כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כל מילה אמת

  אני לא טובה בלהמציא. אני גרועה בכתיבת סיפורים שלא היו ולא נבראו. כל מה שאני כותבת, קרה במציאות. אולי אני מתארת קצת בהגזמה, אוקיי, אבל נשבעת לכם שכל מילה אמת. כמעט.

  כל הזכויות שמורות אין להעתיק ו/או לעשות כל שימוש ללא היתר מראש ובכתב ©

  -רוב התמונות בבלוג נלקחו מגוגל תמונות. זכויות יוצרים? אין לי מושג למי לתת קרדיט-

  0

  היפה והחנון 10: הטובים ביותר ינצחו

  12 תגובות   יום ראשון, 5/10/08, 07:25


   


  -הבטחתי לעצמי לא להתחיל מהסוף. זה לא יהיה בסדר. אני יודעת שיש אנשים שקוראים את הטור הזה עוד לפני שראו את התכנית ובשבילכם (כן, אתה!) אני מתאפקת. אבל שתדעו שזה מאוד קשה לי-

   

  כל המתמודדים מחדשים את ימיהם כקדם בוילה ואנחנו הצופים מקבלים תזכורת, ככה רק למקרה ששכחנו, וכנראה גם לטובת הצופים שהצטרפו בהמשך הדרך, לגבי מי היה נגד מי. 

   זה מתחיל בארוחת ערב. מסביב שולחן ארוך ארוך. שמחת האיחוד עדיין מרחפת באוויר אבל סדקים קטנים כבר מתחילים להתבקע בה.

  שחר מרגיש מחויב להרים כוסית (מרגיש קצת בעל בית, אה כפרה?), היין זורם כמים וכולם במוד של הפי הפי ג'וי ג'וי, עד שמלאני זורקת לכיוונו של טל, "אז מה, אחרי שקראת לי כלבה, מה שלומך..?"

   

  וכאן ניתן האות להתחלה של סשן "אנחנו-אומרים-בפרצוף-כל-מה-שאנחנו-חושבים". טל פותחת פה ג'ורא כמו שרק היא יודעת, לירון ואולה מתחילות עם "את אמרת עלי ככה ואת חשבת עלי ככה", והשמחה רבה.

   

  כשמלאני מנסה לתאר אחר כך את הסיטואציה, היא לוקה באימפוטנציה וורבלית חמורה: "להבה פה, להבה שם,  ווואאאאא, ווואאאאאאאאא, כמו איזה אנשים משוגעים".

  טל עדין הנפש מסכם את ההתרחשות הסוערת: חבל שחזרתם. וגאל מגדירה את זה קצת יותר בבוטות: תצאו לי כבר מהבית!

   

  כניסתו של פיני שמה קץ למהומה. כולם משתתקים וממתינים למוצא פיו.

  הוא מסביר שבשלב הזה של המשחק, גם לזוגות שנשארו יש מילה בהחלטה את מי להחזיר. המשימות שיתמודדו בהן הזוגות ביום המחרת כבדות משקל, הם יצטרכו להראות שיתוף פעולה ועבודת צוות, ולוילה יגיעו שלושה שופטים חיצוניים שגם הם ישפיעו ויעזרו להכריע מי מהזוגות ישאר במשחק.

  ללא שהיות הוא שולח אותם אל חומרי הלימוד ומסביר במה יעסקו המשימות: הבנות ילמדו על מדינות העולם ודגליהן, ואילו הבנים יתוודעו לעולם הזוגות הלוהטים בעולם הסלבס שהיום, אפעס, כבר לא כל כך זוגות.

   

  הם עוד לא מספיקים להבין מה לכל הרוחות הוא רוצה מחייהם, והוא כבר עובר לדון בסידורי השינה: הלילה, הוא מבשר להם בקול צוהל, כולכם ישנים בסלון!

   

  הו יופי, רק זה היה חסר להם אחרי ארוחת הערב החמימה והנעימה, מסיבת פיג'מות. "פחדתי שאחרי הקדימון ההוא לא נמצא אותם בחיים", אומר נמרוד. הוא כאילו קרא לי את המחשבות.

  בסלון נפתח סשן לימודים אל תוך הלילה. אממה, לא כולם תלמידים חרוצים ושקדנים.

  ליסה ואולה מקוננות: עוד פעם הלימודים האלה? שוב הקלסרים? אני צריכה מילוי לצפרניים. מה נסגר?

  "אולה, את רוצה לבוא ללמוד?" זה ניר. הצופים הותיקים זוכרים את פינת הלימוד שבנה עבור בת זוגו, וכמה הוא משקיען. היא, ככל הנראה, קצת שכחה. היא רוצה לשתות את הקפה שלה בשקט, להרגע מהסצינה המכוערת של קודם, ורק אז ללמוד. בסופו של דבר הם חורשים עד אמצע הלילה.

  ''

  לירן מתבלבלת בין יערות הכרמל, תוצרת כחול לבן, לבין יערות הגשם של ברזיל, ואיליה נראה כאילו הוא רוצה לדפוק את הראש בקיר. 

  את טל וטל, כך נראה, לא ממש מעניינות המשימות: הוא מחפש מקום טוב לישון בו, והיא שמה מוסיקה בווליום גבוה, ודניאל כמעט יוצאת מדעתה.

  ''

   

  בבוקר, כמו בסרט ארמגדון, יוצאים שבעת הזוגות אל המשימות הגורליות הניצבות בפניהם. פיני מסביר איך יוחלט מי הזוגות שימשיכו: יהיו כמה משימות. לשלבים הבאים ימשיך הזוג המנצח, זוגות שהפיינליסטים יבחרו וזוג אחד שיבחרו השופטים: עדן הראל ועודד מנשה (סוג של יפה וחנון בעצמם) ואיריס סולומון בלום, שזכורה לנו כפסיכולוגית שהעבירה לבנים את מבחני האישיות בפרק הראשון.

   

   ללא שהיות אנחנו עוברים למשימה הראשונה: הבנות יצטרכו לצייר שני דגלים של מדינות שאת שמותיהן הן יקבלו בתוך מעטפה. רק כשיסיימו, יקבל בן הזוג אישור לרוץ במלוא המהירות אל לוח שיחכה לו, ולהרכיב מעשר תמונות חמישה זוגות שהיו פעם והיום כבר לא. משם יאוצו בני הזוג ויניפו על תורן גבוה את אחד הדגלים מעשה ידי הבנות. מוכנים, היכון, זוזו!

   

  הבנות בשיא המרץ, על הברכיים, לא עושות חשבון לבגדים או לציפורניים. מול עיניהן מטרה אחת: לנצח!

   

  דניאל היא הראשונה שמסימת לצייר את הדגלים. לאישור של פיני יואב נורה כחץ שלוח אל לוח התמונות ומרכיב את הזוגות ששום הרכבה מחדש כבר לא תעזור להם. איציק ורעות אחריהם. הם מסיימים כמעט באותה הדקה. פיני נותן להם  אישור והם רצים הלאה.

   

   

  בסופו של דבר יואב ודניאל הם הראשונים להניף את הדגל והם המנצחים במשימה, ולנו לא נותר אלא לחכות לשמוע את החלטת הזוגות האחרים והשופטים.

  שחר וגאל בוחרים ברעות ואיציק, טל ומלאני מחזירים את לירון ואדם, ונמרוד ורוקסן בהחלטה אסטרטגית מחושבת, מחליטים על הזוג החלש - לירן ואיליה. השופטים מכריזים שניר ואולה הם הזוג הנוסף, ואנחנו עוברים לשלב הבא.

  המשימה הבאה מלחיצה את הבנים ומכניסה מורא בלבבותיהם האמיצים: אתם יוצאים לטיילת אילת ומתחילים עם בחורות, מודיע להם פיני. הבנות ידריכו אתכם באזנייה, ומי שיסיים עם הכי הרבה טלפונים - הוא המנצח.

  לא משנה לי איך תעשו את זה, ממשיך פיני חסר המצפון. תתנהגו כמו גברים, תשפילו את עצמכם - העיקר שתחזרו עם כמה שיותר מספרי טלפון של בחורות.

   

  משימה לא פיירית, אה? ליבי לבחורות המסכנות שיעבירו את מספר הטלפון שלהן ויחכו ליד המכשיר עד בוש. אני מסמנת מינוס להפקה. תתביישו!

  אדם מתחזה לאיש עסקים לחוץ ולא נוחל יותר מדי הצלחה.  ניר (אוי, ניר, מי לא תימס מול הדבר המהמם הזה?) מקבל מספר טלפון של תיירת, איליה לא מצליח לתפקד מרוב לחץ ומרגיש איום ונורא  עם עצמו.

  איציק, כמו תמיד, קורע אותי מצחוק. כל שפת הגוף שלו משדרת ביטחון, הוא ידידותי, משעשע והלוק המשודרג שלו משחק לטובתו. רק מה, איציק, טיפ קטן, כשאתה רוצה טלפון של בחורה, להגיד לה, "מה אכפת לך" זה לא רעיון כל כך טוב. עוד מעט תגיד לה "תזרמי" וזהו.

   

  ויואב המתוק, אחרי רצף של כשלונות מבאסים, נוחל הצלחה רבתי: שלוש בחורות, אחת אחרי השניה, נותנות לו מספרי טלפון. אני בכלל לא מופתעת כשמכריזים עליו כמנצח במשימה.

   

  יחד עם יואב ודניאל עולים לשלב הבא אדם ולירון, שנבחרו ע"י הזוגות הפיינליסטים, ואיציק ורעות, שמוחזרים ע"י השופטים.  ניר ואולה ולירן ואיליה הולכים הביתה.

   

  אולה עצובה, אבל לירן מוצאת נקודה חיובית בזה שהיא עוזבת: אני הולכת לא לראות את איליה יותר, זה אחד הדברים הטובים שיקרו לי בזמן הקרוב. נו, באמת. ואחר כך קוראים למלאני כלבה?

   וניר, המתוק, הרגיש, מתוודה: "היה לי מאוד קשה. כמעט בכיתי". רק תגיד, מותק, ואני אנגב לך את הדמעות, אני ארגיע אותך. מה שתרצה. הכל.

  השלב האחרון שיקבע מי משלושת הזוגות הנותרים ישאר במשחק, הוא בעצם ראיון אישי של כל אחד מהזוגות עם שלושת השופטים. שיעמום המחץ. הרבה בלה בלה בלה וברבורים, עד הקטע שאיציק מספר לשופטים על שיר ההשכמה הקטן שחיבר לכבוד רעות, ואפילו מדגים אותו: "את מתדלקת אותי, את מתדלקת אותי". השופטים נקרעים, וגם אני. אני די בטוחה שזה מה שגרם לשופטים להעדיף את איציק ורעות על פני הזוגות האחרים ולהחזיר אותם לוילה. מסתבר שהאסטרטגיה של נמרוד והבחירה בזוג החלש ביותר לא עזרה הרבה לדניאל ויואב.  שחר שוב יהיה מדוכא מעזיבתה של חברת הנפש שלו, ורוקסן, רוקסן בוכה? כן, הג'ינג'ית הלוהטת עצובה עד עמקי נשמתה. היא גרמה אפילו לי להזיל שתיים שלוש דמעות סמליות מעצב הפרידה.

  ''

  -הפרידה היא צער כה מתוק. רוקסן פלדמן-

  בשבוע הבא ישלחו הבנות להנחות תכנית טלויזיה, ויאכטה מפוארת תקח את המתמודדים ללב ים כדי שירגעו מהלחץ. איציק ינחה שירה בציבור, ואולי זה יעזור לכולם להרגע, אבל אחרי הפרומו הזה, אני יודעת מה מחכה לי אישית. כי בגרנד פינאלי של ה"בקרוב",  חברות וחברים שלי, רוקסן ונמרוד הביאו אותה בנשיקה לוהטת שהציתה את המסך וגרמה למפלצת ירוקת העיניים שבתוכי לעמוד על רגליה האחוריות ולשאוג. אני אומרת לכם כבר מעכשיו, בלי ואליום אני לא יכולה לראות את הפרק הבא.

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (12)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/10/08 16:18:

   תצאו לי כבר מהבית אמרה גאל

   ולראשונה מזה 10 פרקים + לקט מבאס

   שאני כל כך מבינה אותה.

    


   ליבי ליבי על דניאל

   גם כן שופטים...

    

     5/10/08 16:46:

   צטט: דרור בבוקר 2008-10-05 14:16:34

   צטט: phoebe 2008-10-05 11:19:17

   צטט: דרור בבוקר 2008-10-05 08:52:18


   מסה ארוכה על אווילון מאלחש מוח שאולי אינו הנחות מבין מאות הקטסטרופות הדביקות שמציפות את מוחות הילדים ומזמנות אסקפיזם גם למי מבין המבוגרים שמעדיף לחיות את חיהם של אחרים - אבל לבטח דורש יותר דיון סוציולוגי מאשר ניתוח תסריטי. גמר חתימה טובה.

    

   אנחנו לא כאן לצורך דיון סוציולוגי.

   יש כאן מספיק חופרים שעושים את זה. אני סמוכה ובטוחה שאתה פוגש אחד כזה בכל פעם שאתרע מזלך להתקל במראה.

   אנחנו עושים חיים. חיים משוגעים. זה נשמע לך טוב?


   -שום דבר לא בכוח-

   יש לך שנינות בכמות עצומה

   ורק שביעות הרצון העצמית שלך יכולה להתחרות בה בכמותה.

   אני בטוח שאת והמראה שלך מאוד שבעות רצון זו מזו.

    אנא אל תעני הפעם כי איני מתכוון לבקר כאן שוב.

   שתהיה לך שנה טובה

   וגמר חתימה טובה

    

    מישהו כאן לא קיבל דרור בבוקר (-:

     5/10/08 14:36:
   תנחומי יקירתי.
     5/10/08 14:16:

   צטט: phoebe 2008-10-05 11:19:17

   צטט: דרור בבוקר 2008-10-05 08:52:18


   מסה ארוכה על אווילון מאלחש מוח שאולי אינו הנחות מבין מאות הקטסטרופות הדביקות שמציפות את מוחות הילדים ומזמנות אסקפיזם גם למי מבין המבוגרים שמעדיף לחיות את חיהם של אחרים - אבל לבטח דורש יותר דיון סוציולוגי מאשר ניתוח תסריטי. גמר חתימה טובה.

    

   אנחנו לא כאן לצורך דיון סוציולוגי.

   יש כאן מספיק חופרים שעושים את זה. אני סמוכה ובטוחה שאתה פוגש אחד כזה בכל פעם שאתרע מזלך להתקל במראה.

   אנחנו עושים חיים. חיים משוגעים. זה נשמע לך טוב?


   -שום דבר לא בכוח-

   יש לך שנינות בכמות עצומה

   ורק שביעות הרצון העצמית שלך יכולה להתחרות בה בכמותה.

   אני בטוח שאת והמראה שלך מאוד שבעות רצון זו מזו.

    אנא אל תעני הפעם כי איני מתכוון לבקר כאן שוב.

   שתהיה לך שנה טובה

   וגמר חתימה טובה

     5/10/08 11:28:

   צטט: המלאך לובשת פראדה 2008-10-05 11:25:52


   באתי לכתוב משהו למגיב הראשון.

   ואז בדיוק הוספת את התגובה שלך. את אלופה - וכל מילה נוספת מיותרת.

   אז בסוף כן השכמת קום.....אני גאה בך בייב!!!

   (הרגת אותי עם המראה...)

    

   ישנתי שעתיים אחרי בליסת ממתקים עד אור הבוקר.


   -דיווח בשעות הלילה-


   באתי לכתוב משהו למגיב הראשון.

    

   ואז בדיוק הוספת את התגובה שלך. את אלופה - וכל מילה נוספת מיותרת.

    

   אז בסוף כן השכמת קום.....אני גאה בך בייב!!!

    

   (הרגת אותי עם המראה...)

     5/10/08 11:24:

   צטט: אלון דה אלפרט 2008-10-05 09:57:11

    סע, סע, יאללה, אתה עוד פה? 

   לפעמים איכות, אמת והומור מתחבאים בערימה של טראש. זה הריאליטי הראשון שהוא פשוט עונג צרוף.

   תודה לך, מותק.

   תוכל להגיש מועמדות למשרת הדובר האישי שלי במייל. פשוט תעמוד בתור אחרי חלזון קוהרנטי ומיס B.


   -והטוב ביותר ינצח-

    

     5/10/08 11:22:

   צטט: plastilinit 2008-10-05 08:55:08

   ואולי צריך גם לדבר על תגובת התמוהה של הזוגות "הבטוחים", כשהם שמעו שהולך לחזור זוג. הרי הם אמורים להתבאס ולרטון, ובמקום זה הם קופצים על המיטה.

   אין שום דרך אחרת להסביר את זה חוץ מהרצון לתוספת זמן מסך לסיליקונים מקפצים :)

   אין שמחה כמו שמחה לאיד: "אתם מאמינים שאנחנו פה והם שם?"


   -נדמה לי שזו מלאני אמרה את זה. אגב, מה את אומרת על כישורי המשחק המדהימים של ליסה?-

     5/10/08 11:19:

   צטט: דרור בבוקר 2008-10-05 08:52:18


   מסה ארוכה על אווילון מאלחש מוח שאולי אינו הנחות מבין מאות הקטסטרופות הדביקות שמציפות את מוחות הילדים ומזמנות אסקפיזם גם למי מבין המבוגרים שמעדיף לחיות את חיהם של אחרים - אבל לבטח דורש יותר דיון סוציולוגי מאשר ניתוח תסריטי. גמר חתימה טובה.

    

   אנחנו לא כאן לצורך דיון סוציולוגי.

   יש כאן מספיק חופרים שעושים את זה. אני סמוכה ובטוחה שאתה פוגש אחד כזה בכל פעם שאתרע מזלך להתקל במראה.

   אנחנו עושים חיים. חיים משוגעים. זה נשמע לך טוב?


   -שום דבר לא בכוח-
     5/10/08 09:57:

   צטט: דרור בבוקר 2008-10-05 08:52:18


   מסה ארוכה על אווילון מאלחש מוח שאולי אינו הנחות מבין מאות הקטסטרופות הדביקות שמציפות את מוחות הילדים ומזמנות אסקפיזם גם למי מבין המבוגרים שמעדיף לחיות את חיהם של אחרים - אבל לבטח דורש יותר דיון סוציולוגי מאשר ניתוח תסריטי. גמר חתימה טובה.

    

    סע, סע, יאללה, אתה עוד פה? 

    

   לפעמים איכות, אמת והומור מתחבאים בערימה של טראש. זה הריאליטי הראשון שהוא פשוט עונג צרוף.

     5/10/08 08:55:

   ואולי צריך גם לדבר על תגובת התמוהה של הזוגות "הבטוחים", כשהם שמעו שהולך לחזור זוג. הרי הם אמורים להתבאס ולרטון, ובמקום זה הם קופצים על המיטה.

   אין שום דרך אחרת להסביר את זה חוץ מהרצון לתוספת זמן מסך לסיליקונים מקפצים :)

     5/10/08 08:52:

   מסה ארוכה על אווילון מאלחש מוח שאולי אינו הנחות מבין מאות הקטסטרופות הדביקות שמציפות את מוחות הילדים ומזמנות אסקפיזם גם למי מבין המבוגרים שמעדיף לחיות את חיהם של אחרים - אבל לבטח דורש יותר דיון סוציולוגי מאשר ניתוח תסריטי. גמר חתימה טובה.

   ארכיון

   פרופיל

   phoebe
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין