כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 507 - The Life and Death of Jeremy Bentham

  31 תגובות   יום שבת, 28/2/09, 01:37

  *************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  *************************************************************************************************************

   

  כמה שאני מעריץ את האיש הזה, ג'ון לוק.

  בעיניי - זו הדמות החשובה ביותר בסדרה. בפוסט על הפרק הקודם שבמרכזו הוא עמד הארכתי בפירוט על מעלותיו הרבות, ואף העזתי להשוות אותו לסופרמן. הפעם אני רוצה להעלות על פני השטח את הפער ששב ומשתקף בין דמותו של ג'ון על האי, לבין דמותו מחוץ לאי - בעבר, ובהווה. קל להבין למה ג'ון אוהב כל כך את האי, קשור אליו ולא רוצה לעזוב אותו. על האי ג'ון הוא המלך. הוא המנהיג הבלתי מעורער שעל פיו יישק דבר - הן בקרב ניצולי טיסת אושיאניק, והן בקרב "האחרים". אנשים נושאים לעברו את עיניהם בהערצה, מחכים לראות מה הוא יאמר, מה הוא יעשה. וג'ון אוהב את זה. תמיד הוא ידע שהוא מיוחד, שהוא נועד להרבה מעבר למה שהחיים האומללים שלו זימנו עבורו. לפני שהוא הגיע לאי, ג'ון לוק היה איש מסכן. הוא גדל ללא משפחה, ללא אהבת אם, נזרק ממשפחה אומנת אחת לאחרת. שנים לאחר מכן אביו הונה אותו אך ורק כדי לקבל ממנו את הכלייה, ולאחר מכן אף ניסה לרצוח אותו. כתוצאה מכך, ג'ון נשאר משותק בחלק גופו התחתון, מתנייד על כיסא גלגלים ומוגבל בעיניי הסביבה, אבל קודם כל בעיניו שלו. גם האהבה היחידה שהיתה לו - עם הלן - נהרסה בגלל האובססיביות שלו להשלים עם אביו. אפילו בתחום הקריירה ג'ון מצא את עצמו בסופו של דבר עוסק בקופסאות קרטון. ג'ון לוק שעל האי היה כל מה שג'ון לוק מחוץ לאי לא חלם אפילו להיות. גם עכשיו, כשג'ון יוצא מן האי וחוזר אל העולם שבחוץ, אנחנו רואים שגורלו חוזר להיות נגדו. אבל ג'ון ידע את זה מלכתחילה, עוד לפני שהוא בחר לצאת החוצה מהאי על מנת להציל את עצמו ואת חבריו - הוא ידע שהפעם, בסופו של המסע הזה, ממתין לו רק גורל אחד: למות.

   

  הבשורה הטובה היא, שעכשיו ג'ון לוק חזר אל האי.

   

  והוא חי.

   

  חי יותר מאי פעם.

   

   

  יאללה, מתחילים!

   

   

  שמי הוא ג'ון לוק, וזהו הסיפור שלי

   

  בתחילת הפרק אנחנו פוגשים את ה"אבודים החדשים" - ניצולי טיסת אג'ירה 316. תכירו את הג'ק וקייט החדשים שלכם: סיזר ואילנה (היא משלנו?!...). למי שלא זוכר, סיזר היה הבחור שישב ליד הארלי, בצד השני של המעבר במטוס, ואילו אילנה היתה הסוכנת הפדרלית שליוותה את סעיד למטוס כשהוא כפות באזיקים. מעניין יהיה לברר מה הסיפור שלה... בכל מקרה, ניצולי הטיסה מצאו את עצמם, כפי שהתברר לנו מאוחר יותר, על ה"הידרה" - האי הקטן ששוכן לצד האי הקסום, ושעליו הוחזקו ג'ק, קייט וסוייר כשבויים בתחילת העונה השלישית. ניצולי אג'ירה מגלים עד מהרה שיש ביניהם "אחר" - מישהו שהם לא ראו על הטיסה ושנמצא עכשיו בקרבם. בניגוד לאית'ן רום - ה"אחר" האורגינלי - ללוק אין שום כוונות זדון בנוגע לחבריו החדשים. הוא לא נשלח על-ידי אף אחד כדי לרגל אחריהם. למעשה, הוא אפילו לא היה מודע לזה שהוא הובא בחזרה אל האי. כל זה משום שג'ון לוק היה מת. אבל עכשיו הוא חי! חי, נושם, הולך, ואוכל מנגואים כאילו אין מחר. הנה לכם סיכום הפער על רגל אחת: מחוץ לאי ג'ון לוק הוא איש מת. על האי ג'ון לוק הוא אדם חי. וזוהי כל התורה כולה.

   

  אבל אנחנו חוזרים קצת אחורה, לזמן שבו ג'ון סובב את גלגל העץ ונפלט מן האי. ג'ון מוצא את עצמו איפה שבן מצא את עצמו שלוש שנים מוקדם יותר - בלב המדבר הטוניסאי. כשהוא חבול ופצוע, כמו צב הפוך על גבו, ג'ון נשאר לבדו במדבר עד רדת הלילה, עד שכמה חברים מגיעים וסוחבים אותו אל בית החולים הסמוך. לאחר ניתוח בתנאים לא כל כך סניטריים, ג'ון מקיץ מהשינה לקולו של מכר ותיק. צ'ארלס ווידמור. הפעם האחרונה שבה צ'ארלס ראה את ג'ון היתה כשהוא היה בן 17, ובאופן בלתי מפתיע ג'ון לא הזדקן אפילו ביום (קצת מזכיר את ריצ'ארד שלנו... המממ.... בלתי החלטי). ווידמור מספר לג'ון שפעם, בעבר, הוא היה המנהיג של "האחרים", אבל בן הדיח אותו מהתפקיד וכך צ'ארלס מצא את עצמו מוגלה מן האי. האי וטובתו תמיד עמדו לנגד עיניו של צ'ארלס, כך לפי דבריו, ועתה הוא מוכן לסייע לג'ון בכל דרך אפשרית כדי שהוא יוכל להגשים את משימתו להחזיר את כל חבריו אל האי, ובכך להציל אותו. מסתבר שצ'ארלס עוקב מזה זמן רב אחרי חברי השישייה, ויודע בדיוק איפה הם נמצאים ומה הם עושים. ווידמור לא סתם בוחר בג'ון כבן ברית: הוא אומר לג'ון שהאי צריך אותו, במיוחד אותו, כי הוא מיוחד. זאת משום שמלחמה מתקרבת, וכדאי לו מאוד לג'ון להיות שם , על האי, כשהיא תפרוץ. איזו מלחמה? בין מי למי? פצצה נזרקה לאוויר, אבל עדיין מוקדם בשבילנו לדעת עליה פרטים נוספים. האם אנחנו צריכים להאמין לצ'ארלס ווידמור? האם פתאום אנחנו מגלים שהוא שייך למחנה של "הטובים", בניגוד לאויבו המושבע בן ליינוס (בייחוד לאור מה שנראה שהוא יעשה בסוף הפרק)? אני מציע לכולם לא למהר ולסמוך עדיין על אף אחד. ווידמור וליינוס - הם שניהם הגוג ומגוג של האי, זו נבלה וזו טריפה, ואל שניהם אנחנו צריכים להתייחס בחשדנות מרובה ולדעת שתמיד יהיו להם מניעים נסתרים שיסתתרו מאחורי העזרה והסיוע שהם מעניקים, כביכול, לחברינו האהובים שיצאו מהאי.

  צ'ארלס מעניק לג'ון שם חדש - ג'רמי בנת'אם על שמו של פילוסוף בריטי (הסטודנטים למדע המדינה עושים חגיגות על שמות הדמויות בלוסט) - ומעמיד לשירותו את הנהג שלו - או, כמו שהוא אוהב לקרוא לעצמו: "האיש שעוזר לאנשים להגיע לאן שהם צריכים להגיע" - מת'יו אבאדון. אנחנו כבר מכירים טוב טוב את אבאדון. הוא האיש שהלך לבקר את הארלי במוסד לחולי נפש, כדי להתעניין אם האנשים שנשארו על האי עדיין חיים. הוא האיש ששכר את שירותיהם של ארבעת המדענים שהיו על הספינה, בהנהגתה של נעמי הצנחנית. והוא גם האיש שהעלה לראשונה בפני ג'ון את רעיון ה-walkabout - אותו מסע שהביא לכך שג'ון לוק יגיע אל האי בסופו של דבר. כמו בפעם הראשונה שהוא פגש את מת'יו, גם עכשיו - לוק נאלץ לחזור אל כיסא הגלגלים שהוא כל כך שונא: הכיסא שמבטא את מוגבלותו, את מסכנותו, את שפל המדרגה אליה הוא חזר. אבל עכשיו, כמו מורגן פרימן, מת'יו הוא "הנהג של מיסטר לוק". ולוק הולך לנסוע הרבה בפרק הזה.

   

  שני חברים יצאו לדרך - בים, בם, בוּם!!! (טוב, רגע, יש עוד זמן עד שזה יקרה)

   

  התחנה הראשונה שג'ון מגיע אליה היא הרפובליקה הדומיניקנית, כדי לפגוש את סעיד. מסתבר שלסעיד נמאס לחסל אנשים עבור בן, והוא משנה את ייעודו ב-180 מעלות ומצטרף לתנועה הומניטרית שמקימה בתים עבור נזקקים במדינות עולם שלישי. נאבין אנדריוס המסכן - לא מספיק שהוא בעצם בריטי ממוצא הודי שצריך לשחק חייל עיראקי - עכשיו הוא גם צריך לדבר בספרדית. מה הפלא שהמבטא שלו נשמע כל כך מגוחך... כשג'ון מגיע אליו עם הבקשה לחזור אל האי, סעיד אומר שאחרי שנתיים שהוא תומרן על-ידי בן במניפולטיביות, נמאס לו להיות מתומרן על ידי אנשים אחרים, והוא דוחה את הצעתו של ג'ון. 0:1 לרעתו של לוק.

   

  המפגש עם הדמות הבאה עימה נפגש ג'ון מרגש במיוחד: זהו וולט הקטן, שבינתיים כבר הספיק לגדול למימדים של שחקן פוטבול אימתני. אני עוד זוכר את וולט על האי, מסתכל על לוק בעיניים מעריצות ורק רוצה ללמוד איך זורקים סכינים כמו שהזקן הזה יודע לעשות. אבל עכשיו וולט כבר ילד גדול, הוא אפילו לא מופתע לראות את ג'ון באמצע ניו יורק (לא מעניין אותך לדעת איך הוא יצא מהאי?...), ורק מספר לו שהוא חולם עליו לאחרונה, על כך שהוא נמצא בחליפה על האי ואנשים אחרים שוחרים את רעתו. תמיד ידענו שלוולט יש כוחות מיוחדים, עכשיו אנחנו מגלים שכנראה גם ראיית העתיד היא חלק מהם. לוק אפילו לא מבקש מוולט לחזור איתו אל האי, מתוך הבנה ש"עבר עליו מספיק". 0:2.

   

  מן הצד, משקיף עליהם הנחש שמתחת לקש, בנג'מין ליינוס. הוא עוד יכיש במערכה השלישית.


  זה רק אני, או שוולט לבוש פה כמו מרטי מקפליי מ"בחזרה לעתיד"?!...

   

  הדמות הבאה אותה ג'ון פוגש היא הארלי. כמו וולט, גם הארלי לא ממש מופתע לראות את ג'ון, אבל זה בגלל שהוא חושב שג'ון מת. הארלי כבר רגיל לזה שכל מיני חברים מתים מהעבר שלו באים לבקר אותו במוסד לחולי הנפש. אבל ג'ון מבהיר לו שהוא עדיין חי, שהוא יצא מהאי, ושהוא צריך את כולם שם בחזרה. כשהארלי רואה את מת'יו אבאדון משקיף עליהם, הוא מאבד את האמון כלפי לוק ומסרב לשמוע לו. הארלי מעדיף להישאר כרגע בחיקו החמים והבטוח של המוסד שבו הוא שוהה, ומותיר את ג'ון עם התוצאה 0:3.

   

  קייט היא הבאה אותה פוגש ג'ון, וגם היא באופן לא מפתיע מסרבת להצעתו. טוב, אפשר להבין אותה, יש לה ילד קטן בבית לגדל. קייט מדברת עם ג'ון על אהבה, ומזכירה לו את אהבתו הנכזבת הלן. כשג'ון מספר לה שהעניינים לא הלכו בינו לבין הלן משום שבעבר הוא היה כועס ואובססיבי, קייט מגיבה: "ותראה כמה רחוק הגעת". עד עכשיו קשה לי לשפוט אם היא אמרה את זה מתוך אמפתיה וחמלה, או מתוך ציניות ארסית. ייתכן מאוד שקייט מרגישה כלפי לוק שהוא מונע אך ורק מהאובססיה שלו לחזור אל האי שהוא כל כך אוהב - רק משום שאין לו מישהו אחר שיאהב אותו מחוצה לו. בכל מקרה, קייט מגדילה את הפער לרעתו של ג'ון ולתוצאה 0:5 (אהרון נחשב לקול נוסף).

   

  השיחה עם קייט מעוררת משהו בלב של ג'ון, והוא נוסע לבקר את הלן - רק כדי לגלות שהיא טמונה עמוק באדמה. ג'ון המסכן. אפילו האדם היחיד שאהב אותו כבר לא יוכל לעזור לו יותר. בניסיון לנחם אותו, מת'יו אומר לג'ון שהנתיב של הלן הוביל אותה אל בית הקברות, בעוד שהנתיב של ג'ון מוביל אותו בחזרה את האי, מה שמחייב באופן אירוני גם את מותו שלו עצמו. שוב אנו מגיעים לנושא של בחירה מול גורל - האם אנשים יכולים להשפיע על הנתיב שבו הם הולכים, או שמא הוא מסומן מראש. כנראה שגם הנתיב של מת'יו אבאדון נועד להסתיים לא רחוק מאותו בית קברות, משום שכמה רגעים לאחר מכן הוא נרצח ביריות אקדח. ג'ון המבוהל לוקח את ההגה לידיים ופותח במנוסה, שבמהלכה מכוניתו נקלעת לתאונה קשה. כשג'ון מתעורר בבית החולים, הוא מוצא מולו - תראו איזו הפתעה - את ג'ק.

   

  ג'ק במראה הלא מגולח - הזיפים של היום עתידים להפוך לזקן מכוער ביום מן הימים

   

  ג'ון פונה לג'ק ואומר לו את המשפט שג'ק עצמו יאמר לקייט בלילה חשוך מחוץ לשדה התעופה, כמו שראינו בסוף העונה השלישית: "!!!We have to go back". אבל ג'ק, היריב האידיאולוגי הגדול ביותר של ג'ון מאז ומתמיד, מסרב לשמוע לו ומטיח בפניו את האמת המרה כפי שהוא רואה אותה: ג'ון הוא בסך הכל איש זקן ובודד שהתרסק על אי. הוא לא מיוחד, הוא לא חשוב לאי, למעשה אף אחד מהם איננו חשוב ומעולם לא היה חשוב. עד שג'ון אומר את מילת הקסם: "אבא". ג'ון עשה אחד ועוד אחד והגיע למסקנה שכריסטיאן הוא אביו של ג'ק. אבל ג'ק מסרב להאמין שאביו לא מת כי הוא קבר אותו לפני שלוש שנים. (ואולי בכל זאת?...). בכל אופן, נכון לעכשיו - 0:6 נגד ג'ון. כמו שג'ק חושב עליו - ג'ון הוא כישלון מוחלט. הוא לא הצליח לשכנע אף אחד מחבריו לחזור אל האי.

   

   

  חדר ישן במלון מוזנח. ג'ון לוק כותב את מכתב ההתאבדות שלו, ושם את כבל התלייה על צווארו. ברגע האחרון, רגע לפני שהוא קופץ מן השולחן, בן ליינוס מתפרץ לחדר. שני השחקנים האלה - טרי אוקווין ומייקל אמרסון - איזה שחקנים ענקיים, גדולים מהחיים. ותמיד כשהם משחקים ביחד, כל סצינה משותפת שלהם הופכת לממתק טלוויזיוני נדיר. בן מנסה בכוחותיו האחרונים להניא את ג'ון מכוונת ההתאבדות שלו, הוא ממש יורד על הברכיים לשם כך. הוא מספר לג'ון שהוא הצליח למצוא אותו כי הוא עקב אחריו, כשם שהוא עקב אחרי שאר חבריו (ממש כמו צ'ארלס ווידמור) - כדי לשמור עליהם בטוחים. הוא טוען שווידמור בעצמו השתמש בג'ון וניצל אותו כדי לחזור אל האי ולהשתלט עליו, ושאין לג'ון מושג כמה חשוב הוא לאי (ההפך המוחלט ממה שג'ק אמר לו). בתגובה, ג'ון אומר שכבר אי אפשר לעזור לו יותר, ושהוא כישלון. בן מספר לג'ון שג'ק קנה כרטיס טיסה לסידני ללילה אחד, מה שיתחיל מסכת ארוכה וקודרת של טיסות כאלה של ג'ק במטרה אחת: להתרסק מחדש על האי (ולפגוש את כריסטיאן מחדש). האם ייתכן שבסופו של דבר ג'ון הצליח במשימתו? שמסע השכנועים שלו צלח, ועוד דווקא בקרב האיש הרחוק ממנו ביותר מכל בחינה שהיא - ג'ק שפרד?! נקודה אחת לג'ון!!!

   

  ג'ון מחליט לחזור בו מכוונתו למות. הוא מספר לבן שג'ין עדיין חי ושהוא הבטיח לו לא להחזיר את סאן אל האי, ומגלה לו שהם צריכים ללכת אל אישה אחת בלוס אנג'לס שתסביר להם מה לעשות כעת - אלואיז הוקינג שמה.

   

  כנראה שזו הייתה מילה אחת יותר מדיי עבור ג'ון, משום שמייד לאחר מכן בן רוצח אותו בחניקה.

   

  Oops I did it again

   

  בן, בן, בן. פעמיים כבר ניסית לרצוח את ג'ון לוק, פעמיים זה לא הצליח לך, ובשתי הפעמים האלה, האי הוא זה שהקים את ג'ון לתחייה. מה המניעים של בן לעשות את מה שהוא עושה? מדוע הוא לא הניח לג'ון למות "בשקט", במקום לרצוח אותו בעצמו? האם בן הוא בעצם פסיכופט בלתי שפוי, שפועל על סך אמוציות ודחפים ברבריים, ושלא ניתן להסביר את מעשיו? או שמא הוא אדם רציונלי מאוד, שמחשב באופן קר ויעיל את פעולותיו ואת התוצאות אליהן הן יביאו? נכון לעכשיו, אין לנו עדיין תשובה לכך. בן מטשטש את העקבות למעשיו, ולפני שהוא מסתלק מן המקום הוא מספיק לומר לעבר גופתו המיטלטלת של ג'ון: "אני אתגעגע אליך". לכו תנסו להבין בנאדם כזה. אבל איזו סצינה גדולה. ואפלה...

   

   

  בחזרה על האי, ג'ון מנסה לדעת מי מבין חבריו הגיע איתו אל האי. סיזר מספר לו שהם נעלמו מן המטוס אחרי שהפלאש הלבן הבהיק עליהם. ג'ון מסייר בין האנשים שנשארו בחיים מההתרסקות, ומגלה פתאום דמות מוכרת. זהו בן. והוא לא נעלם ככה פתאום כמו ג'ק, קייט והארלי - אלא התרסק על האי בדיוק כמו שאר האנשים, האנשים ה"רגילים", הלא חשובים. האם ייתכן שבן בכלל לא היה אמור להגיע אל האי? שהאי בכלל לא רוצה לקבל אותו בחזרה? ובכל מקרה, תראו תראו איך שגלגל מסתובב לו. הנה בן ליינוס שוכב לו פצוע וחבול על הקרקע, וג'ון לוק הוא האיש שניצב איתן מעליו.

  "זה האיש שהרג אותי", אומר ג'ון לוק.

   

  רק ב"אבודים"...

   

  רק ב"אבודים".

  דרג את התוכן:

   תגובות (31)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/3/09 22:17:

   צטט: טקס וילר 2009-03-06 21:05:06


   אין ספק שהעונה החדשה נפלאה. הרבה יותר טובה משתי העונות הקודמות.

   דברים מתרחשים בקצב מסחרר. סודות נחשפים.

   תענוג

   וגם הבלוג שלך.

    

   תודה רבה!!! צוחק

     6/3/09 22:16:

   צטט: Reututi 2009-03-06 21:01:23

   אנחנו נחכה עוד הרבה לפוסט השבועי?

    

   רק עוד שעתיים-שלוש... קריצה

     6/3/09 21:05:


   אין ספק שהעונה החדשה נפלאה. הרבה יותר טובה משתי העונות הקודמות.

   דברים מתרחשים בקצב מסחרר. סודות נחשפים.

   תענוג

   וגם הבלוג שלך.

     6/3/09 21:01:
   אנחנו נחכה עוד הרבה לפוסט השבועי?
     4/3/09 09:49:

   צטט: moonlight_shadow 2009-03-04 08:32:19


   או שאולי... בן הרג את לוק כי ידע שרק ככה הם יוכלו לחזור אל האי (כמו שכל הזמן אמרו ללוק... "אתה תהיה חייב למות") וכאשר הם יחזרו לאי- לוק יחזור גם לחיות?

   למרות שנראה היה שהוא מתכוון לזה שיתגעגע אליו... אולי בן לא חשב שהאי יתן לו עצמו לחזור (כמו שבינתיים קרה) והוא לעולם לא יראה את לוק שוב...

    המממממממממממ

    

   בכל מקרה נראה לי שהוא צריך להתחיל לפחד... לוק זוכר שהוא רצח אותו.

    

   גם אם בן ידע שלוק יקום לתחייה אחרי שהוא יחזור אל האי - נשאלת עדיין השאלה מדוע הוא חייב היה לרצוח אותו בעצמו... האם בן הוא אחרי הכל פסיכופט רצחני, שלמרות כל התוכניות והמזימות המחושבות שלו, ברגע שמעלים בפניו מילה כלשהי - הוא פועל מתוך הדחפים והאמוציות הפרימיטיביים ביותר שקיימים?...

    

   בלתי החלטי

    

     4/3/09 08:32:


   או שאולי... בן הרג את לוק כי ידע שרק ככה הם יוכלו לחזור אל האי (כמו שכל הזמן אמרו ללוק... "אתה תהיה חייב למות") וכאשר הם יחזרו לאי- לוק יחזור גם לחיות?

   למרות שנראה היה שהוא מתכוון לזה שיתגעגע אליו... אולי בן לא חשב שהאי יתן לו עצמו לחזור (כמו שבינתיים קרה) והוא לעולם לא יראה את לוק שוב...

    המממממממממממ

    

   בכל מקרה נראה לי שהוא צריך להתחיל לפחד... לוק זוכר שהוא רצח אותו.

    

     3/3/09 10:09:

   צטט: מירי אומידי פולני 2009-03-03 01:54:30

   אחלה פוסט

   מתה לדעת מה הסיפור

   של בן ליינוס

   יש לי הרגשה שניחשף אליו בעוד שני פרקים... קריצה

   אחלה פוסט

   מתה לדעת מה הסיפור

   של בן ליינוס

     2/3/09 20:23:

   צטט: moonlight_shadow 2009-03-02 18:10:21


   אחחחחחחחחחחחחחחח

   רק רק רק באבודים. אכן ונכון.

    

   בן ולוק בבית מלון... בררררררר

   היתה לי הרגשה שבן רצח את לוק בגלל שלוק יודע כבר יותר מדי מה שאומר שהאי ממש ממש מעדיף את לוק ובן קצת מקנא... לא נראה לי שהוא תכנן לרצוח אותו. או שבעצם כן? הוא הגיע לחלוב ממנו מידע ואחר כך לרצוח אותו. ואני באמת מאמינה שהוא יתגעגע אל לוק. his match.

    

   ובאמת לא הבנתי את הקטע שהוא אמר לו שג'ק קנה כרטיס טיסה לסידני, אני כבר מבולבלת לגמרי מהקפיצות בזמנים. אז תודה על ההבהרה :) רק אז התחיל ג'ק עם כל הטיסות, התקוות להתרסקות וגידול הזקן.

    

   יאללה. עוד פרק!! (איזה כיף שיש מחר שידור חוזר...)

   לכבוד הוא לי להבהיר בשבילך את לוסט!!! צוחק

    

   תודה על התגובה!!! (ועל הכוכב...)

    

     2/3/09 18:10:


   אחחחחחחחחחחחחחחח

   רק רק רק באבודים. אכן ונכון.

    

   בן ולוק בבית מלון... בררררררר

   היתה לי הרגשה שבן רצח את לוק בגלל שלוק יודע כבר יותר מדי מה שאומר שהאי ממש ממש מעדיף את לוק ובן קצת מקנא... לא נראה לי שהוא תכנן לרצוח אותו. או שבעצם כן? הוא הגיע לחלוב ממנו מידע ואחר כך לרצוח אותו. ואני באמת מאמינה שהוא יתגעגע אל לוק. his match.

    

   ובאמת לא הבנתי את הקטע שהוא אמר לו שג'ק קנה כרטיס טיסה לסידני, אני כבר מבולבלת לגמרי מהקפיצות בזמנים. אז תודה על ההבהרה :) רק אז התחיל ג'ק עם כל הטיסות, התקוות להתרסקות וגידול הזקן.

    

   יאללה. עוד פרק!! (איזה כיף שיש מחר שידור חוזר...)

     2/3/09 12:25:

   צטט: עמיר 2009-03-02 12:17:30

    

   כרגיל, מצויין אצלך. 

   הסצינה האפילה במלון, עם התלייה, היתה מופתית. פילם-נואר זול ומענג ... התאורה, זויות הצילום, הדיאלוגים המופרכים. 

    

   בכל מקרה, הסצינה הטובה ביותר היא זו שבה ג'ק מטיח בג'רמי/ג'ון  - "אתה סתם איש זקן ובודד, אין בך שום דבר מיוחד" (ציטוט מהזכרון) . 

   וזה מה שיפה כאן  - שאולי זה באמת כך. 

    

    

   מה שעוד יותר יפה, זה שגם כשהוא במצב הנחות ביותר שלו - פצוע בבית החולים, מושפל לאחר שלא הצליח לשכנע אף אחד מחבריו לחזור אל האי - ג'ון עדיין מסוגל לתת את המילה האחרונה:

    

   "Your father says hello"...

    

   וזה בעצם מה ששבר סופית את ג'ק.

    

     2/3/09 12:17:

    

   כרגיל, מצויין אצלך. 

   הסצינה האפילה במלון, עם התלייה, היתה מופתית. פילם-נואר זול ומענג ... התאורה, זויות הצילום, הדיאלוגים המופרכים. 

    

   בכל מקרה, הסצינה הטובה ביותר היא זו שבה ג'ק מטיח בג'רמי/ג'ון  - "אתה סתם איש זקן ובודד, אין בך שום דבר מיוחד" (ציטוט מהזכרון) . 

   וזה מה שיפה כאן  - שאולי זה באמת כך. 

    

    

     2/3/09 00:20:

   צטט: frieda 2009-03-02 00:00:39

   ה פרק. אני חושב שזו פעם ראשונה שיש יותר תשובות משאלות...

   שתים קטנות:

   1. פאק של ההפקה - התמונה של סעיד זהה, אבל זהה! לשוט בו רואים אותו אחר כך...

   2. מישהו יודע מה המשמעות של הלוחית (NY - 766- SZU ) של האוטו של מתיו? (פשוט יש עליה קלוז אפ כל כך ברור שחייבת להיות משמעות...) 

    

   יהיו עוד..

   לילה טוב


    

   ועוד חיכינו לתשובות האלה הרבה הרבה זמן... עונה שלמה חיכינו להם!

   בקשר לתמונה של סעיד, נכון, מישהו פה פשוט שם את הפריים הראשון שבו רואים את סעיד על הגג בתור תמונה... עשה לעצמו חיים קלים חיוך

   ובקשר ללוחית הזיהוי - אני לא כ"כ חושב שיש בה משהו מיוחד, אבל אם כבר מדברים על פאקים של ההפקה (ותודות ללוסטפדיה) - בניו יורק כבר מזמן לא מייצרים לוחיות רישוי עם איור של פסל החירות עליהן, כמו שהיה למכונית של אבאדון... סתם פרט טריוויה נחמד ולא שימושי בעליל לדעת...

    

   תבוא עם עוד שאלות. והרבה!

     2/3/09 00:00:

   ה פרק. אני חושב שזו פעם ראשונה שיש יותר תשובות משאלות...

   שתים קטנות:

   1. פאק של ההפקה - התמונה של סעיד זהה, אבל זהה! לשוט בו רואים אותו אחר כך...

   2. מישהו יודע מה המשמעות של הלוחית (NY - 766- SZU ) של האוטו של מתיו? (פשוט יש עליה קלוז אפ כל כך ברור שחייבת להיות משמעות...) 

    

   יהיו עוד..

   לילה טוב


    

     1/3/09 21:48:

   צטט: y.a. 2009-03-01 21:24:28

   נראה שאכן ישנם קווים קתולים בולטים בדמותו של ג'ון "חזוס" לוק, שנגזר עליו להגיע למנהיגות ולשלוות נפש רק לאחר שהתפלש בתחתית ונחבט בכל הבורות האפשריים בכביש ("שה האלוהים", "גאולה דרך הביבים" וכו'...)

   עכשיו צריך רק ללהק את ארבעת פרשי האפוקליפסה ככאלו שבחזרתם לאי מבשרים את מלחמת גוג ומגוג : ג'ק חסר האמונה כאנטי-כרייסט, סעיד כפרש המוות, הארלי כפרש הרעב וקייט מפילת החללים כפרשית המגיפה - והללויה...

   עם דיבורים כאלה, מיסטר אקו היה גאה בך קריצה

    

    

     1/3/09 21:24:

   נראה שאכן ישנם קווים קתולים בולטים בדמותו של ג'ון "חזוס" לוק, שנגזר עליו להגיע למנהיגות ולשלוות נפש רק לאחר שהתפלש בתחתית ונחבט בכל הבורות האפשריים בכביש ("שה האלוהים", "גאולה דרך הביבים" וכו'...)

   עכשיו צריך רק ללהק את ארבעת פרשי האפוקליפסה ככאלו שבחזרתם לאי מבשרים את מלחמת גוג ומגוג : ג'ק חסר האמונה כאנטי-כרייסט, סעיד כפרש המוות, הארלי כפרש הרעב וקייט מפילת החללים כפרשית המגיפה - והללויה...

     1/3/09 17:32:

   צטט: shayshal 2009-03-01 16:36:27


   הי,

   פרק מופלא, פוסט מעולה (כרגיל).

   בניגוד לפרק הקודם שבו ציפיתי להרבה אבל קיבלתי מעט(נשארו יותר מדי שאלות בעיקר איך בסוף כולם הגיעו מרצון לטיסה, אבל זה כבר קשור לפוסט הקודם שעליו לא הספקתי להגיב), לפרק הזה חיכיתי עוד מתחילת העונה רק לפי השם שלו, ואכן היה פרק מצוין. הסצנה של בן ולוק היתה מהטובות של העונה הזו.

    

   כמה תהיות:

   דבר ראשון: לכאורה בן הרג את לוק מתוך יצר/קנאה/תחרות, אבל העונה, באחד הפרקים הראשונים, כאשר נשאל ע"י ג'ק האם ג'ון באמת מת בן התחמק מהשאלה, כאילו ידע שהוא עוד יחזור. בנוסף יש את ההתעקשות שלו להחזיר את לוק לאי, שוב נראה שהוא מודע לחזרתו לחיים, מה שמוביל אותי למחשבה שאולי בן הרג אותו פחות מתוך יצר ויותר משום שהיה צריך לעשות את זה כדי שיחזור לחיים על האי. כמו תמיד יתכן שבן יודע יותר ממה שהוא מראה.

    

   דבר שני: כל הסדרה מפמפמים לנו שג'ון לוק הוא מיוחד וזה ש"נבחר" להוביל, בעוד במציאות ראינו מעט הוכחות לזה.. הרבה זמן יש לי הרגשה שאולי הוא בכלל לא אמור להוביל את האחרים אלא סתם כלי משחק ע"י האי/בן/ג'יקוב.לראיה, לוק לא הנהיג את האחרים ליותר משתי שניות (לפחות בינתיים) למרות כל ההכנות לזה, הוא לא יודע מה הולך לקרות על האי ומה צריך לעשות(ביגוד לבן שיודע הכ-ל). אולי סיפור חייו מחוץ לאי יהיה גם סיפור חייו על האי?

    

   ואכן כל כך  התרגלנו לדברים לא הגיוניים שתחייתו של לוק מתקבלת בטיבעיות.

    

   העלית נקודות יפות!!!

    

   בקשר לבן שרצח את ג'ון, גם אני העליתי את התהייה האם הוא עשה את המעשה מתוך שיקול מחושב. גם אם כן, וגם אם הוא ידע שלוק יקום לתחייה, נשאלת השאלה מדוע בן לא הניח לג'ון להתאבד כפי שג'ון תכנן לעשות, אלא היה חייב לרצוח אותו בעצמו. האם ייתכן שלמי שמתאבד אין את היכולת לחזור לחיים? (גישה דתית נוצרית)

    

   ובאשר ללוק המיוחד - אני מאוד מאוד רוצה להאמין שג'ון הוא המשיח שאמור לגאול את האי. אל תשכח גם את שתי המילים היחידות שג'ון זכה לשמוע מג'ייקוב עד כה, כשהוא נכנס לראשונה לביקתה בפרק 320: "Help me". כלומר, ג'ייקוב בכבודו ובעצמו מבקש את עזרתו/הושעתו של ג'ון. דבר נוסף שיפה בדמותו של ג'ון, הוא שבניגוד לאנשים אחרים שיודעים מהי הדרך שלהם מאז שהם נולדו, ג'ון נמצא כל הזמן בתהליך למידה של הדרך שבה הוא אמור ללכת. לכן יש לו לפעמים משברי אמונה, לכן הוא מגיע לפעמים למבוי סתום, ולכן הוא נאלץ לפעמים לסמוך על אחרים. מכל הדברים האלה לוק הולך ומתחזק, עד שבסופו של דבר (בשאיפה...) הוא יגיע לשיאו.

     1/3/09 16:36:


   הי,

   פרק מופלא, פוסט מעולה (כרגיל).

   בניגוד לפרק הקודם שבו ציפיתי להרבה אבל קיבלתי מעט(נשארו יותר מדי שאלות בעיקר איך בסוף כולם הגיעו מרצון לטיסה, אבל זה כבר קשור לפוסט הקודם שעליו לא הספקתי להגיב), לפרק הזה חיכיתי עוד מתחילת העונה רק לפי השם שלו, ואכן היה פרק מצוין. הסצנה של בן ולוק היתה מהטובות של העונה הזו.

    

   כמה תהיות:

   דבר ראשון: לכאורה בן הרג את לוק מתוך יצר/קנאה/תחרות, אבל העונה, באחד הפרקים הראשונים, כאשר נשאל ע"י ג'ק האם ג'ון באמת מת בן התחמק מהשאלה, כאילו ידע שהוא עוד יחזור. בנוסף יש את ההתעקשות שלו להחזיר את לוק לאי, שוב נראה שהוא מודע לחזרתו לחיים, מה שמוביל אותי למחשבה שאולי בן הרג אותו פחות מתוך יצר ויותר משום שהיה צריך לעשות את זה כדי שיחזור לחיים על האי. כמו תמיד יתכן שבן יודע יותר ממה שהוא מראה.

    

   דבר שני: כל הסדרה מפמפמים לנו שג'ון לוק הוא מיוחד וזה ש"נבחר" להוביל, בעוד במציאות ראינו מעט הוכחות לזה.. הרבה זמן יש לי הרגשה שאולי הוא בכלל לא אמור להוביל את האחרים אלא סתם כלי משחק ע"י האי/בן/ג'יקוב.לראיה, לוק לא הנהיג את האחרים ליותר משתי שניות (לפחות בינתיים) למרות כל ההכנות לזה, הוא לא יודע מה הולך לקרות על האי ומה צריך לעשות(ביגוד לבן שיודע הכ-ל). אולי סיפור חייו מחוץ לאי יהיה גם סיפור חייו על האי?

    

   ואכן כל כך  התרגלנו לדברים לא הגיוניים שתחייתו של לוק מתקבלת בטיבעיות.

     1/3/09 16:31:

   צטט: s.p.z 2009-03-01 16:28:24

   צטט: yacobzon 2009-03-01 10:08:40

   צטט: s.p.z 2009-03-01 09:40:44

   לדעתי גם בן וגם וויטמור יודעים דברים שאנחנו לא יודעים..

   הם לא יכולים להרוג אחד את השני.. 

    

   איך ג'ון לוק בחיים ?? למה ג',קייט הרלי והאחרים נעלמו ולא התרסקו עם כולם?

   איך בהתרסקות הראשונה על האי ג'ק גם התעורר בכלל בג'ונגל ולא ליד כולם?

    

   איפה ריצ'ארד אלפרט כרגע? האם במעבר שלו החוצה הוא גם הגיע לטוניסיה? או שהגיע בצוללת?

    

   מה קורה פה ? 

   חחחחחחחח.... כמה שאלות.....

    

   השאלה היחידה שאני מעריך שאני יודע את התשובה עליה היא השאלה הראשונה - נראה לי שבן וצ'ארלס אכן לא מסוגלים להרוג זה את זה. לכן קימי וחבריו ניסו לתפוס את בן במקום פשוט לפוצץ עליו את הבית, ולכן גם כשבן הפתיע את צ'ארלס כשביקר אותו בביתו בזמן שהוא ישן - הוא לא חיסל אותו.

    

   ובקשר לכל שאר השאלות - נמתין ונראה...

    

    

    אתה יודע למה הם לא יכולים להרוג אחד את השני??

   לי נראה שבגלל שהאי פשוט צריך את שניהם.. 

    

   מממ... ייתכן, ייתכן...

     1/3/09 16:28:

   צטט: yacobzon 2009-03-01 10:08:40

   צטט: s.p.z 2009-03-01 09:40:44

   לדעתי גם בן וגם וויטמור יודעים דברים שאנחנו לא יודעים..

   הם לא יכולים להרוג אחד את השני.. 

    

   איך ג'ון לוק בחיים ?? למה ג',קייט הרלי והאחרים נעלמו ולא התרסקו עם כולם?

   איך בהתרסקות הראשונה על האי ג'ק גם התעורר בכלל בג'ונגל ולא ליד כולם?

    

   איפה ריצ'ארד אלפרט כרגע? האם במעבר שלו החוצה הוא גם הגיע לטוניסיה? או שהגיע בצוללת?

    

   מה קורה פה ? 

   חחחחחחחח.... כמה שאלות.....

    

   השאלה היחידה שאני מעריך שאני יודע את התשובה עליה היא השאלה הראשונה - נראה לי שבן וצ'ארלס אכן לא מסוגלים להרוג זה את זה. לכן קימי וחבריו ניסו לתפוס את בן במקום פשוט לפוצץ עליו את הבית, ולכן גם כשבן הפתיע את צ'ארלס כשביקר אותו בביתו בזמן שהוא ישן - הוא לא חיסל אותו.

    

   ובקשר לכל שאר השאלות - נמתין ונראה...

    

    

    אתה יודע למה הם לא יכולים להרוג אחד את השני??

   לי נראה שבגלל שהאי פשוט צריך את שניהם.. 

     1/3/09 16:15:

   צטט: לירון פיין 2009-03-01 15:07:01

   צטט: yacobzon 2009-03-01 00:46:36

   צטט: לירון פיין 2009-03-01 00:11:33

   פרק מאוד פיוטי ומפתיע, אפילו אבודון ותיק כמוני. מה שיפה זה, שהם הרגילו אותנו לקבל את הבלתי אפשר כאפשרי על בסיס של קבע, והחוק הקבוע הוא שאין כל חוקים. דרור וחופש מוחלט לגחמות התסריטאים! הללויה.

    

    

   ובכל זאת, יש חוקיות. ויש היגיון פנימי.

   אחת משתי הסדרות הטובות אלי ביותר אי פעם.

   תן לי לנחש: הסדרה השנייה היא "סיינפלד"?...

    

    

    

   Battlestar Galactica

   כמובן שהדור החדש. כמויות הרגש שהם סוחטים ממני כל פרק מדהימות ממש, והטוויסטים העלילתיים - כולם עם היגיון פנימי גם הוא - מפתיעים גם גלקטיקונים חרוכים כמוני.

    

    

   גם באטלסטאר גלקטיקה וגם לוסט... דוויט שרוט היה גאה בך.

    

     1/3/09 15:07:

   צטט: yacobzon 2009-03-01 00:46:36

   צטט: לירון פיין 2009-03-01 00:11:33

   פרק מאוד פיוטי ומפתיע, אפילו אבודון ותיק כמוני. מה שיפה זה, שהם הרגילו אותנו לקבל את הבלתי אפשר כאפשרי על בסיס של קבע, והחוק הקבוע הוא שאין כל חוקים. דרור וחופש מוחלט לגחמות התסריטאים! הללויה.

    

    

   ובכל זאת, יש חוקיות. ויש היגיון פנימי.

   אחת משתי הסדרות הטובות אלי ביותר אי פעם.

   תן לי לנחש: הסדרה השנייה היא "סיינפלד"?...

    

    

    

   Battlestar Galactica

   כמובן שהדור החדש. כמויות הרגש שהם סוחטים ממני כל פרק מדהימות ממש, והטוויסטים העלילתיים - כולם עם היגיון פנימי גם הוא - מפתיעים גם גלקטיקונים חרוכים כמוני.

    

    

     1/3/09 10:08:

   צטט: s.p.z 2009-03-01 09:40:44

   לדעתי גם בן וגם וויטמור יודעים דברים שאנחנו לא יודעים..

   הם לא יכולים להרוג אחד את השני.. 

    

   איך ג'ון לוק בחיים ?? למה ג',קייט הרלי והאחרים נעלמו ולא התרסקו עם כולם?

   איך בהתרסקות הראשונה על האי ג'ק גם התעורר בכלל בג'ונגל ולא ליד כולם?

    

   איפה ריצ'ארד אלפרט כרגע? האם במעבר שלו החוצה הוא גם הגיע לטוניסיה? או שהגיע בצוללת?

    

   מה קורה פה ? 

   חחחחחחחח.... כמה שאלות.....

    

   השאלה היחידה שאני מעריך שאני יודע את התשובה עליה היא השאלה הראשונה - נראה לי שבן וצ'ארלס אכן לא מסוגלים להרוג זה את זה. לכן קימי וחבריו ניסו לתפוס את בן במקום פשוט לפוצץ עליו את הבית, ולכן גם כשבן הפתיע את צ'ארלס כשביקר אותו בביתו בזמן שהוא ישן - הוא לא חיסל אותו.

    

   ובקשר לכל שאר השאלות - נמתין ונראה...

    

     1/3/09 09:40:

   לדעתי גם בן וגם וויטמור יודעים דברים שאנחנו לא יודעים..

   הם לא יכולים להרוג אחד את השני.. 

    

   איך ג'ון לוק בחיים ?? למה ג',קייט הרלי והאחרים נעלמו ולא התרסקו עם כולם?

   איך בהתרסקות הראשונה על האי ג'ק גם התעורר בכלל בג'ונגל ולא ליד כולם?

    

   איפה ריצ'ארד אלפרט כרגע? האם במעבר שלו החוצה הוא גם הגיע לטוניסיה? או שהגיע בצוללת?

    

   מה קורה פה ? 

     1/3/09 00:46:

   צטט: לירון פיין 2009-03-01 00:11:33

   פרק מאוד פיוטי ומפתיע, אפילו אבודון ותיק כמוני. מה שיפה זה, שהם הרגילו אותנו לקבל את הבלתי אפשר כאפשרי על בסיס של קבע, והחוק הקבוע הוא שאין כל חוקים. דרור וחופש מוחלט לגחמות התסריטאים! הללויה.

    

    

   ובכל זאת, יש חוקיות. ויש היגיון פנימי.

   אחת משתי הסדרות הטובות אלי ביותר אי פעם.

   תן לי לנחש: הסדרה השנייה היא "סיינפלד"?...

    

     1/3/09 00:11:

   פרק מאוד פיוטי ומפתיע, אפילו אבודון ותיק כמוני. מה שיפה זה, שהם הרגילו אותנו לקבל את הבלתי אפשר כאפשרי על בסיס של קבע, והחוק הקבוע הוא שאין כל חוקים. דרור וחופש מוחלט לגחמות התסריטאים! הללויה.

    

    

   ובכל זאת, יש חוקיות. ויש היגיון פנימי.

   אחת משתי הסדרות הטובות אלי ביותר אי פעם.

     28/2/09 22:55:

   כמו בשבוע שעבר, הנה הקטע השבועי של Lost - untangled, והפעם על פרק 507...

    

   מומלץ ביותר!!!

     28/2/09 22:46:

   צטט: אלית מאיירת 2009-02-28 09:40:38

   בן, בן...

   עד שאנחנו מתחילים לחשוב שאולי אפשר לסמוך עליך...

   בגלל זה הוא נפצע ? כי חטא בדרך חזרה לגן העדן ??

   ולוק... כמה עלוב אתה במציאות. בעולם האמיתי. זקן ותשוש ומריר.

   לעומת הלוק הלוחם ללא חת שאנו מכירים מהאי.

   פלא שאתה לא רוצה לחיות בשום מקום אחר...

   אגב- החברה שלו מתה לפני שלוש שנים- כשהחבר'ה חזרו מהאי... האם בתריכים של חייה גם ניתן למצוא את המספרים המוכרים לנו כל כך ???

   הכי אהבתי איך הארלי קולט שלוק אמיתי.

   duuuuude

   העיקר שעכשיו לוק חזר אלינו כמו שאנחנו מכירים ואוהבים אותו - ובגדול!!!

    

   אגב, תאריך הפטירה של הלן הוא - כמה צפוי - ה-8.4...

    

     28/2/09 22:44:

   צטט: maayan_s 2009-02-28 02:15:12


   אמנם לא ראיתי את הסדרה מאז העונה הראשונה, אבל אני מתעדכנת כמעט באופן קבוע אצלך.

   ואני מתכוונת ממש בקרוב להמשיך לראות..

   אז נכון שאני לא מבינה ממש את הכל ויש כמה דמויות שאני לא מכירה- אבל תענוג לקרוא ואני לא יכולה שלא לקרוא כל פעם מחדש:-)

   איזה כיף לקרוא כאלה דברים... קדימה!!! יש לך ארבע עונות להשלים!!! צוחק

    

     28/2/09 09:40:

   בן, בן...

   עד שאנחנו מתחילים לחשוב שאולי אפשר לסמוך עליך...

   בגלל זה הוא נפצע ? כי חטא בדרך חזרה לגן העדן ??

   ולוק... כמה עלוב אתה במציאות. בעולם האמיתי. זקן ותשוש ומריר.

   לעומת הלוק הלוחם ללא חת שאנו מכירים מהאי.

   פלא שאתה לא רוצה לחיות בשום מקום אחר...

   אגב- החברה שלו מתה לפני שלוש שנים- כשהחבר'ה חזרו מהאי... האם בתריכים של חייה גם ניתן למצוא את המספרים המוכרים לנו כל כך ???

   הכי אהבתי איך הארלי קולט שלוק אמיתי.

   duuuuude

     28/2/09 02:15:


   אמנם לא ראיתי את הסדרה מאז העונה הראשונה, אבל אני מתעדכנת כמעט באופן קבוע אצלך.

   ואני מתכוונת ממש בקרוב להמשיך לראות..

   אז נכון שאני לא מבינה ממש את הכל ויש כמה דמויות שאני לא מכירה- אבל תענוג לקרוא ואני לא יכולה שלא לקרוא כל פעם מחדש:-)

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין