כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  אקטואליה

  קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

  אקטואליה

  חברים בקהילה (5572)

  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רינת אגרנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  1mk
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ווטסון
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  rayshc
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דורון טל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ofer ben z
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  תא"ל משה (צ'יקו) תמיר - ללכת עד הסוף!

  14/6/09 17:10
  13
  דרג את התוכן:
  2009-07-17 10:43:46
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  תקציר
  ◄ הארוע קרה ב-2007 וטוייח
  ◄ ביולי 2008 התפוצצה הפרשה בתקשורת
  ◄ ביוני 2009 ניתן גזר-דין ע"י 3 שופטים
  ◄ כעת הרוחות לוהטות - קשקשת ברשת
  ◄ מה הלאה?

   

  העובדות


  באפריל 2007 איפשר תא"ל משה (צ'יקו) תמיר לבנו אביב, שהיה אז כמעט בן 14, לנהוג בטומקאר - טרקטורון צבאי. יתרה מזו, האוגדונר הורה לנהגו האישי, סמ"ר אלירן ברביארו, לשבת ליד בנו, בעת שהקטין נהג והתנגש בסופו של דבר ברכב אזרחי.

   

  צ'יקו תמיר הסביר: "בעל הרכב פנה וביקש שאתן לו פיצוי על הנזק."
  "הודעתי לו מיד מבלי להתחמק שאני אשלם על כל נזק שנגרם לו, אבל הודיעו לי כי בשל העובדה שמדובר בכלי רכב צבאי אני חייב למלא דוח נזק ולהודיע על התאונה למצ"ח, וכך עשיתי מיד".

   

  אבל, משום מה שכח צ'יקו להודות בשעתו, שהוא עצמו הורה לנהגו הצבאי לזייף את טופס החקירה הצבאית. הפרשה התפוצצה בתקשורת רק כשחקירת מצ"ח נכנסה להילוך גבוה, ביולי 2008.

   

  כתב האישום הוגש רק בנובמבר 2008. בפתיחת המשפט כפר צ'יקו באשמות שיוחסו לו ורק לקראת סיום משפטו הודה: טעיתי, בחרתי בבני ולא בצבא - "האינסטינקט היה להגן על הבן, עשיתי שגיאה חמורה ואני לוקח אחריות" - "חציתי קו שאסור היה לי לחצות ואני מבין זאת היטב".

   

  ביוני 2009 ניתן גזר-דין ע"י שלושה שופטים. להלן קישור:

   http://www.lawpubshop.co.il/main.asp?lngCategoryID=16685

   

  ציטוטים מפסק הדין:

     
  עובדות:

  "בהיותו מפקד אוגדת אזח"ע, במסגרת "פיקניק משפחות", הנחה הנאשם את נהגו האישי לקחת את בנו בן ה 15 לסיבוב באזור על גבי רכב צבאי (טרקטורון). במהלך אותה נסיעה התנגש הרכב הצבאי, שהיה נהוג בידי בנו של הנאשם, ברכב אזרחי נהוג בידי אזרח. לשני הרכבים, הצבאי והאזרחי, נגרם נזק. במועד התאונה ובמקום ההתרחשות הוסכם על דעת הנוכחים במקום ובהם הנאשם, כי האחרון יפצה את האזרח המחזיק ברכב בגין עלות תיקון הנזקים שנגרמו לרכב. על התאונה דיווח הנאשם כ 15 יום לאחר שהתרחשה, ולא תוך 72 שעות, כמתחייב מפקודות הצבא. הנאשם אישר בחתימתו את הטופס, כששמו של נהגו רשום על גביו כמי שנהג ברכב הצבאי, שלא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכב, וכן שלא הוחלפו פרטים."
     

  הכרעת הדין:
  "על סמך הודאתו מורשע הנאשם בעבֵרה שעניינה שימוש ברכוש הצבא שלא למטרות הצבא, לפי סעיף 79(א) לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955 (החש"ץ); בעבֵרה שעניינה נהיגה ברכב ללא רשות בעליו, בניגוד לסעיף 36ב(ג) לפקודת התעבורה [נוסח חדש]; בעבירה במסמכים צבאיים, בניגוד לסעיף 105(1) לחש"ץ; ובעבֵרה של התנהגות שאינה הולמת, בניגוד לסעיף 130 לחש"ץ, הכול בהתאם לכתב האישום המתוקן ולפרטים הנוספים."

   

  דעתו של ביהמ"ש:

  קצין, שצריך להוות מופת לפקודיו הרבים, נכשל במעשי עבֵרה החותרים תחת אמות היסוד הערכיות הנדרשות מקצין בכיר במסגרת צבא הגנה לישראל. הצדדים ביקשו מספר פעמים את דחיית המשך שמיעת הראיות לצורך עריכת מגעים, שבמסגרתם יוכלו להגיע להסכמה ביחס לגורל התיק. . . במסגרת הסדר הטיעון, הוסכם כי יתוקן כתב האישום, ואילו הנאשם יודה בעובדות כתב האישום המתוקן ובעובדות מוסכמות נוספות. . . במסגרת הסדר הטיעון אשר הוצג לפנינו, הודיעה התביעה כי לא הושגה בין הצדדים הסכמה מלאה ביחס לענישה הראויה להיגזר. . . ההכרעה באשר לעונש הראוי היא פועל יוצא של מגוון שיקולים.

    

  תקציר גזר הדין:

  תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר יורד בדרגה אחת לאלוף משנה, רשיון הנהיגה שלו ישלל לשלוש שנים וכן קבל שלושה חודשי מאסר על תנאי שלא יעבור עבֵרה של שימוש ברכוש הצבא שלא למטרות הצבא. - נקבע כי הוא פגע בערך האמינות ופרץ קוד של אמת. ביקורת נוקבת נמתחה על חוקרי מצ"ח וגם על האלופים שהתייצבו לצידו של צ'יקו. בית הדין הביע דעתו כי כפל מסרים עלול לפעול כבומרנג הרסני, הוא עלול לפגוע באמון של החיילים ושל דרגי הפיקוד הנמוכים במערכת הפיקוד.

   

  מנגד נמתחת כעת ביקורת על החלטת בית הדין.

   

  וכעת ציטוטים נבחרים מפרסומים ברשת קפה דה-מרקר

   

  חיובי תא"ל משה תמיר חייב לעמוד לדין! (קהילת עו"ד ומתמחים - סער סיקלאי)
  סער סיקלאי: אני מודאג! ההתייחסות התקשורתית למקרה הינה סלחנית, רכה, ונדמה שמישהו מנסה להטעות את הציבור לחשוב שמדובר במעשה הראוי לתואר מעשה "קונדס שובבי" לכל היותר...ולא כך היא!

   

  חיובי צ'יקו ודיקו (בלוג: הנדנדה - מאור זכריה)
  מאור זכריה: תמיר, קצין בכיר בישראל, חייב להבין: על חטאים משלמים, גם אם אתה סוג של גיבור תנכ"י.

   

  שלילי תא"ל צ'יקו תמיר / פס"ד מתחסד (קהילת עו"ד - עו"ד בן-צוק)
  בן-צוק: מה זאת התחסדות הזאת והרמת הגבה האווילית בפסק הדין הזה של שלושה שופטים שעל גבו של מפקד אוגדה גונבים לעצמם את ההצגה ללא כל קשר למעשה. אני מאוד מקווה שערכאת הערעור תעיר לאותם שופטים שיש גבול גם לפנטזיות פסיקתיות שבאות לחנך את הציבור בענישה בלתי מידתית ואף יותר מכך.

   

  שלילי תת אלוף צ'יקו תמיר (בלוג - דוד ועקנין)
  ועקנין: לדעתי כל עוד לא התברר שהבן אדם בוגד במדינה, אין שום סמכות לשום אדם להוריד דרגה על דברים של מה בכך. אני תקווה שבערעור יפתחו לשופטים העיניים, ויבטלו את הגזר דין המקומם הזה.

   

  חיובי פרשת תת- אלוף תמיר!! (אקטואליה - vegay )
  vegay: מבין השורות ניתן להבין שהיו כאן גורמים שרצו לקבור את הפרשה ואסור שדבר כזה יקרה. יש לבצע בדק בית רציני-לבדוק את כל מהלך החקירה מתחילתה ועד סופה.

   

  חיובי כשל מוסרי כבד יותר ממשקלה של נוצה (בלוג - שניר גולדפינגר)
  שניר: קצין צריך להציג ערכים מוסריים ויושרה גבוהים יותר מכל חייל אחר, וככל שדרגתו גבוהה יותר, כך האחריות גדולה יותר. מצער מאוד שקצינים בצה"ל ואנשי ציבור לא רואים את הבעייתיות בכך, אבל אנחנו כבר יודעים שרבים מהם בורחים מאחריות.

   

  חיובי על גזר דינו של תא"ל צ'יקו תמיר - יהי מחננו טהור (בלוג - סש"ע)
  סש"ע: דיווח אמת ודוגמא אישית מחייב כל קצין, יתרה מזאת ככל שהוא בכיר יותר "הוא חייב להיזהר בקוצו של יוד". יהי מחננו טהור!

   

  מופתע אסור לאבד את צ'יקו! (בלוג - כלקול)
  כלקול: גם אלופים גדולים ואפילו רמטכ"ל עשו דברים דומים (אלה שגרים במושב או קיבוץ יודעים היטב על מה אני מדבר). אבל, הם פשוט לא נתפסו...

   

  שלילי השופטים ה"ג'ובניקים" ירו לקצין הקרבי בראש ולצה"ל כולו ברגליים (אקטואליה - גיא משיח)
  גיא משיח: בפסק דינם חסר הפרופורציות, המידתיות והסבירות - "נכנסו" השופטים בצה"ל כולו, ואף הגדילו עשות בקובעם נחרצות, שמצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) טייחה ו"גימדה" את החקירה.

   

  חיובי צ'יקו הפלמחניק, חוזר (בלוג - קורע ברך / קוו ואדיס)
  קורע ברך: רק קצינים מסואבים מסוגלים להשתלב במרחב מסואב. רק שכמותם יכולים להסתדר עם כנענים חראים שגונבים צינורות. לכן, מותר להם, יחרבתו, מותר להם קצת להשתעשע. אפילו לגנוב מלול תרנגולות בשביל הקומזיץ.

  שלילי משפט תמיר - בורות ואטימות (בלוג - ירמיק)
  ירמיק: כיצד קרה שבני הקיבוצים והמושבים הגיע לרמה כה איכותית. . . .לא הייתה משפחה אחת שם שלא נתנה לבן בן העשר לנהוג בטרקטור. . .בית הדין המכובד קבע כי הוא תמיר שיקר. . .לדעתי הצנועה לא היה כאן כל שקר, הוא לא שיקר כדי להעלות את קרנו, הוא חיפה על הבן שלו. . .בית הדין הנכבד לא התחשב כלל בעברו ובעתידו של תמיר. . .מצטער אך שופטים כאלה אינם ראויים לשבת במשפט...

   

  חיובי מה שיגע את השופטים של צ'יקו (בלוג - יוסי שריד)
  שריד: תא"ל משה (צ'יקו) תמיר שכנע את נהגו לחתום על טופס כאילו הוא - הנהג - ישב ליד ההגה. במלים אחרות - לא רק שתמיר עבר שורה של עבירות, הוא אף הדיח חייל לדבר עבירה. ועוד מתברר מפסק הדין, שחקירת מצ"ח שנפתחה באיחור ניכר לא היתה חקירה כלל אלא מריחה אחת גדולה. - אבל, טוענים החברים, צ'יקו הוא קצין אמין והוא קצין מצטיין, והתחייבה במקרה זה מריחה נוספת, עוד פינה אחת קטנה לעגל - ודי... מתי יבין צה"ל שאי-אפשר לחפף כלפי מעלה ולאלף כלפי מטה? - ייתכן מאוד שבעוד כמה ימים - בתוך "הסערה", "הטלטלה" ו"ההלם" - הוא יזכה להנחה בדין - למחילה, ובמקום לרדת לדרגה של אלוף-משנה הוא עוד יעלה בהקדם לדרגת אלוף.

   

  מופתע עצומה לרמטכ"ל: "צה"ל זקוק לצ'יקו תמיר" (אקטואליה - צביקה לפיד)
  לפיד: אנו חברי הקפה דה מרקר פונים אליך כראשון שבראשון של מפקדי צה"ל לעשות הכל להשארת צ'יקו תמיר בין המובילים בין מפקדי צה"ל.

   

  חיובי גזר הדין של צ'יקו תמיר הוא אמיץ ומוצדק (בלוג - דעה )
  POV: קציני צהל בעבר ובהווה, כתבי הביטחון, הרמטכ"ל, ושר הביטחון לא אהבו את הפסיקה, במיוחד כשהרמטכ"ל כבר נתן רמז עבה להחלטה הרצויה בערעור...

   

  חיובי צ'יקו תן דוגמה אישית (בלוג - דברים שרואים מכאן - zimmet )
  zimmet: צ'יקו תמיר תן דוגמה אישית ותפרד מצה"ל!

   

  חיובי העונש של אל"מ תמיר וגם תגובה לעופר שלח (בלוג - papal12 )
  papal12: כנראה, שתרבות ה"קומבינה" ותרבות ה"שמור לי" לא רק שלא עברה אלא התחזקה בצה"ל ואולי כנראה זוהי עדיין בבואה של החברה הישראלית.

   

  חיובי פסק הדין בעניינו של תא"ל משה צ'יקו תמיר (יעוץ משפטי - מישקה הנמר)
  מישקה הנמר: פסק הדין בעניינו של תא"ל צ'יקו תמיר גורם לרעידת אדמה ומזעזע את צה"ל וטוב שכך. מה שעמד כאן למבחן ערכי מהמעלה הראשונה הוא ערך אמירת האמת. ערך שאמור להיות מקודש לקצין בכלל ולקצין בכיר בפרט. דיווח אמת בכל נושא שהוא הוא ערך מקודש הלכה למעשה.

   

  חיובי מעידה רב פעמית (אקטואליה - אודי בוך)
  אודי בוך: מעד כאשר * הרשה שימוש אסור ברכוש צה"ל * איפשר לבנו בן ה-14 לנהוג בטרקטורון צבאי * הדיח את נהגו לדבר עברה והושיבו ליד בנו * לא דיווח על תאונה שבנו גרם * שיקר שהנהג, והוא עצמו, נהגו בטרקטורון ולא בנו, עת נאלץ לבסוף לדווח על התאונה. זו מעידה רב פעמית, ואליה התייחס בית הדין.

   

  בלתי החלטי תא"ל ציקו תמיר- פסק דין חסר הגיון (בלוג - אש.רותם)
  אש.רותם: אם אכן, אינו ראוי לשמש דוגמא ולהיות מפקד, אז מה פרוש ההורדה בדרגה? בלתי החלטי

   

  קריצה משה (צ'יקו) תמיר כותב "שלום" (בלוג - מתמתגת)
  מתמתגת: אני מכירה את צ'יקו מכיתה א' וגר איתי באותה שכונה. נשיקה הוא היה אלוף במחניים. רגוע כן, צ'יקו תמיר, ידע מה הוא רוצה. צ'יקו הוא מלח הארץ, כמו שהתכוון היצרן. לשון בחוץ

   

  חיובי צ'יקו תמיר ומליץ היושר עמירם לוין (בלוג - אודי.חמודי)
  אודי.חמודי: באותות ובמופתים - - - השיא אמש עמירם לוין עצות לרמטכ"ל, לאן לתחוב את פסק הדין ואת עושיו. מופתע

   

  רגוע האם קצין בכיר שבוגד באשתו ראוי לאמון חייליו? (אקטואליה - מי האיש החפץ חיים)
  מי האיש החפץ חיים: אילו הייתי הנהג שלו, הייתי מלביש על עצמי את התאונה ללא צל של היסוס, בלי שיבקש. תמים

   

  חיובי צ'יקו, השבט, הטיוח ומלחמות ישראל (בלוג - גוני - מבט מזוית אחרת)
  גוני: מי שעוצם עיניו לכך שחוסר אמירת האמת והטיוח הנם נורמות לא רק בפוליטיקה אלא גם במערכת הבטחון – לפחות כלפי חוץ, מתכחש למציאות.


  סיכום

  מהי הנורמה הראויה?
  אחרי מבצע סיני הורה דוד בן גוריון, בתפקידו כשר הבטחון, לסלק מן הצבא את מח"ט 7, אל"מ אורי בן ארי (בנר), משום שהעלים עין מנהגו, שגנב מזון מהמטבח. האם נורמה זו עדיין קיימת? הבה ונבדוק.

   

  הפרשה הנוכחית מאופיינת על ידי ששה שלבים:

   

  שלב ראשון: תא"ל (לשעבר) משה תמיר הורה לנהגו הצבאי לאפשר לאזרח קטין שלא אחז בידו רשיון נהיגה לנהוג ואירעה תאונה.

   

  שלב שני: תא"ל (לשעבר) משה תמיר הורה לנהגו הצבאי לשקר ולהעיד כאילו הוא נהג בכלי הרכב כדי לטשטש את העובדות. במעשהו זה, נטען, יש משום שיבוש חקירה בצה"ל. לו טיפל בפרשה אחרי התאונה, לפי הוראות הצבא ומדווח מיד אמת לכל מי שצריך, הפרשה בכלל לא היתה מתפוצצת.

  שלב שלישי: כאן לא ברור אם לצי'קו היתה שליטה של ממש בשלב "הטיוח", אבל צריך להיות ברור לכל מי שעקב אחרי הפרשה שגורמי צה"ל בכירים טייחו את כל מה שקרה, ממועד האירוע בשנת 2007 ועד לפיצוצה ביולי 2008.

   

  שלב רביעי: התקיים משפט, שיש להניח שנעשה כהלכתו. בסיומו של יום הורשע תא"ל משה (צ'יקו) תמיר בגין שקרים ודיווח כוזב, הדחת חייל לעדות שקר ושיבוש הליכי חקירה ונגזר דינו כאמור לעיל. ימים יגידו אם יהיה ערעור ואם יהיה, מה תהיה תוצאתו.

  שלב חמישי: קשקשת ברשת. שלהוב היצרים של טוקבקיסטים מצויים, כולל משפטנים מכובדים, גרם להם להתעלם מכך שאסור לצה"ל לעבור לסדר היום אם וכאשר מתברר שקצין בכיר מצווה על נהגו לזייף מסמך, שנועד לשבש חקירה צבאית. זה לא יכול היה להיות נסיון להגן על בנו הקטין (שלא היה בר-דין), אלא נסיון נואל לכסת"ח עצמי (זו דעתי - ד.ט.).

   

  שלב ששי (עתידי): בו יתברר כי בית הדין עשה טובה גדולה לצ'יקו. כעת פתוחה הדרך בפניו להצטרף לצמרת השירות הציבורי האזרחי (ע"ע אולמרט, הירשזון). אם יהיו לו מספיק קשרים ויקבל תמיכה נוספת בקפה דה מרקר יתכן שיתמנה ישר להיות ראש ממשלה. אם וכאשר זה יקרה המתחרים שלו ידאגו לתפור לו תיקים אחרים...


  אישית, הייתי רוצה לראות את צ'יקו מתייצב ואומר באומץ לב שהוא לוקח אחריות מלאה ושהוא ממשיך לשרת את המדינה במסגרת הצבא ולו בדרגת אל"מ. אם וכאשר יעשה זאת אצדיע לו!

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "תא"ל משה (צ'יקו) תמיר - ללכת עד הסוף!"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  14/6/09 18:01
  3
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-06-14 18:01:45
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  קשקשת זה אתה...

  גם אם כתבת את זה בצורה מסודרת....

  במדינה בה אנסי ילדים מקבלים הקלה רצינית בעונש בגלל ש'הם עושים מילואים' אז

  העונש של צ'יקו תמיר הוא לא מידתי.נקודה. 

  14/6/09 18:35
  8
  דרג את התוכן:
  2009-06-18 13:12:07
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ציטוט הטענות הרלוונטיות: שארפ 2009-06-14 18:01:45
  במדינה בה אנסי ילדים מקבלים הקלה רצינית בעונש בגלל ש'הם עושים מילואים' אז
  העונש של צ'יקו תמיר הוא לא מידתי.נקודה.  אנא, הבא דוגמה אחת שבו אנס קיבל הקלה בעונש בגלל שהוא עושה מילואים

  מה, לדעתך, צריך להיות עונש מידתי עבור צ'יקו?

  --
  מומלץ להגיע לעמק השווה כי מה שעומד בפני רצונך הוא הרצון של העומד מולך.
  14/6/09 20:58
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-06-14 20:58:40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אני לא אספן מידע כפייתי כמוך אבל זכורים לי הרבה מקרים שעבריינים קשים הורשעו! ובשלב הטיעונים לעונש,

  הביא העו"ד שעבד עבורם נסיבות מקילות כמו 'משרת בקביעות במילואים' ועונשם הוקל בעקבות זאת...

  אני לא הולך להביא לך מקרים ספציפיים כי כאמור אני לא אוסף את כל המידע שאני קורא במשך השנים...

  לדעתי עונש מידתי ל'עבריין' בדמותו של צ'יקו זה קנס כבד(לדעתי ,30000 ש"ח פלוס מינוס) ועיקוב בקידום...  

  גם מה שאמרתי פה זה לדעתי, עונש כבד מאוד ביחס לעבירה...

  הורדה בדרגה זה פשע(של אב בית הדין) על חטא...  

  14/6/09 22:24
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-06-14 22:24:48
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לזרוק אותו לכל הרוחות מהצבא! קצינים מצטיינים לא חסר ותמיד יש רעב לדרגות בכירות. לא יהיה קשה למצוא מי שיקח את מקומו. צ'יקו תמיר לא מעד כאן או פישל בקטן. הוא שגה בגדול בשיקול הדעת והלך לעבר כיוונים פליליים. שיגיד תודה שהוא לא בכלא לכמה שנים.
  14/6/09 23:09
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-06-14 23:09:47
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  עם כל הכבוד אתה מעוות את העובדות כפי שהובאו על ידי הכותבים

  שהחלטת לסמנם ב X אדום.

  אני לא רוצה להרוס לך את החגיגה ולבלבל אותך עם העובדות,

  אבל דרך אגב, לא היה ולו אחד שחשב שתא"ל תמיר לא ראוי לענישה.

  עיקר הטענה היא על מידת העונש.

   

  יחד עם זאת אם אתה חש שאתה בצד של הטובים, יבושם לך!


  --
  עו"ד ספיר בן צוק
  www.altavista.co.il
  משפט מסחרי, בנקים, קניין רוחני.
  15/6/09 03:08
  3
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-06-15 03:08:19
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אתה יודע מה מדהים אותי בפרשה הזו? שכל הצעקנים למינהם שטוענים שהעונש חמור מדי לא כופרים, ולו לרגע, שתא"ל תמיר (לפחות עד שיתברר הערעור) צריך לקבל עונש. הם פשוט טוענים שעונש של הורדה בדרגה אחת, לדרגת אלוף-משנה, שגם היא בכירה וגם בגינה ישנן זכויות מכובדות ביותר לנושאה, היא ענישה לא מידתית כנגד שלל המעשים, שחלקם גובל בפלילים או שהם פלילים ממש, שעשה תמיר.

   

  מעניין אותי איזה עונש חושבים כל אותם צעקנים שהוא מידתי כן? איך, לדעתם, אמור הצבא להעניש את אחד מקציניו הבכירים ביותר שהפגין חוסר שיקול-דעת לאורך כל, אבל ממש כל, התנהלות הפרשה (כולל סיומה כאשר מחד הוא מצהיר במעמד גזר-הדין שהוא מקבל עליו אחריות, בשעה טובה, על הארוע ומאידך הוא ממהר להגיש ערעור על "חומרת" פסק-הדין)?

   

  זאת ועוד, לצנינים בעיניי גם העובדה שכל אותם מגיבים ממהרים לומר: "אסור לתת לצ'יקו (חבר אישי שלהם מהטירונות אני מבין -אוהדפ.) להזרק מהצבא!"

  יפה... בהבל-פה אחד הם שוכחים, או מעדיפים לשכוח, שבית-הדין לא קבע שעל תא"ל תמיר לעזוב את הצבא, ואפילו לא להפסיק לפקד על חיילים. כל עונשו בהורדה בדרגה אחת ועיכוב קידומו במספר שנים.

   

  את ההחלטה לעזוב את הצבא אם הערעור לא יתקבל קיבל תא"ל תמיר לבדו, איש לא מכופף את ידו לקבל אותה.

  למעשה מאפשרים כל אותם מגיבים צעקניים לתמיר לרחוץ בניקיון כפיו כאשר הוא יניח את הדרגות על השולחן (בהנחה, כמובן, שרא"ל אשכנזי לא יהפוך את ההחלטה על פיה ועוד יקדם אותו לאלוף מטכ"ל, דבר שהוא בהחלט בסמכותו בהתחשב בכך שבית-הדין הוא בית-דין צבאי.)

   

  אבל דבר אחד בטוח: אם בתחילת הפרשה, כאשר היא רק התפוצצה, עוד נטיתי חסד לתא"ל תמיר, הלוחם המהולל (כפי שכינוהו חבריו מעל דפי העיתונות), האב המסור וכו' וכו' דאגו דווקא כל המצתווחים למינהם בטיעוניהם חסרי השחר והרגשניים עד זרא (אך מחוסרי כל היגיון בפרוטה) להניח את דעתי שתא"ל תמיר חייב בעונש שקיבל.

   

  שירות דב עושים לו כל המגיבים, שהוא אפילו לא ביקש את עזרתם.

   

  והכל בגלל שלא טרח לומר כבר בתחילת הארועים: "שגיתי, אני מודה ומצטער". שהרי נאמר: "מודה ועוזב - ירוחם".


  --
  \"אני לא מסכים עם דעתך, ואלחם על זכותי לומר לך זאת.\" -אני על וולטיר.
  15/6/09 08:43
  1
  דרג את התוכן:
  2009-06-15 08:47:52
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  צ'יקו תמיר הוא ישראלי טיפוסי , אחד מהחבר'ה , כשעיגול פינות הפך לנורמה אז צ'יקו תמיר הוא בנורמה .

  אם חשבנו שאנשי הצבא הם שונים , אז מסתבר שלא .

  בכל מקרה אין מקום ללינ'צ הפרוע שנערך עליו , זו בושה בפני עצמה .

  זה מה שראוי לנו , צ'יקואים שכאלה , גנרלים שכאלה ומנהיגים שכאלה .

  15/6/09 16:19
  7
  דרג את התוכן:
  2009-06-15 16:21:21
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מצטט רק מה שמתבקש: שארפ 2009-06-14 20:58:40

  זכורים לי הרבה מקרים שעבריינים קשים הורשעו! ובשלב הטיעונים לעונש, הביא העו"ד שעבד עבורם נסיבות מקילות כמו 'משרת בקביעות במילואים' ועונשם הוקל בעקבות זאת... אני לא הולך להביא לך מקרים ספציפיים כי כאמור אני לא אוסף את כל המידע שאני קורא במשך השנים...

  גם אני זוכר לעתים דבר שאיני יכול להוכיח, או להציע צל של ראיה.

  במקרה כזה אני פשוט שותק!

   


  --
  מומלץ להגיע לעמק השווה כי מה שעומד בפני רצונך הוא הרצון של העומד מולך.
  15/6/09 16:26
  5
  דרג את התוכן:
  2009-06-15 23:57:05
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: היהודי הנודד 2009-06-15 08:47:52

  צ'יקו תמיר הוא ישראלי טיפוסי , אחד מהחבר'ה , כשעיגול פינות הפך לנורמה אז צ'יקו תמיר הוא בנורמה. אם חשבנו שאנשי הצבא הם שונים , אז מסתבר שלא. בכל מקרה אין מקום ללינ'צ הפרוע שנערך עליו , זו בושה בפני עצמה. זה מה שראוי לנו, צ'יקואים שכאלה, גנרלים שכאלה ומנהיגים שכאלה.

  אני מסכים שמעשיו של צ'יקו הם סימפטום של החברה שלנו, שדגלה ומעשיה לא חד הם. אם מדובר בלינץ' הרי זה ההשתלחות של חלק מהמגיבים כלפי בית הדין הצבאי המיוחד (כפי שציטטתי למעלה).
  ימים יגידו אם יוגש ערעור ואם יוגש מה תהיה תוצאתו. הבה נמתין בסבלנות.


  --
  מומלץ להגיע לעמק השווה כי מה שעומד בפני רצונך הוא הרצון של העומד מולך.
  15/6/09 16:27
  6
  דרג את התוכן:
  2009-06-15 16:30:17
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  תודה ל- אוהדפ. 2009-06-15 03:08:19

  מסכים לחלק מהדברים. צ'יקו במעשיו ו/או במחדליו ליבה את הפרשה ואין לו להלין אלא על עצמו.

   


  --
  מומלץ להגיע לעמק השווה כי מה שעומד בפני רצונך הוא הרצון של העומד מולך.
  15/6/09 17:00
  7
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-06-15 17:00:33
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: היהודי הנודד 2009-06-15 08:47:52

  צ'יקו תמיר הוא ישראלי טיפוסי , אחד מהחבר'ה , כשעיגול פינות הפך לנורמה אז צ'יקו תמיר הוא בנורמה.
  אם חשבנו שאנשי הצבא הם שונים , אז מסתבר שלא.
  בכל מקרה אין מקום ללינ'צ הפרוע שנערך עליו, זו בושה בפני עצמה.
  זה מה שראוי לנו, צ'יקואים שכאלה, גנרלים שכאלה ומנהיגים שכאלה.

  כל מי שסבור שמעשיו של צ'יקו תמיר הם בגדר הנורמה המקובלת, צריך להפסיק כל פעילות ולעבור מיד סידרת חינוך.

   


  --
  להפוך את הפחד לדחף...
  15/6/09 17:33
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-06-15 17:33:32
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: אfי 2009-06-15 17:00:33

  צטט: היהודי הנודד 2009-06-15 08:47:52

  צ'יקו תמיר הוא ישראלי טיפוסי , אחד מהחבר'ה , כשעיגול פינות הפך לנורמה אז צ'יקו תמיר הוא בנורמה.
  אם חשבנו שאנשי הצבא הם שונים , אז מסתבר שלא.
  בכל מקרה אין מקום ללינ'צ הפרוע שנערך עליו, זו בושה בפני עצמה.
  זה מה שראוי לנו, צ'יקואים שכאלה, גנרלים שכאלה ומנהיגים שכאלה.

  כל מי שסבור שמעשיו של צ'יקו תמיר הם בגדר הנורמה המקובלת, צריך להפסיק כל פעילות ולעבור מיד סידרת חינוך.

   

   

  WELLCOME TO ISRAEL !  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "תא"ל משה (צ'יקו) תמיר - ללכת עד הסוף!"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה