כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אימון אישי (coaching)

העתידן אלווין טופלר מסביר בספרו "הלם העתיד" תובנה מהפכנית לזמנה לפיה העתיד צופן בחובו שינויים רבים ומהירים שאנשים רבים מתקשים ויתקשו להתמודד איתם, יותר מידי שינויים בפרק זמן קצר מידי. ייתכן ואימון הוא ה"טרנד" החם וייתכן שאימון מהווה תשובה לקצב השינויים ההולך וגובר, תשובה למצב החברתי ולאורך החיים שהכתיבה לנו ההתפתחות המדעית. קהילת Coaching היא המקום לדון בסוגיות שונות, להתפתח, ללמוד, לחקור ולהנות.

יזמות ועסקים

פורום

אימון אישי

אימון אישי

חברים בקהילה (4556)

לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    קלרה הקדושה*
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    esty.d
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אבישי ל.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מוטליס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אודי70
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אחר40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסתר רבקה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מפלצות המאדים שבתוכנו

20/9/09 07:40
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-20 07:40:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: מירב מאמנת לחיים 2009-09-13 19:35:10

מי למעשה מחליט מתי בחירה באורח חיים זה או אחר הוא נכון או לא נכון? 

יש אנשים הנשארים במקום בו חלקנו לא היינו נשארים, יש מצבים שעבורנו הם משפילים ועבור אחרים לא, יש מי המוכן לצאת אל המקום ה"לא בטוח" ולהסתכן ויש מי שלא. מי מחליט מי אמיץ ומי לא ולפי איזה קנה מידה?

אולי יש מי שיש לו מה ללמוד במקום בו הוא נמצא ומוקדם עבורו להמשיך. אפשרות?

אז גם אם נעלים עין מהשיפוטיות בדיון, אני מבקשת להסכים עם המסטר: אפשר לעזור למי שמבקש לעזור לעצמו, למי שבוחר במציאות השונה לקיימת עבורו, למי שקץ בקיים. חיים שלהם. בחירה שלהם.

איזה מזל שאת מאמנת אישית. באמת מיותר ללמוד פסיכולוגיה, כל החוכמה של החיים מצויה בידייך בלתי החלטי

3/10/09 16:39
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-03 16:39:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שלום לכולם

אינני מאמנת וגם לא מטפלת מכל סוג שהוא. יחד עם זאת בעבודתי וגם בחיי הפרטיים אני פוגשת ילדים שרע להם.

לא תמיד הם רוצים לשנות את מצבם כי יש בטחון במוכר, גם אם הוא רע, בטחון שאינו קיים בשינוי שמטבעו יוצר אי וודאות. 

במקרים רבים ילדים "בעייתיים" ו"רעים" אינם יודעים מה גורם להם להיות כאלה. מתגובות החברה הם למדו שכאלה הם ולכך התרגלו. ברור להם שכדי להיות אחרים יהיה עליהם לוותר על נתח כלשהו מאישיותם. אולם הם אינם יודעים מהו אותו נתח אישיותי שעליו הם יצטרכו לוותר, אם בכלל ניתן לוותר על הנתח הזה.  האפשרות של ויתור ושינוי המצב היא אפשרות מאיימת ומפחידה מאין כמוה. בוודאי שהבטחון שנותנת הוודאות חשוב עוד יותר למי שממילא רע לו והוא חושש להרע את מצבו עוד יותר. 

מתוך הדברים שאני רואה, ברור לי שרבים מאותם ילדים (ומן הסתם גם מבוגרים רק שאין לי בסיס לומר עליהם דבר) חיים בתחושה שיש בהם משהו נורא שאינו ניתן לשינוי. משהו אימתני ומפחיד שעושה אותם "בעייתיים" . מאחר שבמקרים רבים הם לא יודעים מהו הדבר שגורם להם להתנהג כפי שהם מתנהגים, הרי שהם פוחדים לבחון את הסוגיה הזאת.  כל מה שנותר להם לעשות הוא לוותר מראש, או להוכיח שהם הכי טובים בלהיות בעייתיים - כי כל אחד צריך להיות הכי טוב במשהו. אם ממילא נסגרה בפניהם כל אפשרות להתקבל בעיני החברה כחיוביים הרי שעליהם להצטיין בלהיות בעייתיים או פשוט להשלים עם המצב ולהגשים את ציפיות החברה (ולעיתים אף לאמץ אותן).

מה שליאור מציע כאן הוא, בעיני, מתנה לחיים. אם אפשר להגיע עם ילד שמוגדר על ידי החברה כ"בעייתי" למצב שבו הוא אוזר אומץ לבחון ולגלות מהו המניע להתנהגות שלו - הרי שלרוב מסתבר שהשד הבלתי ידוע הזה, שהוא צריך להתמודד איתו לחיות אתו, הוא משהו מובן, מובחן וניתן לשליטה.  אי הוודאות נעשית פחות מאיימת ומפחידה. אם הוא מבין מהו הדבר שעליו הוא צריך לוותר לרוב הוא מגלה שזהו נתח מהאישיות שניתן לוותר עליו ו"להישאר בחיים". אבל בשביל להגיע לשם הוא צריך להתגבר על הפחד להתחיל בתהליך. 

זאת לא הפעם הראשונה שבה אני נתקלת בכושר ההבחנה והניתוח הנדירים שלך ליאור. היכולת שלך לראות לתוך האדם מעבר לביטויי ההתנהגות החיצוניים שלו ומתוך כבוד מלא לאדם באשר הוא אדם להושיט לו יד וללכת איתו צעד אחר צעד, לתמוך בו ברגעי הנפילה ולהצביע עבורו על נקודות הכוח וההצלחה - היא יכולת נדירה. אני מברכת על היכולת הזאת שלך ועל הנכונות שלך לחלוק אותה עם כל מי שמוכן לאפשר לך ללכת איתו את כברת הדרך הזאת. בגישה שלך טמון זרע של שינוי עמוק, וכמו כל שינוי - תמיד הוא מעורר חששות. הלוואי שאנחנו כחברה נוכל להכיר בפחדים שמניעים אותנו, להתגבר עליהם ולפנות לדרכים חדשות שיהיו טובות יותר לנו ולסביבת חיינו כולה. 

תודה לכל מי שהגיע עד כאן

חג שמח ושנה טובה

דליה

14/4/10 22:29
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-04-14 22:29:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: מ.י.כ.ל. 2009-09-17 11:06:26

המצב הזה שתיארת, לגבי אלה הפוחדים, שהם גם פוחדים אח"כ משינוי,

נוצר קודם כל מכך שהאמיצים נכחדו, ונותרו הפחדנים והצייתניים.

ובאמת, אחת הבעיות הקשות, היא לדעת האם הפחד רלבנטי לצורכי הישרדות או שכבר לא.

במקרה זה, אפשר להיעזר באחר שבא מבחוץ, והוא יכול לזהות אם זה רלבנטי או לא.

גם אצלך, ליאור, תיארת כיצד התמודדת עם הפאדיחות, ולולא היית נוהג כך (או באופן אחר שמאפשר לך לצאת מזה)

החבר'ה היו גומרים אותך לגמרי...

הסיפור שהצגת לגבי העולם שלמטה (לא קראתי אותו) מזכיר לי את האליגוריה המופלאה של ריצ'ארד אדאמס "גבעת ווטרשיפ".

שם קומץ ארנבים שמאמינים לארנב נבואי על היחרבות הארנביה העתידה להתרחש, מחליטים לברוח ולהקים ארנביה חדשה הרחק.

בדרכם הם פוגשים בארנביה משונה המעוררת בהם חלחלה.

רק לאחר היכרות, הם מבינים שהארנבים מפוטמים ע"י אדם, שהם חלק מחוות גידול בשר ארנבים, ונסים משם.

הארנבים המוזרים, מכחישים את מצבם, חיים בפחד גדול, ולא יודעים מי ימות ומתי.

בעצם פחדם הגדול והפחד מאובדן יקיריהם, הם נמנעים מלאהוב זה את זה. 

תודה מיכל,

על גבעת ווטרשפי שמעתי הרבה, ובקרוב אקרא אותו.

--
    ליאור דגן - למידה בראייה אחרת
    www.liordagan.com
    12/6/10 12:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-06-12 12:55:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דליה - 2009-10-03 16:39:54

במקרים רבים ילדים "בעייתיים" ו"רעים" אינם יודעים מה גורם להם להיות כאלה. מתגובות החברה הם למדו שכאלה הם ולכך התרגלו. ברור להם שכדי להיות אחרים יהיה עליהם לוותר על נתח כלשהו מאישיותם. אולם הם אינם יודעים מהו אותו נתח אישיותי שעליו הם יצטרכו לוותר, אם בכלל ניתן לוותר על הנתח הזה.  האפשרות של ויתור ושינוי המצב היא אפשרות מאיימת ומפחידה מאין כמוה. בוודאי שהבטחון שנותנת הוודאות חשוב עוד יותר למי שממילא רע לו והוא חושש להרע את מצבו עוד יותר. 

מתוך הדברים שאני רואה, ברור לי שרבים מאותם ילדים (ומן הסתם גם מבוגרים רק שאין לי בסיס לומר עליהם דבר) חיים בתחושה שיש בהם משהו נורא שאינו ניתן לשינוי. משהו אימתני ומפחיד שעושה אותם "בעייתיים" . מאחר שבמקרים רבים הם לא יודעים מהו הדבר שגורם להם להתנהג כפי שהם מתנהגים, הרי שהם פוחדים לבחון את הסוגיה הזאת.  כל מה שנותר להם לעשות הוא לוותר מראש, או להוכיח שהם הכי טובים בלהיות בעייתיים - כי כל אחד צריך להיות הכי טוב במשהו. אם ממילא נסגרה בפניהם כל אפשרות להתקבל בעיני החברה כחיוביים הרי שעליהם להצטיין בלהיות בעייתיים או פשוט להשלים עם המצב ולהגשים את ציפיות החברה (ולעיתים אף לאמץ אותן).

תודה דליה על תגובתך,

בחרתי לצטט מתוכה את הדברים שלעיל,

מכיוון שזהו המפתח להבנה, ומכאן אפשר להתחיל את תהליך השינוי, ליתר דיוק - תהליך השבת האדם להיות מי שהוא באמת.

--
    www.liordagan.com
    13/6/10 01:08
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-06-13 01:08:43
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כמו תמיד הכי טוב זה לחזור הביתה

--
    צימר בירושלים,צימר רומנטי, צימר יוקרתי, צימר ירושלים של זהב
    13/6/10 07:45
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-06-13 07:45:42
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תודה, ליאור, על דיון מרתק ביותר.

גם התובנות וגם התגובות...

:-)

14/8/10 22:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-08-14 22:30:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עיניים עצומות לרווחה 2010-06-13 07:45:42

תודה, ליאור, על דיון מרתק ביותר.

גם התובנות וגם התגובות...

:-)

ותודה גם לך

--
    www.liordagan.com

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "מפלצות המאדים שבתוכנו"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה