כותרות TheMarker >
  ';

  ארועים בחיי

  ארכיון

  אני עצוב, איבדתי את אבא שלי...הספד לאבא היקר שלי

  6 תגובות   יום שני, 23/3/09, 20:31


  צטט: שרון טארונומרולוג 2009-03-23 20:26:08  אני עצוב, איבדתי את אבא שלי...הספד לאבא היקר שלי

   ‏יום ראשון 22 מרץ 2009  כ"ו באדר התשס"ט  הספד לאבא   אבא יקר שלי,  שלוש מילים המביעות עולם ומלואו, שכן האלוהות בחומר תמיד באה בתצורה משולשת. גם ראשי תיבות של המילים "אבא יקר שלי" הינם איש. איש משמעו במקומותינו "מענטש" ואכן אבא יקר שלי היית מענטש אמיתי.  

  שלוש, אבא יקר שלי, כפי שאתה יודע, הינו מספר משמעותי גם ביהדות וגם בנצרות. בתלמוד נאמר "חביבין ה- שלוש לפני הקב"ה". המספר שלוש מסמל את המשולש שווה הצלעות המסמל איזון ושלימות כאן בעולם הפיזיקאלי. יש שלושה רגלים, יש שלושה אבות. יש שלושה כוחות שהאדם פועל איתם בעולם: שכל, רגש, ואינטליגנציה רגשית. יש שלוש  כוחות עשייה בעולם החומר: ידע תיאורטי, ידע מעשי, והשילוב ביניהם. ועוד ועוד ועוד....  

  אבא יקר שלי, עומד אני כאן, לפניך ולפני כל הקהל הקדוש אשר הגיע לכבדך וללוותך אל דרכך האחרונה ונושא דברים לזכרך. קשה לי אבא יקר שלי לדבר עליך כעל מי שהיה, שכן עוד לא התרגלתי לעובדה שעזבת אותי. האמת, אבא, לא יודע אם אוכל אי פעם להתרגל. הכאב והאובדן אולי יכוסו בצעיפי הזמן, אך יהיו איתי תמיד עד בוא יומי שלי.

  אבא יקר שלי, כבר ברגעים אלה אני כל כך מתגעגע...  

  ידוע ידעתי אבא יקר שלי, שהיום הזה עתיד להגיע, כי בן אנוש אתה. בסיימך את מעגל חייך בגלגול חייך הנוכחי, אסף את נשמתך אליו הקדוש ברוך הוא למען תשכון לצידו, ביחד עם אמא האהובה אשר הלכה לעולמה לפני שלוש שנים בחודש הזה. איתכם בוודאי אחיך האהוב אלפרד, אחותך מרגיט ועוד... אתה בטח חוגג שם למעלה עם איזה דג מעושן, וכוס משקה... כמו שאהבת בחייך....  

  ידעתי, אך לא יכולתי לקבל, ידעתי אך לא הייתי מוכן, ידעתי... אבל למרות הכול הופתעתי.... 

  אבא יקר שלי... שלוש מילים הממלאות עולם ומלואו....  לכל אות ותג במילים אילו יש תפקיד ויש מטרה.  א' ראשונה, על שום מה? על שום האהבה הרבה אותה תמיד נתת לי ולכולם, לכל אדם שהיה בסביבתיות חייך, תמיד ידעת לומר מילה טובה, חיוך, בדיחה טובה, חידוד חכם עד אשר חיוך האיר את פניו ואת פניך. האות אלף, אבא יקר שלי, היא מלשון המילה אלוף, מלשון המילה אציל. כמו שהיית אתה , אבא יקר שלי. ר' עקיבא עליו השלום היה אומר, אל"ף ראשי תיבות של "אמת למד פיך" כלומר, אמור תמיד את האמת. איש אמת היית אבא יקר שלי, שהלך עם האמת שלו לאורך כל חייו.

  ב' אמצעית, על שום מה? על שום שתמיד היית מקדים ברכה לכל אדם אותו הכרת. לא משנה אם היה זה איש או הייתה זו אישה, צעיר ממך או מבוגר ממך, תמיד ברכת במאור פנים ובחיוך חם. האות ב' אבא אהוב שלי, מייצגת עבורי גם את הבית, אותו בנית לאמא ז"ל ולי, בית קטן אבל חם, אוהב, מלא אור ואהבה.   

  הייתי אתמול בבית אבא יקר שלי והוא ריק ושומם. ישבתי שם שעה קלה, כואב ודומע, כואב ומתגעגע אליך ואל אמא. חוזר אחורה במחשבתי ובדמיוני אל השנים בו גרנו שם שלושתנו. חוזר אל הימים בהם באתי עם משפחתי הקטנה אליכם, כואב את האובדן ומתקשה להשלים ולהאמין.

  יתום... איזו מילה קשה....  

  המתבונן יראה כי בכל 22 אותיות הא'-ב'  הקדושות יש רק שלוש אותיות המסתיימות בשתי אותיות- "ית" האות "ב" –בי"ת האות "ט" –טי"ת  האות "ח"-חי"ת אין לנו אותיות נוספות עם סיומת כזאת. אותיות המהוות את השורש של המלה "בטחון".


  שלושתן חד הן, יוצרות את המלה "בטח" ככתוב בספר יחזקאל ל"ד 28 וְיָשְׁבוּ לָבֶטַח, וְאֵין מַחֲרִיד . אכן אבא יקר שלי , כניצול שואה, אשר באת מן התופת ההיא, המתוארת בספר "הביתה", ספר המתאר את המסע מברטיסלבה אל ארץ ישראל,  ידעת  אבא  יקר שלי,  בחוכמתך הרבה ליצור עבור אמא ז"ל ועבורי בית בטוח, אוהב וחם. נתת לנו, אבא יקר שלי בטחון של אהבה, בטחון של יצירה וביטחון כלכלי.


  א' אחרונה,  על שום מה? על שום האור, אותו הבאת לחיי ולחיי כל אדם שהכרת. אור השמחה, אור האהבה, אור עיניך החכמות והצוחקות. אור אשר ידע לגרש את החושך.

  י' איש יפה תואר היית אבא מתוק שלי, יפה היית גם בחיצוניותך וגם בפנימיותך. האות י' הינה האות הכי קטנה המסמלת את הצניעות ואת האלוהות הנמצאת בכל מקום.   ק' על שום מה? על שום הקדושה שהייתה בך, אבא אהוב שלי, קדושה של פשטות, חוכמה ואהבת האדם באשר הוא אדם. האות ה-19 באותיות הא"ב היא האות "ק" אות המבטאת קדושה.  ערכה בגימ' הוא 100. היא הרחבה של האות "א" אשר ערכה בגימטריה הוא 1- א' של המילה אבא,  והאות "י" של המילה "יקר" אשר ערכה בגימטריה הוא 10, הרומזת ומסמלת דברים רוחניים ברמה גבוהה במיוחד . למרות שהבדל השנים בינינו היה 40 שנה היית עבורי לא רק אבא, היית גם חבר. היית אבא פי 100, אבא יותר מכל האבות, אבא הכי... האבא היקר שלי... אבא אוהב ואהוב. האות ק' גם מסמלת גם את חודש אדר, החודש בו הלכת לעולמך. 

  ר'  על שום מה? על שהיית ראש למשפחתנו הקטנה, שידעת להנהיג אותנו, בחוכמה, בענווה, בצניעות ובאהבה. האות "ר" מבטאת תנועה חזקה ומתפרצת, מסמלת התחדשות מקוריות ויצירתיות. אכן, איש מקורי ורב פעלים היית אבא יקר שלי. ספורטאי חזק ומתאגרף, טייס בחיל האוויר הצ'כוסלובקי, מבריח מעפילים אל ארצנו הקדושה, לוחם בשורות האצל, חבר ופקוד של מנחם בגין  ועוד ועוד ועוד... מדור הנפילים אשר הולך ונעלם. המילה רי"ש אבא יקר שלי  ערוכה מ -3 אותיות ."ר" הנכתבת ומסמלת פשטות אצילית הנכתבת במשיכה אחת של קולמוס  ואחריה האותיות "יש". אם נהפוך את אותיות המילה "יש" נקבל "שי" = מתנה, ואכן היית מתנה אהובה לכל אדם שהכיר אותך. מתנה טובה ואהובה.  

  ש' האות ש' האות הראשונה של המילה "שלי" היא גם האות הראשונה של שמי. ש' ההיא אות השייכת ליסוד האש. בדמיונות רבים מושכת האות "ש" את מתבונני-האותיות.  יש הרואים בשלושת קוויה המאונכים  להבות של אש או צמחים הצומחים מעל פני האדמה. אות הצומחת מלמטה ושואפת למעלה. האות "ש" נבחרה לפתוח את השם "ש-די" שאמר לעולמו די. וכן היא מוטבעת בצורה בולטת על התפילין. בה בחר החכם מכל אדם לפתוח את שיר השירים. כמו כן  הפסוק "שמע ישראל..." נפתח באות זו. בה פותחות המילים שלום, שלוה, שמחה, שקט ושאנן. האות הרומזת לאש, אש של יצירה. אש התמיד, אש של הנר המערבי שלא כבה  במשכן ובמקדש.  שלושה חלקים לה הרומזים על בסיס איתן ויציב –מרכבת השמים. כפי  שנאמר : "על שלושה דברים העולם עומד..." אחד מהם הוא ה"אמת".  כן רומזים הן לשלושת האבות, בסיס האומה היהודית,  שיעקב חותם אותם ומידתו מידת האמת. על פי הנאמר :"תתן אמת ליעקב".היו בך אבא יקר שלי שני הצדדים של האות ש'. מצד אחד הייתה בך ההתלהבות, הלהבה של היצירה ומצד שני היית איש של שלום ושל פשרה. שנאת מריבות. כאשר ראית מריבות תמיד ניסית לפשר ולהשלים בין הניצים.

  ל' האות היחידה הגבוהה , מגדל הפורח באוויר, מסמנת כדבר גשמי המגיע לגובה רוחני. האות ל' מסמלת לפי רבי עקיבא את הלימודים. משמעות הדבר שאות זו קשורה לתחום העיון, הלימודים, הרצון לדעת ואת תורת הרז והסוד. היית אבא יקר שלי איש סקרן, תמיד אהבת לשמוע על דברים חדשים, גם בגיל מתקדם היית סקרן כילד.

  י' אחרונה היא חזרה על הי' שכבר מצאנו קודם. י' קטנה של צניעות, ענווה ואלוהות הנמצאת בכל מקום.

  נולדת אבא יקר שלי עוד לפני מלחמת העולם הראשונה ב 7 לחודש אוקטובר 1911. הספקת לראות ולעשות בחייך הארוכים הרבה. התאריך העברי בו נולדת היה  שבת ט"ו בתשרי התרע"ב. היודע אתה אבא יקר שלי שמי שנולד ביום שבת הוא איש קדוש? שכן כל הנולד ביום השבת, היום השביעי בשבוע יש בו שמץ של קדושה. כאמור אבא יקר שלי, נולדת בחודש תשרי,  אם נסתכל על המילה תשרי נוכל לקרוא אותה תשר+ י'. תשר מלשון מתנה, מתנה מהקב"ה. אכן מתנה יקרה לעולם היית אבא יקר שלי, מתנה של אור, אהבה, שמחה וחברות. 

  הלכת לעולמך אבא יקר שלי, בטרם עת, שכן לא הגעת לגיל 120, כל כך רציתי, קיוויתי והתפללתי שתגיע, אך זה לא קרה. עזבת אותי ביום חמישי בלילה 19 למרץ 2009 , ערב ליום שישי כ"ד באדר התשס"ט. כלומר, נולדת בשבת, יום של קדושה והלכת לעולמך ביום שישי, ביום העשייה האחרון, בו נברא פאר היצירה, האדם. אכן אבא אהוב שלי, היית אדם במלוא מובן המילה. כפי שפתחתי ואמרתי  "מענטש" אמיתי. אדם אוהב אדם באשר הוא אדם. תמיד ידעת לאהוב ולקבל כל אדם, גם אם הוא היה שונה ממך. כיבדת אותו ואהבת אותו ולכן כל מכיריך ומוקיריך תמיד השיבו לך אהבה בלב חם. 

  כפי שאמרתי אבא אהוב שלי, נולדת בשבת והלכת לעולמך בערב יום שישי, כלומר השלמת ב כ -98 שנות חייך עשייה מרובה של ששת ימי מעשה ויום השבת, כלומר השלמת מעגל של עשייה וקדושה, של שבעת ימי השבוע. שבע הוא מספר המסמל קדושה ושלימות. שבע הוא מספר השולט בקצב החיים שלנו בכל דבר ועניין. שבעה הוא גם מספר ימי היגון והאבל עליך אבי אהוב ליבי. ימים המתחילים עכשיו. 

  המום, כואב ודואב עומד אני מולך אבא יקר שלי  ונפרד ממך, הפעם לתמיד. עד אשר יתאחדו נשמותינו בבוא יומי שלי.

  חור שחור של אובדן וכאב השארת בליבי,  לנצח תהיה איתי, אבא יקר שלי, חבר נפלא שלי, אהובי מורי ורבי.  

  כואבים, דואבים, דומעים ובוכים יחד איתי, רחל אשתי היקרה, הצדיקה והאוהבת.  העזר שתמיד לצידי ונכדך האהוב והמופלא תומר, הפורח כתמר, השתול כצדיק על פלגי מים. הוא האיש עליו כתוב בספר תהילים צ"ב פסוק 13  צַדִּיק, כַּתָּמָר יִפְרָח;    כְּאֶרֶז בַּלְּבָנוֹן יִשְׂגֶּה 

  כמו כן נמצאים יחד איתנו כל מי שנשאר ממשפחתנו הקטנה, מכיריך ומוקיריך וכל הקהל הקדוש הזה אשר נאסף ללוותך בדרכך האחרונה אל מקום מנוחתך.  

  הייה שלום אבא אהוב שלי, צדיק יקר שלי,  יהא זכרך ברוך. תהי נשמתך צרורה בצרור החיים, נרך יאיר עלי תמיד.     


   


  דרג את התוכן:

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   תודה, תודה מקרב לב, נשמה מוארת....
     1/5/09 16:15:


   שולחת את תנחומיי.

   קל לאחרים לחלק עצות ובכ"ז:

   לשחרר את לכתו לעולם שכולו טוב

   יכול לסייע לך נפשית פיזית ורוחנית.

   מאחלת לך בהצלחה ופרנסה טובה.

    


   תודה מקרב הלב אילנה יקרה.....

   אך, אני יכול לומר לך, חברתי הרוחנית... כי העצב כבד... כבד מנשוא... שבוע אחרי שאבא עזב אותי תקשרתי איתו ישירות באמצעות "אחי" הרוחני שאתה מכירה היטב. אבא אמר לי שהוא נרצח בחניקה ע"י הזונדה שהוחדרה לגרונו. הזעם והכעס שלי מאד עצומים. היות ואני ידע שכל מה שאעשה, לא יחזיר אותו. הוא מאד מתגעגע אלי ואני אליו. ולא רק זאת, אני מאד מאד מתוסכל כי אין לי עדיין מספיק לקוחות והרצאות ומצבי עגום מאד. לכתו של אבי, הוא מכה נוספת שנחתה עלי ממספר מכות וקשה לי מאד לשאת את ה"צלב" שלי. נגדשה סאתי ומלאה כוסי....

   בכל מקרה...

   תודה על הברכות,

   אני מאחל לך רק טוב.

   שרון.

     25/4/09 06:39:

   שרון היקר,

   החיים ממשיכים.

   הידיעה כי יקירנו

   מאושרים ובריאים כעת,

   צעירים שוב,

   יכולים לתקשר איתנו

   בין אם בחלומות, בין במצבי תודעה שונים,

   מעודדת.

   עלינו להשתמש בכל הידע הרוחני שלנו,

   שהוא רב,

   כדי ליישמו ביומיום ולהמשיך בעשיית הקודש

   ובחיים.

   תדר של שמחה מביא איתו שמחות לחיים.

   לפיכך,

   אני מברכת אותך

   בהשבת השמחה

   בהסמכת השמחה כנאמר:

   "והיית אך שמח".

    

   יום טוב ומבורך,

   אור ואהבה,

   א י ל נ ה

   אילנה יקרה, נשמה אצילה, תודה מקרב לב עם המילים החמות.

   בריאות ושפע לכולנו... ובמיוחד לך ולי

   חיבוק עז :)

     19/4/09 06:56:

   שרון יקר,

   הספד מדהים מאלף ומרגש.

   כידוע לך, אני גם מאוד מזדהה

   איתו, משום שאיבדתי את אבא שלי כמעט באותו זמן.

   וגם אימי האהובה הלכה לעולמה לפני ארבע שנים.

   יתמות.

   גם אני הרגשתי את כובד המשקל של המושג הזה.

   חזק מאוד.

   הרגשתי, כי אני בוחרת להתגבר

   וזוכרת שהם איתי, שיש נצחיות לנשמה.

   אני קוראת (שוב) בספר של ד"ר מייקל ניוטון "מסע הנשמות"

   כדי להזכיר לעצמי כמה עשיר הוא עולם הנשמות בין הגלגולים.

   אין ספק שאתה יכול להיות בקשר עם הוריך,

   גם כשאינם בגוף.

   נכון שיש געגועים והם כאבים. ויש עצב והוא טבעי.

   ויש אובדן והוא טבעי.

   השלמה וקבלה הם הדרך הטובה ביותר להתמודדות,

   הידועה לי.

   שוב, נהנתי מאוד לקרוא את דבריך.

   שמחתי לאיזכורים של רבי עקיבא, שכה יקר לי.

   מברכת אותך

   בהתאוששות מהירה מהאבל,

   בהתגברות שיש איתה התבגרות (חיובית)

   ובהצלחה בכל מעשי ידיך.

    

   אור האהבה,

   אילנה

   פרופיל

   תגיות

   קבוצת "טארו-נומרולוגיה" בפייסבוק