כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כל מילה אמת

  אני לא טובה בלהמציא. אני גרועה בכתיבת סיפורים שלא היו ולא נבראו. כל מה שאני כותבת, קרה במציאות. אולי אני מתארת קצת בהגזמה, אוקיי, אבל נשבעת לכם שכל מילה אמת. כמעט.

  כל הזכויות שמורות אין להעתיק ו/או לעשות כל שימוש ללא היתר מראש ובכתב ©

  -רוב התמונות בבלוג נלקחו מגוגל תמונות. זכויות יוצרים? אין לי מושג למי לתת קרדיט-

  0

  היפה והחנון, הגמר הגדול: אמרתי לכם!

  9 תגובות   יום ראשון, 2/11/08, 14:48

   

  ההתרגשות, המתח, הניצחון: רוקסן ונמרוד הראו לכולם מה זה

  -אמרתי לכם מהפרק הראשון או לא?!-

   

  אתמול בערב, במועדון הבלוק בתל אביב, נערכה הקרנה חגיגית של פרק הגמר הגדול של הריאליטי "היפה והחנון". היו שם יפות ויפים, עיתונאים וצלמים, עשרות גברים בלוק החנוני (תודה, תודה, תודה) ואני, הקטנה, מצויידת במצלמה עם סוללות גוססות ובחברה טובה שהסכימה לבוא איתי להתחכך קצת בעולם הזוהר.

   

  על ספות לבנות, כורסאות צבעוניות וגם על הרצפה, הצטופף כל הערב רב הזה מייד עם תחילת השידור בערוץ עשר. אחרי סיכום קצר וממצה של העונה רבת התהפוכות שעברה עלינו, הופיע פיני טבגר  על המסך הענק, ויאללה, מתחילים.

  אל הבמה עולים שבעת הזוגות האחרים, לבושים במיטב המחלצות, מחייכים ונרגשים. לאחר שהם מתמקמים ומנהלים עם פיני שיחת חולין קטנטנה (אולה מספרת על הגיוס לצה"ל, טל וייס מגלה לנו איך עשה את השינוי המדהים בלוק שלו ויואבי, כך מסתבר, פנוי כבר שבועיים), אנחנו זוכים לשמוע ממנו על המשימה האחרונה, הסופית, המכריעה, שהמנצחים בה יהיו הווינרים הגדולים של התכנית.

   

  המשימה הזו הורכבה מכמה שלבים: בתור התחלה פיני שולח אותם (שוב, ובפעם האחרונה) אל חומרי הלימוד. יש להם יום אחד לחרוש, ולמחרת - להוכיח את עצמם, לתת את כל מה שיש להם ולהאבק על הניצחון.

  מעבר לזה, כל זוג אמור לכתוב יחד תסריט שיעסוק בכדורגלן המתאהב בבחורה מהממת. איך? מה? מי? הם מחליטים.

   

  בבוקר המחרת נלקחים שלושת הזוגות שלנו אל המקום בו יתרחש החלק הראשון של המשימה: תחנת הרדיו 103FM, רדיו ללא הפסקה. בכניסה עומדים ומקבלים את פניהם דידי הררי ורבקה מיכאלי, ומסבירים להם את אשר עליהם לעשות: החנון יחליף את יוסי סיאס בתכניתו ויתן יעוץ למאזינים המתחבטים בעניינים שבינו לבינה, ואילו היפות יערכו ויגישו מבזק חדשות, כשחלק מהידיעות שיקבלו יהיו, איך לומר, לא בדיוק נכונות (עמוס עוז שר התחבורה....? ג'ון לנון יופיע בארץ....?)

   

  בזמן שהבנות נאבקות בעריכת חדשות האקטואליה, הבנים יושבים באולפן ומקשיבים לקשיי המאזינים. איציק מנסה לעזור לבחור מבולבל שרוצה ליזום התקרבות אל מישהי שהוא מעוניין בה ומובך קשות ע"י מאזינה ששואלת אותו על הרגלי הצפיה של גברים בפורנו. נמרוד מייעץ למישהי שהחבר שלה מעוניין לשלוח אותה לניתוח הגדלת חזה: "תגידי לו שילך עם גרב בתחתונים שבוע ויראה כמה זה נוח". שחר מלחשש לתוך המיקרופון ונופל על מאזין שלא יודע איך לומר לזוגתו שתחיה שהיא קולנית מדי במיטה.

   

  הבנות הגישו מבזקי חדשות משעשעים למדי. רעות העבירה את קובה לארה"ב, רוקסן החזירה את נאצר לשלטון במצריים וגאל הכריזה מיד עם תחילת המהדורה שהחדשות "לא כל כך" עניינו אותה.איך אפשר, גאל? ג'ון לנון מגיע לארץ! איך את יכולה להגיד שזה לא מעניין?

   

  הפסקת פרסומות ראשונה. חברתי ואני יוצאות החוצה. הבטיחו לנו שיהיה אוכל אבל כנראה הקהל התנהג כמו מכת ארבה כי לא נשאר שום דבר. אני מדליקה סיגריה במקום (לפחות נחסכו ממני הקלוריות), שולפת את המצלמה שלי ומצלמת את יואבי, את טל רוזן, טל וייס, את דניאל. עשו עליהם עבודה טובה, ללא ספק. הם רק רואים את המצלמה מכוונת אליהם וכבר נעמדים בתנוחת צילום. יופי של חינוך. ילדים טובים. כל הכבוד!

  ''

  -ילדים טובים. דניאל רוט וטל וייס-

   

  שקט, מצלמים

   

  בשלב השני במשימה מתבשרים הזוגות שהתסריטים שכתבו בלילה הולכים לקרום עוד וגידים ולהפוך לסרט אמיתי: הם מגיעים לוילה בסביון שם מחכה להם סט צילומים שלם. רק שני תפקידים לא מאויישים: התפקיד הגברי הראשי וכסא הבמאי. אין להם ברירה אלא למלא את התפקידים האלה בעצמם.

   

  את התוצאות יכולנו כולנו לראות באתר נענע10, שם הוצגו בשבוע האחרון הסרטונים שהוציאו הפיינליסטים תחת ידיהם. מה שלא ראינו שם זה את פנינה רוזנבלום ואבי ביטר, שהתמנו לשפוט במשימה הזו. לא יכולתי לחשוב על צמד יותר הזוי מזה בעצמי.

   

  ללא ספק, הבנות בתפקיד הבמאיות היו הרבה יותר טובות מאשר הבנים בתפקיד הכדורגלנים. הן נובחות הוראות ושולטות בעניינים, בעוד הבנים, כל אחד בדרכו, נתקלים בקשיים: לשחר אין מושג איך להסתדר עם הכדור, נמרוד לא מצליח להכנס לדמות הערס שהיתה כתובה בתסריט ואיציק חסר הקואורדינציה כמעט שובר את הראש כשהוא צריך, לפי התסריט, לקפץ בקלילות מעל שער ברזל לא גבוה במיוחד. פנינה רוזנבלום לא מפסיקה לצחקק ואבי ביטר פוסק בנחרצות: את אלה היו צריכים לשלוח לפרדס כץ, לשוק הכרמל, למחנה יהודה. שיעשו מהם גברים!

   

  השלב האחרון במשימה המורכבת הזו עוסק באירועים הסטוריים ותרבותיים משנות ה-60, 70, 80. שופטים בה אורנה דץ וניצן הורוביץ. הזוגות אמורים לבחור מתוך קבוצת תמונות שמוצגת להם את החמש המתאימות לעשור שקיבלו ולהסביר על מה ולמה.

  בשלב השני מקבלות הבנות חמש דקות להרכיב את מפת העולם, ולאחר מכן הבנים אמורים לשבץ על המפה אובייקטים מתחום אחר לגמרי- עולם הבידור, האופנה וכו'.

   

  כשגם זה נגמר, אנחנו עוברים לקבל את שלושת הזוגות הפינליסטים במועדון רידינג 3, שם צולמה תכנית הגמר. לקול תשואות הקהל הם תופסים את מקומותיהם, ופיני ממהר להשבית את השמחה: זוג אחד מייד יעזוב אותנו ולא יעמוד להצבעת הקהל, הוא אומר. השופטים מולם ביצעתם את המשימות יתנו לכם ניקוד, והזוג עם מספר הנקודות הנמוך ביותר יצטרף לשאר הזוגות שנשרו במהלך התכנית.

   

  וואי וואי, איזה לחץ. אני כבר מחפשת את הסיגריות שלי בתיק, פיני שעל המסך מכריז על הפסקת פרסומות, ובדרכי החוצה אני נתקלת חזיתית בפיני האמיתי ופולטת לעברו ברוגז: למה שלא תהרוג אותי וזהו?

  ''

  -תהרוג אותי וזהו. פיני טבגר, אתמול-

   

  כשאנחנו חוזרים, השופטים מכל תחנות המשימה מוסרים את הניקוד שנתנו למתמודדים. סיכום הנקודות משאיר את שחר וגאל מחוץ למשחק והם מצטרפים לחבריהם בבמה השניה, כשברקע רץ סרטון שמראה את הרגעים שלהם מהפרק הראשון של התכנית ועד עכשיו.

  ''

  -לא נורא. גאל אלקסלסי ושחר גולדפינגר-

   

  הקווים נפתחים להצבעת הקהל. זה בעצם השלב האחרון שיכריע מי יהיה הזוג המנצח. אבל לא רק לקהל יש כוח -  גם שאר המתמודדים יכולים להשפיע על ספירת הקולות. כל זוג מתבקש לעמוד מאחורי צמד הפיינליסטים המועדף עליו, ולהצבעה הזו יש משקל של 1000 קולות. בחירה לא קלה, אבל אין ברירה. אם חייבים, חייבים.

  ''

  -וואי, איזה מתח. התפצלות קולות המודחים-

  רוב הקולות, בסיומו של השלב הזה, מגיעים אל נמרוד ורוקסן. עם כל זוג שנעמד מאחוריהם מתגברות דפיקות הלב שלי: רק שהקהל לא ידפוק את זה, אני חושבת ביני לביני, אנחנו קרובים. מאוד קרובים. וואי, שלא יתקלקל עכשיו כלום.

   

  כשקווי ההצבעה נסגרים אנחנו מקבלים סקירה קצרה של סיפורי הזוגות מההתחלה, כשנדמה היה שאין ולא יהיה כלום במשותף ביניהם, הדרך שעשו יחד ואיך נקשרו אחד לשני, ועד עכשיו, אחרי שהשינוי שעשו ניכר לעין. אבל לפני שאנחנו שוקעים אל מצולות הנוסטלגיה מבלי יכולת לצאת משם, פיני מודיע: הקווים נסגרים. יש לנו זוג מנצח.

   

  אני לא יכולה לעמוד בזה יותר. עוד דקה נדע, אבל היא ארוכה כל כך. פיני פותח את המעטפה עם שמות הזוכים, לוקח פאוזה. הזוג שקיבל את מספר הנקודות הגבוה ביותר, הוא אומר, בשקלול עם קולות המודחים, הם... הוא מסתכל ימינה על איציק ורעות. שמאלה על רוקסן ונמרוד. שותק לעוד שניה, ואז מסתכל שוב שמאלה ואומר את מה שרציתי, שקיוויתי, שידעתי מהרגע הראשון שהוא יגיד: נמרוד ורוקסן. יש! אמרתי לכם! אמרתי לכם!!!

  ''

  -כפרה, ניצחנו! רוקסן פלדמן ונמרוד רייס-

  רוקסן קופצת על נמרוד באושר והתלהבות, כל שאר המתמודדים מקיפים אותם בחיבוקים ונשיקות. הקהל במועדון הבלוק מוחא כפיים ומריע, ואז מתחילה מסיבת העיתונאים שמשודרת בשידור חי באתר נענע 10. שלושת הזוגות הפיינליסטים, שעד אז הוחבאו מאיתנו בחדר נפרד, מצטרפים אלינו. אני שוב שולפת את המצלמה שלי, מצלמת עוד כמה תמונות לפני שהסוללה מתפגרת סופית. צילמתי תמונה יפהפיה של רוקסן, בתוך כל הבלגן הצלחתי איכשהו להגיע אל נמרוד ולחבק אותו (וממש ממש התאפקתי שלא לשלוח ידיים יותר מדי), אמרתי להתראות לכל מי שהכרתי שם, מצאתי את החברה שלי ויצאתי החוצה.

  היתה עונה נהדרת, מהנה, מרגשת והיא הסתיימה בדיוק כמו שרציתי שהיא תסתיים.

  עכשיו צריך למצוא אהבה (או התמכרות) חדשה.

   לגלריית התמונות הקליקו כאן


  ''

  -אני ניצחתי. רוקסן פלדמן, אתמול-

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     3/11/08 22:00:

   פיבי, יש לי כמה התמכרויות מוצעות, אם ממש חסר לך. אני קורא ביוגרפיה של איזה נשיא אמריקני מהמאה ה-18.

   חוץ מזה, בפרפראזה על הנשיא התימני הדגול וינסטון צ'רצ'יל (כן, תימני. מה, לא שמעת מבזק חדשות של אחת היפיופות?) "מעולם לא כתבה בחורה עם כל כך הרבה קסם ושכל, כל כך הרבה, על כל כך מעט."

   לזכותך ייאמר שאת לא לבד בשלולית ההבלים המרתקת הזו.

   עוד סיבה להצטער שאין לי טלויזיה. וגם לשמוח.

     3/11/08 12:54:


   השאלה הנשאלת עכשיו

   פיבי מה תעשי בלי הסדרה??

     3/11/08 12:22:

   צטט: אסף גנדלר 2008-11-03 11:52:45

   יופי של סיקור :-)

    

    

   :)))))))))


   -נהנית? ספר לחבריך-

     3/11/08 12:21:

   צטט: *shade* 2008-11-03 11:30:06

   הללויה!!

   (תודה לאל)

    

    

   אוי תסתמי.


   -מה את מבינה-

     3/11/08 12:20:

   צטט: guy7373 2008-11-02 16:42:46

   אתמול ראיתי את התכנית לראשונה

   היה מצחיק לאללה

   איכשהו לא נראה לי שאתה רץ לעשות השלמה ומרתונים של כל הפרקים און ליין...


   -חוויה מתקנת בעונה הבאה-

     3/11/08 11:52:

   יופי של סיקור :-)

    

     3/11/08 11:30:

   הללויה!!

   (תודה לאל)

     2/11/08 16:42:

   אתמול ראיתי את התכנית לראשונה

   היה מצחיק לאללה

   ארכיון

   פרופיל

   phoebe
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין