כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  עסקי אמנות

  ברוכים הבאים לקהילת "עסקי אמנות".   כאן נפגשים העולמות של היוצרים ושל צרכני האמנות . מדברים על אמנות, על הכוחות המניעים את שוק האמנות, על אמנות וכסף.   אתם מוזמנים להתעדכן, ללמוד, ללמד ובעיקר ליהנות.                      חברים חדשים - נא לקרוא תחילה את נהלי הקהילה. תודה.

  אמנות ובמה

  חברים בקהילה (3832)

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  forte nina
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוסי בר-אל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yelamma
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  איפור מקצועי !
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמיניית ווקאל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  77777777
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עמי100
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  Hanna Watts
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צבע השרב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  friend :)
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מה קורה השבוע 18-24 לאוקטובר 2009

  17/10/09 17:40
  0
  דרג את התוכן:
  2009-10-23 11:16:36
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ספרו פרטים

   

  לבאי הקהילה הטריים, זהו השרשור היחיד בו ניתן ורצוי לספר על אירועי אמנות שאתם משתתפים בהם ומתרחשים בשבוע הנתון לעיל, או כל אירוע אמנות אחר המתרחש השבוע ורציתם לספר עליו.

   

  שבוע טוב

   

  עדן

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מה קורה השבוע 18-24 לאוקטובר 2009"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  17/10/09 17:55
  5
  דרג את התוכן:
  2009-10-17 18:05:40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  תרבות עכשווית בחיפה - הפריפריה היא מרכז 
   

  האגף - גלריה לאמנות מציגה תערוכה קבוצתית מעט   

  תערוכת הפתיחה של האגף גלריה לאמנות בהשתתפות האמנים מקימי הגלריה: איריס סינטרה, בעז נוי, דיאנה פיאטוב, טליה סיון, ליבי קסל, עידו מרקוס ושחר סיון.


  הקמת האגף נועדה לארח אמנות. בגלריה יוצגו בעיקר תערוכות אמנות קבוצתיות ותערוכות יחיד של אמנים ואוצרים אורחים. העיר התחתית בחיפה משמשת כבסיס רעיוני רחב ליצירה ולעשייה ומכנסת אליה יוצרים ואמנים. גלריית האגף הינה יוזמה של מספר אמנים החיים ופועלים ברחוב הנמל, כוונת המקימים היא לפעול כמקום אמנות המארח אמנים, אוהבי אמנות, וקהל רחב. התערוכה הראשונה של הגלריה- מעט, תתמודד עם השאלה איך מחברים יחד שבעה אמנים למעט אחד. שחר סיון, אוצר התערוכה, ביקש לחפש אחר המיתר הבסיסי של כל אמן. כמו בארוחת טעימות, להרכיב חוויה אחת מכמה טעמים, ציטוטים. בתערוכה עבודות במדיומים שונים: ציור, רישום, צילום ומיצב.

   

  תערוכת הפתיחה תיפתח ב22/10 בהשתתפות האמנים מקימי הגלריה: איריס סינטרה, בעז נוי, דיאנה פיאטוב, טליה סיון, ליבי קסל, עידו מרקוס ושחר סיון, אוצר התערוכה.

   


  הפתיחה ביום חמישי 22/10 בשעה 20:00


  משך התערוכה 22/10-3/12


  הגלריה ממוקמת ברחוב הנמל 51, עיר תחתית חיפה

  שעות פתיחה: יום ג'  16:00-19:00  שישי ושבת  11:00-14:00

  טלפון :04-8669463  מייל : thewinggallery@netvision.net.il  

   
   -------------------------------
  ציטוטים על מעט

  שתי עבודות קטנות נעשו בחטף, תוצאה של התרשמות חד פעמית מהעיר - באמצעות הנחת מספר כתמי צבע מהירים.
  הטבע הדומם היה מונח שבוע שלם מול העיניים שלי. היה בו משהו כל-כך פשוט, ישיר, ויפה לכן בחרתי בקומפוזיציה ישירה מיידית ומרכזית - ואופן ביטוי רגשי אשר מתייחס אל האור המונח על העצמים וקורן מהם אל עיני. בעז נוי

  רישום קשקוש שלא זרקתי מחיבה ולאחר שנתיים מסגרתי אותו ואני רואה בו אותי. בשבילי מעט הוא ההיפוך- טעם או אולי טעימה קטנה, או חלק קטן כל כך - מיקרוסקופי כמו אטום ולכן גדול כמו היקום. עידו מרקוס
   
  התרשמות קצרה ומהירה, מעט זה הדרך שאני ניגשת איתה לעבודה, ללא ציפיות ומנסה להעביר את מה שאני רואה ומרגישה, עובדת בצורה ישירה וללא כוונות או עבודת הכנה. לכן העבודות האלו הן קטנות, קל יותר לחטוף קרטון או נייר, לא להתחייב ולהסתכל על זה כאל study. בסוף לפעמים יוצאת מזה גם עבודה.  
  בעבודה מסיני החומרים נאספו ממה שנמצא: מקלות ענפים מיובשים, שאריות בד מגולגלות, חתיכות יבשות מעץ תמר שהיה גם כר לראשי וחול. מתוך מה שיש, צירפתי והדבקתי חתיכה ועוד חתיכה מהחושה ומחוף הים בסיני. איריס סינטרה

  My drawings happen in between thoughts, or while I worry, dream, talk or remember. They are mostly unplanned subconscious expressions and meditations that only after completion begin to reveal their meaning.
  דיאנה פיאטוב

  מעט זה כשאין לי ברירה אלא לעבד את החיים, את שנגלה בפני דרך המצלמה. כי החיים מרגישים לי יותר דרכה. יפים יותר וכואבים יותר ומצחיקים יותר. זה לא התיעוד, זהו רגע הצילום שמחזק את שקורה, זה האקט לא התוצאה. הדימוי הוא תוצר הלוואי. וזה ביני לבינה.  זה כשהיא משתפת איתי פעולה. כשהמצלמה היא אישיות נוספת בתוכי שמגיחה לפעמים. אף פעם לא  חשבתי שיהיה ככה אבל לפעמים אני מרגישה שהיא חלק מהגוף ושאני לא שלמה בלעדיה . ליבי קסל


  חבל לי שמה שאני עושה הוא מעט. לא מעט בפני עצמו, אלא בקשר עם דברים אחרים, הוא מעט מתוך המציאות שרובה הגדול חומק ממני. כלומר, מאז שאני מציירת ברור לי שאני מנסה לראות דברים דרך איזה פילטר, שחלק מהזמן הוא עדשה שמגדילה או מדייקת, אך לרוב הוא משמש כהתרחקות מהסצנה האמיתית. תוך כדי המיון המעט סגפני הזה של "מה לתפוס" נראה לי שאני מצליחה לפעמים להגיע אל "מה שרציתי באמת" – מיצוי המציאות שטוב לי לקחת באותו הרגע, אפשר אולי לקרוא לזה אוטופיה. אני חושבת שאמנות היא מעט, כפי שאני חושבת שאיסוף בולים או צחצוח שיניים הם מעט. טליה סיון

  מהו המעט הזה שדי בו להיקרא מעשה אמנות. הרי בסופו של דבר האמנות היא צנועה ביותר, כמה מחוות, ניסיונות נפל לחלום בציבור ואז במבט קרוב, מתגלה איזו ליבה פועמת ה"מה שרציתי באמת". עידו מרקוס מדבר על "ההיפוך- טעם", חלק כל כך קטן, מיקרוסקופי כמו אטום ולכן גדול כמו היקום. וכל אדם הוא יקום שלם, אז איך מחברים יחדיו שבעה אנשים, שבעה מקורות לרפלקציה אחת של החלום - למעט אחד. המעט הוא הבלתי נמנע, החיפוש אחרי המיתר הבסיסי של כל אחד, מעבר לציפיות האישיות, לכוונות ולחששות מהעבודה. זוהי תערוכה קטנה שלנו לעצמנו. הגלריה פתוחה וכל אחד מוזמן לבוא ולקחת את המעט שהוא צריך . ART FOR ALL - שחר סיון

  על האמנים

  את התערוכה אוצר שחר סיון 32, נולד בירושלים למד בבצלאל במגמת אמנות ולאחר מכן אצל לאוניד בלקלב ובסדנא הירושלמית לציור ורישום של ישראל הירשברג. תחומי עבודתו נעים בין ציור לפיסול, בין טבחות להוראת אמנות ופעילות תרבותית בסטודיו "נמלה חיפה" שהוקם לפני כשלוש שנים בעיר התחתית. חבר בקבוצת בלוק החיפאית המשלבת עבודה על פרויקטים במדיות שונות.

  איריס סינטרה 34, ילידת ירושלים בוגרת בצלאל במחלקה לאדריכלות שהמשיכה לאחר מכן ללימודי ציור ב Art Student's League ניו יורק. ציירת עוסקת בציור ובטכניקות מעורבות.

  בעז נוי 36, צייר, נולד בחיפה, למד ציור אצל סבינה מנדל ואדריכלות בבצלאל. יחד עם איריס סינטרה בת זוגו חברים בקבוצת הציירים "כובע נזיר", מנהלים במשותף סטודיו לציור ברחוב הנמל ועוסקים בהוראה.

  דיאנה פיאטוב 33, אמנית. נולדה בבריה"מ, גדלה בארה"ב ועלתה לישראל לפני כשנה. למדה בבוסטון ב-  MassArtעוסקת בהוראת אמנות ואנגלית.חיה ויוצרת בסטודיו בחיפה, בעיר התחתית.

  טליה סיון 19, ציירת חיפאית המציגה כעת בברלין. עבודתה מתמקדת בעיקר בפורטרטים של אנשים המוכרים לה היטב. כמו כן עוסקת באיור ובעבודות קומיקס.

  ליבי קסל 26, סטודנטית שנה ד' במחלקה לצילום בויצו חיפה. עובדת בעיקר עם מצלמות אנלוגיות. מזה כשנה מצלמת את חייה שלה ואת ההתרחשות התרבותית בעיר התחתית בחיפה.

  עידו מרקוס 30, בוגר המדרשה עם רקע לימודי מה-School of Visual Arts  ניו יורק, עובד בעיקר על מיצבים הבנויים מרישומים, ציורים וצילומים.

   
  הגלריה הוקמה בשיתוף עם צבי פטרקובסקי, מוסיקאי ושחקן תיאטרון. לכן מתוכננים ערבי אמנות ומוסיקה משותפים. הגלריה תהיה פתוחה למשך 3 ימים בשבוע. לאחר התערוכה בנושא מעט, תוצג תערוכת יחיד של הצלם יובל חי.
   


  --
  אין האור ניכר כי אם מתוך החושך
  www.edenorion.com
  17/10/09 22:38
  1
  דרג את התוכן:
  2009-10-17 22:43:42
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

   

   

   

   

   

  אני מעבירה הזמנה שאני מקבלת מאמן מרמלה , אני מאז תקופת המלחמה מקבלת ממנו כל הזמן אימלים .

  http://www.artwfg.ps/shareef.htm

  Attached files:
  קובץ מספר 1 (jpg)

  --
  עמילי גלבמן
  18/10/09 00:01
  3
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-10-18 00:01:59
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מארה"ב, וושינגטון, לגבעתיים...התערוכה הנודדת "אמנות הפיוס", המציגה 62 לוחות שש בש מעובדים על ידי אמנים ישראליים בני דורות שונים העוסקים במדיות שונות, תיפתח בגלריה העירונית על שם יוסף ויסמן שבגבעתיים ב- 14 לאוקטובר. את התערוכה אצרו והפיקו איילת אמוראי-בירן ודורון פולק. התערוכה הנודדת "אמנות הפיוס", המציגה 62 לוחות שש בש מעובדים על ידי אמנים ישראליים בני דורות שונים העוסקים במדיות שונות, תיפתח בגלריה העירונית על שם יוסף ויסמן שבגבעתיים ב- 14 לאוקטובר באירוע חגיגי בהשתתפות ראש העיר, מר ראובן בן שחר. התערוכה שאצרו והפיקו איילת אמוראי-בירן ודורון פולק במקור לכבוד יום העצמאות ה- 60 של מדינת ישראל, כבר הוצגה בספרייה הציבורית בוושינגטון די סי ובמקומות נוספים בארצות הברית בעזרת ארגון בני ברית, שגרירות ישראל בוושינגטון ואתר השש בש Play65. בין המשתתפים בתערוכה: אנטון בידרמן, אסתי דרורי, הדס לוי, חיה גרץ רן, אילנה זחובל, ישראל קנטור, יהושע גריפית ואחרים.
  הבחירה בלוחות שש בש כמצע לעבודות האמנות המופיעות בתערוכה הנקראת "אמנות הפיוס" ובאה לציין את יום הולדתה ה- 60 של מדינת ישראל אינה מקרית; "משחק השש בש מסמל את הרצון לפיוס והבנה בין יריבים", כותבים אוצרי התערוכה בקטלוג התערוכה, משחק השש בש, אחת מפעילויות הפנאי החביבות על תושבי המזרח התיכון, גם מסמל את הסיכוי למפגש תרבותי ויצירתי בינינו ובין העמים השוכנים מסביבנו. האמנים המשתתפים בתערוכה, ברובם בחרו שלא להתעלם מהסמליות הזו, אך כל אחד מהם לקח אותה למקומות שונים.
  וגם אני שם... http://backgammonart.org/  
  Attached files:
  קובץ מספר 1 (jpg)
  קובץ מספר 2 (jpg)

  --
  דר. אנטון בידרמן,
  18/10/09 07:24
  6
  דרג את התוכן:
  2009-10-18 19:33:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שיח גלריה בתערוכה 

   UNMASK and more

  Gallery meeting

   

   

  יום חמישי 22.10.09 בשעה 19.30. גלריית יד לבנים, רח' מעלה הבנים, רמת גן

   

  לפני סיום - לא לפספס. 


  --
  Art is anything you can get away with. Fly.
  19/10/09 10:09
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-10-19 10:09:07
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  קורס צילום חד-יומי חינם!

  במסגרת פילוט לקורס שישלב צילום עם נוף אנושי וישראלי,

  פרטים פה -

  ביום שלישי (מחר 20/9) בכוונתנו לצאת לסיור צילום בנווה צדק בת"א, הסיור יתקיים במסגרת של פיילוט לקורס צילום שטח והוא אינו בתשלום כלשהו מלבד כניסה לבית הצייר גוטמן ולבית רוקח (לא ודאי) , הסיור יתחיל בשעה 09:00 בכל בו שלום, ויכלול שילוב בין הדרכת צילום , וכן הדרכת אתרים מפי, משך הסיור מספר שעות וכנראה נסיים בכיוון השעה 14:00. 

  ההרשמה מוגבלת לעשרת הנרשמים הראשונים, בטלפון 054-5870743. 

   

  צילום חנות אוכל, פוקוס על סועדים משתקפים 

  19/10/09 10:20
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-10-19 10:20:36
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  רק הבהרה קטנה - 

  הפירסום זה של יונתן שמיספר הטלפון שמופיע זה שלו - הוא גם מעביר את נושא הדרכת האתרים ,

  כך שלפרטים - נא לפנות אליו 

  19/10/09 12:03
  1
  דרג את התוכן:
  2009-10-21 10:51:36
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

   קבוצת זיק יוצאת בימים אלו במופע פנים חדש.
  עבודותיה של הקבוצה מאופיינות בעשייה אמנותית בלתי מתפשרת, בבנייה ופירוק של אלמנטים פיסוליים בזמן אמת ובשימוש במגוון רחב של חומרים וסגנונות אומנותיים.

  ההופעות יתקימו בימים שני-חמישי במרכז ז'ראר בכר בירושליים כל יום החל מהשעה 16:30 02-6251139

  לאתר הקבוצה 

  ופה כתבה על ההופעה החדשה - קוקצו 

   

   

   

   


  במופע מוסיפים להתפתח תהליכי פיסול בזמן ומטמורפוזות חומריות וצורניות. ביסוד העשייה מצויה פעולת הפיסול והשליטה בחומר, ההופכת למלאכת האומן, לחרושת של דימויים, לפרפורמנס של עבודה.
  במוקד קוקוצו – מושג יפני שמתאר עמידה בנטייה אחורית באומנויות לחימה – מכל המתמלא בתוכן גשמי וחזותי, המצוי בטרנספורמציה בלתי פוסקת: חצץ, בזלת, מים, ועוד. בתחומיו ובסביבתו של מכל זה מצטברת תמונת נוף, שמפגישה ומעמתת בין דימוי טבע לטופוגרפיה תעשייתית. במרחב היצירה הפיסולית נערך חיפוש אחר התנועה הגיאומטרית השלמה - אחר מעגלים, קונוסים או ספירלות – ואחר היחס בין הגיאומטרי הטהור להתרחשות טבעית כאוטית. המופע מלווה במוזיקה מקורית מאת האמן גבי קריכלי.

             

  --
  מורשה חתימה
  22/10/09 09:56
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-10-22 09:56:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  רגע לפני,

  ההכנת כרגע בעצומן לקראת ה-תערוכה שתערך במרכז עמיעד תל אביב

  הפתיחה ב- 1 לנובמבר שעה 20:00 בערב ,

   אז תרשמו ביומן ,כבר עכשיו !!!!!

  בהמשך השבוע אני יוסיף את הקטלוג האינטרנטי של - ק.א."ולא הצלחתי להגיד" .

  להתראות .

   

   

   

   

   

   הנה ההזמנה בקובץ המצורף  

   

  Attached files:
  קובץ מספר 1 (jpg)

  --
  עמילי גלבמן
  22/10/09 13:06
  1
  דרג את התוכן:
  2009-10-22 22:14:55
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  התערוכה

                            " BACKSPACE"

  של          

  קבוצת האמנים "ולא הצלחתי להגיד"
                       בערוץ 10 האינטרנטי  
                      הפרטים בלינק הנ"ל:

   
                       

  --
  עמילי גלבמן
  23/10/09 11:15
  1
  דרג את התוכן:
  2009-10-23 11:16:36
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ציטוט: עכבר העיר

   

  מקרה עין – תקציר

   

  אוצר: דן בירנבוים.

   מקרה עין היא תערוכה קבוצתית העוסקת בדרך ייצוגה של הראייה כפי שבאה לידי ביטוי בדימוי העין באמנות הישראלית העכשווית. מיקום העין כצומת שבין האני והחוץ, ממקם אותה בחשיפה לזרם ויזואלי בלתי פוסק ואל מולו  היא משמשת כראי הנפש וכמכשיר ראשוני להבנת העולם ולאילופו. הקרבה הפשוטה והבלתי אמצעית הזאת של המטאפורה למקור הריאלי שלה, הופכות את המבע של האמנים לסוריאליסטי ופרגמאטי. העין שהיא "לא עין" אלא "ציור" של עין. פריד אבו שאקרה  בסדרת האקוורלים "מנוף הארץ" מציג קטעי נוף ריקים שעליהם משוך חוט של תוגה מהורהרת. מבט מקרוב מגלה להק של "עופות", שאינם אלא מטוסי קרב, ודימויי כלאיים שבין עיניים לאוזניים כחלק מהצמחייה, ומזמן את ההיטלטלות בין מה שנדמה כריק למיושב. אילונה אהרון חוקרת את הצורה, מפרקת ומשכפלת אותה, בוראת לה מקצב והקשרים חדשים, שתמיד שזורה בהם נימה של תעתוע, משחק, הומור דק. באמצעות חיתוך, קטיעה וחיבור בין הפרגמנטים השונים, היא יוצרת כעין פסיפס, מרקם חיים חדש, של זמן ומקום- המקטעים השונים הם כעין פיסות חיים, מראה המשקפת עולמות פנימיים, המרמזים על הביוגראפי.

  גד אולמן השכיל ללמוד טכניקות רבות שאפשרו לו לעצב יצירות חדשניות. הוא נע בנקל בין הדו מימד לתלת ממד, ובכל יצירותיו באים לידי ביטוי ההיבטים השונים של זרמי היצירה, הידע העשיר של אולמן משתקף במגוון עבודותיו. התהליך חשיבה בכיוון הקונספטואלי המחבר בין תחומים שונים מוביל לפיתוח שפה אישית, הכוללת דימויים, חומרים, צבעים וטקסטורות. דרור אוסלנדר מצייר הצללת מטוס קרב על מצע של עץ רדי מייד. הטלה של צורה על פני מצע, והצורה עצמה אינה אלא צל – צילו של סימן אחר, הנעלם לרגע ושב ומופיע ברגע אחר. מבחינה קונספטואלית, זוהי הטלה של דימוי בלתי ממשי על גבי מצע ממשי, שאל תוכו מוחדר הדימוי החדש...

  משתתפים: פריד אבו שאקרה, אילונה אהרון, גד אולמן, דרור אוסלנדר, חגי ארגוב, אנטון בידרמן, צבי בן ארץ, רותי בן יעקב, אריה ברקוביץ, גלי טימן, יובל כספי, נופר ליבני לסקוב, הילה לולו לין, אבי עזרא, אסף רהט, חן שיש.  

  Attached files:
  קובץ מספר 1 (jpg)
  קובץ מספר 2 (jpg)

  --
  דר. אנטון בידרמן,


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מה קורה השבוע 18-24 לאוקטובר 2009"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה