כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ביקורת: "האנטומיה של גריי", פרק 261

  0 תגובות   יום ראשון, 17/4/16, 20:57

  היום בדיוק לפני חודשיים, בפברואר הרחוק, פרסמתי את הביקורת הראשון במדור, והבטחתי להמשיך ולפרסם ביקורות באופן שבועי. זה עבד פעם ופעמיים, אבל אז זה התפקשש, אם כי קמתי מיד וזה עבד עוד פעם ופעמיים, אלא שאז זה שוב התפקשש. תקופת הלימודים מלאת המבחנים והשיעורים לקחה את כל זמני הפנוי, וזה שכן הצליח לצוץ הוקדש לנושאים חשובים יותר. אלא שעכשיו זה חופש, לזמן די ארוך, ואין לי שום תירוצים. אז קדימה, הגיע הזמן להתחיל ולהשלים את הפער.

   

  ''

   

  היישר מהנקודה בה הפסיק הפרק הקודם, מרדית' הסכימה לחיזוריו של וויל והם בילו יחדיו ערב נחמדת על חיים וניתוחים במכונית. והינה בא לו הבוקר. מרדית' מתעוררת, ומוצאת עצמה במיטה, עם וויל. היא לא יודעת כל כך כיצד להגיב, הרי הוא האדם הראשון מאז מותו של דרק, ובבלבול עמוק היא מסלקת אותו מהבית במופע אימים וצרחות.

  אף על פי שאני לא ממש מחבב את חיי האהבה החדשים של מרדית', ובכלל את מרדית', די התחברתי לקטע הזה. זה היה מרגש מעט, לראות אותה מזדעזעת מעצם העובדה שהיא הייתה עם גבר שהוא אינו דרק. זה שבר אותה נפשית, בצורה מדויקת ונכונה. רק חבל שזה לא המשיך כך.

  לאחר צאתו של וויל,  מרדית' נועלת את עצמה בחדר שלה, וכשהיא סוף סוף יוצאת ממנו, היא מבטאת את רגשותיה בניקיון הבית. יחד עם מגי, אמיליה ואלכס היא עושה לבית "ניקיונות פסח", שהרי זו המילה המדויקת ביותר למה שקרה שם.

  אחרי פתיחה כל כך טובה שהפתיעה אפילו אותי מכמה שהייתה טובה, שהרי לא היו לי ציפיות כלל לקשת הסיפור הזו, מגיעה ההתרסקות מהר משחשבתי. במקום להציג אותה נשברת בבכי מר עם עצמה, היא פשוט מנקה, וזה מטומטם וחסר כל משמעות, ובהחלט פוגע בסיפור שהתחיל לא רע בכלל.

  לאחר שעות של ניקיונות, מרדית' מגיעה אל ארון המצעים והשמיכות, ובעת הניקיונות היא מוצאת פתאום שמיכה ישנה של דרק. השמיכה עושה למרדית' משהו בלב, והיא מצחקקת ומחבקת אותה. מרדית' מפסיקה את הניקיונות לאלתר, ומגלה שזו שמיכה מיוחדת בגלל שדרק אהב אותה למרות שהיא לא נעימה.

  למרות ההתרסקות המטומטמת, באמת קיוויתי שהסיפור יצליח להתרומם ולהשתפר, כפי שהיה בהפתעה גמורה בתחילתו, אבל הוא מתרסק עוד יותר. הסיבה שבגללה מרדית' "מתגברת" ומפסיקה את הניקיונות היא דבילית, וקשה לי להבין למה התסריטאים בחרו דווקא בשמיכה כדי לעזור למרדית' לעבור הלאה.

  בסופו של דבר, מרדית' נפגשת עם וויל פעם נוספת, מספרת לו על האבדן של דרק ומודיעה שהיא עדיין אינה מוכנה לקשר. וויל מקבל את הדברים שלה, ומבטיח לחכות לה עד שתהיה מוכנה לקשר.

  חלק הסיום של העלילה מצליח להפגין מעט שיפור משני ההתרסקויות, אך הוא עדיין די רע ולא מצליח להמשיך את הפתיחה המצוינת, אם כי הוא מצליח להשאיר את הסוף פתוח בצורה נחמדה.

   

  כמכלול, מדובר שוב, פעם נוספת, בעלילה הכי פחות אהובה עליי. מרדית' ממשיכה להימאס יותר ויותר מפרק לפרק, ודמות עם פוטנציאל כל כך גדול לא מצליחה להתרומם, במיוחד לא כמו שדנזל וושינגטון גרם לה להתרומם. וזה חבל לי, כי העלילה הזו יכלה להניות מצוינת ולהציג את המשך הביוגרפיה המדממת של מרדית' בצורה מעולה, אבל זה מתרחק מלהיות אפילו בגדר "די טוב". מצטער, אבל ביטוי משבר נפשי באמצעות ניקיונות לא קונה אותי, ועוד יותר זה שההתגברות על המשבר נעשתה באמצעות שמיכה.

   

  ''

   

  אני לא חובב גדול של מערכת היחסים בין קאלי לפני, וכבר הצהרתי באחת הביקורות שהיא ילדותית ומטומטמת. בכלל, אני חושב שתפקידה של קאלי בסדרה כבר מזמן הפך למיותר, ושפני היא דמות מיותרת שמשוחקת בצורה רעה. אבל אז הגיע הפרק הזה, וכל מה שחשבתי השתנה מידית, ולטובה.

   

  הבת של קאלי, סופיה, נפצעת בראשה ומגיעה למיון עם חתך בראש. אחראית המיון שולחת מכולם את פני לטפל בה, בגלל שהיא הבת זוג של האמא של המטופלת. פני מטפלת בסופיה בנחמדות ובמסירות, אך כשקאלי מגלה על העניין היא מעט כועסת.

  קודם כל, לפני הכל, יש לציין כי היה נחמד לראות סוף סוף את סופיה, לראשונה מאז העונה התשיעית. עם זאת, הסיבה שבגללה דווקא פני נקראת לטפל בסופיה היא מטומטמת. אבל זה לא משנה, כי אחר כך הכל הופך לנהדר. פני מטפלת בסופיה בצורה אדיבה מבלי בכלל להזכיר שהיא בת הזוג של אמא שלה, אך קאלי כועסת ללא שום סיבה אמיתית.

  בהמשך לעלילה, קאלי מתרצת את הכעס שלה בכך שאריזונה "עדיין לא מוכנה שתפגשי את סופיה". פני מאמינה לה כמו כל בת זוג טובה, והולכת לברר את העניין עם אריזונה, אלא שאז מתברר שאריזונה מעולם לא הביעה דעה בעניין הזה, ושלמעשה היא אפילו די בעד שפני תפגוש את סופיה.

  כאן זה מעין "טוויסט". לראשונה במערכת היחסים שלהן, מתחילים לצוף שקרים, ונראה שקאלי לא ממש כנה ואמיתית עם פני, שזה די עצוב. אבל פני מאמינה לה בכל ליבה, אם כי מזועזעת לגמרי כשהיא מגלה שסופר לה שקר נורא. זה די שובר לב, למען האמת.

  העלילה ממשיכה, ופני מתעמתת עם קאלי שמרגישה אשמה על ששיקרה. מבולבלת, קאלי פונה לעצה מביילי, ומבינה כי טעתה טעות נוראה. בערב, קאלי מפגישה לראשונה בין פני וסופיה לגלידה, וזה חמוד.

  הדרך בה קאלי מבינה שטעתה היא מרגשת, והדרך בה פני מגיבה לה מרגשת עוד יותר. הסוף הנהדר בו פני פוגשת את סופיה לראשונה כבת הזוג של אמא שלה והן אוכלות יחדיו גלידה מרגש עוד יותר.

   

  כמכלול, זו העלילה הטובה ביותר בפרק הזה. כמו שכבר ציינתי קודם: אני לא חובב גדול של מערכת היחסים בין פני לקאלי. אבל הפרק הזה שינה את זה, ונראה שרגשות האהבה בניהן דווקא די חיוביות, והיחסים בין השניים מועברים בצורה די מעולה, למרבה ההפתעה. מפתיע עוד יותר שסמנת'ה סלוין ששיחקה בצורה די רעה עד כה בעונה, משחקת כעת בצורה מעולה.

   

  ''

   

  מלבד לשתי העלילות הראשיות שהבאתי זה עתה, מצליחות להשתלב להן גם עוד שלוש עלילות משנה קטנות. שתי העלילות ההן עוסקות בסוף היחסים בין מגי לאנדרו ובסוף היחסים בין אמיליה לאוון.

   

  בעלילה הראשונה, אנדרו מגיע להבנה כי הוא לא מרגיש עוד כלום כלפי מגי, ומנסה בעדינות להתחמק ממנה מבלי לפגוע ברגשותיה. אך מגי, "פקחה" שכמותה, עולה על זה לבדה, ועוזבת אותו טרם הוא יעזוב אותה. זהו, זו העלילה.

  כמה שהיא קצרה, כך היא מצוינת. ולא, זה לא כי היא כתובה טוב (כי הוא לא), זה כי היא לוקחת את הסיפור הכי מאוס ומטומטם מהעונה הנוכחית וגומרת אותה במהירות וללא עיכובים. לא נראה לי שהמציאו את המילים שמבטאות את השמחה השוררת בי כעת.

   

  בעלילה השנייה, אמיליה מתרחקת מאוון לאחר שמצאה אותו שתוי. אוון מנסה לתפוס את אמיליה לשיחה ולהסביר לה את המצב, אך היא מתחמקת ממנו, וכשסוף סוף הם נפגשים לשיחה, היא מבהירה לו שהיא אינה יכולה להמשיך את הקשר איתו, ושזהו, זה נגמר בניהם.

  הרצון הנורמלי של אמיליה לא להמשיך לאוון בפחד דמיוני שהיא תיגרר איתו לשתייה הוא יפהפה ומרגש, ויפהפה ומרגש עוד יותר ניסיונותיו להשיג ממנה כפרה. זו דרך עצובה מאד לסיים את היחסים בניהם, וגם די קצרה ומזורזת, אך אני מקווה שכאן זה לא הסוף.

   

  בעלילה השלישית, ה"סכסוך" בין אפריל לג'קסון נמשך, הפעם מכיוון די לא צפוי. אימו של ג'קסון, קת'רין, מגיעה לבית החולים, ולמרות בקשותיו של ג'קסון שלא תתערב בעניין ההיריון, היא כן מתערבת. קת'רין מצליחה להוציא מאפריל את כל המידע לגבי ההיריון, ומחליטה להשתמש בו לשם תביעת משמורת מלאה כנגדה.

  הסיפור הנפלא בין אפריל לג'קסון נמשך, ופעם נוספת בצורה נהדרת. למרות החיוביות של ג'קסון בעניין אפריל ממשיכה להציג את הפחד האימהי הגובר שלה, וזה בהחלט מרגש. גם הפעם, כמו שכבר ציינתי גם הפעם הקודמת, העלילה לא מרגישה נמרחת או מזורזת. הטוויסט של תביעת המשמורת בסוף הפרק הדהים אותי, והוא בהחלט יכול ללמד סדרות אחרות כיצד משאירים את הצופה במתח.

   

  ''

   

  בסך הכל, מדובר בפרק לא רע בכלל, שממשיך להפגין את השיפור הניכר המפתיע שהחל בפרקים האחרונים, במיוחד כשאנחנו לקראת סוף העונה. הפרק מצליח לאלכס בתוכו חמש עלילות שונות, ואת רובן המוחלט לעשות בצורה לא רעה בכלל, אם לא לומר אפילו די טובה.

   

  אז, עם תסריט די טוב ובימוי לא רע, אפשר לסכם שמדובר בפרק ממוצע, בדיוק כמו קודמיו, שכמו שכבר אמרתי - ממשיך להפגין את השיפור האחרון בעונה. לראות את העונה נמשכת בכיוון הטוב שאליו היא מתקדמת יהיה משמח, ויהיה מאד משמח להמשיך לראות פרקי "פרווה" כאלו, או אפילו טובים מהם.

  דרג את התוכן:

  הציון שלי: 3 מתוך 5

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה