כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  מחקר ופיתוח

  ביקורת קפה מו"פ: דבר בחזותו הסטנדרטית של בית קפה יחודי זה אינו מסגיר את היותו מקום מפגש יומי קבוע של האנשים העסוקים ברחבי המדינה – אנשי המו"פ. יחודיות המקום המותאם לדרישות הקהל שלו הוא בראש וראשונה באיכות הבלתי מתפשרת של הקפה המפותח מתערובת יחודית המיוצרת מפולי ג'אווה ועוד זנים יחודיים שיובאו מהודו,סין וארצות הבלקן. המקום עוצב כך שיתאים גם לאנשים עסוקים הממהרים לשגרת יומם ובו שולחנות גבוהים המשמשים לשיחות עמידה מהירות, וכן כורסאות נוחות לקריאה ודיונים טכניים עמוקים וארוכים יותר. בין הטיפוסים המגיעים לכאן ניתן למצוא מנהלי מו"פ, אנשי מוצר, בדיקות, מהנדסי פיתוח ואפילו אנשי אקדמיה.   אז – בואו לבקר. קפה ומאפה על חשבון הבית. טיפים טובים יתקבלו בברכה!

  אינטרנט והייטק

  חברים בקהילה (1520)

  גלית גנאור
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דורון טל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ELBEX
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אמיר לשם
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יורן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רובינזוןקרוזו
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  היזם
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נו באמתדי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  השכן ממול
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bfou
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  הנדסת תוכנה

  פורום זה מיועד לדיונים על עקרונות ויישום הנדסת תוכנה באירגונים

  תחשבו מהראש ולא מהבטן. האומנם?

  5/12/09 11:05
  0
  דרג את התוכן:
  2013-10-24 17:02:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  האם המערכת המודעת היא המערכת "החכמה" והמאוזנת העומדת מאחורי שיקולי ההיגיון שלנו? האם המערכת הרגשית היא מערכת קפריזית ולא מאוזנת שיש לרסנה כדי לנהוג "בהגיון"? מה ההבדל בין דחפים, רגשות ומחשבות? מי המערכת הנפשית העוצמתית ביותר שלנו? התשובות יהיו שונות מאוד מאלו שאתם מצפים להם!

  המחשבות שלנו מושפעות באופן מכריע מתגובותינו הרגשיות. דוגמאות שימחישו זאת:
  •    אנשים משתי קצוות הקשת הפוליטית מושפעים באופן מכריע מהאידיאולוגיה הפוליטית המוטמעת בהם בעת ניתוחן של אותן עובדות האובייקטיביות. לפעמים נדמה שהם נמצאים על פלנטות שונות לחלוטין...
  •    אדם בדיכאון מאופיין במחשבות פסימיות.
  •    מחשבותיו של אדם בפסיכוזה מושפעות באופן מכריע ממצבו הרגשי הקיצוני.
  •    אדם שחרד מלהוציא את כספו ימצא לכך צידוקים רציונאליים.

  מוטמעים בנו שני סוגי זיכרון. הזיכרון המודע אליו אנו מודעים והזיכרון הרגשי הלא מודע ורב העוצמה. התגובות הרגשיות שלנו אינן מקריות. הן האמצעי של המערכת הרגשית לנתב אותנו לפעול עפ"י הזיכרון הרגשי המוטמע בנו כדרכי הישרדות לא מודעות. כאשר מוטמע בנו זיכרון רגשי בעייתי (ולכולנו יש תחומים שבהם הדבר מתקיים) התגובות הרגשיות יכשילו אותנו!

  המערכת הרגשית רבת העוצמה מנתבת את התנהגותנו, החלטותינו ומחשבותינו באמצעות תגובותינו הרגשיות רבות העוצמה. התהליך שאנו קוראים לו "היגיון" מושפע באופן מכריע מתגובותינו הרגשיות.
  דוגמאות:
  •    בעת רכישת רכב ישנם שיקולים שונים, וביניהם: מחירו, ירידת הערך שלו, אמינות, בטיחות, עיצוב, תדמית ועוד. מדוע כל אחד מאיתנו ישקלל באופן שונה את השיקולים השונים? התשובה היא שהשקלול ומתן מושפעים באופן מכריע מעולמינו הרגשי ולכן הם בהכרח סובייקטיביים.
  •    אדם שמוטמע בו זיכרון רגשי משפחתי בעייתי, יתקשה מאוד לקיים מערכת זוגית יציבה. כאשר ינסה להקים מערכת יחסים זוגית, יתעוררו בו בחרדות ורגשות כאובים שיגרמו לו להכשיל את יחסיו. מחשבותיו לגבי בת זוגו ולגבי מערכת היחסים ביניהם יושפעו מרגשותיו באופן מכריע. הוא ימצא הסברים רציונאליים לרגשותיו, למרות שהם לא בהכרח יסבירו את הסיבה האמיתית העומדת מאחוריהם.

  המערכת הרגשית היא זו שמרסנת את הדחפים שלנו ומאפשרת לנו לפעול בצורה מאוזנת ולהשתלב בחברה. כאשר מדכאים את המערכת הרגשית באמצעות סמים מדכאים, כמו הרואין ואלכוהול, האדם מתקשה להפגין רגישות לסובבים אותו, הופך להיות אימפולסיבי, לא מאוזן, מתקשה לפעול בהיגיון ולדחות סיפוקים ומתקשה להטמיע וליישם ערכים וכללים חברתיים. אם נגביר את מינון הסמים המדכאים האדם לא יוכל לתקשר עם סביבתו ויהפוך להיות אלים. כלומר, כאשר מדכאים את המערכת הרגשית מתגברת עוצמתם של הדחפים.

  מערכת הדחפים המולדים היא זו שמנתבת אותנו לפעול למילוי צרכינו המיידים כמו השגת מזון, מין והגנה פיזית. מערכת זו היא שעומדת מאחורי התגובות התועלתניות, האנוכיות וקצרות הטווח.

  התסמונות היפר אקטיביות ואוטיזם מאופיינות בתופעות זהות לאלו שנגרמו מסמים מדכאים. רמת הפעלתנות שמאפיינת תסמונות אלו גבוהה, אך רמת הפעילות הרגשית שמאפיינת אותן נמוכה ולכן תרופות מעוררת שמגבירות אותה מסייעות להם. באופן לא מפתיע תרופות מעוררות (שפועלות הפוך מסמים מדכאים) מרסנות את הדחפים אצל בעלי תסמונות אלו. כפי שראינו, סמים מדכאים (שמפחיתים את הפעילות הרגשית) מגבירים את הדחפים. תרופות מעוררות (שמגבירות את הפעילות הרגשית) מרסנות אותם. נוכל לכן להסיק שהמערכת הרגשית היא שעומדת מאחורי ריסון הדחפים. דוגמא שתמחיש זאת: ערכים (שמוטמעים כזיכרון רגשי) מונעים מאדם להפגין אלימות ותוקפנות כלפי אדם אחר. עובדות רבות נוספות תומכות בהבחנה חדשנית זו. אציין, שהורמונים שמגבירים את הדחפים כמו טסטוסטרון ואינסולין, גם הם בעלי השפעה מדכאת על המערכת הרגשית. תופעות הלוואי של הפרשה מוגברת של הורמונים אלו, זהה גם היא לזו שנגרמת מסמים מדכאים.

  מדוע אנחנו חייבים להיעזר במערכת הרגשית כדי לעצב התנהגות מאוזנת? (או מדוע שימוש במערכת המודעת לבדה אינו יעיל ולא מאפשר לנו להתחשב בטווח שיקולים נרחב ומספק?

  המערכת המודעת איטית ולא יעילה. המערכת המודעת שוקלת שיקולים באופן פרטני, איטי ולא יעיל.

  האפשרות שלנו להשתמש בזיכרון המודע שלנו מוגבלת מאוד. על כמה שיקולים מודעים אנחנו מסוגלים לחשוב בסיטואציה חדשה לחלוטין? האם נוכל לחשוב על שיקולים נרחבים, להתחשב בערכים ובמסוכמות חברתיות ולעצב תגובה מאוזנת תוך סמן סביר? התשובה היא כמובן שלילית. נוכל להתחשב במספר מועט מאוד של שיקולים.

  המערכת הרגשית יעילה הרבה יותר. הזיכרון הרגשי מוטמע כאבי טיפוס נפרדים בהתאם לאירועים שחווינו ולניסיון חיינו. כאשר אנו חווים אירוע נוסף, אותו אנו תופסים כדומה לאירוע שחווינו בעבר, מתעוררת התגובה הרגשית שהוכחה בעבר כיעילה, והזיכרון הרגשי מתעדכן ומוטמעים עוד ועוד ניואנסים. בדרך זו, אנו מפעילים באופן מיידי תגובה רגשית מעודכנת שמסתמכת על כל הזיכרון הרגשי שהטמענו.

  דוגמא לכך היא התנסות בסיטואציות חברתיות. ככל שילד מתנסה יותר בסיטואציות אלו הוא מעדכן את יכולותיו החברתיות ורוכש עוד ועוד ניואנסים. כאשר נמצא בסיטואציה חברתית, נוכל לחוש את בני שיחנו, לחוש מה נכון לומר ומה לא. אם ננסה לחשוב על כך באופן מודע, לא נוכל לעשות זאת בצורה יעילה ורגישה. למעשה, אם ננסה לעשות זאת באמצעות המערכת המודעת בלבד נשמע כמו רובוט איטי.
  נהיה בעלי מיומנויות ויכולות רגשיות רק בתחומים בהם הטמענו זיכרון רגשי רלבנטי. למשל: אדם מערבי מזהה בקלות תווי פנים מערביות, אך יתקשה לזהות תווי פנים של סינים אם יגיע לסין לראשונה. לאחר פרק זמן שישהה שם וירכוש יכולת רגשית מספקת, הקושי הזה יעלם.

  היכולת שלנו להגיב בצורה מאוזנת, להתחשב בטווח שיקולים נרחב, להתייחס לניואנסים ולנהוג בצורה חכמה והגיונית אם כן מותנה באופן מכריע בתפקודנו הרגשי.

   

  אתם מוזמנים לאתר הספר "העוצמה הרגשית".

  www.emotional-power.com

   

   

  שלכם,
  קרן אלמוג - מחברת הספר "העוצמה הרגשית"
  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "תחשבו מהראש ולא מהבטן. האומנם?"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  12/2/10 00:45
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-02-12 00:45:39
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הספר    BLINK    להלן  במשמעות   The Power of Thinking Without Thinking

  http://en.wikipedia.org/wiki/Blink_%28book%29

  מתאר  מה  שאת  מדברת.  יש לו  גם גירסה עברית לאחרונה,  ונדמה  לי  שאפילו  ברשת תוכלי  לראות  סיכומים  שלו

  אבל אם  ההבנה  איך להתחבר לתחושות  ,  לחיזוק החלטות  מעניין  אותך,  הספר  וקריאתו  חובה

  אם  תתענייני  אפרט

  בברכה

  שמעון

  Attached files:
  קובץ מספר 1 (gif)

  --
  לא כל מה שנספר חשוב... ולא כל מה שנחשב נספר
  t's Not What You Gather, But What You Scatter That Tells What Kind Of Life You Have Lived.
  30/9/12 08:58
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2012-09-30 08:58:39
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  היי לואיס, אקרא את הקישור. הספר שלי נכתב לאחר מחקר ממושך של 5 שנים והוא מהפכני וחדשני בתפיסתו. יתכן שפירשת בצורה שגויה מושג זה או אחר ולכן חשבת כך. מסקרנות אקרא.

  --
  ספר מעצים - הכל נתון לשינוי ולבניה בכל נקודת זמן. איננו חייבים להיות כבולים לכוחות פנימיים שמכשילים אותנו. אפשר לשנות!
  https://kerenalmog.wixsite.com/maatzim
  30/9/12 09:05
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2012-09-30 09:05:41
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  קראתי את הסיכום. הספר שלי מציג מהפכה בהבנת המערכת הרגשית ובהבנת תופעות שכיחות שחלקן נחשבות לחשוכות מרפא ובניהן אוטיזם, חלק ממקרי הפיגור, היפר אקטיביות, אלגיות ואסטמה. הספר מציג מהפכה בהבנת דרך התפקוד של המערכת הרגשית, תפקודיה ומאפייניה. הספר שעליו אתה מדבר מציג הוכחות לכך ששיפוט אינטואטיבי עובד לעיתים קרובות טוב משיפוט ראציונלי הבנוי על האינפורמציה רבה יותר. הוא לא מציג מבט מהפני או כולל על המערכת הרגשית. אין קשר בין הספרים.

  --
  ספר מעצים - הכל נתון לשינוי ולבניה בכל נקודת זמן. איננו חייבים להיות כבולים לכוחות פנימיים שמכשילים אותנו. אפשר לשנות!
  https://kerenalmog.wixsite.com/maatzim
  24/10/13 17:02
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2013-10-24 17:02:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מרתק! תודה!


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "תחשבו מהראש ולא מהבטן. האומנם?"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה