כותרות TheMarker >
  ';

  הפרק האחרון בחיי

  הדרמות האחרונות בחיי - על הפרקים האחרונים של צ'אק, עשרים וארבע, האוס ושובר שורות ***ספויילרים***

  3 תגובות   יום שלישי, 11/5/10, 19:56

  אני כותב פה על ארבעה פרקים שצפיתי בהם בשתי היממות האחרונות של הסדרות הדרמטיות שהעונה שלהם תסתיים בקרוב. הפרקים המדוברים שודרו בימים ראשון ושני האחרונים בארצות הברית, ולא שודרו עדיין בארץ וישנם הרבה ספויילרים בביקורות אלו.

   

   

  24 עונה 8 פרק 21

  עוד שלושה פרקים נשארו עד סוף הסדרה הזאת שפעם שינתה את פני הטלויזיה. יש יתרון לעונה טלויזיות של סדרה כאשר הכותבים יודעים שזו עונתה האחרונה. ברגעים כאלו, הכותבים יכולים לעשות פחות או יותר מה שהם רוצים. לקראת כל סוף עונה עד עכשיו הכותבים ידעו שיום יבוא והם יצטרכו להחזיר את ג'ק לפעילות בתחילת העונה הבאה, ולכן הם לא יכלו לקחת את הדמות שלו למקומות רחוקים ואפלים מדי. הפעם הדבר היחיד שידוע הוא שג'ק צריך לשרוד כדי שהדמות שלו תוכל להלחם בטרוריסטים ברחבי אירופה אי שם ב2012. לכן הכותבים נותנים לג'ק להגיע לשיאים של זעם, ומאפשרים לו להיות מה שהוא צריך תמיד היה להיות ג'ק המרטש.

  הפרק הקודם נגמר בהריגתה בדם קר של דנה וולש, דברים כאלה כבר ראינו את ג'ק עושה עוד מזמן, אבל מעכשיו ועד סוף העונה הוא מתכוון לחסל את כל מי שאחראי למותה, ולתת לכל אחד מוות יותר גרוע משל קודמו. את פבל, האדם שלחץ על ההדק, הוא חיסל תוך כדי עינויים קשים ולבסוף פשוט חתך לו את הקיבה, כדי להוציא ממנה את כרטיס הסים שבלע. הכרטיס שגרם לג'ק להבין שמי אם לא האויב הגדול שלו הנשיא צ'ארלס לוגאן עומד מאחורי הרצח של רנה. בשלושת הפרקים האחרונים ג'ק הולך לצאת כנגד המשטר בארצות הברית, כנגד אותו לוגאן שהיה אחראי למוות של כל כך הרבה קרובים של ג'ק עוד בעונות הקודמות, ובמקביל הוא גם ינסה לא לפגוע בתהליך השלום, למרות חששותיה הכבדים של נשיאת ארצות הברית אליסון טיילור.

  אז מה באמת יעלה בגורלו של ג'ק בסוף עונה זו? מאחר שב 2011 מתוכננים צילומי סרט קולנוע על מעלליו של ג'ק באוור באירופה, אז בודאי ברור שהוא לא ימות, אלא ימצא את עצמו בורח מהמדינה כפי שכבר עשה בעבר. האם ישתתפו דמויות מהסדרה בסרט עצמו? זו כבר שאלה אחרת, שיהיה יותר קל לנחש את תשובתה כשנראה מי ישרוד את העונה הזאת. בכל מקרה אומרים שאולי החצי השעה האחרונה של הסרט תתרחש בזמן אמיתי כמו הסדרה עצמה, כדי להשאיר את החותם מהסדרה המקורית. אם יהיו סרטי המשך או לא, זה כמובן תלוי בהצלחת הסרט בקופות. קייפר בטוח לא יתנגד, כי הדמות שלו כג'ק באוור היא משהו שכבר לא יהיה לו קל להתנתק ממנה כל כך בקלות בטח שלא בשנים הקרובות. מי יודע אולי בסוף יהיה סרט קולנוע בשם "באוור vs מקליין".

   

  שובר שורות עונה 3 פרקים 7 ו 8 

  פרק 7 היה מהטובים בסדרה. פרק מותח ומרתק. הפרק הראה מצד אחד את החזרה של וולט וג'סי לסטאטוס של שותפים, ומצד שני המשיך לקדם בעדינות יפה, את התהליך שעוברת סקיילר שיגרום לה בסופו של דבר לקבל את בעלה כיצרן סמים. במקביל ההתפוררות של האנק קיבלה דגש בפרק הזה, המשחק של דין נוריס היה יוצא מן הכלל. ההתפתחות הדרמטית שהובילה לסוף הפרק בו כפי שהעזתי לנחש שבוע קודם, הצליח האנק להיות זה שחיסל את התאומים הקריפיים לפני שאלו הספיקו לחסל בעצם לפגוע במי מהדמויות העיקריות בסדרה. עם כל המתח המדהים היתה עדיין תחושה קלה כאילו כל זה היה קצת קל מדי.

  אבל אז הגיע פרק שמונה שהתחיל בצורה איטית מאוד, והוביל בסופו להבנה אחרת לגמרי. כל הבניה הזאת של סיפור התאומים, העובדה שהם חוסלו בקלות יחסית, ובכלל כל חיסול האיום מכיוון אל-פאסו הגיע להבנה הפשוטה שגאס, המעסיק הנוכחי של וולט הוא אדם עם הרבה יותר כוח מכפי שדמיינו עד עכשיו. אם וכאשר וולט יסתבך איתו העניינים יהיו הרבה יותר קשים מכפי שהיו עד עכשיו. אבל נכון לעכשיו וולט וג'סי והגורל של כל הדמויות בסדרה תלוי בעצם באותו גאס, שבמקביל מנהל מסעדת מזון מהיר של עופות. כל זה גם גורם להבין שהאיש בשיחת הטלפון המסתורית להאנק שהצילה את חייו היה כמובן גאס עצמו. פרק מעולה בעונה שבוודאי הטובה ביותר בסדרה הזו.

  מה אתם אומרים יש סיכוי שמישהו מהדמויות הקבועות בסדרה הזאת אי פעם ימות?

   

  האוס עונה 6 פרק 20

  העונה השישית היתה כידוע לכל צופי הסדרה העונה החלשה ביותר של הסדרה. גם העונה הקודמת היתה חלשה ביחס לקודמתה, אבל היו לה שיאים, במיוחד בתחילתה ובסופה. הכותבים של האוס הבינו, יש לנו 22 פרקים לכתוב שזה המון בשביל סדרה בלשית רפואית על מחלות נדירות, ויש גבול למה שהמוח יכול להמציא, אבל אם נגרום לצופים להכנס לעונה בקטע טוב, ולצאת ממנה המומים בגלל איזה שהוא תהליך פסיכי שהאוס עובר עם טוויסט יפיפה בסוף, אנחנו נצליח ליצור עונה נוספת ובסופו של דבר להכניס הרבה מזומנים לכיס שלנו. זו גם הסיבה שהם משקיעים את המינימום בלפתח את הדמויות משנה הרדודות של הסדרה הזאת. אז העונה נפתחה בפרק כפול מקורי ויפה, (שחלק גדול מהצבעוניות שלו היא הדמויות סביב האוס שלא היו קשורות לקאסט הקבוע) אחר כך כבר למיטב זכרוני החל מפרק שלוש ואילך היו פרקים רדודים עד בערך חצי העונה. בחצי העונה היו זוג פרקים טובים יותר, ומאז הבינוניות היתה בולטת עד ממש השבוע. עכשיו שודר פרק 20 שהוא פרק אחד לפני אחרון בעונה זו. בפרק זה סיפור המסגרת היה הטיפול הפיסכולוגי של האוס אצל ד"ר נולאן (אנדרה ברויאר המצויין). במהלך הטיפול האוס מספר את סיפורה של החולה השבועית כאשר לאורך הטיפול מנסים להבין מאין נובע התסכול של האוס, הפרק נבנה ונבנה בהדרגה עד שמגיע לטוויסט העדין בסוף לפיו מבינים שהתסכול הגדול של האוס הוא שוב המרחק מקאדי. היא הולכת לעבור לגור עם לוקאס, והאוס נשאר לבדו. בודד. הפרק הבא שהוא גם הפרק האחרון בעונה הזאת מצולם כולו במצלמת קאנון 5D מארק 2, שזו מצלמת SLR שהצבעים שלה הם נפלאים ואפשר לקרוא עליה ממש כאן. סביר להניח שהפרק יהיה מעניין, ומסקרן אותי מאוד לדעת לאן יקחו את הפרק עם האווירה החזקה כל כך שצילום במצלמה מסוג זה יכולה לתת. האם אני אמשיך שנה הבאה לצפות בעונה השביעית? לא יודע, אבל לגמרי נמאס לי כבר. אולי כן אבל רק בגלל שלא יהיה לי את אבודים ועשרים וארבע להתלונן עליהם.  

   

  צ'אק עונה 3 פרק 16

  וווואוו איזה פרק מצויין. מהתחלה עד הסוף הפרק פשוט מושלם ובנוי היטב.

   

  צ'אק ושרה

   מבחינה זו פחדתי שיהיה כאן אותו סיפור כמו בפרק הקודם. בתחילת הפרק הקודם צ'אק הציע לשרה לעבור לגור איתו ועד סוף הפרק היא עברה תהליך שגרם לה לקבל את הצעתו. הפעם הפרק התחיל בכך שאמר לה שהוא אוהב אותה, והיא שמרה על שתיקתה, וכבר היה צפוי שבמהלך הפרק שוב היא תעבור שוב תהליך שיגרום לה לומר לו בסוף הפרק שגם היא אוהבת אותו. אז זהו שזה היה בדיוק כך, אבל עם טוויסט, כי בחיים הכל עניין של עיתוי. כשהיא סוף סוף אומרת לו שהיא אוהבת אותו, היא גורמת לכך שזה יהיה בלתי אפשרי מבחינתו לשתף אותה בפחד שלו מהעתיד. מה שבעצם גורם לכך ששניהם אוהבים אחד את השני, אבל עכשיו יש סודות ביניהם, ואנחנו שכבר מנוסים עם עולם הדרמה מבינים שסודות, מובילים תמיד לפיצוץ. 

   

  המחשב המשולב

  בסוף העונה הקודמת צ'אק שודרג לאינטרסקט 2, מה שהוסיף לו אפשרויות רבות, כמו לימוד אומנויות לחימה וכדומה, אבל ביחד עם זה בא הפחד מעד איפה זה יכול להתפתח ומה יקרה אם צ'אק יאבד שליטה ויהפוך להיות כלי נשק מסוכן לסביבה יותר מאשר יעיל לסביבה, ואכן בתחילת העונה כבר הוגדר לשרה וקייסי שהמשימה שלהם היא כבר לא להגן על צ'אק מהעולם, אלא להגן על העולם מצ'אק. בפרק זה האיום מהמחשב המשולב כבר עולה מדרגה, כאשר המחשב המשולב מתחיל לתעתע את צ'אק בחלומות שלו. המחשב שבתוכו מתחיל תקשר עם צ'אק בחלומות שלו, ומקטין את הגבול בין החלום והמציאות, ואין כמו הגבול הדק הזה בשביל ליצור סיטואציות מדאיגות.

   

  ה"טבעת"

  החזרה של ה"רינג" לחיים התחילה כבר בפרק הקודם דווקא ע"י אלי ודבון כשהחוויה המקוצרת שלהם כ"רופאים ללא גבולות" נקטעה ע"י סוכן הרינג ששלח אותם חזרה לארצות הברית וזאת כדי להתחבר לאלי ולמשוך דרכה את אבא של צ'אק ושלה הלא הוא אבי המחשב המשולב החוצה. מה שאומר שהרינג עדיין קיימים, והם עדיין מנסים לשים את ידיהם על מחשב משולב משלהם.

  דמות האורח

  מי אם לא ה"דוק המטורף" המיתולוגי בא לשחק את ה"דוק" הפיסכיאטר השפוי שמחליט לאשפז את צ'אק במחלקה סגורה. כריסטופר לויד מוכיח שהוא יכול לשחק גם דמות עדינה ורגועה, שמבליחה בנקודת זמן נכונה. כרגיל הכותבים של צ'אק מוכיחים שלא צריך ליצור קלישאות כדי לתת לשחקנים מוכרים לעשות עבודה טובה, אלא בדיוק להפך.

   

  דמויות מהעבר

  בחלומו האחרון של צ'אק שאו מבשר לו שהוא איננו מת, מה שכנראה יגרום לו לחזור כאויב המרכזי בפרקים האחרונים של עונה זו. מי שחזרה כבר בפרק הזה זוהי אנה וו, ששימשה סוג של מראה למורגן והבליטה בכך את התהליך שמורגן עבר במהלך העונה האחרונה בה לא היתה נוכחת. כמו כן החל מהפרק הבא יצטרף גם סקוט באקולה לשחק את אביו של צ'אק ויופיע בשלושת פרקיה האחרונים של העונה המשובחת הזו.

  לסיכום, פרק מצויין כמו זה שבוודאי מעיד גם על אלו הנותרים. הפרק בא בתזמון מצויין לקראת השבוע הבא בו יוכרז גזר דינם של כל הסדרות שעתידן איננו ברור. כרגע הדיווחים לגבי צ'אק הם אופטימיים, ומסתמן שהסדרה תחודש. עכשיו רק נותר לקוות שהעונה הרביעית תיהיה באורך מלא של 22 פרקים, ולא מקוצרת כמו שזו אמורה היתה להיות.

     

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/5/10 19:12:

   לגבי שובר שורות, אכן ישנה הרגשה שמישהו ימות. אולי הם יסתפקו בשותף לשעבר של האנק, אבל אם לא אני מאד חושש לגורל אחת הבנות -סקיילר או אחותה.

   יש גם איזו הרגשה שהאיש שעובד בשליחות גאס - האיש השקט שהתקין ציטוט בבית של וולט, יעשה מהלך לטובת וולט במאבק הממשמש עם גאס.

     16/5/10 19:20:

   אכן היה פרק מצוין של צ'אק. בעיקר דוק  :)
     13/5/10 18:40:

   הנה הביקורת על הפרק הנוכחי של צ'אק מאתר המעריצים הגדול של הסדרה: לינק, לביקורת, כאן.

   בסופה הוא מגלה דאגה לגבי הכיוון שהכותבים לוקחים עם הדמויות של בקמן וקייסי, שאמורות להיות קשוחות יותר כדי לתת את הקונטרה ל"רכרוכיות" של צ'אק. אני פחות מודאג, בעיקר כי עד היום לא התאכזבתי משום פרק בסדרה הזו.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   ShmerkTV
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין