כותרות TheMarker >
  ';

  orenjada

  רק לרשום את מה שאני חושב, לכך הבלוג נועד ולכך הוא משמש. טונה של טלוויזיה, הרבה קולנוע, קצת שטויות מסביב ועוד פחות מכך על הכול ועל כלום. מי שרוצה שיחזור, מי שלא לא. אין הרבה מקומות בהם אפשר לפרוק את מה שאני חושב בלי לדפוק פרופורציות, בינתיים נוח לי. אהבתם תחזרו, לא אהבתם אל. לא באתי להוכיח כלום לאף אחד או לגרום לאחרים לראות "מה ומי אני באמת", כולה בלוג על הכול ועל כלום. אני אוהב לכתוב, זה הדבר היחיד שגורם לי להרגיש טיפה יותר. אה, ואם אני לא כותב בקצב יותר מהיר או אפילו יותר מדי שטויות אז אל תהססו להזדיין בסבלנות או מינימום להגיב. ביי בינתיים

  0

  כוכב נולד 9, פרק 21 -ביקורת

  6 תגובות   יום חמישי, 16/6/11, 08:16

  נותנים למתמודדים את כל האופציות בעולם לעשות את מה שהם רוצים, אפילו מביאים להם עזרים שזה יישמע יותר טוב, ומה? עשו משהו עם זה? אתם חושבים שכן? חושבים שלא? חושבים שאולי? וזה שהביאו להם חברים חדשים שיעזרו להם להבין את השפה שהם שרים בה עזרו - ת'אמת מה זה משנה, חוץ מאנגלית גם ככה לא יכלתי להבדיל, מה לעשות - אין כסף לברליץ בימינו, אלפי שקלים לקורס רק בשביל לראות סרטים בלי תרגום - תודה אבל לא תודה - אני מעדיף לחכות למתרגמים שנים.

  ביצועים

  אף פעם לא אהבתי יותר מדי את בון ג'ובי, חוץ משיר אחד שהיה ברובין הוד (ואני מקווה שאני לא טועה) שיכול להיחשב לקלאסיקה כל שאר השירים שלו הם חרא טיפוסי פופי ממשלתי אמריקאי, אבל זה כבר עניין של טעם וזה ממש לא אמור להשליך על רון ויינרייך שקיבל וואחד מאוורר אתמול שגרם לשיער שלו להתנופף כאילו הוא מינימום נמצא בבמה פתוחה, כולה נווה אילן. ולגבי הביצוע - דוז פואה - אבל רק אם אוהבים את הקופי פייסט המופתי, ממש אחד לאחד, לא זיהיתי הבדלים בינו לבין בון ג'ובי מבחינת שירה.

  מכל השיר של נוי דנן הדבר שהכי נזכר זה דווקא פבלו רוזנברג שנעלם, גרם לי לחשוב קצת כמה חבל שהוא לא שם, הרבה יותר טוב מניצני מבחינת שואואוף, הרבה יותר מצחיק ממסיקה, הרבה יותר מעניין ממרגול ומצדי צרפתי, אבל הוא לא האישו, נוי דנן הוא האישו ואני חייב להודות, לא היה שום הבדל בין שירה בעברית לשירה בכל שפה אחרת, ישב עליו אותו דבר, אהבתם פעם אחת אז גם אהבתם פעם שנייה, לא אהבתם את המקור אז אין סיכוי לאהוב גם את אותו החרא בספרדית.

  באמת הגיע הזמן שמישהו ייקח שירים של ג'ון לנון ויעשה אותם בעברית, גם באנגלית תופס, אהבתי את השילוב בין נדב ואסף, את הנגינה הקטנה שכל פעם הבחור עם התסרוקת נזיר עושה בכל שיר שיש לו גיטרה ביד (לא כל השירים שלו ככה?), את העובדה שהם הצליחו להשלים אחד את השני ולגרום לשיר יפה שאין אחד בעולם שלא מכיר לא לצאת פתטי ובעיקר את העובדה שהם לא היו צריכים יותר מדי אומץ הפעם, ההפקה נתנה להם הזדמנות והם ניצלו אותה, בתחרות הקלוקלת הנוכחית הם שומרים על אותה רמה שסביר להניח ודי בטוח שיגיעו איתה רחוק.

  לירון רמתי נהנה אתמול, הוא גם סחף איתו איכשהו את מרגול, אין לי כלים לקטול אותו או להחמיא לו כי אין לי מושג, אם לא היה תרגום סימולטני לכל מילה שיוצאת לו מהפה אז בכלל כל הצפייה בשיר שלו הייתה מסתכמת בבהייה במסך בלי יכולת להבין אם אני נמצא בערוץ הנכון (או במקרה שלי - האתר הנכון), הדבר היחיד שבאמת שמתי לב אליו זה שהוא ומרגול היו מוקסמים אחד מהשני (בניגוד לתחילת הדרך שכל מה שראו מהעיניים שלה זה מישהו שמעלה לה ת'סעיף) ואת מירי מסיקה יושבת בצד ומקללת.

  הזדמנות ראשונה מזה עשר שנים לעשות את קריפ נפלה דווקא על מישהו שצפוי שיבחר את השיר הכי מוכר של הלהקה שהכי תפורה עליו, המילים של השיר קריפ של רדיוהד רשום על כל בונקר צבאי. הייתה לדוד לביא את ההזדמנות לבחור כל שיר שהוא רוצה, הבחירה שלו, בלי ייעוץ ובלי בטיח, אז בחר את מה שבחר, ואין מה לשפוט אותו על זה. אבל הביצוע היה טוב, לא משמעותי יותר מדי ולא העיף לי את התחת מהכיסא מרוב השתוממות שגם בעברית אנגלית יכולה לשבת יופי, אבל כן ביצוע טוב ואפילו קצת נזכר ואפילו קצת דחף אותי להקשיב לו שוב ולא לרצות שהוא יעוף יותר מדי מהר על עצמו. אבל מצד שני גם אפשר לקטול כי הוא לא נעלם ולא הפגיז, יכול להיות שהוא נתן את כל כולו אבל הוא לא גרם לביצוע להיות אלמותי, וחבל - כי הייתה לו את ההזדמנות.

  סוף סוף בלי פלאברות עלתה תמר יהלומי על הבמה ונראתה כאילו היא משתוקקת לגרום למי שצופה בה להתחיל לבכות, היא ממש התכוונה לכל מילה (גם אם לא הבינה מה היא שרה, אבל יכול להיות שכן, היא נעלמה בשיר לחלוטין) ורק היה חסר בסוף השיר שתתפוס את המצלמה ותשבור אותה על הרצפה כאילו הייתה בסוף הופעת רוק ובתור הוכחה להתכנסות שלה בתוך השיר תנפץ אותה ואת עצמה לרסיסים.

  ציפי שביט שוב עלתה לשיר, כאילו יש את מלי שלום ששרה בסגנון שלה ויש את מלי שמלבישים כאילו הייתה מינימום בובת ברץ. רק לשמוע את המנגינה של אחד השירים שאני הכי שונא בעולם, ועוד בשילוב עם פפיון בסגנון חנה לסלאו, ועוד בלי יותר מדי לשנות את השיר אלא פשוט לעשות לו גרסת בלבלה ישראלית כעורה. היא באמת חושבת שזה שהיא נהנתה בשיר גם השפיע על הקהל בבית? אני לא חושב, אני מאמין שבאיזה שהוא מקום היא נגעלה מעצמה, וגם אם לא זה לא ממש מהווה משקל, עוד ביצוע מגוחך לעונה ביזארית, ומלי רק מעלה שם את רף הביזאריות. להתראות מלי, שעשעת אותי, אם לא היית טורחת לעשות היום ביצוע מביש זה היה יכול להיות אחרת.

  היבא בטחיש היא לא מרים טוקאן, היא גם לא מתיימרת להיות, אבל היא כן נבחרה לבוא ולעזור בהגייה בשירה ערבית למישהו שבדיוק כמו שהיא הייתה אשתקד בתחרות כבשר תותחים, אני לא יודע אם היא באמת הצליחה לעזור לו בהגייה, אבל מבחינת שירה הוא נשמע יותר טוב ממה שרגילים לשמוע אותו בעברית, אולי זה הז'אנר שלו, לא ברור. אבל הוא יצא יותר טוב מבדרך כלל, לפחות זה, לא?

  יש מהומה בשדרות לאחרונה על כך שהמועצה המקומית מבזבזת חלק ניכר מכספי המיסים על משלוח סמסים לכוכב נולד, כשמשי חזיזה עוד הייתה שם זה היה נחשב בזבוז, ברגע שרק חגית יאסו נותרה בתחרות אז הבזבוז מאבד מערכו, אני רוצה להאמין שאם יש צדק הילדה לא תלך הביתה, לא לפני הגמר וגם לא אחריו, היא המתמודדת היחידה בתחרות הזו שאין לה ביצוע אחד (כמעט) שאפשר להצביע עליו ולהגיד שהיה חרא, היא שרה טוב, היא יודעת שהיא שרה טוב, והיא נהנית, גם בבחירות שלה וגם בביצועים שלה היא עושה חיל. אחת היחידות שאני מבסוט עליהן העונה ואחת היחידות שאני אהיה הרבה יותר מאוכזב אם תלך.

  אין כמו ללמוד מטעויות ואת זה אורטל אדרי למדה לעשות יופי, הדמעות שלחצו על העיניים שלה רק עשו לה טוב (לעומת קלרה סבג שנגמרה סופית בדיוק באותה סיטואציה), רוב הזמן את המילים שיצאו לה מהפה לא כל כך הבנתי, אפילו שמדובר באנגלית, אבל היא למדה מעצמה מתי כן ללחוץ ומתי לשחרר, וזה החמיא לה יותר ממה שהיא בעצמה ציפתה.

  דרג את התוכן:

  הציון שלי: 4 מתוך 5

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/6/11 07:37:
   אחרי שאני אראה את הפרק של אתמול סביר להניח שאני אגיד לך פחחחח, בינתיים נכון לפרקים של שבוע שעבר זו אחת הגרועות אם לא הכי גרועה אי פעם
     19/6/11 00:18:
   תגידו מה שתגידו.... אחת העונות הטובות ביותר של כוכב נולד
     17/6/11 23:41:
   שייקספיר שלום, לגבי השיר מהסרט רובין הוד אתה צוקד ואני טעיתי, אבל לזכותי רשמתי בסוגריים שאני לא בטוח ולא התחשק לי לגגל תשובות תוך כדי כתיבה. ולגבי אורטל אדרי היא שרה יפה, אפילו מאוד, אבל מפה ועד להבין מה היא בעצם ניסתה לספר הלכתי לאיבוד, בעצם גם את כריסטינה אני לא תמיד מבין, אז זה עוד עובר. לימור, אני מקווה שאניטועה ואת צודקת, אבל לידור ונוי הם הבשר תותחים הבא שצריך לעזוב, אחריהם צריכים לעוף ויינרייך, אחרי זה אדרי, וכשנישאר עם התימני, הבוכרית, הצמד, האתיופית והאשכנזי אפשר יהיה להתייחס לתחרות הזו כאילו היא תחרות. וכרוסטוש, דוד היה סופר צפוי, אבל לא רק הוא, אם נתנו שם לכולם פתח של שירה אמריקאית אף אחד לא יכל לבחור מתוך מיליוני שירים משהו יפה ולא מוכר, ומאוד אבל מאוד חבל. מה זה אל מועייקה (מעיקה אולי?). לגבי כל הביקורת שרשמת צדקת בהכול ובעיקר בסוף, ההפקה נותנת כבוד למיינסטרים, וחבל, כי יש כל כך הרבה אחרים פי אלף יותר טובים
     17/6/11 18:57:

   אני אעזור לך עם לירון רמתי - האמת שזה לא פייר כי עם שיר כזה הרבה מובע ע"י ריקוד ותנועה..

   דוד לביא היה צפוי.

   חגית יאסו היא סופר-נשית.

   אורטל אדרי בתימנית נקראת "אל-מועייקה" חחח

   לידון סולטן היה זוועה - אין לו מושג בשירה ערבית ! אין לו קול לזה, אין לו אוזן לזה, ואין לו כובד חיים לזה.

   ויינריך מעורר בי רחמים בעיקר, אין בו שום ייחוד מזמרי רונקנרול בינוניים ביותר.

   נוי דנן מתאים לשירי סבתות נוסח חוליו אגלסיאס, אני לא סובל אותו.

   נדב ואסף טובים בשירים ישראליים, והם המשכם של צמדים גבריים שהיו ועל זה שאפו. מה שהם עשו עם "דמיין" היה חריקירי וגם ההרמוניה הקולית שלהם לא היתה מוצלחת בשיר הזה.

   תמר יהלומי הכי מתאימה לשיר חווה אלברשטיין. מי שרואה את חווהא.א. כנדירה וחד-פעמית (כמוני) יכול להעריך היטב. השיר הצרפתי היה בסדר אבל...היה חסר לי ר' צרפתי חחחח

   מלי פתטית וכל שיר שלה זה פארסה.

   אני חייב לציין שההפקה חייבת להתעשת, ובמקום להוציא מהנפטלין/פורמלין את "תיסלם" ישמר השם...שיעשו כבוד לאלופים כמו ברי סחרוף, רמי פורטיס, אתי אנקרי, בנאי כלשהו, ארז לב-ארי, שלמה גרוניך ועוד ולא להקה מעפנית ואינפנטילית.

    

     17/6/11 15:49:
   לטעמי ולדעתי- הכוכב הנולד הוא דוד לביא, אח"כ מצטרפים אליו הצמד נדב ואסף, ואחריהם- חגית יאסו ואורטל. בהמשך - לידור ונוי... זה הדירוג שלי.
     17/6/11 13:40:
   את השיר בסרט "רובין הוד" לא שר בון גו'בי אלא ברייאן אדמס. הזמרת בכוכב נולד ששרה את כריסטינה אגילרה עשתה אותו בצורה מרהיבה ...ללא טעויות תרגום..

   ארכיון

   פרופיל

   אורן קרבל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין