כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חלום ליל קיץ - summer of love באמפיפארק רעננה

  1 תגובות   יום חמישי, 14/7/11, 10:07

  בלילה שלפני המופע, היא נכנעה סופית. אחרי שנים של התעללות, בהן נגחתי בה בשלומיאליות בכל מיני גלגלות וברווזים על הסיפון, היא נכנעה, ודווקא לרגל של שולחן האוכל. הרבה פחות הרואי מפציעה במהלך שייט. ברגע הראשון, כשהגוף עוד בהלם, החזרתי אותה למקום, את קמיצת כף רגל ימין האומללה, והתיישבתי להמתין לכאב שיבוא. המחשבה השניה שחלפה לי בראש, אחרי "איזה אידיוט הולך יחף בחושך" היתה על המופע ביום המחרת, איך אבריז ממנו אחרי שכבר אירגנו את כל החבר'ה. אחרי כמה משככי כאבים והרבה שעות עם הרגל למעלה הגעתי למסקנה שכנראה רק נקעתי אותה ולא גרמתי נזק חמור יותר, והחלטתי שלא אמנע מעצמי את ההנאה הזו. עוד קצת משככי כאבים, בדיקה ב-google earth שתאשר שאפשר להגיע ברכב עד הכניסה לפארק, ויצאנו לדרך, מדדים לרעננה.

  summer of love קראו האנשים היקרים מ"פתחון לב" למופע ההתרמה שאירגנו באמפיפארק רעננה, שבו, לפי הפרסום, היו אמורים מיטב אמני ישראל (ביטוי קצת נדוש, אני יודע) לבצע קאברים ללהיטי הרוק הגדולים של הסיקסטיז, בהובלת המג'יקל מיסטרי טור המצויינים. מה יכול להיות רע? ארגנו את החבר'ה, עם כסאות ושמיכות, ובאנו לעשות חיים. תמיד טוב להנות כשזה למען מטרה טובה, לא?

  מזג האוויר היה איתנו, ובאמפיפארק היה נעים כמעט כמו ערב באירופה: קריר ונטול לחות קיצית מעיקה - ממש מזג אויר אידיאלי. זו פעם ראשונה שלי באמפיפארק והופתעתי לגלות אתר מופעים מצוין מכל הבחינות. הקהל מבוגר ברובו, כיאה למופע שירי הסיקסטיז, אבל עם כמות מספיקה של צעירים כדי לעשות שמח. המארגנים הבטיחו פתיחת דלתות כבר בשש בערב לטובת "הפנינג שנות ה-60" עליו החלטנו לוותר בשל מצבה של קמיצתי האומללה - וטוב שכך, הפנינג הסיקסטיז התבטא בכמה דוכני בגדים, תכשיטים וצבעי גוף. בירה ונקניקיות כבר לא יהיו הערב, התברר לי, כי המשטרה לא אישרה את הבירה והתור לנקניקיות נכנס עמוק אל תוך המופע, וממילא אין מדובר בנקניקיות כמו בברלין, אז ויתרנו.

  ברבע לשמונה עולה להקת חימום צעירה - קואקס - ומבצעת קצת ביטלס וקצת קינקס ואחר כך קטע מקורי שלהם. לא רע בתור חימום. אבל אחרי החימום בא קירור - שבמופע התרמה אי אפשר בלעדיו - בצורת נאומים ארוכים ורבים, בהם נאום ארוך של מנכ"ל פתחון לב - נסים ציוני - ונאום קצר של סגנית השר (מי זוכר לענייני מה) גילה גמליאל, שהבטיחה להמשיך ולקדם את העוני (כך במקור, בחיי) וגם למגר אותו. בדיוק, הממשלה שבה היא חברה אכן מקדמת את העוני, אי אפשר להכחיש. סוף סוף פוליטיקאית שמבטיחה ומקיימת..

  אחרי שציננו אותנו כדבעי, מתחיל המופע. המג'יקל מיסטרי טור - להקת קאברים מצויינת שיודעת לעשות שמח ויודעת את העבודה גם מבחינה מוזיקלית, מארחת כמה מחברי הרד בנד, ויחד עם סקציית כלי נשיפה מבצעים את gimme some lovin' - שיר פתיחה מצויין שמכניס לאווירה ולקצב כמו שצריך. ילדי הפרחים מודל 2011 כבר קמו לרקוד במעברים, והערב תופס כיוון. הטור יהיו לב ליבו של הערב הזה, וזה מבטיח רק טובות. אחרי קטע הפתיחה הם יבצעו את somebody to love של ג'פרסון איירפליין, אבל הסולן (שקצת מזייף פה) אינו תחליף טוב מספיק לגרייס סליק. השיר הזה צריך זמרת. בשלב זה מתחילים להזמין את הזמרים האורחים. ראשון הוזמן אסף אמדורסקי, לבצע איתם את  good vibrations של הביץ' בויז. אסף אמדורסקי מופיע אצלי במגירה תחת חוצץ "זמרים שלא יודעים לשיר", והוא מוכיח לי את זה שוב הערב. פשוט אין לו את זה - לא קול ולא נוכחות בימתית, והשיר הזה יוצא אנמי מדי. לא מספיק לצערי להיות בן של מוזיקאי מפורסם וטוב כדי להיות זמר טוב, למרות הבאז של הבראנז'ה, עיין ערך אביב גפן, סי היימן, בן ארצי ועוד רבים אחרים. אחריו עולה אפרים שמיר ומבצע עם הטור את i'm a believer של המאנקיז, ומראה לקהל מה קורה כשזמר אמיתי עושה את העבודה - וכל המעברים מתמלאים בחבר'ה מקפצים ומרקדים.

  אחרי אפרים שמיר עולה זמר נוסף ממגירת "זמרים שלא יודעים לשיר" - ערן צור, והוא מבצע את לילות משי לבן של המודי בלוז. הוא אמנם לא יודע לשיר, המבטא שלו לא משהו, וקולו מזייף וצורם לי כתמיד, אבל הוא מגיש את השיר היטב, יש לו אנרגיה על הבמה, והביצוע הכללי הוא של קאבר טוב למדי.

  הטור מבצעים הפוגה קלה ללא אורחים ומבצעים לבדם את i shall be released ומוכיחים כי אפשר לבנות ערב שלם רק בעזרתם, אם נרצה בכך, אבל זה בכל זאת מעניין יותר כשיש אורחים. האורח הבא הוא ארז נץ, שמוזמן לבמה על תקן של אגדת גיטרה, ומבצע את black magic woman של סנטנה. ארז גיטריסט מצוין והוא נותן לסולו הגיטרה פרשנויות משלו, ולא דבק במקור, ובסך הכל היה קטע מצוין. פבלו רוזנברג עולה אחריו ושר את suspicious minds של אלוויס, הוא שר טוב אבל לטעמי לא מתאים לשיר הזה - שירים של אלוויס מצריכים לטעמי קאבר ע"י זמר עם קול בס עמוק, ולא גבוה כזה של רוזנברג. המופע הולך ומשתפר כשאיה כורם עולה לבמה ומבצעת את whiter shade of pale. פעם היה לי מוזר לשמוע קאבר לשיר הזה ע"י זמרת דווקא, אבל אחרי הקאבר המצוין שאני לנוקס נתנה לקטע הזה בעבר, זה כבר בא לי בטבעיות, ואיה כורם מבצעת את השיר נפלא, עם הרבה עוצמה ונוכחות. כולנו מסכימים שזה היה השיר הטוב ביותר עד כה. הנה הביצוע של לנוקס, סתם בשביל לשבור קצת את השגרה (ובגלל שאין עדין ברשת את הביצוע של איה):

   

  ''

   

  אחריה הטור מבצעים את california dreaming ותודות לתוספת של הזמרת שהצטרפה אליהם, יש כאן ביצוע מצוין, יותר טוב מ-if you're going to san francisco שבא אחריו, שהיה חלש מבחינתי. אבל מייד יבוא תיקון - כשדנה ברגר תעלה לבצע את me and bobby mcgee של ג'ופלין. ברגר היא רוקרית מצוינת, מהאהובות עלי, ולמרות כניסה מבולבלת לקטע היא מתעשתת מיד ונותנת ביצוע מופלא. בשלב זה החבר'ה מסכמים שהערב שייך לבנות, אבל כל העניין המגדרי הזה מקבל תפנית כשלבמה עולה דני ליטני, עם הגיטרה והמפוחית - שבשלב הגעת המפוחית ברור שיהיה פה דילן - והוא מבצע את knockin' on heaven's door מצוין, מעולה, משובח כמו שרק דני ליטני יודע. מי שמכיר את ההסטוריה שלו ימצא בתקליטים שלו לא מעט קאברים מצוינים, ולא מעט שילובי גיטרה ומפוחית, כמו בקטע הישן והמצוין הזה:

   

  ''

   

  ולמי שלא הבין - אני מעריץ מושבע של הזמר הנפלא הזה. ואז, דווקא כשהערב הולך ומשביח, עולה לבמה מנכ"ל פתחון לב, נסים ציוני, עם בנדנה על הקרחת, לביצוע שיר משותף יחד עם להקת קואקס. נו טוב, מגיע לו על כל העבודה הטובה שהוא עושה. אבל היתכן והוא הרים את כל הערב הזה רק כדי שתהיה לו הזדמנות להתחפש לרוקר ולעלות על במה מול אלפי אנשים...? 

  ואם בהתחפשות לרוקרים עסקינן, לא היה לנו זמן רב להתחבט בשאלה, וטל פרידמן עולה לבמה יחד עם החתולים השמנים, משחק אותה רוקר-על, ומבצע את foxy lady של הנדריקס. בעיני הוא יהיה תמיד קומיקאי שהתחפש לזמר, לא יעזור כלום - התדמית שלו כבר התקבעה אצלי ככזו. צריך הרבה תעוזה כדי לבצע קאבר להנדריקס, וצריך גם לדעת לנגן כמו שצריך בגיטרה החשמלית, וגם לדעת לשיר לא יזיק. תעוזה, כפי שהוכיח פרידמן, לא חסרה לו, והביצוע משמח לבבות למרות שבשאר הקטגוריות הוא קצת יותר חלש..

  בשלב זה חוזרים הרד בנד ומבצעים קצת doors - זה בסדר אם אתה בקטע של עכברושים שרים. אחרי הביצוע שלהם ל-people are strange הם מזמינים נגן בוזוקי שמתחיל בביצוע ל- don't let me be misunderstood, אליו מצטרף שלומי סרנגה ביוונית. עכשיו, שלומי סרנגה הוא הבחירה הכי פחות הגיונית לערב שכזה, ולאו דווקא בגלל השיוך שלו לז'אנר השירה היוונית-מזרחית, אלא בגלל שהערב הזה הוא ערב שמח, ממש ממש שמח, ואילו שלומי סרנגה לא יצליח להישמע שמח גם באיומי אקדח מול רקתו. ואכן, הקטע הזה תלוש ולא מתאים לשאר הערב. התיקון מגיע מייד לאחר מכן, עם עליית עידן אלתרמן לבמה, שמבצע את "לולה" מתוך המופע המצוין המשותף לו ולמג'יקל מיסטרי טור "alt+shift" - שבו כבר ביקרנו ואת הביקורת עליו תוכלו לקרא כאן. והנה לולה, למי שרוצה להבין עד כמה המופע שלהם מדליק:

   

  ''

   

  אחרי הכיף הזה עולה מאור כהן לבצע היטב את satisfaction של הסטונס, ביצוע שהיה מוצלח יותר תודות לנגינת הלהקה מאשר לביצוע שלו. מיי פיינגולד עולה אחריו לבצע את proud mary של טינה טרנר, ועושה את זה מצוין. לא עקבתי מעולם אחרי כוכבני כוכב נולד למיניהם, איני ואהב את התכנית או את קונצפט הכוכבות המיידית שעומד מאחריה, וצביקה הדר עושה לי פריחה בכל הגוף, אבל פיינגולד התבלטה לי מעל כולם כזמרת רוק מבטיחה יותר, והיא נותנת כאן ביצוע מצוין. בשלב זה הטור מחזירים פיקוד אליהם ומבצעים את my generation של המי, את back in the USSR ואת get back  של הביטלז. הם יודעים את העבודה, כבר אמרתי?

  אמן אורח מסיים הוא צביקה פיק, שעולה לבמה עם שני אביזרי במה בולטים - חולצת נצנצים ומאבטח (!). מה קורה, צביקה? חושש מהתנפלות של מעריצות? הקטע לא ברור, אבל השיר - תנו לשמש יד מתוך "שיער" - הוא הסיקסטיז בהתגלמותם, ופיק עושה אותו מצוין. לסיום המופע מצטרפים כולם לביצוע משותף של hey jude  - ואין כמוהו לסיים כזה ערב נפלא.

  בסך הכל, ערב של כיף, בעיקר לחובבי המוזיקה הנפלאה מסוף שנות הששים, אבל לא רק להם. ערב שכולו הנאה צרופה, מוזיקה מצוינת וגם קצת תרומה והכרה בעבודה המצוינת שעושים כל המתנדבים המופלאים בעמותת פתחון לב. אנו מצפים בקוצר רוח לשנה הבאה...

   

  ''

  דרג את התוכן:

  הציון שלי: 5 מתוך 5

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   תודה!!!

   ארכיון

   פרופיל

   mazavharuach
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין