2 תגובות   יום רביעי, 11/2/09, 16:59
ההסכם הראשון – שימרו על טוהר המילה
ההסכם הראשון הוא לשמור על טוהר המילה, זהו ההסכם החשוב ביותר והקשה ביותר לכבדו. המילה היא הכוח היוצר, היא כלי העבודה שקיבלנו מהבורא על מנת ליצור, המילה היא כוח המייצר את האירועים המתרחשים בחיינו, ולכן יש להן את הכוח ליצור את החלום הכי יפה או את הגיהנום עלי אדמות. לשמור של טוהר המילה משמעו לא להשתמש במילים כנגד עצמנו, אם משתמשים במילה כנגד מישהו הוא יחזיר לנו ולכן זה כאילו השתמשנו במילה ישירות על עצמנו.אם נשמור על טוהר המילה, כל הרעל הרגשי יתנקה מתודעתנו וממערכות היחסים שלנו. 
 
ההסכם השני – אל תקחו שום דבר באופן אישי
ההסכם השני הוא לא לקחת באופן אישי ולא משנה מה מתרחש סביבנו. אם לקחנו משהו באופן אישי, זאת אומרת שאנו מסכימים אם הנאמר!. שום דבר שאנשים אחרים עושים הוא בגללנו, אלא בגללם, בגלל המקום שבו הם נמצאים ששונה מהמקום שלנו. אם אנחנו לוקחים באופן אישי אנחנו למעשה לוקחים את הפסולת הרגשית שלהם, והופכים אותה לשלנו.כאשר נשריש את ההרגל שלא לקחת שום דבר באופן אישי, אנו נמנע מכאבים רבים. הכעס, הקנאה, וצרות העין יאבדו טעמם, ואפילו העצב פשוט יתפוגג. 
  
ההסכם השלישי – אל תניחו הנחות
ההסכם השלישי הוא אל תניחו הנחות מאחר ויש לנו הרגל להאמין שהן נכונות, אנו מניחים הנחות בנוגע למה שאחרים עושים או חושבים, ואז לוקחים באופן אישי (ההסכמה השנייה), ומגיבים ברעל רגשי (ההסכמה הראשונה) שפוגעת בנו. אנו מניחים שכולם רואים את החיים כמו שאנחנו רואים אותם. אנו מניחים שאחרים חושבים כמונו, חשים כמונו, חורצים דעה כמונו ופוגעים באחרים כמונו. לכן אנו חוששים להיות עצמנו בחברת אחרים, אנו חושבים שכל האחרים ישפטו אותנו, יהפכו אותנו לקורבן, יבוזו לנו ויאשימו אותנו.הדרך למנוע להניח הנחות היא לשאול שאלות, ודאו שהתקשורת ברורה, אזרו אומץ לשאול שאלות עד שתגיו לבהירות, וגם אז אל תניחו שאתם יודעים כל מה שיש לדעת על מצב מסויים. 
 
ההסכם הרביעי – עשו תמיד כמיטב יכולתכם
ההסכם הרביעי מאפשר להוציא לפועל את שלושת האחרים, עשו תמיד כמיטב יכולתכם. תמיד בכל מצב שבו אנו נמצאים צריך לעשות את הטוב יותר שאנו יכולים, לא יותר ולא פחות. בהחלט הטוב ביותר קשור למצבנו באותו רגע לעיתים זה יהיה באיכות גבוהה ולעיתים לא, אין דבר תמיד חובה עלינו לפעול הכי טוב שניתן באותה סיטואציה.

דרג את התוכן: