כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 508 - LeFleur

  42 תגובות   יום שבת, 7/3/09, 01:29

  *********************************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  *********************************************************************************************************************************

  שבת שלום לכולם!!!

   

  אחרי שבילינו יותר מדיי זמן מחוץ לאי בנסיונות לחזור אליו, הגיע הזמן שלנו לחזור ולבקר את החבר'ה שלנו שנשארו שם, על יד הבאר, מחכים לחברים שלהם שיבואו ויחלצו אותם. הפרק שלפנינו הצליח להוכיח לנו שוב שתגידו מה שתגידו על ג'ק, לוק, דזמונד או סעיד - על האי יש כרגע רק גבר גבר אחד. וקוראים לו סוייר. אהה, סליחה. זאת אומרת: לה פלור.

   

   

  יאללה, מתחילים!

   

  אז בפעם האחרונה שעזבנו אותם - סוייר, ג'ולייט, ג'ין ומיילס נפרדו לשלום מג'ון לוק שנעלם לו במעמקי הבאר והלך לתת דחיפה אחת אחרונה לגלגל העץ החורק. רגע לפני המאורע ההסטורי, ארבעת החברים הספיקו לראות פסל גדול ומסתורי במרחק - ה"קולוסוס" של האי. למי מכם שזוכר את הפינאלה של העונה השנייה, בוודאי יהיה לכם קשה לשכוח את הקטע שבו סעיד שעל הספינה מציץ מבעד למשקפת, רואה את מה שנותר מן הפסל ותוהה לעצמו מה מפחיד אותו יותר: לאן נעלמה שארית הפסל, או מדוע יש לו ארבע אצבעות ברגליים. גבירותיי ורבותיי, בהופעת אורח שניה אחרי שלוש שנים, קבלו את - הפסל בעל ארבע האצבעות!!! והפעם, לשם שינוי, הוא נראה שלם מתמיד. אבל לאבודים שלנו לא יהיה זמן לחקור אותו ולתהות על קנקנו. זאת משום שבאותו רגע, מתרחש הפלאש האחרון, שמסיים נכון לרגע זה את המסע המופלא שלהם בזמן (אני כבר מתחיל להתגעגע). "ומה עכשיו?" הם תוהים לעצמם. "עכשיו מחכים עד שהחברים שלנו יחזרו," פוסק סוייר. "כמה זמן שייקח."

   

  אז זה לקח שלוש שנים.

   

   

  ברוכים הבאים ליוזמת דארמה!!!

   

  ושיהיה לכם נמסטה וגוד לאק!!!

   

  כן כן חברים - השנה היא 1974, והדארמה אינישיאטיב איז אלייב אנד קיקינג כמו שמעולם לא ראינו אותה. טוב, בטח שלא בהשוואה לבור המוות המפחיד שאליו הגיעו כולם בסופו של דבר... אבל למה לנו להקדים את המאוחר? אנחנו בסבנטיז, אנשים... groove on! יש לנו אחלה מוזיקה (ג'רונימו ג'קסון, מישהו?), יש לנו תספורות מגניבות (הארלי יוכל להרגיש סוף סוף בבית!), ושפמים מצחיקים זה שיא המודה! ואם קצת משעמם לכם ובא לכם קצת פעילות, אתם תמיד מוזמנים ללכת ולבקר באחת מעשרות התחנות שלנו שפזורות על האי (רק לזכור לא לדחוף ידיים לכלובים של דובי הקוטב), או ללכת ולהציץ מה ה"עויינים" האלה עושים בצד השני של האי. יש לנו כאן אוכל טוב, יש לנו כמה פחיות בירה דארמה שתרצו, ויש גם בחורות יפות!!! היי, ההיא שם, ההריונית - היא לא מוכרת לי מאיזשהו מקום?! זאת לא מישל דסלר מ-"24" (אם את טוני החזירו לתחייה, למה לא לעשות את זה גם עם מישל)?! אלא שעכשיו קוראים לה איימי. והיא נשואה למנהיג היוזמה הוראס - כן כן - אותו הוראס גודספיד שהיה נוכח בלידה של בן ליינוס, שהביא אותו אל האי, ושהלך להקים את הביקתה עבור ג'ייקוב. אלא שעכשיו אנחנו מגלים שרגע לפני שאישתו יולדת, הוראס משתכר ומתחיל לזרוק מקלות דינמיט על גדר ההגנה שמקיפה את המגורים (אם הוא רק היה יודע מה קרה לדוקטור ארזט...). ומי יילך לטפל בו? שר הביטחון של היוזמה, כמובן. ג'יימס לה פלור. תראו תראו מה זה. אם ג'ק הוא המנהיג של האבודים ושל השישייה, ולוק הוא המנהיג של האחרים, עכשיו גם סוייר נהיה מנהיג. המנהיג של יוזמת דארמה. טוב, כמעט המנהיג - יותר נכון מספר 2 בארגון.

   

  בחור מסודר, מגולח, עם משקפיים, קורא ספרים, עם עבודה מסודרת ובעל דירה - מה יש לומר, חלומה של כל אם יהודיה...

   

  איזו דרך ארוכה עבר ג'יימס "סוייר" פורד. כבר בעונה שעברה ניתן היה לזהות את הסימנים שמעדים על המהפך אותו הוא עובר. זוכרים מה טענתי לכל אורך העונה שעברה? שסוייר הולך והופך ל"ג'ק החדש"? חכו ותראו איך זה יתממש בפרק הזה.

   

  אבל אנחנו חוזרים שלוש שנים אחורה. ארבעת החברים חוזרים אל דניאל פראדיי, שמגלה לנו שהגופה של שרלוט אהובתו נעלמה לה במרחבי הזמן, והותירה אותו עצוב, מדוכדך ובודד יותר מתמיד. קשה לראות את דניאל - שהיה תמיד הצלע החיובית, האנרגטית והאופטימית מבין אנשי הספינה - במצב הזה. לכל אורך הפרק דניאל נראה אפל וקודר, ההתלהבות והאופטימיות פינו את מקומן לאפאתיה, לאדישות ולתפיסה פטאליסטית של "מה שהיה - היה", וב"עתיד" שהתגלה בפנינו לא זכינו אפילו לראות אותו, בניגוד לכל שאר חבריו. מבחינת ההתנהגות, דניאל מזכיר לי עכשיו את ג'ק בתקופת הזקן המפחיד, ונקווה מאוד שזה יעבור לו.

  סוייר תופס מנהיגות ומציע לכולם לחזור אל החוף, בניגוד לרצונו של מיילס. ג'ולייט, עם זאת, תומכת בו ומגבה אותו. ג'ולייט אוהבת מנהיגים כריזמטיים (טוב, אולי חוץ מבן). בדרך חזרה, החבורה שומעת יריות ומגלה שני "אחרים" שירו בבעלה של איימי, ומאיימים להוציא להורג גם אותה. אולי זה היה השק שכיסה לה את הראש ושהזכיר לסוייר ימים אחרים, ואולי זה השינוי המבורך שהוא עבר - אבל סוייר לא יכול להישאר בצד ומחליט לנקוט פעולה. כן כן, זהו אותו סוייר שהכרנו בעבר עם "Everyman for himself", ועם "תעזבו-אותי-באמא-שלכם-ותנו-לי-לשבת-באוהל-שלי-עם-כל-הסטאש-שלי-שגנבתי-מכם-ולקרוא-ספר-בשקט", אלא שעכשיו נראה שסוייר דווקא מאמץ את הגישה ההפוכה, זו של חברו הטוב ג'ק שפרד, שאומרת: "Live together - Die alone". ואם סוייר נהיה לנו הג'ק החדש, הרי שמיילס מייצב את עצמו בתפקיד "הסוייר החדש"! עם ההערות העוקצניות שלו, עם העובדה שהוא מהווה אופוזיציה תמידית (אך בלתי יעילה) לכל ההחלטות שסוייר עושה, ועם הרצון שלו להמשיך בחייו כרגיל ולא להתערב לטובתם של מי שנזקקים לעזרה - נראה לי שקם לנו פה יורש (והבנות יגידו: היה רוצה.).

  בכל מקרה, סוייר אכן מתערב, ובדרך הוא גם מספיק לחסל את שני האחרים הרעים. למרות שזה עתה היא ניצלה ממוות, איימי ממשיכה לחשוש מפני תגובתם העתידית של האחרים במקביל לחשש שלה מהזרים המסתוריים שמצאו אותה. היא מסכימה להוביל אותם למקום מגוריה, אך כשהם מגיעים לגדר ההגנה שמקיפה את המגורים היא נותנת למוח שלהם להתבשל קצת, כדי שלה ולחברים שלה יהיה זמן לחשוב בינתיים מה עושים עם החבורה העליזה הזאת.

   

  לא מספיקים כל הפלאשים שעברנו והדימומים מהאף - ועכשיו זה?! איימי, כפויית טובה קטנה שכמותך!!!

   

  כשסוייר מתעורר מהתרדמת, הוא מוצא מולו את הוראס. "Where are my people?" הוא שואל, ממש כאילו הוא היה משה רבנו, והוראס עונה לו שהם נמצאים במקום בטוח. כשהוראס שואל אותו לשמו, סוייר ממציא את השם ג'יימס לה פלור. בחירה מעניינת בשם עשה לו ג'יימס. מצד אחד, הוא היה יכול להמשיך ולקרוא לעצמו בכינוי עמו הוא הסתובב מרבית חייו - "סוייר". מצד שני, הוא גם היה יכול לתת להוראס את השם האמיתי שלו - ג'יימס פורד. ממילא אף אחד על האי לא מכיר אותו ולא יודע מי הוא. אבל סוייר בחר לקרוא לעצמו ג'יימס לה פלור, כשמצד אחד הוא שומר על שמו האמיתי, השם שבו אף אחד לא הכיר אותו עד לפני זמן לא רב - ומהצד השני הוא ממציא לעצמו שם בדוי לחלוטין. אולי זה בגלל שסוף סוף סוייר מרגיש שהוא יכול להתנהג בטבעיות, מבלי להתחבא מאחורי מסכות, שקרים ושמות בדויים. לתת ל"ג'יימס" שבו לפרוץ סוף סוף החוצה, אחרי שנים שהוא הוסתר מתחת לשטיח. ובמקביל - אין מה לעשות, משהו מהאופי ה"סויירי" שלו שאותו אנחנו כל כך אוהבים חייב להישאר, וכמי שנאמן לטבעו ה-Con-man-י, ג'יימס מאמץ לעצמו את השם "לה פלור".

  ממש כמו ג'ק שעמד בראשו של השקר הגדול לאחר שהאושיאניק סיקס חזרו אל הציביליזציה - גם סוייר מתנדב לספר להוראס את סיפור הכיסוי על נסיבות הגעתו שלו ושל חבריו אל האי. למרות שסוייר זה עתה הציל את אחת מחברתם ממוות, הוראס לא מאושר מכך שחמשת הזרים יצטרפו ליוזמת הדארמה, והוא רוצה להעלות אותם על הצוללת שיוצאת מחר על הבוקר אל מחוץ לאי. 

  באותו זמן, בחוץ, דניאל מזהה ילדה ג'ינג'ית קטנה בתור אהובתו לעתיד/עבר, מה שמדרדר את מצבו הנפשי עוד יותר. ובדיוק באותו זמן נשמעת אזעקה בכל רחבי המגורים. ה"עויינים" פלשו את המתחם. טוב, יותר נכון, רק עויין אחד. ריצ'ארד אלפרט.

   

  אז מה, גם אתה מחכה פה לג'ון לוק?...

   

  מסתבר שבין האחרים לבין אנשי הדארמה הייתה קיימת הפסקת אש, שהופרה עם הריגתם של שני האחרים בשדה. סוייר לוקח אחריות בתור מי שביצע את המעשה, והולך לדבר בעצמו עם "האיש עם האייליינר" (סוף סוף התייחסות ראשונה בתוכנית לאיפור המוזר הזה שלו!!!). בניגוד לכל הממבו-ג'מבו שהוא אמר להוראס, כשסוייר משוחח עם ריצ'ארד הוא אומר לו את האמת, ואת כל האמת. סוייר מודה שהוא זה שירה באחרים, אבל אומר שלא היה לו מושג שהפסקת האש היתה קיימת. הוא גם אומר לריצ'ארד שהוא בכלל לא שייך ליוזמה, ושדווקא לפני עשרים שנה בדיוק הוא בא לבקר את האחרים במחנה שלהם עם הפצצה הגרעינית, ביחד עם ג'ון לוק. עבור ריצ'ארד זה מספיק, אבל אין מה לעשות - הצדק מבחינתו חייב להיעשות, והוא דורש את הגופה של פול שאותו הרגו האחרים. מדוע ריצ'ארד צריך את הגופה שלו? אין לנו תשובה עדיין לכך. ובכל מקרה, הפעם התקרית הלא נעימה הזאת בין שתי המחנות הסתיימה בתוצאות סבירות עבור אנשי היוזמה, והוראס נותן לסוייר ארכה של שבועיים נוספים להישאר בקרבתם ולחפש בזמן הזה את יתר החברים שלו.

  כשסוייר בא לבשר את החדשות לג'ולייט, היא מודיעה לו שהיא דווקא תשמח לעזוב את האי אחרי יותר משלוש שנים שהיא גרה בו. סוייר מבקש ממנה להישאר, לא רק משום שאין לה בשביל מה לחזור (השנה היא 1974, שלושים שנה לפני שהתחילו הקפיצות בזמן) - אלא מפני שהוא רוצה שהיא תישאר כאן בשבילו. זהו סוייר החדש. האיש שפעם היה הראשון שקפץ על ההזדמנות לעזוב את האי על ה-raft שמייקל בנה, רוצה עכשיו להישאר על האי. אולי גם הוא מרגיש שאין לו בשביל מה לחזור. אולי - כמו לוק - הוא מרגיש קשר אמיתי וחזק עם האי. ואולי סוף סוף הוא רוצה לחיות חיים רגילים של שגרה, של שלווה, של עבודה מכובדת ושל זוגיות.

   

  עוברות שלוש שנים.

   

  החברים שלנו כבר מזמן שכחו מאיפה הם באו, והתברגו איש איש לתפקידו ולעבודתו ביוזמת דארמה. סוייר הוא ראש צוות המאבטחים, מיילס הוא הסגן שלו, ג'ין עובד אף הוא באבטחה וממשיך לסרוק את האי בתקווה לגלות יום אחד את חבריו האבודים, וג'ולייט מפתיעה בתפקיד מוסכניקית של ה-Dharma-vans התכלכלות. כשהצירים של איימי מתגברים, סוייר מזעיק את ג'ולייט שתבוא ותיילד את איימי בעצמה. ג'ולייט מוחה על כך, אחרי הכל מאזן הלידות המוצלחות שלה על האי עומד עד כה על אפס, אך בסופו של דבר היא משתכנעת ובשעה טובה נולד לאיימי ולהוראס בן זכר.

   

  יום חדש עולה על האי, ואנחנו רואים את סוייר קוטף פרח עבור אהובתו - ג'ולייט. זהו זה. סוייר עבר את הטרנספורמציה לג'ק שפרד באופן מושלם. יותר ג'ק מזה - הוא לא יכול להיות. העשב השוטה של ניצולי טיסה 815, שכולם שנאו, תיעבו ובזו לו בהתחלה - הפך לפרח מלבלב, ממש כשם שמתרגמים את שמו החדש - לה פלור. ומה שהיה נראה לנו פעם כמו השילוב המופרך ביותר שיכול להתקיים - בין הפרא האציל לבין האינטילגנטית הקרירה - הופך למציאות חיה מול עינינו. סוייר וג'ולייט ביחד. מי היה מאמין.

   

  ואפילו יש תמונה בשביל ההוכחה

   

  הגברבר השרמנטי שהיה קופץ פעם ממיטה למיטה ומחליף בחורות כמו שהוא מחליף גרביים, מתחיל גם לייעץ להוראס בענייני זוגיות ומערכות יחסים. כשהוראס שואל אותו אם שלוש שנים זה זמן רב מספיק כדי לעבור הלאה ולהתנתק ממחשבות על אקסים מיתולוגיים, סוייר מצליח בקושי להיזכר במנומשת ההיא שהוא פעם אהב, נו איך קראו לה, פרקלס או משהו כזה. סוייר כבר השלים עם זה שקייט לא תחזור אל האי ואליו יותר, ומבחינתו כל הקשר שהיה ביניהם נמצא כבר מאחוריו. עכשיו הוא איש חדש. שונה. אחר. טוב יותר.

   

  עד שג'ין מתקשר אליו בבוקר ואומר לו שהוא מצא את ג'ק, קייט והארלי באגם.

   

  סוייר בוחר שלא לספר על כך לג'ולייט (האם הוא חשש מתגובתה ברגע שתשמע על כך שג'ק - אהובה לשעבר - חזר?), והוא יוצא לבדו לנקודת המפגש, לראות את האנשים שאותם הוא לא ראה כבר שלוש שנים תמימות, את החברים שלו. וכשסוף סוף הוא רואה את קייט...

   

  !!!Honey!!! I'm home

   

  (סוף הפרק.)

   

  מה יקרה לסוייר?

  מה יקרה לקייט?

  מה יקרה לג'ק ולג'ולייט?

  האם כל התהליך שעבר סוייר בשלוש השנים האחרונות יקרוס כמגדל קלפים, ברגע שהוא יחבק את גופה החמים (שלא לומר - לוהט!) של אהובתו לשעבר?

  היחליף כושי עורו ונמר חברבורותיו?

   

  חבל שעכשיו צריכים לחכות שבועיים שלמים עד שיהיו לנו תשובות...

   

  אה, כן - ו...

   

  שיהיה לכם פורים שמח!!! צוחק

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (42)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/3/09 20:50:

   צטט: JOY 2009-03-18 19:04:52

   קצת באיחור, אבל תמיד עדיף מאוחר מאשר לעולם לא.

   הרבה ממה שרציתי לכתוב כבר נאמר בפוסט (הנפלא) ובתגובות (המעניינות),

   אז אציין שני דברים בלבד...

    

   1. לגמרי עברתי למחנה של סוייר. איזה כלי.

    

   2. מה לגבי ה- PURGE שבן עשה לחברה של "דארמה"? האם זה אומר שהחבר'ה שלנו איתם?!

   למרות ש.... העתיד גם ככה השתנה ברגע שהם חזרו לעבר. אז... כל העתיד ישתנה בהתאם, לא?

    

   מחר עוד פרק! וואהוו!

   ועד אז...

   נשיקה

   חיכיתי לך... חיוך

    

   ובקשר ל-purge... העליתי כבר את האפשרות שזו למעשה ה"מלחמה הגדולה" שכולם מצפים לה כל כך, וייתכן שגורלם של האבודים הוא למעשה למנוע את הטיהור הזה ולהשכין שלום בין הצדדים...

    

   נחכה ונראה!

    

     18/3/09 19:04:

   קצת באיחור, אבל תמיד עדיף מאוחר מאשר לעולם לא.

   הרבה ממה שרציתי לכתוב כבר נאמר בפוסט (הנפלא) ובתגובות (המעניינות),

   אז אציין שני דברים בלבד...

    

   1. לגמרי עברתי למחנה של סוייר. איזה כלי.

    

   2. מה לגבי ה- PURGE שבן עשה לחברה של "דארמה"? האם זה אומר שהחבר'ה שלנו איתם?!

   למרות ש.... העתיד גם ככה השתנה ברגע שהם חזרו לעבר. אז... כל העתיד ישתנה בהתאם, לא?

    

   מחר עוד פרק! וואהוו!

   ועד אז...

   נשיקה

     11/3/09 18:21:

   צטט: moonlight_shadow 2009-03-11 15:51:50


   ואחרי השידור החוזר של אתמול...

   כמה שאלות:

   גם מיקאיל הזכיר הפסקת אש (כמו אנשי דארמה וה"עויינים). אבל אני כבר לא זוכרת בין מי למי...

   כשהוראס ואישתו פגשו את ההורים של בן (כשבן נולד), זו היתה האישה שיש לו עכשיו? (כי אני לא זוכרת שגם אז היא היתה לי מוכרת, אבל יכול להיות שאני טועה)

   מי לדעתך הוא הילד שנולד להוראס ואישתו?

   וגם... שמתי לב שסוייר, כרגע שראה את האבודים חוזרים, הוריד את המשקפיים, כאילו חזר להיות "סוייר של האבודים"

   טוב, הנה התשובות:

   מיכאיל באקונין הזכור לטוב/לשימצה אכן הזכיר הפסקת אש שהיתה בין הדארמה לאחרים, בדיוק כמו שזכרת. אבל כל זה היה בזמן שהוא "עבד" על האבודים שבאו לבקר אותו בתחנה שלו - שהוא למעשה חבר יוזמת דארמה האחרון. ולמרות זאת, אנחנו רואים בפרק האחרון שאכן הייתה הפסקת אש שכזו.

   כשהוראס פגש את אביו של בן לצד הדרך בזמן שאישתו ילדה ומתה לאחר מכן, הוא לא היה עם איימי, אלא עם אישה בשם אוליביה גודספיד. מאוחר יותר ראינו אותה משמשת בתפקיד המורה בביה"ס של יוזמת דארמה. לא ברור עדיין אם היא היתה אישתו של הוראס, או קרובה אליו בקשר דם כלשהו.

   מיהו הילד שנולד להוראס ולאיימי? שאלה טובה, אבל מעניין אם תהיה לכך חשיבות להמשך הסדרה... אם כבר מדברים בתינוקות שנולדו על האי - אני חושב שהתינוק של דוקטור צ'אנג ואישתו שראינו בפתיחת העונה הוא לא אחר מאשר מיילס.

   ונראה לי שסוייר הוריד את המשקפיים כי הוא לא רצה ששום פילטר יחצוץ בינו לבין קייט... רגוע

    

     11/3/09 15:51:


   ואחרי השידור החוזר של אתמול...

   כמה שאלות:

   גם מיקאיל הזכיר הפסקת אש (כמו אנשי דארמה וה"עויינים). אבל אני כבר לא זוכרת בין מי למי...

   כשהוראס ואישתו פגשו את ההורים של בן (כשבן נולד), זו היתה האישה שיש לו עכשיו? (כי אני לא זוכרת שגם אז היא היתה לי מוכרת, אבל יכול להיות שאני טועה)

   מי לדעתך הוא הילד שנולד להוראס ואישתו?

   וגם... שמתי לב שסוייר, כרגע שראה את האבודים חוזרים, הוריד את המשקפיים, כאילו חזר להיות "סוייר של האבודים"

     11/3/09 01:31:


   אני מסכים...חייזרים יכניסו כזה זום אאוט לעלילה, שעלול להתפוגג הרבה מהמתח המתלווה לנסיון הסיזיפי לבנות סוף סוף את התשבץ הבלתי אפשרי מתוך פיסות התובנה הקטנטנות שנזרקות לנו בכל פרק...

   אגב, הפסל השבור עשה לי אסוציאציה לסצנה הקלאסית מ"כוכב הקופים" בה צ'רלטון הסטון רוכב לאורך החוף אל "האיזור האסור" ונתקל לפתע בשרידיו העתיקים של פסל החירות...

     10/3/09 22:33:

   צטט: לירון פיין 2009-03-10 22:27:23

   צטט: yacobzon 2009-03-08 09:53:23

   צטט: y.a. 2009-03-08 03:16:50


   ואו,,,יופי של פוסט...רגוע

   עד שכבר היה נדמה לי שאני מבין משהו - שוב נטרפו לי הקלפים... נחמד לראות את סויר וג'ולייט מתברגנים ברטרו מטורף לסבנטיז..מאז הסצנה שבה שניהם חלקו יאוש ואלכוהול על החוף למול העשן העולה מהספינה של וידמור- הייתה לי הרגשה שיש ביניהם מצב לרומאנס, ומגיעה הייתה להם קצת נחת, לפחות זמנית.  אגב, הסצנה שלהם מתעוררים לקול הטלפון של ג'ין עשתה רק לי פלשבק לבוקר שבו ג'ולייט וגודווין התעוררו  לנפילת הטיסה של אושיאניק?

   אבל מה עכשיו? איך יפתר הריבוע הרומנטי סוייר - קייט - ג'ק- גולייט? ומעבר לדרמה הרגשית, תיאורטית, יש לחברים שלנו אפשרות ישירה להשפיע על המתרחש בהווה! האם יתאחדו, ימנעו מהאחרים לחסל את יזמת דארמה ויובילו לשלום עולמי? האם ג'ון לוק יחבור ל"אנשים שלו"? אלו נזקים יעולל בן והאים ישים טלפו על ה"סחלב", יזיז את הגלגל ויחזיר את כולם ממכנסי הסאן טרופז אל הסקיני ג'ינס?

   ומה משמעות הפסל הענק? אם ההסטוריה של האי מתחילה בעולם העתיק - האם ארבע האצבעות מעידות על ביקורי חייזרים נוסח "מרכבות האלים" ?

   ים של אפשרויות...

   סצינת הטלפון הזכירה לי דווקא את שני הפורטוגזים מאנטארטיקה שהתקשרו לפני ווידמור וסיפרו לה שהם מצאו את האי...

   מעניין אם ה"מלחמה הגדולה" שממנה הזהיר צ'ארלס ווידמור את ג'ון לוק בפרק שעבר, היא בעצם המלחמה הצפויה בין שבט האחרים לבין שבט הדארמה. האם ווידמור מקווה לזכות מחדש במלחמה שכבר נוצחה מראש?...

   ובקשר לחייזרים - אני מאוד מקווה שלא יכניסו גם אותם לסיפור... יש מספיק מדע בדיוני ודברים מופרכים-על-פניהם בסדרה, לא צריך לערב גם חברים מכוכבים אחרים. אחרי מה שזה עשה לסרט האחרון של אינדיאנה ג'ונס - שהם יישארו בעולם שלהם, ושיעזבו את האי שלנו בשקט...

    

    

    

   מתוק שלי, מלחמה גדולה זו מלחמה ג דו ל ה .

   לא הדארמה והאחרים.

    

   אלא קשורה למקדש ולתפלצת העשן, שהיא כידוע מנגנון הגנה - שיודעת גם להיכנס כמו ג'יני לגופות של אחרים (פלישת חוטפי הגופות, אניוואן?) ע.ע הצרפתונים שניסו להרוג את הצרפתונית ההריונית. וכן, לפסל מרובע האצבעות. חייזרים מותק, חייזרים.

    

   האי מהווה פורטל. כמעט כמו ואללה, רק בלי האימייל.

   ישמור אותנו השם והג'ייקוב מחייזרים...

    

   לא בבית ספרנו!!!

    

   קריצה

    

     10/3/09 22:27:

   צטט: yacobzon 2009-03-08 09:53:23

   צטט: y.a. 2009-03-08 03:16:50


   ואו,,,יופי של פוסט...רגוע

   עד שכבר היה נדמה לי שאני מבין משהו - שוב נטרפו לי הקלפים... נחמד לראות את סויר וג'ולייט מתברגנים ברטרו מטורף לסבנטיז..מאז הסצנה שבה שניהם חלקו יאוש ואלכוהול על החוף למול העשן העולה מהספינה של וידמור- הייתה לי הרגשה שיש ביניהם מצב לרומאנס, ומגיעה הייתה להם קצת נחת, לפחות זמנית.  אגב, הסצנה שלהם מתעוררים לקול הטלפון של ג'ין עשתה רק לי פלשבק לבוקר שבו ג'ולייט וגודווין התעוררו  לנפילת הטיסה של אושיאניק?

   אבל מה עכשיו? איך יפתר הריבוע הרומנטי סוייר - קייט - ג'ק- גולייט? ומעבר לדרמה הרגשית, תיאורטית, יש לחברים שלנו אפשרות ישירה להשפיע על המתרחש בהווה! האם יתאחדו, ימנעו מהאחרים לחסל את יזמת דארמה ויובילו לשלום עולמי? האם ג'ון לוק יחבור ל"אנשים שלו"? אלו נזקים יעולל בן והאים ישים טלפו על ה"סחלב", יזיז את הגלגל ויחזיר את כולם ממכנסי הסאן טרופז אל הסקיני ג'ינס?

   ומה משמעות הפסל הענק? אם ההסטוריה של האי מתחילה בעולם העתיק - האם ארבע האצבעות מעידות על ביקורי חייזרים נוסח "מרכבות האלים" ?

   ים של אפשרויות...

   סצינת הטלפון הזכירה לי דווקא את שני הפורטוגזים מאנטארטיקה שהתקשרו לפני ווידמור וסיפרו לה שהם מצאו את האי...

   מעניין אם ה"מלחמה הגדולה" שממנה הזהיר צ'ארלס ווידמור את ג'ון לוק בפרק שעבר, היא בעצם המלחמה הצפויה בין שבט האחרים לבין שבט הדארמה. האם ווידמור מקווה לזכות מחדש במלחמה שכבר נוצחה מראש?...

   ובקשר לחייזרים - אני מאוד מקווה שלא יכניסו גם אותם לסיפור... יש מספיק מדע בדיוני ודברים מופרכים-על-פניהם בסדרה, לא צריך לערב גם חברים מכוכבים אחרים. אחרי מה שזה עשה לסרט האחרון של אינדיאנה ג'ונס - שהם יישארו בעולם שלהם, ושיעזבו את האי שלנו בשקט...

    

    

    

   מתוק שלי, מלחמה גדולה זו מלחמה ג דו ל ה .

   לא הדארמה והאחרים.

    

   אלא קשורה למקדש ולתפלצת העשן, שהיא כידוע מנגנון הגנה - שיודעת גם להיכנס כמו ג'יני לגופות של אחרים (פלישת חוטפי הגופות, אניוואן?) ע.ע הצרפתונים שניסו להרוג את הצרפתונית ההריונית. וכן, לפסל מרובע האצבעות. חייזרים מותק, חייזרים.

    

   האי מהווה פורטל. כמעט כמו ואללה, רק בלי האימייל.

     10/3/09 09:47:

   צטט: frieda 2009-03-10 00:25:28

   טוב

   חיכיתי המון זמן בסבלנות...

   נשארתי עם שאלה אחת פתוחה- סוגית הביקור של ריצ'רד אצל לוק הילד (בחירת האביזר? ...)

   וואט טה הל?...

    

   או-אה...

   אתה מדבר על משהו שקרה בעונה שעברה, בפרק 411 ("Cabin fever"). דווקא עכשיו, אחרי שראינו את העונה הנוכחית - דברים מתחילים להסתדר לנו - כשלוק הגיע למחנה של האחרים באחת מקפיצות הזמן, הוא דיבר עם ריצ'ארד ואמר לו שהוא המנהיג של האחרים, ושאם ריצ'ארד לא מאמין לו - הוא יכול ללכת ולמצוא אותו כשהוא יוולד בשנת 1956. ואכן, כמו שראינו בעונה הרביעית - כך עשה ריצ'ארד...

   ולמרות זאת, כנראה שבטקס בחירת האביזר, ג'ון לוק הילד איכזב את ריצ'ארד כשלא בחר בחפץ ה"נכון", אלא בסכין שהוא כל כך אוהב, ולכן ריצ'ארד הגיע למסקנה שג'ון עדיין לא מוכן מבחינתו להגיע אל האי ולהנהיג את האחרים.

     10/3/09 00:25:

   טוב

   חיכיתי המון זמן בסבלנות...

   נשארתי עם שאלה אחת פתוחה- סוגית הביקור של ריצ'רד אצל לוק הילד (בחירת האביזר? ...)

   וואט טה הל?...

     9/3/09 17:55:

   צטט: yacobzon 2009-03-07 22:59:24

   צטט: moonlight_shadow 2009-03-07 22:23:53

    

    

   יהההההה, איזה תגובה כיפית....

    

   קודם כל, אין לי מושג למה הם לוקחים שם באמריקה פסק זמן לשבוע אחד, אבל אין מה לעשות - הפרק הבא ישודר רק בעוד שבועיים... לא נורא. קטן עלינו.

    

   ועכשיו לתזכורת: זוכרת את פרק 411, ואת החלום של ג'ון לוק שבו הוא פגש את הוראס שחוטב עצים ואומר לו ללכת ולפגוש את ג'ייקוב? לוק מצא בתור כיס החליפה של השלד של הוראס את התרשימים של הביקתה, שבה בחר ג'ייקוב להתגורר בסופו של דבר! ומכאן שהוראס בנה עבור ג'ייקוב את הבית שלו, מבלי שהוא אפילו התכוון...

    

   ונראה אם את זוכרת את השיחה שהתקיימה אי שם בתחילת העונה הראשונה בין סוייר לקייט, שבה סוייר אמר שהוא וג'ק לא כל כך שונים אחד מהשני, ושההבדלים ביניהם לא כל כך גדולים - מה שגרר גיחוך ובוז מצידה של קייט?... מסתבר שכבר אז סוייר הבין שגם הוא נועד לגדולות, ויכול גם הוא להגיע לרמה של דוקטור שפרד.

    

   זהו! מצחיק שהיה עכשיו איחוד ב"הישרדות", יש איחוד ב"אבודים", והכל הפי הפי ג'וי ג'וי...

    

   לפחות עד לפרק הבא... קריצה

    

   שיהיה לך שבוע מעולה!!!

    

    

   זה נכון... מה זה שבועיים לעומת 9 חודשים... נתגבר :)

    

   וואלה, עם החלום של לוק.

   ואיזה לזכור את השיחה?? בשביל דברים כאלה יש אותך :)

    

   שבוע מקסים לך.

     9/3/09 13:18:

   צטט: s.p.z 2009-03-09 12:43:06

   אמרתי לך שזה הפרק הכי טוב

    

     9/3/09 12:43:
   אמרתי לך שזה הפרק הכי טוב
     9/3/09 12:27:

   צטט: *galit* 2009-03-09 11:35:05


   איזה פרק, מהטובים!!!

   צוחק מה שנכון...

    

     9/3/09 11:35:

   איזה פרק, מהטובים!!!
     9/3/09 00:29:

   צטט: shayshal 2009-03-08 23:25:52

   להחזיר את החברה לימי דהארמה - גדול. פשוט רעיון גדול.

   רק שאלה אחת לגבי זה: איפה פייר צ'אנג/מרווין קנדל בכל הסיפור הזה? חשבתי שהוא הראש מאחורי דהארמה..

   לדעתי בעוד פרק או שניים חברינו יחזרו להווה.  לדעתי הסיפור המרכזי של הסדרה(המלחמה הצפויה, עתיד האי) הוא בהווה/עתיד. מישהו רוצה לשער באיזו שנה נמצא לוק ששב לתחיה? לדעתי הוא בהווה ולא ב-1970.

   בעניין הפסל, אני חייב להודות שלא קישרתי בין הפסל הענק לרגל עם ארבע האצבעות. שארית הפסל (בהווה) לא היתה שחורה(בניגוד לפסל הגדול שהיה לבן)? הייתי צריך להבין שהפסל החליף צבע עם השנים? 

    

   לגבי סוייר, האם השינוי שבו לא התחיל אחרי שהרג את סוייר האמיתי (שהיה גם אבא של לוק)? כלומר אם זו היתה משימת חייו, אולי אחרי שהשלים אותה הוא יכל להשתנות ולהיות "נורמלי".

   דרך אגב, לפי IMDB בעוד שבועיים צפויים שני פרקים באותו יום, ואז שוב שבוע הפסקה. אתה יודע כמה פרקים צפויים בעונה הזו?

    

   שאלה טובה שאלת לגבי דוקטור צ'אנג! לא שכחנו אותו, ואני מניח שנראה גם אותו בזמן הקרוב מסתובב לו ברחבי היוזמה ומקליט עוד סרטי הדרכה... גם השאלה מתי לעזאזל נמצא לוק (וגם בן) היא שאלה טובה. ההנחה שהם נמצאים בהווה (בשנת 2008) איננה משוללת יסוד כלל וכלל! השאלה היא רק איך במקרה הזה לוק שלנו יוכל להתאחד ביחד עם חבריו הותיקים...

   שארית הפסל היתה גם היא בצבע לבן, הסר דאגה מלבך.

   ולגבי סוייר - סגירת המעגל שהוא ביצע במעשה של הרג "הסוייר האמיתי" (מה שבמידה סימבולית סימן את העובדה שהוא בעצמו לא צריך להסתתר יותר מאחורי הכינוי "סוייר", כי הרי סוייר מת, והוא יכול לחזור להיות ג'יימס פורד) אכן סימנה את נקודת המפנה עבורו. היא הפכה אותו לאדם שלם. לפי דעתי - אחרי שבכל השנים חייו של סוייר נעו אך ורק סביב שליחות הנקמה - ברגע שהוא השלים את משימתו, הוא הרגיש שסוף סוף הוא יכול לתעל את חייו לאפיקים חיוביים יותר, להסיר מסכות שמאחוריהן הוא הסתתר עד כה, ולגלות בעצמו תכונות ומאפיינים שעד כה הוא נמנע מלחשוף אותם בפומבי (כמו למשל חמלה, אהבה אמיתית, דאגה לזולת, תחושת ערבות הדדית, ומנהיגות). אני מתפלצף פה יותר מדיי או שזה בסדר?!... תגידו לי אם אני מגזים... קריצה

    

   ובקשר לאתר הדגול IMDB, ראיתי שהם כתבו שאמורים להיות משודרים שני פרקים ב-18 למרץ, אבל לפי דעתי זו טעות. בשבוע הקרוב לא יהיה פרק, ובשבוע שלאחר מכן ישודר פרק 509. בסך הכל צפויים לעונה זו 17 פרקים. אנחנו במחצית הדרך!!! ויש לנו עוד דרך ארוכה לעבור...

     8/3/09 23:25:

   להחזיר את החברה לימי דהארמה - גדול. פשוט רעיון גדול.

   רק שאלה אחת לגבי זה: איפה פייר צ'אנג/מרווין קנדל בכל הסיפור הזה? חשבתי שהוא הראש מאחורי דהארמה..

   לדעתי בעוד פרק או שניים חברינו יחזרו להווה.  לדעתי הסיפור המרכזי של הסדרה(המלחמה הצפויה, עתיד האי) הוא בהווה/עתיד. מישהו רוצה לשער באיזו שנה נמצא לוק ששב לתחיה? לדעתי הוא בהווה ולא ב-1970.

   בעניין הפסל, אני חייב להודות שלא קישרתי בין הפסל הענק לרגל עם ארבע האצבעות. שארית הפסל (בהווה) לא היתה שחורה(בניגוד לפסל הגדול שהיה לבן)? הייתי צריך להבין שהפסל החליף צבע עם השנים? 

    

   לגבי סוייר, האם השינוי שבו לא התחיל אחרי שהרג את סוייר האמיתי (שהיה גם אבא של לוק)? כלומר אם זו היתה משימת חייו, אולי אחרי שהשלים אותה הוא יכל להשתנות ולהיות "נורמלי".

   דרך אגב, לפי IMDB בעוד שבועיים צפויים שני פרקים באותו יום, ואז שוב שבוע הפסקה. אתה יודע כמה פרקים צפויים בעונה הזו?

     8/3/09 20:10:

   צטט: yunes 2009-03-08 19:55:36

   איזה מזל שגיליתי את הפוסט הזה. קראתי עכשיו רצוף את הכל מהאחרון לראשון.

   העניין עם דובי הקוטב האלה, ידענו מקודם למה הם הגיעו או שעכשיו זה פעם ראשונה שגילו את זה? זה לגמרי שולי אבל זה די מטריד אותי. מה זה אומר עלי? סתם, על זה אל תענה.

   ועוד משהו, באיזה שלב היה את כל העניין הזה עם הטיל הגרעני הענק? מה נסגר עם זה בדיוק? זה קשור למחמה הזאת? תודה!!

    

   ברוך הבא!!! צוחק

    

   קודם כל - אל תתבייש לשאול שום דבר... דובי הקוטב הגיעו ליוזמת דארמה במסגרת הניסויים שלהם בזואולוגיה. מתישהו הם ברחו מהכלובים שלהם בתחנת ההידרה והגיעו אל האי הגדול...

   ופצצת המימן הופיעה בפרק 503 - Jughead.

    

   שיהיה בכיף!

     8/3/09 19:55:

   איזה מזל שגיליתי את הפוסט הזה. קראתי עכשיו רצוף את הכל מהאחרון לראשון.

   העניין עם דובי הקוטב האלה, ידענו מקודם למה הם הגיעו או שעכשיו זה פעם ראשונה שגילו את זה? זה לגמרי שולי אבל זה די מטריד אותי. מה זה אומר עלי? סתם, על זה אל תענה.

   ועוד משהו, באיזה שלב היה את כל העניין הזה עם הטיל הגרעני הענק? מה נסגר עם זה בדיוק? זה קשור למחמה הזאת? תודה!!

     8/3/09 09:53:

   צטט: y.a. 2009-03-08 03:16:50


   ואו,,,יופי של פוסט...רגוע

   עד שכבר היה נדמה לי שאני מבין משהו - שוב נטרפו לי הקלפים... נחמד לראות את סויר וג'ולייט מתברגנים ברטרו מטורף לסבנטיז..מאז הסצנה שבה שניהם חלקו יאוש ואלכוהול על החוף למול העשן העולה מהספינה של וידמור- הייתה לי הרגשה שיש ביניהם מצב לרומאנס, ומגיעה הייתה להם קצת נחת, לפחות זמנית.  אגב, הסצנה שלהם מתעוררים לקול הטלפון של ג'ין עשתה רק לי פלשבק לבוקר שבו ג'ולייט וגודווין התעוררו  לנפילת הטיסה של אושיאניק?

   אבל מה עכשיו? איך יפתר הריבוע הרומנטי סוייר - קייט - ג'ק- גולייט? ומעבר לדרמה הרגשית, תיאורטית, יש לחברים שלנו אפשרות ישירה להשפיע על המתרחש בהווה! האם יתאחדו, ימנעו מהאחרים לחסל את יזמת דארמה ויובילו לשלום עולמי? האם ג'ון לוק יחבור ל"אנשים שלו"? אלו נזקים יעולל בן והאים ישים טלפו על ה"סחלב", יזיז את הגלגל ויחזיר את כולם ממכנסי הסאן טרופז אל הסקיני ג'ינס?

   ומה משמעות הפסל הענק? אם ההסטוריה של האי מתחילה בעולם העתיק - האם ארבע האצבעות מעידות על ביקורי חייזרים נוסח "מרכבות האלים" ?

   ים של אפשרויות...

   סצינת הטלפון הזכירה לי דווקא את שני הפורטוגזים מאנטארטיקה שהתקשרו לפני ווידמור וסיפרו לה שהם מצאו את האי...

   מעניין אם ה"מלחמה הגדולה" שממנה הזהיר צ'ארלס ווידמור את ג'ון לוק בפרק שעבר, היא בעצם המלחמה הצפויה בין שבט האחרים לבין שבט הדארמה. האם ווידמור מקווה לזכות מחדש במלחמה שכבר נוצחה מראש?...

   ובקשר לחייזרים - אני מאוד מקווה שלא יכניסו גם אותם לסיפור... יש מספיק מדע בדיוני ודברים מופרכים-על-פניהם בסדרה, לא צריך לערב גם חברים מכוכבים אחרים. אחרי מה שזה עשה לסרט האחרון של אינדיאנה ג'ונס - שהם יישארו בעולם שלהם, ושיעזבו את האי שלנו בשקט...

    

     8/3/09 09:02:

   צטט: yacobzon 2009-03-07 23:03:42

   צטט: s.p.z 2009-03-07 22:39:33

   אני חושב שזה הפרק הכי טוב העונה

   יש מישהו שלא מסכים??

    

   אבל נוצר כאן פרדוקס.

   אם סויר וחביור עכשיו בשנת 1977 מה יקרה שהם ייגיעו לשנת 2004 ? הם יראו את עצמם?

   ֿ

    

   היה בהחלט פרק מצויין. אם זה היה הפרק הכי טוב העונה? את זה נראה לי אני אוכל לומר רק בסופה...

    

   אתה שאלת מה יקרה כשהחברים יגיעו בסופו של דבר (אחרי שלושים שנה!) לשנת 2004.

   בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת: האם החברים שלנו בכלל ישרדו את הטיהור הגדול ("A.K.A - "The Purge) שאמור להתחולל מתישהו בעתיד הלא רחוק על ידי בן ואנשיו?! אני בכלל מחכה לרגע שבו אבודינו היקרים יקלטו את הנער הצנום, הממושקף והשתקן שהגיע אל האי שלהם, ויבינו שמדובר בלא אחר מאשר בן ליינוס בצעירותו... זה הולך להיות גדול!!! צוחק

    

    

   אתה צודק..

   אבל במידה והם לא ישרדו...לא נראה לי שהם יגיעו שוב ב 2004 מכיון שההסטוריה פשוט תשתנה...

    

     8/3/09 03:16:


   ואו,,,יופי של פוסט...רגוע

   עד שכבר היה נדמה לי שאני מבין משהו - שוב נטרפו לי הקלפים... נחמד לראות את סויר וג'ולייט מתברגנים ברטרו מטורף לסבנטיז..מאז הסצנה שבה שניהם חלקו יאוש ואלכוהול על החוף למול העשן העולה מהספינה של וידמור- הייתה לי הרגשה שיש ביניהם מצב לרומאנס, ומגיעה הייתה להם קצת נחת, לפחות זמנית.  אגב, הסצנה שלהם מתעוררים לקול הטלפון של ג'ין עשתה רק לי פלשבק לבוקר שבו ג'ולייט וגודווין התעוררו  לנפילת הטיסה של אושיאניק?

   אבל מה עכשיו? איך יפתר הריבוע הרומנטי סוייר - קייט - ג'ק- גולייט? ומעבר לדרמה הרגשית, תיאורטית, יש לחברים שלנו אפשרות ישירה להשפיע על המתרחש בהווה! האם יתאחדו, ימנעו מהאחרים לחסל את יזמת דארמה ויובילו לשלום עולמי? האם ג'ון לוק יחבור ל"אנשים שלו"? אלו נזקים יעולל בן והאים ישים טלפו על ה"סחלב", יזיז את הגלגל ויחזיר את כולם ממכנסי הסאן טרופז אל הסקיני ג'ינס?

   ומה משמעות הפסל הענק? אם ההסטוריה של האי מתחילה בעולם העתיק - האם ארבע האצבעות מעידות על ביקורי חייזרים נוסח "מרכבות האלים" ?

   ים של אפשרויות...

     7/3/09 23:59:

   צטט: רוית ניב 2009-03-07 23:11:39


   איזה פרק....

    

   תודו שהפסל הזה מאחור נראה קצת כמו ... סוייר... אולי זה באמת הוא? אולי בעתיד הוא קופץ לעבר, קטוע אצבע ברגל (זה מסביר את ארבעת האצבעות...).

   למה הם כל כך שאננים לגבי העובדה שיום יבוא וכל אנשי דארמה ימותו בבת אחת?

   איפה נעלמו סאן וסעיד????

    

   ואיך נחכה עכשיו שבועים???

    

   אל תצחקי - יש באמת תיאוריה כזאת!!! תיאוריה שאומרת שמתישהו באחד הפרקים הקודמים, כשסוייר הלך בג'ונגל, הוא דרך על חץ מורעל, ואז בעקבות זה התפשט זיהום ברגל שחייב לקטוע את אחת האצבעות שלו. מפה לשם, בקפיצות הזמן, יצא שסוייר הגיע לעבר, נהפך להיות אליל של שבט קדום שחי על האי, והם שבנו את הפסל לכבודו - הפסל בעל ארבע האצבעות... למרבה המזל - התיאוריה הספציפית הזאת הופרכה על ידי היוצרים, ככה שאפשר לישון בשקט...

    

   ואיפה סאן וסעיד - זאת שאלה טובה!!! ולאן נעלם פרנק, טייס המסוק, עם האישה המסתורית ששטה איתו בסירה ועזבה את שאר ניצולי אג'ירה? ומתי יתאחד ג'ון לוק המת-חי עם חבריו? ומה עם דזמונד?!?!

    

   הרבה שאלות.......

     7/3/09 23:11:


   איזה פרק....

    

   תודו שהפסל הזה מאחור נראה קצת כמו ... סוייר... אולי זה באמת הוא? אולי בעתיד הוא קופץ לעבר, קטוע אצבע ברגל (זה מסביר את ארבעת האצבעות...).

   למה הם כל כך שאננים לגבי העובדה שיום יבוא וכל אנשי דארמה ימותו בבת אחת?

   איפה נעלמו סאן וסעיד????

    

   ואיך נחכה עכשיו שבועים???

     7/3/09 23:03:

   צטט: s.p.z 2009-03-07 22:39:33

   אני חושב שזה הפרק הכי טוב העונה

   יש מישהו שלא מסכים??

    

   אבל נוצר כאן פרדוקס.

   אם סויר וחביור עכשיו בשנת 1977 מה יקרה שהם ייגיעו לשנת 2004 ? הם יראו את עצמם?

   ֿ

    

   היה בהחלט פרק מצויין. אם זה היה הפרק הכי טוב העונה? את זה נראה לי אני אוכל לומר רק בסופה...

    

   אתה שאלת מה יקרה כשהחברים יגיעו בסופו של דבר (אחרי שלושים שנה!) לשנת 2004.

   בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת: האם החברים שלנו בכלל ישרדו את הטיהור הגדול ("A.K.A - "The Purge) שאמור להתחולל מתישהו בעתיד הלא רחוק על ידי בן ואנשיו?! אני בכלל מחכה לרגע שבו אבודינו היקרים יקלטו את הנער הצנום, הממושקף והשתקן שהגיע אל האי שלהם, ויבינו שמדובר בלא אחר מאשר בן ליינוס בצעירותו... זה הולך להיות גדול!!! צוחק

    

     7/3/09 22:59:

   צטט: moonlight_shadow 2009-03-07 22:23:53


   שנייה! לפני הכל!

   למה נצטרך לחכות שבועיים??

   ל-מ-ה???

    

   כרגיל... מעולה אתה.

   תודה על התזכורת "מאיפה מוכרת לי האיימי הזאתי"

   הוראס בנה את הביקתה של ג'ייקוב? הממממממממ *משפילה את הראש במבוכה...* לא זוכרת את זה...

    

   אהבתי את הפרק, מצאתי את עצמי מחייכת במרוצות די הרבה פעמים.

   משמח אותי שהתייחסו שוב לפסל (ידעתי שזה מה שהם ראו. ועוד תפיחת שכם עצמית- ידעתי  שסוייר עם ג'ולייט. אז מה אם זה לא כזה חשוב.... :) )

   אהמ- מיילס, יורש לסוייר? ואומרת "היה רוצה".... למרות שהוא משעשע ביותר, באותו אופן ציני של סוייר. והארלי כבר אמר עליו ש"יופי, הספינה שלחה לנו עוד סוייר".

    

   ואיך ב-1974 לכולם יש פן בשיער...

    

   אהבתי ביותר את הניתוח שלך לשם שבחר סוייר לעצמו

   ואת ההקבלה לג'ק, נהיה ברור יותר ויותר. גם כשמיילס אמר עליו משהו כמו "מי הפך אותו למנהיג" כשסוייר אמר שחוזרים אל החוף, היה משהו דומה עם ג'ק לא? סוייר, אם אני לא טועה, אמר את זה על ג'ק. או מישהו אחר אמר את זה עליו, לא זוכרת בדיוק את המילים אבל זו היתה רוח הדברים. אם אני זוכרת נכון... נאמר על ג'ק גם בציניות (כזו של "מי הפך אותו למחליט") וגם לא בציניות (כשאמרו לג'ק שהוא המנהיג של האבודים).

    

   חייבת להודות שג'ולייט מתחבבת עליי.

   כשסוייר לא סיפר לה שג'ין מצא את ג'ק, קייט והארלי- דוקא לא חשבתי על זה שהוא חושש מהתגובה שלה על חזרתו של ג'ק אלא יותר חושש מהחזרה של קייט- איך היא תשפיע על הזוגיות שלו עם ג'ולייט, ואיך ג'ולייט תגיב על זה שקייט חזרה לשם.

    

   אבל... איזה כיף שהם חזרו? איזה כיף שיהיה איחוד? אני מודה ששמחתי בשביל סוייר על החיים היפים שהוא בנה לו שם. אבל אני עם הסנטימנטליות וההיקשרויות שלי, שמחה על דמויות מקוריות שחוזרות.

    

   יהההההה, איזה תגובה כיפית....

    

   קודם כל, אין לי מושג למה הם לוקחים שם באמריקה פסק זמן לשבוע אחד, אבל אין מה לעשות - הפרק הבא ישודר רק בעוד שבועיים... לא נורא. קטן עלינו.

    

   ועכשיו לתזכורת: זוכרת את פרק 411, ואת החלום של ג'ון לוק שבו הוא פגש את הוראס שחוטב עצים ואומר לו ללכת ולפגוש את ג'ייקוב? לוק מצא בתור כיס החליפה של השלד של הוראס את התרשימים של הביקתה, שבה בחר ג'ייקוב להתגורר בסופו של דבר! ומכאן שהוראס בנה עבור ג'ייקוב את הבית שלו, מבלי שהוא אפילו התכוון...

    

   ונראה אם את זוכרת את השיחה שהתקיימה אי שם בתחילת העונה הראשונה בין סוייר לקייט, שבה סוייר אמר שהוא וג'ק לא כל כך שונים אחד מהשני, ושההבדלים ביניהם לא כל כך גדולים - מה שגרר גיחוך ובוז מצידה של קייט?... מסתבר שכבר אז סוייר הבין שגם הוא נועד לגדולות, ויכול גם הוא להגיע לרמה של דוקטור שפרד.

    

   זהו! מצחיק שהיה עכשיו איחוד ב"הישרדות", יש איחוד ב"אבודים", והכל הפי הפי ג'וי ג'וי...

    

   לפחות עד לפרק הבא... קריצה

    

   שיהיה לך שבוע מעולה!!!

     7/3/09 22:39:

   אני חושב שזה הפרק הכי טוב העונה

   יש מישהו שלא מסכים??

    

   אבל נוצר כאן פרדוקס.

   אם סויר וחביור עכשיו בשנת 1977 מה יקרה שהם ייגיעו לשנת 2004 ? הם יראו את עצמם?

   ֿ

    

     7/3/09 22:23:


   שנייה! לפני הכל!

   למה נצטרך לחכות שבועיים??

   ל-מ-ה???

    

   כרגיל... מעולה אתה.

   תודה על התזכורת "מאיפה מוכרת לי האיימי הזאתי"

   הוראס בנה את הביקתה של ג'ייקוב? הממממממממ *משפילה את הראש במבוכה...* לא זוכרת את זה...

    

   אהבתי את הפרק, מצאתי את עצמי מחייכת במרוצות די הרבה פעמים.

   משמח אותי שהתייחסו שוב לפסל (ידעתי שזה מה שהם ראו. ועוד תפיחת שכם עצמית- ידעתי  שסוייר עם ג'ולייט. אז מה אם זה לא כזה חשוב.... :) )

   אהמ- מיילס, יורש לסוייר? ואומרת "היה רוצה".... למרות שהוא משעשע ביותר, באותו אופן ציני של סוייר. והארלי כבר אמר עליו ש"יופי, הספינה שלחה לנו עוד סוייר".

    

   ואיך ב-1974 לכולם יש פן בשיער...

    

   אהבתי ביותר את הניתוח שלך לשם שבחר סוייר לעצמו

   ואת ההקבלה לג'ק, נהיה ברור יותר ויותר. גם כשמיילס אמר עליו משהו כמו "מי הפך אותו למנהיג" כשסוייר אמר שחוזרים אל החוף, היה משהו דומה עם ג'ק לא? סוייר, אם אני לא טועה, אמר את זה על ג'ק. או מישהו אחר אמר את זה עליו, לא זוכרת בדיוק את המילים אבל זו היתה רוח הדברים. אם אני זוכרת נכון... נאמר על ג'ק גם בציניות (כזו של "מי הפך אותו למחליט") וגם לא בציניות (כשאמרו לג'ק שהוא המנהיג של האבודים).

    

   חייבת להודות שג'ולייט מתחבבת עליי.

   כשסוייר לא סיפר לה שג'ין מצא את ג'ק, קייט והארלי- דוקא לא חשבתי על זה שהוא חושש מהתגובה שלה על חזרתו של ג'ק אלא יותר חושש מהחזרה של קייט- איך היא תשפיע על הזוגיות שלו עם ג'ולייט, ואיך ג'ולייט תגיב על זה שקייט חזרה לשם.

    

   אבל... איזה כיף שהם חזרו? איזה כיף שיהיה איחוד? אני מודה ששמחתי בשביל סוייר על החיים היפים שהוא בנה לו שם. אבל אני עם הסנטימנטליות וההיקשרויות שלי, שמחה על דמויות מקוריות שחוזרות.

     7/3/09 19:47:

   כמו בכל שבוע, גם הפעם - הפרק השבועי של Lost - Untangled...
     7/3/09 19:38:

   צטט: רפאלה 2009-03-07 17:07:49

   סקרנית מה יהי בפרק הבא בין קייט לסוייר.

   חזרתי בזמןןןןןןןןןןןן.

   הבאתי כוכב.....

   שבוע נפלא.

   רפאלה*

   תודה רבה ושבוע מייצויין!!! צוחק

    

     7/3/09 17:07:

   סקרנית מה יהי בפרק הבא בין קייט לסוייר.

   חזרתי בזמןןןןןןןןןןןן.

   הבאתי כוכב.....

   שבוע נפלא.

   רפאלה*

     7/3/09 16:35:

   צטט: plastilinit 2009-03-07 15:29:02

   פרק מעולה!!!!

   הרבה הורמונים, שזה תמיד טוב, וסוייר, אין מה לומר, שולט.

    

   דארמה קינג.

     7/3/09 15:29:

   פרק מעולה!!!!

   הרבה הורמונים, שזה תמיד טוב, וסוייר, אין מה לומר, שולט.

     7/3/09 14:54:

   צטט: Reututi 2009-03-07 12:44:27

   אין כמו ביקורת אבודים מעולה על הבוקר :)

   אכן אחד הפרקים הטובים על סוייר, איזו החלקה מדהימה+חפיפה הוא עשה לשיער, פשוט נראה יאמי הבנאדם. את אומר ג'ק החדש? אני אומרת ג'ק החדש וחתיך על :)

   בניגוד לרוחות ששמעתי שמתרעמות על פרק נמתח כמו מסטיק ומיותר אני שמה את הפרק הזה כמקום שני בפרקים הטובים בעונה הזו (הראשון היה כמובן על ג'ון לוק), מדהים לראות איך סוייר תופס הנהגה (ואת ג'ולייט) ודואג לכולם לחיים שקטים, בורגניים וחביבים ביוזמת דארמה כמו שלא ראינו אותה קודם.

   האיחוד בסוף פשוט השאיר אותנו הצופים עם ה*** ביד לשבועיים... זה הופך להיות מרתק עכשיו, איך השלושה ישתלבו ביוזמת דהרמה, איך סוייר יסביר את זה להוראס, האם יהיו לנו חילופי זוגות שוב בין ג'ולייט-ג'ק-סוייר-קייט?

   פשוט תענוג של עונה ועוד יותר תענוג של ביקורות פרקים :)

   הידעת שיש אנשים שלא זוכרים את הפסל של הרגל?

    

   שבת נפלאה וכמובן שכוכב :)

   אין כמו לקרוא את הביקורת שלך על ביקורת אבודים על הצהריים... לשון בחוץ

    

   סוייר לא סתם הפך להיות ג'ק החדש (פלוס חתיך על, כמו שהיטבת להגדיר) - יש לו עדיין גם את הקסם ה"סויירי" שלג'ק לא היה אף פעם ובחיים כנראה לא יהיה... האם הולך להיות לנו בפרק הבא קאט-פייט קלאסי בין קייט וג'ולייט על ליבו של לה פלור?... (ואת מי יעודד מהצד ג'ק?)

    

   שבת שלום שתהיה לך!!! נשיקה

    

     7/3/09 14:48:

   צטט: אמירה 2009-03-07 12:33:14

   אתה תותח :-)

    

   ואיזה מזל שפתרת לי את סוגיית ה"מאיפה הבחורה הזו מוכרת לי, לעזאזל", שהטרידה את מנוחתי לאורך כל הפרק...

   (מישל דסלר! בחיים לא הייתי עולה על זה....)

   אחת הדמויות היותר אהובות עליי מ-24...

    

   (הידעת שגם ג'ין וגם כריסטיאן שפרד שיחקו שם בתפקידי משנה?...)

    

     7/3/09 14:47:

   צטט: רפאלה 2009-03-07 11:28:01

   ואוווווווווווו.

   חיכיתי כמו ילדה טובה כל השבוע..והנה עכשיו סיימתי לקרוא...

   להגיד שאני לא מבולבלת?

   אז..אני כן...

   הקפיצות בזמן...מקפיצות אותי אותי גם !!!!

   הפרק הזה מוקדש לפי מה שאני רואה לסוייר החדש...

   תודה לך את התמצית..

   את עושה את זה בצורה הכי טובה...

   אשוב עם מלאי חדש של כוכבים.

   (בחזרה בזמן...בעוד כמה שעות...)

   שבת שלום ושוב תודה.

   רפאלה

   את יכולה להיות רגועה - מעכשיו אין יותר קפיצות בזמן... קריצה

    

   תודה רבה לך ושיהיה לך שבוע נהדר!!!

    

     7/3/09 14:46:

   צטט: אלית מאיירת 2009-03-07 09:25:13

   אני מצאתי את סוף הפרק מרגש במיוחד...

   ואולי זה רק ההורמונים

   אבל תודה...

    

   צוחק תודה לך!!!

     7/3/09 14:44:

   צטט: מירי אומידי פולני 2009-03-07 02:19:55

   למרות שאוכל לראות את הפרק

   רק מחר לא התאפקתי

   מלקרא את הספוילר שלך

   אחלה ספוילר

    

    

   חג פורים עליז ושמח גם לך!!!  

    

     7/3/09 12:44:

   אין כמו ביקורת אבודים מעולה על הבוקר :)

   אכן אחד הפרקים הטובים על סוייר, איזו החלקה מדהימה+חפיפה הוא עשה לשיער, פשוט נראה יאמי הבנאדם. את אומר ג'ק החדש? אני אומרת ג'ק החדש וחתיך על :)

   בניגוד לרוחות ששמעתי שמתרעמות על פרק נמתח כמו מסטיק ומיותר אני שמה את הפרק הזה כמקום שני בפרקים הטובים בעונה הזו (הראשון היה כמובן על ג'ון לוק), מדהים לראות איך סוייר תופס הנהגה (ואת ג'ולייט) ודואג לכולם לחיים שקטים, בורגניים וחביבים ביוזמת דארמה כמו שלא ראינו אותה קודם.

   האיחוד בסוף פשוט השאיר אותנו הצופים עם ה*** ביד לשבועיים... זה הופך להיות מרתק עכשיו, איך השלושה ישתלבו ביוזמת דהרמה, איך סוייר יסביר את זה להוראס, האם יהיו לנו חילופי זוגות שוב בין ג'ולייט-ג'ק-סוייר-קייט?

   פשוט תענוג של עונה ועוד יותר תענוג של ביקורות פרקים :)

   הידעת שיש אנשים שלא זוכרים את הפסל של הרגל?

    

   שבת נפלאה וכמובן שכוכב :)

     7/3/09 12:33:

   אתה תותח :-)

    

   ואיזה מזל שפתרת לי את סוגיית ה"מאיפה הבחורה הזו מוכרת לי, לעזאזל", שהטרידה את מנוחתי לאורך כל הפרק...

   (מישל דסלר! בחיים לא הייתי עולה על זה....)

     7/3/09 11:28:

   ואוווווווווווו.

   חיכיתי כמו ילדה טובה כל השבוע..והנה עכשיו סיימתי לקרוא...

   להגיד שאני לא מבולבלת?

   אז..אני כן...

   הקפיצות בזמן...מקפיצות אותי אותי גם !!!!

   הפרק הזה מוקדש לפי מה שאני רואה לסוייר החדש...

   תודה לך את התמצית..

   את עושה את זה בצורה הכי טובה...

   אשוב עם מלאי חדש של כוכבים.

   (בחזרה בזמן...בעוד כמה שעות...)

   שבת שלום ושוב תודה.

   רפאלה

     7/3/09 09:25:

   אני מצאתי את סוף הפרק מרגש במיוחד...

   ואולי זה רק ההורמונים

   אבל תודה...

   למרות שאוכל לראות את הפרק

   רק מחר לא התאפקתי

   מלקרא את הספוילר שלך

   אחלה ספוילר

    

    

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין