כותרות TheMarker >
  ';

  חפים מפשע

  לא תענה ברעך עד שקר!

  לא-יקום עד אחד באיש, לכל-עוון ולכל-חטאת, בכל-חטא, אשר יחטא: על-פי שני עדים, או על-פי שלושה-עדים--יקום דבר. טז כי-יקום עד-חמס, באיש, לענות בו, סרה. יז ועמדו שני-האנשים אשר-להם הריב, לפני יהוה, לפני הכוהנים והשופטים, אשר יהיו בימים ההם. יח ודרשו השופטים, היטב; והנה עד-שקר העד, שקר ענה באחיו. יט ועשיתם לו, כאשר זמם לעשות לאחיו; וביערת הרע, מקרבך. כ והנשארים, ישמעו וייראו; ולא-יוסיפו לעשות עוד, כדבר הרע הזה--בקרבך. כא ולא תחוס, עינך: נפש בנפש, עין בעין שן בשן, יד ביד, רגל ברגל

  רוי בראון - אם רוצה אלוהים אפילו מטאטא יורה והמת ידבר.

  0 תגובות   יום שישי , 13/2/09, 04:21

  סיפור מדהים.

  אתמול צפיתי בסרט דוקומנטרי אודות בחור אחד בשם רוי בראון.

  העלילה הזאת תוכיח לרעים, שכשנחושים לנצח ולהחיל צדק, אפילו המתים קמים מקברם ובאים להעיד.

  אני מקדיש את הסיפור הזה לכל אלה אשר העלילו עליהם והם חפים מפשע, כמו גם לכל אלה אשר אין בכוחם להביא את הצדק עד שיבוא להם גואל.

  הסיפור של רוי ארתור בראון מתחיל מתי שהוא בסוף שנות ה-90כאשר הוא נאבק על הזכות לגדל את בנו ומנהל מאבק משמורת נגד רשויות הרווחה באמריקה, כשבכוונתם למסור את בנו למשפחת אומנה.

  תוך כדי ניהול המאבק קורה לרוי מה שקורה להרבה אבות גרושים וגם לאימהות אשר עובדי הרווחה מנסים להשתלט על ילדיהם ולהוציאם מחזקתם, בצר לו, כאשר טבעת החנק של מוסדות הרווחה הולכת ומתהדקת והתסכול מגיע לשיאים שהם מעבר ליכולות הריסון של בן תמותה רגיל, אומר רוי שהוא יהרוג את עובדי הרווחה...

  הוא נשפט על דבריו אלה ומרצה מאסר של חצי שנה בכלא.

  זמן מה אחרי שרוי השתחרר מוצאת המשטרה גופה של אישה אשר יותר מאוחר יתברר שזוהי גופתה של עו"ס.

  המשטרה קושרת באופן כמעט מיידי את רוי בראון למקרה הרצח, בעזרת עדויותיהן של גרושתו ועוד חברה אשר העידו שרוי היה נושך אותן וכך קישרה המשטרה את הנשיכות על גופתה של המנוחה לעדויות הנשים.

  גם העדויות של העו"סים השונים אשר סימנו את רוי כאדם אלים והעובדה שבצר לו אמר שהוא יהרוג את העו"סים, כל אלה הביאו את המשטרה למסקנה שרוי בראון הוא הרוצח.

  אחת העדויות המשמעותיות שעל פיהן נגזר דינו של רוי בראון היו סימני הנשיכה של הרוצח על גופה של המנוחה.

  למרות שרופא השיניים שהעיד מטעם ההגנה טען והוכיח לכאורה שאין מדובר בשיניו של רוי, פסקו המושבעים שרוי הוא זה שביצע את הרצח.

  רוי נשפט ונגזר עליו עונש של 25 שנה בכלא.

  עם הגיעו לכלא הוא סירב לישון על מיטתו וטען שהמיטה שייכת לרוצח ולא לו.

  במשך שנים טען רוי שהוא חף מפשע וערער כמה וכמה פעמים, כל הערעורים נדחו עד שבשנה ה-12 למאסרו חל מהפך חשוב מבחינתו של רוי.

  שריפה שכילתה את בית הוריו כילתה גם את התיק שהכיל את כל חומר החקירה והפרוטוקולים מביהמ"ש, בעקבות זאת פנה רוי לרשויות וביקש את צילום התיק דבר שלא היה קל עבור רוי שהרוויח רק $4 לשבוע, צילום התיק עלה משהו כמו $28...

  כאשר קיבל רוי את התיק לידיו הוא נדהם לגלות 4 עמודים שמעולם לא ראה לפני כן, בעמודים האלה היה חומר אודות בעל החווה שבה גרה אותה עו"ס שרוי הואשם ברציחתה.

  מתברר שבלילה בו נרצחה המנוחה טען בעל החווה. אדם בשם בארי בנץ' שבזמן הרצח היה בפאב אך למרבה התדהמה גילה רוי שלמעשה האדם שמסר עדות על הימצאותו של בארי בנץ' בפאב בשעה שבה נרצחה המנוחה אמר שבארי לא היה נוכח בפאב בשעת הרצח ממש, "הוא היה שם אמנם אך עזב לפני שעת הרצח", כך העד אשר היה אמור לספק אליבי לאותו בארי בנץ'.

  עובדה מוזרה יותר הייתה עדותה של מי שנכחה עם בארי בנץ' ברכבו מיד אחרי הרצח, הנ"ל טענה שכאשר הבית עלה בלהבות הייתה עם אותו בארי בנץ' במכוניתו והם נכחו היכן שהגופה נמצאה, עובדה תמוהה זאת שרוי בראון הגדיר אותה בשאלה "האם יתכן שאדם שביתו עולה באש ומכבי האש עוסקים בו ברגע בכיבוי האש יחפש ראיות כלשהן (כך ע"פ עדותה של האישה שהעידה במשטרה על בארי בנץ') וכאילו במקרה יתגלה המקום מאוחר יותר כמקום מציאת הגופה?

  אף שרוי נאבק יום יום למען חפותו, נדלקה בו אש חדשה והוא פנה עם העובדות האלה לרשויות אשר כבדרך שיגרה ניערו אותו ופסלו את טענותיו.

  רוי שידע על ההתפתחות בשימוש בטכנולוגיית הד.נ.א. וידע שעל חולצתה של המנוחה נמצאו סימני שיניים המעידות כי המנוחה ננשכה ע"י הרוצח, ישב וכתב מכתב לבארי בנץ'.

  במכתב כותב רוי לבארי בנץ' שהוא יודע שהוא הרוצח ועוד הוא מאתגר אותו ומזהיר אותו שיבולע לו, כל זאת בתקווה שבארי בנץ' ישיב למכתבו תוך שהוא חותם את מעטפת מכתב התשובה המיוחל עם שובל של רוק...

  כוונתו של רוי בראון הייתה להשיג דגימת ד.נ.א. של בארי בנץ' ולהעביר אותה לבדיקה אצל הרשויות.

  הדרך אל האושר אינה סוגה בשושנים ומסתבר שאחרי שבארי בנץ' מקבל את מכתבו של רוי הוא מזנק לפני רכבת דוהרת ולוקח את סודו ואת החירות של רוי איתו לקבר.

  מתוסכל פונה רוי אל קרובים ומבקש מהם להגיע לחדר הקבורה שם מונחת גופתו של בארי בנץ' ולנסות לגזור משערות ראשו, ציפורניים או פיסת עור שתשמש דוגמא לבדיקת ד.נ.א., דבר שלא עלה בידיהם.

  רוי המשיך במאבקו עד שביום אחד הגיע לעמותה הפועלת בארצות הברית, עמותה בשם "עמותת החפים מפשע".

  העמותה ניאותה לסייע לרוי ובבדיקה הראשונה שנערכה נמצא שהד.נ.א על החולצה של המנוחה אינו זהה לד.נ.א של רוי, עובדה שלא הספיקה לזכות את רוי מהאשמה.

  בתו של בארי בנץ' נחלצה לסייע בשלב זה, מצפונה העיק לה וקשה היה לה עם העובדה שאדם חף מפשע ישב בכלא, היא הציעה לאנשי עמותת חפים מפשע לספק דגימת ד.נ.א. לבדיקה.

  בבדיקה שנערכה לרוק שהיה מסביב לסימני החולצה של המנוחה התברר שהרוק שייך לרוצח האמיתי, בארי בנץ'.

  עובדה זאת לא סיפקה את השופט שדן בתיק, טענתו הייתה שאי אפשר לדעת בוודאות שהבת היא אכן בתו הביולוגית של בארי בנץ'.

  דבר תמוה ביותר שכן הוכח כבר שהרוק אינו של רוי בראון ומן הסתם אם הרוק תואם את דגימת הד.נ.א. של אותה גברת הרשומה כבתו של בארי בנץ', הרי שרוי אינו הרוצח.

  לאחר מאמצים נוספים השיגו עורכי הדין של העמותה צו לפתיחת הקבר של בארי בנץ' למטרת בדיקת הד.נ.א.

  רוי בראון זוכה מכל אשמה אחרי ריצוי של 15 שנים בכלא.

  בעזרת עט ונייר ניצח אדם אחד את המערכת.

  רוי זכה בינתיים לפיצוי בסך 2.6 מיליון $ מהמדינה.

  זהו סיפור של אדם אמיץ אשר לא וויתר למערכת המושחתת שניסתה לנעול אותו בין סורג ובריח.

  החברה היא שתשלם מכספה עבור המחדל הזה של אנשי רווחה יהירים, משטרה אטומה ולא מקצועית, ומערכת משפט מושחתת.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל