כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  חינוך

  מי אנחנו: אנשים שחושבים, שחינוך הוא מסע לאורך החיים המתקדם בקצב של פסע ועוד פסע. שכל יום נשיג מטרה קטנה נוספת, או לא. שכל יום של גילוי, חושף עוד עולמות חדשים שצריך לגלות. שחינוך, זה לא זבנג וגמרנו, שחינוך לא נגמר לעולם.   למה קהילה :כדי לרכז אנשים בעלי עניין תחת מטריה אחת,כדי לחשוב ביחד על חינוך,כדי למצוא את הכוחות הישנים והחדשים,כדי למצוא דרכים חדשות,כדי להבין מה יותר חשוב,כדי ליזום, כדי להציע, כדי להצליח, כדי להרוויח.   קהל היעד: מורים, ועוד אנשים מתחומי עניין שונים, שחושבים שהחינוך חשוב, וכל מי שמרגיש שהוא מוכן לתרום מכישוריו למען החינוך. את, אתה, אתם ואתן מוזמנים להצטרף לקהילה חדשה באכסניה הנעימה של הקפה.

  עבודה ולימודים

  פורום

  מערכת החינוך הציבורית

  זהו פורום העוסק במציאות של מערכת החינוך הציבורית בישראל.\r\nבפורום זה נעלה דיונים על:\r\nמטרות מערכת החינוך לעיתים אינן נהירות מספיק. \r\nהגדרות התפקיד של בעלי תפקידים במערכת החינוך. \r\nדילמות יומיומיות העומדות בפני העוסקים בחינוך.\r\nמערכת היחסים בין תלמידים, מורים והנהלת מערכת החינוך. \r\nשקיפות מערכת החינוך הציבורית בישראל.\r\nנושאים נוספים.\r\nבנוסף לכך ננסה להעלות הצעות , פתרונות למצבים שונים במערכת החינוך.

  חברים בקהילה (1899)

  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  rebosher
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נטלי חסין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נעם דימנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  Heda
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מאיר-מירב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מיכלי 63
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  בחירות לארגון המורים בפברואר, אך אין לי כל כך במי לבחור

  26/8/09 08:32
  2
  דרג את התוכן:
  2009-08-30 00:10:17
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ממיל ששלחה לי רוח חדשה בראשות דודי פרידמן, חששותי הולכים וגואים. פרידמן עושה רושם של בחור רציני, בעל כוונות טובות ותום לב, אבל רך מדי ותמים, במקרה הטוב, ובמקרה הרע מזדהה עם תרבותם של אנשי התקשורת ונערי האוצר.

  יש צורך ברה- אורגניזציה מקפת בארגון, שעיקרה שיטת קבלת ההחלטות משיטה אטוריטאטרית לשיטה השתתפותית ודמוקרטית. אני מפנטז על קיום גוף ביניים ייצוגי של מורים ומנהלים השותף בקבלת ההחלטות. כגוף ביניים ומתווך יוטל עליו להעביר תוצאות דיון והחלטה בכל חדר מורים לפני כל קבלת החלטה מהותית, כך שההחלטה על השביתה הבאה תהא עם רוח גבית של של רוב ציבור המורים.

  יחד עם זאת צריך איש חזק, חריף וממולח במקביל להיותו דמוקרט ומוסרי, שאת המלחמות עם האוצר לא ינהל ברטוריקה של החוג לחינוך ומשרדי הפרסום. והרי במייל שקיבלתי הוא מדווח על התיעצות עם אנשי תקשורת רבים, ואני קבלתי צמרמורת קלה בגופי. נראה לי שהוא יותר "דוברתי" במהותו, מוקסם מאנשי עסקים ותקשורת, וזה רע.
  משא ומתן עם האוצר לא מנהלים בשיטת מונטיסורי.

  יתרה מכך, רבים המורים החשים שבשל שיטת הבחירות הנוכחית לפיה רכז מחוזי של הארגון מעביר את קולות המורים, הרי שאין סיכוי להחליפו, באשר כולם אנשים שלו.

  אבל הדבר הכי גרוע זה להישאר אדישים
  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "בחירות לארגון המורים בפברואר, אך אין לי כל כך במי לבחור"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  26/8/09 10:41
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-26 10:41:05
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  ארגון המורים הוא ארגון שאילמלא נמצאה מילה אחרת היינו קוראים לו מושחת

  מנכ"ל הארגון כבר זכה לכל הקיטונות האפשריים אבל נאחז בקרנות המזבח

  באמצעות טובות הנאה לאנשי שלומו

  הוא גם שינה את התקנון כך שהוא יכול להיות יו"ר הארגון עד יום מותו

  אל תנסה

  חבל על הזמן שלך

  חופרי בזמנו ניסה ונפל קשה על התחת

  והוא היה באמת אדם על רמה

  26/8/09 16:09
  0
  דרג את התוכן:
  2009-08-27 00:17:08
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  תגובתו של דודי פרידמן למכתבי:

   

  שלום יאיר.
  ראשית, שמחתי מאוד לקרוא את דבריך. יש לי הרושם שאכפת לך מהארגון וממצבו ולעיתים אני מסתפק רק בכך. המצב הנתון היום הוא שלמורים רבים כלל לא אכפת ממצבם השפוף ומעתידם אשר לוט בערפל.
  אחת הסוגיות המרכזיות איתן אני נאלץ להתמודד היא התפיסה כי אני "רך מידי ותמים, בעל כוונות טובות ותום לב". ואודה בכך, שיתכן מאוד שאני אכן כזה. כוונותיי טובות, ואם היית שואל אותי לפני השביתה הגדולה על שאיפות פוליטיות כאלו או אחרות הייתי עונה לך שלא היו לי מעולם. עם זאת, הקמת תנועה שחברים בה אלפי מורים, סחיפה של בתי ספר וחדרי מורים שלמים, חיבור עם אנשי חינוך מובילים, יועצי שכר, אנשי תקשורת ועסקים - מוכיחה שכנראה יש לי את היכולת להנהיג את הארגון. נערי האוצר הם לאו דוקא "כרישי האוצר". בסופו של דבר מדובר באנשים אפילו צעירים ממני. לא צריך להיות רק כוחני בשביל להציל את ארגון המורים. צריך להיות מנהיג. צריך לדעת לקבל החלטות. צריך להיות בעל רוח של שיתוף פעולה וחשוב מכל, צריך להעזר באנשי מקצוע שיודעים את מלאכתם נאמנה. לא סתם ממנה ראש הממשלה אדם שינהל את המשא ומתן עבור שחררו של גלעד שליט, משום שראש הממשלה יודע שיש אנשים בעלי נסיון רב יותר במשא ומתן. גם אנחנו, כשנשב מול משרד האוצר והחינוך, נעזר בבעלי הנסיון.
  בנוגע לסוגיית התקשורת וההזדהות עם קהילת העסקים. כפי שכבר אמרתי, אנחנו מאמינים בשיתוף פעולה. אנו מאמינים שהדרך של בריחה משיתופי פעולה, הפכה אותנו המורים לקורבן האולטימטיבי, ש"כולם נגדנו" ולא הובילה אותנו עד כה לשום הישג. באיזה הישג יתהדר הארגון?
   אכן, נפגשנו עם אנשי עסקים שהחינוך קרוב לליבם. שמענו הערות על המצע. נפגשנו עם אנשי תקשורת ובראשם משרד "ארד תקשורת" של איל ארד, אשר אימץ אותנו ללא כל תמורה. גם מהם גיבשנו המלצות. אבל כל אלו היו הערות על מצע שנכתב ע"י המורים. גם אתה, אם אתה מכותב למיילים שלנו, הזומנת לדיונים ולכתיבת מצע זה במייל אשר שלחנו לפני כמה חודשים. עשרות המורים שנענו ליוזמה והגיעו לסמינר בן יומיים עבדו מבוקר עד ערב עד שהצליחו לגבש מסמך איתו הם מזדהים ובו אנו מאמינים. החזון והעקרונות של רוח חדשה נכתבו על ידי מורים, בשביל מורים. בשום מערכת לא ניתן לשתף את כלל הציבור בקבלת החלטות, כפי שאתה מציין, אבל לשתף את חברי המועצה(47), או את חברי הועידה (הנציגים הבית ספריים, כ550) - זה בהחלט משהו שאנו כותבים בתוכנית שלנו. אנו מתכוונים להפוך את הארגון לדמוקרטי, לארגון המתנהל ביושר ולשנות את שיטת הבחירות לכזו המאפשרת לכל מורה להצביע - ולהשפיע. אני מבטיח לך שעם תמיכת המורים מהשטח שיש לנו כיום, ובוודאי לאחר שנזכה, אם נחליט להשבית את המערכת הרי זו תהיה השבתה הרבה יותר כואבת . להזכירך, שביתה של חודשיים ובסופה שום הישג מהותי. מי מאנשי האוצר, החינוך, הממשלה או התקשורת יתייחס ברצינות לארגון המורים? פצצת האטום שלנו הוטלה, אבל שום דבר לא הושג לאחריה.
  ולסוגיה האחרונה שהעלת - הבחירות. בדיוק לשם כך אנו מנהלים משפט כנגד הארגון. אנו דורשים מפקח אובייקטיבי על הבחירות ואת פנקס הבוחרים. שתי דרישות אלמנטריות בשביל להתמודד בבחירות. כמובן שהארגון מסרב לתת לנו. אך כל המשפטנים איתם אנו מתייעצים סבורים שהדרישות הללו יענו לבסוף, אם לא ע"י בית הדין הפנימי של הארגון אז ע"י בית משפט חיצוני. כל זאת לצד התביעה לסלק אותי מהארגון ומההתמודדות. מפקח אובייקטיבי לא יאפשר רמאות כזו או אחרת.
  כך או כך, אני מבטיח לך שאנחנו ננצח. "לא בגלל הכוח רק בגלל הרוח". הרעיון העומד מאחורי "רוח חדשה בארגון המורים" חזק מכל שחיתות כזו או אחרת. אלפי המורים התומכים בנו היום לא מאפשרים לי לחשוב אחרת. אנו עובדים בצורה שיטתית ויעילה וכמות התומכים בנו עולה מיום ליום. בסופו של דבר בחירות מנצחים כי יש לך קול אחד יותר מליריב שלך. אני מאמין שיהיו לנו הרבה קולות כאלו.
  אני מקווה שעניתי לך על שאלותיך וכעת תוכל לתמוך בנו בלב שלם. אשמח לשמוע את דעתך בכל מקרה.
  "אבל הדבר הכי גרוע זה להישאר אדישים". יאיר, היינו אדישים יותר מידי זמן. לא הגיע הזמן לשים לזה סוף?
  תודה,
  דודי. 

  -- 

  תנועת "רוח חדשה"בארגון המורים

  דודי פרידמן- 050-2028025
  יו"ר התנועה ומתמודד לראשות ארגון המורים
  29/8/09 01:55
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-29 01:55:54
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  לדודי

  למיטב ידיעתי, ולאחר שקראתי ציטוטים מפסקי דין של בתי משפט,

  נחפזתם לפנות אל בתי המשפט, בטרם מיציתם הליכים בארגון עצמו, ואף חזרתם והטרחתם פעמיים את השופטת נאור בעניין (עליון), כמו גם את המחוזי..

  כמחנכים אתם ודאי מודעים למשמעות של הטרחת בתי-משפט ללא הצדקה.

  אז אולי באמת נועצתם ונפגשתם יותר מדי עם הקשת הרחבה של "בעלי עניין" שמוזכרים בתשובתך,

  ואולי אתם מושפעים מיותר מדי יועצים, ואולי חוסר נסיונכם מקשה עליכם להבדיל בין יעוץ ליעוץ, ואולי בסוף תמצאו עצמם כלי שמשמש למטרות שאינן לעניין.

  צריך לקוות שתשובתך לא נוסחה באחד ממשרדי היעוץ).

  כתנועה פוליטית אותנטית (ואתם תנועה פוליטית לכל דבר ועניין, גם כאשר אתם פועלים באיגוד מקצועי),

  די מוזרות ההתקשרויות והמגעים שאתה מתאר. זה לא יפסק אחרי הבחירות, אם תיבחרו, אלא רק יתעצם.

  גישה פוזיטיבית, ואייל ארד?

  אכן השואל למעלה מעלה שאלה רצינית וחששות מוצדקים.

  נעמי

   

  29/8/09 17:54
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-29 17:54:03
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  לדודי

  שכחתי לציין שאני מורה לשעבר (אזרחות בין השאר).

  אין ולא היה לי קשר מעולם לרן ארז ו/או לעסקנים סביבו.

  אין לי עניין במועמד זה או אחר לראשות ארגון המורים.

  יש לי כן עניין בארגון מורים עצמאי, חזק מעודכן ודמוקראטי.

   

  מתוך תשובתך: "נפגשנו עם אנשי תקשורת ובראשם משרד "ארד תקשורת" של אייל ארד אשר אימץ אותנו     ל ל א    ת מ ו ר ה"!

   

  אימוץ ללא תמורה איננו "שיתוף פעולה".

  מאחר שיש לכם כל כך הרבה יועצים משפטיים (גם הם ללא תמורה?) מוזר שלא הזהירו אתכם שהאימוץ הזה ללא תמורה עלול להיות נגוע בחשד לשוחד.

   

  ממתי יש לאייל עניין בארגון עובדים בכלל ובארגון המורים בפרט? מה זה עניינו להתערב בבחירות פנימיות בארגון  מקצועי ללא תמורה?

  ומה פירוש האימוץ כאן?

  האם אייל ארד מתנגד נמרץ לאופק חדש? זו המוטיבציה שלו?

  עלינא כמאן?


  אתה מעיד על חוסר נסיון, ואכן נסיון יכול לעזור בפיתוח חושים פוליטיים אבל איננו הכרחי.

  חושים פוליטיים בריאים מחייבים לכל הפחות ספקנות בריאה כלפי "האימוץ הזה ללא תמורה".

   

  אם נוסיף על זה מגעים עם תעשיינים שלא ברור מה האינטרס שלהם, התמונה העולה בפני כל אדם שמבין דבר או שניים בפוליטיקה ובמקצוע אזרחות  -   ההורים המאמצים הללו מעוניינים להבטיח שאתה תהיה המועמד היחידי מול רן ארז. זו התמורה שלהם, חביבי.

   

  דבר אחד זה כשארגון כארגון מחליט עם מי הוא משתף פעולה, כמה שיתוף פעולה ובאילו תנאים.

   

  דבר אחר לגמרי זה כשתנועה שהולכת לבחירות, ועדיין לא זכתה, והמועמד מטעמה, מערבים גורמים עסקיים בהליך הבחירות, ללא תמורה.

   

  עצם העובדה שצריך להסביר לך את המובן מאליו מעוררת השתאות.

   

  אם אכן אלפי מורים הצטרפו אליך והם אינם חשים בבעיתייות  המובנת מאליה, יתכן ויש לנו כאן הסבר לאחת הסיבות החשובות להדרדרות החינוך.

   

  ביחס לניסוח המצע - ראינו כבר מצעים בחיינו, וראינו איך הם ננעלים במגרה וזכרם לא נודע.

   

  ויתכן שאתם בעצם לא כל כך תמימים, גם זאת אפשרות.

   

  נעמי

   

  29/8/09 23:15
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-29 23:15:38
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: חון 2009-08-29 17:54:03

  לדודי

  שכחתי לציין שאני מורה לשעבר (אזרחות בין השאר).

  אין ולא היה לי קשר מעולם לרן ארז ו/או לעסקנים סביבו.

  אין לי עניין במועמד זה או אחר לראשות ארגון המורים.

  יש לי כן עניין בארגון מורים עצמאי, חזק מעודכן ודמוקראטי.

   

  מתוך תשובתך: "נפגשנו עם אנשי תקשורת ובראשם משרד "ארד תקשורת" של אייל ארד אשר אימץ אותנו     ל ל א    ת מ ו ר ה"!

   

  אימוץ ללא תמורה איננו "שיתוף פעולה".

  מאחר שיש לכם כל כך הרבה יועצים משפטיים (גם הם ללא תמורה?) מוזר שלא הזהירו אתכם שהאימוץ הזה ללא תמורה עלול להיות נגוע בחשד לשוחד.

   

  ממתי יש לאייל עניין בארגון עובדים בכלל ובארגון המורים בפרט? מה זה עניינו להתערב בבחירות פנימיות בארגון  מקצועי ללא תמורה?

  ומה פירוש האימוץ כאן?

  האם אייל ארד מתנגד נמרץ לאופק חדש? זו המוטיבציה שלו?

  עלינא כמאן?


  אתה מעיד על חוסר נסיון, ואכן נסיון יכול לעזור בפיתוח חושים פוליטיים אבל איננו הכרחי.

  חושים פוליטיים בריאים מחייבים לכל הפחות ספקנות בריאה כלפי "האימוץ הזה ללא תמורה".

   

  אם נוסיף על זה מגעים עם תעשיינים שלא ברור מה האינטרס שלהם, התמונה העולה בפני כל אדם שמבין דבר או שניים בפוליטיקה ובמקצוע אזרחות  -   ההורים המאמצים הללו מעוניינים להבטיח שאתה תהיה המועמד היחידי מול רן ארז. זו התמורה שלהם, חביבי.

   

  דבר אחד זה כשארגון כארגון מחליט עם מי הוא משתף פעולה, כמה שיתוף פעולה ובאילו תנאים.

   

  דבר אחר לגמרי זה כשתנועה שהולכת לבחירות, ועדיין לא זכתה, והמועמד מטעמה, מערבים גורמים עסקיים בהליך הבחירות, ללא תמורה.

   

  עצם העובדה שצריך להסביר לך את המובן מאליו מעוררת השתאות.

   

  אם אכן אלפי מורים הצטרפו אליך והם אינם חשים בבעיתייות  המובנת מאליה, יתכן ויש לנו כאן הסבר לאחת הסיבות החשובות להדרדרות החינוך.

   

  ביחס לניסוח המצע - ראינו כבר מצעים בחיינו, וראינו איך הם ננעלים במגרה וזכרם לא נודע.

   

  ויתכן שאתם בעצם לא כל כך תמימים, גם זאת אפשרות.

   

  נעמי

   

  שלום נעמי

  לא לחינם הרבה מאלה שמגיבים הם בעילום שם

  כי הארגון שאת אומרת שאינך משתייכת למנהליו בדרך כלל מאוד נקמני למתנגדיו

  מה שכתבת מעיד לדעתי ותתקני אותי אם אני טועה על כתבה מושתלת במסווה של מישהי חסרת עניין

  כי כחסרת עניין לא היית טורחת לענות על דבר דבר בכתיבתו

  צר לי שרן ארז פונה אפילו לנתיבים אלה כדי להשמיץ יריבים  

   

   

  30/8/09 00:10
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-30 00:10:17
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  למעיר האחרון.

  תגובה צפויה, לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.

   

  כרגיל בסגנון הזה,  מי שמגיב לגופו של עניין (במקרה הזה אני), הוא המושמץ כסוטה מהנורמה הראויה.

   לפי המעיר האחרון - התייחסות עניינית מפורטת, שימו לב, דווקא היא משמשת נימוק להוכחת התנהגות לא ראויה.

   

  ישפטו הקוראים.

   

  נעמי

  (דרך אגב-  שמי כתובתי, מס. הטלפון של ומס. תז. שלי, לא יאמרו לך דבר).

  ומהנסיון- קל יותר להגיב לגופו של אדם, במקום לגופו של עניין, ככל שיש עליו יותר פרטים.

   

   

   

   

   

   

     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "בחירות לארגון המורים בפברואר, אך אין לי כל כך במי לבחור"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה