כותרות TheMarker >
  ';

  ערפילית אוריון

  חוויות, הגיגים ושאר ירקות

  הסמארט פון הראשון שלי - Motorola Defy

  2 תגובות   יום ראשון, 8/5/11, 11:34

  המכשיר הסלולרי שלי, הקשיש בן החמש, פיני במוצאו, החל לאחרונה להראות סימנים מסוימים של רצון לצאת לגמלאות. הוא שרת אותי באמונה רבה כל השנים, פעמיים נפל מגובה שתי קומות ושרד את הנפילה ללא פגע, הסוללה שלו עדיין מחזיקה מספר ימים בכל טעינה, אבל לפעמים הרמקול נאלם, ויש הרגשה שאולי כדאי להניח לו.

  אז החלטתי למצוא לו יורש, ואם כבר יורש אז שיהיה כבר סמארטפון.

   

  זו שאני מציית לה, ראתה שאני משוטט באתרי אינטרנט המציעים מכשירים ממכשירים שונים ואמרה לי, למה אתה מחפש כל כך הרבה? לך על מה שכולם הולכים, במיוחד שאתה סוג של גורו למוצרי התפוח.

  גם החברים בספר-הפנים, המליצו על התפוח השלישי, או הרביעי...

  אז יופי קיבלתי אישור לרכוש את המילה האחרונה, אבל כל מני חששות קיננו בי. בעיקר הידיעה שאני גס לפעמים בשימוש במכשיר וכדאי שיהיה בידי משהו אולי נחות במקצת מבחינה טכנולוגית אבל שיעמוד בפגע-רע שכמותי.

   

  ''

   

  הפרסומת של מוטורולה ל-Defy

   

  ואז, נתקלתי בו, דווקא בסרטון שהדגים עד כמה הוא עמיד – מוטורולה דפיי – Motorola Defy.

  כמו בפרסומת ההיא: אפשר לרוץ אתו, לקפוץ אתו, לשחות אתו... כן זהו המכשיר שבאופן משונה, הבדיקה הראשונה שמודגמת לא מעט הוא שרידותו בכוסות משקאות אלכוהוליים שונים... האמת שלי מספיק אם ישרוד את הגשם, שלא כמכשיר (הפיני) של בתי, שגשם המרטיב את בגדיה, משבית את המכשיר שלה לשבוע עד שיבש לחלוטין.

   

  אחי היקר, שמשתמש במכשיר פרי קואופרציה שוודית-יפאנית, מצא לכך פתרון, ומיבש את המכשיר בטוסטר-אובן שלו. אז נכון, ישנם כמה סימני חריכה, אבל המכשיר עובד...

   

  הוא, הדפיי,  גם קל משקל (יחסית) , נאה (עד כמה שמכשיר סלולארי יכול להיות נאה), וכן, הוא גם יכול להתחבר למידע הארגוני, יענו לאוטלוק במקום עבודתי.

  מחירו הנמוך בכ-30% מהתפוח הרביעי יחד עם עמידותו המוצהרת הכריעו לבסוף לטובתו. וכך מצאתי את עצמי לפני כשבועיים אוחז בסמארטפון הראשון שלי, המריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד.

  לגיקים שבינינו, כן, אני יודע שזו גרסה ענתיקה 2.1 ואין בכלל מה להשוות ל2.2... אבל אין לי את הלילות  לשבת וללמוד כיצד לשדרג, ועד כמה המאמץ כדאי...

   

  ''

   

  לפני שהתחלתי להשתמש במכשיר, גיביתי את כל המידע במכשיר הישן על ה-SIM שלו והעברתי את ה-SIM הישן על אל הטלפון החדש להעברת כל אנשי הקשר שלי. הפעולה פשוטה למדי ותוך מספר דקות כולם הופיעו על הצג בצורה מסודרת.

  המקלדת נוחה למדי, אם כי המקשים קטנים יחסית ביחס למשל לאלו של האייפון. במצב אופקי ה-ר-ב-ה יותר נוח להקליד, ודי מהר מצאתי את עצמי מקליד מסרים ארוכים שעד עתה השקעתי זמן רב בניסוח תמציתי ככל האפשר.

   

  חיבור האינטרנט האלחוטי הופעל בפשטות ועד מהרה יכולתי להגדיר גם את האוטלוק הארגוני כמו גם תיבת הג'י-מייל והפייסבוק. יפה שניהול אנשי הקשר משולב במכשיר וניתן לקשר בפרטים שונים את האנשים ממקורות שונים. בדקתי את יישומי האטולוק (ישנם שניים מובנים) ובחרתי, על פי ההמלצות ב-Road Sync כמוצלח שביניהם. בדקתי את יכולתי לקבוע פגישה מהמכשיר ולראות את הפגישה אח"כ באוטלוק במחשב – פועל כהלכה!

   

  הורדתי כמה יישומים מה"שוק" Android Market כמו למשל Google Sky Map שמשתמש ביכולות ה-GPS של המכשיר ואם חשקה נפשכם לדעת מהו הכוכב המנצנץ שם במזרח פשוט כוונו אליו את המכשיר ותדעו.... (חינם) גם תוכנת הניווט משולבת רשת חברתית Waze הורדה, עדיין לא נזקקתי לניווט אבל היא נראית מבטיחה מאוד, במיוחד לאור היכולות החברתיות שלה.

   

  זיהוי לוויני ה-GPS מהיר מאוד, הרבה יותר מהיר ממכשיר ה-GPS המותקן במכוניתי. כך גם הגלישה האלחוטית, מהירה להדהים. הורדתי את דפדפן –Dolphin המומלץ אבל לא ראיתי שיפור מיוחד מול הדפדפן הקיים.

  ואם כבר בענייני גלישה עסקינן, האינטרנט אצלי בבית, התקבל ממקום עבודתי, זהו שרות אינטרנט טוב, אולם מוגם על ידי שרת PROXY. כאן התגלה לי שמערכת אנדרואיד לא בדיוק יודעת לגלוש תחת שרותים המוגנים בצורה זו. הפתרון נמצא (לאחר שיטוט קצר בפורומים המתאימים) בצורת דפדפן Firefox המותאם לאנדרואיד (Firefox-mobuile) ותוסף בשבילו המסוגל לעדכן את כתובת השרת והשער (Port) שלו. אז גם מהבית (ומהעבודה) אני מסוגל לגלוש ב-WIFI.

   

  מה, הכל ורוד? לא! ממש לא. קודם כל, הטלפון שחור. הסוללה למשל, בימים הראשונים לא החזיקה אפילו יום. האמת שזה די מדכא, במיוחד כשעוברים מטלפון בן חמש שהסוללה שלו נותנת עדיין כשלושה ימים של עבודה. התחלתי לחקור בדבר. מסתבר שההרגשה הזו לא היתה נחלתי הפרטית בלבד וכך לאחר קריאת כתריסר שרשורים בפורומים שונים הבנתי כמה דברים: כמות האנרגיה הגדולה ביותר נזללת מהסוללה בניסיון לאתר רשתות קרובות של הדור השלישי. אם הכיסוי של דור שלישי איננו מושלם באזור מגוריכם/עבודתכם, המכשיר (וכנראה מכשירים נוספים רבים) מכלים את עצמם בניסיון נואש למצוא אנטנה סבירה. מכיוון שמראש הגבלתי את עצמי לגלישה אלחוטית ולא סלולארית, הלכתי עם אחת ההמלצות שמצאתי והעברתי את סוג הרשת אליה המכשיר מאזין לרשת דור שני (רחמנה לצלן). במוטורולה עצמה מספרים שהסוללה מגיע לביצועים טובים יותר רק לאחר מספר מחזורי טעינה. ושרשור אחר בפורום המליץ לכבות את היישומים והיישומונים Widget שלא עושים בהם שימוש. שילוב של המידע משלושת מקורות אלו ויישומו, העביר אותי למצב ה-ר-ב-ה יותר נוח בו הסוללה מחזיקה כשלושה ימים!

  המכשיר כבר הספיק ליפול פעמיים מכיס חולצתי, ונראה שנפילות שכאלו לא מזיזות לו ולזכוכית הגורילה הבלתי שריטה שלו.

   

  יישום מגניב שהורדתי, מבית Google נקרא Goggles. נגיש שראיתן ציור יפה במוזיאון, ורציתן לדעת מי צייר אותו. יישום זה משתמש במצלמה המובנית במכשיר שמצלמת את היצירה (ניסיתי את אגון שילה) ואז מתבצעת סריקה ובדיקה של המצולם עם בסיסי הנתונים של גוגל והפלא ופלא, יש זיהוי. כשניסיתי עם צילום של בני, זה הלך קצת פחות ...

   

  אם כבר דיברנו על מצלמה, אז היא בסדר, כלומר 5 מגה-פיקסל זה לא מעט, ומאפשר באור יום לבצע תצלומים לא רעים בכלל, בתאורה מלאכותית, יענו בבית בערב, ראיתי כבר דברים טובים יותר, אבל הי, זה טלפון ולא בא להתמודד עם ה-7D שלי למשל... תוכנות הצילום הרבות הניתנות להורדה מאפשרות להגיע לתוצאות לא רעות בכלל. אני בחרתי ב-Vignette, במחיר של שני כדורי גלידה בערך.

   

  ''

   

  צילום מהמכשיר, תוך כדי שימוש באפקט דמוי HDR תוכנת Vignette

   

   

  בכל זאת מדובר בטלפון, אז איכות השמע טובה למדי, רמקול חזק מאוד, שמאפשר לנהל שיחה גם בנהיגה כשהמכשיר בכיס החולצה ושתי הידיים על ההגה... יש אגב יישום שהופך את המכשיר לנוח במיוחד בשימוש ברכב עם כן מיוחד. בטיחותי משהו...

  המכשיר מגיע גם עם אוזניות, איכות השמע טובה למדי. אני לא כזה אנין שיכול להבחין באיכויות של מוסיקה מנגנים דיגיטליים, אם כי ארבע העונות של ויולדי בביצוע של ונסה מאי, נשמע לי טוב מאוד. הכנסת המוסיקה למכשיר, דרך חיבור ה-USB שלו (שגם טוען אותו בחשמל) למחשב, מקינטוש או פי-סי, וגרירת הקבצים לתיקיית ה-Audio.

   

  בסופו של דבר, אני מרוצה מאוד, למעט עניין הסוללה שנראה כי הוסדר, זהו לדעתי המכשיר המתאים ביותר למשתמש הישראלי המצוי. גם יושב היטב בכיס, ביחד עם המפתחות של האוטו ללא חשש לנזק, גם מחובר לאוטלוק שלחלקינו הוא כמו חמצן, וגם טלפון איכותי.

   

  המכשיר מגיע עם כרטיס זיכרון בן 2 ג'יגה בייט, SD קטנטן. ניתן להחליפו עד לגודל 32 GIGA, עוד לא מצאתי לזה צורך, אבל מי יודע...

   

  הטעינה שלו באמצעות ספק וכבל Micro USB שניתן גם לחבר למחשב. המוטורולה ממליצים שלא להגיע למצב של ריקון מלא של הסוללות. טעינה מלאה אורכת כמה שעות. הנוהל שלי: לילה, פעם ביומיים. בקופסה הגיע גם מטען לרכב המותאם לשקע מצת הרכב ו-מיקרו USB בצידו השני.

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

  הציון שלי: 4 מתוך 5

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/6/11 00:23:
   היי , התחדשתי במכשיר הנחמד הזה.אולי תוכל לענות לשאלה למי שהדיוטית בתחום הטלפונים החכמים. הג'י פי אס עובד על גלישה סלולרית או על קליטה לווינית. ניסיתי ממש קצת להפעיל אותו ולא הצלחתי. צריך להוריד תוכנה מיוחדת? תודה...
     14/5/11 23:56:
   אני נשארת בינתיים עם הסלולרי הפיני שלי:)

   ארכיון

   פרופיל

   עדן אוריון
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין