כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  מִילוֹר

  על החיים, על אהבה, על אנשים, על מִילִים ועל אוֹר.

  ארכיון

  ניצולי השואה - לי ולך יש אחריות כלפיהם!

  50 תגובות   יום שני, 9/3/09, 14:50

  חברים יקרים,

   

  הפוסט הזה נוגע לכולנו.
  אני מבקש מכולם לקרוא בעיון (למרות האורך של הדברים) ולעשות כל אחד כמיטב יכולתו כדי לתת חסד לאנשים להם אנו חייבים את חיינו.


  מי שיכול להעביר מייל לרשימת תפוצה - אשמח אם יפנה אליי בהודעה בקפה ואעביר לו במייל גירסה מפורטת עם כל המסמכים והקבצים על פעילות העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה ועל הדרכים להגיש לה ולפעיליה עזרה.
  חשוב להדגיש במייל הנשלח, שהתרומה יכולה להתבצע לכל אורך השנה וללא קשר לתאריך מאז שליחתו המקורית של המייל. כל תרומה או עזרה נחשבת.

   

  אשמח אם חברים וגולשים כאן בקפה דה מארקר (בעלי אפשרויות פרסום ויח"צ, קשרים בעיתונות, רואי חשבון, עורכי דין, מנהלי חשבונות, מפתחי אתרים, בעלי יכולת לריכוז פעילות והפעלת מתנדבים וכל מי שמוכן לתת יד בעזרה שוטפת) הרוצים לעזור לעמותה באחת מהדרכים שאפרט בהמשך - יפנה לעמותה.
  מי שמעוניין בקבלת קובץ רקע נוסף על העמותה ועל פעילותה, מוזמן גם הוא לפנות אליי או לעמותה במייל.


  "העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" הוקמה באפריל 2008 בידי קומץ מתנדבים, שסייעו באופן פרטי במשך שנים לניצולי שואה. בעמותה אין מקבלי שכר - כולם מתנדבים ועובדים שעות ארוכות במהלך השבוע כדי לממן מכיסם את העזרה לניצולי השואה.
  שנים הם קיוו שמדינת ישראל תכיר בחובה לניצולי השואה, במשך שנים הם המתינו למסקנות ועדות שקמו כמעט מדי שנה וקבעו שחובה על מדינת ישראל לסייע לניצולי השואה. דבר לא קרה. העזרה לא הועברה ובינתיים, בשקט בשקט, ניצולי השואה הלכו לעולמם, לאחר שנים של מחסור במזון, חוסר יכולת לרכוש תרופות וחיים במחסור משפיל.

  לאחר התלבטות של שנים, הפעילים החליטו לקום ולעשות – לפני שיהיה מאוחר מדיי לעשרות אלפי ניצולי שואה אחרים!

  העמותה עוזרת בתחומים מגוונים: מזון, תרופות, חומרי ניקוי, מכשירי חשמל, תיקונים בבית, סיוע משפטי, סיוע נפשי, סיוע בניקיון הבית, סיוע בטיפול רפואי ופיזיותרפיה, בהגנה פיזית, בהגנה מפני שכנים המתנכלים לניצולי השואה החלשים, ומדי חג - בהבאת תחושת החג ותחושת משפחתיות לניצולי שואה בודדים.

  בערב פסח תשס"ח (2008) העמותה חילקה מאות ארוחות סדר לניצולי שואה. מתנדבי העמותה  עברו בין בתי הניצולים הבודדים, ובפעם הראשונה מזה שנים, לא היו הניצולים לבד בערב פסח, אלא חגגו כמו כל עם ישראל.
  בחגי תשרי תשס"ט (2009) העמותה הביאה שי מזון וממתקים לניצולי שואה רבים.

  מאז שנודע לציבור על העזרה שהעמותה נותנת לניצולי השואה – הפניות אינן מפסיקות לזרום והעמותה ממש עומדת בפני קריסה.

  הטיפול בניצולי השואה התרחב הרבה מעבר להבאת מזון או לתיקונים בבית.
  ניצולי השואה פונים לעמותה בכל בעיה, מבעיות עם שכנים, בעיות מול ביטוח לאומי או עירייה ועוד. העמותה הפכה למשפחה של ניצולי השואה, להם אין אל מי לפנות (אפילו כשלחלקם יש ילדים - אלה לעתים כמעט ואינם טורחים להיות בקשר עם הוריהם ואינם עוזרים כלל, לדאבוננו).

  פרוייקטים שכבר מופעלים ע"י העמותה:

  - חלוקת מזון וסיוע בתרופות שאינן ממומנות בסל הבריאות – באופן שוטף, ככל שיהיה לעמותה כסף.

  - בפסח תשס"ח העמותה חילקה ארוחת חג לכ-400 ניצולי שואה, ובחגי תשרי תשס"ט  העמותה חילקה סלי מזון בכל רחבי הארץ.

  - תיקונים בבית: מהחלפת נורה ועד תיקון נזילה בקיר ובעיות במערכת החשמל ואפילו סיוד ושיפוץ קל.

  - ניקיון בבתי ניצולי שואה שאין להם עזרה.

  - סידורים שונים: החל מהבאת תרופות, הוצאת הכלב לטיול, הקראת עיתונים וספרים למתקשים בראיה.

  - העמותה מממנת לניצולי שואה חברה של בעל חיים, בלא שהניצולים יממנו דבר בהחזקת בעל החיים או יצטרכו לדאוג מי יטפל בבעל החיים אם יהיו חולים (בשיתוף עמותת אהב"ה להצלת בעלי חיים).

  - ייצוג ניצולי השואה מול רשויות (כמו למשל מול קופות חולים המסרבות לאשר טיפולים רפואיים למרות המלצה של רופא, מול ביטוח לאומי, מול רשויות אחרות ועוד).


  ישנן עמותות רבות המסייעות "להגשים חלום של ילד". עמותות אלה מסייעות לילדים חולים להגשים חלום. זוהי מטרה נעלה.
  "העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" מבקשת להגשים חלומות של ניצולי שואה. אנשים אלה, ששנות חייהם היפות ביותר נגזלו מהם רק בגלל שהיו שייכים לעם היהודי, ולאחר המלחמה נשאבו לתוך מערבולת הקיום בלא שיוכלו להגשים עצמם או אפילו לממש חלומות פעוטים - להם אין עתיד של שנים ארוכות ורבות כמו (לשימחתנו) יש לחלק גדול מהילדים החולים. לשימחתנו, לרוב המכריע של הילדים יש הורים דואגים.
  לניצולי השואה, שרובם בודדים – זוהי ההזדמנות האחרונה להגשים כל חלום שחלמו ותקווה שקיוו אי פעם בחייהם.


  עם מתנדבים נוספים ותרומות נוכל להרחיב את מעגל ניצולי השואה השייכים למשפחה המורחבת והתומכת של העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה.

  אנו זקוקים נואשות לתרומות לרכישת מזון, תרופות ולתשלום חשבונות חשמל לניצולי שואה.

  לתרומות בכרטיס אשראי, אנא התקשרו: 035257888.
  כרגע, מחוסר במתנדבים, אין שעות קבועות של מענה, אז אנא התאזרו בסבלנות והקשיבו להודעה על שעות המענה באותו יום במוקד המאוייש, אליו ניתן להתקשר ולתרום.

  ניתן לתרום ישירות לחשבון הבנק של העמותה: בנק הפועלים, סניף 680, חשבון מספר 178139 (ובבקשה לשלוח את פרטי ההפקדה + שם, כדי שהעמותה תוכל לשלוח קבלה).

  ניתן לשלוח המחאה לפקודת העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה, ת. ד. 320, הרצליה, מיקוד 46103.

  כל שקל מכל תרומה עובר לניצולי השואה. מי שתורם יוכל לקבל דיווח על כך ואפילו לבקר את ניצול השואה (בתנאים מסויימים שלא יגרמו לניצול השואה אי נוחות  והרגשה שהוא מקבץ נדבות).

  המוקד 035257888 משמש גם לניצולי השואה עצמם.
  ניתן גם לפנות בדואר ל-ת.ד. 320 הרצליה, מיקוד 46103
  או במייל של העמותה:
  israelnow@gmail.com

  העמותה זקוקה נואשות לעזרה, במיוחד מאנשים שיכולים לרכז פעילות ולהפעיל מתנדבים אחרים וגם לסייע בקשרי עיתונות (יחסי ציבור), גם אם אין להם רקע, אבל בעלי יכולת ביטוי גבוהה והרבה נחישות "לרדוף" אחרי עיתונאים.
  הפעילים בעמותה כרגע פשוט לא מגיעים לזה - וחבל. גם ניצולי השואה מפספסים מידע על הפעילות וגם העמותה מפספסת אפשרות להגיע לעוד מתנדבים בעזרת התקשורת, ובעיקר לתרומות.

  העמותה מחפשת מתנדבים למוקד הטלפוני. ניתן לענות גם מהבית. במיוחד אנשים הנמצאים די הרבה זמן בבית ויכולים לענות בלא הפרעות למשך 3 שעות תורנות אחת לשבוע.
  הסבר מפורט על המענה ניתן לקבל במייל, ואחר כך הנחיות צמודות בטלפון.

  העמותה זקוקה גם לעזרת מנהל חשבונות ורואה חשבון להגשת הדו"ח השנתי.
  כמו כן, לעזרה של עורכי דין בכל הארץ - מכתיבת מכתב קטן לעירייה או לשכנים שמתעמרים בניצול שואה בודד ועד הגשת בג"צים נגד המדינה וגורמי ממסד על העלמת כספים המגיעים לניצולי שואה.

  העמותה גם מחפשת מפתחים לבניית אתר ותודֶה על כל פרסום באתרים וברשתות חברתיות.

  כל אחד מוזמן גם להתנדב לעזרה שוטפת (אפשרי מהבית): הקלדות, תיוק מסמכים ומענה למיילים שמגיעים בהמוניהם.


  קטעים מתוך ההספד של תמרה מור, מנכ"ל העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה, על קברה של ניצולת השואה אליזבט דרגוצקי ז"ל:

  "התכנסנו כאן לזכרה של אליזבט דרגוצקי היקרה, שאין לה קרוב משפחה שישב עליה שבעה, ואנחנו, המתנדבים, למעשה היינו המשפחה שלה ומפגש זה הוא במקום שבעה.
  ...לפני כחצי שנה סידרנו לאליזבט מקום בבית אבות פרטי קסום בקריית טבעון, שהיה מוכן לקבל מאיתנו תשלום סימלי של 3000 שקלים בלבד (מכיסנו הפרטי – כי לא הצלחנו להשיג תרומות), והסכים גם לקבל את הכלב שלה וכמה חתולים, אבל אליזבט אז עוד לא רצתה לעזוב את ירושלים.
  לפני כחודש וחצי, כשמצאנו סוף סוף עובדת סיעודית מתאימה, הצעתי לאליזבט לעבור אלינו להרצליה. היא מאוד רצתה בכך – היא התלוננה שבבית האבות לא נענו אפילו לבקשה אחת קטנה שלה – לראות טלוויזיה בערב במיטתה, אבל אז הסתבר לי שאין אפשרות לכבד את רצונה - כי אין לה זכות על גופה בגלל צו אפוטרופסות שהוצא נגדה.
  פניתי למספר עורכי דין כדי שיעזרו לנו לאפשר לאליזבט לצאת מבית האבות לטיפול בבית.
  עורך דין אחד היה מוכן לטפל בתיק אך הטיל את רוב העבודה המשפטית עלינו ולא היו לנו היכולות להגיע לתיקים של דיוני האפוטרופוסות והעבודה על התיק התארכה מדיי.
  ואז קבלנו את הבשורה המרה שאליזבט נפטרה.

  אני מאוד מקווה שאליזבט סולחת לי, על שלא הספקתי לממש את הבטחתי להוציא אותה מבית האבות, דבר שכה ביקשה.

  אין לנו ספק שלאליזבט שמור מקום בגן עדן. היא, שכל חייה חשבה רק טוב ועשתה רק טוב, בשנים של טיפול מסור בקשישים ושנים של רגישות ליצורים הקטנים על ארבע שאלוהים ברא.
  לקחנו 9 מהחתולים של אליזבט ואנו ניתן להם בית טוב.
  ואני מבטיחה כאן בנוכחותכם, לזיכרה של אליזבט ולמען כל ניצולי השואה הבודדים שעדיין חיים - לחשוף את העוול שנגרם לאליזבט בידי גורמים שונים – כדי שאף ניצול שואה לא יצטרך לעבור את היחס שהיא עברה בידי הממסד ב-9 החודשים האחרונים לחייה.
  הדבר חשוב, כדי שלא יהיה ניצול שואה שיעבור את מה שהיא עברה וכולם יקבלו יחס של כבוד, גם אם אין להם משפחה ועורך דין צמוד – אנחנו, בעמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה ובעמותת אהב"ה – נהיה המשפחה שלהם ועורכי הדין שלהם.
  אנחנו גם מקווים מאוד שיהיו לנו האמצעים להקים בית אבות משפחתי וחם לניצולי שואה בודדים וחסרי אמצעים, כולל אנשים הזקוקים לטיפול סיעודי, וכך יהיה מקום חם ואוהב שיקבל את ניצולי השואה שאין להם בית ואף ניצול שואה לא יעבור את מה שאליזבט עברה בחודשי חייה האחרונים.
  אנא זיכרו את אליזבט בכל פעם שאתם מסייעים לניצול שואה וזיכרו שהזמן מאוד מאוד מוגבל לכל אחד מהם, ומה שלא נספיק היום לעזור – יתכן ויהיה מאוחר מדי מחר."

  אליזבט דרגוצקי ז"ל, היתה ניצולת שואה ואישה נפלאה שעזרה כל חייה לקשישים ולנזקקים, ובערוב ימיה הייתה כה זקוקה לעזרה. פרטים אלה פורסמו בהסכמתה.

  העמותה התחייבה בפניה, על ערש דווי, לטפל בחתוליה (להם קראה "הילדים שלי"), לכן 9 מחתוליה נלקחו ע"י העמותה לבית בהרצליה ממנו העמותה פועלת.
  העמותה תשמח למצוא בתים אוהבים לתמיד לחתולים אלה. חלקם צעירים וחמודים, כולם ביתיים מאוד. אחד חולה כרוני, אבל חי כבר הרבה שנים ויהיה נהדר אם מישהו יתן לו בית ממש, עם המון תשומת לב.

  לפניות, לרעיונות בנוגע לעזרה ולבירורים בכל נושא, ניתן ליצור עם העמותה קשר במייל:
  israelnow@gmail.com

   

  העמותה מאמינה שיש לנו עם מדהים עם לב רחב ורצון לעזור ושרבים יצטרפו ויתנו יד, ואולי בכך נוכל לתקן בקצת את העוול בן 60 השנה שנעשה לניצולי השואה, שדמם היה מרכיב ביסודות עליהן נבנתה המדינה.

   


  קישורים לכתבות על העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה:

   

  לראשונה: מוקד חירום לניצולי שואה ביום כיפור
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3606531,00.html

   

  ניצולי שואה רבים נשארו רעבים בחג
  http://news.walla.co.il/?w=//1354716

   

  ניצולי השואה לא יהיו לבד בסדר בעזרתכם
  http://news.walla.co.il/?w=//1267614

   

  ארוחות ביכורים לניצולי השואה
  http://news.walla.co.il/?w=/90/1294395

   

  ניצול השואה המונשם יישאר בלי חשמל
  http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/861/492.html

   

  החלונות של ניצולת השואה מנופצים כבר יותר משבוע
  http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/837/270.html?hp=54&loc=3&tmp=8549

   

  לניצולי השואה חוזרים הסיוטים, בואו לאמץ סבא
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3646691,00.html

   

  "שלם 1,200 ש' לאמבולנס ולא - תחוייב ביום אשפוז"
  http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3611469,00.html

   

  דורנר: 75% מהרנטה לניצולים
  http://www.news1.co.il/Archive/001-D-165638-00.html?tag=18-25-19

   


  *אני מודה מקרב לב לאתי כהן, מתנדבת וחברת ועד בעמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה, על מסירותה ועל העברת כל החומר בנושא למען פרסום זה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (49)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/3/10 02:49:

   צטט: צביקס 2010-03-04 21:04:41


   אני מתנדב בעמך

   ואני מרגיש שאני יותר מקבל

   ככה זה עם נתינה. התגמול שבה גדול מכל תמורה חומרית שהיא (גם אם לא תמיד זה מרגיש ככה - ובעיקר כשזה לא מרגיש ככה).

   אשריך.

    

   תודה על התגובה, צביקה יקר!

    

     4/3/10 21:04:


   אני מתנדב בעמך

   ואני מרגיש שאני יותר מקבל

     30/4/09 21:49:

   צטט: בעהי"ת נצחון ל-פרקש 2009-04-30 00:10:47


   .............

   כמה ניצולים  נותרו ?

   .......

   איפה היתה המדינה

   מיום עליית הניצולים ועד פטירתם ?

   .......

   מקומם... ולא רק אותי !!!

   ......

   יבורכו הצדיקים

   ואתה בניהם, מלאך.

   *

   לדבריה של אתי, חברת ועד העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה, כרגע ישנם בסביבות 60,000 ניצולי שואה שעדיין חיים וזקוקים לעזרה!

    

   וכן, כמו שפרסמתי, העמותה בעצם הוקמה ע"י מספר פעילים שהנושא יקר לליבם, עקב ההזנחה וחוסר הסיוע המספק בשנים האחרונות לניצולי השואה.

   אסור לנו לתת להם להמשיך לסבול. כל עוד אנו יכולים לעזור ולהקל במעט את סבלם - עלינו לעשות מאמץ ולתרום עבור אלו שמתביישים אפילו לבקש.

    

   תודה רבה לך, חברה יקרה!

    

     30/4/09 21:37:

   צטט: יוד-קיי 2009-04-30 00:00:23


   אני מוכן לעזור.

   כבר שולח לך הודעה עם כתובת המייל שלי. אני אשלח לך מייל מסודר עם כל הפרטים להפצה לרשימת תפוצה. 

    

   תודה לך על הנכונות!

    

    


   .............

   כמה ניצולים  נותרו ?

   .......

   איפה היתה המדינה

   מיום עליית הניצולים ועד פטירתם ?

   .......

   מקומם... ולא רק אותי !!!

   ......

   יבורכו הצדיקים

   ואתה בניהם, מלאך.

   *

     30/4/09 00:00:

   אני מוכן לעזור.
     28/3/09 23:43:

   צטט: יהודית ש 2009-03-28 00:06:37

   ישר כח

   המון תודה, יהודית.

    

   נקווה שכמה שיותר יירתמו למאמץ ושנוכל לעשות קצת טוב לאנשים האלה, שכל כך זקוקים לנו. ליל הסדר מתקרב, ואני בטוח שהאנשים האלה יהיו כל כך אסירי תודה לכל מאמץ מצידנו.

    

     28/3/09 23:42:

   צטט: פנטום האופרה 2009-03-27 21:54:47

   יישר כח!!!

   תודה רבה על התגובה!

   שיהיה שבוע של בשורות טובות; לנו ולכל מי שזקוק לעזרתנו.

    

     28/3/09 00:06:
   ישר כח
     27/3/09 21:54:
   יישר כח!!!
     27/3/09 17:44:

   צטט: עמותת כמוך 2009-03-27 15:18:56

   יישר כח

   מוזמנים להסתייע בלוחות המודעות של עמותת כמוך

   דודונשיקה

   kamocha@tricks4u.com   כתובת למשלוח מייל להצטרפות לעמותת כמוך   

   www.kamocha.org  אתר הבית של עמותת כמוך

   דודו... מדהים שכמוך!

   ממך אפשר רק ללמוד נתינה אמיתית מהי.

    

   תודה על הנכונות לעזור, אני אהיה איתך בקשר.

   חיבוק! ♥

     27/3/09 17:43:

   צטט: lavi54 2009-03-27 14:24:26


   לפני  שבוע  תרמנו,  אחי  ואני,  3500 ש"ח  לעמותת  "טוב  וחסד"
   ורכשנו  חבילות  מזון  לפסח
   אלוהים  שישמור  על  כל  הצדיקים  שעוסקים  במלאכה  הזו
   ושישגיח  עלייך  בשבע  עיניים,  יקירתי
   שבת  שלום
   אריה
   *

   תבורך, אריה יקר. עשיתם מצווה, אתה ואחיך.

   ואני לא יקירתי, אם כבר אז יקירי ;)

   לא נורא, לא קרה כלום :)

    

   המון תודה לך על התגובה!

   שבת שלום ומבורך! :)

    

   חיבוק! ♥

     27/3/09 17:34:

   צטט: חני יופה (חנצ'וש) 2009-03-27 12:42:36


   אשמח לעזור

   דבר איתי :-)

   איזה כיף לראות אנשים עם נתינה ורצון לעזור...

   המון תודה!

   נדבר :)

    

     27/3/09 17:31:

   צטט: ג'ירפית 2009-03-27 11:57:46


   פשוט מקסים!

   את מקסימה בעצמך! :)

   תודה רבה.

    

     27/3/09 17:29:

   צטט: ברייקי 2009-03-27 11:30:46


   לערן היקר!

    

   פוסט חשוב ביותר*

    

   כל הכבוד ליוזמה ולאיכפתיות.

    

   אני מוכנה לעזור להתנדב לטובת קהילה זו.

    

   ברייקי

   אסתר שמיר

   תודה רבה לך, אסתר.

   נהיה בקשר, אני אמסור לך את כל הפרטים.

    

     27/3/09 17:25:

   צטט: pinkason1 2009-03-27 10:57:12

   חשוב, אנסה לעזור כמיטב יכולתי סוף שבוע נעים

   חיים!

   תודה לך, איש יקר ומקסים!

   העזרה שלך יכולה לעשות נפלאות.

    

   סוף שבוע נהדר שיהיה! :)
     27/3/09 17:23:

   צטט: rasking 2009-03-27 09:41:06

   חשוב... מאוד... תודה...

   תודה לך, חבר חדש!

    

     27/3/09 17:19:

   צטט: שמעון באהבה 2009-03-27 09:22:21

   ישר כוח

   תודה על התגובה, שמעון יקר.

    

     27/3/09 17:18:

   צטט: בתשי . 2009-03-27 08:19:44


   "מי שיכול להעביר מייל לרשימת תפוצה - אשמח אם יפנה אליי בהודעה בקפה ואעביר לו במייל גירסה מפורטת עם כל המסמכים והקבצים על פעילות העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה ועל הדרכים להגיש לה ולפעיליה עזרה...."

   ♥ ♥ מלא בנתינה,
   כותבת לך בפרטי.
   חיבוק ענק,
   תודה על השיתוף.
   בת שבע

     

   כבר שולח אלייך מייל.

   תודה רבה לך, בת שבע יקרה!

   שיהיה סופשבוע מקסים ומלא בחיוכים! :)

    

   חיבוק ענק חזרה! ♥

    

     27/3/09 15:18:

   יישר כח

   מוזמנים להסתייע בלוחות המודעות של עמותת כמוך

   דודונשיקה

   kamocha@tricks4u.com   כתובת למשלוח מייל להצטרפות לעמותת כמוך   

   www.kamocha.org  אתר הבית של עמותת כמוך

     27/3/09 14:24:

   לפני  שבוע  תרמנו,  אחי  ואני,  3500 ש"ח  לעמותת  "טוב  וחסד"
   ורכשנו  חבילות  מזון  לפסח
   אלוהים  שישמור  על  כל  הצדיקים  שעוסקים  במלאכה  הזו
   ושישגיח  עלייך  בשבע  עיניים,  יקירתי
   שבת  שלום
   אריה
   *


   אשמח לעזור

   דבר איתי :-)

     27/3/09 11:57:

   פשוט מקסים!
     27/3/09 11:30:


   לערן היקר!

    

   פוסט חשוב ביותר*

    

   כל הכבוד ליוזמה ולאיכפתיות.

    

   אני מוכנה לעזור להתנדב לטובת קהילה זו.

    

   ברייקי

   אסתר שמיר

     27/3/09 10:57:
   חשוב, אנסה לעזור כמיטב יכולתי סוף שבוע נעים
     27/3/09 09:41:
   חשוב... מאוד... תודה...
     27/3/09 09:22:
   ישר כוח
     27/3/09 08:19:


   "מי שיכול להעביר מייל לרשימת תפוצה - אשמח אם יפנה אליי בהודעה בקפה ואעביר לו במייל גירסה מפורטת עם כל המסמכים והקבצים על פעילות העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה ועל הדרכים להגיש לה ולפעיליה עזרה...."

   ♥ ♥ מלא בנתינה,
   כותבת לך בפרטי.
   חיבוק ענק,
   תודה על השיתוף.
   בת שבע

     

     12/3/09 09:03:

   צטט: נעימות 2009-03-12 00:20:10


    אתה 

     מלאך נשיקה

   את מלאכית בעצמך, דבורה מקסימה!

   כולנו לומדים ממך איך מפיצים אור ואהבה.

    

   חיבוק ענק! ♥

    

     12/3/09 00:20:


    אתה 

     מלאך נשיקה

     11/3/09 16:18:

   צטט: לאהלה5 2009-03-11 14:26:30


   כוכב* של ברכה והצלחה.

   הנושא קרוב ללבי.

   תבורכו.

   תודה רבה על האיחולים, לאה.

   הנושא באמת קרוב לליבם של רבים. לכן נקווה שכולם יתנו כתף למאמץ ויעזרו בהפצתו. וכמובן שיתרמו ברוחב לב.

     11/3/09 16:14:

   צטט: *רונלית* 2009-03-11 12:00:26

   יישר כוח!!*

   להם מגיע הכי טוב שאפשר!

   [איפה המנהיגים?]

   צודקת לגמרי, רונלית. להם באמת מגיע הכי טוב שאפשר.

   אם נפיץ את הדברים ונמצא דרכים גם להגיע לתקשורת, אולי גם מנהיגינו יתעשתו.

    

   תודה לך.

     11/3/09 14:26:


   כוכב* של ברכה והצלחה.

   הנושא קרוב ללבי.

   תבורכו.

   יישר כוח!!*

   להם מגיע הכי טוב שאפשר!

   [איפה המנהיגים?]

     11/3/09 11:05:

   צטט: רוח נכון חדש בקרבי 2009-03-11 09:56:56

   ערן,

   קודם כל יוזמה מבורכת וחשוב.

   זה מייל שקיבלתי השבוע על ניצולת שואה מחפשת קרובים.

    

   שלום לכם,
   אנא מכם, בבקשה הקדישו שתי דקות לקריאת הודעתי זו. זה מאוד  חשוב לי.
   רק כך אוכל אולי למצוא את אשר אני מחפשת.
   אני ניצולת שואה, כיום בת 72.
   לעת זיקנה, כשבנותי וחלק מנכדי נישאו וב"ה אני זוכה לנקום את נקמתי בנאצים - משפחה ענפה בארץ ישראל,
   אני חשה צורך לסגור מעגלים.
   מכיון שהייתי ילדה קטנה במלחמה, איני זוכרת הרבה מתקופה זו,ועל אף המחקר הארוך והמעמיק שערכתי נשארו חורים רבים בסיפורי -
   סיפורה של ילדה קטנה שאיבדה כמעט את כל משפחתה.
    
   אני מחפשת אנשים שעברו איתי את הגבול מצרפת לשוויץ, בשנת 1943.
    אנשים אלה היו אז ילדים קטנים, והיום צריכים להיות בני 70 פלוס.
   נסו להיזכר, אולי שכנה, קרובה רחוקה, חברה של אמכם/סבתכם וכד'.
   שם משפחתן של הנשים השתנה ככל הנראה, והם כולם יכולים להיות בכל מקום על הגלובוס, אם הם עדיין בחיים.

   השמות:
   ליזט פלסטרנט
   פאול רוזנברג
   ליבה רוזנברג
   סוזן סובלמן
   יצחק/אייזיק מילאן [או מילאן איזק, לא ברור מה השם הפרטי]
   דורה ישראל-מנשה ושני ילדיה,
   רוברט ופורטוני

   גם אם אתם מכירים מישהו עם סיפור דומה שעבר את הגבול בשנה זו אך לא מופיע ברשימה, אשמח אם תפנו אלי.
                   
   המייל:   was.jenny@gmail.com
   מקוה למצוא איזשהו קצה חוט.
   תודה רבה!

   עדכון: לפני ששלחתי מייל, בדקתי ומצאתי שמייל השרשרת הזה כבר לא רלוונטי.

   בזכות האינטרנט: החברות מהמלחמה התאחדו

    

   כדאי לבדוק מיילים כאלה באתר "לא רלוונטי" של חנן כהן (לעשות חיפוש על אחת או כמה מהמילים במייל, בצד ימין של האתר):

   http://info.org.il/irrelevant

   הנה ההסבר המתייחס למייל הזה: http://info.org.il/irrelevant/item.php/2738741702298704748

    

   אבל כל הכבוד על הנסיון לעזור.

    

   ושנדע רק בשורות טובות כאלה.

     11/3/09 10:52:

   צטט: רוח נכון חדש בקרבי 2009-03-11 09:56:56

   ערן,

   קודם כל יוזמה מבורכת וחשוב.

   זה מייל שקיבלתי השבוע על ניצולת שואה מחפשת קרובים.

    

   שלום לכם,
   אנא מכם, בבקשה הקדישו שתי דקות לקריאת הודעתי זו. זה מאוד  חשוב לי.
   רק כך אוכל אולי למצוא את אשר אני מחפשת.
   אני ניצולת שואה, כיום בת 72.
   לעת זיקנה, כשבנותי וחלק מנכדי נישאו וב"ה אני זוכה לנקום את נקמתי בנאצים - משפחה ענפה בארץ ישראל,
   אני חשה צורך לסגור מעגלים.
   מכיון שהייתי ילדה קטנה במלחמה, איני זוכרת הרבה מתקופה זו,ועל אף המחקר הארוך והמעמיק שערכתי נשארו חורים רבים בסיפורי -
   סיפורה של ילדה קטנה שאיבדה כמעט את כל משפחתה.
    
   אני מחפשת אנשים שעברו איתי את הגבול מצרפת לשוויץ, בשנת 1943.
    אנשים אלה היו אז ילדים קטנים, והיום צריכים להיות בני 70 פלוס.
   נסו להיזכר, אולי שכנה, קרובה רחוקה, חברה של אמכם/סבתכם וכד'.
   שם משפחתן של הנשים השתנה ככל הנראה, והם כולם יכולים להיות בכל מקום על הגלובוס, אם הם עדיין בחיים.

   השמות:
   ליזט פלסטרנט
   פאול רוזנברג
   ליבה רוזנברג
   סוזן סובלמן
   יצחק/אייזיק מילאן [או מילאן איזק, לא ברור מה השם הפרטי]
   דורה ישראל-מנשה ושני ילדיה,
   רוברט ופורטוני

   גם אם אתם מכירים מישהו עם סיפור דומה שעבר את הגבול בשנה זו אך לא מופיע ברשימה, אשמח אם תפנו אלי.
                   
   המייל:   was.jenny@gmail.com
   מקוה למצוא איזשהו קצה חוט.
   תודה רבה!

   אולי זה סימן מלמעלה, שקיבלת השבוע את המייל.

   הלוואי והאישה תמצא את האנשים אותם היא מחפשת.

   אני אנסה לשלוח לה מייל ולהפנות אותה לעמותה. אולי שם יוכלו לעזור לה.

    

   תודה לך, חברה חדשה!

    

   שיהיה חג שמח.

    

     11/3/09 10:47:

   צטט: limush 2009-03-11 09:46:00


   כל הכבוד על הפוסט.

   לפני שבוע דיברתי איתם והם ענו די במהרה.

   אנשים חביבים שעושים כל מאמץ לטובת ניצולי השואה.

   המתנדבים האלה עושים פשוט עבודת קודש. הפעילה איתה דיברתי סיפרה שבדיוק היא בדרך לבקר ניצול שואה בבית החולים. הם מבקרים ניצולים חולים, מביאים משלוחי מזון, עוזרים כספית לכאלה המתקשים בתשלומים ועוד ועוד. לראות חיוך על הפנים של האנשים האלה, שעברו כל כך הרבה סבל בחייהם - זו מתנה אדירה בשבילם, ובשבילנו!

    

   תודה רבה, לימור יקרה.

    

   וכל הכבוד לך שעשית גם בשבילם.

   ערן,

   קודם כל יוזמה מבורכת וחשוב.

   זה מייל שקיבלתי השבוע על ניצולת שואה מחפשת קרובים.

    

   שלום לכם,
   אנא מכם, בבקשה הקדישו שתי דקות לקריאת הודעתי זו. זה מאוד  חשוב לי.
   רק כך אוכל אולי למצוא את אשר אני מחפשת.
   אני ניצולת שואה, כיום בת 72.
   לעת זיקנה, כשבנותי וחלק מנכדי נישאו וב"ה אני זוכה לנקום את נקמתי בנאצים - משפחה ענפה בארץ ישראל,
   אני חשה צורך לסגור מעגלים.
   מכיון שהייתי ילדה קטנה במלחמה, איני זוכרת הרבה מתקופה זו,ועל אף המחקר הארוך והמעמיק שערכתי נשארו חורים רבים בסיפורי -
   סיפורה של ילדה קטנה שאיבדה כמעט את כל משפחתה.
    
   אני מחפשת אנשים שעברו איתי את הגבול מצרפת לשוויץ, בשנת 1943.
    אנשים אלה היו אז ילדים קטנים, והיום צריכים להיות בני 70 פלוס.
   נסו להיזכר, אולי שכנה, קרובה רחוקה, חברה של אמכם/סבתכם וכד'.
   שם משפחתן של הנשים השתנה ככל הנראה, והם כולם יכולים להיות בכל מקום על הגלובוס, אם הם עדיין בחיים.

   השמות:
   ליזט פלסטרנט
   פאול רוזנברג
   ליבה רוזנברג
   סוזן סובלמן
   יצחק/אייזיק מילאן [או מילאן איזק, לא ברור מה השם הפרטי]
   דורה ישראל-מנשה ושני ילדיה,
   רוברט ופורטוני

   גם אם אתם מכירים מישהו עם סיפור דומה שעבר את הגבול בשנה זו אך לא מופיע ברשימה, אשמח אם תפנו אלי.
                   
   המייל:   was.jenny@gmail.com
   מקוה למצוא איזשהו קצה חוט.
   תודה רבה!

     11/3/09 09:46:


   כל הכבוד על הפוסט.

   לפני שבוע דיברתי איתם והם ענו די במהרה.

   אנשים חביבים שעושים כל מאמץ לטובת ניצולי השואה.

     10/3/09 23:08:

   צטט: mור 2009-03-10 16:19:40

   חשוב ביותר. כל הכבוד על הבאת הדברים. יישר כוח, ערן.

   *

   מוריה, מקסימה שכמוך!

   חיבוק! ♥

    

     10/3/09 16:19:

   חשוב ביותר. כל הכבוד על הבאת הדברים. יישר כוח, ערן.

   *

     10/3/09 12:41:

   צטט: *כוכבית* 2009-03-10 10:17:04

   כל הכבוד!

   על המודעות,ועל זה שאתה מביא למודעות שלנו.

   תודה על התגובה, נאוה יקרה.

    

   ואני מקווה שבזכותנו, בזכות כולנו, גם השנה תהיה לניצולי השואה הזדמנות לחגוג את ליל הסדר בכבוד.
   משלוח המנות שלנו היום, בפורים, צריך להיות התרומה שלנו למענם.

    

   חיבוק! ♥

     10/3/09 10:17:

   כל הכבוד!

   על המודעות,ועל זה שאתה מביא למודעות שלנו.

     9/3/09 16:15:

   צטט: ॐ shar75 ॐ 2009-03-09 16:02:50


   מה יהיה איתך ערן???

   אתה לא מפסיק לעשות מעשים טובים ....

   נשמה יקרה שכמוך,

   המון המון תודה

   על מה שאתה מביא איתך לפה.

   חיבוק ענקי ממני ♥

   נבוך

    

   תודה לך, שרוני מקסימה.

    

   חיבוק ענק חזרה! ♥

     9/3/09 16:02:


   מה יהיה איתך ערן???

   אתה לא מפסיק לעשות מעשים טובים ....

   נשמה יקרה שכמוך,

   המון המון תודה

   על מה שאתה מביא איתך לפה.

   חיבוק ענקי ממני ♥

     9/3/09 15:39:

   צטט: charlotte 2009-03-09 15:36:25

   נושא חשוב ולצערינו מוזנח. יוזמה

   מבורכת מצידך.

   תודה לך, יקרה.

    

   זה באמת נושא חשוב מאין כמוהו. לדעתי, אנו חייבים לאנשים אלה את קיומנו, את העובדה שיש לנו מדינה.

    

   נקווה שאנשים יפתחו את ליבם ויתרמו. בעיקר עכשיו, כשאנחנו בחג הפורים, חג של אהבת האדם ונתינה.

   ומי שיוכל לעזור לעמותה ולהתנדב באחד מהנושאים - יבורך.

    

     9/3/09 15:36:

   צטט: שחריתה 2009-03-09 15:27:37


   כל הכבוד, ערן!

   כל הכבוד מגיע לך, ליאת יקרה. בזכותך הגעתי לעמותה, בזכות הפוסט שלך התוודעתי לנושא.

   ושנהיה תמיד בצד התורם.

    

     9/3/09 15:36:

   נושא חשוב ולצערינו מוזנח. יוזמה

   מבורכת מצידך.

     9/3/09 15:27:

   כל הכבוד, ערן!

   פרופיל

   ערן ♥
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   מכל ה-♥