כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 512 - Dead Is Dead

  35 תגובות   יום שבת, 11/4/09, 02:16

  **********************************************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  **********************************************************************************************************************************

  שבת שלוסט לכולם, שלא לומר חג אביב-ודים שמח!!! צוחק

   

  אחרי שסיימנו לעכל את המצות, המרורים והגפילטע פיש מליל הסדר, גילינו את האפיקומן בדמותו של פרק נפלא נוסף בסדרה, שרק ממשיך את המסע ברכבת ההרים המטורפת אליה נקלענו לפני שני פרקים, ושרק גורם לנו להעז ולפנטז על איזו פינאלה מדהימה הולכת להיות לנו בסוף העונה בקצב הזה. אבל עוד הרבה לפני שמגיעים לפינאלה, הפרק לפנינו עוסק בדמות האפלה ביותר שנראתה על גבי מסך הטלוויזיה מאז ימיו היפים של גרגמל. אני מדבר, כמובן, על בנג'מין ליינוס. קחו פרק, שימו במרכזו את בן, תציבו לצידו את ג'ון לוק - ומובטחת לכם הנאה שמיימית. לוק ובן - בכל פעם שהם נמצאים ביחד - מרגישים את החשמל זורם באוויר. כל שחקני הסדרה הם קליברים אחד אחד בפני עצמם, אבל מה לעשות שטרי אוקווין ומייקל אמרסון הם ה"אסים" הכבדים באמת, ולפי דעתי - שניהם מהווים ל"אבודים" את מה שאל פצ'ינו ורוברט דה-נירו מהווים ל"סנדק". פשוט תענוג לצפות בהם בפעולה. אתם מוכנים???

   

  יאללה, מתחילים!

   

  דזבין אבא בתרי זוזי חד גדיא

   

  הפרק שלנו מתחיל מעט אחרי אירועי הפרק הקודם. בזמן שבן הקטן מתאושש במחנה "האחרים", גבר צעיר רכוב על סוס (גם סוסים יש להם שם על האי?! יכול לביות שזה האבא של הסוס השחור שקייט ראתה פעם בג'ונגל?...) מגיע אל ריצ'ארד ולא מסתיר את מורת רוחו מהעניין. ריצ'ארד מסביר לאיש שזה היה רצונו של ג'ייקוב - שבן הקטן יחלים מפציעתו ויגיע אל המחנה שלהם. לאיש המסתורי אין ברירה אחרת מלבד לקבל את צו האי. כעבור דקה, יתברר לנו שמדובר בלא אחר מאשר צ'ארלס ווידמור הצעיר.


  אנחנו קופצים קדימה, ומגלים את בן המבוגר איפה שעזבנו אותו בפעם האחרונה - שוכב בחדר החולים המאולתר שהקימו להם ניצולי אג'ירה 316 בתחנת ה"הידרה", כשממולו יושב - חי ונושם - ג'ון לוק. למרות שבן מתקשה להסתיר את פליאתו מהנס, הוא מודה בפני ג'ון שהוא תמיד ידע שזה מה שיקרה, כלומר: שעם חזרתו של ג'ון אל האי - הוא ישוב לחיים. לבן יש מטרה מאוד ספציפית שלשמה הוא חזר אל האי: הוא בא להישפט. ולא סתם להישפט, אלא על-ידי מפלצת העשן ולא אחרת. זהו פן נוסף של המפלצת - מלבד רדיפה אחרי אנשים תמימים ביערות והפלת עצים בקול קרקוש ורעש גדול - שאותו כבר זכינו להכיר: המפלצת היא הרשות השופטת של האי. בתחילת העונה השלישית, גם מיסטר אקו זכה לכבוד המפוקפק להישפט על-ידה. פסק הדין במשפט ההוא, למקרה שכבר שכחתם, היה "אשם". גזר הדין: מוות בנפילה מגובה של שמונה מטרים אל הקרקע (המפלצת היא גם השופט, וגם התליין). עכשיו תורו של בן לעמוד למשפט, ואלוהים הוא עדנו שאלא אם ששי גז בכבודו ובעצמו יתייצב על האי בשביל להגן עליו - אין לו סיכוי לצאת זכאי באף אחד מן הסעיפים. לבן ליינוס אין קופת שרצים שתלויה על הגב. יש לו מכולה שלמה של שרצים...

   

  ביום שלמחרת, בן מתאושש מההלם ויוצא החוצה, אל החוף. הוא רואה את שאר הניצולים מתעסקים עם איזו תיבה מסתורית מהמטוס שהם צריכים להעביר לאנשהו, ומייד לאחר מכן יוצא לו להחליף כמה מילים עם הדמות-המעצבנת-התורנית-שאנחנו-יודעים-שלא-תחזיק-מעמד-יותר-מעשרים-דקות-מעכשיו: סיזר. בן אמנם חזר אל האי בשביל לחזור בתשובה ולהתחרט על חטאי העבר שלו, אבל מה לעשות שקשה לשבור הרגלים ישנים, ומייד הוא פונה למסע הכפשות ולכלוכים על ג'ון לוק, תוך שהוא מאשים אותו בהיותו "אחר" - מישהו שלא היה על הטיסה והסתנן אל הקבוצה מבחוץ. Takes one to know one... ממש חתרן בלתי נלאה הבן הזה. אבל מה אתם חושבים, שהוא לא מכין לנו הפתעות בשרוול?... סיזר מבטיח לבן שהוא ישמור עליו בעזרת האקדח החדש והנוצץ שהוא השיג, ולא מודע לכך שבזה הרגע הוא גזר על עצמו את מותו.

   

  ואתא שונרא ואכלה לגדיא

   

  אנחנו חוזרים בפלאשבק כמעט עשרים שנה אחורה, ומגלים את בן הצעיר (עם פאה מגוחכת על הראש. כמו הפאה המגוחכת שהיתה ללוק. כמו הפאה והזקן המגוחכים שהיו לג'ק. באמת איתכם!!! סדרה מעולה, תסריטים מעולים, שחקנים מעולים, הכל מעולה - רק בפאות אתם לא מסוגלים להשקיע?!) ביחד עם אית'ן הקטן אורבים בג'ונגל. כן כן, זהו אותו אית'ן רום שבפעם האחרונה ראינו אותו בתור תינוק קטן וחמוד ביוזמת דארמה, ושעכשיו הוא מתרוצץ לו עם בן מה"אחרים" ומפתח כבר מגיל צעיר פטיש להריוניות צעירות. בן ואית'ן נמצאים במשימה אליה הם נשלחו מטעמו של צ'ארלס ווידמור, מנהיג ה"אחרים": להרוג את האישה המשוגעת שמתגוררת על האי שלהם אשר נקראת דניאל רוסו. כשבן מגיע אל האוהל שלה, הוא מגלה שיש לדניאל תינוקת קטנה בשם אלכס. בן קיבל הוראות מפורשות להרוג את דניאל (מאוחר יותר יתברר לנו שגם את אלכס) - אבל הוא לא מסוגל לעשות את זה. במקום זה, הוא בוחר לחטוף את התינוקת, ולהשאיר את אמה בחיים. האם אנחנו מזהים, לראשונה בתולדות התוכנית, רגשות אנושיים של חמלה בליבו הקר כקרח של בן? שימו לב לשינוי התדמית המופלא שעובר בן בעונה הנוכחית ממש לנגד עינינו: קודם אנחנו רואים אותו בתור ילד תמים ונחמד ביוזמת דארמה, שסובל כל החיים מנחת זרועו של אביו הלא-מתפקד. מאוחר יותר, כשסעיד יורה בו למרות שהוא עדיין לא עשה כלום, אנחנו קצת מרחמים עליו. כשג'ק מסרב להשאיר אותנו בחיים אנחנו כבר ממש כועסים על ג'ק, וכשקייט מחליטה לקחת אותו אל האחרים כדי שיצילו את חייו אנחנו מוחאים לה כפיים. ועכשיו - עכשיו אנחנו רואים שבן קיבל על עצמו החלטה מצפונית - בניגוד למה שנאמר לו על ידי מנהיגו. נכון, אמנם הוא חטף תינוקת בת שבוע מידי אימה, אבל מצד שני - הוא היה אמור להרוג את שתיהן ולא עשה זאת. בן ליינוס הופך למוסרי?! העולם השתגע!!!

  ועם זאת, אם להיות לרגע רציניים, צריך לשאול שתי שאלות. השאלה הראשונה והמרכזית היא: במידה ורצונו של ווידמור הוא אכן רצון האי - מדוע לכל הרוחות האי רוצה במותן של דניאל ואלכס?! מה הן עשו לו, שתי הצרפתיות המסכנות האלה, שכל כך מסכן את שלומו? והשאלה השנייה שמנקרת במוחי היא: איך זה ייתכן שכעבור שנים, כשהנרי גייל נפל ברשתה של רוסו (ולאחר מכן היא הזעיקה את סעיד שיבוא לטפל בו) - היא לא זכרה שזהו האיש שחטף את בתה?... טעות תסריטאית שלא שמו אליה לב? ואולי גם את זה יוכלו להסביר לנו מתישהו.

   

  חוזרים להווה, ולג'ון ולבן יש כמה עניינים ללבן. לג'ון לא נעים כל כך להזכיר את העניין הפעוט ההוא של הרצח שלו על-ידי בן, ובן מסביר לו שזו היתה הדרך היחידה מבחינתו ללכד את כל שאר החברים כדי שיחזרו אל האי, זאת מייד לאחר שהוא קיבל מג'ון את המידע יקר הערך על גברת הוקינג שתסייע להם בכך. בכל מקרה, טוען בן, כל מעשיו נעשו לטובתו של האי. ג'ון, מסתבר לנו, בכלל לא רצה הסברים. הוא בסך הכל ביקש התנצלות. אבל עכשיו ג'ון מוכן לעזור לבן, ומתכונן ללוות אותו אל בית המשפט שבאי הראשי. כשהם מגיעים לקחת את הסירה, זה לא מוצא חן בעיניו של סיזר שעדיין זוכר את הדברים שבן הכניס לו לראש לגבי לוק. חבל מאוד שהוא לא ידע לשמור על הדברים שלו כמו שצריך, כי שנייה לאחר מכן בן יורה בו באקדחו שלו, ומחשיב את הדבר כהתנצלות שג'ון ציפה לה. אחחח... בן, בן, בן. אמנם אנחנו נחשפים בפרק הזה לצדדים אחרים בך, אבל נבל היית ונבל תישאר (ובגלל זה אנחנו אוהבים לצפות בך). ותודה לך שנפטרת בשמנו מהטיפוס המעצבן הזה שחשב את עצמו למי יודע מה.

   

  ואתא חוטרא והכה לכלבא

   

  אנחנו שוב חוזרים אחורה, ורואים את בן מגיע עם אלכס התינוקת על הידיים שלו אל צ'ארלס. צ'ארלס כועס. הוא אומר לבן שההוראות שלו היו לחסל את רוסו, ושכל זה נעשה לטובת האינטרסים של האי. ולמרות זאת, כשבן שואל את צ'ארלס אם ג'ייקוב רצה שהם יהרגו גם את התינוקת, צ'ארלס לא עונה לו. ריצ'ארד יושב לו בצד ומחייך. הוא אוהב את צורת המחשבה החופשית הזו שבן מפגין, אותה מחשבה חופשית שיפגין בבוא הזמן גם ג'ון לוק, אשר תגרום לריצ'ארד להתייצב לימינו.

   

  בינתיים, בן וג'ון מגיעים אל האי הראשי ואל המגורים הנטושים של הדארמה ושל "האחרים", וג'ון מבין מהי הסיבה האמיתית שבעטיה בן הגיע להישפט: על כך שהוא גרם למותה של בתו אלכס. כשג'ון שואל את בן של מי היה הרעיון להתיישב בבתיהם של אנשי היוזמה אחרי שהם הושמדו, ובן עונה לו שזה היה הרעיון של האי, ג'ון לא מאמין לו. בן תוקף את ג'ון ואומר לו שאין לו שמץ של מושג באשר לרצונות האמיתיים של האי, ועל כך ג'ון משיב בשאלה: "אתה בטוח?"

  בביתו לשעבר של בן, הוא מגלה להפתעתו את סאן ופרנק, שנשארו שם עוד מפרק 509, לאחר הפגישה המסתורית שהיתה להם עם כריסטיאן שפרד. סאן מספרת לבן שכריסטיאן אמר לה שאם היא רוצה לשוב ולפגוש את בעלה ג'ין, היא צריכה להמתין לאדם היחיד שיוכל לעזור לה - מי אם לא ג'ון לוק. בשביל פרנק, להיות תקוע בחדר אחד עם רוצח ועם איש שחזר מן המתים זה יותר מדיי, והוא מחליט לעזוב ולחזור אל "ההידרה". הוא עוד יצטער על ההחלטה שלו מאוחר יותר. סאן מחליטה להישאר. מייד לאחר מכן, בן ניגש לזמן את המפלצת, ממש כפי שעשה זאת בפרק 409 (שמתם לב שמשחק ה"ריסק" שבו שיחקו אז לוק, סוייר והארלי - עדיין היה מונח לו על השולחן?...). הוא פותח את דלת הסתרים שנמצאת מאחורי הקיר בחדר הסודי שלו, זוחל במחילה, מגיע למין שלולית מים חומים, מכניס לתוכה את היד ומשחרר ממנה "פקק" כלשהו (משהו שנראה כמו הוצאת פקק מהכיור של האמבטיה). בשלב הזה של הפרק, זה מתחיל להיראות לנו כמו אחד הסרטים מסדרת "אינדיאנה ג'ונס". חכו חכו, אנחנו רק התחלנו.

   

  ואתא תורא ושתה למיא

   

  בפלאשבק נוסף אנחנו רואים את אבא בן עם אלכס הקטנה, שמחים ומאושרים להם. בשלב הזה אנחנו יכולים לראות שה"אחרים" כבר גרים בבתים של יוזמת דארמה, מה שאומר שהטיהור הגדול התבצע מתישהו ב-4-5 השנים שקדמו לכך. בן, כמי שתפס את מקומו של צ'ארלס בהנהגת "האחרים", מלווה את צ'ארלס בדרכו האחרונה אל מחוץ לאי. מסתבר שצ'ארלס יוצא לגלות משום שהוא הפר את הכללים של האי, והוליד בת מחוצה לו. לפני שצ'ארלס עוזב, הוא חוזר ומזהיר את בן לגבי בבת עינו - אלכס, וטוען שאם האי רצה בכך שהיא תמות - היא אכן תמות. אנחנו כבר יודעים שבסופו של דבר, ולהפתעתו המוחלטת של בן, אלכס אכן מתה. מה ששוב מחזיר אותי לשאלה: למה?! למה האי כל כך רצה שאלכס תמות?...

   

  חוזרים להווה, ואל סאן שעדיין מסרבת להאמין שג'ון חי. בן, בניגוד למה שאמר לג'ון בתחילה, אומר לה הפעם שלא היה לו מושג שג'ון יחזור לחיים כשהוא ישוב אל האי, משום שאמנם האי הזה מרפא חולים ומקים אנשים מכסאות הגלגלים שלהם, אבל - איך אומרים? "מת זה מת". ועצם העובדה שהאי עשה מעשה כל כך גדול ויוצא דופן בעבורו של ג'ון מפחידה מאוד את בן. לפי דעתי, בן כבר הרבה פחות מקנא בג'ון, כפי שהוא נהג לקנא בו בעבר. עכשיו בן ממש ירא מג'ון. הוא יודע שלא יעזור לו כלום, ג'ון הוא הדבר האמיתי. ג'ון מחליט להפסיק לחכות למפלצת, וללכת אליה בעצמו. הוא יודע בדיוק איפה היא נמצאת. ג'ון יכול להגיד לסאן עד מחר שהוא נשאר אותו האדם שהוא תמיד היה: אנחנו רואים שחל שינוי אצל ג'ון. פתאום הוא יודע דברים שהוא לא היה אמור לדעת. הוא חכם יותר. הוא בטוח בעצמו. יש לו תוכניות. והוא יודע בדיוק מהי המטרה שלו ואיך להשיג אותה. אפילו בן מעז לשאול אותו באמצע המסע שלהם: "איך זה שאתה יודע לאן אתה הולך", וג'ון עונה לו בטבעיות וברוגע: "אני פשוט יודע". לי זה הזכיר ממש את ג'ון לוק של העונה הראשונה, הלוק שכולנו הערצנו אז, עוד לפני שהוא נהיה מבולבל וכועס וחסר-דרך וקצת משוגע. לרגעים מסויימים, היה נדמה לי שלא בן עוקב אחריו, אלא בון, ושהם בכלל בדרך לנסות לפתוח את ההאץ'. התגעגענו אליך, ג'ון לוק הישן. איזה כיף שחזרת אלינו.

   

  ואתא השוחט ושחט לתורא

   

  לפני שבן עולה על המטוס וחוזר אל האי, יש לו משימה אחת לסיים. המשימה שכולנו חששנו ממנה. בן הבטיח לצ'ארלס שיום יבוא, והוא ינקום בו על מותה של אלכס בכך שהוא יהרוג את הבת שלו, פני. ובן הרי הוא איש של מילה. הוא מגיע למרינה, איפה שנמצאת הספינה של דזמונד ופני שנקראת בשם הסמלי כל כך "Our Mutual Friend" (על שם הספר האחרון של צ'ארלס דיקנס שדזמונד הבטיח לעצמו שהוא יקרא ממש לפני שימות), יורה כדור אחד בכתף של דזמונד, ומתכונן לבצע את נקמתו בפני. אבל כשהוא רואה את צ'ארלי הקטן, הבן שלהם, הוא לא יכול לירות. ממש כמו אז, כשהוא היה צריך לירות בדניאל רוסו ופתאום גילה את אלכס הקטנה. נקודה נוספת לזכותו של בן לינוס. ילדים גונבים את ההצגה, וכשמדובר בבן הם גונבים לו את הלב. ואולי באותם רגעים, בן פשוט הבין שלא צ'ארלס ווידמור הוא זה שהביא למותה של בתו - אלא הוא עצמו. בכל מקרה, דזמונד לא משאיר לבן יותר מדיי רגעים להתחרט על פרץ החמלה הפתאומי שתקף אותו, והוא מסתער עליו באגרופים ומפיל אותו למים. איפה אתה דזמונד?! מה"קבוע" של העונה הרביעית, הפכת לנעלם הגדול של העונה החמישית. שוב אלינו, דזמונד! שוב אל האי!!! אנחנו מתגעגעים אליך!!!

   

  בינתיים ב"הידרה", פרנק חוזר אל האי הקטן ומופתע לגלות שאילנה ועוד כמה אנשים לקחו את המושכות לידיים. משהו מאוד מוזר קרה לאנשים האלו בזמן שפרנק היה על האי השכן. הם מדברים על מעבר למקום אחר, מתעסקים עם תיבה מסתורית (שודדי התיבה האבודה?!...) וחדים לפרנק חידות חמיצר מוזרות. "מה נמצא בצילו של הפסל?" שואלת אותו אילנה. יש למישהו רעיון?... זה התחליף החדש של "מה אמר איש שלג אחד לשני?" (מריח כמו גזר). פרנק כמובן לא יודע את התשובה לשאלה, וסופג על כך מכה בראש מרובה. ידענו שהוא יצטער על זה שהוא לא נשאר עם לוק.

   

  השלישייה שלנו - בן, לוק וסאן - מגיעים אל המקדש, וג'ון אומר לבן שהם לא ייכנסו אליו אלא יירדו מתחתיו - ממש אל המקום שאליו נכנסו שפרק 505 חברי המשלחת הצרפתית של רוסו לאחר שהמפלצת תלשה למונטנד את היד. (וזוכרים שלאחר מכן, רוסו האשימה את בעלה שהוא "נדבק" מהמפלצת, והוא בתמורה ניסה להרוג אותה? שוב, למה האי רוצה במותה של דניאל?!?!)

  עכשיו אנחנו כבר לגמרי נמצאים על הסט של "אינדיאנה ג'ונס והמקדש הארור", עם כל מיני כתבי חרטומים מוזרים על הקירות, ועם בן שמגיע סוף כל סוף לתת דין וחשבון על מעשיו בפני המפלצת.

   

  ואתא מלאך המוות

   

  איזה מופע אורקולי מרהיב קיבלנו. כל חייו העגומים של בנג'מין ליינוס עוברים לו אל מול העיניים, ובסופו של דבר המפלצת חסה על חייו. פסק הדין: זכאי. הנאשם הביע חרטה אמיתית על מעשיו. נקודה שלישית לליינוס. אבל המשפט עדיין לא תם, משום ששנייה לאחר מכן אנחנו רואים את רוחה של אלכס, הבת האהובה, שבן ליינוס בעצמו הציל את חייה וגם נטל אותם במו ידיו. לאלכס אין זמן לפטפוטים מיותרים ולהשלמה דביקה ושמאלצית עם אביה. היא ניגשת ישר לעניינים! היא מאשימה את בן שבכך שהוא מתכנן להרוג את ג'ון לוק - שוב!!!!! - ואומרת לו שלא ייעז לעשות את זה, אחרת היא בעצמה תרדוף אחריו ותסגור איתו את החשבון. היא גם משביעה את בן שמעתה והלאה הוא הולך להקשיב לכל מילה שג'ון יגיד לו, שוהא יילך בעקבותיו, ושהוא יבצע כל הוראה שג'ון יטיל עליו. לבן אין ברירה אלא להסכים, אחרי הכל מי ירצה להסתכסך עם רוחה של בת זועמת.

   

  אבל שאלת השאלות היא: האם בן יוכל לעמוד בכך? האם האגו הענק שלו יתיר לו לקבל בשקט את מרותו של ג'ון? אמנם ראינו בפרק הזה ניצנים של שינוי וסדקים במעטה הנבלות של בן, אבל - היהפוך כושי עורו ובנג'מין תחבולותיו?!...

   

   

  שיהיה חג שמח לכולם ובתיאבון עם המופלטות!!! לשון בחוץ 

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (34)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/4/09 12:15:
   תודה נשששששששמה... נשיקה
     18/4/09 10:53:


   מעולה אתה.

   מ-ע-ו-ל-ה חיוך

     17/4/09 19:49:

   צטט: y.a. 2009-04-17 18:55:04


   הלו גיקובזון, אתה בטח שוקד במרץ על הבלוג הבא, אך למראה התמונה של אנוביס ו"סמוקי" שצירפת, "עברה לי מחשבה" ...

   אם מדובר במקדש המשוייך לאנוביס - שוקל הלבבות ומלווה הנשמות אל המוות- האם ריצ'רד אלפרט הנו נציגו עלי האי, וה"אחרים" הוא סוג של מסדר שומרי החותם?

   האם זהו ההסבר לכך ש 1 ) הוא מלווה מהצד את מנהיגי האי המתחלפים מזה דורות? 2) שיני הזמן אינן נוגסות בו? 3) לא יוצא מהביית בלי אייליינר?

   חחח...

   לא יכולתי לראות את התמונה שצירפת, אבל אני בטוח שהיא הייתה משעשעת...

   רעיון מעניין מה שאתה אומר. ריצ'ארד הוא בן אלמוות - לא חשבתי על זה. מה שבטוח זה שהאחרים מאוד נאמנים למשימת ההגנה על האי בכל מחיר, גם במחיר חייהם האישיים (וראינו את זה גם בפרק האחרון, כשהוכח לבן באופן סופי שהקרבת הבת שלו למען האי הייתה המעשה ה"נכון" לעשות). מהי תכליתם המדוייקת ומיהו בדיוק ריצ'ארד אלפרט? לזה נצטרך לחכות עוד כמה זמן.

     17/4/09 19:07:


   קריצה...

     17/4/09 18:55:


   הלו גיקובזון, אתה בטח שוקד במרץ על הבלוג הבא, אך למראה התמונה של אנוביס ו"סמוקי" שצירפת, "עברה לי מחשבה" ...

   אם מדובר במקדש המשוייך לאנוביס - שוקל הלבבות ומלווה הנשמות אל המוות- האם ריצ'רד אלפרט הנו נציגו עלי האי, וה"אחרים" הוא סוג של מסדר שומרי החותם?

   האם זהו ההסבר לכך ש 1 ) הוא מלווה מהצד את מנהיגי האי המתחלפים מזה דורות? 2) שיני הזמן אינן נוגסות בו? 3) לא יוצא מהביית בלי אייליינר?

     14/4/09 20:54:

   צטט: קרין אלדאה 2009-04-14 20:08:19

   מתה עליך

   צוחק

    

   מת עלייך בחזרה!

    

     14/4/09 20:08:
   מתה עליך
     12/4/09 12:10:

   צטט: לירון פיין 2009-04-12 11:09:24

   ולעניין הרציני יותר, סן אוף ג'ייקוב (נכון שמגניב לך להיקרא כך על שם הדמויות הכה מסתוריות האלה),

    

   פשוט כתבת מפצלת במקום מלפצת. מתפלצ. מפתלצ! פתלמפצ, כוזאומו.

    

   המלפצת תקונה.

     12/4/09 12:08:

   צטט: לירון פיין 2009-04-12 11:07:01

   צטט: yacobzon 2009-04-11 23:56:44

   צטט: לירון פיין 2009-04-11 23:47:06

   אה, יש נון בית!

    

    

   סמוקי עתיק. עתיק עתיק. ההירוגליפים שם הם מצריים בסגנון. מאוד מאוד פירמידסטיים. משהו שנלקח מתוך סטארגייט, אפילו. ויש שם את האל בעל ראש התן. אנוביס? נדמה לי שאנוביס. לא מתחשק לי לבדוק - אני בטוח שתעשה זאת במהרה.

    

   ואנוביס שלנו, שהיה ואחד אל אל, חזק מאוד, מדבר או מקבל משהו מידי סמוקי. להלן: סמוקיריס.

    

   הנחת היסוד שלי: מדובר בחייזק. חייזר חזק. 

    

   הקרב עליו מדברים הוא קרב על כדור הארץ. האי הוא תחנת קישור. שאבדה בזמן. החייזק רוצה לחזור הביתה. האחרים מנסים לשמור על האי מפני פתיחתו לביקורים חייזקיים נוספים.

    

   בנג'מין ליינוס הוא פשוט חייל בצבאות הקב"ה, שעושה מה שעושה משום שהוא מוסרי ביותר. לא להיפך. הוא הרי התפתח מילד מוכה לאדם מוסרי, שלא מחסל נשים וילדים ככה סתם. רק אחר כך קרה מה שהכריח אותו לנשל את ווידמור מהמנהיגות.

    

    


   בכלל, הסדרה היא על התפתחויות והתפקחויות. ג'ק הופך לסוייר, סוייר הופך לג'ק, ואני בכלל לא מדבר על ידידינו הקוריאניים ועל קייט שיום אחד תהפוך לצלע השלישית במיטה שלי ושל אשתי.

    


    

    

   ווידמור מנייק מנייק.

    

   אוי לא.

    

   אלוהים, רק שלא יהיה מדובר בחייזרים.

   זה כבר מתחיל להישמע כמו הפרק ההוא של סאות'פארק, שהסביר על עיקרי תורת הסיינטולוגיה (יכול להיות שבעצם זה מה שעומד מאחורי הסדרה?! לאאאאאאאאאא!!!).

   אבל צדקת, זה אכן אנוביס, אל המוות המצרי. ולידו בהירוגליף מצויירת מי אם לא אלא סמוקי. הנה התמונה. אגב, זוכרים שאותם הירוגליפים הופיעו גם אחרי שהשעון שבהאץ' הגיע ל-0?...

    

   קייט לא בעניין של שלישיות. יותר בקטע של רביעיות וחילופי זוגות (ג'ק-קייט-סוייר-ג'ולייט; קייט עם ג'ק; אח"כ היא עם סוייר; ג'ק עם ג'ולייט; אח"כ היא עם סוייר; בעונה השישית צפוי לנו מתח מיני מרטיט בין קייט לג'ולייט. לאאא, אני סתם מפנטז).

    

   ו-ווידמור הוא מניאק?... יותר מבן?... אתה בטוח בקשר לזה?...

    

    

    

   קיבלתי אישור מהאשה לחגוג עם קייט לבד, והיא תקבל את סוייר. נשמע לי הוגן.

    

   וידמור הוא מנייק מנייק. הרי ראינו אותו על תקן חייל מנסה לרצוח איזו אשה חפה מפשע שאחר כך התחתנה עם מלך דארמה. הוא רע לב מזוהם, נציג הרשע עלי אדמות, הוא שולח ספינות עמוסות חומר נפץ להרוס להרוג להשחית. הוא זה שאם האי לא שלו אז שוברים את הכלים ולא משחקים.

    

   לגבי בן ליינוס, נעשה לו עוול נוראי.

    

   בן הוא ילד מסכן, שאמו מתה בלידה. הוא גודל על ידי חרא של אבא, סבל מקשיים אדירים בילדותו. לכשהתגבר הוא מסרב! פקודה! בלתי חוקית בעליל! ממש כמו גולנצ'יק שמשנן יומם וליל את הקוד האתי של צה"ל. הוא נלחם על האתיקה שלו. וזה לא פשוט לסרב לווידמור.

    

   אחר כך הוא נאלץ להחליף את ווידמור. הוא לא רוצה ללוות אותו לצוללת כי הוא פשוט לא רוצה. משכנעים אותו לעשות את זה. וידמור טוען שהוא בא ללעוג לו - אבל זה לא נכון.

    

   והמציאות באי, יחד עם הילדות העשוקה והשדודה שלו, לאט לאט גורמת להרס שלו. הוא משלם מחירים נוראיים. הוא כל הזמן מקריב את עצמו בגמביטים שלו. הוא נמצא במאבק אדיר להשגת מטרה שהוא שונא (שימו לב כמה הוא שונא את האי ואת ג'ייקוב ומפחד מהם!), הוא מזיז את האי כשאין ברירה, הוא סובל לכל אורך הסדרה. לנו לא אכפת כשהוא מקבל מכות רציניות כמע בכל פרק, כי למדו אותנו התסריטאים לשנוא אותו  -  אבל היי, הרי תיעבנו את סוייר והערצנו את ג'ייק, לא? ומה חשנו כלפי ג'ולייט? ואית'ן?

    

   שום דבר אינו כמו שהוא נראה. ולכל דבר יש סיבה.

    

   זה הלקח מהסדרה.

    

   בנג'מין ליינוס הוא הגיבור הטראגי האמיתי של הסדרה הזו. הוא הכי סובל מכולם, הוא הכי מקריב מכולם, ובתמורה -המציאות משתינה עליו וכולם שונאים אותו.

    

   בנג'מין ליינוס הוא בעצם אמא פולניה.

   פאק, הוא אפילו ישן לבד בחושך! 

    

    

    

    

    

    

    

   עדיין מרגישים אבדים?

    

    

   איזה תיאור מעולה!!!

    

   אי שם בהוואי, יושב לו במשרדו המרווח השחקן מייקל אמרסון, קורא את ה-translated version של הפוסט של לוסט (תודה לגוגל), ומחכך את כפות ידיו בהנאה. "זה עבד!" הוא קורא כשחיוך ענק מרוח על פניו מאוזן לאוזן, "המזימה הצליחה!!! הצלחתי לשכנע בן אדם אחד שאני בסך הכל איש תמים, שפועל ממניעים טהורים!"...

    

   אבל באמת שיחקת אותה עם התיאוריה הזו. אני אשמח לנגוס בכובעי יום אחד אם יתברר שהיא נכונה.

    

   הערה משפטית: השחקן מייקל אמרסון לא באמת יושב וקורא את הפוסט של לוסט.

   הוא רק מציץ בתמונות ובכותרות שמתחתן מפעם לפעם.

    

     12/4/09 11:09:

   ולעניין הרציני יותר, סן אוף ג'ייקוב (נכון שמגניב לך להיקרא כך על שם הדמויות הכה מסתוריות האלה),

    

   פשוט כתבת מפצלת במקום מלפצת. מתפלצ. מפתלצ! פתלמפצ, כוזאומו.

     12/4/09 11:07:

   צטט: yacobzon 2009-04-11 23:56:44

   צטט: לירון פיין 2009-04-11 23:47:06

   אה, יש נון בית!

    

    

   סמוקי עתיק. עתיק עתיק. ההירוגליפים שם הם מצריים בסגנון. מאוד מאוד פירמידסטיים. משהו שנלקח מתוך סטארגייט, אפילו. ויש שם את האל בעל ראש התן. אנוביס? נדמה לי שאנוביס. לא מתחשק לי לבדוק - אני בטוח שתעשה זאת במהרה.

    

   ואנוביס שלנו, שהיה ואחד אל אל, חזק מאוד, מדבר או מקבל משהו מידי סמוקי. להלן: סמוקיריס.

    

   הנחת היסוד שלי: מדובר בחייזק. חייזר חזק. 

    

   הקרב עליו מדברים הוא קרב על כדור הארץ. האי הוא תחנת קישור. שאבדה בזמן. החייזק רוצה לחזור הביתה. האחרים מנסים לשמור על האי מפני פתיחתו לביקורים חייזקיים נוספים.

    

   בנג'מין ליינוס הוא פשוט חייל בצבאות הקב"ה, שעושה מה שעושה משום שהוא מוסרי ביותר. לא להיפך. הוא הרי התפתח מילד מוכה לאדם מוסרי, שלא מחסל נשים וילדים ככה סתם. רק אחר כך קרה מה שהכריח אותו לנשל את ווידמור מהמנהיגות.

    

    


   בכלל, הסדרה היא על התפתחויות והתפקחויות. ג'ק הופך לסוייר, סוייר הופך לג'ק, ואני בכלל לא מדבר על ידידינו הקוריאניים ועל קייט שיום אחד תהפוך לצלע השלישית במיטה שלי ושל אשתי.

    


    

    

   ווידמור מנייק מנייק.

    

   אוי לא.

    

   אלוהים, רק שלא יהיה מדובר בחייזרים.

   זה כבר מתחיל להישמע כמו הפרק ההוא של סאות'פארק, שהסביר על עיקרי תורת הסיינטולוגיה (יכול להיות שבעצם זה מה שעומד מאחורי הסדרה?! לאאאאאאאאאא!!!).

   אבל צדקת, זה אכן אנוביס, אל המוות המצרי. ולידו בהירוגליף מצויירת מי אם לא אלא סמוקי. הנה התמונה. אגב, זוכרים שאותם הירוגליפים הופיעו גם אחרי שהשעון שבהאץ' הגיע ל-0?...

    

   קייט לא בעניין של שלישיות. יותר בקטע של רביעיות וחילופי זוגות (ג'ק-קייט-סוייר-ג'ולייט; קייט עם ג'ק; אח"כ היא עם סוייר; ג'ק עם ג'ולייט; אח"כ היא עם סוייר; בעונה השישית צפוי לנו מתח מיני מרטיט בין קייט לג'ולייט. לאאא, אני סתם מפנטז).

    

   ו-ווידמור הוא מניאק?... יותר מבן?... אתה בטוח בקשר לזה?...

    

    

    

   קיבלתי אישור מהאשה לחגוג עם קייט לבד, והיא תקבל את סוייר. נשמע לי הוגן.

    

   וידמור הוא מנייק מנייק. הרי ראינו אותו על תקן חייל מנסה לרצוח איזו אשה חפה מפשע שאחר כך התחתנה עם מלך דארמה. הוא רע לב מזוהם, נציג הרשע עלי אדמות, הוא שולח ספינות עמוסות חומר נפץ להרוס להרוג להשחית. הוא זה שאם האי לא שלו אז שוברים את הכלים ולא משחקים.

    

   לגבי בן ליינוס, נעשה לו עוול נוראי.

    

   בן הוא ילד מסכן, שאמו מתה בלידה. הוא גודל על ידי חרא של אבא, סבל מקשיים אדירים בילדותו. לכשהתגבר הוא מסרב! פקודה! בלתי חוקית בעליל! ממש כמו גולנצ'יק שמשנן יומם וליל את הקוד האתי של צה"ל. הוא נלחם על האתיקה שלו. וזה לא פשוט לסרב לווידמור.

    

   אחר כך הוא נאלץ להחליף את ווידמור. הוא לא רוצה ללוות אותו לצוללת כי הוא פשוט לא רוצה. משכנעים אותו לעשות את זה. וידמור טוען שהוא בא ללעוג לו - אבל זה לא נכון.

    

   והמציאות באי, יחד עם הילדות העשוקה והשדודה שלו, לאט לאט גורמת להרס שלו. הוא משלם מחירים נוראיים. הוא כל הזמן מקריב את עצמו בגמביטים שלו. הוא נמצא במאבק אדיר להשגת מטרה שהוא שונא (שימו לב כמה הוא שונא את האי ואת ג'ייקוב ומפחד מהם!), הוא מזיז את האי כשאין ברירה, הוא סובל לכל אורך הסדרה. לנו לא אכפת כשהוא מקבל מכות רציניות כמע בכל פרק, כי למדו אותנו התסריטאים לשנוא אותו  -  אבל היי, הרי תיעבנו את סוייר והערצנו את ג'ייק, לא? ומה חשנו כלפי ג'ולייט? ואית'ן?

    

   שום דבר אינו כמו שהוא נראה. ולכל דבר יש סיבה.

    

   זה הלקח מהסדרה.

    

   בנג'מין ליינוס הוא הגיבור הטראגי האמיתי של הסדרה הזו. הוא הכי סובל מכולם, הוא הכי מקריב מכולם, ובתמורה -המציאות משתינה עליו וכולם שונאים אותו.

    

   בנג'מין ליינוס הוא בעצם אמא פולניה.

   פאק, הוא אפילו ישן לבד בחושך! 

    

    

    

    

    

    

    

   עדיין מרגישים אבדים?

    

    

     12/4/09 10:40:

   צטט: s.p.z 2009-04-12 10:16:25

   אני עדיין חושב שהאי הוא לונה פארק ענק איפשהו במדבר בארה"ב...

   דרכו מדענים המציאו מעבר בזמן שמוביל לזמן אחר ולאי מלאכותי..

    

   יש אנשים מאחורי זכוכית שמפעילים את הלחשושים ומפעילים את המפלצת והורגים מתי שבא להם

   הצוללת לא באמת צוללת... כל מי שהגיע עם הצוללת לאי אף פעם לא באמת ראה את הדרך נכון ? מתחת למיים??

    

   האיש שאחראי לכל ההתרחשות הזאת הוא ריצ'ארד. ויכול להיות שגם הוקינג אמא של פאראדיי.. אגב, איפה הוא ???

    

    

   מה שתיארת נשמע לי דווקא יותר כמו הפקה של "האח הגדול"... קריצה

    

   ואני מצרף לעצומה להחזרת הדזמונד גם את פראדיי!!!

    

     12/4/09 10:16:

   אני עדיין חושב שהאי הוא לונה פארק ענק איפשהו במדבר בארה"ב...

   דרכו מדענים המציאו מעבר בזמן שמוביל לזמן אחר ולאי מלאכותי..

    

   יש אנשים מאחורי זכוכית שמפעילים את הלחשושים ומפעילים את המפלצת והורגים מתי שבא להם

   הצוללת לא באמת צוללת... כל מי שהגיע עם הצוללת לאי אף פעם לא באמת ראה את הדרך נכון ? מתחת למיים??

    

   האיש שאחראי לכל ההתרחשות הזאת הוא ריצ'ארד. ויכול להיות שגם הוקינג אמא של פאראדיי.. אגב, איפה הוא ???

    

    

     11/4/09 23:56:

   צטט: לירון פיין 2009-04-11 23:47:06

   אה, יש נון בית!

    

    

   סמוקי עתיק. עתיק עתיק. ההירוגליפים שם הם מצריים בסגנון. מאוד מאוד פירמידסטיים. משהו שנלקח מתוך סטארגייט, אפילו. ויש שם את האל בעל ראש התן. אנוביס? נדמה לי שאנוביס. לא מתחשק לי לבדוק - אני בטוח שתעשה זאת במהרה.

    

   ואנוביס שלנו, שהיה ואחד אל אל, חזק מאוד, מדבר או מקבל משהו מידי סמוקי. להלן: סמוקיריס.

    

   הנחת היסוד שלי: מדובר בחייזק. חייזר חזק. 

    

   הקרב עליו מדברים הוא קרב על כדור הארץ. האי הוא תחנת קישור. שאבדה בזמן. החייזק רוצה לחזור הביתה. האחרים מנסים לשמור על האי מפני פתיחתו לביקורים חייזקיים נוספים.

    

   בנג'מין ליינוס הוא פשוט חייל בצבאות הקב"ה, שעושה מה שעושה משום שהוא מוסרי ביותר. לא להיפך. הוא הרי התפתח מילד מוכה לאדם מוסרי, שלא מחסל נשים וילדים ככה סתם. רק אחר כך קרה מה שהכריח אותו לנשל את ווידמור מהמנהיגות.

    

    


   בכלל, הסדרה היא על התפתחויות והתפקחויות. ג'ק הופך לסוייר, סוייר הופך לג'ק, ואני בכלל לא מדבר על ידידינו הקוריאניים ועל קייט שיום אחד תהפוך לצלע השלישית במיטה שלי ושל אשתי.

    


    

    

   ווידמור מנייק מנייק.

    

   אוי לא.

    

   אלוהים, רק שלא יהיה מדובר בחייזרים.

   זה כבר מתחיל להישמע כמו הפרק ההוא של סאות'פארק, שהסביר על עיקרי תורת הסיינטולוגיה (יכול להיות שבעצם זה מה שעומד מאחורי הסדרה?! לאאאאאאאאאא!!!).

   אבל צדקת, זה אכן אנוביס, אל המוות המצרי. ולידו בהירוגליף מצויירת מי אם לא אלא סמוקי. הנה התמונה. אגב, זוכרים שאותם הירוגליפים הופיעו גם אחרי שהשעון שבהאץ' הגיע ל-0?...

    

   קייט לא בעניין של שלישיות. יותר בקטע של רביעיות וחילופי זוגות (ג'ק-קייט-סוייר-ג'ולייט; קייט עם ג'ק; אח"כ היא עם סוייר; ג'ק עם ג'ולייט; אח"כ היא עם סוייר; בעונה השישית צפוי לנו מתח מיני מרטיט בין קייט לג'ולייט. לאאא, אני סתם מפנטז).

    

   ו-ווידמור הוא מניאק?... יותר מבן?... אתה בטוח בקשר לזה?...

    

    

     11/4/09 23:47:

   צטט: לירון פיין 2009-04-11 23:19:03

   מצאו את עצמם. חזרו לעצמם!

    

   הוריי הידד שמנת אגוזים. אחרי כמה פרקים אנושיים חזרה התקווה האבודה הגדולה והפציצה בפרק מהאגדות, בו כסיסת אצבעות ודמעות התרגשות שימשו בו בערבוביה.

    

   ולהערות המחכימות:

    

   1. יש לך שגיאת כתיב, סון אוף ג'ייקוב. לא אגלה לך איפה היא - רק שתדע שתיקנת אותה מבלי משים כמה מילים אחורי זה. שאפו.

   2. ברור שהפסל הוא זה בן 4 האצבעות. כאילו דה.

   3. לא רוח ולא נעליים. הו אילנה פשוט פוחדת כאילו ראתה רוח. כמובן שהיא ראתה רוח. רוח שמסתתרת בצילו של הפסל. רוח שהורגת אנשים. הו אילנה מתנהגת בדיוק כמו שהאבודים האוריגינליסטים התנהגו אחרי שגילו שדברים מוזרים קורים אצלם (כמו איתן רום), ובדיוק כמו שהחבורה של מיסטר אקו וכוסיתא גונזלס התנהגו אחרי שגם אצלם ביקרו האחרים. הו אילנה, הו אילנה.

   4. מה היה ארבע? אה, הפרק השאיר אותי על. 

   ערב טוב שיהיה!!!

    

   1. אני מפטר את העורך הלשוני שלי. נו, איפה הטעות? תגלה לייייייייי...

   2. כן, גם לי זה נראה ככה.

   3. האם זה אומר שגם אתה מאוהדי האילנה, כמוני? ("כוסיתא גונזלס" - זה טוב זה! היא באמת מזכירה קצת את אנה-לולו, הי"ד). בכל מקרה, ברור שהאג'יריסטים לא פעולים בצורה משונה על דעת עצמם. מישהו או משהו השפיע עליהם להתנהג ככה.

   4. אז שיהיה גם 8, 15, 16, 23 ו-42.

    

   שבוע מצויין וחג שמח!!!

    

     11/4/09 23:47:

   אה, יש נון בית!

    

    

   סמוקי עתיק. עתיק עתיק. ההירוגליפים שם הם מצריים בסגנון. מאוד מאוד פירמידסטיים. משהו שנלקח מתוך סטארגייט, אפילו. ויש שם את האל בעל ראש התן. אנוביס? נדמה לי שאנוביס. לא מתחשק לי לבדוק - אני בטוח שתעשה זאת במהרה.

    

   ואנוביס שלנו, שהיה ואחד אל אל, חזק מאוד, מדבר או מקבל משהו מידי סמוקי. להלן: סמוקיריס.

    

   הנחת היסוד שלי: מדובר בחייזק. חייזר חזק. 

    

   הקרב עליו מדברים הוא קרב על כדור הארץ. האי הוא תחנת קישור. שאבדה בזמן. החייזק רוצה לחזור הביתה. האחרים מנסים לשמור על האי מפני פתיחתו לביקורים חייזקיים נוספים.

    

   בנג'מין ליינוס הוא פשוט חייל בצבאות הקב"ה, שעושה מה שעושה משום שהוא מוסרי ביותר. לא להיפך. הוא הרי התפתח מילד מוכה לאדם מוסרי, שלא מחסל נשים וילדים ככה סתם. רק אחר כך קרה מה שהכריח אותו לנשל את ווידמור מהמנהיגות.

    

    


   בכלל, הסדרה היא על התפתחויות והתפקחויות. ג'ק הופך לסוייר, סוייר הופך לג'ק, ואני בכלל לא מדבר על ידידינו הקוריאניים ועל קייט שיום אחד תהפוך לצלע השלישית במיטה שלי ושל אשתי.

    


    

    

   ווידמור מנייק מנייק.

    

     11/4/09 23:19:

   מצאו את עצמם. חזרו לעצמם!

    

   הוריי הידד שמנת אגוזים. אחרי כמה פרקים אנושיים חזרה התקווה האבודה הגדולה והפציצה בפרק מהאגדות, בו כסיסת אצבעות ודמעות התרגשות שימשו בו בערבוביה.

    

   ולהערות המחכימות:

    

   1. יש לך שגיאת כתיב, סון אוף ג'ייקוב. לא אגלה לך איפה היא - רק שתדע שתיקנת אותה מבלי משים כמה מילים אחורי זה. שאפו.

   2. ברור שהפסל הוא זה בן 4 האצבעות. כאילו דה.

   3. לא רוח ולא נעליים. הו אילנה פשוט פוחדת כאילו ראתה רוח. כמובן שהיא ראתה רוח. רוח שמסתתרת בצילו של הפסל. רוח שהורגת אנשים. הו אילנה מתנהגת בדיוק כמו שהאבודים האוריגינליסטים התנהגו אחרי שגילו שדברים מוזרים קורים אצלם (כמו איתן רום), ובדיוק כמו שהחבורה של מיסטר אקו וכוסיתא גונזלס התנהגו אחרי שגם אצלם ביקרו האחרים. הו אילנה, הו אילנה.

   4. מה היה ארבע? אה, הפרק השאיר אותי על. 

     11/4/09 23:08:

   צטט: frieda 2009-04-11 22:54:18

   חג שמח! כרגיל, שלוש קטנות: 1. הצתה מאוחרת - רק היום, בזכות החופש, והפנאי, וזה שיש זמן לראות מחדש כמה סצנות מהעבר, ולקפוץ בחזרה להווה (ממש ללכת אחורה וקדימה בזמן פחחחחחח...) גיליתי שהוראס, הוא זה שהגיע ברכב הספורטיבי עם לידתו של בן, והציל אותו ואת אב'שלו! נכון הוא גם אמר ו את זה עם הגעתו לאי... (כמו לפידוס עם/בלי זקן, כך גם הוראס בלי/עם שער ארוך בלבל לי את הצורה...) 2. הדבר החזק ביותר בפרק לדעתי היה השימוש של פנלופי במלל דומה להחריד לזה שבו השתמש בן בנוגע לאלכס "אין לי קשר איתו" <> "אין לי קשר איתו" אז אין לי יכולת טכנולוגית מרשימה כמו שלך יעקבזון אבל אני סומך עליך שתשים לנו את שתי הסצנות אחת ליד השניה. מ צ מ רר! (איזה כיף:) 3. וכרגיל שתים שלוש שאלות לסיום - - אם סמוקי היא האחראית להתחזות למתים השונים, האם בכל פעם שכריסטיאן שפרד מופיע זה סמוקי? - נכון שזה היה מיותר כל הקטע עם הלפיד שנכבה / נדלק וכל הפירוטכניקה המיותרת - מפחיד לחשוב שהסיום יטה לכוונים הפנטזטיים (מלשון פנטזיה), אני חושב שכולנו כאן רוצים הסברים רציונליים ו"הגיוניים" ככל שניתן!! - לא שכחנו, לא סלחנו. איפה לעזאזל קלייר?????

   חג שמח גם לך!!!

    

   1. האם אתה זוכר גם שהוראס הוא אותו אדם שנגלה לג'ון בחלום, בפרק 411, ואמר לו ללכת ולחפש את הגופה שלו - משום שבכיס החליפה שלו נמצאת המפה לבית של ג'ייקוב?...

   2. ביקשת כל כך יפה, אז בבקשה: סצינת המוות של אלכס מול סצינת הכמעט-מוות של פני.

   3. כריסטיאן הוא השליח של ג'ייקוב - את זה הוא אמר כבר בעצמו. וככל הנראה לג'ייקוב יש שליטה על מפלצת העשן. האם זה אומר שכריסטיאן הוא בעצמו מפלצת העשן? ייתכן, ייתכן מאוד. כבר ראינו שהמפלצת יכולה להתחזות לאנשים שונים שמתו, כמו למשל לאחיו של מיסטר אקו - יימי, או לאלכס בפרק הנוכחי.

   אני דווקא אהבתי את האפקטים הספילברגיים שבפרק! אני חושב שמסדרה כמו לוסט, אי אפשר לצפות לפתרונות הגיוניים בלבד אחרי שכבר חווינו מסעות בזמן ותחיית מתים. מה שכן, אני מסכים איתך שהפתרון לכל התסבוכת לא צריך לכלול אלמנטים מופרכים יתר על המידה.

    

   ואיפה קלייר?... לא יודע, קייט אמורה לחפש אותה עכשיו, לא?

    

     11/4/09 22:54:
   חג שמח! כרגיל, שלוש קטנות: 1. הצתה מאוחרת - רק היום, בזכות החופש, והפנאי, וזה שיש זמן לראות מחדש כמה סצנות מהעבר, ולקפוץ בחזרה להווה (ממש ללכת אחורה וקדימה בזמן פחחחחחח...) גיליתי שהוראס, הוא זה שהגיע ברכב הספורטיבי עם לידתו של בן, והציל אותו ואת אב'שלו! נכון הוא גם אמר ו את זה עם הגעתו לאי... (כמו לפידוס עם/בלי זקן, כך גם הוראס בלי/עם שער ארוך בלבל לי את הצורה...) 2. הדבר החזק ביותר בפרק לדעתי היה השימוש של פנלופי במלל דומה להחריד לזה שבו השתמש בן בנוגע לאלכס "אין לי קשר איתו" <> "אין לי קשר איתו" אז אין לי יכולת טכנולוגית מרשימה כמו שלך יעקבזון אבל אני סומך עליך שתשים לנו את שתי הסצנות אחת ליד השניה. מ צ מ רר! (איזה כיף:) 3. וכרגיל שתים שלוש שאלות לסיום - - אם סמוקי היא האחראית להתחזות למתים השונים, האם בכל פעם שכריסטיאן שפרד מופיע זה סמוקי? - נכון שזה היה מיותר כל הקטע עם הלפיד שנכבה / נדלק וכל הפירוטכניקה המיותרת - מפחיד לחשוב שהסיום יטה לכוונים הפנטזטיים (מלשון פנטזיה), אני חושב שכולנו כאן רוצים הסברים רציונליים ו"הגיוניים" ככל שניתן!! - לא שכחנו, לא סלחנו. איפה לעזאזל קלייר?????
     11/4/09 22:30:

   צטט: מיס הוקינג 2009-04-11 21:05:45


   היי,

    

   רק בשבועיים האחרונים קראתי לראשונה את הפוסט שלך ומיד השלמתי את כולם! אתה עושה עבודה מצויינת ואני אמשיך להתמיד (:

   אגב, במידה ומישהו מכם לא מכיר, יש בחור בשם seany B שעושה סרטונים אחרי כל פרק ופרק שמכילים סיכום ופענוח סודות באבודים. הוא עושה עבודה מדהימה, שכוללת פענוח הירוגליפים שמדי פעם מופיעים בפרקים (כמו מתחת למקדש בפרק הנוכחי), הצלבת מידע עם המיתולוגיה היוונית ותרגום של כל פרט ופרט שהופיע בעבר ומתחבר לפרק הנוכחי. הוא לא מחמיץ כלום! יש לו, למשל, תיאוריה מעניינת לגבי זהותו של הפסל בעל ארבע האצבעות.

   הנה קישור לסרטון האחרון שלו בנושא פרק 511: http://www.youtube.com/watch?v=rzZ70s2sR7M.

   שני הסרטונים האחרונים לא הכילו המון סודות, אבל תראו סרטונים קודמים (יש אחד שמוקדש כולו למפלצת העשן) - הם מעולים.

    

   ולענייננו: פרק מדהים, שלשם שינוי ענה על הרבה מאוד דברים! כמה דברים:

   1. האם צ'ארלס שיקר כשאמר שבן גרם לו לסובב את הגלגל והיגלה אותו מהאי? הרי ראינו אותו עוזב עם הצוללת.

   2. איך יכול להיות שוידמור מנסה לחזור לאי כמעט 20 שנה אם הוא עזב כשאלכס הייתה בערך בת 5 (מה שאומר שהשנה הייתה 1993 פלוס מינוס, כי המשלחת הגיעה ב-1988)? הוא סתם הגזים?

   3. האומנם בן לא רצח את פני? לא ראינו את סוף הסצנה הרי. הוא והאקדח שלו היו במים אחרי שדז טיפל בו...

   4. יש אנשים שחושבים שלוק הוא התגלמות של מפלצת העשן, כי כל פעם שהיא הופיעה הוא דאג להיעלם. אני לא חושבת שזה המקרה. מה אתם חושבים?

   5. למה המפיקים חשבו שאם הם ישימו לבן פאה מכוערת הוא יראה בן 27?? קצת פתטי ולא אמין בעליל.

   6. אנחנו עדיין לא יודעים איך בן חי עם דהארמה אבל פועל בשביל ה"אחרים". הוא הרי הרג את דהארמה כשהוא חי איתם. הוא פשוט הלך אל האחרים בלילות?...

   7. השחקן ששיחק את וידמור הצעיר היה ממש מוצלח!! אחלה ליהוק.

   8. אהבתי מאוד את השינוי בדמותו של בן הפרק. העובדה שהאי לא מצא בו אשם למרות כל הזוועות שהוא עשה בעבר מעידה על כך שהוא עשה את הדברים האלה לטובת האי. זו דעתי, לפחות.

   9. אני ממש לא אוהבת את ההתפתחות עם אילנה והניצולים החדשים. קודם כל, היא שחקנית לא טובה. דבר שני, אני באמת לא רוצה התפתחות עלילתית של אנשים חדשים כרגע. "מה שוכן בצל הפסל" - האם היא מתכוונת לצל של הפסל בעל ארבע האצבעות? אם ככה, אולי היא מדברת על תחנת האורכידיאה של דהארמה והבאר? הם נמצאים בצילו של הפסל. האם זה אומר שוידמור שכר את אילנה, כי ככל הנראה היא יודעת הרבה דברים על האי? אולי זה אומר שהיא נכנסה למקדש ו"נדבקה במחלה" ולכן היא מתנהגת ככה? (למרות שלא ראינו אותה מגיעה לאי המרכזי, אם כי אנחנו עדיין מחכים לראות מי היה על הסירה עליה ירו סוייר וג'ולייט בזמנו).

    

   מה דעתכם?

   וואו!!!

    

   קודם כל - כבוד לאמא של פראדיי שהצטרפה אלינו לפוסט!... אחלה ניק בחרת לעצמך. אהבתי. ברוכה הבאה ושובי לבקר בכל שבוע!

    

   ועכשיו לתובנותיי:

   1. אני לא זוכר שווידמור אמר שהוא בעצמו סובב את הגלגל וכך יצא מהאי. כשהוא נפגש עם ג'ון מחוץ לאי, הוא אמר לו שהוא הוגלה על-ידי בן, אבל לא פרט באיזו דרך.

   2. החישוב המתמטי שלך הוא מדוייק. או שצ'ארלס באמת עיגל את המספר הרבה הרבה למעלה, או שאולי יש מצב לקפיצת זמן נוספת של כולם...

   3. לפי דעתי, השינוי שראינו על בן בפרק הזה הכויח לנו בצורה די מוחצת שהוא לא הרג את פני בסופו של דבר (למרות שכשמדובר ב"אבודים", אף פעם אי אפשר לדעת...). בקשת הסליחה שהוא ביקש מדזמונד, הייתה על כך שהוא פצע אותו בירייה, ככל הנראה.

   4. לוק הוא המפלצת?! נראה לי מופרך מדיי. חוצמזה שבפרק הזה ראינו התגלמות אחרת של המפלצת - את אלכס.

   5. שמח שגם את מסכימה איתי בעניין הפאה...

   6. מה בדיוק קרה עם בן הילד לאחר שהחלים במחנה ה"אחרים" - את זה אנחנו עדיין לא יודעים. יכול להיות שבן נשלח כמסתנן למחנה הדארמות, מה שהתחיל מבחינתו מסורת מפוארת של הסתננויות לקבוצות שלא שייכים אליהן.

   7. ווידמור הצעיר? כן, אחלה שחקן. ואפילו דומה בפרצוף ובקול שלו לווידמור המבוגר. יופי של עבודת ליהוק.

   8. אחד הדברים שאני הכי אוהב בסדרה, הוא שאף דמות שם לא שטחית ופלקטית. לכל דמות יש צדדים שונים, שכיף להיחשף אליהם. ודווקא כשאנחנו חושבים שאנחנו יודעים כבר הכל על דמות מסויימת, באים יוצרי הסדרה וחושפים לנו פן חדש ומפתיע באישיותה. נהדר!!!

   9. כשאילנה דיברה על הפסל, גם אני חשבתי דבר ראשון על הפסל בעל ארבע האצבעות. אמרת דבר מעניין על ה"הידבקות" של אילנה במחלה. אילנה מתנהגת מוזר, באותה מידה שחברי המשלחת הצרפתית התנהגו מוזר פתאום אחרי שהם ירדו אל מתחת למקדש. מעניין לראות לאן היא תמשיך ללכת עם פרנק המסכן. ויפה שלא שכחת את הסירה שעליה ג'ולייט ירתה בפרק 504 (ופגעה שם במישהו! במי זה יכול להיות?...)!

    

   יופי של תובנות!

    

   שיהיה לך חג שמח ושבוע מצויין!!!

    

     11/4/09 21:05:


   היי,

    

   רק בשבועיים האחרונים קראתי לראשונה את הפוסט שלך ומיד השלמתי את כולם! אתה עושה עבודה מצויינת ואני אמשיך להתמיד (:

   אגב, במידה ומישהו מכם לא מכיר, יש בחור בשם seany B שעושה סרטונים אחרי כל פרק ופרק שמכילים סיכום ופענוח סודות באבודים. הוא עושה עבודה מדהימה, שכוללת פענוח הירוגליפים שמדי פעם מופיעים בפרקים (כמו מתחת למקדש בפרק הנוכחי), הצלבת מידע עם המיתולוגיה היוונית ותרגום של כל פרט ופרט שהופיע בעבר ומתחבר לפרק הנוכחי. הוא לא מחמיץ כלום! יש לו, למשל, תיאוריה מעניינת לגבי זהותו של הפסל בעל ארבע האצבעות.

   הנה קישור לסרטון האחרון שלו בנושא פרק 511: http://www.youtube.com/watch?v=rzZ70s2sR7M.

   שני הסרטונים האחרונים לא הכילו המון סודות, אבל תראו סרטונים קודמים (יש אחד שמוקדש כולו למפלצת העשן) - הם מעולים.

    

   ולענייננו: פרק מדהים, שלשם שינוי ענה על הרבה מאוד דברים! כמה דברים:

   1. האם צ'ארלס שיקר כשאמר שבן גרם לו לסובב את הגלגל והיגלה אותו מהאי? הרי ראינו אותו עוזב עם הצוללת.

   2. איך יכול להיות שוידמור מנסה לחזור לאי כמעט 20 שנה אם הוא עזב כשאלכס הייתה בערך בת 5 (מה שאומר שהשנה הייתה 1993 פלוס מינוס, כי המשלחת הגיעה ב-1988)? הוא סתם הגזים?

   3. האומנם בן לא רצח את פני? לא ראינו את סוף הסצנה הרי. הוא והאקדח שלו היו במים אחרי שדז טיפל בו...

   4. יש אנשים שחושבים שלוק הוא התגלמות של מפלצת העשן, כי כל פעם שהיא הופיעה הוא דאג להיעלם. אני לא חושבת שזה המקרה. מה אתם חושבים?

   5. למה המפיקים חשבו שאם הם ישימו לבן פאה מכוערת הוא יראה בן 27?? קצת פתטי ולא אמין בעליל.

   6. אנחנו עדיין לא יודעים איך בן חי עם דהארמה אבל פועל בשביל ה"אחרים". הוא הרי הרג את דהארמה כשהוא חי איתם. הוא פשוט הלך אל האחרים בלילות?...

   7. השחקן ששיחק את וידמור הצעיר היה ממש מוצלח!! אחלה ליהוק.

   8. אהבתי מאוד את השינוי בדמותו של בן הפרק. העובדה שהאי לא מצא בו אשם למרות כל הזוועות שהוא עשה בעבר מעידה על כך שהוא עשה את הדברים האלה לטובת האי. זו דעתי, לפחות.

   9. אני ממש לא אוהבת את ההתפתחות עם אילנה והניצולים החדשים. קודם כל, היא שחקנית לא טובה. דבר שני, אני באמת לא רוצה התפתחות עלילתית של אנשים חדשים כרגע. "מה שוכן בצל הפסל" - האם היא מתכוונת לצל של הפסל בעל ארבע האצבעות? אם ככה, אולי היא מדברת על תחנת האורכידיאה של דהארמה והבאר? הם נמצאים בצילו של הפסל. האם זה אומר שוידמור שכר את אילנה, כי ככל הנראה היא יודעת הרבה דברים על האי? אולי זה אומר שהיא נכנסה למקדש ו"נדבקה במחלה" ולכן היא מתנהגת ככה? (למרות שלא ראינו אותה מגיעה לאי המרכזי, אם כי אנחנו עדיין מחכים לראות מי היה על הסירה עליה ירו סוייר וג'ולייט בזמנו).

    

   מה דעתכם?

     11/4/09 19:31:

   צטט: רפאלה 2009-04-11 19:06:47

   מאחר והפסדתי את הפרק הקודם ביום הקרנתו..ראיתיו אתמול ב"צפייה ישירה"..ובל זה היה כרוך בכמה וכמה הפסקות..לא היה תענוג הכי גדול..

   עכשיו בנג'מין הפצוע הועבר לאחרים...

   לאחר הסצינה הזו אני רואה את לוק שאומר לבן , בזמן הזה, איזה מזל שהוא חזר לחיים.

   מתביישת לומר אבל פתאום אבד החלק שלוק שוב בחיים..ושבנג'מן הלך לעולמו...

   התוכל בבקשה להזכיר לי או שמא תחזיר אותי לפוסט שכתבת על זה בציון שם הפרק...

   תודה לך על התקציר הזה גם...

   מחכה כבר להקרנה..

   אני המכורה ללוסט

   רפאלה*

   אם כן, תזכורת קלה:

   ראינו שלוק קם לתחייה בפרק 507, שמגולל את סיפור חייו ומותו של ג'רמי בנת'אם.

   בן, לעומת זאת, מעולם לא הלך לעולמו. סעיד ירה בו בסוף פרק 510, אבל לא הרג אותו. בסוף פרק 511 קייט וסוייר מסרו את בן הפצוע לידי ה"אחרים", וכך בן החלים ושב לקו הבריאות.

    

   מקווה שזה הזכיר לך נשכחות!!!

    

     11/4/09 19:06:

   מאחר והפסדתי את הפרק הקודם ביום הקרנתו..ראיתיו אתמול ב"צפייה ישירה"..ובל זה היה כרוך בכמה וכמה הפסקות..לא היה תענוג הכי גדול..

   עכשיו בנג'מין הפצוע הועבר לאחרים...

   לאחר הסצינה הזו אני רואה את לוק שאומר לבן , בזמן הזה, איזה מזל שהוא חזר לחיים.

   מתביישת לומר אבל פתאום אבד החלק שלוק שוב בחיים..ושבנג'מן הלך לעולמו...

   התוכל בבקשה להזכיר לי או שמא תחזיר אותי לפוסט שכתבת על זה בציון שם הפרק...

   תודה לך על התקציר הזה גם...

   מחכה כבר להקרנה..

   אני המכורה ללוסט

   רפאלה*

     11/4/09 18:34:
   וכמובן, הפרק השבועי של Lost - Untangled לאלה שעדיין מתקשים להבין מה הולך פה...
     11/4/09 18:32:

   צטט: חן חדד 2009-04-11 18:20:34

    

   ניתוח מעולה ומשעשע ("איזה מופע אורקולי מרהיב קיבלנו" I loled :) של הפרק,

   וקישורים יוצאים מן הכלל לפרקים מהעונות הקודמות. ממש נהניתי לקרוא!

   תודה רבה חן וסחתיין גם על הפוסט שלך!!!

    

     11/4/09 18:30:

   צטט: Reututi 2009-04-11 16:57:12

   שוב פרק תענוג ופוסט מהנה. אבל הפרק היה צפוי להיות כזה טוב לפי הסיומת של הפרק הקודם.
   פרק שכולו "האחרים" ולוק, פשוט ללקק את האצבעות :)
   אלוהים יודע איך אתה זוכר דברים כל כך קטנים כמו סוס שחור שהופיע איפשהו בעונה השנייה או את העובדה שרוסו לא באמת זכרה את בן ואמרה לאבודים (האמיתיים לא אלו שבאו עכשיו :-)) שלא משנה מה הוא יגיד, הוא בטח מהעויינים. מזל שיש את הפוסטים שלך כדי שלא נפספס אפילו דבר קטן.
   אני חייבת שבן הצעיר (לא הילד ולא המבוגר, זה שבאמצע) ממש מפחיד ונראה לא משהו בכלל, העדפתי את הגירסא הקטנה שלו או הגדולה והחבולה, לעומתו אית'ן נראה טוב גם בתינוק, גם כילד ובמיוחד כמבוגר.
   מה שאני אוהבת במיוחד בפרקים האחרונים (חוץ מסוייר ששנות השבעים עושות לו רק טוב) זה את העובדה שאנחנו מתחילים לקבל תשובות על עונות קודמות. למשל איך אלכס הגיע לידיו של בן ולמה דווקא הוא גידל אותה כבת, למה בן הגיע חבול למטוס ומה קרה לדזמונד אחרי הפעם האחרונה שראינו אותו.
   האבודים החדשים (או כמו שאני קוראת להם במהלך הצפייה Lost vol.2) צריכים למות ויפה שעה אחת קודם, להרוג רק את סיזר הזה זה חבל, עדיף כבר לחסל את כולם, גם ככה לא התגברנו על היעלמות כל שאר האבודים המקוריים, למה להכניס עוד?! ואיפה לעזאזל רוז וברנרד?!
   אז כמו שאמרתי, פרק ממתק!!! איזה כיף זה שבארה"ב אין הפסקת פסח ללוסט וחגגתי את צאת החג עם הפרק ואת השבת עם הפוסלוסט :)

   חג שמח, צום קל ומועדים לשמחה!

   כל פרק של בן ולוק זה משהו להתמוגג עליו...

   "אית'ן נראה טוב גם כתינוק, וגם כילד"?! בלתי החלטי uhhh.... יש משהו שאת רוצה לספר לנו?... קריצה

   ובקשר לתשובות שאנחנו מתחילים לקבל - אני אומר: הללויה!!! אם לא עכשיו, אימתי?!

   דווקא את אילנה חיבבתי, לפחות עד הרגע שהיא עשתה לפרנק טיפול פנים בעזרת קת של רובה. מה שכן, אני מסכים איתך שכל שאר ניצולי אג'ירה מיותרים לחלוטין, ומאוד שמחתי שסיזר ("my friend") המעצבן הזה שכבר מזמן טיפס לי על העצבים (הלו! יש לנו כבר ערבי אחד על האי! קוראים לו סעיד!!!) הושלך מהתסריט לעולמים. מה שכן, שאלת שאלה טובה לגבי רוז וברנרד (ואפשר גם להכניס את שאר ניצולי אושיאניק שעד היום לא ידענו את שמם). בפעם האחרונה שראינו אותם, הם נמלטו ממתקפת החיצים הבוערים של הדארמות, והיו אמורים להיפגש עם סוייר וחבריו על יד הנהר. אז נכון שהיו מאז כמה וכמה פלאשים ומעברים בזמן, אבל בכל זאת - האי הוא לא כזה גדול. איך זה יכול להיות, שבמהלך שלוש השנים שלהם ביוזמת דארמה, סוייר ושאר החברים לא נפגשו מחדש עם רוז וברנרד?... מוזר....

    

   שיהיו גם לך חגים ומועדים לששון!!!

    

     11/4/09 18:22:

   צטט: plastilinit 2009-04-11 14:44:38

   ואגב- בקשר לג'ון. לדעתי, זה לא שיש את "ג'ון לוק הישן" ואת "ג'ון לוק החדש".

   יש את "ג'ון לוק של האי" ואת זה של מחוץ לאי.

   על האי הוא מלא ביטחון עצמי ואמונה בעצמו ובדרכו, וזה מקסים לראות את זה, במיוחד כשיש לנו בראש את הנכה המסכן שעבד בחברה לקופסאות, ושבהפסקת הצהריים שלו לעג לו עובד צעיר בחברה, משהו על איפה הוא ואיפה ההרפתקאות שהוא חולם עליהן.

    כשהוא שוב בעולם הפחות מוצלח מבחינתו, הוא לא מצליח במשימתו להביא אף אחד מהחבר'ה, ומכין לעצמו חבל תלייה.

   אפילו את זה הוא לא מצליח לעשות, כי בן הורג אותו.

   לא נעים לומר, אבל זה לא ממש משדר הצלחה..

   בגלל כל זה, לראות אותו ככה על האי, מנהיג שקט ומלא ביטחון, שאפו!

   Well spoken!

    

   אבל אני חושב שגם על האי, היו לג'ון לוק הרבה רגעים של חולשה, בעיקר בעונות 2-4. בעונה השנייה היה לו משבר אמונה חריף עם האי, שהסתיים בכך שהוא ניפץ את המחשב שבהאץ' על הרצפה. בסוף העונה השלישית הוא מצא את עצמו בקבר האחים של הדארמות, וכמעט שעמד לירות בעצמו (ואז בא וולט ומנע את זה ברגע האחרון). וגם בעונה הרביעית, אחרי שהוא הוביל את המחנה שלו אל מגורי "האחרים", לג'ון לא היתה תוכנית פעולה ממשית או דרך כלשהי, עד כדי כך שהוא נאלץ לבקש עזרה מבן. כל רגעי השפל האלה של לוק מאוד בולטים על רקע העונה הראשונה, שבה הוא נתפס כאיש כמעט מושלם, חף מטעויות ומבעיות (על האי. שוב, הכל על האי). ועכשיו נראה שלוק "ההוא" חוזר לעצמו, יודע שוב בדיוק מה הוא צריך לעשות ולאן הוא הולך, מבלי להיות תלוי באף אחד אחר (ג'ון גם אומר את זה לבן במהלך הפרק הנוכחי: "עכשיו אתה מרגיש איך זה להיות אני.").

    

     11/4/09 18:20:

    

   ניתוח מעולה ומשעשע ("איזה מופע אורקולי מרהיב קיבלנו" I loled :) של הפרק,

   וקישורים יוצאים מן הכלל לפרקים מהעונות הקודמות. ממש נהניתי לקרוא!

     11/4/09 18:16:

   צטט: plastilinit 2009-04-11 14:34:41

   אוי, אוי, איזה כיף :)

   אז קודם כל- בנוגע לשאלתך: איך זה ייתכן שכעבור שנים, כשהנרי גייל נפל ברשתה של רוסו (ולאחר מכן היא הזעיקה את סעיד שיבוא לטפל בו) - היא לא זכרה שזהו האיש שחטף את בתה?

    

   אני לא חושבת שזו טעות תסריטאית. רוסו לא מקבלת את האיש שלכוד ברשת בצורה כל כך חמימה, ומכריזה בביטחון- כל מה שהוא יגיד לכם- זה שקר. נכון שהיא לא מציינת שזה האיש שגנב את ביתה, אבל הרי הם חושפים שם כל דבר לאט לאט, בכמה שכבות.. והיא בכל מקרה מצטיירת כ"משוגעת האי", ככה שמה זה כבר היה עוזר אם היא הייתה אומרת את זה אז, זה סתם היה מצטרף ל"מלמולי המשוגעת" שלה..

   הסבר יפה! צוחק וגם ניתן לומר שבמהלך השנים על האי רוסו איבדה בורג אחד או השניים, ולכן אין זה מן הנמנע שהיא מבולבלת גם ביחס ל"אחר" הזה שנשבה ברשת שלה...

    

     11/4/09 18:14:

   צטט: LostFan 2009-04-11 14:28:29

   אז אכן פרצופו המפוצץ של בן חוזר אל "הבטחתו לחבר ותיק מן העבר"...

   מצטרף לעצומה להחזרתו המיידית של דזמונד לעלילה. כל פרק עימו הוא פשוט חוויה.

   ללא ספק אחד הפרקים הטובים של העונה (אם לא הטוב ביותר).

   הפוסט, כרגיל, משובח...

   חג שמח!!!!

   תודה רבה וחג שמח גם לך!!!!

    

     11/4/09 16:57:
   שוב פרק תענוג ופוסט מהנה. אבל הפרק היה צפוי להיות כזה טוב לפי הסיומת של הפרק הקודם.
   פרק שכולו "האחרים" ולוק, פשוט ללקק את האצבעות :)
   אלוהים יודע איך אתה זוכר דברים כל כך קטנים כמו סוס שחור שהופיע איפשהו בעונה השנייה או את העובדה שרוסו לא באמת זכרה את בן ואמרה לאבודים (האמיתיים לא אלו שבאו עכשיו :-)) שלא משנה מה הוא יגיד, הוא בטח מהעויינים. מזל שיש את הפוסטים שלך כדי שלא נפספס אפילו דבר קטן.
   אני חייבת שבן הצעיר (לא הילד ולא המבוגר, זה שבאמצע) ממש מפחיד ונראה לא משהו בכלל, העדפתי את הגירסא הקטנה שלו או הגדולה והחבולה, לעומתו אית'ן נראה טוב גם בתינוק, גם כילד ובמיוחד כמבוגר.
   מה שאני אוהבת במיוחד בפרקים האחרונים (חוץ מסוייר ששנות השבעים עושות לו רק טוב) זה את העובדה שאנחנו מתחילים לקבל תשובות על עונות קודמות. למשל איך אלכס הגיע לידיו של בן ולמה דווקא הוא גידל אותה כבת, למה בן הגיע חבול למטוס ומה קרה לדזמונד אחרי הפעם האחרונה שראינו אותו.
   האבודים החדשים (או כמו שאני קוראת להם במהלך הצפייה Lost vol.2) צריכים למות ויפה שעה אחת קודם, להרוג רק את סיזר הזה זה חבל, עדיף כבר לחסל את כולם, גם ככה לא התגברנו על היעלמות כל שאר האבודים המקוריים, למה להכניס עוד?! ואיפה לעזאזל רוז וברנרד?!
   אז כמו שאמרתי, פרק ממתק!!! איזה כיף זה שבארה"ב אין הפסקת פסח ללוסט וחגגתי את צאת החג עם הפרק ואת השבת עם הפוסלוסט :)

   חג שמח, צום קל ומועדים לשמחה!
     11/4/09 14:44:

   ואגב- בקשר לג'ון. לדעתי, זה לא שיש את "ג'ון לוק הישן" ואת "ג'ון לוק החדש".

   יש את "ג'ון לוק של האי" ואת זה של מחוץ לאי.

   על האי הוא מלא ביטחון עצמי ואמונה בעצמו ובדרכו, וזה מקסים לראות את זה, במיוחד כשיש לנו בראש את הנכה המסכן שעבד בחברה לקופסאות, ושבהפסקת הצהריים שלו לעג לו עובד צעיר בחברה, משהו על איפה הוא ואיפה ההרפתקאות שהוא חולם עליהן.

    כשהוא שוב בעולם הפחות מוצלח מבחינתו, הוא לא מצליח במשימתו להביא אף אחד מהחבר'ה, ומכין לעצמו חבל תלייה.

   אפילו את זה הוא לא מצליח לעשות, כי בן הורג אותו.

   לא נעים לומר, אבל זה לא ממש משדר הצלחה..

   בגלל כל זה, לראות אותו ככה על האי, מנהיג שקט ומלא ביטחון, שאפו!

     11/4/09 14:34:

   אוי, אוי, איזה כיף :)

   אז קודם כל- בנוגע לשאלתך: איך זה ייתכן שכעבור שנים, כשהנרי גייל נפל ברשתה של רוסו (ולאחר מכן היא הזעיקה את סעיד שיבוא לטפל בו) - היא לא זכרה שזהו האיש שחטף את בתה?

    

   אני לא חושבת שזו טעות תסריטאית. רוסו לא מקבלת את האיש שלכוד ברשת בצורה כל כך חמימה, ומכריזה בביטחון- כל מה שהוא יגיד לכם- זה שקר. נכון שהיא לא מציינת שזה האיש שגנב את ביתה, אבל הרי הם חושפים שם כל דבר לאט לאט, בכמה שכבות.. והיא בכל מקרה מצטיירת כ"משוגעת האי", ככה שמה זה כבר היה עוזר אם היא הייתה אומרת את זה אז, זה סתם היה מצטרף ל"מלמולי המשוגעת" שלה..

     11/4/09 14:28:

   אז אכן פרצופו המפוצץ של בן חוזר אל "הבטחתו לחבר ותיק מן העבר"...

   מצטרף לעצומה להחזרתו המיידית של דזמונד לעלילה. כל פרק עימו הוא פשוט חוויה.

   ללא ספק אחד הפרקים הטובים של העונה (אם לא הטוב ביותר).

   הפוסט, כרגיל, משובח...

   חג שמח!!!!

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין