה המדינה ב.ז. הרצל היה מתהפך בקברו , לו היה יודע.

   באשר ליונסקו - עודני זוכר את חיים טופול משחק את האיש המתקרנף, ב"הקרנפים" ואת יעקב בודו כאיש היחיד בכל העיר שלא התקרנף. צדיק יחיד בסדום.

   *

   חשוב מאוד לייצר לעצמנו את הזכרון לעתיד - שעשינו את כל מה שיכולנו למיגור הקרנפות.

     9/2/09 07:16:

   צטט: יערת דבש 2009-02-08 19:23:37


   מנצלת את ההזדמנות להצהיר על חוסר נאמנותי.

   ממליצה על חד"ש.

   אני מתייחס להצהרתך הפומבית כהודאה תקפה משפטית, תעמדי בבקשה בתור לשלילות, דא ?

     9/2/09 07:00:

   צטט: מיא 2009-02-08 19:03:22

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 17:29:49

    יונסקו היה ידוע גם בסטייקי הקרנפים המשובחים שלו, בממליגה וכמובן במרק הצ'ורבה האבסורדי לא פחות ממחזותיו.

    צ'ורבה מרק אבסורדי? אני מתקוממת בשם העלייה הרומנית לדורותיה!

    

   אבסורדי במובן מקורי - מרק חמוץ ברוב התרבויות הוא מרק שנשכח מארוחת שלשום. אני בכלל יקה לטיני - אבל פעם ראיתי אצל אמא של חבר שהיא מוסיפה את המיץ של שימורי המלפפונים למרק, במקום לֶאוּשְטִיאָן.

     9/2/09 06:57:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 00:26:11

   צטט: נעמית 2009-02-08 18:40:14


   בימים האחרונים אני חושבת איך זה שהעליה הרוסית שכל כך סבלה מחוסר הדמוקרטיה

   בחרה להביע את כעסה כלפי גוש השמאל, לזהות את מפלגת העבודה והשמאל עם הקומוניזם

   אבל כן להזדהות עם מגמות פשיסטיות בגוש הימין.

   זה גם מכניס בי פסימיות אדירה לגבי גורלנו כאן, לא משנה מה יקרה עם ליברמן האיש

   העובדה שכל כך הרבה אנשים מזדהים איתו כאן, העובדה שכהנא בזמנו קיבל שני מנדטים

   ואילו הוא במקום השלישי בסקרים.

   העובדה שיש פה גוש חרדי גדול שרק הולך וגדל שמצביע לימין.

   גורמת לי לחשוב שלא רחוק היום והמדינה הדו לאומית שתצמח כאן, תהיה מדינת אפרטהייד

   רשמית, או שתהיה מדינה שתרכז לאומנות דתית ערבית ויהודית.

   ומה יקרה למיעוט שרוצה לחיות בדמוקרטיה מערבית?

   לא יודעת.

    

   סליחה על הגופנים הגדולים, אני לא נוהגת לצעוק ברשת, אבל צאו להצביע ביום שלישי, גם אם יהיה גשם, גם אם תהיה סערה, ורק לא ליברמן. רק לא ליברמן!!!!!! כל קול חשוב כאן.

    

    

   למרות הכל מוקדם להיות פסימיים. שמעתי שיש מקום שפוי אחד בארץ - תל-אביב שמו, נבקש להכריז עליו כשמורת טבע.

    

    

   אני לא ממש סגורה על זה שתל אביב מצביעה לשמאל, בתוך ת"א יש כמה טריטוריות שמאלניות, ללא ספק, אבל לא בדקתי את אחוזי ההצבעה בת"א, לדעתי גם בת"א יש רוב לימין.
     9/2/09 06:41:

   צטט: !kapish 2009-02-08 18:57:54

   אני בעד למגר את החיות הפרה-היסטוריות

   שמנהלות לנו את החיים, לפני שנהפוך כולנו

   לבבונים.

   .

   צ'רלס דרווין לא יכול לייצג אותנו בממלכת החיות, אבל אולי נוח יסכים ?  זה גם יותר מקובל על ש"ס, דא.

     9/2/09 02:22:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-09 00:56:22


   אם ליברמן אינו גזען אלים ומסוכן, אני קרנף. במקום 'זרים החוצה' שהיה תפוס, או 'יודן ראוס' שהיה בממתינה - סומנו המיועדים לשלילת אזרחות 'דוברי השפה הערבית'.


    

   בתור אחד שמכיר את ליברמן הרבה יותר טוב ממך, אני חייב לציין שאין לי מושג מה הוא באמת.

   אבל לפחות עליך אני יכול להגיד שאתה לא קרנף , אלא סתם עוד עוד מתלהם שמאלני שכותב דברים מאוד לא מדויקים , לדוגמא , קרנפים, לא חיים בעדרים.

    

   ואני חושב שאם אנשים ידייקו יותר , במקום לחרטט שטויות , יהיה לנו עולם הרבה יותר נעים , עם "ישראל ביתנו" או בלעדיה.

     9/2/09 00:56:

   תאמת אני לא בא בטענות לאבגדור ליברמן.הרי אבגדור ליברמן לא עשה תוכנית  חינוכית לבוחרים  לשנאת הערבים, פשוט הם היו נמצאים ואחוזם הולך וגדל. בא אחד ואמר (אבגדור ליברמן ) אני אייצג אותכם בכנסת  וזיהו!

   מי אחראי על זה, אלו האחראים על החינוך בבית ובמערכת החינוך . מה הבעיה לעשות מחקרים לגבי עמדות המגזר היהודי  במיוחד הצערים למיעוט הערבי , אם זה היה באמת מדאיג  או חשוב  לכולם  השנאה השוררת בתוך  החברה  המגוונת בארץ , היו פועלים  למניעה ולא  בתוכניות כיבוי שרפות , זה מה שזרעה ממשלות ישראל , משרד החינוך  העליה הרוסית ששקבלה  טאבו אלוהי מהשמיים שיש להם זכות להיות פה והערבים לא. 

   מי נתן להם הטאבו זה לא ממשלת ישראל !! כולכם אשמים  ..

   אני לא פוחד  , מקסימום נהיה בעוד  מחנה פליטים שכן למדינת ישראל , וכולם יודעים מה יוצא ממחנות הפליטים .

     9/2/09 00:54:

   לאומנות היא שריד של יצר פרימיטיבי.
     9/2/09 00:32:

   צטט: nuni22 2009-02-08 18:53:31


   אפרופו ה"התקרנפות" של החברה - הסרט החדש "התנגדות" מחזיר אותנו אחורה לפולין בתקופת השואה...

   מאד מאד מומלץ!

   שוב כמה חשוב שמעלים לאקרנים סרטים בנושא, להראות לכולם כמה רוע ושנאה ותמיכה בקיצונות היא בכל מקום ולכל עם אסורה!!

   איך אפשר להכליל קבוצה שלמה בהגדרה אחת ולרצות בהכחדתה???

   איך ליברמן מאז לדבר ככה ועוד מקבל תמיכה מעם שכל הזמן צריך לזכור מה קרה לו בגלות? (שגם הרוסים נלחמו נגד הגרמנים בתקופתו...)

   שנאה רק גוררת שנאה...

   פוסט נהדר!

    

   אוקיי, השתכנעתי. תזמיני כרטיסים - אני בא לאסוף אותך. עדיין מותרת הקרנת סרטים בשישי בערב ?

     9/2/09 00:26:

   צטט: נעמית 2009-02-08 18:40:14


   בימים האחרונים אני חושבת איך זה שהעליה הרוסית שכל כך סבלה מחוסר הדמוקרטיה

   בחרה להביע את כעסה כלפי גוש השמאל, לזהות את מפלגת העבודה והשמאל עם הקומוניזם

   אבל כן להזדהות עם מגמות פשיסטיות בגוש הימין.

   זה גם מכניס בי פסימיות אדירה לגבי גורלנו כאן, לא משנה מה יקרה עם ליברמן האיש

   העובדה שכל כך הרבה אנשים מזדהים איתו כאן, העובדה שכהנא בזמנו קיבל שני מנדטים

   ואילו הוא במקום השלישי בסקרים.

   העובדה שיש פה גוש חרדי גדול שרק הולך וגדל שמצביע לימין.

   גורמת לי לחשוב שלא רחוק היום והמדינה הדו לאומית שתצמח כאן, תהיה מדינת אפרטהייד

   רשמית, או שתהיה מדינה שתרכז לאומנות דתית ערבית ויהודית.

   ומה יקרה למיעוט שרוצה לחיות בדמוקרטיה מערבית?

   לא יודעת.

    

   סליחה על הגופנים הגדולים, אני לא נוהגת לצעוק ברשת, אבל צאו להצביע ביום שלישי, גם אם יהיה גשם, גם אם תהיה סערה, ורק לא ליברמן. רק לא ליברמן!!!!!! כל קול חשוב כאן.

    

    

   למרות הכל מוקדם להיות פסימיים. שמעתי שיש מקום שפוי אחד בארץ - תל-אביב שמו, נבקש להכריז עליו כשמורת טבע.

     9/2/09 00:17:


   פוסט מרתק

   שבוע טוב

    

     9/2/09 00:15:

   צטט: מיה'לה 2009-02-08 18:37:20

   צטט: פוקסי 2009-02-08 12:36:43


   שאפו

   מה שפוקסי אמר.

   :-)

   את ופוקסי באתם לי טוב, במרצ.

     9/2/09 00:12:

   צטט: taya1 2009-02-08 18:12:25

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 14:16:46

   צטט: taya1 2009-02-08 14:02:15

   מפנה אותך לעוד ספר חשוב - ההמון והכח של אליאס קאנטי.

   אני בכל מקרה מקווה שליברמן יסיים את הקריירה כמו דרעי....

   לא שזה יפתור את מחלת הגזענות שהחברה הישראלית נגועה בה.

   האמת שאני מתביישת.

    או - מצאתי. תודה...חולי חברתי מילא, אבל מפלגה גדולה שעלולה לחוקק ? ברררר.

    

   אצלנו בענף חושבים שבמחלות צריך להלחם ורובן ניתנות לריפוי.

   סרטן הגזענות ניתן לריפוי אך בהשקעה ענקית - חינוכית , תפישתית וכן הלאה.

   טוב, זה לא יקרה אם ש"ס יקבלו את תיק החינוך - או אם יסגרו לליברמן את התיק במשטרה.

     9/2/09 00:12:

   אני מרגישה שההתקרנפות של כולנו נמשכת כבר הרבה זמן

   (אולי מאז רצח רבין)
   ולצערי גם הצבעה נכונה ביום שלישי לא תעזור...

     9/2/09 00:12:

   יופי של פוסט יגאל ... כולם מקורנפים , מתקרנפים , ומתקרפנים . לא מאמינה באף אחד , לא בוטחת באף אחד , שונאת את המתקתקות של כולם לפני הבחירות , שלאחרייהם איש לא שם עלייך . האבסורד הוא שאנחנו נותנים להם את האישור לעשות בסופו של דבר מה הם רוצים , ולא לשם המטרה שבחרנו בהם .

     8/2/09 23:52:
   !!!
     8/2/09 23:42:


   אני מ-פ-ח-ד-י-ם!

         

   הייליברמן הזה הוא כל כך מפחיד ומסוכן, שרק העובדה שלא כל העם קם ומזדעק וקורא לזרוק אותו מכאן ויפה חצי שעה קודם, היא מפחידה ומסוכנת יותר.

       

   יפה טענת.

        

    

     8/2/09 23:19:

   טוב כל מה שאני יגיד כאן לא יעזור...........

   הפכתי לקרנף !! והשארתי כוכב!!

     8/2/09 23:18:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 15:10:05

   צטט: יש ! 2009-02-08 14:30:16

   מצביעה ומצדיעה לפוסט מקורנף !

    רק לא במועל-יד, כן ?

    

   ברור, בהחלט, מקובל, מכבדת!

     8/2/09 23:13:

   איך בוחן שלטון קרנפים את מידת נאמנותם של אזרחים ? לפי אורך הקרן.

    

   ולי אין קרן...

   לכן בגאווה רבה אהיה אזרחית סוג ב'...

    

   לא "נאמנה" לפי משנתך, ליברמן...

                  מה תעשה לי?.. גירוש אולי?.. אפשר לבחור לאן?...

    

   תאכל את הקרן לתיאבון.. אני אמשיך לאכול עלי בייבי ירוקים...בתל אביב.

     8/2/09 23:05:

   צטט: ענת י 2009-02-08 18:01:32

   במקום כוכב שאין לי לתרום

   הכל חוקי.

     8/2/09 23:02:

   צטט: jessielove 2009-02-08 17:23:35


   הגם שבדרך כלל אוהבת את הפוסטים שלך, הפוסט הנ"ל חזק במיוחד.

   עצוב שאנו, עם ההיסטוריה שלנו, עושים מעשה 1933. האם גם המעשים שנעשו בשנים 1939-1945 יבואו בחשבון?

   מפחיד.

    

   אני תמיד מקווה שאני מגזים, אבל יכול להיות שיגיע הגרוע מכל - נאלץ לרכוש חולצות חומות !

    

     8/2/09 23:01:

   צטט: ערסאל 2009-02-08 17:16:15


   ליברמן יורשע ויעזוב אותנו.

    

   זה יקרה, כי תאוותו לכסף, גדולה מתאוותו לכוח, (למזלנו).

    כמיליון כסילים שמצביעים עבורו, לצערי, יישארו אתנו.

   הלוואי שיורשע ויעזוב אותנו באמא'שלו, כמו שהיה עם אמא של "הרב" כהנא. למיליון שיארו איתנו ניתן הרבה שיעורי בית באזרחות. 

     8/2/09 22:41:

   למזלנו,דינה של מפלגה זו ידועה כמו אחיותיה, פרחי העונה - שחיתות, בלבול, נלעגות ועילגות של אנשים לידם הפוליטיקאים הקיימים נראים כמו מציאות אמיתיות 
     8/2/09 22:35:

   יגאל ,כמה חבל שרוב האנשים הם "קרנפחדנים"

   שזה שילוב של קרנפים ,נפחנים..ונפחדים.

     8/2/09 22:10:

   פוסט מעולה.

    

    

   _____________

   מנעולן בעיר

     8/2/09 21:57:
     8/2/09 21:45:

   שאפו.

   מקוה שג'ומס יזכה להוכיח את עצמו בתוך הקואליציה...

    

     8/2/09 21:44:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 21:25:14

    ואחרי זה - תגיע כבר לשדרוטשילד ? להזכירך - סיכמנו על סושי-טחינה מוקפץ בקינואה און דה רוקס.

    

    יגאל

   ההכב הנ"ל הזוי

   רק מכיוון שלא הרשו לי אני לא אומר איחס על אוכל

   יחי השבים לחביתה ליד קוטג'

    

   את בירנבוים בנחלת בנימין 33 ביקרת ?

   יש לי שם שולחן בימי תל-אביב

     8/2/09 21:25:

   צטט: ברק חכמוב 2009-02-08 16:53:23

   תצביעו לכל מפלגה שמתחשק לכם (שמאל, ימין, מרכז)

   רק לא לליברמן!

    

   במקום להושיט יד לערביי ישראל, שמצויים בסיטואציה לא פשוטה (למי שזקוק להסבר, אשמח להסביר)

   האיש ההזוי והמסוכן הזה, פותח לנו בתרועת חצוצרות, חזית שניה... :-(

    

   זה פשוט בלתי נתפס... כאלו חסרות לנו חזיתות לוהטות מבחוץ,

   צריך חזית לוהטת נוספת בתוך הבית.

    


    

   והעיקר...

   צאו להצביע!

    

    

    

    ואחרי זה - תגיע כבר לשדרוטשילד ? להזכירך - סיכמנו על סושי-טחינה מוקפץ בקינואה און דה רוקס.

     8/2/09 21:10:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 19:34:11

   צטט: עדנה ויסלר 2009-02-08 16:07:11

   מפגה?

    המממ... התכוונת ל'מפלגה' בלי האות ל' ? או ל'מפגע' בלי קריצת ה- ע' ?

   קודם כל התכוונתי להצחיק.. וגם התכוונתי למה שאתה כתבת...המממ...

   ("בבחירות האלה בוחרים עבור מפגה שמצהירה את התנגדותה לגזענות. לפני שיהיה מאוחר.") 

   אבל, אם מדברים על יונסקו, אז מכיוון שלמדתי במגמת תיאטרון, אני יודעת לצטט בע"פ משפט אחד שאני  מאוד אוהבת מ'קרנפים' והוא: "הביטי חביבתי, מה את רוצה שאעשה, הרי את רואה כמה אני מתכוונת ללכת לקראתך מבלי שאדע אפילו מי את." ...אה..לא..סליחה..זה מתוך 'נעורי ורדהל'ה' של חנוך לוין. סליחה. התכוונתי ל "פליטות-פה אינן אלא דבר שאדם דוחק לתת-הכרתו." כן. זה בטוח מזה.

    

     8/2/09 21:01:

   ליברמן=כהנא
     8/2/09 20:56:

   צטט: ננטטעע 2009-02-08 16:40:25

    

   YES

   OUI

   כן

    בואי נראה אם ג'ומס יצליח לנבא את תוצאות הדרבי.

     8/2/09 20:27:

   צטט: יהודית מליק-שירן 2009-02-08 16:29:11


   וואו, מזמן לא נהנתי מפוסט מצויין ומושקע שכזה*תודה. מוזמן לגעת בשקדיה שלי

    זו שקדייה לקריסטמס ? כי תליתי עליה נצנץ (זה שוחד בחירות, את יודעת מי להצביע :-)

    

     8/2/09 20:12:


   יגאל,

   פוסט מצוין וחשוב.

   אני חושב שעכשיו כבר מאוחר מדי למנוע את ההתקרנפות שתבוא לידי ביטוי בבחירות אלה.

   נראה לי שזו עובדה קיימת , ונשלם עליה מחיר. מקוה שלא מחיר כואב מדיי.

   פאשיזם בישראל זו רעה חולה שלא נבריא ממנה.

   חוזה המדינה ב.ז. הרצל היה מתהפך בקברו , לו היה יודע.

   באשר ליונסקו - עודני זוכר את חיים טופול משחק את האיש המתקרנף, ב"הקרנפים" ואת יעקב בודו כאיש היחיד בכל העיר שלא התקרנף. צדיק יחיד בסדום.

   *

     8/2/09 19:53:

   צטט: rivka12 2009-02-08 16:24:41


   כל כך מדוייק , נכון, ולעיתים עצוב...

   אני מצביעה מרצ...

    שנינו יחד תחת מטריה אחת - מפאת גל הרפש העכור המתרגש עלינו.

     8/2/09 19:41:

   צטט: yuv.xxx 2009-02-08 16:20:32


   הזכרת לי בפוסט המשובח הזה שהפעם הראשונה שראיתי את השחקן דב נבון,

    

   זה היה בהצגת סטודנטים למשחק בבי"ס למשחק (סוף שנה ג' אם אני לא מתבלבל), בהצגה "קרנפים".

    

   פוסט מצויין, והלוואי שהציבור הישראלי יפקח את עיניו לפני שיהיה מאוחר מדי.

    מישהו צריך להעלות דחוף את 'קרנפים'. בעצם לא - יהיו אודישנים אינסופיים :-)

     8/2/09 19:34:

   צטט: עדנה ויסלר 2009-02-08 16:07:11

   מפגה?

    המממ... התכוונת ל'מפלגה' בלי האות ל' ? או ל'מפגע' בלי קריצת ה- ע' ?

     8/2/09 19:23:


   מנצלת את ההזדמנות להצהיר על חוסר נאמנותי.

   ממליצה על חד"ש.

     8/2/09 19:17:

   צטט: יפעת בן דרור 2009-02-08 16:02:00

   ידידי

   כתבת אדיר!! מזדהה , מצביעה, ומריעה לך.

    למפלגה שסימנה מתחיל באות מ' ומסתיימת באות צ', עם האות ר' באמצע, כן ?

     8/2/09 19:03:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 17:29:49

    יונסקו היה ידוע גם בסטייקי הקרנפים המשובחים שלו, בממליגה וכמובן במרק הצ'ורבה האבסורדי לא פחות ממחזותיו.

    צ'ורבה מרק אבסורדי? אני מתקוממת בשם העלייה הרומנית לדורותיה!

    

     8/2/09 18:57:

   אני בעד למגר את החיות הפרה-היסטוריות

   שמנהלות לנו את החיים, לפני שנהפוך כולנו

   לבבונים.

   .

     8/2/09 18:53:


   אפרופו ה"התקרנפות" של החברה - הסרט החדש "התנגדות" מחזיר אותנו אחורה לפולין בתקופת השואה...

   מאד מאד מומלץ!

   שוב כמה חשוב שמעלים לאקרנים סרטים בנושא, להראות לכולם כמה רוע ושנאה ותמיכה בקיצונות היא בכל מקום ולכל עם אסורה!!

   איך אפשר להכליל קבוצה שלמה בהגדרה אחת ולרצות בהכחדתה???

   איך ליברמן מאז לדבר ככה ועוד מקבל תמיכה מעם שכל הזמן צריך לזכור מה קרה לו בגלות? (שגם הרוסים נלחמו נגד הגרמנים בתקופתו...)

   שנאה רק גוררת שנאה...

   פוסט נהדר!

    

     8/2/09 18:48:

   צטט: אורי אגיוף dlocation 2009-02-08 16:01:14

    

   גדול!!!!!

    

   צודק במאה אחוז על ליברמן!

    אז מותק - יאללה להצביע, אחרת תתחיל כבר לבצבץ לנו קרן במרכז הפרצוף :-)

     8/2/09 18:40:


   בימים האחרונים אני חושבת איך זה שהעליה הרוסית שכל כך סבלה מחוסר הדמוקרטיה

   בחרה להביע את כעסה כלפי גוש השמאל, לזהות את מפלגת העבודה והשמאל עם הקומוניזם

   אבל כן להזדהות עם מגמות פשיסטיות בגוש הימין.

   זה גם מכניס בי פסימיות אדירה לגבי גורלנו כאן, לא משנה מה יקרה עם ליברמן האיש

   העובדה שכל כך הרבה אנשים מזדהים איתו כאן, העובדה שכהנא בזמנו קיבל שני מנדטים

   ואילו הוא במקום השלישי בסקרים.

   העובדה שיש פה גוש חרדי גדול שרק הולך וגדל שמצביע לימין.

   גורמת לי לחשוב שלא רחוק היום והמדינה הדו לאומית שתצמח כאן, תהיה מדינת אפרטהייד

   רשמית, או שתהיה מדינה שתרכז לאומנות דתית ערבית ויהודית.

   ומה יקרה למיעוט שרוצה לחיות בדמוקרטיה מערבית?

   לא יודעת.

    

   סליחה על הגופנים הגדולים, אני לא נוהגת לצעוק ברשת, אבל צאו להצביע ביום שלישי, גם אם יהיה גשם, גם אם תהיה סערה, ורק לא ליברמן. רק לא ליברמן!!!!!! כל קול חשוב כאן.

    

    

     8/2/09 18:37:

   צטט: פוקסי 2009-02-08 12:36:43


   שאפו

   מה שפוקסי אמר.

   :-)

     8/2/09 18:23:

   צטט: אדם ראשון 2009-02-08 15:54:50

   בתחנת הרכבת של זמננו,כאשר עברה חלפה לה הרכבת,

   נותרתי עם כאב  ,ובלי אשליות ב"אי" קיומי באוקינוס מוסלמי..

   ובכול זאת אין לי אחרת ממר'צ

    

   ידידי..

   הרב ההוא,גדול הדור " יוסוף עבדלה",, מפחיד לא פחות..

    

   שני הקצוות <  >  יביאו    קץ

    

    

    

    

     8/2/09 18:12:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 14:16:46

   צטט: taya1 2009-02-08 14:02:15

   מפנה אותך לעוד ספר חשוב - ההמון והכח של אליאס קאנטי.

   אני בכל מקרה מקווה שליברמן יסיים את הקריירה כמו דרעי....

   לא שזה יפתור את מחלת הגזענות שהחברה הישראלית נגועה בה.

   האמת שאני מתביישת.

    או - מצאתי. תודה...חולי חברתי מילא, אבל מפלגה גדולה שעלולה לחוקק ? ברררר.

    

   אצלנו בענף חושבים שבמחלות צריך להלחם ורובן ניתנות לריפוי.

   סרטן הגזענות ניתן לריפוי אך בהשקעה ענקית - חינוכית , תפישתית וכן הלאה.

     8/2/09 18:02:

   צטט: דליה_54 2009-02-08 15:54:49

    

   התקרנפות -קרנף -נאציזים פאשיזים -מדהים כמה שזה נכון

   החכמתי .

   אולי נהיה כינשופים (חיה שאני כה אוהבת ) המסמלת חכמה תבונה ראיה מעבר .

   ריגשת אותי בספורך המיוחד המלא דימויים על סבך וסבתך

   ובמיוחד ריגש המכתב של סבך ,

   מקווה שלא נאכזב את זכרו ונהיה מדינה מתוקנת השואפת לחופש הבחירה ושיויון בין אזרחיה

   מדינה ינשופית .

    

    

    

   בינתיים אנחנו יותר דומים לבעל הכנף הזה.

    

    

     8/2/09 18:01:
   במקום כוכב שאין לי לתרום
     8/2/09 17:47:

   צטט: ayalab 2009-02-08 15:36:00


   מעניין.

   תודה.

    אז תשקלי למי ילך הקול היקר מפז שלך ?

     8/2/09 17:36:

   צטט: ורד אדום 2009-02-08 15:24:38

   איזה תותח ואיזו השקעה כל הכבוד שאפו.

    לפני קלילות התנועה עם הכובע - אין לך קרן - אל תשכחי להצביע נכון. 

     8/2/09 17:29:

   צטט: מיא 2009-02-08 15:21:44

    

   פוסט חשוב!

    

   אנשים לא מבינים שהקונפורמיזם, ההליכה בתלם, יש לו גם השלכות מוסריות. כשאדם עסוק כל החיים בלחשוב 'מה יגידו השכנים' וחושש לומר את דעתו האמיתית - עד שאינו יודע עוד מה דעתו האמיתית, אחרי שמתרחש תהליך ההפנמה כמו שתיארת, זה בדיוק המצע האידיאלי לרודנים, לעוולות מכל סוג, לרמיסה של זכויות הפרט.

    

   מילדות מחנכים אנשים לא למשוך תשומת לך, לא להתבלט, להיות כמו כולם - וכאן בדיוק טמון זרע הפורענות. בדיוק בתהליך שתיאר יונסקו.

    

   אני הייתי מודעת לעניין הזה מילדות - בבית ממש הקפידו לחנך אותי לאינדיבידואליזם: תמיד לבחור לעצמי את הדרך שלי, להטיל ספק בכל, אף פעם לא לעשות משהו כי כך כולם עושים, תמיד לחפש את הדבר הראוי, הנכון לעשותו, גם אם הוא כרוך בהליכה נגד הזרם, ואפילו במאבק ובחרם. פעמים רבות בחיי הייתי חריגה בשל כך אבל פעמים רבות גם אנשים קיבלו את הדרך שלי והלכו אחריי.

    

   אולי בגלל שיונסקו היה רומני.

    יונסקו היה ידוע גם בסטייקי הקרנפים המשובחים שלו, בממליגה וכמובן במרק הצ'ורבה האבסורדי לא פחות ממחזותיו.

     8/2/09 17:29:

   צטט: רחל נפרסטק 2009-02-08 14:13:25

   נתת כאן נאום ארוך על התקרנפות. וזה יפה מאוד.

   בסוף צירפת את ליברמן מבלי לתת נימוק אחד מדוע הוא גזען בעיניך.

    

   מה שאני שמעתי מתשדירי הבחירות הוא שמי שאינו מוכן להצהיר שהוא נאמן למדינה - לא יקבל ממנה זכויות.

    

   זה לא אמור רק לגבי דוברי השפה הערבית.

    

   יש להניח שעל הצהרתו זו לא תחלוק כשמדובר בחרדים או במתנחלים "לא עלינו".

    

   מי שמוציא אדם מכלל ישראל מבלי לתת לכך נימוק - הוא בעיני גזען.

   רחל היקרה,

   היופי בדמוקרטיה שהיא מייתרת את הצורך להכריז על נאמנות ומרשה לך להביע את דיעותייך (לגיטימיים יותר או פחות) מבלי לחשוש שתזרקי לכלא (או גרוע יותר) באישון לילה (ראי מקרה ארגנטינה).

   להזכירך שישנם חרדים שמצהירים קבל עם ועדה שהם אינם נאמנים למדינת ישראל (מאה שערים anyone?) אולם מקבלים זכויות כמו כל אזרח אחר במדינה וטוב שכך.

    

     8/2/09 17:23:


   הגם שבדרך כלל אוהבת את הפוסטים שלך, הפוסט הנ"ל חזק במיוחד.

   עצוב שאנו, עם ההיסטוריה שלנו, עושים מעשה 1933. האם גם המעשים שנעשו בשנים 1939-1945 יבואו בחשבון?

   מפחיד.

    

     8/2/09 17:17:

   צטט: about a girl 2009-02-08 15:13:48

   אכן מחזאי מבריק

    יונסקו היה ענק. מכירה את "הכסאות" ? - חשבתי גם עליו בדרך...

     8/2/09 17:16:

   ליברמן יורשע ויעזוב אותנו.

    

   זה יקרה, כי תאוותו לכסף, גדולה מתאוותו לכוח, (למזלנו).

    כמיליון כסילים שמצביעים עבורו, לצערי, יישארו אתנו.
     8/2/09 17:08:

   צטט: יעל001 2009-02-08 15:10:01

   מיליון איש במדינת ישראל הולכים להצביע ליברמן בבחירות הקרובות. גם היטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות. גרמניה המשכילה והתרבותית באותו זמן, הוכיחה לעולם ששנאת חינם מובילה לאיבוד הצלם האנושי. אי אלימות דורשת זמן. האם יש לנו את הזמן הזה?

   מדינת חוק המאפשרת לאדם החשוד בפלילים לרוץ לכנסת נותנת לגיטימציה לתופעות אבסורדיות, כמו ליברמן, לצמוח ולשגשג. הבחירות לכנסת כבר הסתיימו למי שלא שם לב. כבר יש הסכמים קואליציונים .

    בדיוק בגלל שיש כבר הסכמים שרק מחכים למספרים - אסור לשכוח למי חשוב להצביע.

     8/2/09 16:56:

   צטט: לגו 2009-02-08 14:54:40

   ובאותו עניין, שירו של מרטין נימלר, על המתקרנפים בשתיקה:

    

   לא הרמתי את קולי

   בגרמניה לקחו הנאצים תחילה את הקומוניסטים,
   -
   אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט,
   -
   ואז הם לקחו את היהודים,
   -
   ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי,
   -

   ואז הם לקחו את חברי האגודים המקצועיים,
   -
   ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר אגוד מקצועי,
   -
   ואז הם לקחו את הקתולים,
   -
   ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי,
   -
   ואז הם לקחו אותי,
   -
   אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני."

   --

    

    כדאי להציץ - מרטין נימלר, תודה.

     8/2/09 16:55:

   צטט: צבעוני 2009-02-08 14:51:20


   אחלה פוסט

    

   הכצעקתה?

    

   שלשום ערכנו אזכרה לאבי ,הגיעו כ25 בני דודים ,דודים ,נשים וגברים ,זקנים וצעירים

   בגיל הבחירה.

   חילקתי פתקים וביקשתי לבחור כאילו עכשיו הבחירות.

   לא היה פתק אחד של הליכוד

   לא היה פתק אחד של ליברמן

    

   וזה היה סקר שנערך לפי כל הכללים.

    

   אל תדאג ,אתה עוד תופתע כמה מעט מנדטים יקבלו ליברמן וביבי...

    כנראה ש"בתוך עמך אתה יושב". בוא נראה באיזה עם יתברר שאנו יושבים ביום רביעי בבוקר.

     8/2/09 16:53:

   תצביעו לכל מפלגה שמתחשק לכם (שמאל, ימין, מרכז)

   רק לא לליברמן!

    

   במקום להושיט יד לערביי ישראל, שמצויים בסיטואציה לא פשוטה (למי שזקוק להסבר, אשמח להסביר)

   האיש ההזוי והמסוכן הזה, פותח לנו בתרועת חצוצרות, חזית שניה... :-(

    

   זה פשוט בלתי נתפס... כאלו חסרות לנו חזיתות לוהטות מבחוץ,

   צריך חזית לוהטת נוספת בתוך הבית.

    


    

   והעיקר...

   צאו להצביע!

    

    

    

     8/2/09 16:40:

   YES

   QUI

   כן


   וואו, מזמן לא נהנתי מפוסט מצויין ומושקע שכזה*תודה. מוזמן לגעת בשקדיה שלי
     8/2/09 16:24:


   כל כך מדוייק , נכון,ולעיתים עצוב...

   אני מצביעה מרצ...

     8/2/09 16:20:


   הזכרת לי בפוסט המשובח הזה שהפעם הראשונה שראיתי את השחקן דב נבון,

    

   זה היה בהצגת סטודנטים למשחק בבי"ס למשחק (סוף שנה ג' אם אני לא מתבלבל), בהצגה "קרנפים".

    

   פוסט מצויין, והלוואי שהציבור הישראלי יפקח את עיניו לפני שיהיה מאוחר מדי.

     8/2/09 16:08:

   צטט: מר רשתות 2009-02-08 14:47:41

   פוסט מצוין !

    אז אני יכול לשים בשמך פתק בקלפי ?

     8/2/09 16:07:
   מפגה?
     8/2/09 16:02:

   ידידי

   כתבת אדיר!! מזדהה , מצביעה, ומריעה לך.

   גדול!!!!!

    

   צודק במאה אחוז על ליברמן!

     8/2/09 15:54:

   בתחנת הרכבת של זמננו,כאשר עברה חלפה לה הרכבת,

   נותרתי עם כאב  ,ובלי אשליות ב"אי" קיומי באוקינוס מוסלמי..

   ובכול זאת אין לי אחרת ממר'צ

    

   ידידי..

   הרב ההוא,גדול הדור " יוסוף עבדלה",, מפחיד לא פחות..

    

   שני הקצוות <  >  יביאו    קץ

     8/2/09 15:54:

   התקרנפות -קרנף -נאציזים פאשיזים -מדהים כמה שזה נכון

   החכמתי .

   אולי נהיה כינשופים (חיה שאני כה אוהבת ) המסמלת חכמה תבונה ראיה מעבר .

   ריגשת אותי בספורך המיוחד המלא דימויים על סבך וסבתך

   ובמיוחד ריגש המכתב של סבך ,

   מקווה שלא נאכזב את זכרו ונהיה מדינה מתוקנת השואפת לחופש הבחירה ושיויון בין אזרחיה

   מדינה ינשופית .

    

     8/2/09 15:41:

   צטט: samuel423 2009-02-08 14:46:24


   כרגיל יגאל, פוסט מעולה.

   תוך כדי קריאת הפוסט נזכרתי בספרים של איין ראנד "המנון" , "ואנו החיים".

   לא מבין את הכמיהה הזאת של הציבור "לאיש חזק",

   בד"כ כש"החזק" נבחר, הראשונים להפגע זה אלו שתמכו בו.

   כנראה שהבוחרים בו ראויים לו והוא להם.

   סתם הרהור וחומר למחשבה.

    

    

   לפני כמה ימים התפרסם מאמר מצויין של ליאון דעואל,

   על 'מלכודת הנאמנות' - המסביר הסכנה מדוע תלויה על כולנו.

     8/2/09 15:36:


   מעניין.

   תודה.

     8/2/09 15:24:
   איזה תותח ואיזו השקעה כל הכבוד שאפו.
     8/2/09 15:21:

   פוסט חשוב!

    

   אנשים לא מבינים שהקונפורמיזם, ההליכה בתלם, יש לו גם השלכות מוסריות. כשאדם עסוק כל החיים בלחשוב 'מה יגידו השכנים' וחושש לומר את דעתו האמיתית - עד שאינו יודע עוד מה דעתו האמיתית, אחרי שמתרחש תהליך ההפנמה כמו שתיארת, זה בדיוק המצע האידיאלי לרודנים, לעוולות מכל סוג, לרמיסה של זכויות הפרט.

    

   מילדות מחנכים אנשים לא למשוך תשומת לך, לא להתבלט, להיות כמו כולם - וכאן בדיוק טמון זרע הפורענות. בדיוק בתהליך שתיאר יונסקו.

    

   אני הייתי מודעת לעניין הזה מילדות - בבית ממש הקפידו לחנך אותי לאינדיבידואליזם: תמיד לבחור לעצמי את הדרך שלי, להטיל ספק בכל, אף פעם לא לעשות משהו כי כך כולם עושים, תמיד לחפש את הדבר הראוי, הנכון לעשותו, גם אם הוא כרוך בהליכה נגד הזרם, ואפילו במאבק ובחרם. פעמים רבות בחיי הייתי חריגה בשל כך אבל פעמים רבות גם אנשים קיבלו את הדרך שלי והלכו אחריי.

    

   אולי בגלל שיונסקו היה רומני.

     8/2/09 15:13:
   אכן מחזאי מבריק
     8/2/09 15:10:

   צטט: יש ! 2009-02-08 14:30:16

    
   מצביעה ומצדיעה לפוסט מקורנף !

    רק לא במועל-יד, כן ?

     8/2/09 15:10:

   מיליון איש במדינת ישראל הולכים להצביע ליברמן בבחירות הקרובות. גם היטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות. גרמניה המשכילה והתרבותית באותו זמן, הוכיחה לעולם ששנאת חינם מובילה לאיבוד הצלם האנושי. אי אלימות דורשת זמן. האם יש לנו את הזמן הזה?

   מדינת חוק המאפשרת לאדם החשוד בפלילים לרוץ לכנסת נותנת לגיטימציה לתופעות אבסורדיות, כמו ליברמן, לצמוח ולשגשג. הבחירות לכנסת כבר הסתיימו למי שלא שם לב. כבר יש הסכמים קואליציונים .

     8/2/09 14:59:

   צטט: נמלה על סקטים 2009-02-08 14:23:21

   מצויין!

    הקרנפים שואפים לרמוס גם את קהילת הנמלים על סקטים !

     8/2/09 14:54:
   ובאותו עניין, שירו של מרטין נימלר, על המתקרנפים בשתיקה:

    

   לא הרמתי את קולי

   בגרמניה לקחו הנאצים תחילה את הקומוניסטים,
   -
   אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט,
   -
   ואז הם לקחו את היהודים,
   -
   ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי,
   -
   ואז הם לקחו את חברי האגודים המקצועיים,
   -
   ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר אגוד מקצועי,
   -
   ואז הם לקחו את הקתולים,
   -
   ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי,
   -
   ואז הם לקחו אותי,
   -
   אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני."

   --

    

     8/2/09 14:51:


   אחלה פוסט

    

   הכצעקתה?

    

   שלשום ערכנו אזכרה לאבי ,הגיעו כ25 בני דודים ,דודים ,נשים וגברים ,זקנים וצעירים

   בגיל הבחירה.

   חילקתי פתקים וביקשתי לבחור כאילו עכשיו הבחירות.

   לא היה פתק אחד של הליכוד

   לא היה פתק אחד של ליברמן

    

   וזה היה סקר שנערך לפי כל הכללים.

    

   אל תדאג ,אתה עוד תופתע כמה מעט מנדטים יקבלו ליברמן וביבי...

     8/2/09 14:47:
   פוסט מצוין !
     8/2/09 14:46:


   כרגיל יגאל, פוסט מעולה.

   תוך כדי קריאת הפוסט נזכרתי בספרים של איין ראנד "המנון" , "ואנו החיים".

   לא מבין את הכמיהה הזאת של הציבור "לאיש חזק",

   בד"כ כש"החזק" נבחר, הראשונים להפגע זה אלו שתמכו בו.

   כנראה שהבוחרים בו ראויים לו והוא להם.

   סתם הרהור וחומר למחשבה.

    

    

     8/2/09 14:30:
   מצביעה ומצדיעה לפוסט מקורנף !
     8/2/09 14:23:
   מצויין!
     8/2/09 14:22:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 13:41:12

   צטט: taltalbo 2009-02-08 13:28:43

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 13:03:16

   צטט: ירמי עמיר 2009-02-08 12:58:40


   אגב, ההתקרנפות קיימת בסקטורים רבים בפוליטיקה, בתרבות ובחיים הציבוריים בכלל, כמו הגזענות, שאינה נחלתו של ליברמן בלבד. עצוב. שיטת הבחירות הנוכחית לא מאפשרת השפעה אמיתית של הציבור על סדר היום הציבורי. הפוליטיקאים בסוף עושים מה שהם רוצים ולא מה שהציבור צריך.  

    דווקא בגלל זה, על אחת+כמה+כמה, צריך להצביע עבור מי שמייצג אותך - ולא מתוך שיקולים גושיים עם קרניים.

    

   זה עתה סיימתי שיחה עם 2 אנשים משכילים שגורסים שיצביעו דווקא עבור המפלגות הגדולות מתוך הנחה שזה יחליש את ביבי וליברמן, אבל מה זה יעזור נוכח העובדה ששניהם אחכ יעשו קואליצה עם ליברמן במילא

   וכולם כאחד בסופו של דבר יישבו בממשלה ו/או בכנסת ולא יעבירו ולו חוק אחד לרפואה אלא רק יתעסקו בבורקסים שעל שולחנם?

   והייתי שם! אני יודעת!!!!!!!!!!!!!!!

    

    

   הצבעה אומללה עבור גוש גדול - לא תשנה את החדשות הרעות באמת: בישראל קמה מפלגת ימין רדיקלית גזענית ענקית, ממנה נסבול בשנים הבאות.

    

    

   הוא שאמרתי

   ולכן כן כדאי להצביע עבור מפלגה קטנה וערכית

   כי זה לפחות יביא לכנסת נציגים שגם עושים עבודה

   ולא רק עסוקים בגניבת כספים ובפלילים

     8/2/09 14:21:

   צטט: רחל נפרסטק 2009-02-08 14:13:25

   נתת כאן נאום ארוך על התקרנפות. וזה יפה מאוד.

   בסוף צירפת את ליברמן מבלי לתת נימוק אחד מדוע הוא גזען בעיניך.

    

   מה שאני שמעתי מתשדירי הבחירות הוא שמי שאינו מוכן להצהיר שהוא נאמן למדינה - לא יקבל ממנה זכויות.

    

   זה לא אמור רק לגבי דוברי השפה הערבית.

    

   יש להניח שעל הצהרתו זו לא תחלוק כשמדובר בחרדים או במתנחלים "לא עלינו".

    

   מי שמוציא אדם מכלל ישראל מבלי לתת לכך נימוק - הוא בעיני גזען.

   אני מבין שסיפורם של סבי וסבתי לא הזיז לך, כמו הרצאה משעממת. את צודקת: אני כאן הגזען, ולא מי שקרא מעל במת הכנסת להוציא להורג את חברי הכנסת הערבים, לשלול את תעודת הזהות שלהם. יש לי אפילו רעיון לטרנספר את כל הערבים לים ברכבת סיוע אווירי.

    

     8/2/09 14:17:

   צטט: דניאל - 2009-02-08 14:06:03

   כרגיל, עונג לקרוא אותך.

    

    גם ליברמן חושב שזה יהיה עונג לקרוע אותי :-) 

     8/2/09 14:16:

   צטט: taya1 2009-02-08 14:02:15

   מפנה אותך לעוד ספר חשוב - ההמון והכח של אליאס קאנטי.

   אני בכל מקרה מקווה שליברמן יסיים את הקריירה כמו דרעי....

   לא שזה יפתור את מחלת הגזענות שהחברה הישראלית נגועה בה.

   האמת שאני מתביישת.

    או - מצאתי. תודה...חולי חברתי מילא, אבל מפלגה גדולה שעלולה לחוקק ? ברררר.

     8/2/09 14:16:


   מעורר חלחלה. באמת.

   למי שעוד טרם הספיק לקרוא את הכתבה הזאת ביום שישי

   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1061495.html

    

   לה פן, והיידר מאחוריך!

    

     8/2/09 14:13:

   נתת כאן נאום ארוך על התקרנפות. וזה יפה מאוד.

   בסוף צירפת את ליברמן מבלי לתת נימוק אחד מדוע הוא גזען בעיניך.

    

   מה שאני שמעתי מתשדירי הבחירות הוא שמי שאינו מוכן להצהיר שהוא נאמן למדינה - לא יקבל ממנה זכויות.

    

   זה לא אמור רק לגבי דוברי השפה הערבית.

    

   יש להניח שעל הצהרתו זו לא תחלוק כשמדובר בחרדים או במתנחלים "לא עלינו".

    

   מי שמוציא אדם מכלל ישראל מבלי לתת לכך נימוק - הוא בעיני גזען.

     8/2/09 14:06:

   כרגיל, עונג לקרוא אותך.

    

     8/2/09 14:02:

   מפנה אותך לעוד ספר חשוב - ההמון והכח של אליאס קאנטי.

   אני בכל מקרה מקווה שליברמן יסיים את הקריירה כמו דרעי....

   לא שזה יפתור את מחלת הגזענות שהחברה הישראלית נגועה בה.

   האמת שאני מתביישת.

     8/2/09 13:41:

   צטט: taltalbo 2009-02-08 13:28:43

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 13:03:16

   צטט: ירמי עמיר 2009-02-08 12:58:40


   אגב, ההתקרנפות קיימת בסקטורים רבים בפוליטיקה, בתרבות ובחיים הציבוריים בכלל, כמו הגזענות, שאינה נחלתו של ליברמן בלבד. עצוב. שיטת הבחירות הנוכחית לא מאפשרת השפעה אמיתית של הציבור על סדר היום הציבורי. הפוליטיקאים בסוף עושים מה שהם רוצים ולא מה שהציבור צריך.  

    דווקא בגלל זה, על אחת+כמה+כמה, צריך להצביע עבור מי שמייצג אותך - ולא מתוך שיקולים גושיים עם קרניים.

    

   זה עתה סיימתי שיחה עם 2 אנשים משכילים שגורסים שיצביעו דווקא עבור המפלגות הגדולות מתוך הנחה שזה יחליש את ביבי וליברמן, אבל מה זה יעזור נוכח העובדה ששניהם אחכ יעשו קואליצה עם ליברמן במילא

   וכולם כאחד בסופו של דבר יישבו בממשלה ו/או בכנסת ולא יעבירו ולו חוק אחד לרפואה אלא רק יתעסקו בבורקסים שעל שולחנם?

   והייתי שם! אני יודעת!!!!!!!!!!!!!!!

    

    

   הצבעה אומללה עבור גוש גדול - לא תשנה את החדשות הרעות באמת: בישראל קמה מפלגת ימין רדיקלית גזענית ענקית, ממנה נסבול בשנים הבאות.

    

     8/2/09 13:31:

   צטט: איירבוס-max 2009-02-08 13:21:56

   חזק כל כך!

    יש עכשיו מכירת סוף עונה מאממת לכובעים עם מקום מיוחד לקרן. תן קולך כנגד.

     8/2/09 13:28:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 13:03:16

   צטט: ירמי עמיר 2009-02-08 12:58:40


   אגב, ההתקרנפות קיימת בסקטורים רבים בפוליטיקה, בתרבות ובחיים הציבוריים בכלל, כמו הגזענות, שאינה נחלתו של ליברמן בלבד. עצוב. שיטת הבחירות הנוכחית לא מאפשרת השפעה אמיתית של הציבור על סדר היום הציבורי. הפוליטיקאים בסוף עושים מה שהם רוצים ולא מה שהציבור צריך.  

    דווקא בגלל זה, על אחת+כמה+כמה, צריך להצביע עבור מי שמייצג אותך - ולא מתוך שיקולים גושיים עם קרניים.

    

   זה עתה סיימתי שיחה עם 2 אנשים משכילים שגורסים שיצביעו דווקא עבור המפלגות הגדולות מתוך הנחה שזה יחליש את ביבי וליברמן, אבל מה זה יעזור נוכח העובדה ששניהם אחכ יעשו קואליצה עם ליברמן במילא

   וכולם כאחד בסופו של דבר יישבו בממשלה ו/או בכנסת ולא יעבירו ולו חוק אחד לרפואה אלא רק יתעסקו בבורקסים שעל שולחנם?

   והייתי שם! אני יודעת!!!!!!!!!!!!!!!

    

    

     8/2/09 13:21:
   חזק כל כך!
     8/2/09 13:18:

   צטט: נושמת עמוק... 2009-02-08 13:08:48

   מעולה!ומאוד אקטואלי

    הלוואי שבשלישי בערב - זה ייראה מיותר לגמרי.

    

    

     8/2/09 13:14:

   צטט: ללה . 2009-02-08 13:05:33

   את הפוסט הזה, צריך לפרסם בראש חוצות.

   ככלל, התנהגות העדר גורמת לי לצמרמורת המביאה להקאה בסופו של דבר.

    

   כפרט, על אף שכשהאדם מדבר, נושבות ממנו רוחות רעות, הוא עדיין נראה לי מכאן "קרנף דמה".

   מדבר הרבה והולך עם הזרם. האיש פשוט רוכב על גל השנאה והפטריוטיות המיותרת המלאים את הארץ הזו. הטובה.

    

   "הנחשול".

   הסתמאות מכוחיות ורחמים - אין.

   מדהים בכמה מעט זמן שכחנו מאין באנו ולאן רצינו ללכת.

    

    

    אם הפוסט הזה יפורסם בראש, בלי 'חוצות' - דיינו.

     8/2/09 13:08:
   מעלה!ומאוד אקטואלי
     8/2/09 13:05:

   את הפוסט הזה, צריך לפרסם בראש חוצות.

   ככלל, התנהגות העדר גורמת לי לצמרמורת המביאה להקאה בסופו של דבר.

    

   כפרט, על אף שכשהאדם מדבר, נושבות ממנו רוחות רעות, הוא עדיין נראה לי מכאן "קרנף דמה".

   מדבר הרבה והולך עם הזרם. האיש פשוט רוכב על גל השנאה והפטריוטיות המיותרת המלאים את הארץ הזו. הטובה.

    

   "הנחשול".

   הסתמאות מכוחיות ורחמים - אין.

   מדהים בכמה מעט זמן שחכנו מאין באנו ולאן רצינו ללכת.

    

    

     8/2/09 13:03:

   צטט: ירמי עמיר 2009-02-08 12:58:40


   אגב, ההתקרנפות קיימת בסקטורים רבים בפוליטיקה, בתרבות ובחיים הציבוריים בכלל, כמו הגזענות, שאינה נחלתו של ליברמן בלבד. עצוב. שיטת הבחירות הנוכחית לא מאפשרת השפעה אמיתית של הציבור על סדר היום הציבורי. הפוליטיקאים בסוף עושים מה שהם רוצים ולא מה שהציבור צריך.  

    דווקא בגלל זה, על אחת+כמה+כמה, צריך להצביע עבור מי שמייצג אותך - ולא מתוך שיקולים גושיים עם קרניים.

    


   אגב, ההתקרנפות קיימת בסקטורים רבים בפוליטיקה, בתרבות ובחיים הציבוריים בכלל, כמו הגזענות, שאינה נחלתו של ליברמן בלבד. עצוב. שיטת הבחירות הנוכחית לא מאפשרת השפעה אמיתית של הציבור על סדר היום הציבורי. הפוליטיקאים בסוף עושים מה שהם רוצים ולא מה שהציבור צריך.  

     8/2/09 12:58:

   צטט: udi.s 2009-02-08 12:51:53

   ליברמן פשיסט, תפיסת עולמו והדמגוגיה שלו, פשיסטים.
   מה שכן מפליא אותי הוא שתומכיו, אלו מבין יוצאי חבר העמים ה"רוסים"  ה"משכילים" תומכים למעשה באותה השיטה ובאותה הדמגוגיה שדיכאה אותם, אך הפעם בתפקיד המדכאים.
   כמו ילד מוכה שהופך להיות הורה מכה.
   אלו לא קרנפים, אלו גזענים אידיוטים פשוטים. 

    המתקרנפים - הם אלה שהולכים עם הזרם, לצידי התהלוכה, קונים לעצמם בייגלע.

     8/2/09 12:51:
   ליברמן פשיסט, תפיסת עולמו והדמגוגיה שלו, פשיסטים.
   מה שכן מפליא אותי הוא שתומכיו, אלו מבין יוצאי חבר העמים ה"רוסים"  ה"משכילים" תומכים למעשה באותה השיטה ובאותה הדמגוגיה שדיכאה אותם, אך הפעם בתפקיד המדכאים.
   כמו ילד מוכה שהופך להיות הורה מכה.
   אלו לא קרנפים, אלו גזענים אידיוטים פשוטים. 
     8/2/09 12:49:

   צטט: da vinci 2009-02-08 12:42:13

   צטט: יובז 2009-02-08 12:09:02


   פוסט מצויין !

    

   התקרנפות

   פאשיזם

   גם אם לא נרחיק עד שם ונעצור במקארתיזם - התמונה רעה למדי.

   להסטוריה תכונה מוזרה כזו - לחזור על עצמה פעם אחר פעם.

    

   אני את שלי אמרתי ויותר מפעם אחת.

    

   גלגל ההסיטוריה סובב וחוזר - זה טבע האדם. החוכמה היא לא להידרס מתחת לגלגל הזה...

    

    

   החוכמה היא לנסות וללמוד מטעויות של אחרים

    

    

     8/2/09 12:49:

   צטט: da vinci 2009-02-08 12:42:13

   צטט: יובז 2009-02-08 12:09:02


   פוסט מצויין !

    

   התקרנפות

   פאשיזם

   גם אם לא נרחיק עד שם ונעצור במקארתיזם - התמונה רעה למדי.

   להסטוריה תכונה מוזרה כזו - לחזור על עצמה פעם אחר פעם.

    

   אני את שלי אמרתי ויותר מפעם אחת.

    

   גלגל ההסיטוריה סובב וחוזר - זה טבע האדם. החוכמה היא לא להידרס מתחת לגלגל הזה...

    

    ...והגלגל נע לעברנו במלוא הקיטור.

     8/2/09 12:42:

   צטט: יובז 2009-02-08 12:09:02


   פוסט מצויין !

    

   התקרנפות

   פאשיזם

   גם אם לא נרחיק עד שם ונעצור במקארתיזם - התמונה רעה למדי.

   להסטוריה תכונה מוזרה כזו - לחזור על עצמה פעם אחר פעם.

    

   אני את שלי אמרתי ויותר מפעם אחת.

    

   גלגל ההסיטוריה סובב וחוזר - זה טבע האדם. החוכמה היא לא להידרס מתחת לגלגל הזה...

    

     8/2/09 12:40:

   צטט: פוקסי 2009-02-08 12:36:43


   שאפו

     עם קרניים על הראש - כובע לא יוכל לחבוש (זוכר < הנה זה)

    

     8/2/09 12:37:

   צטט: taltalbo 2009-02-08 12:34:54


   אתה גאון

   אבחנת אותי לפי הקרן ?

     8/2/09 12:36:

   שאפו
     8/2/09 12:36:

   צטט: רות.מ 2009-02-08 12:32:05

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 12:29:05

    אפשר להתמודד עם הכל באופן דמוקרטי, ללא גזענות או התקרנפות.

    

   אכן זה בדיוק מה שהבוחרים הדתיים עושים כשהם רצים אל הקופה מתוך התארגנות שבטית

    לוא ידענו גם אנחנו להתאגד סביב גוף אחד גדול- ולחזק-  יכלה להיות לנו ארץ לדמרי אחרת

    

   לכן אם לבסוף אני כן אלך לקלפי אני לא אצביע מרץ, גם אם זה יפגום בצוואה של דרור

    כל המפלגות הגדולות מוכנות לשבת עם ליברמן = כהנא. 

     8/2/09 12:34:

   אתה גאון
     8/2/09 12:32:

   צטט: יגאל שתיים 2009-02-08 12:29:05

    אפשר להתמודד עם הכל באופן דמוקרטי, ללא גזענות או התקרנפות.

    

   אכן זה בדיוק מה שהבוחרים הדתיים עושים כשהם רצים אל הקופה מתוך התארגנות שבטית

    לוא ידענו גם אנחנו להתאגד סביב גוף אחד גדול- ולחזק-  יכלה להיות לנו ארץ לדמרי אחרת

    

   לכן אם לבסוף אני כן אלך לקלפי אני לא אצביע מרץ, גם אם זה יפגום בצוואה של דרור

     8/2/09 12:29:

   צטט: רות.מ 2009-02-08 12:27:04

   יגאל אני עונה ברגשות מעורבים

    

   דווקא משום שסבייך נאלצו בלית ברירה להמלט

   דווקא מכיוון ששלי חציים באו הנה מתוך בחירה חופשית עוד לפני שלפשתינאים היתה הגדרה עצמית

   והחצי השני ברח מרוסיה מ-1905

   מנקודת המבט הזו אני רוצה שבמקום הזה שבו אנחנו חיים להיות נטולץ ספק בהמשכיות קיומי הלאומי.

   ברוח מגילת העצמאות

    

   לא אני לא אבחר בו למרות שאחרי המלחמה האחרונה מאוד רציתי- לוא נפל טיל שנורה מג'נין והחריב שכונה שלמה באום אל-פאחם גם אז יאמרו אלו ששם גרים- שהם מזדהים עם אחיהם האהובים מהתנועה האיסלמית ?

    

   כן יש לי בעיה עם ההקצנה של ש"ס בדיוק כמו עם של הבריון 

   אבל כשכולנו מתפזרים בהתייפייפות נפשית לשביבי שמאל מתון

   אנחנו מסתכנים באובדנה של כל הדרך

    

    אפשר להתמודד עם הכל באופן דמוקרטי, ללא גזענות או התקרנפות.

     8/2/09 12:27:

   יגאל אני עונה ברגשות מעורבים

    

   דווקא משום שסבייך נאלצו בלית ברירה להמלט

   דווקא מכיוון ששלי חציים באו הנה מתוך בחירה חופשית עוד לפני שלפשתינאים היתה הגדרה עצמית

   והחצי השני ברח מרוסיה מ-1905

   מנקודת המבט הזו אני רוצה שבמקום הזה שבו אנחנו חיים להיות נטולץ ספק בהמשכיות קיומי הלאומי.

   ברוח מגילת העצמאות

    

   לא אני לא אבחר בו למרות שאחרי המלחמה האחרונה מאוד רציתי- לוא נפל טיל שנורה מג'נין והחריב שכונה שלמה באום אל-פאחם גם אז יאמרו אלו ששם גרים- שהם מזדהים עם אחיהם האהובים מהתנועה האיסלמית ?

    

   כן יש לי בעיה עם ההקצנה של ש"ס בדיוק כמו עם של הבריון 

   אבל כשכולנו מתפזרים בהתייפייפות נפשית לשביבי שמאל מתון

   אנחנו מסתכנים באובדנה של כל הדרך

    

     8/2/09 12:24:

   צטט: יובז 2009-02-08 12:09:02


   פוסט מצויין !

    

   התקרנפות

   פאשיזם

   גם אם לא נרחיק עד שם ונעצור במקארתיזם - התמונה רעה למדי.

   להסטוריה תכונה מוזרה כזו - לחזור על עצמה פעם אחר פעם.

    

   אני את שלי אמרתי ויותר מפעם אחת.

    אמור זאת עוד פעם אחת - בקלפי.

     8/2/09 12:09:


   פוסט מצויין !

    

   התקרנפות

   פאשיזם

   גם אם לא נרחיק עד שם ונעצור במקארתיזם - התמונה רעה למדי.

   להסטוריה תכונה מוזרה כזו - לחזור על עצמה פעם אחר פעם.

    

   אני את שלי אמרתי ויותר מפעם אחת.

   zappa (-

   כמה אנשים מתו כתוצאה מהכתוב בקאמה סוטרה, ביחס לאלה שמתו כתוצאה מהכתוב בתנ\"ך ?