30 שנה אחרי (9.11.1989) נפילת חומת ברלין עולה לאקרנים ב- 28.11.2019, הסרט 'בלון' העוסק בכמיהה האנושית הבסיסית ביותר – חופש.

 

מושג שהיה רחוק שנות אור מתושבי מזרח גרמניה  עד 1989 ועשרות קורבנות שילמו בחייהם על רצונם לברוח מהמזרח למערב – לחופש במגוון רחב של דרכים ממנהרות ועד כדורים פורחים.

 

 

בלון1.jpg

 

הסרט מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש ב- 1979 במזרח גרמניה, המספר את סיפורן של שתי משפחות הכמהות לחופש ומתכננות לערוק למערב בעזרת כדור פורח.

 

בדקה ה-90 משפחה אחת החליטה מסיבות כלשהן לא לערוק, והמשפחה השניה – הורים ושני ילדיהם יצאו למסע המסוכן באישון לילה. הניסיון נכשל. הכדור נפל 200 מטר לפני הגבול בין שתי הגרמניות.

 

האכזבה היתה צורבת. הם הצליחו לחזור לביתם בשלום, אך עדויות רבות בדבר ניסיון הבריחה נשארו בשטח ( הבלון, הסל וכו'), והשטאזי (המשטרה החשאית של  גרמניה המזרחית) החלה לחפש אחריהם.

 

למרות הכישלון הצורב והאכזבה,  שתי המשפחות החליטו לנסות שוב – לא לוותר על משאלת הלב לקיום אמיתי ולחופש,  וליטול על עצמם את הסיכונים הכרוכים בניסיון הבריחה.

 

האם משאלת הלב תהפוך למציאות?

 

הסרט מספק הצצה לחיים מאחורי מסך הברזל ומצליח להעביר את התחושה של הפחד שאפפה את התושבים מפני השטאזי, ההלשנות, המעקבים ועוד, לצד הכמיהה הבלתי נלאית לחופש.

 

הסרט מרתק, מותח ועוצר נשימה, רוצו לראות!

 

מועד יציאה: 28.11.2019  ארץ: גרמניה 2018 ,שפה: גרמנית, תרגום לעברית ולאנגלית, אורך: 126 דקות, בימוי: מיכאל בולי הרביג,  שחקנים: פרידריך מוקה, קרולינה שוך, דוויד קרוס