כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5577)

נתןפאר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אמא פרובלמה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חכמה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עו"ד ועוד
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נעם דימנט
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    mno1
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אורית רז
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    cleopatra9
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי קאלו
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דוקטורלאה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תא"ל משה (צ'יקו) תמיר - ללכת עד הסוף!

15/6/09 19:06
    7
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-15 19:06:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

במענה ל-: דורון טל 2009-06-15 16:32:44

- - - -  ימים יגידו אם יוגש ערעור ואם יוגש מה תהיה תוצאתו. הבה נמתין בסבלנות.

צ'יקו צריך לקבל בהבנה את העונש. לא לערער עליו ולהישאר בצה"ל.

זו הדרך היחידה להוכיח שהוא חייל אמיץ.

--
    להפוך את הפחד לדחף...
    15/6/09 19:32
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-15 19:32:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: שארפ 2009-06-14 18:01:45

קשקשת זה אתה...

גם אם כתבת את זה בצורה מסודרת....

במדינה בה אנסי ילדים מקבלים הקלה רצינית בעונש בגלל ש'הם עושים מילואים' אז

העונש של צ'יקו תמיר הוא לא מידתי.נקודה. 

מסכימה לכל מילה.

15/6/09 20:29
    7
    דרג את התוכן:
    2009-06-15 20:41:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אוסינג 2009-06-15 19:32:20

קשקשת זה אתה...
    במדינה בה אנסי ילדים מקבלים הקלה רצינית בעונש בגלל ש'הם עושים מילואים' אז העונש של צ'יקו תמיר הוא לא מידתי. נקודה.

מסכימה לכל מילה.

1. בתשובתך הלועגת המחשת לנו כי את אינך רואה את הזרימה של הנתינה, לפי עקרון הדאנא בבודהיזם.

2. אנא הביאי לנו ולו דוגמא אחת של אנס ילדים, שקיבל הקלה רצינית בעונש משום ש'עשה מילואים'.

--
    ואם אתה סתם ציני כאן, בכל זאת זה צובט בלב...
    15/6/09 21:24
    6
    דרג את התוכן:
    2009-06-15 21:27:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עו"ד בן-צוק 2009-06-14 23:09:47

עם כל הכבוד אתה מעוות את העובדות כפי שהובאו על ידי הכותבים שהחלטת לסמנם ב X אדום. אני לא רוצה להרוס לך את החגיגה ולבלבל אותך עם העובדות, אבל דרך אגב, לא היה ולו אחד שחשב שתא"ל תמיר לא ראוי לענישה.

עיקר הטענה היא על מידת העונש.

יחד עם זאת אם אתה חש שאתה בצד של הטובים, יבושם לך!

היכן אני מעוות את העובדות, כפי שהובאו על ידי הכותבים שהחלטתי לסמנם ב- שלילי?

קראתי בעיון את מה שכתבת בדיון שיזמת, "תא"ל צ'יקו תמיר / פס"ד מתחסד" וכן את תגובותיך שם ואני חולק על דעתך.

בניגוד לך אני סבור שלא מדובר כאן ב"פנטזיות פסיקתיות שבאות לחנך את הציבור בענישה בלתי מידתית" וגם לא היתה כאן "התחסדות" ו-"הרמת גבה אווילית", "בפסק הדין הזה של שלושה שופטים".

טענתך "יש מפקדים בצה"ל שהתרשלו וגרמו בהתרשלות למותם של חיילים ולא נענשו" אינה במקומה. משום שטענה זו אינה רלוונטית לבית-הדין, אלא לפרקליטות הצבאית. בוודאי לא תחלוק על העובדה שלא נחה דעתו של בית-הדין המיוחד מצורת החקירה והתנהלות הפרקליטות הצבאית, עובר להחלטה להגיש כתב אישום.

--
    מומלץ להגיע לעמק השווה כי מה שעומד בפני רצונך הוא הרצון של העומד מולך.
    15/6/09 21:58
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-15 21:58:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון טל 2009-06-15 21:27:16

טענתך "יש מפקדים בצה"ל שהתרשלו וגרמו בהתרשלות למותם של חיילים ולא נענשו" אינה במקומה. משום שטענה זו אינה רלוונטית לבית-הדין, אלא לפרקליטות הצבאית. בוודאי לא תחלוק על העובדה שלא נחה דעתו של בית-הדין המיוחד מצורת החקירה והתנהלות הפרקליטות הצבאית, עובר להחלטה להגיש כתב אישום.

כאשר דנים במידת העונש, אי אפשר לעשות זאת במנותק מעונשים אחרים

על עבירות אחרות וחמורות יותר.

בית משפט לא יכול לשבת בתוך בועה של עצמו ולהחליט כאילו לא קיימת כלל תורת היחסות.

--
    עו"ד ספיר בן צוק
    www.altavista.co.il
    משפט מסחרי, בנקים, קניין רוחני.
    16/6/09 00:09
    5
    דרג את התוכן:
    2009-06-16 00:14:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    צטט: עו"ד בן-צוק 2009-06-15 21:58:55

כאשר דנים במידת העונש, אי אפשר לעשות זאת במנותק מעונשים אחרים על עבירות אחרות וחמורות יותר. בית משפט לא יכול לשבת בתוך בועה של עצמו ולהחליט כאילו לא קיימת כלל תורת היחסות.

כדי שיהיה טעם לדיון לאור טענותיך, מן הראוי לקרא את פסק הדין המלא (ר' כאן).

הואיל ואתה טוען שבית-הדין ישב בתוך בועה וכי פסיקתו היתה "פנטסיה פסיקתית", "הרמת גבה אוילית", מן הראוי שתביא דוגמאות לפסיקות "מידתיות" של בתי-דין צבאיים במקרים ברי השוואה. לאחר שתמציא לנו ולו דוגמא אחת נוכל אולי להסכים עם אחת מטענותיך כאמור לעיל.

בכל מה שכתבת (כולל בדיון בקהילת עוה"ד) לא התייחסת לנורמות של תמיר לאחר התאונה ובעיקר הסתרת עובדות מפניה של הרשות החוקרת על מנת למנוע חקירה והשתתפות בהכנת מסמך אשר אינו אמת. תקפת את פסק הדין באופן לא ענייני והבאת כדוגמה את דעת המיעוט בלי שהתייחסת אליה כלשונה ובעיקר נמנעת מלהתייחס לעובדה שדעתו של שופט המיעוט שלא להוריד את צ'יקו בדרגה, התבססה על התנהלותן השערורייתית של רשויות אכיפת החוק בפרשה זו ולא בשל התנהגותו שלו.

--
    16/6/09 01:22
    3
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-16 01:22:37
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון טל 2009-06-16 00:14:27

צטט: עו"ד בן-צוק 2009-06-15 21:58:55

כאשר דנים במידת העונש, אי אפשר לעשות זאת במנותק מעונשים אחרים על עבירות אחרות וחמורות יותר. בית משפט לא יכול לשבת בתוך בועה של עצמו ולהחליט כאילו לא קיימת כלל תורת היחסות.

כדי שיהיה טעם לדיון לאור טענותיך, מן הראוי לקרא את פסק הדין המלא (ר' כאן).

הואיל ואתה טוען שבית-הדין ישב בתוך בועה וכי פסיקתו היתה "פנטסיה פסיקתית", "הרמת גבה אוילית", מן הראוי שתביא דוגמאות לפסיקות "מידתיות" של בתי-דין צבאיים במקרים ברי השוואה. לאחר שתמציא לנו ולו דוגמא אחת נוכל אולי להסכים עם אחת מטענותיך כאמור לעיל.

בכל מה שכתבת (כולל בדיון בקהילת עוה"ד) לא התייחסת לנורמות של תמיר לאחר התאונה ובעיקר הסתרת עובדות מפניה של הרשות החוקרת על מנת למנוע חקירה והשתתפות בהכנת מסמך אשר אינו אמת. תקפת את פסק הדין באופן לא ענייני והבאת כדוגמה את דעת המיעוט בלי שהתייחסת אליה כלשונה ובעיקר נמנעת מלהתייחס לעובדה שדעתו של שופט המיעוט שלא להוריד את צ'יקו בדרגה, התבססה על התנהלותן השערורייתית של רשויות אכיפת החוק בפרשה זו ולא בשל התנהגותו שלו.

חן-חן על הבאת קישור לפסק-הדין שבו נכתב בפירוש שגם שופט דעת המיעוט, תא"ל מודריק, חשב כי בנסיבות של מה בכך היה צורך להוריד את דרגתו של תא"ל תמיר ורק חשש לחשד של התנהלות לקויה מצד רשויות מצ"ח גרם לו לסייג את דעתו. דהיינו, לא ניקיון כפיו של תא"ל תמיר הוא שהנחה את תא"ל מודריק בפסיקת המיעוט שלו אלא התנהלות המשטרה הצבאית (שאני מבין לוקחת דוגמה, לרעה, מ"אחותה" האזרחית.)

אגב, כפי שעוד אפשר לקרוא, תמימות דעים הושגה בין כל שלושת השופטים, פה אחד, לגבי כך שבכל מקרה, גם אם לא הייתה מתקבלת החלטה לשלול דרגה אחת מתא"ל תמיר היו משיטים עליו עיכוב בדרגה נוספת, דרגת אלוף מטכ"ל, למשך שנתיים בין כה וכה. מעניין שאת הסעיף הזה, שמובלע בתוך הורדת הדרגה, איש לא מזכיר ואיש לא מצייץ בעבורו.

אני ממש מתעניין: מה כל כך קוסם לציבור בדמות החרב השלובה בענף זית, דרגת תא"ל, שהפגיעה בה לטובת שלושה "פלאפלים" כל כך חורה לרבים כל כך? ועוד כאלו שספק רב בידי אם הם בכלל מכירים את תא"ל תמיר ויודעים עליו האם הוא באמת כל הדברים שאמרו לשבחו, אם לאו.

--
    \"אני לא מסכים עם דעתך, ואלחם על זכותי לומר לך זאת.\" -אני על וולטיר.
    16/6/09 11:55
    5
    דרג את התוכן:
    2009-06-16 14:38:11
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אוסינג 2009-06-15 19:32:20

קשקשת זה אתה...
    במדינה בה אנסי ילדים מקבלים הקלה רצינית בעונש בגלל ש'הם עושים מילואים' אז העונש של צ'יקו תמיר הוא לא מידתי. נקודה.

מסכימה לכל מילה.

לדעתי זה חמור בצורה קיצונית, כאשר אוגדונר בצה"ל מגלגל אחריות על מעשה פלילי לפתחו של חפ"ש - פקוד שלו. עצם המחשבה שאדם כלשהו עומד מעל החוק היא מסוכנת. ועוד יותר מסוכן המצב שבו בכירי צה"ל ואזרחים מן השורה (כמוכם) מתנגדים בגלוי להרשעה ולענישה בגין עדות שקר, שיבוש הליכים וניסיון רחב היקף להטות משפט. עניין האנסים אינו רלוונטי למקרה זה. נקודה.

--
    להפוך את הפחד לדחף...
    16/6/09 15:40
    3
    דרג את התוכן:
    2009-06-16 15:41:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    הסיפור החשוב הוא לא צ'יקו תמיר הנוכחי אלא "הצ'יקו הבא". אין למערכת חפצת חיים מוצא אלא להרשיעו. ואילו צ'יקו עצמו שישאר בצבא, בכך יוכל להוכיח שהבין את מהות העבירה וספיחיה. אם הוא כל כך טוב יתכן ויהיה גם רמטכ"ל. אם לא הבא, אז זה הבא אחריו. אם יחליט לעזוב את הצבא יוכל להמשיך ולתרום מיכולותיו בשירות המילואים.

--
    Love your teeth
    16/6/09 17:14
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-16 17:14:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון טל 2009-06-15 16:21:21

מצטט רק מה שמתבקש: שארפ 2009-06-14 20:58:40

זכורים לי הרבה מקרים שעבריינים קשים הורשעו! ובשלב הטיעונים לעונש, הביא העו"ד שעבד עבורם נסיבות מקילות כמו 'משרת בקביעות במילואים' ועונשם הוקל בעקבות זאת... אני לא הולך להביא לך מקרים ספציפיים כי כאמור אני לא אוסף את כל המידע שאני קורא במשך השנים...

גם אני זוכר לעתים דבר שאיני יכול להוכיח, או להציע צל של ראיה.

במקרה כזה אני פשוט שותק!

במקרים שקשקשנים מביאים חצאי אמת, בסדר מופתי...

ומסיקים מסקנות שגויות ...

וחושבים שהסדר יעוור את עיני הקורא...

אז אני לא שותק...

אם אשתוק,יהיו כאלה שיוטעו לחשוב שהמסקנות נכונות... 

16/6/09 19:38
    7
    דרג את התוכן:
    2009-06-16 20:14:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דניאל זיסקינד 2009-06-16 15:41:44

הסיפור החשוב הוא לא צ'יקו תמיר הנוכחי אלא "הצ'יקו הבא". אין למערכת חפצת חיים מוצא אלא להרשיעו. ואילו צ'יקו עצמו שישאר בצבא, בכך יוכל להוכיח שהבין את מהות העבירה וספיחיה. אם הוא כל כך טוב יתכן ויהיה גם רמטכ"ל. אם לא הבא, אז זה הבא אחריו. אם יחליט לעזוב את הצבא יוכל להמשיך ולתרום מיכולותיו בשירות המילואים.

מצטרף לדעתך ולקריאתך.

(א) גם לטעמי אין מנוס מקיום גזר הדין הקשה מאד. משה תמיר היה צריך לפעול אחרת או לפחות לראות את הנולד. משכשל, עליו לשאת בתוצאות. זה לא סוף העולם!

(ב) אם צי'קו אדם חזק ואמיץ עליו לשאת בנטל העונש וגם להמשיך לשרת בצבא ולו בדרגת אל"מ. אני בטוח שעיכוב קידומו כרגע (אם הוא יקח אחריות וימשיך באומץ) יתרום לחיזוקו ולחיזוק עם ישראל בעתיד. אם צ'יקו יברח, אז אדע שהוא צ'יקן - יעני, לא היה ראוי להיות אפילו אוגדונר ואז מוטב שיפרוש. ואם צ'יקו יקבל בהבנה את העונש הכבד שהושת עליו, זו תהיה ההוכחה שהוא אכן מלח הארץ וראוי להיות אפילו רמטכ"ל, בבא היום. 

--
    16/6/09 20:40
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-16 20:40:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בלי להסכים לדעותיו הפוליטיות, אני חושב שהערב ח"כ  עו"ד רותם, נתן תשובה הולמת לשאלות שעלו בדיון זה:

" בתי המשפט שייכים לאנשים שגרים באזר מסויים, בעלי גוון עור מסויים, ובדעות פוליטיות מסויימות."

יש הגזמה מסויימת, כמו בכל הצהרה.

אבל: כתושב רחביה לשעבר, לכו ובדקו כמה אחוזים משופטי עליון גרים שם, בפרימטר של קילומטר על קילומטר !

קראתם את הספר "העליונים" ?  מאוד מומלץ.

אגף, לא הייתה אף תביעה נגד כותבת הספר.

ולא, אין קנוניה. יש אוריינטציה משפטית כפי שקבע אותה אהרון ברק, "אקטיביזם משפטי".

לדעתי, תמיר ואחרים הם קורבנות של אותה אוריינטציה.

ועוד דבר. אנחנו כולנו בני אדם. כולל שופטים.

אין אינם נקיים משיקולים של קידום ושל יוקרה.

זה, בגדול.

אפרט אם יהיה צורך.

יעקב
    נ.ב.  אין לי פה תמונה כי הנהלת האתר מחקה אותה.  זה גם "אקטיביזם ! :-)

אז הנה היא, שלא תתגעגעו ... 

Attached files:
    קובץ מספר 1 (jpg)

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "תא"ל משה (צ'יקו) תמיר - ללכת עד הסוף!"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה