כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כל מילה אמת

  אני לא טובה בלהמציא. אני גרועה בכתיבת סיפורים שלא היו ולא נבראו. כל מה שאני כותבת, קרה במציאות. אולי אני מתארת קצת בהגזמה, אוקיי, אבל נשבעת לכם שכל מילה אמת. כמעט.

  כל הזכויות שמורות אין להעתיק ו/או לעשות כל שימוש ללא היתר מראש ובכתב ©

  -רוב התמונות בבלוג נלקחו מגוגל תמונות. זכויות יוצרים? אין לי מושג למי לתת קרדיט-

  0

  היפה והחנון 8: טכנופוביה

  17 תגובות   יום חמישי, 11/9/08, 08:05

   

  איזה מזל יש לדניאל ויואב שהלכו הביתה: הם לא יצטרכו יותר לשמוע את דיבורי השאנטי שאנטי והפילוסופיות הקודחות של טל

  -הביתה. יואב אקסן ודניאל רוט-


  אחרי הימים הסוערים ורבי התהפוכות בתל אביב, חוזרים ארבעה זוגות אל הוילה באילת. קצת ריק להם, שקט מדי, אבל הם מתרגלים מהר.

  מטבע הדברים, מלאני וגאל מרגישות מאויימות מהאמביציות של דניאל. את גאל, במיוחד, מטרידה העובדה ששחר קשור ליריבה שלהן, ובשורה התחתונה, האווירה האידילית ששוררת בוילה היא למראית עין בלבד.

  פיני, המנחה האהוב  והמהמם שלנו, מסביר את המשימות לפרק הזה: הבנים ילמדו הכל על עיצוב פנים, והבנות יתמודדו עם עולם המחשבים המאתגר. אכן, מאתגר: "אני נעל במחשבים. נעל", אומרת גאל בפרץ פתאומי של מודעות עצמית. "בהרבה דברים אני נעל". למה זה לא מפתיע אותי?

  שימו לב: מכיוון שנשארו רק ארבעה זוגות - אלה שלא יקחו אף משימה יעלו אוטומטית לחדר הניפוי. סיכוי של חמישים חמישים שאתם בחוץ. לא, מה פתאום, זה לא מלחיץ בכלל.


  קדימה, ללמוד!

  לבנים ולבנות יש חילוקי דעות קשים בכל מה שקשור לעיצוב מודרני: שחר בטוח שעיצוב מודרני זה לרצף את הרצפה בבגדים ובחוברות קומיקס. טל מספר על הפחד שלו מספרים: הם מאיימים עלי, הוא אומר, אז אני מכסה אותם בשמיכה. "הוא בחלל, או משו כזה", אומרת מלאני, "כן. משו כזה". יפה לך האימפוטנציה הוורבלית, נשמה.

  רוקסן מסבירה לנמרוד על חשיבות הצבעים בעיצוב. לא נראה שהוא קולט משו: "קירות שחורים, עם מנורה אולטרא"? כמו אחרון הערסים. ג'יזס.

  בחניה של ההום סנטר פיני שוב מסביר את המובן מאליו: המנצחים מוגנים מניפוי, לא תנצחו תלכו הביתה, בלה בלה בלה. כשהוא מסיים עם זה, הוא מסביר מה הולך לקרות: בתוך המתחם מחכים לבנים ארבעה חדרים ריקים עם ריהוט בסיסי בלבד. לבנים יש שעה לעשות שופינג ולקנות כל מה שהם צריכים כדי לעצב חדר שווה. שעה נוספת תוקדש למלאכת העיצוב, ובסופו של דבר יגיעו הבנות ויחליטו איזה חדר הן הכי אוהבות. ההחלטה שלהן תשוקלל עם החלטתו של יובל כספין (מישו זוכר?) והמנצח במשימה (כולם לדקלם יחד) יהיה מוגן, יחד עם השותפה שלו, מפני ניפוי.


  רוץ, נמרוד, רוץ


  -נימי, ילד שלי מוצלח. נמרוד רייס ודניאל רוט-


  פיני שולח את הבחורים לדרכם, והתחרות מתחילה. נמרוד רץ בין המדפים, דורס לקוחות תמימים, בוחר פריטים קיטשיים ולא שוכח להגיד תודה רבה למוכר שנתן לו שירות.

  כשטל מסביר את הכיוון העיצובי שלו אני בולעת פיהוק. יותר מדי שאנטי שאנטי, יותר מדי קשקושים על הרמוניה ושלמות, ואם הבחור הזה יגיד "זאת אומרת" עוד פעם אחת, אני לא יודעת מה אני עושה לו.

  יואבי, מתוק שכמותו, קונה מראות. אחת גדולה, הרבה קטנות, פלוס שטיח מזעזע. הוא ממש רוצה לנצח במשימה כדי להוריד לחץ מדניאל. מלאך.

  כשהשופינג נגמר הבנים ניגשים לחדרים, באוברולים אדומים סקסיים בטירוף, ומתחילים לעבוד. משו בצורת החדרים נראה לי מוזר, ואחרי כמה שניות קלטתי: המיטות הן מיטות יחיד. מיטות יחיד! רק לי זה מפריע?

  בחורינו המצויינים קצת מסתבכים: שחר מצליח לפצוע את עצמו עם המברגה, נמרוד תולה את המנורה, אעפס, טיפה עקום. כשיואב מסתכל על התוצאה, הוא לא ממש מרוצה וטל עדיין מברבר על ריבועים ועל עיגולים וגורם לי לרצות להכניס אותו לחדר מלא קוביות שעוצרות את זרימת האנרגיות, רק כדי לראות איך הוא יתמודד עם זה.

  פיני חוזר עם יובל כספין (הו האימה) שבוחן את החדרים: לחדר של נמרוד הוא קורא "חנות מתנות", החדר של שחר הוא "מינימליסטי ורגוע", החדר של יואב מקבל נקודות על המאמץ, והחדר של טל? זוועות!

  הבנות שונאות את החדר של טל. מזעזע, פוסקת גאל, מה הוא חשב כשהוא צייר את הבורדו הזה?  בצורה דומה, גם החדר של יואב לא זוכה ליותר מדי תשואות.

  גאל מתאהבת בחדר של שחר ממבט ראשון: זה בדיוק כמו החדר שלי! ורוקסן מסכימה איתה: זה חדר מושלם לבחורה.

  אבל הג'ינג'ית הלוהטת שלנו אומרת "מושלם" גם על החדר שנמרוד עיצב. ומלאני מתלהבת: "אמרתי לעצמי, יואו, הלוואי וזה החדר של טל!" אין לך מזל כזה, מותק.

  כשמתברר מי עיצב מה, התגובות מגוונות: מלאני מתפללת שהאדמה תבלע אותה, גאל מאושרת לגלות שלשחר כנראה יש כישורים טלפתיים כי הוא העתיק את החדר שלה אחד לאחד, ורוקסן אומרת: "פתחתי את הפה, ולקח לי כמה שניות לסגור אותו". אני כל כך, כל כך מתאפקת לא להגיד על זה כלום.

  בכל אופן, אחרי שיקלול הציונים שחר מוכרז כזוכה במשימה הזו, ובלי שהיות נשלחים כולם חזרה לוילה, להתכונן לקראת המפגש ההיסטורי של הבנות עם עולם המחשבים.


  ושוב לומדים

  "אני לא אוהבת לשבת מול מחשב. זה משעמם אותי!" מכריזה גאל. כששחר מסביר לה במה דברים אמורים היא מפהקת, נרדמת, ומעדיפה ללכת לעשות קפה. טוב, מה אכפת לה? היא מוגנת מניפוי בכל מקרה, לא?

  נמרוד משקיע ומכין לרוקסן הסבר מצויר כדי להסביר לה איך עובדים העניינים במחשב. זה לא עוזר. היא לא מפסיקה לפייק, סליחה, לפהק.

  ושחר, החבר הטוב, עוזר לדניאל ללמוד. זה מוציא את גאל מדעתה: מה פתאום הוא עוזר לה? יאללה יאללה, גם כן את. מה אכפת לך? זה לא שאת צריכה לנצח במשימה הזו. קטנונית.

  הבנות מסתערות על המשימה שלהן בשיא המרץ: הן מקבלות מארז מחשב, מקלדת, מסך ועכבר, צריכות להרכיב הכל, לצרוב קובץ מסוים על דיסק, ולשים אותו ב-DVD. נו, שטויות. אפילו אני, הטכנופובית, יכולה לעשות את זה. הבנים יכולים לעזור להם בשתי שאלות, אבל מותר להם לענות בכן או לא בלבד. כל דבר מעבר לזה - הם נפסלים.

  לאורך כל המשימה, החזקתי אצבעות לרוקסן. עם כל הסימפטיה שלי לדניאל (ויש לי), זה לא סוד שאני רוצה שהיא ונמרוד ישארו. היא דווקא מתקדמת לא רע עם ההרכבה, ובזמן שגאל מחליטה שחיבור המסך לחשמל הוא שולי, מלאני תקועה עם ההרכבה ודניאל מוציאה אגרסיות על האריזות, הג'ינג'ית הלוחמת שלי מצליחה להרכיב את המחשב ולהדליק אותו. ואז, אבוי, היא סוגרת בטעות את התיקייה עם הקובץ שהיא אמורה לצרוב - וזהו. נגמר הסיפור.

  עד הרגע האחרון קיוויתי ששאר הבנות יהיו נעליים פוסטמות ולא יסתדרו עם המשימה, אבל זה לא עזר לי בשיט: דווקא מלאני, מכולן, הצליחה לצרוב את הקובץ ולהקרין אותו. טל מחבק אותה, כולו אושר, ואני בוהה בטלויזיה וחושבת: די, לא יכול להיות שזה יגמר ככה.

  אני לא היחידה שלוקחת את זה קשה. רוקסן מאשימה את עצמה, דניאל הולכת לצד ולא רוצה לדבר עם אף אחד, ועצם המחשבה על להתמודד בחדר הניפוי  מול חברים עושה לכולם נאחס על הנשמה. ורק מלאני וגאל באופוריה מטורפת. יסלחו לי קוראי הנאמנים, אבל אני חייבת להגיד את זה: כוס אמק!

  לפני חדר הניפוי, הבנות צריכות עוד לצלוח את משימת היתרון, שגם היא קשורה-בעקיפין- לעולם המחשבים:כל אחת מהן צריכה להעביר בלוג לייב בנושא איכות הסביבה. הבלוג יועבר אל אסתרינה טרטמן רבת התארים ואל נעמה אייזנבוך, חזאית חדשות ערוץ עשר. שתי אלו יחליטו מי מהבנות העבירה את הבלוג המענייו והמרתק ביותר.

  רוקסן מחליטה ללכת על הקטע ההומוריסטי. תמיד עובד. דניאל כולה בקריזה, ממורמרת ועצבנית. לגאל בכלל לא אכפת אם היא תנצח, ומלאני מנסה ללמוד כשטל נועץ בה מבטים מצועפים וחולם לנשק אותה. אכן, אווירה לימודית לעילא ולעילא.

  ברגע האמת, רוקסן מצליחה להצחיק את השופטות, ואני מתחילה לחשוב שאולי לא הכל אבוד. כשראיתי את הביצועים של שאר הבנות, הייתי אפילו מעודדת יותר. דניאל היתה אינפורמטיבית מדי, גאל נתקעה, לא זכרה מה להגיד והיות שהשופטות היו נשים, לא עזרו לה לא החיוך המקסים שלה ולא החיינדלך שעשתה מול המצלמה. מלאני ביקשה בכל לשון של בקשה: כשאתם הולכים לים, תקחו אתכם שקית ניילון. כן, היא התכוונה כדי לאסוף לכלוך, אבל ניילון? לא הכי ירוק, בלונדה. ואז, נגמרו לה המילים, ונשארה לה דקה שלמה עד הסיום. דקה, חברים, זה המון זמן. המון.

  אז כן, רוקסן ניצחה, וקנתה לה ולנמרוד עוד שאלת טריוויה אחת בחדר הניפוי. זה כבר הציל אותם פעם אחת, לגמרי יש מצב שזה יקרה שוב.

  פיני שולח את החמודים שלי לארוז, ללמוד לקראת חדר הניפוי ולהפרד מהחברים. גם כן פרידה. בעיקר הם יפרדו זה מזה. הזוגות המוגנים AKA  שאריות הקליקה הולכים לחגוג. מלאני וגאל במצב רוח מרומם, רוקדות, משתוללות וסוחפות אחריהן את טל, הרכיכה נטולת האופי. רק שחר יושב בצד לבד: הוא הולך להפרד מדניאל, חברת הנפש שלו. שמח הוא לא.

  הזוגות שהולכים לחדר הניפוי אורזים את הדברים שלהם בשיא הבאסה. הם במתח. רוקסן לחוצה משלב הטריוויה ומנסה ללמוד עד הרגע האחרון. כשהם אומרים שלום לכל השאר זה לא רגע מרגש במיוחד, חוץ מהפרידה של שחר ודניאל. חיבוקים, דמעות, והעורכים לא שכחו לשים מוסיקה עצובה ברקע, כיאה וכיאות. הלב נסדק. מלאני מעירה בציניות: "לא ידעתי שיש עוצמת אהבה שכזו". לא ידעת? תסתכלי על השותף שלך, כפרה.


  חדר האימהניפוי

  נמרוד ורוקסן מחליטים להשתמש בשאלת היתרון במהלך החידון. הבנות נשלחות לחדר הצפיה. פיני, בחולצה אדומה שמזכירה לי יותר מכל את צבע הבד המתנופף מול פרצופו של שור זועם, מתחיל להפציץ בשאלות.

  יואב הראשון להשאל, ועונה תשובה נכונה. נמרוד אחריו, מדייק גם הוא. שאלה שניה, יואב יודע את התשובה. גם נמרוד. שתיים שתיים. נמרוד משתמש בשאלת היתרון, עונה עליה נכון ואני מרשה לעצמי להתחיל לקוות שהפרק הזה לא ישלח אותי ללילה של דמעות וקינוח האף בוילון (לגמרי בטוטאל לוק).

  הבנות נכנסות לחדר הטריוויה והבנים עוברים לחדר הצפייה. דניאל מפספסת את השאלה הראשונה ולא נותר לה אלא לקוות שרוקסן לא תדע לענות על השאלה שלה. מאותה שניה אני עוצרת את נשימתי וחושבת: רוקסן, באמא שלך, אם את לא עונה נכון אני תולה אותך מהתלתלים הג'ינג'יים המהממים שלך. תעני נכון! הבנת אותי?

  והיא לא מאכזבת אותי, התפוזית המתולתלת. היא יודעת מה פירוש ראשי התיבות WWW, והלב שלי חוזר לקצב פעימותיו הרגיל. נכון, קצת עצוב לי בגלל יואב ודניאל, קשה לי לראות אותם הולכים, אבל כולם פה יודעים את מי אני מעדיפה.

  "אם הייתי יכולה  לעשות הכל מההתחלה ולבחור בכל אחד מהבנים, אז בטוח הייתי בוחרת בו עוד פעם", מכריזה דניאל לפרידה. אני מוחה שתיים שלוש דמעות סמליות לנוכח ההכרזה הזו, אבל הן מתייבשות מאוד מהר. יואב ודניאל נפרדים, המורל של שחר הולך להיות באדמה לאיזה זמן, ויש לי הרגשה שהמשימות לא יהיו בראש מעייניהם של טל ומלאני בזמן הקרוב. אין לי מושג מה הולך לקרות הלאה, אבל מה שבטוח, משעמם לא יהיה.   

  לפרקים הקודמים:

   

  היפה והחנון: אין דברים כאלה

  פרק שני: מתחילים להתחמם

  פרק שלישי: אין גבול להפתעות

  פרק רביעי: בחירתה של מלאני

  פרק חמישי: הלב שלי נשבר

  פרק שישי: על טילים ונשים 

  פרק שביעי: כשנסיכות הופכות לצפרדעים

  רוצים לתת פידבק? אני פה:

  phoebe2805@gmail.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (17)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     16/9/08 20:28:
   אין על יואבניו  וגם  גאל בובה צרפתיה  בלי קשר לבני זוג שלהם
     16/9/08 01:12:


   אני לא אוהבת אותו.


   -לדעתי הוא איש מגעיל-

     14/9/08 19:13:

   צטט: phoebe 2008-09-12 22:11:44

   צטט: בaרaק 2008-09-12 08:59:22


   אני רציתי שדניאל תישאר

   ראיתי את שחר שפיתח רגש כלפי דניאל

   ולא רציתי שהילד העגול הזה יישבר .

   לפחות הוא עיגול ולא מרובע לשון בחוץ


   -ראית איך גאל קפצה לו על התחת???-

    

    

    

   ת'אמת הוא חנון מתוקי כזה

   מישהו שלעולם לא יתבגר

   גם תחום ההתעניינות שלו אינפנטילית .

    

     12/9/08 22:11:

   צטט: בaרaק 2008-09-12 08:59:22


   אני רציתי שדניאל תישאר

   ראיתי את שחר שפיתח רגש כלפי דניאל

   ולא רציתי שהילד העגול הזה יישבר .

   לפחות הוא עיגול ולא מרובע לשון בחוץ


   -ראית איך גאל קפצה לו על התחת???-

    

     12/9/08 22:09:

   צטט: Violet 2008-09-11 22:31:45


   הי.

   גרמת לי להצטרף לקפה כדי להגיד לך שכיף לקרוא אותך.

   :)

   עדי

    

   אני מכורה לפידבקים, בייב, אין לך מושג איזו הרגשה טובה זו לקבל תגובות כאלו.


   -תודה!!!-

     12/9/08 22:05:

   צטט: יבר 2008-09-11 18:28:01


   האמת, התאכזבתי מהבלוג. בעבר קראתי הערות שנונות ומצחיקות (במיוחד על פרק המהפך, הסיפור היה מצוין), אבל התאכזבתי - ראיתי את הפרק, אני לא צריכה שתחזרי על כל מה שהיה בפרק, שזה מה שנעשה כאן...

   אכן, הייתי אינפורמטיבית מדי. ממש כמו דניאל במשימת הבלוג.

   פויה עלי!


   -אנסה לפצות בשבוע הבא-

    

     12/9/08 22:03:

   צטט: eyal brami 2008-09-11 17:33:03

   אכן הפרק היה מעניין אבל חייבים לומר משו על ההדללות חסרים כמה רגעי חסד כמו שהיו  בהתחלה .

   מבחינתי טל  המחורפן שמנסה להיות בשנטי נראה לי מבויים לאללה או מסטול לאללה .

   בכל זאת יש משהו בגאל ורוקסן שנראה שיביא אותן לעימות מעניין ! את הבנים אני משאיר לך נבוך

   מעניין איך שחר יתאושש ? 

    

   כמו שאמרתי, משעמם בטוח לא יהיה.


   -עם כמה שאני לא יכולה לסבול את טל, או את מלאני לצורך העניין, יש לי הרגשה מעפנה שהם יקחו-

     12/9/08 08:59:


   אני רציתי שדניאל תישאר

   ראיתי את שחר שפיתח רגש כלפי דניאל

   ולא רציתי שהילד העגול הזה יישבר .

     11/9/08 22:31:


   הי.

   גרמת לי להצטרף לקפה כדי להגיד לך שכיף לקרוא אותך.

   :)

    

   עדי

     11/9/08 18:28:

   האמת, התאכזבתי מהבלוג. בעבר קראתי הערות שנונות ומצחיקות (במיוחד על פרק המהפך, הסיפור היה מצוין), אבל התאכזבתי - ראיתי את הפרק, אני לא צריכה שתחזרי על כל מה שהיה בפרק, שזה מה שנעשה כאן...
     11/9/08 17:33:

   אכן הפרק היה מעניין אבל חייבים לומר משו על ההדללות חסרים כמה רגעי חסד כמו שהיו  בהתחלה .

   מבחינתי טל  המחורפן שמנסה להיות בשנטי נראה לי מבויים לאללה או מסטול לאללה .

   בכל זאת יש משהו בגאל ורוקסן שנראה שיביא אותן לעימות מעניין ! את הבנים אני משאיר לך נבוך

   מעניין איך שחר יתאושש ? 

     11/9/08 17:08:

   צטט: *shade* 2008-09-11 14:52:05


   יקירתי, התעלית על עצמך הפעם. באמת!

   כל הכבוד. כתיבה נהדרת.

   (למרות שאני עדיין לא מבינה את החצי אורגזמה שהיית בה אתמול בגלל הפרק הזה. מצד שני מה אני מבינה...)

   אופוריה מותק, אופוריה,

   לא אורגזמה.


   -לא שהייתי מתנגדת אבל בנתיים מסתפקים במה שיש-

    

     11/9/08 17:06:

   צטט: _libertine_ 2008-09-11 14:30:42


   *אהמ* תיקון טעות - במהלך הפרידה שוברת הלב של שחר ודניאל "לא ידעתי שיש עוצמת אהבה כזו" נאמר על-ידי גאל, שכמוּבן לא מכירה עוצמות אהבה כאשר כל הגברים שעמם היא יוצאת בוגדים בה.

   נכון, זה מפתה לקטול עוד את מלאני, אבל היא נותנת מספיק הזדמנויות בלי שיהיה צורך לנכס אליה משפטים של סתומות אחרות :c)

   זו רק אני או שהבלוג נעשה פחות ופחות הומוריסטי ויותר אינפורמטיבי מפרק לפרק? העם דורש יותר אינסייט אישי של פיבי!

    

    

   וואלה?

   זו היתה גאל?

   זה רק מראה שאני לא ממש מבדילה בין הפקאצות.

   מצד שני אני לא מתפלאת. שחר הוא בן הזוג שלה, זו הקינאה מדברת :)


   -בשבוע הבא אשתדל להשתפר. מבטיחה-

     11/9/08 17:04:

   צטט: plastilinit 2008-09-11 13:13:01

   אחח, אחח, איזה פרק!

   ולא פחות מזה: אזיו זריזות בהעלאת הבלוג! ח"ח!

   ואיזה כיף לראות את זה עכשיו כשאני חברה שלהם בפייסבוק, כאחרונת המעריצות בנות ה12!

   הזוג החביב עלי הלך.. אבל זה בהחלט ימשיך להיות מעניין..

   את לא מבינה איך הייתי במתח.

   אם היו לי ציפורניים הייתי כוססת אותן.


   -גם אני אהבתי את יואב ודניאל, אבל לפחות באהבה האמיתית שלי לא נגעו-

    

     11/9/08 14:52:


   יקירתי, התעלית על עצמך הפעם. באמת!

   כל הכבוד. כתיבה נהדרת.

    

   (למרות שאני עדיין לא מבינה את החצי אורגזמה שהיית בה אתמול בגלל הפרק הזה. מצד שני מה אני מבינה...)

     11/9/08 14:30:


   *אהמ* תיקון טעות - במהלך הפרידה שוברת הלב של שחר ודניאל "לא ידעתי שיש עוצמת אהבה כזו" נאמר על-ידי גאל, שכמוּבן לא מכירה עוצמות אהבה כאשר כל הגברים שעמם היא יוצאת בוגדים בה.

   נכון, זה מפתה לקטול עוד את מלאני, אבל היא נותנת מספיק הזדמנויות בלי שיהיה צורך לנכס אליה משפטים של סתומות אחרות :c)

   זו רק אני או שהבלוג נעשה פחות ופחות הומוריסטי ויותר אינפורמטיבי מפרק לפרק? העם דורש יותר אינסייט אישי של פיבי!

     11/9/08 13:13:

   אחח, אחח, איזה פרק!

   ולא פחות מזה: אזיו זריזות בהעלאת הבלוג! ח"ח!

   ואיזה כיף לראות את זה עכשיו כשאני חברה שלהם בפייסבוק, כאחרונת המעריצות בנות ה12!

   הזוג החביב עלי הלך.. אבל זה בהחלט ימשיך להיות מעניין..

   ארכיון

   פרופיל

   phoebe
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין