כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  המלאך מגוגל בארץ הקודש

  16 תגובות   יום חמישי, 26/7/07, 18:37

  גוגל : יד ימינו של אלוהים. השתתפתי בארוחת הבוקר של גוגל בנמל תל אביב. מעולם לא הרגשתי כל כך קרוב ליד ימינו של אלוהים כמו הבוקר. מריסה מאייר האשה היפה והאחראית על מערכת החיפוש של גוגל היא כנראה הפרומו לקראת ביקורי המלאכים על פני כדור הארץ. בינתיים היא הביאה לכן עמה גם 24 גוגלים קטנים המכסים את הודו ועד כוש ושאר העולם וחברתו. גם את הנשיא הטרי שמעון פרס היא תראה. אולי הם יקימו איזה חוות שרתים ענקית בעמק השלום.

   

  גוגל היא הסנסורים המושתלים בתובנה שלנו אבל גם התוצאה. החיפוש האוניברסלי של גוגל נותן לנו מגמות וחיבורים שהם תוצאה של מיליוני קישורים. באוניברסיטאות חוקרים ומעריכים ולגוגל יש כבר את התשובות.

   

  גוגל מפתחת אתר להוצאות המשפחה, כי גוגל רוצה לנתח אותנו לפרטי פרטים על בסיס הוצאות יומי ,שבועי וחודשי. גוגל מפתחת את אתר המפות כי היא רוצה לקשר אותנו חזותית ולדעת איפה נהיה בקוארדינטה הבאה של חיינו. גוגל הופכת את העברית לאנגלית ואת האנגלית לעברית כי היא רואה בנו אזרחי העולם. גוגל מתקנת את טעויות הכתיב שלנו כי היא לא רוצה לטעות בהנחות הסטטיסטיות שלה.

   

  גוגל מפעילה על כולנו שכל קולקטיבי. שאלתי את אחד מעובדי גוגל האם כל ההתאמות נעשות באופן אוטומטי על ידי התכנה או שההתאמות מוכנסות ידנית מדי תקופה. התשובה שקיבלתי לא הפתיעה אותי: הכל נעשה באופן אוטומטי על ידי התכנה שמתנהלת כמו טייס אוטומטי ורק לעיתים רחוקות התכנה מותאמת לשינויים. המחקר התמידי מוסיף עוד ועוד משתנים.

   

  שוחחתי במהלך הבוקר עם כמה מעוזרי המלאך הידידותיים של גוגל, כנראה שלפעמים אמרתי דברים חשובים כי הם רשמו חלק מהגיגי. יתכן וזו רק הרגשה שהם אמורים לתת ללקוחותיהם. הם שאלו אם אני מקבל הכנסות משרותי הפרסום שלהם ועניתי להם שזה כנראה כסף קטן מאוד ולא נראה לי שווה את המאמץ, אבל ציינתי בפניהם שהבלוג שלי מייצר הכנסות לגוגל אצל מי שמחפש לינקים בנושאי סיבים אופטיים ותקשורת.

   

  "עצור את העולם אני רוצה לרדת". תחושה זו של הצורך בהתנתקות, ולו זמנית, ממקצב החיים המטורף בו אנו נתונים - היא נחלת מיליוני בני אדם ברחבי העולם. אלווין טופלר בספרו ''הלם העתיד'' מספר על הצגה שרצה זמן רב ובהצלחה מסחררת על קרשי הבימה בברודווי שבניו יורק. שם ההצגה: "עצור את העולם אני רוצה לרדת .

   

  האם אנחנו יכולים לעזוב את העולם , להשקיף עליו מהצד ולתת לגוגל לנהל לנו את החיים. זו אמנם בדיחה, אבל בגוגל באמת חושבים שזה אפשרי.

   

  מעולם מדעי הגוגל, הגוגלוגיה,  לא היו כה נחוצים כמו היום. עיזבו מנהל עסקים ועברו לגוגולוגיה. זה כנראה ישתלם לכם. עם גוגל הכל נראה אפשרי.

  דרג את התוכן: