כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 509 - Namaste

  39 תגובות   יום שבת, 21/3/09, 01:43

  ***********************************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  ***********************************************************************************************************************************

  שבועיים קשים עברו על כוחותינו ללא לוסט, שבועיים שבהם הרגשנו אבודים ממש כמו עויין שנקלע (ונכלא) על לא עוול בכפו לתחנה של הדארמה. אבל עכשיו הם חזרו - חזרו ובגדול! ובזמן שקייט, ג'ק והארלי מתרגלים למופע שנות השבעים; בזמן שסעיד מתחיל להתרגל לצד השני של הסורג ובריח; ובזמן שסאן ופרנק מתרגלים מפגשים מהסוג השלישי עם כריסטיאן שפרד... כל אותו הזמן ניקרו בראשי שתי שאלות. השאלה הגדולה היא איפה לכל הרוחות נמצא ג'ון לוק בכל הסיפור הזה, וכמה זה לא יפה מצידנו שהזנחנו אותו ככה עם הווירדוז החדשים מאג'ירה במקום לתת לו להצטרף לשאר החברים שלו מפעם. ובמידה פחותה יותר, השאלה השנייה היא לאן נעלם דניאל פראדיי, שכפי שסוייר רמז לנו במהלך הפרק - הוא איננו עימנו יותר. אז אני מאוד מקווה שבמהרה בימינו נשוב ונפגוש את שתי הדמויות החשובות האלה, אבל בינתיים - יש לנו מטוס נוסעים שלם להנחית, ובאותו זמן (לא, בעצם לא באותו זמן) מסיבת הגיוס של הדארמה עומדת להתחיל בכל רגע. אז...

   

  יאללה, מתחילים!

   

  הפרק שלנו נפתח בסצינה שכאילו נלקחה הישר מהסרט "טיסה נעימה": שעת לילה מאוחרת, טיסת 316 של אג'ירה איירליינס משייטת בביטחה באוויר, כשלפתע - טלטולים חזקים, המנועים שובקים חיים, הקשר הולך לאיבוד, אור לבן חזק מציף את כולם ו... הופ! אנחנו בחזרה על האי. וכל הכבוד לו לפרנק לפידוס הטייס שהצליח להנחית את המטוס בצורה כמעט מושלמת (יהי זכרו של טייס המשנה ברוך). זוכרים את פרוייקט חציבת האבנים שעליו עבדו קייט וסוייר בתחילת העונה השלישית, בזמן שהם נישבו בידי האחרים? זוכרים שסוייר שאל את ג'ולייט לאיזו מטרה מיועד מסלול ההמראה הזה שעליו הם עומלים באי ה"הידרה", ושג'ולייט ענתה לו (בצחוק!) שזה מיועד לחייזרים? אז עכשיו אנחנו מבינים סוף סוף למה הוא נועד... להנחית את טיסת 316 על האי בשלום! ושלא תגידו שג'ייקוב לא יודע לתכנן דברים מראש. על המטוס, אנחנו מגלים שמלבד אילנה ה"קייט-wannabe" וסיזר ה"היה-מת-להיות-סוייר", נשארו מאחור גם בן, וסאן. מדוע סאן לא קפצה בזמן יחד עם שאר חבריה? האם זה משום שהאי בעצם לא חפץ בהגעתה, ממש כשם שהוא לא חפץ בחזרתו של בן אל האי?... בכל מקרה, עכשיו כבר ברור לנו שטיסת אג'ירה נחתה על האי בהווה כפי שהוא מוכר לנו, קרי: שנת 2008.

   

  לעומת זאת, שלושים שנה קודם לכן, נרשמת פגישה מרגשת במיוחד בין ג'ק, הארלי וקייט לבין סוייר. בזמן שג'ק וסוייר לוחצים ידיים ביובש ובקורקטיות כאילו רק עכשיו הם הכירו, יש ניצוצות וחשמל באוויר בזמן שסוייר זוכה סוף כל סוף לחבק את קייט (ולהפך - קייט זוכה לחבק את סוייר), אחרי שלוש שנים של היעדרות. ניתן רק לנחש מה עבר לסוייר בראש באותו זמן - שאם הוא רק היה יכול, הוא היה קורע מקייט את הבגדים באותו רגע, ומתגלגל איתה בפראות על הדשא באחו. אבל אין מה לעשות - ג'יימס צריך לשמור על פאסון, ולנו רק נותר לתהות מתי סוף סוף הנמר הסויירי יפרוץ מתוך גופו של החתול המבויית לה פלור.

   

  "זה רוטב-החווה-של-יוזמת-דארמה בכיס שלך, או שאתה ממש שמח לראות אותי?"

   

  סוייר מעדכן את חבריו שהם נמצאים בשנת 1977, ושצריך לדאוג להם מהר לסיפור כיסוי על נסיבות הגעתם לאי. באופן אירוני - ג'ק, קייט והארלי (ובקרוב גם סעיד) שרצו לחזור אל האי כדי לברוח מן השקר שבו הם חיו כבר שלוש שנים, נאלצים כעת לשתף פעולה עם שקר חדש לגמרי כדי לשרוד על האי. בינתיים, הם גם מספיקים לעדכן את ג'ין שאישתו הייתה איתם גם כן על הטיסה, מה שגורם לו לטוס אל תחנת "הלהבה" כדי לדבר עם רדזינסקי.

   

  רגע, סטופ.

  "הלהבה"?! "רדזינסקי"?!

  נשמע לכם מוכר?...

   

  תזכורת:

   

  "הלהבה" היא תחנת התקשורת של יוזמת דארמה, שמספקת להם קשר עם העולם החיצון. בעונה השלישית, למי שזוכר, התגורר בה ה"אחר" האהוב עליי ביותר - מיכאיל בקונין, הקיקלופ בעל הרטייה, זא"ל (זכר אחרים לברכה). כל זאת עד שבא ג'ון לוק והעלה את התחנה השמיימה בקול נפץ גדול. ורדזינסקי... רדזינסקי היה שותפו של קלווין איינמן בתחנת "הברבור", עוד הרבה לפני שדזמונד הגיע אל האי. הוא גם האיש שצייר את מפת הסתרים של תחנות האי על דלת ההדף שבהאץ', האיש שערך מחדש את סרט ההדרכה על "הברבור" ושהניח את החלק הסודי והנסתר שלו בתוך ספר תנ"ך בתחנת "החץ" (עד שהתגלה על ידי מיסטר אקו), והאיש שבסופו של דבר, כך נודע לנו - התאבד בירייה על יד המחשב שב"ברבור". אבל נכון לעכשיו רדזינסקי חי וקיים, ואנחנו גם יכולים לראות אותו בונה את המודל לתחנת "הברבור", מה שאומר לנו שנכון לרגע זה היא בכלל איננה קיימת.

   

  יום יבוא וגם את התחנה הנחמדה הזאת ג'ון לוק ישמיד

   

  אנחנו עוברים קדימה בזמן ורואים את גירסת לפידוס לנאום ה-"Live together - Die alone" של ג'ק לאחר ההתרסקות. סיזר, שמתאמץ מאוד להיות הסוייר החדש, מנהיג את האופוזיציה לקפטן ומתחיל לשכנע את שאר הנוסעים ללכת ולבדוק מה יש במבנים שעל האי הקטן שעליו הם נחתו. סאן מנצלת את משבר המנהיגות כדי לבלוש אחרי בן, שנראה גם הוא מאוכזב מאוד מזה שהוא לא מצא את דרכו אל האי ביחד עם יתר חברי האושיאניק סיקס. ואולי בן שוב מהתל בנו, והוא יודע בדיוק מה קורה, ולמה.

   

  בינתיים, ג'ולייט שכבר מעודכנת במתרחש הולכת להשיג את רשימת המגוייסים החדשים מאיימי, ובאותה הזדמנות שואלת אותה אם היא כבר החליטה על שם לתינוק החדש שנולד לה. איימי אומרת שכן, ושלתינוק קוראים אית'ן. לא נראה לי שיש מישהו שלא זוכר את השם הזה - זהו אית'ן רום האיום והנורא!!! ה"אחר" הראשון שזכינו לפגוש אי פעם, ועכשיו אנחנו מגלים שבעצם הוא נולד כתינוק של הדארמה, ושבאיזשהו שלב בחייו - ממש כמו בן - הוא עשה מהפך של 180 מעלות והצטרף ל"אחרים". שוב, באופן אירוני, אית'ן היה אחד משני האנשים (השני היה ריצ'ארד) שגייסו את ג'ולייט להגיע אל האי על תקן של מומחית לפוריות - מה שגרם לכך שבסופו של דבר ג'ולייט יילדה אותו בעצמו. איימי שואלת את ג'ולייט בפולניות אופיינית מתי כבר לה ולג'ים יהיה תינוק משלהם, וג'ולייט עונה לה באופן דו משמעי ש-"time's gotta be right". כנראה ששנת 1977 לא נועדה לכך עדיין.

  סוייר מביא את ג'ק, קייט והארלי ל"דארמהוויל", ואל מה שנראה כמו מסיבת גיוס שמחה במיוחד של אנשי היוזמה החדשים. בזמן שקייט נראית ממש כאילו היא יצאה מפסטיבל המחולות בכרמיאל, לג'ק נמחק מהר מאוד החיוך מהפרצוף כשהוא מבין שתפקידו החדש ביוזמה יהיה... שרת. אני מתערב איתכם שסוייר משך בחוטים כדי לדאוג לשיבוץ ה"נוח" הזה, רק בשביל לתת לג'ק ככה, בקטנה. את השם של קייט לא מצליחים למצוא ברשימות, ורגע לפני שהיא חושבת על לברוח מהמקום כמו שהיא תמיד רגילה לעשות - ג'ולייט מגיעה ומכסתחת עליה כמו גדולה. ברוכים הבאים ליוזמת דארמה. כולם להסתכל למצלמה, חיוך גדול ו... נמאסטה!!!

   

  מחזור 77' יוצא לדרך

   

  באותו זמן, בתחנת "הלהבה", ג'ין ורדזינסקי מגלים שעויין חדר אל תחומי המחנה. שניהם ממהרים לתפוס אותו בנשקים שלופים, רק כדי לגלות שמדובר בעצם בסעיד, שלרוע מזלו לא זו בלבד שהוא עדיין כפות באזיקים (מסיבה שעדיין אינה ידועה לנו), אלא שכעת הוא גם נחשד כ"one of them". ג'ין נאלץ לכלוא את סעיד בחדר סגור ב"להבה", בזמן שרדזינסקי מנסה לשכנע את לה פלור שהאחר שהם תפסו נחשף לדגם של "הברבור", שהוא בוודאי מרגל, ושלפי דעתו הם צריכים להרוג אותו. מזכיר לכם משהו? השם "הנרי גייל" מצלצל לכם מוכר? אז, באמצע העונה השניה, היה זה סעיד הראשון מקרב האבודים שגילה את מנהיג האחרים לכוד ברשתה של דניאל רוסו. הוא הביא אותו אל תחנת "הברבור", כלא אותו יחד עם ג'ון לוק בחדר התחמושת, ולאחר שהדגים לו מה זה קבלת פנים עיראקית מסורתית - הוא השתכנע סופית שמדובר ב"אחר" - ומכיוון שכך, אחת דינו: למות. איך שהגלגל התהפך לו עכשיו. עכשיו סעיד נחשב ל"אחר", ונכלא בחדר סגור עד שיחליטו מה לעשות איתו. והכי גרוע מבחינתו היא העובדה שהוא חייב לשחק את המשחק בשביל לשרוד, ולהוציא מפיו את המשפט הלא יאומן והכל-כך סימלי מבחינתו: "I am one of them".

   

  על ה"הידרה", בן מוביל את סאן אל החוף, ואל סירות העץ שאותן כבר ראינו בעבר. רגע לפני שהוא מתכוון לחתור בחזרה אל האי, סאן משחקת מלוכלך ומעלפת את בן בעזרת משוט. היא לוקחת איתה את פרנק, ושניהם מגיעים אל המזח ששימש בעבר את הצוללת של הדארמה ושל "האחרים" (עד שבא ג'ון ופוצץ גם אותה), רק בשביל לגלות שהמקום כולו נטוש, מוזנח ו... מפחיד. אנחנו שומעים את הקולות המוכרים של סמוקי בסביבה, וגם את הלחישות המסתוריות שנשמעות בסראונד, ואז... דלת אחת הבתים נפתחת בקול חריקה, ומן הבית יוצא רוח הרפאים הידידותי - כריסטיאן שפרד. כריסטיאן מתנדב להראות לסאן בדיוק איפה - או יותר נכון, מתי - בעלה נמצא, ואומר לה שתהיה לה דרך ארוכה מאוד לחזור לשם.

   

  "נמאס לי כבר מהביקתה, החלטתי שהגיע הזמן בשבילי לעבור ליישוב קהילתי"

   

  במחנה של הדארמה, ג'ק קופץ לבקר את סוייר ומופתע לגלות שם את ג'ולייט. בכלל, המפגש בין ג'ק לג'ולייט, שציפיתי שיהיה הרבה יותר טעון, התברר בסופו של דבר כיבש למדיי - מה שהעלה מבחינתי את הספק אם ג'ק באמת אי פעם הרגיש כלפיה משהו. המפגש שלו עם סוייר, לעומת זאת, היה טעון במיוחד. סוייר התאמץ להבהיר לג'ק שיש עכשיו שריף חדש בעיירה, ושימיו הגדולים של ג'ק כמנהיג תמו. הוא מנהל עם ג'ק דיון על מנהיגות, ומונה את ההבדלים בין שיטות ההנהגה של ג'ק לבין שיטות ההנהגה שלו: בזמן שג'ק פעל כל הזמן מתוך תגובה למתרחש, סוייר מקדים מחשבה לפעולותיו. או במילים אחרות: סוייר פועל מהראש, בזמן שג'ק היה פועל מהבטן. אולי בגלל זה היו צריכים להוציא לו את התוספתן בסוף העונה הרביעית. ג'ק המושפל עוזב את הבית, בזמן שסוייר שוב לוטש מבטים מתחננים לכיוונה של קייט (אחח, המוסכמות החברתיות האלה שעוצרות בעדו עכשיו. אה, והעובדה שהוא תקוע עם ג'ולייט, כמובן).

   

  ובאותו לילה, מגיע אל תא המעצר המאולתר של סעיד אורח בלתי צפוי. כמו ג'ולייט שהיתה מביאה סנדוויצ'ים לג'ק, גם הוא נושא בידו סנדוויץ' לשבוי החדש. כנראה שלאורח הזה תמיד היתה חיבה ל"אחרים", לכן הוא מתעניין כל כך ב"אחר" שהגיע אליהם. סעיד ג'ראח, שכעבור שלושים שנה עתיד לכלוא את הנרי גייל מאחורי סורג ובריח, פוגש עכשיו את אותו הנרי גייל בצעירותו, הפעם - מן הצד השני של הסורגים. כן כן, ידענו שהוא אמור להגיע מתישהו אל האי, ולא שיערנו בנפשנו שהוא כבר נמצא ממש שם. קבלו את הילד בן. בן ליינוס. או או... Here comes trouble...

   

  הבן הבן יקיר לי

   

  שתהיה שבת שלוסט לכולם!!!

  דרג את התוכן:

   תגובות (38)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/3/09 22:05:

   צטט: miss t 2009-03-27 19:53:07


   לא קראתי אף מילה...

   כוכב, כי אני מרגישה לארג'ית היום :)

    

   (כמובן שמבטיחה לחזור ולקרוא אחרי שאצפה בעונה, ואולי גם תהיה לי תגובה קצת יותר עניינית..)

   אוי נשששששמה...

   מעריץ אותך על הסבלנות ועצבי הברזל שלך.

   תודה כפרות נשיקה

    

     27/3/09 19:53:


   לא קראתי אף מילה...

   כוכב, כי אני מרגישה לארג'ית היום :)

    

   (כמובן שמבטיחה לחזור ולקרוא אחרי שאצפה בעונה, ואולי גם תהיה לי תגובה קצת יותר עניינית..)

     25/3/09 15:58:

   צטט: מלכת האמבטיה 2009-03-25 15:39:35


   כאמור, איני צופה בסידרה, אבל תמיד מעריכה את ההשקעה המטורפת בפוסטים.

   הפעם, גם אהבתי את מטבע הלשון, "שבת שלוסט"...

   כך שהכוכב מצדיק עצמו פעמיים.

    

   שיהיה לך אחלה. גם יום, גם שבוע... ובכלל, כללית. אחלה.

    

    

   כבוד כפול ומכופל הוא לי לקבל תגובה יפה שכזו ממישהי שבכלל לא צופה בסדרה...

    

   תודה רבה יקירה!!! שיהיה גם לך יום נפלא, שבוע מקסים וחודש נהדר... נשיקה

    

     25/3/09 15:39:


   כאמור, איני צופה בסידרה, אבל תמיד מעריכה את ההשקעה המטורפת בפוסטים.

   הפעם, גם אהבתי את מטבע הלשון, "שבת שלוסט"...

   כך שהכוכב מצדיק עצמו פעמיים.

    

   שיהיה לך אחלה. גם יום, גם שבוע... ובכלל, כללית. אחלה.

    

    

     25/3/09 09:38:

   צטט: moonlight_shadow 2009-03-25 08:11:53


   איזה מ-ז-ל שיש אותך פה כדי לעשות את כל הקישורים על כל פיפס קטן בפרקים...

    

   מי בכלל זוכר ש?.... אתה!!!

    

   כשהמטוס של אג'ירה התרסק והיתה ספירה לאחרו, שמענו את ה-16,15 :)

   ואיך כריסטיאן ידע שג'ין היה ב-77? כלומר- ברור שהוא עצמו ידע כי הוא יודע הכל... אבל כשהוא הראה את התונה לסאן כהוכחה שג'ין היה שם ב-77, היא הרי לא רואה אותו. היא רואה את השאר אבל מי מבטיח לה שג'ין שם?

    

   וזו רק אני, או שכל פעם ששואלים שם "'where is..." אני ישר הופכת את זה בראש ל"...when is"

   בשביל זה אני פה!!! צוחק

    

   העלית פה נקודה יפה, ששמענו את המספרים המפורסמים בקשר של המטוס רגע לפני שהוא התרסק על האי. אם אתם זוכרים, ההודעה של דניאל רוסו בתחנת השידור החליפה את שידור המספרים האלה במשך 16 השים האחרונות. ואז הגיע צ'ארלי לתחנת "המראה" ובכלל ניתק לחלוטין את השידור. ולכן השאלה הנשאלת היא: איך לכל הרוחות חזרו המספרים להיות משודרים?!...

    

   ובקשר לכריסטיאן שידע על ג'ין - כמו שאמרת, כריסטיאן (כנציג של ג'ייקוב) אכן יודע ה-כ-ל. וסאן היא בחורה חכמה, והיא יודעת שכדאי לה לסמוך עליו כשהוא אומר לה שג'ין שלה נמצא 30 שנה מוקדם יותר על האי.

    

   וזו לא רק את שהופכת את ה-where ל-when....

    

   שיהיה לך שבוע נפלא!!!

    

     25/3/09 08:11:


   איזה מ-ז-ל שיש אותך פה כדי לעשות את כל הקישורים על כל פיפס קטן בפרקים...

    

   מי בכלל זוכר ש?.... אתה!!!

    

   כשהמטוס של אג'ירה התרסק והיתה ספירה לאחרו, שמענו את ה-16,15 :)

   ואיך כריסטיאן ידע שג'ין היה ב-77? כלומר- ברור שהוא עצמו ידע כי הוא יודע הכל... אבל כשהוא הראה את התונה לסאן כהוכחה שג'ין היה שם ב-77, היא הרי לא רואה אותו. היא רואה את השאר אבל מי מבטיח לה שג'ין שם?

    

   וזו רק אני, או שכל פעם ששואלים שם "'where is..." אני ישר הופכת את זה בראש ל"...when is"

     25/3/09 00:33:

   צטט: plastilinit 2009-03-25 00:06:42

   צטט: yacobzon 2009-03-21 18:59:16

   צטט: plastilinit 2009-03-21 12:43:14

   פרק מעולה, אבל כרגע מוחי הקטנוני מתעסק רק באיך לעזאזל, בהפקת המופת הזו, יש מצבים כאלו:

    

    

    

   או במילים אחרות- לשכוח צל של המצלמה והחוטים בפריים??? אני מאוד מקווה שיש לזה הסבר עלילתי!!  

    

   הסירי דאגה מליבך - פלסטלינית!!!

   מדובר בסך הכל העמוד תאורה "סטנדרטי" של יוזמת דארמה. והנה ההוכחה:

    

    אני בוחרת לקפוץ שפתיים בפולניות אופיינית ולהמשיך להאמין בשלי, נו, שוין :)

    

   חחחחח...

    

   "The truth is out there"

    

     25/3/09 00:06:

   צטט: yacobzon 2009-03-21 18:59:16

   צטט: plastilinit 2009-03-21 12:43:14

   פרק מעולה, אבל כרגע מוחי הקטנוני מתעסק רק באיך לעזאזל, בהפקת המופת הזו, יש מצבים כאלו:

    

    

    

   או במילים אחרות- לשכוח צל של המצלמה והחוטים בפריים??? אני מאוד מקווה שיש לזה הסבר עלילתי!!  

    

   הסירי דאגה מליבך - פלסטלינית!!!

   מדובר בסך הכל העמוד תאורה "סטנדרטי" של יוזמת דארמה. והנה ההוכחה:

    

    אני בוחרת לקפוץ שפתיים בפולניות אופיינית ולהמשיך להאמין בשלי, נו, שוין :)

    

     23/3/09 20:07:

   צטט: JOY 2009-03-23 19:02:54

   שוב מגיעה באיחור 

   (פושעת שכמותי)

   וכיאה למאחרת,

   רוב הדברים המעניינים כבר נאמרו,

   כל שנותר הוא להוסיף...!

    

   רדזינסקי- נדמה לי שהוא המוח מאחורי כל הפרוייקט הזה. החנון האולטימטיבי נקרא לו.

   הוא דרך בכל תחנה מעניינת על האי והשאיר את חותמו.

    

   יש לי סברה שאיפשהו במהלך הזמן משהו מתפקשש ונוצר שם איזה לופ או משהו,

   וזו הסיבה שנשים לא יכולות ללדת על האי. אולי הן מגיעות מזמן אחר,

   אולי האי בזמן אחר,

   אולי 4 העונות הראשונות בכלל לא קרו ב- 2004?

   אולי זה בן הזקן שהחזיר את הזמן ומנסה לתקן איזה משהו שנעשה?

   (תרשו לי לחשוב בקול רם...)

    

   וכריסטיאן? אולי הוא לא חי במישור שבו אנו חיים?

   אולי כמו שיש זמן אחר יש גם תודעה אחרת?

    

   איזו סידרה!

   כל שנותר הוא לחכות ליום חמישי!

   ולפוסט הבא!

    

   נשיקה

    

    

   פשששש... איזה תיאוריות!...

    

   שתהיי לי בריאה.

    

   תבואי מאוחר, תבואי מוקדם - העיקר שבסוף את באה!!! צוחק

    

     23/3/09 19:02:

   שוב מגיעה באיחור 

   (פושעת שכמותי)

   וכיאה למאחרת,

   רוב הדברים המעניינים כבר נאמרו,

   כל שנותר הוא להוסיף...!

    

   רדזינסקי- נדמה לי שהוא המוח מאחורי כל הפרוייקט הזה. החנון האולטימטיבי נקרא לו.

   הוא דרך בכל תחנה מעניינת על האי והשאיר את חותמו.

    

   יש לי סברה שאיפשהו במהלך הזמן משהו מתפקשש ונוצר שם איזה לופ או משהו,

   וזו הסיבה שנשים לא יכולות ללדת על האי. אולי הן מגיעות מזמן אחר,

   אולי האי בזמן אחר,

   אולי 4 העונות הראשונות בכלל לא קרו ב- 2004?

   אולי זה בן הזקן שהחזיר את הזמן ומנסה לתקן איזה משהו שנעשה?

   (תרשו לי לחשוב בקול רם...)

    

   וכריסטיאן? אולי הוא לא חי במישור שבו אנו חיים?

   אולי כמו שיש זמן אחר יש גם תודעה אחרת?

    

   איזו סידרה!

   כל שנותר הוא לחכות ליום חמישי!

   ולפוסט הבא!

    

   נשיקה

    

    

     23/3/09 16:06:


   נרגעתי

   אימותיג'ון ממזרי ומשובח!

     23/3/09 16:05:

     23/3/09 09:40:

   צטט: y.a. 2009-03-23 04:35:15


   איים פאזלד!

   האם צירפת את ג'ון לוק להדגשת המסתורין, או שישנה תיאוריה נכלולית הטוענת שמי שלחש/לאט "עזור לי" לג'ון בבקתה, היה בעצם הוא עצמו בגרסת "לפני 30 שנה"?

   אני זוכר אמנם את הפרק שבו הוראס בונה בחלומו של ג'יק את הבקתה, אך במקביל דווקא זכורה לי, מהפרק שבו הבקתה מתגלה להארלי, תמונה על הקיר , אשה צעירה נדמה לי, עם  מראה אופייני לנשות המתיישבים במערב הפרוע, או לפחות בקידומת של אלף שמונה מאות ומשהו, שלדעתי מקמה את הבקתה בזמן אחר...

   אל תתבלבל, סתם ניצלתי את הבמה כדי לקדם את האימוטיג'ון (אימוטיקון+ג'ון) שהכנתי...

    

   ואין לי שמץ של מושג מי זה ג'ייקוב, בדיוק כמוך.

    

     23/3/09 04:35:


   איים פאזלד!

   האם צירפת את ג'ון לוק להדגשת המסתורין, או שישנה תיאוריה נכלולית הטוענת שמי שלחש/לאט "עזור לי" לג'ון בבקתה, היה בעצם הוא עצמו בגרסת "לפני 30 שנה"?

   אני זוכר אמנם את הפרק שבו הוראס בונה בחלומו של ג'יק את הבקתה, אך במקביל דווקא זכורה לי, מהפרק שבו הבקתה מתגלה להארלי, תמונה על הקיר , אשה צעירה נדמה לי, עם  מראה אופייני לנשות המתיישבים במערב הפרוע, או לפחות בקידומת של אלף שמונה מאות ומשהו, שלדעתי מקמה את הבקתה בזמן אחר...

     22/3/09 20:59:

   צטט: y.a. 2009-03-22 20:38:12


   האמת היא שג'יקוב הוא הנעלם הגדול במשוואה עד עתה. גם בעונה הנוכחית מאירת העינים, בה סוף סוף מתחילים להבין חלק מהסודות שמלווים אותנו מההתחלה, לא נחשף עד עתה ולו רמז לזהותו...

    

     22/3/09 20:38:

   האמת היא שג'יקוב הוא הנעלם הגדול במשוואה עד עתה. גם בעונה הנוכחית מאירת העינים, בה סוף סוף מתחילים להבין חלק מהסודות שמלווים אותנו מההתחלה, לא נחשף עד עתה ולו רמז לזהותו...
     22/3/09 19:44:

   צטט: y.a. 2009-03-22 19:16:04

   הו לורד. יש לי וידוי. אי שם בנבכי העונה השלישית סטיתי מן הדרך. הלחיצה חסרת התכלית על המספרים בהאט'צ טמטמה אותי. ותולעת הספק כרסמה בי, חוטא נקלה שכמוני. אי לוסט מיי ווי בנפתולי הביוגרפיה של סון וג'ין ,בכלובי הדובים וביאכטה של דזמונד והיה לי פלאשבק למחצית השנייה והמבורברת של "טווין פיקס" ...השטן פיתתני להאמין כי היוצר הגדול הב לוסט איט...ואז...ראיתי את האור ..הו מה מתוק החסד שאפפני למראה הפלאשפורוורדים של העונה הרביעית...וכעת, בעונה החמישית אדם מאמין אני...הללויה, פרייז דה לורד!

   (האם החרטה הכנה תחסוך ממני קפה עם בן?...) 

   אמממ...

    

   בלתי החלטי 

    

   ג'ייקוב רוצה שתיגש אליו לביקתה.

    

     22/3/09 19:16:

   הו לורד. יש לי וידוי. אי שם בנבכי העונה השלישית סטיתי מן הדרך. הלחיצה חסרת התכלית על המספרים בהאט'צ טמטמה אותי. ותולעת הספק כרסמה בי, חוטא נקלה שכמוני. אי לוסט מיי ווי בנפתולי הביוגרפיה של סון וג'ין ,בכלובי הדובים וביאכטה של דזמונד והיה לי פלאשבק למחצית השנייה והמבורברת של "טווין פיקס" ...השטן פיתתני להאמין כי היוצר הגדול הב לוסט איט...ואז...ראיתי את האור ..הו מה מתוק החסד שאפפני למראה הפלאשפורוורדים של העונה הרביעית...וכעת, בעונה החמישית אדם מאמין אני...הללויה, פרייז דה לורד!

   (האם החרטה הכנה תחסוך ממני קפה עם בן?...) 

     22/3/09 12:24:

   צטט: לירון פיין 2009-03-22 11:58:41

   צטט: yacobzon 2009-03-21 23:22:21

   צטט: y.a. 2009-03-21 22:51:48


   סחתיין ג'יקובסון. התגעגעתי שבועיים לפוסט שלך וכתבת מעולה כהרגלך...

   הזכרון הפנומנלי שלך לגבי רודזינסקי מתחיל להפיל לי את האסימון שהיוצרים המלעונים של הסדרה אכן שזרו את כל פרטי העלילה חמש עונות מראש, ולא אילתרו תוך כדי (כמאמר סוייר לג'ק...). גאונים.

   שאלות:

   אם דניאל פאראדי עזב את החבורה, איך זה מסתדר עם נוכחותו במנהרת הכרייה  של דארמה בעת מציאת הגלגל? יתכן ועבד שם תקופה מסויימת עד לעזיבתו, אך לאן פרש על מנת לחזור ולהטריד את שרלוט הקטנה מפעם לפעם?

   ובחזרה לעתיד: האם עיר הרפאים של דארמה דהיום מרמזת שהאחרים מעולם לא חזרו לשם אחרי פלישת חיילי ווידמור? האם הם מסתתרים והאם בן, שנראה שמעולם לא ויתר על המנהיגות לג'ון לוק - חש לחבור אליהם על מנת להגן עליהם ולהובילם שוב ? ואם כך - מדוע חזר לניצולי אג'ירה על תקן של פצוע, שם מצא אותו ג'ון החוזר לחיים? הרי היה יכול בנקל לקחת את אחת הסירות הנותרות ולצאת אל האי...?

   רוב תודות!!!

    

   מה זאת אומרת - היה לך ספק כלשהו שיוצרי הסדרה לא תכננו את הכל מראש?! העלילה הראשית היתה ידועה להם עוד מהפיילוט!!! ועלילות המשנה הן דברים שהתווספו במהלך השנים.

   ועכשיו לתשובות:

   הקטע של דניאל ב"סחלב" שאותו ראינו בפרק הראשון לעונה, התרחש ככל הנראה לפני שעזב את היוזמה. יכול להיות שדניאל ניצל התחנה שמיועדת להוציא אנשים מחוץ לאי, כדי לצאת בעצמו החוצה???...

   ראינו שה"דארמוויל", שהפכה ברבות הימים ל-"otherton", אכן נטושה ושוממה בשנת 2008. מה שאומר שהאחרים העדיפו שלא לחזור אליה, ואולי הם בכלל עדיין מחכים למנהיג החדש שלהם ג'ון לוק שככה נעלם להם פתאום כמה רגעים לאחר שהפך למנהיגם באופן רשמי. מדוע בן חזר אל ניצולי אג'ירה זו שאלה טובה, הפתרון שאני מעלה כרגע בראשי הוא שאחד הניצולים מצא אותו מעולף (תודה גדולה לסאן ולמשוט) והחזיר אותו אל תחומי תחנת ה"הידרה".

    

    אחת הביקורות של אנשים על לוסט היא שהסדרה נראית להם מומצצת מהאצבע ושהיוצרים מתאמצים ליצור פיתולים עלילתיים כדי להחזיק רייטינג וכו' וכו' - משהו בסגנון שושלת ומלרוז פלייס, ואפילו נמלטים.

    

   ועל זה אני אומר, ברשעות זועמת קדושה: אנשים קטנים מבינים רק דברים קטנים. דברים גדולים, מורכבים, לא נתפסים להם בכלל בתודעה. ממששים את חדק הפיל וטוענים שהפיל דומה לצינור כיבוי אש.

    

   כי הסדרה הזו מתוכננת מראש לפרטי פרטים, בדיוק במתכונת של בבילון 5. הכל ידוע מראש! ולכן רמזים בעונה אחת מהדהדים בעונה 5. זה כל היופי שלה. היא כמו ספר מורכב מאוד, בו עמוד 600 עונה לעמוד 6. הכל נערך מראש וידוע.

    

    

   כוסאימא שלהם, הכופרים.

    

   (סעיד - עקור להם ציפורן. בעצם עזוב, שלח אותם לקפה אצל בן על החוף.)

   Amen to that והללללללללללללללללללללללללויה!!!

    

   צוחק

    

     22/3/09 12:02:

   צטט: yacobzon 2009-03-21 23:28:20

   הפרק השבועי של Lost - Untangled: הרי הוא לפניכם.

    

    

   מעולה!!!! :) תודה
     22/3/09 11:58:

   צטט: yacobzon 2009-03-21 23:22:21

   צטט: y.a. 2009-03-21 22:51:48


   סחתיין ג'יקובסון. התגעגעתי שבועיים לפוסט שלך וכתבת מעולה כהרגלך...

   הזכרון הפנומנלי שלך לגבי רודזינסקי מתחיל להפיל לי את האסימון שהיוצרים המלעונים של הסדרה אכן שזרו את כל פרטי העלילה חמש עונות מראש, ולא אילתרו תוך כדי (כמאמר סוייר לג'ק...). גאונים.

   שאלות:

   אם דניאל פאראדי עזב את החבורה, איך זה מסתדר עם נוכחותו במנהרת הכרייה  של דארמה בעת מציאת הגלגל? יתכן ועבד שם תקופה מסויימת עד לעזיבתו, אך לאן פרש על מנת לחזור ולהטריד את שרלוט הקטנה מפעם לפעם?

   ובחזרה לעתיד: האם עיר הרפאים של דארמה דהיום מרמזת שהאחרים מעולם לא חזרו לשם אחרי פלישת חיילי ווידמור? האם הם מסתתרים והאם בן, שנראה שמעולם לא ויתר על המנהיגות לג'ון לוק - חש לחבור אליהם על מנת להגן עליהם ולהובילם שוב ? ואם כך - מדוע חזר לניצולי אג'ירה על תקן של פצוע, שם מצא אותו ג'ון החוזר לחיים? הרי היה יכול בנקל לקחת את אחת הסירות הנותרות ולצאת אל האי...?

   רוב תודות!!!

    

   מה זאת אומרת - היה לך ספק כלשהו שיוצרי הסדרה לא תכננו את הכל מראש?! העלילה הראשית היתה ידועה להם עוד מהפיילוט!!! ועלילות המשנה הן דברים שהתווספו במהלך השנים.

   ועכשיו לתשובות:

   הקטע של דניאל ב"סחלב" שאותו ראינו בפרק הראשון לעונה, התרחש ככל הנראה לפני שעזב את היוזמה. יכול להיות שדניאל ניצל התחנה שמיועדת להוציא אנשים מחוץ לאי, כדי לצאת בעצמו החוצה???...

   ראינו שה"דארמוויל", שהפכה ברבות הימים ל-"otherton", אכן נטושה ושוממה בשנת 2008. מה שאומר שהאחרים העדיפו שלא לחזור אליה, ואולי הם בכלל עדיין מחכים למנהיג החדש שלהם ג'ון לוק שככה נעלם להם פתאום כמה רגעים לאחר שהפך למנהיגם באופן רשמי. מדוע בן חזר אל ניצולי אג'ירה זו שאלה טובה, הפתרון שאני מעלה כרגע בראשי הוא שאחד הניצולים מצא אותו מעולף (תודה גדולה לסאן ולמשוט) והחזיר אותו אל תחומי תחנת ה"הידרה".

    

    אחת הביקורות של אנשים על לוסט היא שהסדרה נראית להם מומצצת מהאצבע ושהיוצרים מתאמצים ליצור פיתולים עלילתיים כדי להחזיק רייטינג וכו' וכו' - משהו בסגנון שושלת ומלרוז פלייס, ואפילו נמלטים.

    

   ועל זה אני אומר, ברשעות זועמת קדושה: אנשים קטנים מבינים רק דברים קטנים. דברים גדולים, מורכבים, לא נתפסים להם בכלל בתודעה. ממששים את חדק הפיל וטוענים שהפיל דומה לצינור כיבוי אש.

    

   כי הסדרה הזו מתוכננת מראש לפרטי פרטים, בדיוק במתכונת של בבילון 5. הכל ידוע מראש! ולכן רמזים בעונה אחת מהדהדים בעונה 5. זה כל היופי שלה. היא כמו ספר מורכב מאוד, בו עמוד 600 עונה לעמוד 6. הכל נערך מראש וידוע.

    

    

   כוסאימא שלהם, הכופרים.

    

   (סעיד - עקור להם ציפורן. בעצם עזוב, שלח אותם לקפה אצל בן על החוף.)

     21/3/09 23:28:
   הפרק השבועי של Lost - Untangled: הרי הוא לפניכם.
     21/3/09 23:22:

   צטט: y.a. 2009-03-21 22:51:48


   סחתיין ג'יקובסון. התגעגעתי שבועיים לפוסט שלך וכתבת מעולה כהרגלך...

   הזכרון הפנומנלי שלך לגבי רודזינסקי מתחיל להפיל לי את האסימון שהיוצרים המלעונים של הסדרה אכן שזרו את כל פרטי העלילה חמש עונות מראש, ולא אילתרו תוך כדי (כמאמר סוייר לג'ק...). גאונים.

   שאלות:

   אם דניאל פאראדי עזב את החבורה, איך זה מסתדר עם נוכחותו במנהרת הכרייה  של דארמה בעת מציאת הגלגל? יתכן ועבד שם תקופה מסויימת עד לעזיבתו, אך לאן פרש על מנת לחזור ולהטריד את שרלוט הקטנה מפעם לפעם?

   ובחזרה לעתיד: האם עיר הרפאים של דארמה דהיום מרמזת שהאחרים מעולם לא חזרו לשם אחרי פלישת חיילי ווידמור? האם הם מסתתרים והאם בן, שנראה שמעולם לא ויתר על המנהיגות לג'ון לוק - חש לחבור אליהם על מנת להגן עליהם ולהובילם שוב ? ואם כך - מדוע חזר לניצולי אג'ירה על תקן של פצוע, שם מצא אותו ג'ון החוזר לחיים? הרי היה יכול בנקל לקחת את אחת הסירות הנותרות ולצאת אל האי...?

   רוב תודות!!!

    

   מה זאת אומרת - היה לך ספק כלשהו שיוצרי הסדרה לא תכננו את הכל מראש?! העלילה הראשית היתה ידועה להם עוד מהפיילוט!!! ועלילות המשנה הן דברים שהתווספו במהלך השנים.

   ועכשיו לתשובות:

   הקטע של דניאל ב"סחלב" שאותו ראינו בפרק הראשון לעונה, התרחש ככל הנראה לפני שעזב את היוזמה. יכול להיות שדניאל ניצל התחנה שמיועדת להוציא אנשים מחוץ לאי, כדי לצאת בעצמו החוצה???...

   ראינו שה"דארמוויל", שהפכה ברבות הימים ל-"otherton", אכן נטושה ושוממה בשנת 2008. מה שאומר שהאחרים העדיפו שלא לחזור אליה, ואולי הם בכלל עדיין מחכים למנהיג החדש שלהם ג'ון לוק שככה נעלם להם פתאום כמה רגעים לאחר שהפך למנהיגם באופן רשמי. מדוע בן חזר אל ניצולי אג'ירה זו שאלה טובה, הפתרון שאני מעלה כרגע בראשי הוא שאחד הניצולים מצא אותו מעולף (תודה גדולה לסאן ולמשוט) והחזיר אותו אל תחומי תחנת ה"הידרה".

     21/3/09 23:14:

   צטט: לירון פיין 2009-03-21 22:04:47

   רבותי,

   פרק חלש מאוד (יחסית לסדרה). כולה פרק אוריינטציה. די צפוי (זה דבר די נדיר שם בסדרה). שום דבר לא ב א מ ת  קרה בפרק הזה. שום תובנה חדשה לא נחשפה, שום חידה לא חודדה ושום פיתרון לא התפתר לו. אבל אני סלחן, מותר לסדרה כזו גם פרקים של "בוא נעביר קצת ת'זמן עם איזה צינגל'ה והיפיז".

    

    

   ירידה לצורך עליה.

   חייב להסכים איתך הפעם לירון... בפרק הזה לא חלה התפתחות משמעותית מסעירה במיוחד, ויותר מכל זה היה פרק אווירה (ולא סתם אווירה, אווירת סבנטיז גרובית). ושוב, חייבים לזכור שגם הפרקים הפחות מסעירים של אבודים הם עדיין הקרם דה לה קרם לעומת סדרות אחרות שקיימות (כי אין מה לעשות - אבודים היא הטובה מכולן לשון בחוץ), ושחוץ מזה, כמו שגם אתה הדגשת במילים "ירידה לצורך עלייה" - הפרק הזה משמש כהרמה להנחתה של הרבה סיטואציות חשובות, כמו למשל הנפילה של סעיד בשבי הדארמה, או המסע של סאן בחזרה לעבר.

    

     21/3/09 23:07:

   צטט: frieda 2009-03-21 19:45:53


   ירון ווייקי ווייקי!

   סעיד עם אזיקים כי כך הוא היה על המטוס (הו אילנה :)

    

   האמת - פרק מקסים (כמו כל דבר שקשור ב 70'...) אבל טיפל'ה צפוי לא? (שפרד האב, בן ג'וניור...)

    

   אני באמת מאד אבל מאד מקוה שהתשובה לנושא כריסטיאן שפרד לא תהיה רוח רפאים. לא מתאים. כנראה שהפתרון יותר דומה לתחית המתים של לוק!

    

   ולוק, בילה כל הפרק מן הסתם בתוך הארון, במטוס של לפידוס, ושאל את עצמו מה לעזאזל הנעליים האלה עושות עליו?

    

   ופארדיי - אני חושב שאם נחשוב עליו רגע ברצינות - הוא האיש שבילה בהכי הרבה מימדי זמן מכל בעלי התפקידים (אולי חוץ מבן) פלא שהוא נראה ככה?

   צוחק

    

   מממ... בקשר לסעיד - כנראה לא הסברתי את עצמי נכון. אנחנו יודעים שהוא הגיע למטוס אזוק ביחד עם אילנה שליוותה אותו - השאלה היא למה מראש הוא היה קשור באזיקים, ומה הסיפור שמסתתר מאחורי זה.

   נתקלתי כבר בתיאוריה שטוענת שכריסטיאן לא באמת מת, ושייתכן שהוא הוחזר לחיים עם הגעתו לאי כמו שזה קרה ללוק. יוצרי הסדרה העידו יותר מפעם אחת, באופן חד משמעי, שכריסטיאן שפרד אכן מת. בנוסף, כבר ראינו אותו כמה וכמה פעמים מופיע על האי ומחוצה לו - ונעלם. שזה דבר שלאיש חי (כמו ג'ון לוק, לדוגמא) יהיה קשה מאוד לעשות.

   ופראדיי המסכן... אל תשכח גם את כל שנות החשיפה המסיבית שלו לקרינה האלקטרומגנטית במעבדה. מה הפלא שכמה ברגים חשובים בראש שלו התרופפו להם במהלך השנים...

    

     21/3/09 22:51:


   סחתיין ג'יקובסון. התגעגעתי שבועיים לפוסט שלך וכתבת מעולה כהרגלך...

   הזכרון הפנומנלי שלך לגבי רודזינסקי מתחיל להפיל לי את האסימון שהיוצרים המלעונים של הסדרה אכן שזרו את כל פרטי העלילה חמש עונות מראש, ולא אילתרו תוך כדי (כמאמר סוייר לג'ק...). גאונים.

   שאלות:

   אם דניאל פאראדי עזב את החבורה, איך זה מסתדר עם נוכחותו במנהרת הכרייה  של דארמה בעת מציאת הגלגל? יתכן ועבד שם תקופה מסויימת עד לעזיבתו, אך לאן פרש על מנת לחזור ולהטריד את שרלוט הקטנה מפעם לפעם?

   ובחזרה לעתיד: האם עיר הרפאים של דארמה דהיום מרמזת שהאחרים מעולם לא חזרו לשם אחרי פלישת חיילי ווידמור? האם הם מסתתרים והאם בן, שנראה שמעולם לא ויתר על המנהיגות לג'ון לוק - חש לחבור אליהם על מנת להגן עליהם ולהובילם שוב ? ואם כך - מדוע חזר לניצולי אג'ירה על תקן של פצוע, שם מצא אותו ג'ון החוזר לחיים? הרי היה יכול בנקל לקחת את אחת הסירות הנותרות ולצאת אל האי...?

     21/3/09 22:04:

   רבותי,

   פרק חלש מאוד (יחסית לסדרה). כולה פרק אוריינטציה. די צפוי (זה דבר די נדיר שם בסדרה). שום דבר לא ב א מ ת  קרה בפרק הזה. שום תובנה חדשה לא נחשפה, שום חידה לא חודדה ושום פיתרון לא התפתר לו. אבל אני סלחן, מותר לסדרה כזו גם פרקים של "בוא נעביר קצת ת'זמן עם איזה צינגל'ה והיפיז".

    

    

   ירידה לצורך עליה.

     21/3/09 22:02:

   צטט: yacobzon 2009-03-21 18:49:58

   צטט: s.p.z 2009-03-21 08:17:08

   עוד פרק מצויין!!

    

   אני מנסה להבין...

    

   אם כרגע סאן ולפידוס נמצאים בשנת בהווה בשנת 2008, הם פוגשים באבא של ג/ק - כריסטיין שבעצם מת, לא??

    

   איך ובאיזה דרך סאן אמורה לפגוש את בעלה ג'ין אם הוא נמצא בשנת 1977 ??

    

   איך יש על האי 2 זמנים במקביל ??

    

   אז בוא ונעשה קצת סדר:

   כל המפגשים של הדמויות שאנחנו מכירים על האי עם כריסטיאן אירעו בזמן שכריסטיאן היה מת, מה שאומר שכריסטיאן התגלה אליהם בתור רוח רפאים.

   איך סאן תקפוץ בזמן ותפגוש את בעלה 30 שנה מוקדם יותר?! זאת שאלה מצויינת! אולי גם היא תסובב את גלגל העץ ב"סחלב"?... בלתי החלטי

   וזה אנחנו שרואים את שני הזמנים שעל האי במקביל. האי תמיד ממשיך להתקיים לכל ציר הזמן, גם כשאנחנו לא רואים אותו. זה בעצם האלמנט של קפיצה בזמן - מה שנמצא בזמן אחר לא מפסיק להתקיים.

    

    

    תודה!!!

    

     21/3/09 19:45:


   ירון ווייקי ווייקי!

   סעיד עם אזיקים כי כך הוא היה על המטוס (הו אילנה :)

    

   האמת - פרק מקסים (כמו כל דבר שקשור ב 70'...) אבל טיפל'ה צפוי לא? (שפרד האב, בן ג'וניור...)

    

   אני באמת מאד אבל מאד מקוה שהתשובה לנושא כריסטיאן שפרד לא תהיה רוח רפאים. לא מתאים. כנראה שהפתרון יותר דומה לתחית המתים של לוק!

    

   ולוק, בילה כל הפרק מן הסתם בתוך הארון, במטוס של לפידוס, ושאל את עצמו מה לעזאזל הנעליים האלה עושות עליו?

    

   ופארדיי - אני חושב שאם נחשוב עליו רגע ברצינות - הוא האיש שבילה בהכי הרבה מימדי זמן מכל בעלי התפקידים (אולי חוץ מבן) פלא שהוא נראה ככה?

     21/3/09 19:01:

   צטט: רפאלה 2009-03-21 18:40:36

   חיכיתי לך שבועיים והיה שווה.

   אממממממה         מהההההההההה????

   אני עוד יותר מבולבלת...

   פתאום למצוא את סעיד...כבוגר מקבל את בן כילד...

   הקפיצות בזמן ממש בילבלו אותי..

   מקווה שהם אכן נפסקו.

   ושוב תודה לך על הפוסט הנהדר הזה.

   רפאלה*

   חחחח... זהו, נכון לעת עתה נראה שהחבר'ה שלנו השתקעו עמוק עמוק בשנות השבעים, ולא מתכוונים לזוז משם לשומקום. אבל נחמד לראות חלק מהדמויות שאנחנו כבר מכירים, כמו בן ואית'ן, בתור ילדים קטנים ותמימים, לא ככה?...

    

   תודה לך!!!

    

     21/3/09 18:59:

   צטט: plastilinit 2009-03-21 12:43:14

   פרק מעולה, אבל כרגע מוחי הקטנוני מתעסק רק באיך לעזאזל, בהפקת המופת הזו, יש מצבים כאלו:

    

    

    

   או במילים אחרות- לשכוח צל של המצלמה והחוטים בפריים??? אני מאוד מקווה שיש לזה הסבר עלילתי!!  

    

   הסירי דאגה מליבך - פלסטלינית!!!

   מדובר בסך הכל העמוד תאורה "סטנדרטי" של יוזמת דארמה. והנה ההוכחה:

    

     21/3/09 18:54:

   צטט: Reututi 2009-03-21 12:29:01

   אחחחח, אין כמו פרק של אבודים אין... במיוחד שהוא בסבנטיז וכל הפרק אני מנסה להבין איפה לעזאזל לוק ולמה שוב קופצים לי פה בזמן.... הרי בפרק על לוק (שהוא חוזר לאי) הניוביז אומרים ללוק שהטייס והאישה לקחו סירה אבל עכשיו אנחנו לפני... התסריטאים האלה, תאמין לי, צריך לנתח מה עובר להם בראש. הקטע עם אית'ן התינוק גרם לי לחייך, הומור משעשע והקטע עם בן הצעיר? צפוי מדי לצערי, אפילו אמרתי למסך ש"חכה חכה בן, עוד שלושים שנה הסעיד הזה יפרק לך את הצורה!"

    

   בגדול פרק חביב למדי, לא אדיר כמו הקודמים אבל בהחלט עושה נחת לעוד שבוע.

   מה נעשה שתיגמר הסדרה? אוי כואב לי הלב רק מלחשוב על זה :(

   גם אני חיכיתי שיראו את לוק ולא קרה כלום... זועף אבל את צודקת - מבחינה כרונולוגית, מה שקרה בפרק 507 על חייו ומותו של ג'רמי בנת'אם, עם ההתרחשויות שאנחנו רואים על האי (לוק מגלה את בן שוכב פצוע באחד המבנים ואומר לסיזר שהוא האיש שהרג אותו) - התרחש אחרי האירועים שראינו בפרק הנוכחי.

   אית'ן... עכשיו אנחנו יודעים לאיזה גדולות ונצורות נועד התינוק של הוראס ואיימי. ובן - טוב, תמיד ידענו שהוא אמור לצוץ על האי מתישהו...

    

   ולא חושבים מה יקרה כשתיגמר הסדרה!!! אטום

    

     21/3/09 18:49:

   צטט: s.p.z 2009-03-21 08:17:08

   עוד פרק מצויין!!

    

   אני מנסה להבין...

    

   אם כרגע סאן ולפידוס נמצאים בשנת בהווה בשנת 2008, הם פוגשים באבא של ג/ק - כריסטיין שבעצם מת, לא??

    

   איך ובאיזה דרך סאן אמורה לפגוש את בעלה ג'ין אם הוא נמצא בשנת 1977 ??

    

   איך יש על האי 2 זמנים במקביל ??

    

   אז בוא ונעשה קצת סדר:

   כל המפגשים של הדמויות שאנחנו מכירים על האי עם כריסטיאן אירעו בזמן שכריסטיאן היה מת, מה שאומר שכריסטיאן התגלה אליהם בתור רוח רפאים.

   איך סאן תקפוץ בזמן ותפגוש את בעלה 30 שנה מוקדם יותר?! זאת שאלה מצויינת! אולי גם היא תסובב את גלגל העץ ב"סחלב"?... בלתי החלטי

   וזה אנחנו שרואים את שני הזמנים שעל האי במקביל. האי תמיד ממשיך להתקיים לכל ציר הזמן, גם כשאנחנו לא רואים אותו. זה בעצם האלמנט של קפיצה בזמן - מה שנמצא בזמן אחר לא מפסיק להתקיים.

    

     21/3/09 18:40:

   חיכיתי לך שבועיים והיה שווה.

   אממממממה         מהההההההההה????

   אני עוד יותר מבולבלת...

   פתאום למצוא את סעיד...כבוגר מקבל את בן כילד...

   הקפיצות בזמן ממש בילבלו אותי..

   מקווה שהם אכן נפסקו.

   ושוב תודה לך על הפוסט הנהדר הזה.

   רפאלה*

     21/3/09 12:43:

   צטט: plastilinit 2009-03-21 12:43:14

   פרק מעולה, אבל כרגע מוחי הקטנוני מתעסק רק באיך לעזאזל, בהפקת המופת הזו, יש מצבים כאלו:

    

    

    

   או במילים אחרות- לשכוח צל של המצלמה והחוטים בפריים??? אני מאוד מקווה שיש לזה הסבר עלילתי!!

    

    

     21/3/09 12:43:

   פרק מעולה, אבל כרגע מוחי הקטנוני מתעסק רק באיך לעזאזל, בהפקת המופת הזו, יש מצבים כאלו:

    

    

    

   או במילים אחרות- לשכוח צל של המצלמה והחוטים בפריים??? אני מאוד מקווה שיש לזה הסבר עלילתי!!

     21/3/09 12:29:

   אחחחח, אין כמו פרק של אבודים אין... במיוחד שהוא בסבנטיז וכל הפרק אני מנסה להבין איפה לעזאזל לוק ולמה שוב קופצים לי פה בזמן.... הרי בפרק על לוק (שהוא חוזר לאי) הניוביז אומרים ללוק שהטייס והאישה לקחו סירה אבל עכשיו אנחנו לפני... התסריטאים האלה, תאמין לי, צריך לנתח מה עובר להם בראש. הקטע עם אית'ן התינוק גרם לי לחייך, הומור משעשע והקטע עם בן הצעיר? צפוי מדי לצערי, אפילו אמרתי למסך ש"חכה חכה בן, עוד שלושים שנה הסעיד הזה יפרק לך את הצורה!"

    

   בגדול פרק חביב למדי, לא אדיר כמו הקודמים אבל בהחלט עושה נחת לעוד שבוע.

   מה נעשה שתיגמר הסדרה? אוי כואב לי הלב רק מלחשוב על זה :(

     21/3/09 08:17:

   עוד פרק מצויין!!

    

   אני מנסה להבין...

    

   אם כרגע סאן ולפידוס נמצאים בשנת בהווה בשנת 2008, הם פוגשים באבא של ג/ק - כריסטיין שבעצם מת, לא??

    

   איך ובאיזה דרך סאן אמורה לפגוש את בעלה ג'ין אם הוא נמצא בשנת 1977 ??

    

   איך יש על האי 2 זמנים במקביל ??

    

    

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין