כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

עורכי דין ומתמחים

"צדק צדק תרדוף" (דברים טז כ). "צדק אם ישב לכסאו, לא יפלה בין נכבד או נקלה וריק" (הוראציוס). "הטוב והתבונה בהתחברם יחד נקראים צדק" (משה מנדלסון).

משפט וחשבונאות

פורום

"במשפט אחד ...."

במשפט אחד: פורום "הנונסנס" ודף הקשר של קהילת עורכי הדין.

חברים בקהילה (3686)

כריסטין
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אריה-9
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    משביתת שמחה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    friend :)
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    sheqma
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    josh r
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ELBEX
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אfי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    הזהרו מחיקויים
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    forte nina
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בצוע חיפוש בכליך או בגופך ביציאה מחנות - האם מזכה בפיצויים?

10/7/09 10:42
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-10 10:42:48
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דנה ודורון, אני לא רואה כל דבר משפיל בבדיקת חשבוניות ביציאה מחנות, למרות שזה די מיותר בעיני. אני רואה השפלה ופגיעה בפרטיותו ובכבודו של אדם, אשר נבדק בכל צורה שהיא בחנות או מחוצה לה, כי הגלאי צפצף. גם כאן, צריך להפעיל שיקול דעת. ניתן  לשים מראות בחנות ולעקוב אחר תנועת האנשים בתוך החנות, בלי לגרום להם מבוכה בעת היציאה מהחנות. ברוב המכריע של המקרים, מדובר בגלאי לא תקין אשר מצפצף בשל אי תקינותו ואני זכיתי לחויה, לא פעם אחת באחת הרשתות הגדולות, שהגלאי שלה היה לא תקין. מצד אחד, הם היו מודעים לבעיה ולא ביקשו אף פעם לבדוק אותי או את שקיותי, אבל עצם הצפצוף, גורם למבוכה ולתחושה לא נעימה של מי שיוצא מהחנות ונאלץ לעבור חוויה של צפצוף ותגובה אוטומטית של כל האנשים שמביטים לעברו. ידוע לחנות שהגלאי לא תקין, שתתקן אותו. השורה התחתונה בעיני היא, שאם בעלי החנויות מעוניינים בנו כקונים, הם חייבים לדאוג למכשירי גילוי תקינים ולעשות את המקסימום, כדי לא לפגוע בקונים בשום צורה ודרך, תוך הפעלת שיקול דעת. רק במקרים קיצוניים, של התנהלות חשודה ממש של אדם, שנראה כי הוא באמת מסתיר משהו מתחת לבגדים, ניתן אולי להפנותו לאחורי החנות ולבדוק את הדברים. אך כשאדם יוצא מרשת או מחנות עם שקיות, זה לא סביר בעיני לבדוק אותו ואגב כך לגרום לו עגמת נפש, השפלה ומבוכה ולהפסיד לקוח.

--
    עורכת דין יעל גיל, המשרד עוסק בדיני משפחה.
    10/7/09 16:27
    0
    דרג את התוכן:
    2009-07-12 14:52:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עו"ד יעל גיל 2009-07-10 10:42:48

דנה ודורון, אני לא רואה כל דבר משפיל בבדיקת חשבוניות ביציאה מחנות, למרות שזה די מיותר בעיני. אני רואה השפלה ופגיעה בפרטיותו ובכבודו של אדם, אשר נבדק בכל צורה שהיא בחנות או מחוצה לה, כי הגלאי צפצף. גם כאן, צריך להפעיל שיקול דעת. ניתן  לשים מראות בחנות ולעקוב אחר תנועת האנשים בתוך החנות, בלי לגרום להם מבוכה בעת היציאה מהחנות. ברוב המכריע של המקרים, מדובר בגלאי לא תקין אשר מצפצף בשל אי תקינותו ואני זכיתי לחויה, לא פעם אחת באחת הרשתות הגדולות, שהגלאי שלה היה לא תקין. מצד אחד, הם היו מודעים לבעיה ולא ביקשו אף פעם לבדוק אותי או את שקיותי, אבל עצם הצפצוף, גורם למבוכה ולתחושה לא נעימה של מי שיוצא מהחנות ונאלץ לעבור חוויה של צפצוף ותגובה אוטומטית של כל האנשים שמביטים לעברו. ידוע לחנות שהגלאי לא תקין, שתתקן אותו. השורה התחתונה בעיני היא, שאם בעלי החנויות מעוניינים בנו כקונים, הם חייבים לדאוג למכשירי גילוי תקינים ולעשות את המקסימום, כדי לא לפגוע בקונים בשום צורה ודרך, תוך הפעלת שיקול דעת. רק במקרים קיצוניים, של התנהלות חשודה ממש של אדם, שנראה כי הוא באמת מסתיר משהו מתחת לבגדים, ניתן אולי להפנותו לאחורי החנות ולבדוק את הדברים. אך כשאדם יוצא מרשת או מחנות עם שקיות, זה לא סביר בעיני לבדוק אותו ואגב כך לגרום לו עגמת נפש, השפלה ומבוכה ולהפסיד לקוח.

יעל,

אני חושב שעל כך אין חולקין.

(אגב, בטעות שלחתי לכאן תגובה בלי תוכן, 3 פעמים ניסיתי לתקן והיו תקלות, אז כנראה שעדיף להסתפק בתגובה קצרה...)

--
    האתר של משרדי http://www.lawbay.info
    מנהל פורום משפט האינטרנט וההיי-טק
    http://forums.tapuz.co.il/netlaw
    11/7/09 19:12
    1
    דרג את התוכן:
    2009-07-11 19:17:40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יגאל קרט 2009-07-08 14:57:04

צטט: אמיר לירן 2009-07-08 14:01:43

בהציגך את החשבונית ביציאה מהסופר, זכותך להרגיש כשותף למאבק של תאגיד המזון באותם אנשים שאינם נוהגים לשלם על רכישותיהם, וזכותך להרגיש, מנגד, כי לאחר ששילמת בקופה את התמורה עבור הקניה ואספת את המוצרים שלך, לאף אחד אין שום זכות לעכב אותך, לפשפש בניירות שלך ולהטיל בך דופי ("בוא ותוכיח לי שלא גנבת את מה שאני רואה בעגלה שלך..."), לא משפטית ולא מוסרית, אני מחכה לצרכן "הנודניק" שיום אחד זה יימאס עליו והוא יחליט לקחת את זה לבית משפט..

זה בדיוק הרעיון של הקבלה - מסמך בכתב שמעיד על קיום העסקה. גם אני לא חושב שיש בעיה, כל עוד הדבר נעשה באופן שיש בו הקפדה בכבודו של אדם. אם יש מי שנוהג באופן שונה, אולי מגיע לו לקבל בראש. 

11/7/09 21:00
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-11 21:00:07
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יגאל קרט 2009-07-08 14:57:04

צטט: אמיר לירן 2009-07-08 14:01:43

אני אף פעם לא הרגשתי מושפל בהצגת חשבונית ביציאה.

זה נראה יישום לגיטימי של בעל חנות כנגד גנבים.

אנו לא חיים בעולם מושלם, שבו כולם נוהגים לשלם על מה שהם רוכשים. 

בהציגך את החשבונית ביציאה מהסופר, זכותך להרגיש כשותף למאבק של תאגיד המזון באותם אנשים שאינם נוהגים לשלם על רכישותיהם, וזכותך להרגיש, מנגד, כי לאחר ששילמת בקופה את התמורה עבור הקניה ואספת את המוצרים שלך, לאף אחד אין שום זכות לעכב אותך, לפשפש בניירות שלך ולהטיל בך דופי ("בוא ותוכיח לי שלא גנבת את מה שאני רואה בעגלה שלך..."), לא משפטית ולא מוסרית, אני מחכה לצרכן "הנודניק" שיום אחד זה יימאס עליו והוא יחליט לקחת את זה לבית משפט..

מסכימה עם כל מילה שלך יגאל.

--
    עורכת דין יעל גיל, המשרד עוסק בדיני משפחה.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "בצוע חיפוש בכליך או בגופך ביציאה מחנות - האם מזכה בפיצויים?"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה