כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  איכות הסביבה

  קהילת איכות הסביבה  

  סביבה וחיות

  חברים בקהילה (5532)

  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דורון טל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  shimi79
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  mr.unicorn
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ציני_כאן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אfי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  קיימות

  פורום קיימות הוא הפורום המרכזי של קהילת איכות הסביבה. בפורום יעלו הנושאים המרכזיים העומדים על הפרק באיכות הסביבה.

  סופשבוע של אירועי 350 (חלקיקים למיליון) בחיבור עם פרשת נח

  23/10/09 10:21
  4
  דרג את התוכן:
  2009-10-23 21:18:43
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  *תודה לשגית פורת, רכזת קואליציית "דרכים לקיימות", על הכתיבה והעריכה!


  שלום ואיחולי 350 לכולנו,


  הספירה לאחור נמשכת!  גל החום שפקד אותנו השבוע מזכיר לנו את ההתחממות הגלובלית, בעוד אנו נושאים עינינו לקור החורפי הצפוי בקופנהגן בדצמבר, שם יתמודדו מנהיגי העולם (ועוד כ-15,000 איש...) עם שאלת ההתמודדות עם משבר האקלים בוועידה הבינלאומית שתעסוק בנושא (COP15). בשבת האחרונה צוינו 50 יום לקראת הוועידה, והמארגנים הדנים פרסמו באתר הוועידה רשימה של 50 דברים שצריך לדעת לקראתה.


  ומשבת לשבת – שבת הקרובה, 24 באוקטובר, תהיה יום פעילות בינלאומית בנושא האקלים. ארגון 350.org מרכז מגוון גדול של פעילויות ברחבי העולם; אלפי פעילויות מקומיות שבאפקט מצטבר יוצאות בקריאה גדולה משותפת למנהיגים: הגיעו להסכם עולמי הוגן בוועידת האקלים שתתקיים בקופנהגן בדצמבר השנה. הסכם שיפחית את רמות הפחמן הדו חמצני באטמוספירה אל מתחת ל-350 חלקיקים למיליון, רמה שהוכרה על ידי מדענים כרמה בטוחה, ותמנע את המשך החרפת משבר האקלים ותוצאותיו ההרסניות.
  יום 350 נקבע במועד זה, 6 שבועות לפני תחילת הוועידה – כך שהנושא כבר מתחיל לבלוט על סדר היום העולמי, אבל יש עוד זמן ומקום לקדם ולשפר את המו"מ לקראת ההסכם הנדרש. בהקשר תרבותי שלנו, זוהי שבת פרשת נח, ואין צורך להכביר במילים על הקשר בין מבול לאקלים...


  לפניכם מידע על סופשבוע של פעולות מתוכננות בארץ בהקשר של יום הפעילות העולמי. המידע המובא כאן אינו ממצה – אנא ראו להלן קישורים למקורות מידע נוספים ומקיפים לאירועי האקלים.

  אתם יכולים עוד להספיק ליזום פעולה משלכם, ואתם מוזמנים להמשיך ולהתעדכן באתר 350.org על ההתרחשויות בארץ ובעולם; ובהתייחסות יותר ישראלית ובעברית: הרשת החברתית לקיימות שינוי ירוק משמשת כ"שגרירה" הישראלית לקמפיין 350. ברשת מרוכזים האירועים והיוזמות שיתקיימו ב-24 באוקטובר בכל רחבי הארץ.

  הצטרפו לפעילות (גם עם הילדים!): קריאת כיוון: 350.
  (ברקע תוכלו לזמזם עם השיר וגם לרקוד עם שוקולד מנטה מסטיק...)

  קחו יוזמה!
  על מנת ליצור תנועה ציבורית אמיתית, תומך ומקדם ארגון 350 פעילויות הצומחות מהשטח. הארגון הוציא מדריך לפעיל, שיצא לאחרונה בתרגום לעברית. המדריך נותן רקע תיאורטי: 350 על מה ולמה, וכלים מעשיים לבניית פעולה אפקטיבית. עדיין לא מאוחר מדי ליצור פעולה חדשה בקהילה שלכם!

  נח, לא שכחנו
  עמותת טבע עברי מרכזת בסוף השבוע הקרוב (ואפילו קצת לפניו) פעילויות בכל רחבי הארץ על קו התפר שבין יהדות ואקלים, בסימן פרשת נח: ראו בקישור את פרוט האירועים המתוכננים בשבת נח. האירוע המרכזי, לפנינו המבול, יתקיים בירושלים ביום שישי בשיתוף החברה להגנת הטבע ומוזיאון הטבע.


  מורשת עולמית ואזורית
  ידידי כדה"א המזה"ת יקיימו פעילות במסגרת אזורית משותפת. משתתפים מעבריו השונים של ים המלח: בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית, ייצרו יחד את הספרות 350, להפנות תשומת לב למשבר של אתר מורשת התרבות העולמית המשותף לנו, ולמשבר האקלים שעוד יחריף את מצבו. תוכלו להצטרף לפעילות בצד הישראלי של ים המלח – בעין גדי. פרטים נוספים בדף הארגון בפייסבוק.

  מחאה אתגרית
  רכיבה על אופניים היא אלטרנטיבה בריאה, נעימה וידידותית לאקלים, לתחבורה ממונעת מזהמת הפולטת גזי חממה. הקשר הזה נחגג בסוף השבוע הקרוב ע"י כמה אירועים:
  תוכלו לשלב את הדאגה לים המלח גם באתגר הרכיבה של מכון ערבה, השכם בבוקר יום שישי.
  בשבת בבוקר, לעומת זאת, תוכלו להצטרף לאנשי תל אביב רולרס וישראל בשביל אופניים, למסע רולרס מכביש 38 (המייצג את המצב המסוכן בו אנו נמצאים היום – 380 חלקיקים למיליון) לכביש 35 (המייצג את המצב הרצוי – 350). בחזרה בת"א יצטרפו למסע עוד מאות אופניים ורולרים ל-20 ק"מ עירוניים.

  אתנחתא קולנועיות
  אם המאמץ הפיזי לא קורץ לכם, ביום שישי 23.10, ייערך באוזן השלישית בתל אביב (רח' קינג ג'ורג' 48),
  מרתון סרטי אקולנוע של החברה להגנת הטבע. לאורך הבוקר והצהריים יוקרנו במקביל שלושה סרטים: "ים כרישים", "עידן הטיפשות" ו"האשה ששתלה עצים: החזון של וונגארי מאאטאי". ניתן יהיה לצפות בשני סרטים באורך מלא.
  הסרטים דוברי אנגלית ומתורגמים לעברית. מחיר כניסה לשני סרטים לאורחי אקולנוע – 35 ש"ח.

  ריח סתיו
  בשבת בין 10:00-12:00 יתקיים בעמק הנרקיסים בפי גלילות הפנינג סביבתי ללא תשלום, אותו מתכננים עבורכם החברה להגנת הטבע בתל אביב וישראל בשביל אופניים. העמק הוא מאתרי הטבע העירוני הרחבים האחרונים שנותרו במטרופולין תל אביב. בנוסף להפעלות לילדים, סיורי הליכה ורכיבה, תיבנה כתבות אנושית של "350" שתצולם מהאוויר.

  ושוב תזכורת:

  לאתרים המרכזים את המידע על אירועי 24 באוקטובר בארץ ובעולם:
  אתר 350.org; רשת שינוי ירוק.

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "סופשבוע של אירועי 350 (חלקיקים למיליון) בחיבור עם פרשת נח"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  23/10/09 11:16
  0
  דרג את התוכן:
  2009-10-23 11:17:14
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  וב"הארץ", מאת צפריר רינת:

   

  יום המאבק נגד התחממות כדור הארץ | נח המקראי מתגייס למלחמה באסונות הסביבתיים

  בעולם יתקיימו אירועים לציון יום המאבק נגד ההתחממות, ובישראל יציינו יום זה בארועים הקשורים לפרשת נח שאותה קוראים בשבת

   

  קרחון מתמוטט בפטגוניה.

  סוף שבוע של מופעים, הופעות ומצעדים תצלום: רויטרס בסוף השבוע הקרוב יהפוך נח מדמות מקראית לגיבור סביבתי, הנותן השראה למאבק נגד התחממות כדור הארץ. בכל רחבי העולם יתקיימו אירועים לציון יום המאבק נגד ההתחממות, ובישראל יציינו ארגונים סביבתיים יום זה, בין השאר, באמצעות שורת ארועים הקשורים למורשת פרשת נח שאותה קוראים בשבת הקרובה. הפרשה המקראית תשמש בארועים אלו מקור השראה למניעת אסונות סביבתיים.

  הארועים הבינלאומיים נערכים ביוזמת ארגון "350", שאותו הקים הסופר ופעיל הסביבה האמריקאי, ביל מקיבן. שם הארגון מבוסס על מספר המציין את הריכוז של גז החממה דו תחמוצת הפחמן, שלגביו קיים חשש, כי הוא גורם לתוצאות הרסניות של ההתחממות העולמית.

  בישראל תקיים עמותת "טבע עברי - אחריות יהודית סביבתית" יחד עם ארגונים סביבתיים אחרים שורת אירועים בחיפה, בירושלים, בירוחם ובמודיעין, לציון הקשר בין פרשת נח והמשבר הסביבתי של ימינו. האירוע המרכזי יתקיים בירושלים ויכלול סדנאות והרצאות שבהן יתייחסו לפרשת נח ולמשבר האקלים.

  במדינות שונות ברחבי העולם יערכו מצעדים, הופעות ומיצגים שונים. בישראל גם יתקיים, בין השאר, מסע של 350 רוכבי אופניים. הארגון הסביבתי "ידידי כדור הארץ - המזרח התיכון" ישתף פעילים מישראל, מירדן ומהרשות הפלסטינית באירועים מסביב לים המלח, שבהם יסתדרו המשתתפים על פי הספרות של המספר 350.

  מקיבן ביקר בישראל לפני חודש וחצי והתראיין ל"הארץ". הוא ציין שהיום הבינלאומי למען המאבק בהתחממות נקבע כדי לעורר מודעות ציבורית ולהגביר את הלחץ על מקבלי ההחלטות ברחבי העולם, לקראת ועידת האקלים שתיערך בקופנהגן בעוד חודשיים.

  לגבי הארגון שהקים, ציין מקיבן שהמספר 350 מתבסס על הערכה של מדען אקלים בכיר, שזהו הריכוז של דו תחמוצת פחמן שאותו אין לעבור, כדי למנוע מהאנושות אסון. "זו הפעם הראשונה שמישהו נתן לנו מספר", ציין מקיבן. "הוא אינו בהכרח מדויק לגמרי, אבל הוא הרבה יותר נמוך מריכוז גז החממה הקיים כיום. כבר לא מדובר ברופא שאומר לך שאם הכולסטרול שלך יעלה, יגבר הסיכון למחלות לב. זה רופא שאומר לך שאתה כבר בתחום המסוכן".


  --
  יאיר אנגל
  מנהל קהילת איכות הסביבה
  עיצוב וייעוץ לקיימות
  23/10/09 21:18
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-10-23 21:18:43
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  מעניין מאוד

  עלו והצליחו

  יצחק ברבי


  --
  מהנדס מיזוג אויר
  www.barrabi.com


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "סופשבוע של אירועי 350 (חלקיקים למיליון) בחיבור עם פרשת נח"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה