כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

  בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

  שווקים פיננסיים

  חברים בקהילה (2461)

  Dave L
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוסף צ.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aviav1
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דוקטור קולנוע
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ברקס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לומפומפיר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  guy123423
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amirh
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  magidi
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמוליק_
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  המדדים בבורסת דאקה קרסו ב-9%, האם זאת הזדמנות ? ועל בנגלדש

  17/1/11 11:23
  0
  דרג את התוכן:
  2011-01-24 00:58:35
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ביום ב'  האחרון קרסו המדדים בבורסת ה"דאקה" ב-9% תוך פחות משעה, הירידות באו  בהמשך לירידות של עשרים אחוזים במדדים מראשית 2011.  המסחר הופסק ע"י הבנק המרכזי, מהלך שהצליח למתן את הרוחות, ואכן למחרת בתאריך ה-11.01  המדדים זינקו במעל 15.  במצבים תנודתיים שכאלו ישנם הזדמנויות שנקרות פעם בחיים.

   

  האם אכן מדובר בהזדמנות חד פעמית או שמא הירידות אכן מוצדקות?

  יש פרשנים שרואים זאת כמימוש מתבקש לעליות החדות שפקדו את המדדים ב-2010 כאשר המדד הכללי עלה בשיעור של 80%.  אמנם שמי שמצוי בנבכי הכלכלה הבאנגלית יודע שלא כך הם פני הדברים.     הבורסה המקומית יכלה לשעוט קדימה ללא הפרעות למרות העליות בשנת 2010 וזאת מחמת שרוב הסוחרים הם אנשים שאין להם ולו שמץ קל של הבנה במניות ובמסחר והם רוכשים בכל חסכונותיהם מניות בלי להביט כלל, עד כדי שיש שמועות שחלק מן המניות הנסחרות הם מניות מזוייפות, כן, "מזוייפות".    ומשכך לבעלי ידע כלכלי וניסיון במסחר יש סיכוי טוב יותר לנצל משברים מדומים במניות הנסחרות בבורסת ה"דאקה".

   

  אז למה קרסו המדדים?

  הקריסה החדה באה על רקע ניסיון של הבנק המרכזי להדק את האינפליציה המשתוללת במדינה ובפרט בתחום המזון וההלבשה, הבנק המרכזי השתמש בקיצוץ מסיבי של יתרות המטבע המקומי (טאקה) שרובו נמצא בידי הבנקים המסחריים במדינה, ומשכך נוצר חשש גדול ע"י המשקיעים לבלימת שוק ההון, והתוצאה המיידית היתה קריסה טוטלית של המדדים, תגובות הזעם שעלו מקרב הציבור חייבו את הבנק להגיב ומייד, והבנק הודיע על הרחבת הנזילות עבור יבוא מוצרים. ההקלה והקלות נוספות שחררו את סיר הלחץ, וביום ג' המדדים תיקנו שוב כלפי מעלה.

  ומכיון שאלו פני הדברים, האם עדיין בנגלדש היא מקום אטרקטיבי להשקעות?

   

  בנגלדש

  מדינת בנגלדש השוכנת ביבשת אסיה על גבולות הודו ופקיסטן הינה למעשה פקיסטן המזרחית אשר קיבלה את עצמאותה ב-1971 ע"י עזרה לא קטנה מההודים, למרות שהשלטון במדינה הינו דמקורטי למיום הקמתה והינו שלטון יציב, כלכלת בנגלדש פיגרה הרחק הרחק אחרי כל העולם, ולמעשה כלכלתה מבוססת בעיקר על חקלאות לצורכי פנים, וכן על 4000 מפעלי טקסטיל שמייצרים עבור מיטב החברות העולמיות.

  המדינה הלא כ"כ מוכרת היא השביעית בגודל האוכלסין שבה כאשר יש בה מעל 156 מיליון אזרחים, והיא העשירית בצפיפות לנפש כאשר מדובר על מדינה בסה"כ בגודל של 143,000 קמ"ר.

  כמות הנפשות יוצרת ביקושים מקומיים בלתי נגמרים למזון, ולמרות שמדובר באחת ממגדלות האורז הגדולות בעולם, אין הקומץ משביע את הארי וכך מידי שנה מדווחים באו"ם על כמה מיליוני מוסלמים שמתו ברעב ובחוסר כל.

  המצב במדינה גורם ליציאת רבים מבניה לתור אחר עבודה במדינות בהם השכר רב יותר מ-45$ לחודש (שכר המינימום המקומי), מצב ההגירה מכניס מטבע זר בכמות לא מביישת למדינה הנזקקת, ובשנת 2010 היקף העברות הכספים של בני המדינה השוהים בחו"ל למדינה היו מעל 10 מיליארדי דולרים, סכום לא מבוטל כלל למדינה עניה אשר משוועת למט"ח.

  המצב היה יכול להימשך כך אלפי שנים, אך כאן באה מהפכת האינטרנט ושינתה את התמונה לחלוטין, כאשר חדירת האינטרנט במדינה אמנם לא גבוהה במיוחד, אך יש לציין שבמדינה יש מעל מיליון משתמשים בפייסבוק  (ומדובר במדינה מוסלמית אדוקה), וכך אנשי בנגלדש גילו את אמריקה ואת כל שלל הפינוקים אשר העולם המערבי מציע, וגם הם רוצים.

  מהפכת האינטרנט חילחלה במהירות מטה מטה עד השדרה הכי נמוכה בעם, וכיום הביקוש ללימוד מקצועות מתקדמים עלה באלפי אחוזים, כאשר על דלתי אוניברסיטת דאקה מתדפקים אלפי סטודנטים בניסיון להתקבל לחוגים שונים, ובפרט ללימודי הייטק. מהפכת החינוך יורדת עד לגיל הרך כאשר האמהות (בדרך אגב יש לציין שאחוז הנשים המועסקות בבנגלדש הוא מהגבוהים בעולם המוסלמי) משננות לילדיהם כל בדל מידע או שביב של ניב שיוביל אותם בהמשך חייהם קדימה.

   

  בקיצור מדובר במדינה רעבה להצלחה, לימודים, וכסף.

  לבד זה כמובן לא יספיק (תשאלו את מוחמד יונוס מחבר רב המכר "עולם ללא עוני"), והשאלה איך יכנסו למדינה הקטנטונת השקעות נוספות מעבר לעבודות כפיים, בצורה שתבסס את התמ"ג המקומי על תעשייה ולא על גידולי מזון.(התל"ג הינו 1500$ לנפש, אך רובו מבוסס על גידולי מזון).

  בשביל כך על ממשלת בנגלדש לבחון את התהליך המקביל שיצרו שכניהם ההודים, כאשר מחוזות שלמים בהודו אשר היו בעבר אנפאלבתים וכיום רבים מתושביהם עובדים במיקור חוץ עבור מיטב חברות הטכנולוגיה העולמיות, זה כמובן היתה שרשרת שהתחילה בחינוך ביחד עם השקעה ממשלתית גדולה, והמשכה בתעשייה שעברה למקום ויצרה הכנסות שהובילו לרף חינוך גבוה יותר, ומשם הדרך למושבות הייטק היתה קצרה.

  אמנם שממשלת הודו היו לה יכולות אשר ממשלת בנגלדש יכולה רק לחלום עליהם, אך יש לציין שבנגלדש מבחינת שוק העבודה נמצאת במצבה של הודו בעבר אשר הציעה כוח עבודה יעיל ורעב להצלחות, אשר הינו זול לאין ערוך מהשכנים האסייאתיים. כל זאת ידחוף תעשיות שלמות לעבור לבנגלדש בעתיד, כאשר עם תוכניות רציניות ועזרה מהעולם, ובפרט מהבנק העולמי, יש להניח שנוכל לראות את בנגלדש עולה על דרך המלך.(ואכן הממשל המקומי מעודד בצורה משמעותית  את הלימודים המתקדמים במקצועות הטכנולוגיה השונים).

   

  לאחר האופטימיות אז במה כדאי להשקיע?

   

  לעת עתה הייתי מציין שני אפשרויות למאמינים בכלכלה הבאנגלית.

  א. נדל"ן במרכזי הערים הגדולות.

  ב. במניות המבוססות על המשך צמיחה במדינה.

  הנדל"ן בבנגלדש הינו מוצר די מבוקש לאור צפיפות האוכלוסין הגדולה, ויש להניח שלמרות הצטמצמות הריבוי הטבעי מ-3% בשנות ה-70 ל-1.5% בשנות האלפיים, אין זה מחמת ירידה בילודה, אלא מחמת מיליוני הרוגים מרעב, מחלות, והצפות. ולכך צריך לקבוע שבד בבד עם התקדמותה של בנגלדש נראה ירידה חדה במספר ההרוגים במדינה, דבר שיגרום לעליית הצפיפות.

  מירב האנשים הם כפריים, אך במחוז המרכזי מחוז "דאקה" אשר מתגוררים בו 13 מיליון איש, מעל 10 מיליון מתגוררים בעיר הבירה דאקה, ולכן התקדמות בנגלדש תהפוך את דאקה  למנהטן המקומית, והביקושים לשטחי נדל"ן יעלו בה לשמיים.

  לכן השקעה בנדל"ן באיזורי העסקים המרכזיים של "דאקה" מועדפים עלינו.

  ובאשר למניות

  בהתבסס על צמיחה היינו מעדיפים את הבנקים המקומיים אשר הם יהיו הנהנים המרכזיים מעליית ערך הנדל"ן, ומכניסת השקעות בינלאומיות.

  כמו כן נמליץ על מניית תקשורת אשר התפתחות האינטרנט במדינה תגרום לעליה משמעותית בהכנסותיה.

  הנבחרות הם"DAHKABANK" מתחום הפיננסים.

  והמלכה הבלתי מוכתרת מתחום הנדל"ן המסחרי והתקשורת, קבוצת BASHUNDHAR, אשר מוכרת גם בתעשייה המקומית.

  (את המאמר המקורי פירסמתי באתר WWW.ADISTOCK.COM)

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "המדדים בבורסת דאקה קרסו ב-9%, האם זאת הזדמנות ? ועל בנגלדש"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  23/1/11 20:38
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-01-23 20:38:43
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  זה יכול להיות איתות שהקריסות אפשר שיתרחבו גם לבורסות מבוססות יותר.
  24/1/11 00:58
  0
  דרג את התוכן:
  2011-01-24 01:59:33
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  לחוקר השוק.

  קריסות יכולות להיות בכל מקום. אולם ברור שהתנהגות המשקיעים בבנגלדש שונה מן המשקיעים במדינות המבוססות.

  ולכך על פניו אין בקריסה המדוברת איתות לשווקים נוספים.  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "המדדים בבורסת דאקה קרסו ב-9%, האם זאת הזדמנות ? ועל בנגלדש"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה