כותרות TheMarker >
  ';

  וולטר

  אדם של פעם שחי היום
  אוהב סרטים ישנים וחדשים
  אוהב שירים בעיקר משנות החמישים/שישים/שבעים
  אוהב את הים אך מפחד ממנו פחד מוות
  אוהב את החיים אך לא תמיד חי אותם
  סיגרים, קפה ושיחה טובה עם חבר טוב הם הדברים המועדפים עלי
  אוהב את המשפחה שלי יותר מהכל בחיים
  מנסה לחיות אבל לא תמיד מצליח בגלל הטירוף של החיים

  טריניטי ובמבינו

  17 תגובות   יום ראשון, 19/4/09, 10:12

   '' 

   

  טריניטי ובמבינו 

   

   כל מי שמעל גיל 30 גדל בארצנו הקטנה על הצמד חמד הללו שכיכבו באין ספור סרטים מבדרים ביחד ולחוד והיו לכוכבים גדולים באירופה. 

   

   נתחיל על כל אחד בנפרד ולאחר מכן נמשיך הלאה יחדיו.

   

    באד ספנסר

   Bud Spencer

  (1929)

  המבוגר יותר, באד ספנסר נולד באיטליה בשנת 1929 בשם פדרו פדרסולי באיטליה. בשנות ה- 50 היה לספורטאי מצטיין בעיקר בתחום השחיה ואף השתתף מטעם איטליה באולימפידה בשנים 52 ו- 56         . את תחילת הקריירה שלו בקולנוע עשה ספנסר תחת שמו האיטלקי כבר בשנת 51 בתפקיד ללא קרדיט בסרט "קו וואדיס" ובעוד מספר סרטים במהלך שנות ה- 50 שאף אחד מהם לא הביא לו פרסום מיוחד ובכולם כיכב בתפקידים זוטרים. בשנת 67 לאחר מספר שנים בהם נטש את תחום הקולנוע, החליט ספנסר לחזור ולעסוק בקולנוע ובאותה השנה לוהק לתפקיד ראשי במערבון איטלקי דל תקציב בשם "אלוהים סולח אני לא" ולצידו לוהק שחקן איטלקי אחר בשם טרנס היל. כאשר לוהק ספנסר לתפקיד רצו המפיקים שהסרט יפנה גם לקהל שמחוץ לאיטליה וכפי שעשו עם שחקנים איטקליים אחרים הם ביקשו מספנסר לשנות את שמו. את השם באד לקחת ספנסר ממילה "באדי" שזה חבר באגלית, ואת שם המשפחה ספנסר לקחת מהשחקן הנערץ עליו ספנסר טרייסי.

   

    טרנס היל

   Terence Hill

    (1939)

  שחקן איטלקי יפה תואר בעל עיניים כחולות מושלמות ושעיר בלונדיני נולד בשנת 1939 בשם מריו ג'רוטי, בן לאמא גרמניה ולאב איטלקי. את צעדיו הראשונים בקולנוע עשה היל כבר בגיל 12 כאשר הופיע סרט "חופשה עם גנגסטר" משנת 51, הפקה איטלקית, ובשנים הבאות כיכב בעוד שורה של תפקידים קטנים ולא משמעותייים בכל מיני סרטים איטלקיים תחת שמו האיטלקי, ועד לשנת 67 הוא כיכב ביותר מעשרים סרטים חלקם הפקות איטלקיות וחלקן הפקות גרמניות, ובשנת 67 לוהק לאחד משני התפקידים הראשיים במערבון ספגטי דל תקציב בשם "אלוהים סולח אני לא" לצד שחקן איטלקי אחר בשם באד ספנסר. היל התבקש על ידי המפיקים לשנות את שמו בכדי שיתאים להפצה בנלאומית והיל שינה את שמו ממריו ג'רוטי לטרנס היל. השם אגב אין לו איזו שהיא משמעות מיוחדת, הוא פשוט קיבל רשימת שמות והיה צריך לבחור שם מתוך הרשימה. 

   

   כפי שרשמתי אצל ספנסר והיל בשנת 67 השניים לוהקו יחדיו להופיע בתפקידים הראשיים במערבון ספגטי דל תקציב בשם "אלוהים סולח אני לא". הסרט מערבון ספגטי ממוצע זכה להצלחה חלקית בעיקר באיטליה, מה שלא הפריע למפיקים להבין שמדובר בליהוק לא רע בכל, ובשנה שלאחר מכן לוהקו השניים להופיע בסרט נוסף בשם "שניים טובים ואחד נוכל"(68) באותם הדמויות (לספנסר קראו האץ' בסי ולהיל קראו קט סטיבנס – ואין קשר לזמר המפורסם), הפעם ליהקו לצד השניים את אלי וואלך שהיה פופולרי באותה התקופה בעיקר בשל הופעתו כמכוער במערבון הספגטי האגדי "הטוב הרע והמכוער"(66). הסרט הצליח באיטליה ובאירופה והשניים לוהקו לסרט נוסף בשם "גבעת הצלפים" משנת 69 שגם בו הם כיכבו אותם הדמויות. 

   

   לאחר שהשניים כיכבו בשלושה סרטים משותפים שאומנם זכו להצלחה אך בעיקר באירופה, לוהקו השניים לסרט שישנה את חייהם. השניים לוהקו על ידי הבמאי האיטלקי אנזו ברבוני לככב בגירסת מערבון איטלקי לסרט האמריקאי "שבעת המופלאים" ולסרט היפני "שבעת הסמוראים" על שני אחים האחד שולף מהיר ועצלן בשם טריניטי המגיע לעיירה קטנה בה הוא מגלה להפתעתו את אחיו, במבינו, גנב סוסים המתפקד כשריף העיירה לאחר שכנראה הרג את השריף הקודם. השניים מוצאים עצמם משתפים פעולה ועוזרים לחבורת חוואים כנגד איש עסקים המבקש להשתלט על אדמתם. היל היה טריניטי ואילו ספנסר היה במבינו.

   

   הסרט "קוראים לי טריניטי" משנת 70 זכה להצלחת ענק בכל העולם, והשניים הפכו בין לילה לכוכבי הקולנוע האיטלקיים הפופולרים בעולם. בסרט "קוראים לי טריניטי" מבצעים השניים בפעם הראשונה את מה שיהפוך לסמל ההיכר שלהם, הולכים מכות, אבל לא מכות עם דם ופציעות אלה יותר קטעי מכות משעשעים עם כל מיני טריקים של היל ומכות מחץ של ספנסר.  

   

   הצלחת הסרט שזכה להצלחה בכל העולם, גררה שנה לאחר מכן סרט המשך מצליח גם כן בשם "ממשיכים לקרוא לי טריניטי" ובשנות ה- 70 הם כיכבו יחדיו בשורה של סרטי פעולה וקומדיות מצליחות בהם אפשר לציין את "הזהרו אנחנו עצבניים" משנת 74 על שני אחים הנאבקים מול איש עסקים גדול אותו הם מאשימים בהריסת רכב המירוץ שלהם, "חגיגה במשטרה"  משנת 77 בו כיכבו בתור שני חברים המתגייסים למשטרה ו- "זוג או פרד" משנת 78 בו כיכבו כשני אחים, האחד סוכן חשאי והשני מומחה בהימורים היוצאים לנקום באלו המנסים לסחוט את אביהם.  

   

   במקביל להופעותיהם המשותפת החלו השניים להופיע בתפקידים ראשיים בסרטי פעולה, מערבונים וקומדיות מצליחות מאוד, ספנסר כיכב בשורה של סרטים חלקם בתפקיד המפקח ריזו ב- 4 סרטים בסדרת "במבינו ב..." שכללה את "במבינו בהונג קונג"(75), "במבינו באפריקה"(78) ו- "במבינו במצריים"(80), הוא כיכב בין היתר בשנות ה- 70 בסרטים "הכל עובר חבר" (72) מערבון חביב בו כיכב לצד ג'ק פאלנס, "אפילו מלאכים אוכלים שועית"(73) בו כיכב לצד ג'וליאנו ג'מה (שהיה כוכב ענק באיטליה באותם השנים), "צ'רלטון"(77) סרט פעולה קומי בו כיכב לצד הרברט לום ו- "בולדוזר" (78) סרט פעולה קומי על שחקן פוטבול לשעבר. 

   

    היל כיכב גם כן בשורה של מערבונים מצליחים וסרטי פעולה בהם אפשר למצוא את "האיש מהמזרח" מערבון קומי משעשע מאוד משנת 72 בבימויו של אנזו ברבוני, "קוראים לי אף אחד" המערבון הקלאסי משנת 73 שכתב והפיק סרג'יו ליאונה ובו כיכב היל לצד השחקן האמריקאי המפורסם הנרי פונדה (ומי שזוכר את הסרט הנפלא הזה לא יישכח לעולם את הנעימה המפורסמת של אניו מוריקונה ברקע של כל הסרט), "הגאון" משנת 75 מערבון קומי משעשע במיוחד, "מר ביליון" משנת 77 סרט פעולה קומי בהפקה אמריקאית ו- "צעד או שתמות"(79) סרט פעולה בהפקה אמריקאית בה כיכב היל באחד התפקידים הראשיים לצד ג'ין הקמן, קתרין דנב, מקס פון סידוב ו- איאן הולם. 

   

   בשנות ה- 80 המשיכו השניים להופיע בקצב לבד ולחוד, הם שבו להתאחד בעוד 4 סרטים שכולם זכו להצלחה גדולה והם "חברים צמודים" משנת 81 על שני גברים שספינתם שוקעם והם מגיעים לאי נידח ומנסים ומגלים כי התושבים שם מאויימים על ידי פיראטים והם כמובן יוצאים לעזרתם, השני היה "דופקים את המאפיה" משנת 83 אודות שני גברים הנחשבים בטעות לסוכנים סמויים (אחד הטובים של השניים), "שלא נדע מצרות" משנת 84 על שני גברים הדומים באופן מפתיע לשני בני דודים עשירים, והשניים תופסים את מקומם בכדי לאתר את אלו המאיימים על חייהם (מומלץ בחום לראות) ו- "צוחק מי שחוטף אחרון" סרט פעולה קומי משטרתי משנת 85 בו הם מגלמים שני חברים אחד שוטר והשני שוטר לשעבר החוזרים לעבוד יחדיו.  

   

   במקביל כמובן המשיכו השניים להופיע בקצב בכל מיני הפקות שונות, ספנסר כיכב בעוד סרטי פעולה, מערבונים וקומדיות בהם אפשר להזכיר את "במבינו במערב" מערבון קומי משנת 81, "שוטרים וגנבים" סרט פעולה קומי משנת 82, "בננה ג'ו" סרט פעולה קומי משנת 82, "המתאגרף המפציץ" סרט קומי משעשע מאוד משנת 82 ו- "אלאדין" גירסה עדכנית לסיפור המפורסם משנת 86. היל המשיך גם הוא להופיע הוא כיכב בסרט הפעולה הקומי המצליח מאוד "סופר סנופר" משנת 80 בו כיכב לצידו השחקן האמריקאי ארנסט בורגניין, "דון קמילו" קומדיה משעשעת מאוד משנת 83 ו- "מגפיים לוהטים" קומדית פעולה משעשעת משנת 87. 

   

    בסוף שנות ה- 80, החלה הדעיכה בקריירה של השניים. השנים השתנו פני הקולנוע השתנה, כבר לא היה מקום לסרטי הפעולה הקומיים של השניים, מערבונים אף אחד כבר לא עשה, השניים כבר לא היו צעירים בסוף אותו העשור (ספנסר היה בשנת 90 בן 61 והיל היה בן 51) והשניים הפסיקו להופיע יחדיו בסרטים.

   

  היל פרש בכלל מעשיה בין השנים 87-91 לאחר שבנו נהרג בתאונת דרכים (אגב בנו מט היל שנהרג הופיע לצד האבא בשני סרטים "דון קמילו" ו- "מגפיים לוהטים") ובשנת 91 חזר להופיע הפעם בטלוויזיה בסדרת סרטים בשני שעה וחצי בשם "לאקי לוק" (סה"כ הוא כיכב ב- 7 סרטים) ובשנת 2000 חזר לטלוויזיה בהצלחה גדולה מאוד (בעיקר באיטליה, צרפת וגרמניה) בסדרת הפעולה "דון מתאו" ששודרה בין השנים 2000 /2009 עם 138 פרקים בהם גילם היל דמות של כומר חוקר.

   

    ספנסר לעומתו המשיך להופיע בקצב גבוה מאוד. בין השנים 88 – 89 הוא כיכב ב- 6 סרטי טלוויזיה מצליחים בני שעה וחצי בשם "ג'ק קלמנטי" בהם גילם פרופסור חוקר,  ובין השנים 90 – 93 הוא כיכב ב- 13 סרטי טלוויזיה בני שעה וחצי בשם "ג'ק אקסטרלרג'" קוסטלו" בהם גילם מפקח משטרה כאשר לצידו מופיע שחקן הטלוויזיה האמריקאי פיליפ מייקל תומס (השותף של דון ג'ונסון בסדרה המצליחה "מיאמי וויס"). בחלק מהפרקים היה ספנסר שותף בכתיבת התסריט. חוץ מזה הוא הופיע בעוד כל מיני סרטים בהפקה איטלקית.  

   

   בשנת 94 חזרו השניים להופיע יחדיו בסרט חדש בשם "צרות במערב" בו גילמו שני אחים. הסרט שהוא הסרט הגרוע ביותר של השניים, לא זכה להצלחה יתרה והשניים היו נראים מבוגרים ועייפים לדמויות אותם גילמו. (צריך לזכור שספנסר כבר היה באותה השנה בן 65). היל אגב ביים את הסרט.  

   

   בסך הכל הכללי מדובר ב- 2 שחקני קולנוע איטלקיים שהיו לכוכבי על באירופה בשנות ה- 70, 80 וה- 90, הם זכו לפופולריות גדולה בעיקר באיטליה וגרמניה וספנסר היה לאהוב הילדים. אם תחפשו תמצאו עשרות אתרי מעריצים, מפגשים שנתיים של מעריצים ושורה של ספרים, פוסטרים, סרטים, חולצות וכל מיני פרטים על השניים. השניים הופיעו יחדיו ב- 17 סרטים והיל הופיע לבדו בעוד 62 סרטים ואילו ספנסר כיכב בעוד 57 סרטים.  

   

   ספנסר מעבר להיותו שחקן קולנוע, תסריטאי ומפיק גם ייסד בשנות ה- 80 חברת תעופה (הוא היה טייס חובב) וגם חברת הלבשה לילדים(שתי החברות נסגרו בשנות ה- 90) והוא גם ניסה את ידו בפוליטיקה כאשר חבר למפלגה של ראש הממשלה ברלוסקוני.

   

  הפופולריות הגדולה של השניים יצרה להם חיקויים רבים בהם ארבעה סרטים בכיכובם של פול סמית' ומייקל קובי ואפילו הפקה ישראלית בשם "קוראים לי שמיל" בה כיכב אורי זוהר הגדול.

   

   

   

   להלן רשימת הסרטים המשותפים של השניים:

  1-      אלוהים סולח אני לא – 67

  2-      שניים טובים אחד נוכל – 68

  3-      גבעת הצלפים – 69

  4-      קוראים לי טריניטי – 70

  5-      הפיראט השחור – 71

  6-      ממשיכים לקרוא לי טריניטי – 71

  7-      טריניטי ובמבינו – 72

  8-      הזהרו אנחנו עצבניים – 74

  9-      נושאי הבשורה – 74

  10-  חגיגה במשטרה – 77

  11-  זוג או פרד – 78

  12-  אני בעד ההיפופוטם – 79

  13-  חברים צמודים – 81

  14-  דופקים את המאפיה – 83

  15-  שלא נדע מצרות – 84

  16-  שוטר מי שצוחק אחרון – 85

  17-  צרות במערב – 94  

  להלן רשימת סרטי באד ספנסר בהם הופיע לבדו (רשימה לא מלאה אומנם אך די מספקת):

  -          הכל עובר חבר – 72

  -          אפילו מלאכים אוכלים שועית – 73

  -          פלפוט – 74

  -          במבינו בהונג קונג – 75

  -          חייל בר מזל – 76

  -          צ'רלטון – 77

  -          במבינו באפריקה – 78

  -          בולדוזר – 78

  -          השריף והילד – 79

  -          במבינו במצרים – 80

  -          במבינו במערב – 81

  -          שוטרים וגנבים – 82

  -          בננה ג'ו – 82

  -          המתאגרף המפציץ – 82

  -          אלאדין – 86

     להלן רשית סרטי טרנס היל בהם הופיע לבדו (רשימה לא מלאה אומנם אך די מספקת)

  -          האיש מהמזרח – 73

  -          קוראים לי אף אחד – 73

  -          הגאון – 75

  -          מר ביליון – 77

  -          צעד או שתמות – 79

  -          סופר סנופר – 80

  -          דון קמילו – 83

  -          מגפיים לוהטים – 87

  -          נשק וירטואלי - 97

   

    '' ''

  '''' 

  '' ''

  '' ''

  '' 

  '' ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  '' ''

  '' ''

  '' ''

  ''

  ''

  ''''

  ''

  ''

  ''''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  '' ''

  ''''

  '' ''

  ''''

  ''

  ''

  ''

  ''''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  '' ''

  ''''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   וולטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגובות (17)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     3/12/12 09:28:
   אתה אוצר (E) וזהו אוצר (A) :-)
     3/12/12 09:23:
   הם שייכים לימי הזהב
     1/12/12 06:37:
   ************************************************
     4/11/10 11:23:

   צטט: קוונטין טרנטינו ॐ 2010-02-11 10:56:04


   איזה צמד!!

   בתקופת נערותי לא הייתי מפספס אף סרט שלהם.

   נדמה לי ששכחת את הסרט תן ת'לחי השניה,

   המשותף לשניהם ויצא ב-75

   הסרט תן ת'לחי השניה נקרא בארץ גם "נושאי הבשורה"

   הסרט יצא לאקרנים באירופה וגם בישראל בשנת 74 ורשום כאן ברשימה בשם

   שייצא לווידאו "נושאי הבשורה".

   בכל אופן תודה לך על תגובתך

   וולטר 


   איזה צמד!!

   בתקופת נערותי לא הייתי מפספס אף סרט שלהם.

   נדמה לי ששכחת את הסרט תן ת'לחי השניה,

   המשותף לשניהם ויצא ב-75

     19/12/09 18:51:


   אי אפשר שלא לצחוק , רק מלראות את שני חתולי הרחוב האלה.

    

   גידלתי שני בנים עליהם, כשלא רצו לאכול, איימתי עליהם שבמבינו יאכל להם את האוכל

   זה הספיק...

    

   ראיתי את באד ספנסר מחלק מדליות באליפות העולם בשחיה שנערכה הקיץ ברומא,

   האיש נראה רע. או שמא משום שמוזר לי לראות אותו חטיאר בן 80.

   איך, לעזאזל נותנים פה כוכב ? מישהו מוכן ללמד אותי ?

     26/6/09 10:54:

   היו ימים :-)
     25/6/09 23:28:

   אהבתי בילדותי את הזוג טרינטי ובונבינו כל סרט שיצא לאקרנים הלכתי וראתי חבל שלא יוצרים סרטים כאלה היום.
     25/6/09 15:12:

   רק לראותם זה מצחיק,

   נזכרתי בעברי הרחוק

   בשבילי זה נוסטלגיה.

    

     25/6/09 14:58:


   וואו,

   החזרת אותי בזמן,

   לצחוקים שהיו עוד מלאי תמימות,

   הבאת פוסט כל כך מלא ומושקע,

   פשוט תודה.

     25/6/09 14:51:

   אין עליך. אתה גדול.

   פשוט עושה לי טעם של פעם...

    

   פיני 

     25/6/09 13:52:


   רק לראות את תמונותיהם של טרינטי ובמבינו ולצחוק

   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

   גדול

    

    

     25/6/09 13:45:

   גם אני מאוד אהבתי אותם כשהייתי קטנה....איזה כיף להיזכר :-)
     23/6/09 09:30:
   אני חייב להגיב שוב. מעבר לכך שזהו פוסט מושקע וצבעוני. אני פשוט גדלתי על שני האנשים האלה וממש נפלא לראות שמישהו כותב על השחקנים/כוכבים/סרטים של פעם ולא רק על מה ש"חם היום".
     26/5/09 07:48:

   צטט: לילית בת גרב 2009-05-07 17:42:11

   יה!

   איך הם הצחיקו אותי.

   ראיתם אותם בהקרנות בבית ההסתדרות בשכונה בה גדלתי, ואם אני לא טועה גם בבני עקיבא, בערבי סרטים :)

    

   הייתי מאוהבת איזו תקופה בטרנס היל :))

    

   תביאו לי את סופר סנופר, ואני מוכנה לעזוב הכל ולראות את זה שוב ושוב.

   אוחחח איזו נוסטלגיה מחייכת.

    

   תודה!

    

   תודה על התגובה

   שהייתי ילד הם היו לאלילי הגדולים

    

   תודה

     7/5/09 17:42:

   יה!

   איך הם הצחיקו אותי.

   ראיתם אותם בהקרנות בבית ההסתדרות בשכונה בה גדלתי, ואם אני לא טועה גם בבני עקיבא, בערבי סרטים :)

    

   הייתי מאוהבת איזו תקופה בטרנס היל :))

    

   תביאו לי את סופר סנופר, ואני מוכנה לעזוב הכל ולראות את זה שוב ושוב.

   אוחחח איזו נוסטלגיה מחייכת.

    

   תודה!

     20/4/09 08:35:
   טריניטי ובמבינו. חתיכת נוסטלגיה! אני לא יכול לומר שמדובר בשחקני איכות או בסרטי איכות. אבל ללא ספק מדובר בשחקנים עם נוכחות. הסרטים שלהם גרמו לי להנאה רבה. הרבה יותר מהשחקנים של ימינו.