כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  משרד האוצר מחליף תדר

  10 תגובות   יום שלישי, 31/7/07, 20:02

  משרד האוצר עוקף את אטיאס. המשרד  החליט למנוע את קריסת ענף התקשורת בישראל  והמשך הפקרת הענף בידי שר התקשורת אריאל  אטיאס.

   

   אטיאס מאחז עייני אנשים בודדים שמריעים לו על "הישגים" מינוריים בתחום הצרכנות ושאינם שמים לב כי לאחר שנה בתפקיד, הוא משקיע משאבים רבים בהעברת חוק הצנזורה באינטרנט ואינו תורם מאומה לעתיד ענף התקשורת בישראל.

   

  משרד האוצר מתכנן להביא בחוק ההסדרים לשנת התקציב הבאה,  שורה של החלטות בנושאי תקשורת, שיבטיחו חלקית תחרות בענף וזאת מבלי להתייעץ עם משרד התקשורת ולחכות לתוצאות דיוני וועדת גרונאו.

   

   היום התפרסם כי בחוק ההסדרים לשנה הבאה יוכנסו

  סעיפים המבטיחים: קו אינטרנט(ADSL) מבזק ללא צורך בתשלום נוסף על טלפון, שרותי סלולר על גבי תשתית קיימת(MVNO) והגבלת המכרז לתדרי ווימקס(WIMAX) רק לשחקנים חדשים בשוק  או למפעילים בעלי נתח שוק הנמוך מ 25%.

   

  אטיאס מתלוננן על לוחות זמנים צפופים. הוא שוכח שחוסר המעש שלו והאינטרסים של חברות התקשורת, יובילו אותנו לפיגור עמוק שהשלכותיו הם ארוכות טווח.

   

  שני הרפרנטים באוצר שלדברי אטיאס "צריכים למלא דפים", יעשו כנראה יותר ממה שאטיאס עשה בשנה ויותר של כהונתו. צריך לזכור כי  ההתעוררות המאוחרת של האוצר, הינה פתרון חלקי בלבד לקפאון שאחז בשוק התקשורת הישראלי.

   

  רצוי שבחוק ההסדרים הבא יופיע סעיף להקמת רשות תקשורת עצמאית, שתבטל במשך הזמן את הצורך  במשרד התקשורת העייף והמסובך בפרשיות.

  דרג את התוכן: