כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

  בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

  שווקים פיננסיים

  חברים בקהילה (2461)

  Dave L
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוסף צ.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aviav1
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דוקטור קולנוע
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ברקס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לומפומפיר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  guy123423
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amirh
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  magidi
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמוליק_
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  על מניות שבסוף 2011 נדע אם לבכות או לחייך

  29/12/10 20:05
  0
  דרג את התוכן:
  2011-01-10 14:14:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  כמדי שנה יוצאים בתי ההשקעות השונים בארץ ובעולם ברשימת המניות הנבחרות לשנה הקרובה, וכמדי שנה הם בדרך כלל מחטיאים את היעדים.

  אני אישית לא מאמין ביעדים קצרים כ"כ לבחירת מניה, אך מה לעשות צריך כותרות.

   

  אז הפעם החלטתי לכתוב על כמה מניות שרק בסוף השנה הבאה נדע כנראה אם לבכות או לשמוח.

   

  והראשונה בתור היא המלכה הבלתי מעורערת של ישראל.

  "טבע"

  על ההיסטוריה אין צורך להרחיב, אך כיום טבע היא החברה הגנרית הגדולה ביותר בעולם, ולכן נדבר קודם כל על הצדדים החיוביים שבה.

  א. בשנת 2010 טבע הודיעה על רכישת רציופארם הגרמנית בעיסקה של 4 מיליארד $, בכך טבע הניחה את הנדבך המרכזי להשתלטותה על השוק הגנרי האירופאי, ובפרט בגרמניה שהינה מובילת השוק באירופה כולה.

  העיסקה אמנם היתה יקרה במקצת, וזאת מחמת תחרות עזה בין טבע לחברות שונות וביניהם פייזר, אך לטבע היה שווה לשלם גם מחיר גבוה יותר עבור השגת אבן מרכזית בדרך לשליטה בשוק הגנרי של אירופה.

  את התוצאות נראה בשנת 2011, והניסיון של טבע עד היום הן בכבישת יעדים חדשים והן בסינרגטיה בין החברות שהיא רוכשת לבינה, כנראה יוכיח את עצמו גם במקרה של "רציופארם".

  ב. טבע השנה הראתה שהיא מתחילה להיראות "מפלצת" כאשר היא התחילה להיכנס לתחומים שהיא לא נגעה בהם בעבר, הכניסה לתחומים חדשים אינה קשה לחברה כטבע ולכך אני מאמין שיש אפסייד נוסף בתחומים שטבע תיגע בהם.

  ונזכיר חלק מהם.

  1. בתאריך ה-28.10.2010 טבע הודיעה על רכישת חטיבת מוצרי הבריאות לאישה של חברת MERCK KGAA , תחום חדש לחלוטין שמתחיל להזכיר פעילות ג'ונסונית.

  2. תחום מוצרי הנשימה שצמח עם רכישתה של איוואקס ב-2006, וכיום המכירות עומדות על מיליארד $ כאשר טבע מאמינה שהיא תגיע למכירות של 2.5 מיליארד $ ב-2015.

  מלבד אלו יש לטבע הסכמי מו"פ בדברים שונים ומשונים מתחום פעילותה, מה שנוטע במשקיעים את האימון ביכולתו של שלמה ינאי להוביל את החברה למחוזות שהיא לא חלמה עליהם.

  ג. בנוסף לאמור בסעיף ב' אסור לשכוח שבצנרת של טבע ישנם מעל 216 תרופות בשלבים שונים, כך שהמשך צמיחתה של טבע מובטח, וכפי הנראה   היא תמשיך לחגוג בדוחותי"ה.

  בסעיף זה נוסיף  אפשרות רחוקה של רכישת החברה (דיברנו בעבר על פייזר).

  עד כאן הסיבות העיקריות לתת חיוך.

  אך סיבה אחת מרכזית יכולה להרוס אותה.

  הקופאקסון

  תרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה אחראית כיום לחמישית מהכנסותיה, בקרוב תפוג הבלעדיות ויש מאמינים שהתחרות תחל כבר בעוד חודשיים בלבד, בקיצור מלחמה.

  אבל כפי שכתבנו טבע זה לא רק הקופאקסון, וזה נכון לטווח ארוך, אך לשנת 2011 כנראה טבע תסבול מאוד מפיתוחי מתחרותיה לטרשת.

  לסיכום טבע נהפכה בתוך שנה מ"מניית העם" ל"מניית הקופאקסון".

   

  והבאה בתור ל-2011 היא מלכת ציוד רשתות התקשורת.

  "סיסקו"

  לאחר מתן תחזיות פושרות לרבעון האחרון קרסה מניית הענק בקול רעש גדול, וממחיר של 27 $ החברה נחתה לאיזור ה-18$.

  הנחיתה הקשה לא באה בשל מה בכך, ולכך נתייחס קודם למה שיוביל את המשקיעים לבכות בסוף השנה.

  א. סיסקו מאבדת נתחי שוק לטובת מתחרותיה בקצב מהיר (בפרט באירופה שם החברה הציגה צמיחה עלובה), וזאת כנראה מחמת חוסר שימוש בקופת המזומנים האדירה בסך 40 מיליארד $ שהצטברה במרתפי סיסקו.  הנזילה הזו די מדאיגה את ראשיה, ולכך הם מנסים כל העת כניסה לתחומים נוספים (סיסקו הודיעה בראשית השנה על כניסה מאסיבית לתחום רשתות הווימאקס, ולאחר כמה חודשים היא סגרה את כל המחלקה עקב אי אימון בתחום), לפעמים הכניסות הללו עולים לה ביוקר ונזכיר את מקרה הווימאקס, הדבר הנ"ל הביא לחוסר ביטחון אצל המשקיעים, ולכך הוסיף המנכ"ל אשר פרש תחזיות די עגומות לעתיד, מה שחתם את תחושת חוסר הביטחון של המשקיעים

   ביכולתה של החברה לחזור למעמדה הקודם, ולכך באה הקריסה הלא מפתיעה במחיר המניה.

  ב. "התחרות מסין"

  על שני מילים אלו אפשר לשפוך קילומטרים של דיו, אבל חוץ מדיו ישנם נפגעות ואחת מהם זאת סיסקו אשר יצור מוצריה לא מצריך יכולת טכנולוגית באותה רמה של יצור שבבים, ולכך הסינים הלכו בכל הכוח על תחום ציוד תשתיות ורשתות התקשורת.

  כל זה נעשה במימון בלתי מוגבל של הממשל הסיני אשר שוכב על מרבצי רזרבות המזומן הגדולות בעולם.

  בשביל לעמוד מול התחרות מסין אשר לדעתי זהו האיום הכבד ביותר על פעילותה של סיסקו, על סיסקו לעשות מעשה ולרכוש מיידית מתחרה שתוסיף נופך טכנולוגי משמעותי למוצרי החברה, וכן נתחי שוק נוספים. (לדעתי ג'וניפר היא המתאימה יותר
  ).

  כל אלו הם סיבות למצבי חרדה עבור המשקיעים

  אבל דבר אחד גדול שיכול להוציא אותם בריקוד.

  ה"מזומנים"

  סיסקו כיום עם שווי של 120 מיליארד $ בלבד כאשר צפי ההכנסות ל-2011 עומד על 44 מיליארד $, כך שלא מדובר בענק שמת אלא בענק שעוד בועט היטב כאשר הוא עדיין שולט על 70% משוק המתגים והנתבים.

  לענק האמור יש מעל 40 מיליארד $ מזומן בקופה, וזה הופך אותו מענק למפלצת, רכישה נכונה ומתאימה תוביל לשנים טובות ביותר עבור החברה.

  האם זה יקרה? ואם זה יקרה האם זה יהיה השנה?

  על כל אלו נדע האם לבכות או לצחוק רק בסוף השנה.

   

  והשלישית היא חברה מאוד מאוד מעניינת, הלא היא...

  "טאואר"

  החברה שכל המשקיעים הקטנים מאסו בה מחמת דילולי הון בלתי נגמרים, משום מה החברה ממגדל העמק הפסיקה להודיע על חוזים חדשים, ובמקומם באים הודעות חוזרות ונשנות על גיוסי הון ודילולים.

  אז מה קורה לה?

  ומכיון שהחברה בשפל יחסי אז קודם ניתן תקוה למשקיעים.

  נקודות האור

  א. מידי פעם כאשר מנהלי קרנות מגיעים להחלטה להשקיע בחברה מסויימת, הדבר המשמעותי בקבלת ההחלטה הוא "ההנהלה", וכמו שאומרים שלשה כללים יסודיים להשקעה, הנהלה, הנהלה, ועוד פעם הנהלה.

  אז אכן כן ומשהוחלפו המושכות בטאואר וניתנו בידיו רבות הניסיון של מר ראסל אלוואנגר החברה התחילה אט אט לצמצם הפסדים ולדווח על עליה מדהימה מדי שנה בשורת ההכנסות, עד שהחברה הציגה ברבעון האחרון רווח נקי על בסיס GAAP. 

  הצמיחה באה מחמת שינוי אסטרטגי שההנהלה דבקה בו והוא המעבר מייצור שבבים רגילים לייצור ופיתוח שבבים יחודיים אשר יעניקו לחברה נישות יחודיות שבהם היא תפעל.

  האסטרטגיה פעלה ובהצלחה רבה, והחברה הציגה עליה של מעל 400% בהכנסות משנת 2005 והכנסותיה השנה יעברו את רף החצי מיליארד $.

  האם זהו הסוף, הנהלת החברה מאמינה שלא, ומר אלוואנגר מתעקש על צפי הכנסות של מיליארד $ בשנת 2014 או אפילו קודם לכן. הזוי, או מטורף? לבינתיים הוא ניצח את כל התחזיות.

  ב. בתאריך 20.05.2008 כשהמשבר היה בשיאו ובעולם שרר דיכאון עמוק ביותר, טאואר הודיעה על מיזוג בינה לבין חברת ג'אז כאשר האחרונים יקבלו לידם 34.2 מיליון ממניות טאואר, הצעד של טאואר הפתיע רבים, אך ההנהלה בראשות אלוואנגר וסמנכ"ל הכספים אורן שירזי ידעו היטב את אשר לפניהם, וכך טאואר הצליחה להציג ברבעון האחרון רווח רבעוני לראשונה זה שנים.

  כפי המסתמן גיוסי ההון הרבים של טאואר באחרונה נועדו למטרה אחת ומיידית והיא רכישת מפעל אשר יענה על הצורך בהגברה משמעותית של הייצור, ואשר יותאם לפעילותה של טאואר, הנהלת החברה מרכזת ליעד הנ"ל את מיטב כוחותיה, וכפי הנראה את ההשלכות נראה בקרוב ממש.

  כפי המסתבר יש צבר הזמנות שהחברה לא יכולה לסגור עליהם כל עוד ואין לה את אפשרות הייצור, ולכך לאחר רכישת המפעל, יש להניח ששוב נשמע על חוזים גדולים כבעבר.

  אמנם,

  ופה אני יתחיל למחות את החיוך מן המשקיעים, לחברה יש שני עולים רציניים.

  א. חובות חובות וחובות, בעידן טרום המשבר המילה הנ"ל לא איימה על אף אחד, ויש שראו בה אף סממן חיובי של חברה בצמיחה, אך היו אלו ימים אחרים, במשבר כאשר חברות נדל"ן ובנקים כרעו תחת הררי חובות ופשטו את הרגל, העולם שינה פאזה לגבי המושג חוב, וכיום זאת מילה שלילית בכל מובן.

  טאואר עם חובות של מעל 400 מיליון $ מפחידה את המשקיעים אשר רואים בה חברה בעלת סיכון גבוה, וכך החוב מטשטש את האיכויות אשר מאחורי החברה.

  ב. דילולים, שטרי הון, ודילולים.

  מחמת מצבה הפיננסי בשביל לבצע מהלכי השקעה נאלצה טאואר לפנות לקרנות אשר משקיעות בהון סיכון ולהתחנן עבור השקעה בחברה תמורת מזומנים, יורוקוויל הסכימה לכך ולבינתיים היא מפזרת את מניותיה בשוק, מה שיוצר לחץ מסיבי על המניה.

  מלבד זאת הפחד מפני דילול המניות ע"י מימוש שטרי ההון אשר מחזיקים בהם בל"ל ובנק הפועלים (100 מיליון כל אחד) ו-200 מיליון נוספים נמצאים בידי חברת האם "החברה לישראל" כל אלו ידללו את המשקיעים באופן ניכר ביותר, ולכך כל עוד שלא יוברר מעמדם החוקי ל שטרי הון אלו, וכן היכולת לממשם, מניית החברה תסבול קשות.

  אז מצאנו סיבות לבכות.

    

  ומה על מנהלי החברה לעשות בשנה זו

  להמשיך בצמיחה האדירה שאפיינה את החברה הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח התפעולי.

  לארגן את חובותיה מחדש ובריביות מופחתות.

  להגיע להסדר כולל וברור מול החל"י ומול הבנקים על שטרי ההון שברשותם.

  האם בסוף השנה נחייך או נבכה

  הכל תלוי כעת בראסל.

   

  את המאמר ומאמרים נוספים ניתן לקרוא באתר WWW.ADISTOCK.COM

  בהצלחה

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "על מניות שבסוף 2011 נדע אם לבכות או לחייך"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  10/1/11 14:14
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-01-10 14:14:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  טבע וטוואר הן שתי חברות שלא אחשוב אפילו להתקרב אליהן. טבע מוגבלת באפשרויות הצמיחה שלה ולטוואר אין מודל עסקי יציב. סיסקו לעומת זה היא חברה טובה. והקשיים שלה בעיני הם זמניים בלבד. שוב התקשרות בצמיחה מדהימה !

  --
  טל : http://www.tal-g.co.il/


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "על מניות שבסוף 2011 נדע אם לבכות או לחייך"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה