כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 505 - This Place is Death

  43 תגובות   יום שישי , 13/2/09, 15:25

  **************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  **************************************************************************************************************

   

  צהריים אור לכולם!!!

   

  יום האהבה בפתח, וגם אצלנו בלוסט חוגגים את האהבה בתופים ובמחולות. מה זה חוגגים - מאז "רומיאו ויוליה" לא נרשמה כמות כזאת של סיפורי אהבה טראגיים בפרק אחד בלבד. המון דמעות ראינו בפרק הזה, המון אהבה וגעגועים, וכפי שהשם של הפרק מרמז - בעיקר המון מוות. אהבה ומוות - איזה שילוב מוצלח זה, הא? אבל כמו שאנחנו כבר יודעים - בלוסט כמו בלוסט - זה שאתה מת בסוף העונה השניה, לא אומר שלא תגיח ותופיע בפנינו בתחילת העונה החמישית. "סוף פסוק"? לא בבית ספרנו.

   

  יאללה, מתחילים!

   

  המון שאלות, תהיות והרהורים הוצגו בפניי מאז שהתחילה העונה הנוכחית, שלא הייתה לי עליהן תשובה. בפוסט שעבר, אושרה (קוראת קבועה ונאמנה!) הציעה תיאוריה מהפכנית: סאן יוצאת למסע הנקמה שלה בבן, משום שבנוסף למוות של בעלה, גם הבת שלה ג'י יון נעלמה או נחטפה (על פניו - לא רעיון מופרך במיוחד. בן ידוע בחיבתו לחטוף ילדים קטנים מידי הוריהם). אושרה, את יכולה לישון בשקט. בתחילת הפרק אנחנו רואים שג'י יון הקטנה בסדר גמור, משוחחת בטלפון עם אמא שלה, ורוצה שתחזור אליה הביתה כי היא מתגעגעת אליה. אלא שלסאן יש משימה קטנה שהיא צריכה לסיים בלוס אנג'לס. היא יוצאת באקדח שלוף מהמכונית ומתכוננת לסגור חשבון אחת ולתמיד עם בן. בן, כמו תמיד, מוכן עם תוכנית מגירה בראש, והוא מספר לסאן שבעלה ג'ין בעצם נמצא בחיים, ושהוא מוכן לספק לה את ההוכחה לכך (כמובן שבשביל זה היא תאלץ להמתין עד לסוף הפרק).

   

  ובינתיים, 20 שנים אחורה על האי, ג'ין מבין שהוא תקוע בשנת 1988 עם חבורה מוזרה של צרפתים, שבראשם עומד צרפתי טיפוסי (גס רוח, מעצבן, חצוף, חסר סבלנות, משתייך לזן "פאולו" או "פרוגורט", מהאלה שאנחנו יודעים שנשארו להם בדיוק עוד 4 דקות לחיות בסדרה לפני שאיזו מפלצת תנשוך אותם) בשם מונטנד. מזל שדניאל רוסו שם - עדיין חייכנית, שפויה, ומאוהבת בבעלה רוברט - כדי להקל על המצב. הצרפתים דורשים מג'ין שיוביל אותם אל מגדל הרדיו שממנו נשמעים המספרים ללא הפסקה, וכמו שבפינאלה של העונה השלישית רוסו היתה זו שהובילה את ג'ק ואנשיו אל המגדל (בדרך למה שיתברר כאסון הגדול ביותר שיפקוד אותם) - גם ג'ין מוביל עכשיו את החבורה אל המגדל - ואל מותם. בערך באמצע הדרך החברים מגלים שנדין, הבחורה הנוספת במשלחת - נעלמה. ומייד לפני שהיא נופלת אלינו מהשמיים, חסרת חיים - אנחנו שומעים קולות מוכרים, מתכתיים, שלא שמענו כבר המון זמן.

  כמה שהתגעגענו אלייך.

   

  סמוקי.

   

  היא חזרה.

   

  סמוקי אוהבת את הבשר שלה מעושן

   

  זוכרים את הפינאלה של העונה הראשונה (אני יודע, זה היה לפני המון המון זמן)? בדרך מספינת "הסלע השחור" אל ההאץ', המפלצת תקפה את ג'ון, ג'ק, קייט והארלי, תפסה את ג'ון לוק ברגליים ומשכה אותו לאורך כל הג'ונגל, כששאר החברים רודפים אחריו ומנסים להציל אותו. שנייה לפני שג'ון נבלע ביחד עם המפלצת בבור מסתורי באדמה, קייט זרקה לתוכו מקל דינמיט והבריחה את המפלצת. חבל מאוד שלמונטנד המסכן לא היה מקל דינמיט באותו רגע, כי זה בדיוק מה שקרה לו. רגע אחרי שהוא נעלם במעמקי הבור שליד המקדש המסתורי (הבית של סמוקי?...), כל מה שנשאר ממנו היתה רק היד. שלושת החברים שלו יצאו להציל אותו למרות האזהרות של ג'ין, שהצליח לפחות לשמור את החברה החדשה שלו - דניאל - מחוץ לבור המוות.

   

  פלאש חזק מעביר את ג'ין כמה ימים (או שבועות) בזמן, והפעם העשן השחור שהוא רואה במרחק לא שייך למפלצת, אלא ל"אחרים". רוסו סיפרה לניצולי הטיסה בסוף העונה הראשונה שלפני שהאחרים באו כדי לחטוף ממנה את התינוקת, היא ראתה עשן שחור במרחק. את אותו עשן שחור ראינו גם ביום שבו וולט נחטף על הרפסודה. ג'ין חוזר אל החוף ומוצא את המחנה של הצרפתים, ובין יתר הפריטים שלהם הוא מגלה את תיבת הנגינה שרוברט העניק לדניאל במתנה - אותה תיבת נגינה שסעיד יתקן לדניאל לאחר שהוא ייתפס על-ידה 16 שנים מאוחר יותר (פרק 109, למי שמעוניין. כמה קישורים יש לנו בפרק הזה עם העונה הראשונה... וחכו - זה עוד לא נגמר). נראה שהאידיליה ששררה בין דניאל ורוברט המאוהבים לא החזיקה מעמד, כי דניאל מאיימת על בעלה עם רובה וטוענת שהוא נשא של "המחלה". רוברט נראה לנו בסדר גמור, וטוען שהמפלצת לא עשתה לו כלום ושזוהי בסך הכל מערכת אבטחה ששומרת על המקדש, אבל רגע לאחר מכן הוא מנסה לירות באהובתו, ללא הצלחה. בשביל רוסו זה הספיק, והיא מחסלת את אהובה עם כדור בראש, ולאחר מכן מנסה לירות גם על הזר הקוריאני המסתורי שמשום מה נעלם וצץ לה מול העיניים כל הזמן. ג'ין ניצל בזכות פלאש נוסף, וזוכה סוף סוף להתאחד עם חבריו האהובים שעל האי.

   

  "חברים" - גרסת האי. אם סוייר הוא ג'ואי, ג'ולייט היא מוניקה ופראדיי הוא רוס - מי זה ג'ון לוק?!

   

  החבר'ה מסבירים לג'ין מה קורה להם מאז שבן סובב את גלגל העץ, ואומרים לו שהם הולכים ביחד לתחנת "הסחלב" כדי להחזיר את כולם אל האי ולעצור את הפלאשים. ג'ין בכלל מודאג מאישתו ורוצה לדעת מה קורה איתה, ולשם כך הוא דורש משרלוט שתתרגם בשבילו. הקטע שבו שכולם עומדים סביב שרלוט ומופתעים מכך שהיא יודעת לדבר בקוריאנית ("You speak Korean?!") מתכתב באופן ישיר עם הקטע מהעונה הראשונה, שבו האבודים גילו לראשונה שסאן יודעת לדבר אנגלית...

   

  ובחזרה לעתיד, חמשת חברי האושיאניק סיקס מבינים באופן סופי מה היתה התוכנית של בן - להחזיר את כולם לאי - ומוחים על כך נמרצות. קייט לוקחת איתה את אהרון ומסתלקת, וגם סעיד מתרה בבן שלא ייעז לבוא ולחפש אותו כי זה לא ייגמר בטוב. תוסיפו לכך את העובדה שהארלי עדיין יושב מרצונו החופשי בתא המעצר, ותבינו שמצבו של בן בדרך להגשמת המשימה מעולם לא היה קשה יותר. סאן, לעומת זאת, לא יכולה להישאר אדישה להוכחה שבן הבטיח לה בדבר קיומו של בעלה בחיים, והיא בוחרת להצטרף אליו ואל ג'ק. בזמן הנסיעה ג'ק מתנצל באופן רשמי בפני סאן על כך שהוא נטש את ג'ין על הספינה בזמן הפיצוץ, ובן - בצעד שממש לא אופייני לו - מאבד את העשתונות כשכולם באוטו מאיימים להרוג אותו, וצועק עליהם שכבר שלוש שנים הוא רק מגונן עליהם ושומר עליהם. מה קרה בן, נהיית פתאום Touchy?!...

   

  גם החבורה שעל האי נמצאת בדרך למשימה מסתורית ב"סחלב", כשסדרה של פלאשים תדירים ורצחניים תוקפת אותם, מותירה כמעט את כולם מדממים מהאף (עכשיו זה קורה גם לסוייר), ומקרבת את שרלוט המסכנה צעד גדול נוסף אל סופה. שרלוט כבר נמצאת במצב שבו היה נמצא קצין הקשר של ספינת המשא - ג'ורג' מינקווסקי - רגע לפני שהוא התפגר סופית, והיא ממלמלת כל מיני דברים לא קשורים בקשר לעבר שלה. בין כל דיבורי הג'יבריש, שרלוט מזהירה את ג'ין שלא יעז לתת  לחברים שלו להחזיר את אישתו אל האי, כי המקום הזה הוא מוות! את אותה אזהרה, אם אתם זוכרים, קיבלה גם קייט מקלייר (יותר נכון - מהרוח של קלייר) לגבי אהרון. כנראה שהם יודעים על מה הם מדברים. סוייר ולוק רוצים לעזוב את שרלוט בדרך ולהמשיך מהר לסחלב לפני שהגורל של כולם יהיה זהה לשלה, אבל דניאל פראדיי הנאמן בוחר להישאר עם אהובתו עד הסוף.

   

   

  תמיד תקשיבו למילים האחרונות שלפני המוות

   

  רגע לפני שהם עוזבים, שרלוט אומרת ללוק שאם הם לא ימצאו את התחנה במקום שבו היא אמורה להיות - שיחפשו את הבאר. לאחר מכן, כשהם שניהם לבד, היא מגלה לפראדיי את מה שכולנו כבר ידענו - שהיא גדלה על האי במסגרת יוזמת דארמה ועזבה אותו עם אמא שלה בתור ילדה. אה, כן - ושאיזה איש מפחיד ומשוגע אמר לה פעם שלא תעז לחזור אל האי, כי אם היא תחזור אליו היא תמות. האיש הזה היה, ככל הנראה, דניאל פראדיי.

   

  ג'ון וחבריו מגיעים לתחנה, רק כדי לגלות כעבור רגע שהיא נעלמה ביחד עם הפלאש. למזלם הם מוצאים את הבאר ששרלוט דיברה עליה - אבל אז מתווספת לאופוזיציה של קייט, סעיד, הארלי ואהרון כנגד חזרה לאי משתתף נוסף - ג'ין. ג'ין כנראה הפנים את מה ששרלוט הזהירה אותו מפניו, והוא דורש מלוק לא להחזיר את סאן ואת התינוקת שלהם, למרות שג'ון חייב להחזיר את כולם. ג'ון מבטיח לג'ין שכך הוא יעשה, וג'ין נותן לו את טבעת הנישואים שלו (לא הטבעת ההיא שהלכה לאיבוד בחול - היא שייכת לסאן) בתור הוכחה לסאן, שלוק כביכול קבר את ג'ין המת על האי. ג'ון נפרד מכולם, אומר להם שהוא ישתדל לחזור כמה שיותר מהר, וג'ולייט מודה לו על הכל בשם כל החברים. ואז, כמו בתחילת העונה השניה, כשג'ון השתלשל לו מטה על החבל בדרך לתחתית ההאץ' - גם עכשיו ג'ון יורד באומץ אל תחתית הבאר.

   

  לוק הוא האור של כולם בקצה המנהרה

   

  כמו תמיד ברגעים הלא נכונים, גם באמצע הרגע המותח הזה מתרחש פלאש נוסף, שמותיר את ג'ון חבול ופצוע בקרקעית הבאר (לשעבר), ואילו את סוייר - עומד כשבידיו חבל שקבור במעמקי האדמה ונושא כעת בתואר הרשמי של "מנהיג האבודים שנותרו על האי". המלך מת - יחי המלך החדש.

   

  פראדיי עדיין אחוז תקווה שאמא שלו תוכל להציל את שרלוט, אבל בשבילה זה כבר מאוחר מדיי והיא נופחת את נשמתה בידיו.

   

  בוכה

   

  היי שלום, ג'ינג'ית מסתורית שמעולם לא ידענו עלייך יותר מדיי.

   

  (מישהו מוכן להמר באיזה שלב בסדרה אנחנו חוזרים לראות את שרלוט? קריצה)

   

   

  במעמקי האדמה, ג'ון מנסה להבין מה קורה איתו, כשפתאום בא לפגוש אותו חבר ותיק, שכולנו כבר מכירים.

   

  כריסטיאן שפרד.

   

  ג'ייקוב מוסר ד"ש

   

  אבא של ג'ק הגיע בשביל ללוות את ג'ון בדרכו האחרונה אל האי - מחוצה לו. הוא אומר לג'ון שהוא זה שהיה צריך להזיז את האי, כמו שנאמר לו, ולא בן - ונותן לנו להבין בכך שכל הדברים הרעים שהתרחשו על האי קרו רק בגלל שבן היה זה שביצע את רצונו של ג'ייקוב במקומו של לוק. כריסטיאן מדריך את ג'ון לאחר שהוא יוצא מן האי ללכת ולשכנע את כל החברים שלו שעזבו את האי לחזור, ואז להגיע איתם ללוס אנג'לס לאישה בשם אלואיז הוקינג (מסתבר שדניאל פראדיי קרא לעכברת המחמד שלו שאותה הוא הריץ במבוך והחזיר בזמן על שם אמא שלו...). ג'ון נזכר שריצ'ארד אמר לו שלשם כך הוא יצטרך למות, וכריסטיאן מאשר את הדברים ואומר שג'ון אכן יצטרך להקריב את עצמו. אבל בשביל להתחיל את המסע, ג'ון צריך לגשת אל גלגל העץ העתיק ולתת לו דחיפה קטנה. כריסטיאן לא עוזר לג'ון לקום (טוב, הוא לא ממש יכול כי הוא רוח) - מה לעשות, כמו תמיד עד עכשיו - את כל העבודה הקשה ג'ון צריך לעשות בעצמו, ורגע לפני שהוא נעלם בזמן, כריסטיאן אומר לג'ון למסור ד"ש לבן שלו (קצת חבל שג'ון לא הספיק לשמוע למי בדיוק).

   

  אנחנו מגיעים ללוס אנג'לס ואל הכנסייה שאליה הוביל בן את סאן ואת ג'ק, ושם בן נותן לסאן את הטבעת של ג'ין, ומשכנע אותה סופית שג'ין בחיים, ושהוא יכול להשיב אותה אליו. שוב, כמו בסיבוב גלגל העץ, אנחנו רואים שבן עושה את הדבר ההפוך ממה שהוא היה אמור לעשות - ובניגוד להבטחה המפורשת שלוק נתן לג'ין על כך שהוא ימנע מסאן לחזור אל האי - בן משתמש בטבעת בדיוק בשביל המטרה ההפוכה: כדי להחזיר את סאן אל האי.

  באותו רגע, בעיתוי מושלם ממש, מצטרף לשלישייה רב החובל הסקוטי דזמונד שהגיע זה עתה מאוקספורד הרחוקה במסעו אחר האמא של פראדיי. מסתבר שכולם בדרך לאותו יעד - הגברת הזקנה חובבת הברדסים והריטואלים המשונים.

   

  את מוכרת לי מפעם

   

  גברת הוקינג גוערת בבן על כך שמתוך כל האנשים הוא הצליח לגייס רק שלושה, אבל אומרת שזה יספיק לה לעת עתה. "יאללה, מתחילים!" - היא אומרת...

   

  אבל בשבילנו זהו סוף הפרק.

   

   

  להתראות בשבוע הבא!!!

  דרג את התוכן:

   תגובות (43)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     22/2/09 15:38:

   צטט: moonlight_shadow 2009-02-22 15:15:00

   צטט: yacobzon 2009-02-19 17:21:48

    

   כבר התחלתי לדאוג שמא נעלמת.... קריצה איזו תגובה נהדרת!!!

    

   בדיוק חשבתי על זה היום, שגם אם ג'ין לא היה מוביל את רוסו וחבריה למקדש - הרי מה שצריך לקרות - קורה. כך גם לימדה הגברת הזקנה את דזמונד בעונה השלישית ("ליקום יש דרכים משלו לתקן את עצמו"). לכן, כנראה שזה היה הגורל של הצרפתים להיבלע בבור של סמוקי...

   אבא של שרלוט אכן נשאר על האי, לפי מה שהיא טענה. האם אנחנו מכירים אותו? שאלה טובה...

   ובן - איך שהוא תמיד יודע להטות את האמת לצידו... אין מה לעשות - לאיש הזה אי אפשר יהיה להאמין אף פעם, כנראה.

    

   מזל שהיום כבר מגיע הפרק החדש... לשון בחוץ

    

   חלילה... פשוט הייתי חולה ומסכנה זועף

    

   ומעניין מה קרה במקור, כשג'ין לא היה שם כדי לעצור את דניאל רוסו. אבל כנראה שזה בעצם לא ממש משנה, כמו שאמרת (ואמרה הוקינג)- מה שצריך לקרות- יקרה. ואכן- קרה.

    

   מקווה שהספקת כבר להחלים מאז... חיוך

     22/2/09 15:15:

   צטט: yacobzon 2009-02-19 17:21:48

    

   כבר התחלתי לדאוג שמא נעלמת.... קריצה איזו תגובה נהדרת!!!

    

   בדיוק חשבתי על זה היום, שגם אם ג'ין לא היה מוביל את רוסו וחבריה למקדש - הרי מה שצריך לקרות - קורה. כך גם לימדה הגברת הזקנה את דזמונד בעונה השלישית ("ליקום יש דרכים משלו לתקן את עצמו"). לכן, כנראה שזה היה הגורל של הצרפתים להיבלע בבור של סמוקי...

   אבא של שרלוט אכן נשאר על האי, לפי מה שהיא טענה. האם אנחנו מכירים אותו? שאלה טובה...

   ובן - איך שהוא תמיד יודע להטות את האמת לצידו... אין מה לעשות - לאיש הזה אי אפשר יהיה להאמין אף פעם, כנראה.

    

   מזל שהיום כבר מגיע הפרק החדש... לשון בחוץ

    

   חלילה... פשוט הייתי חולה ומסכנה זועף

    

   ומעניין מה קרה במקור, כשג'ין לא היה שם כדי לעצור את דניאל רוסו. אבל כנראה שזה בעצם לא ממש משנה, כמו שאמרת (ואמרה הוקינג)- מה שצריך לקרות- יקרה. ואכן- קרה.

     21/2/09 02:59:

   צטט: רפאלה 2009-02-20 23:22:56

   איפה אתה?

   מחפשת אותך עם תמצית הפרק של מחר.....

   אתה חסר מאד.

   אני כאן!!!

    

     20/2/09 23:22:

   איפה אתה?

   מחפשת אותך עם תמצית הפרק של מחר.....

   אתה חסר מאד.

     19/2/09 17:21:

   צטט: moonlight_shadow 2009-02-19 09:13:04   אין עלייך, עם תיאור הפרק, הקטעים המקבילים מפרקים ישנים... אין. מעולה אתה.

    

   איזה כיף שהם חזרו, הא? לא מאמינה שכבר פרק 5 וזו כזו עונה קצרה אבל לא אתחיל להתגעגע מעכשיו...

    

   אם ג'ין לא היה עוצר את דניאל רוסו, היא היתה נכנסת את הבור וגם מאבדת את השפיות?? מי עצר אותה ב"מקור" (כי אחרת לא היתה אלכס ובכלל, לא היתה דניאל רוסו) מלהיכנס??

   שרלוט הגוססת הלבנה עם העיניים האדומות שמדברת קוריאנית הפחידה אותי עמוקות, קצת כמו הילדה אחוזת הדיבוק ממגרש השדים. ואז היא עוד אומרת "this place is death"... טוב, זו לא פעם ראשונה שאבודים הופכת לי לסרט אימה לכמה רגעים. אבל למה למה למה היית צריך להוסיף את התמונה הזו לפוסט?? אה- אם אני לא טועה היא ציינה את זה שהיא יצאה "רק" עם אמא שלה מהאי. היא אמרה משהו על האבא? כלומר- האם היה רמז לזה שהיא היתה על האי עם אמא ואבא שלה ואז שתיהן חזרו והאבא נשאר? כי אם כן... מי האבא שלה?

   ו-ו-א-ל-ה!!! אלואיזה היתה העכברה של דניאל פאראדיי... בגלל זה השם היה מוכר לי.

   המממממ קצת מוזר לי שלשתי דמויות קוראים דניאל. חסרים שמות??

   דוקא שיעשע אותי איבוד העשתונות של בן. ג'ק וסאן מדברים עליו כאילו שהוא לא שם, על איך שהם יהרגו אותו ומשום מה שיעשע אותי הקטע שהוא עוצר את המכונית. אבל שיעשע כמו שרק בן, סוייר ולפעמים הארלי יודעים לעשות. כמו כשהוא נתן את הטבעת לסאן ואמר שלוק נתן לו וכשג'ק אמר לו "חשבתי שלא הלכת אליו" הוא הסתובב ואמר לו "לא הלכתי אליו. הוא בא אליי" והוא אומר תמיד את הדברים האלה בטון של "אבל לא שיקרתי לך. זה באמת היה נכון. אני ממש ממש תמים, מה אתה רוצה ממני עם ההאשמות המוסוות האלה??"

   נכון לוק היה אמור להזיז את האי? כלומר הוא היה אמור לעזוב, מה שאומר שג'ייקוב רצה שבן כן יישאר? (ואולי בן ידע את זה, למרות שאמר לג'ייקוב שהנה, הוא מקבל את מה שהוא רוצה (אם אני זוכרת נכון, כשהוא הלך לסובב את הגלגל), בן משחק גם עם הראש של ג'ייקוב?? או שבכלל לא לוק ולא בן הם המנהיגים האמיתיים (אחרי ג'ייקוב... או שלא אחריו... ?) אלא מישהו אחר לגמרי? ריצ'רד?  

    

   נראה לי שיש פה יותר סימני קריאה ממילים

   אבל בהחלט כיף לראות את הדברים לאחור, ולהתחיל לקבל תשובות.

    

   כבר התחלתי לדאוג שמא נעלמת.... קריצה איזו תגובה נהדרת!!!

    

   בדיוק חשבתי על זה היום, שגם אם ג'ין לא היה מוביל את רוסו וחבריה למקדש - הרי מה שצריך לקרות - קורה. כך גם לימדה הגברת הזקנה את דזמונד בעונה השלישית ("ליקום יש דרכים משלו לתקן את עצמו"). לכן, כנראה שזה היה הגורל של הצרפתים להיבלע בבור של סמוקי...

   אבא של שרלוט אכן נשאר על האי, לפי מה שהיא טענה. האם אנחנו מכירים אותו? שאלה טובה...

   ובן - איך שהוא תמיד יודע להטות את האמת לצידו... אין מה לעשות - לאיש הזה אי אפשר יהיה להאמין אף פעם, כנראה.

    

   מזל שהיום כבר מגיע הפרק החדש... לשון בחוץ

     19/2/09 09:13:


   אין עלייך, עם תיאור הפרק, הקטעים המקבילים מפרקים ישנים... אין. מעולה אתה.

    

   איזה כיף שהם חזרו, הא? לא מאמינה שכבר פרק 5 וזו כזו עונה קצרה אבל לא אתחיל להתגעגע מעכשיו...

    

   אם ג'ין לא היה עוצר את דניאל רוסו, היא היתה נכנסת את הבור וגם מאבדת את השפיות?? מי עצר אותה ב"מקור" (כי אחרת לא היתה אלכס ובכלל, לא היתה דניאל רוסו) מלהיכנס??

   שרלוט הגוססת הלבנה עם העיניים האדומות שמדברת קוריאנית הפחידה אותי עמוקות, קצת כמו הילדה אחוזת הדיבוק ממגרש השדים. ואז היא עוד אומרת "this place is death"... טוב, זו לא פעם ראשונה שאבודים הופכת לי לסרט אימה לכמה רגעים. אבל למה למה למה היית צריך להוסיף את התמונה הזו לפוסט?? אה- אם אני לא טועה היא ציינה את זה שהיא יצאה "רק" עם אמא שלה מהאי. היא אמרה משהו על האבא? כלומר- האם היה רמז לזה שהיא היתה על האי עם אמא ואבא שלה ואז שתיהן חזרו והאבא נשאר? כי אם כן... מי האבא שלה?

   ו-ו-א-ל-ה!!! אלואיזה היתה העכברה של דניאל פאראדיי... בגלל זה השם היה מוכר לי.

   המממממ קצת מוזר לי שלשתי דמויות קוראים דניאל. חסרים שמות??

   דוקא שיעשע אותי איבוד העשתונות של בן. ג'ק וסאן מדברים עליו כאילו שהוא לא שם, על איך שהם יהרגו אותו ומשום מה שיעשע אותי הקטע שהוא עוצר את המכונית. אבל שיעשע כמו שרק בן, סוייר ולפעמים הארלי יודעים לעשות. כמו כשהוא נתן את הטבעת לסאן ואמר שלוק נתן לו וכשג'ק אמר לו "חשבתי שלא הלכת אליו" הוא הסתובב ואמר לו "לא הלכתי אליו. הוא בא אליי" והוא אומר תמיד את הדברים האלה בטון של "אבל לא שיקרתי לך. זה באמת היה נכון. אני ממש ממש תמים, מה אתה רוצה ממני עם ההאשמות המוסוות האלה??"

   נכון לוק היה אמור להזיז את האי? כלומר הוא היה אמור לעזוב, מה שאומר שג'ייקוב רצה שבן כן יישאר? (ואולי בן ידע את זה, למרות שאמר לג'ייקוב שהנה, הוא מקבל את מה שהוא רוצה (אם אני זוכרת נכון, כשהוא הלך לסובב את הגלגל), בן משחק גם עם הראש של ג'ייקוב?? או שבכלל לא לוק ולא בן הם המנהיגים האמיתיים (אחרי ג'ייקוב... או שלא אחריו... ?) אלא מישהו אחר לגמרי? ריצ'רד?  

    

   נראה לי שיש פה יותר סימני קריאה ממילים

   אבל בהחלט כיף לראות את הדברים לאחור, ולהתחיל לקבל תשובות.

     16/2/09 13:10:

   צטט: s.p.z 2009-02-16 12:26:19

   אני בטוח שיהיה הסבר גם למטוס הניגרי וגם לאונייה

    

   ברור שיהיה! אם לא יהיה - לא ניתן להם לגמור את הסדרה!

     16/2/09 12:26:
   אני בטוח שיהיה הסבר גם למטוס הניגרי וגם לאונייה
     16/2/09 11:14:

   צטט: s.p.z 2009-02-16 10:54:03

   דמות המפתח היא ריצ'ארד !!

   ג'יקוב בסופו של דבר הוא מישהו שבעצם מת ותקוע על האי..

    

   התאוריה שלי אומרת שהאי הוא בעצם מקום סגור בתחומי ארה"ב- ניסוי ממשלתי סודי...

   יוזמת דארמה נכשלה וזה מה שנשאר.

    

   כל הדמויות הן דמויות שבמקרה הגיעו ... אבל בסוף הכל יתגלה וזה רק בעונה השישית 

    מהפכני!!! מופתע

    

   יהיה לי נורא חבל אם ה"אי" יתברר בסוף כאיזה לוקיישן בסגנון Area 51... אל תשכח גם שצריך להסביר איך הגיעה אליו ה"בלק רוק" (בדרכה ממוזמביק לאנגליה באמצע-סוף המאה ה-19), וגם המטוס הניגרי...

    

     16/2/09 10:54:

   דמות המפתח היא ריצ'ארד !!

   ג'יקוב בסופו של דבר הוא מישהו שבעצם מת ותקוע על האי..

    

   התאוריה שלי אומרת שהאי הוא בעצם מקום סגור בתחומי ארה"ב- ניסוי ממשלתי סודי...

   יוזמת דארמה נכשלה וזה מה שנשאר.

    

   כל הדמויות הן דמויות שבמקרה הגיעו ... אבל בסוף הכל יתגלה וזה רק בעונה השישית 

     16/2/09 00:16:

   צטט: frieda 2009-02-15 23:27:21

   יאללה, חוזרים:)

   למיטב זכרוני דניאל פארדיי היה שם בפירותלא? האם זה אומר שגם הוא מטייל בזמן בלי חשש לנזלת אדומה מהאף?

   ועוד דבר קטן -תסכימו איתי /ש ה שאלה בכל העונות היא ריצ'רד למפרט. ביום שבו נדע מיהו ומהו ריצ'רד - נוכל להתחיל לארוז...  

    

   צוחק

    

   אכן כן, פראדיי הופיע בפתיחת העונה היישר בתחנת "הסחלב", יחד עם דוקטור צ'אנג.

   ובקשר לריצ'ארד... זוהי שאלה שאלתית, אבל כבר לארוז?! (סמוקי נעלבה שאף אחד כבר לא שואל עליה יותר)

     15/2/09 23:27:

   בחפירות, לא? (:)
     15/2/09 23:27:

   יאללה, חוזרים:)

   למיטב זכרוני דניאל פארדיי היה שם בפירותלא? האם זה אומר שגם הוא מטייל בזמן בלי חשש לנזלת אדומה מהאף?

   ועוד דבר קטן -תסכימו איתי /ש ה שאלה בכל העונות היא ריצ'רד למפרט. ביום שבו נדע מיהו ומהו ריצ'רד - נוכל להתחיל לארוז...  

     15/2/09 21:25:

   צטט: רוית ניב 2009-02-15 14:48:44

   אני חושבת שאני יודעת מי זה ג'ייקוב!!!

    

   ג'ייקוב הוא למעשה ג'ק (ג'ק זה קיצור של ג'ייקוב, לא?), אבל הוא עוד לא יודע את זה כי הוא יהפוך לג'ייקוב רק בעתיד, לאחר שיחזור לאי ויחזור להתאחד עם משפחתו האובדת: אביו כריסטיאן ואחותו הבלונדה.

   ואז הוא ישלח את רוחו בחזרה לעבר ויטיל פחד בכל אחד שיתקרב לביקתה המוזרה...

    

   תודו שזו תיאוריה מעניינת.

    

   תיאוריה מעניינת, אבל נראה לי שהקישור של ג'ק-ג'ייקוב הוא די צפוי, לא?... יש לי הרגשה שיוצרי הסדרה מתכננים לנו משהו קצת פחות ברור מאליו...

    

   כמובן שתמיד אשמח ללעוס את הכובע אם יתעורר הצורך...

     15/2/09 14:48:

   אני חושבת שאני יודעת מי זה ג'ייקוב!!!

    

   ג'ייקוב הוא למעשה ג'ק (ג'ק זה קיצור של ג'ייקוב, לא?), אבל הוא עוד לא יודע את זה כי הוא יהפוך לג'ייקוב רק בעתיד, לאחר שיחזור לאי ויחזור להתאחד עם משפחתו האובדת: אביו כריסטיאן ואחותו הבלונדה.

   ואז הוא ישלח את רוחו בחזרה לעבר ויטיל פחד בכל אחד שיתקרב לביקתה המוזרה...

    

   תודו שזו תיאוריה מעניינת.

     15/2/09 09:41:

   צטט: עמיר 2009-02-15 09:33:13

   פרק שאין בו קייט (או כמעט אין) לא יכול להיות לגמרי טוב, מבחינתי.

   אז בהתחשב בכך, פרק 5 היה מצויין, מותח, והרגע שבו סוייר מושך את החבל שנטוע באדמה - מסוג הרגעים שמעבירים צמרמורת עדינה בעורף. 

    

   (שניה, אני מדמם פתאום מהאף. מיד אשוב). 

    

   חחחחחחח... אל תספר לי שגם אתה גדלת על האי!

     15/2/09 09:33:

   פרק שאין בו קייט (או כמעט אין) לא יכול להיות לגמרי טוב, מבחינתי.

   אז בהתחשב בכך, פרק 5 היה מצויין, מותח, והרגע שבו סוייר מושך את החבל שנטוע באדמה - מסוג הרגעים שמעבירים צמרמורת עדינה בעורף. 

    

   (שניה, אני מדמם פתאום מהאף. מיד אשוב). 

     14/2/09 21:06:

   צטט: רפאלה 2009-02-14 20:48:23

   קראתי את כל הפוסט וכל התגובות...

   ואני מבולבלת...לא זכרתי את אנני..

   יוד חצי שעה מתחיל הפרק...

   אלך להתענג ואחכה לפוסט הבא...

   אבל בטח אשוב לשאול שאלות...

   חחח

   אני מניחה שתהיינה לי תהיות לגבי כמה דברים.

   אז תודה מראש.

   שבוע נפלא.

   רפאלה

    

   אני פה!... צוחק

     14/2/09 21:05:

   צטט: s.p.z 2009-02-14 20:12:25

   צטט: yacobzon 2009-02-14 19:36:15

   צטט: maor kaplanski 2009-02-14 17:09:07

   סדרה מעצבנת שמתדרדת מעונה לעונה. אחרי כל פרק אני מתאכזב מחדש.

    

   אני שם כסף שאפילו התסריטאים (שמקבלים עשרות אלפי דולרים לפרק) לא ממש סגורים על העלילה ואין להם מושג מי נגד מי ובאיזה שנה הם. זה ברור שכשהם כתבו את העונה הראשונה, הם לא ידעו אז שהסדרה תגיע לעונה חמישית, והם פשוט האריכו  את העלילה המסובכת מדי כדי לשרת את האינטרסים של קברניטיABC

    

   לא מספיק כל הפלאשבקים מהעונות הקודמות , עכשיו גם הכניסו את הקטע של ההבזקים. ה

    

   לוסט זאת סדרה מעולה מבחינת הפקה, צילום, שחקנים ודיאולוגים - אבל העלילה פשוט חרא ואין מה להשוות אותה לסדרות מקבילות כמו 24 או נמלטים.

    

    

   או-אה... להגיד כאלה דברים ב"פוסט של לוסט" זה כמו להיכנס למחנה של "האחרים" עם חולצה של יוזמת דארמה... קריצה סתם. אני פתוח לכל ביקורת, אבל תרשה לי לחלוק עליך...

   שלושת היוצרים הראשיים של הסדרה -  ג'יי ג'יי אברהמס, דיימון לינדלוף וקרלטון קיוז - מצהירים השכם וערב שהם ידעו בדיוק איך תסתיים הסדרה מהיום הראשון שלה. לגבי שאר הכותבים (צריך לזכור שלסדרה הזו יש בערך עשרה כאלה) - סביר להניח שהם מכירים את  התפתחות העלילה הראשית, ומשם כל אחד מהם לוקח אותה קצת לכיוונים שלו. אבל ללוסט יש ותמיד היו התחלה, אמצע וסוף.

   בעניין ההבזקים, נכון שזה קצת בילבל אותנו בהתחלה, אבל עכשיו אנחנו רואים שרק בזכותם - ורק בזכות המעברים בזמן - אנחנו יכולים לקבל את התשובות לרוב השאלות שנשאלו במהלך הסדרה. אני בטוח שבקרוב נוכל גם להבין, למשל, מה עושה ספינת ה"בלק רוק" באמצע הג'ונגל, או מה פשרו של הפסל בעל ארבע האצבעות - דברים שלא היינו מסוגלים לקבל עליהם הסבר אלמלא המעברים בזמן.

   ודבר אחרון - את "נמלטים" לא יצא לי לראות אף פעם, אבל את "24" כן ראיתי ואהבתי בעונות הראשונות, ולאחר מכן בעונות המתקדמות יותר חשבתי שהסדרה פשוט התעייפה, נהייתה שבלונית וחדלה להפתיע. "אבודים", מהבחינה הזאת, ממציאה את עצמה בכל עונה מחדש. בדיוק כשחשבת שאתה כבר מכיר את כל הדמויות מכל כיוון אפשרי, מגלים לך משהו חדש עליהן. ואני בטוח שגם אתה תודה שה"טריק" שבו פתאום הכניסו פלאשפורוורדים בפינאלה של העונה השלישית - כמו גם הכנסת המעברים בזמן בעונה הנוכחית - היה הברקה עלילתית ראשונה במעלה. בניגוד אליך, ואני בטוח שיהיו פה הרבה אנשים שיסכימו על זה - "אבודים" היא, לפי דעתי, הסדרה עם העלילה הכי טובה בעולם... ולמי שבכל זאת מתעצבן מהסדרה, אני מציע לחכות עד סוף העונה השישית (שתסיים למעשה את הסדרה באופן סופי ומוחלט) - ורק אז לראות את כל הסדרה מהתחלה עד הסוף, ולהבין כמה היא הייתה גאונית וגדולה מהחיים.

    

   צוחק

    

   ירון,

   אחלה תשובה!!!

   אני מסכים עם כל מילה שלך...

    

   וממליץ לך לראות נמלטים. אבל רק את 2 העונות הראשונות.

   אחר כך הסדרה הופכת להיות ממש כמו 24- על הפנים...

   ( 24 העונה הראשונה הייתה מצויינת לדעתי..)

    

   אגב,

   לגבי מייקל, ידעתי שהוא מת.. אבל כמו שג'ין בחיים לדמתי שבסדרה הזאת הכל יכול לקרות וגם מייקל יכול לחזור בגדול.. אולי כרוח רפאים ??

    

   בכל מקרה נחכה לפרקים הבאים ונהיה חכמים יותר 

    

    

    

   אני תמיד אשמח לראות רוחות רפאים של הדמויות שאינן עוד עימנו... תמים

    

     14/2/09 20:48:

   קראתי את כל הפוסט וכל התגובות...

   ואני מבולבלת...לא זכרתי את אנני..

   יוד חצי שעה מתחיל הפרק...

   אלך להתענג ואחכה לפוסט הבא...

   אבל בטח אשוב לשאול שאלות...

   חחח

   אני מניחה שתהיינה לי תהיות לגבי כמה דברים.

   אז תודה מראש.

   שבוע נפלא.

   רפאלה

     14/2/09 20:12:

   צטט: yacobzon 2009-02-14 19:36:15

   צטט: maor kaplanski 2009-02-14 17:09:07

   סדרה מעצבנת שמתדרדת מעונה לעונה. אחרי כל פרק אני מתאכזב מחדש.

    

   אני שם כסף שאפילו התסריטאים (שמקבלים עשרות אלפי דולרים לפרק) לא ממש סגורים על העלילה ואין להם מושג מי נגד מי ובאיזה שנה הם. זה ברור שכשהם כתבו את העונה הראשונה, הם לא ידעו אז שהסדרה תגיע לעונה חמישית, והם פשוט האריכו  את העלילה המסובכת מדי כדי לשרת את האינטרסים של קברניטיABC

    

   לא מספיק כל הפלאשבקים מהעונות הקודמות , עכשיו גם הכניסו את הקטע של ההבזקים. ה

    

   לוסט זאת סדרה מעולה מבחינת הפקה, צילום, שחקנים ודיאולוגים - אבל העלילה פשוט חרא ואין מה להשוות אותה לסדרות מקבילות כמו 24 או נמלטים.

    

    

   או-אה... להגיד כאלה דברים ב"פוסט של לוסט" זה כמו להיכנס למחנה של "האחרים" עם חולצה של יוזמת דארמה... קריצה סתם. אני פתוח לכל ביקורת, אבל תרשה לי לחלוק עליך...

   שלושת היוצרים הראשיים של הסדרה -  ג'יי ג'יי אברהמס, דיימון לינדלוף וקרלטון קיוז - מצהירים השכם וערב שהם ידעו בדיוק איך תסתיים הסדרה מהיום הראשון שלה. לגבי שאר הכותבים (צריך לזכור שלסדרה הזו יש בערך עשרה כאלה) - סביר להניח שהם מכירים את  התפתחות העלילה הראשית, ומשם כל אחד מהם לוקח אותה קצת לכיוונים שלו. אבל ללוסט יש ותמיד היו התחלה, אמצע וסוף.

   בעניין ההבזקים, נכון שזה קצת בילבל אותנו בהתחלה, אבל עכשיו אנחנו רואים שרק בזכותם - ורק בזכות המעברים בזמן - אנחנו יכולים לקבל את התשובות לרוב השאלות שנשאלו במהלך הסדרה. אני בטוח שבקרוב נוכל גם להבין, למשל, מה עושה ספינת ה"בלק רוק" באמצע הג'ונגל, או מה פשרו של הפסל בעל ארבע האצבעות - דברים שלא היינו מסוגלים לקבל עליהם הסבר אלמלא המעברים בזמן.

   ודבר אחרון - את "נמלטים" לא יצא לי לראות אף פעם, אבל את "24" כן ראיתי ואהבתי בעונות הראשונות, ולאחר מכן בעונות המתקדמות יותר חשבתי שהסדרה פשוט התעייפה, נהייתה שבלונית וחדלה להפתיע. "אבודים", מהבחינה הזאת, ממציאה את עצמה בכל עונה מחדש. בדיוק כשחשבת שאתה כבר מכיר את כל הדמויות מכל כיוון אפשרי, מגלים לך משהו חדש עליהן. ואני בטוח שגם אתה תודה שה"טריק" שבו פתאום הכניסו פלאשפורוורדים בפינאלה של העונה השלישית - כמו גם הכנסת המעברים בזמן בעונה הנוכחית - היה הברקה עלילתית ראשונה במעלה. בניגוד אליך, ואני בטוח שיהיו פה הרבה אנשים שיסכימו על זה - "אבודים" היא, לפי דעתי, הסדרה עם העלילה הכי טובה בעולם... ולמי שבכל זאת מתעצבן מהסדרה, אני מציע לחכות עד סוף העונה השישית (שתסיים למעשה את הסדרה באופן סופי ומוחלט) - ורק אז לראות את כל הסדרה מהתחלה עד הסוף, ולהבין כמה היא הייתה גאונית וגדולה מהחיים.

    

   צוחק

    

   ירון,

   אחלה תשובה!!!

   אני מסכים עם כל מילה שלך...

    

   וממליץ לך לראות נמלטים. אבל רק את 2 העונות הראשונות.

   אחר כך הסדרה הופכת להיות ממש כמו 24- על הפנים...

   ( 24 העונה הראשונה הייתה מצויינת לדעתי..)

    

   אגב,

   לגבי מייקל, ידעתי שהוא מת.. אבל כמו שג'ין בחיים לדמתי שבסדרה הזאת הכל יכול לקרות וגם מייקל יכול לחזור בגדול.. אולי כרוח רפאים ??

    

   בכל מקרה נחכה לפרקים הבאים ונהיה חכמים יותר 

    

    

    

     14/2/09 19:44:

   צטט: shayshal 2009-02-14 18:06:38

   שלום,

    

   גיליתי את הפוסט של לוסט לפני כמה חודשים, וזו הפעם הראשונה שאני מגיב על הפוסט.

   קודם כל, כל הכבוד על הפוסט ועל ההשקעה, זה בהחלט נהיה חלק אינטגרלי בחוית אבודים שלי, אחרי הצפיה בפרק.

    

   לעניין הפרק הנוכחי, נראה לי שפספסת שבפתיחה, סאן אומרת לבתה בטלפון שהיא מביאה לה חבר מאמריקה בשם אהרון. לא ברור מה הכוונה שלה, במיוחד אחרי שנתנה לקייט ללכת עם אהרון, אבל זה נראה לי משמעותי.

   לעניין שארלוט, כדי להיות אנני של דהרמה היא צריכה היום בגיל של בן-היא נראית צעירה בהרבה מבן (אולי היא הבת של הוראס?).

   לגבי ההערה שלך על כך שבן ירה בשארלוט ולכן לא יכול להיות שהיא אנני כי בן יודע הכל, נראה לי שזו טעות. ככל הנראה בן לא ידע על העבר שלה באי, ולפי המבט המופתע שלו בסוף בפרק הוא גם לא ידע שהגברת הוקינג היא אמא של דניאל פראדיי. ובאותו עניין כנראה שגם מיילס היה על האי בעבר. אולי גם הוא היה "ילד דהרמה" ומשם הוא זוכר את שארלוט הקטנה על האי (ולכן ההערה שלו אליה בסוף העונה הרביעית). הייתכן שהוא התינוק של פייר צ'אנג מפתיחת העונה?

    

   תודה על התגובה, ותמשיך לבקר ולהגיב!

    

   לא נראה לי שסאן התכוונה לחטוף את אהרון ולהביא אותה איתה לקוריאה... אמנם היא רצתה לחסל את בן, אבל מפה ועד לחטוף ילדים?! יש גבול... אנחנו שוכחים שזאת עדיין סאן, ולא איזה אית'ן רום....

   בקשר לבת כמה אנני צריכה להיות היום (בהנחה שהיא... אמממ... חיה) - צריך לזכור שהזמן מחוץ לאי מתנהג אחרת מאשר הזמן על האי (זוכרים את ניסוי הטיל שפראדיי עשה בתחילת העונה הרביעית?). לכן, אם אנני יצאה מהאי, יכול להיות שהיא מבוגרת מבן, ויכול גם להיות שהיא צעירה ממנו. הכל יכול להיות.

   בפוסט על פרק 501, העליתי באחת התגובות שלי את האפשרות שמיילס הוא בנם האבוד של דוקטור פייר צ'אנג ואישתו. פראדיי רמז לנו בפרק הקודם שייתכן שמיילס היה כבר על האי בשלב מוקדם יותר בחייו, משום שהוא התחיל לדמם מהאף עוד לפני שזה קרה לג'ולייט ולסוייר (לפי התיאוריה של פראדיי, ככל שהבנאדם נמצא יותר זמן על האי, ככה ההשפעות של מעברי הזמן מגיעות אל המוח שלו מהר יותר). יהיה מעניין לראות מהם סיפורי הרקע של שתי הדמויות שנשארו לנו מ"אנשי הספינה" - מיילס ופראדיי. מה שבטוח זה, כמו שאנחנו כבר יודעים עכשיו, זה שאף אחד מהם לא הובא אל האי באופן מקרי, כי לכל אחד מהם יש קשר ישיר ומסתורי אל האי.

    

     14/2/09 19:37:

   צטט: מירי אומידי פולני 2009-02-14 17:28:35

   כמו תמיד תענוג לקרא

   אותך ואת התגובות 

    

   תודה, תענוג לקבל תגובות כאלה... חיוך

     14/2/09 19:36:

   צטט: maor kaplanski 2009-02-14 17:09:07

   סדרה מעצבנת שמתדרדת מעונה לעונה. אחרי כל פרק אני מתאכזב מחדש.

    

   אני שם כסף שאפילו התסריטאים (שמקבלים עשרות אלפי דולרים לפרק) לא ממש סגורים על העלילה ואין להם מושג מי נגד מי ובאיזה שנה הם. זה ברור שכשהם כתבו את העונה הראשונה, הם לא ידעו אז שהסדרה תגיע לעונה חמישית, והם פשוט האריכו  את העלילה המסובכת מדי כדי לשרת את האינטרסים של קברניטיABC

    

   לא מספיק כל הפלאשבקים מהעונות הקודמות , עכשיו גם הכניסו את הקטע של ההבזקים. ה

    

   לוסט זאת סדרה מעולה מבחינת הפקה, צילום, שחקנים ודיאולוגים - אבל העלילה פשוט חרא ואין מה להשוות אותה לסדרות מקבילות כמו 24 או נמלטים.

    

    

   או-אה... להגיד כאלה דברים ב"פוסט של לוסט" זה כמו להיכנס למחנה של "האחרים" עם חולצה של יוזמת דארמה... קריצה סתם. אני פתוח לכל ביקורת, אבל תרשה לי לחלוק עליך...

   שלושת היוצרים הראשיים של הסדרה -  ג'יי ג'יי אברהמס, דיימון לינדלוף וקרלטון קיוז - מצהירים השכם וערב שהם ידעו בדיוק איך תסתיים הסדרה מהיום הראשון שלה. לגבי שאר הכותבים (צריך לזכור שלסדרה הזו יש בערך עשרה כאלה) - סביר להניח שהם מכירים את  התפתחות העלילה הראשית, ומשם כל אחד מהם לוקח אותה קצת לכיוונים שלו. אבל ללוסט יש ותמיד היו התחלה, אמצע וסוף.

   בעניין ההבזקים, נכון שזה קצת בילבל אותנו בהתחלה, אבל עכשיו אנחנו רואים שרק בזכותם - ורק בזכות המעברים בזמן - אנחנו יכולים לקבל את התשובות לרוב השאלות שנשאלו במהלך הסדרה. אני בטוח שבקרוב נוכל גם להבין, למשל, מה עושה ספינת ה"בלק רוק" באמצע הג'ונגל, או מה פשרו של הפסל בעל ארבע האצבעות - דברים שלא היינו מסוגלים לקבל עליהם הסבר אלמלא המעברים בזמן.

   ודבר אחרון - את "נמלטים" לא יצא לי לראות אף פעם, אבל את "24" כן ראיתי ואהבתי בעונות הראשונות, ולאחר מכן בעונות המתקדמות יותר חשבתי שהסדרה פשוט התעייפה, נהייתה שבלונית וחדלה להפתיע. "אבודים", מהבחינה הזאת, ממציאה את עצמה בכל עונה מחדש. בדיוק כשחשבת שאתה כבר מכיר את כל הדמויות מכל כיוון אפשרי, מגלים לך משהו חדש עליהן. ואני בטוח שגם אתה תודה שה"טריק" שבו פתאום הכניסו פלאשפורוורדים בפינאלה של העונה השלישית - כמו גם הכנסת המעברים בזמן בעונה הנוכחית - היה הברקה עלילתית ראשונה במעלה. בניגוד אליך, ואני בטוח שיהיו פה הרבה אנשים שיסכימו על זה - "אבודים" היא, לפי דעתי, הסדרה עם העלילה הכי טובה בעולם... ולמי שבכל זאת מתעצבן מהסדרה, אני מציע לחכות עד סוף העונה השישית (שתסיים למעשה את הסדרה באופן סופי ומוחלט) - ורק אז לראות את כל הסדרה מהתחלה עד הסוף, ולהבין כמה היא הייתה גאונית וגדולה מהחיים.

    

   צוחק

    

     14/2/09 19:24:

   צטט: *galit* 2009-02-14 17:02:02


   יחי המלך החדש! ואיזה מלך...

    

   !!!It's Sawyer Time רגוע

     14/2/09 18:06:

   שלום,

    

   גיליתי את הפוסט של לוסט לפני כמה חודשים, וזו הפעם הראשונה שאני מגיב על הפוסט.

   קודם כל, כל הכבוד על הפוסט ועל ההשקעה, זה בהחלט נהיה חלק אינטגרלי בחוית אבודים שלי, אחרי הצפיה בפרק.

    

   לעניין הפרק הנוכחי, נראה לי שפספסת שבפתיחה, סאן אומרת לבתה בטלפון שהיא מביאה לה חבר מאמריקה בשם אהרון. לא ברור מה הכוונה שלה, במיוחד אחרי שנתנה לקייט ללכת עם אהרון, אבל זה נראה לי משמעותי.

   לעניין שארלוט, כדי להיות אנני של דהרמה היא צריכה היום בגיל של בן-היא נראית צעירה בהרבה מבן (אולי היא הבת של הוראס?).

   לגבי ההערה שלך על כך שבן ירה בשארלוט ולכן לא יכול להיות שהיא אנני כי בן יודע הכל, נראה לי שזו טעות. ככל הנראה בן לא ידע על העבר שלה באי, ולפי המבט המופתע שלו בסוף בפרק הוא גם לא ידע שהגברת הוקינג היא אמא של דניאל פראדיי. ובאותו עניין כנראה שגם מיילס היה על האי בעבר. אולי גם הוא היה "ילד דהרמה" ומשם הוא זוכר את שארלוט הקטנה על האי (ולכן ההערה שלו אליה בסוף העונה הרביעית). הייתכן שהוא התינוק של פייר צ'אנג מפתיחת העונה?

    

   כמו תמיד תענוג לקרא

   אותך ואת התגובות 

     14/2/09 17:09:

   סדרה מעצבנת שמתדרדת מעונה לעונה. אחרי כל פרק אני מתאכזב מחדש.

    

   אני שם כסף שאפילו התסריטאים (שמקבלים עשרות אלפי דולרים לפרק) לא ממש סגורים על העלילה ואין להם מושג מי נגד מי ובאיזה שנה הם. זה ברור שכשהם כתבו את העונה הראשונה, הם לא ידעו אז שהסדרה תגיע לעונה חמישית, והם פשוט האריכו  את העלילה המסובכת מדי כדי לשרת את האינטרסים של קברניטיABC

    

   לא מספיק כל הפלאשבקים מהעונות הקודמות , עכשיו גם הכניסו את הקטע של ההבזקים. ה

    

   לוסט זאת סדרה מעולה מבחינת הפקה, צילום, שחקנים ודיאולוגים - אבל העלילה פשוט חרא ואין מה להשוות אותה לסדרות מקבילות כמו 24 או נמלטים.

    

    

     14/2/09 17:02:

   יחי המלך החדש! ואיזה מלך...
     14/2/09 12:29:

   צטט: אלית מאיירת 2009-02-14 11:37:23

   יעקובזון

   תעשה לי סדר במחשבות רגע

   אני זוכרת דברים

   מפרקים קודמים

   אבל לא יודעת לקשר.

   אז ככה

   אני ידעתי שהג'ינג'ית מבינה קוריאנית

   כי היא שמעה את ג'ין או סאן אומרים שהדוקטור מאוהב בה

   וחייכה

   באיזה פרק עלום מעונה קודמת ( הם בדיוק טיפסו לתוך משהו)

   וזכורה לי גם ילדה בדארמה

   שהיתה נחמדה לבן ( יכול להיות ?)

   משהו עם נדנדות.

    

    

   מה עם הקטע שכל הזמן חוזרים ואומרים שסמוקי זה מנגנון הגנה ?

   על מה היא שומרת ומי תכנן אותה  ולמה היא חסה על לוק  ? 

   ותגיד

   יש סיכוי שלוק לא מת ?? 

    

   הנה, עשית את הסדר לעצמך חיוך

   ראינו ששרלוט מבינה קוריאנית בפרק 410, כשהיא הלכה עם ג'ין וסאן לתחנה הרפואית להביא מצרכים לקראת הניתוח של ג'ק. בקשר לחברה הקטנה של בן - אנני - ראי את תגובתי הקודמת...

    

   בסוף העונה הראשונה - כשג'ק, קייט, לוק, הארלי ודוקטור ארזט המנוח הלכו לכיוון ה"בלק רוק" ביחד עם דניאל רוסו ונתקלו במפלצת - היא הסבירה להם בפעם הראשונה שזהו מנגנון הגנה לשמירה על האי. עכשיו אנחנו יודעים שהיא לקחה את המושג הזה מרוברט, בעלה, רגע לפני שהיא ירתה בו. מה זה אומר "מנגנון הגנה" ועל מה בדיוק היא שומרת - את זה אנחנו עדיין לא יודעים...

   ובקשר ללוק - לי דווקא נראה שהוא נח בשלום על משכבו, בארון הקבורה. מה שכן - מי אמר שכשהוא יחזור אל האי הוא לא יקום לתחייה?... קריצה

     14/2/09 12:22:

   צטט: בנרוס 2009-02-14 02:25:23


   ראשית, סחטיין!

   בהחלט מתחיל להיות הדבר הבא אחרי צפייה בפרק - קריאת הפוסט לסידור העניינים.

    

   לגבי שארלוט,

   לי יש השערה כבר מלפני עונה או שתיים כשהיא רק הצטרפה ואמרה שהיא הגיעה לחפש את שורשיה, על כך שהיא בעצם אהובתו של בן. הילדה היחידה שהסכימה להיות חברה שלו שהוא רק הגיע לאי ושיחקה איתו בבובות.

   אותה בובה שראינו שהוא הציל כשבאו החיילים ההם מהספינה והרגו את "בתו".

    

    

   מה אתה אומר?

   קודם כל תודה רבה! צוחק

    

   הילדה שאתה מתכוון אליה, שאותה גם ראינו בפרק 320 ("The Man Behind The Curtain") נקראת אנני.

   הנה תמונה שלה:

    

    

   למרות שמהתמונה נראה שיש דימיון מסויים בינה לבין שרלוט, לא נראה לי ששרלוט היא אנני המבוגרת, משום שאם תזכור - בפרק 402 ("Confirmed Dead") בן ירה בשרלוט, ואילולא השכפ"ץ שהיא לבשה עליה באותו זמן הוא היה הורג אותה. ובגלל שאנחנו מכירים את בן ויודעים עליו שהוא יודע ה-כ-ל, סביר להניח שהוא גם היה יודע לזהות את חברתו לשעבר אנני אם הוא היה רואה אותה, ולא מנסה להרוג אותה. בכל מקרה, אני בטוח שנגלה בעתיד מה קרה לאנני, ואיך זה השפיע על בן.

    

     14/2/09 12:15:

   צטט: s.p.z 2009-02-13 23:57:29

   אחלה פרק

   מישהו זוכר את וולט ?? מישהו זוכר את מייקל ? האם הם יחזרו ?

    

    

   אמא של דניאל מנהלת את האי ?? 

   איך אפשר לשכוח את וולט ואת מייקל?... מייקל לא יחזור אל האי כי הוא מת באופן סופי כשספינת המשא התפוצצה (הוא היה זה שהשהה את מנגנון הפצצה בעזרת החנקן הנוזלי). וולט, לעומת זאת, חי וקיים בבית של סבתא שלו בניו יורק, וזוהי אכן שאלה טובה מאוד אם גם הוא יחזור אל האי ביחד עם כולם (לי אישית לא נראה שזה יקרה).

    

   לאמא של דניאל - אלואיז הוקינג - בהחלט יש השפעה גדולה בכל מה שקשור למסעות בזמן, לאי ולגורל האבודים. אבל נראה לי שלאי הזה יש רק "מנהל" אחד, וזהו - ג'ייקוב!

    

     14/2/09 11:37:

   יעקובזון

   תעשה לי סדר במחשבות רגע

   אני זוכרת דברים

   מפרקים קודמים

   אבל לא יודעת לקשר.

   אז ככה

   אני ידעתי שהג'ינג'ית מבינה קוריאנית

   כי היא שמעה את ג'ין או סאן אומרים שהדוקטור מאוהב בה

   וחייכה

   באיזה פרק עלום מעונה קודמת ( הם בדיוק טיפסו לתוך משהו)

   וזכורה לי גם ילדה בדארמה

   שהיתה נחמדה לבן ( יכול להיות ?)

   משהו עם נדנדות.

    

    

   מה עם הקטע שכל הזמן חוזרים ואומרים שסמוקי זה מנגנון הגנה ?

   על מה היא שומרת ומי תכנן אותה  ולמה היא חסה על לוק  ? 

   ותגיד

   יש סיכוי שלוק לא מת ?? 

     14/2/09 02:25:


   ראשית, סחטיין!

   בהחלט מתחיל להיות הדבר הבא אחרי צפייה בפרק - קריאת הפוסט לסידור העניינים.

    

   לגבי שארלוט,

   לי יש השערה כבר מלפני עונה או שתיים כשהיא רק הצטרפה ואמרה שהיא הגיעה לחפש את שורשיה, על כך שהיא בעצם אהובתו של בן. הילדה היחידה שהסכימה להיות חברה שלו שהוא רק הגיע לאי ושיחקה איתו בבובות.

   אותה בובה שראינו שהוא הציל כשבאו החיילים ההם מהספינה והרגו את "בתו".

    

    

   מה אתה אומר?

     13/2/09 23:57:

   אחלה פרק

   מישהו זוכר את וולט ?? מישהו זוכר את מייקל ? האם הם יחזרו ?

    

    

   אמא של דניאל מנהלת את האי ?? 

     13/2/09 21:01:

   צטט: צביה רובין-טקסטואלית 2009-02-13 20:40:28


   כוכב על החשבון

   בוודאי מגיע לך!

   הצלחתי בינתיים להתאפק ולהציץ רק בתמונות.

   סמוקי! ועוד כיתוביות שמספיילרות... שרלוט... המממ...

   טוף. נראה אם אצליח להתאפק עד מחר בלילה...

   נו, לאט לאט אני אצליח לגמול אותך לגמרי מלהסתכל בפוסט עוד לפני שהפרק משודר... קריצה

    

   תודה על הכוכב!

     13/2/09 20:59:

   צטט: Reututi 2009-02-13 18:58:20

   וווווהו!!!! הדבר הכי טוב אחרי הפרק של לוסט, הפוסט על לוסט!!!
   שאלה לי אלייך, הבת של ג'ין-סאן לא צריכה גם לחזור לאי? כי זה לא נראה שזה הולך לקרות...
   אחחח איך אני התגעגעתי למפלצת הזאת, זה פשוט היה נהדר אבל עדיין לא ענו לי על השאלה מה זאת ה"מחלה" הזאת שרוסו סיפרה לאנשי אושיאניק לפני כמה עונות. זאת באמת מחלה או שהיא המציאה הכל כדי להסביר למה בעלה שימות ניסה להרוג אותה.
   ברגע שסוייר התחיל לדמם מהאף דפקתי צרחה של "לא! אתם לא תיקחו לי את סוייר!!!!", עצוב? אבל האמת ששרלוט הפחידה אותי בקטע המפרכס שלה על האדמה, הדימומים מהאף והמשפטים הלא שפויים בעליל. צומי מאץ'? דווקא מאוד שמחתי שניפטרנו מהג'ינג'ית הקרצייה ואמן לא נראה אותה שוב :) מצד שני גם קיוויתי לא לראות את ג'ין :)
   אני רק לא מבינה איך הפרק נגמר כל כך מהר? מה זה הדבר הזה ולמה יש הפסקה בין הפרקים אחרי הפרק של ה25 ועד ה11 למרץ. אני אכה מישהו!!!
   :) כרגיל נהנתי מהפוסט וכרגיל כוכב.
   שבת שלוש ואחלה יום שלישי ה-13

   להחזיר גם את הקוריאנית הקטנה אל האי?! אני בטוח שאהרון ישמח, אבל יש גבול, לא?... אני בכלל תוהה אם דמויות אחרות שהופיעו על האי ועזבו אותו - כמו וולט וכמו פרנק לפידוס, טייס המסוק - יחזרו אליו גם כן במסגרת המזימה של בן והוקינג...

   אני דווקא עצוב על כל דמות שהולכת מאיתנו בטרם עת בסדרה... למרות שכמו שארמתי בפוסט - ובניגוד למשאלת הלב שלך - נראה לי שעוד נראה לא מעט את שרלוט...

   ועכשיו גם אני שמתי לב להפסקה המוזרה הזאת שבין פרק 7 ל-8. אולי יש איזשהו חג באמריקה?... לא נורא, המתח והציפייה רק עושים לי טוב...

    

   תודות על הכוכב ותיזהרי ממזל רע היום!!!

     13/2/09 20:52:

   צטט: JOY 2009-02-13 17:36:20

   ת'אמת?

   בינינו?

   הפרק לא היה משהו...!

   אובר הסכריניות והמושי-מושי של דניאל (פאראדיי) וג'ינג'ית...? COME ON, יכולתי להעביר לערוץ ויוה אם הייתי מעוניינת במאש הזה...

   כל הקטע של דניאל  (רוסו), לא חידש שום דבר..

   ג'ייקוב/כריסטיאן שפרד בתחתית הבאר לא הפתיעו, כנ"ל גם הנאום לגבי "אתה היית צריך להיות זה שמזיז את האי" והסיפור של ההקרבה- ממש כמו עקידת ג'ון לוק, לצורך העניין. 

   והעניין עם אלואיז? כאילו שלא ידענו שזו תהיה ספוקי ליידי!

   אחרי מיליון ואלף פרקים שחיפשנו תשובות, קיבלנו פרק עם יותר מידיי תשובות (וכאלה שהיו ברורות מאליו). 

   מה שכן, סמוקי! התגעגעתי לסמוקי. למרות שהיא אוכלת אנשים. 

   אסכם את הפרק בגישה הרומנטית-

   ג'ינג'ית- היה טוב וטוב שהיה. 

   מקווה שפרק הבא יהיה יותר טוב מזה! בלתי החלטי

    

   יום שישי ה-13 נעים נשיקה

    

   נ"ב-

   צדקת לגבי ג'י און. הכובע, באופן רשמית, הוסר. 

    

   ואני דווקא חושב שהיה פרק מ-עו-לה!!!

    

   אני רואה שגם לך קצת קשה להתרגל לעובדה שפתאום אנחנו מתחילים לקבל תשובות ב"לוסט"... אבל מה לעשות - הזמן דוחק ויש רק עוד עונה אחת אחרונה לצלם ובערך עשרת אלפים שאלות לענות עליהן... אז מתחילים כבר מעכשיו!

    

   נ.ב.

   אין על סמוקי. שולטתתתתתתתתתתת!!!!!!!!!1

    

     13/2/09 20:49:

   צטט: רפאלה 2009-02-13 16:37:44

   קודמת מככבת....

   ואחר כך קוראת..ואם  תהיינה לי שאלות..בטח שאשוב.

   תבורך !!!!!!

   רפאלה*

   את בסדר את!!! צוחק

    

   תודה!...

    


   כוכב על החשבון

   בוודאי מגיע לך!

   הצלחתי בינתיים להתאפק ולהציץ רק בתמונות.

   סמוקי! ועוד כיתוביות שמספיילרות... שרלוט... המממ...

   טוף. נראה אם אצליח להתאפק עד מחר בלילה...

     13/2/09 18:58:
   וווווהו!!!! הדבר הכי טוב אחרי הפרק של לוסט, הפוסט על לוסט!!!
   שאלה לי אלייך, הבת של ג'ין-סאן לא צריכה גם לחזור לאי? כי זה לא נראה שזה הולך לקרות...
   אחחח איך אני התגעגעתי למפלצת הזאת, זה פשוט היה נהדר אבל עדיין לא ענו לי על השאלה מה זאת ה"מחלה" הזאת שרוסו סיפרה לאנשי אושיאניק לפני כמה עונות. זאת באמת מחלה או שהיא המציאה הכל כדי להסביר למה בעלה שימות ניסה להרוג אותה.
   ברגע שסוייר התחיל לדמם מהאף דפקתי צרחה של "לא! אתם לא תיקחו לי את סוייר!!!!", עצוב? אבל האמת ששרלוט הפחידה אותי בקטע המפרכס שלה על האדמה, הדימומים מהאף והמשפטים הלא שפויים בעליל. צומי מאץ'? דווקא מאוד שמחתי שניפטרנו מהג'ינג'ית הקרצייה ואמן לא נראה אותה שוב :) מצד שני גם קיוויתי לא לראות את ג'ין :)
   אני רק לא מבינה איך הפרק נגמר כל כך מהר? מה זה הדבר הזה ולמה יש הפסקה בין הפרקים אחרי הפרק של ה25 ועד ה11 למרץ. אני אכה מישהו!!!
   :) כרגיל נהנתי מהפוסט וכרגיל כוכב.
   שבת שלוש ואחלה יום שלישי ה-13
     13/2/09 17:36:

   ת'אמת?

   בינינו?

   הפרק לא היה משהו...!

   אובר הסכריניות והמושי-מושי של דניאל (פאראדיי) וג'ינג'ית...? COME ON, יכולתי להעביר לערוץ ויוה אם הייתי מעוניינת במאש הזה...

   כל הקטע של דניאל  (רוסו), לא חידש שום דבר..

   ג'ייקוב/כריסטיאן שפרד בתחתית הבאר לא הפתיעו, כנ"ל גם הנאום לגבי "אתה היית צריך להיות זה שמזיז את האי" והסיפור של ההקרבה- ממש כמו עקידת ג'ון לוק, לצורך העניין. 

   והעניין עם אלואיז? כאילו שלא ידענו שזו תהיה ספוקי ליידי!

   אחרי מיליון ואלף פרקים שחיפשנו תשובות, קיבלנו פרק עם יותר מידיי תשובות (וכאלה שהיו ברורות מאליו). 

   מה שכן, סמוקי! התגעגעתי לסמוקי. למרות שהיא אוכלת אנשים. 

   אסכם את הפרק בגישה הרומנטית-

   ג'ינג'ית- היה טוב וטוב שהיה. 

   מקווה שפרק הבא יהיה יותר טוב מזה! בלתי החלטי

    

   יום שישי ה-13 נעים נשיקה

    

   נ"ב-

   צדקת לגבי ג'י און. הכובע, באופן רשמית, הוסר. 

    

     13/2/09 16:37:

   קודמת מככבת....

   ואחר כך קוראת..ואם  תהיינה לי שאלות..בטח שאשוב.

   תבורך !!!!!!

   רפאלה*

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין