כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

עורכי דין ומתמחים

"צדק צדק תרדוף" (דברים טז כ). "צדק אם ישב לכסאו, לא יפלה בין נכבד או נקלה וריק" (הוראציוס). "הטוב והתבונה בהתחברם יחד נקראים צדק" (משה מנדלסון).

משפט וחשבונאות

פורום

"במשפט אחד ...."

במשפט אחד: פורום "הנונסנס" ודף הקשר של קהילת עורכי הדין.

חברים בקהילה (3686)

שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אמיר ניצן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    tal..fr
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Zvi Hartman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עמי100
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    משביתת שמחה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גלור ניקה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בצוע חיפוש בכליך או בגופך ביציאה מחנות - האם מזכה בפיצויים?

8/7/09 14:01
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 14:01:43
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני אף פעם לא הרגשתי מושפל בהצגת חשבונית ביציאה.

זה נראה יישום לגיטימי של בעל חנות כנגד גנבים.

אנו לא חיים בעולם מושלם, שבו כולם נוהגים לשלם על מה שהם רוכשים. 

--
    הופך עבורך את הבלתי אפשרי לאפשרי
    8/7/09 14:57
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 14:57:04
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אמיר לירן 2009-07-08 14:01:43

אני אף פעם לא הרגשתי מושפל בהצגת חשבונית ביציאה.

זה נראה יישום לגיטימי של בעל חנות כנגד גנבים.

אנו לא חיים בעולם מושלם, שבו כולם נוהגים לשלם על מה שהם רוכשים. 

בהציגך את החשבונית ביציאה מהסופר, זכותך להרגיש כשותף למאבק של תאגיד המזון באותם אנשים שאינם נוהגים לשלם על רכישותיהם, וזכותך להרגיש, מנגד, כי לאחר ששילמת בקופה את התמורה עבור הקניה ואספת את המוצרים שלך, לאף אחד אין שום זכות לעכב אותך, לפשפש בניירות שלך ולהטיל בך דופי ("בוא ותוכיח לי שלא גנבת את מה שאני רואה בעגלה שלך..."), לא משפטית ולא מוסרית, אני מחכה לצרכן "הנודניק" שיום אחד זה יימאס עליו והוא יחליט לקחת את זה לבית משפט..

--
    "הצד הרחוק", בלוג משפטי של יגאל קרט.
    karati.co.il
    8/7/09 15:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 15:33:06
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני מסכימה עם דבריו של גרפו וגם עם דברי אמיר.

אצלנו כל סופר מבקש להציג חשבונית ולי אין שום בעיה עם זה. חיפוש גופני ובדיקה הם לא לגיטימיים ולא חוקיים, איך שלא נסתכל על זה, אך גם חיפוש בכליו/ בתיקו של אדם, בצאתו מחנות אינו מכבד ובאיזון בין הגניבות לבין כבוד האדם, אני בוחרת בהחלט בכבוד האדם ובהגנה על פרטיותו. 

--
    עורכת דין יעל גיל, המשרד עוסק בדיני משפחה.
    8/7/09 16:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 16:42:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עו"ד בן-צוק 2009-07-08 08:30:41

פס"ד שלכם מצוין,

יש בכלל איזו נורמה משפטית המתירה לשומר סף בחנות לבצע

בדיקת גניבות עם מכשיר וכן אם מצפצף לבצע בדיקה גופנית?

הבושה באמת גדולה כאשר מכל הקופות כולם מסתכלים לעבר איזה אדם שקופץ עליו

שומר ומזמין אותו לפתוח לעיני כל את התיקים והשקיות שבידו.

לדעתי מקור הסמכות מצוי בחוק השומרים - ראה להלן סעיף 2 (ב) לחוק

2.    (א)  שומר חנם אחראי לאבדן הנכס או לנזקו אם נגרמו ברשלנותו.           (ב)  שומר שכר אחראי לאבדן הנכס או לנזקו, זולת אם נגרמו עקב נסיבות שלא היה עליו לחזותן מראש ולא יכול היה למנוע תוצאותיהן; אך כשהמטרה לשמור על הנכס היתה טפלה למטרה העיקרית של החזקתו, פטור השומר אם אבדן הנכס או נזקו נגרמו שלא ברשלנותו.           (ג)   שואל אחראי לאבדן הנכס או לנזקו, יהיו גורמיהם אשר יהיו, ובלבד שאחריותו לא תהיה חמורה משל מחזיק בנכס שלא כדין.           (ד)  שומר שנודע לו כי עלול להיגרם לנכס נזק שהוא אינו אחראי לו לפי סעיפים קטנים (א) עד (ג), ולא הודיע על כך לבעל הנכס תוך זמן סביר או לא נקט אמצעים סבירים להודיע לו, יהא אחראי לאותו נזק במידה שההודעה היתה מאפשרת לבעל הנכס למנוע את הנזק.

8/7/09 17:06
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 17:06:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עו"ד יעל גיל 2009-07-08 16:42:55

כשבתי היתה בת 16, היא נתבקשה לעבור חיפוש על גופה, כי המכשיר אשר הותקן בחנות צפצף, כשהיא היתה בדרכה החוצה. לאחר שבוצע עליה חיפוש שלא כדין, 3 פעמים ע"י עובדות החנות, נתגלה כי הגלאי בחנות היה לא תקין וצפצף בכל פעם שהג'ינס הפרטי שלה מהבית, עבר. הגשתי תביעה נגד בעל החנות עבור בתי ובית המשפט פסק לטובתה פיצוי בסך של 7000 ש"ח, מתוכם 2500 ש"ח לעמותה לנוער.

באתר פסק דין, פורסם היום, כי אישה אשר נתבקשה לאפשר בדיקה של תיקה בצאתה מחנות, קיבלה פיצוי בסך 1400 ש"ח. היא הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי והוא נדחה ויתרה מכך, היא אף חויבה לשלם סך של 10,000 ש"ח הוצאות לחנות.

לדעתי, בכל הכבוד לבעיות הגניבה בחנויות, יואילו החנויות בטובן, להתקין גלאי תקין ולא לפגוע בכבודם ובפרטיותם של אנשים, אשר יוצאים מחנויותיהם.

מה דעתכם?

כדעתך .
    8/7/09 17:52
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 17:52:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יגאל קרט 2009-07-08 12:30:36

צטט: סער סיקלאי 2009-07-08 12:06:41

אני בוודאי לא בעד השפלת צרכנים, אבל מבקש לאזן ולהזכיר שתופעת הגניבות והקלפטומנים רווחת הרבה יותר מתופעת המכשיר המקולקל שמצפצף ביציאה מחנות.

אני לא סבור שמגיע פיצוי במקרים של מכשיר מצפצף אלא רק במקרה של חיפוש שלא כדין, עיכוב שלא כדין ו/או במקרה אמיתי של השפלת הצרכן.

אני לא חושב שאף אחד דיבר כאן על מכשיר שציפצף בגלל מוכרת ששכחה להוריד את השבב, או צפצוף אקראי שלא מיקד שום תשומת לב מיוחדת, אלא על מחזות מבישים הנראים לפעמים במחוזותינו.

ואם נרצה לחדד מעט את הויכוח אז בוא ותאמר לי בבקשה, למה אני צריך להיות מושפל בהצגת חשבונית ביציאה מהסופר בשל העובדה שיש גנבים וקלפטומנים, זו בעיה שלי? ענישה קולקטיבית? אני חושב שלקוח הגון (הרוב, לא?) לא צריך להיחשף לשום הטרדה מהסוג הזה, מצידי שבעל החנות יציב בלשים על חשבונו כדי ללכוד גנבים "על חם" טו סמולר דה השפלה.

לא מסכים יגאל. אני לא רואה שום השפלה בכך שאתה נדרש (כמוני) להציג קבלה ביציאה מהסופר. מה יותר לגיטימי מזה? הרי ממה נפשך? הם מבקשים ממך את המינימום הזה דווקא בגלל שאינם מצמידים לך שומר מתחילתו של מסע הקניות ועד סופו. לא זו אף זו - זה ממש לא מבטיח שלא שמת בכיס קופסת טונה, הם יודעים את זה ועדיין מוותרים על הבדיקה הגופנית.. ומסתפקים בהצגת החשבונית.

--
    סער סיקלאי, יועץ מדיה חברתית ועו"ד

socialclick.wordpress.com
    8/7/09 18:38
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 18:38:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שלום יעל

זה לא ממש קשור לנושא, אך אולי קיימת הקשה.

בשנת 1998, עיכבו אותי בכניסה לארץ כי שמי היה זהה לשם של עבריין שהייתה עליו אתראה שייכנס לארץ עם 25000 כדורי אקסטזי.

ביקשו ממני להתפשט. כשביקשו לגעת בי, סירבתי ונכנסתי לעימות פיזי איתם. לא מכות, אלא התנגדות פעילה. כלומר היו 4 שוטרים, ואחרי שהראשון נפל על השני, המפקד, רב פקד יעקב כהן, העריך שרצוי לעצור את הבזיון. (למדתי קרב מגע 7 שנים).

שוחררתי אחרי 4 שעות עיכוב סך הכל. .

ניהלתי מלחמת חורמה נגד משטרת בן גוריון, ואחרי שנה וחצי קיבלתי מכתב התנצלות אישית מרובינשטיין, היועץ המשפטי מאז.

ובעקבות התלונה שלי, הנהלים שונו. אם הנושא מעניין אותך, תני לי מייל כלשהו ואשלח לך את המכתב הארוך של רובינשטיין.

יעקב

8/7/09 21:44
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 21:44:15
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: סער סיקלאי 2009-07-08 17:52:47

צטט: יגאל קרט 2009-07-08 12:30:36

צטט: סער סיקלאי 2009-07-08 12:06:41

אני בוודאי לא בעד השפלת צרכנים, אבל מבקש לאזן ולהזכיר שתופעת הגניבות והקלפטומנים רווחת הרבה יותר מתופעת המכשיר המקולקל שמצפצף ביציאה מחנות.

אני לא סבור שמגיע פיצוי במקרים של מכשיר מצפצף אלא רק במקרה של חיפוש שלא כדין, עיכוב שלא כדין ו/או במקרה אמיתי של השפלת הצרכן.

אני לא חושב שאף אחד דיבר כאן על מכשיר שציפצף בגלל מוכרת ששכחה להוריד את השבב, או צפצוף אקראי שלא מיקד שום תשומת לב מיוחדת, אלא על מחזות מבישים הנראים לפעמים במחוזותינו.

ואם נרצה לחדד מעט את הויכוח אז בוא ותאמר לי בבקשה, למה אני צריך להיות מושפל בהצגת חשבונית ביציאה מהסופר בשל העובדה שיש גנבים וקלפטומנים, זו בעיה שלי? ענישה קולקטיבית? אני חושב שלקוח הגון (הרוב, לא?) לא צריך להיחשף לשום הטרדה מהסוג הזה, מצידי שבעל החנות יציב בלשים על חשבונו כדי ללכוד גנבים "על חם" טו סמולר דה השפלה.

לא מסכים יגאל. אני לא רואה שום השפלה בכך שאתה נדרש (כמוני) להציג קבלה ביציאה מהסופר. מה יותר לגיטימי מזה? הרי ממה נפשך? הם מבקשים ממך את המינימום הזה דווקא בגלל שאינם מצמידים לך שומר מתחילתו של מסע הקניות ועד סופו. לא זו אף זו - זה ממש לא מבטיח שלא שמת בכיס קופסת טונה, הם יודעים את זה ועדיין מוותרים על הבדיקה הגופנית.. ומסתפקים בהצגת החשבונית.

לי זה נשמע כמו "תגיד תודה שלא מבקשים ממך ביציאה מהחנות להפוך את הכיסים...".

אולי השפלה היא לא המילה המתאימה, אבל לטעמי, אין שום לגיטימיות בדרישה מאזרח הגון להציג חשבונית קניה לאחר שעזב את הקופה, כאילו "נטל ההוכחה" ליושר שלו מוטל עליו, אני לא צריך להוכיח לבעל המרכול שום דבר, המלחמה במכת הגניבות לא צריכה להיעשות על גבי, עלי לא מוטלת שום חובה לשתף פעולה למיגור הנגע הזה, בקיצור, אני בדיעה שצריך להשאיר אותי ואותך, מחוץ למשחק הזה, אלא אם כן נתפסנו על חם בגניבה.

ואני לא מדבר כאן על האיוולת שב"בדיקה" של החשבונית עצמה, קרה לך פעם שהשומר יעבור איתך על רשימת 72 הפריטים שבחשבונית? ראית אותו מעיר פעם למישהו שהוא לא רואה את האקטימל ברשימה? חוסר התוחלת שבאקט הצגת החשבונית רק מגביר אצלי את ההרגשה שמדובר בדבר מיותר ולא ראוי, ואני מצדד באריאל שהחליט לא לחזור למקום כזה יותר. כן ירבו.

--
    "הצד הרחוק", בלוג משפטי של יגאל קרט.
    karati.co.il
    8/7/09 23:03
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-08 23:03:00
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עו"ד יעל גיל 2009-07-08 21:44:15

כשבתי היתה בת 16, היא נתבקשה לעבור חיפוש על גופה, כי המכשיר אשר הותקן בחנות צפצף, כשהיא היתה בדרכה החוצה. לאחר שבוצע עליה חיפוש שלא כדין, 3 פעמים ע"י עובדות החנות, נתגלה כי הגלאי בחנות היה לא תקין וצפצף בכל פעם שהג'ינס הפרטי שלה מהבית, עבר. הגשתי תביעה נגד בעל החנות עבור בתי ובית המשפט פסק לטובתה פיצוי בסך של 7000 ש"ח, מתוכם 2500 ש"ח לעמותה לנוער.

באתר פסק דין, פורסם היום, כי אישה אשר נתבקשה לאפשר בדיקה של תיקה בצאתה מחנות, קיבלה פיצוי בסך 1400 ש"ח. היא הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי והוא נדחה ויתרה מכך, היא אף חויבה לשלם סך של 10,000 ש"ח הוצאות לחנות.

לדעתי, בכל הכבוד לבעיות הגניבה בחנויות, יואילו החנויות בטובן, להתקין גלאי תקין ולא לפגוע בכבודם ובפרטיותם של אנשים, אשר יוצאים מחנויותיהם.

מה דעתכם?

יואילו גם יואילו.

אל לבעלי החנויות להתפלא שהכנסתם אט אט יורדת.

מי רוצה לחזור לחנות שפוגעת בנפשו של הלקוח.

ועוד בחום של יולי-אוגוסט?

--
    הדבר החומרי ביותר - כולל את הדבר הרוחני ביותר.
    9/7/09 11:43
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-09 11:43:40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

נראה לי נושא חשוב, הבעיה היא שכנראה רוב האנשים הנורמטיביים, ברגע שיוצאים מחנות ומשהו מצפצף אצלכם, ישר יושיטו את התיק או את שקיות הקניות לשומר או לזבנית עם חיוך נבוך, משהו בסגנון "לא יודע מה רוצים ממני ולמה המערכת שלכם מצפצפת כשאני יוצא". מתייחסים לכל העניין כמטרד ובזבוז זמן מסוג הדברים הקטנים והמעצבנים שלא ממש ניתן להתמודד איתם. ברור גם שמי שיסרב שיעשו עליו חיפוש, מסתכן בזה שתוזמן משטרה ובמקום להיות מעוקב במקום 5 דקות, זה יהפוך לעיכוב של 3 - 4 שעות.

ברור לי גם שחיפוש לא יכול להיערך בפתח או באמצע החנות.

מה שאני תוהה זו השאלה, מה אדם נורמטיבי שגם לא רוצה להרוס לעצמו את היום אמור לעשות כאשר הוא מצפצף ביציאה והוא מתבקש לאפשר חיפוש ע"י אזרח פרטי. האם הוא אמור לענות שהוא לא מסכים ופשוט לעזוב את החנות? מה בדיוק אמור להתרחש אז? בעל החנות או השומר של הקניון, יבצעו עליו "מעצר על ידי אזרח"? ומה אז? יחזיקו אותו בכח עד להגעת שוטר?

--
    האתר של משרדי http://www.lawbay.info
    מנהל פורום משפט האינטרנט וההיי-טק
    http://forums.tapuz.co.il/netlaw
    9/7/09 12:14
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-09 12:14:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון זיסו עו"ד 2009-07-09 11:43:40

נראה לי נושא חשוב, הבעיה היא שכנראה רוב האנשים הנורמטיביים, ברגע שיוצאים מחנות ומשהו מצפצף אצלכם, ישר יושיטו את התיק או את שקיות הקניות לשומר או לזבנית עם חיוך נבוך, משהו בסגנון "לא יודע מה רוצים ממני ולמה המערכת שלכם מצפצפת כשאני יוצא". מתייחסים לכל העניין כמטרד ובזבוז זמן מסוג הדברים הקטנים והמעצבנים שלא ממש ניתן להתמודד איתם. ברור גם שמי שיסרב שיעשו עליו חיפוש, מסתכן בזה שתוזמן משטרה ובמקום להיות מעוקב במקום 5 דקות, זה יהפוך לעיכוב של 3 - 4 שעות.

ברור לי גם שחיפוש לא יכול להיערך בפתח או באמצע החנות.

מה שאני תוהה זו השאלה, מה אדם נורמטיבי שגם לא רוצה להרוס לעצמו את היום אמור לעשות כאשר הוא מצפצף ביציאה והוא מתבקש לאפשר חיפוש ע"י אזרח פרטי. האם הוא אמור לענות שהוא לא מסכים ופשוט לעזוב את החנות? מה בדיוק אמור להתרחש אז? בעל החנות או השומר של הקניון, יבצעו עליו "מעצר על ידי אזרח"? ומה אז? יחזיקו אותו בכח עד להגעת שוטר?

אני מסכימה עם הדברים .

נראה לי שאם אתה אדם ישר , ואין לך מה להסתיר ( גם לא קופסת טונה מתחת לחולצה כפי שאמר סער ) , מוטב לאפשר בדיקה על ידי השומר במקום מוצנע ולא להתעכב לחקירת שוטר.

מה יכול לעשות שומר כשאדם יוצא עם סחורה מצפצפת מחנות ? לאפשר לאדם ללכת לדרכו ?, אם הציפצוף מקורו בטעות ( דבר שיכול לקרות ) - גם הסבר מטעם הקונה שיאושר על ידי המוכר גם יספיק. לא יתחילו לעשות חיפוש גופני . נראה לי מאד נדיר שעושים חיפוש גופני.

הערה לאריאל - אנשים ישרים תמיד חושבים שכתוב להם על המצח שהם אנשים ישרים ( גם אני חושבת כך לפעמים ) . אולי יש בזה מן האמת אבל לאנשים זרים , שהם שומרים עייפים בחנות המונית ומוזלת , נראים לפעמים האנשים כולם ממש אותו דבר.

בכל החנויות הגדולות והמוזלות , כל ההאנגרים האלה , בודקים חשבונית קניה ביציאה . ושמים עליה חותמת נבדק על החשבון. עושים את זה לכולם ואני לא רואה בכך כל השפלה . אני משערת שבסופר השכונתי הקטן שלך לא יושב שומר ובודק קבלה ביציאה והוא גם בטח מכיר אותך ומברכך לשלום. עם זאת המחירים ודאי יקרים ב- 20-30%.

מעבר להכל - בפקודת הנזיקין יש סעיף שלא יראו עוולה בשל מעשה של מה בכך . לא על כל דבר צריך לרוץ ולתבוע.

9/7/09 18:28
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-09 18:28:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני לא רואה משהו משפיל בפרוצדורה של בדיקת החשבונית והחתמתה, כי זה נראה לי הליך חסר כל משמעות. לא נתקלתי מעולם בבקשה של שומר להשוות את החשבונית עם תחולת השקיות, זה כבר היה בעיניי משהו אחר.

אגב, שמתי לב שבחנויות מזון גדולות בחו"ל, לפעמים הקופות לא נמצאות ביציאה אלא במקום די מרכזי בחנות. כמו אצלנו בחנויות בגדים. 

--
    האתר של משרדי http://www.lawbay.info
    מנהל פורום משפט האינטרנט וההיי-טק
    http://forums.tapuz.co.il/netlaw

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "בצוע חיפוש בכליך או בגופך ביציאה מחנות - האם מזכה בפיצויים?"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה