כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חוויות והצלחות ביצירת מציאות

  ארכיון

  כתבה על שושי וגלית בעיתון

  13 תגובות   יום רביעי, 18/3/09, 11:19

  הי, מצורפת כתבה שכתבו על שושי ועלי בעיתון במודיעין.

  נשמח לשמוע את דעתכם,


  גלית


  נשות הסוד איילת רוטה, 08/03/2009  

   

  את כוחה של המחשבה גילו שושי אורבך וגלית יודקין בסרט "הסוד" ● הן עברו מהפך והצליחו ליצור מציאות שבה כמעט הכל אפשרי ● וכשהכל טוב, הן מוכנות עתה לחלוק את הסוד עם כל מי שמחפש את הדרך לחיים טובים יותר ● אם רק תאמינו 

   שושי (מימין) וגלית. זה קסם עצמי (צילום: גידי אבינערי)

  אם כשצחצחתם שיניים בבוקר לפני המראה חשבתם על הפקק שיחכה לכם בדרך לעבודה, אל תתפלאו שבאמת תמצאו בכביש עומס תנועה והוא יהיה גדול משחשבתם. "הכול צפוי והרשות נתונה", אמר רבי עקיבא כבר לפני מאות שנים, ותמצית הרעיון מלווה את האנושות משחר לידתה: האדם יכול לעצב ולהשפיע על גורלו. ויש הגורסים כי לא רק במעשים יכול האדם לעשות זאת, אלא שגם למחשבות יש כוח. זאת פחות או יותר תמצית תיאוריית "הסוד" הגורסת כי כוח המחשבה חזק משחושבים ושמחשבות יכולות לשנות חיים מקצה לקצה, לטוב ולרע. אז לפני מחשבה שלילית כמו עומס תנועה כבד, כדאי לחשוב פעמיים: עדיף לדמיין כביש ריק, אולי זה אפילו יעזור.

  שתיים שגילו את כוח המחשבה ועשו בעקבותיו מהפך בחייהן הן שושי אורבך וגלית יודקין, שמנחילות עתה את "הסוד" ומפיצות אותו לכל מי שרק מוכן לשמוע. "אנחנו רואות שליחות", אומרות השתיים, "בזה שאנחנו מעלות את המודעות של אנשים ונותנות להם את הכלים לחזק את הדברים הטובים בחייהם ולשנות את הרעים שמשכו אליהם בטעות".

  לא רק ל"רוחניקים"

  לפני כשלוש שנים הגיע לארץ לראשונה הסרט "הסוד". "זה סרט שהגיע לכאן בייבוא אישי", מספרת יודקין, "קיבלתי הזמנה להקרנה פרטית בבית של שוש (אורבך), זה היה שבועיים אחרי שהודעתי בעבודה שלי שאני עוזבת ולא היה לי שום מושג לאן אני ממשיכה מכאן. אחרי שראיתי את הסרט הדברים התחילו להתגלגל".
  "הידע של 'הסוד' קיים בעולם מאות ואלפי שנים", מסבירה יודקין, "מאז שהוא יצא נוצרו עוד הרבה תובנות חדשות ואותן אנחנו מעבירות בסדנאות שלנו. אנחנו לא מלמדות את 'הסוד', אלא כלים מעשיים להשתמש בו". עוד מדגישות השתיים: "אנחנו לא רוצות להיות מחוברות לסוד. הוא היום הוא מאוד מוכר ויוצר איזושהי סטיגמה סביבו. יש כאלה שמשוגעים עליו ויש כאלה שנרתעים כי הוא נשמע להם נורא רוחני או אמריקאי בגישה שלו. אנחנו לא רוצות ליצור התנגדות אצל אף אחד. בסדנה שלנו אנחנו מלמדות מחשבה יוצרת מציאות – ההבנה שיש לנו יכולת ליצור את המציאות שלנו, לחזק את הטוב ולשנות את הרע. זה מתאים גם לאנשי עסקים וגם לאנשי מדיטציה".

  יודקין (42), אם לשלושה ותושבת מודיעין למעלה מתשע שנים, הגיעה אל העיסוק הנוכחי לאחר 14 שנה כסמנכ"ל חברת בלדרות בינלאומית. "בשנתיים האחרונות", היא מספרת, "הרגשתי ש'נגמר לי הסוס'. בעקבות טיפול אלטרנטיבי שעברתי הצלחתי למצוא בעצמי את האומץ לעזוב. כשניסיתי לראות מה אני רוצה לעשות עם עצמי לא עלה שום דבר. מאוד פחדתי כי ידעתי שאני אצטרף לצאת לריק, ומכאן התחיל השחרור שלי. בינואר 2006 עזבתי". אחרי שעזבה את מקום עבודתה המשופר, עם התנאים והמשכורת, ועשתה קורס ראשון במחשבה יוצרת מציאות, הדרך הובילה אותה ישירות אל אורבך.
  שושי אורבך (43), אף היא אם ל-3 ילדים ותושבת מודיעין מזה תשע שנים, עשתה מסלול דומה מכיוון קצת אחר שחצה עולמות ועבר דרך קוסטה ריקה הרחוקה. "הייתי מזכירה", היא משחזרת, "כשעברנו למודיעין התפשרתי ועבדתי במקום שלא אהבתי כי רציתי להיות קרובה לילדים. במשך השנים למדתי רפואה משלימה, למדתי רייקי, אבל הרגשתי שזה לא מתאים לי, שמתאים לי יותר לגעת באנשים דרך הנפש ולא דרך הגוף".
  שנים רבות עבדה אורבך בתפקיד לא מאתגר ומשעמם, ובשעות הפנאי החלה ללמוד קורסים במחשבה יוצרת מציאות.

  איך הגעת לקוסטה ריקה?
  "זה היה חלק מהקורס במחשבה יוצרת, הייתי אז מחוברת לאיש מיוחד שהיה עושה שיחות ועידה באינטרנט, ממש אימונים אישיים דרך המחשב. הוא יזם את הכנס הזה שהגיעו אליו מרצים מדהימים מרחבי העולם. שבוע שלם הייתי בקוסטה ריקה", צוחקת אורבך, "וראיתי רק את המלון. מהבוקר עד הערב רק למדנו. זו הייתה חוויה מדהימה, ושם הגעתי להחלטה הסופית שהגיע הזמן לזוז מאזור הנוחות שלי. באזור הנוחות, גם אם לא טוב לך, לפחות אתה יודע מי נגד מי, ושם רחוק מהבית החלטתי לעזוב את העבודה ולעשות שינוי".

  למי שתהה מאין למזכירה בעלת משפחה, חובות ומשכנתא סכומי עתק לנסיעה כל כך רחוקה, מסבירה אורבך בחיוך רחב: "עלות הנסיעה הייתה כל כך גבוהה שהייתי חייבת לבחור אם לנסוע או להחליף את הרכב שלי, סובארו שנת 88', ברכב חדש יותר - לזה היה הכסף מיועד. החלטתי על קוסטה ריקה, כי זו הייתה בחירה לשפר את איכות החיים שלי – פיזית ונפשית. ביום שחזרתי מהחופשה ניגשתי לבוס והודעתי לו שאני עוזבת".

  השתיים הכירו שטחית עוד לפני המהפך, וכאילו הגורל (או כוח המחשבה) משכו אותן אחת לשנייה - לאותו קורס אימון, עם אותם מדריכים וכיום גם לפתיחת עסק עצמאי יחד. "בעלי כל הזמן ראה אותנו יחד", טוענת אורבך, "הוא ראה אותנו בעיני רוחו עובדת בצוות עוד לפני שחשבנו על זה בכלל": כוחה של המחשבה היוצרת החל לעבוד בשביל השתיים כבר מכיוון הצלע הגברית בחבורה. "הייתה תוכנית-על קדומה שהתערבה לטובתנו", צוחקות השתיים.
  חצי שנה כבר עובדות יחד נשות "הסוד", כל אחת מאמנת אישית בפני עצמה, אך יחד הן מעבירות סדנאות וקורסים משותפים. אחד מהם נפתח לאחרונה גם במודיעין.

  אם רק תאמינו

  מה זה בעצם "הסוד", מהי "מחשבה יוצרת מציאות"?
  אורבך: "בבסיס העניין עומדת ההנחה שאנחנו יוצרים את החיים שלנו באמצעות המחשבה שלנו. אז אנשים יכולים לשאול, 'אנחנו מושכים גם דברים לא טובים?', והתשובה היא כן. לא באופן מודע, אבל עקרונית כן".
  יודקין: "אנחנו רואות שליחות בזה שאנחנו נותנות לאנשים את הכלים לחזק את הדברים הטובים ולשנות את הרעים שמשכנו בטעות".

  אורבך: "אצלנו בבית, למשל, כל בני המשפחה מיישמים את הרעיון. זה כל כך מושרש שהבת הקטנה שלי (6) שאלה את בעלי יום אחרי הבחירות מי זכה, והוא הסביר לה שאין הכרעה ברורה, והיא בצורה הכי טבעית אמרה 'בואו נעשה מחשבה יוצרת מציאות ונבחר את מי שאנחנו רוצים שייבחר'. זה כל כך ברור לה שכל מה שנרצה יכול לקרות".

  מה העקרונות הבסיסיים של הרעיון?
  יודקין: "קודם כל אתה חייב להגדיר מה אתה רוצה באופן ברור ומדויק ולא את מה שאתה לא רוצה. השלב השני הוא להאמין שזה מגיע ויכול לקרות. השלב השלישי הוא להתנהג כאילו יש לך את זה כבר".
  זה לא קצת מסוכן? הרי אם אני אאמין שיש לי מאה אלף שקל בבנק, ואצא למסע בזבוזים כאילו כבר יש לי את הכסף זה יגרור תוצאות שליליות ביותר.
  יודקין: "זה לא מעודד התנהגות חסרת אחריות. אלה בדיוק הכלים שאנחנו נותנות. אם לדוגמה רוצים למשוך שפע מתוך שפע, אז כשאשב בבית קפה ואשתה קפה שעולה 15 שקל אני לא אשאיר טיפ של שקל וחצי אלא של חמישה שקלים. המחשבה היא 'יש לי את הכסף, אני יכולה להרשות לעצמי'. כך אני מאפשרת שפע למלצר, וזה לא ממוטט לי את חשבון הבנק. חשוב מאוד הוא עניין הניסוח. אם אני מסתכלת בחנויות ראווה ורואה משהו שהייתי רוצה לקנות, אני לא אומרת לעצמי 'אני לא יכולה להרשות לעצמי' אלא 'אני מנהלת תקציב, כרגע זה לא בסדר העדיפויות, אולי בחודש הבא'.
  אורבך: "הרעיון הוא להתנהג בשפע. אם למשל אני מתלבטת לפני אירוע אם לתת 500 שקל או 700 שקל עדיף לתת את הסכום הגבוה, מתוך מחשבה של שפע. אם תיתן שפע יחזור אליך שפע".

  מה לגבי הרעיון שאנחנו מושכים גם דברים שליליים? זה לא מפחיד להאמין שכל מחשבה קטנה יכולה לגרום אסון?
  אורבך: "לכן הסדנה שלנו בנויה מחמישה מפגשים, כדי להטמיע את הרעיון. במחשבה יוצרת מציאות כל מה שאתה מתמקד בו גדל. אנחנו מלמדות אנשים לא להתמקד במחשבות שליליות, הספקות תמיד יפריעו ויעמדו בדרך, אבל ככל שמתרגלים לחשוב כך רואים כמה זה חזק ומפתיע".
  יודקין: "אנחנו כבר למדנו לצחוק וליהנות מפאר היצירה, איך דברים קורים יותר טוב ממה שדמיינו. רואים שזה עובד".
  אורבך: "הנטייה שלנו היא ללכת לשלילי ואז אתה מושך יותר שלילי. כל הנחה שאתה מאמין בה תתממש ותוכיח את עצמה. אם אני מאמינה למשל שכולם שקרנים, המציאות תוכיח את זה. לכן אנחנו מתחילים בקורס קודם כל עם משימה קטנה ראשונה: ליישם את התהליך על משהו קטן. לבחור משהו קטן ולדמיין אותו קורה. להחליט למשל שהשבוע אני מושכת סכום כסף. זה יכול להגיע גם בדמות מתנה או הנחה או אפילו קופון על ארוחת בוקר – רואים שזה מתגשם. חשוב להתחיל בדברים קטנים, ולא כאלה שכל חייך מוטלים בהם על הכף".

  אתן חייבות להסכים שבסרט יש תופעות שגורמות לאדם הגיוני להרים גבה ולהטיל ספק בכל העניין. אנשים חולים מאוד בסרטן, למשל, שהבריאו לחלוטין רק בזכות המחשבות החיוביות. יש בזה היגיון?
  אורבך: "ידוע שסרטן היא מחלה שבה הגוף תוקף את עצמו, ובאותה צורה יכול גם לרפא את עצמו. יש אנשים שחולים ומבריאים בכלל בלי לדעת שחלו בסרטן. הפחד של רוב האנשים זה הכישלון, אבל אם אתה נמצא במקום שאין לך משהו, בריאות למשל, מה תפסיד אם תאמין בבריאות? מקסימום תצליח".

  יודקין: "זו תפיסה שמסתכלת אחרת על כישלון. אם אני מציבה לי מטרה עם תאריך, והגיע התאריך, והשגתי את המטרה חלקית או בכלל לא - זה אומר שנכשלתי? הרי אם בוחנים אנשים עם חזון כמו ביל גייטס או דונלד טראמפ, כמה פעמים הם ניסו עד שהצליחו? כמה פעמים הם איבדו הכל והחזירו חזרה? זה לא שינה להם את התפיסה שהם מצליחנים ויכולים לעשות את זה".
  אורבך: "לפעמים דברים לא קורים, אז אפשר לחשוב "היקום נגדי" או לחשוב שאולי זה לא הזמן או שאני צריכה לכוונן את המחשבה שלי. לפעמים המטרה היא בכלל אחרת מהתסריט שתכננו. אנחנו בוחרים לצאת מתוך הנחה שהכל לטובתנו. אסור להיתקע עם המחשבה 'למה זה מגיע לי?'.

  המחשבה הובילה לפורמולה אחת

  ואי אפשר לסיים בלי סיפור הצלחה מדהים, דווקא מחייו של בנה הצעיר של גלית יודקין. "לפני שנה וחצי", היא מספרת, "הבן שלי שהיה בכיתה ה' ראה שיש בערוץ הילדים תחרות בין זוגות של הורה-ילד. התחרות הייתה שאלות טריוויה ותחרות של ג'יפים מתהפכים בשלט. הפרס הסופי של מי שינצח בכל השלבים היה נסיעה לתחרות פורמולה אחת באירופה. מהרגע הראשון הבן שלי האמין שזה יקרה. הוא רשם אותו ואת אביו באינטרנט לתחרות, יומיים אחרי זה כבר היינו בדרך לאולפן. בדרך לשם, בנסיעה, שואלת אותו בתי הקטנה: 'מה יקרה אם לא תנצחו?', והוא ענה לה משפט שמסכם את כל מהות הרעיון: 'אנחנו כבר ניצחנו, אנחנו רק נוסעים לקחת את הפרס'. כך היה לאורך כל הדרך - משלב לשלב הם עלו, כל פעם היה איזשהו שובר שוויון ולאורך כל הדרך המשכנו המשפחה כולה לתרגל חשיבה יוצרת מציאות. לקראת התחרות האחרונה, הבן שלי פנה לאבא שלו ושאל אותו 'תספר לי איך נראה ומה מרגישים בתחרות פורמולה?'. הוא פשוט יישם את השלב השלישי- דמיין שהוא כבר שם".

  במהלך תחרות הגמר האחרונה ישבה משפחת יודקין כוססת אצבעות בביתה במודיעין, והבן והאב התחרו מול עיניהם בטלוויזיה על הפרס הגדול. "אנחנו לא צעקנו 'בוז' לקבוצה השנייה, רק עודדנו את שלנו", מספרת יודקין - וגם שנה וחצי אחרי עדיין רואים את ההתרגשות בפניה. "ארזתי לשניהם כבר מזוודות לנסיעה כי אמרתי 'מקסימום נפרק אחר כך'. יצרתי מציאות שהם כבר טסים. נגד כל הסיכויים הם באמת זכו באותה תחרות וטסו לפורמולה אחת".

  כשאתן מספרות את זה, כל הרעיון נשמע ממש כמו קסם. אתה מבקש ואתה מקבל.
  אורבך: "זה קסם עצמי. זה לא שאתה יושב בחיבוק ידיים והדברים קורים. חייבים להבין שיש לנו אפשרות לשלוט בזה. יש דרך פעולה. מחשבה יוצרת מציאות יכולה גם לקדם דברים שלא ציפית להם".
  יודקין: "אנחנו מיישמות וחיות את כל מה שאנחנו מלמדות, ומודיעין מלאה באנשים שרוצים להתקדם ולהצליח. אנחנו מציעות רק את הכלים".
  אורבך פורצת בצחוק, ומצביעה עליי,"הדוגמא הכי טובה להצלחה של זה היא את. רצינו כתבה בעיתון ואת הגעת. מחשבה יצרה מציאות".

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (13)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     30/3/09 10:33:

   צטט: MARY N 2009-03-26 20:21:08


   העקרון של סרט "הסוד" מוכר לי מזה שנים רבות. גם אני כמוכן מאמינה שמחשבה יוצרת מציאות וכך גם מלמדת את התלמידים שלי. למרות זאת ראיתי כמה לא פשוט ליצור את המציאות כלצד החלק הגלוי והרצוי קיים פאן נסתר שחוסם ובולם. ועל זה לרוב לא כותבים ולא מדברים.

   כדי להכניס לבית חפץ חדש צריך לפנות לו תחילה מקום. נראה לי שזה החלק החשוב בתהליך יצירת המציאות-לפנות, לשחרר, לפתוח ...

   ורק אז הרשות נתונה.

    הי מרי,

   נהדר לשמוע שגם את עוסקת בנושא הזה.

   מסכימה לגמרי שכדי שתהליך יצירת המציאות יעבוד, צריך לשחרר אמונות ופחדים שמעכבים אותנו מלהשיג את מה שאנחנו רוצים. מאוד חשוב להסביר את הנקודה הזאת כדי שאנשים יבינו את התמונה כולה ולא רק את החלק החיצוני.

   שושי ואני בהחלט מדברות על כך בהרצאות ובקורסים שלנו ועובדות על שחרור המחסומים עם המתאמנים שלנו.

   אשמח לשמוע ממך עוד,

   גלית

    

     30/3/09 10:29:

   צטט: סביון סגל 2009-03-26 18:46:08

   חברות יקרות שלי..

    

   תענוג לראות מקרוב את כל התהליך,,

   וכמובן את התוצאה הבלתי נמנעת - הצלחה בענק!!

    

   חיבוקים

    

   סביון

    

    

   הי סביון,

   המון המון תודה על הפרגון.

   נשיקות,

   גלית

     26/3/09 20:21:


   העקרון של סרט "הסוד" מוכר לי מזה שנים רבות. גם אני כמוכן מאמינה שמחשבה יוצרת מציאות וכך גם מלמדת את התלמידים שלי. למרות זאת ראיתי כמה לא פשוט ליצור את המציאות כלצד החלק הגלוי והרצוי קיים פאן נסתר שחוסם ובולם. ועל זה לרוב לא כותבים ולא מדברים.

   כדי להכניס לבית חפץ חדש צריך לפנות לו תחילה מקום. נראה לי שזה החלק החשוב בתהליך יצירת המציאות-לפנות, לשחרר, לפתוח ...

   ורק אז הרשות נתונה.

     26/3/09 18:46:

   חברות יקרות שלי..

    

   תענוג לראות מקרוב את כל התהליך,,

   וכמובן את התוצאה הבלתי נמנעת - הצלחה בענק!!

    

   חיבוקים

    

   סביון

     21/3/09 18:46:

   המון המון תודה לכל התגובות המפרגנות והאוהבות.

   אנחנו עושות את זה בהמון אהבה ושמחה.

   שושי וגלית

   שושי וגלית יקרות,
   המון בהצלחה,

   מקווה שהשפע ימלא את הבית והלב,

   נעמה

     19/3/09 08:49:

   שושי וגלית..אתן מדהימות !!!

   בעלי ואני מאוד מאוד נהנו והחכמנו מההרצאה שהעברתן השבוע "מחשבה יוצרת מציאות".

    אין ספק ששתיכן מאמנות עם המון אהבה, אני אוהבת את הגישה החיובית שלכן לחיים.

   הצלחה רבה לשתיכן...

   אתי

   דולסריאס - קינוחים אותנטיים ודברי מאפה

     19/3/09 08:07:

   מדהימות שאתן,

   שיהיה בהצלחה.

   באהבה.נשיקה

     19/3/09 01:18:


   YOU GO GIRLS!!!!!

   הסוד אכן עובד

   ומחשבה מייצרת מציאות

   אני כבר מיישמת את כל התורה והיא עובדת כמו קסם!!!

   צירפתי סרטון בנושא

    

   http://www.youtube.com/watch?v=J5465fnlMzI

    

   מקסימות שלי

   לירון

   הסודות הקטנים של המרשתים הגדולים

     18/3/09 18:10:

   כל הכבוד,

    

   סיפור מדהים עם התחרות של הבן ופורמולה 1.

    

   שתמשיכו להצליח ולעשות רק טוב לאנשים.

    

   יוסי שטיינבלט
   "העידן החדשני של השיווק הרשתי"
   "קורס YBI לשיווק ומיתוג אישי ברשת"

     18/3/09 17:23:

   לשושי  וגלית בהצלחה.

   זכורנה שעל מנת שהאדם ירצה להצליח הוא צריך לנקות את המחסומים
   הפחדים והכשלונות בשרשרת הגילגולים כאן ועכשו.

   בעצם אני סומכת עליכן שאתן יודעות את הדרך.

   ההגשמה מצריכה תהליך הוויתי.

   בברכה ואהבה  כוכבה אהבה כאן עכשו ולנצח.

     18/3/09 16:22:
   תודה
     18/3/09 12:11:

   "אביב הגיע"
     

   בהצלחה

   פרופיל

   שושי @ גלית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות