כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  נו, טוב....

  Holy Shit!!!

  החיים בתוך מסגרת - סיור בשמיר תעשיות אופטיקה

  2 תגובות   יום חמישי, 24/2/11, 22:05

  שבוע שעבר הוזמנתי לסיור בשמיר תעשיות אופטיקה שברמת הגולן.

   

  ברור שהסכמתי.

   

  א. אני אוהבת לטייל.

   

  ב. אני אוהבת את רמה"ג.

   

  ג. אני משקפופרית.

   

  ''

   

  נפגשנו ברכבת ארלוזורוב ויצאנו לדרך. במיני בוס פגשתי אנשים מאוד נחמדים, שהיה כיף מאוד להעביר איתם את הנסיעה.

   

  בדרך נהניתי מנופי הצפון המדהימים.

  ואז הגענו לשמיר תעשיות אופטיקה - מפעל שיושב בתוך קיבוץ שמיר, בין פרות והמון ירוק.

   

  אחלה מקום עבודה :)

   

  ''

   

  ''

   

  התחלנו עם ארוחת בוקר קלילה של גבינות, ירקות ולחמים.

   

  ''

   

  אח"כ צפינו במצגת וקיבלנו הסברים מבכירי המפעל.

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  הנה כמה עובדות:


  שמיר תעשיית אופטיקה בע"מ הינה יצרנית עדשות המולטיפוקל היחידה בעולם הנסחרת בנסדק, וזאת בשל היותה מקור ראשון לטכנולוגיה החדשנית בתחום זה של עדשות המולטיפוקל, וכמו כן של עדשות חד מוקדיות ותבניות איכותיות ליציקת עדשות. שמיר תעשיית אופטיקה הינה חברה בינלאומית עם מטה קבוצה ומחלקת פיתוח בישראל וחברות בת הפרוסות בכל רחבי העולם.

   

  שמיר תעשית אופטיקה בע"מ הינה אחת היצרניות המובילות בעולם בתחום עדשות מולטיפוקל, עדשות חד מוקדיות, ותבניות איכותיות. במשך כשלושה עשורים ביססה עצמה שמיר כחברה ידועה בעולם בשל חדשנותה, נהלי אבטחת איכות קפדניים, והיותה חוד החנית בטכנולוגיה מתקדמת.

   

  שמיר נוסדה ב- 1972 כיצרנית עדשות ביפוקל. במהלך השנים ביססה את מעמדה כאחת מעשר הייצרניות הראשונות בעולם של  עדשות המולטיפוקל. בהתבסס על טכנולוגיה מתוחכמת ומקורית שפותחה על ידי שמיר, מוצבה החברה כמפעל בעל חזון. שמיר הינה מובילת דרך במתן פתרונות אופטיים ייחודיים וחדשניים תוך התמקדות במגוון רחב של מוצרים ושרותים:
  פיתוחי עדשות, שיווק תוכנה וחומרה של טכנולוגיית freeform למעבדות ברחבי העולם,  תבניות, עדשות מולטיפוקל חצי-גמורות, עדשות חד-מוקדיות, ועדשות מולטיפוקל גמורות בעיבוד משטח אחורי.

   

  בשמיר מגוון פתרונות המציעים עדשות מותאמות לכל מטרה:  עדשות מולטיפוקל בהתאמה אישית, עדשות המתאימות לכל מסגרת ולכל סגנון-  עדשות ספורט, עדשות מולטיפוקל וחד מוקדיות למגרות אופנתיות קמורות, עדשות לילדים ועדשות בטיחות לסביבות עבודה ייחודיות. 

  כלל העדשות מיוצרות ומשווקות במגוון חומרים וציפויים מהמובילים בעולם. 

   

  מובילה במחקר ופיתוח לתעשיית האופטיקה
  שמיר משקיעה רבות במחקר ופיתוח, והובילה לפריצות דרך טכנולוגיות שהציבו אותה בראש הטכנולוגיה האופטית השואפת לקדמה.

   

  חזון המחר
  מטרת שמיר תעשיות אופטיקה היא לשפר בהתמדה את חדות ואיכות הראייה של מרכיבי המשקפיים. החברה רואה עצמה מחוייבת לחוש את דופק שינויי השוק כדי לחדש ולהוביל. לשם כך, היא עוסקת באופן אינטנסיבי בפעילויות המחקר והפיתוח.  כדי שתוכל לפתח בהתמדה את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לשיפור חדות הראייה, פועלת שמיר יחד עם מדענים וחוקרים מובילים. אופטומטריסטים ומעבדות יכולים לסמוך תמיד על שמיר שתציע פתרונות חדשים בתוך תחום הראייה המתפתח-תמידית.


  פיתוחים אופטיים

  המפתח למוניטין של שמיר כמקור מוביל בתחום עדשות מולטיפוקל באיכות גבוהה ופיתוחים חדשניים הוא הדגש הרב שהחברה שמה על מחקר ופיתוח. הדחף של שמיר לחדש, להשיג ולשמור על רמה גבוהה של תחכום טכנולוגי, ולנהל הבטחת איכות דקדקנית, השפיעו באופן משמעותי על צמיחתה. שמיר ערה לדרישות המשתנות של השוק העולמי ולמחלקת הפיתוח היכולת להגיב בהתאם.

   

  הצוות
  אנשי המקצוע העובדים בחטיבת המחקר והפיתוח של שמיר, הממוקמת במטה החברה בקיבוץ שמיר, נחשבים לאחד מהצוותים הבולטים בעולם לפיתוח עדשות מולטיפוקל, תבניות, וטכנולוגיות וכלים משלימים. הצוות כולל מהנדסים, מתמטיקאים, פיזיקאים, אנשי תוכנה וחומרה ועוד.

   

  הכלים
  שמיר משפרת באופן תמידי את יכולותיה לפתח מוצרים ייחודיים וכלים קשורים כדי לטייב תהליכי ייצור. כדי לעשות כן, מפתחת החברה בהתמדה אלגוריתמים חדשים לצורך שיפור ואנליזה של עדשות. תהליך זה כרוך בזיהוי מידות אופטיות שלא נלקחו בחשבון קודם לכן כדי לפתח אלגוריתמים חדשניים המשלבים תכונות אופטיות אלו. כשאלגוריתמים אלו מוכנים, נעשה בהם שימוש ע"י צוות התוכנה כדי לפתח תוכנת פטנט משלימה לתכנון עדשות, בעלת מוניטין עולמי. בשלב זה מעביר הצוות את התוכנה לצוות תכנון.
  לטכנולוגיות החדשניות של שמיר יכולת לדמות ראייה אנושית דבר המאפשר להביא את תכנון עדשות המולטיפוקל למצב אופטימלי, המגלם בתוכו את כל התכונות האישיות לייצור עדשה מותאמת אישית. הפיתוח הטכנולוגי האחרון של שמיר הוא Direct Lens Technology™. טכנולוגיה זו לייצור עדשות freeform מורכבת מחומרה ומתוכנת ה- Prescriptor™ של שמיר לחישוב עדשות. טכנולוגיה זו משווקת לשוק העולמי.
  פריצות הדרך הטכנולוגיות של שמיר ויכולותיה בתכנון עדשות מיקמו אותה כמובילה בתחום הטכנולוגיה של עדשות מולטיפול.

   
  Freeform

  Direct Lens Technology™ - The Freeform Line
  Direct Lens Technology הינה פיתוח טכנולוגי של שמיר תעשיית אופטיקה. פיתוח טכנולוגי זה מורכב מחומרה ותוכנה, הנמכרות למעבדות ברחבי העולם. Direct Lens Technology  מבוססת על טכנולוגיית ה Freeform ומייצגת את הגישה החדשה של המאה ה- 21 לייצור עדשות בעיבוד וליטוש של המשטח האחורי על פי נתוני הלקוח.
  Direct Lens Technology  משלבת את נתוני הלקוח עם תכנון עדשה המבוסס על  Eye-Point Technology™ מבית שמיר, כדי ליצור קובץ מחשב אישי עבור עדשת מולטיפוקל על פי הזמנת הלקוח עם אזורי ראייה מורחבים, דיוק אופטי ומראה קוסמטי נכון.  קובץ המחשב של משטח העדשה מחושב ע"י תוכנת Freeform של שמיר ומועבר למכונות חיתוך וליטוש מתקדמות לייצור עדשות ללא-תבנית. תוצאת תהליך ייחודי זה הינה עדשה גמורה בעלת מאפיינים אישיים.


  מרכיבי ה -  ™Direct Lens Technology

   

  תוכנה

  תוכנת ™ Prescriptor של שמיר מתוכננת לייצור עדשות מולטיפוקל על פי מרשמים ספציפיים. תוכנה זו מחשבת ומכינה קובץ מחשב של משטחי עדשת המולטיפוקל כשהיא לוקחת בחשבון את כל היבטי הייצור (כדוגמת מידות גיאומטריות של העדשות, כלי דפינה, פרמטרים של ייצור, וכו'), משלימה את הפעולה ע"י שליחת הקובץ לעיבוד, ליטוש וסימון העדשה בלייזר.

   

  חומרה
  שמיר מוודאת שקובץ משטחי העדשה, שחושבו ע"י ה- Prescriptor, ניתן לקריאה ומתאים לעיבוד העדשות ע"י כל אחת ממכונות ה-Freeform  הקיימות בשוק.

   

  צוות מחקר ופיתוח
  צוות המחקר והפיתוח של שמיר מספק תמיכה והכשרה מתמשכת לאחר ביצוע מכירה למעבדות בכל רחבי העולם. הוא מפעיל מעבדת Freeform ייחודית  למחקר ופיתוח הממוקמת במטה הראשי של שמיר אשר בה מותקן כל אחד מקווי ה-  Freeform הקיימים בשוק. קיום קווים אלו מאפשר לצוות המעבדה לייצר מרשמים שקשה לייצרם באותן מכונות Freeform שיש למעבדות, ולהדריך אותן כיצד לעשותם בהצלחה.
  המומחים של שמיר יכולים להתחבר מרחוק לתוכנה של המעבדות, לשמור, לעדכן ולאמן את הצוות שלהן. לצוות המחקר והפיתוח של שמיר יש מחויבות לעזור למעבדות להריץ בצורה חלקה את טכנולוגיית ה –Freeform מבית שמיר.


  Eye-Point Technology™

   ה- Eye-Point Technology™  של שמיר מהווה פריצת דרך בתעשיית האופטיקה העולמית. מדובר בטכנולוגייה השונה בתכליתה מהשיטות והמדדים המקובלים בעזרתם פותחו עדשות הראיה הסטנדרטיות למשקפיים עד כה.

  טכנולוגיה זו נכתבה ע"י צוות מדענים משמיר והינה מבוססת על יכולת הדמיה של הראייה האנושית. המפתח לטכנולוגיה  הינו אלגוריתם מתמטי ייחודי המשולב ביכולת מיפוי של משטח העדשה ועוקב אחר ניתוב קרן האור העובר דרכה. פעולות המיפוי והמעקב נעשים על פני אלפי נקודות במשטח העדשה ויוצרים תמונת הדמיה מלאה של מבט העין דרך העדשה.

   

  בעזרת השימוש ב - Eye-Point Technology™ ,  אנשי הפיתוח מגיעים  לרמת תכנון וניתוח אופטי מדויקים להפליא המסייעים לייצור עדשות מולטיפוקל מתקדמות המותאמות אישית ללקוח הסופי ומגדילים את מידת ההסתגלות שלו לעדשות.

   

  מעבר ליכולת ההדמיה ה- Eye-Point Technology לוקחת בחשבון מגוון נוסף של פרמטרים,  כגון:
  • אינדקס העדשה (מקדם השבירה של החומר)
  • מרשם העדשה.
  • עובי מרכז העדשה.
  • המרחק בין העין לצד האחורי של העדשה.
  • המרחק מהעדשה לאובייקט.
  • זוית העין במרחב הראייה ביחס למיקום האובייקט .
  • זוית ההטיה של המסגרת. 
  • מרחק בין האישונים.
  • פריזמות קוסמטיות, ועוד.

   

  ככלל, כל העדשות המתוכננות ומפותחות בחברת שמיר תעשית אופטיקה מבוססות על טכנולוגיה אופטימלית זו וכוללות את כל הפרמטרים לעיל. 

   

  את העדשות של שמיר אופטיקה ניתן להשיג בחנויות המובחרות בארץ.

   

  תכלס, הדבר שהכי שימח אותי זה שכבר לא צריך להתפשר על משקפי שמש אופטיות מכוערות, ושהטכנולוגיה של שמיר מאפשרת משקפי שמש אופטיות מאוד רחבות וקמורות.

   

  אחרי כל ההסברים אודות הטכנולגיה והאנשים שמאחוריה, ערכו לנו סיור במפעל, שכולל הסברים על המכשור וצורת העבודה.

   

  במפעל ציוד מאוד מתקדם וכמה חדרים סטריליים, אליהם נכנס רק מורשה.

   

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  אז למדנו המון דברים חדשים על אופטיקה, ועכשיו צריך לנקות את הראש...

   

  יצאנו לטיול ג'יפונים קצר ברמת הגולן, נשמו קצת טבע ונופים מדהימים

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  וקינחנו בארוחת צהרים מעולה באחוזת דוברובין במקסימה

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  פתאום כיף להיות משקפופרית :)

  דרג את התוכן:

  הציון שלי: 4 מתוך 5

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/4/20 01:48:


   הי!
   תודה על המאמר, היה ממש מרתק לקרוא. בתור מי שנכנס לאחרונה לעסקי האופטיקה, אני מבין שמדובר במפעל רציני לייצור מוצרים אופטיים נכון? אולי מישהו כאן יוכל לסייע לי עם המלצה קטנה? אנחנו מחפשים מפעל טוב ומקצועי שנוכל לעבוד איתו, שמתמחה בייצור מוצרי אופטיקה ועדשות שונות. אנחנו מספקים שירות לציבור הרחב, וגם שירות לתעשייה לפעמים, ונשמח למצוא מפעל טוב ומקצועי, שיודע לתת שירות טוב ומהיר, ועומד בריבוי הזמנות בזמן קצר יחסית. אנחנו מחפשים מישהו לעבודה קבועה, ולכן חשוב לנו שתהיה תקשורת נעימה, זמינות גבוהה, וכמובן מחירים נוחים. מכירים מפעל טוב שמתמחה גם בייצור מוצרי Prototype Optics?
   תודה!

     6/3/11 15:24:
   חברים יקרים, עקב תקלה לא ברורה, לא ניתן היה להגיב לפוסטים האחרונים שלי. עכשיו זה אפשרי, תתפרעו :)

   פרופיל

   hadarok
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון